CST SYSTEMY ZARZĄDZANIA BEZPIECZEŃSTWEM. Clear Sky Training. Szkolenia Wdrożenia Doradtwo

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "CST SYSTEMY ZARZĄDZANIA BEZPIECZEŃSTWEM. Clear Sky Training. Szkolenia Wdrożenia Doradtwo"

Transkrypt

1 CST Clear Sky Training SYSTEMY ZARZĄDZANIA BEZPIECZEŃSTWEM Szkolenia Wdrożenia Doradtwo

2 Clear Sky Consulting Sp. z o.o. założyliśmy w 2011 roku na bazie naszych wspólnych doświadczeń w prowadzeniu projektów w zakresie wdrażania i udoskonalania systemów zarządzania bezpieczeństwem w organizacjach lotniczych oraz zarządzania przestrzenią powietrzną. Nasza współpraca zaowocowała miedzy innymi opracowaniem pierwszego w Polsce studium aeronautycznego, które umożliwiło zwiększenie dopuszczalnej wysokości zabudowy w centrum Warszawy. Działalność rozpoczęliśmy od szkoleń w obszarze SMS dla pracowników AFIS Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Nasze szkolenia pozwoliły na sprawne przygotowanie personelu oraz procesów SMS dla tej służby i jej certyfikację. W następnych latach pomagaliśmy doskonalić SMS w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice oraz prowadziliśmy szkolenia z zakresu SMS i czynnika ludzkiego pracowników Portów Lotniczych Kraków-Balice i Modlin. W przygotowanym dla Państwa folderze znajdziecie informację o naszym programie szkoleniowym na najbliższe miesiące oraz o usługach doradczych jakie świadczymy. Nasze szkolenia dostosowane są do wymogów najnowszych regulacji z zakresu SMS. W naszej pracy zawsze przyświeca nam zasada maksymalnej użyteczności. Zarówno w naszych opracowaniach jaki i podczas prowadzonych przez nas kursów i warsztatów otrzymacie Państwo wyłącznie skuteczne rozwiązania i wartościowe oraz praktyczne informacje. Mamy nadzieję, że będziemy mogli podzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem podczas naszego programu szkoleniowego. Maciej Wojciechowski Marek Lewandowski

3 USŁUGI DORADCZE Na podstawie zdobytych przez nas doświadczeń w realizacji projektów w branży lotniczej opracowaliśmy kompleksowe podejście do wdrożeń zmian. Dlatego budujemy sieć współpracowników obejmującą najlepszych specjalistów, dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu szeroki wachlarz usług. Przykładem kompleksowego wdrożenia, obejmującego przygotowanie dokumentacji operacyjnej, analizy bezpieczeństwa, analizy meteorologiczne, studia aeronautyczne, określenie zapotrzebowania na przepustowość i wiele innych działań, jest powierzony nam do zarządzania projekt wdrożenia procedur operacji przy ograniczonej widzialności CAT II w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Oferujemy Państwu kompleksowe usługi doradcze w zakresie wdrażania, audytowania i doskonalenia SMS oraz przygotowania do certyfikacji. Wykonujemy opracowanie dokumentacji projektowej uwzględniającej m.in. analizy ryzyka i studia bezpieczeństwa wymagane podczas realizacji projektów obejmujących wprowadzenie nowych procedur jak i szeroko rozumianych zmian organizacyjnych, systemowych, oprogramowania lotniczego. Wykonujemy studia aeronautyczne zgodnie z wymaganiami Załącznika 14 ICAO i ICAO Doc Oferujemy również usługi związane z: zarządzaniem projektami w sektorze lotniczym opracowaniem i wdrożeniem procedur podejścia do lądowania i innych elementów przestrzeni powietrznej przygotowaniem dokumentacji operacyjnej przygotowaniem programów szkoleń, edukacją instruktorów wewnętrznych oraz outsourcing szkoleń zarządzaniem certyfikacją Zapraszamy Państwa do współpracy z nami. Odpowiemy na nurtujące Was pytania i zaproponujemy kompleksowe rozwiązania dla wyzwań stojących przed Państwa organizacją.

4 OFERTA SZKOLENIOWA W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszą się nasze szkolenia zamknięte postanowiliśmy opracować program szkoleń otwartych pod marką Clear Sky Training które pozwolą Państwu i pracownikom Waszej organizacji posiąść wiedzę i zdobyć umiejętności niezbędne do spełnienia wymogów regulacji ICAO, EASA, KE oraz ULC, niezbędnych do stworzenia, utrzymania i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy doświadczonych instruktorów, którzy są praktykami z wieloletnim stażem w wykładanych przez siebie elementach SMS, potrafiących w zrozumiały sposób przedstawić zawiłości zarządzania bezpieczeństwem. Dostosowaliśmy organizację programu do Państwa indywidualnych potrzeb z zakresu SMS. Nasz program podzielony jest na 3 poziomy zaawansowania: Program podstawowy szkolenie podczas którego posiądą Państwo wiedzę teoretyczną niezbędną do pracy w środowisku SMS. Szkolenie to jest adresowane do wszystkich pracowników instytucji lotniczych niezależnie od sprawowanego stanowiska. Program średniozaawansowany - szkolenia podczas których dowiecie się Państwo jak skutecznie wdrożyć SMS oraz w jaki sposób skutecznie zarządzać systemem i jak go doskonalić poprzez identyfikację i analizę obszarów wymagających poprawy. Program zaawansowany dwudniowe warsztaty, które pozwolą osobom odpowiedzialnym za funkcjonowanie SMS w Państwa organizacji poszerzyć swoją wiedzę o najnowsze osiągnięcia z dziedziny zarządzania bezpieczeństwem czy czynnika ludzkiego oraz udoskonalić swój warsztat pracy. Format zajęć, w których udział będą brali praktycy zarządzania bezpieczeństwem z różnych organizacji lotniczych jest również platformą wymiany doświadczeń, która pozwoli Państwu uzyskać nowe spojrzenie na zagadnienie zarządzania bezpieczeństwem w Waszej firmie. Naszym celem jest przekazanie Państwu praktycznych umiejętności stworzenia systemu w Waszej organizacji, a następnie skutecznego realizowania polityki bezpieczeństwa. Z naszej praktyki wiemy, że SMS powinien być dostosowany do złożoności firmy. Podczas naszych warsztatów wyjaśnimy Państwa wątpliwości oraz pokażemy dostosowane do Waszych potrzeb najlepsze praktyki związane z działaniem systemu.

5 Szkolenie podstawowe systemu zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie SAFETY FIRST Tworząc szkolenie Safety First! mieliśmy na celu zapoznać Państwa i pracowników Waszej organizacji z podstawami zarządzania bezpieczeństwem z jak najbardziej praktycznej strony. Zrezygnowaliśmy w nim z rozbudowanej analizy aktów prawnych dotyczących SMS na rzecz wyjaśnienia funkcji i celu systemu zarządzania bezpieczeństwem w organizacjach lotniczych. Szkolenie jest skierowane do wszystkich pracowników instytucji lotniczych. Dzięki temu szkoleniu poznacie Państwo fundamenty SMS. Dowiecie się jak zarządzać kosztami związanymi z bezpieczeństwem. Poznacie zasady budowania kultury bezpieczeństwa i proaktywnego zarządzania ryzykiem. Główne moduły szkolenia: Podstawowe koncepcje zarządzania bezpieczeństwem Przyczyny i zapobieganie wypadkom Elementy systemy zarządzania bezpieczeństwem Polityka bezpieczeństwa i planowanie bezpieczeństwa Osiąganie bezpieczeństwa Zapewnienie bezpieczeństwa (safety assurance) Promocja i kultura bezpieczeństwa Zarządzanie Jakością i Bezpieczeństwem Instruktor: Marek Lewandowski kierował działem analiz bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz był jej trenerem wewnętrznym SMS, współtworzył system zarządzania bezpieczeństwem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Portu Lotniczego Kraków. Opracowywał ponad 300 analiz bezpieczeństwa dla najbardziej złożonych projektów min. system kontroli ruchu lotniczego PEGASUS_21, EGNOS, UAV. Jest współtwórcą autorskiej koncepcji studium aeronautycznego Clear Sky Consulting Sp. z o.o. Terminy szkolenia: Szczegóły dotyczące terminów i organizacji szkolenia znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej Szkolenie Safety First! jest świetnym wstępem do naszego szkolenia SMS w praktyce. Szkolenia te organizujemy w dwudniowych blokach aby umożliwić Państwu zdobycie jednocześnie dużego zastrzyku wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej wdrożenia, funkcjonowania i doskonalenia SMS w Waszej organizacji. Oferujemy atrakcyjne rabaty przy zakupie pakietu szkoleń oraz zniżki na pokoje hotelowe.

6 PRAKTYK SMS Szkolenie Praktyk SMS koncentruje się na trzech istotnych etapach planowaniu, wdrożeniu i doskonaleniu SMS w organizacji. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu dowiecie się Państwo jak w Waszej organizacji zidentyfikować obszary wymagające poprawy, a następnie przygotować plan wdrożenia/doskonalenia SMS. Poznacie narzędzia SMS oraz metody ich stosowania w praktyce oraz nauczycie się identyfikować zagrożenia w swoim środowisku operacyjnym. Ćwiczenia wykonywane podczas szkolenia będą nawiązywać do typowych zdarzeń w Państwa organizacjach. Stworzyliśmy nowatorską koncepcję prowadzenia szkolenia w ramach której, każdy uczestnik będzie miał możliwość przekazania nam materiałów (opis organizacji, plan implementacji SMS, fragment dokumentacji, opis zdarzenia) na podstawie których ułożymy ćwiczenia. Dzięki wspólnej pracy nad takim zadaniem rozszerzy się Państwa spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa w Waszej organizacji. Główne moduły szkolenia: Analiza luk (GAP analysis) oraz plan implementacji SMS Metody identyfikacji zagrożeń w środowisku operacyjnym Typowe zagrożenia w środowisku operacyjnym lotniczym Analiza dokumentacji techniczno-operacyjnej przez Safety Managera w aspektach bezpieczeństwa Zdarzenia (w tym wypadki i incydenty) na lotnisku i w strefie operacyjnej lotniska Audyt bezpieczeństwa w praktyce Współpraca Safety Managera ze specjalistą ds. bhp/ppoż. oraz podmiotami zewnętrznymi Przykład zdarzenia lotniczego na lotnisku i sposób wykonania analizy tego zdarzenia przez Safety pplmanagera i/lub jego zespół Instruktorzy: Marian Sławiński inżynier lotniczy, wysokiej klasy specjalista badania wypadków lotniczych, instruktor i wykładowca z wieloletnim stażem. Był szefem technicznym kontraktów agrolotniczych i kierował serwisem posprzedażowym śmigłowców Mi-2. Współtworzył SMS i system jakości w PAŻP. Był Dyrektorem Operacyjno-Technicznym a następnie dyrektorem ds. Certyfikacji w Porcie Lotniczym Lublin, dla którego stworzył SMS oraz dokumentację operacyjną. Marek Lewandowski kierował działem analiz bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz był jej trenerem wewnętrznym SMS. Opracowywał ponad 300 analiz bezpieczeństwa dla najbardziej złożonych projektów min. system kontroli ruchu lotniczego PEGASUS_21, EGNOS, UAV. Terminy szkolenia: Szczegóły dotyczące terminów i organizacji szkolenia znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej

7 OCENA RYZYKA I ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W ORGANIZACJI Warsztaty programu zaawansowanego kierujemy przede wszystkim do osób posiadających doświadczenie związane z SMS. Podobnie jak w przypadku szkolenia Praktyk SMS będziemy przygotowywać studia przypadków (case study) na bazie opisów projektów przekazanych przez uczestników warsztatu. W pierwszym z warsztatów programu zaawansowanego skupimy się na tematyce oceny ryzyka i zarządzania zmianami w organizacji. Podczas warsztatu dowiecie się Państwo jak przygotować kompletny opis środowiska operacyjnego i zmiany. Poznacie zagadnienia związane z oceną ryzyka oraz monitoringiem bezpieczeństwa. Dowiecie się jak usystematyzować nawet najbardziej złożone zmiany za pomocą metodologii GSN w postaci studium bezpieczeństwa. Główne moduły szkolenia: Środowisko operacyjne Narzędzia oceny ryzyka Zarządzanie ryzykiem Zarządzanie zmianą Monitoring bezpieczeństwa Studium bezpieczeństwa Instruktorzy: Marek Lewandowski kierował działem analiz bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz był jej trenerem wewnętrznym SMS. Opracowywał ponad 300 analiz bezpieczeństwa dla najbardziej złożonych projektów min. system kontroli ruchu lotniczego PEGASUS_21, EGNOS, UAV. Marian Sławiński wysokiej klasy specjalista badania wypadków lotniczych, instruktor i wykładowca z wieloletnim stażem. Współtworzył SMS i system jakości w PAŻP. Był Dyrektorem OperacyjnoTechnicznym a następnie dyrektorem ds. Certyfikacji w Porcie Lotniczym Lublin, dla którego stworzył SMS oraz dokumentację operacyjną. Terminy szkolenia: Szczegóły dotyczące organizacji szkolenia znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej

8 by Clear Sky Consulting Sp. z o.o Ul. Godebskiego Raszyn Mail: Tel:

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost.

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Katalog szkoleń 2014 Spis Treści JAKOŚĆ...6 Audytor wewnętrzny ISO 9001:2008...7 Audytor wiodący systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2008 (rejestrowane

Bardziej szczegółowo

Program szkoleniowy na rok 2014

Program szkoleniowy na rok 2014 2 Bezpieczeństwo informacji Program szkoleniowy na rok 2014 chroń SERCE Twojej firmy CIS - Twój standard bezpieczeństwa 2 Spis treści 3 Profil jednostki certyfikującej CIS Certification & Information Security

Bardziej szczegółowo

WYNIKI DZIĘKI SZKOLENIOM. WIEDZA ZAPEWNIAJĄCA

WYNIKI DZIĘKI SZKOLENIOM. WIEDZA ZAPEWNIAJĄCA SAFER, SMARTER, GREENER DNV GL - Business Assurance assurance.dnvgl.com business.assurance@dnvgl.com DNV GL Kierując się swoją misją ochrony życia, mienia i środowiska, DNV GL umożliwia organizacjom podniesienie

Bardziej szczegółowo

Katalog szkoleń 2014

Katalog szkoleń 2014 Katalog szkoleń 2014 SPIS TREŚCI O FIRMIE... 3 SZKOLENIA... 5 Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (szkolenie certyfikowane)... 5 Warsztaty managerskie z prowadzenia Analizy Wpływu

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd.

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd. Programy szkoleniowe DORADCA Consultants Ltd. Gdynia, marzec 2012 Spis treści: DORADCA Consultants Ltd.... 3 Lista szkoleń DORADCA Consultants Ltd.... 3 Standardy zarządzania... 4 Sprzedaż business-to-business

Bardziej szczegółowo

Szkolenia z wyobraźnią

Szkolenia z wyobraźnią Szkolenia z wyobraźnią Tematy szkoleń Jakość BHP Bezpieczeństwo informacji Odpowiedzialność społeczna Środowisko Energia Żywność Kosmetyki Lotnictwo Motoryzacja Kolejnictwo Przemysł Materiały niebezpieczne

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2012/2013

studia podyplomowe 2012/2013 studia podyplomowe 2012/2013 www.wsb.pl NOWA LOKALIZACJA, SZERSZA OFERTA STUDIA PODYPLOMOWE TERAZ TAKŻE W ŁODZI! INTERAKTYWNA FORMA ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty PROGRAM FIRMA Kompleksowa

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA W RADOMIU

WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA W RADOMIU Asystent rodziny (studia kwalifikacyjne) Dlaczego warto wybrać ten kierunek Zdobywasz kwalifikacje do wykonywania nowego zawodu Program kursu jest zgody z Ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego

Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego 1 Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Warszawa 2011 Publikacja została opracowana w ramach projektu systemowego

Bardziej szczegółowo

Katalog szkoleń 2015

Katalog szkoleń 2015 Katalog szkoleń 2015 Wstęp Szanowni Państwo, przekazujemy Państwu katalog szkoleń na 2015 rok, który powstał poprzez wnikliwą diagnozę i analizę potrzeb szkoleniowych pod względem zarówno merytorycznym

Bardziej szczegółowo

Kadry i rozwój. Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013

Kadry i rozwój. Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 2013 Kadry i rozwój Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 Kadry i rozwój Doświadczenia i dobre praktyki wybranych

Bardziej szczegółowo

DZIENNIK URZĘDOWY URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO

DZIENNIK URZĘDOWY URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO DZIENNIK URZĘDOWY URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO Warszawa, dnia 26 lutego 2014 r. Poz. 10 OGŁOSZENIE Nr 6 PREZESA URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO z dnia 25 lutego 2014 r. w sprawie sprawozdania z działalności Polskiej

Bardziej szczegółowo

Certyfikowany. 29-31 sierpnia 2011, Warszawa. W programie: Prowadzący jest autorem książki: Audyt funkcji personalnej w przedsiębiorstwie

Certyfikowany. 29-31 sierpnia 2011, Warszawa. W programie: Prowadzący jest autorem książki: Audyt funkcji personalnej w przedsiębiorstwie CERTYFIKOWANY PRZEZ: 29-31 sierpnia 2011, Warszawa Certyfikowany W programie: Na czym polega audyt i co w jego wyniku zyskuje przedsiębiorstwo omówienie szczegółowych korzyści Audyt jako wstęp do budowy

Bardziej szczegółowo

2. Planowanie wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy

2. Planowanie wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy 2. Planowanie wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy 2.1. Co to jest system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy? Rozumienie systemu bywa różne. Na ogół przyjmuje się, że

Bardziej szczegółowo

Ciągłe Doskonalenie! > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH

Ciągłe Doskonalenie! > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH Ciągłe Doskonalenie! Zobacz. Naucz się. Zastosuj. BestPractice... zobacz na żywo > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów

Bardziej szczegółowo

POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ POLISH AIR NAVIGATION SERVICES AGENCY

POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ POLISH AIR NAVIGATION SERVICES AGENCY www.pansa.pl Pakiet Dokumentów Strategicznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w roku 2008 określał cele i zadania wynikające z przyjętych zapisów: Wizja Zdobycie znaczącej i trwałej pozycji PAŻP w

Bardziej szczegółowo

Fundusze unijne. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 15 wrzesień 2013. Człowiek najlepsza inwestycja

Fundusze unijne. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 15 wrzesień 2013. Człowiek najlepsza inwestycja dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 15 wrzesień 2013 Fundusze unijne Wpływ funduszy unijnych na podnoszenie kwalifikacji pracowników Gdzie szukać unijnych szkoleń

Bardziej szczegółowo

Brytyjskie Standardy Zarządzania

Brytyjskie Standardy Zarządzania Brytyjskie Standardy Zarządzania Akademia Biznesu Zajmuje się organizacją profesjonalnych szkoleń, konsultacji oraz wdrożeń z zakresu zarządzania projektami. Specjalizacją firmy są brytyjskie standardy

Bardziej szczegółowo

szybko i skutecznie wdrażamy tylko potrzebne rozwiązania

szybko i skutecznie wdrażamy tylko potrzebne rozwiązania GRZEGORZ POŚPIESZCZYK Dyrektor Działu Szkoleń Akademia ASAP jest wyspecjalizowaną firmą doradczo-szkoleniową. Zapewniamy optymalne rozwiązania biznesowe, przekładające się bezpośrednio na efektywność funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z OBSZARÓW: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ

Bardziej szczegółowo

Raport roczny Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za 2010 rok.

Raport roczny Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za 2010 rok. RAPORT ROCZNY 2010 Raport roczny Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za 2010 rok. Misja Świadczenie wysokiej jakości służb żeglugi powietrznej, przyjaznych dla użytkowników i środowiska. Wizja Umocnienie

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 22 KIERUNKI I AŻ 14 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni Kształcimy kadrę dla regionu...1 W biznesie

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2014/2015

studia podyplomowe 2014/2015 studia podyplomowe 2014/2015 www.wsb.pl 21 KIERUNKÓW I AŻ 11 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni W praktyce najlepsze studia podyplomowe...1

Bardziej szczegółowo

FUNKCJONOWANIE I DOSKONALENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA BHP W PRZEDSIĘBIORSTWIE STUDIUM PRZYPADKU

FUNKCJONOWANIE I DOSKONALENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA BHP W PRZEDSIĘBIORSTWIE STUDIUM PRZYPADKU FUNKCJONOWANIE I DOSKONALENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA BHP W PRZEDSIĘBIORSTWIE STUDIUM PRZYPADKU Mariusz KOŁOSOWSKI, Piotr STASZEWSKI Streszczenie: W artykule zaprezentowano działanie systemu zarządzania bezpieczeństwem

Bardziej szczegółowo

NowoczesnaWizjaEdukacji

NowoczesnaWizjaEdukacji NowoczesnaWizjaEdukacji DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ? strategia Long Term Education zgodna z polityką europejską, oparta na własnych markach produktowych, unikalny model aktywności biznesowej,

Bardziej szczegółowo