nr 6/ wrzesień 2010 Na dobry początek... = extra oferta + extra obsługa + extra usługi Szanowni Państwo,

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "nr 6/ wrzesień 2010 Na dobry początek... = extra oferta + extra obsługa + extra usługi Szanowni Państwo,"

Transkrypt

1 nr 6/ wrzesień 2010 Na dobry początek... Szanowni Państwo, Jedna z podstawowych wartości Tesco mówi, że dla Klientów staramy się bardziej niż ktokolwiek inny. Chcemy być wyjątkowi dla naszych Klientów, czyli oferować im więcej. Z taką myślą pod koniec sierpnia otworzyliśmy pierwszy w Polsce hipermarket Tesco Extra w Częstochowie. W ciągu zaledwie sześciu tygodni zmieniliśmy działający od 11 lat sklep w najbardziej nowoczesny i przestronny hipermarket w Polsce. Tesco Extra dla Klienta oznacza ekstra usługi: optyk, punkt foto oraz punkt sprzedaży telefonów komórkowych. Nowością, którą zaoferujemy w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie również apteka. Tesco Extra to format, który będziemy sukcesywnie wprowadzać na polski rynek. Na nowym formacie nie kończą się nasze plany rozwoju. Do końca roku otworzymy kilkanaście nowych sklepów, w różnych rejonach Polski. Będziemy otwierać zarówno hipermarkety, supermarkety, a także tzw. hipermarkety kompaktowe. Nowe sklepy dają szansę na znalezienie stabilnego zatrudnienia. W tym roku nasza firma stworzy 4 tysiące nowych miejsc pracy. Aby spełniać oczekiwania Klientów- stopniowo będziemy modernizować wszystkie nieco starsze obiekty. Wszystko to robimy, aby Tesco było sklepem pierwszego wyboru. Zachęcam Państwa, naszych Partnerów Handlowych, do współpracy z nami. Jesteśmy jedną z największych i najszybciej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Razem jesteśmy w stanie osiągnąć jeszcze więcej! Z pozdrowieniami, Marek Miętka Dyrektor Operacyjny Hipermarkety/Hipermarkety kompaktowe Tesco Polska = extra oferta + extra obsługa + extra usługi

2 Konferencja dla dostawców Tesco i Dunnhumby Perspektywy dla nowoczesnego handlu Clubcard to nie tylko program lojalnościowy. Jest to skarbnica wiedzy o potrzebach i zwyczajach zakupowych klientów Tesco. Dzięki współpracy z firmą analityczną Dunnhumby z wiedzy tej może skorzystać każdy z naszych dostawców. Clubcard był jednym z tematów konferencji dla dostawców, którą w połowie lipca zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Dunnhumby. Jak korzystać z Clubcard i informacji Dunnhumby? Tę wiedzę zyskało ponad 200 uczestników konferencji Korzyści, jakie niesie współpraca Tesco, Dunnhumby i dostawców to m.in. budowanie wzrostu całej kategorii, dotarcie do określonej grupy klientów oraz szybszy wzrost na rynku w porównaniu do konkurencji. Anna Grabowska, Dyrektor działu zakupów artykułów spożywczych podkreślała, że Tesco chce bardziej efektywnie współpracować z dostawcami, a dzięki danym dostarczanym przez Dunnhumby dostawcy dowiedzą się jeszcze więcej na temat klientów. Na przykładach konkretnych firm pokazano, jakich można użyć narzędzi i jak wpływa to na wynik sprzedaży w danej kategorii. Anna Matlak - Dyrektor Marketingu Tesco szerzej przedstawiła korzyści jakie może przynieść współpraca w ramach programu Clubcard. Anna Grabowska- Dyrektor działu zakupów żywności Tesco Konferencja była okazją do wręczenia wyróżnień dla tych partnerów handlowych, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą. Nagrody dla firm: Nestle, Coca-Cola, Henkel, Kraft oraz Diaego wręczyła Anna Grabowska, dziękując za szczególne zaangażowanie we wspólne budowanie biznesu. Uczestnicy konferencji podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami: to międzynarodowa firma doradcza, współpracująca z Tesco i dostawcami Tesco nad ulepszaniem oferty dla klientów. Ciągle zmieniające się zachowania i potrzeby konsumenckie wymagają od nas i naszych dostawców nowoczesnego i otwartego podejścia do handlu. Jan Suchocki Customer Relationship Manager Unilever Polska Spotkanie było świetną okazją do zapoznania się ze strategią Tesco odnośnie nowego sposobu pracy i podejścia do kategorii. Konferencja pokazała też, że klient jest najważniejszy dla Tesco. Narzędzia oferowane przez Dunnhumby, pozwalają odpowiedzieć na większość nurtujących dostawców pytań. Michał Rubaszko -Key Account Manager NESTLE Polska Znajomość klienta i umiejętność odpowiedzi na jego oczekiwania jest istotnym elementem decydującym o konkurencyjności sieci handlowych oraz współpracujących z nimi dostawców. Podczas konferencji Tesco i Dunnhumby mieliśmy okazję zapoznać się z prezentacjami licznych przypadków biznesowych. Jestem przekonany, że współpraca z Tesco oparta na wnioskach płynących z tak zaawansowanych analiz ma duże szanse, by prowadzić do realizacji celów biznesowych.

3 Uczymy się wzajemnie Akademia Dostawców w Regionalnych Zapraszamy producentów i dostawców regionalnych oraz lokalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach Akademii Dostawców Regionalnych. W trakcie jednodniowych spotkań szkoleniowych chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z zakresu m.in. aktywnej promocji produktów regionalnych, bezpieczeństwa produktu oraz sposobów wspierania sprzedaży. Naszymi wykładowcami będą m.in. dr Agnieszka Borowska z SGGW, znana z aktywnej działalności naukowej w dziedzinie rozwoju produktów regionalnych, Przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego oraz wielu ekspertów z dziedziny zapewniania jakości, promocji sprzedaży i marketingu z Tesco Polska. Warszaty odbędą się w terminie października w 4 miastach Polski: 11 październik: Hotel MAZURKAS - Ożarów Mazowiecki k. Warszawy 12 październik: Hotel INTER SZABLEWSKI - Dymaczewo Nowe k. Poznania 13 październik: Hotel PARK PLAZA - Wrocław 14 październik: Hotel WITEK KRAKÓW - Modlnica k. Krakowa Zaproszenia do wzięcia udziału w warsztatach zostały rozesłane pocztą elektroniczną do wszystkich dostawców produktów regionalnych oraz lokalnych z bazy danych Tesco. W przypadku braku zaproszenia prosimy o kontakt: Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu mija 20 września. Nowa kampania reklamowa Tesco Eksperci Tesco zapraszają na jesienne zakupy Z początkiem września ruszyła nowa odsłona kampanii reklamowej Tesco. Znani i lubiani Eksperci- Henio i Krystyna zachęcają tym razem do robienia przetworów, oczywiście z produktów dostępnych w sklepach sieci Tesco. Nowy film reklamowy jak zwykle zawiera dużą dawkę poczucia humoru, z którego słyną nasi Eksperci. Odsłona ta jest kontynuacją dotychczasowych kampanii takich jak Przesuń boczek czy Jestem mięski, wspierających wizerunek jakości świeżych produktów. Filmy można zobaczyć w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych w Polsce: TVP, Polsat, TVN, TV i TVN 7.

4 Inwestuj z nami! Pasaże e Tesco - dobre miejsce na biznes Tesco to nie tylko jedna z największych sieci handlowych, ale również jeden z największych zarządców centrów handlowych w Polsce. Pod marką Tesco działa obecnie blisko 350 sklepów, w tym ponad 75 galerii i pasaży handlowych. Nowe galerie handlowe Tesco, powstające w kolejnych miastach, przyczyniają się do znacznego zmniejszenia lokalnego bezrobocia i stwarzają nowe szanse rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców. Każda galeria to średnio 40 sklepów, które tworzy nawet do 700 nowych etatów dla lokalnych mieszkańców. Ważnym elementem wyróżniającym galerie Tesco na rynku jest podejście do współpracy z małymi lokalnymi firmami. Obecnie spośród ponad 2000 najemców, około 40% stanowią lokalni przedsiębiorcy. Dzięki stałej współpracy z Tesco mają szansę na rozwój nie tylko w swoim mieście, ale także w skali regionu, a nawet całego kraju. Galerie Tesco są zlokalizowane w małych, średnich i dużych miastach, w których dostosowują swoją ofertę do lokalnych potrzeb. Współpracujemy! WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH WYNEJMEM LOKALI LUB POWIERZCHNI W PASAŻACH TESCO ZACHĘCAMY DO KONTAKTU: Dział Wynajmu i Zarządzania Pasażami ul. Górczewska 212/ Warszawa tel. (22) Wszystkich zainteresowanych rozwijaniem współpracy z Tesco, prosimy o przesłanie swojej oferty na adres mailowy: Wstępne oferty powinny zawierać: Listę produktów i cenę zakupu netto. Wymagane są również następujące dokumenty: Struktura firmy (schemat organizacyjny)/krs, regon, NIP. Ważne jest też upoważnienie do negocjowania i podpisywania umowy dla osoby nie występującej w KRS oraz nazwa i adres zakładu produkcyjnego ewentualnego podwykonawcy. Rozwijaj się razem z nami - weź udział w przetargu Produkty marki własnej Tesco zyskują coraz większe uznanie w oczach Klientów i coraz częściej trafiają do ich koszyków. Aby ulepszać naszą ofertę, nieustannie poszerzamy bazę o nowych dostawców. Przez cały rok prowadzimy przetargi, oferując możliwość współpracy jak największej liczbie producentów. Zachęcamy również tych, którzy wcześniej nie mieli takiej okazji. Dajemy także możliwości rozszerzenia współpracy o kolejne linie asortymentowe. Dynamiczny rozwój Tesco zapewnia zbyt, co tym samym zwiększa zapotrzebowanie na nowych dostawców.

5 Najwyższa jakość mięs Jakość przede wszystkim W maju tego roku Tesco wprowadziło nowy asortyment świeżych mięs. Nowe produkty charakteryzuje najwyższa jakość, co tym samym wyróżnia je na tle konkurencji. Zmiany wprowadzono na każdym etapie łańcucha dostaw. Najważniejszą było zmniejszenie ilości otłuszczenia mięsa oraz usuniecie jego wszystkich bezwartościowych części. Dzięki temu klient dostaje wyłącznie najcenniejsze mięso. Kolejny rewolucyjny krok to wprowadzenie najnowszej formy pakowania MAP, czyli hermetycznego pakowania w modyfikowanej mieszaninie gazów. Zmodyfikowaliśmy również etykiety produktów, na których umieściliśmy informacje o wartościach odżywczych. Asortyment mięs został także wzbogacony o nowe pozycje. Jednymi z najciekawszych produktów, godnych polecenia smakoszom są mięsa linii Finest, otrzymane z irlandzkiej wołowiny dojrzewającej. Poprzez chów na wolnym wybiegu, zachowanie reżimu żywieniowego zwierząt oraz starannie przeprowadzony proces selekcji i dojrzewania, mięso w opakowaniach Finest posiada najwyższe walory smakowe. Tesco przykłada dużą uwagę do zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa produkcji żywności według sprawdzonych, brytyjskich wzorców. Standardy te są sukcesywnie wdrażane u naszych dostawców. W rezultacie klienci otrzymują nie tylko dobrej jakości świeże mięso, ale mają również gwarancję, że produkt jest bezpieczny. Drodzy Czytelnicy! Nasz biuletyn tworzymy dla Was. Dlatego zależy nam na Waszej opinii. Czekamy na uwagi i sugestie chcemy pisać o tym, co dla Państwa jest interesujące, dlatego liczymy na propozycje tematów, którymi zajmiemy się w kolejnych numerach. Piszcie do nas również, jeśli chcecie otrzymywać Biuletyn bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową:

6 Angażujemy się! Razem dla dzieci Tesco jest firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego doceniamy współpracę z partnerami, dla których ważne są te same wartości. Pamiętając, że wspólnie możemy zdziałać więcej, zachęcamy do aktywnego wsparcia projektu budowy Rodzinnych Domów Dziecka. Fundacja Happy Kids Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego ul. Żniwna 10/ Łódź Nr rachunku bankowego W jaki sposób można pomóc? -przekazując pieniądze na konto Fundacji, Nasi pracownicy są ambasadorami akcji Tesco Dzieciom już od 2 lat wspólnie prowadzimy zbiórki we wszystkich sklepach. -organizując zbiórkę pieniędzy wśród pracowników i klientów własnej firmy, -ustawiając skarbony w Państwa firmie, -zachęcając swoich pracowników i klientów do przekazania 1% od podatku na konto Fundacji. To tylko przykłady działań. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy. O wszystkich działaniach organizowanych przez Państwa firmę na rzecz fundacji Happy Kids, będziemy informować na naszej stronie internetowej. Zbudujmy wspólnie dom, który będzie szansą na szczęśliwe dzieciństwo. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Bożeną Polak Kierownikiem Projektu, tel Bądź eko z Tesco Recykling to takie proste! Tesco to firma przyjazna z natury. Chcemy, aby nasi Klienci i pracownicy również troszczyli się o środowisko. Staramy się kształtować ich zachowania ekologiczne poprzez specjalne oznaczenia w sklepach, kampanie informacyjne, organizację różnych wydarzeń i ułatwianie recyklingu. Już od roku Klienci Tesco mogą korzystać z Eko-Punktów czyli pojemników na zużyte baterie, tonery i drobne elektrośmieci takie jak kable, ładowarki czy płyty CD. W ciągu tego okresu udało się zebrać 3,5 tony drobnych elektrosmieci (baterii i tonerów). Wynik ten pokazuje, że klienci są chętnie korzystają z udogodnień ekologicznych, które im proponujemy. Dużo łatwiej jest przy okazji codziennych zakupów wrzucić zbędne elektrośmieci do naszego pojemnika, niż bez potrzeby magazynować je w domach. Eko-Punkty można znaleźć w każdym sklepie Tesco I Savia, dzięki temu w całej Polsce mamy ich ponad 350. Jesteśmy świadomi zagrożeń ekologicznych, dlatego cały czas rozwijamy naszą strategię dotyczącą troski o środowisko naturalne. Cieszy nas fakt, że coraz więcej naszych klientów udowadnia, że i dla nich problem ten jest równie istotny.

7 Wspólnie się rozwiajamy Owocne Spotkanie Tesco już od ponad 8 lat kupuje jabłka i gruszki bezpośrednio od sadowników i grup producenckich. Dzięki wieloletniej współpracy, a także przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, już drugi rok z rzędu możemy oferować naszym klientom polskie jabłka przez 12 miesięcy w roku. Wszystkie jabłka i gruszki dostępne w Tesco pochodzą od producentów, którzy posiadają certyfikat GlobalGAP. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że nabywają dobry i bezpieczny produkt. W celu zacieśniania współpracy 26 sierpnia zorganizowaliśmy konferencję dla polskich producentów jabłek i gruszek dostarczających owoce do Tesco. Konferencja odbyła się w ramach szkoleń z cyklu Akademii Dostawców Regionalnych. Na spotkanie przybyło ponad 110 sadowników reprezentujących wszystkich naszych dostawców jabłek i gruszek. Mieli oni okazję zwiedzić centrum dystrybucyjne świeżej żywności Tesco w Teresinie, gdzie zapoznali się z systemem kontroli jakości owoców przy przyjęciu do magazynu. Podczas konferencji zaprezentowaliśmy jak wyglądamy na tle konkurencji, jeśli chodzi o sprzedaż jabłek i gruszek. Przedstawiliśmy główne problemy jakościowe, z jakimi mieliśmy do czynienia w minionym roku. Zapoznaliśmy naszych producentów z wynikami badań, jakie przeprowadziliśmy w ostatnich latach wśród naszych klientów. Wspólnie dyskutowaliśmy co możemy jeszcze zrobić, aby sprostać wymogom klientów. Prof. Kazimierz Tomala z SGGW, jeden z panelistów na konferencji Specjalnym gościem konferencji był profesor Kazimierz Tomala z SGGW w Warszawie- jeden z najwybitniejszych specjalistów w kraju zajmujący się tematyką jakości jabłek i gruszek. Profesor zaprezentował wiele ciekawych metod i technologii, które skutecznie mogą pomóc w podniesieniu standardów jakości owoców. Na zakończenie konferencji Adam Paradowski, przedstawiciel firmy Agrofresh, przedstawił dwuletnie wyniki stosowania w Polsce technologii Smart Fresh, pozwalającej owocom dłużej zachować świeżość. Tesco już od dwóch lat wspiera stosowanie tej nowoczesnej technologii, dzięki czemu klienci znajdują polskie jabłka w naszych sklepach przez cały rok. Po każdej prezentacji odbywały się bardzo interesujące dyskusje, które pozwoliły wspólnie znaleźć rozwiązania na wiele problemów.

8 Atrakcyjna forma reklamy czyli jak sprzedać więcej! część IV Kolejna część cyklu poświeconego możliwościom reklamowym dedykowana jest billboardom, czyli jednej z najbardziej skutecznych i rozpowszechnionych form reklamy zewnętrznej. Billboardy są jedną z najstarszych, a zarazem najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych form reklamy zewnętrznej. Główne zalety billboardów to możliwość ustalania ich zasięgu geograficznego oraz stosunkowo niski koszt. Jest to medium, które nie wymaga większej aktywności ze strony odbiorcy. Działają niczym magnes przyciągając wzrok i koncentrując na sobie uwagę. Billboardy zapewniają bezpośredni i wielokrotny kontakt z przekazem reklamowym. Największą zaletą jest niewątpliwie ich zasięg. Billboardy są wszechobecne. Znajdują się w centrach miast, przy głównych trasach czy choćby na dworcach. Najbardziej skuteczne są tablice zlokalizowane w pobliżu galerii handlowych czy supermarketów. Docierają wówczas ze swoim przekazem tuż przed podejmowaniem przez klienta decyzji zakupowych. Tesco posiada billboardy zlokalizowane zarówno przy hipermarketach, jak i sklepach mniejszego formatu, w różnych rejonach Polski. Przy zamówieniu usługi reklamowej oferujemy kompleksową obsługę- począwszy od druku, aż do umieszczenia jej bezpośrednio na nośniku. Sieć TESCO posiada 476 tablic zlokalizowanych na 161 parkingach przy sklepach Tesco. Więcej informacji udzieli Państwu Katarzyna Jędrszczyk Product Manager Tesco Media Service tel: Wielki powrót t POS TV Telewizja w hipermarkecie - Digital Signage (tzw. POS TV) to kolejna usługa dostępna w hipermarketach Tesco. System funkcjonuje obecnie w 28 dużych sklepach TESCO, a do końca roku pojawi się w pozostałych sklepach formatu HM. Finalnie do dyspozycji reklamodawców będzie ponad 1500 ekranów LCD o średnicy 42 cali umieszczonych w głównych ciągach komunikacyjnych oraz w strefach monopolowych sklepów Tesco, które każdego tygodnia odwiedzają tłumy Klientów. Więcej informacji na temat POS TV oraz oferty handlowej udzieli Rafał Tyborowski - Dyrektor Biura Reklamy Call2Action, tel

nr 7/ grudzień 2010 Na dobry początek... Szanowni Państwo,

nr 7/ grudzień 2010 Na dobry początek... Szanowni Państwo, nr 7/ grudzień 2010 Szanowni Państwo, Na dobry początek... W tym roku obchodzimy 15-lecie Tesco w Polsce. Piętnaście lat naszej firmy to nie tylko ponad 350 sklepów i 4 miliony klientów tygodniowo, ale

Bardziej szczegółowo

Zeszyty naukowe nr 9

Zeszyty naukowe nr 9 Zeszyty naukowe nr 9 Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni 2011 Krystyna Przybylska Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Współpraca międzynarodowych korporacji z lokalnymi dostawcami w kraju goszczącym 1

Bardziej szczegółowo

R A P O R T R O C Z N Y HANDEL RAPORT ROCZNY HANDEL 2011

R A P O R T R O C Z N Y HANDEL RAPORT ROCZNY HANDEL 2011 R A P O R T R O C Z N Y HANDEL 2011 Sieci detaliczne i centra handlowe w Polsce RAPORT ROCZNY SPIS TREŚCI SIECI HANDLOWE Trendy w handlu detalicznym 2011 4 Sieci handlowe rosną w siłę 12 Sieci ogólnospożywcze

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Licencje transportowe po nowemu co zmieni nowelizacja ustawy

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Licencje transportowe po nowemu co zmieni nowelizacja ustawy czerwiec 6/2013 (37) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży spożywczej Rusza e-myto na Białorusi Systemy

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN PRACOWNIKÓW. Listopad 2010. To już 15 lat Tesco w Polsce Ambasadorzy Marek Własnych. Historyczna pasja i nowoczesny handel

MAGAZYN PRACOWNIKÓW. Listopad 2010. To już 15 lat Tesco w Polsce Ambasadorzy Marek Własnych. Historyczna pasja i nowoczesny handel nr 5 Listopad 2010 MAGAZYN PRACOWNIKÓW Grupy TESCO To już 15 lat Tesco w Polsce Ambasadorzy Marek Własnych Historyczna pasja i nowoczesny handel aktualności redakcja tym żyje tesco aktualności aktualności

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

Komunikacja działań CSR w Polsce

Komunikacja działań CSR w Polsce Komunikacja działań CSR w Polsce Raport z badania poświęconego komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zrealizowanego na grupie przedsiębiorstw oraz konsumentów słuchaczy programu

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Nr 1/2009. www.cdn.comarch.pl. Sukces jest dobry o każdej porze. CDN ALTUM już w Polsce Liczą się tylko detale Moc nowości

Nr 1/2009. www.cdn.comarch.pl. Sukces jest dobry o każdej porze. CDN ALTUM już w Polsce Liczą się tylko detale Moc nowości Nr 1/2009 www.cdn.comarch.pl Sukces jest dobry o każdej porze CDN ALTUM już w Polsce Liczą się tylko detale Moc nowości www.bph.pl Otwórz przed swoją firmą nowe możliwości, dotychczas dostępne tylko dla

Bardziej szczegółowo

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ WSPARCIE 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ PUBLIKACJA RAPORT BADAWCZY PODSUMOWUJE REALIZACJĘ ROJEKTU PT.: Audyt Marketingowy Młodej Firmy (AMMF)

Bardziej szczegółowo

w w w.erp.comarch.pl Nr 1/2010

w w w.erp.comarch.pl Nr 1/2010 w w w.erp.comarch.pl Nr 1/2010 Rynek docenia sprawdzone strategie Napływające ze światowych rynków informacje zwiastują ożywienie gospodarcze. Comarch wychodzi z kryzysu gospodarczego o krok przed konkurencją.

Bardziej szczegółowo

ArcelorMittal Poland. Odpowiedzialność Biznesu Raport 2011. ArcelorMittal Poland. al. Józefa Piłsudskiego 92 41-308 Dąbrowa Górnicza

ArcelorMittal Poland. Odpowiedzialność Biznesu Raport 2011. ArcelorMittal Poland. al. Józefa Piłsudskiego 92 41-308 Dąbrowa Górnicza www.arcelormittal.com/poland ArcelorMittal Poland al. Józefa Piłsudskiego 92 41-308 Dąbrowa Górnicza tel.: (32) 776 66 66 fax: (32) 776 82 00 Opinie dotyczące raportu prosimy przesyłać do Karoliny Muzy,

Bardziej szczegółowo

RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY

RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY NAJLEPSZE PRAKTYKI w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce NAJLEPSZE PRAKTYKI w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla innowacyjnych

Bardziej szczegółowo

www.handelnowoczesny.pl Nr 3 (3) Maj 2008 NOWOCZESNY ISSN 1899-0460 Ogólnopolskie pismo sieci handlowych FMCG 1 HANDEL NOWOCZESNY

www.handelnowoczesny.pl Nr 3 (3) Maj 2008 NOWOCZESNY ISSN 1899-0460 Ogólnopolskie pismo sieci handlowych FMCG 1 HANDEL NOWOCZESNY Ogólnopolskie pismo sieci handlowych FMCG www.handelnowoczesny.pl Nr 3 (3) Maj 2008 ISSN 1899-0460 Sieci Supermarkety Hipermarkety Dyskonty Franczyza Stacje benzynowe 1 Informacja handlowa 2 Od redakcji

Bardziej szczegółowo

Obietnica marki zmieniamy jutro

Obietnica marki zmieniamy jutro Odpowiedzialność Biznesu Raport 2012 Przesłanie Prezesa Zarządu O ArcelorMittal Poland Dbamy o pracowników Zdrowie i bezpieczeństwo Szkolenia Inwestujemy w przyszłych pracowników Odpowiadając na potrzeby

Bardziej szczegółowo

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl kwiecień - czerwiec 2014 cena: 15 PLN OPAKOWANIA szklane MARKETING eventowy i targowy PROMOCJA tekstylia reklamowe kalendarze POS innowacje i wyspy druk

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNY AGENCJA ZATRUDNIENIA ATERIMA

RAPORT SPOŁECZNY AGENCJA ZATRUDNIENIA ATERIMA RAPORT SPOŁECZNY AGENCJA ZATRUDNIENIA ATERIMA SPIS TREŚCI Słowo wstępne Wojciecha Rzepki 3 CSR w średniej firmie - list Stefana Schwarza 4 O firmie 5 Świadczone usługi 5 Struktura organizacji 6 Nagrody

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

PMR o rynku e-commerce. Sieci Handlowe i Sklepy

PMR o rynku e-commerce. Sieci Handlowe i Sklepy PMR o rynku e-commerce Sieci Handlowe i Sklepy Spis treści Sieci Handlowe i Sklepy - Wrzesień 2012 Spis treści... str. 3 Przegląd...str. 4-20 echo? jeszcze myślą layout mamy Analizy PMR o rynku e-commerce...

Bardziej szczegółowo

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM Dynamiczny rozwój w Infosys BPO Poland www.eurostudent.pl październik 2014 Rozwiń się z Nami! KONKURS PZU: INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ WYGRAJ 5.000 ZŁ! WYDANIE TARGOWE SZUKAJ PRACY RAPORT SPECJALNY ZRÓB KARIERĘ

Bardziej szczegółowo

DanonePL. Przegląd CSR

DanonePL. Przegląd CSR DanonePL Przegląd CSR Spis treści: 26 3 4 5 6 Trzy filary Danone a Katalog wartości Historia CSR w Danone Nasi interesariusze 1. Ludzie 8 9 9 10 11 12 13 13 14 15 16 17 19 20 20 Danone to ludzie Po pierwsze,

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD OUTSOURCINGOWY 35 FIRMA DOBRA RADA (2013) NUMER IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE

PRZEGLĄD OUTSOURCINGOWY 35 FIRMA DOBRA RADA (2013) NUMER IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE NUMER 04 (2013) IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE NAJNOWSZE ARTYKUŁY, POGLĄDY I OPINIE DOTYCZĄCE OUTSOURCINGU ISBN 978-83-931740-3-4 NUMER 4 (2013)

Bardziej szczegółowo

www.handelnowoczesny.pl Nr 2 (2) Kwiecień 2008 NOWOCZESNY ISSN 1899-0460 Ogólnopolskie pismo sieci handlowych FMCG 1 HANDEL NOWOCZESNY

www.handelnowoczesny.pl Nr 2 (2) Kwiecień 2008 NOWOCZESNY ISSN 1899-0460 Ogólnopolskie pismo sieci handlowych FMCG 1 HANDEL NOWOCZESNY Ogólnopolskie pismo sieci handlowych FMCG www.handelnowoczesny.pl Nr 2 (2) Kwiecień 2008 ISSN 1899-0460 Sieci Supermarkety Hipermarkety Dyskonty Franczyza Stacje benzynowe 1 Nr 3 (25) Marzec 2008 HURT

Bardziej szczegółowo

E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe. ekomercyjnie.pl. nr 16. Dzień Darmowej Dostawy. Promocja

E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe. ekomercyjnie.pl. nr 16. Dzień Darmowej Dostawy. Promocja E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe ekomercyjnie.pl nr 16 Dzień Darmowej Dostawy LICZBY Promocja ANALIZY 4 Darmowa dostawa czyni cuda Krzysztof Bartnik 9 Statystyki oglądalności strony

Bardziej szczegółowo

Jak rozwija się polski handel elektroniczny na tle rynku światowego?

Jak rozwija się polski handel elektroniczny na tle rynku światowego? 22 E- COMMERCE W POLSCE Jak rozwija się polski handel elektroniczny na tle rynku światowego? E-commerce to handel internetowy wykorzystujący do swego funkcjonowania środki i urządzenia elektroniczne. Według

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Czy zabraknie magazynów? Raport powierzchni magazynowych

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Czy zabraknie magazynów? Raport powierzchni magazynowych wrzesień 9/2012 (28) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży spożywczej Rewolucja w przewozach ponadgabarytowych

Bardziej szczegółowo

Rozkręcimy. ekspert. Twój biznes w Internecie. Profesjonalne pozycjonowanie. Nowoczesny panel klienta. Statystyki internetowe

Rozkręcimy. ekspert. Twój biznes w Internecie. Profesjonalne pozycjonowanie. Nowoczesny panel klienta. Statystyki internetowe magazyn firmy nr 1[2]_2010 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Rozkręcimy Twój biznes w Internecie Doradca numeru: w numerze również Profesjonalne pozycjonowanie Nowoczesny panel

Bardziej szczegółowo

Ogólnopolskie Badanie. analizy wnioski komentarze

Ogólnopolskie Badanie. analizy wnioski komentarze Ogólnopolskie Badanie Rynku 2012 Outsourcingu analizy wnioski komentarze Randstad Payroll Solutions Rozliczanie wynagrodzeń Prowadzenie teczek osobowych Specjaliści o wysokich kwalifikacjach Randstad Payroll

Bardziej szczegółowo

Aktualne wyzwania dla handlu detalicznego czyli jak skutecznie wprowadzić elektroniczny kanał sprzedaży w tradycyjnym sklepie?

Aktualne wyzwania dla handlu detalicznego czyli jak skutecznie wprowadzić elektroniczny kanał sprzedaży w tradycyjnym sklepie? www.pwc.pl Aktualne wyzwania dla handlu detalicznego czyli jak skutecznie wprowadzić elektroniczny kanał sprzedaży w tradycyjnym sklepie? Raport e-commerce 2011 Raport powstał dzięki współpracy z naszymi

Bardziej szczegółowo

nr 8 / marzec 2011 Na dobry początek...

nr 8 / marzec 2011 Na dobry początek... nr 8 / marzec 2011 Na dobry początek... Szanowni Państwo, Często patrzymy na Tesco przez pryzmat hipermarketów. Jednak z łącznej liczby prawie 370 sklepów w Polsce, aŝ 250 to małe osiedlowe placówki -

Bardziej szczegółowo