1. Główne powody stosowania systemów UPS 2. Architektury systemów UPS, ich zalety i wady 3. Jak dobrad UPSa? 4. Dlaczego CyberPower

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "1. Główne powody stosowania systemów UPS 2. Architektury systemów UPS, ich zalety i wady 3. Jak dobrad UPSa? 4. Dlaczego CyberPower"

Transkrypt

1 S Y S T E M Y U P S

2 Agenda 1. Główne powody stosowania systemów UPS 2. Architektury systemów UPS, ich zalety i wady 3. Jak dobrad UPSa? 4. Dlaczego CyberPower Szeroka gama produktów Realne oszczędności opatentowana technologia Green Power UPS Gwarancja podłączonego sprzętu Gwarancja jakości i najlepszych materiałów Rozbudowane oprogramowanie Świadomośd marki Konkurencyjne ceny

3 Kilka faktów o problemach z zasilaniem Czyli po co UPS? Problemy z zasilaniem są drugą najważniejszą i jednocześnie najprostszą do rozwiązania przyczyną przestoju w pracy systemów komputerowych [ Źródło: HP White-paper: Increasing Single System Availability ] Problemy z zasilaniem są głównym powodem utraty danych, nawet 15 razy częściej niż wirusy komputerowe [ Źródło: Contingency Planning ] Problemy z zasilaniem są uważane za przyczynę około 1/3 awarii serwerów [ Źródło: IDC ] Nagłe spadki napięcia odpowiadają nawet za 87 % awarii komponentów w komputerach [ Źródło AT&T Bell Labs ] A to nie wszystko. Po wystąpieniu awarii zasilania w sieci z pracą terminalową, niechronionej przez system zasilania awaryjnego jej ponowne przekonfigurowanie może zająd nawet do 48 godzin!

4 Typowe problemy z zasilaniem Przepięcia/nagłe wzrosty napięcia Co to jest? Bardzo krótkie wystąpienie, (około 1 ms), nagłego podniesienia napięcia w sieci, nawet do tysięcy woltów i amperów. Nagłe wzrosty napięcia występują codziennie na całym świecie, kilkukrotne narażenie sprzętu elektronicznego na ich wystąpienie może spowodowad jego trwałe uszkodzenie lub utratę danych. Co jest powodem wystąpienia? Głównie pioruny, ale również włączanie/wyłączanie w pobliżu sprzętu o dużym poborze mocy, np. silnik elektryczny etc. RFI Co to jest? Interferencje częstotliwości radiowych i elektro-magnetyczne lub szumy na liniach, zdarzenia występujące często w różnych środowiskach jedna z głównych przyczyn utraty danych. Co jest powodem wystąpienia? Głównie szumy częstotliwości powodowane przez TV, odbiorniki radiowe, telefony komórkowe, suszarki, kuchenki mikrofalowe, włączanie/wyłączanie urządzeo o większym obciążeniu, niektóre świetlówki etc.. Typowy objawem interferencji magnetycznej lub szumów na linii jest śnieg pojawiający się na ekranie telewizora gdy w pobliżu, jest włączony silnik elektryczny, np. odkurzacza lub inny rodzaj urządzenia elektrycznego.

5 Typowe problemy z zasilaniem Wzrost napięcia Co to jest? Zdarzenie o wydłużonym czasie wystąpienia, podczas którego poziom napięcia wzrasta ponad limit akceptowany przez urządzenia. W zależności od poziomu do jakiego napięcie wzrośnie uszkodzenia mogą byd niewielkie lub nieodwracalne! Co jest powodem wystąpienia? Nagły powrót zasilania AC, pomiędzy często występującymi spadkami napięcia może charakteryzowad się podwyższonym ponad dopuszczalny limit napięciem. Spadek napięcia Co to jest? Zdarzenie o wydłużonym czasie wystąpienia, podczas którego poziom napięcia spada ponad limit akceptowany przez urządzenia. Wydłużone i częste spadki napięcia mają bezpośredni wpływ na prawidłową pracę komponentów elektronicznych, mogą byd przyczyną zawieszania się urządzeo sieciowych. Spadki napięcia są szczególnie niebezpieczne dla komputerów, silników, kompresorów. ¾ problemów z zasilaniem to spadki napięcia! Co jest powodem wystąpienia? Często występują w rejonach, gdzie linie energetyczne są długie, przeciążone lub słabej jakości, a także w miejscach gdzie źródłem prądu są elektrownie wodne.

6 Typowe problemy z zasilaniem Piorun Co to jest? Wyładowanie atmosferyczne, w ich wyniku obserwuje się przepięcia, nagłe wzrosty napięcia a także zaniki napięcia. Co jest powodem wystąpienia? Przepięcie powstaje w wyniku bezpośredniego uderzenia błyskawicy w linię napowietrzną lub uderzenia pośredniego w linie podziemne, za pośrednictwem linii przepięcie dociera do budynków i podłączonych w nich urządzeo. Zanik zasilania Co to jest? Zanik zasilania to zdarzenie w wyniku którego prąd nie może zostad dostarczony do zasilanych urządzeo, może to spowodowad wiele uszkodzeo rozpoczynając na uszkodzeniu danych poprzez uszkodzenia mechaniczne sprzętu który pracował. Co więcej po przywróceniu zasilania często obserwuje się przepięcia, nagłe wzrosty czy spadki napięcia. Co jest powodem wystąpienia? Awaria elektrowni, uszkodzenie sieci dystrybucyjnej, zwarcia, PRZYPADKOWE wyciągnięcie wtyczki z gniazdka!

