konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Rono

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Rono"

Transkrypt

1 konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Rono PL

2 Urządzenie Orange Rono z funkcją Dolby Digital Plus Funkcja Dolby Digital Plus zapewnia urządzeniu Orange Rono niesłychanie wysoką jakość dźwięku możesz doświadczać najwyższej jakości odbioru, gdziekolwiek się udasz. Korzyści n Najlepsza jakość dźwięku w słuchawkach lub we wbudowanych głośnikach. n Wyraźniejsze dialogi, w których słychać każde słowo. n Stałe powtarzalne poziomy dźwięku we wszystkich utworach muzycznych, filmach i grach. Funkcje urządzenia przenośnego Optymalizator dźwięku: Poprawia pasmo przenoszenia wbudowanych głośników urządzenia Orange Rono, dzięki czemu odtwarzany dźwięk brzmi zgodnie z zamierzeniami jego twórcy. Regulator dźwięku: Eliminuje hałas spowodowany w przypadku połączenia przesterowanych głośników i wzmacniaczy. Wirtualizator dźwięku dookólnego: Tworzy wirtualną przestrzeń dźwięku dookólnego 5. przez słuchawki lub wbudowane głośniki. Funkcja poprawiania dialogów: Zapewnia słyszalność każdego słowa przy oglądaniu filmów lub innych programów. Wyrównywanie poziomu dźwięku: Zapewnia stały poziom dźwięku we wszystkich rodzajach treści i aplikacji zgodnie z poziomem głośności ustawionym przez użytkownika. Maksymalizator poziomu dźwięku: Wzmacnia sygnał dźwiękowy w celu optymalnego wykorzystania wbudowanych głośników. Każde słowo jest wyraźne: Urządzenie Orange Rono z funkcją Dolby Digital Plus zapewnia wyraźne dialogi i zawsze właściwie równoważy je z muzyką i efektami. Słowa są zrozumiałe, dzięki czemu filmy i inne programy zachowują swoją narracyjną moc niezależnie od tego, gdzie je oglądasz.

3 witamy Gratulacje! Dziękujemy za zakup telefonu Orange Rono. Z tej instrukcji dowiesz się, jak optymalnie korzystać z urządzenia. Pasek powiadomień: Aparat zobacz nieodebrane połączenia, wiadomości tekstowe, przychodzące Widgety i skróty: e, poziom sygnału, stan baterii utwórz własną i powiadomienia aplikacji stronę internetową lub skróty widgetów Przycisk zasilania Wybieranie numerów i książka adresowa: wykonywanie połączeń i przeglądanie książki adresowej Klawisz Wstecz Klawisz ekranu głównego Przycisk regulacji głośności Google Play Aplikacje: dostęp do pełnej listy aplikacji Klawisz menu Przygotowanie telefonu Orange Rono Poznawanie telefonu Orange Rono Aplikacje Orange Pomoc Orange

4 wkładanie karty SIM i włączanie Android Os i mobilna transmisja danych Używając szpilki, wyjmij uchwyt karty. Umieść kartę micro-sim złotymi stykami do dołu i wsuń uchwyt karty z powrotem. czy wiesz, że... pierwsze uruchomienie może trwać dłużej, ponieważ na pełne załadowanie systemu potrzeba kilku minut. Android Os, to stworzony przez Google, obecnie najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie, który świetnie współpracuje z narzędziami Google takimi jak Google Maps, czy poczta Gmail, a także z tysiącami innych aplikacji, które można pobierać ze sklepu Google Play. Android jest intuicyjny i każdy może jeśli zechcesz wyłączyć komórkową dostosować go do swoich potrzeb. transmisję danych zrób tak: System zawiera oprogramowanie oraz n Z ekranu głównego otwórz górną aplikacje, które mogą się automatycznie belkę, znajdź i kliknij ikonę komórkowy aktualizować i transmitować duże ilości danych. Dlatego, aby w pełni wykorzystać trans. danych. Pojawi się komunikat Komórkowy transfer danych wyłączony. jego zalety, rekomendujemy wybór planu n znajdź Ustawienia > (Więcej...) > taryfowego zawierającego pakiet Sieci komórkowe > Komórkowy Transfer Danych i odznacz tę opcję. internetowy, który pozwoli na swobodne korzystanie z transmisji danych przez sieć komórkową bez obawy o koszty. n Aby sprawdzić, czy wprowadzone zmiany zadziałały, przy wyłączonym WiFi, wejdź do przeglądarki internetowej i spróbuj połączyć się z internetem. Przeglądarka nie powinna otworzyć strony internetowej.

5 przygotowanie systemu Android do używania przenoszenie kontaktów i innych danych W Twoim nowym telefonie Orange Rono zastosowano system Android. Ma on wszystko, czego się spodziewasz w smartfonie, w tym , aplikacje i przeglądanie Internetu. Aby rozpocząć pracę z systemem Android, musisz skonfigurować telefon. Za pomocą funkcji transferu danych można przenosić do nowego telefonu kontakty, wiadomości SMS i zdarzenia kalendarza ze starego telefonu (prawie każdego typu). Istnieje kilka sposobów przeniesienia kontaktów do nowego urządzenia. Wybierz sposób transferu danych, który najlepiej pasuje do twojego przypadku. Po włączeniu telefonu system Orange Rono poprowadzi Cię przez konfigurację. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby Naciśnij klawisz Menu na i wybierz przygotować urządzenie do używania. Importuj/eksportuj. Wybierz opcję, która najbardziej możesz skonfigurować ci odpowiada. ustawienia dotyczące: n połączeń Wi-Fi n synchronizacji n sieci społecznościowych czy wiesz, że... w każdej chwili możesz zmienić te ustawienia wybierając opcję Ustawienia w menu. czy wiesz, że... twój Orange Rono potrafi zaimportować dane z telefonów wielu marek i modeli nie musi to być urządzenie Android.

6 dodawanie konta Google Play Aby móc korzystać z niektórych usług, takich jak Gmail, lub pobierać aplikacje z serwisu Google Play, trzeba się zalogować do konta Google lub utworzyć nowe konto. W każdej chwili możesz dodać nowe konto, wybierając polecenie Ustawienia, następnie Dodaj konto. jeżeli chcesz dodać konto: n wybierz typ konta, taki jak Google lub Facebook. n wpisz swój adres i hasło i naciśnij Dalej. czy wiesz, że... musisz skonfigurować konto Google w telefonie, aby móc pobierać aplikacje z serwisu Google Play. aby przejść do serwisu Google Play Kliknij ikonę Google Play, można ją znaleźć na ekranie głównym lub na liście aplikacji. Przy pierwszym użyciu serwisu Google Play może być wymagane zalogowanie się na koncie Google lub utworzenie nowego konta. Szukaj aplikacji i gier lub przeglądaj je według kategorii lub nazwy. Niektóre aplikacje są darmowe, za inne trzeba zapłacić. Po zaznaczeniu wybranej aplikacji, kliknij polecenie Zainstaluj. Sprawdź i potwierdź uprawnienia zabezpieczeń. Twoja aplikacja zostanie pobrana w tle i będzie dostępna w menu po zakończeniu pobierania. czy wiesz, że... masz 5 minut, aby otrzymać zwrot pieniędzy z serwisu Google Play.

7 przeglądanie Internetu nawiązywanie połączenia Za pomocą smartfonu z systemem Android możesz przeglądać Internet i otwierać ulubione strony, np. orange.pl gdziekolwiek jesteś. Wybierz aplikację Internet na głównym ekranie Orange lub z menu aplikacji. pasek Internet i wyszukiwanie wpisz adres internetowy lub szukane słowa aby wykonać wyszukiwanie lub przejść do strony internetowej. odśwież ponowne wczytywanie stron internetowych, n przyciski Cofnij i Dalej aby wyświetlić aktualną treść. przechodzenie wstecz i dalej między odwiedzanymi stronami. czy wiesz, że... możesz przeszukiwać Internet za pomocą widgetu wyszukiwarki Google dostępnego na ekranie głównym. kliknij menu, aby zobaczyć więcej opcji przeglądania: n przeglądanie na kartach otwieraj wiele stron internetowych w osobnych kartach. n zakładki dodawanie do zakładek ulubionych stron, np.orange.pl aby połączyć się z numerem telefonu Na Ekranie głównym dotknij. Wprowadź numer, pod który chcesz zadzwonić. Naciśnij przycisk, aby wybrać numer. aby zadzwonić do kontaktu Na Ekranie głównym dotknij. Wybierz kontakt. Wybierz numer, pod który chcesz zadzwonić. Aby zmienić głośność podczas rozmowy, skorzystaj z klawiszy przyciski głośności po prawej stronie telefonu. pamiętaj dzwoniąc na numery zagraniczne lub zza granicy do Polski, należy dodać do numeru telefonicznego prefiks właściwy dla danego kraju, np. dla Polski +8

8 wysyłanie SMS-a zdjęcia i filmy Wysyłanie wiadomości SMS to łatwy sposób, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Można nawet dodać zdjęcia. aby napisać wiadomość tekstową Na Ekranie głównym, naciśnij Wiadomośc, utwórz i SMS. Gdy wyświetli się okno nowej wiadomości SMS, możesz wpisać tekst swojej wiadomości. Porada: Możesz skonfigurować swoją klawiaturę, naciskając Ustawienia. W ten sposób możesz dostosować do swoich potrzeb takie ustawienia klawiatury, Porada: Naciśnij Ai aby wypróbować jak język, wygląd, a nawet obsługę głosową. Porada: Naciskając Załącznik możesz Efekty zdjęć, Tryb wielokrotnej ekspozycji, łatwo dodać do swojej wiadomości zdjęcie, Wybór scen i Tryby panoramy. film, kontakt lub notatkę. Po zakończeniu wpisywania wiadomości, możesz wybrać numer kontaktu ręcznie lub z Książki adresowej. Naciśnij Wyślij, gdy wiadomość jest gotowa. Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz możesz teraz zachować ważne dla Ciebie chwile w pamięci swojego telefonu. Możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy, zapisywać je, wysyłać czy usuwać używając swojego telefonu. robienie zdjęć i nagrywanie filmów Naciśnij aparat fotograficzny na Ekranie głównym, aby otworzyć ekran aparatu. Naciśnij ikonę aparatu, aby zrobić zdjęcie lub czerwoną ikonę, aby nagrać film Gdy nagrywasz film pamiętaj, aby ponownie nacisnąć czerwony przycisk w celu przerwania nagrywania.

9 niepowtarzalny wygląd Twojego telefonu niepowtarzalny wygląd Twojego telefonu Jest wiele sposobów, aby dopasować telefon do sytuacji w jakiej aktualnie pracujesz. Na przykład możesz tak ustawić poziom głośności dzwonka, aby nie przeszkadzał w czasie ważnych spotkań albo skorzystać z funkcji wibracji. jak zmienić dzwonek Można zmieniać ustawienia dźwięku tak, by dopasować go do okoliczności, a więc wybrać taki dzwonek, który będzie pasował do danego środowiska. Naciśnij Menu, przewiń do opcji Ustawienia i naciśnij Wybierz. Przewiń do menu Ustawienia dźwięków i sygnałów. Przewiń w dół do menu Audio dotykowym, będziesz mógł wybrać zdjęcie z ekranu głównego. profiles, otwórz i wybierz dzwonek. Przewijając w górę i w dół, znajdź nowy dzwonek. 5 Wybierz nowy dzwonek. zmień tapetę i wygaszacz ekranu Twój telefon ma już kolekcję zdjęć w pamięci. Dodatkowo, możesz pobrać więcej obrazów z Orange World. Wybierz Menu, przewiń do Ustawienia a potem Wybierz. By zmienić tapetę, przewiń do Wyświetlacz, potem Tapeta i wybierz Zdjęcie. By zmienić Wygaszacz Ekranu, przewiń do Wyświetlacz, potem Wygaszacz Ekranu. Przejrzyj folder Zdjęcia i wybierz obraz który chcesz użyć. Jeśli masz telefon z ekranem

10 dzielenie się twoimi fotografiami i filmami Orange World informacje w zasięgu ręki Po zrobieniu zdjęcia lub nakręceniu filmu, możesz je natychmiast wysłać przyjaciołom poprzez sms, lub media socjalne. wysyłanie zdjęcia lub filmu Naciśnij. Naciśnij by wybrać zdjęcie lub film który chcesz udostępnić. Naciśnij by wyświetlić opcje udostępniania. Wybierz pocztę lub konto sieci socjalnej na której chcesz udostępnić plik. pamiętaj możesz łatwo dodać więcej kont, idź do Ustawienia > poczta+konta > dodaj konto Wszystko, czego dotychczas szukałeś w Internecie serwisy informacyjne i rozrywkowe od dziś masz w swojej komórce. Wejdź na Orange World (kliknij na ikonę przeglądarki w menu głównym), a zaskoczy Cię bogactwo informacji, jakie przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. tutaj znajdziesz: n serwisy rozrywkowe n telewizję na żywo n muzykę do pobrania n najświeższe informacje m.in., prognozę pogody i wiele innych rzeczy n ulubione dzwonki i tapety do ściągnięcia n zagrasz w najnowsze gry Java więcej informacji: n wejdz na > usługi > rozrywka > Orange World n wejdz na > usługi > multimedia > pakiet Orange World n zeskanuj fotokod i dowiedz się więcej przez Orange World w Twoim telefonie

11 Orange On-line Mój Orange Orange On-line to elektroniczne Biuro Obsługi Klienta dostępne w serwisie internetowym. Pod adresem w prosty i szybki sposób uzyskasz informację o swoim koncie abonenckim i telefonach. Korzystanie z serwisu Orange On-line jest bezpłatne, a dostęp do modyfikacji chroniony jest Twoim kodem abonenckim. Dzięki prostej strukturze serwisu szybko i bez kłopotu dokonasz wszystkich zmian na koncie. w Orange On-line możesz między innymi n zarządzać swoimi usługami n sprawdzać stan środków i pobierać faktury n przeglądać wykaz połączeń oraz historię operacji n skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Bardzo wiele operacji, które do tej pory wymagały kontaktów z telefonicznym Biurem Obsługi Klienta lub wizyty w Salonie Orange, teraz wykonasz przez Internet. Ta aplikacja pozwala bezpłatnie zarządzać kontami Orange bez konieczności kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. dzięki niej możesz: n sprawdzać stan konta i posiadanych usług n kontrolować kwoty i szczegóły faktur n zweryfikować twoją listę połączeń n zarządzać swoimi usługami takimi jak Orange Poczta Głosowa, roaming, itd. Odnajdź ikonę i uruchom aplikację Mój Orange w swoim smartfonie. Możesz ją również pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play lub ze strony orange.pl/mojorange czy wiesz, że Mój Orange pozwala na zarządzanie zarówno kontami oferty mobilnej jak i stacjonarnej (np. Neostrada).

12 Apps Center Nawigacja Orange Ta aplikacja ułatwia bezpieczne pobieranie i aktualizowanie oprogramowania oraz dostosowanie smartfonu lub tabletu do własnych potrzeb i upodobań. Dzięki Apps Center zyskujesz dostęp m.in. do bogatego katalogu użytecznych aplikacji Orange, czy gier. Oprócz łatwego wyszukiwania i pobierania aplikacji, Apps Center umożliwia też ich automatyczną aktualizację oraz otrzymywanie informacji o promocjach i ofertach specjalnych. W przypadku pobierania aplikacji płatnych zapewnia również bezpieczną i wygodną realizację płatności. Aplikacja jest już w Twoim smartfonie, a na inne urządzenia, możesz pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play. Co odróżnia Nawigację Orange od innych nawigacji? Tu zawsze masz aktualne mapy, informacje o korkach i innych utrudnieniach, które Nawigacja Orange potrafi omijać! Przetestuj ją przez miesiąc całkowicie za darmo. Jeśli potem zdecydujesz się nadal z niej korzystać, zapłacisz tylko abonament. Transfer danych w Polsce - zawsze BEZPŁATNY! Oprócz instrukcji graficznych i głosowych oraz autoprzeliczania trasy, Nawigacja Orange oferuje: n informacje o ograniczeniach prędkości n asystenta pasa ruchu n mobilne CB (system zgłoszeń i ostrzeżeń o wypadkach, niebezpiecznych miejscach, fotoradarach, kontrolach drogowych) n wyszukiwanie punktów (baza ponad 00 tys. POI) i adresów n Rozszerzoną Rzeczywistość (możliwość rzutowania punktów POI na obraz z kamery telefonu). Aplikacja jest już w Twoim smartfonie, a na inne urządzenia, możesz pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play lub Orange Apps Center.

13 Korzystaj z PAYBACK w Orange PAYBACK to największy multipartnerski Program w Polsce, w którym zyskujesz mnóstwo korzyści. Zbierasz punkty u wielu Partnerów, które możesz potem wymieniać na atrakcyjne nagrody, w tym telefony, doładowania, akcesoria i usługi w Orange. jak zacząć korzystać z PAYBACK Dołącz do PAYBACK dzięki aplikacji Mobilnej PAYBACK Orange znajdującej się w Twoim telefonie lub pobierz aplikację ze swojego sklepu z aplikacjami. dzięki aplikacji możesz m.in.: n zamówić swoją kartę PAYBACK i dokonać jej rejestracji, n aktywować zbieranie punktów PAYBACK za usługi Orange, n aktywować promocje i ekupony, aby zebrać jeszcze więcej punktów, n w prosty sposób doładować konto punktami w ofercie Orange na Kartę lub mix, n wymienić punkty na vouchery na usługi Orange. Z Programu PAYBACK w Orange mogą korzystać klienci indywidualni. Więcej informacji o Programie znajdziesz na orange.pl/payback notes

14 Masz problem ze smartfonem? Rozwiąż go samodzielnie dzięki serwisowi samnaprawiam.orange.pl lub skorzystaj z usług Orange Eksperta, który: kontakt z Orange Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami, dzwoniąc ze swojego telefonu pod numer n pomoże w skutecznym rozwiązywaniu problemów dotyczących smartfonów i tabletów n nauczy Cię krok po kroku jak korzystać z ich funkcjonalności. Orange Eksperta możesz spotkać w wybranych salonach Orange, a pomoc najlepszego specjalisty kosztuje od 0 do 50 zł w zależności od rodzaju i zaawansowania usługi, z której skorzystasz. Jeśli wolisz zadzwonić, wybierz numer *900 (z telefonu w sieci mobilnej Orange) lub (z telefonu w innej sieci lub stacjonarnego). Zapłacisz jedynie za czas trwania rozmowy, a infolinia jest do Twojej dyspozycji codziennie od 8:00 do :00. Więcej informacji na stronie Koszt połączenia z numerem *900 to,99 zł z VAT za minutę, a z to,08 zł z VAT za minutę. n * 500 Orange Automatyczne Biuro Obsługi Klienta (bez kontaktu z doradcą otrzymasz informacje o ofercie, płatnościach i usługach) n *00 Orange Biuro Obsługi Klienta Indywidualnego n *600 Orange Biuro Obsługi Klienta Biznesowego n * 900 pomoc techniczna Orange Ekspert: profesjonalne wsparcie w obsłudze i konfiguracji telefonów, smartfonów i tabletów (koszt połączenia:,99 zł/min.)

15 Informacje zamieszczone w niniejszym przewodniku są zgodne ze stanem faktycznym w dniu przekazania do druku. Orange zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w treści przewodnika, a także modyfikacji, uzupełnienia lub wycofania usług. Niektóre z funkcji opisanych w niniejszym przewodniku mogą występować pod inną nazwą, działać w odmienny sposób lub nie być dostępne w zależności od rodzaju oprogramowania zainstalowanego w telefonie. Pamiętaj: korzystanie ze smartfona może wiązać się z wykorzystaniem transmisji danych, co może powodować naliczanie opłat przez operatora - zapoznaj się z pakietami transmisji danych świadczonych przez Orange lub zapytaj o szczegóły Orange Eksperta. Orange Polska S.A. Al. Jerozolimskie Warszawa

Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Dive 71

Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Dive 71 Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z telefonu Orange Dive 71 Prowadź wyraźniejsze, bardziej naturalne rozmowy dzięki HD Voice w Orange Usługa HD Voice w Orange sprawia, że połączenia są tak wyraźne,

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Darmowe Orange WiFi 2014-09-30. Darmowe Orange WiFi. Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

GSMONLINE.PL. Darmowe Orange WiFi 2014-09-30. Darmowe Orange WiFi. Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ GSMONLINE.PL Darmowe Orange WiFi 2014-09-30 Darmowe Orange WiFi Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ Zgodnie z zapowiedziami Orange uruchomił darmowe WiFi dla

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Przyszłość zaczyna się już teraz w Twoim domu! Wspaniale, że korzystasz z Home Connect * Gratulujemy zakupu nowoczesnego sprzętu AGD, który

Bardziej szczegółowo

Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację?

Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację? Spis treści Jak mogę założyć konto i pobrać aplikację? Jak mogę sprawdzić stan swojego konta? Pod jakie numery dzwoniłem? Jak mogę włączyć lub wyłączyć usługi, np. pocztę głosową? Czy mam opłacone faktury?

Bardziej szczegółowo

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH 01 NAJPOTRZEBNIEJSZE INFORMACJE I PODPOWIEDZI CO TO SĄ SMARTFONY I DO CZEGO SŁUŻĄ? SMARTFONY TO NIE TYLKO TELEFONY NOWEJ GENERACJI. TO MULTIFUNKCJONALNE URZĄDZENIA,

Bardziej szczegółowo

Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon? Co to jest? jak korzystać w pełni ze a bez obaw o koszty Smartfon to połączenie telefonu i komputera. Ma wszystkie funkcje zwykłego telefonu komórkowego, czyli: połączenia głosowe SMS-y, MMS-y aparat foto

Bardziej szczegółowo

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Przyszłość zaczyna się od teraz w Twoim domu! Wspaniale, że korzystasz z Home Connect * Gratulujemy ekspresu do kawy jutra, który już dziś

Bardziej szczegółowo

zanim wyjedziesz OGSM/PDF11/0609, Strona 1 z 7

zanim wyjedziesz OGSM/PDF11/0609, Strona 1 z 7 OGSM/PDF11/0609, Strona 1 z 7 zanim wyjedziesz zanim wyjedziesz Zanim wyruszysz w zagraniczną podróż: sprawdź, czy masz włączony roaming oraz usługę rozmów międzynarodowych dowiedz się więcej na temat

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu INSTRUKCJA OBSŁUGI Przygotowanie telefonu do pracy 1. Zdjąć pokrywę akumulatora. 2. Włożyć kartę SIM stykami do dołu. 3. Włożyć kartę pamięci stykami do dołu (opcjonalnie). 4. Włożyć akumulator. 5. Założyć

Bardziej szczegółowo

WiFi Calling+ Instrukcja obsługi aplikacji

WiFi Calling+ Instrukcja obsługi aplikacji WiFi Calling+ Instrukcja obsługi aplikacji Wstęp Aplikacja WiFi Calling+ umożliwia realizowanie bezpłatnych połączeń głosowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi w ramach korzystania z usługi Wi-Fi Calling-Test.

Bardziej szczegółowo

jak zacząć korzystać z Nokia 6280

jak zacząć korzystać z Nokia 6280 jak zacząć korzystać z Nokia 6280 zapraszamy Gratulujemy zakupu nowego telefonu Orange. Ten przewodnik ułatwi Ci korzystanie po raz pierwszy z podstawowych funkcji telefonu. Zanim naładujesz baterię, poznasz

Bardziej szczegółowo

Konto Google: Gmail, YouTube.

Konto Google: Gmail, YouTube. Konto Google: Gmail, YouTube. Samouczek dla Pracowni Orange Samouczek powstał na potrzeby szkolenia Komunikacja i promocja z wykorzystaniem nowych technologii. Platforma internetowa dla Pracowni Orange,

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Windows Phone w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Test usługi MyBox w T-Mobile 2013-11-24. Przez

GSMONLINE.PL. Test usługi MyBox w T-Mobile 2013-11-24. Przez GSMONLINE.PL Test usługi MyBox w T-Mobile 2013-11-24 Przez ostatnie parę dni testowaliśmy usługę MyBox dostępną dla klientów sieci T-Mobile. MyBox to sklep z aplikacjami dla osób, które mają smartfon z

Bardziej szczegółowo

Rodzaje transmisji danych

Rodzaje transmisji danych Budowa Smartfona Rodzaje transmisji danych Prędkość Internetu zależeć będzie od tego, w zasięgu którego rodzaju transmisji danych urządzenie się znajduje. Informacja o tym pojawia się przy ikonie zasięgu

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki. O programie

Pierwsze kroki. O programie Pierwsze kroki O programie LarkMap to program do nawigacji z mapą Polski, z intuicyjnym menu które ułatwia korzystanie z systemu i nie rozprasza uwagi użytkownika. Obsługa jest wyjątkowo prosta, a wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

jak zacząć korzystać z telefonu Sony Ericsson K800i

jak zacząć korzystać z telefonu Sony Ericsson K800i jak zacząć korzystać z telefonu Sony Ericsson K800i zapraszamy Gratulujemy zakupu nowego telefonu Orange. Ten przewodnik ułatwi Ci korzystanie po raz pierwszy z podstawowych funkcji telefonu. Zanim naładujesz

Bardziej szczegółowo

Witamy w usłudze Dropbox!

Witamy w usłudze Dropbox! Jak zacząć korzystać z Dropbox: 1 2 3 4 Bezpiecznie przechowuj pliki Weź swoje materiały, dokąd tylko zechcesz Wysyłaj duże pliki Współpracuj nad plikami Witamy w usłudze Dropbox! 1 Bezpiecznie przechowuj

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji QR Droid

Instrukcja obsługi aplikacji QR Droid Instrukcja obsługi aplikacji QR Droid QR Code (ang. Quick Response, szybka odpowiedź) to kod graficzny wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Można go stosować m.in. do zapisywania i

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

T-Mobile na kartę Podwajamy każde doładowanie! W T-Mobile na kartę nowi i obecni Klienci dostają 2 x więcej złotówek na konto po każdym doładowaniu

T-Mobile na kartę Podwajamy każde doładowanie! W T-Mobile na kartę nowi i obecni Klienci dostają 2 x więcej złotówek na konto po każdym doładowaniu T-Mobile na kartę Podwajamy każde doładowanie! W T-Mobile na kartę nowi i obecni Klienci dostają 2 x więcej złotówek na konto po każdym doładowaniu Zawsze korzystasz podwójnie Już nie musisz czekać na

Bardziej szczegółowo

Jak zainstalować mobilne e-dentico i z niego korzystać? Samouczek na Android

Jak zainstalować mobilne e-dentico i z niego korzystać? Samouczek na Android Jak zainstalować mobilne e-dentico i z niego korzystać? Samouczek na Android Aby znaleźć interesującą nas aplikację, należy skorzystać z usługi zaprojektowanej przez twórców systemu operacyjnego. Obojętnie,

Bardziej szczegółowo

Spisz na kartce dane sieci Wi-Fi, którą będzie generował router: nazwę sieci SSID oraz hasło do sieci WIFI KEY.

Spisz na kartce dane sieci Wi-Fi, którą będzie generował router: nazwę sieci SSID oraz hasło do sieci WIFI KEY. ROUTER HUAWEI E5220 Zapoznaj się z instrukcją obsługi routera Huawei E5220 dołączoną do opakowania, przejrzyj wszystkie informacje zawarte w materiałach drukowanych znajdujących się w pudełku z routerem.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następującą konwencję oznaczeń: Informacje mówią o tym, jak należy reagować w danej sytuacji,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI www.ebooki.nowaera.pl WSTĘP WYMAGANIA SYSTEMOWE REJESTRACJA LOGOWANIE AKTYWACJA E-BOOKA POBRANIE E-BOOKA NA URZĄDZENIE MOBILNE USUNIĘCIE E-BOOKA Z URZĄDZENIA MOBILNEGO

Bardziej szczegółowo

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Przyszłość zaczyna się od teraz w Twoim domu! Wspaniale, że korzystasz z Home Connect * Gratulujemy lodówki jutra, która już dziś ułatwi codzienne

Bardziej szczegółowo

SMS-8010. SMS telefon. Umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie wiadomości SMS...

SMS-8010. SMS telefon. Umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie wiadomości SMS... SMS-8010 SMS telefon Umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie wiadomości SMS... Spis treści: 1. Główne funkcje telefonu SMS-8010?... 3 2. Instalacja... 4 3. Ustawianie daty i czasu... 4 4. Rozmowy telefoniczne...

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE SYSTEMY OPERACYJNE 4,1% 1% 0,2% Android 13,4% ios Windows Phone 81,3% BlackBerry OS Inne ERA G1 - POCZĄTEK WERSJE 1.0 Apple Pie 1.1 Banana Bread Cupcake

Bardziej szczegółowo

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania Tylko na telefony z systemem Android Spis treści 1 INFORMACJE OGÓLNE... 3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje...3 1.3 Obsługiwane wersje

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 2. Facebook www.facebook.com Facebook to drugi najczęściej wykorzystywany portal społecznościowy w Polsce i

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji INSTRUKCJA Instalacji i obsługi usługi mobilfon w wersji dla systemu Android W zależności od modelu urządzenia kroki instalacji oraz nazwy poszczególnych elementów mogą się różnić. Strona 1 z 14 Instrukcja

Bardziej szczegółowo

ROZMOWY BEZ GRANIC EUROPA AZJA AMERYKA PN AMERYKA PD AFRYKA AUSTRALIA OCEANIA

ROZMOWY BEZ GRANIC EUROPA AZJA AMERYKA PN AMERYKA PD AFRYKA AUSTRALIA OCEANIA Usługa Atlas-Mobile ROZMOWY BEZ GRANIC EUROPA AZJA AMERYKA PN AMERYKA PD AFRYKA AUSTRALIA OCEANIA Usługa Atlas-Mobile to tania telefonia roamingowa : tanie rozmowy bez granic utrzymywanie kontaktu z bliskimi

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. B) oraz osoba, do której dzwonimy, również jest połączona z siecią wifi,

WSTĘP. B) oraz osoba, do której dzwonimy, również jest połączona z siecią wifi, 20140409 [SKYPE] ZAWARTOŚĆ Wstęp... 3 Utworzenie konta Skype... 4 Instalacja Skype na Komputerze... 5 Urzytkowanie Skype na Konputerze... 6 Instalacja Skype na Applu... 9 Obsługa Skype na Applu... 11 Instalacja

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi programu Neofon

instrukcja obsługi programu Neofon instrukcja obsługi programu Neofon spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...2 2. Główne okno aplikacji...3 3. Panel dolny...4 4. Klawiatura numeryczna...5 5. Regulacja głośności...6 6. Książka adresowa...7

Bardziej szczegółowo

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi CTKOFFROAD Instrukcja obsługi 1 Informacje ogólne 1.1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu telefonu komórkowego CTKOFFROAD. Dla zapewnienia bezpieczeostwa oraz komfortu użytkowania zaleca się przeczytanie instrukcji

Bardziej szczegółowo

UNIFON podręcznik użytkownika

UNIFON podręcznik użytkownika UNIFON podręcznik użytkownika Spis treści: Instrukcja obsługi programu Unifon...2 Instalacja aplikacji Unifon...3 Korzystanie z aplikacji Unifon...6 Test zakończony sukcesem...9 Test zakończony niepowodzeniem...14

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.0 tel. 22 572 90 20, fax. 22 572 90 30, www.volta.com.pl, volta@volta.com.pl Spis treści:

Bardziej szczegółowo

Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber

Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber Spis treści Co to jest Światłowód? str 3 Jak wybrać najlepszą ofertę? str 4 Przewodnik po aplikacji #gofiber str 7 Co to jest #gofiber? str 8 Jak to działa? str 9

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia GOCLEVER PlayTAB 01 Instrukcja użytkowania Szanowni Państwo, Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. Mamy nadzieję, że nasz produkt multimedialny spełni Państwa oczekiwania i zapewni satysfakcję z jego

Bardziej szczegółowo

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp podstawy korzystania z portalu YouTube. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu.

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp podstawy korzystania z portalu YouTube. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. ABC YouTube Spotkanie Agenda spotkania: o sobie wstęp podstawy korzystania z portalu YouTube Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. YouTube YouTube (czyt. Jutiub) to strona internetowa umożliwiająca

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji mobilnej KOMUNIKATOR SISMS

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji mobilnej KOMUNIKATOR SISMS Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji mobilnej KOMUNIKATOR SISMS O aplikacji KOMUNIKATOR SISMS jest innowacyjnym na polskim rynku rozwiązaniem wykorzystywanym do komunikacji masowej za pomocą wiadomości

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Connection Manager

Instrukcja obsługi Connection Manager Instrukcja obsługi Connection Manager Wydanie 1.0 2 Spis treści Informacje na temat aplikacji Menedżer połączeń 3 Pierwsze kroki 3 Otwieranie aplikacji Menedżer połączeń 3 Wyświetlanie statusu bieżącego

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot

Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Uzyskiwanie połączenia 1. Wybierz spis telefonów. Aby wyświetlić spis telefonów, kliknij

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU FOTOLASER

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU FOTOLASER INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU FOTOLASER Okno startowe programu W jednym zamówieniu można wysłać do 1000 zdjęć Wybierz odpowiednią opcję : Przelew ( tylko poczta) Wybieramy w momencie kiedy zdjęcia mają być

Bardziej szczegółowo

UPC Phone Jak korzystać z aplikacji

UPC Phone Jak korzystać z aplikacji UPC Phone Jak korzystać z aplikacji 1. Co to jest UPC Phone? UPC Phone to bezpłatna aplikacja, która po zainstalowaniu na telefonie komórkowym umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń, wykorzystując

Bardziej szczegółowo

Baza wiedzy instrukcja

Baza wiedzy instrukcja Strona 1 z 12 Baza wiedzy instrukcja 1 Korzystanie z publikacji... 2 1.1 Interaktywny spis treści... 2 1.2 Przeglądanie publikacji... 3 1.3 Przejście do wybranej strony... 3 1.4 Przeglądanie stron za pomocą

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK ROAMINGOWY CYFROWEGO POLSATU

PRZEWODNIK ROAMINGOWY CYFROWEGO POLSATU PRZEWODNIK ROAMINGOWY CYFROWEGO POLSATU Roaming międzynarodowy to świadczona przez operatorów sieci mobilnych usługa, umożliwiająca swobodne korzystanie z Twojego telefonu poza granicami kraju. SPIS TEMATÓW

Bardziej szczegółowo

Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto. Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu

Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto. Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu BANKOWOŚĆ INTERNETOWA WPROWADZENIE Millenet to system bankowości internetowej Banku Millennium, który oferuje

Bardziej szczegółowo

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera Jak zamówić zdjęcia przez FotoSender? Spis treści: 1. Pobieranie i instalacja FotoSendera 2. Logowanie 3. Opis okna programu 4. Tworzenie i wysyłanie zlecenia Krok 1: Wybór zdjęć Krok 2: Podsumowanie zlecenia

Bardziej szczegółowo

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Przewodnik informacyjny R6.1 Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 Instant Communications Suite zapewnia wiele usług po skojarzeniu z aplikacją Microsoft Outlook. Integracja

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie wykorzystywać transmisję danych w telefonie opartym na Android OS

Jak efektywnie wykorzystywać transmisję danych w telefonie opartym na Android OS Jak efektywnie wykorzystywać transmisję danych w telefonie opartym na Android OS 1) Zwracaj uwagę na sygnalizację transmisji danych Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować sesje nie wywołane przez Ciebie.

Bardziej szczegółowo

Zawartość opakowania. Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi

Zawartość opakowania. Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK210 Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi 1 Parametry

Bardziej szczegółowo

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android Telewizja Internet Telefonia Mobilna VOD TV 3G GO Aby pobrać i zainstalować program należy zalogować się swoimi danymi autoryzacyjnymi do Portalu

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika. bramka IP. wideodomofon w smartfonie. model: MS03 CLOUD SERVICE SYSTEM

Podręcznik użytkownika. bramka IP. wideodomofon w smartfonie. model: MS03 CLOUD SERVICE SYSTEM Podręcznik użytkownika bramka IP wideodomofon w smartfonie model: MS03 INSTRUKCJA OBSŁUGI CLOUD SERVICE SYSTEM SPECYFIKACJA TECHNICZNA Schemat połączenia WAŻNE! Do korzystania z bramki IP niezbędne jest

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Jesteś nowym użytkownikiem systemu Windows 7? Wiele elementów odpowiada funkcjom znanym z poprzednich wersji systemu Windows, możesz jednak potrzebować pomocy, aby

Bardziej szczegółowo

Planowanie spotkania. Planowanie spotkania. www.clickmeeting.com

Planowanie spotkania. Planowanie spotkania. www.clickmeeting.com Planowanie spotkania www.clickmeeting.com 1 Z tego poradnika......dowiesz się, jak zaplanować spotkania i webinary, jak wysłać zaproszenia i komunikować się z uczestnikami Twoich wydarzeń tak, aby osiągnąć

Bardziej szczegółowo

Ty dzwonisz my płacimy

Ty dzwonisz my płacimy dalej zakończ Jak poruszać się po prezentacji? Dzwoniąc na numer poruszasz się po serwisie za pomocą klawiszy na klawiaturze swojego telefonu stacjonarnego Nawigacja w prezentacji odbywa się dokładnie

Bardziej szczegółowo

COMMAX CDV-70UX - USTAWIENIE PRACY URZĄDZEŃ MOBILNYCH

COMMAX CDV-70UX - USTAWIENIE PRACY URZĄDZEŃ MOBILNYCH 2017.03.07 COMMAX CDV-70UX - USTAWIENIE PRACY URZĄDZEŃ MOBILNYCH Monitor CDV-70UX występuje w dwóch wersjach sprzętowych: Wersja 1: - numery seryjne 2015.06S1506., 2015.07S1507., - dioda informacyjna LED

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji QR Barcode Scanner

Instrukcja obsługi aplikacji QR Barcode Scanner Instrukcja obsługi aplikacji QR Barcode Scanner QR Code (ang. Quick Response, szybka odpowiedź) to kod graficzny wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Można go stosować m.in. do zapisywania

Bardziej szczegółowo

Ford SYNC z AppLink UZUPEŁNIENIE

Ford SYNC z AppLink UZUPEŁNIENIE UZUPEŁNIENIE Zanim zaczniesz korzystać z systemu Ford SYNC z AppLink Parowanie smartfonu z samochodem Aby móc skorzystać z systemu, należy w pierwszej kolejności sparować telefon z pojazdem. Czynności,

Bardziej szczegółowo

ROZMOWY BEZ GRANIC EUROPA AZJA AMERYKA PN AMERYKA PD AFRYKA AUSTRALIA OCEANIA

ROZMOWY BEZ GRANIC EUROPA AZJA AMERYKA PN AMERYKA PD AFRYKA AUSTRALIA OCEANIA Usługa Atlas-Mobile ROZMOWY BEZ GRANIC EUROPA AZJA AMERYKA PN AMERYKA PD AFRYKA AUSTRALIA OCEANIA Usługa Atlas-Mobile to tania telefonia roamingowa pozwalająca na: tanie rozmowy bez granic utrzymywanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi No.1 D5

Instrukcja obsługi No.1 D5 Instrukcja obsługi No.1 D5 BEZPIECZEŃSTWO: Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj uważnie całą instrukcję obsługi. Zaleca się używać tylko oryginalnej baterii i akcesoriów, które znajdują się w otrzymanym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK209. Wersja elektroniczna na Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK209. Wersja elektroniczna na  Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS LK209 Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Urządzenie LK209 Przewody zasilające Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie iphone lub tablecie ipad

Używanie usługi Office 365 na telefonie iphone lub tablecie ipad Używanie usługi Office 365 na telefonie iphone lub tablecie ipad Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon iphone lub tablet ipad w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Regulamin. Regulamin promocji w ofertach Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, Smart Plan Multi II Max, Smart Plan Mix II

Regulamin. Regulamin promocji w ofertach Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, Smart Plan Multi II Max, Smart Plan Mix II MAS/PD17/0714 Regulamin Regulamin promocji w ofertach Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, Smart Plan Multi II Max, Smart Plan Mix II obowiązuje od 20 sierpnia 2014 r. do odwołania Smart Plan Halo

Bardziej szczegółowo

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja SZARP http://www.szarp.org Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja Wersja pliku: $Id: ssc.sgml 4420 2007-09-18 11:19:02Z schylek$ > 1. Witamy w programie SSC Synchronizator plików (SZARP Sync Client,

Bardziej szczegółowo

Telefonia internetowa Nowoczesny sposób na oszczędności

Telefonia internetowa Nowoczesny sposób na oszczędności Telefonia internetowa Nowoczesny sposób na oszczędności Spis treści 1. Czym jest telefonia internetowa? 3 2. Dla kogo jest telefonia internetowa? 3 3. Jak dzwonić? 3 4. Skąd się biorą oszczędności, czyli

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja A POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

Asystent jakie to proste!

Asystent jakie to proste! Asystent jakie to proste! Wybrane instrukcje korzystania z funkcji w Asystencie: Jak zalogować się do aplikacji Asystent?... 2 Jak odzyskać zapomniane hasło?... 3 Jak zmienić hasło dostępu?... 4 Jak nadać

Bardziej szczegółowo

Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, Smart Plan Multi II Max, Smart Plan Mix II to promocja (dalej: Promocja ) dostępna dla:

Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, Smart Plan Multi II Max, Smart Plan Mix II to promocja (dalej: Promocja ) dostępna dla: regulamin promocji w ofertach Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, obowiązuje od 10 lutego 2015 r. do odwołania Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, to promocja (dalej: Promocja ) dostępna dla:

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania:

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania: ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20 WWW.ANGELGTS.EU Zawartość opakowania: Urządzenie ET- 20 Ładowarka 220V z wyjściem USB Przewód USB Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat. Smartfon Android. Help Desk

Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat. Smartfon Android. Help Desk Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat Smartfon Android Help Desk badanie@mobistat.pl +48 504 129 635 Kilka uwag ogólnych Gdy mamy wątpliwości, czy któryś z elementów ścieżki badania działa poprawnie,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rozdział I. Wprowadzenie. 1.1 Wstęp. Techtop USB-P1 Telefon VoIP na USB. 1.2 Specyfikacja:

Instrukcja obsługi. Rozdział I. Wprowadzenie. 1.1 Wstęp. Techtop USB-P1 Telefon VoIP na USB. 1.2 Specyfikacja: Instrukcja obsługi Techtop USB-P1 Telefon VoIP na USB 1.1 Wstęp Rozdział I Wprowadzenie Słuchawka telefoniczna na USB. Efektywne rozwiązanie dedykowane dla użytkowników komunikatora Skype. 1.2 Specyfikacja:

Bardziej szczegółowo

MPH Mini. Instrukcja użytkownika ver 102 (14-11-2015)

MPH Mini. Instrukcja użytkownika ver 102 (14-11-2015) MPH Mini Instrukcja użytkownika ver 102 (14-11-2015) MPH Mini to aplikacja pracująca pod systemem Android (Wersja Android min. 4.0) przeznaczona do wykonywania inwentaryzacji oraz przeglądania informacji

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DLA PACJENTA

INSTRUKCJA DLA PACJENTA INSTRUKCJA DLA PACJENTA Jak założyć konto?... 3 Jak się zalogować?... 5 Jak wyszukać specjalistę?... 6 Przypadek 1: Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na psycheon.pl... 6 Przypadek 2: Jeżeli posiadasz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS GT100. Wersja elektroniczna na

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS GT100. Wersja elektroniczna na Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS GT100 Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu 1 Zawartość opakowania Urządzenie GT100 Przekaźnik Przewód zasilający Instrukcja obsługi Instalacja karta SIM Karta

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24

INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24 INSTRUKCJA ZMIANY METODY AUTORYZACJI W SERWISIE KB24 Co to jest KB token i token wielofunkcyjny? KB token (inaczej token mobilny) jest aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym, umożliwiającą generowanie

Bardziej szczegółowo

1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM

1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM Autor: Firma: 1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM 1.1. WPROWADZENIE 1.1.1. KOMPUTER I JEGO ZASTOSOWANIE 1.1.2. WNĘTRZE KOMPUTERA 1.1.3. SPRZĘT I OPROGRAMOWANIE 1.1.4. RODZAJE KOMPUTERÓW 1.1.5. SYSTEM WINDOWS

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar UWAGA dostęp do Google Scholar wymaga posiadania konta Google. Utworzenie jednego konta Google pozwala na dostęp do wszystkich usług Google. Oznacza to, że jeśli

Bardziej szczegółowo

Orange tv z dekoderem SHD 85 Przewodnik użytkownika

Orange tv z dekoderem SHD 85 Przewodnik użytkownika Orange tv z dekoderem SHD 85 Przewodnik użytkownika 1 14.2 menu główne Menu główne dekodera możesz wywołać z każdego miejsca, naciskając przycisk na pilocie. W menu dostępne są następujące opcje: Orange

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi zegarka z lokalizacją dla dziecka

Instrukcja obsługi zegarka z lokalizacją dla dziecka Instrukcja obsługi zegarka z lokalizacją dla dziecka 01-402 Warszawa ul E. Ciołka 8/210 tel 22 5814499 www.bigshop.com.pl Str 1 Przeczytaj uważnie instrukcje przed rozpoczęciem użytkowania zegarka. Zegarek

Bardziej szczegółowo

Spis treści. UPC NA ŻĄDANIE Twoja ulubiona rozrywka od ręki 3 Ustawienia PIN i Kontrola rodzicielska 4. Menu Filmy 7. Menu Dla dzieci i Seriale 10

Spis treści. UPC NA ŻĄDANIE Twoja ulubiona rozrywka od ręki 3 Ustawienia PIN i Kontrola rodzicielska 4. Menu Filmy 7. Menu Dla dzieci i Seriale 10 Spis treści UPC NA ŻĄDANIE Twoja ulubiona rozrywka od ręki 3 Ustawienia PIN i Kontrola rodzicielska 4 Zmiana kodu PIN 4 Wprowadzenie błędnego kodu PIN 5 Blokada programu według wieku 6 Zabezpieczenie zamawiania

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja B POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Przed użyciem, proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Zegarek pracuje tylko z dedykowanym akumulatorem, ładowarką i akcesoriami, producent/sprzedawca

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX v 1.1, 07-09-2015 1 Spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...3 2. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 3. Ustawienia nagrywania...6 4. Odtwarzanie

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS GT06N. Wersja elektroniczna na

Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS GT06N. Wersja elektroniczna na Instrukcja użytkownika lokalizatora GPS GT06N Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu 1 Zawartość opakowania Urządzenie GT06N Przewód alarmowy i przycisk SOS Przekaźnik Mikrofon Przewód zasilający Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji aplikacji mobilnej IKO w telefonie

Instrukcja instalacji aplikacji mobilnej IKO w telefonie Instrukcja instalacji aplikacji mobilnej IKO w telefonie POBIERZ APLIKACJĘ IKO 1. Włącz internet w telefonie lub podłącz się do sieci wi-fi. 2. Wejdź do sklepu z aplikacjami, dla swojego telefonu. 3. Znajdź

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika LK100B. Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika LK100B. Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika LK100B Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Urządzenie LK210 Przewody zasilające Przekaźnik do odcięcia zapłonu Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne

Bardziej szczegółowo

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Demonstracja wideo: http://www.youtube.com/watch?v=33p76qozb6e Opis aplikacji igetin igetin to najlepszy sposób

Bardziej szczegółowo