Copyright 2015 Anna i Ryszard Cymerman. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Copyright 2015 Anna i Ryszard Cymerman. Wszystkie prawa zastrzeżone."

Transkrypt

1

2 Lifting bez Skalpela czyli JAK opóźnić proces starzenia się skóry Anna i Ryszard Cymerman Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana, rozpowszechniana, dystrybuowana ani przekazywana w jakiejkolwiek formie lub w jakikolwiek sposób, w tym kopiowanie, nagrywanie lub inny sposób mechaniczny lub elektroniczny bez uprzedniej pisemnej zgody wydawcy są niedozwolone. Wyjątek stanowią: upublicznianie krótkich cytatów zawartych w cudzysłowie w celu udzielenia opinii oraz inne niekomercyjne zastosowania dozwolone przez prawo autorskie.

3 O nas Witaj! Nazywamy się Anna i Ryszard Cymerman. Oboje jesteśmy muzykami i oboje mamy bardzo barwne spojrzenie na świat. Dzięki naszej otwartości i chęci ciągłego rozwoju w początkowych latach naszej życiowej podróży sporo lat spędziliśmy grając w różnych miejscach całej Polski z wieloma Artystami. Niektórzy koncertują do dzisiaj i pewnie teraz nazwalibyśmy ich celebrytami, ale kiedyś to określenie nie było jeszcze znane. Kiedy w kraju zrobiło się wystarczająco smutno rozpoczęliśmy pracę za granicą. W taki sposób poznaliśmy Europę, różnych ludzi i kultury od południa po daleką północ. Po wielu latach wspólnych przygód biznesowych i prywatnych postanowiliśmy podjąć kolejne ciekawe wyzwanie, związane z tematem, który obecnie dotyczy nas i naszych przyjaciół. Anti-Aging. Co w sobie zawiera, co oznacza i dlaczego wzbudza wśród innych ludzi takie zainteresowanie? O tym więcej w tym raporcie. Naszą misją jest pomagać Ci w znacznym stopniu opóźnić procesy starzenia się skóry i organizmu, abyś mogła cieszyć się życiem i korzystać z niego na 100%, co POZWOLI TOBIE wypełniać misję, dla której jesteś tutaj.

4 Dla kogo jest ten raport? Kiedy ma się lat w większości przypadków prawie w ogóle nie myśli się o starzeniu. Jest się wtedy w pełni sił, witalności, a nasza skóra, jeśli tylko nie dolegają nam choroby, jest świetlista, gładka i świeża. W miarę upływu czasu zaczynamy zauważać zmiany, które powodują często nasze gorsze samopoczucie z samą sobą. Ten raport powstał z myślą o tych z was, które dostrzegają już potrzebę zapobiegania procesowi starzenia się skóry. Chcesz utrzymać młody wygląd skóry jak najdłużej? Chcesz spróbować odzyskać dawny blask? A może Twoim pragnieniem jest poczuć się kilka lat młodziej, kiedy patrzysz w lustro? Poświęć na przeczytanie tego raportu kilka minut, a odkryjesz co sprawia, że wyglądasz tak jak teraz i co możesz zrobić żeby wyglądać młodziej. Zdradzimy CI także sekret liftingu bez skalpela. 1. Skóra - po co jest i dlaczego warto o nią dbać Skóra człowieka to jeden z ważnych narządów, zajmuje znaczącą część całego ciała i pełni ważne dla niego funkcje. Powierzchnia skóry u przeciętnego dorosłego człowieka wynosi około 2 m Skóra współczesnego człowieka codziennie zmaga się z wieloma wyzwaniami. Stres, niewłaściwa dieta, kontakt ze sztucznymi tworzywami i chemikaliami, zanieczyszczonym powietrzem itd.

