Makieta pomieszczeń Laboratorium Symulacji Medycznej Projekt SIMsim (symulacja symulacji) (oferta do 15 maja 2014)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Makieta pomieszczeń Laboratorium Symulacji Medycznej Projekt SIMsim (symulacja symulacji) (oferta do 15 maja 2014)"

Transkrypt

1 Makieta pomieszczeń Laboratorium Symulacji Medycznej Projekt SIMsim (symulacja symulacji) (oferta do 15 maja 2014) Twoja prezentacja produktu na Europejskiej Konferencji Symulacji Medycznej SESAM Poznań, czerwiec krótko o Symulacji Medycznej: www. poznan2014.eu Twoja firma nie istnieje w Branży Symulacji Medycznej to teraz masz okazję to zmienić. Jesteś producentem sprzętu lub oferujesz sprzęt, który znajduje zastosowanie w edukacji lub posiada tryby pracy służące uzyskaniu minimalnej umiejętności do jego używania to sprawdź może rynek zbytu w branży Symulacji Medycznej już na Ciebie czeka. Branża Symulacji Medycznej dopiero w ostatnich 3-5 latach zaczęła generować znaczące obroty. Ośrodki Symulacji Medycznej zlokalizowane są zazwyczaj i utrzymywane przez uczelnie lub szpitale ale w krajach najbardziej rozwiniętych utrzymują się już samodzielnie. Symulacja medyczna to dynamicznie rozwijający się dział edukacji medycznej związany z technologia symulacyjną. Jest to szerokie pojęcie odnoszące się zarówno do wykorzystania standardowych pacjentów (aktorów) do nauki badania przedmiotowego i podmiotowego, prostych manekinów symulacyjnych do nauki prostych rękoczynów (intubacja, wkłucia dożylne) jak i najbardziej zaawansowanych technicznie symulatorów człowieka. Symulacja medyczna stosowana jest w edukacji medycznej (lekarskiej, pielęgniarskiej, ratowników medycznych jak i w wojsku). Głównym zadaniem symulacji medycznej jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa pacjentów. Początkowo podchodzono do symulacji bardzo sceptycznie uważając, że nie można wiernie udawać człowieka. Jednak osiągnięcia tej dziedziny w ostatnim dziesięcioleciu zaprzeczyły tej tezie. Obecnie skomplikowane symulatory człowieka mogą realistycznie kaszleć, wyć z bólu, wymiotować sztucznymi wymiotami i krwawić sztuczną krwią, wywołując u personelu medycznego rzeczywisty stres i potrzebę natychmiastowego działania. Wszystko po to, aby później w warunkach rzeczywistych wobec prawdziwego pacjenta nie popełnić błędów i sprawniej pomóc osobom wymagającym procesu leczenia. W rzeczywistości w badaniach naukowych potwierdzono, iż w szpitalach w których rozwinięty jest program symulacji medycznej popełnia się mniej błędów. SIMsim to przekrojowy widok małego laboratorium symulacji o otwartych ścianach i w pełni wyposażonego w realny (opisany) sprzęt. SIMsim ma pomóc znaleźć się polskim uczelniom medycznym w wyzwaniach przed nimi stoających i w gąszczu informacji: Jak zbudować Centrum Symulacji? Jaki sprzęt? Jacy producenci i dystrybutorzy? Zobacz załączone wizualizacje. Sytuacja polskich uczelni w tle: W Polsce, w tym roku akademickim 2013/2014 po raz pierwszy rozpoczął się tok studiów lekarskich, po których ukończeniu studenci nie odbywają już stażu lekarskiego w tym wymiarze co dotychczas. Stąd

2 egzaminy uprawniające do wykonywania czynności medycznych przyszli lekarze będą zdawać właśnie w Laboratoriach Symulacji Medycznych podobnych do małych szpitali z dziesiątkami pomieszczeń, które uczelnia musi zbudować. Znajdują się tu m.in.: sale SOR, OIT, sale noworodków, sale operacyjne - wszystkie w pełni realnie wyposażone. W 2013 roku Ministerstwo Zdrowia pokryło koszty projektów architektonicznych Laboratoriów Symulacji dla 11 uczelni medycznych oraz zagwarantowało dla każdej uczelni 20mln PLN na wyposażenie. Dla przykładu: w Poznaniu Centrum Symulacji będzie miało 3 kondygnacje i prawie 3000 m2. Podobnie jest na innych uczelniach. Sumarycznie koszty wyposażenia laboratoriów symulacji w Polsce wyniosą ponad 300 mln PLN, które zostaną zrealizowane w ciągu następnych 2-3 lat. Branża Symulacji Medycznej spotyka się co roku na dedykowanych Konferencjach połączonych z targami. W tym roku organizatorem Jubileuszowego XX Europejskiego Kongresu Symulacji Medycznej SESAM 2014 jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Po raz pierwszy konferencja odbywa się w kraju starego wschodniego bloku. Spodziewamy się ok gości. Dla wystawców pierwszy raz na SESAM 25% rabatu i możliwość podzielenia najmniejszego stoiska = 3 m2 adres Konferencji SESAM 2014: Oferta SIMsim: 1. Proponujemy pilotażową niskokosztową prezentację SIMsim Twoich produktów na konferencji SESAM 2014 bez konieczności wykupienia własnego stoiska i obsługi. Decyduje kolejność zgłoszeń. 2. Wystawcy obecni na konferencji SESAM otrzymują 30% rabatu od kosztów udziału w SIMsim. Prosimy Was o wsparcie inicjatywy SIMsim znacie temat najlepiej. 3. Na SIMsim planujemy symulację pomieszczeń (numeracja nie pokrywa się z wizualizacją poniżej): 3.1. Sterownia/Controll room pomieszczenie podwyższone o cm 3.2. SIM room 1 pomieszczenie z symulatorami pacjenta 3.3. SIM room2 pomieszczenie z trenażerami laparoskopi, wkłuć dożylnych i innych, 3.4. Standarized Patient Room pomieszczenie dla pacjentów aktorów 3.5. Debriefing pomieszczenie do dyskusji po zajęciach oraz do prac z trenażerami 3.6. Sala operacyjna 3.7. Sala pediatryczna 3.8. Ads, multimedia cześć informacyjna SIMsim, prezentacje multimedialne, software, plakaty i pełne zestawienia sprzętu firm handlujących, miejsce na ulotki. W zależności od stopnia Państwa zainteresowania zmienimy powierzchnie lub ilość i rodzaj pomieszczeń SIMsim.

3 4. SIMsim zaprezentuje aktualną i w praktyce uzyskaną wiedzę w temacie budowy i wyposażenia laboratorium symulacji i połączoną z reprezentacją firm obsługującymi branżę Symulacji Medycznej w Polsce w sprzęt i oprogramowanie. 5. Na SIMsim wszystkie firmy i produkty są bardzo blisko siebie i są dobrze opisane. Do szczegółowego opisu produktu kierują symbole QR. Sam opis jest umieszczony w portalu i może zostać osiągnięty on-line podczas konferencji. 6. Na SIMsim jest cicho... i tylko gość konferencji SESAM zagłębia się w dyskusję z innym gościem. Wszystko można obfotografować. Nie przewidujemy obsługi poza pracownikami ochrony mającej uwagę na sprzęt. Państwa obecność może być pomocna i jest możliwa jako gościa konferencji. Przypominamy o dużych zniżkach z tytułu wcześniejszego wykupienia biletów wstępu na SESAM do 15 kwietnia. 7. Na SIMsim każdy przedmiot/produkt o podobnym zastosowaniu w danym pomieszczeniu SIMsim jest reprezentowany tylko jeden raz. Oznacza to, że produkty różnych firm się nie dublują. 8. Z powodu ograniczonego miejsca prezentacji na SIMsim (ok m2) oraz porządku w koncepcji zastrzegamy sobie wybór sprzętu, który zaprezentujemy na SIMsim Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona dokonaniem opłaty instalacyjnej ( 200 zł, netto. ) jednak po rejestracji on-line (pkt. 28) i otrzymaniu potwierdzenia na W przypadku pojedynczego zgłoszenia produktu stosujemy stawki z cennika W przypadku kilkunastu produktów od jednej firmy dopuszczamy indywidulane pertraktacje cenowe. 9. Projekt SIMsim jest osobnym wydarzeniem na konferencji. W przypadku trudności z pokryciem kosztów przedsięwzięcia, wydarzenie może zostać odwołane.

4 OFERTA SIMsim w szczegółach 10. Szyld 1 wystawiony produkt, w jednym z pomieszczeń SIMsim, będzie opatrzony angielskojęzycznym opisowym szyldem, tzw.: Szyld 1. Zobacz wizualizacje poniżej: + podłużny szyld 1 z nazwą użytkową przedmiotu (nie nazwą produktu) - wysokość liter 1-2cm + małe logo z jedną nazwą producenta /dystrybutora (od którego pochodzi wystawiony produkt) - wysokość: logo i liter - proporcjonalna do 1,5 cm (oryginalna wielkość Szyld 1 ) 11. Szyld 6 standardowa obecność Twojej Firmy na panelu ściennym firm tzw.: Szyld 6 Jest to jednokrotna obecność w jednym pomieszczeniu gdzie znajduje się produkt lub mógłby się znajdować. Możesz zaistnieć na SIMsim bez wystawiania przedmiotu. Zobacz wizualizacje poniżej. Gdzie: ok. 1,5m nad strefą wyposażenia SIMsim, na ścianie. + Logo firmy + lista 6 najważniejszych produktów (nazwa użytkowa) + adres www firmy Przykład szyldu 6 (pomniejszona wielkość).:

5 12. Wizytówka w portalu produktu prezentowanego na SIMsim - MEDSIM.eu. Na końcu każdej ściany pomieszczenia (zobacz wizualizacje) znajdować się będzie alfabetyczna lista sprzętu z wygenerowanym kodem QR kierującym do strony Twojego produktu w portalu dedykowanym Symulacji Medycznej - MEDSIM.eu. Portal jest w przygotowaniu. Wpisu dokonuje organizator SIMsim i/lub właściciel produktu do 20 maja Wpis produktu związany jest z założeniem loginu konta firmowego w portalu bez dodatkowej opłaty. W przypadku zainteresowania edycją wsadową większej ilości produktów z Państwa strony www z bazy do bazy prosimy o kontakt. Opcja wizytówek produktów jest bezpłatna do dnia konferecji a po konferencji podlega dobrowolnej opłacie. 13. Dla firm softwareowych, handlujących i posiadających większą ilość sprzętu jest możliwość umieszczenia monitorów z multimediami i listami sprzętu w osobnym pomieszczeniu nazwanym ADS/Gallery/Info. Tutaj oferta częściowo oparta o indywidualne ustalenia.

6 CENNIK netto, do cen należy dodać 23% VAT */ W celu wejścia na konferencję należy opłacić wejsciówkę. Szczegóły na Opłata składa się z trzech parametrów (14, 15, 16) Pomieszczenia SIM1 i SIM2, Controllroom, Standarised P., Debriefing, Baby, Operating Room. (w celu obliczenia opłaty za SIMsim prosimy przygotować cenę produktu w Polsce i jego ilość) Opłata rezerwacji i instalacyjna na SIMsim do 15 maja zawiera usługę z pkt 11. szyld 6 dla firm, które nie prezentują produktu na SIMsim. Opłata jest pojedyncza i bezzwrotna. Decyduje kolejność wpłat za rezerwację. 200 PLN 14. Wystawienie 1 szt. produktu na SIMsim. (alternatywa patrz. pkt. 21) 2% Opłata procentowa obliczana od ceny sprzedaży w Polsce. (min. 40,- max 4 000,- PLN ) W opłacie uwzględniono usługę: pkt.10 szyld 1. W przypadku produktów dla których cena jeszcze nie została skalkulaowana dla Polski doliczane jest 15 % do ceny sprzedaży w kraju producenta. Ze względów organizacyjnych opłata za wystawienie 1 szt. jest ograniczona obustronnie: Opłata minimalna 2% (za wystawienie każdej 1 szt. produktu): 40 PLN Opłata maksymalna 2% (za wystawienie 1 szt. produktu): 4000 PLN Dopuszczamy pertraktacje przy trudnościach w wycenie, dużej ilości sprzętu lub jego wartości. 15. Opis 1 szt. produktu w portalu Symulacji Medycznej medsim.eu. 80 PLN Opisy produktów należy umieścić niezwłocznie w formularzu on-line (pkt. 28) po dokonaniu opłaty rejestracyjnej. Opłata powiązana z usługą pkt Rabat dla wystawców SESAM 2014 od kosztów z pktu 15. (2%) minus 30% Cennik: Pomieszczenie ADS/Gallery/Info i inne opcje: 17. Logo, lista produktów i adres www - na ścianie handlarzy i przedstawicieli 400 PLN (dotyczy pkt 13.) powierzchnia ok. 1 m2 lub więcej ale proporcjonalnie w stosunku do innych zainteresowanych. Ustalenia indywidualne 18. Prezentacja oprogramowania - na monitorze na SIMsim 400 PLN za 24 monitor (lub proporcjonalnie) (dotyczy pkt 13.) 19. Własny baner (1m x 2m) w obrębie SIMsim 300 PLN 20. Fotografia wielkoformatowa produktu, wielkość naturalna (za min. 1 m2) 200 PLN W opłacie uwzględniono usługę: pkt.10 szyld 1. Parametry fotografii i ostateczna cena wymagają indywidualnych ustaleń. (patrz.pkt. 27) Podane ceny są cenami netto, do powyższej kwoty należy doliczyć 23%VAT */ Indywidualnie naliczone opłaty nie powinny ulec zmianie. *// Zastrzegamy możliwość korekty opłat. W przypadku problemów z pokryciem kosztów projektu cena może ulec zmianie o czym poinformujemy Państwa z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

7 Płatności: 21. Po rejestracji on-line (pkt. 28.) opłata rezerwacyjna (pkt. 14.) powinna być uiszczona niezwłocznie. Otrzymacie Państwo potwierdzenie rejestracji na . O rejestracji decyduje kolejność wpłat. Dla wpłat w Euro: Fundacja Uniwersytetu Medycznego Tęczowa 3, Poznań Nordea Bank Polska S.A. IBAN: (PL) (SWIFT: NDEAPLP 2) w tytule: SESAM2014 SimSIM Dla wpłat w PLN: Fundacja Uniwersytetu Medycznego Tęczowa 3, Poznań Nordea Bank Polska S.A. I Oddział w Poznaniu w tytule: SESAM2014 SimSIM Dodstawa, instalacja i odbiór produktów: 22. Produkty należy dostarczyć najpóżniej do dnia na podany później adres kontaktowy do magazynu targów MTP. 23. Produkty są dostarczane i odbierane na koszt własny właściciela produktu. 24. Organizatorzy Konferencji SESAM i SIMsim zapewniają zapakowanie produktów w oryginalne opakowania, w których zostały przysłane lub dostarczone produkty aby były gotowe do odbioru przez kuriera najpóżniej w dniu Produkty elektroniczne o wartości powyżej PLN /sztukę lub wymagających znajomości instalacji (o ile wymagają włączenia na SIMsim) powinny być dokonane przez Państwa personel w przeddzień konferecji dnia oraz jeśli to konieczne również w kolejnych dniach konferencji. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu wynikłe z niewłaściwej obsługi urządzeń w celu ich uruchomienia. 26. Fotografie Sprzętu (czyli alternatywa do pkt. 15) należy dostarczyć na adres podany poniżej. Fotografii nie zwracamy.

8 Rejestracja na SIMsim i kontakt: 27. Rejestracja SIMsim on-line poprzez formularz on-line, (link również w portalu medsim.eu) Potwierdzenie zostanie wysłane na . w razie wątpliwości lub dużej ilości sprzętu prosimy o kontakt i telefoniczny. 28. Lista poszukiwanych produktów na SIMsim link do listy on-line sprawdź czy Twój produkt jest zaprezentowany we wszystkich miejscach SIMsim 29. Kontakt w sprawie SIMsim: Ziemowit Gólski, tel , kom , Centrum Symulacji Medycznej ul. Bukowska 70, Poznań Adres Konferencji SESAM 2014:

9 Wizualizacja/ rzut z góry. Docelowe pomieszczenia zostaną ustalone w trakcie rejestracji.

10

11 Prezentacja produktów firm farmaceutycznych. Taki bałagan często może się zdarzyć w laboratoriach symulacji, jeśli nikt nie zadba o prawidłową prezentację i informację. Dobrze wiemy, że nasi studenci bedą decydowali (zaledwie po 6 latach od dzisiaj) o tym które leki zapisać na recptę lub zaaplikować, kiedy będą już praktykowali.

Tytuł: RAPORT przedsiębiorstwa w Polsce Autor: Daniel Kubach. Wydawca:

Tytuł: RAPORT przedsiębiorstwa w Polsce Autor: Daniel Kubach. Wydawca: Tytuł: RAPORT przedsiębiorstwa w Polsce Autor: Daniel Kubach Copywriter: Edyta Prozorowska Projekt okładki: Aneta Wasilik Wydawca: 8&8 Sp. z o.o. ul. Leszczyńskiego 4/25, 50-078 Wrocław NIP: 8971782498

Bardziej szczegółowo

Przewodnik. po usługach. cennik usług OBOWIĄZUJE OD 01.01.2014. Twoje potrzeby. Nasze rozwiązania. www.siodemka.com

Przewodnik. po usługach. cennik usług OBOWIĄZUJE OD 01.01.2014. Twoje potrzeby. Nasze rozwiązania. www.siodemka.com Przewodnik po usługach cennik usług DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH OBOWIĄZUJE OD 01.01.2014 Twoje potrzeby. Nasze rozwiązania. www.siodemka.com Przedstawiamy Cennik dla Klientów instytucjonalnych i Przewodnik

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć agencję turystyczną

ABC Biznesu. Jak założyć agencję turystyczną ABC Biznesu Jak założyć agencję turystyczną Spis treści 2 Pomysł na firmę /3 1. Organizator turystyki, pośrednik czy agent turystyczny?/4 2. Klienci agencji turystycznej /4 3. Cele i zasoby osobiste /5

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu CYFROWE.PL

Regulamin sklepu CYFROWE.PL Regulamin sklepu CYFROWE.PL z Zasadami Sprzedaży i Polityką Prywatności W związku z nałożonym przez Ustawodawcę obowiązkiem informowania Konsumenta o obowiązujących w momencie zakupu zasadach sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Regulamin korzystania z systemu obsługi rezerwacji dystrybucji biletów na imprezy masowe wersja 3.10.005 stan na dzień 24.12.2014r.

Regulamin korzystania z systemu obsługi rezerwacji dystrybucji biletów na imprezy masowe wersja 3.10.005 stan na dzień 24.12.2014r. Regulamin korzystania z systemu obsługi rezerwacji dystrybucji biletów na imprezy masowe wersja 3.10.005 stan na dzień 24.12.2014r. Regulamin uwzględnia przepisy wynikające z: (1) Ustawy z dnia 18 lipca

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 12/MCOV/2011

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 12/MCOV/2011 Warszawa, dnia 15 listopada 2011 roku ZAPYTANIE OFERTOWE NR 12/MCOV/2011 w ramach Projektu Kompleksowy program szkoleń dla pracowników i współpracowników Grupy Medicover podstawą budowania przewagi konkurencyjnej

Bardziej szczegółowo

Własna Firma Magazyn PLUS PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 1 SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. Wprowadzenie 5 ROZDZIAŁ 2. Wymagania 6 ROZDZIAŁ 3. Instalacja i logowanie do programu 6 ROZDZIAŁ 4. Obsługa programu 7 4.1. Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

Diagnostyka obrazowa: RTG, tomografy Wywiad z prof. Zbigniewem Rybickim Czystość w szpitalu

Diagnostyka obrazowa: RTG, tomografy Wywiad z prof. Zbigniewem Rybickim Czystość w szpitalu ISSN 1899-97-86 www.nowoczesna-klinika.pl maj-czerwiec (5-6) 2013 Diagnostyka obrazowa: RTG, tomografy Wywiad z prof. Zbigniewem Rybickim Czystość w szpitalu W NUMERZE WYDARZENIA 4-13 WYWIAD 14-19 Oddziały

Bardziej szczegółowo

Administracja sklepu

Administracja sklepu Spis treści...3 Logowanie...3 Opcje główne...5 Konfiguracja...5 SEO...6 Opcje...7 Strony...9 Prezentacja produktu... 10 Prezentacja produktów... 11 Wyróżnione produkty... 12 Wyszukiwanie produktów... 13

Bardziej szczegółowo

Regulamin Inwestowania obowiązuje od 1.1.2013

Regulamin Inwestowania obowiązuje od 1.1.2013 Regulamin Inwestowania obowiązuje od 1.1.2013 A. Przepisy wstępne B. Inwestowanie do produktów C. Postanowienia wspólne A. Przepisy wstępne 1. Przepisy wstępne 1.1. Generali PPF Invest PLC, z siedzibà

Bardziej szczegółowo

ABC WYSTAWCY INFORMACJE OGÓLNE... 2 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W WYSTAWIE, ZAMÓWIENIE POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ... 3 ZGŁOSZENIE WSPÓŁWYSTAWCY...

ABC WYSTAWCY INFORMACJE OGÓLNE... 2 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W WYSTAWIE, ZAMÓWIENIE POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ... 3 ZGŁOSZENIE WSPÓŁWYSTAWCY... SPIS TREŚCI ABC WYSTAWCY INFORMACJE OGÓLNE... 2 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W WYSTAWIE, ZAMÓWIENIE POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ.... 3 ZGŁOSZENIE WSPÓŁWYSTAWCY... 3 FIRMY REPREZENTOWANE... 3 LOKALIZACJA POWIERZCHNI

Bardziej szczegółowo

Vademecum. Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Lublinie

Vademecum. Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Lublinie Vademecum Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Lublinie Lublin 2011 SPIS TREŚCI Nasze Biura:... 3 1. Idea Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości... 4 1.1 Wymagania formalne... 4 1.2 Zakres

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK WDRAŻANIA

PODRĘCZNIK WDRAŻANIA PODRĘCZNIK WDRAŻANIA Polska wersja dokumentu ma charakter pomocniczy. Oryginał w języku angielskim na stronie*: www.central2013.eu *W przypadku rozbieŝności pomiędzy wersją w języku polskim i wersją w

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dn. 23 października 2013 r.

Warszawa, dn. 23 października 2013 r. Warszawa, dn. 23 października 2013 r. ZAPYTANIE OFERTOWE nr 15/ZO/ZWS/10/2013 I. Tryb udzielenia zamówienia Zamówienie poniżej 14 tys. EUR netto oparte jest na zasadach konkurencyjności mające na celu

Bardziej szczegółowo

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. BEZPIECZNE FINANSE SENIORA Andrzej Baranowski Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Andrzej Baranowski

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

Regulamin Sklepu Internetowego

Regulamin Sklepu Internetowego Regulamin Sklepu Internetowego I. DEFINICJE 1. Określenia użyte w niniejszym regulaminie oznaczają: SKLEP INTERNETOWY/SPRZEDAWCA serwis internetowy www.galeriazdrowia.pl dający możliwość zamawiania produktów

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Łódź, hala EXPO Spis treści Regulamin ATP 2015... 2 Informacje na temat stoiska targowego..... 4 Informacje na temat warsztatów i szkoleń.. 4 Zgłoszenie uczestnictwa w ATP 2015.....

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Sklepu internetowego wypad.com.pl. z dnia 25.12.2014 DEFINICJE

REGULAMIN. Sklepu internetowego wypad.com.pl. z dnia 25.12.2014 DEFINICJE REGULAMIN Sklepu internetowego wypad.com.pl z dnia 25.12.2014 Sklep internetowy wypad.com.pl działający pod adresem http://www.wypad.com.pl jest serwisem prowadzonym przez: In & Out Katarzyna Trzcińska

Bardziej szczegółowo

partner wydania marketing mobilny

partner wydania marketing mobilny partner wydania marketing mobilny SIŁA W MOBILNOŚCI Oddajemy w Państwa ręce kolejną edycję naszego katalogu, w którym przedstawiamy pomysły na realizowanie akcji w ujęciu marketingu mobilnego. Branża

Bardziej szczegółowo

Biuletyn informacyjny

Biuletyn informacyjny Centrum Systemów Informacyjnych jednostka Ministra Zdrowia Biuletyn informacyjny Ochrony Zdrowia MAJ 2014, WYDANIE PIĘTNASTE Koordynacja projektów e-zdrowie Szanowni Państwo, W tym numerze: Ranking jakości

Bardziej szczegółowo

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży 1 2 Autor raportu Grzegorz Skiera (Silence!) Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Książka ta jest przeznaczona jedynie jako przykład i nie jest interpretacją wykładni prawnej każdego tematu zawartego w środku. Finansowane przez Departament

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO SYSTEMU

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO SYSTEMU [Nazwa firmy] [Tytuł dokumentu] [Podtytuł dokumentu] INSTRUKCJA OBSŁUGI DO SYSTEMU 2.0 Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI DO SYSTEMU 2.0... 0 PANEL Sprawdź jak funkcjonuje Twoja drukarnia... 3 ASORTYMENT,

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN (WZÓR) PROJEKTY INWESTYCYJNE

BIZNES PLAN (WZÓR) PROJEKTY INWESTYCYJNE ZAŁĄCZNIK NR 2 BIZNES PLAN (WZÓR) PROJEKTY INWESTYCYJNE ZAŁĄCZNIK DO WNIOSKU O DOFINANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTU ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO REALIZOWANEGO W RAMACH ZPORR 2004-2006

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE NA REALIZACJĘ DZIAŁAŃ PROMOCYJNYCH. Oś priorytetowa 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

ZAPYTANIE OFERTOWE NA REALIZACJĘ DZIAŁAŃ PROMOCYJNYCH. Oś priorytetowa 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki Poznań, dnia 12-12-2014 r. ZAPYTANIE OFERTOWE NA REALIZACJĘ DZIAŁAŃ PROMOCYJNYCH Zapytanie dotyczy realizowanego projektu w ramach: Działania 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Bardziej szczegółowo

Dla rozwoju innowacyjnej gospodarki UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO

Dla rozwoju innowacyjnej gospodarki UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO 2011 Prowadzenie i rozliczanie projektu w ramach działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka realizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Dla rozwoju innowacyjnej gospodarki UNIA

Bardziej szczegółowo

Własna firma. zanim zrealizujesz pomysł. www.wup-krakow.pl

Własna firma. zanim zrealizujesz pomysł. www.wup-krakow.pl P o r a d n i k Własna firma zanim zrealizujesz pomysł www.wup-krakow.pl Własna firma zanim zrealizujesz pomysł Wprowadzenie WPROWADZENIE Niniejsza publikacja jest skierowana do osób rozważających możliwość

Bardziej szczegółowo