Deutsche Bank Polish Masters Największy turniej w Polsce. Finał ligi europejskiej. Relacja LIVE w Telewizji Polskiej. Ponad gości.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Deutsche Bank Polish Masters Największy turniej w Polsce. Finał ligi europejskiej. Relacja LIVE w Telewizji Polskiej. Ponad 2.000 gości."

Transkrypt

1 Deutsche Bank Polish Masters Największy turniej w Polsce. Finał ligi europejskiej. Relacja LIVE w Telewizji Polskiej. Ponad gości.

2 Pierwszy raz w historii Finał zawodowej ligi europejskiej Pro Golf Tour odbył się w Polsce po raz pierwszy w 2013 roku z pulą nagród zł. Wzorowa organizacja zaowocowała propozycją przedłużenia kontraktu Golf24 na kolejne 3 lata. Relacja live TVP Sport Turniej pokazany został na żywo podczas 3-godzinnej relacji w TVP Sport (niedziela 14:00 17:00), a informacje o nim ukazały się m.in. w głównych wiadomościach TVP1, TVP2.

3 2 mln zł - wartość działań reklamowych Turniejowi towarzyszyła kampania reklamowa o wartości zł, a wygenerowany ekwiwalent reklamowy AVE przekroczył 1 mln zł (dane Instytut Monitorowania Mediów). Ponad 4 mln osób usłyszały o turnieju Informacje o turnieju ukazały się nie tylko w najważniejszych portalach i gazetach, ale również w głównych wydaniach wiadomości TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Info, Sport Telegram.

4 Sportowe emocje Częste zmiany prowadzenia, wyrównany rekord pola i niesamowity Hole in One sprawiły, że na turnieju nie można się było nudzić. Wielka dogrywka Po 3 dniach rywalizacji aż 4 zawodników zakończyło turniej z tym samym wynikiem, dzięki czemu kibice mieli możliwość oglądania niesamowitej dogrywki. Polak wysoko Najlepszy z Polaków Maksymilian Sałuda zakończył zawody na wysokim 12. miejscu. Po pierwszych dniach znajdował się w ścisłej czołówce.

5 1.500 gości i kibiców Podczas 4 dni turnieju udział w wydarzeniach towarzyszących wzięło ponad osób najwięcej w historii polskich wydarzeń golfowych. Sobotnie szaleństwo Podczas sobotniej Gali Deutsche Bank Polish Masters bawiło się ponad 400 osób w akompaniamencie niesamowitych Szymonersów. Golfowy piknik Kibiców, którzy przybyli obejrzeć finałowe zagrania zadziwił również Mistrz Trików golfowych Kevin Carpenter.

6 Obejrzyj relację VIDEO

7 Deutsche Bank Polish Masters 2014

8 Utrzymanie finału ligi i duża relacja TV Dzięki wzorowej organizacji Golf24 otrzymało możliwość realizacji finału ligi przez kolejne 3 lata. Chcemy poszerzyć kontrakt z TVP Sport i pokazać jeszcze więcej golfa (nie tylko na antenie Sport). Działania całoroczne Działania promujące turniej i imprezy towarzyszące rozpoczęta zostanie już w marcu i będzie trwała, aż do końca września.

9 Tym razem w Warszawie! Dla zwiększenie impaktu medialnego imprezy organizatorzy zadecydowali o organizacji wydarzenia w Warszawie na polu Sobienie Królewskie w terminie września Wsparcie szczytnej akcji Planujemy połączenie swoich sił z najbardziej medialną akcją charytatywną 2013 roku.

10 Rak. To się leczy - O akcji Największa ogólnopolska kampania edukacyjna w obszarze onkologii Pozytywny przekaz + humor Zaangażowanie celebrytów ponad 150 osób (m.in. Cezary Pazura, Jerzy Stuhr) Wspólne działania Zaprosimy promotorów akcji do gry w golfa, a golfistów do wsparcia tej szczytnej akcji. Zobacz spoty promujące akcję: Działania PR z udziałem gwiazd Gala Rak.ToSięLeczy

11 Harmonogram wydarzeń DB PM: 24. września (środa) Konferencja prasowa rozpoczynająca turniej Turniej Pro-Am dla zaproszonych gości VIP 25. września (czwartek) 1. dzień turnieju zawodowego 26. września (piątek) 2. dzień turnieju zawodowego 27. września (sobota) Finał turnieju zawodowego Relacja live w TVP Sport (minimum 3h) Wielki piknik golfowy Wieczorne after party 28. września (niedziela) Turniej After Challenge dla zaproszonych gości VIP.