7 Typowe problemy z zasilaniem Podwyższone napięcie po przywróceniu zasilania Przepięcie telekomunikacyjne Co to jest? Najczęściej występują gdy następuje przywrócenie zasilania po jego zaniku, podłączone urządzenia wotrzymują w tym momencie napięcie często przekraczające dopuszczalny limit. Co jest powodem wystąpienia? Powodem są elektrownie, które przywracając zasilanie podają podwyższone napięcie, aby skompensowad straty jakie powoduje automatyczny, nagły rozruch wielu urządzeo elektrycznych. Co to jest? Krótkotrwałe zdarzenie, podczas którego na liniach telefonicznych obserwuje się wysokie napięcie. Może spowodowad nieodwracalne urządzenie praktycznie każdego urządzenia podłączonego do linii. W wyjątkowych wypadkach uszkodzeniu może ulec sama linia telefoniczna. Co jest powodem wystąpienia? Powodem są bezpośrednie lub pośrednie uderzenia błyskawic.

8 Typowe problemy z zasilaniem Co z nimi zrobid? Najpierw trzeba zainwestowad (-), ALE Zapewni stałe i pewne zasilanie (+) Zabsorbuje przepięcia, zaniki napięcia, szumy EMI i RFI. (+) Zasili urządzenia w razie awarii sieci energetycznej (+) Ochroni sprzęt przed błyskawicami i wysokim napięciem (+) Da Ci czas potrzebny na wyłączenie wrażliwych urządzeo (+)

9 Architektury systemów UPS Off-line/Stanby Przykładowa architektura UPSa w technologii Offline* Niski koszt (+) Znana od lat technologia, nadająca się do mniej krytycznych systemów (-) Przełączenie na zasilanie bateryjne jest wywoływane wystąpieniem problemu z siecią energetyczną (-) Przełączenie na zasilanie bateryjne zajmuję dłuższy czas (<10ms) (-) Źródło:

10 Architektury systemów UPS Line-Interactive Przykładowa architektura UPSa w technologii Offline* Świetny współczynnik Ceny/Wydajności/Efektywności, niskie koszty utrzymania(+) Nadają się do zastosowania w praktycznie każdym środowisku (+) Zawiera układ AVR, (Automatic Voltage Regulator), pozwalający podwyższyd lub obniżyd napięcie w wypadku wystąpienia jego spadku lub wzrostu! (+) Przełączenie na zasilanie bateryjne zajmuje krótką chwilę (<4ms) (-) Źródło:

11 Architektury systemów UPS On-line Zerowy czas przełączenia na baterię, UPS cały czas pracuje w trybie na baterii (+) Nadają się do zasilania ultra-krytycznych urządzeo, jak urządzenia do podtrzymywania życia(+) Wysokie koszty obsługi i krótki czas życia baterii (-) Duże wydzielanie ciepła powodujące obniżenie współczynnika efektywności o 20~30% (-)

12 Architektury systemów UPS - porównanie Off-Line UPS Funkcje Zastosowanie Środowisko Line-Interactive UPS Przełączenie w tryb pracy awaryjnej następuje zawsze przy wystąpieniu problemu z zasilaniem Użyta prosta struktura i technologia bez funkcji stabilizacji mocy na wyjściu Brak AVR (Automatycznego Regulatora Napięcia) Czas przełączania<10ms (typowy UPS) <6 ms (UPS Offline Cyber Power) Niska ochrona przeciwko szumom i przepięciom Łatwy w obsłudze Niski koszt Tylko dla komputerów PC i urządzeo nie pełniących funkcji krytycznych Ta seria UPS jest powszechnie stosowana w sekcji działalności gdzie dostarczane zasilanie jest najczęściej stabilne. DX800E-FR 800VA / 480W Funkcje Hybrydowe rozwiązanie będące połączeniem architektur Off-Line UPS oraz On-Line UPS AVR (Automatyczny Regulator Napięcia) regulujący niestabilne napięcie wejściowe Czas przełączania <4ms Dodatkowa filtracja oraz wysoka ochrona przeciwko szumom i przepięciom Średni koszt Zastosowanie Środowisko On-Line UPS Funkcje Zastosowanie Środowisko Odpowiedni dla komputerów PC, serwerów, stacji roboczych, urządzeo o znaczeniu krytycznym Średnia jakośd zasilania Zawsze w trybie pracy awaryjnej Najwyższa jakośd zasilania AVR (Automatyczny Regulator Napięcia) regulujący niestabilne napięcie wejściowe Brak czasu przełączania, podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej Najwyższa ochrona przeciwko szumom i przepięciom Niska wydajnośd, problem z nadmiernym generowaniem ciepła Duży koszt Odpowiedni dla urządzeo o znaczeniu krytycznym, serwerów, stacji roboczych, wrażliwych urządzeo sieciowych Ta seria UPS jest powszechnie stosowana w sekcji działalności gdzie dostarczane zasilanie jest niestabilne i niskiej jakości, a urządzenia elektryczne wymagają zasilania wysokiej jakości. BR650ELCD-FR 650VA / 390W OL6000ELCDRTXL3UED 6000VA / 5400W

13 Ogniwa i czas podtrzymania zasilania UPSy Cyber Power Systems wyposażone są w bezobsługowe baterie kwasowo ołowiowe. Większa pojemnośd pojedynczej baterii oraz ich całkowita ilośd przekłada się bezpośrednio na dłuższy czas podtrzymania urządzeo podłączonych do systemu UPS. Dołożenie dodatkowych baterii modele PR XL nie wpływa na pojemnośd znamionową której nigdy nie można przekroczyd. W jaki sposób dobrad UPS w zależności od potrzeb klienta: 1. Wylicz sumaryczną maksymalną moc jaką będą pobierały podłączone urządzenia 2. Określ wymagany czas podtrzymania podłączonych urządzeo 3. Skorzystaj z poniższego linka, aby dobrad urządzenie: Zwród uwagę aby całkowite obciążenie nie przekraczało 80 % pojemności systemu!

