FIRMA OFERTA KOMPLEKSOWA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FIRMA OFERTA KOMPLEKSOWA"

Transkrypt

1 OFERTA KOMPLEKSOWA FIRMA Pegaz Group Sp. z o.o. istnieje od 2003 roku, i bazuje na wieloletnim i bogatym doświadczeniu osób ją tworzących. Specjalizujemy się w kompleksowych usługach szkoleniowo - doradczych. Według rankingu miesięcznika Forbes oraz Fundusze Europejskie jesteśmy liderem w województwie pomorskim jako firma doradcza w pozyskiwaniu Funduszy Unijnych, a co za tym idzie wdrażamy projekty i pomysły naszych Klientów. Naszą misją jest pozytywne zaskakiwanie Klientów, a działania nam zlecone zawsze realizujemy z pasją i entuzjazmem. Nasz profesjonalizm, kreatywne podejście do indywidualnych potrzeb Państwa działalności oraz maksymalna efektywność i wyspecjalizowana kadra pozwolą nam stworzyć produkt idealnie dopasowany do Państwa oczekiwań. Swoje cele realizujemy działając na wielu płaszczyznach, a najważniejsze z nich to: Wdrażanie i realizacja projektów szkoleniowych Analiza potrzeb szkoleniowych Opracowanie strategii szkoleniowych Organizacja szkoleń otwartych, zamkniętych, in company Realizacja projektów szkoleniowych dla JST Coaching Organizacja konferencji i spotkań biznesowych Obsługa korporacyjna podróży służbowych Doradztwo I consulting w zakresie funduszy UE Opracowanie biznes planów I innych dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania

2 SZKOLENIA Wiemy, iż najistotniejszym zasobem dynamicznie rozwijającej się organizacji jest jej personel, od którego wymaga się ciągłego doskonalenia metod pracy i efektywnego działania. Dlatego też inwestowanie w podnoszenie jego kwalifikacji, poszerzanie kompetencji, rozwijanie wiedzy i umiejętności zawodowych procentuje w przyszłości. Realizowane przez nas szkolenia mają za zadanie, oprócz przekazania uczestnikom wiedzy, również pogłębienie ich świadomości oraz zmianę mentalności. Trenerzy współpracujący z nami, to profesjonaliści, osoby kompetentne oraz posiadające doskonałe przygotowanie do prowadzenia szkoleń, zarówno merytoryczne, jak i metodologiczne. Każde zajęcia opracowują w oparciu o potrzeby Klienta, a praktyczne ćwiczenia analizują konkretne sytuacje spotykane w życiu zawodowym. Nasza firma realizuje następujące typy szkoleń: SZKOLENIA BIZNESOWE SZKOLENIA SYSYTEMOWE SZKOLENIA INFORMATYCZNE SZKOLENIA Z TEMATYKI UE SZKOLENIA DEDYKOWANE Usunięto: <sp> Więcej informacji znajdą Państwo w: Ofercie szkoleniowej Katalogu szkoleń 2011 BADANIE POTRZEB SZKOLENIOWYCH Badanie potrzeb szkoleniowych to narzędzie do przygotowanie strategii szkoleniowej spójnej z polityką i celami firmy. Badanie takie przeprowadzane jest w wyznaczonych strukturach przedsiębiorstwa. Jego celem jest uzyskanie informacji dotyczących rzeczywistego stanu kompetencji oraz zaangażowania w rozwój osobisty pracowników. Do celów badania przygotowywany jest profesjonalny kwestionariusz, którego wyniki są konsultowane i weryfikowane z odpowiednimi działami Zarządzania Personelem. Projektowana strategia zawiera rzeczywiste potrzeby w zakresie szkoleń biznesowych, organizacyjnych oraz technicznych. W strategii wyodrębnione zostają również szkolenia, które muszą być prowadzone ze względu na wymagania przepisów zewnętrznych. Dokładnie opisana i wdrażana strategia szkoleniowa jest również dokumentem niezbędnym do realizacji projektów szkoleniowych finansowanych z Funduszy europejskich.

3 OPRACOWANIE STRATEGII SZKOLENIOWYCH Celem kompleksowo przygotowanej strategii szkoleniowej jest nie tylko ukazanie aktualnych potrzeb wewnętrznych, ale również ustalenie działań na następne okresy, co pozwoli na ujednolicenie prac we wszystkich strukturach przedsiębiorstwa i wpłynie na zmianę mentalności pracowników, którym da się szansę na uczestniczenie w rozwoju firmy. Opracowanie strategii szkoleniowej wpływa również na stabilność oraz systematyczną zmianę zachowań wewnątrz organizacji, co korzystnie oddziałuje na zobrazowanie kierunku, w jakim powinna dalej dążyć polityka personalna. W strategii wyodrębnione są również szkolenia, które muszą być prowadzone ze względu na wymagania przepisów zewnętrznych. Strategia prezentuje propozycje rozwiązań systemowych oraz ścisłe działania służące zwiększeniu efektywności prowadzonych szkoleń, a tym samym podniesieniu efektywności pracowników, co w konsekwencji przekłada się na zwiększenie aktywności zawodowej kadry oraz wyniki całej organizacji. KOMPLEKSOWE Y SZKOLENIOWE Na podstawie przeprowadzonych przez naszych ekspertów badań wewnątrz organizacyjnych budujemy ofertę, która po przedstawieniu, przeanalizowaniu i przedyskutowaniu, staje się produktem ściśle dopasowanych do Państwa potrzeb. Pomimo czasu, jaki przeznaczamy na wszystkie prace związane z badaniami, możemy śmiało powiedzieć, iż efektywność takich szkoleń, jest szybko zauważalna przez wszystkich naszych Klientów, co sprawia, że jesteśmy dumni z naszej pracy. Doradzimy Państwu w kwestii możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy unijnych na realizację tego typu szkoleń wraz z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji projektowej. OBSŁUGA KORPORACYJNA EVENTY, INTEGRACJA Spotkania integracyjne czy okolicznościowe mają na celu nie tylko zbudowanie zespołu opierającego się na dobrej współpracy, zaufaniu, spontaniczności i twórczym myśleniu, celem takich spotkań jest również podniesienie poziomu zadowolenia pracowników firmy i ich zmotywowanie do dalszej, wydajnej pracy. Niepowtarzalność, to nasza dewiza przy projektach integracyjnych. Współpraca z najlepszymi na rynku agencjami artystycznymi umożliwia nam przedstawienie scenariusza, którego nie przeczytacie Państwo na żadnych stronach internetowych, a jeśli ktoś myśli, że uczestniczył w podobnym przedsięwzięciu, to będzie miło zaskoczony.

4 ORGANIZACJA KONFERENCJI Pegaz Group to również wysoko wykwalifikowany organizator konferencji. Bierzemy na siebie całą logistyczną stronę przygotowań: opracowanie biznes planu, wynajem sal, oprawę techniczną, opiekę nad zaproszonymi uczestnikami (od rozsyłania zaproszeń aż po udzielanie wszelkich niezbędnych dla nich informacji organizacyjnych przed i w czasie trwania konferencji), zapewnienie noclegów, oraz wszystkie pozostałe działania niezbędne do organizacji spotkania na najwyższym poziomie. Dokładamy największych starań, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów, a jeśli zaskakujemy to tylko pozytywnie! Naszą główną zaletą jest pełne dostosowywanie się do wymagań klienta. Profesjonalizm i maksymalna efektywność działania pozwala nam uzyskać najlepszy z możliwych efekt przy założonym poziomie kosztów. PODRÓŻE SŁUŻBOWE / DELEGACJE Dzięki sprawnej obsłudze naszych pracowników wszystkie Państwa podróże związane z delegacjami służbowymi, są dokładnie sprawdzane i potwierdzane. Jeden Państwa telefon wystarczy, aby udać się w zaplanowaną podróż ze świadomością, iż jedyne zaskoczenie, jakie może Państwa spotkać, to pozytywne. W związku z rozbudowaną ofertą produktową wielu przedsiębiorstw, a co za tym idzie, dużą ilością pracowników, których zadaniem jest zarządzanie jednostkami terytorialnymi, których działania są ukierunkowane na wysoką jakość obsługi klientów i dynamiczny rozwój produktów, firmy powinny zadbać o komfortowe warunki pracy również poza biurem. Niestety, wielokrotnie zdarza się, iż pracownik dowiaduje się o wyjeździe bardzo późno, w związku, z czym nie ma pewności, czy znaleziony hotel jest o odpowiednim standardzie i czy rezerwacja będzie przygotowana zgodnie z postawionymi wymaganiami. DOTACJE Z UNII EUROPEJSKIEJ Nasze usługi polegają przede wszystkim na wsparciu w pozyskiwaniu unijnych funduszy na inwestycje, szkolenia oraz inne przedsięwzięcia przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstw. Eksperci Pegaz Group zajmują się kompleksowym opracowywaniem koncepcji projektu, w tym: Doradztwem w zakresie wyboru odpowiedniego programu Przygotowaniem wniosków o dotacje Opracowaniem biznes planów i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania. Nasze usługi mogą obejmować zarówno pomoc krótkoterminową, polegającą na przygotowaniu wniosku o dofinansowanie, jak i stałą pomoc z zarządzaniu projektem. Dzięki stałej aktualizacji informacji o programach pomocowych, oraz monitorowaniu zmian w dokumentach strategicznych wiemy jak skutecznie i mądrze ułatwić Państwu drogę do otrzymania dofinansowania.

5 ZAKRES USŁUG Pegaz Group już od kilku lat skutecznie pomaga instytucjom otoczenia biznesu w wykorzystaniu szansy na rozwój, jaką dają fundusze europejskie. Jesteśmy świadomi zarówno korzyści, jakie dają dotacje, jak i problemów związanych ze skomplikowanymi procedurami, których trzeba przestrzegać. Naszym celem jest odciążenie Klientów w trakcie procedury ubiegania się o dotację oraz profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji projektu, który uzyskał dofinansowanie. Pomoc Pegaz Group polega na: ETAP I PLANOWANIE U ZAKRES USŁUG Ocena kwalifikowalności projektu i projektodawcy Doradztwo w zakresie wyboru optymalnego programu pomocowego Zaplanowanie przedsięwzięcia w sposób gwarantujący uzyskanie maksymalnej ilości punktów na ocenie merytorycznej Określenie zadań potrzebnych do prawidłowej realizacji projektu Ocena szans uzyskania dofinansowania ETAP II OPRACOWANIE DOKUMENTACJI ZAKRES USŁUG Sporządzenie Wniosku o dofinansowanie projektu Sporządzenie niezbędnych załączników tj. studium wykonalności/biznes planu, analizy finansowej, ekonomicznej lub harmonogramu rzeczowo-finansowego; opracowanie projekcji finansowej Doradztwo przy kompletowaniu niezbędnych załączników formalnych przez Zleceniodawcę Weryfikacja wniosku wraz z załącznikami ETAP III ZARZĄDZANIE EM ZAKRES USŁUG Doradztwo w zakresie prawidłowego realizowania przez Beneficjenta obowiązków zawartych w umowie o dofinansowanie projektu Doradztwo w zakresie zmian w projekcie, konsultacje, negocjacje z Instytucją Pośredniczącą Stały monitoring zmian procedur unijnych Sporządzanie okresowych i końcowych wniosków o płatność oraz sprawozdań z realizacji projektu Przygotowanie rozliczeń finansowych Realizacje usług podzleconych w ramach realizacji projektów szkoleniowych (prowadzenie regionalnych biur projektów, rekrutacja na szkolenia, organizacja szkoleń i doradztwo)

6 ZESPÓŁ I DOŚWIADCZENIE Nasze doradztwo opieramy na wiedzy kilkunastu osób związanych od wielu lat z funduszami UE. Wiedza oparta na analizie kilku tysięcy wniosków o dofinansowanie, pozwala na realne określenie możliwości aplikacyjnych dla danego przedsięwzięcia. Eksperci aktualnie współpracujący z Pegaz Group uczestniczyli w pozyskaniu finansowania publicznego w wysokości 1 miliarda złotych!,są to osoby, które bezpośrednio realizowały projekty współfinansowane z funduszy UE jak również zajmowały się ich wdrażaniem w okresie przedakcesyjnym oraz w latach na terenie województwa pomorskiego, jak również całego kraju. Doświadczenia naszych Ekspertów opierają się na opracowywaniu projektów dofinansowania inwestycji/szkoleń ze środków UE z następujących programów: PHARE 2003 Program Rozwoju Przedsiębiorstw, Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw Działanie 2.1, 2.3 oraz Działanie 2.2.1, Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego Działanie 2.5 Promocja przedsiębiorczości, Działanie 3.4 Mikroprzedsiębiorstwa, Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich Działanie 2.3a Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki, Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałanie Modernizacja treści metod kształcenia", Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałanie Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni", Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałanie Rozwój kapitału ludzkiego przedsiębiorstw", Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałanie Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw", Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie Wsparcie projektów celowych oraz wsparcie wdrożeń wyników prac B+R", Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.2 Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej", Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego: Poddziałanie Mikroprzedsiębiorstwa", Małe i średnie przedsiębiorstwa", Działanie 2.1 Infrastruktura edukacyjna i naukowo-dydaktyczna", Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego Poddziałanie Inne inwestycje w przedsiębiorstwa". Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego Poddziałanie Mikroprzedsiębiorstwa, Małe i średnie przedsiębiorstwa,działanie 2.1 Infrastruktura edukacyjna i naukowo-dydaktyczna

7 NASZE OSIĄGNIĘCIA Projekty inwestycyjne Projekty, które zrealizowaliśmy dla naszych Klientów i Partnerów pozwoliły zdobyć nam doświadczenie, wszechstronność a przede wszystkim fachowość. Poniżej prezentujemy przykładowe typy projektów inwestycyjnych, dla których pozyskaliśmy dofinansowanie. Wzmocnienie potencjału innowacyjnego firmy KB Folie Polska Sp. z o.o. poprzez unowocześnienie procesu produkcyjnego. KB Folie Polska Sp. z o.o. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4. Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym Uzupełnienie dostępnej oferty Swissmed Centrum Zdrowia S.A. w zakresie lecznictwa szpitalnego przez zakup innowacyjnego zestawu urządzeń SWISSMED S.A. WARTOŚĆ U Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego Poddziałanie Małe i Średnie przedsiębiorstwa Symulator szkoleń w technologii stereoskopowej badania i wdrożenie. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 1.4 Wsparcie projektów celowych Działanie 4.1 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R Det Norske Veritas Poland Sp. z o.o. Promocja firmy AMBER Marcin Buzalski na rynku krajowym i zagranicznym poprzez udział w targach. Amber Marcin Buzalski Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego Poddziałanie Mikroprzedsiębiorstwa Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną na

8 NASZE OSIĄGNIĘCIA Projekty szkoleniowo-doradcze Przeprowadzenie cyklu 8 comiesięcznych spotkań informacyjnych dla potencjalnych beneficjentów z zakresu funduszy europejskich na lata w ramach sieci informacyjnej Pomorskie w Unii Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Program Operacyjny Pomoc Techniczna Zadania: Opracowanie merytoryczne programu oraz materiałów szkoleniowych, zapewnienie trenerów, rekrutacja uczestników (ponad 600 osób), catering. Przeprowadzenie cyklu 18 warsztatów praktycznych w całej Polsce dla potencjalnych beneficjentów projektu Profesjonalista Rynku Pracy Asseco Business Solutions S.A. Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich , Działanie 1.1 Zadania: Rezerwacja sal treningowych, catering, rekrutacja uczestników (594 osób) obsługa uczestników szkolenia, opracowanie materiałów informacyjnych, akcja telemarketingowa. Rekrutacja uczestników w ramch projektu Przygotowanie do certyfikacji z zarządzania projektami (blended learning) DORADCA Consultants Ltd Sp. z o.o. Program Operacyjny Kapitał Ludzki , Poddziałanie Zadania: Działania telemarketingowe, koordynowanie działań promocyjnorekrutacyjnych, dbałość o prawidłowość prowadzonej dokumentacji. Prowadzenie Regionalnego Biura Projektu Przepis na zatrudnienie Organizacja 10 edycji kursów kulinarnych, których celem była aktywizacja zawodowa bezrobotnych. W Projekcie uczestniczyło 120 osób, z których 113 uzyskało kwalifikacje zawodowe kucharza małej gastronomii. F5 Konsulting Sp. z o.o. Program Operacyjny Kapitał Ludzki , Poddziałanie Zadania: Współpraca przy rekrutacji beneficjentów szkoleń, prowadzenie ewidencji szkoleń, sporządzanie dokumentacji, organizacja szkoleń, egzaminów oraz warsztatów poszkoleniowych, dobór i weryfikacja grupy ekspertów, opracowanie założeń szkoleń i warsztatów, przygotowanie i wdrożenie harmonogramu i logistyki szkoleń, monitoring realizacji szkoleń, zapewnienie zaplecza technicznego w trakcie realizacji poszczególnych działań szkoleniowo doradczych.

9 ZA CO CENIĄ NAS KLIENCI? Profesjonalizm, dokładność, a jednocześnie otwartość( ) NZOZ Elmed_Bydgoszcz Z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Pegaz Group jako fachową firmę szkoleniowo-doradczą gwarantującą wysoką jakość swoich usług. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych trenerów, co gwarantuje słuchaczom poszerzenie swojej wiedzy, świadomości oraz odkrycie nowych perspektyw. ORLEN Administracja Sp. z o.o. Firma zaprezentowała wysoki poziom organizacji warsztatów, profesjonalną kadrę bardzo dobre wyposażenie dydaktyczne oraz wyjątkowo ciepłą atmosferę towarzyszącą szkoleniu. Krajowy Rejestr Długów Biuro informacji Gospodarczej S.A. Z całą pewnością możemy zarekomendować firmę Pegaz Group Sp. z o.o jako doskonałe źródło zdobywania fachowej wiedzy. Centrum Informatyki Grupy PZU SA PEGAZ GROUP W LICZBACH Liczba wystawionych certyfikatów PUBLIKACJE KATALOG SZKOLEŃ 2012

10 KONTAKT Mamy nadzieję, że nasza oferta znajdzie w Państwa oczach uznanie. Dołożymy wszelkich starań, by sprostać Państwa oczekiwaniom, a jeśli Was zaskoczymy to tylko pozytywnie! W przypadku pytań i wątpliwości z przyjemnością udzielimy Państwu wszelkich dodatkowych informacji. Paweł Rusiński tel. (58) Prezes Zarządu Kamila Górecka tel. (58) Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Na Państwa pytania czekają nasi eksperci : Anna Groth tel. kom Kierownik ds. Projektów EFS Magdalena Szalla tel. kom Kierownik ds. Szkoleń Bartosz Sulley tel. kom Specjalista ds. funduszy europejskich Pegaz Group Sp. z o.o. Siedziba ul. 3-go Maja Sopot Tel. (58) fax. (58) Oddział ul. Okopowa 56/ Warszawa Tel Regon NIP KRS , VIII Wydz. Gospodarczy KRS w Sądzie Rejonowym Gdańsk - Północ w Gdańsku Kapitał zakładowy zł BZ WBK SA

11

Fundusze unijne. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 15 wrzesień 2013. Człowiek najlepsza inwestycja

Fundusze unijne. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 15 wrzesień 2013. Człowiek najlepsza inwestycja dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 15 wrzesień 2013 Fundusze unijne Wpływ funduszy unijnych na podnoszenie kwalifikacji pracowników Gdzie szukać unijnych szkoleń

Bardziej szczegółowo

Wniosek o dofinansowanie projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI. Informacje wypełniane przez instytucję przyjmującą wniosek

Wniosek o dofinansowanie projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI. Informacje wypełniane przez instytucję przyjmującą wniosek Wniosek o dofinansowanie projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Informacje wypełniane przez instytucję przyjmującą wniosek Data przyjęcia wniosku: Numer kancelaryjny wniosku: Numer wniosku w KSI: Imię

Bardziej szczegółowo

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ WSPARCIE 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ PUBLIKACJA RAPORT BADAWCZY PODSUMOWUJE REALIZACJĘ ROJEKTU PT.: Audyt Marketingowy Młodej Firmy (AMMF)

Bardziej szczegółowo

SPOTKANIE. informacyjno-promocyjne. nt. projektu. Wzmocnienie potencjału pracowników niepublicznych instytucji rynku pracy

SPOTKANIE. informacyjno-promocyjne. nt. projektu. Wzmocnienie potencjału pracowników niepublicznych instytucji rynku pracy SPOTKANIE informacyjno-promocyjne nt. projektu Wzmocnienie potencjału pracowników niepublicznych instytucji rynku pracy ZARZ DZAJ CY PROJEKTEM: Dolnoœl¹ska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ORGANIZATOR

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW. www.knowhow.com.pl

INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW. www.knowhow.com.pl www.knowhow.com.pl INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW SPIS TREŚCI LECZYMY SŁUŻBĘ ZDROWIA 5 NARZĘDZIA INFORMATYCZNE MED IT 9 MedLider 10 Benchmarking 11 FINANSOWANIE ROZWOJU

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

Honorowa Polska Nagroda Jakości 2007 dla RIG w Katowicach. R e g i o n a l n a I z b a G o s p o d a r c z a w K a t o w i c a c h

Honorowa Polska Nagroda Jakości 2007 dla RIG w Katowicach. R e g i o n a l n a I z b a G o s p o d a r c z a w K a t o w i c a c h Honorowa Polska Nagroda Jakości 2007 dla RIG w Katowicach Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Grudzień 2007 R e g i o n a l n a I z b a G o s p o d a r c z a w K a t o w i c a c h TEMAT NUMERU Firma

Bardziej szczegółowo

szybko i skutecznie wdrażamy tylko potrzebne rozwiązania

szybko i skutecznie wdrażamy tylko potrzebne rozwiązania GRZEGORZ POŚPIESZCZYK Dyrektor Działu Szkoleń Akademia ASAP jest wyspecjalizowaną firmą doradczo-szkoleniową. Zapewniamy optymalne rozwiązania biznesowe, przekładające się bezpośrednio na efektywność funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

Akademickie Centrum Kariery

Akademickie Centrum Kariery Akademickie Centrum Kariery Akademia Ekonomiczna w Krakowie Transfer innowacji poprzez staże w przedsiębiorstwach projekt staży innowacyjnych Projekt został zrealizowany w ramach ZPORR Priorytetu 2 Wzmocnienie

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU AGENCJI ROZWOJU INNOWACJI S.A. Z DZIAŁALNOŚCI W 2013 R.

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU AGENCJI ROZWOJU INNOWACJI S.A. Z DZIAŁALNOŚCI W 2013 R. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU AGENCJI ROZWOJU INNOWACJI S.A. Z DZIAŁALNOŚCI W 2013 R. Wrocław, 26 kwietnia 2014r. I. CHARAKTERYSTYKA SPÓŁKI I.1. Informacje podstawowe I.1.1. Dane jednostki Firma: Agencja Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Wniosek o dofinansowanie projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI. Informacje wypełniane przez instytucję przyjmującą wniosek

Wniosek o dofinansowanie projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI. Informacje wypełniane przez instytucję przyjmującą wniosek Wniosek o dofinansowanie projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Informacje wypełniane przez instytucję przyjmującą wniosek Data przyjęcia wniosku: Numer kancelaryjny wniosku: Numer wniosku w KSI: Imię

Bardziej szczegółowo

Inicjatywy klastrowe:

Inicjatywy klastrowe: Polskie klastry i polityka klastrowa 2011 Inicjatywy klastrowe: skuteczne działanie i strategiczny rozwój Redakcja: Marita Koszarek Inicjatywy klastrowe: skuteczne działanie i strategiczny rozwój pod redakcją

Bardziej szczegółowo

DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW

DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW WETTIN TO NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚĆ, JAKOŚĆ I RZETELNOŚĆ Szanowni Państwo, WETTIN jest firmą konsultingową specjalizującą

Bardziej szczegółowo

Biznes społecznie odpowiedzialny

Biznes społecznie odpowiedzialny dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 20 luty 2014 Biznes społecznie odpowiedzialny O korzyściach płynących z eko-marketingu Pracownik odpowiedzialny społecznie

Bardziej szczegółowo

ŁÓDZKI. Kapitał. Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki. K a p i t a ł L u d z k i r o z p ę d z a Ł ó d z k i e

ŁÓDZKI. Kapitał. Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki. K a p i t a ł L u d z k i r o z p ę d z a Ł ó d z k i e ŁÓDZKI K a p i t a ł L u d z k i r o z p ę d z a Ł ó d z k i e Kapitał Ludzki Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki Realizacja działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie łódzkim w

Bardziej szczegółowo

PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI ŁĄCZY DZIAŁALNOŚĆ W KULTURZE I SZTUCE Z BIZNESEM KONTROLA PROJEKTÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI ŁĄCZY DZIAŁALNOŚĆ W KULTURZE I SZTUCE Z BIZNESEM KONTROLA PROJEKTÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI NR 3/2013 PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI ŁĄCZY DZIAŁALNOŚĆ W KULTURZE I SZTUCE Z BIZNESEM KONTROLA PROJEKTÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI JACEK I AGATKA DLA MALUCHÓW PROJEKT PONADNARODOWY INCLUSIVE

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi Teraźniejszość

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie. Wprowadzenie

Wprowadzenie. Wprowadzenie Wydanie II uzupełnione ISBN 978-83-7633-052-5 Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Realizatorzy projektu

Realizatorzy projektu 1 Realizatorzy projektu Lider Projektu: Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej ul. Warszawska 28a/2 40-008 Katowice www.swr.pl Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej powstało w 2002 roku. To organizacja

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRIORYTETÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI 2007 2013

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRIORYTETÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI 2007 2013 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRIORYTETÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI 2007 2013 Warszawa, 1 marca 2015 r. SPIS TREŚCI I. INFORMACJE NA TEMAT PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI... 6 1. STATUS DOKUMENTU...

Bardziej szczegółowo

Wsparcie rozwojuprzedsiębiorczości przez AgencjęRozwoju Pomorza S.A.

Wsparcie rozwojuprzedsiębiorczości przez AgencjęRozwoju Pomorza S.A. Wsparcie rozwojuprzedsiębiorczości przez AgencjęRozwoju Pomorza S.A. Seminarium Dzień z przedsiębiorczością akademicką na Politechnice Gdańskiej 13 listopada 2013 r Agencja Rozwoju Pomorza S.A. - Tomasz

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Raport Kapitał dla Firm 2008

Raport Kapitał dla Firm 2008 RAPORT KAPITAŁ DLA FIRM 2008 Raport Kapitał dla Firm 2008 SPIS TREŚCI Eksperci o rynku kapitałowym w Polsce 4 Potrzeby kapitałowe przedsiębiorstw 5 Dotacje unijne: Kto może skorzystać z dotacji unijnych

Bardziej szczegółowo

Alcatel-Lucent Polska z SA 8000

Alcatel-Lucent Polska z SA 8000 Jakosc Magazyn TÜV Rheinland Polska 3/2014 ISSN 2299-6249 Zarządzanie kompetencjami w firmie eksperckiej Technologie Alcatel-Lucent Polska z SA 8000 Wiedza Projekt - jak to łatwo powiedzieć Jakosc Słowo

Bardziej szczegółowo

Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego

Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego 1 Biuletyn partnerstwa publiczno-prywatnego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Warszawa 2011 Publikacja została opracowana w ramach projektu systemowego

Bardziej szczegółowo

na Mazowszu PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 CO O PROJEKTACH B+R WIEDZIEĆ TRZEBA FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

na Mazowszu PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 CO O PROJEKTACH B+R WIEDZIEĆ TRZEBA FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ nr 2 2014 na Mazowszu REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007 2013 PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Analiza potrzeb. szkoleniowych w MŚP. www.marr.pl

Analiza potrzeb. szkoleniowych w MŚP. www.marr.pl Analiza potrzeb szkoleniowych w MŚP www.marr.pl Publikacja sfinansowana ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci Publikacja odzwierciedla jedynie

Bardziej szczegółowo

Zaproszenie do składania ofert nr 3. z dnia 01 lipca 2013

Zaproszenie do składania ofert nr 3. z dnia 01 lipca 2013 Zaproszenie do składania ofert nr 3 z dnia 01 lipca 2013 na przeprowadzenie szkoleń stacjonarnych oraz doradztwo w zakresie zarządzania projektem "Każdy menadżer HR-owcem współfinansowanym ze środków Europejskiego

Bardziej szczegółowo

NowoczesnaWizjaEdukacji

NowoczesnaWizjaEdukacji NowoczesnaWizjaEdukacji DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ? strategia Long Term Education zgodna z polityką europejską, oparta na własnych markach produktowych, unikalny model aktywności biznesowej,

Bardziej szczegółowo

Regionalna Strategia Współpracy Ogniw Pośredniczących

Regionalna Strategia Współpracy Ogniw Pośredniczących Regionalna Strategia Współpracy Ogniw Pośredniczących Opracowanie: Zespół ResPublic sp. z o.o. przy współpracy pracowników Krakowskiego Parku Technologicznego. Kraków, maj 2011 I. SPIS TREŚCI I. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo