konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Rono

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Rono"

Transkrypt

1 konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Rono PL

2 Urządzenie Orange Rono z funkcją Dolby Digital Plus Funkcja Dolby Digital Plus zapewnia urządzeniu Orange Rono niesłychanie wysoką jakość dźwięku możesz doświadczać najwyższej jakości odbioru, gdziekolwiek się udasz. Korzyści n Najlepsza jakość dźwięku w słuchawkach lub we wbudowanych głośnikach. n Wyraźniejsze dialogi, w których słychać każde słowo. n Stałe powtarzalne poziomy dźwięku we wszystkich utworach muzycznych, filmach i grach. Funkcje urządzenia przenośnego Optymalizator dźwięku: Poprawia pasmo przenoszenia wbudowanych głośników urządzenia Orange Rono, dzięki czemu odtwarzany dźwięk brzmi zgodnie z zamierzeniami jego twórcy. Regulator dźwięku: Eliminuje hałas spowodowany w przypadku połączenia przesterowanych głośników i wzmacniaczy. Wirtualizator dźwięku dookólnego: Tworzy wirtualną przestrzeń dźwięku dookólnego 5. przez słuchawki lub wbudowane głośniki. Funkcja poprawiania dialogów: Zapewnia słyszalność każdego słowa przy oglądaniu filmów lub innych programów. Wyrównywanie poziomu dźwięku: Zapewnia stały poziom dźwięku we wszystkich rodzajach treści i aplikacji zgodnie z poziomem głośności ustawionym przez użytkownika. Maksymalizator poziomu dźwięku: Wzmacnia sygnał dźwiękowy w celu optymalnego wykorzystania wbudowanych głośników. Każde słowo jest wyraźne: Urządzenie Orange Rono z funkcją Dolby Digital Plus zapewnia wyraźne dialogi i zawsze właściwie równoważy je z muzyką i efektami. Słowa są zrozumiałe, dzięki czemu filmy i inne programy zachowują swoją narracyjną moc niezależnie od tego, gdzie je oglądasz.

3 witamy Gratulacje! Dziękujemy za zakup telefonu Orange Rono. Z tej instrukcji dowiesz się, jak optymalnie korzystać z urządzenia. Pasek powiadomień: Aparat zobacz nieodebrane połączenia, wiadomości tekstowe, przychodzące Widgety i skróty: e, poziom sygnału, stan baterii utwórz własną i powiadomienia aplikacji stronę internetową lub skróty widgetów Przycisk zasilania Wybieranie numerów i książka adresowa: wykonywanie połączeń i przeglądanie książki adresowej Klawisz Wstecz Klawisz ekranu głównego Przycisk regulacji głośności Google Play Aplikacje: dostęp do pełnej listy aplikacji Klawisz menu Przygotowanie telefonu Orange Rono Poznawanie telefonu Orange Rono Aplikacje Orange Pomoc Orange

4 wkładanie karty SIM i włączanie Android Os i mobilna transmisja danych Używając szpilki, wyjmij uchwyt karty. Umieść kartę micro-sim złotymi stykami do dołu i wsuń uchwyt karty z powrotem. czy wiesz, że... pierwsze uruchomienie może trwać dłużej, ponieważ na pełne załadowanie systemu potrzeba kilku minut. Android Os, to stworzony przez Google, obecnie najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie, który świetnie współpracuje z narzędziami Google takimi jak Google Maps, czy poczta Gmail, a także z tysiącami innych aplikacji, które można pobierać ze sklepu Google Play. Android jest intuicyjny i każdy może jeśli zechcesz wyłączyć komórkową dostosować go do swoich potrzeb. transmisję danych zrób tak: System zawiera oprogramowanie oraz n Z ekranu głównego otwórz górną aplikacje, które mogą się automatycznie belkę, znajdź i kliknij ikonę komórkowy aktualizować i transmitować duże ilości danych. Dlatego, aby w pełni wykorzystać trans. danych. Pojawi się komunikat Komórkowy transfer danych wyłączony. jego zalety, rekomendujemy wybór planu n znajdź Ustawienia > (Więcej...) > taryfowego zawierającego pakiet Sieci komórkowe > Komórkowy Transfer Danych i odznacz tę opcję. internetowy, który pozwoli na swobodne korzystanie z transmisji danych przez sieć komórkową bez obawy o koszty. n Aby sprawdzić, czy wprowadzone zmiany zadziałały, przy wyłączonym WiFi, wejdź do przeglądarki internetowej i spróbuj połączyć się z internetem. Przeglądarka nie powinna otworzyć strony internetowej.

