Monitoringu bezpieczeństwa obiektów

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Monitoringu bezpieczeństwa obiektów"

Transkrypt

1 Oferta systemu ABOSA Monitoringu bezpieczeństwa obiektów ABOSA - system informatyczny do monitoringu i informowania o stanach zagrożenia w halach stalowych i innych obiektach o konstrukcji stalowej. Powstał on w odpowiedzi na zachowania rynku dążące do zwiększenia bezpieczeństwa w obiektach wielkopowierzchniowych. 204 ust. 7 Budynki użyteczności publicznej z pomieszczeniami przeznaczonymi do przebywania znacznej liczby osób, takie jak: hale widowiskowe, sportowe, wystawowe, targowe, handlowe, dworcowe powinny być wyposażone, w zależności od potrzeb, w urządzenia do stałej kontroli parametrów istotnych dla bezpieczeństwa konstrukcji, takich jak: przemieszczenia, odkształcenia i naprężenia w konstrukcji. Powyższe rozporządzenie zostało wprowadzone 12 marca 2009 r. przez Ministra Infrastruktury i dotyczyło ono warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 56, poz. 461).

2 Uruchomienie ABOSA jest szczególnie wskazane, gdy: Chcesz zmniejszyć koszty odśnieżania obiektu; Planujesz rozbudowę, która dodatkowo obciąża konstrukcję, np. montaż paneli słonecznych, suwnicy itp.; Chcesz zmniejszyć kwoty ubezpieczenia lub zwiększyć szanse na zyskanie możliwości ubezpieczenia; Obiekt mieści się na szkodach górniczych lub terenach o zwiększonym tempie zapadania gruntu; Chcesz zarządzać wszystkimi czujnikami bezpieczeństwa za pomocą jednego panelu zarządzania; Nie jesteś w stanie w pełni ocenić wytrzymałości konstrukcji, np. obiekt został zbudowany kilkanaście lat temu; Liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i chcesz panować nad wszelkimi czynnikami wpływającymi na bezpieczeństwo obiektu; Chcesz mieć dostęp do statystyk z każdego miejsca, które ma dostęp do Internetu; Istotą systemu jest informowanie, alarmowanie, a przede wszystkim zapobieganie sytuacjom krytycznym. ABOSA pozwala obecnie monitorować takie zmienne jak np.: ugięcie konstrukcji; zadymienie; temperatura; poziom otwarcia okien, drzwi, klap dymowych; obciążenie rozdzielni elektrycznej; ciśnienie w rurociągach substancji gazowych i płynnych; głośność; wilgotność; odchył od pionu (inklinometry); poziom wysokości wody; obecność gazów niebezpiecznych; System umożliwia badanie także dowolnych innych czynników, w zależności od potrzeb zarządcy obiektu.

3 Schemat działania systemu ABOSA Na elementach konstrukcyjnych oraz w miejscach przeznaczenia montowane są czujniki rejestrujące stany badanych elementów. Czujniki te łączone są przewodowo z komputerem przemysłowym, który następnie przesyła je do serwera systemu ABOSA. Do zadań serwera należy analiza danych oraz wyświetlenie ich na monitorach komputerów podłączonych do sieci Internet lub wewnętrznej sieci Ethernet. Monitorowanie ugięcia konstrukcji Realizowane jest metodą tensometrii elektrooporowej. Moduły tensometryczne montowane są na stalowych belkach konstrukcyjnych. Ich zadaniem jest mierzenie odkształceń w.w. belek i przekazanie informacji do systemu. Badanie metodą tensometryczną zostało przez nas uznane za najbardziej sprawdzone spośród metod badawczych. Jest także jedną najbardziej niezawodnych. obiekcie. Moduły tensometryczne stosowane w systemie ABOSA są odporne na zmiany temperatury oraz wilgotności w

4 Jakie obiekty może monitorować ABOSA Zakres działania systemu nie ogranicza się jedynie do obiektów o konstrukcji stalowej. Dobór monitorowanych czujników jest dowolny dla każdego inwestora. Polecamy ABOSA System także w: Budynkach biurowych Obiektach sportowych i użytku publicznego Obiektach bezobsługowych, np. farmy wiatrowe, fotowoltaiczne Domach jednorodzinnych Budynkach wspólnot mieszkaniowych Integracja z zewnętrznymi systemami monitorowania Istnieje możliwość wprowadzenia do systemu ABOSA sygnałów z innych systemów monitorowania, np. systemu ochrony przeciwpożarowej lub systemu kontroli otwarcia drzwi. Integracja polega na przechwyceniu sygnałów z zewnętrznego systemu i wprowadzenie ich do magistrali systemu ABOSA. Prezentacja danych na temat obiektu ABOSA pozwala na szybki wgląd w stan badanych czujników poprzez wgląd w schemat obiektu i naniesione na nim flagi. Występują trzy rodzaje flag: Zielone badany element spełnia wymagania Żółte występuje problem, należy zareagować nim problem się nasili Czerwone występują poważne problemy i koniecznie należy zareagować Po wybraniu dowolnego z monitorowanych czynników, jest możliwość wglądu w szczegółowe dane.

5 Elastyczność Ilość i rodzaj czujników uruchomionych w ramach systemu można dowolnie rozbudowywać. W chwili obecnej proponujemy Państwu możliwość instalacji kilku kluczowych czujników. W trakcie rozwoju firmy jak również zwiększania Państwa potrzeb i oczekiwań, dodawania kolejnych. Bezpieczeństwo w jednym miejscu Wszystkie kluczowe parametry bezpieczeństwa, można śledzić za pomocą jednego systemu, skoncentrowanego z panelem zarządzania. Nie istotne jest czy osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo jest na miejscu. Zawsze może mieć wgląd we wszystkie parametry bezpieczeństwa hali. Tylko sprawdzone technologie Aby mieć pewność, że ABOSA jest w stanie zagwarantować wiarygodność przesyłanych sygnałów, już na etapie planowania systemu ABOSA, blisko współpracowaliśmy z Politechniką Łódzką. Na bazie kilkumiesięcznych badań i analiz, wybraliśmy najbezpieczniejsze metody przekazywania, zapisywania i obróbki trafiających do systemu danych. Część urządzeń (np. tensometryczny układ pomiarowy) zaprojektowane zostały od podstaw dla systemu ABOSA, ponieważ oczekiwaliśmy bardzo wysokiej dokładności pomiarów, rzadko spotykanej obecnie na rynku.

6 Transmisja przewodowa Wszystkie dane przesyłane są drogą przewodową, za pomocą standardu RS485 z odpornym na zakłócenia protokołem MODBUS RTU. Gwarantuje to bezpieczeństwo przesyłanych informacji i daje pewność, że dotrą one niezakłócone do komputera centralnego. Wersja mobilna Jeśli nie jest możliwy wgląd w panel systemu ABOSA za pomocą tradycyjnego komputera, w każdej chwili istnieje możliwość śledzenia najważniejszych parametrów poprzez urządzenia mobilne, np. telefony komórkowe, tablety. Bezpieczeństwo przechowywania danych Wszystkie dane przechowywane są na bezpiecznych i wydajnych serwerach firmy Dell. Transmisja pomiędzy halą, a serwerami jest szyfrowana przy użyciu mechanizmu stworzonego wyłącznie dla nas przez Politechnikę Łódzką. Dodatkowo transmisja pomiędzy serwerem a aplikacją internetową zabezpieczona jest poprzez protokół SSL, występujący między innymi w bankowości internetowej.