5 Skóra szczelnie cię otula, broni przed wpływem środowiska, zimnem, promieniami słonecznymi, drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jest to rozbudonway i skomplikowany system przekazujący informacje ze świata zewnętrznego do organizmu. Skóra jest powłoką ochronną dla całego organizmu. Pełni też rolę termoregulatora, dzięki czemu organizm może dobrze funkcjonować w różnych warunkach otoczenia. Skóra ściśle współpracuje z układem odpornościowym. Dlaczego warto dbać o skórę? Jest to skomplikowany narząd pełniący liczne funkcje w naszym organizmie Do jej zadań należy: Zapewnienie termoregulacji organizmu, pozwalające na utrzymanie stałej temperatury ciała dzięki gruczołom potowym i zdolności zmiany objętości naczyń włosowatych. Zabezpieczenie przed odwodnieniem, które zapewnia powłoka lipidowa i warstwa zrogowaciała. Ochrona przed wnikaniem mikroorganizmów, jaką gwarantuje substancja interleukina oraz dwa wyżej wymienione czynniki. Ochrona przed czynnikami biologicznymi, jak grzyby czy wirusy oraz mechanicznymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem słonecznym. Zabezpieczenie wewnętrznych organów przed urazami dzięki swej elastyczności Magazynowanie zapasu energii dla organizmu dzięki tłuszczowej tkance podskórnej. Pełnienie roli percepcyjnej ciała, przez odczuwanie dotyku i bodźców bólowych, które informują o negatywnym dla ciała oddziaływaniu otoczenia albo przynoszą doznania pozytywne.

6 2. Dlaczego i kiedy skóra się starzeje Wiek a starzenie się skóry Proces starzenia się skóry zaczyna się w zasadzie w momencie narodzin. A w sposób widoczny dla oka już od około 25 roku życia. Oczywiście nadmienić trzeba, że u każdego człowieka może on odbywać się trochę inaczej. Uogólniając proces w przedziałach wiekowych można dostrzec następujący podział: Od 25 roku życia - to moment w którym u niektórych ludzi rozpoczyna się spowalnianie procesu podziału komórek. W efekcie skóra właściwa staje się cieńsza i zaczyna tracić elastyczność. Od 30 roku życia - możliwe jest pojawienie się zmarszczek mimicznych, zwłaszcza między oczami i w ich okolicach (tzw. kurze łapki) od 40 roku życia - rozpoczyna się pogłębianie już istniejących zmarszczek. Skóra bardzo szybko i intensywnie traci wilgotność. Z racji zmian hormonalnych u kobiet zaczyna znikać estrogen i skóra staje się cieńsza. Jest także bardziej wrażliwa na urazy.

7 Od 50 roku życia - bardzo zmniejsza się napięcie skóry. Powstają widoczne zmarszczki, które dla laika tworzą efekt pogniecionej twarzy. Zaczynają pojawiać się plamy starcze. Skóra człowieka starzeje z kilku czynników. Duży wpływ na ten proces mają: zanik komórek, zmniejszenie rezerw komórkowych tkanki, pogorszenie zdolności do pełnienia funkcji fizjologicznych (zanik kolagenu, elastyny ) transepidermalna utrata wody Jest to proces naturalny i stały. Możemy jedynie go opóźniać i minimalizować, ale nie uda nam się go, przynajmniej współcześnie jeszcze, zatrzymać. Jakie codzienne zachowania przyśpieszają proces starzenia? promieniowanie słoneczne UVA i UVB (także opalanie w solarium), palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, nieprawidłowa pielęgnacja, spadek poziomu hormonów, niewłaściwy sposób odżywiania, stresujący tryb życia, zbyt ekspresyjna mimika. wpływ na powstawanie zmarszczek mają także czynniki genetyczne.