5 przygotowanie systemu Android do używania przenoszenie kontaktów i innych danych W Twoim nowym telefonie Orange Rono zastosowano system Android. Ma on wszystko, czego się spodziewasz w smartfonie, w tym , aplikacje i przeglądanie Internetu. Aby rozpocząć pracę z systemem Android, musisz skonfigurować telefon. Za pomocą funkcji transferu danych można przenosić do nowego telefonu kontakty, wiadomości SMS i zdarzenia kalendarza ze starego telefonu (prawie każdego typu). Istnieje kilka sposobów przeniesienia kontaktów do nowego urządzenia. Wybierz sposób transferu danych, który najlepiej pasuje do twojego przypadku. Po włączeniu telefonu system Orange Rono poprowadzi Cię przez konfigurację. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby Naciśnij klawisz Menu na i wybierz przygotować urządzenie do używania. Importuj/eksportuj. Wybierz opcję, która najbardziej możesz skonfigurować ci odpowiada. ustawienia dotyczące: n połączeń Wi-Fi n synchronizacji n sieci społecznościowych czy wiesz, że... w każdej chwili możesz zmienić te ustawienia wybierając opcję Ustawienia w menu. czy wiesz, że... twój Orange Rono potrafi zaimportować dane z telefonów wielu marek i modeli nie musi to być urządzenie Android.

6 dodawanie konta Google Play Aby móc korzystać z niektórych usług, takich jak Gmail, lub pobierać aplikacje z serwisu Google Play, trzeba się zalogować do konta Google lub utworzyć nowe konto. W każdej chwili możesz dodać nowe konto, wybierając polecenie Ustawienia, następnie Dodaj konto. jeżeli chcesz dodać konto: n wybierz typ konta, taki jak Google lub Facebook. n wpisz swój adres i hasło i naciśnij Dalej. czy wiesz, że... musisz skonfigurować konto Google w telefonie, aby móc pobierać aplikacje z serwisu Google Play. aby przejść do serwisu Google Play Kliknij ikonę Google Play, można ją znaleźć na ekranie głównym lub na liście aplikacji. Przy pierwszym użyciu serwisu Google Play może być wymagane zalogowanie się na koncie Google lub utworzenie nowego konta. Szukaj aplikacji i gier lub przeglądaj je według kategorii lub nazwy. Niektóre aplikacje są darmowe, za inne trzeba zapłacić. Po zaznaczeniu wybranej aplikacji, kliknij polecenie Zainstaluj. Sprawdź i potwierdź uprawnienia zabezpieczeń. Twoja aplikacja zostanie pobrana w tle i będzie dostępna w menu po zakończeniu pobierania. czy wiesz, że... masz 5 minut, aby otrzymać zwrot pieniędzy z serwisu Google Play.

7 przeglądanie Internetu nawiązywanie połączenia Za pomocą smartfonu z systemem Android możesz przeglądać Internet i otwierać ulubione strony, np. orange.pl gdziekolwiek jesteś. Wybierz aplikację Internet na głównym ekranie Orange lub z menu aplikacji. pasek Internet i wyszukiwanie wpisz adres internetowy lub szukane słowa aby wykonać wyszukiwanie lub przejść do strony internetowej. odśwież ponowne wczytywanie stron internetowych, n przyciski Cofnij i Dalej aby wyświetlić aktualną treść. przechodzenie wstecz i dalej między odwiedzanymi stronami. czy wiesz, że... możesz przeszukiwać Internet za pomocą widgetu wyszukiwarki Google dostępnego na ekranie głównym. kliknij menu, aby zobaczyć więcej opcji przeglądania: n przeglądanie na kartach otwieraj wiele stron internetowych w osobnych kartach. n zakładki dodawanie do zakładek ulubionych stron, np.orange.pl aby połączyć się z numerem telefonu Na Ekranie głównym dotknij. Wprowadź numer, pod który chcesz zadzwonić. Naciśnij przycisk, aby wybrać numer. aby zadzwonić do kontaktu Na Ekranie głównym dotknij. Wybierz kontakt. Wybierz numer, pod który chcesz zadzwonić. Aby zmienić głośność podczas rozmowy, skorzystaj z klawiszy przyciski głośności po prawej stronie telefonu. pamiętaj dzwoniąc na numery zagraniczne lub zza granicy do Polski, należy dodać do numeru telefonicznego prefiks właściwy dla danego kraju, np. dla Polski +8

8 wysyłanie SMS-a zdjęcia i filmy Wysyłanie wiadomości SMS to łatwy sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Można nawet dodać zdjęcia. aby napisać wiadomość tekstową Na Ekranie głównym, naciśnij Wiadomośc, utwórz i SMS. Gdy wyświetli się okno nowej wiadomości SMS, możesz wpisać tekst swojej wiadomości. Porada: Możesz skonfigurować swoją klawiaturę, naciskając Ustawienia. W ten sposób możesz dostosować do swoich potrzeb takie ustawienia klawiatury, Porada: Naciśnij Ai aby wypróbować jak język, wygląd, a nawet obsługę głosową. Porada: Naciskając Załącznik możesz Efekty zdjęć, Tryb wielokrotnej ekspozycji, łatwo dodać do swojej wiadomości zdjęcie, Wybór scen i Tryby panoramy. film, kontakt lub notatkę. Po zakończeniu wpisywania wiadomości, możesz wybrać numer kontaktu ręcznie lub z Książki adresowej. Naciśnij Wyślij, gdy wiadomość jest gotowa. Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz możesz teraz zachować ważne dla Ciebie chwile w pamięci swojego telefonu. Możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy, zapisywać je, wysyłać czy usuwać używając swojego telefonu. robienie zdjęć i nagrywanie filmów Naciśnij aparat fotograficzny na Ekranie głównym, aby otworzyć ekran aparatu. Naciśnij ikonę aparatu, aby zrobić zdjęcie lub czerwoną ikonę, aby nagrać film Gdy nagrywasz film pamiętaj, aby ponownie nacisnąć czerwony przycisk w celu przerwania nagrywania.

9 niepowtarzalny wygląd Twojego telefonu niepowtarzalny wygląd Twojego telefonu Jest wiele sposobów, aby dopasować telefon do sytuacji w jakiej aktualnie pracujesz. Na przykład możesz tak ustawić poziom głośności dzwonka, aby nie przeszkadzał w czasie ważnych spotkań albo skorzystać z funkcji wibracji. jak zmienić dzwonek Można zmieniać ustawienia dźwięku tak, by dopasować go do okoliczności, a więc wybrać taki dzwonek, który będzie pasował do danego środowiska. Naciśnij Menu, przewiń do opcji Ustawienia i naciśnij Wybierz. Przewiń do menu Ustawienia dźwięków i sygnałów. Przewiń w dół do menu Audio dotykowym, będziesz mógł wybrać zdjęcie z ekranu głównego. profiles, otwórz i wybierz dzwonek. Przewijając w górę i w dół, znajdź nowy dzwonek. 5 Wybierz nowy dzwonek. zmień tapetę i wygaszacz ekranu Twój telefon ma już kolekcję zdjęć w pamięci. Dodatkowo, możesz pobrać więcej obrazów z Orange World. Wybierz Menu, przewiń do Ustawienia a potem Wybierz. By zmienić tapetę, przewiń do Wyświetlacz, potem Tapeta i wybierz Zdjęcie. By zmienić Wygaszacz Ekranu, przewiń do Wyświetlacz, potem Wygaszacz Ekranu. Przejrzyj folder Zdjęcia i wybierz obraz który chcesz użyć. Jeśli masz telefon z ekranem

10 dzielenie się twoimi fotografiami i filmami Orange World informacje w zasięgu ręki Po zrobieniu zdjęcia lub nakręceniu filmu, możesz je natychmiast wysłać przyjaciołom poprzez sms, lub media socjalne. wysyłanie zdjęcia lub filmu Naciśnij. Naciśnij by wybrać zdjęcie lub film który chcesz udostępnić. Naciśnij by wyświetlić opcje udostępniania. Wybierz pocztę lub konto sieci socjalnej na której chcesz udostępnić plik. pamiętaj możesz łatwo dodać więcej kont, idź do Ustawienia > poczta+konta > dodaj konto Wszystko, czego dotychczas szukałeś w Internecie serwisy informacyjne i rozrywkowe od dziś masz w swojej komórce. Wejdź na Orange World (kliknij na ikonę przeglądarki w menu głównym), a zaskoczy Cię bogactwo informacji, jakie przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. tutaj znajdziesz: n serwisy rozrywkowe n telewizję na żywo n muzykę do pobrania n najświeższe informacje m.in., prognozę pogody i wiele innych rzeczy n ulubione dzwonki i tapety do ściągnięcia n zagrasz w najnowsze gry Java więcej informacji: n wejdz na > usługi > rozrywka > Orange World n wejdz na > usługi > multimedia > pakiet Orange World n zeskanuj fotokod i dowiedz się więcej przez Orange World w Twoim telefonie

11 Orange On-line Mój Orange Orange On-line to elektroniczne Biuro Obsługi Klienta dostępne w serwisie internetowym. Pod adresem w prosty i szybki sposób uzyskasz informację o swoim koncie abonenckim i telefonach. Korzystanie z serwisu Orange On-line jest bezpłatne, a dostęp do modyfikacji chroniony jest Twoim kodem abonenckim. Dzięki prostej strukturze serwisu szybko i bez kłopotu dokonasz wszystkich zmian na koncie. w Orange On-line możesz między innymi n zarządzać swoimi usługami n sprawdzać stan środków i pobierać faktury n przeglądać wykaz połączeń oraz historię operacji n skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Bardzo wiele operacji, które do tej pory wymagały kontaktów z telefonicznym Biurem Obsługi Klienta lub wizyty w Salonie Orange, teraz wykonasz przez Internet. Ta aplikacja pozwala bezpłatnie zarządzać kontami Orange bez konieczności kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. dzięki niej możesz: n sprawdzać stan konta i posiadanych usług n kontrolować kwoty i szczegóły faktur n zweryfikować twoją listę połączeń n zarządzać swoimi usługami takimi jak Orange Poczta Głosowa, roaming, itd. Odnajdź ikonę i uruchom aplikację Mój Orange w swoim smartfonie. Możesz ją również pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play lub ze strony orange.pl/mojorange czy wiesz, że Mój Orange pozwala na zarządzanie zarówno kontami oferty mobilnej jak i stacjonarnej (np. Neostrada).