7 24 miesiące gwarancji Na wszystkie podzespoły systemu dajemy 24 miesiące gwarancji, w ramach której zobowiązujemy się bezpłatnie wymienić każdy element. Dostęp przez Internet Dostęp do wszystkich statystyk i parametrów czujników dostępny jest z każdego miejsca na świecie, które ma dostęp do łącza internetowego. Aby zwiększyć bezpieczeństwo tak ważnych informacji, każda osoba ma swój indywidualny login i hasło, a transmisja danych jest szyfrowana. Baza usługodawców Jednym z elementów systemu jest obszerna baza firm oferujących usługi na rzecz hal stalowych. Są to między innymi firmy odśnieżające, wykonujące usługi porządkowe, badania stanu technicznego i wiele innych. Każdy klient systemu ABOSA ma pełny dostęp do bazy usługodawców.

8 W ramach ABOSA, zarządca hali dostaje dostęp do następujących funkcjonalności: zdalnego monitoringu zmiennych obiektu śledzenia zachodzących zmian informowania o zagrożeniach informowania o prognozie pogody uwzględniającej wilgotność powietrza, aktualną pogodę i prognozę na najbliższe dni wykonywania raportów i analiz uwzględniających zagrożenia tworzenia bazy serwisantów i służb ratunkowo-interwencyjnych W przypadku zarejestrowania przez system pomiarów zbliżonych do stanów granicznych/krytycznych konstrukcji system generuje wiadomość SMS oraz do zarządcy hali z informacją diagnozującą powstałe zagrożenie. Warunki gwarancji oraz przeglądy techniczne Gwarancja na system ABOSA wynosi 24 miesiące i obejmuje wszystkie urządzenia instalowane w ramach systemu oraz aplikację do analizy i prezentacji wyników pomiarów. W ramach gwarancji, wszystkie błędy wynikające z niepoprawnego funkcjonowania elementów systemu zostaną naprawione nieodpłatnie. Gwarancja nie obejmuje awarii wynikających z niepoprawnej obsługi systemu przez Klienta, np. uszkodzenia elementów systemu w trakcie eksploatacji obiektu, przerwania przewodów magistrali itp. Czas realizacji Czas wdrożenia i uruchomienia systemu ABOSA liczony jest od momentu podpisania umowy do chwili oddania systemu do użytku i waha się od 4 do 8 tygodni. Czas rzeczywistej pracy na obiekcie w przypadku monitorowania jedynie ugięcia konstrukcji nie powinien przekraczać 1 tygodnia. Pozostałe prace odbywają się poza obiektem (ekspertyza konstruktora) lub w odosobnionym pomieszczeniu, które jest przeznaczone do celu montażu komputera przemysłowego systemu ABOSA (serwerownia lub inne bezpieczne miejsce).

9 Etapy współpracy 1. Podczas wizyty na hali, sporządzimy dokumentację zdjęciową hali, w której będzie funkcjonował system monitoringu. 2. Na podstawie analizy dokumentacji zdjęciowej, dokumentacji powykonawczej hali oraz potrzeb inwestora, przygotujemy wycenę montażu systemu ABOSA a po jej zaakceptowaniu przez Klienta, przystępujemy do podpisania umowy. 3. Konstruktor na podstawie analizy projektów powykonawczych oraz osobistej wizyty w hali, ustala maksymalne dozwolone ugięcia oraz ilość i miejsca montażu czujników tensometrycznych. 4. W przeznaczonych do tego miejscach, zostaną zamontowane czujniki rejestrujące stan badanych czynników. Czujniki te łączone są z magistralą systemu ABOSA oraz siecią Ethernet/Internet. 5. Po dokonaniu instalacji systemu, przystępujemy do 7-dniowego okresu testów. 6. Wystawiamy fakturę oraz wydajemy kartę gwarancyjną na uruchomiony system. 7. Jeśli system utrzymywany jest na serwerach ABOSA, każdego miesiąca wystawiamy fakturę za utrzymanie systemu na serwerach i opiekę serwisową.

BIURO PROJEKTÓW TELECOM NORBERT GÓRZYŃSKI

BIURO PROJEKTÓW TELECOM NORBERT GÓRZYŃSKI Umowa Nr Obiekt: Nazwa i adres opracowania: Branża: elektryczna BIURO PROJEKTÓW TELECOM NORBERT GÓRZYŃSKI 09 402 PŁOCK ul. 3go Maja 12/ 68 TEL. (024) 366 40 48 FAX (024) 366 40 48 e-mail: biuro@bptelecom.pl

Bardziej szczegółowo

WWW.SYSTEMYALARMOWE.COM.PL

WWW.SYSTEMYALARMOWE.COM.PL luty 2015 WWW.SYSTEMYALARMOWE.COM.PL SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA AUTOMATYKA BUDYNKOWA siła integracji Przez dziesięciolecia Honeywell udowadnia swoim klientom, że potrafi zapewnić bezpieczeństwo i optymalne

Bardziej szczegółowo

TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE

TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE 2 TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE C.P.U. ZETO Sp. z o.o to przedsiębiorstwo branży informatycznej, posiadające również wieloletnie już doświadczenie w projektowaniu i realizacji usług teletechnicznych.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA do specyfikacji istotnych warunków zamówienia na

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA do specyfikacji istotnych warunków zamówienia na Załącznik nr 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA do specyfikacji istotnych warunków zamówienia na Rozwój elektronicznych usług publicznych w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis wymagań przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis wymagań przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ nr MZK/D/01/2013 Dotyczy postępowania MZK/D/2/2013 prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: Zaprojektowanie, dostawę, instalację oraz konfigurację kompleksowego systemu

Bardziej szczegółowo

Wytyczne dotyczące standardów projektowania, budowy i wdrażania sieci LAN i serwerowni

Wytyczne dotyczące standardów projektowania, budowy i wdrażania sieci LAN i serwerowni Wytyczne dotyczące standardów projektowania, budowy i wdrażania sieci LAN i serwerowni Autor: piotr 08.10.2007. Zmieniony 08.10.2007. Piotr Witczak - audyt bezpieczenstwa informacji, systemów IT Przedstawiony

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Dowolna lokalizacja budynków Automatyka różnych producentów. Dowolna lokalizacja operatora systemu. Monitoring SySteM

Wstęp. Dowolna lokalizacja budynków Automatyka różnych producentów. Dowolna lokalizacja operatora systemu. Monitoring SySteM Monitoring SySteM Wstęp Inżynierowie firmy PROMAR Sp. z o.o. opracowali autorski system oferowany na rynku pod nazwą PROM@R MONITORING SYSTEM (PMS). Pozwala on na optymalizację zużycia energii we wszystkich

Bardziej szczegółowo

1 CEL ZADANIA...2 2 ZAKRES ZADANIA...2 3 BUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO...3 4 INTEGRACJA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO Z SYSTEMEM GEOSMORP...

1 CEL ZADANIA...2 2 ZAKRES ZADANIA...2 3 BUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO...3 4 INTEGRACJA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO Z SYSTEMEM GEOSMORP... Projekt Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław Etap I Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku Dla rozwoju infrastruktury i środowiska Część III SIWZ Rozwój systemu GeoSMoRP - budowa systemu

Bardziej szczegółowo

Centrum monitorowania jako usługa Saas

Centrum monitorowania jako usługa Saas Centrum monitorowania jako usługa Saas XXI wiek w monitorowaniu Krzysztof Ciesielski W 2011 roku na łamach Zabezpieczeń (5/2011) ukazał się artykuł o systemie SafeStar (nowej generacji), służącym do monitorowania

Bardziej szczegółowo

Zakład Systemów Komputerowych Sp. z o.o. oferta wyrobów

Zakład Systemów Komputerowych Sp. z o.o. oferta wyrobów Zakład Systemów Komputerowych Sp. z o.o. oferta wyrobów Kraków 2014 Spis treści 1) SYSTEMY INTELIGENTNEGO BUDYNKU... 5 a) System Zarządzania Bezpieczeństwem w obiekcie... 5 i) System Kontroli Dostępu...