8 3. Rodzaje starzenia się skóry Wyróżniamy następujące rodzaje starzenia się skóry. Są to: A. Starzenie mimiczne Jest to pierwszy etap formowania się zmarszczek. Spowodowane jest powtarzalnymi i naturalnymi ruchami twarzy. Jest indywidualne dla każdego człowieka. Główną przyczyną jest brak zdolności do rozkurczania fibroblastów. B. Starzenie z przyczyn zewnętrznych i fotostarzenie Fotostarzenie - zwane starzeniem słonecznym- związane jest ze szkodliwym działaniem promieni UV i powoduje destrukcyjne zmiany we wszystkich warstwach skory. Fotostarzenie jest spowodowane nie tylko ciaglym przebywaniem na sloncu ale rowniez opalaniem w solarium. Fotostarzenie jest przedwczesnym starzeniem się skóry spowodowanym wieloma procesami zachodzącymi pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Wskutek promieniowania ultrafioletowego m.in. dochodzi do nadprodukcji wolnych rodników powodujacych nadmierną degradację kolagenu w skórze. Klinicznie stwierdza się pogrubienie skóry, pogłębienie zmarszczek i fałdów, skóra staje się bardziej szorstka. Skóra palacza - osoba uzależniona od papierosów wygląda zazwyczaj na kilka lat starszą, niż jest w rzeczywistości. W dymie papierosowym jest ponad 4000 szkodliwych substancji chemicznych, które uszkadzają włókna kolagenowe, przez co tracą one swoją funkcję. Palenie papierosów, powoduje utratę protein, które zapewniają skórze elastyczność, niedobór witaminy A oraz zaburzenia cyrkulacji krwi.

9 Ziemista cera, liczne przebarwienia, zmarszczki i bruzdy to tylko niektóre z niedoskonałości, jakie można zauważyć na twarzy palacza. Skóra palaczy jest sucha, szorstka, poznaczona siatką licznych, cienkich zmarszczek, szczególnie głębokich w okolicach ust i oczu Na skórę mają wpływ także zanieczyszczenia środowiska, nieprawidłowy metabolizm i toksyny oraz nadwaga, które sprzyjają rozwojowi cellulitu na udach i pośladkach oraz rozstępom. C. Związane z wiekiem - chronologiczne Wynika z upływajacego czasu, jest to naturalny biologiczny proces, kosmetologia nie jest w stanie zatrzymać tego procesu, ale może go znacznie spowolnić. Pojawieniu się chronologicznego starzenia towarzyszy obniżenie jędrności skóry, pojawienie się głębokich zmarszczek,deformacja owalu twarzy, przebarwienia. D. Starzenie hormonalne Zazwyczaj rozpoczyna się po 45 roku życia i spowodowane jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie kobiety w tym wieku. W czasie starzenia hormonalnego

10 podwyższona jest wrazliwość i odwodnienie skory, pojawiają się plamy pigmentacyjne, zmarszczki, zmienia sie owal twarzy. Wygląd skóry w znacznym stopniu zależy od poziomu hormonów w organizmie. To estrogen odpowiada za produkcję macierzy zewnątrzkomórkowej, grubość skóry, jej nawilżenie i ochronną funkcję naskórka oraz zapobiega spadkowi kolagenu. Podczas menopauzy, poziom tego hormonu spada, przez co skóra starzeje się znacznie szybciej. Główne objawy starzenia się skóry, które możesz obserwować to: suchość, występowanie zmarszczek i atrofia (czyli zanik tkanki) 4. Dzięki czemu można zapobiegać starzeniu jak również w pewnym stopniu cofać jego efekty Pierwsze oznaki starzenia się skóry są sygnałem do tego by świadomie zacząć przeciwdziałać temu procesowi. Jednak także kiedy Twoja świadomość i potrzeba zadbania o wygląd przyjdzie w późniejszym okresie, możesz zastosować działania, które pomogą Ci polepszyć wygląd Twojej skóry. Dzięki temu będziesz wyglądać młodziej. Jak możesz opóźnić oznaki starzenia się? Po pierwsze zrób wszystko żeby zmienić tryb życia. Twoim zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi, tak by wspomóc uelastycznienie skóry. Zaczni przynajmniej spacerować, przebywać na świeżym powietrzu. Chroń skórę filtrami UV podczas słonecznych dni. Jedz żywność, która ma w sobie dużo witamin i przeciwutleniaczy: warzywa i owoce. Zadbaj o dostarczanie naturalnej witaminy C, która zapobiega zmniejszaniu poziomu kolagenu w strukturze skóry. Cytrusy, zielone i czerwone warzywa pomogą Ci w tym.

11 Witamina E z kolei, której duże dawki znajdziesz w rybach, orzechach, pestkach i oliwie z oliwek, pomaga walczyć ze zmarszczkami Rób sobie naturalne maseczki z: ogórka, awokado, banana, winogron, ananasa. Wykonuj regularnie ćwiczenia twarzy. Możesz je robić nawet pod prysznicem, czy podczas porannej toalety. Zapobiegnie to wiotczeniu mięśni twarzy. Nawadniaj się od środka - pij wodę z cytryną każdego ranka. Rzuć palenie! Stosuj odpowiednie dla swojego wieku i rodzaju skóry kremy. Możesz zapobiegać powstawaniu uszkodzeń poprzez regularne stosowanie lekkich kremów nawilżających. W przypadku silnych przesuszeń na skórze najlepiej sprawdzą się kremy nawadniające, zakupione w aptece. Jeśli nabawiłaś się już przebarwień. Twoje zmiany na skórze takie jak zmarszczki, sińce pod oczami, worki pod oczami, zwiotczała skóra, są widoczne, to potrzebujesz innych rozwiązań. 5. Lifting bez skalpela - anti aging Zatrzymanie upływu czasu jest tak samo niemożliwe jak zatrzymanie ziemi w ruchu. Jednak nadal istnieje wielu ludzi, którzy mają nadzieję znaleźć rozwiązanie na starzenie i efekty starzenia. Nie ma znanego sposobu aby faktycznie powstrzymać organizm ludzki przed starzeniem. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym ludzie mogą się poczuć jak by im ubyło lat.

12 Niektórzy mogą próbować diety, która jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, tak, że mogą one wyeliminowania zaburzenia sercowo-naczyniowe i obniżyć poziom cholesterolu. Inne osoby poddają się bardziej ekstremalnym zabiegom, takich jak operacje plastyczne, aby się pozbyć obwisłych policzków i wielkich brzuchów. Ale czy wiesz, że istnieje sposób, aby odmłodzić nasze ciało na poziomie komórkowym? Co zrobić w momencie w którym stosowanie działań opóźniających efekty starzenia się nie przynoszą nam zadowalających rezultatów? Na rynku dostępne są możliwości, które mogą dać Ci upragniony efekt i to szybciej niż myślisz. Specjalnie dla Ciebie mamy krótkie video, które na żywo pokazuje efekt działania liftingu bez skalpela. Kliknij TUTAJ i zobacz video Jak to działa? Serum połączone z dodatkowymi czynnikami wspomagającymi pochodzenia roślinnego, daje fantastyczny produkt kosmetyczny, który nie tylko maskuje niedociągnięcia skóry, który nie tylko uzupełnia braki kolagenu i innych wymaganych składników. Daje fantastyczny produkt, który jest swego rodzaju unikatowym fenomenem ostatnich lat. Fenomenem potrafiącym nauczyć tkankę skóry samo regeneracji, fenomenem będącym jednocześnie detektywem wyszukującym najbardziej potrzebujących pomocy miejsc skóry w obszarze, gdzie jest nakładany. Czynniki, zawarte w surowicy, równające się wielkością do molekuł człowieka (technologicznie uzyskane z komórek ludzkich), są w stanie wykorzystać najdrobniejsze nawet szczeliny pory i przeniknąć głęboko poprzez wszystkie warstwy skóry do tej, zwanej skórą właściwą, gdzie zaczynają swój proces naprawczy, zmuszając komórki

13 macierzyste do ponownego wytwarzania kolagenu itp. oraz do samo odbudowy, w sposób zgodny z fizjologią człowieka. Biorąc pod uwagę pochodzenie surowicy serum należy bezwzględnie zauważyć ogromna różnicę pomiędzy tym a innymi specyfikami na rynku, zawierającymi często w swoim składzie również czynnik pochodzący od komórek macierzystych, tyle, że roślinnych lub zwierzęcych, które to nie są w stanie poprawnie komunikować się z komórkami ludzkimi. Nasuwa się więc bardzo istotny wniosek, że działanie tego produktu jest dużo bardziej długotrwałe, ponieważ nie jest on tylko nieaktywnym wypełniaczem. Ponadto został on zaopatrzony w większość (jeśli nie wszystkie) z naturalnych składników, będących wynikiem aktualnych osiągnięć naukowych i wykorzystywanych w kosmetykach najbardziej renomowanych firm, co powoduje, że działa praktycznie tak samo na pozostałych płaszczyznach. Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij ankietę TUTAJ, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 h i odpowiemy na Twoje pytania. Dodatkowo otrzymasz od nas możliwość skorzystania z 20% zniżki! Chcesz od razu kupić serum bez zniżki? Kliknij TUTAJ

Kosmetyki - chemia dla ciała

Kosmetyki - chemia dla ciała Kosmetyki - chemia dla ciała Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Schroedera Kosmetyki - chemia dla ciała Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Schroedera Cursiva 2011 Recenzenci Prof. dr hab. Tadeusz

Bardziej szczegółowo

W numerze. BeautyMed Top 4 15 Aptos innowacja w odmładzaniu 16 Wiemy jak cofnąć czas 17 Zamykanie naczynek laserem Excel V 18.

W numerze. BeautyMed Top 4 15 Aptos innowacja w odmładzaniu 16 Wiemy jak cofnąć czas 17 Zamykanie naczynek laserem Excel V 18. 36 razy dziennie PTMEIAA w trosce o zdrowie i piękno Nawyki, które pracują na Twój wygląd w przyszłości 2 Top 5 zabiegów medycyny estetycznej 3 Przegląd treści 4 Twarz Odmładzanie twarzy najbardziej skuteczne

Bardziej szczegółowo

JAKA JEST CENA URODY? Czy warto poprawiać urodę? partnerzy: Strategia metryki. PTMEiAA

JAKA JEST CENA URODY? Czy warto poprawiać urodę? partnerzy: Strategia metryki. PTMEiAA JAKA JEST CENA URODY? Czy warto poprawiać urodę? Strategia metryki partnerzy: PTMEiAA Uroda kobiety jest formą władzy mawiała Susan Sontag i jest w tym wiele prawdy. Bynajmniej nie chodzi tu o władzę nad

Bardziej szczegółowo

Żeby dłonie nas nie zdradziły. Uśmiech jak milion dolarów. Mniej skalpela więcej igieł. Co mamy dla mamy 24 STRONY. Zanim pomalujesz paznokcie

Żeby dłonie nas nie zdradziły. Uśmiech jak milion dolarów. Mniej skalpela więcej igieł. Co mamy dla mamy 24 STRONY. Zanim pomalujesz paznokcie WIOSNA 2013 EZGEMPLARZ BEZPŁATNY Żeby dłonie nas nie zdradziły Zanim pomalujesz paznokcie Uśmiech jak milion dolarów Stomatologia i ortodoncja w służbie pięknego wyglądu strona 20 strona 8 Co mamy dla

Bardziej szczegółowo

Sprawdź, jak cieszyć się zdrowym i aktywnym życiem

Sprawdź, jak cieszyć się zdrowym i aktywnym życiem Czerwiec 2008 Zbilansuj swoje odżywianie Ciesz się doskonałym zdrowiem Kontrola wagi: produkty wspierające (strony 16-23) Energia dla twojego ciała: suplementy energetyzujące i fitness (strony 24-29) NAPÓJ

Bardziej szczegółowo

SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II

SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II TOMASZ GRECZNER JAK DBAĆ O KONDYCJĘ? ROLA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ W WIEKU 50+ Wrocław 2009 Zespół redakcyjny serii Biblioteka Nestora : Piotr

Bardziej szczegółowo

ZABIEGI SPA & Wellnes

ZABIEGI SPA & Wellnes ZABIEGI SPA & Wellnes (trochę szczegółów) SPIS TREŚCI I. Kosmetyki 2 II. Zabiegi. 3 1. Pielęgnacja twarzy. 3 2. Pielęgnacja ciała 9 3. Złote rytuały piękności.. 12 4. Zabiegi egzotyczne 14 5. Masaże manualne..

Bardziej szczegółowo

Na zdrowe życie! Mieć apetyt na życie. 2012 01 wiosna. Szczęście to stan pozytywnych emocji. W numerze: Holistyczny kwartalnik z apetytem na życie

Na zdrowe życie! Mieć apetyt na życie. 2012 01 wiosna. Szczęście to stan pozytywnych emocji. W numerze: Holistyczny kwartalnik z apetytem na życie Na zdrowe życie! 2012 01 wiosna Holistyczny kwartalnik z apetytem na życie W numerze: Mieć apetyt na życie Aktywność fi zyczna i jej wpływ na rozwój dziecka Wiosna nowa energia nowa ja Setki diet, a ja

Bardziej szczegółowo

HELIABRINE Monako KOSMETYCZNE HAUTE COUTURE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY GABINETY KOSMETYCZNE ORAZ OŚRODKI SPA ZAPEWNIAMY FACHOWĄ OPIEKĘ I SZKOLENIE

HELIABRINE Monako KOSMETYCZNE HAUTE COUTURE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY GABINETY KOSMETYCZNE ORAZ OŚRODKI SPA ZAPEWNIAMY FACHOWĄ OPIEKĘ I SZKOLENIE KOSMETYCZNE HAUTE COUTURE HELIABRINE Monako Laboratoria kosmetyków roślinnych SED-HELIABRINE powstały w 1941 roku w Monako, należą do grupy dermokosmetycznej laboratoriów Asepta Akileine. HELIABRINE to

Bardziej szczegółowo

RYNEK Kamila Piechocińska Senior Account Executive MASOWYCH kosmetyków zapachowych Przed nami kolejne święta i związane z nimi zakupy. Zachęceni licznymi reklamami i promocjami, jak co roku w ramach świątecznych

Bardziej szczegółowo

Pilotażowy Program Profilaktyki Zakażeń HCV

Pilotażowy Program Profilaktyki Zakażeń HCV Pilotażowy Program Profilaktyki Zakażeń HCV Poradnik dla osób zakażonych HCV W medycynie niewiele jest śmiechu, ale za to w śmiechu jest wiele medycyny. Josh Billings SPIS TREŚCI WITAMY W PROGRAMIE...

Bardziej szczegółowo

Magazyn Popularnonaukowy PWSZ w Nysie

Magazyn Popularnonaukowy PWSZ w Nysie 1 Szanowni Czytelnicy, W związku z systematycznym rozwojem Państwowej WyŜszej Szkoły Zawodowej w Nysie, a takŝe w oparciu o misję uczelni, redakcja czasopisma Alma Mater postanowiła wzbogacić ofertę gazety,

Bardziej szczegółowo

Ekspert ANTI-AGING. Dossier: Estetyczne sposoby na: modelowanie sylwetki, cellulit i rozstępy. Wszystko o liposukcji

Ekspert ANTI-AGING. Dossier: Estetyczne sposoby na: modelowanie sylwetki, cellulit i rozstępy. Wszystko o liposukcji Magazyn dla klientów gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, spa, wellness Ekspert ANTI-AGING ISSN 1895-3654 kwiecień/maj 2012 (nr 33) Dossier: Estetyczne sposoby na: modelowanie

Bardziej szczegółowo

11. Zabiegi bezpośrednio po mikrodermabrazji 12. Pielęgnacja skóry w warunkach domu. Częstotliwość zabiegów mikrodermabrazji

11. Zabiegi bezpośrednio po mikrodermabrazji 12. Pielęgnacja skóry w warunkach domu. Częstotliwość zabiegów mikrodermabrazji MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA Jest stosowana z powodzeniem od potowy lat osiemdziesiątych Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach

Bardziej szczegółowo

Skuteczne sposoby. Nauka w domu. nie musi być torturą Poradnik. dobrego odchudzania. na piekące problemy. Krzyżówka z nagrodami

Skuteczne sposoby. Nauka w domu. nie musi być torturą Poradnik. dobrego odchudzania. na piekące problemy. Krzyżówka z nagrodami czasopismo klubu zdrowia walmark WIOSNA/LATO 2009 Nauka w domu nie musi być torturą Poradnik dobrego odchudzania Skuteczne sposoby na piekące problemy Chcesz skutecznie schudnąć? Wejdź na www.schudnijmy.pl

