Wydarzenia Polsko-Niemiecki Geopark Łuk Mużakowa.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wydarzenia 2014. Polsko-Niemiecki Geopark Łuk Mużakowa. www.muskauer-faltenbogen.de"

Transkrypt

1 Wydarzenia 2014 Polsko-Niemiecki Geopark Łuk Mużakowa

2 Witamy w Geoparku Łuk Mużakowa W Narodowym, Europejskim i Globalnym Geoparku Łuk Mużakowa pod patronatem UNESCO jest wiele ciekawych rzeczy do odkrycia! Jego geologiczne bogactwo i nadzwyczajny, ukształtowany w unikalny sposób przez człowieka i górnictwo krajobraz kulturowy zachęcają do długich wędrówek i wycieczek rowerowych. Dokładnie Zbiornik powyrobiskowy w dawnej kopalni Babina 400 tajemniczych i kolorowych jezior i dziewicza przyroda oferują kwintesencję odpoczynku. Tradycyjne zakłady rzemieślnicze, nowoczesny przemysł szklarski i produkty regionalne oferują coś dla oka i podniebienia. Kulturowa różnorodność Geoparku wynika z jego położenia w sercu Europy, pośród trzech kultur, stanowiących kolorowy konglomerat tradycji i świąt. Poznajcie Państwo wraz z nami Geopark z jego wszystkimi odsłonami!

3 LUTY / / Oferta na ferie zimowe dla dzieci z Brandenburgii, Polski i Saksonii Geologia na wyciągnięcie ręki w Centrum GeoPrzygód w Döbern. W programie geologiczno-krajoznawcza podróż w czasie, wiadomości o powstaniu węgla brunatnego i innych skarbów Łużyc, eksperymenty, zajęcia z mikroskopem, obserwacja znalezisk i majsterkowanie! Od godz w odstępach co 2 godziny w Centrum Turystycznym, Döbern, Muskauer Straße 14 2 euro za dzieci, dorośli bezpłatnie Konieczne wcześniejsze zgłoszenie! IV Śnieżne Zabawy w Krauschwitz Wioska Lodowcowa Krauschwitz bawi się w śniegu! Zawody w sportach zimowych dla dzieci, wędrówki po Geoparku i gra w Smoczego Golfa wszyscy bawią się zimą! Zapewniamy posiłek. Od godz w Parku Fellera, Krauschwitz, Alte Schlossstraße 30 KWIECIEŃ Otwarcie sezonu w Geoparku Łuk Mużakowa Impreza otwarta dla przyjaciół Geoparku powiązana ze wspomnieniem poprzedniego sezonu i przedstawieniem najważniejszych wydarzeń w roku 2014, po zakończeniu wycieczka do nowo otwartej wieży widokowej w dawnej kopalni Babina. Godz w Masztalni w Parku Księcia Pücklera w Bad Muskau, Bad Muskau Wiosenne śpiewanie w Centrum Informacji Turystycznej Parku Głazów Narzutowych Chór Miejski z Weißwasser stworzy wiosenny nastrój. Godz , Park Głazów Narzutowych, Boxberg, OT Nochten, Parkstraße 7 Bilety do nabycia w Informacji Turystycznej w cenie 6 euro lub w kasie przed koncertem w cenie 8 euro. Cena biletu obejmuje także zwiedzanie parku.

4 Kawiarnia Literacka Temat: Peter Jokostra próba poznania poety ze Spremberga ( ). Godz , Bücherklause Kirchplatz, Spremberg Wstęp wolny Wielkanocne otwarcie sezonu Mużakowskiej Kolejki Leśnej Dworzec Mużakowskiej Kolejki Leśnej, Teichstraße, Weißwasser Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie Otwarcie sezonu w Muzeum Rzemiosła w Sagar Trasy tematyczne na terenie muzeum i prezentacje wszystkich działających maszyn. Oferty gastronomiczne. Godz w Muzeum Rzemiosła Handwerk- und Gewerbemuseum, Krauschwitz, OT Sagar, Skerbersdorfer Straße 68 Trak w Muzeum Sagar Normalne bilety wstępu Wielkanoc w Zwierzyńcu w Weißwasser Wielkanoc dla całej rodziny! Zapewniamy posiłek. Przez cały dzień w Zwierzyńcu, Weißwasser, Teichstraße 56 Normalne bilety wstępu Tradycyjny śpiew w dzielnicy Berg Przy ruinie kościoła w Berg zaśpiewa męskie stowarzyszenie śpiewacze Männergesangsverein 1845 e.v. Godz w parku Bergpark, Bad Muskau, przy ruinie kościoła Ogień czarownic w Weißwasser i okolicy Wielkie łużyckie święto majowe połączone z V Konkursem Tańca i Zespołów Muzycznych, tradycyjnym pochodem z lampionami, wielkim ogniskiem czarownic i tańcami w namiocie bankietowym. W dniu r. majówka w Parku Rozrywki w Weißwasser. Kolejne ogniska czarownic w okolicy Weißwasser.

5 Początek w dniu r. od godz , w dniu r. od godz MAJ Wielka Wiosenna Giełda Roślin Około 15 zakładów ogrodniczych i miłośników ogrodnictwa zaprezentuje szeroki asortyment roślin drzewiastych, bylin, roślin wrzosowatych i wiele rzadkich okazów. Godz , Park Głazów Narzutowych, Boxberg, OT Nochten, Parkstraße 7 Normalne bilety wstępu do parku II Mistrzostwa w Smoczym Golfie Unikatowa w skali całych Niemiec gra w Smoczego Golfa sprawi przyjemność całej rodzinie i będzie okazją do sportowego zaangażowania. Ten wynalazek z Krauschwitz sprawia po prostu frajdę! Gra odbywa się na polu z 18 dołkami. Zapewniamy posiłek. Godz , Krauschwitz, Alte Schlossstraße 30 Każdy może wziąć udział! Zgłoszenia do godz.14.00, opłata startowa: Wiosenna inauguracja Kolejki Leśnej Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie Przejażdżka rowerowa w Europejskim i Globalnym Geoparku Łuk Mużakowa Kulinarna przejażdżka rowerowa przez świat bajek do Wilczego Wzgórza i siedmiu koźlątek. Trochę inna wycieczka Mużakowska Kolejka Leśna rowerowa z koszyczkiem Czerwonego Kapturka wypełnionym winem, kozim serem, chlebem i regionalnymi owocami. Start o godz przy Centrum Informacji w Neiße-Malxetal, OT Jerischke, Jerischke Nr. 4 Wycieczka rowerowa z przystankami, 20 km, ok. 6 godzin, regionalny piknik Zgłoszenia: do r. w biurze Geoparku Łuk Mużakowa Mile widziane datki na Stowarzyszenie Wspierające! Na piknik prosimy zaplanować do 10.

6 Rozpalanie przy Starej Cegielni w Klein Kölzig Tradycyjne rozpalanie parowozu kolejki do transportu gliny dla przyjaciół Kolejki Cegielnianej oraz rowerzystów i wędrowców. Godz , Neiße-Malxetal, OT Klein Kölzig, An der Ziegelei 1 Datki na stowarzyszenie mile widziane! Święto Wniebowstąpienia w Koziej Zagrodzie w Pusack Święto Wniebowstąpienia w Koziej Zagrodzie w Pusack z muzyką, przekąskami i napojami. Od godz. 9.00, Neiße-Malxetal, OT Pusack, Pusack Podróż w blasku księżyca dla dzieci Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie Święto miasta Weißwasser Święto miasta Weißwasser na placu przed dworcem. Oprócz prezentacji muzyki na scenie odbędzie się sportowy festyn gier i zabaw oraz impreza dla dzieci w Zwierzyńcu w Weißwasser z licznymi niespodziankami i bogatym programem. Dla wszystkich grup wiekowych! Od godz , Weißwasser Polsko-Niemieckie Święto Parku Mużakowskiego Polsko-Niemieckie Święto Parku Mużakowskiego po obu stronach Nysy z bogatym programem na Czerwonej Łące, w Oranżerii, Zamku Nowym, przy Domku Angielskim i na Łące Zamkowej. Prezentacje kultury i muzyki zespołów folklorystycznych po polskiej stronie. Dalsze informacje dostępne w specjalnej publikacji KO J. Kokott śpiewa, recytuje i przedstawia teksty Erwina i Evy Strittmatter Godz , Sala Balowa Pałacu Kultury w Sprembergu, Spremberg Bilety: 6, dla członków stowarzyszenia 3

7 Dni Geoparku i Tydzień Geoparku w Europejskim i Globalnym Geoparku Łuk Mużakowa Liczne imprezy przybliżą Państwu wspaniały krajobraz i historię Geoparku. Czy to pieszo, czy rowerem, czy też specjalną kolejką parową na wycieczkach z przewodnikiem i na wykładach poznają Państwo cały obszar Geoparku. Start: sobota, r., od godz w różnych lokalizacjach w Geoparku Zapewniamy posiłki w różnych miejscach. Zgłoszenia: na oznaczone wycieczki w biurze Geoparku Dokładne godziny i lokalizacje podane są w broszurce informacyjnej Dni Geoparku. Bilet wstępu na imprezy specjalne CZERWIEC Festyn dziecięcy w Zwierzyńcu w Weißwasser Festyn z zabawami i muzyką dla dzieci. Zapewniamy posiłek. Godz w Zwierzyńcu, Weißwasser, Teichstraße 56 Dzieci wstęp wolny, dorośli normalne bilety wstępu Święto w gospodarstwie Strittmattera Podczas imprezy nastąpi przekazanie eksponatów z muzeum Ochsenkutschermuseum, znani aktorzy przeczytają fragmenty powieści Der Ochsenkutscher, zagra muzyka dęta, a dla dzieci przygotowano specjalny program. Od godz , Felixsee, OT Bohsdorf, Dorfstraße 35 Wstęp 5, dla dzieci wstęp wolny Święto w gospodarstwie w Bohsdorf

8 Święto Parku i Kwitnących Kwiatów w Kromlau Tradycyjne Święto Kwitnących Kwiatów w największym parku rododendronów w Niemczech. W programie bieg parkowy, dyskoteka, targi ogrodnicze, ponadto bogata oferta estradowa dla wszystkich bez względu na wiek oraz pokaz mody. Kromlauer Park, Parku Rododendronów w Kromlau Gablenz, OT Kromlau, Halbendorfer Straße 6 Informacje i ceny biletów wstępu na stronie Przejażdżka kolejką podczas Zielonych Świątek (Święto Parku i Kwitnących Kwiatów w Kromlau) Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie Niemiecki Dzień Młynów Okolicznościowe zwiedzanie poświęcone tematowi młynów, prezentacje wszystkich funkcjonujących urządzeń. Oferta gastronomiczna. Przez cały dzień w Muzeum Rzemiosła w Sagar, Krauschwitz, OT Sagar, Skerbersdorfer Straße 68 Normalne bilety wstępu Spacer wiosenny w Geoparku Łuk Mużakowa W poszukiwaniu gliny i żelaza w Keula i Krauschwitz wycieczka z przewodnikiem po Krauschwitz ze zwiedzaniem świadectw obróbki gliny Zbiornik powyrobiskowy kopalni Herrmann i żelaza. Start: godz przy Urzędzie Gminy, Krauschwitz, Geschwister-Scholl-Straße 100 trasa 8 km, ok. 3 godzin Datki na Stowarzyszenie Wspierające mile widziane. Wymagane zgłoszenie w biurze Geoparku!

9 VII Międzynarodowy Festiwal Dudziarzy Krajowi i zagraniczni dudziarze, zespoły i grupy folklorystyczne zaprezentują na dwóch scenach wspaniałą muzykę na różnych dudach wraz z tańcem i śpiewem. Przez cały dzień, Schleife, Plac w Ogrodzie Parafialnym (Organizator: Stowarzyszenie Regionalne Festiwal Dudziarzy Domowina i Związek Serbołużyczan Domowina). Informacje na stronie LIPIEC Przejażdżka Kolejką Leśną podczas letniego przesilenia Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie Dzień Brandenburgii Krajowe Święto Brandenburgii 2014 w Sprembergu zwanym Perłą Łużyc. Program estradowy, sportowy, zabawy dla dzieci i wiele atrakcji. Przez cały dzień na terenie miasta, Spremberg Święto Tuplic (Polska) Festiwal z lokalnymi zespołami wokalnymi, grupami dziecięcymi i hobbystami na wzgórzu przy ul. Kościuszki. Celem imprezy jest integracja i miłe spędzenie czasu. Dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. Wzgórze Tuplickie, ul. Kościuszki SIERPIEŃ Sierpniowa przejażdżka Mużakowską Kolejką Leśną Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie

10 Geopark w rękach dzieci! Wędrówka przez Europejski i Globalny Geopark dla dzieci i dorosłych o młodzieńczej naturze O smokach, brązowym złocie i glinianych skorupach wędrówka dydaktyczna z grami i zabawami nad kolorowymi jeziorami do Smoczych Gór i wizytą u garncarza przybliży dzieciom w urozmaicony sposób przyrodę i geologię Łuku Mużakowa. Start: godz , gospoda Zur Linde, Krauschwitz, Bautzener Straße 26 ok. 7 8 km, ok. 4 godziny, dla dzieci od lat 5 Dzieci 3, dorosłe osoby towarzyszące wstęp wolny X Festiwal transnaturale/letnia baśń z telewizją MDR 2014 Dookoła jeziora Bärwalder See Informacje na stronie Święto Zwierzyńca w Weißwasser Bogaty program imprez dla całych rodzin i zabaw z dziećmi. Zapewniamy posiłek. Od. godz w Zwierzyńcu, Weißwasser, Teichstraße 56 Ceny biletów zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami WRZESIEŃ Przejażdżka Kolejką Leśną przy blasku księżyca dla romantyków Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie IX Ludowy Festyn Country Zwiedzanie gospodarstw, jazda konna dla dzieci, msza polowa, jedzenie i napoje i wiele innych atrakcji. Występy różnych zespołów i biesiady. Kozia Zagroda w Pusack

11 W dniu r. od godz , r. od godz w Koziej Zagrodzie w Pusack, Neiße-Malxetal, OT Pusack, Pusack Wędrówka W lesie i na wrzosowisku obszar dziedzictwa przyrodniczego Zschornoer Wald Wędrówka z leśniczym Gerdem Noackiem przez las Zschornoer Wald do kwitnących późnym latem w kolorze liliowym wrzosowisk. Godz przy Centrum Informacji Geoparku w Jerischke, Neiße-Malxetal, OT Jerischke, Jerischke Nr. 9 (impreza Niemieckiej Federalnej Fundacji Ochrony Środowiska (DBU) Naturerbe GmbH) Wędrówka rodzinna, 6 km, ok. 3 godziny Datki na Stowarzyszenie Wspierające mile widziane! Ogrodowy Festyn Kulinarny Zielony Książę zaprasza na III Ogrodowy Festyn Kulinarny Fundacji Park Księcia Pücklera w Bad Muskau. W sobotę w godz , w niedzielę w godz , Oranżeria w Parku Mużakowskim w Bad Muskau Wstęp zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Wielkie Święto Kolejki Leśnej Wielkie Święto Mużakowskiej Kolejki Leśnej z licznymi kursami okazjonalnymi i produktami regionalnymi na terenie Kolejki Leśnej i Dworca Muzealnego. Dalsze informacje na stronie VII Polsko-Niemieckie Święto Mostu gmin Neiße-Malxetal i Trzebiel Podczas Polsko-Niemieckiego Święta Mostu można skorzystać z przejażdżek powozami po obu stronach Nysy. Zabawy, sport i gry dla wszystkich niezależnie od wieku. O rozrywkę zadbają stowarzyszenia z obu gmin partnerskich. Od godz przy i na moście, Neiße-Malxetal, OT Zelz Weekend Historyczny z okazji Dzień Otwartych Zabytków Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie

12 Dzień Geotopu w Europejskim i Globalnym Geoparku Łuk Mużakowa Żółty piasek i niebieskie jeziorka polskoniemiecka wędrówka z przewodnikiem wśród jezior wokół Tuplic. Start: godz , Urząd Miasta, Łęknica, ul. Żurawska 1, stamtąd wspólny przejazd w kierunku Tuplic Wędrówka rodzinna, 8 km, ok. 4 godziny Datki na Stowarzyszenie Wspierające mile widziane! Zakończenie sezonu w Muzeum Rzemiosła w Sagar Trasy tematyczne po terenie muzeum i pokazy wszystkich funkcjonujących maszyn. Oferty gastronomiczne. Godz w Muzeum Rzemiosła, Krauschwitz, OT Sagar, Skerbersdorfer Straße 68 Normalne bilety wstępu VII Spotkania Chórów Od 12 do 15 chórów z regionu wystąpi w najpiękniejszych miejscach parku. Godz w Łużyckim Parku Głazów Narzutowych, Boxberg, OT Nochten, Parkstraße Wielka Jesienna Giełda Roślin Około 15 zakładów ogrodniczych i miłośników ogrodnictwa zaprezentuje szeroki asortyment roślin drzewiastych, bylin, roślin wrzosowatych i wiele rzadkich okazów. Godz w Łużyckim Parku Głazów Narzutowych, Boxberg OT Nochten, Parkstraße 7 Normalne bilety wstępu

13 Święto w łużyckiej zagrodzie Njepilahof w Rohne Zwiedzanie gospodarstwa, wiejski targ, biesiada i program towarzyszący w gospodarstwie serbołużyckiego chłopa małorolnego Njepila w Rohne. Kulinarne niespodzianki. Od godz w gospodarstwie Njepilahof, Schleife, OT Rohne, Dorfstraße X Historyczny Targ Garncarski w Sprembergu Urozmaicony program targu z pokazami garncarskimi i występami wędrownych śpiewaków. Od godz. 9.00, Spremberg PAŹDZIERNIK Targ garncarski w Sprembergu Jesienna przejażdżka zakończenie sezonu Kolejki Leśnej Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie GRUDZIEŃ Jarmark Bożonarodzeniowy w Weißwasser III wspaniały jarmark bożonarodzeniowy na rynku w Weißwasser z bogatym programem kulturalnym i wieloma specjalnymi ofertami dla dzieci. Codziennie w godz , Weißwasser Przejażdżki ze Świętym Mikołajem Kolejką Leśną do Kromlau Rozkłady jazdy i ceny biletów na stronie Jarmark Bożonarodzeniowy z grzanym winem w Sprembergu Jarmark z muzyką na żywo, programem dla dzieci i Świętym Mikołajem. Codziennie od godz. 9.00, Spremberg

14 VI Jarmark Bożonarodzeniowy w Starej Cegielni w Klein Kölzig Jarmark bożonarodzeniowy w Starej Cegielni Przy grzanym winie, pączkach serowych, świątecznym keksie, grillowanych potrawach i Świętym Mikołaju opowiadane i przedstawiane będą historie i impresje z cegielni w Klein Kölzig. Zwiedzanie cegielni i przejażdżki kolejką cegielnianą w zimowym krajobrazie. Od godz na terenie Starej Cegielni, Neiße-Malxetal, OT Klein Kölzig, An der Ziegelei 1 Datki na Stowarzyszenie Wspierające mile widziane! Przez cały rok Zwiedzanie Geoparku Łuk Mużakowa Czy to pieszo, czy rowerem lub autobusem, czy też zabytkową Kolejką Leśną nasi przewodnicy po Geoparku dostosują się do Państwa indywidualnych tematycznych życzeń (daty na kolejnej stronie). Wakacje Zwiedzanie i eksperymenty, majsterkowanie i badania geologiczno-mineralogiczne w Centrum GeoPrzygód w Döbern. Dla dzieci od wieku przedszkolnego. Daty i godziny będą odpowiednio wcześniej publikowane na stronie internetowej (www.muskauer-faltenbogen.de) Zwiedzanie Muzeum Regionalnego Heidebauernmuseum W regionie przełomu Nysy w środku Łuku Mużakowa znajduje się gospdarstwo rolne. Rolnicy rozwinęli tu szczególne formy produkcji, dopasowane do Ciasto z pieca opalanego drewnem bardzo zmiennych warunków glebowych. W małym muzeum przedstawione są szczególne formy produkcji rolnej i oryginalne narzędzia pracy. Zgłoszenia pod numerem telefonu Na miejscu oferowane są typowe lokalne przekąski. Dalsze informacje na stronie

15 Przewodnicy po Geoparku w Saksonii, Brandenburgii i Polsce 15 polskich i niemieckich przewodników oferuje przez cały rok wycieczki po unikalnym krajobrazie kulturowym Europejskiego i Globalnego Geoparku Łuk Mużakowa. Jako certyfikowani przewodnicy przekazują niezapomniane i unikatowe wiadomości o 20 milionach lat historii Ziemi, 600 lat historii wydobycia surowców i 200 lat historii przemysłu oraz o wspaniałym terenie rekreacyjnym z lasami i jeziorami. Zgłoszenia: Dane kontaktowe po polskiej stronie: Stowarzyszenie Geopark Łuk Mużakowa Wojska Polskiego Łęknica Tel.: Dane kontaktowe po niemieckiej stronie: Geopark Muskauer Faltenbogen Geschäftsstelle Muskauer Straße Döbern Tel.: Fax: Mobil: Na wszystkich wycieczkach pieszych i rowerowych należy pamiętać o odpowiednim obuwiu i dobranym do pogody ubraniu oraz wystarczającym prowiancie i napojach! Po wcześniejszym zamówieniu możliwe jest w ograniczonym zakresie wypożyczenie rowerów. Nasi przewodnicy czekają na Państwa!

16 Zapraszamy do Polsko-Niemieckiego Geoparku Łuk Mużakowa! Dalsze informacje o Geoparku dostępne są w Centrum Informacji w Döbern (pon. pt. w godz ) lub w centrach informacji turystycznej w regionie. Geoparkbüro Muskauer Faltenbogen Geschäftsstelle Muskauer Straße Döbern Tel / -13 / -14 Wydawca: Biuro Geoparku Łuk Mużakowa Zdjęcia: Biuro Geoparku Łuk Mużakowa, K. Jagiełło, N. Sauer, Handwerk- und Gewerbemuseum Sagar, Waldeisenbahn Muskau, Erwin-Strittmatter-Verein e.v. / H.-W. Dobberstein, SKZ Schleife, C. Rudolf, Ziegenhof Pusack GbR, Findlingspark Nochten, G. Kurzner, Klein Kölziger Ziegeleibahn e.v., D. Jurtz Tłumaczenie: Jerzy Bielerzewski

Marek Maciantowicz - Potencjał turystyczny Łuku Mużakowa

Marek Maciantowicz - Potencjał turystyczny Łuku Mużakowa Marek Maciantowicz - Potencjał turystyczny Łuku Mużakowa Położony na polsko-niemieckim pograniczu Łuk Mużakowa posiada unikalną budowę, niezwykle regularny kształt oraz specyficzną rzeźbę terenu, przez

Bardziej szczegółowo

Roczny Plan Pracy OM PTTK w Gubinie na rok 2015

Roczny Plan Pracy OM PTTK w Gubinie na rok 2015 Roczny Plan Pracy OM PTTK w Gubinie na rok 2015 L.p. Termin Charakter imprezy- nazwa imprezy Organizator Miejsce 1. cały rok Prowadzenie kroniki OM PTTK w Gubinie w wersji papierowej i cyfrowej. Zakup

Bardziej szczegółowo

GMINA ŻARY. Ludzie- Lasy- Przestrzeń. Kalendarz wydarzeń. kulturalnych i sportowych. www.gminazary.pl

GMINA ŻARY. Ludzie- Lasy- Przestrzeń. Kalendarz wydarzeń. kulturalnych i sportowych. www.gminazary.pl GMINA ŻARY Ludzie- Lasy- Przestrzeń Kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych 2014 www.gminazary.pl WYKAZ NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ KULTURALNYCH I SPORTOWYCH ORGANIZOWANYCH NA TERENIE GMINY ŻARY w 2014

Bardziej szczegółowo

Program imprezy: CENTRUM ZARZĄDZANIA SZLAKIEM KONNYM Ul. Wycieczkowa 86, Łódź

Program imprezy: CENTRUM ZARZĄDZANIA SZLAKIEM KONNYM Ul. Wycieczkowa 86, Łódź Program imprezy: CENTRUM ZARZĄDZANIA SZLAKIEM KONNYM Ul. Wycieczkowa 86, Łódź WYDARZENIA NA SCENIE 12:30 13:00 konkurs wiedzy ekologicznej I 13:00 13:20 uroczysta inauguracja obchodów Światowego Dnia Turystyki

Bardziej szczegółowo

07.03.2015 Cyfrowa Rewia - spektakl premierowy Rewii Dziecięcej Sylaba

07.03.2015 Cyfrowa Rewia - spektakl premierowy Rewii Dziecięcej Sylaba Data Nazwa imprezy MARZEC 07.03.2015 Cyfrowa Rewia - spektakl premierowy Rewii Dziecięcej Sylaba 20.03.2015 KWIECIEŃ V Wiosenne Spotkania z Wojskiem, koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska

Bardziej szczegółowo

Kresowa Osada w Baszni Dolnej

Kresowa Osada w Baszni Dolnej PIRWSZA WIOSKA TMATYZNA NA PODKARPAIU Kresowa Osada w Baszni Dolnej Na smakoszy galicyjskich tradycji gastronomicznych czeka z kolei dawna karczma wiejska, w której posmakować można Kresowego Jadła. W

Bardziej szczegółowo

GMINA ŻARY. Ludzie - Lasy - Przestrzeń. Kalendarz wydarzeń. kulturalnych i sportowych. www.gminazary.pl

GMINA ŻARY. Ludzie - Lasy - Przestrzeń. Kalendarz wydarzeń. kulturalnych i sportowych. www.gminazary.pl GMINA ŻARY Ludzie - Lasy - Przestrzeń Kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych 2015 www.gminazary.pl WYKAZ NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ KULTURALNYCH I SPORTOWYCH ORGANIZOWANYCH NA TERENIE GMINY ŻARY w

Bardziej szczegółowo

Marketing w turystyce

Marketing w turystyce Marketing w turystyce MT 6 Kształtowanie produktu turystycznego dr Edyta Gołąb-Andrzejak MSU4 sem. 3, MSU3 sem. 2 (zimowy), studia dzienne Gdańsk 2011-12 Najważniejsze składniki produktu turystycznego

Bardziej szczegółowo

PLAN IMPREZ KULTURALNYCH MOK NA ROK 2006

PLAN IMPREZ KULTURALNYCH MOK NA ROK 2006 PLAN IMPREZ KULTURALNYCH MOK NA ROK 2006 TERMIN NAZWA IMPREZY MIEJSCE IMPREZY STYCZEŃ ZASIĘG IMPREZY 08.01.2006 1 XIV WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄ TECZNEJ POMOCY -Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej,

Bardziej szczegółowo

6. Zakwaterowanie / Gastronomia

6. Zakwaterowanie / Gastronomia 6. Zakwaterowanie / Gastronomia 6.1. Zakwaterowanie 6.1.6. Kemping KRAINA NYSY Campingplatz der "Pension Mühle" (Plac kemping "Pensjonatu Mühle") Jämlitzer Straße 86 02953 Bad Muskau 035771-60293 Faks:

Bardziej szczegółowo

PLAN działań świetlic środowiskowych z terenu gminy Somianka w roku 2015

PLAN działań świetlic środowiskowych z terenu gminy Somianka w roku 2015 PLAN działań świetlic środowiskowych z terenu gminy Somianka w roku 2015 NAZWA MIESIĄCA NAZWA DZIAŁANIA, IMPREZY, ZAJĘĆ OTWARTYCH, CYKLICZNYCH, FAKTU KULTURALNEGO BARCICE ½ ETATU POPOWO SKORKI WÓLKA SOMIANKOWSKA

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ GMINA PISZ. Lp. Miesiąc Rodzaj imprezy Data Miejsce Nazwa imprezy Pełna nazwa i dane organizatora

KALENDARZ IMPREZ GMINA PISZ. Lp. Miesiąc Rodzaj imprezy Data Miejsce Nazwa imprezy Pełna nazwa i dane organizatora 1. Styczeń Kulturalna 6.01 Piski Przegląd Grup Kolędniczych HERODY 2. Styczeń Kulturalna 10.01 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 3. Styczeń Sportowa 10.01 Pływalnia Miejska Test Coopera w ramach 24 finału

Bardziej szczegółowo

K A L E N D A R Z I M P R E Z

K A L E N D A R Z I M P R E Z K A L E N D A R Z I M P R E Z Plan uroczystości na rok szkolny 2014/2015 Lp. Tematyka Formy realizacji Termin Odpowiedzialni 1. Inauguracja nowego roku 01.09. szkolnego 2014/2015 Rocznica wybuchu II wojny

Bardziej szczegółowo

Ilość dni: 3 lub 5. Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie. Pory roku: wiosna, lato, jesień, zima JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE!

Ilość dni: 3 lub 5. Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie. Pory roku: wiosna, lato, jesień, zima JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Mazury Zachodnie i kulinaria Ilość dni: 3 lub 5 Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie Pory roku: wiosna, lato, jesień, zima JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Ten pakiet proponujemy wszystkim poszukiwaczom

Bardziej szczegółowo

KWIECIEŃ. 21. KAMPANIA NA RZECZ UŚMIECHU Dom Polski kwiecień 22. POLONEZ ZAKRZEWSKI wydanie oraz promocja tomiku wierszy Joachima Mielke

KWIECIEŃ. 21. KAMPANIA NA RZECZ UŚMIECHU Dom Polski kwiecień 22. POLONEZ ZAKRZEWSKI wydanie oraz promocja tomiku wierszy Joachima Mielke Roczny kalendarz imprez Domu Polskiego- Zakrzewskiego Domu Kultury w Zakrzewie na rok 2015 W roku 2015 przypada Jubileusz 80 Lecia Domu Polskiego w związku z tym kalendarz imprez będzie związany z obchodami

Bardziej szczegółowo

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2016 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2016 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2016 z udziałem instytucji kultury w Gminie Lp. Nazwa imprezy Termin 1. 2. 3. 4. XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 10 styczeń 2016

Bardziej szczegółowo

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 76 200 Słupsk, ul. Wiatraczna 10, tel./fax. (059) 841-78-69 Konto: mbank nr 21 1140 1153 0000 2176 8100 1001 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH PRZEDSZKOLA

Bardziej szczegółowo

STYCZEŃ. IV Otwarty Bożonarodzeniowy Festiwal Tradycji LUTY

STYCZEŃ. IV Otwarty Bożonarodzeniowy Festiwal Tradycji LUTY PROPOZYCJE CYKLICZNYCH IMPREZ na rok 2012 DATA NAZWA ORGANIZATOR MIEJSCE IMPREZY ZASIĘG 15.01.2012 (niedziela) STYCZEŃ IV Otwarty Bożonarodzeniowy Festiwal Tradycji Koncerty kolęd i pastorałek w różnych

Bardziej szczegółowo

Podróżnik zaprasza. Łużyckie osobliwości Geopark Mużakowa spacer Nochten park Weisswasser punkt widokowy

Podróżnik zaprasza. Łużyckie osobliwości Geopark Mużakowa spacer Nochten park Weisswasser punkt widokowy Podróżnik zaprasza Łużyckie osobliwości Geopark Mużakowa spacer Nochten park Weisswasser punkt widokowy TERMIN: 17 wrzesień 2016, sobota WYJAZD: godz.07:00 pl. Solidarności (duży parking przy placu Solidarności

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez, wydarzeń kulturalnych i promocyjnych organizowanych przez instytucje kultury Powiatu Łowickiego w 2015 roku

Kalendarz imprez, wydarzeń kulturalnych i promocyjnych organizowanych przez instytucje kultury Powiatu Łowickiego w 2015 roku Kalendarz imprez, wydarzeń kulturalnych i promocyjnych organizowanych przez instytucje kultury Powiatu Łowickiego w 2015 roku Organizator Nazwa imprezy Miejsce Urząd Miejski Koło Przewodników PTTK im.

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez kulturalnych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach 2009 rok. STYCZEŃ. Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach

Kalendarz imprez kulturalnych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach 2009 rok. STYCZEŃ. Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach Kalendarz imprez kulturalnych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach 2009 rok. STYCZEŃ 18 styczeń - Nad Betlejem Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach

Bardziej szczegółowo

KAENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH GMINY CHOCZ 2014. Lp. Termin Wydarzenia/uroczystości Miejsce Organizacja

KAENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH GMINY CHOCZ 2014. Lp. Termin Wydarzenia/uroczystości Miejsce Organizacja KAENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH GMINY CHOCZ 2014 Lp. Wydarzenia/uroczystości Miejsce Organizacja 1. styczeń 02.01 06.01 12.01 18.01 25.01 31.01 Konkurs na najpiękniejszy wiersz o Choczu Koncert Kolęd i Pastorałek

Bardziej szczegółowo

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2015 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo.

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2015 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo. Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2015 z udziałem instytucji kultury w Gminie. Lp. Nazwa imprezy Termin Miejsce imprezy Organizator/współorganiza tor Opis imprezy Uwagi 1. XXIII

Bardziej szczegółowo

Ilość dni: 3. Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie. Pory roku: wiosna, lato JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE!

Ilość dni: 3. Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie. Pory roku: wiosna, lato JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Mazury Zachodnie campingowo i caravaningowo Ilość dni: 3 Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie Pory roku: wiosna, lato JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Czekają na Ciebie: rodzinne pola campingowe wyżywienie

Bardziej szczegółowo

4-20.12.2015. Siegfried Deinege, Nadburmistrz Miasta Görlitz

4-20.12.2015. Siegfried Deinege, Nadburmistrz Miasta Görlitz 4-20.12.2015 Witamy serdecznie na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz! Szanowni Goście, serdecznie witamy Państwa na Jarmarku. Wybraliśmy dla Państwa handlarzy i wystawców, którzy prezentują ciekawe

Bardziej szczegółowo

Festiwal muzyki Roztocza

Festiwal muzyki Roztocza Festiwal muzyki Roztocza estiwal "Pieśni spod Niebieskiej Niedziela 1 XII godz 18.30 Sobota 14 XII godz 18.00 Biłgoraj F- Muzyka Roztocza" to spotkanie Tomaszów Lubelski "Muzyka Roztocza.pl" wykład z autentyczną

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez na rok 2015

Kalendarz imprez na rok 2015 Kalendarz imprez na rok 2015 1. Koncert Kolęd 4 stycznia 2015r. Korczówka Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Parafia Św. Jozafata BM Koncert w kościele w Korczówce w wykonaniu zespołów działających

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych w roku 2012

KALENDARZ IMPREZ kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych w roku 2012 KALENDARZ IMPREZ kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych w roku 2012 Styczeń Luty zabawy karnawałowe Dzień Babci i Dziadka impreza otwarta Ferie zimowe - codzienne zajęcia w Domu Kultury: konkursy plastyczne,

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2013/2014. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2013

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2013/2014. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2013 KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY /2014 WYDARZENIE Rozpoczęcie roku szkolnego kl. 0-I OSOBY ODPOWIEDZIALNE D. Rajman TERMIN REALIZACJI Wrzesień UWAGI kl. II-VI Sprzątanie świata D. Rajman Wrzesień

Bardziej szczegółowo

ANKIETA GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

ANKIETA GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO ANKIETA GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO I. Informacje podstawowe 1. Imię i nazwisko właściciela: 2. Nazwa gospodarstwa agroturystycznego: 3. Adres: ulica... nr... kod -... poczta:... powiat... tel.... tel.

Bardziej szczegółowo

Festiwal Koni i Muzyki Country

Festiwal Koni i Muzyki Country Festiwal Koni i Muzyki Country Horse and Country Music Festival Gajewniki 2014 Organizator: Stowarzyszenie Agro Aves Gajewniki 2, 98-220 Zduńska Wola NIP: 8291617027 tel.: 43 824 40 35 email: biuro.agroaves@gmail.com

Bardziej szczegółowo

Wyszczególnienie wynagrodzeń osób z tytułu umów cywilno-prawnych brutto. W okresie od 01.01.2012 do 31.12.2012

Wyszczególnienie wynagrodzeń osób z tytułu umów cywilno-prawnych brutto. W okresie od 01.01.2012 do 31.12.2012 Wyszczególnienie wynagrodzeń osób z tytułu umów cywilno-prawnych brutto W okresie od 01.01.2012 do 31.12.2012 1) Zajęcia aerobiku i tańca 7 174,50 zł 2) Zajęcia karate 12 452 zł 3) Język angielski 27 720

Bardziej szczegółowo

PIERWSZA TAKA IMPREZA NA LUBELSZCZYŹNIE!!!

PIERWSZA TAKA IMPREZA NA LUBELSZCZYŹNIE!!! I Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej PIERWSZA TAKA IMPREZA NA LUBELSZCZYŹNIE!!! Wierzchowiska 15-16.06.2013 Patronat Honorowy: Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego Europejski Fundusz

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ GMINNY OŚRODK KULTURY. w MILANOWIE w 2015 r.

KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ GMINNY OŚRODK KULTURY. w MILANOWIE w 2015 r. KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ GMINNY OŚRODK KULTURY w MILANOWIE w 2015 r. Lp. Nazwa Planowanych działań Opis Organizator Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie. Współorganizator GBP w

Bardziej szczegółowo

Czym jest rewitalizacja?

Czym jest rewitalizacja? 10.10.2020_jarocin Czym jest rewitalizacja? System działań, które mają na celu przede wszystkim przywracanie do życia i zrównoważony rozwój określonych terenów, które utraciły swoje dotychczasowe funkcje

Bardziej szczegółowo

Plan współpracy miast partnerskich Gryfów Śląski Bischofswerda - Raspenava w 2015 roku

Plan współpracy miast partnerskich Gryfów Śląski Bischofswerda - Raspenava w 2015 roku Plan współpracy miast partnerskich - w 2015 roku Lp. Nazwa przedsięwzięcia Termin/Miejsce Odpowiedzialny za realizację Uwagi STYCZEŃ 1. Narada miast partnerskich i Gala Karnawałowa 10.01.2015r. Urząd Gminy

Bardziej szczegółowo

STYCZEŃ LUTY MARZEC. Miesiąc Miejscowość Dokładny termin imprezy Bolków 10.01 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GMOKS i R

STYCZEŃ LUTY MARZEC. Miesiąc Miejscowość Dokładny termin imprezy Bolków 10.01 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GMOKS i R Miesiąc Miejscowość Dokładny termin imprezy Nazwa Miejsce Bolków 10.01 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GMOKS i R STYCZEŃ 16.01 XII Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek GMOKS i R Kaczorów

Bardziej szczegółowo

OŚRODEK PRZYJAZNY, TWÓRCZY, Z TRADYCJAMI

OŚRODEK PRZYJAZNY, TWÓRCZY, Z TRADYCJAMI MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY FABRYCZNA we WROCŁAWIU OŚRODEK PRZYJAZNY, TWÓRCZY, Z TRADYCJAMI Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA 54-438 Wrocław ul. Zemska 16 a tel./fax. +48 71 78 50 920/21 www.mdk.wroc.pl SPACER

Bardziej szczegółowo

HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325

HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325 HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325 ROK SZKOLNY 2015/2016 DATA TEMATYKA RODZAJ IMPREZY OSOBA ODPOWIEDZIALNA 7 wrzesień Mazowieckie Warszawskie dźwięki Towarzystwo Muzyczne UWAGI 17 wrzesień Jesienne

Bardziej szczegółowo

DZIAŁANIA WYCHOWAWCZE SZKOŁY. akcja przeprowadzona dla uczniów klas IV VI, gazetka szkolna;

DZIAŁANIA WYCHOWAWCZE SZKOŁY. akcja przeprowadzona dla uczniów klas IV VI, gazetka szkolna; BEZPIECZEŃSTWO BEZPIECZEŃSTWO DZIAŁANIA WYCHOWAWCZE SZKOŁY OBSZARY DZIAŁANIA SPOSÓB REALIZACJI ODPOWIEDZIALNI TERMIN Bezpieczna droga do szkoły spotkania funkcjonariusza policji z uczniami klas pierwszych

Bardziej szczegółowo

Razem z przyrodą - w domu, w przedszkolu i na podwórku

Razem z przyrodą - w domu, w przedszkolu i na podwórku Ja i moja ekorodzina Harmonogram projektu edukacyjnego Razem z przyrodą - w domu, w przedszkolu i na podwórku grupy Plastusie Przedszkola nr 6 im. Bajka w Wołominie. CEL STRATEGICZNY: Nabywanie świadomości

Bardziej szczegółowo

Część II. Opracowanie celów strategicznych, operacyjnych oraz projektów, działań

Część II. Opracowanie celów strategicznych, operacyjnych oraz projektów, działań II warsztat strategiczny gmina Gorzków Część I. Opracowanie Misji i Wizji gminy MISJA Grupa 1: 1. Bezpieczne przejścia szlaki komunikacyjne (ścieżka rowerowa, szlaki konne, trasy spacerowe, chodniki łączące

Bardziej szczegółowo

Hala sportowa ZST. Starostwo Powiatowe. Galeria Piwnica MDK. Promocja twórczości wychowanków

Hala sportowa ZST. Starostwo Powiatowe. Galeria Piwnica MDK. Promocja twórczości wychowanków 1 KALENDARIUM IMPREZ /2016 L.p. Termin Nazwa Miejsce Opis 1. wrzesień VIII Święto Pieczonego Ziemniaka Impreza mam na celu krzewienie tradycji ludowych. Integrowanie środowiska lokalnego poprzez wspólną

Bardziej szczegółowo

MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2012

MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2012 MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2012 Styczeń 6.01.2012r. godz. 17,00 Koncert kolęd Chrystus Pan się narodził w wykonaniu Chóru Camerata, Chóru Appasjonata, Chóru Canzonetta 8.01.2012r. XIX Finał

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNO - SPORTOWYCH MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2014 ROK

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNO - SPORTOWYCH MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2014 ROK KALENDARZ IMPREZ KULTURALNO - SPORTOWYCH MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2014 ROK Miesiąc Nazwa imprezy/konkursu/warsztatu Miejsce Organizator 12 stycznia Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy SP Biała Rawska,

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2013 ROK

KALENDARZ IMPREZ MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2013 ROK KALENDARZ IMPREZ MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2013 ROK Miesiąc Nazwa imprezy/konkursu/warsztatu Miejsce Organizator styczeń Warsztaty gry na skrzypcach uczniów szkół muzycznych województwa łódzkiego

Bardziej szczegółowo

Barwy Jesieni w Mazurolandii!

