ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE"

Transkrypt

1 ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE FUNDUSZE INWESTYCYJNE TO NIE LOKATA ABY SKUTECZNIE INWESTOWAĆ NIE TRZEBA BYĆ EKSPERTEM. SZKOLENIE DLA ZACZYNAJĄCYCH INWESTOWAĆ NA RYNKU FUNDUSZY Tu szkolimy w styczniu i lutym 2010 roku: Sopot, Bydgoszcz, Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Lublin, Zielona Góra. Najlepsze fundusze akcji w 2009 roku pozwoliły zarobić nawet 80%. Inne tylko 40%. Czy wiesz, w jaki sposób inwestować aby Twój wynik nie był tym najgorszym? Czy masz już gotowy plan działania, gdy zaczną się spadki na giełdach? Mówi się, że w długim terminie spokojnie się zarabia. Najlepiej w funduszach akcji. Czy wiesz, że były fundusze akcji, które w ostatnich 10 latach uzyskiwały zysk mniejszy niż 2% rocznie? Jak inwestować, aby zarabiać a nie liczyć na szczęście? Na szkoleniu poznasz praktyczne odpowiedzi na te i inne pytania.

2 INWESTYCJA W PRAKTYCZNĄ WIEDZĘ Promowane od lat zasady inwestowania w fundusze mówiące kup i trzymaj, uśredniaj, zarabiaj na spadkach czy też stosuj dywersyfikację same w sobie nie działają. Takie inwestowanie wymaga po prostu szczęścia. Pokażę to zarówno na danych historycznych jak również jak dobierane są dane, aby te zasady działały w teorii. PRZED OBIADEM... Na szkoleniu 25% czasu poświęcam podstawom rynków finansowych. Poczujesz w jaki sposób działają giełdy, rynek obligacji, fundusze inwestycyjne, produkty strukturyzowane oraz inne sposoby inwestowania pieniędzy. Po prostu pokażę jak to działa w praktyce. Nie będzie żadnej teorii - zapewniam, że to naprawdę proste! Kolejne 25% czasu to magia procentów. Wykonamy kilka ćwiczeń i już nigdy nie dasz się reklamom lub błędnym wyliczeniom obiecującym wysokie zyski. Zrozumiesz w jaki sposób dobiera się dane do prezentacji marketingowych i jak bardzo różni się to od rzeczywistości. Zapewniam Cię, że cały czas opierać będziemy się o fakty. Nie o wykresy teoretyczne. Poznasz ile naprawdę zarabiają fundusze, gdy nimi nie zarządzamy. DRUGA POŁOWA DNIA TO......praktyczne porady i różne zasady inwestowania. Przyszłości nie da się przewidzieć. To prawda. Ale czy to oznacza, że mamy zdać się całkowicie na szczęście, jeżeli chodzi o nasze pieniądze? Pokażę, że istnieje zupełnie inne podejście do inwestowania. Zamiast przewidywać przyszłość - po prostu reagujemy na fakty. Żadnych emocji, żadnego sprawdzania PKB Stanów Zjednoczonych. Proste i skuteczne zasady inwestowania dla osób, które rynkami finansowymi nie chcą się pasjonować. I jak zawsze podkreślam - pasjonować inwestowaniem się nie potrzebują. POLISA INWESTYCYJNA CZY PLATFORMA BEZ OPŁAT? Wystarczy zajrzeć do Internetu, aby zauważyć jak wiele dyskusji prowadzi się na temat inwestowania w polisach inwestycyjnych (Axa, Aegon, Skandia, Generali itp.) oraz inwestycji bez żadnych opłat w mbanku. Na szkoleniu usłyszysz co na ten temat mówią liczby. Nie będziesz mieć żadnych wątpliwości kiedy inwestować w mbanku a kiedy wybrać polisę inwestycyjną. Co więcej - dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając taki produkt, tak aby był najlepszy dla Ciebie. TO NIE SĄ SZKOLENIA SPRZEDAŻOWE Szkolenia nie są nakierowane na sprzedaż produktów inwestycyjnych - i dlatego mogę tu prezentować w pełni niezależną wiedzę bez ukrywania faktów. A to, czy jest to wiedza prawdziwa, czy też próba tylko negowania rzeczywistości pozostawiam Wam. Mogą tutaj pomóc opinie uczestników poprzednich dwudziestu edycji: Cena całodniowego szkolenia to 347 zł/osobę

3 DLACZEGO WARTO SKORZSYTAĆ ZE SZKOLENIA? Czy można inwestować inaczej niż kup i trzymaj? Szczególnie gdy nie czujemy się ekspertami rynku finansowego? Na szkoleniu pokażę że tak. Jak to możliwe? Przede wszystkim dzięki zerwaniu z zasadą im bardziej agresywnie inwestujesz, tym z większą stratą musisz się liczyć. DO MNIE PRZEMAWIAJĄ LICZBY. ZOBACZ PONIŻSZY PRZYKŁAD. Załóżmy, że inwestujesz na okres 10 lat. Przez 5 lat wpłacasz systematycznie jedynie 250 zł miesięcznie, po tym okresie zaprzestajesz kolejnych wpłat. Jeżeli średnioroczny zysk wyniesie 8% - na Twoim koncie będzie zł. Jeżeli po tym szkoleniu Twoje zyski będą choćby o: 2% większe (zysk 10% rocznie) - na Twoim koncie będzie: zł (to o zł więcej) 5% większe (zysk 13% rocznie) - na Twoim koncie będzie: zł (to o zł więcej) Zainwestowane dziś 347 zł (często mniej niż miesięczna wpłata na polisę inwestycyjną) może przynieść nawet zł zysku w przyszłości. Choć w praktyce zwróci się już przy pierwszej decyzji inwestycyjnej zabezpieczając wypracowane zyski, podczas gdy inni będą wierzyć, że to tylko chwilowa korekta 1. Każda metoda inwestowania wymaga czasu. Damy go Wam! Metody inwestowania, które promuję na szkoleniu mają jedną wadę. Wymagają choćby minimalnej aktywności - czyli okresowego lub codziennego sprawdzania notowań funduszy, liczenia wartości portfela inwestycyjnego. A to zajmuje czas. Czas, który jest bardzo cenny. Założę się, że są o wiele ciekawsze metody spędzania czasu niż analizowanie notowań funduszy. A co, jeżeli na szkoleniu pokażę narzędzia, dzięki którym nie trzeba już w ogóle sprawdzać notowań - a wszelkie informacje otrzymać można na (SMS)? I nie będą to niepotrzebne raporty i analizy przesyłane codziennie, a jedynie wiadomości wysłane dokładnie wtedy, gdy wymaga to działania. Od razu uprzedzę - informacje te są dopasowane do indywidualnego profilu inwestora, do produktu inwestycyjnego, który posiada i nie są próbą łapania górek oraz dołków. To rozwiązanie to portal Opiekun Inwestora Aby pomóc inwestorom podejmować skuteczne decyzje na rynku funduszy inwestycyjnych w 2008 roku rozpoczął działalność (po 2 latach przygotowań) portal W roku 2009 otrzymał tytuł Innowacja Roku. Kapituła konkursu (Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Centrum Innowacji FIRE) przyznała ten tytuł za 2 system ocen funduszy dopasowany do indywidualnego profilu inwestora, oraz system powiadomień. Na prezentację tego rozwiązania zaplanowałem 20 minut w trakcie szkolenia

4 PRAKTYCZNA WIEDZA ZAMIAST TEORII 1. Zamiast kilku godzin teorii poznasz tylko to co jest naprawdę potrzebne i niezbędne aby samodzielnie zarządzać Twoimi pieniędzmi na rynku funduszy, 2. poczujesz siłę jaka tkwi w polisach inwestycyjnych oraz poznasz sytuacje, w których lepiej wybrać inny sposób inwestowania w fundusze, 3. poznasz zasady inwestowania oraz strategie, które nie wymagają żadnej znajomości ekonomii i analizowania rynków finansowych, 4. zrozumiesz jak działa procent składany i jak łatwo jego efekt zniszczyć brakiem podejmowania decyzji inwestycyjnych, 5. przekonasz się jaki naprawdę wpływ mają różne koszty na wynik Twojej inwestycji i co w praktyce oznacza podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki), 6. pokażę Tobie narzędzia, dzięki którym oszczędzisz swój czas podczas, gdy Twoje inwestycje będą pod pełną kontrolą. UMIEJĘTNOŚCI, KTÓRE ZASTOSUJESZ JUŻ NASTĘPNEGO DNIA PO SZKOLENIU 1. Zaczniesz samodzielnie zarządzać Twoimi pieniędzmi w funduszach, 2. zabezpieczysz wypracowane zyski podczas, gdy wiele osób będzie tracić wierząc w zasady "zarabiania w długim terminie", 3. zaczniesz zarabiać gdy wiele osób będzie zastanawiało się "czy to dobry moment, aby zainwestować w fundusze akcji", 4. po szkoleniu bez problemu rozpoznasz błędy w marketingowych prezentacjach dotyczących inwestowania, 5. zrozumiesz jak działa giełda, produkty strukturyzowane, fundusze, 6. bez problemu wskażesz kiedy wybrać inwestowanie w polisie inwestycyjnej (Axa, Aegon, Skandia, Generali - na co zwrócić uwagę przy wyborze) a kiedy na platformie bez opłat, 7. zobaczysz dlaczego inwestując agresywnie wcale nie musisz zgadzać się na większą stratę niż inwestując ostrożnie, 8. przekonasz się co w inwestowaniu jest mitem a co prawdą a czego często nie powie Ci sprzedawca produktów.

5 CENA SZKOLENIA OBEJMUJE M.IN. Szkolenia zaczynamy o godzinie Kończymy planowo o Ale jeszcze do godziny zainteresowani otrzymają odpowiedzi na wszelkie dodatkowe pytania. 8 godzin wykładów i ćwiczeń. Sama praktyczna wiedza. Nie będziesz się nudzić. Kawa, herbata, coś słodkiego. Do tego obiad w połowie szkolenia. Dodatkowe konsultacje Możesz napisać i zapytać o dodatkowe wyjaśnienia. Poradnik "Analiza Twoich Finansów - dlaczego warto inwestować" Zestaw arkuszy do analizy Twoich finansów. Certyfikat ukończenia szkolenia. Oraz mile spędzony czas. I świadomość dobrze zainwestowanych pieniędzy. SZCZEGÓŁY SZKOLENIA DOSTĘPNE NA STRONIE KONTAKT Remigiusz Stanisławek trener inwestycyjny Opiekun Inwestora www:

6 PLAN SZKOLENIA PODSTAWY RYNKÓW FINANSOWYCH. CZYLI TO CO MUSISZ WIEDZIEĆ W ciągu 2 godzin poznasz jak to wszystko poukładać. Giełda, obligacje, lokaty, kontrakty, waluty, złoto, struktury - co to wszystko znaczy? Jak działają fundusze inwestycyjne i jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Jakie są rodzaje funduszy - i co z tego wynika w praktyce? Gdzie inwestować w fundusze - Polisa inwestycyjna - to co musisz wiedzieć. Kiedy i dlaczego warto za to płacić. Gdzie inwestować - Internetowa platforma bez żadnych opłat. Jak to możliwe? Na czym zarabiają fundusze? I dlaczego nie powinno Cię to interesować. Gdzie inwestować - który sposób wybrać, gdy: a) chcę inwestować przez 6 lat lub dłużej... b) mój cel inwestycyjny to mniej niż 6 lat... c) mam większą gotówkę do zainwestowania na mniej niż rok... MAGIA PROCENTÓW.. CZYLI C ILE NAPRAWDĘ ZARABIAJĄ FUNDUSZE!. C W ciągu 2 godzin poznasz odpowiedzi na wiele praktycznych pytań. O co chodzi z procentem składanym? I czy to ma w ogóle jakieś znaczenie? Jak sprawdzać ile naprawdę zarabiamy? Czy warto zawracać sobie głowę inflacją? Podatkami? I jak to poprawnie policzyć? Zagramy w kości, aby zobaczyć dlaczego metoda "Kup i Trzymaj" nie działa w praktyce. Wtedy zobaczysz ile naprawdę zarabiają różne fundusze! Opowiem bajkę, która przekona Cię... że nawet losując fundusz możesz zarabiać więcej niż najlepszy z funduszy.

7 ZACZYNAMY INWESTOWAĆ. CZYLI OD CZEGO ZACZĄĆ? Tu nie trzeba dużo mówić. Tu trzeba działać. Dlatego jedna godzina wystarczy. Profil inwestora - co to jest i do czego potrzebne? Dlaczego inwestor średnio-konserwatywny nic tak naprawdę nie oznacza... Przekonam Cię, że inwestując agresywnie wcale nie musisz godzić się na większą stratę (tak mówią sprzedawcy, tak piszą w mediach, to prezentują zarządzający funduszami) Jak naprawdę określić poziom ryzyka, który akceptujesz w inwestowaniu? I najważniejsze - jak to wykorzystać w praktyce? Jakie są sposoby na wybór funduszy. I dlaczego większość z nich to jak gra w ruletkę. Jaki fundusz wybrać tak, aby był to najlepszy fundusz dla mnie? Konwersja funduszy - co to jest i po co to stosować? JAK ZARZĄDZAĆ FUNDUSZAMI NIE BĘDĄC EKSPERTEM. To wisienka na torcie tego szkolenia. W ciągu tych dwóch godzin pokażę, jak niewiele trzeba, aby skutecznie inwestować podczas gdy inni liczą, że będą wzrosty lub zastanawiają się czy to już czas zainwestować w fundusze akcji. Zamiast przewidywać przyszłość spojrzymy na inwestowanie po prostu do bólu praktycznie. Bazując na faktach a nie na przewidywaniach, że stopa bezrobocia w USA, decyzja premiera czy też zmiana ceny ropy naftowej jakoś wpłynie na rynki finansowe. Pewnie tak. Ale Ty znając te metody, o których usłyszysz na szkoleniu nie będziesz musiał takich informacji słuchać. Jak zarządzać funduszami, nie będąc ekspertem. Nie będąc pasjonatem. Powiem więcej. Nawet nie lubiąc finansów możesz sprawić, że pieniądze będą dla Ciebie pracować zamiast tracić! Żadnego zbędnego tłumaczenia. Pokażę od razu jak korzystać w praktyce. Poznasz dwie strategie długoterminowego inwestowania, które wdrożysz w życie już następnego dnia po szkoleniu. Jedną z nich będzie metoda Darwin+Defender. Zobaczysz, że w fundusze można inwestować nawet na pół roku. I to wcale nie w fundusze bezpieczne! Usłyszysz o zasadach jak zainwestować większe pieniądze na mniej niż rok.

8 SZKOLENIE PROWADZI REMIGIUSZ STANISŁAWEK Już we wrześniu 2007 roku w wywiadzie 3 dla tygodnika Cash Flow And You mówił o potrzebie aktywnego zarządzania funduszami i reagowania na pojawiające się straty. W tym czasie mówiło się zdecydowanie co innego. Kto skorzystał z proponowanego podejścia do zarządzania własnymi inwestycjami wie, że było to dobre rozwiązanie. I wiedzą o tym jego pieniądze. Ukończył Informatykę Ekonomiczną na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu. Tam też przez kilka lat działał naukowo. Przez kilkanaście lat tworzył systemy informatyczne w największych firmach IT - za tworzone projekty odebrał na Międzynarodowych Targach Poznańskich Złoty Medal MTP, a wkrótce także Złoty Medal Europejski Business Center Club. Pasjonat zagadnień finansowych i inwestycyjnych. Pierwszy rachunek maklerski założył jeszcze pod koniec nauki w liceum. Od wielu lat oszczędności lokuje jednak głównie w Fundusze Inwestycyjne. Inwestuje również w wiedzę. Łącząc pasję z funkcją trenera inwestycyjnego naucza z zakresu edukacji finansowej, prowadzi szkolenia z inwestowania na rynku funduszy inwestycyjnych. W ramach fundacji Kamila Cebulskiego prowadził zajęcia dla maturzystów z postaw proprzedsiębiorczych, a 2 godzinne wystąpienie z konferencji Myśleć Jak Milionerzy można zakupić na tegorocznym DVD 4 z tego wydarzenia. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, wykładał m.in. na Europejskiej Akademii Planowania Finansowego. Szkolenia inwestycyjne prowadził zarówno dla osób inwestujących w fundusze, jak również dedykowane dla firm (np. dla Axa-Polska) oraz dla dystrybutorów produktów (Axa, Skandia, Generali, Aegon, HDI, Compensa) Wolny czas spędza na podróżach z rodziną oraz zdobywaniu przełęczy i szczytów górskich rowerem 5. 3 Cykl wywiadów Sztuka Wywiadów (m.in. na Infor.TV) można obejrzeć na stronie

9 CO MÓWIĄ UCZESTNICY POPRZEDNICH EDYCJI SZKOLEŃ? DYSTRYBUTORZY YSTRYBUTORZY:

10 OSOBY INWESTUJĄCE W FUNDUSZE

11 OPIEKUN INWESTORA S.C. POZNAŃSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY PRZY FUNDACJI UAM UL. RUBIEŻ 46 C4/79, POZNAŃ TEL:

FUNDUSZE INWESTYCYJNE TO NIE LOKATA

FUNDUSZE INWESTYCYJNE TO NIE LOKATA REMIGIUSZ STANISŁAWEK, TWÓRCA PORTALU WWW.OPIEKUNINWESTORA.PL ZAPRASZA NA SZKOLENIE FUNDUSZE INWESTYCYJNE TO NIE LOKATA ABY SKUTECZNIE INWESTOWAĆ NIE TRZEBA BYĆ EKSPERTEM Szczególnie polecane dla posiadaczy

Bardziej szczegółowo

ZAPRASZA NA NOWY PROJEKT SZKOLENIOWY

ZAPRASZA NA NOWY PROJEKT SZKOLENIOWY REMIGIUSZ STANISŁAWEK, TWÓRCA PORTALU WWW.OPIEKUNINWESTORA.PL ZAPRASZA NA NOWY PROJEKT SZKOLENIOWY TO DWA SZKOLENIA: FUNDUSZE INWESTYCYJNE TO NIE LOKATA ABY SKUTECZNIE INWESTOWAĆ NIE TRZEBA BYĆ EKSPERTEM

Bardziej szczegółowo

http://www.funduszetonielokata.pl

http://www.funduszetonielokata.pl REMIGIUSZ STANISŁAWEK, WSPÓŁTWÓRCA PORTALU WWW.OPIEKUNINWESTORA.PL ZAPRASZA NA 10-GODZINNE SZKOLENIE FUNDUSZE TO NIE LOKATA FUNDUSZE TO NIE LOKATA, ALE... NA SZCZĘŚCIE FUNDUSZE TO NIE GIEŁDA. ABY ŚWIADOMIE

Bardziej szczegółowo

AEGON ... SZKOLENIE DLA: KANDIA... NARZĘDZIA DLA INWESTUJĄCYCH W FUNDUSZE: CZYLI JAK INWESTOWAĆ ABY ZARABIAĆ WWW.OPIEKUNINWESTORA.

AEGON ... SZKOLENIE DLA: KANDIA... NARZĘDZIA DLA INWESTUJĄCYCH W FUNDUSZE: CZYLI JAK INWESTOWAĆ ABY ZARABIAĆ WWW.OPIEKUNINWESTORA. ... AEGON EGON, AXA XA, GENERALI ENERALI, SKANDIA KANDIA... SZKOLENIE DLA: DYSTRYBUTORÓW POLIS INWESTYCYJNYCH OSÓB POSIADAJĄCYCH TAKIE POLISY CHCĄCYCH ROZPOCZĄĆ INWESTOWANIE CAŁODZIENNE SZKOLENIE Z PRAKTYCZNEGO

Bardziej szczegółowo

OPIEKUN INWESTORA O FIRMIE...

OPIEKUN INWESTORA O FIRMIE... OPIEKUN INWESTORA O FIRMIE... Czy znasz osoby, które inwestują na rynku Funduszy Inwestycyjnych i czują, że nie wykorzystują okazji albo nie potrafią uniknąć zagrożeń? Firma Opiekun Inwestora powstała

Bardziej szczegółowo

JAK SKUTECZNIE INWESTOWAĆ MASZ POLISĘ INWESTYCYJNĄ? ZACZNIJ ZARABIAĆ ZAMIAST LICZYĆ NA SZCZĘŚCIE

JAK SKUTECZNIE INWESTOWAĆ MASZ POLISĘ INWESTYCYJNĄ? ZACZNIJ ZARABIAĆ ZAMIAST LICZYĆ NA SZCZĘŚCIE ZARZĄDZANIE FINANSAMI JAK SKUTECZNIE INWESTOWAĆ MASZ POLISĘ INWESTYCYJNĄ? ZACZNIJ ZARABIAĆ ZAMIAST LICZYĆ NA SZCZĘŚCIE Remigiusz Stanisławek Wiele osób lokuje oszczędności na rynku funduszy inwestycyjnych,

Bardziej szczegółowo

RAPORT DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ AKTYWNIE ZOBACZ CO NA TEN TEMAT MÓWIĄ LICZBY

RAPORT DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ AKTYWNIE ZOBACZ CO NA TEN TEMAT MÓWIĄ LICZBY RAPORT DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ AKTYWNIE ZOBACZ CO NA TEN TEMAT MÓWIĄ LICZBY Mówi się, że nie będąc ekspertem nie przewidzimy górek i dołków. A skoro ekspertami nie jesteśmy to musimy pozostawić nasze

Bardziej szczegółowo

ABONAMENT W PORTALU. CZY TO DLA MNIE?

ABONAMENT W PORTALU. CZY TO DLA MNIE? www.opiekuninwestora.pl blog.opiekuninwestora.pl POMAGAMY INWESTOROM OD 2008 ROKU. O AKTYWNYM INWESTOWANIU MÓWIMY OD 2006. ABONAMENT W PORTALU. CZY TO DLA MNIE? Poznań, 15 listopad 2010, 10:43 Drogi inwestorze!

Bardziej szczegółowo

W POLISACH INWESTYCYJNYCH CZY TO SIĘ OPŁACA?

W POLISACH INWESTYCYJNYCH CZY TO SIĘ OPŁACA? RAPORT PORTFELE MODELOWE W POLISACH INWESTYCYJNYCH CZY TO SIĘ OPŁACA? ANALIZA WYNIKÓW DLA INWESTYCJI 1, 3, 5 ORAZ 10-LETNICH WIELU INWESTORÓW, KTÓRZY WYBRALI POLISY INWESTYCYJNE DECYDUJE SIĘ NA TZW. PORTFELE

Bardziej szczegółowo

POMOC W INWESTOWANIU CZYLI JAK POMAGAM INWESTOWAĆ W RAMACH RODZINNYCH FINANSÓW (C) 2007-2015 REMIGIUSZ STANISŁAWEK

POMOC W INWESTOWANIU CZYLI JAK POMAGAM INWESTOWAĆ W RAMACH RODZINNYCH FINANSÓW (C) 2007-2015 REMIGIUSZ STANISŁAWEK Remigiusz Stanisławek Trener Inwestycyjny, certyfikowany Doradca Finansowy Certyfikowany Doradca Finansowy PL.13.EFG.01516 Jedyny doradca z Polski z tytułem MDRT Top of The Table POMOC W INWESTOWANIU CZYLI

Bardziej szczegółowo

POMOCNIK INWESTORA: OPROCENTOWANIE LOKAT

POMOCNIK INWESTORA: OPROCENTOWANIE LOKAT POMOCNIK INWESTORA: OPROCENTOWANIE LOKAT PORÓWNANIE OPROCENTOWANIA LOKAT BANKOWYCH DO INFLACJI, WYNIKÓW GIEŁDY W WARSZAWIE CZYLI ILE MOŻNA BYŁO ZAROBIĆ BEZ RYZYKA Czy inwestor może zyski z funduszu porównać

Bardziej szczegółowo

http://kurs.opiekuninwestora.pl

http://kurs.opiekuninwestora.pl http://kurs.opiekuninwestora.pl LEKCJA 2: LOKATY, OBLIGACJE, AKCJE, FOREX. ILE MOŻNA ZAROBIĆ? Zanim przejdziemy do informacji o funduszach inwestycyjnych warto choćby pobieżnie poznać inne sposoby inwestowania.

Bardziej szczegółowo

FunduszowaCafe - Magazyn o rynku funduszy inwestycyjnych Numer 4 / 2010 (4) Grudzien

FunduszowaCafe - Magazyn o rynku funduszy inwestycyjnych Numer 4 / 2010 (4) Grudzien FunduszowaCafe - Magazyn o rynku funduszy inwestycyjnych Numer 4 / 2010 (4) Grudzien 2010 Magazyn Funduszowa Cafe to przegląd aktualności rynku funduszy inwestycyjnych, przykłady strategii, ciekawostki

Bardziej szczegółowo

WYNIKI CZY STATYSTYKI?

WYNIKI CZY STATYSTYKI? Strona 0 WYNIKI CZY STATYSTYKI? CZYLI OPIEKUN POMAGA WYBIERAĆ FUNDUSZE INWESTYCYJNE Czy znasz osoby, które inwestują na rynku Funduszy Inwestycyjnych i czują, że nie wykorzystują okazji albo nie potrafią

Bardziej szczegółowo

FunduszowaCafe - Magazyn o rynku funduszy inwestycyjnych Numer 2 / 2010 (2) Wrzesien

FunduszowaCafe - Magazyn o rynku funduszy inwestycyjnych Numer 2 / 2010 (2) Wrzesien FunduszowaCafe - Magazyn o rynku funduszy inwestycyjnych Numer 2 / 2010 (2) Wrzesien 2010 Magazyn Funduszowa Cafe to przegląd aktualności rynku funduszy inwestycyjnych, przykłady strategii, ciekawostki

Bardziej szczegółowo

OPIEKUN INWESTORA O FIRMIE. Poznań, październik 2008

OPIEKUN INWESTORA O FIRMIE. Poznań, październik 2008 OPIEKUN INWESTORA O FIRMIE Poznań, październik 2008 Czy znasz osoby, które inwestują na rynku Funduszy Inwestycyjnych i czują, że nie wykorzystują okazji albo nie potrafią uniknąć zagrożeń? Opiekuna Inwestora

Bardziej szczegółowo

POMOCNIK INWESTORA: INFLACJA

POMOCNIK INWESTORA: INFLACJA www.opiekuninwestora.pl blog.opiekuninwestora.pl www.funduszowacafe.pl www.funduszetonielokata.pl POMAGAMY INWESTOROM OD 2008 ROKU. O AKTYWNYM INWESTOWANIU MÓWIMY OD 2006. POMOCNIK INWESTORA: INFLACJA

Bardziej szczegółowo

http://kurs.opiekuninwestora.pl

http://kurs.opiekuninwestora.pl http://kurs.opiekuninwestora.pl WITAM NA KURSIE: FUNDUSZE INWESTYCYJNE: OD CZEGO ZACZĄĆ? O funduszach mówi się i pisze często. Jednak większość osób wiedzę o funduszach inwestycyjnych czerpie ze spotkań...

Bardziej szczegółowo

http://kurs.opiekuninwestora.pl

http://kurs.opiekuninwestora.pl http://kurs.opiekuninwestora.pl LEKCJA 3: GIEŁDA: AKCJE, INDEKSY, HOSSA, BESSA, TREND BOCZNY, DEBIUTY... (CZĘŚĆ 2) Skoro mowa o giełdzie muszą pojawić się wykresy. Sprawdzimy kiedy akcje zarabiają, a kiedy

Bardziej szczegółowo

RAPORT DYNAMICZNA ANALIZA 1,2,3,5 I 10 10 LETNICH INWESTYCJI W FUNDUSZE OBLIGACJI W ROKU 2008 NARZĘDZIA DLA INWESTUJĄCYCH W FUNDUSZE:

RAPORT DYNAMICZNA ANALIZA 1,2,3,5 I 10 10 LETNICH INWESTYCJI W FUNDUSZE OBLIGACJI W ROKU 2008 NARZĘDZIA DLA INWESTUJĄCYCH W FUNDUSZE: APOT DYNAMICZNA ANALIZA 1,2,3,5 I 10 10 LETNICH INWESTYCJI W FUNDUSZE OBLIGACJI W OKU 2008 2008 WWW.OPIEKUNINWESTOA.PL NAZĘDZIA DLA INWESTUJĄCYCH W FUNDUSZE: SYSTEM POWIADOMIEŃ EKOMENDACJE DOPASOWANE DO

Bardziej szczegółowo

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE DOSTĘPNE W RAMACH ABONAMENTU

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE DOSTĘPNE W RAMACH ABONAMENTU ABONAMENT PODSTAWOWY INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE DOSTĘPNE W RAMACH ABONAMENTU Abonament Standard to wszystko to co niezbędne aby korzystać ze strategii inwestowania, monitorować rynki

Bardziej szczegółowo

Piotr Biernacki Piotr Szulec. Pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Poradnik inwestora

Piotr Biernacki Piotr Szulec. Pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Poradnik inwestora Piotr Biernacki Piotr Szulec Pierwsze kroki na rynku kapitałowym Poradnik inwestora PORADNIK INWESTORA Piotr Biernacki Piotr Szulec PIERWSZE KROKI NA RYNKU KAPITAŁOWYM Publikacja została wydana nakładem

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 019

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 019 WNOP odcinek 019 Jak opracować swoją strategię inwestycyjną - ze Zbyszkiem z bloga APP Funds Opis odcinka: /019 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, odcinek dziewiętnasty. Michał: Rzucałeś

Bardziej szczegółowo

Edukacja finansowa polskiego społeczeństwa

Edukacja finansowa polskiego społeczeństwa Edukacja finansowa polskiego społeczeństwa Niektórym ludziom życie się przydarza, inni je tworzą! Krzysztof Żelazowski Doradztwo w zakresie inwestycji kapitałowych Doradztwo emerytalne 32 444 6 000 e-mail:

Bardziej szczegółowo

Zasad Skutecznego Daytradingu

Zasad Skutecznego Daytradingu Live Trading Day with Birger Schäfermeier 10 Zasad Skutecznego Daytradingu Tomasz Rozmus www.livetradingday.pl 10 Zasad Skutecznego Daytradingu Trading to zawód, którego można się nauczyć. Przyciąga wielu

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZE INWESTYCYJNE: PROWIZJE OD ZAKUPU FUNDUSZY

FUNDUSZE INWESTYCYJNE: PROWIZJE OD ZAKUPU FUNDUSZY RAPORT: GDZIE INWESTOWAĆ W FUNDUSZE O 2% TANIEJ NIŻ W MBANKU O tym nie wie większość inwestujących na platformach mbank czy też Bossa Fund. FUNDUSZE INWESTYCYJNE: PROWIZJE OD ZAKUPU FUNDUSZY Koszty to

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Żyj i bogać się" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli & Arkadiusz Bednarski,

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 014

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 014 WNOP odcinek 014 Inwestowanie krok po kroku ze Zbyszkiem z bloga APP Funds Opis odcinka: /014 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, odcinek czternasty. Cześć, dzień dobry, witam Cię w czternastym

Bardziej szczegółowo

Podstawy inwestowania

Podstawy inwestowania Wydanie II rozszerzone Adam Zaremba Podstawy inwestowania Do rozważnych zysk należy! > Na co zwracać uwagę przy wyborze domu maklerskiego? > Jak niwelować ryzyko? > Czym jest system notowań? > Co warto

Bardziej szczegółowo

KROCZĄCY STOP LOSS NOWE MOŻLIWOŚCI

KROCZĄCY STOP LOSS NOWE MOŻLIWOŚCI www.opiekuninwestora.pl blog.opiekuninwestora.pl POMAGAMY INWESTOROM OD 2008 ROKU. O AKTYWNYM INWESTOWANIU MÓWIMY OD 2006. Poznań, 12 listopad 2010, 16:43 Drogi inwestorze! W dniu dzisiejszym oddajemy

Bardziej szczegółowo