Oferta sieci IDMnet. Tworzymy właściwe powiązania

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Oferta sieci IDMnet. Tworzymy właściwe powiązania"

Transkrypt

1 Oferta sieci IDMnet Tworzymy właściwe powiązania

2 Jesteśmy najstarszym, działającym od kwietnia 1997r., wyłącznie w Internecie, Domem Mediowym. Współpracujemy obecnie z ponad 200 witrynami. Wiele z nich deklaruje chęć przystąpienia do naszej Sieci Reklamowej, którą nazwaliśmy IDMnet. Dysponujemy zaawansowaną technologią serwowania reklam AdServer DoubleClick 4.1, która umożliwia profesjonalne zarządzanie kampaniami bannerowymi. AdServer pozwala bardzo dokładnie mierzyć skuteczność kampanii reklamowej, nawet w trakcie jej trwania. Umożliwia to optymalizuję CTR jak również pozwala na sprawdzenie czy osoba, która kliknęła w banner, wykonała pożądaną akcję na reklamowanym serwsie. W pracy z agencją oferujemy nasze doświadczenie w planowaniu mediów internetowych. Wspomagając się badaniami potrafimy doradzić i wybrać witryny do media planu. Daje to gwarancję optymalizacji kosztu dotarcia do grupy celowej. Stosując technologię DoubleClick 4.1 możemy przeprowadzać w polskiej sieci targetowane oraz profilowane kampanie. Jako pierwsza firma w Polsce wprowadziliśmy możliwość serwowania reklam w zależności od rejonu kraju z jakiego łączy się użytkownik (geotargeting). Wszystkie raporty dostępne są w jednym miejscu z poziomu strony WWW. Po podaniu hasła agencja ma pełny dostęp do raportów z realizowanych kampanii. To zaawansowane narzędzie przekonuje naszych klientów do możliwości, jakie niesie ze sobą reklama interaktywna. Przekłada się to w rzeczywistości na inwestowanie coraz większych budżetów reklamowych w profesjonalne kampanie w Internecie. Zapraszamy do współpracy. Adam Dyba Dyrektor Generalny IDMnet

3 Nowości WIELKA JESIENNA PROMOCJA W SIECI IDMnet! Reklama w Internecie nigdy nie byla tańsza! Oferujemy Państwu możliwość skorzystania z jesiennej promocji sieci IDMnet. Państwa reklamę zobaczą tylko mieszkańcy wskazanego miasta lub regionu Polski! Jeśli teraz zamówią Państwo reklamę w Internecie, zaoszczędzicie nawet 25%! Szczegóły oferty dostępne są pod adresem Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą! Nowe witryny - Trader.pl - Edu.com.pl Nowa usługa IDMnet - IDMmeteo IDMmeteo to zupełnie nowatorski na skale światową system pozwalający uzależnić wyświetlanie reklam od aktualnej pogody. System jest zasilany informacjami o aktualnej sytuacji meteorologicznej z całej Polski z podziałem na rejony odpowiadające nowym województwom. Dzięki temu można go wykorzystać wspólnie z systemem geolokalizującym IDMgeo. W przypadku nierozpoznanego rejonu kraju podawana jest uśredniona prognoza dla całej Polski. Więcej informacji na temat systemu IDMmeteo znajdziecie Państwo w dalszej części oferty. Nowa forma mediabreak. Z przyjemnością informujemy, że IDMnet we współpracy z Super Media Interactive stworzył nowe narzędzie reklamowe o nazwie mediabreak. mediabreak pozwala na tworzenie pełnoekranowych animacji. Jako jedyne w Polsce narzędzie nie ogranicza kreatorów do technologii Flash, pozwala na użycie buforowania również w DHTML. Stworzona technologia realizuje ideę polite delivery, nie obciąża połączenia klienta w momencie, kiedy ściąga stronę, a wyłącznie wtedy, kiedy pasmo jest wolne. Wzorowany na klasycznym interstitialu, mediabreak posiada trzy odmiany: - mediabreak classic - mediabreak medium - mediabreak advanced Szczegółowe informacje dotyczące typu mediabreak znajdziecie Państwo w dziale Formy w Sieci IDMnet. Zapraszamy!

4 Formy w sieci IDMnet W sieci IDMnet dostępne są następujące form internetowej: - banner - pop-up - link tekstowy - sponsoring (artykuły, serwisy) - mailing - mediabreak Bannery Akceptujemy wszystkie rozmiary reklam zgodne ze standardem IAB; najpopularniejszy format to IAB full banner (468x60). Ostatnio zostały wprowadzone nowe rozmiary bannerów i nowe miejsce ich emisji. Są to tzw. bannery wewnątrz tekstu, które rozdzielają treści artykułów zamieszczanych w serwisach. Zmusza to czytelnika do zapoznania się z reklamą. Rozmiary to 300x125 lub 300x250. Pop-up Reklama pokazuje się w automatycznie otwieranym, samodzielnym oknie przeglądarki, zwykle bez pasków nawigacyjnych i możliwości skalowania. Istnieje wiele kombinacji wyświetlania pop-up. W towarzystwie bannera reklamowego tej samej firmy jest to tzw. daughter window. Zwykle pojawia się przed oknem przeglądarki. Może także pojawić się pod oknem, będzię wówczas zauważone dopiero po zamknięciu głównego okna przeglądarki. Może pojawiać się sam pop-up, bez dodatkowego towarzystwa w postaci bannera. Istnieje także możliwość, aby pop-up pojawiał się jedynie raz użytkownikowi w obrębie jednej sesji. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze klienta i jednocześnie uniknąć irytacji użytkowników odwiedzanego serwisu. Możliwy do zamieszczenia na większości serwisów, nawet jeśli nie ma tego zaznaczonego w ofercie. Ceny są negocjowane indywidualnie. Bardzo mocno rozwijająca się forma promocji. Większość serwisów posiada ofertę sponsorowania całości lub podstron serwisu. Ceny są negocjowane indywidualnie. Mailing Bardzo skuteczna forma. W sieci IDMnet istnieje możliwość wykupienia mailingu. Lista serwisów, wraz z cennikiem znajduje się w dalszej części oferty.

5 mediabreak zaawansowany interstitial, rozwiązanie na miarę. IDMnet we współpracy z Super Media Interactive stworzył nowy instrument reklamowy o nazwie mediabreak. mediabreak pozwala na tworzenie pełnoekranowych animacji. Jako jedyny w Polsce instrument nie ogranicza kreatorów do technologii Flash, pozwala na użycie buforowania również w DHTML. Stworzona technologia realizuje ideę polite delivery, nie obciąża połączenia klienta w momencie, kiedy ściąga stronę, a wyłącznie wtedy, kiedy pasmo jest wolne. Dodatkowe ograniczenia to maksymalna objętość w kb (od 10kB do 50kB) i maksymalny czas trwania w sekundach (od 10 do 15 sek). Każda reklama musi zawierać ciągle widoczny napis pozwalający zamknąć prezentację. Wzorowany na klasycznym interstitialu, posiada trzy odmiany: mediabreak classic pełnoekranowa reklama w DHTML lub Flash wyświetlająca się po zadanym przez reklamodawcę czasie. mediabreak medium - pełnoekranowa reklama w DHTML lub Flash wyświetlająca się dopiero po załadowaniu całego filmu. Pozwala to na ominięcie problemu zacięcia się wyświetlania filmu w trakcie ściągania. mediabreak advanced pełnoekranowa reklama w DHTML lub Flash z mechanizmem buforowania. Ten zaawansowany instrument, porównywalny z Superstitial firmy Unicast pozwala na załadowanie w trakcie, gdy użytkownik ogląda stronę z zaimplementowanym interstitialem mediabreak. Dzięki temu animacja (lub jej elementy) przed wyświetleniem znajdą się już w buforze przeglądarki i nie dojdzie do zacięcia animacji. Przewaga nad rozwiązaniami konkurencyjnymi polega również na tym, że wykorzystuje się moment, kiedy przeglądarka nie pobiera innych danych, a użytkownik przegląda stronę. mediabreak advanced może więc być rozbudowaną animacją z dźwiękiem lub krótkim klipem wideo. Może być zaopatrzony w mechanizm informowania użytkownika o pozostałej do załadowania ilości danych. Reklama może być umieszczona niezależnie od bannera reklamowego, może też stanowić jego uzupełnienie. Dodatkowo możliwości AdServera DoubleClick 4.1 pozwalają ograniczyć wyświetlanie mediabreak do zadanej liczby emisji (np. 1) dla jednego użytkownika odwiedzającego witrynę lub wszystkie witryny z sieci IDMnet. Pozwala to sterować liczbą kontaktów z reklamą i uniknąć irytacji użytkowników oglądających tę samą kreację wielokrotnie przy serfowaniu po Internecie. Dla witryny ma to ogromne znaczenie, ponieważ nie zmniejsza to ilości lojalnych gości na serwisie, którzy mogliby odejść w wypadku ciągłego przerywania im czytania serwisu. Cennik CPM w PLN (do 10 kb, 10 sek.) CPM w PLN (do 50kB, 15 sek.) Mediabreak classic Mediabreak medium Mediabreak advanced Pomagamy w wykonaniu w DHTML lub Flash. Prezentację z dźwiękiem może wykonać SMI. Dokładną specyfikację przesyłamy na życzenie.

6 Modele emisji W sieci IDMnet funkcjonują trzy modele umieszczania kampanii reklamowych: Reklama emitowana jest na wszystkich stronach należących do konkretnej witryny. W przypadku witryny z różnotematycznymi ROS Run On Site podserwisami istnieje możliwość wybrania serwisu. W większości serwisów istnieje możliwość wybrania emisji tylko na stronie głównej (SG). Reklama emitowana jest na witrynach należących do wybranej ROC Run On Category kategorii. W ramach kategorii jest możliwość wyłączenia wskazanych przez klienta witryn. Reklama emitowana jest na wszystkich stronach należących do RON Run On Network sieci. Decydując się na model ROS Klient może dotrzeć do użytkowników o profilu zgodnym z profilem odwiedzających konkretną witrynę. Informacje o profilach użytkowników poszczególnych witryn znajdują się przy szczegółowym opisie witryny, w dalszej części oferty. Model ROC warto stosować, gdy reklamowany produkt lub usługa wiąże się z tematyką całej kategorii lub profil odwiedzających kategorię odpowiada profilowi grupy docelowej. Ceny w takim modelu są naliczane według poniższego cennika: Cena (PLN) Biznes i finanse 60 Technika i Technologia 60 Motoryzacja 50 Rozrywka i Hobby 50 Sport i Turystyka 50 Kobiety i Zdrowie 50 Nauka i Edukacja 50 E-commerce 70 RON jest stosowany tylko w przypadku gdy Klient nie ma mocno sprecyzowanej grupy docelowej, a chce dotrzeć do użytkowników Internetu, jest to bardzo tania forma, bo CPM = 30 PLN. Modele cenowe CPM FF CPC CPA Cost Per Mile Flat Fee Cost Per Click Cost Per Action Opłata za 1000 wyświetleń. Zdecydowanie najpopularniejszy model. Opłata za czas emisji (dzień, zwykle tydzień) wymierający model sprzedaży. Opłata za kliknięcie w reklamę. Cena jest negocjowana indywidualnie i zależy od celu kampanii i kreacji. Opłata za pożądane działanie użytkownika (np. rejestracja, złożenie zamówienia). Cena jest negocjowana indywidualnie i zależy od celu kampanii, rodzaju akcji i kreacji.

7 BrandImpact TM Brand Impact jest nowym projektem służącym pomiarowi świadomości marki przy wykorzystaniu zaawansowanych metodologicznie narzędzi internetowych. Ma on na celu maksymalizację efektywności internetowej, poprzez dostarczenie precyzyjnych danych ilościowych określających: Poziom świadomości i rozpoznawalności marki wśród respondentów Wspomaganą i spontaniczną świadomość marki Postrzeganie marki Lojalność wobec marki Zwyczaje zakupowe Metodologia badania Brand Impact Próba do badania obejmuje dwie równoliczne (600 respondentów) grupy użytkowników Sieci, dobierane droga losową na podstawie identyfikacji cookie. Jedna z grup stanowi grupę kontrolną, druga testową. W celu uzyskania istotnych metodologicznie danych wykorzystuje się dwa rodzaje, jaka wyświetlana jest respondentom. Jednej z grup badanych wyświetlany jest banner z reklamą klienta, drugiej banner placebo. W przypadku bannerów placebo stosuje się o charakterze społecznym: fundacji, akcji społecznych, organizacji społecznych. Gwarantują one obiektywne porównanie odpowiedzi w obu grupach badawczych i ustalenie siły testowanej marki w procesie badawczym. Ponadto zastosowanie bannerów placebo wpływa w naturalny sposób na promocję witryny reklamodawcy zwiększając jej oglądalność wśród użytkowników Internetu. W momencie opuszczania witryny zawierającej banner klienta lub placebo respondenci proszeni są o wypełnienie kwestionariusza badania (pop-up window). Badanie Brand Impact dostarcza odpowiedzi na pytania dotyczące efektywności internetowej, reakcji na reklamę zarówno wśród uczestników grupy testowej oraz kontrolnej oraz wielkości wskaźnika ROI (Return On Investment). Warto podkreślić, że badanie Brand Impact, bada nie tylko zmianę świadomości marki, ale także daje informacje do kogo tak naprawdę trafił przekaz reklamowy i u kogo tę świadomość marki budował. Dotychczas projekt prowadzony był w USA, Kanadzie oraz Australii przez grupę Millward Brown Interactive. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie projektu w krajach Europy Zachodniej (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania) oraz w Polsce i na Węgrzech.

8 Targeting System AdServer DoubleClick 4.1 pozwala na targetowanie bannerowej, na witrynach należących do sieci IDMnet. Możemy wyróżnić dwa rodzaje targetowania: proste i złożone. Targetowanie proste realizuje się w oparciu o informacje zaczerpnięte z nagłówka HTTP (np. wersja przeglądarki, rodzaj systemu operacyjnego). Dodatkowo system może serwować w określonych porach dnia i wybranych dniach tygodnia. Na przykład reklama skierowana do firm, może być emitowana tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 17:00, a reklama kawy może mieć specjalnie przygotowaną kreację na godziny poranne, inną zaś na resztę dnia. Targetowanie złożone oparte jest na wykorzystaniu do profilowania dodatkowych baz danych oraz identyfikacji użytkownika na podstawie jego cookie lub numeru IP. Targetowanie proste może być realizowane w obrębie sieci IDMnet. Cenę za targetowanie stanowi dopłata do wartości netto rate card obowiązującej na witrynie lub kategorii, gdzie ma nastąpić emisja. W przypadku wyboru kilku usług dopłaty naliczane są od podstawy Rate Card. usługi Dopłata emisja wyłącznie w określonych przedziałach godzinowych: 08:00-17:00 godziny pracy 17:00-22:00 po godzinach +10% 17:00-08:00 po godzinach + noc 22:00-06:00 nocne piwo ustawienia godzinowe na życzenie +20% emisja wyłącznie w określone dni tygodnia +10% limitowana liczba odsłon dla jednego użytkownika +30% (minimum trzy odsłony) wyświetlanie sekwencji bannerów jednemu użytkownikowi +30% (do 3 bannerów) i każdy następny bannner

9 IDMgeo IDMgeo to nowa usługa dostępna w sieci IDMnet. Daje możliwość wyświetlania reklam w zależności od rejonu geograficznego, z którego użytkownik łączy się z Internetem. System rozpoznaje użytkownika na podstawie jego adresu IP, z którego się łączy z Internetem. W sieci TP SA użytkownicy nie mają stałych adresów IP. Są one przydzielane dynamicznie, jednak zawsze z jednego rejonu (miasta), co pozwala na dokładną identyfikację. System doskonale radzi sobie z identyfikacją użytkowników łączących się przez modemy i łącza stałe oferowane przez TP SA (SDI). Jego dokładność wynosi ponad 70%. W przypadku użytkowników połączonych przez łącza stałe od providerów internetu system lokalizuje sieci niektórych providerów w tym także Super Media oraz MANy akademickie. Jest to pierwsza tego rodzaju usługa na rynku polskim oferowana przez sieć reklamową. Przykłady zastosowania IDMgeo: 1. Lokalny dealer samochodowy Reklama lokalnego dealera samochdowego, którego oferta ma ograniczony zasięg terytorialny. W tym przypadku dobierane są witryny z sieci IDMnet, których audytorium pasuje do profilu klienta dealera, następnie zawężany jest zasięg terytorialny do wybranego rejonu lub nawet miasta. 2. Firma ubezpieczeniowa Firma ubezpieczeniowa o zasięgu ogólnopolskim dzięki IDMgeo może różnicować przekaz marketingowy w zależności od miejsca skąd się użytkownik łączy. 3. Lokalna telefonia Prezentacja swojej oferty tylko wybranym użytkownikom w rejonie Polski, gdzie oferuje swoje usługi. Dodatkowo system jest w stanie określić czy użytkownicy łączą się z wykorzystaniem łącz TPSA z rozróżnieniem czy jest to połączenie modemowe, czy SDI! 4. Producent samochodów Może podawać na reklamach adresy do najbliższych dealerów. Reklamy te mogą bezpośrednio kierować na podstrony serwisu z informacjami skierowanymi do osób z konkretnego rejonu kraju. Oferta na geotargeting obejmuje wszystkie witryny należące do sieci IDMnet, w przypadku wyboru kryterium targetowania cena Rate Card rośnie o podany w tabeli procent. Od tak obliczonej kwoty przysługuje agencji, ustalany indywidualnie, rabat. usługi Geo_country Geo_region tylko z Polski (Uzasadnione w przypadku, gdy witryna jest odwiedzana przez polonię lub ma strony anglojęzyczne) Dopłata +3% z dowolnego innego kraju (za każdy kraj) +5% województwo kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, +25% warmińsko-mazurskie, zachodnio-pomorskie województwo dolnośląskie, małopolskie, śląskie lub wielkopolskie +40% województwo mazowieckie +100% Geo_city dowolne miasto poza Warszawą +100% Warszawa i okolice +150% UWAGA! Dopłatę stosuje się tylko do rozpoznanych użytkowników. Jeżeli w kampanii jest zdefiniowana emisja dla użytkowników nierozpoznanych przez system IDMgeo, wówczas cena za emisję takich bannerów pozostaje bez żadnych dodatkowych opłat. Zobacz jak działa IDMgeo

10 IDMmeteo nowość! IDMmeteo to zupełnie nowatorski na skale światową system pozwalający uzależnić wyświetlanie reklam od aktualnej pogody. Na pierwszy rzut oka wydaje się być pomysłem szalonym, ale już po chwili namysłu i po zapoznaniu się z kilkoma raportami, jawi się godnym zastosowania. System jest zasilany informacjami o aktualnej sytuacji meteorologicznej z całej Polski z podziałem na rejony odpowiadające nowym województwom. Dzięki temu można go wykorzystać wspólnie z systemem geolokalizującym IDMgeo. W przypadku nierozpoznanego rejonu kraju podawana jest uśredniona prognoza dla całej Polski. System aktualizuje informacje co godzinę i bierze pod uwagę następujące zmienne: - zachmurzenie, - temperatura, - temperatura odczuwalna, - wilgotność, - ciśnienie, - zjawiska atmosferyczne (opady: deszcz, śnieg, grad, burza) Jest to pierwsza tego rodzaju usługa na świecie oferowana przez sieć reklamową. Przykłady zastosowania IDMmeteo: 1. Kawa Reklama może być serwowana w zależności od ciśnienia atmosferycznego, gdy spada można nasilić wyświetlanie reklam użytkownikom z odpowiednich rejonów Polski lub odpowiednio formować przekaz reklamowy. 2. Pizza Badania wskazują, że obserwuje się wzrost zamówień, gdy pada deszcz. Można więc wyświetlać reklamę podczas opadów deszczu, aby w ten sposób stymulować zamówienia. Nie należy zapomnieć o odpowiedniej kreacji. 3. Lody Jak jest gorąco, temperatura przekracza 30 stopni C, bezchmurne niebo, tylko lody mogą przyjemnie ochłodzić atmosferę. 4. Napoje Gdy jest gorąco, chce się pić. Mogą to być napoje chłodzące jak i łagodnie wyskokowe (piwo bezalkoholowe ;-) Ważna w tym przypadku jest kreacja, która, odpowiednio przygotowana, może zaskoczyć użytkownika tym, że wiemy co się wokół niego dzieje. Oferta na IDMmeteo obejmuje wszystkie witryny należące do sieci IDMnet. W przypadku wyboru kryterium targetowania cena Rate Card rośnie o podany w tabeli procent. Od tak obliczonej kwoty agencji przysługuje, ustalany indywidualnie, rabat. Promocyjna oferta do końca listopada 2001 to tylko 25% dopłaty do ceny Rate Card.

11 Witryny w sieci IDMnet Lista witryn sieci IDMnet z podziałem na kategorie Biznes i Finanse Euromoney Puls Biznesu Ubezpieczyciel Serwis informacji giełdowych i gospodarczych Wydanie elektroniczne gazety Puls Biznesu Wiadomości o rynku ubezpieczeń Elfin Informacje finansowe Technika i Technologia TechTech Serwis z informacjami z pogranicza kultury i IT Sonda.pl Serwis oferujący interaktywne sondaże 4free Serwis dla webmasterów Mapapolski Internetowa mapa Polski Wydawnictwo Murator Serwis wydawnictwa Murator Murator Plus Budowlany serwis dla profesjonalistów Pilot Rozbudowana mapa Polski Wideokamera Informacje dla amatorów wideo filmowania Motoryzacja Automobile Ogłoszenia motoryzacyjne Motonews Dobry serwis motoryzacyjny Rally Online Wiadomości z rajdów samochodowych Rozrywka i Hobby 311 Strona o szeroko pojętej sztuce Aktivist Informator o imprezach rozrywkowych (obsługa techniczna) Akwarystyka Najlepszy serwis z informacjami dla akwarystów Cupido Vortal z ogłoszeniami towarzyskimi Filmowiec Serwis poświęcony technice video Fotopstryk Foto-net Infofilm Archiwum tabulatur Internetowy serwis fotograficzny Magazyn poświecony fotografii cyfrowej Serwis o nowościach filmowych Serwis dla miłośników gry na gitarze Skylove Wirtualne pogawędki Wirtualny Komputer Serwis o grach komputerowych Hejnet Portal internetowy

12 Wideokamera Podróże.pl Studio Sport Liga online Bajbus Dla Zdrowia Dziecko-info Sport i Turystyka Kobiety i Zdrowie Informacje dla amatorów wideo filmowania Wydanie elektroniczne magazynu Podróże Najnowsze wiadomości z piłkarskich stadionów Informacje o wydarzeniach z piłkarskich stadionów Internetowy poradnik dla młodych rodziców Serwis poświecony w całości zdrowiu Serwis informacyjny o ciąży, porodzie i macierzyństwie Puella Internetowe pismo kobiece Zdrowo Serwis poświęcony zdrowiu Nauka i Edukacja Edu.com.pl Vortal poświęcony edukacji Gimnazjum Serwis dla gimnazjalistów Ściąga online Serwis dla maturzystów Matura Portal edukacyjny Student Serwis dla studentów epakiet Kontakt e-commerce Sieć sklepów internetowych z różnych branż, w miejscach autoryzacji kart kredytowych. Sprzedaż powierzchni reklamowej: Rafał Kudriawcew tel. (22) Pytania techniczne Arkadiusz Szulc tel. (22) Anna Tarkowska (22) Piotr Winiarz tel. (22) Dominik Tokarzewski tel. (22)

13 Witryny współpracujące aktualności Gazeta Wyborcza Internet Standard PAI Polityka Polska Agencja Prasowa Polskie Książki Telefoniczne Reporter Rzeczpospolita Super Express Teleinfo Telekomunikacyjne Centrum Informacyjne Trójmiejski Serwis Informacyjny WebKurier- magazyn internetowy Wprost aukcje Allegro Interaukcja.pl Kto da więcej finanse Bankier.pl BiznesPolska ebusinessman Euro-Info Service Euromoney Gazeta Bankowa Money.pl Olimp Parkiet Pieniądz Pilot Finansowy Portfel.pl Pyramid Tygodnik Finansowy kobiety Kobiety OnLine Sekrety Kobiet komputery i internet Internet Internetowy Serwis Informacyjny HCP Komputer Świat Magazyn WWW Magazyn x86 Netforum PC Kurier Strefa TomShardware Guide Networld PC World Komputer Pc.com.pl PcInfo Reset marketing emarketing ModernMarketing motoryzacja Auto Giełda Auto Nowości Autoklub.pl Giełda Samochodowa Motoklub Tuning.pl Rally on line ogłoszenia Alfanet (Ogłoszenia) Gratka Oferty Property.info Trader portale Ahoj Arena Hoga.pl Interia Internetia Onet.pl Panorama Firm Poland.com Polska Online Portal.pl Radio Zet Wirtualna Polska YOYO.pl praca Jobs.pl rozrywka Aktivist.pl Dvd.com.pl FilmWeb FotoNet InfoFilm Kino domowe DVD Kinoman Kolorowe strony Książki MP3 MZG Nuta.pl Po godzinach Rockmetal Stopklatka Valhalla sklep Emarket Empik Prószyński i S-ka To czy to sport Futbol Piłka Nożna Piłkarska Agencja Informacyjna PVP telekomunikacja FKN Telekomunikacyjne Centrum Informacyjne Liberty Mobile.net turystyka Intertour Virtual Trip Wakacje Wakacje.pl wymiana Bannermania Benchmark 3d TopNames wyszukiwarki Alfanet (Plikoskop) Emulti Altavista zdrowie Zdrowie Klinika witryny zagraniczne Yahoo Altavista

14 Mailing Z naszego doświadczenia wynika, że skuteczność tego typu jest zazwyczaj dwukrotnie większa od kampanii opartej tylko na banerach. Nie oznacza to, że należy zrezygnować z wykorzystania banerów, ponieważ zauważalny jest wyraźny efekt synergii pomiędzy banerami a mailingiem. Mailing w towarzystwie nawet niewielkiej kampanii banerowej, charakteryzuje się znacznie wyższą skutecznoscią. Mailing charakteryzuje się stosunkowo niskim kosztem dotarcia oraz wysokim wskaźnikiem odpowiedzi. Podstawową kwestią jest odpowiednie przygotowanie treści listu. Oprócz zgodności z wszelkimi wymogami Netykiety konieczne jest stworzenie wiarygodnej i atrakcyjnej treści, która zaciekawi i skłoni (dzięki linkom umieszczonym w liście) do bezpośredniej reakcji, czyli wejścia na promowany serwis. Nie bez znaczenia jest też efekt jaki wywoła sama treść listu, przy założeniu, że nie nastąpi dalsza reakcja ze strony użytkownika Internetu. Lista serwisów obsługiwanych przez IDMnet na których można wysyłać reklamę w postaci direct wraz z opisem i cenami. Nazwa serwisu ilość kont opis cena* PLN (CPM) Euromoney Newsletter Na życzenie 70 (txt) / 120 (html) Student.pl konta darmowe Na życzenie Box43.gnet.pl Na życzenie 120 (txt) / 220 (html) Onet Na życzenie 60 (txt/html) Interia Na życzenie 59 Wirtualna Polska Na życzenie 140 (txt) / 280 (html) Poland.com Na życzenie 60 (txt) / 90 (html) KKI Na życzenie (txt) / 3000 (html) za wszystkie konta LogoMedia Na życzenie * - cena podstawowa. Nie wliczono targetowania. Nie dotyczy KKI. Dokładny pomiar skuteczności jest możliwy dzięki naszemu autorskiemu systemowi pomiaru direct e- mail e-mma 1.3. System ten pozwala na dokładne zbadanie ilości wejść na stronę klienta z listów reklamowych wysyłanych na poszczególne konta. Dodatkowo można określić, które z poszczególnych aktywnych linków w treści listu cieszyły się największym zainteresowaniem użytkowników. To z kolei pozwala na lepsze sformułowanie przekazu reklamowego w kolejnych listach. W sprawie mailingów prosimy o kontaktowanie się z: Rafał Kudriawcew tel. (22) Anna Tarkowska (22) Dominik Tokarzewski tel. (22)

15 Agencje współpracujące 3d art AMCStudio4 AMG.net Biuro Reklamy S.A. HMS Carat Capitol ComPress CR-media D Arcy Greit Instytut Rozwoju Reklamy Martis MediaCom MindShare Net Markets OMD Poland Oskar Wegner PanMedia Western e Pulsar Media StoClassic Super Media Interactive Time&Space Media House Testardo Universal McCann WebService Internet Klienci IDM i IDMnet Alko Volvo Archibald Bank Ochrony Środowiska Bank Przemysłowo Handlowy Bertelsmann Media Businessman Magazine Canal Plus Centrum Daewoo DialogOK E.C. Będzin SA Emax S.A. Empik.com Erste Bank Hewlett Packard Intel Jobpilot Magazyn WWW Orbis ORFE SA Partenium Siemens Suzuki Motor Polska Trader Polska Unilever Polska WBK SA WGPW

16 311.arts.pl Rozrywka i Hobby 311.arts jest pierwszym i największym serwisem w Polsce poświęconym tematyce kina niezależnego. 311.arts informuje o najnowszych wydarzeniach świata filmu oraz prezentuje filmy realizowane przez młodych twórców. Bogate archiwum gromadzi setki pomocnych twórcom filmowym plików. Pionierska na skalę kraju Szkoła Filmowa OnLine pomaga zrozumieć czym jest film, w jaki sposób realizuje się filmy oraz pomóc je zrealizować. 311.arts jest serwisem, który zawiera wszystkie informacje niezbędne adeptom sztuki filmowej. ROS: Rozrywka i Hobby Banner A1 468x60, 15 kb ROS 60 Pop-up 200x kb ROS 100 Mediabreak. full screan 50 kb ROS 200 Medialayer

17 4 Free Technika i Technologia Witryna ta bezpłatnie udostępnia komponenty dla webmasterów, które pozwalają urozmaicić prywatne strony domowe. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, aby móc je wykorzystać, jest założenie darmowego konta na witrynie oraz przesłanie opisu swojej strony. Dostępne komponenty to: sondaże internetowe (sonda.pl); zarządzanie listami owymi (subskrypcja); konkursy, zagadki (quiz); gromadzenie opinii odwiedzających stronę osób (księga gości); proste ankiety (ankieta TakNie) oraz narzędzie umożliwiające powiadomienie innych internautów w sposób szybki i łatwy o danej stronie (powiadamiacz). ROS: Technika i Technologia Allegro Banner A1 468x60, 15 kb 60 Pop-up 200x kb 90

18 Aktivist Rozrywka i Hobby AKTIVIST MULTIMEDIA jest interaktywnym, lokalnym, miejskim medium poświęconym rozrywce, sposobom spędzania wolnego czasu i wydarzeniomkulturalnym. Publikowany jest poprzez portal internetowy, usługi WAP i SMS oraz jako dwutygodnik (co drugi piątek). Portal internetowy to: - klabing, muzyka, filmy, galerie i restauracje - informacje z 8 miast o 5000 wydarzeniach dziennie gdzie pójść, co kupić, czego słuchać, co zobaczyć, co zjeść - transfer muzyki i wideo - czaty, dyskusje, ankiety, głosowania, nagrody - aktivist tv- klipy i animacje - aktivist radio - niezależny kanał muzyczny ROS : (miasta + sms) Warszawa: Kraków: Wrocław: Poznań: Katowice: Szczecin: Trójmiasto: Łódź: Rozrywka i Hobby Volt, Żywiec, Britannia, Inteligo Cennik Ważny do dnia Banner A1468x60, 15 kb Vibrator/ 120 SMS/ 110 Dyskusje/110 Half banner B1 120x240, 10 kb SMS/50 cena stron SMS Button B2 120x60, 10 kb Vibrator/60 Pop-up 200x kb SG Miejskie/ 180 Mediabreak Full screen 50 kb Medialayer Do negocjacji

19 Akwarystyka Rozrywka i hobby Portal Akwarystyczny IFP to jedyny portal o tematyce akwarystycznej w Polsce, a także najbardziej rozbudowana witryna akwarystyczna (obok niekomercyjnego Serwisu Akwarystycznego). Skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych akwarystyką - młodszych i starszych, całkiem początkujących i bardzo zaawansowanych. Portal oferuje artykuły tematyczne, katalog odnośników, bazę ponad 13 tys. gatunków ryb i wiele innych interesujących informacji. W ramach portalu funkcjonuje także internetowy sklep akwarystyczny OCEAN ROS: Rozrywka i Hobby Banner A1 468x60, 15 kb ROS 50 Half banner Button Do negocjacji kb Pop-up 200x200 do 25 kb ROS 75

20 AutoMobile Motoryzacja AutoMobile.pl to jedna z największych giełd motoryzacyjnych w polskim Internecie. Wszyscy zainteresowani znajdą tutaj ogłoszenia kupna lub sprzedaży samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, rowerów, jachtów-łodzi oraz giełdę części nowych lub używanych. Serwis oferuje wiele sposobów przeszukiwania jego zasobów: według marki, modelu, pojemności, rocznika, przebiegu, ceny, województwa, a także wyposażenia. ROS Motoryzacja Multibank Banner A1 468x60, 15 kb SG 120 PS 100 ROS 70 Half banner B1 120x60, 8 kb B1 120x90 8 kb ROS 680 ROS 990 Tydzień emisji Tydzień emisji Button Pop-up

Dla kogo jest ten poradnik?

Dla kogo jest ten poradnik? Partnerzy Wydawca Dla kogo jest ten poradnik? Chcesz tanio, a przede wszystkim skutecznie, zareklamować swoją firmę, produkt, usługę, markę? Wiesz mało na temat reklamy w internecie, bo jeszcze nie miałeś

Bardziej szczegółowo

Tomasz Bonek redaktor naczelny portalu Money.pl redaktor naczelny i prezes zarządu Interaktywnie.com

Tomasz Bonek redaktor naczelny portalu Money.pl redaktor naczelny i prezes zarządu Interaktywnie.com Partnerzy Wydawca Marta Smaga kierownik ds. rozwoju w Dziale IT i Rozwoju Money.pl Tomasz Bonek redaktor naczelny portalu Money.pl redaktor naczelny i prezes zarządu Interaktywnie.com Marta Smaga jest

Bardziej szczegółowo

raport media online Sponsor Partnerzy

raport media online Sponsor Partnerzy raport media online Sponsor Partnerzy wrzesień 2010 1 spis treści 3 Najmłodsze medium połyka konkurencję Internet na rynku mediów rozpycha się łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE PRACA DYPLOMOWA WYŻSZE STUDIA ZAWODOWE - INŻYNIERSKIE. Dariusz GADECKI

WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE PRACA DYPLOMOWA WYŻSZE STUDIA ZAWODOWE - INŻYNIERSKIE. Dariusz GADECKI WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE PRACA DYPLOMOWA WYŻSZE STUDIA ZAWODOWE - INŻYNIERSKIE Dariusz GADECKI DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA NA RYNKU USŁUG INTERNETOWYCH NA PRZYKŁADZIE IDM WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki w obszarze e-usług i technologii B2B. - działania 8.1 i 8.2 POIG

Dobre praktyki w obszarze e-usług i technologii B2B. - działania 8.1 i 8.2 POIG 2011 Dobre praktyki w obszarze e-usług i technologii B2B - działania 8.1 i 8.2 POIG Koncepcja publikacji: Leszek Czech, Paweł Skowera PARP, web.gov.pl Autorzy: Tomasz Karwatka Grupa Divante Ewa Bartnik,

Bardziej szczegółowo

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH Krzysztof Dobosz Handel elektroniczny skrypt dla uczestników kursu Notka biograficzna Dr inż. Krzysztof Dobosz pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

Poradnik mobile Poradnik jest pracą zbiorową członków grupy roboczej Mobile IAB Polska.

Poradnik mobile Poradnik jest pracą zbiorową członków grupy roboczej Mobile IAB Polska. Poradnik mobile Fot. Corbis/FotoChannels Poradnik jest pracą zbiorową członków grupy roboczej Mobile IAB Polska. Zespół redakcyjny: Agnieszka Ferenc, Natalia Malec, Anna Wątła. IAB Polska Poradnik mobile

Bardziej szczegółowo

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA INSTYTUT ZARZĄDZANIA I MARKETINGU KATEDRA INFORMATYKI I LOGISTYKI

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA INSTYTUT ZARZĄDZANIA I MARKETINGU KATEDRA INFORMATYKI I LOGISTYKI POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA INSTYTUT ZARZĄDZANIA I MARKETINGU KATEDRA INFORMATYKI I LOGISTYKI Arkadiusz Gawryluk Nr albumu 34072 REKLAMA INTERNETOWA Praca magisterska napisana pod kierunkiem prof. zw. dr

Bardziej szczegółowo

Partnerzy. Sponsor. Wydawca

Partnerzy. Sponsor. Wydawca Partnerzy Sponsor Wydawca Zwykło się już mawiać: jeśli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje. Sporo racji jest w tym sloganie. Niestety, nadal nie wszyscy mają tego świadomość. Problemu nie dostrzegają

Bardziej szczegółowo

Tomasz Pudlis Bartłomiej Dwornik. Reklama Internetowa. Bezpłatny przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw. Portal finansowy nr 1

Tomasz Pudlis Bartłomiej Dwornik. Reklama Internetowa. Bezpłatny przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw. Portal finansowy nr 1 Tomasz Pudlis Bartłomiej Dwornik Reklama Internetowa dla Firm Bezpłatny przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw Portal finansowy nr 1 Spis treści Dlaczego warto reklamować się w Internecie? Co

Bardziej szczegółowo

INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI. Program kursu dla nauczycieli

INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI. Program kursu dla nauczycieli 1 INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI. Program kursu dla nauczycieli Ewa Patkowska i Elżbieta Kortkowicz-Białowąs, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu Opublikowano 15.06.2005 WSTĘP Jednym z ważniejszych

Bardziej szczegółowo

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska AUTORZY RAPORTU IAB Polska: Olgierd Cygan Prezes Zarządu

Bardziej szczegółowo

Mój biznes w Internecie

Mój biznes w Internecie Mój biznes w Internecie Budowanie małego biznesu opartego na technologiach informatycznych Wojciech Murzyn Przedsiębiorczość w Internecie Marcin Mastykarz E-handel Piotr Skirski Jak wykorzystanie zaawansowanych

Bardziej szczegółowo

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu. Realizator: www.ssmm.pl Mobilna witryna miasta Andrychów oparta o autorskie rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Ceny obowiązują od 1 września 2011. Aktualizacja cennika 1 kwietnia 2013. Ceny wyrażone są w PLN i nie zawierają podatku VAT

Ceny obowiązują od 1 września 2011. Aktualizacja cennika 1 kwietnia 2013. Ceny wyrażone są w PLN i nie zawierają podatku VAT Ceny obowiązują od 1 września 2011 Aktualizacja cennika 1 kwietnia 2013 Ceny wyrażone są w PLN i nie zawierają podatku VAT NK.PL - zbiór narzędzi do pracy z marką... 03 Budowanie zaangażowania... 04 Nośniki

Bardziej szczegółowo

Opis kategorii tematycznych w drzewku tematyczno-funkcjonalnym badania Megapanel PBI/Gemius

Opis kategorii tematycznych w drzewku tematyczno-funkcjonalnym badania Megapanel PBI/Gemius Opis kategorii tematycznych w drzewku tematyczno-funkcjonalnym badania Megapanel PBI/Gemius Gemius SA Warszawa, luty 2011 Copyrights 2011 Gemius SA www.gemius.com 1/23 Spis treści 1. Biznes, finanse, prawo...

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

reklamy online w Polsce

reklamy online w Polsce Raport Perspektywy rozwojowe reklamy online w Polsce Partner strategiczny Przedmowa Często słyszy się, że rynek online jest jak perpetuum mobile. Sporo w tym prawdy przedstawiciele branży zgodni są, że

Bardziej szczegółowo

Internet 2006 Grudzień 2006

Internet 2006 Grudzień 2006 Internet 2006 Grudzień 2006 Drogi Internauto, z przyjemnością oddajemy w Twoje ręce raport prezentujący wybrane wyniki badań zrealizowanych przez firmę Gemius SA w minionym 2006 roku. Celem opracowania

Bardziej szczegółowo

dr Monika Kaczmarek-Śliwińska INTERNET PUBLIC RELATIONS W SPORCIE

dr Monika Kaczmarek-Śliwińska INTERNET PUBLIC RELATIONS W SPORCIE dr Monika Kaczmarek-Śliwińska INTERNET PUBLIC RELATIONS W SPORCIE 1. ZASADY REALIZACJI DZIAŁAŃ PUBLIC RELATIONS W INTERNECIE Funkcjonowanie organizacji sportowych i znanych sportowców w dobie rozwoju gospodarki

Bardziej szczegółowo

Opis kategorii tematycznych w drzewku tematyczno-funkcjonalnym badania Megapanel PBI/Gemius

Opis kategorii tematycznych w drzewku tematyczno-funkcjonalnym badania Megapanel PBI/Gemius Opis kategorii tematycznych w drzewku tematyczno-funkcjonalnym badania Megapanel PBI/Gemius Gemius SA Warszawa, luty 2015 Copyrights 2015 Gemius SA www.gemius.com 1/24 Spis treści 1. Biznes, finanse, prawo...

Bardziej szczegółowo

Internet moja przyszłość

Internet moja przyszłość Internet moja przyszłość Wykorzystanie technologii informatycznych we własnym rozwoju Andrzej Wodecki E-learning szansą na dobrą edukację dla mieszkańców wsi Krzysztof Markiewicz Internet a niepełnosprawni

Bardziej szczegółowo

MARKETING MOBILNY RAPORT

MARKETING MOBILNY RAPORT Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012 Grudzień 2012 RAPORT MARKETING MOBILNY Partnerzy Wydawca WSTĘP

Bardziej szczegółowo

Barbara Łukasik-Makowska Jolanta Sala PORTAL LOKALNY 20 KROKÓW DO UŻYTECZNEGO SERWISU INTERNETOWEGO GMINY, REGIONU, MIEJSCOWOŚCI

Barbara Łukasik-Makowska Jolanta Sala PORTAL LOKALNY 20 KROKÓW DO UŻYTECZNEGO SERWISU INTERNETOWEGO GMINY, REGIONU, MIEJSCOWOŚCI Barbara Łukasik-Makowska Jolanta Sala PORTAL LOKALNY 20 KROKÓW DO UŻYTECZNEGO SERWISU INTERNETOWEGO GMINY, REGIONU, MIEJSCOWOŚCI Fundacja Wspomagania Wsi 2011 Barbara Łukasik-Makowska Jolanta Sala PORTAL

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

Potencjał Research.NK... 15 Oferta badawcza... 16 Definicje... 21 02/21

Potencjał Research.NK... 15 Oferta badawcza... 16 Definicje... 21 02/21 NK.PL - zbiór narzędzi do pracy z marką... 03 Budowanie zaangażowania... 04 Nośniki reklamowe... 06 Pakiety zasięgowe... 07 Kampanie targetowane... 08 Kampanie na Stronie Głównej portalu... 11 Reklama

Bardziej szczegółowo

DOSSIER Polska internetowa

DOSSIER Polska internetowa SPIS TREŚCI wrzesień 2011 WYDARZENIA Inqbe sprzedało akcje Iplex.pl najpopularniejszy T-mobile ekstraklasa w cyfrowym polsacie Firefox pierwszy Xevin Investment inwestuje FELIETON Szklarniowa hodowla G+wolucja

Bardziej szczegółowo