Bardziej szczegółowo

1 WPROWADZENIE... 2 1.1 Przedmiot opracowania... 2 1.2 Podstawa opracowania... 2 1.3 Zakres opracowania... 2 2 OPIS ROZWIĄZANIA...

1 WPROWADZENIE... 2 1.1 Przedmiot opracowania... 2 1.2 Podstawa opracowania... 2 1.3 Zakres opracowania... 2 2 OPIS ROZWIĄZANIA... SPIS TREŚCI: 1 WPROWADZENIE... 2 1.1 Przedmiot opracowania... 2 1.2 Podstawa opracowania... 2 1.3 Zakres opracowania... 2 2 OPIS ROZWIĄZANIA... 3 3 SYSTEM SSP... 6 3.1 Charakterystyka budynku... 6 3.2

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY ZADANIE Internet dla mieszkańców Gminy Lesznowola INWESTOR Gmina Lesznowola FORMA DOKUMENTACJI Program funkcjonalno-użytkowy ZAKRES OPRACOWANIA Opis wymagań funkcjonalnych,

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 Model klasyczny

Załącznik nr 1 Model klasyczny Wytyczne, zasady i rekomendacje dla usługodawców w zakresie budowy i stosowania systemu bezpiecznego przetwarzania elektronicznej Załącznik nr 1 Model klasyczny Zamówienie współfinansowane przez Unię Europejską

Bardziej szczegółowo

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego REKOMENDACJA D. dotycząca

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego REKOMENDACJA D. dotycząca NARODOWY BANK POLSKI KOMISJA NADZORU BANKOWEGO Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego REKOMENDACJA D dotycząca zarządzania ryzykami towarzyszącymi systemom informatycznym i telekomunikacyjnym używanym

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA W przetargu na: Dostawę, instalację i wdrożenie Zintegrowanego Informatycznego Systemu Medycznego (ZISM) i aplikacji pomocniczych w SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach, zadania

Bardziej szczegółowo

GW-Max Zintegrowany System dla Przedsiębiorstw Wodociągowych i Komunalnych

GW-Max Zintegrowany System dla Przedsiębiorstw Wodociągowych i Komunalnych OFERUJE PAŃSTWU GW-Max Zintegrowany System dla Przedsiębiorstw Wodociągowych i Komunalnych System rozliczeń Wody, Ścieków, Odpadów, Zarządzania, Księgowości GW Max - w pigułce System służy do rozliczeń

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY W zakresie zadania inwestycyjnego pt. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Wąsewo

PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY W zakresie zadania inwestycyjnego pt. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Wąsewo Oznaczenie sprawy: AW.271.4.10.2014 Załącznik nr 1 do SIWZ ZAŁĄCZNIK NR 1. Program Funkcjonalno-Użytkowy PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY W zakresie zadania inwestycyjnego pt. Przeciwdziałanie wykluczeniu

Bardziej szczegółowo

1. DEFINICJE I OKREŚLENIA

1. DEFINICJE I OKREŚLENIA Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 3/2013 Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku z dnia 29.03.2013 r. Wymagania organizacyjno techniczne dotyczące uzgadniania przez Komendanta Powiatowego

Bardziej szczegółowo

1. CEL PROJEKTU MIEJSKIEJ SIECI INFORMATYCZNEJ NA POTRZEBY GMINY GRODZISK MAZOWIECKI

1. CEL PROJEKTU MIEJSKIEJ SIECI INFORMATYCZNEJ NA POTRZEBY GMINY GRODZISK MAZOWIECKI ZAŁĄCZNIK nr 1 DO SIWZ 1. CEL PROJEKTU MIEJSKIEJ SIECI INFORMATYCZNEJ NA POTRZEBY GMINY GRODZISK MAZOWIECKI Celem podjętego działania jest integracja realizowanych przez miasto usług elektronicznych i

