BMW CONNECTED DRIVE. JEDYNE W SWOIM RODZAJU POŁĄCZENIE KIEROWCY, POJAZDU I OTOCZENIA. Połączony z Twoim światem. BMW ConnectedDrive.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BMW CONNECTED DRIVE. JEDYNE W SWOIM RODZAJU POŁĄCZENIE KIEROWCY, POJAZDU I OTOCZENIA. Połączony z Twoim światem. BMW ConnectedDrive. www.bmw."

Transkrypt

1 BMW ConnectedDrive Radość z jazdy BMW CONNECTED DRIVE. JEDYNE W SWOIM RODZAJU POŁĄCZENIE KIEROWCY, POJAZDU I OTOCZENIA. BMW ConnectedDrive Połączony z Twoim światem.

2 BMW Vision ConnectedDrive MOBILNA ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA W SPOJRZENIU PERSPEKTYWICZNYM. Wizje to wyobrażenia naszej przyszłości. Niektóre z nich są wyjąt kowo intrygujące: wraz z BMW Vision ConnectedDrive inżynierowie i projektanci BMW stworzyli nowatorską koncepcję informatycznego połączenia sieciowego pomiędzy kierowcą, samochodem i światem zewnętrznym. To studium stanowi nowy wzorzec samochodu jako integralnej części naszego życia w sieci. BMW Vision ConnectedDrive jest wizjonerskim roadsterem o styli styce, która fascynuje już na pierwszy rzut oka. Jego dynamiczne, płynne linie prowadzą wzrok od charakterystycznego frontu poprzez długą maskę silnika po niezwykłe połączenie karoserii i wnętrza. Klarowna forma dzieli wnętrze na trzy poziomy, zwane również warstwami. Każdy poziom symbolizuje jeden aspekt BMW ConnectedDrive komfort, informację/rozrywkę i bezpieczeństwo. Przynależne funkcje i elementy obsługi oznaczone są różnokolorowymi światłowodami, poprzez które pulsują informacje przetworzone na światło. Projekt studyjny wyposażony jest też w trzy supernowoczesne moni tory: wyświetlacz Head Up dla kierowcy, dowolnie programowalny zestaw wskaźników oraz tzw. wyświetlacz informacyjny pasażera obsługiwany przez przewodzące obicie tekstylne. Dzięki dostępowi do internetu i Augmented Reality monitory oferują wiele możliwości interakcji ze światem zewnętrznym. Na przykład pasażer może odbierać po drodze na ekranie aktualne informacje o imprezach w danym regionie. Jednym ruchem ręki może przekazać je kierowcy, kupić bilet albo rozpocząć prowadzenie przez nawigację do miejsca imprezy. W ten sposób jazda prowadzi nie tylko do celu, ale i w przyszłość. Więcej informacji o tym modelu studyjnym i innych projektach można znaleźć w nowym Future Lab BMW ConnectedDrive.

3 INNOWACYJNA ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA. WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO. KOMFORT INFOTAINMENT BEZPIECZEŃSTWO Serwis informacyjny Funkcje zdalne Usługi Google Bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika System nawigacyjny Professional nowej generacji i Real Time Traffi c Information Bluetooth Offi ce Funkcja dyktowania i notatki głosowe Złącze audio BMW Online BMW Apps Aupeo! Personal Internet Radio Wzywanie pomocy BMW Night Vision z Dynamic Light Spot Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up Wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników Ostrzeganie przed kolizją Gdy innowacyjne pomysły wzbogacają życie, jest to powód do radości. A gdy wzbogacają jazdę powód do fascynacji. Dzięki BMW ConnectedDrive poznasz wyjątkowe wyposażenie, które dzięki swoim innowacyjnym funkcjom zapewni Ci większy komfort, więcej informacji i rozrywki oraz większe bezpieczeństwo. Na życzenie Twoje BMW może być optymalnie połączone ze światem zewnętrznym. Różne usługi z zakresu zarządzania pojazdem, systemy wspomagające kierowcę oraz funkcje informacyjne oparte o telefonię komórkową zapewnią Ci przy tym zupełnie nową formę mobilności. Łatwiejsze będzie też korzystanie z urządzeń przenośnych na pokładzie. Innowacje te powstają na skutek ciągłych prac rozwojowych prowadzonych przez inżynierów BMW. Od dziesięcioleci tworzą jako prekursorzy inteligentne rozwiązania odpowiadające na coraz wyższe wymogi naszych czasów. Inżynierowie BMW łączą Twoje BMW ze światem teraźniejszości i przyszłości. Chcą sprawić, aby życie było wygodniejsze, zabawniejsze i bezpieczniejsze. Funkcje przedstawione w niniejszej broszurze prezentują wybór funkcji BMW ConnectedDrive. Daj się zafascynować naszą fascynacją innowacyjnymi rozwiązaniami. Side View, Surround View i kamera cofania Speed Limit Info z No Passing Info Cztery wyróżnienia dla wybitnej technologii: BMW ConnectedDrive zdobyło nagrodę Plus X Award w kategorii innowacyjności, stylistyki i komfortu obsługi oprócz tego w tym największym konkursie technologicznym, sportowym i lifestyle owym zostało nagrodzone tytułem Najlepsza technologia. Pierwsze radarowe urządzenie ostrzegania o odstępie w prototypie BMW Turbo. BMW jako pierwszy producent wprowadza telemetrię do sportów motorowych. Pierwszy w Europie wbudowany system nawigacyjny. Pierwsza oferta tele matyczna BMW Assist z funkcją wzywania pomocy. BMW Online jako pierwszy internetowy portal dostępny w pojeździe. Pierwszy na świecie interfejs umożliwiający pełną integrację ipoda w pojeździe. Po raz pierwszy na świecie możliwość korzystania z usług Google w samochodzie. BMW wprowadza nieograniczony dostęp do Internetu w samochodzie

4 BMW ConnectedDrive Komfort Infotainment Bezpieczeństwo DLA MNIE KOMFORT TO WIĘKSZA RADOŚĆ Z JAZDY POPRZEZ ODCIĄŻENIE KIEROWCY.

5 Serwis informacyjny łączy Cię z infolinią BMW i wysyła żądane adresy bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Musisz kupić kwiaty? Serwis informacyjny BMW prześle Ci adres najbliższej kwiaciarni bezpośrednio do systemu nawigacyjnego Serwis informacyjny ODPOWIEDŹ NA KAŻDE PYTANIE ZA NACIŚNIĘCIEM PRZYCISKU. Sympatyczny towarzysz podróży czyni ją przyjemniejszą i bardziej informatywną. Przynajmniej wtedy, gdy jest to opcjonalny serwis informacyjny BMW Assist. Dzięki niemu nie tylko z łatwością trafi sz do celu, ale i otrzymasz odpowiedź na wszystkie pytania. Wystarczy nacisnąć przycisk, a telefon zintegrowany z pojazdem połączy Cię z infolinią BMW oczywiście również za granicą. Zawsze możesz liczyć na pomoc w swoim ojczystym języku. Serwis informacyjny BMW Assist zna na przykład aktualne czasy przylotów i odlotów, adresy aptek i stacji benzynowych w pobliżu. Jeśli chcesz, możesz również wygodnie zarezerwować pokój w hotelu albo bilety do teatru. A co ciekawe: wszystkie adresy przekazywane są bezpośrednio do systemu nawigacyjnego w Twoim samochodzie. Usługa dostępna jest przez całą dobę i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie zdjęcia systemu nawigacyjnego Professional nowej generacji w tym katalogu przedstawiają widok tymczasowy. Zmiany zastrzeżone. Informacji o dostępności udzielają dealerzy BMW. Funkcje zdalne WYKLUCZA WĄTPLIWOŚCI I DAJE KONTROLĘ. Czy Twój samochód jest zamknięty? To pytanie często sobie zadajesz a z opcjonalnymi funkcjami zdalnymi BMW Assist łatwo znajdziesz na nie odpowiedź. Zadzwoń po prostu do infolinii BMW i sprawdź stan swojego pojazdu. W razie potrzeby Twój samochód można będzie zdalnie zamknąć lub otworzyć. W zależności od modelu pojazdu z funkcji zdalnych można też korzystać za pośrednictwem aplikacji My BMW Remote do smartfonu. Na przykład gdy trudno Ci będzie znaleźć Twoje BMW na dużym parkingu: wystarczy, że włączysz swoim smartfon sygnał świetlny w pojeździe. I już wiesz, gdzie stoi Twój samochód, i możesz go też od razu otworzyć swoim smartfonem. Ponadto w niektórych modelach BMW w ten sam sposób możliwa jest też obsługa klimatyzacji aby móc rozpocząć jazdę w przyjemnie schłodzonym aucie. Aplikacja My BMW Remote dostępna jest bezpłatnie do pobrania w Apple App Store i oferowana jest zarówno do modeli Apple iphone GS/ / S, jak i do wybranych telefonów z systemem Android. To oznacza dla Ciebie większy komfort. I to bez wątpliwości. My BMW Remote zamieni Twój iphone i wybrane smartfony w pilot do obsługi określonych funkcji Twojego BMW.

6 Usługi Google CAŁY ŚWIAT W SAMOCHODZIE POD JEDNYM ADRESEM. Bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika TRUDNY BAGAŻ, ŁATWE ROZWIĄZANIE. Wyszukiwanie kontaktów biznesowych przez funkcję Google Wyszukaj lokalnie jak w domu przy komputerze. Panoramio już w drodze pokazuje zdjęcia z miejsca, do którego jedziesz. Google połączy Cię na życzenie z całym światem tak komfortowo, jak w domu. Funkcja Google Wyszukaj lokalnie w BMW Online umożliwia wygodne szukanie informacji w Twoim BMW, na przykład fi rm w pobliżu Twojej aktualnej lokalizacji. Otrzymasz wszystkie istotne informacje i możesz przejmować adresy wygodnie, jednym kliknięciem, do systemu nawigacyjnego. Jeśli już w drodze chcesz zapoznać się z punktem docelowym Twojej podróży, to dzięki Google Panoramio lub Street View możesz obejrzeć zdjęcia tego miejsca udostępnione online w Google. Funkcja Send to Car w BMW Assist umożliwia wysyłanie adresów znalezionych w Google Maps z komputera osobistego bezpośrednio do pojazdu. Usługi Google pozwolą Ci dotrzeć do czegoś więcej niż sam cel podróży. To przydarzyło się chyba każdemu: stoisz z ciężkimi bagażami przed bagażnikiem, obie ręce masz zajęte i nie możesz sięgnąć po kluczyki, żeby otworzyć bagażnik. Z opcjonalnym dostępem komfortowym takie chwile to już przeszłość funkcja ta umożliwia bowiem bezdotykowe otwieranie bagażnika, gdy tylko masz przy sobie pilot radiowy. Wystarczy krótki ruch stopą pod tylnym zderzakiem Twojego BMW włącza się wtedy czujnik i pokrywa bagażnika otwiera się automatycznie. Ponadto w wybranych modelach możliwe jest także automatyczne zamykanie bagażnika za naciśnięciem przycisku. Nie trzeba więc już odstawiać bagażu, ponieważ dostęp komfortowy umożliwia wygodny załadunek w każdej sytuacji. Obie ręce zajęte? Nie ma problemu! Pokrywę bagażnika Twojego BMW można bardzo łatwo otworzyć bezdotykowo

7 Modele miast D poprowadzą Cię szczegółowo przez wiele miast w Europie i zapewniają orientację według charakterystycznych budynków. RTTI analizuje aktualną sytuację na drogach, ostrzega przed korkami i proponuje optymalne objazdy System nawigacyjny Professional nowej generacji i Real Time Traffi c Information (RTTI) DOSKONAŁA ORIENTACJA I SZYBKI DOJAZD DO CELU. Jazda z systemem nawigacyjnym Professional nowej generacji to czysta przyjemność. Opcjonalny system wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości, kontrastowy ekran kolorowy o dokładnym odwzorowaniu. Praktyczna funkcja szybkiego startu oraz brak opóźnień przy wpisach ułatwiają obsługę. Nawigacja na mapie D z ulepszonym prowadzeniem do celu, zdjęciami satelitarnymi i nowymi funkcjami, takimi jak asystent przewidywania i trasa ECO PRO skutecznie wspomagają kierowcę. Nowe funkcje rozrywki dostarczają np. informacji o utworach nadawanych przez radio. Oprócz tego możliwe jest wykorzystanie do dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie. Ponadto otrzymujesz aktualne informacje sytuacji na drogach o niespotykanej dotąd dokładności. RTTI w BMW Assist zgłasza w czasie rzeczywistym nawet drogi krajowe i wiele odcinków w miastach. Kierowca oprócz ostrzeżeń o korkach otrzymuje dokładne informacje o sytuacji na drodze potencjalnego objazdu. Dzięki RTTI dotrzesz do celu nie tylko szybciej, ale i w lepszej kondycji. Opcja będzie oferowana w coraz większej liczbie modeli BMW. Więcej informacji o dostępności można uzyskać u dealerów BMW. Side View, Surround View i kamera cofania ZACHOWAJ KONTROLĘ ZYSKAJ NA BEZPIECZEŃSTWIE. Ponieważ Twoje oczy nie mogą być wszędzie, Twoje BMW zrobi to za Ciebie. W przypadku funkcji Side View dwie kamery umieszczone w przednich nadkolach transmitują precyzyjny obraz sytuacji na drodze przed samochodem, ułatwiając wjazd i wyjazd z ulic i na skrzyżowaniach o złej widoczności. Patrząc w ten sposób, manewry są bardzo proste: Surround View zapewnia Ci ogląd sytuacji wokół pojazdu podczas parkowania i manewrowania w trudnych sytuacjach. Przedstawia widoku z góry samochodu BMW na monitorze pokładowym. Aby kierowca mógł spokojnie patrzeć przed siebie, kamera cofania pokazuje obszar za pojazdem komfortowo na monitorze pokładowym a za pomocą zielono-żółto-czerwonych wskazań czujników parkowania i interaktywnego wskazania toru jazdy można bezpiecznie dotrzeć w żądane miejsce. Surround View zapewnia ogląd sytuacji wokół pojazdu podczas wykonywania manewrów. Inteligentne połączenie PDC i kamery cofania na monitorze pokładowym

8 BMW ConnectedDrive Komfort Infotainment Bezpieczeństwo INFOTAINMENT TO DLA MNIE ROZRYWKA I INFORMACJE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE TECHNICZNYM.

9 Dzięki funkcji będziesz zawsze na bieżąco również podczas jazdy. Nie przegapisz już żadnego terminu kalendarz w Twoim smartfonie można wyświetlać na monitorze pokładowym Bluetooth Offi ce TWOJE MOBILNE BIURO. Komunikacja to podstawowy warunek sukcesu zawodowego ale tylko wtedy, gdy połączenie jest prawidłowe. Funkcja Bluetooth Offi ce zamieni Twoje BMW na życzenie w mobilne biuro z dwoma stanowiskami pracy. Z przygotowaniem do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth i USB i systemem nawigacyjnym Professional nowej generacji można korzystać w pojeździe nawet z dwóch wybranych telefonów komórkowych równolegle. Ta usługa przesyła najważniejsze funkcje biurowe Twojego smartfonu poprzez złącze Bluetooth do pojazdu i wyświetla je na monitorze pokładowym. Niezależnie od tego, czy są to notatki, zadania, kontakty, terminy czy e a te możesz nawet dać odczytać sobie na głos. Aby skorzystać z tych funkcji, nie musisz nawet brać swojego smartfonu do ręki, ponieważ Bluetooth Offi ce umożliwia obsługę urządzenia podczas jazdy za pomocą kontrolera idrive. Dzięki temu nie utracisz ani swojej sieci, ani komunikacji w drodze. Informacje o telefonach komórkowych obsługujących tę funkcję można znaleźć na stronie Opcja będzie oferowana w coraz większej liczbie modeli BMW. Więcej informacji o dostępności można uzyskać u dealerów BMW. Funkcja dyktowania i notatki głosowe MOBILNE BIURO. : NOTUJE I CZYTA NA GŁOS. Biuro w samochodzie: z wybranymi smartfonami możesz dyktować swoje e i SMS-y podczas jazdy. Z systemem nawigacyjnym Professional, przygotowaniem do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth i USB oraz z BMW Assist nie musisz już brać w tym celu telefonu komórkowego do ręki. Dzięki nowej funkcji dyktowania możesz swobodnie dyktować tekst w pojeździe. Poza pojazdem funkcja rozpoznawania głosu Dragon Dictate fi rmy Nuance zamienia dyktowany tekst na pisany, a Ty możesz go wysłać za pośrednictwem swojego smartfonu lub uzupełnić o dalszy tekst. Dodatkowy komfort zapewnia funkcja edycji, dzięki czemu możesz zadbać również o styl i gramatykę. Wykorzystaj jeszcze efektywniej drogę do pracy: BMW ConnectedDrive umożliwia w połączeniu z funkcją Bluetooth Offi ce odczytywanie na głos przychodzących i i SMS-ów. Oprócz tego nowa funkcja Voice Notes daje możliwość zapisywania i odtwarzania notatek głosowych oraz wysyłania ich em poprzez podłączony smartfon i zapisywania ich na pamięci przenośnej USB. Dyktuj SMS-y i e podczas jazdy i wysyłaj je za pośrednictwem smartfonu. Zapisuj notatki głosowe podczas jazdy i wysyłaj je za pośrednictwem podłączonego smartfonu.

10 Funkcja Bluetooth Audio Streaming pozwala bezprzedowodo przesyłać dane audio. Miłe dla oka i ucha: odtwarzanie muzyki z dysku i automatyczne wyświetlanie okładki albumu. Złącze audio BĄDŹ ZE SWOJĄ ULUBIONĄ MUZYKĄ NA JEDNEJ FALI. Gusta są różne, również w kwestii muzyki w BMW masz możliwość słuchania tylko tej muzyki, którą preferujesz. Z opcjonalnym złączem Bluetooth i funkcją strumieniowego przesyłania danych audio przez Bluetooth możesz odtwarzać swoje ulubione utwory z odtwarzacza MP lub smartfonu przez system audio w Twoim BMW i to bezprzewodowo przez złącze Bluetooth. Oprócz tego do dyspozycji masz dwa złącza USB: do podłączania urządzeń mobilnych za pomocą kabla w konsoli środkowej i podłączania pamięci przenośnej USB w schowku na rękawiczki. Zarówno złącze w schowku na rękawiczki jak i włożenie płyty CD umożliwia import muzyki na twardy dysk w Twoim BMW. Adapter zatrzaskowy pozwala na wyjątkowo łatwą i szeroką integrację iphone ów w pojeździe. Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, możesz zarządzać swoją muzyką podczas jazdy wygodnie za pomocą kontrolera idrive. W większości przypadków równocześnie z odtwarzanym utworem na monitorze pokładowym wyświetlana jest okładka albumu. BMW Online INFORMACJE BEZ GRANIC. Jeździć i być zawsze na bieżąco? Z BMW Online to żaden problem: wszystkie funkcje uporządkowane są w jeszcze atrakcyjniejszy wizualnie sposób, a ich obsługa jest jeszcze wygodniejsza. Na życzenie lokalne usługi pozwalają wyświetlać bezpośrednio na monitorze pokładowym istotne informacje o różnych miejscach. Dowiedz się więcej o okolicy, pogodzie w miejscu przyjazdu, sprawdzaj aktualne wiadomości i kursy giełdowe dzięki BMW Online. Dzięki aplikacjom BMW Browser w punkcie menu Aplikacje można ponadto zestawić sobie indywidualne usługi i funkcje, takie jak na przykład Wiki Local lub Postfi nder. Oprócz tego możesz wyświetlać do dziesięciu spersonalizowanych kanałów RSS. Jeśli chcesz, możesz dać sobie odczytać te informacje na głos. Dzięki temu będziesz mieć zawsze bieżące informacje i szybciej dotrzesz do celu. Cała transmisja danych odbywa się poprzez zamontowany na stałe w samochodzie moduł telefoniczny i jest całkowicie bezpłatna. Jeden przykład zastosowania BMW Online: aktualna lokalna prognoza pogody. Serwis informacyjny na pokładzie: znajdź swoje miejsce docelowe

11 Możliwe jest również połączenie z Facebookiem i Twitterem. BMW Apps TAK SIĘ APLIKUJE RADOŚĆ Z JAZDY. Aplikacje wzbogacają codzienne życie teraz również w Twoim BMW. Z wyposażeniem dodatkowym Apps, iphonem oraz aplikacją BMW Connected można korzystać z najróżniejszych funkcji. BMW Connected możesz pobrać bezpłatnie z Apple App Store na swój iphone. Następnie wystarczy tylko podłączyć urządzenie w samochodzie i uruchomić aplikację, aby móc komfortowo sterować funkcjami za pomocą kontrolera idrive i oglądać je na monitorze pokładowym. Poprzez system idrive można na przykład wyświetlać najnowsze wpisy na tablicy w portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Oprócz tego układ wyświetla wpisy w kalendarzu Twojego iphone a na monitorze pokładowym a na życzenie może je też odczytywać na głos. Dzięki temu nie przegapisz żadnego terminu i będziesz zawsze w kontakcie. Aupeo! Personal Internet Radio TYLKO TO, CO LUBISZ. Również na to BMW ma swój sposób Aupeo! Personal Internet Radio. Z wyposażeniem dodatkowym Apps, iphonem i bezpłatną aplikacją Aupeo! Personal Radio możesz słuchać tylko tego, na co masz ochotę. Indywidualizowane radio internetowe dostosowuje się do Twoich preferencji muzycznych. Możesz wybierać spośród gatunków muzycznych, które dają dostęp do biblioteki muzycznej obejmującej obecnie ponad milion utworów. Za pomocą przycisków Love i Ban na monitorze pokładowym możesz dopasować odtwarzaną muzykę. Po wybraniu Love Aupeo! zapamiętuje utwór i dodaje odpowiednie piosenki. Przycisk Ban usuwa odtwarzaną właśnie piosenkę i Aupeo! nie będzie już nadawać podobnych utworów. W ten sposób po krótkim czasie będziesz słuchać tylko tych utworów, które naprawdę lubisz. Aupeo! Personal Internet Radio pozwala zestawić radio internetowe całkowicie według własnego gustu. Dzięki BMW Apps możesz być w kontakcie ze swoimi przyjaciółmi, na przykład poprzez portal Facebook, nawet podczas jazdy. BMW Connected jest stale rozszerzane o nowe funkcje. Możesz na przykład wyświetlać wiadomości w formie kanałów RSS i szukać informacji z najbliższego otoczenia za pomocą funkcji Wiki Local. Albo wygodnie odbierać internetowe stacje radiowe z całego świata. Chcesz mieć swoje indywidualne radio internetowe? 20 21

12 BMW ConnectedDrive Komfort Infotainment Bezpieczeństwo CO JEST NAJLEPSZE W BEZPIECZEŃSTWIE? ŻE NIE MUSZĘ SOBIE NIM JUŻ ZAPRZĄTAĆ GŁOWY.

13 Kiedy liczy się każda sekunda, funkcja wzywania pomocy automatycznie zapewnia pomoc Wzywanie pomocy ZAWIADAMIA SŁUŻBY RATUNKOWE. W RAZIE WYPADKU NAWET AUTOMATYCZNIE. W razie wypadku liczy się każda sekunda. Szczególnie w razie utraty przytomności. W sytuacji wypadkowej czujniki kolizji w pojeździe automatycznie inicjują wezwanie pomocy poprzez telefon pokładowy pojazdu. Centrala telefoniczna BMW Assist otrzyma nie tylko informacje o Twojej dokładnej lokalizacji, ale i inne dane istotne przy udzielaniu pomocy, takie jak obrażenia, jakie mogli odnieść pasażerowie. Zapewnia to natychmiastowe podjęcie czynności ratunkowych adekwatnie do sytuacji. Jednocześnie nawiązywane jest bezpośrednie połączenie głosowe z pojazdem, przez które możesz skontaktować się z centralą telefoniczną BMW Assist. System można też aktywować przyciskiem na przykład wtedy, gdy jesteś świadkiem wypadku i chcesz wezwać pomoc. Funkcja wzywania pomocy w BMW Assist odznaczona została jako nowatorska technologia bezpieczeństwa nagrodą Euro NCAP Advanced Award. U Twego boku: w każdej sytuacji. I w każdej sekundzie. BMW Night Vision z Dynamic Light Spot BEZPIECZEŃSTWO W NOCY. DZIĘKI PODCZERWIENI. W nocy wszystkie koty są czarne. I ledwo widoczne na drodze. Podobnie jak piesi, rowerzyści lub spłoszona dzika zwierzyna. Dlatego wyposażenie dodatkowe BMW Night Vision pokazuje je na monitorze pokładowym: kamera na podczerwień umieszczona w atrapie chłodnicy rejestruje ciepło emitowane przez różne obiekty. Układ analizuje dane wideo i na ich podstawie ustala pozycję i kierunek ruchu obiektu, oraz to, czy w korytarzu zależnym od prędkości jazdy i kąta skrętu znajdują się piesi. Funkcja rozpoznawania osób ostrzega na dystansie do m optycznie o pieszych poruszających się w pobliżu jezdni. Nowa funkcja pilnego ostrzegania z ostrzeganiem wizualnym i akustycznym zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w krytycznych sytuacjach. Oprócz funkcji ostrzegania osoby, które spowodowały zadziałanie ostrzeżenia, oświetlane są dwiema diodami wysokiej mocy (Dynamic Light Spot) bez oślepiania tych osób. Dzięki temu kierowca może znacznie szybciej zauważyć osobę i adekwatnie zareagować. Z BMW Night Vision masz doskonałą widoczność również w nocy. Kamera termowizyjna transmituje obraz ludzi i zwierząt znajdujących się w odległości do kilkuset metrów. Gdy tylko pojawi się faktyczne zagrożenie, układ ostrzega o tym wyraźnymi sygnałami.

14 Wszystkie ważne informacje dotyczące jazdy, takie jak na przykład następny skręt, wyświetlane są w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Kierowca może w pełni skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu. Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up KIERUJE WZROK W ODPOWIEDNIĄ STRONĘ. Spojrzenie na prędkościomierz trwa dłużej niż myślisz. Przy prędkości km/h jest to niebezpiecznie długich metrów. Rozwiązaniem może być oferowany w wyposażeniu dodatkowym wyświetlacz BMW Head Up. Transmituje on informacje istotne podczas jazdy, takie jak prędkość, ograniczenia prędkości czy wskazówki nawigacyjne, w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Wyświetlane są też wszystkie ostrzeżenia kamery termowizyjnej BMW Night Vision na przykład piesi z ryzykiem kolizji. Abyś nie musiał już odrywać wzroku od drogi. Dane prezentowane są w postaci dobrze widocznego, kontrastowego i kolorowego obrazu na przedniej szybie. Pojawiają się w odległości ok. dwóch metrów od kierowcy, nad krawędzią maski silnika, i są doskonale widoczne w każdych warunkach świetlnych. Zapewnia to większe bezpieczeństwo, również w dłuższej perspektywie. Wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników ATRAKCYJNA PREZENTACJA INFORMACJI. Wzrok skupiony na najważniejszym to dewiza nowego opcjonalnego wielofunkcyjnego wyświetlacza wskaźników. Wyświetlacz wskazuje w odpowiedni sposób trzy ustawiane dowolnie programy jazdy Comfort, ECO PRO i Sport, kontynuując tym samym długą tradycję BMW w zakresie idealnej orientacji na kierowcę. Odpowiednie do sytuacji wskazania umożliwiają kierowcy wyjątkowo przyjemny, intuicyjny i szybki odbiór wyświetlanych informacji. Na przykład w trybie Comfort (wskazanie standardowe) aktualna prędkość wskazywana jest nie tylko wskazówką, ale jednocześnie powiększane są cyfry za pomocą efektu lupy. W trybie ECO PRO nowy wyświetlacz służy ograniczeniu zużycia paliwa elementy prędkościomierza i obrotomierza świecą dyskretnie na niebiesko. W trybie sportowym wyświetlacz świeci bardzo purystyczny w kolorze pomarańczowoczerwonym i wskazuje tylko dane istotne podczas sportowej jazdy. Tryb ECO PRO: oprócz zoptymalizowanych wskazań trybu Comfort obrotomierz wskazuje wtedy także wydajność. Tryb Sport: na prędkościomierzu wyświetlana jest dużymi cyframi aktualna prędkość jazdy, a na obrotomierzu duży symbol włączonego biegu Zdjęcie wielofunkcyjnego wyświetlacza wskaźników przedstawia widok tymczasowy. Zmiany zastrzeżone.

15 Układ nadzoruje odstęp od poprzedzających pojazdów i w razie potrzeby inicjuje hamowanie. Ostrzeganie przed kolizją wspomaga kierowcę w krytycznych sytuacjach. Ostrzeganie przed kolizją Z DYSTANSEM DO CELU. Są sytuacje, w których bliskość staje się niebezpiecznie bliska. Na przykład kiedy na chwilę odwrócisz uwagę, a poprzedzający Cię pojazd zacznie nagle hamować. W takich sytuacjach wspiera kierowcę opcjonalne ostrzeganie przed kolizją: system rozpoznaje poprzedzające pojazdy i ostrzega przy zbyt małym odstępem lub grożącej kolizji. Pierwszy stopień ostrzeżenie (ostrzeżenie wstępne) to symbol świecący na monitorze pokładowym. W drugim poziomie (pilne ostrzeżenie) symbol pulsuje i dodatkowo rozlega się sygnał dźwiękowy. Oprócz tego przygotowywane są hamulce, aby uzyskać maksymalny czas reakcji. Jeżeli nie zareagujesz, to w połączeniu z aktywnym tempomatem z funkcją Stop & Go aktywuje się funkcja hamowania. Oczywiście funkcję można w każdej chwili wyłączyć. W połączeniu z ostrzeganiem przed zjechaniem z pasa ruchu i funkcją Driving Assistant oferowane jest również ostrzeganie przed kolizją działające w oparciu o kamerę. Z kolei układ radarowy wchodzi w skład wyposażenia tempomatu aktywnego z funkcją Stop&Go. Driving Assistant Plus obejmuje funkcje obu układów. Speed Limit Info z No Passing Info ZNAKI DROGOWE POD KONTROLĄ. Nawet prowadząc z uwagą, można czasem przeoczyć jakiś znak drogowy. Jak to dobrze, że Twoje BMW będzie mogło samoczynnie rozpoznawać ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania i przypominać Ci o nich. Na życzenie funkcja Speed Limit Info wskazuje te informacje na wyświetlaczu informacyjnym lub na opcjonalnym wyświetlaczu Head Up. Za pomocą niewielkiej kamery system stale rejestruje znaki drogowe na skraju jezdni i zmienne znaki na przęsłach sygnalizacyjnych nad jezdnią oraz uwzględnia informacje systemu nawigacyjnego. Dzięki temu Speed Limit Info wyświetla aktualnie obowiązujące ograniczenie prędkości i znaki zakazu również w miejscowościach bez znaków drogowych. Oprócz tego funkcja rozpoznaje dodatkowe oznaczenia, np. podczas deszczu i wskazuje ograniczenia tylko wtedy, gdy obowiązują. Speed Limit Info daje Ci zawsze pełną kontrolę tak szybko, jak to możliwe. Funkcja Speed Limit Info wskazuje ograniczenia prędkości również na wielofunkcyjnym wyświetlaczu wskaźników i na wyświetlaczu Head Up. Opcjonalny wyświetlacz BMW Head Up wskazuje informacje funkcji Speed Limit Info i No Passing Info w bezpośrednim polu widzenia kierowcy

16 PRZEGLĄD WSZYSTKICH FUNKCJI CONNECTED DRIVE. W niniejszym przeglądzie znaleźć można ofertę BMW ConnectedDrive w wybranych krajach. Przedstawione tu innowacje reprezentują przekrój oferty BMW ConnectedDrive i nie są kompletne. Oferta BMW ConnectedDrive może różnić się w zależności od kraju (np. pod względem dostępności i nazewnictwa). Wszystkie sieciowe usługi BMW ConnectedDrive są dostępne przez cały czas pod warunkiem lokalnego zasięgu sieci telekomunikacyjnej i odpowiedniego wyposażenia samochodu. KOMFORT INFORMACJE I ROZRYWKA BEZPIECZEŃSTWO Dostępność w poszczególnych krajach (stan na / ) Serwis informacyjny* Funkcje zdalne* Google Wyszukaj lokalnie* Google Send to Car* Zdjęcia z miejsca docelowego Panoramio/Street View* Dostęp komfortowy z bezdo tykowym otwieraniem pokrywy bagażnika Real Time Traffi c Information* BMW TeleServices Surround View Import tras Moje trasy z BMW Online* Import tras Moje trasy z USB Speed Limit Info Profil kierowcy Usługi Crossborder * Tempomat aktywny z funkcją Stop & Go Asystent parkowania Informacja o parkingach* Informacja o kraju* Kamera cofania Send to phone* Stacje i ceny paliw* Sterowanie głosowe/ funkcja odczytu Pogoda na widoku mapy* Dodatkowe informacje i specjalnych punktach docelowych przez BMW Online* Informacja o sytuacji na drogach Trójwymiarowe modele miast BMW Live Bluetooth Office Notatki głosowe Funkcja dyktowania* Bluetooth Audio Streaming BMW Apps / PlugIn / Video Playback Wyświetlanie okładek albumów BMW Online Office* Notowania giełdowe* News/ Moje wiadomości* Aktualizacja oprogramowania z USB Radio cyfrowe High Defi nition Radio Internet Internet przez telefon klienta Telefon mobilny Muzyka z USB Aktualizacja tytułów muzycznych online* Tuner satelitarny Wzywanie pomocy* Wyświetlacz BMW Head Up Wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników BMW Night Vision BMW Night Vision z Dynamic Light Spot Ostrzeganie przed kolizją w oparciu o kamerę Ostrzeganie przed kolizją w oparciu o radar Side View Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu Asystent świateł drogowych Asystent świateł drogowych zapobiegający oślepianiu Ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu Speed Limit Info/ No Passing Info Australia x x x x x x x x Austria x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Belgia x x x x x x x x x x x Chiny x x x x x x x Francja x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Hiszpania x x x x x x x x x x x Holandia x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Japonia x x x x x x x Kanada x x x x x x x x x x x x Niemcy x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Polska x x x x x x x x x x x Rosja x x x x x x x x Stany Zjednoczone x x x x x x x x x x x x x x Szwajcaria x x x x x x x x x x x Wielka Brytania x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x Włochy x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x funkcja dostępna funkcja niedostępna * Te oferty są przykładami wyposażenia dodatkowego BMW Assist i BMW Online oferowanego do wszystkich modeli BMW zależnie od posiadanego systemu nawigacyjnego przez okres do trzech, bezpłatnie, codziennie przez godziny na dobę również w innych krajach europejskich.

17 Więcej o BMW Radość z jazdy W katalogu podane są modele, elementy wyposażenia i możliwości konfi guracji (wyposażenie standardowe i dodatkowe) pojazdów dostarczanych przez BMW AG na rynek niemiecki. Pojazdy w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej mogą odbiegać od wyposażenia i konfi guracji opisanych w tym prospekcie pod względem wyposażenia standardowego i dodatkowego poszczególnych modeli. Informacji o wersjach wyposażenia w danym kraju udzielają salony sprzedaży BMW. Zmiany konstrukcji i wyposażenia zastrzeżone. BMW AG, Monachium/Niemcy. Przedruk, również we fragmentach, tylko za pisemną zgodą BMW AG, Monachium. BMW recommends BB. Printed in Germany.

NOWE BMW SERII ACTIVE TOURER.

NOWE BMW SERII ACTIVE TOURER. BMW serii Active Tourer www.bmw.pl Radość z jazdy NOWE BMW SERII ACTIVE TOURER. BMW EfficientDynamics Mniejsza emisja. Większa radość z jazdy. IDEALNY KOMPAN. Z nowym BMW serii Active Tourer życie będzie

Bardziej szczegółowo

RENAULT R&GO. Praktyczna i inteligentna aplikacja, pozwalająca w pełni wykorzystać czas spędzony w samochodzie. DRIVE THE CHANGE

RENAULT R&GO. Praktyczna i inteligentna aplikacja, pozwalająca w pełni wykorzystać czas spędzony w samochodzie. DRIVE THE CHANGE RENAULT R&GO Praktyczna i inteligentna aplikacja, pozwalająca w pełni wykorzystać czas spędzony w samochodzie. DRIVE THE CHANGE R & GO - 4 FUNKCJE ZAPEWNIAJĄCE JESZCZE BARDZIEJ INTERAKTYWNĄ JAZDĘ NOWOŚĆ!

Bardziej szczegółowo

Cape Town 945 charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika opartym na systemie Android i niesamowitymi możliwościami. Wyposażony jest w duży 6,8-calowy ekran pojemnościowy z

Bardziej szczegółowo

Ford SYNC z AppLink UZUPEŁNIENIE

Ford SYNC z AppLink UZUPEŁNIENIE UZUPEŁNIENIE Zanim zaczniesz korzystać z systemu Ford SYNC z AppLink Parowanie smartfonu z samochodem Aby móc skorzystać z systemu, należy w pierwszej kolejności sparować telefon z pojazdem. Czynności,

Bardziej szczegółowo

Car-Net Usługi Guide & Inform oraz App-Connect dla samochodów użytkowych Volkswagen. Broszura informacyjna Czerwiec 2015 r.

Car-Net Usługi Guide & Inform oraz App-Connect dla samochodów użytkowych Volkswagen. Broszura informacyjna Czerwiec 2015 r. Car-Net Usługi Guide & Inform oraz App-Connect dla samochodów użytkowych Volkswagen Czerwiec 2015 r. czerwiec 2015 r. Usługi Car-Net dla samochodów użytkowych Volkswagen Szanowni Użytkownicy, z ogromną

Bardziej szczegółowo

Daj się oczarować Obok nowej Kia Rio nie sposób przejść obojętnie. Jest atrakcyjna, przyciąga spojrzenia i potrafi sprostać wszelkim wymaganiom. Nowoc

Daj się oczarować Obok nowej Kia Rio nie sposób przejść obojętnie. Jest atrakcyjna, przyciąga spojrzenia i potrafi sprostać wszelkim wymaganiom. Nowoc Nowa Kia Daj się oczarować Obok nowej Kia Rio nie sposób przejść obojętnie. Jest atrakcyjna, przyciąga spojrzenia i potrafi sprostać wszelkim wymaganiom. Nowoczesna, dynamiczna linia nadwozia, wysoki poziom

Bardziej szczegółowo

HI-TECHNOLOGIA I TELEMATYKA

HI-TECHNOLOGIA I TELEMATYKA HI-TECHNOLOGIA I TELEMATYKA INNOWACJE PODNOSZĄCE EFEKTYWNOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT IVECO i Magneti Marelli opracowały IVECONNECT ekskluzywny system oparty na platformie Windows Auto, służący do łatwego,

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (Android) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen Air TM 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (ios) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen TM Air 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH 01 NAJPOTRZEBNIEJSZE INFORMACJE I PODPOWIEDZI CO TO SĄ SMARTFONY I DO CZEGO SŁUŻĄ? SMARTFONY TO NIE TYLKO TELEFONY NOWEJ GENERACJI. TO MULTIFUNKCJONALNE URZĄDZENIA,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Connection Manager

Instrukcja obsługi Connection Manager Instrukcja obsługi Connection Manager Wydanie 1.0 2 Spis treści Informacje na temat aplikacji Menedżer połączeń 3 Pierwsze kroki 3 Otwieranie aplikacji Menedżer połączeń 3 Wyświetlanie statusu bieżącego

Bardziej szczegółowo

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Przyszłość zaczyna się od teraz w Twoim domu! Wspaniale, że korzystasz z Home Connect * Gratulujemy ekspresu do kawy jutra, który już dziś

Bardziej szczegółowo

Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon? Co to jest? jak korzystać w pełni ze a bez obaw o koszty Smartfon to połączenie telefonu i komputera. Ma wszystkie funkcje zwykłego telefonu komórkowego, czyli: połączenia głosowe SMS-y, MMS-y aparat foto

Bardziej szczegółowo

PROSTY PRZEWODNIK PO NISSANCONNECT EV SZYBKIE WPROWADZENIE

PROSTY PRZEWODNIK PO NISSANCONNECT EV SZYBKIE WPROWADZENIE PROSTY PRZEWODNIK PO NISSANCONNECT EV SZYBKIE WPROWADZENIE Wykorzystaj pełnię potencjału swojego samochodu elektrycznego Nissan, używając aplikacji NissanConnect EV. Wykonaj kilka prostych kroków, aby

Bardziej szczegółowo

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Przyszłość zaczyna się już teraz w Twoim domu! Wspaniale, że korzystasz z Home Connect * Gratulujemy zakupu nowoczesnego sprzętu AGD, który

Bardziej szczegółowo

Cape Town 945 charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika opartym na systemie Android i niesamowitymi możliwościami. Wypo

Cape Town 945 charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika opartym na systemie Android i niesamowitymi możliwościami. Wypo Cape Town 945 charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika opartym na systemie Android i niesamowitymi możliwościami. Wyposażony jest w duży 6,8-calowy ekran pojemnościowy z

Bardziej szczegółowo

Nowe BMW serii 5 Limuzyna. Najważniejsze cechy.

Nowe BMW serii 5 Limuzyna. Najważniejsze cechy. Nowe BMW serii 5 Limuzyna. Najważniejsze cechy. 10/2016 strona 1 strona 2 Wraz z nowym BMW serii 5 swój światowy debiut ma siódma generacja najpopularniejszej biznesowej limuzyny świata. Sportowo smukła,

Bardziej szczegółowo

BMW W OFERCIE DLA BIZNESU.

BMW W OFERCIE DLA BIZNESU. BMW W OFERCIE DLA BIZNESU. W TWOIM NAJLEPSZYM INTERESIE. BMW SERII 3. IKONA SPORTU. GWIAZDA BIZNESU. JUŻ ZA 99 900 PLN. WYPOSAŻENIE STANDARDOWE BMW SERII 3 - Inteligentne połączenie alarmowe + Teleservice

Bardziej szczegółowo

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny.

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Dostępne Najważniejsze wersje elementy, Windows: o których 1. trzeba Windows wiedzieć 8 i je pokazać : 2. 1. Windows Ekran startowy 8 Pro i żywe kafelki

Bardziej szczegółowo

Ponto Streamer. Nowe możliwości łączności bezprzewodowej. Ponto TM system implantów słuchowych kotwiczonych w kości

Ponto Streamer. Nowe możliwości łączności bezprzewodowej. Ponto TM system implantów słuchowych kotwiczonych w kości Ponto Streamer Nowe możliwości łączności bezprzewodowej Ponto TM system implantów słuchowych kotwiczonych w kości Twój idealny towarzysz Nowe możliwości komunikacji Ponto Streamer oferuje dostęp do produktów

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPECJALNA SALONU HONDA PLAZA ZESTAWY GŁÓŚNOMÓWIĄCE

OFERTA SPECJALNA SALONU HONDA PLAZA ZESTAWY GŁÓŚNOMÓWIĄCE OFERTA SPECJALNA SALONU HONDA PLAZA ZESTAWY GŁÓŚNOMÓWIĄCE PARROT MINIKIT+ MINIKIT+ jest rewolucyjnym przenośnym zestawem głośnomówiącym, który wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa. Nowoczesne rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi

Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Połącz sprzęt AGD z przyszłością. Skrócona instrukcja obsługi Przyszłość zaczyna się od teraz w Twoim domu! Wspaniale, że korzystasz z Home Connect * Gratulujemy lodówki jutra, która już dziś ułatwi codzienne

Bardziej szczegółowo

Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami. Dynamic Transcoding

Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami. Dynamic Transcoding Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami Dynamic Transcoding 2 Dynamic Transcoding Całodobowy dostęp zdalny i zdalne sterowanie w dowolnym miejscu i czasie Do tej pory

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI WERSJI 1.0

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI WERSJI 1.0 SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI WERSJI 1.0 1 Nawiguj Zawiera opcje związane z układaniem trasy oraz nawigacją. 1.1 Prowadź do Tworzenie trasy zaczynającej się w aktualnym położeniu podanym przez GPS. Po ułożeniu

Bardziej szczegółowo

SmartBand Informacje na temat produktu

SmartBand Informacje na temat produktu Informacje na temat produktu Rejestruj swoją aktywność. Codziennie. Akcesorium do rejestrowania codziennej aktywności obsługujące powiadomienia i wyposażone w przyciski do zdalnego sterowania muzyką. SmartBand

Bardziej szczegółowo

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS 2 POLSKI EM4590R1 - Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 2.0 Gdzie można umieścić repeater

Bardziej szczegółowo

TomTom Przewodnik informacyjny

TomTom Przewodnik informacyjny TomTom Przewodnik informacyjny Spis treści Niebezpieczne strefy 3 Niebezpieczne strefy we Francji... 3 Ostrzeżenia o niebezpiecznych strefach... 3 Zmiana sposobu pojawiania się ostrzeżeń... 4 Przycisk

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki. O programie

Pierwsze kroki. O programie Pierwsze kroki O programie LarkMap to program do nawigacji z mapą Polski, z intuicyjnym menu które ułatwia korzystanie z systemu i nie rozprasza uwagi użytkownika. Obsługa jest wyjątkowo prosta, a wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE Przed rozpoczęciem DSM-320 Bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny Wymagania wstępne: komputer z systemem operacyjnym Windows XP, 2000,

Bardziej szczegółowo

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi POLSKI Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi Konftel 55Wx to urządzenie konferencyjne, które można połączyć z telefonem stacjonarnym, komórkowym oraz z komputerem. Wykorzystując jedyną w swoim rodzaju

Bardziej szczegółowo

Usługi BMW Connected Drive - Informacje

Usługi BMW Connected Drive - Informacje Usługi BMW Connected Drive - Informacje 1. Informacje ogólne BMW Vetriebs GmbH, Siegfried Marcus Strasse 24, 5021 Salzburg, Austria, siedziba i sąd rejestrowy: Salzburg Fn 63069, działająca przez swój

Bardziej szczegółowo

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL POLISH Rozpoczynanie pracy Gdy uruchamiasz program nawigacyjny po raz pierwszy, zostanie automatycznie uruchomiony początkowy proces konfiguracji. Wykonaj

Bardziej szczegółowo

Zestaw głośnomówiący PARROT MKi9200PL2 Bezprzewodowy Bluetooth z 2,4" ekranem TFT. Współpracuje z ipodem oraz z iphonem. Utworzono : 28 styczeń 2017

Zestaw głośnomówiący PARROT MKi9200PL2 Bezprzewodowy Bluetooth z 2,4 ekranem TFT. Współpracuje z ipodem oraz z iphonem. Utworzono : 28 styczeń 2017 Model : MKi 9200 Producent : Parrot PARROT MKi9200PL2 Bezprzewodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth z 2,4" ekranem TFT. Zestaw stworzony do rozmów, pozwalący słuchać muzyki MKi9200PL2 firmy Parrot to samochodowy

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Aplikacja UC Pro oferuje szeroki zakres możliwości Wykonywanie połączeń Szybkie i

Bardziej szczegółowo

CENTRALA STERUJĄCA SMART CONTROL

CENTRALA STERUJĄCA SMART CONTROL Dane Techniczne / Możliwość sterowania urządzeniami marki YOODA i CORTINO za pomocą smartfonów, tabletów i komputera / Tworzenie i zarządzanie grupami urządzeń / Możliwość konfiguracji zdarzeń czasowych

Bardziej szczegółowo

Serwis NaviExpert Biznes. Instrukcja obsługi

Serwis NaviExpert Biznes. Instrukcja obsługi Serwis NaviExpert Biznes Instrukcja obsługi Spis Treści 1. Wprowadzenie 2. Przeglądanie mapy.. 3. Wyszukiwanie punktów 4. Planowanie i optymalizacja trasy.. 5. Edycja planu trasy. 6. Przesyłanie trasy

Bardziej szczegółowo

PRZENOŚNY GŁOŚNIK BLUETOOTH SUPER BASS

PRZENOŚNY GŁOŚNIK BLUETOOTH SUPER BASS PRZENOŚNY GŁOŚNIK BLUETOOTH SUPER BASS Instrukcja obsługi DA-10287 Dziękujemy za zakup przenośnego głośnika Bluetooth Super Bass DIGITUS DA-10287! Niniejsza instrukcja obsługi pomoże i ułatwi użytkowanie

Bardziej szczegółowo

Współczesne usługi monitoringu NOWE TRENDY

Współczesne usługi monitoringu NOWE TRENDY Nowe trendy AGENDA 1. Współczesne usługi monitoringu 2. Omówienie wybranych usług dodanych Monitoring wizyjny Hosting wideo Alarm w chmurze Hosting GPS 3. Mobilne rozwiązania 4. Smart home Współczesne

Bardziej szczegółowo

Chorwacka firma softwarowa z 10 letnią tradycją, specjalizująca się w rozwoju i udoskonalaniu technologii z dziedziny nawigacji GPS i telematyki

Chorwacka firma softwarowa z 10 letnią tradycją, specjalizująca się w rozwoju i udoskonalaniu technologii z dziedziny nawigacji GPS i telematyki Don t Panic nawigacja nowej generacji Mireo profil firmy Chorwacka firma softwarowa z 10 letnią tradycją, specjalizująca się w rozwoju i udoskonalaniu technologii z dziedziny nawigacji GPS i telematyki

Bardziej szczegółowo

Głośnik Sonar II z diodami LED i funkcją Bluetooth

Głośnik Sonar II z diodami LED i funkcją Bluetooth Głośnik Sonar II z diodami LED i funkcją Bluetooth Instrukcja użytkowania 33047 Ważne instrukcje bezpieczeństwa Głośnik należy przechowywać z dala od wody i innych płynów. Głośnik należy przechowywać z

Bardziej szczegółowo

Kompletny system multimedialny, łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską

Kompletny system multimedialny, łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską Kompletny system multimedialny, łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską w parafii. Funkcje systemu - wyświetlanie tekstów pieśni

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Chcesz oszczędzać czas i zwiększyć produktywność? Chcesz bezproblemowo pozostawać

Bardziej szczegółowo

Jak rozważnie korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem

Jak rozważnie korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem Jak rozważnie korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem www.badzsmart.pl Kierowco, czy zdarzyło Ci się rozmawiać przez telefon prowadząc samochód, pisać lub odczytywać SMS-y, czy używać nawigacji w

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

Smart Access Instrukcja obsługi

Smart Access Instrukcja obsługi Smart Access Instrukcja obsługi A. Warunek wstępny... 2 1. Zgodność smartfonów... 2 2. Wybór kabla... 2 a. Urządzenia firmy Apple (iphone 4/4S)... 2 b. Urządzenia firmy Apple (iphone 5/5C/5S)... 2 c. Urządzenia

Bardziej szczegółowo

Jakie urządzenia można podłączyć do Phantoma?

Jakie urządzenia można podłączyć do Phantoma? Jakie urządzenia można podłączyć do Phantoma? Wszystkie urządzenia na co dzień wykorzystywane w domu można podłączyć do PHANTOM przez Wi-Fi: Komputery (Mac, Mac OSX10.9, Windows 7 lub nowsze wersje oprogramowania)

Bardziej szczegółowo

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej Spis treści I. Uzupełnienie danych technicznych Geosat 5 BLU I.I Dane techniczne I.II Zawartość opakowania I.III

Bardziej szczegółowo

PARTS BULLETIN. Date: Issue No: Page: 1 (5) Radioodbiorniki marki Pioneer

PARTS BULLETIN. Date: Issue No: Page: 1 (5) Radioodbiorniki marki Pioneer Date: 2011-06-22 Issue No: 11-029 Page: 1 (5) Radioodbiorniki marki Pioneer Obowiązuje od : 2011-06-22 Podstawa: Wielu naszych klientów zgłaszało zapotrzebowanie na inne radioodbiorniki niż Scania Radio

Bardziej szczegółowo

PROSTY PRZEWODNIK PO NISSANCONNECT EV SZYBKIE WPROWADZENIE

PROSTY PRZEWODNIK PO NISSANCONNECT EV SZYBKIE WPROWADZENIE PROSTY PRZEODNIK PO NISSANCONNECT EV SZYBKIE PROADZENIE ykorzystaj pełnię potencjału swojego samochodu elektrycznego Nissan, używając aplikacji NissanConnect EV. ykonaj kilka prostych kroków, aby zarządzać

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI WERSJI 3.0

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI WERSJI 3.0 SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI WERSJI 3.0 1 Nawiguj Zawiera opcje związane z układaniem trasy oraz nawigacją. 1.1 Prowadź do Tworzenie trasy zaczynającej się w aktualnym położeniu podanym przez GPS. Po ułożeniu

Bardziej szczegółowo

Bose SoundLink Around-Ear II Ultimate Audio Konin kategoria: TOP > Bose > Słuchawki > Nauszne

Bose SoundLink Around-Ear II Ultimate Audio Konin kategoria: TOP > Bose > Słuchawki > Nauszne http://ultimateaudio.pl Bose SoundLink Around-Ear II Ultimate Audio Konin kategoria: TOP > Bose > Słuchawki > Nauszne Producent: Bose 1 199,00 zł Opcje produktu: Kolor: Czarny Kolor: Biały Kod QR: Nieskrępowana

Bardziej szczegółowo

Wymagania aplikacji: Android 4.1 (Jelly Bean) lub nowszy połączenie z Internetem Bluetooth GPS

Wymagania aplikacji: Android 4.1 (Jelly Bean) lub nowszy połączenie z Internetem Bluetooth GPS FPV Tracker to aplikacja przeznaczona do współpracy z systemem FPV Zbig & Pitlab. Aplikacja łączy się z OSD lub GroundStation poprzez Bluetooth. Aplikacja jest dostępna na smartfony oraz tablety z systemem

Bardziej szczegółowo

Telewizja 3G. Awangarda przed telewizorem

Telewizja 3G. Awangarda przed telewizorem Telewizja 3G Awangarda przed telewizorem Nowe Odbiorniki Telewizji 3G: PVR HD HD TOYA PVR HD 3G TOYA HD 3G 3 Telewizja 3G Awangarda przed telewizorem Telewizja Trzeciej Generacji Telewizja 3G poszerza

Bardziej szczegółowo

Funkcje aplikacji. strona 1

Funkcje aplikacji. strona 1 Funkcje aplikacji HOTEL-APP.COM strona 1 Hotel-App.pl - Ekran domowy Pozycja logo i układ ikon elementów głównego menu mogą być zaplanowane w dowolnym układzie. Istnieje możliwość utworzenia dowolnej liczby

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja i obsługa

Konfiguracja i obsługa Konfiguracja i obsługa www.avm.de/en AVM GmbH - Alt-Moabit 95 D-10559, Germany 411328002 Zawartość opakowania Power WPS Oto FRITZ! Repeater 310 Niniejszy opis jest pomocny przy pierwszej konfiguracji urządzenia

Bardziej szczegółowo

Informacja kolejowa Dobrze wiedzieć Instrukcja Porsche Connect

Informacja kolejowa Dobrze wiedzieć Instrukcja Porsche Connect Dobrze wiedzieć Instrukcja Porsche 7/16 Nazwa Porsche, emblemat Porsche, Panamera, Cayenne, Macan, 911, 718, PCCB, PCM, PDK, PSM, PTM, Tequipment i inne oznaczenia są znakami towarowymi zarejestrowanymi

Bardziej szczegółowo

Polski. Podręcznik Użytkownika BT-03i

Polski. Podręcznik Użytkownika BT-03i Podręcznik Użytkownika BT-03i 1 Omówienie Indeks Poznawanie funkcji słuchawek Odpowiadanie na telefon Dane techniczne 2 1. Omówienie A B E D F 1-1 Funkcje przycisków C A B C D E F Miejsce na zawieszenie

Bardziej szczegółowo

Lipiec 2008 Numer referencji Valeo 632050

Lipiec 2008 Numer referencji Valeo 632050 Gama akcesoriów Valeo Lipiec 2008 Numer referencji Valeo 632050 Speed visio Za kaŝdym razem podczas sprawdzania prędkości samochodu, odrywamy oczy od drogi na kilka sekund. JeŜeli, podczas tych kilku sekund,

Bardziej szczegółowo

WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID

WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID INSTRUKCJAOBSŁUGI Strona 1 1.Opis techniczny urządzenia 1.1 Mikrofon 2.1 Przycisk wyciszenia dźwięku 3.1 Przycisk GPS 4.1 Przycisk zasilania 5.1 Przycisk kamery

Bardziej szczegółowo

Unitek Y-5501 adapter WiFi do HDMI

Unitek Y-5501 adapter WiFi do HDMI Unitek Y-5501 adapter WiFi do HDMI Poznań 2013 Opis Unitek Y-5501 WiFi Smart Player to bezprzewodowy adapter mediów który wzbogaca funkcjonalność zwykłego telewizora o funkcję SMART. Niewielki i lekki

Bardziej szczegółowo

Rejestrator Jazdy PARK VIEW

Rejestrator Jazdy PARK VIEW Rejestrator jazdy, kamera cofania PARK VIEW firmy Xblitz pozwoli Ci na spokojną codzienną jazdę jak i bezpieczną podróż. Niezbędna zarówno podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi FiiO X7

Instrukcja obsługi FiiO X7 Instrukcja obsługi FiiO X7 Dziękujemy za zakup odtwarzacza wysokiej rozdzielczości FiiO X7. Aby lepiej wykorzystać to zaawansowane urządzenie, przygotowaliśmy tą instrukcję, która, jak mamy nadzieję, pozwoli

Bardziej szczegółowo

EW1085R3. MICRO Adapter Bluetooth USB

EW1085R3. MICRO Adapter Bluetooth USB EW1085R3 MICRO Adapter Bluetooth USB MICRO Adapter Bluetooth USB EW1085 Spis treści EW1085R3... 1 MICRO Adapter Bluetooth USB... 1 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 2 1.2 Zawartość opakowania...

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu

Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu 2 Aplikacja JunkersHome JunkersHome mobilne sterowanie systemem ogrzewania Wyobraź sobie: wychodzisz z pracy, a w domu

Bardziej szczegółowo

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3 HD WPROWADZENIE

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3 HD WPROWADZENIE WPROWADZENIE Firma MODECOM przygotowała dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego najnowszy model nawigacji GPS FreeWAY MX3 HD. Produkt ten jest bezpośrednim następcą popularnej na rynku nawigacji MODECOM

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

Wzmacniacz sygnału Wi- Fi FRITZ!WLAN Repeater N / G

Wzmacniacz sygnału Wi- Fi FRITZ!WLAN Repeater N / G Wzmacniacz sygnału Wi- Fi FRITZ!WLAN Repeater N / G Instrukcja obsługi Nr produktu: 971873 Przegląd funkcji FRITZ!WLAN Repeater poszerza zakres sieci bezprzewodowej. Aby poszerzyć sieć bezprzewodową, FRITZ!WLAN

Bardziej szczegółowo

Twoje BMW114i 5-drzwiowe

Twoje BMW114i 5-drzwiowe Twoje BMW114i 5-drzwiowe Twoje BMW online : mybmw.pl/f0x4d9j1 Data wydruku 03/01/2016 Strona 1 / 11 Data wydruku 03/01/2016 Strona 2 / 11 Data wydruku 03/01/2016 Strona 3 / 11 Model Cena modelu 114i 5-drzwiowe

Bardziej szczegółowo

JABRA BOOST. Instrukcja Obsługi. jabra.com/boost

JABRA BOOST. Instrukcja Obsługi. jabra.com/boost Instrukcja Obsługi jabra.com/boost 2014 GN Netcom A/S. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jabra jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy GN Netcom A/S. Wszystkie pozostałe znaki towarowe użyte w niniejszym

Bardziej szczegółowo

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie blue connect to najszybszy bezprzewodowy Internet w notebooku, komputerze stacjonarnym i telefonie komórkowym. Dzięki tej usłudze możesz

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Windows Phone w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

Głośnik Spectro II z diodami LED i funkcją Bluetooth

Głośnik Spectro II z diodami LED i funkcją Bluetooth Głośnik Spectro II z diodami LED i funkcją Bluetooth Instrukcja obsługi 33048 Ważne instrukcje bezpieczeństwa Obudowa głośnika zapewnia ochronę przed wodą rozpryskiwaną pod różnymi kątami. Zanurzenie urządzenia

Bardziej szczegółowo

SOUNDGATE. Pozostań w ciągłej łączności z całym światem

SOUNDGATE. Pozostań w ciągłej łączności z całym światem SOUNDGATE Pozostań w ciągłej łączności z całym światem Otaczające nas urządzenia oferują coraz więcej możliwości łączności bezprzewodowej. Telefony umożliwiają nam swobodne komunikowanie się z rodziną

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.0 tel. 22 572 90 20, fax. 22 572 90 30, www.volta.com.pl, volta@volta.com.pl Spis treści:

Bardziej szczegółowo

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Strona 1 z 5 Połączenia Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Przed instalacją oprogramowania drukarki do systemu Windows Drukarka podłączona lokalnie to drukarka

Bardziej szczegółowo

WSKAZÓWKI UŻYTKOWANIA BTL-300

WSKAZÓWKI UŻYTKOWANIA BTL-300 WSKAZÓWKI UŻYTKOWANIA BTL-300 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE, PRAWA AUTORSKIE DENVER ELECTRONICS A/S www.denver-electronics.com/ OPIS PANELU 1.Wyświetlacz LED 2.WŁĄCZNIK/WEJŚCIE: Przycisk przełączania między

Bardziej szczegółowo

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania Tylko na telefony z systemem Android Spis treści 1 INFORMACJE OGÓLNE... 3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje...3 1.3 Obsługiwane wersje

Bardziej szczegółowo

Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu

Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu 2 Aplikacja JunkersHome JunkersHome mobilne sterowanie systemem ogrzewania Wyobraź sobie: wychodzisz z pracy, a w domu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

ODBIORNIK AUDIO BLUETOOTH

ODBIORNIK AUDIO BLUETOOTH ODBIORNIK AUDIO BLUETOOTH Podręcznik użytkownika DA-30500 Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 2.0 Specyfikacja... 3 3.0 Zawartość opakowania... 3 4.0 Opisy paneli... 4 5.0 Podłączanie i obsługa... 5 1 Odbiornik

Bardziej szczegółowo

Połącz swoją lodówkę z przyszłością. HC_Geraetebeileger_BI_12_Siemens_Kuehlschrank_PL.indd :40

Połącz swoją lodówkę z przyszłością. HC_Geraetebeileger_BI_12_Siemens_Kuehlschrank_PL.indd :40 Połącz swoją lodówkę z przyszłością. H_Geraetebeileger_I_12_Siemens_Kuehlschrank_PL.indd 1 18.04.16 16:40 Home onnect. Jedna aplikacja do wszystkiego. Home onnect to pierwsza aplikacja, która dla iebie

Bardziej szczegółowo

Śledzenie własnych postępów, analizowanie danych i poprawianie kondycji jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Śledzenie własnych postępów, analizowanie danych i poprawianie kondycji jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Utworzono: 2016-07-03 01:23:32 Nawigacja rowerowa MIO Cyclo 505 HC Central Europe + komplet czujników (ekran dotykowy) Cena produktu: 1 990,00 PLN Koszt dostawy: 0,00 PLN Dostępność: Poznaj Mio Cyclo 505

Bardziej szczegółowo

Clarion: przenośna nawigacja GPS z doskonałą mapą Polski

Clarion: przenośna nawigacja GPS z doskonałą mapą Polski Clarion: przenośna nawigacja GPS z doskonałą mapą Polski Listopad/ grudzień 2006 Tego jeszcze nie było! Dwa doskonałe modele przenośnej samochodowej nawigacji satelitarnej Clarion MAP 360 i MAP 560 teraz

Bardziej szczegółowo

Easi-View Udostępniaj rezultaty swojej pracy całej grupie, przeglądaj obiekty trójwymiarowe, fotografuj i nagrywaj wideo

Easi-View Udostępniaj rezultaty swojej pracy całej grupie, przeglądaj obiekty trójwymiarowe, fotografuj i nagrywaj wideo Easi-View Udostępniaj rezultaty swojej pracy całej grupie, przeglądaj obiekty trójwymiarowe, fotografuj i nagrywaj wideo INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA www.tts-shopping.com Ważna informacja n Instrukcję tę należy

Bardziej szczegółowo

350MLN KILOMETRÓW Pokonywanych MIESIĘCZNIE z yanosikiem 1,5 MLN UNIKALNYCH UŻYTKOWNIKÓW MIESIĘCZNIE. yanosik - najskuteczniejszy legalny antyradar

350MLN KILOMETRÓW Pokonywanych MIESIĘCZNIE z yanosikiem 1,5 MLN UNIKALNYCH UŻYTKOWNIKÓW MIESIĘCZNIE. yanosik - najskuteczniejszy legalny antyradar NIEZBĘDNIK KIEROWCY ponad 1,5 MLN UNIKALNYCH UŻYTKOWNIKÓW MIESIĘCZNIE ponad 350MLN KILOMETRÓW Pokonywanych MIESIĘCZNIE z yanosikiem yanosik - najskuteczniejszy legalny antyradar Dołącz do największej społeczności

Bardziej szczegółowo

ADAPTERA INTERFEJSU ODTWARZACZA D. KS-PD500 Przed użyciem adaptera

ADAPTERA INTERFEJSU ODTWARZACZA D. KS-PD500 Przed użyciem adaptera ADAPTERA INTERFEJSU ODTWARZACZA D. KS-PD500 Przed użyciem adaptera Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2006 1 Obsługiwane odbiorniki samochodowe JVC Adapter obsługuje następujące odbiorniki samochodowe JVC*

Bardziej szczegółowo

Przełącznik KVM USB. Przełącznik KVM USB z obsługą sygnału audio i 2 portami. Przełącznik KVM USB z obsługą sygnału audio i 4 portami

Przełącznik KVM USB. Przełącznik KVM USB z obsługą sygnału audio i 2 portami. Przełącznik KVM USB z obsługą sygnału audio i 4 portami Przełącznik KVM USB Przełącznik KVM USB z obsługą sygnału audio i 2 portami Przełącznik KVM USB z obsługą sygnału audio i 4 portami Instrukcja obsługi DS-11403 (2 porty) DS-12402 (4 porty) 1 UWAGA Urządzenie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0 ver. 30.01.2014 Spis treści I. Wstęp... 2 II. Transmisja danych... 3 III. Aktualizacja oprogramowania... 4 IV. Ustawienia parametrów... 4 V. Konfiguracja modemu radiowego....

Bardziej szczegółowo

Bramka LAN / WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona

Bramka LAN / WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona NOWOŚĆ Bramka LAN / WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona Do obsługi napędów, drzwi zewnętrznych i innych urządzeń w każdym czasie i z dowolnego miejsca na świecie Bramka LAN/WLAN BiSecur Centralne sterowanie

Bardziej szczegółowo

OSTRZEŻENIE: NIEBEZPIECZEŃSTWO ZADŁAWIENIA małe elementy. Dla dzieci powyżej 3 roku życia.

OSTRZEŻENIE: NIEBEZPIECZEŃSTWO ZADŁAWIENIA małe elementy. Dla dzieci powyżej 3 roku życia. OSTRZEŻENIE: NIEBEZPIECZEŃSTWO ZADŁAWIENIA małe elementy. Dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ostrzeżenia Instrukcję obsługi należy zachować, aby móc z niej skorzystać w późniejszym czasie. Mikroskop Easi-Scope

Bardziej szczegółowo

PROCEDURA USUWANIA USRTEREK SYSTEM SD-NAVI Z ANC (wersja 1.00)

PROCEDURA USUWANIA USRTEREK SYSTEM SD-NAVI Z ANC (wersja 1.00) 1 SPIS TREŚCI Usterka zgłoszona przez klienta Diagnostyka Przegląd i opis styków Rozdz. 2 W OGÓLE NIE DZIAŁA PRZYCISK WŁ./WYŁ. (brak Rozdz. 3-1 dźwięku i wskazań na wyświetlaczu) BRAK DŹWIĘKU (wskazania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX 1 Spis treści Spis treści...2 1. Zawartość opakowania...3 2. Opis urządzenia...3 3. Funkcje...4 4. Oprogramowanie i konta...5 5. Pierwsze uruchomienie...5

Bardziej szczegółowo

- nawigacja satelitarna w turystyce

- nawigacja satelitarna w turystyce - nawigacja satelitarna w turystyce Ślesin 11 13 czerwca 2014 r. Czym jest GPSwielkopolska? projekt poświęcony wykorzystaniu technologii nawigacji satelitarnej w turystyce, rozwijany od 2007 r. przez Samorząd

Bardziej szczegółowo

mobilet bilet z komórki w Gorzowie Wlkp. PRZEWODNIK PO SYSTEMIE

mobilet bilet z komórki w Gorzowie Wlkp. PRZEWODNIK PO SYSTEMIE Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. ul. Kostrzyńska 46 66 400 Gorzów Wlkp. mobilet bilet z komórki w Gorzowie Wlkp. PRZEWODNIK PO SYSTEMIE Gorzów Wlkp., 24 sierpnia 2010 r. Wdrożenie w Gorzowie

Bardziej szczegółowo

HTC TOUCH DIAMOND nowa komórka

HTC TOUCH DIAMOND nowa komórka 6 maja 2008 r. - HTC Corp. prezentuje nowy flagowy model telefonu komórkowego HTC Touch Diamond o niepowtarzalnym wzornictwie i doskonałej precyzji wykonania. Styl, niewielkie rozmiary, zupełnie nowe podejście

Bardziej szczegółowo

Czym. jest. Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. Twoje biuro tam, gdzie Ty. Nowy Office w chmurze.

Czym. jest. Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. Twoje biuro tam, gdzie Ty. Nowy Office w chmurze. Czym 365? jest Office Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. To aplikacje Office, które znasz i lubisz, powiązane z olbrzymimi możliwościami chmury obliczeniowej wideokonferencje

Bardziej szczegółowo

SmartWatch 2 Informacje na temat produktu

SmartWatch 2 Informacje na temat produktu Informacje na temat produktu Zaprojektowany dla systemu Android Pierwszy na świecie zegarek SmartWatch obsługujący system Android i komunikację NFC z funkcją One-touch. Jeśli masz smartfon z systemem Android,

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu drogami wojewódzkimi na przykładzie systemu zarządzania opartego na technologii GPS-GPRS.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu drogami wojewódzkimi na przykładzie systemu zarządzania opartego na technologii GPS-GPRS. Planowanie inwestycji drogowych w Małopolsce w latach 2007-2013 Wykorzystanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu drogami wojewódzkimi na przykładzie systemu zarządzania opartego na technologii GPS-GPRS.

Bardziej szczegółowo