12 Promocja wydarzenia TVP i TVP Sport Zapowiedzi, relacje z poszczególnych dni oraz relacja LIVE z rozgrywek finałowych (min. 3h). AMS Stroer Kampania wielkoformatowa na nośnikach Premium w Warszawie + duża siatka. Gazeta Wyborcza Rzeczpospolita Sport.pl Powierzchnie reklamowe, relacje dzień po dniu. Radio Zet Chilli Spoty reklamowe, relacja z turnieju Forbes i Forbes.pl Powierzchnie reklamowe, relacje z wydarzenia. Men s Health Powierzchnie reklamowe, relacje z wydarzenia. Golf&Roll i Golfandroll.pl Powierzchnie reklamowe, relacje z wydarzenia.

13 Relacja TV 5 wozów transmisyjnych Dedykowane plenerowe studio turniejowe 7 x 2min. wejść na żywo do studia turniejowego (możliwy udział przedstawicieli sponsorów) 30-osobowa ekipa telewizyjna 3 godziny relacji LIVE w TVP Sport 50 wolontariuszy dostarczających wyniki Relacja w głównych wiadomościach TVP1 i TVP2 5x wejścia na żywo w TVP Info dzień wcześniej Zapowiedź relacji live przez cały tydzień przed wydarzeniem

14 Piknik Golfowy Ponad gości i kibiców Strefa VIP z cateringiem i alkoholem Pokaz Mistrza Świata w trikach golfowych Mistrzostwa Warszawy w Longest Drive Jazdy testowe najnowszymi samochodami sportowymi Pokaz samolotów Kibicowanie finalistom (możliwość wejścia na pole) Akademia golfa nauka gry dla początkujących Atrakcje dla dzieci Obecność gwiazd sportu i filmu Licytacja na rzecz Rak. To się leczy After party z występem muzycznym na żywo

15 Pakiety sponsorskie Sponsor generalny z obecnością TV Już od zł netto Dominująca obecność w brandingu wydarzenia pokazywanego na żywo w TV (3 godziny) Możliwość zaproszenia 1 gościa do studia turniejowego (wypowiedź na żywo, około 2 minut) Obecność na ściance sponsorskiej (konferencja prasowa, rozdanie wszystkich nagród itp.) Możliwość wręczenia nagród na scenie Sponsor tytularny jednej z atrakcji sobotnich: pro-am, afterparty, konkursy, pokaz tricków (konieczność pokrycia kosztów dodatkowych danej atrakcji) Obecność logotypu we wszystkim drukowanych materiałach reklamowych (siatki, billboardy, reklamy) Produkcja i logistyka 5 banerów reklamowych (1,5x0,9m) Możliwość utworzenia stoiska na czas trwania wydarzenia Zaproszenia na piknik golfowy: 50 podwójnych Zaproszenia do udziału w turnieju Pro-Am: 5 Zaproszenia do udziału w turnieju After Challenge: 5 Z przyjemnością przygotujemy pakiet dostosowany do Państwa potrzeb.

16 Sponsor generalny na przykładzie Mercedes-Benz 2013

17 Sponsor generalny na przykładzie Mercedes-Benz 2013

18 Pakiety sponsorskie Sponsor wspomagający Już od zł netto Obecność logotypu we wszystkim drukowanych materiałach reklamowych (siatki, billboardy, reklamy) Możliwość utworzenia stoiska na czas trwania wydarzenia Możliwość zasponsorowania atrakcji dodatkowych (np. związanych z produktem lub usługą) oraz nagród Możliwość wręczenia nagród na scenie Reklama produktowa w magazynie Golf&Roll (A4) Zaproszenia na piknik golfowy: 20 podwójnych Zaproszenia do udziału w turnieju Pro-Am: 2 Zaproszenia do udziału w turnieju After Challenge: 2 Z przyjemnością przygotujemy pakiet dostosowany do Państwa potrzeb.

19 Sponsor wspomagający na przykładzie Mebli Oltre 2013

20 Korzyści ze współpracy Dotarcie do bardzo atrakcyjnej grupy Klientów: Ponad gości na miejscu Ponad kibiców golfa przed telewizorami Skorzystanie z dużej kampanii medialnej Wartość kupionych reklam (bez TV) to ponad zł Dodatkowo ekwiwalent reklamowy AVE w 2013 roku przekroczył 1 mln zł Możliwość zaproszenia Klientów na sprawdzony event Golfistów do gry w turniejach i kibicowanie Niegolfistów na sobotni piknik i kibicowanie Możliwość prezentacji produktu/usługi na miejscu W formie jazd testowych W formie degustacji W formie stoisk wystawienniczych Z przyjemnością przygotujemy pakiet dostosowany do Państwa potrzeb.

21 Dziękujemy za zapoznanie się z prezentacją G24 Group sp. z o.o. Organizator Deutsche Bank Polish Masters Jacek Gulmantowicz Prezes Zarządu mobile: Przemysław Giel Wiceprezes Zarządu mobile: Joanna Cegielska New Business Manager mobile:

Polska Liga Biznesu Dla lubiących wyzwania. W golfie i w biznesie.

Polska Liga Biznesu Dla lubiących wyzwania. W golfie i w biznesie. Polska Liga Biznesu Dla lubiących wyzwania. W golfie i w biznesie. Wyjątkowi uczestnicy Już od 7 lat w Biznes Lidze grają przedstawiciele (zazwyczaj Zarządy) największych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw

Bardziej szczegółowo

Polska Liga Biznesu 2015 Golf Business League Dla lubiących wyzwania. W golfie i w biznesie.

Polska Liga Biznesu 2015 Golf Business League Dla lubiących wyzwania. W golfie i w biznesie. Polska Liga Biznesu 2015 Golf Business League Dla lubiących wyzwania. W golfie i w biznesie. Wyjątkowi uczestnicy Już od 8 lat w Biznes Lidze grają przedstawiciele (zazwyczaj Zarządy) największych polskich

Bardziej szczegółowo

Raport Medialny 2007

Raport Medialny 2007 Raport Medialny 2007 Przygotowane dla Delegatów na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Golfa Toya Golf Club, 18 kwietnia 2008 Warszawa, styczeń 2008 r. RAPORT MEDIALNY przygotowany dla Polskiego

Bardziej szczegółowo

GOLF, JAKO SPOSÓB NA. integrację pracowników utrzymanie i pozyskanie Klientów

GOLF, JAKO SPOSÓB NA. integrację pracowników utrzymanie i pozyskanie Klientów GOLF, JAKO SPOSÓB NA integrację pracowników utrzymanie i pozyskanie Klientów Założenia projektu Założenia projektu: Idea projektu jest kompleksowa organizacja eventu o tematyce golfa dla: pracowników firmy

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny puchar wyścigowy OFERTA WSPÓŁPRACY

Innowacyjny puchar wyścigowy OFERTA WSPÓŁPRACY Innowacyjny puchar wyścigowy OFERTA WSPÓŁPRACY VOLKSWAGEN CASTROL CUP Ralf Berckhan prezes Volkswagen Group Polska Jako prezes polskiego importera VW ze szczególnym zaciekawieniem czekam na rozpoczęcie

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPONSORINGOWA

OFERTA SPONSORINGOWA OFERTA SPONSORINGOWA Jest nam ogromnie miło poinformować Państwa, że w uznaniu osiągnięć sportowych i organizacyjnych Światowa Organizacja Łucznicza FITA wraz z Polskim Związkiem Łuczniczym wyróżniła Ośrodek

Bardziej szczegółowo

ZASADY MARKETINGOWE - sezon 2014/2015

ZASADY MARKETINGOWE - sezon 2014/2015 - sezon 2014/2015 Zarząd PLK SA - działając na podstawie pkt. 41.1. Regulaminu Rozgrywek PLK - podaje zasady dotyczące działalności marketingowej obowiązujące kluby PLK w sezonie 2014/2015: 1. OBSZAR DZIAŁANIA

Bardziej szczegółowo

Wybrane działania komunikacyjne na temat Funduszy Europejskich

Wybrane działania komunikacyjne na temat Funduszy Europejskich Wybrane działania komunikacyjne na temat Funduszy Europejskich I. INFORMACJE WSTĘPNE Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) jest instytucją odpowiedzialną m.in. za efektywne wykorzystanie Funduszy

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO AGENCJI ORAZ SKRÓCONA PREZENTACJA WYBRANYCH PROJEKTÓW

PORTFOLIO AGENCJI ORAZ SKRÓCONA PREZENTACJA WYBRANYCH PROJEKTÓW PORTFOLIO AGENCJI ORAZ SKRÓCONA PREZENTACJA WYBRANYCH PROJEKTÓW Agencja eventowa i marketingowa STX JAMBOREE ma ponad 20-letnie doświadczenie w projektowaniu oraz realizacji oryginalnych, szytych na miarę

Bardziej szczegółowo

Raport 7th Squash European Nations Challenge Cup

Raport 7th Squash European Nations Challenge Cup Raport 7th Squash European Nations Challenge Cup O ENCC 2009 Wypowiedzi uczestników oraz ESF Obecność w mediach Promocja wydarzenia Załączniki (dostępne na płycie wysyłanej pocztą): 1. Galeria zdjęciowa

Bardziej szczegółowo

Brzeźno, kwiecień - sierpień 2014 r.

Brzeźno, kwiecień - sierpień 2014 r. Faldo Series Poland Championship 2014 Case Study Brzeźno, kwiecień - sierpień 2014 r. Opis projektu: Faldo Series Poland Championship to najbardziej prestiżowy turniej juniorski, rozegrany w Polsce w 2014

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo. Z Poważaniem, Komitet Organizacyjny

Szanowni Państwo. Z Poważaniem, Komitet Organizacyjny d Szanowni Państwo W imieniu Komitetu Organizacyjnego przedstawiamy Państwu ofertę udziału w imprezie zaliczanej do cyklu SuperEnduro FIM World Championship 2012/ 2013. Zawody, które odbędą się 8 grudnia

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2013/14, 2014/15, 2015/16. Mimo,

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy na naszą stronę www.myplace.com.pl

Zapraszamy na naszą stronę www.myplace.com.pl Eventy są dla nas wyzwaniem, które realizujemy, wciąż z tą samą pasją i zaangażowaniem. Wiemy, że sukces eventu tkwi w szczegółach, dlatego do każdego z nich podchodzimy z wyjątkową dokładnością. Dbamy

Bardziej szczegółowo

WORLD UPHILL TROPHY 19.02.2012r.

WORLD UPHILL TROPHY 19.02.2012r. WORLD UPHILL TROPHY 19.02.2012r. World Uphill Trophy Place Szklarska Poręba Data 19.02.2012. Partners FIS, PZN Distance 7,8km High at the beginn 718m.o.t.s.l High at the end - 1209m.o.t.s.l. Idea projektu

Bardziej szczegółowo

Wyjątkowe miejsce. Toya Golf & Country Club:

Wyjątkowe miejsce. Toya Golf & Country Club: Wyjątkowe miejsce Toya Golf & Country Club: Nowy obiekt zlokalizowany tylko 2 km od granic Wrocławia Jedno z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce o najwyższym standardzie prowadzenia obiektu oraz obsługi,

Bardziej szczegółowo

Orange Warsaw Festival 2013 str. 10

Orange Warsaw Festival 2013 str. 10 INSPIRACJA DLA EVENT MANAGERA NR 8 STYCZEŃ 2014 CASE STUDY Party Like a Lord str. 6 CASE STUDY Orange Warsaw Festival 2013 str. 10 CASE STUDY Snow DJ Week in Laax str. 38 CASE STUDY - wybrane realizacje

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI SPRAWOZDANIE

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI SPRAWOZDANIE MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ EURO 2012 ORAZ Z WYKONANYCH DZIAŁAŃ DOTYCZĄCYCH REALIZACJI PRZYGOTOWAŃ POLSKI DO FINAŁOWEGO TURNIEJU MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ

Bardziej szczegółowo

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 spis treści 3 A. Wprowadzenie 9 B. Ekstraklasa jako spółka 17 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 57 E. Kluby Ekstraklasy 123 F. Autorzy raportu

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści. z organizacji turnieju. raport deloitte

Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści. z organizacji turnieju. raport deloitte Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści z organizacji turnieju Warszawa raport deloitte Spis treści Słownik pojęć pojęcie Definicja 3 4 8 10 11 12 13 14 22 25 30 32 35 42 43 43 44 46 48 52 56 57 59

Bardziej szczegółowo

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA BEZPŁATNY INFORMATOR MIEJSKI 82-200.pl AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA czerwiec 2012 w numerze: Imprezowe lato Lato to okres wakacji, odpoczynku i dobrej zabawy, czyli licznych

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

Ludzie najważniejszym kapitałem firmy

Ludzie najważniejszym kapitałem firmy Ludzie najważniejszym kapitałem firmy cykl seminariów klubu Nowoczesnej Firmy w największych miastach Polski Propozycja współpracy dla Partnerów Organizatorzy Opiniotwórcze medium w środowisku kadry kierowniczej.

Bardziej szczegółowo

ARCHIWUM KOMUNIKATÓW PRASOWYCH

ARCHIWUM KOMUNIKATÓW PRASOWYCH ARCHIWUM KOMUNIKATÓW PRASOWYCH 2010 30.04.2010 A TY ZA KIM JESTEŚ? ORYGINALNE KOSZULKI REPREZENTACJI PIŁKARSKICH W NAJNOWSZEJ AKCJI PROMOCYJNEJ MARKI CARLSBERG! A TY ZA KIM JESTEŚ? pod tym hasłem - spójnym

Bardziej szczegółowo

POTENCJAŁ REKLAMOWY EURO 2012 W TV

POTENCJAŁ REKLAMOWY EURO 2012 W TV Drodzy Państwo, Euro to spektakularne wydarzenie sportowe, które bardzo silnie angażuje emocje. Jest to też impreza, przy okazji której uruchamia się strumień pieniędzy, a zaangażowane firmy liczą na duże

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPONSORSKA X TARGI I WYSTAWA ZOO-BOTANICA 2011

OFERTA SPONSORSKA X TARGI I WYSTAWA ZOO-BOTANICA 2011 OFERTA SPONSORSKA X TARGI I WYSTAWA ZOO-BOTANICA 2011 2-4 września Centrum IASE w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu I. OPIS TARGÓW ORAZ GRUPY DOCELOWEJ ZOO-BOTANICA Tegoroczne Targi ZOO-BOTANICA 2011

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2009/10, 2010/11, 2011/12. Mimo

Bardziej szczegółowo

Typ zadania promocyjnego * Cel działania Ewaluacja - ex-ante, mid-term, on-going, ex-post Grupa docelowa Instrumenty promocji Organizatorzy

Typ zadania promocyjnego * Cel działania Ewaluacja - ex-ante, mid-term, on-going, ex-post Grupa docelowa Instrumenty promocji Organizatorzy LP Nazwa przedsięwzięcia Termin/Czas trwania 1 2 3 4 5 Opole - "Tutaj płacę podatki" I etap - 2013 "Opole dziękuje za Twój podatek" II etap - 2013 JUBILEUSZ 50 lecia KFPP w Opolu Konkurs "Z nutką słodyczy"

Bardziej szczegółowo

Prawne aspekty sponsoringu str. 12

Prawne aspekty sponsoringu str. 12 INSPIRACJA DLA EVENT MANAGERA NR 6 LISTOPAD 2013 OKIEM MARKETINGOWCA ROI w event marketingu str. 8 OKIEM PRAWNIKA Prawne aspekty sponsoringu str. 12 INSPIRACJE... Branding namiotów sferycznych str. 18

Bardziej szczegółowo

Fundacja Spartanie Dzieciom Oferta Sponsorska 2015r. Warszawa 2014r.

Fundacja Spartanie Dzieciom Oferta Sponsorska 2015r. Warszawa 2014r. Fundacja Spartanie Dzieciom Oferta Sponsorska 2015r. Warszawa 2014r. 1 Spis treści 1. Wstęp 2. Spartanie Dzieciom Poznaj nas! O nas Jak działamy? Osiągnięcia Nagrody / Publikacje / przyjaciele - Celebryci

Bardziej szczegółowo