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY znak sprawy: ZP/PN/7/2013 Załącznik nr 3 do SIWZ PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY INWESTYCJA: Rozwój usług publicznych poprzez informatyzację i budowę zintegrowanego systemu zarządzania Beskidzkim Zespołem

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA zał.nr 4 do SIWZ

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA zał.nr 4 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA zał.nr 4 do SIWZ Informacje ogólne Instytut Ochrony Środowiska Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 13 września 2005 r. został wyznaczony na Krajowego Administratora Systemu

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Nr sprawy ZAŁĄCZNIK nr 1 BA-231-2/536/276/MM/11 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest dostawa elektronicznego systemu zarządzania czynnościami metrologicznymi E-SUM.

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 2 Outsourcing Kolokacja

Załącznik nr 2 Outsourcing Kolokacja Wytyczne, zasady i rekomendacje dla usługodawców w zakresie budowy i stosowania systemu bezpiecznego przetwarzania elektronicznej Załącznik nr 2 Outsourcing Kolokacja Zamówienie współfinansowane przez

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do umowy nr... z dnia.... OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest usługa uruchomienia w budynkach Urzędu Miasta Opola, tj. w Ratuszu oraz przy ulicy Koraszewskiego 7,9, a

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Załącznik nr 3 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 3 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. SŁOWNIK SKRÓTÓW I POJĘĆ... 5 2. CEL WDROŻENIA SYSTEMU LSI 2014-20... 6 3. WYMAGANIA SYSTEMU... 6 3.1 ZGODNOŚĆ Z OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI

Bardziej szczegółowo

1. DEFINICJE I OKREŚLENIA

1. DEFINICJE I OKREŚLENIA Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 8 Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku z dnia 01 grudnia 2012r. Wymagania organizacyjno technicznych dotyczące uzgadniania przez Komendanta Miejskiego

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla serwerowni

Rozwiązania dla serwerowni Rozwiązania dla serwerowni Technologie informatyczne mają kluczowe znaczenie dla Waszej firmy. APC by Schneider Electric umożliwia łatwe i pewne zarządzanie i monitorowanie serwerowni. Monitorowanie warunków

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE POZWALAJĄCE EFEKTYWNIE I BEZPIECZNIE ZDALNIE ZARZĄDZAĆ OBIEKTAMI WALKI ELEKTRONICZNEJ

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE POZWALAJĄCE EFEKTYWNIE I BEZPIECZNIE ZDALNIE ZARZĄDZAĆ OBIEKTAMI WALKI ELEKTRONICZNEJ NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE POZWALAJĄCE EFEKTYWNIE I BEZPIECZNIE ZDALNIE ZARZĄDZAĆ OBIEKTAMI WALKI ELEKTRONICZNEJ Jarosław MILEWSKI*, j.milewski@wil.waw.pl Robert MATYSZKIEL*, r.matyszkiel@wil.waw.pl

Bardziej szczegółowo

Win S-Ben. zintegrowany system zarządzania stacją paliw

Win S-Ben. zintegrowany system zarządzania stacją paliw Win S-Ben zintegrowany system zarządzania stacją paliw Informacje ogólne System zarządzania stacją paliw Win S-Ben obejmuje swoją funkcjonalnością wszystkie możliwe sposoby dystrybucji paliw. W prezentowanej

Bardziej szczegółowo

System kontroli i zarządzania sprzedażą. K2online

System kontroli i zarządzania sprzedażą. K2online System kontroli i zarządzania sprzedażą K2online Firma K2online.pl K2online.pl jest firmą, która dysponuje ponad 20-letnim doświadczeniem branżowym w obsłudze sieci handlowych, w zakresie dostarczania

Bardziej szczegółowo