14 Dlaczego CyberPower 1. Szeroka gama produktów 2. Oszczędności opatentowana technologia Green Power UPS 3. Gwarancja podłączonego sprzętu 4. Gwarancja jakości i najlepszych materiałów 5. Rozbudowane oprogramowanie 6. Świadomośd marki 7. Konkurencyjne ceny

15 Z a s t o s o w a n i e Szeroka gama produktów Business & Corporate SOHO * * OR1000ELCDRM1U 1000VA / 600W CP1350EAVRLCD 1350VA / 810W PR1500ELCDRTXL2U PR2200ELCDRTXL2U 1500VA / 1125W 2200VA / 1650W OR1500ELCDRM1U 1500VA / 900W CP1500EAVRLCD 1500VA / 900W * * PR2200ELCDRT2U 2200VA / 1600W Value1200E Value1500E Value2200E 1200VA / 720W 1500VA / 900W 2200VA / 1320W BR450ELCD-FR BR650ELCD-FR BR850ELCD-FR 450VA / 270W 650VA / 390W 850VA / 510W * * PR3000ELCDRT2U 3000VA / 2250W PR6000ELCDRTXL5U 6000VA / 4500W Dom BS650LCD-FR 650VA / 390W BS850LCD-FR 850VA / 510W DX400E-FR DX600E-FR DX800E-FR 400VA / 240W 600VA / 360W 800VA / 480W Pojemnośd [VA/Watt]

16 Model Architektura Rodzaj sinusoidy na wyjściu Pojemnośd VA/Wat Czas podtrzymania obciążenie 50/100% [min] LCD AVR Serial USB Filtr RJ11/RJ45 Opcjonalne zarządzanie przez sied Ogniwa Możliwośd podłączenia zew. baterii DX400E-FR Offline symulowana 400VA / 240W 11/ o -/- - 1 * 12V, 4.5AH - DX600E-FR Offilne symulowana 600VA / 360W 9/ o -/- - 1 * 12V, 7AH - DX800E-FR Offline symulowana 800VA / 480W 8/ o -/- - 1 * 12V, 8.5AH - BS650LCD-FR Offline symulowana 650VA / 390W 10/2 o - - o o/o - 1 * 12V, 7AH - BS850LCD-FR Offline symulowana 850VA / 510W 7/1 o - - o o/o - 1 * 12V, 8.5AH - BR450ELCD-FR Line-Interactive symulowana 450VA / 270W 8/1 o o - o o/o - 1 * 12V, 4.5AH - BR650ELCD-FR Line-Interactive symulowana 650VA / 390W 9/1 o o - o o/o - 1 * 12V, 7AH - BR850ELCD-FR Line-Interactive symulowana 850VA / 510W 8/1 o o - o o/o - 1 * 12V, 8.5AH - Value1200E Line-Interactive symulowana 1200VA / 720W 10/2 o o o o o/o - 2 * 12V, 7AH - Value1500E Line-Interactive symulowana 1500VA / 900W 9/2 o o o o o/o - 2 * 12V, 8.5AH - Value2200E Line-Interactive symulowana 2200VA / 1320W 7/1 o o o o o/o - 2 * 12V, 9AH - CP1350EAVRLCD Line-Interactive symulowana 1350VA / 810W 9/2 o o - o o/o - 2 * 12V, 8AH - CP1500EAVRLCD Line-Interactive symulowana 1500VA / 900W 10/2 o o - o o/o - 2 * 12V, 8.5AH - OR1000ELCDRM1U Line-Interactive symulowana 1000VA / 600W 13/3 o o o o o/o o 4 * 6V, 7AH - OR1500ELCDRM1U Line-Interactive symulowana 1500VA / 900W 11/3 o o o o o/o o 4 * 6V, 9AH - PR2200ELCDRT2U Line-Interactive pełna 2200VA / 1600W 12/4 o o o o o/o o 4 * 12V, 9AH - PR3000ELCDRT2U Line-Interactive pełna 3000VA / 2250W 8/2 o o o o o/o o 4 * 12V, 9AH 10 PR1500ELCDRTXL2U Line-Interactive pełna 1500VA / 1125W 18/8 o o o o o/o o 4 * 12V, 9AH O PR2200ELCDRTXL2U Line-Interactive pełna 2200VA / 1650W 11/4 o o o o o/o o 4 * 12V, 9AH O PR6000ELCDRTXL5U Line-Interactive pełna 6000VA / 4500W 26/10 o o o o o/o o 16 * 12V, 9AH O

17 GreenPower UPS TM 075 % mniejszy Pobór Energii % mniejsza Emisja CO % mniejsze Wydzielanie Ciepła % Wydajności =

18 Pobór mocy, wydzielanie ciepła i CO 2 Wydzielanie 1) 2) Pobór mocy GreenPower UPS Standardowy UPS Wydzielanie ciepła 3) CO 2 w ciągu roku Pobór mocy 1) 2) ciepła 3) CO 2 w ciągu roku Value 1200E-GP 6,0 Watt 68 BTU/hour 32,7 kg 31, 6 Wat t 180 BTU/ hour 172, 2 k g Value 1500E-GP 6,0 Watt 104 BTU/hour 32,7 kg 31, 6 Wat t 180 BTU/ hour 172, 2 k g Value 2200E-GP 7,5 Watt 147 BTU/hour 40,9 kg 48, 3 Wat t 275 BTU/ hour 263, 2 k g BR450ELCD 2,9 Watt 22 BTU/hour 15,8 kg 7,7 Watt 52 BTU/hour 42,0 kg BR650ELCD 2,9 Watt 29 BTU/hour 15,8 kg 8,3 Watt 53 BTU/hour 45,2 kg BR850ELCD 3,0 Watt 36 BTU/hour 16,3 kg 12, 0 Wat t 71 BTU/ hour 65, 4 k g OR1000LCDRM1U 4,9 Watt 24 BTU/hour 26,7 kg 22, 8 Wat t 130 BTU/ hour 124, 2 k g OR1500LCDRM1U 5,3 Watt 24 BTU/hour 28,9 kg 23, 7 Wat t 135 BTU/ hour 129, 1 k g CP1350EAVRLCD 8,4 Watt 32 BTU/hour 45,8 kg 31, 6 Wat t 180 BTU/ hour 172, 2 k g CP1500EAVRLCD 8,4 Watt 46 BTU/hour 45,8 kg 31, 6 Wat t 180 BTU/ hour 172, 2 k g DX400E 4,5 Watt 24 BTU/hour 24,5 kg 7,7 Watt 52 BTU/hour 42,0 kg DX600E 4,5 Watt 40 BTU/hour 24,5 kg 8,3 Watt 53 BTU/hour 45,2 kg DX800E 4,5 Watt 44 BTU/hour 24,5 kg 12,0 Watt 71 BTU/hour 65,4 kg Opierając się na różnych środowiskach testowych, pobór mocy i wydzielanie ciepła mogą się wahad. Wartości bazują na średnich cenach energii z katalogu EUROSTAT ) Watów, 2) przy pracy sieciowej, w pełni naładowany Wartości emisji CO2 opierają się na informacjach z Bavarian State Office for Environment Protection (622g/kWh)

19 Realne oszczędności GreenPower UPS Standardowy UPS Oszczędności - 1 Rok Pobór mocy 1) 2) Pobór mocy w ciągu roku Pobór mocy 1) 2) Pobór mocy w ciągu roku PLN CO 2 Value 1200E-GP 6,0 Watt 53 kw 31,6 Watt 277 kw 94,10 zł 139,5 kg Value 1500E-GP 6,0 Watt 53 kw 31,6 Watt 277 kw 94,10 zł 139,5 kg Value 2200E-GP 7,5 Watt 66 kw 48,3 Watt 423 kw 149,97 zł 222,3 kg BR450ELCD 2,9 Watt 25 kw 7,7 Watt 67 kw 17,64 zł 26,2 kg BR650ELCD 2,9 Watt 25 kw 8,3 Watt 73 kw 19,85 zł 29,4 kg BR850ELCD 3,0 Watt 26 kw 12,0 Watt 105 kw 33,08 zł 49,0 kg OR1000LCDRM1U 4,9 Watt 43 kw 22,8 Watt 200 kw 65,79 zł 97,5 kg OR1500LCDRM1U 5,3 Watt 46 kw 23,7 Watt 208 kw 67,63 zł 100,3 kg CP1350EAVRLCD 8,4 Watt 74 kw 31,6 Watt 277 kw 85,28 zł 126,4 kg CP1500EAVRLCD 8,4 Watt 74 kw 31,6 Watt 277 kw 85,28 zł 126,4 kg DX400E 4,5 Watt 39 kw 7,7 Watt 67 kw 11,76 zł 17,4 kg DX600E 4,5 Watt 39 kw 8,3 Watt 73 kw 13,97 zł 20,7 kg DX800E 4,5 Watt 39 kw 12,0 Watt 105 kw 27,57 zł 40,9 kg Opierając się na różnych środowiskach testowych, pobór mocy i wydzielanie ciepła mogą się wahad. Wartości bazują na średnich cenach energii z katalogu EUROSTAT ) Watów, 2) przy pracy sieciowej, w pełni naładowany Wartości emisji CO2 opierają się na informacjach z Bavarian State Office for Environment Protection (622g/kWh)

20 Skąd te oszczędności? Dzięki wyposażeniu UPSów w moduł GreenPower UPS TM W tradycyjnych UPSach zawierających układy AVR, napięcie do urządzeo przy normalnej pracy najczęściej dostarczane jest z wykorzystaniem układu z auto trasformatorem. Prąd przepływa przez transformator, przy którego pracy pobierana jest dodatkowa energia i wydzielane jest ciepło, prowadzi to do strat energii i większych kosztów jakie musi ponieśd użytkownik! Opatentowana technologia GreenPower UPS TM modyfikuje układ zasilania wykorzystywany w urządzeniach CPS i jest odpowiedzią na straty energii obserwowane w tradycyjnych rozwiązaniach. Gdy dostarczone z sieci energetycznej zasilanie jest w normie, GreenPower UPS TM pracuje w Trybie Bypass. Przekazuje energię na wyjście bezpośrednio z sieci energetycznej. Gdy pojawiają się zakłócenia w zasilaniu dostarczanym na wejściu lub wystąpi zanik zasilania, UPS zaczyna pracę w trybie AVR lub Bateryjnym, czyli pracuje jak każdy inny UPS w architekturze Line Interactive. Oszczędności kumulują się w czasie gdy zasilanie dostarczane w sieci energetycznej jest w normie, czyli przez większośd cyklu życia produktu!

21 Gwarancja Podłączonego Sprzętu Kilka prostych kroków aby skorzystad z Gwarancji Podłączonego Sprzętu (Connected Equipment Guarantee) 1. Sprawdź czy spełniasz warunki, aby uzyskad zwrot kosztów z tytułu gwarancji podłączonego sprzętu odpowiadając sobie na pytania: 2. W ciągu 10 dni od daty uszkodzenia zgłoś zdarzenie do Cyber Power Telefonicznie: +31 (0) Poprzez Listownie: CyberPower at Flight Forum 3545, 5657DW Eindhoven, The Netherlands Rodzina produktów BS Series DX Series BRICs LCD Series Value GP LCD Series Intelligent LCD Series Office Rack Mount Series Professional Rackmount LCD Series Wartośd gwarancji Do 50,000 Euro Do 50,000 Euro Do 50,000 Euro Do 50,000 Euro Do 50,000 Euro Do 100,000 Euro Do 100,000 Euro

22 CyberPower = Wysoka jakośd Czynniki gwarantujące wysoką jakośd UPSów CPS: 1. Rozbudowany dział R&D 53 patenty w ciągu ostatnich 18 miesięcy Dedykowane grupy inżynierów

23 Dedykowany dział R&D Inżynierowie Elektronicy Inżynierowie Bezpieczeostwa Inżynierowie Mechanicy Inżynierowie Oprogramowania Inżynierowie Programiści Inżynierowie Produkcji

24 CyberPower = Wysoka jakośd Czynniki gwarantujące wysoką jakośd UPSów CPS: 1. Rozbudowany dział R&D 53 patenty w ciągu ostatnich 18 miesięcy Dedykowane grupy inżynierów 2. Zarządzanie jakością potwierdzone certyfikatem ISO9001: Właściciel jednego z dwóch obecnych na Tajwanie certyfikowanych laboratoriów UL/TUV 4. Rozbudowane zaplecze produkcyjne 2 nowoczesne fabryki w Schenzen (zbudowane w 2000 i 2004 roku) i własna produkcja niektórych komponentów QC080000

25 Rozbudowane oprogramowanie PowerPanel Personal Edition Zarządzanie: pojedynczym systemem UPS Połączenie: USB Dostępnośd: wszystkie modele UPS Kompatybilnośd: Windows 2000, Server 2003, XP 32/64, Vista 32/64, Server 2008, oraz Windows 7. Nie zapominamy o: Linux - PowerPanel for Linux Mac OS wskazówki do konfiguracji Mac Energy Saver Business Edition Zarządzanie: do 25 systemów UPS Połączenie: USB, szeregowe, sied(rmcard) Dostępnośd: seria PR Kompatybilnośd: 32-Bit : Windows 7 / Vista / XP / 2000, Server 2008 / Bit : Windows 7 / Vista / XP, Server 2008 / 2003 Oprogramowanie klienckie(na stacje robocze): Powyższe + Red Hat Enterprise 5.1 / Fedora 7 / SUSE 10.1 / Debian 5.1 / Ubuntu 9.10 / VMware ESX/ESXi 4

26 Świadomośd marki CyberPower Systems to nie jest producent OEM! Rosja (2008) Meksyk (2008) Japonia (2009) EMEA Head Office Eindhoven Holandia 2004 USA Head Office Minneapolis USA, 1997 Francja (2009) LATAM (2008) Produkcja Fabryka 1 Shenzhen, Chiny Produkcja Fabryka 2 Shenzhen, Chiny Australia (2009) Head Office & Centrum R&D Taipei Tajawan, 1997

27 obracaj zielonymi

28 Cyber Power Systems to jedyny producent na świecie, który oferuje prawdziwie zielone systemy UPS 5 powodów, dla których warto mied sprzęt Cyber Power w ofercie: 1. Jeden z największy producentów UPS na świecie: marka nr 2 na rynku retail Ameryki Północnej marka nr 3 na rynku rosyjskim marka nr 1 na rynku systemów DC UPS dla Telekomunikacji na świecie 2. Lider technologiczny na rynku UPS: 53 patenty w ciągu ostatnich 18 miesięcy własne laboratorium certyfikujące UL/TUV 3. Technologia GreenPower UPS TM realne oszczędności: 75% mniejszy pobór energii, to ok. 30 PLN oszczędności w ciągu roku na każdym biurowym UPSie najbardziej ekologiczny z UPSów: 75% mniejsza emisja CO, to do 220 kg CO mniej w ciągu roku 2 2 aż o 80% mniejsze wydzielanie ciepła - czyli o 80% mniej problemów w serwerowniach 4. Gwarancja jakości: jeden z najniższych współczynników awaryjności (AFR) w branży < 0,7 ogniwa od najlepszych dostawców (B.B.Battery) polisa ubezpieczająca podłączony sprzęt - aż do Euro 5. Konkurencyjne ceny: UPS 800V za: zł netto 2010 Cyber Power Systems B.V., All rights Reserved.

29 Upusty na popularne modele CyberPower BS650ELCD CyberPower CP1350EAVRLCD Program szkoleniowy Baza wiedzy UPS dedykowana dla Partnerów i ich klientów, wsparcie inżynierskie i projektowe Sprzedaż premiowa nagrody gwarantowane Zakupy CP za łączną kwotę min zł w kwartale (marzec, kwiecieo, maj) Zakupy CP za łączną kwotę min zł w kwartale (marzec, kwiecieo, maj) PQI U819L 4GB PQI H567L 500GB 2010 Cyber Power Systems B.V., All rights Reserved.

30 BS650ELCD Urządzenie zaprojektowane w technologiach bazujących na wysokich częstotliwościach High Frequency Inverter oraz High Efficiency Charger. Posiada wbudowane 3 gniazda zapewniające jednocześnie ochronę dla podłączonych urządzeo jak i zasilanie z baterii (w razie awarii w sieci energetycznej) oraz 3 gniazda chroniące sprzęt przed przepięciami, pozbawione zasilania bateryjnego. OR1500LCDRM1U Office Rack Mount Series UPS jest najwyższej klasy urządzeniem UPS przeznaczonym do współpracy z serwerami, sprzętem sieciowym, stacjami roboczymi i innych aplikacjami o krytycznym znaczeniu. Automatyczny regulator napięcia (AVR) stabilizuje prąd wejściowy, aby zapobiec spadkami mocy, odpowiedni przebieg sinusoidy zapewnienie zgodności z wszelkiego typu urządzeniami. CP1350EAVRLCD Energooszczędna nowoczesna platforma sprzętowa zaprojektowana, aby sprostad praktycznie wszystkim dzisiejszym potrzebom (dom, SOHO, średni biznes). Zarządzanie UPS jest proste i intuicyjne, odbywa się poprzez wyświetlacz LCD i umieszczone pod nim przyciski. Urządzenie jest wyposażone w trzy gniazda UPS i przeciwprzepięciowe oraz trzy następne, które zabezpieczają podłączone urządzenia. PR1500ELCDRT2U Zapewnia wysoki poziom ochrony zasilania dla serwerów o znaczeniu strategicznym, sprzętu telekomunikacyjnego, VoIP i urządzeo sieciowych. System posiada na wyjściu pełną falę sinusoidalną jak i technologię AVR (Automatyczny Regulator Napięcia), co wspólnie zapewnia czysty i spójny sygnał AC chroniąc podłączone urządzenia i zapobiegając kosztownym przerwom technicznym, które utrudniają działanie np. firmy.

31 Konsorcjum FEN Sp. z o.o. Autoryzowany dystrybutor CyberPower w Polsce ul. Dąbrowskiego 273A, Poznao Tel

Headline Systemy zasilania gwarantowanego UPS

Headline Systemy zasilania gwarantowanego UPS CHI Control Components Enclosures Zasilacze UPS marki EATON Bullet 1 Bullet 2 Bullet 3 Bullet 4 Bullet 5 Bullet 6 Headline Systemy zasilania gwarantowanego UPS Content to be provided 21,8 Sektor elektryczny

Bardziej szczegółowo

UPSy jednofazowe skrócony katalog 2011

UPSy jednofazowe skrócony katalog 2011 www.eaton.com UPSy jednofazowe skrócony katalog 2011 www.moeller.pl UPS Eaton 3S 550 700 VA Ochrona zasilania dla domowych i biurowych urządzeń komputerowych Zabezpieczenie przed problemami zasilania elektrycznego

Bardziej szczegółowo

Wolnostojący kompaktowy UPS z wyświetlaczem LCD CP1350EAVRLCD / CP1500EAVRLCD Instrukcja obsługi

Wolnostojący kompaktowy UPS z wyświetlaczem LCD CP1350EAVRLCD / CP1500EAVRLCD Instrukcja obsługi Wolnostojący kompaktowy UPS z wyświetlaczem LCD CP1350EAVRLCD / CP1500EAVRLCD Instrukcja obsługi K01-00000xx-00 WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA Niniejsza instrukcja zawiera ważne wskazówki, które należy

Bardziej szczegółowo

Headline Systemy zasilania gwarantowanego UPS

Headline Systemy zasilania gwarantowanego UPS CHI Control Components Enclosures Zasilacze UPS marki EATON Bullet 1 Bullet 2 Bullet 3 Bullet 4 Bullet 5 Bullet 6 Headline Systemy zasilania gwarantowanego UPS Content to be provided Sektor elektryczny

Bardziej szczegółowo

220/230/240. Bezpieczne zasilanie. serwerów i sieci. Smart-UPS Wydajna ochrona zasilania dla

220/230/240. Bezpieczne zasilanie. serwerów i sieci. Smart-UPS Wydajna ochrona zasilania dla 220/230/240 Bezpieczne zasilanie serwerów i sieci Smart-UPS Wydajna ochrona zasilania dla serwerów i sieci Niezawodność Topologia line-interactive Idealnie sinusoidalny przebieg = bezpieczne zasilanie

Bardziej szczegółowo

KATALOG. Rozwiązania w zakresie ochrony zasilania dla urządzeń IT i sprzętu sieciowego

KATALOG. Rozwiązania w zakresie ochrony zasilania dla urządzeń IT i sprzętu sieciowego KATALOG Rozwiązania w zakresie ochrony zasilania dla urządzeń IT i sprzętu sieciowego 0 0 Rozwiązania w zakresie ochrony sposoby zasilania Technologie zasilaczy UPS VFD offline zależne od napięcia i częstotliwości.

Bardziej szczegółowo

PowerPanel Business Edition Podręcznik użytkownika

PowerPanel Business Edition Podręcznik użytkownika PowerPanel Business Edition Podręcznik użytkownika Rev. 17 2014/09/10 UMOWA LICENCYJNA DLA CYBERPOWER POWER PANEL BUSINESS EDITION INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA: TO JEST UMOWA. POPRZEZ INSTALACJĘ TEGO OPROGRAMOWANIA

Bardziej szczegółowo

GWARANTUJEMY CIĄGŁOŚĆ ZASILANIA

GWARANTUJEMY CIĄGŁOŚĆ ZASILANIA GWARANTUJEMY CIĄGŁOŚĆ ZASILANIA Szanowni Państwo, To już dwudziesty trzeci rok funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa oraz prawie dwudziesty rok obecności marki EVER na rynku zasilania awaryjnego. Działalność

Bardziej szczegółowo

Gama produktów UPS Delta

Gama produktów UPS Delta The power behind competitiveness Gama produktów UPS Delta Zasilacze awaryjne UPS www.deltapowersolutions.com Spis treści Grupa Delta 1 O dziale MCIS 3 Zasilacze awaryjne UPS firmy Delta 4 Produkty 6 seria

Bardziej szczegółowo

Systemy dla przedsiębiorstw

Systemy dla przedsiębiorstw Systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Zaufanie Partnerów Alstor działa na polskim rynku od ponad 26 lat. Swoje wieloletnie sukcesy na rynku teleinformatycznym

Bardziej szczegółowo

Zasilanie i chłodzenie w systemach telefonii VoIP i IP

Zasilanie i chłodzenie w systemach telefonii VoIP i IP Zasilanie i chłodzenie w systemach telefonii VoIP i IP Viswas Purani White Paper 69 Streszczenie Instalacja systemów Voice Over IP (VoIP) może spowodować powstanie nieoczekiwanych lub nieplanowanych wymagań

Bardziej szczegółowo

GE Digital Energy. Opis Produktu. LanPro 11/31T. UPS LanPro 11/31T Technology for The Digital World. v. 2.06 - PL

GE Digital Energy. Opis Produktu. LanPro 11/31T. UPS LanPro 11/31T Technology for The Digital World. v. 2.06 - PL Opis Produktu LanPro 11/31T UPS LanPro 11/31T Technology for The Digital World. v. 2.06 - PL OPIS TECHNICZNY / WARUNKI INSTALACYJNE Systemów zasilania gwarantowanego UPS ze statycznym systemem obejściowym

Bardziej szczegółowo

Systemy dla przedsiębiorstw

Systemy dla przedsiębiorstw Systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Zaufanie Partnerów Alstor działa na polskim rynku od ponad 26 lat. Swoje wieloletnie sukcesy na rynku teleinformatycznym

Bardziej szczegółowo

Zakres mocy UPS od 250 kva do 500 kva

Zakres mocy UPS od 250 kva do 500 kva Systemy zasilania bezprzerwowego Maksymalna ochrona przeciwawaryjna Specyfikacja techniczna produktu Zakres mocy UPS od 250 kva do 500 kva Spis treści 1 Wprowadzenie... 6 2 Opis UPS... 6 3 Tryby pracy...

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA GRUPY. Rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej i dostępności zasilania

PREZENTACJA GRUPY. Rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej i dostępności zasilania PREZENTACJA GRUPY Rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej i dostępności zasilania 2015 2016 Pełna oferta wsparta specjalistyczną wiedzą GS Łączenie Ochrona przed przepięciami Nadzór mocy i zużycia

Bardziej szczegółowo

Wybrane systemy dla przedsiębiorstw

Wybrane systemy dla przedsiębiorstw Wybrane systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Alstor od ponad 26 lat działa na polskim jako rynku jako dystrybutor IT, oferując klientom nie tylko produkty

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Użytkownika UPS typu ONLINE Zakres mocy: - 1,000VA - 1,500VA - 2,000VA - 3,000VA - 4,000VA - 5,000VA - 6,000VA

Instrukcja Użytkownika UPS typu ONLINE Zakres mocy: - 1,000VA - 1,500VA - 2,000VA - 3,000VA - 4,000VA - 5,000VA - 6,000VA Instrukcja Użytkownika UPS typu ONLINE Zakres mocy: - 1,000VA - 1,500VA - 2,000VA - 3,000VA - 4,000VA - 5,000VA - 6,000VA 1 Spis treści 1.WSTĘP... 3 2. INSTRUKCJA BEZPIECZEŃSTWA... 3 2.1. Ważne informację

Bardziej szczegółowo

Nr 84 2/2015. Poradnik Automatyka cz. 4 Jak dobrać komputer przemysłowy? (s.14) Polska jakość i myśl techniczna oraz japońska precyzja (s.

Nr 84 2/2015. Poradnik Automatyka cz. 4 Jak dobrać komputer przemysłowy? (s.14) Polska jakość i myśl techniczna oraz japońska precyzja (s. Nr 84 2/2015 ISSN: 1507 3890 Jak realnie oszczędzać dzięki monitoringowi mediów produkcyjnych? temat numeru: strony 32-41 Poradnik Automatyka cz. 4 Jak dobrać komputer przemysłowy? (s.14) Polska jakość

Bardziej szczegółowo

ATICS. Katalog. inteligentny system kontroli, nadzoru i zasilania dla pomieszczeń i obiektów użytkowanych medycznie

ATICS. Katalog. inteligentny system kontroli, nadzoru i zasilania dla pomieszczeń i obiektów użytkowanych medycznie ATICS System kontroli, nadzoru i zasilania ATICS inteligentny system kontroli, nadzoru i zasilania dla pomieszczeń i obiektów użytkowanych medycznie Specjaliści od zarządzania bezpieczeństwem Katalog O

Bardziej szczegółowo

Jednofazowe systemy zasilania gwarantowanego. broszura UPS 2012

Jednofazowe systemy zasilania gwarantowanego. broszura UPS 2012 www.eaton.eu www.moeller.pl/ups Jednofazowe systemy zasilania gwarantowanego broszura UPS 2012 Zakłócenia występujące w sieci oraz sposoby zapobiegania ich skutkom W poniższej tabeli zostały przedstawione

Bardziej szczegółowo

od 1100 do 11000 VA Całościowe profesjonalne rozwiązania służące zapewnieniu ochrony i dostępności infrastruktury IT

od 1100 do 11000 VA Całościowe profesjonalne rozwiązania służące zapewnieniu ochrony i dostępności infrastruktury IT od 00 do 000 VA Całościowe profesjonalne rozwiązania służące zapewnieniu ochrony i dostępności infrastruktury IT Elementy infrastruktury, takie jak sieci informatyczne, systemy sieciowe i nowoczesne sieci

Bardziej szczegółowo

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej 11/2011 Rok 2, numer 2 Power News TEMATY NUMERU Zadanie na dziś - Stworzyć akumulatorownię Stworzenie akumulatorowni,

Bardziej szczegółowo

KABLE I PRZEWODY. Kompletny system połączeń kablowych firmy NKT CABLES. Uniwersalne sterowniki silników produkcji firmy ABB

KABLE I PRZEWODY. Kompletny system połączeń kablowych firmy NKT CABLES. Uniwersalne sterowniki silników produkcji firmy ABB NR 2 (30), KWIECIEŃ CZERWIEC 2014 ISSN 1898-6978 TEMAT NUMERU KABLE I PRZEWODY Kompletny system połączeń kablowych firmy NKT CABLES V 14 Uniwersalne sterowniki silników produkcji firmy ABB V 16 Szyny wyrównawcze

Bardziej szczegółowo

Różne typy zasilaczy UPS

Różne typy zasilaczy UPS White Paper 1 Wersja 6 Neil Rasmussen > Streszczenie Na rynku funkcjonuje wiele nieporozumień dotyczących różnych typów zasilaczy UPS i ich cech. W tym dokumencie zdefiniowano poszczególne typy zasilaczy

Bardziej szczegółowo

500 700-1200VA. Instrukcja obsługi

500 700-1200VA. Instrukcja obsługi 500 700-1200VA Instrukcja obsługi Spis treści 1 Ważne ostrzeżenia oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa 4 2 Wstęp 6 3 Zasada działania 7 4 Instalowanie i eksploatacja zasilacza 8 4.1 Panel przedni i

Bardziej szczegółowo

»Rittal The System.« Faster. Better. Worldwide

»Rittal The System.« Faster. Better. Worldwide Infrastruktura IT »Rittal The System.«Faster better worldwide: Korzyści dla Państwa są w centrum naszej działalności. Dla Państwa opracowaliśmy platformę systemową, która łączy innowacyjne produkty, przyszłościowe

Bardziej szczegółowo

KATALOG BIZNESOWY. Produkty 2014/2015. Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory

KATALOG BIZNESOWY. Produkty 2014/2015. Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory KATALOG BIZNESOWY Produkty 2014/2015 Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory Przełączniki, sieci bezprzewodowe oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo stworzone przez NETGEAR są podstawą

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY PV PODŁĄCZONE DO SIECI

SYSTEMY PV PODŁĄCZONE DO SIECI PL SYSTEMY PV PODŁĄCZONE DO SIECI 2 ENERGIA ZE SŁOŃCA DO CODZIENNEGO UŻYTKU W ciągu jednej godziny, ilość energii wypromieniowanej do ziemi przez słońce przekracza roczne zapotrzebowanie na energię przez

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Część I Początek: planowanie i projektowanie sieci... 35. O autorach...27 Wprowadzenie...30

Spis treści. Część I Początek: planowanie i projektowanie sieci... 35. O autorach...27 Wprowadzenie...30 Spis treści O autorach...27 Wprowadzenie...30 Część I Początek: planowanie i projektowanie sieci... 35 Rozdział 1. Historia sieci komputerowych w pigułce...37 Rozdział 2. Przegląd topologii sieciowych...41

Bardziej szczegółowo

strona 14 strona 10 strona 20 strona 4

strona 14 strona 10 strona 20 strona 4 Astraada HMI Panele operatorskie i komputery przemysłowe strona 14 Nowe produkty Kawasaki strona 10 Nowy Historian od Wonderware strona 20 GE Intelligent Platforms - oferta ASTOR rodem z General Electric

Bardziej szczegółowo