12 Apps Center Nawigacja Orange Ta aplikacja ułatwia bezpieczne pobieranie i aktualizowanie oprogramowania oraz dostosowanie smartfonu lub tabletu do własnych potrzeb i upodobań. Dzięki Apps Center zyskujesz dostęp m.in. do bogatego katalogu użytecznych aplikacji Orange, czy gier. Oprócz łatwego wyszukiwania i pobierania aplikacji, Apps Center umożliwia też ich automatyczną aktualizację oraz otrzymywanie informacji o promocjach i ofertach specjalnych. W przypadku pobierania aplikacji płatnych zapewnia również bezpieczną i wygodną realizację płatności. Aplikacja jest już w Twoim smartfonie, a na inne urządzenia, możesz pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play. Co odróżnia Nawigację Orange od innych nawigacji? Tu zawsze masz aktualne mapy, informacje o korkach i innych utrudnieniach, które Nawigacja Orange potrafi omijać! Przetestuj ją przez miesiąc całkowicie za darmo. Jeśli potem zdecydujesz się nadal z niej korzystać, zapłacisz tylko abonament. Transfer danych w Polsce - zawsze BEZPŁATNY! Oprócz instrukcji graficznych i głosowych oraz autoprzeliczania trasy, Nawigacja Orange oferuje: n informacje o ograniczeniach prędkości n asystenta pasa ruchu n mobilne CB (system zgłoszeń i ostrzeżeń o wypadkach, niebezpiecznych miejscach, fotoradarach, kontrolach drogowych) n wyszukiwanie punktów (baza ponad 00 tys. POI) i adresów n Rozszerzoną Rzeczywistość (możliwość rzutowania punktów POI na obraz z kamery telefonu). Aplikacja jest już w Twoim smartfonie, a na inne urządzenia, możesz pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play lub Orange Apps Center.

13 Korzystaj z PAYBACK w Orange PAYBACK to największy multipartnerski Program w Polsce, w którym zyskujesz mnóstwo korzyści. Zbierasz punkty u wielu Partnerów, które możesz potem wymieniać na atrakcyjne nagrody, w tym telefony, doładowania, akcesoria i usługi w Orange. jak zacząć korzystać z PAYBACK Dołącz do PAYBACK dzięki aplikacji Mobilnej PAYBACK Orange znajdującej się w Twoim telefonie lub pobierz aplikację ze swojego sklepu z aplikacjami. dzięki aplikacji możesz m.in.: n zamówić swoją kartę PAYBACK i dokonać jej rejestracji, n aktywować zbieranie punktów PAYBACK za usługi Orange, n aktywować promocje i ekupony, aby zebrać jeszcze więcej punktów, n w prosty sposób doładować konto punktami w ofercie Orange na Kartę lub mix, n wymienić punkty na vouchery na usługi Orange. Z Programu PAYBACK w Orange mogą korzystać klienci indywidualni. Więcej informacji o Programie znajdziesz na orange.pl/payback notes

14 Masz problem ze smartfonem? Rozwiąż go samodzielnie dzięki serwisowi samnaprawiam.orange.pl lub skorzystaj z usług Orange Eksperta, który: kontakt z Orange Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami, dzwoniąc ze swojego telefonu pod numer n pomoże w skutecznym rozwiązywaniu problemów dotyczących smartfonów i tabletów n nauczy Cię krok po kroku jak korzystać z ich funkcjonalności. Orange Eksperta możesz spotkać w wybranych salonach Orange, a pomoc najlepszego specjalisty kosztuje od 0 do 50 zł w zależności od rodzaju i zaawansowania usługi, z której skorzystasz. Jeśli wolisz zadzwonić, wybierz numer *900 (z telefonu w sieci mobilnej Orange) lub (z telefonu w innej sieci lub stacjonarnego). Zapłacisz jedynie za czas trwania rozmowy, a infolinia jest do Twojej dyspozycji codziennie od 8:00 do :00. Więcej informacji na stronie Koszt połączenia z numerem *900 to,99 zł z VAT za minutę, a z to,08 zł z VAT za minutę. n * 500 Orange Automatyczne Biuro Obsługi Klienta (bez kontaktu z doradcą otrzymasz informacje o ofercie, płatnościach i usługach) n *00 Orange Biuro Obsługi Klienta Indywidualnego n *600 Orange Biuro Obsługi Klienta Biznesowego n * 900 pomoc techniczna Orange Ekspert: profesjonalne wsparcie w obsłudze i konfiguracji telefonów, smartfonów i tabletów (koszt połączenia:,99 zł/min.)

15 Informacje zamieszczone w niniejszym przewodniku są zgodne ze stanem faktycznym w dniu przekazania do druku. Orange zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w treści przewodnika, a także modyfikacji, uzupełnienia lub wycofania usług. Niektóre z funkcji opisanych w niniejszym przewodniku mogą występować pod inną nazwą, działać w odmienny sposób lub nie być dostępne w zależności od rodzaju oprogramowania zainstalowanego w telefonie. Pamiętaj: korzystanie ze smartfona może wiązać się z wykorzystaniem transmisji danych, co może powodować naliczanie opłat przez operatora - zapoznaj się z pakietami transmisji danych świadczonych przez Orange lub zapytaj o szczegóły Orange Eksperta. Orange Polska S.A. Al. Jerozolimskie Warszawa

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Xperia E1 D2004/D2005

Instrukcja obsługi Xperia E1 D2004/D2005 Instrukcja obsługi Xperia E1 D2004/D2005 Spis treści Czynności przygotowawcze...6 Omówienie...6 Montaż...7 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...8 Do czego jest potrzebne konto Google?...8 Ładowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia M2 D2303/D2305/D2306

Instrukcja obsługi. Xperia M2 D2303/D2305/D2306 Instrukcja obsługi Xperia M2 D2303/D2305/D2306 Spis treści Czynności przygotowawcze...6 Informacje o tej instrukcji obsługi...6 Omówienie...6 Montaż...7 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...8 Do czego

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika BlackBerry Classic Smartphone Wersja: 10.3.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2015-03-02 SWD-20150302144616871 Spis treści Konfiguracja i podstawowe funkcje...6 Nowości w tym wydaniu... 6 Smartfon

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia T3 D5102/D5103/D5106

Instrukcja obsługi. Xperia T3 D5102/D5103/D5106 Instrukcja obsługi Xperia T3 D5102/D5103/D5106 Spis treści Czynności przygotowawcze...6 Informacje o tej instrukcji obsługi...6 Omówienie...6 Montaż...7 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...9 Do czego

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Wydanie 1.0 PL Model: Nokia 909.1 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Lumia z aktualizacją Windows Phone 8.1

Podręcznik użytkownika Lumia z aktualizacją Windows Phone 8.1 Podręcznik użytkownika Lumia z aktualizacją Windows Phone 8.1 Wydanie 1.0 PL Instrukcja obsługi informacje Ta instrukcja obsługi dotyczy instrukcji dla oprogramowania. Ważne: Aby uzyskać ważne informacje

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Wydanie 5.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i filmy. Lokalizacja i nawigacja. Bezpieczeństwo

Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i filmy. Lokalizacja i nawigacja. Bezpieczeństwo Moto G zdjęcie Rzut oka Start t Ekran główny i aplikacje Sterowanie iwłasn własne ustawienia Rozmowy telefoniczne Kontakty Wiadomości Poczta e-mail Pisanie Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i

Bardziej szczegółowo

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013 Acer Liquid Z3 Duo Smartfon Numer modelu: Numer seryjny: Data zakupu: Miejsce zakupu: 2

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Wydanie 1.1 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM INSTRUKCJA OBSŁUGI Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM Nr produktu 358600 Strona 1 z 44 Witamy w instrukcji obsługi Smartfona Cat B15 B15 jest wodoodporny IPX7, pyłoszczelny

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Lumia z systemem Windows Phone 8.1 wersja 2

Podręcznik użytkownika Lumia z systemem Windows Phone 8.1 wersja 2 Podręcznik użytkownika Lumia z systemem Windows Phone 8.1 wersja 2 Wydanie 1.0 PL Instrukcja obsługi informacje Ta instrukcja obsługi dotyczy instrukcji dla oprogramowania. Ważne: Aby uzyskać ważne informacje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia Z3 Compact D5803/D5833

Instrukcja obsługi. Xperia Z3 Compact D5803/D5833 Instrukcja obsługi Xperia Z3 Compact D5803/D5833 Spis treści Czynności przygotowawcze...7 Informacje o tej instrukcji obsługi...7 Omówienie...7 Składanie... 8 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...

Bardziej szczegółowo

Twój HTC Desire S Instrukcja obsługi

Twój HTC Desire S Instrukcja obsługi Twój HTC Desire S Instrukcja obsługi 2 Spis treści Spis treści Wprowadzenie Zawartość opakowania 8 Twój telefon 8 Pokrywa dolna 10 Klapka komory akumulatora 12 Karta SIM 13 Karta pamięci 14 Akumulator

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Instrukcja obsługi. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Instrukcja obsługi Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Spis treści Czynności przygotowawcze...7 Informacje o tej instrukcji obsługi...7 Omówienie...7 Montaż...8 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...10 Do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia Z3 Compact D5803/D5833

Instrukcja obsługi. Xperia Z3 Compact D5803/D5833 Instrukcja obsługi Xperia Z3 Compact D5803/D5833 Spis treści Czynności przygotowawcze...6 Informacje o tej instrukcji obsługi...6 Omówienie...6 Składanie...7 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...9

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. HTC One M9

Instrukcja obsługi. HTC One M9 Instrukcja obsługi HTC One M9 2 Spis treści Spis treści Przydatne funkcje Personalizacja 9 Przetwarzanie obrazów 10 Dźwięk 12 Rozpakowanie HTC One M9 14 Gniazda z tacami na kartę 15 Karta nano SIM 15 Karta

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika BlackBerry Passport Smartphone Wersja: 10.3.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2015-08-04 SWD-20150804150935783 Spis treści Konfiguracja i podstawowe funkcje...6 Nowości w tym wydaniu... 6 Rzut oka

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Q10 Smartphone Wersja: 10.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-10-21 SWD-20131021164144977 Spis treści Zacznij pracę... 6 Zapoznanie się z urządzeniem...6 Prezentacje wideo z cyklu Jak

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. HTC One M8s

Instrukcja obsługi. HTC One M8s Instrukcja obsługi HTC One M8s 2 Spis treści Spis treści Przydatne funkcje HTC Eye Experience 9 Rozpakowanie HTC One 10 Gniazda z tacami na kartę 11 Karta nano SIM 12 Karta pamięci 13 Ładowanie akumulatora

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Wydanie 1.3 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Twój telefon HTC Wildfire. Instrukcja obsługi

Twój telefon HTC Wildfire. Instrukcja obsługi Twój telefon HTC Wildfire Instrukcja obsługi Przeczytaj przed wykonaniem wszelkich czynności Naładuj akumulator Akumulator umieszczony w telefonie nie został naładowany. Podczas ładowania nie wolno wyjmować

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia M4 Aqua E2303/E2306/E2353

Instrukcja obsługi. Xperia M4 Aqua E2303/E2306/E2353 Instrukcja obsługi Xperia M4 Aqua E2303/E2306/E2353 Spis treści Czynności przygotowawcze...6 Informacje o tej instrukcji obsługi...6 Omówienie...6 Montaż...7 Uruchamianie urządzenia po raz pierwszy...

Bardziej szczegółowo

HTC Desire 620. Instrukcja obsługi

HTC Desire 620. Instrukcja obsługi HTC Desire 620 Instrukcja obsługi 2 Spis treści Spis treści Przydatne funkcje Funkcje telefonu HTC Desire 620 9 Rozpakowanie HTC Desire 620 11 Tylna pokrywa 12 Karta micro SIM 14 Karta pamięci 15 Akumulator

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846 Wydanie 3.0 PL 620 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia J ST26i/ST26a

Instrukcja obsługi. Xperia J ST26i/ST26a Instrukcja obsługi Xperia J ST26i/ST26a Spis treści Ważne informacje...6 Android co i dlaczego?...7 Aplikacje...7 Czynności przygotowawcze...8 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo