DIR Konstytucji 3 Maja 2, Grudziądz tel. +48 (56) fax +48 (56)

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DIR Konstytucji 3 Maja 2, 86-300 Grudziądz tel. +48 (56) 6440100 fax +48 (56) 6440111"

Transkrypt

1 strona 1 z 64 Opis Systemu Consono MD110 Projekt: Bartosz Supcziński DIR Konstytucji 3 Maja 2, Grudziądz tel. +48 (56) fax +48 (56)

2 strona 2 z 64 Spis treści 1. Prezentacja firmy ERICSSON na świecie Historia korporacji ERICSSON rozwój technologii Strategia koncernu ERICSSON Badania i rozwój Polikyka jakości korporacji ERICSSON ERICSSON w Polsce Historia firmy ERICSSON w Polsce Centrum obsługi Klienta Krótko o całej ofercie handlowej firmy Ericsson Opis produktów Consono MD Wprowadzenie (informacje ogólne) Mocne strony systemu Funkcje systemu krótka charakterystyka Interfejs do sieci LAN Opcje systemu Consono MD Aparaty systemowe Dynamiczna Alokacja Pasma - DRA Moduł konferencyjny MCU Telefonia bezprzewodowa Transmisja danych Integracja komputerowo-telefoniczna oraz aplikacje telefoniczne ApplicationLink Personal Screen Call (PSC) System taryfikacji TABS dla Windows Rodzina aplikacji D.N.A Serwer D.N.A Extension Manager Directory Manager D.N.A. Operator Workstation Performance Manager Event Manager

3 strona 3 z Prezentacja firmy 1.1. ERICSSON na świecie Historia korporacji ERICSSON rozwój technologii Początki firmy sięgają roku 1876 kiedy to Lars Magnus Ericsson otworzył warsztat naprawy sprzętu telegraficznego. Wkrótce, gdy okazało się, że niezbędne są ulepszenia w produkowanych wówczas telefonach, rozpoczął własną produkcję. Na rynek trafił pierwszy firmy Ericsson instrument telefoniczny (tak wówczas nazywano aparaty). Był to rok 1879, a przypomnijmy, że Aleksander Graham Bell 7 marca 1877 roku otrzymał patent na zgłoszone rok wcześniej urządzenie nazwane telefonem. W roku 1880 Ericsson wyprodukował swój pierwszy telefon ścienny z sygnalizacją stałoprądową. Urządzenie to zdobyło sobie uznanie jako pierwszy międzynarodowy produkt firmy. Dwa lata później firma, oprócz telefonów, wytwarzała również inne urządzenia takie jak telegraf pożarowy i przyrządy elektryczne. W roku 1887 w Sztokholmie odbyło się otwarcie największej na świecie centrali telefonicznej. Składała się ona z 24 łącznic mogących obsłużyć 7000 abonentów. Łącznice te zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Ericsson. Pięć lat później firma wprowadziła na rynek pierwszy aparat stołowy z mikrotelefonem Taxen. Jego wizerunek umieszczono na znaku handlowym LME zarejestrowanym w roku W kolejnych latach firma Ericsson rozwijała swoją działalność na całym świecie, m.in. w Polsce, Rosji, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA i Meksyku. Z chwilą wybuchu pierszwej wojny światowej LM Ericsson rozpoczął wytwarzanie liczników energii elektrycznej, urządzeń sygnalizacyjnych i sterujących dla kolejnictwa. W roku 1923 w Sztokholmie, Rotterdamie, Hamar i Kristiansund zostały zainstalowane pierwsze centrale automatyczne oparte na systemie komutacyjnym 500 firmy LM Ericsson. Wprowadzono na rynek tarczę wybierczą. Pierwszy aparat telefoniczny firmy Ericsson w obudowie z tworzywa sztucznego został zaprezentowany w 1932 roku. W następnych latach wprowadzono do eksploatacji także zegarynkę i elektryczną maszynę do głosowania. W roku 1949 rozpoczęła się produkcja urządzeń radarowych. Rok później firma dostarczyła pierwszą centralę automatyczną opartą na systemie krzyżowym LME. Przeprowadzono pierwsze na świecie automatyczne połączenie międzynarodowe, pomiędzy Kopenhagą a Sztokholmem, poprzez próbną centralę dostarczoną przez LM Ericsson. W roku 1954 rozpoczęto produkcję telewizorów.

4 strona 4 z 64 Dwa lata później został wyprodukowany sześciomilionowy aparat telefoniczny - jednoczęściowy Ericofon. Wzbudził on ogromne zainteresowanie i wdrożono go do produkcji seryjnej. LME zawarła z Radą ds. Telekomunikacji umowę o współpracy badawczo-rozwojowej w dziedzinie elektroniki, przewidując przyszłe znaczenie elektroniki w systemach komutacji automatycznej. W 1961 roku do automatycznych prywatnych i publicznych central telefonicznych został wprowadzony nowy rodzaj łącznika łącznik kodowy, a w 1966 rozpoczęto produkcję telefonu Dialog z klawiaturą wybierczą. Pierwsza na świecie centrala telefoniczna sterowana komputerowo, służąca do obsługi automatycznego abonenckiego ruchu międzynarodowego i zamiejscowego, dostarczona została w roku 1971 do Rotterdamu. Kontynuowano prace badawcze w dziedzinie wideotelefonii. System wideotelefonów LME został użyty do pierwszej transatlantyckiej rozmowy wideotelefonicznej, zrealizowanej poprzez satelitę. Trzy lata później oddano do użytku pierwszą część nowej międzynarodowej centrali telefonicznej w Londynie, należącej do British Post Office Corporation jednej z największych na świecie central krzyżowych. W roku 1975 na rynek światowy wprowadzono nowy system sterowanych komputerowo central strefowych AXE. System ten stał się międzynarodowym przebojem. Kilka lat później w Finlandii oddano do eksploatacji pierwszą w Europie, całkowicie cyfrową centralę telefoniczną AXE. Do roku 1988 firma Ericsson zainstalowała łącznie cztery miliony łączy AXE, co stanowi 10% światowego rynku. Produkcja central elektronicznych w roku 1979 przekroczyła produkcję central elektromechanicznych. Na rynek została wypuszczona zakładowa centrala abonencka MD110. W roku 1989 wprowadzony został osobisty telefon bezprzewodowy DECT W roku 1991 w firmie Ericsson została wprowadzona Norma Jakości ISO Kolejne lata przyniosły instalacje pierwszych systemów telefonii GSM w krajach skandynawskich i w Niemczech. Na rynek został wprowadzony najmniejszy na świecie telefon ruchomy. Do roku 1995 systemy telefonii ruchomej firmy Ericsson, działające zgodnie ze wszystkimi ugruntowanymi normami przyjętymi na świecie, obsługiwały 34 miliony abonentów w 74 krajach. W styczniu 1997 liczba abonentów telefonów bezprzewodowych wynosiła już ponad 136 milionów, co ugruntowało pozycję firmy Ericsson jako światowego lidera na tym rynku.

5 strona 5 z Strategia koncernu ERICSSON Głównym punktem naszej strategii jest zorientowanie na Klienta, a celem jaki chcemy osiągnąć jest uzyskanie Jego pełnej satysfakcji. Ericsson zatrudnia obecnie pracowników aktywnych w 130 krajach świata. Ich unikatowa wiedza czyni firmę światowym liderem telekomunikacji. Potrzeby naszych Klientów na rynkach światowych ulegają ciągłym przemianom. W tym samym czasie konkurencja w przemyśle stale rośnie. Podczas kilku ostatnich lat Ericsson uważnie poddawał ocenie własne strategie. Badania pokazały, iż przemysł infocom staje się ważną częścią rynku. Oznacza to, że Ericsson, poza tym iż jest liderem w telefonii komórkowej, musi być nim również w tym stosunkowo nowym polu działalności, na które składają się systemy sieciowe oraz produkty wykorzystywane do komunikacji multimedialnej. Dział Sieci Prywatnych, które z dniem 1 stycznia 1997r zostały częścią Infocom Systems Business Area, koncentruje swoje działania na zintegrowanych sieciach dla transmisji głosu, danych oraz urządzeniach multimedialnych w postaci przewodowej i bezprzewodowej. Głównym produktem w tej części koncernu Ericsson jest centrala abonencka Consono MD110. Z zainstalowanymi do tej pory 11 mlm linii w 60 krajach jest ona najlepiej sprzedającą się tego typu centralą na świecie. Systemem dla dużych sieci danych jest Consono Eripax, natomiast do rodziny małych central telefonicznych należy BusinessPhone. Consono MD110 i BusinessPhone mogą być rozbudowane o System Telefonii Bezprzewodowej BCT ("Business Cordless Telephony"). Po długich naradach, podczas wiosny i lata 1996 roku, zarząd korporacji Ericsson podjął decyzję określenia strategii obejmującej okres do roku Projekt ten został nazwany 2005 Ericsson wkracza w 21 wiek. Poniżej przedstawimy niektóre z głównych założeń objętych dokumentem 2005 Ericsson wkracza w 21 wiek.

6 strona 6 z 64 Ericsson wierzy w świat, w których komunikacja za pomocą transmisji głosu, danych i obrazu będzie osiągalna, również pod względem finansowym, dla większości populacji ludzkiej. Będzie to możliwe tylko dzięki różnym rodzajom sieci i systemów oraz różności sposobów komunikacji w stale rosnącym i konkurencyjnym rynku. Komunikacja bezprzewodowa będzie coraz częściej uważana za ekwiwalent połączeń kablowych. Ericsson widzi siebie w tej dziedzinie jako jedną z najważniejszych i rozwijających się firm w świecie, które umożliwiają tego rodzaju komunikację masową. Tym samym Ericsson przyczynia się do rozwoju ekonomicznego, technologicznego i socjalnego świata ( ) Wizją naszą do roku 2005 jest stać się przodującym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego. Chcielibyśmy być uważani za najlepszych innowatorów i przedsiębiorców współpracujących ze sobą na całym świecie. Ericsson powinien być widziany przez otoczenie jako przykład międzynarodowej organizacji sieciowej ( ) W stale zmieniających się procesach rynkowych, w których uczestniczymy, Ericsson pragnie zachować swoją niezależność i wolność w działaniu poprzez oferowanie szerokiej gamy produktów i usług zarówno dla tradycyjnej telekomunikacji jak i bezprzewodowych systemów infocom, w różnych segmentach rynku ( ) Ericsson doskonali świadczone przez siebie usługi oparte na sile jaką jest jego obecność we wszystkich zakątkach świata, posiadanie światowej klasy umiejętności technicznych oraz geograficznie obszernej bazy Klientów. Nasze kompetencje i nasza organizacja będzie kładła nacisk na zwiększenie orientacji na Klienta, dostarczaniu rozwiązań na jego indywidualne życzenie oraz na szybkie realizowanie dostaw ( )

7 strona 7 z Badania i rozwój Korporacja Ericsson, po to aby być firmą konkurencyjną na rynku, inwestuje w badania i rozwój ogromne sumy pieniędzy. Badania skupiają się na głównych obszarach technologicznych oraz skoncentrowane są na systemach stosowanych w kluczowych dziedzinach działalności korporacji. Wysokość inwestycji w badania i rozwój w roku 1996 wyniosła 17,467 mln EUR. (co odpowiada 14 procentom sprzedaży netto). Całkowity koszt wprowadzenia technologii na rynek wyniósł 21,947 mln EUR (18 procent sprzedaży). Ericsson prowadzi badania w kilku dziedzinach, które są niezmiernie ważne dla rynku telekomunikacji: transmisja za pomocą kabli światłowodowych technologia mikrofalowa procesory o wysokiej pojemności cyfrowa telefonia przenośna telefonia bezprzewodowa łączność szerokopasmowa dla szybkiego transferu danych Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona jest przez 40 centrów rozwojowych w 20 krajach. Podczas 1996 roku, w techniczne prace rozwojowe zaangażowanych było 18,000 pracowników w 23 zakątkach świata. Przez kilka lat Ericsson inwestował ponad 10 mld EUR rocznie w rozwój techniczny. Jest to suma znacznie większa od tych, które zostały zainwestowane przez innych uczestników rynku telekomunikacyjnego w podobną działalność. Zaangażowanie firmy Ericsson w rozwój i badania było zawsze nieodłączną częścią jej strategii. Dziś ponad naukowców i techników w Stanach Zjednoczonych, oraz w pozostałej części świata, pracuje nad rozwojem technologii. Stany Zjednoczone są główną siedzibą rozwoju i badań dla cyfrowej telefonii komórkowej. Faktycznie, pierwszy system takiego rodzaju łączności w Stanach Zjednoczonych oraz całe wyposażenie do niego było wykonane przez firmę Ericsson.

8 strona 8 z Polityka jakości korporacji ERICSSON Ericsson to jakość światowej klasy Jesteśmy zaangażowani w zaspokajanie rosnących potrzeb Klienta Stale ulepszamy nasze produkty i procesy pracy Jakość i udoskonalanie są zadaniem każdego z pracowników firmy Ericsson

9 strona 9 z ERICSSON w Polsce Historia firmy ERICSSON w Polsce Pierwsza centrala firmy Ericsson została zainstalowana w Warszawie w 1902 roku. Pierwsza spółka z udziałem kapitału szwedzkiej firmy rozpoczęła działalność w 1918 roku. Była to Polska Akcyjna Spółka Telefoniczna PAST. Następnym przedsięwzięciem, na większą skalę, była założona w 1924 roku Polska Akcyjna Spółka Elektryczna (PASE) Ericsson ze szwedzkim kapitałem zakładowym o wysokości 5 mln złotych. W cztery lata później w Warszawie uruchomiono warsztaty teletechniczne, których podstawową działalnością był montaż telefonów polowych dla wojska. Warsztaty te działały do 1931 roku, zatrudniając w najlepszym okresie 200 osób. W 1932 roku firma Ericsson wraz z Śląską Wytwórnią Tefonów z Katowic utworzyła Wytwórnię Telefonów i Sygnałów Kolejowych Telsyg Spółka Akcyjna w Wełnowcu. Fabryka ta, wyposażona przez Ericssona w nowoczesne maszyny i obrabiarki, produkowała aparaty i centrale telefoniczne, skrzynki probiercze kablowe z łączówkami oraz kolejowe urządzenia sygnalizacyjne. Należy podkreślić, że był to pierwszy w Polsce prywatny zakład wytwarzający słaboprądowe urządzenia elektryczne. Wzrastające zapotrzebowanie na produkowane urządzenia spowodowało wzrost zatrudnienia w zakładach - od 31 osób w 1932 roku do 350 w W 1936 roku Ericsson stał się wyłącznym właścicielem fabryki - po spłacie udziału właściciela Śląskiej Wytwórni Telefonów. Ożywienie gospodarcze lat trzydziestych stworzyło podstawy do rozbudowy zakładu produkcyjnego. Warunkiem postawionym przez polskie władze gospodarcze było przeniesienie produkcji do Centralnego Okręgu Przemysłowego. We wrześniu 1937 roku w Radomiu rozpoczęto budowę nowej fabryki, na terenie o powierzchni m2, którą firma Ericsson kupiła hipotecznie za symboliczną złotówkę. Prace zakończono w III kwartale 1938 roku i 20 grudnia - po przeniesieniu zakładów z Wełnowca - uruchomiono nową fabrykę. Zakłady PASE Ericsson produkowały w Radomiu m.in. aparaty biurkowe i ścienne - ręczne i automatyczne, aparaty specjalne - podsłuchowe, przenośne aparaty monterskie, ręczne aparaty telefoniczne z tarczą numerową, skrzynki rozdzielcze słupowe do wprowadzania przewodów międzymiastowych, łącznice telefoniczne ręczne 5-, 20-, 30-, 60- i 100- numerowe, urządzenia sygnalizacji kolejowej, akumulatory żelazowo-niklowe. Rozpoczął się pomyślny rozwój fabryki w Radomiu. Dowodem tego był wzrost liczby pracowników - od 82 na początku 1939 roku do 279 pod koniec czerwca. We wrześniu 1939 roku, po zajęciu Radomia przez wojska niemieckie, fabryka zaprzestała wytwarzania sprzętu telekomunikacyjnego i została wykorzystana do produkcji elementów torped i okrętów podwodnych na potrzeby niemieckiej marynarki wojennej. W lipcu 1944 roku okupant zdemontował i wywiózł maszyny, urządzenia i surowce. Część oprzyrządowania polscy pracownicy zdołali ukryć. Po wojnie zadecydowano

10 strona 10 z 64 o odbudowie fabryki i zachowaniu profilu telekomunikacyjnego. Pierwsze lata po wojnie zapisały się w historii firmy nacjonalizacją Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej PAST w 1946 roku i podpisaniem umowy licencyjnej, dotyczącej urządzeń sygnalizacyjnych dla kolei. W wyniku działań rewindykacyjnych w 1947 roku odzyskano wywiezione przez Niemców do Czechosłowacji maszyny i surowce. Także w tym roku podpisano porozumienie w sprawie dostaw urządzeń telekomunikacyjnych i umowę licencyjną z zakładami w Radomiu (dotyczącą central Crossbar), a także rozpoczęto dostawy urządzeń radiowych dla milicji w Warszawie. 30 kwietnia 1948 roku Polska Akcyjna Spółka Elektryczna Ericsson (PASE) została przejęta na własność państwa i w tym roku Ericsson otworzył własne Biuro Informacji Technicznej z siedzibą w Warszawie. W 1952 roku nastąpiło zerwanie umowy licencyjnej z zakładami w Radomiu. Lata zaowocowały dostawami urządzeń telekomunikacyjnych dla central w Krakowie i Łodzi. W latach prowadzono negocjacje dotyczące nowej licencji na centrale Crossbar. W 1971 roku podpisano umowę licencyjną z Zakładami Wytwórczymi Urządzeń Sygnalizacyjnych dotyczącą nowego systemu sygnalizacji kolejowej. W roku 1990 rozpoczęły się rozmowy z Telkom Telfa dotyczące współpracy. Obecność firmy Ericsson została zintensyfikowana w 1992 roku po założeniu spółki Schrack Ericsson oraz rozpoczęciu dostaw urządzeń radiowej łączności trankingowej dla policji w Warszawie. W 1994 roku, dzięki uzyskaniu zamówień na sprzęt wojskowej łączności radiowej, utworzono spółkę joint venture z Unimorem (Gdańsk) w celu uruchomienia produkcji. W roku 1995 Ericsson w Polsce liczył już sobie 80 pracowników i osiągnął poziom sprzedaży 30 milionów nowych złotych. Rok później poziom zatrudnienia wzrósł do ok. 200 osób, a sprzedaż podniosła się prawie dwukrotnie. W chwili obecnej Ericsson Sp. z o.o. liczy sobie ponad 400 osób, natomiast założone cele i powstające plany pokazują, iż jest to dopiero początek prawdziwego rozwoju firmy w Polsce.

11 strona 11 z Centrum obsługi Klienta Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa że jesteśmy w stanie świadczyć wszelkie usługi towarzyszące każdemu naszemu systemowi, m.in. usuwanie awarii i/lub usterek sprzętu, zapewnienie magazynu, wykonanie przeglądów technicznych, wykonanie rozbudowy, przeniesienia i/lub zmiany, uaktualnianie oprogramowania (upgrade) i/lub modyfikowanie funkcjonalności sprzętu, szkolenie, auditing, udzielanie pomocy technicznej. Pod koniec 1997 roku, uruchomiliśmy projekt Call Centre (Centrum Obsługi Klienta) jako część naszego Programu Rozwoju Współpracy z Klientami, (Customer Relations Development Program). Główne cele tego programu to: efektywne zarządzanie naszymi usługami serwisowymi na rynku polskim; upewnienie, że wszystkie potrzeby naszych Klientów są realizowane profesjonalnie i wykonywane pomyślnie; świadczenie usług serwisowych na rzecz Klienta - całościowe rozwiązania komunikacyjne - o najwyższej jakości, mające na celu osiągnięcie maksymalnej satysfakcji Klienta. świadczyć Klientom nasze usługi w taki sposób aby oni mogli oszczędzać swój czas i pieniędze. Call Centre stanowi jedyny punkt gdzie możecie Państwo zgłosić swoje problemy TYLKO RAZ, i otrzymać rozwiązanie, które z pewnością daje pełną satysfakcję. Dzięki naszemu Call Centre, który jest wyposażony w profesjonalny system zarządzania operacjami serwisowymi, jesteśmy w stanie: spełnić nasze zobowiązania oraz życzenia wobec Państwa optymalizować nasze zasoby na wysokim poziomie jakości, skrócić czas reakcji oraz czas usuwania awarii, zminimalizować koszty operacji serwisowych, zminimalizować koszty obsługi zgłoszeń,

12 strona 12 z 64 zminimalizować koszty zarządzania umowami serwisowymi, łatwej udostępnić państwu informacje dotyczące realizacji umów serwisowych w danym okresie. Nasz Call Centre gwarantuje Państwu: krótki czas reakcji minimalizując dalsze zniszczenia i straty, sprawne procedury koordynacji przebiegu prac podczas rozwiązania problemu skracając czas naprawy i minimalizując koszty naprawy, pełną kontrolę nad przebiegiem informacji oraz jej rozwiązania problemu, dokładne rozwiązanie Waszych problemów i/lub potrzeb rejestracji podczas

13 strona 13 z Krótko o całej ofercie handlowej firmy Ericsson Oferta naszej firmy obejmuje: Systemy komutacyjne: Cyfrowa centrala abonencka Consono MD 110 (zgoda ze standardem ISDN) dla firm i przedsiębiorstw o wielkości od 40 do abonentów (także o strukturze rozproszonej), uzupełniona telefonami bezprzewodowymi DECT. Cyfrowe centrale abonenckie Business Phone dla małych i średnich przedsiębiorstw (także dla hoteli) o pojemności od 16 do 200 abonentów. Ericsson był pierwszą w Polsce firmą oferującą bezprzewodowy, lokalny system telefonii komórkowej BCT jako wyposażenie central abonenckich. Technologia ta, oparta na międzynarodowym standardzie DECT zapewnia abonentom bezprzewodowym wysoką jakość transmisji, ogromne zdolności ruchome oraz (co jest specyfiką systemu BCT firmy Ericsson) wszystkie funkcje usługowe centrali telefonicznej. Tego typu łączność bezprzewodową można realizować zarówno przy wykorzystaniu cyfrowych central abonenckich MD 110 i BusinessPhone oraz systemów zewnętrznych, współpracujących z dowolnym typem central elektromechanicznych lub elektronicznych innych producentów. Systemy transmisji danych Sieci rozległe budowane w oparciu o najnowsze technologie ATM, Frame Relay; Sieci lokalne, kampusowe i miejskie; Systemy transmisji głosu Voice Over IP, Voice Over Frame Relay; Systemy SDH i PDH do budowy dalekosiężnych sieci o przepływności od 2Mbit/s do 2,5 Gbit/s; Radiowe mikrofalowe linie cyfrowe, stosowane w sieciach telefonii ruchomej i sieciach telekomunikacyjnych na obszarach o słabej lub nieistniejącej infrastrukturze kablowej; Radiowe łącza abonenckie DRA 1900 (w standardzie DECT) lub RAS 1000 dla dołączenia abonentów telefonicznych do central publicznych; Systemy DIAmuX do dołączenia rozproszonych abonentów TDM/ISDN do dostarczycieli usług telekomunikacyjnych; System BIM o przepływności 100Mbit/s do jednoczesnej transmisji danych, protokołów sieci LAN, oraz sygnałów 2Mb/s przez światłowód; Cyfrowe urządzenia do zwielokrotnienia linii telefonicznych PCM-4.

14 strona 14 z 64 Systemy radiokomunikacyjne: Kompleksowe dostawy sprzętu radiokomunikacyjnego dla operatorów systemów telefonii komórkowej (NMT 450 i GSM) Trankingowy dyspozytorski system EADACS z sygnalizacją cyfrową i sterowaniem komputerowym, dla służb publicznych i przedsiębiorstw wymagających jakości, niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa połączeń, zarówno w zakresie transmisji głosu jak i danych. Systemy zasilania: Modułowe urządzenia zasilające o różnych mocach (z monitoringiem) dla systemów telekomunikacyjnych, Systemy obronne: Wojskowe polowe systemy ruchomej cyfrowej łączności radiowej.

15 strona 15 z Opis produktów 3.1. Consono MD Wprowadzenie (informacje ogólne) Jedną z podstawowych cech centrali Consono MD110 jest budowa modułowa i rozproszona architektura. W systemie modułowym możliwe jest tworzenie zestawów na zasadzie składania klocków. Moduły mogą stać jeden na drugim (do 4) lub być rozstawione (patrz poniższy rysunek). Rysunek. Modułowa budowa systemu Consono MD110. Dzięki temu system może być konfigurowany i rozszerzany zgodnie z wymaganiami użytkownika. Można więc zakupić centralę dostosowaną do aktualnych potrzeb, dowolnie ją rozbudować gdy pojawi się taka konieczność, dostosować system do dostępnej powierzchni. Węzeł (LIM) 1 Węzeł (LIM) 2 Moduł usługowy Moduł liniowy Oprogramowanie lokalne Moduł procesora i pola komutacyjnego Łącze systemowe Rysunek. Rozproszona architektura systemu Consono MD110. Zestawione moduły tworzą tzw. LIM (Line Interface Module) moduł interfejsów liniowych. Może on obsłużyć maksymalnie około 640 abonentów (zestaw 3-4 modułów). Większe

16 strona 16 z 64 systemy budowane są poprzez dodawanie kolejnych LIM-ów. Połączenie między LIM-ami zapewnia cyfrowe łącza systemowe, które cechuje pełne przenoszenie funkcji, przepływność od 2 do 16Mb/s. Jego podstawę stanowić może praktycznie dowolne medium: światłowód, kabel koncentryczny, skrętka, radiolinia. Moduł usługowy znajdujący się w węźle 2 (na przykład serwer poczty głosowej) jest w pełni dostępny dla użytkowników dołączonych do węzła 1. Mikroprocesorowe sterowanie jest rozproszone pomiędzy poszczególne LIM-y. Każdy z nich posiada własne pole komutacyjne, system sterowania, pamięć i jest zdolny do autonomicznego działania, także w przypadku awarii połączenia z resztą systemu. Dzięki architekturze zdecentralizowanego przetwarzania centrala MD110 jest wyjątkowo odporna na całkowite uszkodzenie (ponad 50% sytuacji awaryjnych). Ponadto zwiększenie niezawodności uzyskano dzięki temu, że oprogramowanie centrali jest skopiowane na wielu LIM-ach. Moduły LIM wyposażone są we wbudowane układy prostowników impulsowych (220V AC/ V DC), które wyposażone są w obwód ładowania akumulatora. Rozproszenie funkcji sterowania i kontroli na wiele modułów LIM oraz brak elementów elektromechanicznych powodują, że pomieszczenie centrali nigdy nie wymaga klimatyzacji (praca w zakresie temperatur +5 do +40 C). Moduły centrali nie posiadają wbudowanych wentylatorów co sprawia, że pracuje ona cicho i może być ustawiona nawet w bezpośrednim sąsiedztwie biurowych stanowisk pracy. Systemowe telefony cyfrowe i stanowisko awizo dołącza się jedną parą przewodów. Za pomocą dodatkowego adaptera można również jedną parą przyłączyć urządzenia ISDN posługujące się stykiem S0. Telefony można przyłączyć na odległość do 1500m. Stanowisko awizo przyłącza się w miejsce dowolnego abonenta cyfrowego data 64Kb/s na odległość do 1000m. Adapter So umożliwia przyłączenie terminali ISDN w odległości do 1000m. Aparaty systemowe wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających wykorzystanie funkcji centrali oraz podnoszących efektywność komunikowania się. Moduły LIM wyposażone są we wbudowane układy prostowników impulsowych (220V AC/ V DC), które wyposażone są w obwód ładowania akumulatora. Rozproszenie funkcji sterowania i kontroli na wiele modułów LIM oraz brak elementów elektromechanicznych powodują, że pomieszczenie centrali nigdy nie wymaga klimatyzacji (praca w zakresie temperatur +5 do +40 C). Moduły centrali nie posiadają wbudowanych wentylatorów co sprawia, że pracuje ona cicho i może być ustawiona nawet w bezpośrednim sąsiedztwie biurowych stanowisk pracy. Analogowe wyposażenia abonenckie i układy międzycentralowe posiadają gwarantujące bezawaryjną pracę sprzężenia indukcyjne, indywidualne układy filtrów (także dla łączy 2Mbit/s oraz zasilania 48V DC) i wyposażone są w indywidualne przetworniki A/C. Abonenci analogowi i cyfrowi mogą być dołączeni do centrali Consono MD 110 w dowolnych proporcjach. Architektura, oprogramowanie i standardowe wyposażenie centrali sprawiają, że jest ona szczególnie predestynowana do tworzenia sieci korporacyjnych rozrzuconych na bardzo dużym nawet obszarze. Do połączeń pomiędzy węzłami sieci można korzystać z łączy stałych, półstałych lub dzierżawionych. Podstawowymi protokołami wykorzystywanymi do komunikacji pomiędzy poszczególnymi centralami są DPNSS i Q-SIG. Ta ostatnia sygnalizacja umożliwia pełne przenoszenia funkcji pomiędzy poszczególnymi centralami. Dodatkowym atutem jest możliwość kompresji 4:1 kanałów mowy i transmitowanie ich w standardowych łączach ISDN (lub bezpośrednio przez łącza stałe). Dzięki takiemu rozwiązaniu przez standardowe łącze BRA można transmitować 8 rozmów jednocześnie (zamiast 2).

17 strona 17 z 64 Bogaty pakiet oprogramowania podstawowego umożliwia realizację praktycznie wszystkich funkcji łączeniowych, od prostego przenoszenia rozmów, po definiowanie gorących linii, zestawów sekretarsko-dyrektorskich, tworzenie grup abonentów group hunting, czy automatyczną dystrybucję rozmów ACD (opcja). Zainstalowane oprogramowanie zawiera pakiety dla obsługi łączy ISDN (PRA i BRA), taryfikacji, transmisji danych (w tym ISDN), oraz łączności bezprzewodowej BCT w standardzie DECT. Do funkcji standardowych w tej wersji centrali dołączyła obsługa wbudowanych interfejsów ISDN (S0) z powiększonym zakresem realizowanych funkcji, identyfikacja imienna abonentów name display, realizacja praktycznie wszystkich funkcji łącza BRA/PRA/Q-Sig, oraz niezależnie od zintegrowanej poczty głosowej Voice Mail rozbudowane funkcje głosowe ( interception reception ) nagrywane z aparatu cyfrowego, oraz (opcjonalnie) druga już wersja pakietu programów Dynamic Network Administrator (na platformie Windows NT), zarządzajacych siecią central Consono MD 110 oraz innym sprzętem poprzez protokół SNMP (opcja). Standardowe oprogramowanie centrali w nowej wersji umożliwia realizację znacznie większej liczby łączy podstawowych (ODN), łączy dodatkowych (ADN, MDN) i numerów skróconych w każdym module LIM oraz obsługę do 64 klas uprawnień COS (związanych z realizacją połączeń) Mocne strony systemu Oferowany system Consono MD110 posiada homologację Ministerstwa Łączności nr 574/97. System ma strukturę otwartą i umożliwia na zasadzie redundancji i rozproszonego przetwarzania stworzenie centrali prywatnej dla ponad abonentów. Szerokie możliwości tworzenia sieci powodują, że przy pomocy MD110 można tworzyć sieci prywatne o praktycznie nieograniczonych rozmiarach. Korzystając z okazji pragniemy zwrócić Państwa uwagę na niektóre cechy wyróżniające zdecentralizowany system Consono MD110 spośród innych, znanych na rynku rozwiązań systemów prywatnych o sterowaniu centralnym: ROZPROSZONA STRUKTURA SYSTEMU - brak centralnego systemu odpowiedzialnego za sterowanie i komutację (nie mówimy o peryferyjnych procesorach kontroli i nadzoru), powoduje że system cechuje: duża niezawodność (nieporównywalna nawet z systemami o zdwojonym sterowaniu), optymalna moc obliczeniowa przy zwiększonych wymaganiach ruchowych (ISDN!). ŁATWA ROZBUDOWA - aż do wielkości ponad abonentów rozbudowa polega jedynie poprzez dostawianie kolejnych modułów LIM - Line Interface Module: pozwala uniknąć budowy central w topologii typu "tandem", a zatem pozwala

18 strona 18 z 64 uniknąć blokady pola komutacyjnego - każdy moduł LIM (dla ok. 50 do 640 NN) można wyposażyć aż w 8 łączy systemowych 2Mbit/s o zaawansowanym protokole, nigdy nie zachodzi potrzeba wymiany procesora na większy. BUDOWA SIECI ROZPROSZONYCH przy wykorzystaniu następujących możliwości: koncentratory satelitarne (tylko dla dołączenia linii abonenckich), moduły wyniesione LIM (dla obsługi wszystkich rodzajów interfejsów oraz wypełniania wszystkich funkcji oferowanych przez system, jak np. dla translacji typów sygnalizacji linii miejskich, dołączenia abonentów, stanowisk taryfikacji lub nadzoru całego systemu), szeroki wybór bogatych funkcjonalnie analogowych i cyfrowych łączy międzycentralowych. JEDNOPAROWA SIEĆ WEWNĘTRZNA dla wszystkich rodzajów łączy abonenckich: analogowych (max 2500m), cyfrowych 2B+D "voice + data" (max 1500m) i cyfrowych interfejsów 64kb/s dla dołączenia stanowisk "awizo" (max 1000m). PRZYŁĄCZA ABONENCKIE 2B+D - max szybkość transmisji 64kb/s lub 2 x 64kb/s (jako "stand alone") lub synchronicznie i asynchronicznie 38,4kb/s (dla równoczesnej rozmowy i transmisji danych) "voice + data". możliwość wyposażenia w karty dla szybkiej transmisji danych z przepływnościami n x 64kb/s, np. dla komutacji strumieni 2Mb/s lub sygnału VIDEO 384kb/s. możliwość wyposażenia w karty dla łączy PRA 30B+D oraz BRA 2B+D wielu standardów ISDN, w tym polskiej odmiany sygnalizacji EDSS1 (Euro-ISDN). PRZYŁĄCZA ABONENCKIE i MIĘDZYCENTRALOWE ISDN - dostępne w różnych światowych standardach ISDN, w tym we wprowadzanej w Polsce wersji Euro-ISDN z sygnalizacją EDSS1/Q-Sig. CORDLESS PABX - możliwość wyposażenia w system łączności bezprzewodowej w paneuropejskim standardzie DECT/GAP (w pełni cyfrowy system pracujący w paśmie 1,88-1,9 GHz). MAŁE WYMAGANIA KLIMATYCZNE I ŚRODOWISKOWE: praca w zakresie temperatur od +5 C do +40 C (a po spełnieniu dodatkowych

19 strona 19 z 64 wymagań nawet +45 C), brak wbudowanych wentylatorów (niezależnie od wielkości systemu), małe wymiary, ciężar i głębokość szaf (35.5cm), zasilanie 220V niezależnie od wielkości systemu (opcjonalnie 380V). PRZYJAZNOŚĆ SERWISOWA: możliwość wymiany kart i rekonfiguracji centrali bez zatrzymywania pracy, możliwość rozbudowy oraz wymiany wersji software u bez zatrzymywania pracy, niepotrzebny dostęp do tylnych i bocznych ścianek stojaków, podłoga antystatyczna zalecana, ale nie wymagana, INTENSYWNE PRACE ROZWOJOWE koncernu ERICSSON nad systemem Consono MD110 gwarantują (dzięki kompatybilności sprzętu i oprogramowania) także w przyszłości poprzez tzw."upgrade" możliwość rozbudowy i implementacji nowej wersji oprogramowania do istniejących instalacji central MD110, oraz ich wyposażenia w nowe typy interfejsów i nowe funkcje użytkowe (tzw. filozofia "ever green"). Zakłady koncernu ERICSSON uzyskały świadectwa certyfikacji zgodnie z normami serii ISO 9000 za system zapewnienia jakości wszystkich produktów Funkcje systemu krótka charakterystyka Alternatywne kierowanie ruchu Jeżeli istnieje więcej niż jedna droga, którą może być zestawione połączenie a na drodze pierwszego wyboru jest natłok, system wybierze alternatywną drogę obejściową. Alternatywne miejsce przyjęcia połączenia W przypadku braku odpowiedzi lub zajętości abonenta wywołanie z zewnątrz może być skierowane do innego abonenta. Automatyczny ruch przychodzący Możliwość wybierania numeru abonenta bezpośrednio bez pośrednictwa telefonistki. ( jeśli centrala nadrzędna umożliwia takie działanie) Dyskryminacja rozmów wychodzących Dowolne tworzenie tablic ograniczeń prowadzenia rozmów wychodzących. Elastyczny plan numeracyjny Numery od jedno- do pięcio- cyfrowych dla abonentw, ich grup, linii zewnętrznych.

20 strona 20 z 64 Funkcje sieciowe Zależnie od rodzaju podłączonego systemu i typu połączenia, możliwe jest wykorzystanie pomiędzy systemami funkcji sieciowych, np. konsultacja, zmiana skierowania wywołania, przeniesienie rozmowy do innego abonenta, zmiana drogi połączenia, itp. ISDN - funkcje podstawowe: identyfikacja numeru wywołującego, ukrycie numeru abonenta wywołującego, prezentacja numeru połączonego, ukrycie numeru połączonego. - usługi dodatkowe: bezpośrednie wywoływanie abonenta wewnętrznego, identyfikacja złośliwych wywołań, informacja o opłacie podczas rozmowy, informacja o opłacie po zakończeniu rozmowy. Klasy dostępu do usług Dostęp do funkcji systemu i uprawnienia do obsługi zgłoszeń można nadawać poszczególnym osobom, identyfikując je według numerów wewnętrznych. Kontrola uprawnień poszczególnych rozmówców Dostęp rozmówców z wewnątrz i zewnątrz przedsiębiorstwa do poszczególnych numerów wewnętrznych i linii miejskich może być określany indywidualnie. Kontrola opłat telefonicznych Dane o wysokości opłat telefonicznych mogą być w systemie zapamiętywane indywidualnie, razem z odpowiednim numerem wewnętrznym. Dane o wysokości poszczególnych opłat razem z innymi szczegółowymi informacjami można przesyłać do podłączonego komputera w celu rejestracji danych o wywołaniach.. Muzyka dla abonentów centrali Muzyka z zewnętrznego źródła (np. radio) może być słuchana przez głośniki aparatów cyfrowych. Muzyka podczas oczekiwania Muzyka z zewnętrznego źródła dla umilania czasu oczekiwania, np. podczas zawieszenia rozmowy.

Telefony systemowe MD110 i BusinnesPhone

Telefony systemowe MD110 i BusinnesPhone Warszawa, Grudzień 2003 Telefony systemowe MD110 i BusinnesPhone Opis funkcjonalny Damovo Polska Sp. z o.o. ul. Jana Olbrachta 94 01-102 Warszawa, Polska t +48 22 533 71 00 f +48 22 533 72 00 www.damovo.com

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów. Twój partner w telefonii stacjonarnej

Katalog produktów. Twój partner w telefonii stacjonarnej Katalog produktów Twój partner w telefonii stacjonarnej Swissvoice Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim szwajcarskiej firmy Swissvoice AG, wiodącego dostawcy telefonów analogowych

Bardziej szczegółowo

System automatycznego operatora

System automatycznego operatora System automatycznego operatora System automatycznego operatora stanowi wielofunkcyjne narzędzie o szerokich możliwościach, pozwalające na łatwe zarządzanie przychodzącymi do przedsiębiorstwa połączeniami

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. Wymagania odnośnie modernizacji i rozbudowy systemu łączności:

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. Wymagania odnośnie modernizacji i rozbudowy systemu łączności: ZP/UR/49/04 Załącznik nr do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Wymagania odnośnie modernizacji i rozbudowy systemu łączności: W ramach przetargu Zamawiający wymaga : a Rozbudowy posiadanego modułu

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia sektorowego - nr sprawy: II/251/2011.

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia sektorowego - nr sprawy: II/251/2011. Chorzów, dnia 01.04.2011r Sygn. DZ/184/2011 Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia sektorowego - nr sprawy: II/251/2011. W związku z pytaniami wykonawców do postępowania sektorowego prowadzonego

Bardziej szczegółowo

Opis techniczny centrali telefonicznej

Opis techniczny centrali telefonicznej ZAPYTANIE OFERTOWE Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o złożenie oferty cenowej zgodnie z przedstawionymi wymogami: 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa centrali

Bardziej szczegółowo

Numer ogłoszenia: 30356-2016; data zamieszczenia: 11.02.2016 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

Numer ogłoszenia: 30356-2016; data zamieszczenia: 11.02.2016 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA 1 z 5 2016-02-11 10:27 Ogłoszenie powiązane: Ogłoszenie nr 26102-2016 z dnia 2016-02-05 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Sosnowiec Przedmiotem zamówienia jest: I ETAP: dostawa, montaż, uruchomienie i włączenie

Bardziej szczegółowo

BusinessPhone 250. Charakterystyka ogólna

BusinessPhone 250. Charakterystyka ogólna BusinessPhone 250 Charakterystyka ogólna System łączności BusinessPhone jest dostępny w trzech wersjach: BP50, mieszczący się w zwartej obudowie, dostosowany do systemów telefonicznych wykorzystują- cych

Bardziej szczegółowo

*3 - oddzwania do ostatnio dzwoniącego numeru wewnętrznego, którego wywołanie nie zostało odebrane.

*3 - oddzwania do ostatnio dzwoniącego numeru wewnętrznego, którego wywołanie nie zostało odebrane. KODY FUNKCJI CENTRALI A4400. 0 - zajęcie linii miejskiej 9 lub [8000] - wywołanie operatora (telefonistki) #* - powtórne wybranie numeru (REDIAL) #1 - szybkie wybranie aparatu wspomagającego (numer wspomagający

Bardziej szczegółowo

Programowanie centrali telefonicznej Platan Libra

Programowanie centrali telefonicznej Platan Libra Programowanie centrali telefonicznej Platan Libra Wstęp: Celem ćwiczenia jest zaprogramowanie centrali telefonicznej Platan Libra w następującej konfiguracji: Centrala jest podłączona do linii miejskiej

Bardziej szczegółowo

Podstawowe usługi oferowane przez centralę telefoniczną

Podstawowe usługi oferowane przez centralę telefoniczną Podstawowe usługi oferowane przez centralę telefoniczną 1.Wstęp Zainstalowana w Politechnice Gdańskiej centrala telefoniczna ALCATEL 4400 jest nowoczesną, w pełni cyfrową centralą telefoniczną. Oprócz

Bardziej szczegółowo

SIECI KOMPUTEROWE wykład dla kierunku informatyka semestr 4 i 5

SIECI KOMPUTEROWE wykład dla kierunku informatyka semestr 4 i 5 SIECI KOMPUTEROWE wykład dla kierunku informatyka semestr 4 i 5 dr inż. Michał Sajkowski Instytut Informatyki PP pok. 227G PON PAN, Wieniawskiego 17/19 Michal.Sajkowski@cs.put.poznan.pl tel. +48 (61) 8

Bardziej szczegółowo

Serwer komunikacyjny SIP dla firm

Serwer komunikacyjny SIP dla firm Serwer komunikacyjny SIP dla firm KX-NS1000 Panasonic {tab=wstęp} 1 / 7 Panasonic KX-NS1000 to oparty na protokole SIP serwer do obsługi ujednoliconej komunikacji i współpracy, który ma na celu zwiększenie

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 2 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci telefonii stacjonarnej dla potrzeb Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

Bardziej szczegółowo

Redukcja kosztów połączeń telekomunikacyjnych przy wykorzystaniu central ISDN PABX

Redukcja kosztów połączeń telekomunikacyjnych przy wykorzystaniu central ISDN PABX Andrzej Białas, Waldemar Fuczkiewicz Aksonet Poznań Wojciech Kabaciński Instytut Elektroniki i Telekomunikacji Politechnika Poznańska Redukcja kosztów połączeń telekomunikacyjnych przy wykorzystaniu central

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 2 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci telefonii stacjonarnej dla potrzeb Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Analogowy Aparat Systemowy KG1 ver.03. dla central MIKROTEL CA15, CA32

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Analogowy Aparat Systemowy KG1 ver.03. dla central MIKROTEL CA15, CA32 INSTRUKCJA OBSŁUGI Analogowy Aparat Systemowy KG1 ver.03 dla central MIKROTEL CA15, CA32 Instrukcja obsługi - Analogowy Aparat Systemowy dla central MIKROTEL CA15, CA32 Firma MIKROTEL zastrzega sobie prawo

Bardziej szczegółowo

TECHNIK TELEKOMUNIKACJI Proponowane zadanie praktyczne sprawdza umiejętności określone w standardzie wymagań egzaminacyjnych:

TECHNIK TELEKOMUNIKACJI Proponowane zadanie praktyczne sprawdza umiejętności określone w standardzie wymagań egzaminacyjnych: TECHNIK TELEKOMUNIKACJI Proponowane zadanie praktyczne sprawdza umiejętności określone w standardzie wymagań egzaminacyjnych: 1. Określać warunki eksploatacji sieci i urządzeń telekomunikacyjnych na podstawie

Bardziej szczegółowo

INTEGRACJA REJESTRATORÓW TRX z ALCATEL OXE DR-Link

INTEGRACJA REJESTRATORÓW TRX z ALCATEL OXE DR-Link TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC INTEGRACJA REJESTRATORÓW TRX z ALCATEL OXE DR-Link Wersja 1.0 Wrzesień 2012 Copyright TRX TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel. 22 871

Bardziej szczegółowo

KX-NCP500NE Sieciowa platforma komunikacyjna. Pojemności systemu. Linie wewnętrzne. Linie Miejskie

KX-NCP500NE Sieciowa platforma komunikacyjna. Pojemności systemu. Linie wewnętrzne. Linie Miejskie KX-NCP500NE Sieciowa platforma komunikacyjna KX-NCP500 jest zaawansowanym rozwiązaniem komunikacji zaprojektowanym w celu umożliwienia przedsiębiorstwom uzyskania zintegrowanej komunikacji dzięki usprawnieniu

Bardziej szczegółowo

Jak automatycznie przydzielić abonentom numery na Konsoli Sygnalizacji Połączeń?

Jak automatycznie przydzielić abonentom numery na Konsoli Sygnalizacji Połączeń? Jak automatycznie przydzielić abonentom numery na Konsoli Sygnalizacji Połączeń? Aby automatycznie przydzielić abonentom numery na Konsoli Sygnalizacji Połączeń należy: 1. Wcisnąć klawisz MENU, na wyświetlaczu

Bardziej szczegółowo

SPIS ZAWARTOŚCI PROJEKTU:

SPIS ZAWARTOŚCI PROJEKTU: SPIS ZAWARTOŚCI PROJEKTU: I Część opisowa: 1.0. DANE OGÓLNE...2 2.0. PODSTAWA OPRACOWANIA...2 3.0. KONCEPCJA ŁĄCZNOŚCI STRAŻY GRANICZNEJ...2 3.1. Opis systemu...2 3.2. Moduł sterujący CCFP......3 3.3.

Bardziej szczegółowo

bramka faksowa TRF GSM/GPRS

bramka faksowa TRF GSM/GPRS bramka faksowa TRF GSM/GPRS CLiP Voice/Data/Fax Ma przyjemność zaprezentować MOBICOM Sp. z o.o. 70-205 Szczecin, ul. Świętego Ducha 2A Tel. (+48.91) 333.000.7, Fax (+48.91) 333.000.5 mobicom@mobicom.pl

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o złożenie oferty cenowej zgodnie z przedstawionymi wymogami:

ZAPYTANIE OFERTOWE. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o złożenie oferty cenowej zgodnie z przedstawionymi wymogami: ZAPYTANIE OFERTOWE Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o złożenie oferty cenowej zgodnie z przedstawionymi wymogami: 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest zakup centrali

Bardziej szczegółowo

OFERTA NA CENTRALĘ WIRTUALNĄ DLA USŁUGI INFOLINII 800 / 801

OFERTA NA CENTRALĘ WIRTUALNĄ DLA USŁUGI INFOLINII 800 / 801 JNS Sp. z o.o. ul. Wróblewskiego 18 93-578 Łódź NIP: 725-189-13-94 tel. +48 42 209 27 01, fax. +48 42 209 27 02 e-mail: biuro@jns.pl Oferta obowiązuje od 1.09.2013 r. OFERTA NA CENTRALĘ WIRTUALNĄ DLA USŁUGI

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania

Instalacja oprogramowania Programy Slican CTI Telefon i Slican CTI Serwer współpracujące z centralami Slican CCA2720 i NCT1248 Instalacja oprogramowania Wydanie II Dla programu wersji 2.0 2 Cechy charakteryzujące system CTI publiczna

Bardziej szczegółowo

MX-One propozycja modernizacji istniejących systemów (MD110, MX-One TSW)

MX-One propozycja modernizacji istniejących systemów (MD110, MX-One TSW) MX-One propozycja modernizacji istniejących systemów (MD110, MX-One TSW) Piotr Wrona Solution Consultant 17/06/2009 MD110 MX-ONE Telephony Switch MX-One TSW i TSE MX-One Telephony Switch (TSW) - BC13 Rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

PBX SERVER LIBRA. Cennik systemów telekomunikacyjnych LIPIEC 2013

PBX SERVER LIBRA. Cennik systemów telekomunikacyjnych LIPIEC 2013 PBX SERVER LIBRA SYSTEM DO 1000 ABONENTÓW POLE KOMUTACYJNE IP DOSTĘPNE KONFIGURACJE: Do 64 linii miejskich analogowych Do 128 łączy ISDN BRA (2B+D) - miejskie Do 8 łączy ISDN PRA (30B+D) Do 720 analogowych

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

WYJAŚNIENIA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Łódź, dnia 27 maja 2014 r. MK.2370.8.1.2014 WYJAŚNIENIA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Dotyczy: zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa sprzętu

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług telefonii stacjonarnej dla Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, zwaną dalej usługą telekomunikacyjną. Świadczenie

Bardziej szczegółowo

,, Hi-Tron Spółka z o.o. z siedzibą w Katowicach, będąca bezpośrednim przedstawicielem firmy,, INDUSTRONIC GmbH Co&KG z Wertheim w Niemczech

,, Hi-Tron Spółka z o.o. z siedzibą w Katowicach, będąca bezpośrednim przedstawicielem firmy,, INDUSTRONIC GmbH Co&KG z Wertheim w Niemczech Niezawodna łączność jest krwioobiegiem każdego systemu zarządzania.od niej może zależeć życie i zdrowie ludzi oraz ich bezpieczeństwo, a także rozwój i zyski firmy,, Hi-Tron Spółka z o.o. z siedzibą w

Bardziej szczegółowo

DOSTĘPNE KONFIGURACJE

DOSTĘPNE KONFIGURACJE PBX SERVER LIBRA SYSTEM DO 600 ABONENTÓW POLE KOMUTACYJNE IP DOSTĘPNE KONFIGURACJE : Do 64 linii miejskich analogowych Do 128 łączy ISDN BRA (2B+D) - miejskie Do 8 łączy ISDN PRA (30B+D) Do 480 analogowych

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERTY CENOWEJ. GMINA MIASTKÓW KOŚCIELNY ul. Rynek 6, 08-420 Miastków Kościelny

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERTY CENOWEJ. GMINA MIASTKÓW KOŚCIELNY ul. Rynek 6, 08-420 Miastków Kościelny Gmina Miastków Kościelny 08-420 Miastków Kościelny, ul. Rynek 6, tel. (025) 751-12-86, fax. (025) 754-40-07 NIP: 826-203-72-96, REGON: 711582322 E-mail: gmina@miastkowkoscielny.pl Strona internetowa: www.miastkowkoscielny.pl

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ. 1. Przedmiotem zamówienia jest: a. świadczenie usług telekomunikacyjnych z telefonów stacjonarnych w zakresie połączeń telefonicznych lokalnych, strefowych,

Bardziej szczegółowo

System interkomowy. Karty VoIP G8-IAX G3-IAX

System interkomowy. Karty VoIP G8-IAX G3-IAX Karty VoIP G8-IAX G3-IAX Wielofunkcyjne karty VoIP G3-IAX oraz G8-IAX pozwalają na zintegrowanie wielu standardów VoIP za pomocą obsługującego IAX Serwera Asterisk. 1 2 1. G8-IAX-4B (Wer. AB) Karta VoIP

Bardziej szczegółowo

Łączność w zarządzaniu. DNI technik SATELITARNYCH 21-24 czerwca 2007

Łączność w zarządzaniu. DNI technik SATELITARNYCH 21-24 czerwca 2007 Łączność w zarządzaniu kryzysowym DNI technik SATELITARNYCH 21-24 czerwca 2007 Typowe wymogi użytkowników systemu łączności w warunkach zarządzania kryzysowego System łączności powinien być w najwyższym

Bardziej szczegółowo

Ilość sztuka 1 PBX/IP Opis minimalnych wymagań 1 W zakresie sprzętowym 1.1 Porty: - Min 1 port WAN - RJ-45 (10/100Base-TX, automatyczne wykrywanie)

Ilość sztuka 1 PBX/IP Opis minimalnych wymagań 1 W zakresie sprzętowym 1.1 Porty: - Min 1 port WAN - RJ-45 (10/100Base-TX, automatyczne wykrywanie) CZĘŚĆ I Załącznik I do siwz Urządzenie 1. Przedmiot zamówienia dotyczy dostawy sprzętowej centralki telefonii internetowej PBX/IP sztuk 1. Szczegółowe parametry oraz inne wymagania Zamawiającego wyszczególnione

Bardziej szczegółowo

Omni PCX 4400. Skrócona instrukcja obsługi. dla aparatów analogowych z wybieraniem tonowym.

Omni PCX 4400. Skrócona instrukcja obsługi. dla aparatów analogowych z wybieraniem tonowym. Omni PCX 4400 Skrócona instrukcja obsługi dla aparatów analogowych z wybieraniem tonowym. Dział Łączności - Janusz Borowski - Gliwice 2003 1 UWAGA!! Centrala przy wykonywaniu niektórych funkcji podaje

Bardziej szczegółowo

FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN

FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN Integracja serwerów / central telekomunikacyjnych Slican z aplikacją ProfitCRM, firmy AC SOFTWARE poprzez protokół

Bardziej szczegółowo

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. Właściciel hotelu zapewniając swoim klientom wysoką jakość obsługi oferuje nie tylko

Bardziej szczegółowo

Unified Communications

Unified Communications Unified Communications *Kto najbardziej skorzysta z usług PLFON? Z naszego doświadczenia w realizacji usług w Polsce wynika, że największe korzyści z naszych usług mogą odnieść: Małe i średnie firmy posiadające

Bardziej szczegółowo

URZĄD MIEJSKI W GLIWICACH

URZĄD MIEJSKI W GLIWICACH URZĄD MIEJSKI W GLIWICACH OR.2634.1.5.2013 Gliwice, 07-03-2013 r. nr kor. UM-123893/2013 Dotyczy: Zakup centrali telefonicznej dla potrzeb Urzędu Miejskiego w Gliwicach Odpowiedź na zapytania do specyfikacji

Bardziej szczegółowo

e. Antena musi spełniać normę min. IP66 12. Zasilacz

e. Antena musi spełniać normę min. IP66 12. Zasilacz OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ II DOSTAWA SATELITARNYCH TERMINALI DO TRANSMISJI DANYCH L.p. Cecha wymagana przez Zamawiającego Informacja o spełnieniu lub nie spełnieniu wymaganego parametru. *( SPEŁNIA

Bardziej szczegółowo

Regulamin usługi Centralka Firmy

Regulamin usługi Centralka Firmy Regulamin usługi Centralka Firmy ( Regulamin ) wersja z dnia 24.04.2017 r. 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Usługa Centralka Firmy ( Usługa ) świadczona przez Polkomtel sp. z o.o. 1 ( Polkomtel ) i jest dostępna

Bardziej szczegółowo

Linie wewnętrzne 20.0 36.0 24.0 40.0. Linie Miejskie. 100 V AC do 130 V AC; 1.0 A / 200 V AC do 240 V AC; 0.5 A / 50 Hz / 60 Hz

Linie wewnętrzne 20.0 36.0 24.0 40.0. Linie Miejskie. 100 V AC do 130 V AC; 1.0 A / 200 V AC do 240 V AC; 0.5 A / 50 Hz / 60 Hz KX-NCP500NE KX-NCP1000NE Całkowita liczba nr wewnętrznych (DXDP) 64.0 104.0 Telefony systemowe IP (IP-PT) - MPR 40.0 64.0 Telefony SIP - MPR 32.0 64.0 Telefony jednoliniowe (SLT) 20.0 36.0 Cyfrowe telefony

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot

Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Uzyskiwanie połączenia 1. Wybierz spis telefonów. Aby wyświetlić spis telefonów, kliknij

Bardziej szczegółowo

Interaktywnego Modułu głosowego

Interaktywnego Modułu głosowego Instrukcja Instalacji Interaktywnego Modułu głosowego Współpracuje z centralami ProSYS 16, ProSYS 40 i ProSYS 128 Wyłączny importer Janex International Sp. z o.o. ul. Płomyka 2, 02-490 Warszawa tel.: (22)

Bardziej szczegółowo

2. Zawartość dokumentacji. 1. Strona tytułowa. 2. Zawartość dokumentacji. 3. Spis rysunków. 4. Opis instalacji kontroli dostępu. 3.

2. Zawartość dokumentacji. 1. Strona tytułowa. 2. Zawartość dokumentacji. 3. Spis rysunków. 4. Opis instalacji kontroli dostępu. 3. 2. Zawartość dokumentacji 1. Strona tytułowa. 2. Zawartość dokumentacji. 3. Spis rysunków. 4. Opis instalacji kontroli dostępu. 3. Spis rysunków Rys nr 1 schemat instalacji KD Piwnica Rys nr 2 schemat

Bardziej szczegółowo

Komunikacja wysokiej jakości. Rozwiązanie umożliwiające obniżenie kosztów.

Komunikacja wysokiej jakości. Rozwiązanie umożliwiające obniżenie kosztów. Bezprzewodowy system telefoniczny Smart IP Panasonic KX-TGP600 Komunikacja wysokiej jakości. Rozwiązanie umożliwiające obniżenie kosztów. KX-TGP600, system dla wielu branż Wszechstronny system KX-TGP600

Bardziej szczegółowo

Opis funkcji specjalnych telefonu

Opis funkcji specjalnych telefonu Opis funkcji specjalnych telefonu Współpraca z centralą abonencką UWAGA: Współpraca z centralą abonencką może przyjmować różną formę, w zależności od dostępności funkcji tego typu. Przekazanie połączenia

Bardziej szczegółowo

Usługi dodatkowe dla Usług głosowych

Usługi dodatkowe dla Usług głosowych INEA S.A. Usługi dodatkowe dla Usług głosowych I Opis Usług dodatkowych dostępnych standardowo 1) przekierowanie połączeń: natychmiastowe Usługa polega na bezwarunkowym, natychmiastowym przekierowaniu

Bardziej szczegółowo

Aparat telefoniczny POTS i łącze abonenckie

Aparat telefoniczny POTS i łącze abonenckie Aparat telefoniczny POTS i łącze abonenckie Z. Serweciński 22-10-2011 Struktura łącza abonenckiego okablowanie centrali kable magistralne kable rozdzielcze kable abonenckie centrala telefoniczna przełącznica

Bardziej szczegółowo

TRX Konsola dyspozytorska - opis funkcjonalności

TRX Konsola dyspozytorska - opis funkcjonalności TRX Krzysztof Kryński TRX Konsola dyspozytorska - opis funkcjonalności Wersja 1.03 Maj 2016 Copyright TRX TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel. 22 871 33 33 Fax 22 871 57 30 www.trx.com.pl 1. Przeznaczenie

Bardziej szczegółowo

Or.V.271.21.2013 Wykonawcy zainteresowani uczestnictwem w postępowaniu

Or.V.271.21.2013 Wykonawcy zainteresowani uczestnictwem w postępowaniu Strona 1 Ostrowiec Świętokrzyski, 07.06.2013 r. Or.V.271.21.2013 Wykonawcy zainteresowani uczestnictwem w postępowaniu W nawiązaniu do ogłoszenia o zamówieniu (DUUE Nr 2013/S 087-147731 z dnia 04.05.2013)

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DLA ABONENTÓW PORTOWEJ CENTRALI TELEFONICZNEJ

INSTRUKCJA DLA ABONENTÓW PORTOWEJ CENTRALI TELEFONICZNEJ Dział Telekomunikacji 81-339 Gdynia ul. Polska 17 1 tel. 621 5445 lub wew. 5445 fax. 621 5305 lub wew. 5305 INSTRUKCJA DLA ABONENTÓW PORTOWEJ CENTRALI TELEFONICZNEJ Administratorzy Centrali Telefonicznej

Bardziej szczegółowo

Systemy Teletransmisji I Transmisji Danych cz.2

Systemy Teletransmisji I Transmisji Danych cz.2 Systemy Teletransmisji I Transmisji Danych cz.2 Tomasz Ruść 1 1 Łączenie i Sygnalizacja 2 Numeracja Telefoniczna 3 Wznaczanie trasy 4 Lokalny dostęp do sieci 5 Ruch telekomunikacyjny 6 Modulacja PCM 7

Bardziej szczegółowo

Ogłoszenie Narodowy Fundusz Zdrowia z siedzibą w Warszawie ul. Grójecka 186 02-390 Warszawa

Ogłoszenie Narodowy Fundusz Zdrowia z siedzibą w Warszawie ul. Grójecka 186 02-390 Warszawa POW-WA-2910-7-SW/06 Rzeszów,dn.2.11.2006r Ogłoszenie Narodowy Fundusz Zdrowia z siedzibą w Warszawie ul. Grójecka 186 02-390 Warszawa zwany dalej Zamawiającym, ogłasza przetarg nieograniczony o wartości

Bardziej szczegółowo

Telefonia Dialog S.A. Taryfa Telekomunikacyjna oferta indywidualna. Obowiązująca od dnia 01-10-2007r. - 1 -

Telefonia Dialog S.A. Taryfa Telekomunikacyjna oferta indywidualna. Obowiązująca od dnia 01-10-2007r. - 1 - Telefonia Dialog S.A. Taryfa Telekomunikacyjna oferta indywidualna Obowiązująca od dnia 01-10-2007r. - 1 - Spis treści SPIS TREŚCI: TARYFA DARMOWE ROZMOWY MAX...4 JEDNORAZOWE OPŁATY PODSTAWOWE...4 2. STAŁE

Bardziej szczegółowo

Integracja CTI rejestratorów TRX z systemami radiowymi KENWOOD NEXEDGE. Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC. TRX Krzysztof Kryński

Integracja CTI rejestratorów TRX z systemami radiowymi KENWOOD NEXEDGE. Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC. TRX Krzysztof Kryński TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC Integracja CTI rejestratorów TRX z systemami radiowymi KENWOOD NEXEDGE Wersja 1.0 Październik 2013 Copyright TRX TRX ul. Garibaldiego 4 04-078

Bardziej szczegółowo

OPIS KLAWIATURY STOSOWANEJ W APARACIE SYSTEMOWYM

OPIS KLAWIATURY STOSOWANEJ W APARACIE SYSTEMOWYM OPIS KLAWIATURY STOSOWANEJ W APARACIE SYSTEMOWYM 13 Instrukcja obsługi AWIZA dla central MIKROTEL CA15, CA32 2. Opis klawiszy Konsoli Głównej KG1 - nieaktywny Klawisz (SP) załączenia układu głośnomówiącego.

Bardziej szczegółowo

USŁUGI DOSTĘPNE W TELEFONII STELLAtel zestaw usług obowiązuje od dnia r Stalowa Wola ul. Ofiar Katynia 35

USŁUGI DOSTĘPNE W TELEFONII STELLAtel zestaw usług obowiązuje od dnia r Stalowa Wola ul. Ofiar Katynia 35 USŁUGI DOSTĘPNE W TELEFONII zestaw usług obowiązuje od dnia 23.10.2014 r. 37-450 Stalowa Wola ul. Ofiar Katynia 35 ( 15 842 25 33, 15 810 81 00 fax 15 844 27 66, http://stella.net.pl, * stella@stella.net.pl

Bardziej szczegółowo

PODŁĄCZENIE I KONFIGURACJA APARATU SIEMENS GIGASET A510IP (v.42.207)

PODŁĄCZENIE I KONFIGURACJA APARATU SIEMENS GIGASET A510IP (v.42.207) Strona 1 PODŁĄCZENIE I KONFIGURACJA APARATU SIEMENS GIGASET A510IP (v.42.207) 1. Opis produktu: Gigaset A-510 IP telefon bezprzewodowy Dect z systemem głośnomówiącym i identyfikacją System głośnomówiący

Bardziej szczegółowo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo 2 System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na zapewnienie

Bardziej szczegółowo

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Katowice: Usługi telekomunikacyjne

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Katowice: Usługi telekomunikacyjne 1/9 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:158241-2011:text:pl:html PL-Katowice: Usługi telekomunikacyjne 2011/S 97-158241 Wyższy Urząd Górniczy, ul. Poniatowskiego

Bardziej szczegółowo

MX-One Nowoczesne rozwiązania IP

MX-One Nowoczesne rozwiązania IP MX-One Nowoczesne rozwiązania IP Piotr Wrona Solution Consultant piotr.wrona@damovo.com 17/06/2009 MX-ONE zaawansowany system IP MX-ONE Telephony Server (TSE) Rozwiązanie serwerowe na bazie systemu operacyjnego

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 2 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Wymagania ogólne 1.1 Odnośnie serwera telekomunikacyjnego: 1. Lokalizacja posiadanego głównego serwera telekomunikacyjnego HiPath 4000v5:

Bardziej szczegółowo

PORADNIKI. ISDN: Sieć Cyfrowa z Integracją Usług

PORADNIKI. ISDN: Sieć Cyfrowa z Integracją Usług PORADNIKI ISDN: Sieć Cyfrowa z Integracją Usług Omówienie ISDN Zwykle użytkownik jest połączony z siecią przez linie analogowe.sygnały są potem digitalizowane a wewnątrz sieci cała komunikacja jest cyfrowa,

Bardziej szczegółowo

Ateus Helios IP Kompleksowe rozwiązanie IP dla wideodomofonu

Ateus Helios IP Kompleksowe rozwiązanie IP dla wideodomofonu Ateus Helios IP Kompleksowe rozwiązanie IP dla wideodomofonu Ateus Helios IP jest komfortowym urządzeniem umożliwiającym przekazywanie obrazu i głosu z wejścia do budynku poprzez sieć LAN i Internet. Jest

Bardziej szczegółowo

Wielokanałowa bramka cyfrowa. Budowa modułowa. Konfiguracja ISDN. Podstawowe wersje bramki MultiCellink ISDN

Wielokanałowa bramka cyfrowa. Budowa modułowa. Konfiguracja ISDN. Podstawowe wersje bramki MultiCellink ISDN Wielokanałowa bramka cyfrowa MultiCellink to cyfrowa bramka GSM, która umożliwia kierowanie połączeń z zakładowej centrali PABX do sieci telefonii komórkowej realizując połączenia typu GSM-GSM. Technologia

Bardziej szczegółowo

Wymagania techniczne dotyczące systemu telekomunikacyjnego TDM

Wymagania techniczne dotyczące systemu telekomunikacyjnego TDM Załącznik nr 1 do SIWZ Wymagania techniczne dotyczące systemu telekomunikacyjnego TDM Oferowany system telekomunikacyjny winien składać się z następujących elementów, tworzących funkcjonalną całość: A

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2012 16-18 października 2012 NOWOŚCI TARGOWE

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2012 16-18 października 2012 NOWOŚCI TARGOWE Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2012 16-18 października 2012 NOWOŚCI TARGOWE FIRMA: SOMAR S.A. ul. Karoliny 4 40-186 Katowice tel. 32 359 71 00 fax. 32 359 71 11 e-mail: biuro@somar.com.pl

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI. ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OBNIŻENIE KOSZTÓW. BEZPRZEWODOWY SYSTEM TELEFONICZNY SMART IP PANASONIC KX-TGP600

KOMUNIKACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI. ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OBNIŻENIE KOSZTÓW. BEZPRZEWODOWY SYSTEM TELEFONICZNY SMART IP PANASONIC KX-TGP600 KOMUNIKACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI. ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OBNIŻENIE KOSZTÓW. BEZPRZEWODOWY SYSTEM TELEFONICZNY SMART IP PANASONIC KX-TGP600 KOMPLETNE ROZWIĄZANIE KOMUNIKACJI BEZPRZEWODOWEJ KX-TGP600 Gdy

Bardziej szczegółowo

Najwyższy standard usług w Państwa hotelu. Biznes Telewizja, Biznes Internet, Biznes Telefon

Najwyższy standard usług w Państwa hotelu. Biznes Telewizja, Biznes Internet, Biznes Telefon Najwyższy standard usług w Państwa hotelu Biznes Telewizja, Biznes Internet, Biznes Telefon Jeden dostawca i wszystko, czego Państwo potrzebują UPC Biznes w Państwa hotelu to najwyższy standard rozrywki

Bardziej szczegółowo

Dodawanie nowego abonenta VOIP na serwerze Platan Libra

Dodawanie nowego abonenta VOIP na serwerze Platan Libra Dodawanie nowego abonenta VOIP na serwerze Platan Libra Wstęp: Celem ćwiczenia jest ustawienie nowego abonenta VOIP w centrali Platan Libra, oraz konfiguracja programu do połączeń VOIP na komputerze i

Bardziej szczegółowo

Usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu

Usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu Usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu Strona 1 Agenda Usługa jednokierunkowego dostępu do Internetu ASTRA2Connect: nowa usługa triple play Strona 2 Szerokopasmowy dostęp do Internetu (1-way) Cechy

Bardziej szczegółowo

CALLNET - oprogramowanie

CALLNET - oprogramowanie KARTY KATALOGOWE OPROGRAMOWANIA SYSTEMU PRZYWOŁAWCZEGO Oprogramowanie Callnet-serwer Aplikacja Callnet-serwer pracuje na komputerze połączonym z centralami cyfrowymi PS24-C lub magistralą cyfrową z konwerterami

Bardziej szczegółowo

Interfejsy dostępowe w ogólnym modelu węzła komutacyjnego

Interfejsy dostępowe w ogólnym modelu węzła komutacyjnego Interfejsy dostępowe w ogólnym modelu węzła komutacyjnego Dr inż. Janusz Klink Politechnika Wrocławska Instytut Telekomunikacji i Akustyki Zakład Systemów Telekomutacyjnych pok. 808, C-5 E-mail: Janusz.Klink@ita.pwr.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT OmniPCX Enterprise Serwer komunikacyjny Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise Communication Server (CS) to serwer komunikacyjny dostępny w formie oprogramowania na różne

Bardziej szczegółowo

OKABLOWANIE W WYBRANYCH SYSTEMACH KOMUNIKACJI

OKABLOWANIE W WYBRANYCH SYSTEMACH KOMUNIKACJI OKABLOWANIE W WYBRANYCH SYSTEMACH KOMUNIKACJI KLASYFIKACJA SIECI wielkość -odległość między najdalej położonymi węzłami sieć lokalna (LAN - Local Area Network) o zasięgu do kilku kilometrów sieć miejska

Bardziej szczegółowo

Telefoniczne Usługi abonenckie w sieci CHOJNET

Telefoniczne Usługi abonenckie w sieci CHOJNET Telefoniczne Usługi abonenckie w sieci CHOJNET Nazwa (kliknąć w usługę aby zobaczyć opis) Przekierowania połączeń bezwarunkowe CFU Przekierowania połączeń gdy linia jest zajęta CFB Przekierowania połączeń

Bardziej szczegółowo

Podręcznik komunikacji sieciowej Komputery Evo typu Desktop Stacje robocze Evo Stacje robocze Deskpro

Podręcznik komunikacji sieciowej Komputery Evo typu Desktop Stacje robocze Evo Stacje robocze Deskpro b Komputery Evo typu Desktop Stacje robocze Evo Stacje robocze Deskpro Numer katalogowy dokumentu: 177922-243 Wrzesień 2001 W tym podręczniku zawarte są definicje i instrukcje dotyczące korzystania z funkcji

Bardziej szczegółowo

Księgarnia PWN: Mark McGregor Akademia sieci cisco. Semestr szósty

Księgarnia PWN: Mark McGregor Akademia sieci cisco. Semestr szósty Księgarnia PWN: Mark McGregor Akademia sieci cisco. Semestr szósty Wprowadzenie 13 Rozdział 1. Zdalny dostęp 17 Wprowadzenie 17 Typy połączeń WAN 19 Transmisja asynchroniczna kontra transmisja synchroniczna

Bardziej szczegółowo

ISDN Integrated Services Digital Network Cyfrowa Sieć z Integracją Usług

ISDN Integrated Services Digital Network Cyfrowa Sieć z Integracją Usług ISDN Integrated Services Digital Network Cyfrowa Sieć z Integracją Usług Dostęp podstawowy BRA (Basic Rate Access): 2B + D (144 kbit/s) Kanał informacyjny B - 64 kbit/s (izochroniczny, komutacja łączy)

Bardziej szczegółowo

EPPL 1-1. KOMUNIKACJA - Interfejs komunikacyjny RS 232 - Sieciowa Karta Zarządzająca SNMP/HTTP

EPPL 1-1. KOMUNIKACJA - Interfejs komunikacyjny RS 232 - Sieciowa Karta Zarządzająca SNMP/HTTP EPPL 1-1 Najnowsza seria zaawansowanych technologicznie zasilaczy klasy On-Line (VFI), przeznaczonych do współpracy z urządzeniami zasilanymi z jednofazowej sieci energetycznej ~230V: serwery, sieci komputerowe

Bardziej szczegółowo

Łącza WAN. Piotr Steć. 28 listopada 2002 roku. P.Stec@issi.uz.zgora.pl. Rodzaje Łącz Linie Telefoniczne DSL Modemy kablowe Łącza Satelitarne

Łącza WAN. Piotr Steć. 28 listopada 2002 roku. P.Stec@issi.uz.zgora.pl. Rodzaje Łącz Linie Telefoniczne DSL Modemy kablowe Łącza Satelitarne Łącza WAN Piotr Steć P.Stec@issi.uz.zgora.pl 28 listopada 2002 roku Strona 1 z 18 1. Nośniki transmisyjne pozwalające łączyć sieci lokalne na większe odległości: Linie telefoniczne Sieci światłowodowe

Bardziej szczegółowo

Slican dla Twojego hotelu

Slican dla Twojego hotelu Slican dla Twojego hotelu Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. Właściciel hotelu zapewniając swoim klientom wysoką jakość obsługi oferuje nie tylko wygodne pokoje i

Bardziej szczegółowo

(12) TŁUMACZENIE PATENTU EUROPEJSKIEGO (19) PL (11) (96) Data i numer zgłoszenia patentu europejskiego: 26.04.2006 06724572.0

(12) TŁUMACZENIE PATENTU EUROPEJSKIEGO (19) PL (11) (96) Data i numer zgłoszenia patentu europejskiego: 26.04.2006 06724572.0 RZECZPOSPOLITA POLSKA (12) TŁUMACZENIE PATENTU EUROPEJSKIEGO (19) PL (11) PL/EP 1878193 (96) Data i numer zgłoszenia patentu europejskiego: 26.04.2006 06724572.0 (13) T3 (51) Int. Cl. H04L29/06 H04Q7/22

Bardziej szczegółowo

Slican CTS-102.CL Slican CTS-102.HT Slican CTS-102.IP

Slican CTS-102.CL Slican CTS-102.HT Slican CTS-102.IP Telefony systemowe Slican CTS-102.CL Slican CTS-102.HT Slican CTS-102.IP Instrukcja pierwszego uruchomienia Wydanie 1.1 SLICAN Sp. z o.o. www.slican.pl e-mail: office@slican.pl Producent zastrzega sobie

Bardziej szczegółowo

Telefonia internetowa Nowoczesny sposób na oszczędności

Telefonia internetowa Nowoczesny sposób na oszczędności Telefonia internetowa Nowoczesny sposób na oszczędności Spis treści 1. Czym jest telefonia internetowa? 3 2. Dla kogo jest telefonia internetowa? 3 3. Jak dzwonić? 3 4. Skąd się biorą oszczędności, czyli

Bardziej szczegółowo

CENTRALA STERUJĄCA SMART CONTROL

CENTRALA STERUJĄCA SMART CONTROL Dane Techniczne / Możliwość sterowania urządzeniami marki YOODA i CORTINO za pomocą smartfonów, tabletów i komputera / Tworzenie i zarządzanie grupami urządzeń / Możliwość konfiguracji zdarzeń czasowych

Bardziej szczegółowo

Uwaga!!! Założono, że router jest poprawnie podłączony i skonfigurowany do obsługi dostępu do Internetu.

Uwaga!!! Założono, że router jest poprawnie podłączony i skonfigurowany do obsługi dostępu do Internetu. 1. Rejestracja konta 2. Książka telefoniczna 3. Problemy 3.1. Rejestracja 3.2. NAT 3.3. Kodeki 3.4. Zaawansowane Przykład bazuje na wymyślonym operatorze telefonii VoIP o nazwie XYZ. Dane techniczne usługi:

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ LABORATORIÓW TELEMATYKI TRANSPORTU ZAKŁAD TELEKOMUNIKACJI W TRANSPORCIE WYDZIAŁ TRANSPORTU POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

ZESPÓŁ LABORATORIÓW TELEMATYKI TRANSPORTU ZAKŁAD TELEKOMUNIKACJI W TRANSPORCIE WYDZIAŁ TRANSPORTU POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ ZESPÓŁ LABORATORIÓW TELEMATYKI TRANSPORTU ZAKŁAD TELEKOMUNIKACJI W TRANSPORCIE WYDZIAŁ TRANSPORTU POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ LABORATORIUM Telekomunikacji Kolejowej INSTRUKCJA DO ĆWICZENIA NR 6 OBSŁUGA APARATU

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KONFIGURACJI USŁUGI

INSTRUKCJA KONFIGURACJI USŁUGI INSTRUKCJA KONFIGURACJI USŁUGI MEGA BEZPRZEWODOWA SIEĆ MULTIMEDIALNA (MegaBSM) ORAZ BEZPRZEWODOWA SIEĆ MULTIMEDIALNA (BSM) INSTRUKCJA KONFIGURACJI USŁUGI MEGA BEZPRZEWODOWA SIEĆ MULTIMEDIALNA (MegaBSM)

Bardziej szczegółowo

TELEFON GXP2110 / GXP2120 SZYBKI START

TELEFON GXP2110 / GXP2120 SZYBKI START TELEFON GXP2110 / GXP2120 SZYBKI START 1. Opis GXP2110 to idealny wielo kontowy telefon systemowy IP z wysoką jakością dźwięku HD oraz wyświetlaczem LCD. Aparat charakteryzuje się wsparciem dla rozwiązań

Bardziej szczegółowo

4 4-2 wewnętrzny 3 Czujnik dualny. 150 130-50 PIR/mikrofala 4 Czujnik zalania 20 5-5 5 Zewnętrzny sygnalizator świetlnoakustyczny

4 4-2 wewnętrzny 3 Czujnik dualny. 150 130-50 PIR/mikrofala 4 Czujnik zalania 20 5-5 5 Zewnętrzny sygnalizator świetlnoakustyczny Zał. Nr 5 do SIWZ/ nr 1 do umowy Postępowanie nr OI/UP/145/2014 SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU 2014 1. Założenia ogólne Instalacja systemu sygnalizacji włamania i napadu

Bardziej szczegółowo

ZAPO/AZ/36/09/2014. Katowice, 19.09.2014r. ZAPROSZENIE do złoŝenia OFERTY

ZAPO/AZ/36/09/2014. Katowice, 19.09.2014r. ZAPROSZENIE do złoŝenia OFERTY ZAPO/AZ/36/09/2014 Katowice, 19.09.2014r ZAPROSZENIE do złoŝenia OFERTY I. ZAMAWIAJĄCY Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna adres:40-026 Katowice ul. Wojewódzka 19, zarejestrowane w

Bardziej szczegółowo

Internet ISDN. 1 2006 BRINET Sp. z o. o.

Internet ISDN. 1 2006 BRINET Sp. z o. o. W routerach DrayTek oznaczonych literką i (jak 2600i, 2900Gi itd) dostępny jest interfejs ISDN, oferujący dodatkowe możliwości komunikacyjne Interfejs służy obsłudze dostępu podstawowego ISDN BRA, a więc

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. CZĘŚĆ I zadanie B Telekomunikacyjne usługi telefonii komórkowej wraz z dostawą 310 kpl. telefonów komórkowych. 1. 2. 3.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. CZĘŚĆ I zadanie B Telekomunikacyjne usługi telefonii komórkowej wraz z dostawą 310 kpl. telefonów komórkowych. 1. 2. 3. Załącznik nr 1b OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ I zadanie B Telekomunikacyjne usługi telefonii komórkowej wraz z dostawą 310 kpl. telefonów komórkowych. Lp. WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO OFERTA WYKONAWCY Informacja

Bardziej szczegółowo

Urządzenie InelNET-01 służy do sterowania radiowym systemem SSN-04R firmy INEL poprzez internet.

Urządzenie InelNET-01 służy do sterowania radiowym systemem SSN-04R firmy INEL poprzez internet. InelNET-01 Urządzenie InelNET-01 służy do sterowania radiowym systemem SSN-04R firmy INEL poprzez internet. Urządzenie nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji na urządzeniach dostępowych takich jak:

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo