BMW CONNECTED DRIVE. JEDYNE W SWOIM RODZAJU POŁĄCZENIE KIEROWCY, POJAZDU I OTOCZENIA. Połączony z Twoim światem. BMW ConnectedDrive.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BMW CONNECTED DRIVE. JEDYNE W SWOIM RODZAJU POŁĄCZENIE KIEROWCY, POJAZDU I OTOCZENIA. Połączony z Twoim światem. BMW ConnectedDrive. www.bmw."

Transkrypt

1 BMW ConnectedDrive Radość z jazdy BMW CONNECTED DRIVE. JEDYNE W SWOIM RODZAJU POŁĄCZENIE KIEROWCY, POJAZDU I OTOCZENIA. BMW ConnectedDrive Połączony z Twoim światem.

2 BMW Vision ConnectedDrive MOBILNA ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA W SPOJRZENIU PERSPEKTYWICZNYM. Wizje to wyobrażenia naszej przyszłości. Niektóre z nich są wyjąt kowo intrygujące: wraz z BMW Vision ConnectedDrive inżynierowie i projektanci BMW stworzyli nowatorską koncepcję informatycznego połączenia sieciowego pomiędzy kierowcą, samochodem i światem zewnętrznym. To studium stanowi nowy wzorzec samochodu jako integralnej części naszego życia w sieci. BMW Vision ConnectedDrive jest wizjonerskim roadsterem o styli styce, która fascynuje już na pierwszy rzut oka. Jego dynamiczne, płynne linie prowadzą wzrok od charakterystycznego frontu poprzez długą maskę silnika po niezwykłe połączenie karoserii i wnętrza. Klarowna forma dzieli wnętrze na trzy poziomy, zwane również warstwami. Każdy poziom symbolizuje jeden aspekt BMW ConnectedDrive komfort, informację/rozrywkę i bezpieczeństwo. Przynależne funkcje i elementy obsługi oznaczone są różnokolorowymi światłowodami, poprzez które pulsują informacje przetworzone na światło. Projekt studyjny wyposażony jest też w trzy supernowoczesne moni tory: wyświetlacz Head Up dla kierowcy, dowolnie programowalny zestaw wskaźników oraz tzw. wyświetlacz informacyjny pasażera obsługiwany przez przewodzące obicie tekstylne. Dzięki dostępowi do internetu i Augmented Reality monitory oferują wiele możliwości interakcji ze światem zewnętrznym. Na przykład pasażer może odbierać po drodze na ekranie aktualne informacje o imprezach w danym regionie. Jednym ruchem ręki może przekazać je kierowcy, kupić bilet albo rozpocząć prowadzenie przez nawigację do miejsca imprezy. W ten sposób jazda prowadzi nie tylko do celu, ale i w przyszłość. Więcej informacji o tym modelu studyjnym i innych projektach można znaleźć w nowym Future Lab BMW ConnectedDrive.

3 INNOWACYJNA ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA. WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO. KOMFORT INFOTAINMENT BEZPIECZEŃSTWO Serwis informacyjny Funkcje zdalne Usługi Google Bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika System nawigacyjny Professional nowej generacji i Real Time Traffi c Information Bluetooth Offi ce Funkcja dyktowania i notatki głosowe Złącze audio BMW Online BMW Apps Aupeo! Personal Internet Radio Wzywanie pomocy BMW Night Vision z Dynamic Light Spot Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up Wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników Ostrzeganie przed kolizją Gdy innowacyjne pomysły wzbogacają życie, jest to powód do radości. A gdy wzbogacają jazdę powód do fascynacji. Dzięki BMW ConnectedDrive poznasz wyjątkowe wyposażenie, które dzięki swoim innowacyjnym funkcjom zapewni Ci większy komfort, więcej informacji i rozrywki oraz większe bezpieczeństwo. Na życzenie Twoje BMW może być optymalnie połączone ze światem zewnętrznym. Różne usługi z zakresu zarządzania pojazdem, systemy wspomagające kierowcę oraz funkcje informacyjne oparte o telefonię komórkową zapewnią Ci przy tym zupełnie nową formę mobilności. Łatwiejsze będzie też korzystanie z urządzeń przenośnych na pokładzie. Innowacje te powstają na skutek ciągłych prac rozwojowych prowadzonych przez inżynierów BMW. Od dziesięcioleci tworzą jako prekursorzy inteligentne rozwiązania odpowiadające na coraz wyższe wymogi naszych czasów. Inżynierowie BMW łączą Twoje BMW ze światem teraźniejszości i przyszłości. Chcą sprawić, aby życie było wygodniejsze, zabawniejsze i bezpieczniejsze. Funkcje przedstawione w niniejszej broszurze prezentują wybór funkcji BMW ConnectedDrive. Daj się zafascynować naszą fascynacją innowacyjnymi rozwiązaniami. Side View, Surround View i kamera cofania Speed Limit Info z No Passing Info Cztery wyróżnienia dla wybitnej technologii: BMW ConnectedDrive zdobyło nagrodę Plus X Award w kategorii innowacyjności, stylistyki i komfortu obsługi oprócz tego w tym największym konkursie technologicznym, sportowym i lifestyle owym zostało nagrodzone tytułem Najlepsza technologia. Pierwsze radarowe urządzenie ostrzegania o odstępie w prototypie BMW Turbo. BMW jako pierwszy producent wprowadza telemetrię do sportów motorowych. Pierwszy w Europie wbudowany system nawigacyjny. Pierwsza oferta tele matyczna BMW Assist z funkcją wzywania pomocy. BMW Online jako pierwszy internetowy portal dostępny w pojeździe. Pierwszy na świecie interfejs umożliwiający pełną integrację ipoda w pojeździe. Po raz pierwszy na świecie możliwość korzystania z usług Google w samochodzie. BMW wprowadza nieograniczony dostęp do Internetu w samochodzie

4 BMW ConnectedDrive Komfort Infotainment Bezpieczeństwo DLA MNIE KOMFORT TO WIĘKSZA RADOŚĆ Z JAZDY POPRZEZ ODCIĄŻENIE KIEROWCY.

5 Serwis informacyjny łączy Cię z infolinią BMW i wysyła żądane adresy bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Musisz kupić kwiaty? Serwis informacyjny BMW prześle Ci adres najbliższej kwiaciarni bezpośrednio do systemu nawigacyjnego Serwis informacyjny ODPOWIEDŹ NA KAŻDE PYTANIE ZA NACIŚNIĘCIEM PRZYCISKU. Sympatyczny towarzysz podróży czyni ją przyjemniejszą i bardziej informatywną. Przynajmniej wtedy, gdy jest to opcjonalny serwis informacyjny BMW Assist. Dzięki niemu nie tylko z łatwością trafi sz do celu, ale i otrzymasz odpowiedź na wszystkie pytania. Wystarczy nacisnąć przycisk, a telefon zintegrowany z pojazdem połączy Cię z infolinią BMW oczywiście również za granicą. Zawsze możesz liczyć na pomoc w swoim ojczystym języku. Serwis informacyjny BMW Assist zna na przykład aktualne czasy przylotów i odlotów, adresy aptek i stacji benzynowych w pobliżu. Jeśli chcesz, możesz również wygodnie zarezerwować pokój w hotelu albo bilety do teatru. A co ciekawe: wszystkie adresy przekazywane są bezpośrednio do systemu nawigacyjnego w Twoim samochodzie. Usługa dostępna jest przez całą dobę i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie zdjęcia systemu nawigacyjnego Professional nowej generacji w tym katalogu przedstawiają widok tymczasowy. Zmiany zastrzeżone. Informacji o dostępności udzielają dealerzy BMW. Funkcje zdalne WYKLUCZA WĄTPLIWOŚCI I DAJE KONTROLĘ. Czy Twój samochód jest zamknięty? To pytanie często sobie zadajesz a z opcjonalnymi funkcjami zdalnymi BMW Assist łatwo znajdziesz na nie odpowiedź. Zadzwoń po prostu do infolinii BMW i sprawdź stan swojego pojazdu. W razie potrzeby Twój samochód można będzie zdalnie zamknąć lub otworzyć. W zależności od modelu pojazdu z funkcji zdalnych można też korzystać za pośrednictwem aplikacji My BMW Remote do smartfonu. Na przykład gdy trudno Ci będzie znaleźć Twoje BMW na dużym parkingu: wystarczy, że włączysz swoim smartfon sygnał świetlny w pojeździe. I już wiesz, gdzie stoi Twój samochód, i możesz go też od razu otworzyć swoim smartfonem. Ponadto w niektórych modelach BMW w ten sam sposób możliwa jest też obsługa klimatyzacji aby móc rozpocząć jazdę w przyjemnie schłodzonym aucie. Aplikacja My BMW Remote dostępna jest bezpłatnie do pobrania w Apple App Store i oferowana jest zarówno do modeli Apple iphone GS/ / S, jak i do wybranych telefonów z systemem Android. To oznacza dla Ciebie większy komfort. I to bez wątpliwości. My BMW Remote zamieni Twój iphone i wybrane smartfony w pilot do obsługi określonych funkcji Twojego BMW.

6 Usługi Google CAŁY ŚWIAT W SAMOCHODZIE POD JEDNYM ADRESEM. Bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika TRUDNY BAGAŻ, ŁATWE ROZWIĄZANIE. Wyszukiwanie kontaktów biznesowych przez funkcję Google Wyszukaj lokalnie jak w domu przy komputerze. Panoramio już w drodze pokazuje zdjęcia z miejsca, do którego jedziesz. Google połączy Cię na życzenie z całym światem tak komfortowo, jak w domu. Funkcja Google Wyszukaj lokalnie w BMW Online umożliwia wygodne szukanie informacji w Twoim BMW, na przykład fi rm w pobliżu Twojej aktualnej lokalizacji. Otrzymasz wszystkie istotne informacje i możesz przejmować adresy wygodnie, jednym kliknięciem, do systemu nawigacyjnego. Jeśli już w drodze chcesz zapoznać się z punktem docelowym Twojej podróży, to dzięki Google Panoramio lub Street View możesz obejrzeć zdjęcia tego miejsca udostępnione online w Google. Funkcja Send to Car w BMW Assist umożliwia wysyłanie adresów znalezionych w Google Maps z komputera osobistego bezpośrednio do pojazdu. Usługi Google pozwolą Ci dotrzeć do czegoś więcej niż sam cel podróży. To przydarzyło się chyba każdemu: stoisz z ciężkimi bagażami przed bagażnikiem, obie ręce masz zajęte i nie możesz sięgnąć po kluczyki, żeby otworzyć bagażnik. Z opcjonalnym dostępem komfortowym takie chwile to już przeszłość funkcja ta umożliwia bowiem bezdotykowe otwieranie bagażnika, gdy tylko masz przy sobie pilot radiowy. Wystarczy krótki ruch stopą pod tylnym zderzakiem Twojego BMW włącza się wtedy czujnik i pokrywa bagażnika otwiera się automatycznie. Ponadto w wybranych modelach możliwe jest także automatyczne zamykanie bagażnika za naciśnięciem przycisku. Nie trzeba więc już odstawiać bagażu, ponieważ dostęp komfortowy umożliwia wygodny załadunek w każdej sytuacji. Obie ręce zajęte? Nie ma problemu! Pokrywę bagażnika Twojego BMW można bardzo łatwo otworzyć bezdotykowo

7 Modele miast D poprowadzą Cię szczegółowo przez wiele miast w Europie i zapewniają orientację według charakterystycznych budynków. RTTI analizuje aktualną sytuację na drogach, ostrzega przed korkami i proponuje optymalne objazdy System nawigacyjny Professional nowej generacji i Real Time Traffi c Information (RTTI) DOSKONAŁA ORIENTACJA I SZYBKI DOJAZD DO CELU. Jazda z systemem nawigacyjnym Professional nowej generacji to czysta przyjemność. Opcjonalny system wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości, kontrastowy ekran kolorowy o dokładnym odwzorowaniu. Praktyczna funkcja szybkiego startu oraz brak opóźnień przy wpisach ułatwiają obsługę. Nawigacja na mapie D z ulepszonym prowadzeniem do celu, zdjęciami satelitarnymi i nowymi funkcjami, takimi jak asystent przewidywania i trasa ECO PRO skutecznie wspomagają kierowcę. Nowe funkcje rozrywki dostarczają np. informacji o utworach nadawanych przez radio. Oprócz tego możliwe jest wykorzystanie do dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie. Ponadto otrzymujesz aktualne informacje sytuacji na drogach o niespotykanej dotąd dokładności. RTTI w BMW Assist zgłasza w czasie rzeczywistym nawet drogi krajowe i wiele odcinków w miastach. Kierowca oprócz ostrzeżeń o korkach otrzymuje dokładne informacje o sytuacji na drodze potencjalnego objazdu. Dzięki RTTI dotrzesz do celu nie tylko szybciej, ale i w lepszej kondycji. Opcja będzie oferowana w coraz większej liczbie modeli BMW. Więcej informacji o dostępności można uzyskać u dealerów BMW. Side View, Surround View i kamera cofania ZACHOWAJ KONTROLĘ ZYSKAJ NA BEZPIECZEŃSTWIE. Ponieważ Twoje oczy nie mogą być wszędzie, Twoje BMW zrobi to za Ciebie. W przypadku funkcji Side View dwie kamery umieszczone w przednich nadkolach transmitują precyzyjny obraz sytuacji na drodze przed samochodem, ułatwiając wjazd i wyjazd z ulic i na skrzyżowaniach o złej widoczności. Patrząc w ten sposób, manewry są bardzo proste: Surround View zapewnia Ci ogląd sytuacji wokół pojazdu podczas parkowania i manewrowania w trudnych sytuacjach. Przedstawia widoku z góry samochodu BMW na monitorze pokładowym. Aby kierowca mógł spokojnie patrzeć przed siebie, kamera cofania pokazuje obszar za pojazdem komfortowo na monitorze pokładowym a za pomocą zielono-żółto-czerwonych wskazań czujników parkowania i interaktywnego wskazania toru jazdy można bezpiecznie dotrzeć w żądane miejsce. Surround View zapewnia ogląd sytuacji wokół pojazdu podczas wykonywania manewrów. Inteligentne połączenie PDC i kamery cofania na monitorze pokładowym

8 BMW ConnectedDrive Komfort Infotainment Bezpieczeństwo INFOTAINMENT TO DLA MNIE ROZRYWKA I INFORMACJE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE TECHNICZNYM.

9 Dzięki funkcji będziesz zawsze na bieżąco również podczas jazdy. Nie przegapisz już żadnego terminu kalendarz w Twoim smartfonie można wyświetlać na monitorze pokładowym Bluetooth Offi ce TWOJE MOBILNE BIURO. Komunikacja to podstawowy warunek sukcesu zawodowego ale tylko wtedy, gdy połączenie jest prawidłowe. Funkcja Bluetooth Offi ce zamieni Twoje BMW na życzenie w mobilne biuro z dwoma stanowiskami pracy. Z przygotowaniem do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth i USB i systemem nawigacyjnym Professional nowej generacji można korzystać w pojeździe nawet z dwóch wybranych telefonów komórkowych równolegle. Ta usługa przesyła najważniejsze funkcje biurowe Twojego smartfonu poprzez złącze Bluetooth do pojazdu i wyświetla je na monitorze pokładowym. Niezależnie od tego, czy są to notatki, zadania, kontakty, terminy czy e a te możesz nawet dać odczytać sobie na głos. Aby skorzystać z tych funkcji, nie musisz nawet brać swojego smartfonu do ręki, ponieważ Bluetooth Offi ce umożliwia obsługę urządzenia podczas jazdy za pomocą kontrolera idrive. Dzięki temu nie utracisz ani swojej sieci, ani komunikacji w drodze. Informacje o telefonach komórkowych obsługujących tę funkcję można znaleźć na stronie Opcja będzie oferowana w coraz większej liczbie modeli BMW. Więcej informacji o dostępności można uzyskać u dealerów BMW. Funkcja dyktowania i notatki głosowe MOBILNE BIURO. : NOTUJE I CZYTA NA GŁOS. Biuro w samochodzie: z wybranymi smartfonami możesz dyktować swoje e i SMS-y podczas jazdy. Z systemem nawigacyjnym Professional, przygotowaniem do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth i USB oraz z BMW Assist nie musisz już brać w tym celu telefonu komórkowego do ręki. Dzięki nowej funkcji dyktowania możesz swobodnie dyktować tekst w pojeździe. Poza pojazdem funkcja rozpoznawania głosu Dragon Dictate fi rmy Nuance zamienia dyktowany tekst na pisany, a Ty możesz go wysłać za pośrednictwem swojego smartfonu lub uzupełnić o dalszy tekst. Dodatkowy komfort zapewnia funkcja edycji, dzięki czemu możesz zadbać również o styl i gramatykę. Wykorzystaj jeszcze efektywniej drogę do pracy: BMW ConnectedDrive umożliwia w połączeniu z funkcją Bluetooth Offi ce odczytywanie na głos przychodzących i i SMS-ów. Oprócz tego nowa funkcja Voice Notes daje możliwość zapisywania i odtwarzania notatek głosowych oraz wysyłania ich em poprzez podłączony smartfon i zapisywania ich na pamięci przenośnej USB. Dyktuj SMS-y i e podczas jazdy i wysyłaj je za pośrednictwem smartfonu. Zapisuj notatki głosowe podczas jazdy i wysyłaj je za pośrednictwem podłączonego smartfonu.

10 Funkcja Bluetooth Audio Streaming pozwala bezprzedowodo przesyłać dane audio. Miłe dla oka i ucha: odtwarzanie muzyki z dysku i automatyczne wyświetlanie okładki albumu. Złącze audio BĄDŹ ZE SWOJĄ ULUBIONĄ MUZYKĄ NA JEDNEJ FALI. Gusta są różne, również w kwestii muzyki w BMW masz możliwość słuchania tylko tej muzyki, którą preferujesz. Z opcjonalnym złączem Bluetooth i funkcją strumieniowego przesyłania danych audio przez Bluetooth możesz odtwarzać swoje ulubione utwory z odtwarzacza MP lub smartfonu przez system audio w Twoim BMW i to bezprzewodowo przez złącze Bluetooth. Oprócz tego do dyspozycji masz dwa złącza USB: do podłączania urządzeń mobilnych za pomocą kabla w konsoli środkowej i podłączania pamięci przenośnej USB w schowku na rękawiczki. Zarówno złącze w schowku na rękawiczki jak i włożenie płyty CD umożliwia import muzyki na twardy dysk w Twoim BMW. Adapter zatrzaskowy pozwala na wyjątkowo łatwą i szeroką integrację iphone ów w pojeździe. Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, możesz zarządzać swoją muzyką podczas jazdy wygodnie za pomocą kontrolera idrive. W większości przypadków równocześnie z odtwarzanym utworem na monitorze pokładowym wyświetlana jest okładka albumu. BMW Online INFORMACJE BEZ GRANIC. Jeździć i być zawsze na bieżąco? Z BMW Online to żaden problem: wszystkie funkcje uporządkowane są w jeszcze atrakcyjniejszy wizualnie sposób, a ich obsługa jest jeszcze wygodniejsza. Na życzenie lokalne usługi pozwalają wyświetlać bezpośrednio na monitorze pokładowym istotne informacje o różnych miejscach. Dowiedz się więcej o okolicy, pogodzie w miejscu przyjazdu, sprawdzaj aktualne wiadomości i kursy giełdowe dzięki BMW Online. Dzięki aplikacjom BMW Browser w punkcie menu Aplikacje można ponadto zestawić sobie indywidualne usługi i funkcje, takie jak na przykład Wiki Local lub Postfi nder. Oprócz tego możesz wyświetlać do dziesięciu spersonalizowanych kanałów RSS. Jeśli chcesz, możesz dać sobie odczytać te informacje na głos. Dzięki temu będziesz mieć zawsze bieżące informacje i szybciej dotrzesz do celu. Cała transmisja danych odbywa się poprzez zamontowany na stałe w samochodzie moduł telefoniczny i jest całkowicie bezpłatna. Jeden przykład zastosowania BMW Online: aktualna lokalna prognoza pogody. Serwis informacyjny na pokładzie: znajdź swoje miejsce docelowe

11 Możliwe jest również połączenie z Facebookiem i Twitterem. BMW Apps TAK SIĘ APLIKUJE RADOŚĆ Z JAZDY. Aplikacje wzbogacają codzienne życie teraz również w Twoim BMW. Z wyposażeniem dodatkowym Apps, iphonem oraz aplikacją BMW Connected można korzystać z najróżniejszych funkcji. BMW Connected możesz pobrać bezpłatnie z Apple App Store na swój iphone. Następnie wystarczy tylko podłączyć urządzenie w samochodzie i uruchomić aplikację, aby móc komfortowo sterować funkcjami za pomocą kontrolera idrive i oglądać je na monitorze pokładowym. Poprzez system idrive można na przykład wyświetlać najnowsze wpisy na tablicy w portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Oprócz tego układ wyświetla wpisy w kalendarzu Twojego iphone a na monitorze pokładowym a na życzenie może je też odczytywać na głos. Dzięki temu nie przegapisz żadnego terminu i będziesz zawsze w kontakcie. Aupeo! Personal Internet Radio TYLKO TO, CO LUBISZ. Również na to BMW ma swój sposób Aupeo! Personal Internet Radio. Z wyposażeniem dodatkowym Apps, iphonem i bezpłatną aplikacją Aupeo! Personal Radio możesz słuchać tylko tego, na co masz ochotę. Indywidualizowane radio internetowe dostosowuje się do Twoich preferencji muzycznych. Możesz wybierać spośród gatunków muzycznych, które dają dostęp do biblioteki muzycznej obejmującej obecnie ponad milion utworów. Za pomocą przycisków Love i Ban na monitorze pokładowym możesz dopasować odtwarzaną muzykę. Po wybraniu Love Aupeo! zapamiętuje utwór i dodaje odpowiednie piosenki. Przycisk Ban usuwa odtwarzaną właśnie piosenkę i Aupeo! nie będzie już nadawać podobnych utworów. W ten sposób po krótkim czasie będziesz słuchać tylko tych utworów, które naprawdę lubisz. Aupeo! Personal Internet Radio pozwala zestawić radio internetowe całkowicie według własnego gustu. Dzięki BMW Apps możesz być w kontakcie ze swoimi przyjaciółmi, na przykład poprzez portal Facebook, nawet podczas jazdy. BMW Connected jest stale rozszerzane o nowe funkcje. Możesz na przykład wyświetlać wiadomości w formie kanałów RSS i szukać informacji z najbliższego otoczenia za pomocą funkcji Wiki Local. Albo wygodnie odbierać internetowe stacje radiowe z całego świata. Chcesz mieć swoje indywidualne radio internetowe? 20 21

12 BMW ConnectedDrive Komfort Infotainment Bezpieczeństwo CO JEST NAJLEPSZE W BEZPIECZEŃSTWIE? ŻE NIE MUSZĘ SOBIE NIM JUŻ ZAPRZĄTAĆ GŁOWY.

13 Kiedy liczy się każda sekunda, funkcja wzywania pomocy automatycznie zapewnia pomoc Wzywanie pomocy ZAWIADAMIA SŁUŻBY RATUNKOWE. W RAZIE WYPADKU NAWET AUTOMATYCZNIE. W razie wypadku liczy się każda sekunda. Szczególnie w razie utraty przytomności. W sytuacji wypadkowej czujniki kolizji w pojeździe automatycznie inicjują wezwanie pomocy poprzez telefon pokładowy pojazdu. Centrala telefoniczna BMW Assist otrzyma nie tylko informacje o Twojej dokładnej lokalizacji, ale i inne dane istotne przy udzielaniu pomocy, takie jak obrażenia, jakie mogli odnieść pasażerowie. Zapewnia to natychmiastowe podjęcie czynności ratunkowych adekwatnie do sytuacji. Jednocześnie nawiązywane jest bezpośrednie połączenie głosowe z pojazdem, przez które możesz skontaktować się z centralą telefoniczną BMW Assist. System można też aktywować przyciskiem na przykład wtedy, gdy jesteś świadkiem wypadku i chcesz wezwać pomoc. Funkcja wzywania pomocy w BMW Assist odznaczona została jako nowatorska technologia bezpieczeństwa nagrodą Euro NCAP Advanced Award. U Twego boku: w każdej sytuacji. I w każdej sekundzie. BMW Night Vision z Dynamic Light Spot BEZPIECZEŃSTWO W NOCY. DZIĘKI PODCZERWIENI. W nocy wszystkie koty są czarne. I ledwo widoczne na drodze. Podobnie jak piesi, rowerzyści lub spłoszona dzika zwierzyna. Dlatego wyposażenie dodatkowe BMW Night Vision pokazuje je na monitorze pokładowym: kamera na podczerwień umieszczona w atrapie chłodnicy rejestruje ciepło emitowane przez różne obiekty. Układ analizuje dane wideo i na ich podstawie ustala pozycję i kierunek ruchu obiektu, oraz to, czy w korytarzu zależnym od prędkości jazdy i kąta skrętu znajdują się piesi. Funkcja rozpoznawania osób ostrzega na dystansie do m optycznie o pieszych poruszających się w pobliżu jezdni. Nowa funkcja pilnego ostrzegania z ostrzeganiem wizualnym i akustycznym zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w krytycznych sytuacjach. Oprócz funkcji ostrzegania osoby, które spowodowały zadziałanie ostrzeżenia, oświetlane są dwiema diodami wysokiej mocy (Dynamic Light Spot) bez oślepiania tych osób. Dzięki temu kierowca może znacznie szybciej zauważyć osobę i adekwatnie zareagować. Z BMW Night Vision masz doskonałą widoczność również w nocy. Kamera termowizyjna transmituje obraz ludzi i zwierząt znajdujących się w odległości do kilkuset metrów. Gdy tylko pojawi się faktyczne zagrożenie, układ ostrzega o tym wyraźnymi sygnałami.

14 Wszystkie ważne informacje dotyczące jazdy, takie jak na przykład następny skręt, wyświetlane są w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Kierowca może w pełni skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu. Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up KIERUJE WZROK W ODPOWIEDNIĄ STRONĘ. Spojrzenie na prędkościomierz trwa dłużej niż myślisz. Przy prędkości km/h jest to niebezpiecznie długich metrów. Rozwiązaniem może być oferowany w wyposażeniu dodatkowym wyświetlacz BMW Head Up. Transmituje on informacje istotne podczas jazdy, takie jak prędkość, ograniczenia prędkości czy wskazówki nawigacyjne, w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Wyświetlane są też wszystkie ostrzeżenia kamery termowizyjnej BMW Night Vision na przykład piesi z ryzykiem kolizji. Abyś nie musiał już odrywać wzroku od drogi. Dane prezentowane są w postaci dobrze widocznego, kontrastowego i kolorowego obrazu na przedniej szybie. Pojawiają się w odległości ok. dwóch metrów od kierowcy, nad krawędzią maski silnika, i są doskonale widoczne w każdych warunkach świetlnych. Zapewnia to większe bezpieczeństwo, również w dłuższej perspektywie. Wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników ATRAKCYJNA PREZENTACJA INFORMACJI. Wzrok skupiony na najważniejszym to dewiza nowego opcjonalnego wielofunkcyjnego wyświetlacza wskaźników. Wyświetlacz wskazuje w odpowiedni sposób trzy ustawiane dowolnie programy jazdy Comfort, ECO PRO i Sport, kontynuując tym samym długą tradycję BMW w zakresie idealnej orientacji na kierowcę. Odpowiednie do sytuacji wskazania umożliwiają kierowcy wyjątkowo przyjemny, intuicyjny i szybki odbiór wyświetlanych informacji. Na przykład w trybie Comfort (wskazanie standardowe) aktualna prędkość wskazywana jest nie tylko wskazówką, ale jednocześnie powiększane są cyfry za pomocą efektu lupy. W trybie ECO PRO nowy wyświetlacz służy ograniczeniu zużycia paliwa elementy prędkościomierza i obrotomierza świecą dyskretnie na niebiesko. W trybie sportowym wyświetlacz świeci bardzo purystyczny w kolorze pomarańczowoczerwonym i wskazuje tylko dane istotne podczas sportowej jazdy. Tryb ECO PRO: oprócz zoptymalizowanych wskazań trybu Comfort obrotomierz wskazuje wtedy także wydajność. Tryb Sport: na prędkościomierzu wyświetlana jest dużymi cyframi aktualna prędkość jazdy, a na obrotomierzu duży symbol włączonego biegu Zdjęcie wielofunkcyjnego wyświetlacza wskaźników przedstawia widok tymczasowy. Zmiany zastrzeżone.

15 Układ nadzoruje odstęp od poprzedzających pojazdów i w razie potrzeby inicjuje hamowanie. Ostrzeganie przed kolizją wspomaga kierowcę w krytycznych sytuacjach. Ostrzeganie przed kolizją Z DYSTANSEM DO CELU. Są sytuacje, w których bliskość staje się niebezpiecznie bliska. Na przykład kiedy na chwilę odwrócisz uwagę, a poprzedzający Cię pojazd zacznie nagle hamować. W takich sytuacjach wspiera kierowcę opcjonalne ostrzeganie przed kolizją: system rozpoznaje poprzedzające pojazdy i ostrzega przy zbyt małym odstępem lub grożącej kolizji. Pierwszy stopień ostrzeżenie (ostrzeżenie wstępne) to symbol świecący na monitorze pokładowym. W drugim poziomie (pilne ostrzeżenie) symbol pulsuje i dodatkowo rozlega się sygnał dźwiękowy. Oprócz tego przygotowywane są hamulce, aby uzyskać maksymalny czas reakcji. Jeżeli nie zareagujesz, to w połączeniu z aktywnym tempomatem z funkcją Stop & Go aktywuje się funkcja hamowania. Oczywiście funkcję można w każdej chwili wyłączyć. W połączeniu z ostrzeganiem przed zjechaniem z pasa ruchu i funkcją Driving Assistant oferowane jest również ostrzeganie przed kolizją działające w oparciu o kamerę. Z kolei układ radarowy wchodzi w skład wyposażenia tempomatu aktywnego z funkcją Stop&Go. Driving Assistant Plus obejmuje funkcje obu układów. Speed Limit Info z No Passing Info ZNAKI DROGOWE POD KONTROLĄ. Nawet prowadząc z uwagą, można czasem przeoczyć jakiś znak drogowy. Jak to dobrze, że Twoje BMW będzie mogło samoczynnie rozpoznawać ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania i przypominać Ci o nich. Na życzenie funkcja Speed Limit Info wskazuje te informacje na wyświetlaczu informacyjnym lub na opcjonalnym wyświetlaczu Head Up. Za pomocą niewielkiej kamery system stale rejestruje znaki drogowe na skraju jezdni i zmienne znaki na przęsłach sygnalizacyjnych nad jezdnią oraz uwzględnia informacje systemu nawigacyjnego. Dzięki temu Speed Limit Info wyświetla aktualnie obowiązujące ograniczenie prędkości i znaki zakazu również w miejscowościach bez znaków drogowych. Oprócz tego funkcja rozpoznaje dodatkowe oznaczenia, np. podczas deszczu i wskazuje ograniczenia tylko wtedy, gdy obowiązują. Speed Limit Info daje Ci zawsze pełną kontrolę tak szybko, jak to możliwe. Funkcja Speed Limit Info wskazuje ograniczenia prędkości również na wielofunkcyjnym wyświetlaczu wskaźników i na wyświetlaczu Head Up. Opcjonalny wyświetlacz BMW Head Up wskazuje informacje funkcji Speed Limit Info i No Passing Info w bezpośrednim polu widzenia kierowcy

16 PRZEGLĄD WSZYSTKICH FUNKCJI CONNECTED DRIVE. W niniejszym przeglądzie znaleźć można ofertę BMW ConnectedDrive w wybranych krajach. Przedstawione tu innowacje reprezentują przekrój oferty BMW ConnectedDrive i nie są kompletne. Oferta BMW ConnectedDrive może różnić się w zależności od kraju (np. pod względem dostępności i nazewnictwa). Wszystkie sieciowe usługi BMW ConnectedDrive są dostępne przez cały czas pod warunkiem lokalnego zasięgu sieci telekomunikacyjnej i odpowiedniego wyposażenia samochodu. KOMFORT INFORMACJE I ROZRYWKA BEZPIECZEŃSTWO Dostępność w poszczególnych krajach (stan na / ) Serwis informacyjny* Funkcje zdalne* Google Wyszukaj lokalnie* Google Send to Car* Zdjęcia z miejsca docelowego Panoramio/Street View* Dostęp komfortowy z bezdo tykowym otwieraniem pokrywy bagażnika Real Time Traffi c Information* BMW TeleServices Surround View Import tras Moje trasy z BMW Online* Import tras Moje trasy z USB Speed Limit Info Profil kierowcy Usługi Crossborder * Tempomat aktywny z funkcją Stop & Go Asystent parkowania Informacja o parkingach* Informacja o kraju* Kamera cofania Send to phone* Stacje i ceny paliw* Sterowanie głosowe/ funkcja odczytu Pogoda na widoku mapy* Dodatkowe informacje i specjalnych punktach docelowych przez BMW Online* Informacja o sytuacji na drogach Trójwymiarowe modele miast BMW Live Bluetooth Office Notatki głosowe Funkcja dyktowania* Bluetooth Audio Streaming BMW Apps / PlugIn / Video Playback Wyświetlanie okładek albumów BMW Online Office* Notowania giełdowe* News/ Moje wiadomości* Aktualizacja oprogramowania z USB Radio cyfrowe High Defi nition Radio Internet Internet przez telefon klienta Telefon mobilny Muzyka z USB Aktualizacja tytułów muzycznych online* Tuner satelitarny Wzywanie pomocy* Wyświetlacz BMW Head Up Wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników BMW Night Vision BMW Night Vision z Dynamic Light Spot Ostrzeganie przed kolizją w oparciu o kamerę Ostrzeganie przed kolizją w oparciu o radar Side View Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu Asystent świateł drogowych Asystent świateł drogowych zapobiegający oślepianiu Ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu Speed Limit Info/ No Passing Info Australia x x x x x x x x Austria x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Belgia x x x x x x x x x x x Chiny x x x x x x x Francja x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Hiszpania x x x x x x x x x x x Holandia x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Japonia x x x x x x x Kanada x x x x x x x x x x x x Niemcy x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Polska x x x x x x x x x x x Rosja x x x x x x x x Stany Zjednoczone x x x x x x x x x x x x x x Szwajcaria x x x x x x x x x x x Wielka Brytania x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Włochy x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x funkcja dostępna funkcja niedostępna * Te oferty są przykładami wyposażenia dodatkowego BMW Assist i BMW Online oferowanego do wszystkich modeli BMW zależnie od posiadanego systemu nawigacyjnego przez okres do trzech, bezpłatnie, codziennie przez godziny na dobę również w innych krajach europejskich.

17 Więcej o BMW Radość z jazdy W katalogu podane są modele, elementy wyposażenia i możliwości konfi guracji (wyposażenie standardowe i dodatkowe) pojazdów dostarczanych przez BMW AG na rynek niemiecki. Pojazdy w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej mogą odbiegać od wyposażenia i konfi guracji opisanych w tym prospekcie pod względem wyposażenia standardowego i dodatkowego poszczególnych modeli. Informacji o wersjach wyposażenia w danym kraju udzielają salony sprzedaży BMW. Zmiany konstrukcji i wyposażenia zastrzeżone. BMW AG, Monachium/Niemcy. Przedruk, również we fragmentach, tylko za pisemną zgodą BMW AG, Monachium. BMW recommends BB. Printed in Germany.

Instrukcja obsługi samochodu. Contents A-Z. Radość z jazdy. Online Edition for Part no. 01 40 2 605 057-09 10 500

Instrukcja obsługi samochodu. Contents A-Z. Radość z jazdy. Online Edition for Part no. 01 40 2 605 057-09 10 500 Instrukcja obsługi samochodu Radość z jazdy Contents A-Z 523i 528i 535i 520d 525d 530d 535d Instrukcja obsługi samochodu Cieszy nas, że zdecydowali się Państwo na zakup samochodu BMW. Im lepiej poznają

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

WEB EDITION QUICK GUIDE

WEB EDITION QUICK GUIDE WEB EDITION QUICK GUIDE VÄLKOMMEN! Quick Guide zawiera opis wybranych funkcji w Państwa nowym samochodzie XC90 Twin Engine. Kompletne informacje dotyczące samochodu są zawarte w Instrukcji obsługi na wyświetlaczu

Bardziej szczegółowo

DOSKONAŁOŚĆ W NIEDOSKONAŁYM ŚWIECIE

DOSKONAŁOŚĆ W NIEDOSKONAŁYM ŚWIECIE NOWA HONDA Detale specyfikacji wyposażeniowej zawarte w tym katalogu nie odnoszą się do konkretnego produktu, który jest dostarczany lub sprzedawany przez firmę. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Wydanie 1.3 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

DROGI UŻYTKOWNIKU SAMOCHODU VOLVO DZIĘKUJEMY ZA WYBRANIE SAMOCHODU VOLVO

DROGI UŻYTKOWNIKU SAMOCHODU VOLVO DZIĘKUJEMY ZA WYBRANIE SAMOCHODU VOLVO WEB EDITION S ENSUS INFOTAINMENT DROGI UŻYTKOWNIKU SAMOCHODU VOLVO DZIĘKUJEMY ZA WYBRANIE SAMOCHODU VOLVO Mamy nadzieję, że samochód ten przez długie lata będzie dostarczał wielu powodów do radości. Został

Bardziej szczegółowo

Nowy Prius. * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy.

Nowy Prius. * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Nowy Prius * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Technologia Nowy Prius z systemem Hybrid Synergy Drive

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Środki ostrożności PL.3

Środki ostrożności PL.3 R-Link Spis treści Środki ostrożności....................................................................... PL.3 Informacje ogólne.......................................................................

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846 Wydanie 3.0 PL 620 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Wydanie 1.0 PL Model: Nokia 909.1 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 603

Instrukcja obsługi Nokia 603 Instrukcja obsługi Nokia 603 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Wprowadzenie 6 Klawisze i inne elementy 6 Wkładanie karty SIM 6 Wkładanie karty pamięci 8 Ładowanie telefonu 9 Włączanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

zūmo 590 Podręcznik użytkownika

zūmo 590 Podręcznik użytkownika zūmo 590 Podręcznik użytkownika Lipiec 2014 Wydrukowano na Tajwanie 190-01706-40_0C Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgodnie z prawami autorskimi, kopiowanie niniejszego podręcznika użytkownika w całości lub

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Wydanie 1.1 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Spis treści. >>> Spis treści

Spis treści. >>> Spis treści >>> Spis treści Spis treści Spis treści 2 Gwarancja 24-miesięczna 6 Gwarancja 6 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 7 Urządzenie nawigacyjne 9 Zawartość instrukcji obsługi 9 Użytkowanie 9 Nawigacja 9 Obrazy*

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 603

Podręcznik użytkownika Nokia 603 Podręcznik użytkownika Nokia 603 Wydanie 3.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Wprowadzenie 6 Klawisze i inne elementy 6 Wkładanie karty SIM 6 Wkładanie karty pamięci 8 Ładowanie telefonu 9 Włączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C6 01

Instrukcja obsługi Nokia C6 01 Instrukcja obsługi Nokia C6 01 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 6 Pierwsze kroki 8 Klawisze i części 8 Regulacja głośności połączenia telefonicznego, utworu lub wideo 10 Blokowanie

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów 2015/16

Katalog produktów 2015/16 Katalog produktów 2015/16 Wersja polska Przegląd produktów 2015 Wydanie 04/2015 AG Böblinger Straße 76 71065 Sindelfingen Niemcy Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w niniejszym katalogu znalazł się jak

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Wydanie 4.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Lumia z aktualizacją Windows Phone 8.1

Podręcznik użytkownika Lumia z aktualizacją Windows Phone 8.1 Podręcznik użytkownika Lumia z aktualizacją Windows Phone 8.1 Wydanie 1.0 PL Instrukcja obsługi informacje Ta instrukcja obsługi dotyczy instrukcji dla oprogramowania. Ważne: Aby uzyskać ważne informacje

Bardziej szczegółowo

GT-P7510. Instrukcja obsługi

GT-P7510. Instrukcja obsługi GT-P750 Instrukcja obsługi Korzystanie z instrukcji obsługi Gratulujemy zakupu urządzenia Samsung P750. To zaawansowane urządzenie, które można ze sobą praktycznie wszędzie zabrać, zapewnia użytkownikowi

Bardziej szczegółowo

TomTom GO Przewodnik informacyjny

TomTom GO Przewodnik informacyjny TomTom GO Przewodnik informacyjny Spis treści Poznaj usługi nawigacyjne TomTom 6 Nowości 7 Nowości w tej wersji... 7 Przygotowania 9 Montaż w samochodzie... 9 Umiejscowienie urządzenia... 9 Włączanie i

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Wydanie 5.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

SUGUYA FUKUSATO, Główny inżynier

SUGUYA FUKUSATO, Główny inżynier IS RODZINA IS Kierowanie się tradycyjnymi wskaźnikami to tylko jedna z dróg do wybitnych osiągnięć. ednak tworząc nowego sportowego sedana Lexus IS, podążaliśmy innym szlakiem. Zamiast tego wyznaczyłem

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Lumia z systemem Windows Phone 8.1 wersja 2

Podręcznik użytkownika Lumia z systemem Windows Phone 8.1 wersja 2 Podręcznik użytkownika Lumia z systemem Windows Phone 8.1 wersja 2 Wydanie 1.0 PL Instrukcja obsługi informacje Ta instrukcja obsługi dotyczy instrukcji dla oprogramowania. Ważne: Aby uzyskać ważne informacje

Bardziej szczegółowo

RV 760/Camper 760 Podręcznik użytkownika

RV 760/Camper 760 Podręcznik użytkownika RV 760/Camper 760 Podręcznik użytkownika Styczeń 2014 190-01600-40_0B Wydrukowano na Tajwanie Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgodnie z prawami autorskimi, kopiowanie niniejszego podręcznika użytkownika w

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 700

Podręcznik użytkownika Nokia 700 Podręcznik użytkownika Nokia 700 Wydanie 3.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Szybki start 7 Klawisze i części 7 Wkładanie karty SIM 7 Wkładanie karty pamięci 9 Ładowanie baterii 11 Ładowanie

Bardziej szczegółowo