Bardziej szczegółowo

Z Damianem przez całe życie TEMATY NA CZASIE

Z Damianem przez całe życie TEMATY NA CZASIE NR 2/2009 KWARTALNIK LIPIEC 2009 TEMATY NA CZASIE Meningokoki s. 10 nie mają wakacji Miejsce pracy wolne od papierosa s. 14 Podaruj sobie zdrowie Pakiet badań profilaktycznych dla kobiet-manuela Pakiet

Bardziej szczegółowo

Ewą Błaszczyk. Wytrwała i konsekwentna w działaniach rozmowa z. Walmark pomaga dzieciom. Krzyżówka. Canisterapia. Marsjanki dla bobasków i nie tylko

Ewą Błaszczyk. Wytrwała i konsekwentna w działaniach rozmowa z. Walmark pomaga dzieciom. Krzyżówka. Canisterapia. Marsjanki dla bobasków i nie tylko CZASOPISMO KLUBU ZDROWIA WALMARK JESIEŃ 2005 Wytrwała i konsekwentna w działaniach rozmowa z Ewą Błaszczyk Canisterapia leczenie psią miłością Walmark pomaga dzieciom Marsjanki dla bobasków i nie tylko

Bardziej szczegółowo

TWOJE OCZY. Prof. Jerzy Szaflik o stanie wzroku polaków. Suche oko objawy, leczenie, leki. Zaćma i jaskra co warto o nich wiedzieć

TWOJE OCZY. Prof. Jerzy Szaflik o stanie wzroku polaków. Suche oko objawy, leczenie, leki. Zaćma i jaskra co warto o nich wiedzieć NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 22 MAJA 2009 Prof. Jerzy Szaflik o stanie wzroku polaków Suche oko objawy, leczenie, leki Zaćma i jaskra co warto o nich wiedzieć Twoje

Bardziej szczegółowo

Bailine Manual 04: Odżywianie

Bailine Manual 04: Odżywianie Bailine Manual 04: Odżywianie Copyright (c) 2002 by Deep Development As Informacja zawarta w instrukcji jest poufna. Reprodukcja w części lub w całości załączonego materiału jest zabroniona. Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Optymalne odżywianie porady lek. med. Wojciecha Urbaczki

Optymalne odżywianie porady lek. med. Wojciecha Urbaczki nr 2 (22) czerwiec 2009 ISSN 1732 0186 Cena 6 zł Optymalne odżywianie porady lek. med. Wojciecha Urbaczki Promujemy zdrowy styl życia relacja ze spotkania Akuna Active Life Tycie z nadmiaru emocji o tym,

Bardziej szczegółowo

Witamy w Programie EuroAction

Witamy w Programie EuroAction Dbając o swoje serce Witamy w Programie EuroAction EuroAction to program, który ma na celu pomóc Panu(i) oraz Państwa partnerom i bliskim krewnym ograniczyć ryzyko kolejnych przypadków chorób serca w rodzinie.

Bardziej szczegółowo

Szymon - TEST. Informacje poufne. Enocnoshare Sp. z o.o. Jana Pawła II 12/23 00-001 Warszawa. Biznesplan Sierpień 2013

Szymon - TEST. Informacje poufne. Enocnoshare Sp. z o.o. Jana Pawła II 12/23 00-001 Warszawa. Biznesplan Sierpień 2013 Szymon - TEST Biznesplan Sierpień 2013 Informacje poufne Enocnoshare Sp. z o.o. Jana Pawła II 12/23 00-001 Warszawa Klauzula o poufności Niniejsze materiały stanowią tajemnice przedsiębiorstwa. Zabronione

Bardziej szczegółowo

OPIEKUN FARMACEUTYCZNY

OPIEKUN FARMACEUTYCZNY OPIEKUN FARMACEUTYCZNY Temat numeru: Odporność Uroda: Bądź piękna na jesień Opieka farmaceutyczna: Jak używać kropli i maści do oczu? Mama i Maluch: Odporność podczas ciąży Kącik cukrzyka: Brak odporności

Bardziej szczegółowo

CUKRZYCĄ. Bieganie ZIMĄ WĄTROBA. Odchudzanie po świętach. Powikłania przeziębienia i grypy. Tylko katar, czy już ZAPALENIE ZATOK?

CUKRZYCĄ. Bieganie ZIMĄ WĄTROBA. Odchudzanie po świętach. Powikłania przeziębienia i grypy. Tylko katar, czy już ZAPALENIE ZATOK? Magazyn o zdrowiu i nie tylko STYCZEŃ 2014 WĄTROBA CO TAM NAM NA NIEJ LEŻY Odchudzanie po świętach Bieganie ZIMĄ Normalne życie z CUKRZYCĄ Tylko katar, czy już ZAPALENIE ZATOK? Powikłania przeziębienia

Bardziej szczegółowo

Poradnik jest produktem firmy Adamed i nie można wykorzystywać jego części bądź fragmentów, bez pisemnej zgody właściciela. 1

Poradnik jest produktem firmy Adamed i nie można wykorzystywać jego części bądź fragmentów, bez pisemnej zgody właściciela. 1 Poradnik jest produktem firmy Adamed i nie można wykorzystywać jego części bądź fragmentów, bez pisemnej zgody właściciela. 1 WSTĘP CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA A PRACA ZAWODOWA Zbyt wysokie ciśnienie krwi

Bardziej szczegółowo

zdrowia Pomyśl o sobie na wiosnę Wstydliwy kłopot nietrzymanie moczu s. 13 Jak wytrwać w postanowieniach? siła motywacji s. 10 www.luxmed.

zdrowia Pomyśl o sobie na wiosnę Wstydliwy kłopot nietrzymanie moczu s. 13 Jak wytrwać w postanowieniach? siła motywacji s. 10 www.luxmed. nr 1/59 rok XVI kwartalnik zima 2014 bliskoissn 2081-1039 zdrowia Magazyn Pacjentów Centrów Medycznych Grupy LUX MED www.luxmed.pl Wstydliwy kłopot nietrzymanie moczu s. 13 Jak wytrwać w postanowieniach?

Bardziej szczegółowo

dla piękna tyle drogerii czeka na Ciebie w całym kraju. W tym roku drogerie osiemnaste urodziny. m ura! Jest już 265 drogerii Natura Uroda

dla piękna tyle drogerii czeka na Ciebie w całym kraju. W tym roku drogerie osiemnaste urodziny. m ura! Jest już 265 drogerii Natura Uroda 18. urodziny Uroda dla piękna W tym roku drogerie osiemnaste urodziny. Cieszymy się, że niemal od dwóch dekad możemy spotykać się z Wami w naszych sklepach. Dziękujemy za wspólne zakupy! Z uśmiechem na

Bardziej szczegółowo

Pielęgnowanie oczu i ich oprawy 514[03].Z1.06

Pielęgnowanie oczu i ich oprawy 514[03].Z1.06 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Izabela Suligowska Pielęgnowanie oczu i ich oprawy 514[03].Z1.06 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy Radom 2006,,Projekt

Bardziej szczegółowo

zdrowiawww.luxmed.pl Abonament na zdrowie s. 4 Potęga Atopowe naszych mózgów s. 8 zapalenie skóry u dzieci s. 12

zdrowiawww.luxmed.pl Abonament na zdrowie s. 4 Potęga Atopowe naszych mózgów s. 8 zapalenie skóry u dzieci s. 12 nr 1/52 rok XIV kwartalnik wiosna 2012 blisko ISSN 2081-1039 zdrowiawww.luxmed.pl Magazyn Pacjentów Centrów Medycznych Grupy LUX MED Potęga naszych mózgów s. 8 Atopowe zapalenie skóry u dzieci s. 12 Abonament

Bardziej szczegółowo

Zioła Zdrowia. dla. Zioła a cholesterol

Zioła Zdrowia. dla. Zioła a cholesterol Zioła Zdrowia dla Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki Nr 2/2013 Lato Temat numeru Zioła a cholesterol W numerze m.in. Zatrucia pokarmowe, częsty problem w okresie letnim Lato uwidacznia żylaki

Bardziej szczegółowo