Barwy Jesieni w Mazurolandii! Barwy Jesieni w Mazurolandii! Już od września Mazurolandia zaprasza do odkrycia barw jesieni. Będziecie mogli zajrzeć do Chaty Leśnego Czarodzieja, gdzie m.in. posłuchacie ciekawych opowieści o darach

Bardziej szczegółowo

Akcja Lato 2015 harmonogram

Akcja Lato 2015 harmonogram Akcja Lato 2015 harmonogram Półkolonie 3 turnusy (zajęcia od godziny 7.30-16.30) Zajęcia bezpłatne na obiektach POSiR Turnieje piłki nożnej Turnieje siatkówki plażowej Spływy kajakowe Jednodniowe wycieczki

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez kulturalnych Gminy Przygodzice na rok 2015

Kalendarz imprez kulturalnych Gminy Przygodzice na rok 2015 Kalendarz imprez kulturalnych Gminy Przygodzice na rok 2015 Styczeń 1. Koncert Noworoczny połączony z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GOK 11.01.15 2. Trzech Króli (kolędowanie z szopką) Przygodzice,

Bardziej szczegółowo

Kalendarium wydarzeń sportowych, turystycznych i rekreacyjnych odbywających się na terenie Miasta i Gminy Grabów nad Prosną zaplanowanych na rok 2015

Kalendarium wydarzeń sportowych, turystycznych i rekreacyjnych odbywających się na terenie Miasta i Gminy Grabów nad Prosną zaplanowanych na rok 2015 Kalendarium wydarzeń sportowych, turystycznych i rekreacyjnych odbywających się na terenie Miasta i Gminy Grabów nad zaplanowanych na rok 2015 Lp. Nazwa wydarzenia Termin Zasięg imprezy* Miejsce wydarzenia

Bardziej szczegółowo

Harmonogram imprez kulturalnych, sportowych i innych uroczystości organizowanych w Gminie Poddębice w 2008 roku

Harmonogram imprez kulturalnych, sportowych i innych uroczystości organizowanych w Gminie Poddębice w 2008 roku Harmonogram imprez kulturalnych, sportowych i innych uroczystości organizowanych w Gminie Poddębice w 2008 roku Lp. Nazwa zadania Miejsce zadania Organizatorzy Termin 1. Opłatek Klub Przyjaciół Spotkanie

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ NA 2015 ROK

KALENDARZ IMPREZ NA 2015 ROK KALENDARZ IMPREZ NA 2015 ROK Spotkania opłatkowo - noworoczne z seniorami i mieszkańcami wsi. STYCZEŃ 1 2 3 4 5 Nazwa wydarzenia Termin realizacji Miejsce Organizator Odbiorcy Styczeń 2015 świetlice wiejskie

Bardziej szczegółowo

REGIONALNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI W ZGIERZU

REGIONALNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI W ZGIERZU REGIONALNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI W ZGIERZU 1 Zgodnie ze wskazaniami Światowej Organizacji Turystyki hasło przewodnie imprezy brzmieć będzie: Turystyka i woda, ochrona naszej wspólnej przyszłości.

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ 2013r

KALENDARZ IMPREZ 2013r KALENDARZ IMPREZ 2013r Data Wydarzenie Organizator Miejsce 6 styczeń Uroczystość opłatkowa styczeń Związek Emerytów i Rencistów 7 styczeń Spotkanie Noworoczne 13 styczeń 14 styczeń 25 styczeń 16 styczeń

Bardziej szczegółowo

MIEJSCOWOŚĆ TERMIN IMPREZY NAZWA MIEJSCE ORGANIZATOR

MIEJSCOWOŚĆ TERMIN IMPREZY NAZWA MIEJSCE ORGANIZATOR MIEJSCOWOŚĆ TERMIN IMPREZY NAZWA MIEJSCE ORGANIZATOR BOLKÓW 10.01 XI Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek Dom Kultury Komitet organizacyjny, 11.01 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Dom Kultury 21.03

Bardziej szczegółowo

K A L E N D A R ZIMPREZW2015r.

K A L E N D A R ZIMPREZW2015r. K A L E N D A R ZIMPREZW2015r. MIESIĄC WYDARZENIE ORGANIZATOR MIEJSCE STYCZEŃ 23.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy LUTY Kiermasz książki używanej podczas 23.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej

Bardziej szczegółowo

PROGRAM POBYTU. Pakiet Standard

PROGRAM POBYTU. Pakiet Standard PROGRAM POBYTU Pakiet Standard DZIEŃ I - INTEGRACJA Zajęcia: Zabawy integracyjne np. Poznajmy siebie, Kto to jest. Wspólne sporządzenie regulaminu Zielonej Szkoły, przedstawienie obowiązków uczestników

Bardziej szczegółowo

PROGRAM IMPREZY NIEODGADNIONA KOTLINA KŁODZKA - DLA ROWERZYSTÓW

PROGRAM IMPREZY NIEODGADNIONA KOTLINA KŁODZKA - DLA ROWERZYSTÓW PROGRAM IMPREZY NIEODGADNIONA KOTLINA KŁODZKA - DLA ROWERZYSTÓW WAKACJE 2 0 1 4 r. I. ORGANIZATOR: Telefon kontaktowy: 609 835 761, E-mail: kalimarci@interia.pl oferta@survivaldynamis.pl II. FORMA: IMPREZA

Bardziej szczegółowo

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień MAZURY - TYSIĄC MOŻLIWOŚCI DLA AKTYWNYCH!! 4 dni Zapraszamy Was do krainy tysiąca jezior, gdzie na tle dziewiczej przyrody znajdziemy mnóstwo zabytków i atrakcji. Mazury to przede wszystkim piękne krajobrazy,

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Centrum Kultury w Chojnie na 2013 rok

Plan Pracy Centrum Kultury w Chojnie na 2013 rok Plan Pracy Centrum Kultury w Chojnie na 2013 rok Terminarz imprez Centrum Kultury w Chojnie na rok 2013 rok Lp. Nazwa imprezy/formy realizacji Termin Organizator /uwagi Styczeń 1. Przegląd Kolęd i Pastorałek

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ 2015 Termin Impreza Miejsce Organizator

KALENDARZ IMPREZ 2015 Termin Impreza Miejsce Organizator KALENDARZ IMPREZ 2015 Termin Impreza Miejsce Organizator 11 stycznia 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Hala sportowa SCSiR Ośrodek Kultury, 14 stycznia Promocja książki Wandy Wasik: Tajemnica

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez powiatu makowskiego na rok 2014

Kalendarz imprez powiatu makowskiego na rok 2014 Kalendarz imprez powiatu makowskiego na rok 2014 S t y c z e ń Nazwa imprezy Organizator Termin Uwagi/ Miejsce imprezy Finał WOŚP MDK styczeń MDK Maków Maz. Realizacja projektu edukacyjnego Laboratorium

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ 2015 Termin Impreza Miejsce Organizator

KALENDARZ IMPREZ 2015 Termin Impreza Miejsce Organizator KALENDARZ IMPREZ 2015 Termin Impreza Miejsce Organizator 11 stycznia 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Hala sportowa SCSiR Ośrodek Kultury, 14 stycznia Promocja książki Wandy Wasik: Tajemnica

Bardziej szczegółowo

Marzec Dzieci Pana Astronoma

Marzec Dzieci Pana Astronoma Marzec Dzieci Pana Astronoma Motyw przewodni spoiwa integrujące Mija dzień po dniu. Tydzień po tygodniu. Miesiąc po miesiącu. Wiosna, lato, jesień, Zima. Co rok przyroda powtarza ten sam rytm. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach Lipinki 12 86 160 Warlubie PLAN PRACY

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach Lipinki 12 86 160 Warlubie PLAN PRACY SZKOŁA PODSTAWOWA im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach Lipinki 12 86 160 Warlubie PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Przyjaciół Borów Tucholskich (KALENDARZ IMPREZ) ROK SZKOLNY 2013/2014 Lipinki

Bardziej szczegółowo

CENTRUM ZARZĄDZANIA SZLAKIEM KONNYM

CENTRUM ZARZĄDZANIA SZLAKIEM KONNYM Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zaprasza na uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Turystyki, które co roku odbywają się w innym miejscu naszego regionu. W tym roku

Bardziej szczegółowo

SEZON REJSOWY 2016. Start już 15 kwietnia!

SEZON REJSOWY 2016. Start już 15 kwietnia! SEZON REJSOWY 2016 Start już 15 kwietnia! Oferta 2016 Jednostki biletowane PN-PT: 2 rejsy godzinne popołudniowe SOBOTA: 2 rejsy 2-godzinne,1 rejs godzinny NIEDZIELA: 1 rejs 3-godzinny, 1 rejs 2-godzinny,1

Bardziej szczegółowo

KOLONIA LETNIA 2015 W ŻERKOWIE. 15 lipiec 28 lipiec 2015

KOLONIA LETNIA 2015 W ŻERKOWIE. 15 lipiec 28 lipiec 2015 KOLONIA LETNIA 2015 W ŻERKOWIE 15 lipiec 28 lipiec 2015 DZIEŃ 1 15.07.2015 PRZYJAZD DO ŻERKOWA I ORGANIZOWANIE SIĘ 1. Przejazd z miejsca zbiórki do Żerkowa 2. W Żerkowie: podział dzieci na grupy; zakwaterowanie

Bardziej szczegółowo

PROGRAM "Lato w Mieście 2009 r."

PROGRAM Lato w Mieście 2009 r. PROGRAM "Lato w Mieście 2009 r." Termin Godz. Program Organizator i miejsce zajęć CZERWIEC 1. 24.06 (środa) 12.00 Seans Kina Letniego Góra czarownic 2. 29.06 (poniedziałek) 10.00-12.00 12.00-14.00 3. 30.06

Bardziej szczegółowo

MIĘDZY WIEPRZEM A BUGIEM PRZESTRZEŃ EKOLOGICZNO- TURYSTYCZNA

MIĘDZY WIEPRZEM A BUGIEM PRZESTRZEŃ EKOLOGICZNO- TURYSTYCZNA MIĘDZY WIEPRZEM A BUGIEM PRZESTRZEŃ EKOLOGICZNO- TURYSTYCZNA Opracowała Dorota Wolińska Obszar Między Wieprzem a Bugiem to trzy powiaty na terenie których występują parki krajobrazowe: Nadwieprzański,

Bardziej szczegółowo

LEŚNY OŚRODEK SZKOLENIOWY

LEŚNY OŚRODEK SZKOLENIOWY LEŚNY OŚRODEK SZKOLENIOWY Jeden z najlepiej przygotowanych obiektów w okolicach Poznania do przyjmowania dużych grup gości. Idealnie nadaje się do planowania różnego rodzaju szkoleń, spotkań, zjazdów,

Bardziej szczegółowo

Miejskie Przedszkole Nr 37 w Zielonej Górze. Miejskie Przedszkole Nr 37 1

Miejskie Przedszkole Nr 37 w Zielonej Górze. Miejskie Przedszkole Nr 37 1 w Zielonej Górze 1 Prezentacja Lokalizacja O nas Plan dnia Kolorowe dni Wspólnie z Rodzicami Spotkania ze sztuką Profil artystyczny Konkursy dla przedszkoli Certyfikaty Tytuły Wycieczki Uroczystość nadania

Bardziej szczegółowo

Biuro podróży EUD Etap I. Planowanie

Biuro podróży EUD Etap I. Planowanie Biuro podróży EUD Etap I. Planowanie Wprowadzenie do konkursu Zbliża się upragniona przez wszystkich uczniów przerwa wakacyjna czas odpoczynku i zabawy. Jednak lipiec i sierpień to miesiące, kiedy niektóre

Bardziej szczegółowo

Dzieci również w trakcie zimy wychodziły na Orlik, na którym było dużo śniegu. Była to idealna okazja do zabaw zimowych oraz do lepienie bałwana.

Dzieci również w trakcie zimy wychodziły na Orlik, na którym było dużo śniegu. Była to idealna okazja do zabaw zimowych oraz do lepienie bałwana. SPRAWOZDANIE 2012 Dzień Babci i Dziadka Przedstawienie wierszy, piosenek oraz scenek zaproszonym gościom. Dzieci wdrożyły dziadków i babcie do zabawy w licznych konkursach np. odszukać swojego wnuka, ukrytego

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez. kulturalnych i sportowych na rok 2014

Kalendarz imprez. kulturalnych i sportowych na rok 2014 Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych na rok 2014 DATA IMPREZA ORGANIZATOR/MIEJSCE Zgodnie z harmonogramem rozgrywek OZPN Leszno Zgodnie z harmonogramem rozgrywek OZPN Leszno Rozgrywki seniorów w

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2012 ROK

KALENDARZ IMPREZ MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2012 ROK KALENDARZ IMPREZ MIASTA I GMINY BIAŁA RAWSKA NA 2012 ROK Miesiąc Nazwa imprezy/konkursu/warsztatu Miejsce Organizator 8 stycznia BIAŁA RAWSKA GRA Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 22 stycznia Spotkanie

Bardziej szczegółowo

MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2014

MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2014 MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2014 Styczeń 6.01.2014r. godz. 16,00 Koncert kolęd Bóg się rodzi w wykonaniu Chóru Camerata 12.01.2014r. XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, teren miasta

Bardziej szczegółowo

Czerwiec. Podczas ferii w godz. od 11 do 13 korzystanie z Internetu - bezpłatnie. Biblioteka zapewnia materiały plastyczne.

Czerwiec. Podczas ferii w godz. od 11 do 13 korzystanie z Internetu - bezpłatnie. Biblioteka zapewnia materiały plastyczne. Wakacje w Łowiczu: 19.06.2009, Godz. 17:00 Czerwiec 20.21.2009 Dni Łowicza Prezentacje dorobku przedszkoli, szkół, stowarzyszeń, klubów sportowych, instytucji Występy dzieci i młodzieży. Wystawy, koncerty

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ CYKLICZNYCH UROCZYSTOŚCI, IMPREZ, WYDARZEŃ

KALENDARZ CYKLICZNYCH UROCZYSTOŚCI, IMPREZ, WYDARZEŃ KALENDARZ CYKLICZNYCH UROCZYSTOŚCI, IMPREZ, WYDARZEŃ państwowych, lokalnych, kulturalnych, turystycznych i sportowych w GMINIE MICHAŁOWICE na 2011 rok organizowanych przez Urząd Gminy, Kluby, Stowarzyszenia,

Bardziej szczegółowo

POWIATOWY KALENDZARZ IMPREZ NA 2012 ROK. Lp. Nazwa imprezy Organizator/Uczestnik STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ

POWIATOWY KALENDZARZ IMPREZ NA 2012 ROK. Lp. Nazwa imprezy Organizator/Uczestnik STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ POWIATOWY KALENDZARZ IMPREZ NA 2012 ROK Lp. Nazwa imprezy Organizator/Uczestnik STYCZEŃ 1. Kuźnia artystyczna integracyjne warsztaty integracyjne edycja zimowa 2. Walentynkowy Bal Karnawałowy 3. Konkurs

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W ROKU SZKOLNYM L.p ZADANIA FORMA TERMIN ODPOWIEDZIALNI 1. Inauguracja roku szkolnego uroczystość 01.09.2015 wszyscy pracownicy szkoły mgr Ewa Baranowska 2. Sprzątanie Świata-

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ DNIA OTWARTEGO PROMOCJA IZERSKIEGO OBSZARU CIEMNEGO NIEBA. *Parafia Pod Wezwaniem Św. Józefa w Świeradowie Zdroju

SCENARIUSZ DNIA OTWARTEGO PROMOCJA IZERSKIEGO OBSZARU CIEMNEGO NIEBA. *Parafia Pod Wezwaniem Św. Józefa w Świeradowie Zdroju SCENARIUSZ DNIA OTWARTEGO PROMOCJA IZERSKIEGO OBSZARU CIEMNEGO NIEBA 1. Termin: 01.10.2011r. 2. Organizatorzy: *Sobiesław Zasada Sp. z o.o. Oddział SKI&SUN Świeradów Zdrój *Burmistrz Miasta Świeradowa

Bardziej szczegółowo

DZIECI W RUCHU PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NR 129 MAŁYCH PRZYJACIÓŁ W POZNANIU POZNAŃ 2014 / 2015

DZIECI W RUCHU PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NR 129 MAŁYCH PRZYJACIÓŁ W POZNANIU POZNAŃ 2014 / 2015 DZIECI W RUCHU PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NR 129 MAŁYCH PRZYJACIÓŁ W POZNANIU POZNAŃ 2014 / 2015 Lp. Zadanie Sposób realizacji Termin 1. Dzieci w ruchu organizowane cyklicznych zabaw ruchowych w sali, ogrodzie

Bardziej szczegółowo

Zielona Szkoła. Straduń "'? 25.05.-28.05.2010.

Zielona Szkoła. Straduń '? 25.05.-28.05.2010. Zielona Szkoła Straduń "'? 25.05.-28.05.2010. Dzień I 9:00 - wyjazd wycieczki ze szkoły 11:00 - przyjazd do Smolarni - spotkanie z leśniczym i spacer ścieżką dydaktyczną po terenie Rezerwatu w Smolarni

Bardziej szczegółowo

Kalendarz Imprez Miejskich 2015

Kalendarz Imprez Miejskich 2015 Kalendarz Imprez Miejskich 2015 m-c Nazwa imprezy Data/Przybliżony termin Główny organizator/partner Miejsce imprezy 1. styczeń XXIII Finał WOŚP 18 stycznia Stowarzyszenie Piechowice POK 2. styczeń Nasze

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2015/2016. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2015

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2015/2016. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2015 KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2015/2016 WYDARZENIE Rozpoczęcie roku szkolnego kl. 0 I kl. II-VI Sprzątanie świata OSOBY ODPOWIEDZIALNE H. Studzińska A. Wojciechowska A. Skorupska A. Pałamar

Bardziej szczegółowo

Styczeń 2015. Nazwa imprezy Termin Organizator. 14 styczeń GOUK Różan. 18 styczeń GOUK Różan. Luty 2 0 1 5. Marzec 2 0 1 5

Styczeń 2015. Nazwa imprezy Termin Organizator. 14 styczeń GOUK Różan. 18 styczeń GOUK Różan. Luty 2 0 1 5. Marzec 2 0 1 5 Styczeń 2015 Nazwa imprezy Termin Organizator Uwagi/ Miejsce imprezy Bal Karnałowy 31 styczeń UG Szelków Koncert Filharmonii Narodowej Spotkajmy się w Małej Ziemiańskiej rymy i rytmy Przedstawienie Teatru

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ PLANOWANYCH IMPREZ NA ROK 2013

KALENDARZ PLANOWANYCH IMPREZ NA ROK 2013 KALENDARZ PLANOWANYCH IMPREZ NA ROK 2013 MIESIĄC NAZWA IMPREZY UCZESTNICY MIEJSCE Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów Oldboje Chemik Turniej Halowy Oldbojów Pracownicy Polickich Instytucji STYCZEŃ

Bardziej szczegółowo

Plan działalności Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r.

Plan działalności Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r. Plan działalności Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r. L.p. Nazwa zadania, zasięg Termin Miejsce 1. 2. 3. 4. 5. 6. Koncert Kolęd Gloria In excelsis Deo!

Bardziej szczegółowo

AKTYWNY WEEKEND W GÓRACH NA 3 KOŁOWCACH

AKTYWNY WEEKEND W GÓRACH NA 3 KOŁOWCACH AKTYWNY WEEKEND W GÓRACH NA 3 KOŁOWCACH Termin - 3 dni 27-07 do-29-07-2012r. Firma DobraIntegracja.pl wraz z portalem www.gorami.pl zaprasza na 3 dniowy aktywny weekend w Sudetach. Polecamy imprezę wszystkim,

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM WYDARZEŃ

KALENDARIUM WYDARZEŃ KALENDARIUM WYDARZEŃ KWIECIEŃ 2014 Lp. CO ROBIMY Termin KTO ODPOWIADA 1 Za jęcia dodatkowe zgodnie z harmonogramem: 1. koło kreatywne Pomysłowe bajeczki 2. koło plastyczne 3. koło plastyczno techniczne

Bardziej szczegółowo

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 Kolorowy świat dzieci 5-6 letnie. Schodzenie się dzieci do przedszkola: - prowadzenie obserwacji.

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 Kolorowy świat dzieci 5-6 letnie. Schodzenie się dzieci do przedszkola: - prowadzenie obserwacji. Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 Kolorowy świat dzieci 5-6 letnie. Czas trwania Aktywność dzieci 6.00 8.00 I. Schodzenie się dzieci do przedszkola: - zabawy w kącikach tematycznych, zabawy

Bardziej szczegółowo

PROJEKT EDUKACYJNY ŚLADAMI CZARNYCH STÓP. CZYLI ŁYSOGÓRY I PONIDZIE

PROJEKT EDUKACYJNY ŚLADAMI CZARNYCH STÓP. CZYLI ŁYSOGÓRY I PONIDZIE Julia Miśkowicz, Maria Jezierczak, Bożena Niemiec, Anna Waksmundzka, Maria Pawlica Urszula Hanula, Anna Stronczek PROJEKT EDUKACYJNY ŚLADAMI CZARNYCH STÓP. CZYLI ŁYSOGÓRY I PONIDZIE UCZESTNICY: KLASY 1-6

Bardziej szczegółowo

ROCZNY PLAN PRACY PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO TĘCZA 2015r.

ROCZNY PLAN PRACY PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO TĘCZA 2015r. ROCZNY PLAN PRACY PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO TĘCZA 2015r. Zadania Sposób realizacji Termin Osoba odpowiedzialna 1. Pomoc dzieciom i młodzieży uczęszczającym do placówki: tematyka i cele prowadzonych zajęć

Bardziej szczegółowo

XXII Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur to wyjątkowe wydarzenie dla instytucji i firm, które tworzą branżę turystyczną w Polsce.

XXII Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur to wyjątkowe wydarzenie dla instytucji i firm, które tworzą branżę turystyczną w Polsce. qaswqs XXII Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur to wyjątkowe wydarzenie dla instytucji i firm, które tworzą branżę turystyczną w Polsce. Każdy, kto zdecyduje się zaprezentować w Łodzi, będzie miał

Bardziej szczegółowo

PLAN DZIAŁALNOŚCI Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. od 01.01.2013 r. do 31.12.2013 r.

PLAN DZIAŁALNOŚCI Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. od 01.01.2013 r. do 31.12.2013 r. PLAN DZIAŁALNOŚCI Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji od 01.01.2013 r. do 31.12.2013 r. l.p. Termin Nazwa zadania, zasięg Miejsce 1. 06.01 2. 13.01 3. 4. 16.01 20.01 05.12 26.01 5. 03.02

Bardziej szczegółowo

WAKACJE 2014 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

WAKACJE 2014 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Harcerska 14B Telefon 32 4718614, 32 4719450 www.mosir.jastrzebie.pl, mosir@xm.pl WAKACJE 2014 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji 1. Wakacyjna Szkółka Wspinaczki

Bardziej szczegółowo

Małgorzata Litkowska przewodnik po Toruniu tel. 509 140 535 www.przewodniktorun.pl ZAPRASZAM DO TORUNIA 2016

Małgorzata Litkowska przewodnik po Toruniu tel. 509 140 535 www.przewodniktorun.pl ZAPRASZAM DO TORUNIA 2016 Małgorzata Litkowska przewodnik po Toruniu tel. 509 140 535 www.przewodniktorun.pl ZAPRASZAM DO TORUNIA 2016 Trasa podstawowa to 2-3 godzinny spacer po Starówce i obejmuje najważniejsze zabytki toruńskiej

Bardziej szczegółowo

ROCZNY PROGRAM DZIAŁALNOŚCI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ w 2016r.

ROCZNY PROGRAM DZIAŁALNOŚCI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ w 2016r. -- Załącznik do Zarządzenia Nr 27.2016 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej z dnia 24 lutego ROCZNY PROGRAM DZIAŁALNOŚCI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W JERZMANOWEJ w Lp. Nazwa imprezy/ przedsięwzięcia

Bardziej szczegółowo

Wnioski z analizy ankiet do aktualizacji Strategii rozwoju turystyki dla miasta Stargard Szczeciński w perspektywie do roku 2020

Wnioski z analizy ankiet do aktualizacji Strategii rozwoju turystyki dla miasta Stargard Szczeciński w perspektywie do roku 2020 Wnioski z analizy ankiet do aktualizacji Strategii rozwoju turystyki dla miasta Stargard Szczeciński w perspektywie do roku 2020 Biuro Strategii Miasta / Luty 2015 Metryczka Osoba wypełniająca Wiek 1,01

Bardziej szczegółowo