Oferta wstępna na system automatyki Nexo

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Oferta wstępna na system automatyki Nexo"

Transkrypt

1 Oferta wstępna na system automatyki Nexo Pan Rafał Łuczyszyn Dom w rododendronach

2 Spis treści Systemy Automatyki Budynku 1.Funkcjonalność systemu System alarmowy System PPOŻ i odcinanie mediów Sterowanie oświetleniem Sterowanie roletami Wideodomofon Pomiar i regulacja temperatury System zarządzania bramą wjazdową i garażową Sterowanie urządzeniami Monitoring CCTV Sterowanie obwodami elektrycznymi Funkcje GSM Stacja meteo Automatyka zraszaczy ogrodowych Komunikacja z PC Przyciski programowalne Potwierdzenie załączenia obwodu Sterowanie systemem oświetlenia LED lub LED RGB Sterowanie podczerwienią (IR) Zasoby Wejść Zasoby wyjść Peryferia Kosztorys wstępny Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

3 1. FUNKCJONALNOŚĆ SYSTEMU Podstawową funkcjonalnością systemu Nexo jest możliwość integracji bardzo wielu urządzeń, które na ogół są instalowane w każdym nowo powstałym domu. System Nexo integruje te urządzania, włączając je w całkowicie dowolnie zaprogramowane zależności logiczne. Dlatego koszt instalacji Nexo nie zależy od zaprogramowanej funkcjonalności, ale od zasobów, którymi ma zarządzać. Im więcej zasobów tym więcej możliwości, a funkcjonalność zależy już tylko od przysłowiowej "wyobraźni klienta" i sprawności instalatora. Własny dom to miejsce szczególne. To w domu Ty i Twoja rodzina znajdujecie schronienie. Dom jest Twoim kawałkiem świata. Dom jest miejscem strategicznym. Dom musi być bezpieczny, praktyczny i wygodny. Najlepiej gdyby był inteligentny. 1.1 SYSTEM ALARMOWY Inteligentny system bezpieczeństwa jest strategicznym elementem ochrony mienia i zdrowia domowników. Cechą która wyróżnia Nexo pośród innych systemów automatyki jest pełne przenikanie się różnego typu alarmów i funkcji automatycznych. Dzięki temu urządzenia, które zazwyczaj tylko służą do alarmu mogą być swobodnie wykorzystywane do ciekawych funkcji inteligentnego domu a urządzenia, które nie były bezpośrednio projektowane "pod alarm" mogą wspierać schematy alarmowe. symulacja obecności (np. rolety i światło), gdy na długo opuszczasz dom automatyczne otwarcie bram i rolet na wypadek alarmu przeciwpożarowego automatyczne zamykanie zaworów mediów na wypadek alarmu zalania, wykrycia gazu. zwracające na siebie uwagę miganie wszystkich świateł domu na wypadek alarmu włamania bądź pożaru automatyczne rozbrajanie strefy nocnej, gdy ktoś nadchodzi od części nieuzbrojonej wnętrza domu (tzw. nocne wędrówki) zwracanie uwagi systemu na zapomniane otwarte okna powiadamianie o alarmach wybranych osób i instytucji przełączenie systemu wentylacji na alarm pożarowy (odcięcie dopływu powietrza) wykorzystywanie czujników ruchu do sterowania oświetleniem wykorzystywanie kontaktronów okiennych do sterowania ogrzewaniem Masz w domu nieproszonych "gości"? Nexo nie będzie dla nich gościnny.... dostaniesz SMS'a z informacją o włamaniu. Wcześniej odpowiedni sygnał zostanie podany do stacji monitoringu.... w tym samym czasie syreny alarmowe wyją, a w domu wszystkie światła i rolety szybko się włączają i wyłączają... Efekt widoczny jest na całej ulicy.... włamywacze są kompletnie zdezorientowani, koncentrują się tylko i wyłącznie na tym by jak najszybciej opuścić nawiedzony dom.... w ogrodzie również spotka ich niespodzianka. Zraszacze utrudniają ucieczkę. Intruzi tracą cenny czas jednocześnie pozostawiając ślady, tym razem patrole będą miały większe szanse na przechwycenie gości. A wszystko to obserwuje Twój dobry sąsiad, który zgodził się na otrzymanie SMS'a z informacją o ewentualnym włamaniu bądź pożarze w Twoim domu Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

4 1.2 SYSTEM PPOŻ I ODCINANIE MEDIÓW System przeciwpożarowy obejmujący powiadamianie służb oraz właściciela, jest oparty na czujnikach ppoż. System wyposażono w wejścia przeznaczona na czujniki zalania, które mogą poprzez wyjście przekaźnikowe odcinać elektrozawór wody. Warto również użyć automatyki obwodów elektrycznych do odcinania źródeł napięcia, gazu itp. na wypadek pożaru. O wszystkich wydarzeniach właściciel inwestycji może być na bieżąco informowany co daje mu możliwość szybkiej reakcji i podjęcia decyzji o kolejnych czynnościach (np. odcięcie mediów za pomocą wyjść przekaźnikowych systemu). Na dłuższym urlopie dość łatwo o niepotrzebny stres związany z bezpieczeństwem Twojego domu.... Nexo wyśle do Ciebie SMS'a o ewentualnych próbach sabotażu czy włamania.... od czasu do czasu otrzymasz informacje, że nic podejrzanego się nie działo, za wyjątkiem faktu, że listonosz dzwonił dwa razy. System będzie również symulował Twoją obecność.... po zmroku od czasu do czasu włączy losowo światło w salonie, kuchni, podniesie bądź zamknie rolety. Nie wszyscy muszą wiedzieć, że właśnie spacerujesz po egzotycznej plaży z daleka od domu. 1.3 STEROWANIE OŚWIETLENIEM Jak wiemy Słońce wyznacza naturalny rytm życia. Światło domowe może podkreślać charakter jaki w danym momencie ma dla nas dom, jego otoczenie i atmosfera panująca wśród domowników. Proste i wygodne korzystanie ze sterowania oświetleniem pozwoli na stworzenie całej palety klimatów przeznaczonych na różne okazje. Sceny świetlne stworzą odpowiedni dla chwili nastój wypoczynku, kolacji, imprezy okolicznościowej, meczu lub filmu. Od wieków umiejętne wykorzystanie światła ma decydujący wpływ na walory dekoracyjne przestrzeni. Przy użyciu obecnych technologii efekty wizualne domu, jego elewacji i otaczającego go ogrodu mogą w znaczący sposób podkreślać końcowy efekt prac dekoracyjnych. Pełnia możliwości ustawień i automatyzacji programów oświetlenia jakie daje Nexo, pozwala efektywnie wykorzystać walory posesji. W trybach późnonocnych oświetlenie może np. pełnić tylko funkcje orientacyjne i odstraszające niepowołanych gości. Na co dzień oczekujemy oświetlenia równoważącego aspekt dekoracyjny i ekonomiczny iluminacji. Na specjalne okazje w pełni wyreżyserowane oświetlenie ogrodu i elewacji domu będzie efektownym drogowskazem i miarą Twojej gościnności wobec przybywających gości. Domowe światło ma wpływ na energię i samopoczucie domowników. Inne światło potrzebne jest gdy próbujemy rozwiązać jakiś problem, a inne gdy chcemy aby ogarnął nas błogi nastrój wyciszenia i relaksu. Dzięki systemowi Nexo, światło w domu może skutecznie profilować odpowiednią atmosferę: włączanie i wyłączanie oświetlenia na podstawie czujników ruchu, czujników obecności, czujników zmierzchowych itp Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

5 włączanie i wyłączanie oświetlenia na podstawie harmonogramów automatyczne wyłączanie świateł w domu po uzbrojeniu alarmu symulacja obecności, gdy domownicy są na dłuższym urlopie kojarzenie oświetlenia, rolet, ekranów projektora w sceny świetlne sterowane jednym gestem zapalnie świateł nocą na podstawie czujnika ruchu w korytarzach na 50% mocy po to by nie razić w oczy. mrugnięcie oświetleniem w wybranych pomieszczeniach gdy ktoś wchodzi do domu lub gdy ktoś nacisnął przycisk na furtce domofonu, albo gdy chcemy dać do zrozumienia dzieciom, że są zbyt głośne... Jest późna noc. Z jakiegoś powodu przebudziłeś się i zaczynają się Twoje nocne wędrówki do łazienki... Czujniki ruchu dostrzegą Twoją obecność, Nexo zapali światło w korytarzu na 30% jasności, tak aby Cię nie oślepić oraz nie obudzić innych. Jednak zmieniasz zdanie, schodzisz na dół do kuchni.... Nexo rozbroi dla Ciebie alarm parteru, który w tygodniu pracy zwykle włącza się sam o północy, gdy na dole nic ciekawego się nie dzieje. 1.4 STEROWANIE ROLETAMI System umożliwia sterowanie roletami z paneli dotykowych, harmonogramem zadań, przyciskami lokalnymi, przyciskami centralnymi itp. Dodatkowo rolety, tak jak i pozostałe zasoby systemu, możemy grupować i sterować tym samym większą ilością okien w jednej chwili. Ponadto możemy połączyć sterowanie rolet z systemem alarmowym oraz uzależniać ich działanie od warunków pogodowych i harmonogramu zadań. Hej, dziś środa i kolejny pucharowy mecz, tym razem oglądacie u Ciebie. Jeszcze ostatnie domowe obowiązki i witacie się gdy trwają reklamy. Przedmeczowe napięcie rośnie, pierwsi goście już zajęli miejsca, przybywają kolejni.... już za chwilę można oglądać. Słychać przywitanie komentatora, a Ty masz dla gości niespodziankę - klikasz na panelu ikonkę mecz: zamykają się rolety, światło powoli się przyciemnia, a kolor zamienia się w barwy drużyny.... z sufitu zsuwa się wielkoformatowy ekran. Przełączasz obraz z telewizora na projektor. Wszyscy już wiedzą u kogo obejrzycie finał Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

6 1.5 WIDEODOMOFON Wideodomofon należy do standardów nowoczesnych instalacji domowych. Dzięki systemowi Nexo, można poszerzyć sposób funkcjonowania wideodomofonu o dodatkowe funkcje. Np. jeśli naciśnięto przycisk przy furtce to: gdy właśnie działają polewaczki system Nexo je wyłączy gdy jest uzbrojony alarm system Nexo zrobi zdjęcie gościowi i wyśle SMS'a z informacją gdy jesteś daleko od panelu albo głośno słuchasz muzyki, system Nexo powiadomi w inny sposób (np. przez szczególne zachowanie oświetlenia) gdy są otwarte drzwi tarasu system uzna, że jesteś w ogrodzie więc również może charakterystycznie opuścić i podnieść rolety Gdy nie możesz szybko podejść do panelu i otworzyć drzwi: system zasymuluje obecność, tak by gość już wiedział, że jesteś w domu jesteś spóźniony, a spodziewasz się Gości - system wyśle SMS-a z informacją o naciśnięciu przycisku, a Ty odeślesz SMS-a z rozkazem otwarcia furtki i zadzwonisz przywitać Gościa możliwość otwarcia furtki wejściowej z wielu miejsc Twojego domu, bez problemu na przyciskach programowalnych systemu Nexo programy automatycznego jednorazowego i wielorazowego otwierania furtki również mogą być przydatne gdy spodziewamy się gości Wideodomofon jest zintegrowany z panelem dotykowym, systemem głośnomówiącym, posiada możliwość zapalania świateł przed domem w chwili wywołania ze stacji bramowej (oraz zaprogramowania innych akcji związanych z tym zdarzeniem). Istnieje także możliwość symulacji obecności domownika w chwili wywołania ze stacji bramowej oraz zdalnego otwierania furtki dowolnym przycisku programowalnego. Uniwersalność Nexo pozwala także na pracę dwukanałową (dla np. dwóch mieszkań) w obrębie jednego systemu. Znowu zabrakło 15minut... Oczekiwany gość już stoi przed furtką, a Ty bierzesz jeszcze prysznic. Niestety w łazience nie słychać dźwięku domofonu, a nikogo więcej nie ma w domu. System Nexo, dzięki czujnikom wie, że przebywasz w łazience, włączy i wyłączy światło kilka razy, aby powiedzieć Ci o tym, że gość już czeka.... chcesz zyskać dwie minuty, ale nie chcesz by gość się niecierpliwił - Nexo włączy światło w pomieszczeniu na piętrze, tak aby Twój gość był pewny, że jesteś w domu, ale jeszcze chwilkę musi poczekać. Funkcje te będą działać tylko wtedy, gdy alarm będzie rozbrojony, czyli gdy ktoś jest w domu Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

7 1.6 POMIAR I REGULACJA TEMPERATURY Będąc poza domem nie potrzebujesz drogiego w utrzymaniu komfortu cieplnego. Ciężko jest też w pośpiechu zadbać, aby wyłączyć i skontrolować wszystkie domowe urządzenia ciepła, klimatyzacji, rekuperacji. System Nexo pozwala na tworzenie kompozycji ciepła czyli optymalnych dla danej sytuacji kombinacji priorytetów ogrzewania. wyłączanie strefy grzewczej, rekuperatora, klimatyzatora po otwarciu okna lub drzwi tarasowych strefowe zarządzenie ciepłem w zależności od obecności domowników (uzbrojony/rozbrojony alarm) i pory dnia (zmienne ustawienia dla strefy zależne od czasu) sterowanie różnymi źródłami ciepła stosownie do parametru bezwładności cieplnej (np. bazowanie na ogrzewaniu podłogowym wspieranym chwilowym dogrzewaniem elektrycznym) Traktując system NEXO jako narzędzie automatycznej regulacji wielu podsystemów grzewczych możemy zoptymalizować i oszczędzać energię zachowując przy tym wysoki komfort cieplny przy minimalnych czynnościach obsługi. dopasowanie temperatury wody źródeł ciepła (pompy ciepła, piece) sterowanie lamelkami żaluzji fasadowych w zależności od zapotrzebowania domu na ciepło/zacienienie (budownictwo pasywne) sterowanie matami grzewczymi (np. w systemach przeciwoblodzeniowych, podgrzewanie luster) sterowanie cyrkulacją ciepłej wody użytkowej Pobieranie temperatury z elektronicznych czujników temperatury następuje poprzez zintegrowany z czujnikiem 7 kanałowy termostat. Na podstawie stanu danego termostatu bądź wartości aktualnej temperatury następuje sterowanie dowolnym procesem automatyki w obrębie systemu ze szczególnym uwzględnieniem wyjść obsługujących pracę elementów grzewczych. Warto dodać, iż wbudowanym termostatom można indywidualnie nadawać histerezę działania oraz przedstawić wyniki ich pomiarów na panelu LCD. Możliwość uzyskania informacji, wysłanej za pośrednictwem SMS, o temperaturach panujących w domu oraz zdalne uruchamianie żądanego programu pracy systemu ogrzewania nie stanowi problemu. Przykładowo istnieje możliwość wprowadzenia odpowiednich ustawień systemu grzewczego i automatycznej ich aktywacji w momencie uzbrajania systemu alarmowego (czyli w chwili wyjścia z domu wybrane elementy systemu ogrzewania przejdą w ekonomiczny tryb pracy) Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

8 Dla jednego obwodu grzewczego liczony jest 1 termometr + 1 wyjście przekaźnikowe. W systemie do sterowania rozdzielaczem centralnego ogrzewania wyznaczono zgodnie z tą zasadą (chyba że w formularzu było to inaczej zaznaczone) liczbę wyjść przekaźnikowych. W zależności od wygody i konkretnej realizacji moduły wykonawcze do sterowania elektrozaworami ogrzewania lub zasilania mat grzewczych można wykonać w wersjach wykonanych w technologii TUKAN DIN, TUKAN "do puszek", centralnej przekaźnikowej, centralnej sygnałowej (OC). Tych kilka spraw, o których wolałbyś na co dzień nie rozmyślać:... automatyczna regulacja temperatury w poszczególnych strefach domu, w zależności od pogody, pory dnia, otwarcia okna po to by zwiększyć komfort cieplny za mniejsze rachunki, w zależności od stanu systemu alarmowego. Szkoda tracić cenną energię.... automatyczne wyświetlanie komunikatów na panelu np.: o przepełniającym się zbiorniku kanalizacyjnym.... automatyczne wyświetlanie komunikatu na panelu przypominające o potrzebie przeglądu, prac konserwacyjnych i wymiany filtrów w systemach klimatyzacji, wentylacji czy ogrzewania. 1.7 SYSTEM ZARZĄDZANIA BRAMĄ WJAZDOWĄ I GARAŻOWĄ Otwieranie i zamykanie bramy można zrealizować za pomocą paneli dotykowych, harmonogramu zadań, sterowania SMS czy też telefonicznego. Istnieje ponadto możliwość zintegrowania sterowania bramą wjazdową z systemem alarmowym, systemem GPS w samochodzie oraz współpracy z czytnikami kart zbliżeniowych, które rozpoznają czy auto na podjeździe jest typu "swój" czy "intruz". Stosowanie do sytuacji Nexo otwiera bramę, garaż, załącza odpowiednią scenę świetlną elewacji domu itp. Wyjścia syganałowe OC systemu Nexo wykorzystują standardowe możliwości dołączanych do bram garażowych centralek automatyki. Do typowej obsługi (otwórz/zamknij) dwóch bram (wjazdowa, garażowa) wystarczą dwa wyjścia systemu Nexo typu OC. Klucze, telefon, dokumenty, właśnie wychodzisz z domu.... klik! Jednym gestem uzbrajasz system alarmowy, wyłączasz wszystkie niepotrzebne urządzenia, gasisz światła, których zapomniałeś wyłączyć, a odzysk ciepła przechodzi w tryb ekonomiczny, zamykasz rolety na parterze. O! Alarm jednak się nie uzbroił, ponieważ zostawiłeś otwarte okno na poddaszu. Myślisz - dziś nie będzie padać, niech się wietrzy... Potwierdziłeś na panelu, alarm się uzbroił pomimo otwartego okna.... wchodzisz do garażu, bramy czekają już otwarte. Zamkną się gdy fotokomórka stwierdzi, że już jesteś poza domem. Zresztą Nexo i tak sprawdza co kilka minut czy bramy są zamknięte - chyba, że system alarmowy jest rozbrojony, a bramy mają pozostać otwarte Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

9 1.8 STEROWANIE URZĄDZENIAMI Obsługa odbywa się poprzez programowalne urządzenia magistralne TUKAN lub urządzenia centralne systemu typu Karta wyjść OC. W przypadku integracji z różnymi urządzeniami typu rekuperator, pompa ciepła itp. konieczne są konsultacje w celu weryfikacji dobranych rozwiązań. W systemie uwzględniono wolne wyjścia OC do obsługi tego typu aplikacji. Z powodzeniem jest to ilość wystarczająca do obsługi np. centralki rekuperatora (konsultacje) (na ogół od 2 do 4 takich wyjść OC), pieca (konsultacje), stacji monitorującej itd. Decydując się na zakup takich urządzeń jak rekuperator, pompa ciepła, klimatyzator warto zwrócić uwagę na to, czy konstrukcja sterownika do danego urządzenia pozwala na zewnętrzne sterowanie przez inne urządzenia. Na rynku jest bardzo wiele różnych rozwiązań i część z nich utrudnia taką integrację, dlatego należy to sprawdzić przed zakupem danego rozwiązania. Często też takie możliwości są niewidoczne w handlowych dokumentacjach do tych urządzeń, ponieważ funkcje te do niedawna były rzadko wykorzystywane i promowane. Czasami dopasowanie do systemu Nexo będzie możliwe dopiero po dokupieniu dodatkowego kontrolera, zaproponowanego przez danego producenta do realizacji integracji z systemami automatyki. Po ciężkim, długim dniu czujesz, że za chwilę trafisz w objęcia Morfeusza. Twoje nogi i powieki stają się coraz cięższe. Osuwasz się do łóżka. Wystarczy, że sięgniesz jeszcze dłonią do przycisku koło łóżka... Klik.... uzbrojenie alarmu... sprawdzenie zamknięcia bram... zamknięcie otwartych rolet... wyłączenie pomp cyrkulacyjnych CWU... gaszenie wszystkich niepotrzebnych świateł... przejście ogrzewania na tryb ekonomiczny... wyłączenie sprzętu AGD i RTV Podświetlenie przycisku trzy razy się zaświeciło, więc wszystko się powiodło. W ten sposób Nexo mówi DOBRANOC. 1.9 MONITORING CCTV Ponieważ każdy z Paneli dotykowych posiada wolne wejście analogowe CCTV istnieje możliwość podłączenia jednej kamery analogowej do jednego Panelu Dotykowego. Można w taki sposób bez większych, dodatkowych kosztów np. obserwować pokój dziecka lub ogród. System można doposażyć w karty CCTV pozwalające na podłączenie 16 analogowych kamer CCTV. Naruszenie poszczególnych czujników ruchu w obrębie pola widzenia kamery pozwala na automatyczne uruchomienie podglądu z danej kamery. Poprzez wyjście OC możliwe jest również uruchamianie rejestratora obrazu, tak aby archiwizował tylko te momenty w których został naruszony dany czujnik ruchu lub bariera podczerwieni. Funkcję zdalnego podglądu kamer analogowych należy zrealizować zewnętrznie wobec systemu poprzez rejestrator z wyjściem IP Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

10 1.10 STEROWANIE OBWODAMI ELEKTRYCZNYMI Najefektywniejszy sposób kontrolowania poszczególnych obwodów elektrycznych o dużych mocach i różnego zastosowania gniazd elektrycznych (lodówka, pralka, kuchenka elektryczna, gniazdka w pokoju dziecka etc) można osiągnąć poprzez zastosowanie w rozdzielni elektrycznej styczników z cewką sterującą. Sterowanie stycznikami można zrealizować poprzez wolne wyjścia karty OC. System doposażono w niezależne sterowanie gniazdek/obwodów elektrycznych poprzez moduły podwójne przekaźnika (2 x 16A [RELPOL inrush 80A/10ms]) lub moduły 8x (8 x 16A [RELPOL inrush 80A/10ms]). Takie rozwiązanie jest odpowiednie dla gniazdek, których przeznaczenie jest z góry ustalone (przypisane konkretnym urządzeniom), a podłączone urządzenia nie przekraczają wartości nominalnych zastosowanego przekaźnika FUNKCJE GSM Jednym ze sposobów zdalnego sterowania i komunikowania się z systemem Nexo jest komunikacja GSM. Pozwala ona wysyłać do systemu sms'y sterujące dowolnymi zasobami systemu (np. wyjścia, logiki, itp.). System może również wysyłać komunikaty o dowolnej treści związanej z danym zdarzeniem w domu. Może też przyjmować komunikaty tekstowe z dowolnego numeru telefonu o dowolnej treści, które następnie będą wyświetlane na Panelu dotykowym jako komunikat do wszystkich domowników STACJA METEO System wyposażono w dodatkowe, uniwersalne wejścia cyfrowe licznikowe/analogowe do pomiaru wartości czujników pogodowych. Na podstawie stanów na poszczególnych wejściach system może podejmować decyzje co do obowiązującego w takim przypadku scenariusza. Czujnik zmierzchowy, może zarządzać oświetleniem na elewacji, decydować o tym czy dana grupa czujników ruchu powinna reagować gdy jest odpowiednia jasność na dworze. Działanie czujnika zmierzchowego może również być wykorzystywane do programowania automatyki zraszaczy. Czujniki wiatru mogą decydować o zaprzestaniu zraszania lub po prostu zasunąć rolety/markizy. Czujniki wilgotności gleby, deszczu itp. pełnią kluczową rolę w procesach automatyzacji scenariuszy powiązanych z warunkami atmosferycznymi Ogród to Twoja wielka pasja? Odprężasz się, gdy dbasz o kwiaty. Godzinami w myślach tak komponujesz przestrzeń i roślinność, aby ogród był malowniczy przez cały sezon. W Twoim ogrodzie pomyślałeś też o oświetleniu dekoracyjnym i fontannie, ale trudno Ci wyobrazić sobie to, że te wizualne, ale też energochłonne dodatki, będą działać cały czas.... w systemie Nexo wystarczy uchylić wieczorem drzwi tarasu, by automatycznie uruchomić iluminacje świetlną, która zamieni skryty w mroku ogród w magiczne, tętniące życiem miejsce Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

11 1.13 AUTOMATYKA ZRASZACZY OGRODOWYCH Sterowanie zraszaczami opiera się na zasadzie pomiaru wilgotności trawnika, siły wiatru, pory dnia i nasłonecznienia (nie koniecznie wszystkich naraz). W przypadku otwarcia furtki domofonu polewaczki mogą automatycznie chować się w trawniku na dowolny przedział czasu. Obsługa jednego elektrozaworu zraszaczy pozwala na zasilenie sekcji trzech zraszaczy "polewaczek" (sterowanie polega na automatycznym sekwencyjnie przełączaniem sekcji rozmieszczonych na terenie całej posesji w zależności od ustawionych parametrów i warunków które świadczą o potrzebie uruchomienia procesu zraszania). Gdy wyjeżdżasz na wakacje nie musisz martwić się o podlewanie ogrodu, trawnika czy wrażliwych na suszę roślin.... dzięki czujnikom wilgotności, Nexo bez Twojego zaangażowania, będzie oceniał czy susza jest dotkliwa, czy padał deszcz.... a wczesnym rankiem podejmie decyzje czy zraszacze powinny dostarczyć życiodajnej wody.... gdyby ktoś z domowników chciał wyjść do ogrodu, wystarczy tylko uchylić drzwi, sekwencja zraszania zatrzyma się na kilka lub kilkanaście minut, a następnie podlewanie uruchomi się ponownie i to od tego momentu, w którym się zatrzymało... Powyższa funkcjonalność świetnie sprawdza się także na co dzień KOMUNIKACJA Z PC Sterowanie zasobami systemu z poziomu komputera klasy PC odbywa się poprzez Kartę Sieci Lan NXW395. Podstawowa funkcjonalność zależy od zastosowanego oprogramowania zgodnego z protokołem otwrtym Karty Komend NXW396. Przykładowym, bezpłatnym oprogramowaniem przygotowanym przez programistów Nexwell jest program NexoVision. Pozwala na wgranie fotografii lub planów poszczególnych pomieszczeń (w charakterze tła) i nanoszenie na nie ikonek do obsługi poszczególnych urządzeń w domu. Możliwy jest również zdalny podgląd stanu czujników oraz uzbrajanie i rozbrajanie systemu alarmowego. Komunikacja jest szyfrowana PRZYCISKI PROGRAMOWALNE Przyciski można zaprogramować do obsługi dowolnych zasobów. Mogą włączać alarm, wzywać ochronę, sprawdzać stan rolet, zamykać/otwierać bramę, włączać sceny świetlne, realizować poszczególne scenariusze itp. Można je przypisać praktycznie każdej funkcji w polu operacyjnym systemu Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

12 1.16 POTWIERDZENIE ZAŁĄCZENIA OBWODU Funkcja uzupełniająca dotycząca modułów przekaźnika wykonanych w technologii TUKAN jest możliwością sprawdzania czy zadanie systemowe załączenia danego przekaźnika przekłada się na rzeczywistą reakcję odbiornika w postaci ciągłego sygnału zwrotnego. Typowym przykładem takich obwodów jest sterowanie elektrozaworami ogrzewania, elektrozaworami zraszaczy (które na ogół pracują we wczesnych godzinach porannych), oraz inne zastosowania np. sterownie pompami cyrkulacyjnymi, matami grzewczymi, klapami sterującymi przepływem powietrza, obwodami zasilającymi poszczególne urządzenia domowe itp. W przypadku, gdy załączony obwód nie otrzyma sygnału zwrotnego istnieje możliwość zakomunikowania błędu (np. poprzez SMS) właścicielowi domu lub firmie, która zainstalowała oraz konserwuje dany system. Informacja to nie wszystko - system Nexo może sam podjąć czynności zaradcze w przypadku braku fizycznego potwierdzenia wykonanej operacji, tak jakby to było normalne zdarzenie logiczne w obrębie systemu automatyki. Przekłada się to na wzrost ogólnych możliwości inteligentnego sterowania urządzeniami budynku i bezpieczeństwa automatyzacji funkcji bez udziału i kontroli użytkownika. Kontrola obwodu odbywa się w sposób ciągły, czyli system kontroluje nie tylko moment załączenia danego odbiornika, ale również jego pracę. System oferuje ponadto możliwość wyboru opóźnienia w zakresie od 0,5s do 15s jeśli np. podłączony zasób charakteryzuje się działaniem zwłocznym STEROWANIE SYSTEMEM OŚWIETLENIA LED LUB LED RGB Moduł oświetlenia dysponuje wyjściami przeznaczonymi do sterowania "koncówek mocy" i zasilaczy dedykowanych do obsługi obwodów oświetleniowych LED. Urządzenie przeznaczone jest do montażu na szynę DIN a komunikacja z systemem odbywa się za pośrednictwem magistrali TUKAN. W pokoju dziecka powinno być wesoło i kolorowo. Montując w tym miejscu oświetlenie dekoracyjne typu RGB możemy sprawić, że dziecko każdego dnia lub na specjalne okazje oświetli swój pokój w kolorze zgodnym ze swoim nastrojem czy chwilowym kaprysem.... wystarczy tylko przytrzymać przycisk, aby barwy mieniły się kolorami tęczy.... wystarczy puścić przycisk w odpowiednim momencie, aby zatrzymać i zapamiętać odpowiedni kolor.... wystarczy klik w jadalni gdy chcemy zawołać dziecko na obiad, aby światło w pokoju dzieci zaczęło migotać Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

13 1.18 STEROWANIE PODCZERWIENIĄ (IR) Moduł Tukan IR pozwala na odbieranie i nadawanie sygnałów podczerwieni ze szczególnym uwzględnieniem, popularnego wśród producentów pilotów i odbiorników RTV, standardu RC5 i RC6. Urządzenie posiada pamięć 100 sygnatur podczerwieni. W funkcji odbiorczej pozwala na lokalne sterowanie funkcjami systemu Nexo poprzez np. uniwersalne piloty podczerwieni. Produkt umożliwia sterowanie np. roletami, światłem, bramami, furtką domofonu przy pomocy tradycyjnego pilota od wieży czy telewizora. Moduł w funkcji nadawczej pozwala, aby system Nexo poprzez program automatyki imitował użycie pilota i sterował innymi urządzeniami. Taka funkcjonalność urządzenia pozwala, aby system przy uzbrajaniu alarmu wyłączał wszystkie telewizory i radia w zasięgu modułu, bądź je ściszył jeśli ktoś w innym pomieszczeniu uzna, że jest zbyt głośno. Urządzenie pozwoli też na miłą pobudkę przy dźwiękach ulubionej stacji tv Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

14 2. ZASOBY WEJŚĆ Płyta główna Lokalizacja Typ Ilość Zastosowanie Alarmowe (uniwersalne NO/NC, parametryzowane, licznikowe, analogowe) Centrala Lokalna Centralne 16 Moduły oświetlenia włącz/wyłącz Wejścia lokalne - magistralne 16 Moduły oświetlenia ściemnialne Wejścia lokalne - magistralne 3 Moduły oświetlenia ściemnialne "Wyjście wirtualne" - magistralne 1 20 system alarmowy, automatyka kontaktrony czujniki ruchu wejście radiolinii czujniki zalania i ppoż czujniki pogodowe Niezależna od centrali obsługa obwodów oświetleniowych Niezależna od centrali obsługa obwodów oświetleniowych Uruchamianie wybranych programów automatyki (np. sceny świetlne) Moduły rolet Wejścia lokalne - magistralne - Niezależna od centrali obsługa rolet Moduły przekaźnika włącz/wyłącz Wejścia kontroli załączenia obwodu - magistralne 8 Ciągła kontrola działania obwodu sterowanego. Suma Wejść 64 W tym uniwersalnych alarmowych: Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

15 3. ZASOBY WYJŚĆ Płyta główna Lokalizacja Typ Ilość Zastosowanie obwody oświetlenia włącz/wyłącz obwody oświetlenia ściemnialne obsługa rolet obwody włącz/wyłacz Wyjścia wysokoprądowe (z parametryzacją) przekaźnikowe - magistralne (NO 16A [80A/10ms]) triakowe - magistralne 3 przekaźnikowe - magistralne (NO 16A [80A/10ms]) przekaźnikowe - magistralne (NO 16A [80A/10ms]) sygnały sterujące OC tranzystorowe - centralne - sygnały sterujące RGB+W LED (PWM) sygnały sterujące 0-10V tranzystorowe - magistralne tranzystorowe - magistralne Suma Wyjść Sterujących 31 2 system alarmowy (syreny alarmowe), proste podłączenie do stacji monitoringu, prosta automatyka 16 obsługa obwodów oświetleniowych obsługa obwodów oświetleniowych (halogeny, żarówki, świetlówki współpracujące z tradycyjnymi ściemniaczami) - obsługa rolet 8 np. elektrozawory ogrzewania 2 - bramy, stacja monitoringu, centrale automatyki innych producentów [rekuperacja, piece, pompy ciepła itp.] sterowanie zasilaniem oświetlenia RGB + dodatkowy kanał sterowania jasnością oddzielnego obwodu LED. liniowe sterownie centralami automatyki innych producentów [rekuperacja, piece, pompy ciepła itp.] Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

16 4. PERYFERIA Wideodomofon Interfejsy Funkcja Urządzenia Ilość Zastosowanie Współpracujący z modułem akustycznym Miwi-Urmet, Aco Panel Dotykowy 1 Karta GSM - Karta sieci LAN 1 Moduł IR - Przyciski programowalne WPP 10 Sterowanie funkcjami automatyki Przyciski programowalne WPD - Sterowanie funkcjami automatyki - Obsługa 2 kanałów wideodomofonu z bramki poprzez centralę do 2 wybranych Paneli Dotykowych. Codzienne korzystanie z wielu funkcji systemu, rozpoznawanie gestów użytkownika, programowanie i konfiguracja systemu, podgląd kamer CCTV, obsługa wideodomofonu, personalizacja ikonek. Powiadomienie użytkownika o wybranych zdarzeniach systemowych, sterowanie zasobami systemu, informacje dla domowników, zdalną aktualizację oprogramowania. Sterowanie wybranymi zasobami systemu z poziomu komputera klasy PC za pomocą aplikacji NexoVision za pośrednictwem sieci LAN. W funkcji odbiorczej pozwala na lokalne sterowanie funkcjami systemu Nexo poprzez np. uniwersalne piloty podczerwieni. Moduł w funkcji nadawczej pozwala, aby system Nexo poprzez program automatyki imitował użycie pilota i sterował innymi urządzeniami. Klawiatury strefowe - Uzbrajanie/rozbrajanie systemu alarmowego Czujniki temperatury Ilość czujników temperatury 10 (WPP) Ilość wbudowanych termostatów elektronicznych: Kamery CCTV Ilość obsługiwanych kamer: - Kamery kolorowe CCTV PAL B Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

17 5. KOSZTORYS WSTĘPNY Urządzenie Ilość Cena netto/szt PLN Suma netto PLN Funkcjonalność zasobu NXW101.1 Płyta główna systemu Nexo X , ,53 Centrala systemu wraz z systemem alarmowym NXW101.2 Płyta główna systemu Nexo X2 (+ zasilacz NXW929.1) ,83 0,00 NXW102.3 Panel dotykowy LCD (obudowa podtynkowa) , ,93 Panel Dotykowy 8,4'' NXW103 Klawiatura strefowa (obudowa podtynkowa) - 759,76 0,00 NXW202.1 Moduł oświetlenia 1x (ze ściemniaczem) TUKAN - 489,14 0,00 NXW202.2 Moduł oświetlenia 2x (bez ściemniacza) TUKAN - 489,14 0,00 NXW203.2 Moduł przekaźnika 2x TUKAN - 489,14 0,00 NXW221.2 Moduł rolety TUKAN DIN - 448,17 0,00 NXW222.2 Moduł oświetlenia 2x (bez ściemniacza) TUKAN DIN - 448,17 0,00 NXW201.2 Moduł rolety TUKAN - 489,14 0,00 NXW223.2 Moduł przekaźnika 2x TUKAN DIN 1 448,17 448,17 Sterowanie 2 obwodami wł./wył. (np. elektrosiłowniki zaworów ogrzewania) NXW221.4 Moduł rolety 4x TUKAN DIN XT ,88 0,00 Sterowanie 8 obwodami rolet NXW222.3 Moduł oświetlenia 3x (ze ściemniaczem) TUKAN DIN XT , ,91 Ster. oświetleniem ściemnialnym; 3 punkty/obwody świetlne NXW222.8 Moduł oświetlenia 8x (bez ściemniacza) TUKAN DIN XT , ,76 Sterowanie oświetleniem; 16 punktów/obwodów świetlnych NXW223.8 Moduł przekaźnika 8x TUKAN DIN XT , ,88 Sterowanie 8 obwodami wł./wył. (np. elektrosiłowniki zaworów ogrzewania) NXW224.5 Moduł sterownika RGB+W 2x (PWM) TUKAN DIN 1 512,86 512,86 Sterowanie 2 kanałami LED RGB + 2 LED monochromatycznymi NXW224.2 Moduł sterownika RGB+W (0-10V) TUKAN DIN - 495,12 0,00 NXW224.3 Moduł sterownika RGB+W 2x (POWER) TUKAN DIN - 562,86 0,00 NXW225.5 Moduł wyjść analogowych 8x (PWM) TUKAN DIN - 495,12 0,00 NXW225.3 Moduł wyjść analogowych 8x (POWER) TUKAN DIN - 562,86 0,00 NXW225.2 Moduł wyjść analogowych 4x (0-10V) TUKAN DIN - 495,12 0,00 NXW296 Moduł IR TUKAN - 972,80 0,00 NXW297.4 Wielofunkcyjny Przycisk Programowalny WPP TUKAN , ,80 Wielofunkcyjny przycisk programowalny NXW297.2 Przyciski programowalne TUKAN (podtynkowy) - 227,63 0, Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

18 Urządzenie Ilość Cena netto/szt PLN Suma netto PLN Funkcjonalność zasobu NXW297.3 Wielofunkcyjny Przycisk Dotykowy WPD TUKAN ,00 0,00 NXW298.1 Centrala lokalna TUKAN - 451,58 0,00 NXW298.2 Centrala lokalna TUKAN DIN XT 2 552, ,06 NXW299.2 Moduł czujnika temperatury TUKAN - 221,10 0,00 NXW302 Karta wyjść przekaźnikowych - 591,58 0,00 NXW303 Karta Wyjść OC - 529,27 0,00 NXW304 Karta CCTV - 503,65 0,00 NXW305 Karta Wideodomofonu ,58 0,00 Centrala rozbudowująca wejścia pomiarowe systemu z uwzględnieniem pilotów, stacji meteo oraz przełaczników przy wejściu (dzień dobry, do widzenia) NXW395 Karta sieci LAN 1 676,96 676,96 Zdalne zarządzanie systemem z poziomu PC NXW396 Karta komend - 676,96 0,00 NXW397 Karta magistrali TUKAN 1 501,10 501,10 Karta magistrali z separatorami galwanicznymi NXW399 Karta GSM - 682,07 0,00 NXW901.1 Obudowa centrali systemu NEXO - 305,74 0,00 NXW929.1 Zasilacz systemu Nexo 1 179,00 179,00 Zasilacze systemowe NXW929.2 Zasilacz Magistrali TUKAN 1 179,00 179,00 NXW928.1 Szyna lewa TUKAN XT - 35,15 0,00 NXW928.2 Szyna prawa TUKAN XT - 35,15 0,00 Indywidualny grawerunek/kolor (WPP, WPD) - 80,00 0,00 Zmiana koloru ramki szklanej panelu dotykowego 8,4" - 100,00 0,00 Suma ,96 PLN netto Wrocław, ul. Klecińska 125 tel. (071)

Oferta wstępna na system automatyki Nexo

Oferta wstępna na system automatyki Nexo Oferta wstępna na system automatyki Nexo Pan Rafał Łuczyszyn Dom w morelach 29-01-2013 Spis treści Systemy Automatyki Budynku 1.Funkcjonalność systemu...3 1.1 System alarmowy...3 1.2 System PPOŻ i odcinanie

Bardziej szczegółowo

1. Funkcjonalność systemu

1. Funkcjonalność systemu 1. Funkcjonalność systemu Podstawową funkcjonalnością systemu Nexo jest możliwość integracji bardzo wielu urządzeń, które na ogół są instalowane w każdym nowo powstałym domu. System Nexo integruje te urządzania,

Bardziej szczegółowo

Logiki Nexo Oświetlenie Suplement instalatora

Logiki Nexo Oświetlenie Suplement instalatora System firmy Nexwell przeznaczony do sterowania inteligentnym domem Logiki Nexo Oświetlenie Suplement instalatora Niniejszy suplement pozwoli Państwu zapoznać się ze sposobami wykorzystania Nexo do ręcznego

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie ABIS-C2. Integracja automatyki pomieszczeo domowych

Ćwiczenie ABIS-C2. Integracja automatyki pomieszczeo domowych AUTOMATYKA BUDYNKOWA IMPLEMENTACJA W SIECIACH INTELIGENTNYCH KATEDRA ENERGOELEKTRONIKI I AUTOMATYKI SYSTEMÓW PRZETWARZANIA ENERGII AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA WWW.KANIUP.AGH.EDU.PL WWW.AGH.EDU.PL Temat:

Bardziej szczegółowo

Automatyka Grzewcza. Automatyka. Bezpieczeństwo

Automatyka Grzewcza. Automatyka. Bezpieczeństwo DELTA Zestawy DORE Inteligentny - ZESTAWY Budynek STARTOWE Automatyka Grzewcza Automatyka Bezpieczeństwo ZESTAW DEWELOPERSKI Elementy zestawu Ekran dotykowy LCD do zarządzania alarmem, ogrzewaniem i automatyką

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTOWY. Bądź z domem zawsze w kontakcie

KATALOG PRODUKTOWY. Bądź z domem zawsze w kontakcie KATALOG PRODUKTOWY Bądź z domem zawsze w kontakcie 01 Kontroler Oto Twoje własne centrum zarządzania najważniejszym miejscem na świecie: domem. To niepozorne urządzenie jest sercem inteligentnego systemu

Bardziej szczegółowo

FIBARO SYSTEM od podstaw

FIBARO SYSTEM od podstaw Inteligentna Inteligentna automatyka automatyka budynkowa budynkowa FIBARO SYSTEM od podstaw Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Bardziej szczegółowo

Dom inteligentny - komfort, bezpieczeństwo, oszczędność!

Dom inteligentny - komfort, bezpieczeństwo, oszczędność! Dom inteligentny - komfort, bezpieczeństwo, oszczędność! Dom inteligentny = Dom interak System bezprzewodowy Delta Dore to sterowanie zdalne lub lokalne za pomocą tabletu lub smartfonu, kreowanie zależności,

Bardziej szczegółowo

Inteligentna automatyka budynkowa

Inteligentna automatyka budynkowa Inteligentna automatyka budynkowa Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem. FIBARO to nowoczesne, bezprzewodowe połączenie urządzeń domowych

Bardziej szczegółowo

Przykład funkcjonalności realizowanych przez system Fox Dom

Przykład funkcjonalności realizowanych przez system Fox Dom Pomieszczenie tech. Pokój 1» Pokój 2» WC Hol» Salon» Garaż» Łazienka Wiatrołap» Kuchnia z jadalnią» Przed domem Zarządzanie zdalne systemem Fox za pomocą aplikacji FoxControl Przykład systemu Fox dla domu

Bardziej szczegółowo

Inteligentna automatyka budynkowa

Inteligentna automatyka budynkowa Inteligentna automatyka budynkowa Mózg Systemu Fibaro Home Center Urządzenie sterujące i zarządzające systemem Fibaro, Bezprzewodowo komunikuje się z komponentami systemu Fibaro, Pozwala kontrolować do

Bardziej szczegółowo

FIBARO SYSTEM od podstaw

FIBARO SYSTEM od podstaw Inteligentna Inteligentna automatyka automatyka budynkowa budynkowa FIBARO SYSTEM od podstaw Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Bardziej szczegółowo

SystEm Fox Sprytne rozwiązania dla Twojego domu

SystEm Fox Sprytne rozwiązania dla Twojego domu SystEm Fox Sprytne rozwiązania dla Twojego domu Darmowe aplikacje na smartfony i tablety prosta instalacja i programowanie intuicyjna obsługa Oszczędność energii Nowoczesny dizajn Fox 1 Dlaczego FOX konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Dla innych to jeszcze innowacja dla nas to już standard

Dla innych to jeszcze innowacja dla nas to już standard Budynki wyposażone w systemy oświetlenia LED Panele fotowoltaiczne Przetwarzające energię słoneczną w elektryczną Mieszkania z funkcją sterowania ciepłem, światłem, ochroną poprzez urządzenia mobilne Instalacje

Bardziej szczegółowo

KOSZTORYS "INTELIGENTNY" WARTOŚĆ

KOSZTORYS INTELIGENTNY WARTOŚĆ KOSZTORYS "INTELIGENTNY" WARTOŚĆ KONCENTRATOR MULTIMEDIALNY ABIdom ILOŚĆ SZTUK WYBRANYCH URZĄDZEŃ LUB FUNKCJI z wyposażeniem podstawowym 1 2400 ZABEZPIECZENIE ENERGETYCZNE CAŁKOWITY KOSZT URZĄDZEŃ 2400

Bardziej szczegółowo

Stan/zdarzenie Nexo. Zmienne wirtualne. Zdarzenia wirtualne

Stan/zdarzenie Nexo. Zmienne wirtualne. Zdarzenia wirtualne WARUNKI WARUNKI I I ZDARZENIA ZDARZENIA Określają czy pewna zależność logiczna związana ze stanem systemu jest w danej chwili spełniona lub czy zaszło w systemie określone zdarzenie. STAN SYSTEMU: stan

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika JABLOTRON 100 (JA-101K, JA-101KR, JA-106K, JA-106KR) Instrukcja użytkownika JABLOTRON 100 to system, który daje użytkownikowi wyjątkową możliwość sterowania w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Ułatwiają

Bardziej szczegółowo

Systemy sterowania i nadzoru w budynkach

Systemy sterowania i nadzoru w budynkach Systemy sterowania i nadzoru w budynkach Inteligentne instalacje elektryczne (4) Intelligent Home Control Koncepcja systemu Studia Podyplomowe Wydział Elektrotechniki i Informatyki Koncepcja IHC Koncepcja

Bardziej szczegółowo

FIBARO Roller Shutter 2

FIBARO Roller Shutter 2 FIBARO FIBARO jest zaawansowanym sterownikiem elektrycznych rolet, markiz, żaluzji oraz bram garażowych. Roller Shutter2 może sterować dowolnym urządzeniem napędzanym jednofazowym silnikiem prądu przemiennego.

Bardziej szczegółowo

Video Domofon GSM 3G bezprzewodowy wideo komunikator wejściowy pierwszy tego typu produkt na światowym rynku! Strona 1 z 31

Video Domofon GSM 3G bezprzewodowy wideo komunikator wejściowy pierwszy tego typu produkt na światowym rynku! Strona 1 z 31 Video Domofon GSM 3G bezprzewodowy wideo komunikator wejściowy pierwszy tego typu produkt na światowym rynku! Strona 1 z 31 Zobacz na żywo w swoim telefonie komórkowym kto czeka pod Twoimi drzwiami! Metalowa

Bardziej szczegółowo

FIBARO SYSTEM od podstaw

FIBARO SYSTEM od podstaw Inteligentna Inteligentna automatyka automatyka budynkowa budynkowa FIBARO SYSTEM od podstaw Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Bardziej szczegółowo

Inteligentne instalacje do ogrodu. garden

Inteligentne instalacje do ogrodu. garden Inteligentne instalacje do ogrodu garden Zapraszamy Cię do ogrodu Domito Garden! Domito Garden to innowacyjny system sterowania oświetleniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi w ogrodzie. Dzięki temu

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI STEROWNIKA GSM-44. Zakład Automatyki Przemysłowej i UŜytkowej MODUS ul. Rączna 22 30-741 Kraków

INSTRUKCJA OBSŁUGI STEROWNIKA GSM-44. Zakład Automatyki Przemysłowej i UŜytkowej MODUS ul. Rączna 22 30-741 Kraków Zakład Automatyki Przemysłowej i UŜytkowej MODUS ul. Rączna 22 30-741 Kraków tel. 012 650 64 90 GSM +48 602 120 990 fax 012 650 64 91 INSTRUKCJA OBSŁUGI STEROWNIKA GSM-44 Kraków 2009 Szybki START Sterowniki

Bardziej szczegółowo

HOMS. Steruj zdalnie swoim domem i przyciągaj klientów do biura. Leszno, czerwiec 2015 r.

HOMS. Steruj zdalnie swoim domem i przyciągaj klientów do biura. Leszno, czerwiec 2015 r. HOMS Steruj zdalnie swoim domem i przyciągaj klientów do biura Leszno, czerwiec 2015 r. Agenda: 1. HOMS, czyli BMS u operatora. 2. Centrale i instalacja HOMS. 3. Dostęp online. 4. Logika systemu. 1. HOMS,

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANE PRZEZ VENO

ZARZĄDZANE PRZEZ VENO obiekty ZINTEGROWANE ZARZĄDZANE PRZEZ VENO OPROGRAMOWANIE DO WIZUALIZACJI i integracji systemów zabezpieczenia mienia Rozwiązanie dla osiedli mieszkaniowych Rozwiązanie dla osiedli mieszkaniowych www.venois.pl

Bardziej szczegółowo

Zestawy Inteligentny Budynek

Zestawy Inteligentny Budynek Zestawy Inteligentny Budynek Zestaw deweloperski Zestaw deweloperski: Ekran dotykowy LCD do zarządzania alarmem, ogrzewaniem i automatyką Zestaw do sterowania ogrzewaniem dla TYDOM 4000 do sterowania oświetleniem

Bardziej szczegółowo

Upgrade systemu Cockpit w 3 krokach

Upgrade systemu Cockpit w 3 krokach Upgrade systemu Cockpit w 3 krokach Kontroler Oto Twoje własne centrum zarządzania najważniejszym miejscem na świecie: domem. To niepozorne urządzenie jest sercem inteligentnego systemu Cockpit. Łączy

Bardziej szczegółowo

WIDEODOMOFONY KENWEI MONITORY

WIDEODOMOFONY KENWEI MONITORY MONITORY KW-E430C-A Monitor 4,3" TFT LCD kolorowy, głośnomówiący Obsługa 1 dowolnego panela zewnętrznego KENWEI Wyjście Video (np.: do podłączenia dodatkowego monitora, telewizora, itp.), Funkcja wyciszenia

Bardziej szczegółowo

Inteligentna automatyka budynkowa

Inteligentna automatyka budynkowa Inteligentna automatyka budynkowa Piloty 4 - kanalowe Pilot 4 kanałowy z klapką Pilot 4 kanałowy Możliwość sterowania 4 urządzeniami, Sterowanie urządzeniami niezależnymi od siebie, Zasięg pracy do 200

Bardziej szczegółowo

Budujemy inteligentny dom

Budujemy inteligentny dom Budujemy inteligentny dom Wiele osób będących na etapie budowy lub remontu domu rozważa instalację automatyki budynkowej. Dla wielu osób inteligentny dom kojarzy się z wygodą użytkowania, ale i bardzo

Bardziej szczegółowo

* przez Internet - w budynku musi być podłączony kablowy Internet DSL ze stałym zewnętrznym adresem IP

* przez Internet - w budynku musi być podłączony kablowy Internet DSL ze stałym zewnętrznym adresem IP samoobsługowy inteligentny hotel Hotel może działać bez recepcji lub z recepcją czynną kilka godzin. Gość otrzymuje kod PIN którym otwiera drzwi budynku i pokoju. Programowanie kodów PIN - lokalne lub

Bardziej szczegółowo

WIDEODOMOFONY KENWEI UNIFONY

WIDEODOMOFONY KENWEI UNIFONY PRODUKT OPIS PRODUKTU GRUP CEN NETTO UNIFONY KW-1121 Unifon słuchawkowy, biały, Komunikacja z monitorem: KW-703C, KW-560C Możliwość pracy w systemie autonomicznym (unifon 1 panel zewnętrzny) Kompatybilność:

Bardziej szczegółowo

radość życia w inteligentnym domu

radość życia w inteligentnym domu WWW.SYNERGIATECH.PLW W. E. komfort i bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki SNG - Synergia radość życia w inteligentnym domu Wyobraź sobie dom lub mieszkanie, który reaguje na Twoje potrzeby, w którym czujesz

Bardziej szczegółowo

Sterowanie w domu. Sprzęt

Sterowanie w domu. Sprzęt Sterowanie w domu Wstęp W domu mamy wiele urządzeń zasilanych elektrycznie można je sterować przy pomocy NEED-a. W przedstawionym rozwiązaniu zastosowano 2 sterowniki Need Max. Sterowniki te komunikują

Bardziej szczegółowo

KAM-TECH sklep internetowy Utworzono : 31 marzec 2015

KAM-TECH sklep internetowy Utworzono : 31 marzec 2015 SYSTEMY ALARMOWE > centrale alarmowe > Versa > Model : - Producent : Satel przeznaczona jest do ochrony małych i średniej wielkości obiektów. Umożliwia stworzenie systemu przewodowego lub bezprzewodowego,

Bardziej szczegółowo

Twój pierwszy krok. do inteligentnego domu

Twój pierwszy krok. do inteligentnego domu Twój pierwszy krok do inteligentnego domu 3 Wyjątkowe aplikacje do sterowania domem Dzięki Connexoon połączysz się ze swoim domem. 3 aplikacje do sterowania różnymi typami urządzeń z poziomu smartfona

Bardziej szczegółowo

Inteligentne rozwiązania

Inteligentne rozwiązania Inteligentne rozwiązania Inteligentne rozwiązania MOBILUS Rozwiązania INTELIGENTNEGO DOMU MOBILUS z technologią dwukierunkowej komunikacji COSMO 2WAY to rodzina przyjaznych, łatwych w obsłudze i montażu

Bardziej szczegółowo

Każde urządzenie w zasięgu ręki! getproxi.com

Każde urządzenie w zasięgu ręki! getproxi.com Każde urządzenie w zasięgu ręki! Ziarenko w technologii Bluetooth Proxi to wspólny projekt firmy F&F - wiodącego producenta urządzeń automatyki budynkowej oraz firmy Seed Labs tworzącej oprogramowanie.

Bardziej szczegółowo

Wytyczne branżowe - ELEKTRYK

Wytyczne branżowe - ELEKTRYK Wytyczne branżowe - ELEKTRYK W związku z wyborem przez Inwestora systemu automatyki budynkowej DEIMIC niniejszy dokument zawiera informacje dotyczące wykonania instalacji elektrycznej. Poniżej prezentujemy

Bardziej szczegółowo

Inteligentny Dom. Dom taki jak chcesz

Inteligentny Dom. Dom taki jak chcesz Inteligentny Dom Dom taki jak chcesz W CDNT wierzymy, że dom jest miejscem, które pozwala Ci odpocząć i cieszyć się każdą chwilą miejscem, do którego chętnie wracasz, gdzie czekają na Ciebie małe i duże

Bardziej szczegółowo

Inteligentny Dom Sterowanie ogrzewaniem.

Inteligentny Dom Sterowanie ogrzewaniem. Inteligentny Dom Sterowanie ogrzewaniem INTELIGENTNY DOM CO TO JEST? Inteligentny Dom to budynek wyposażony w system dający możliwość sterowania i zarządzania wybranymi instalacjami w naszym domu czy mieszkaniu.

Bardziej szczegółowo

LEGENDFORD. system alarmowy

LEGENDFORD. system alarmowy LEGENDFORD system alarmowy *Funkcja KOMFORT* *Regulowany czas uzbrajania czujników* *Regulacja czasu na centralny zamek* 'Zamykanie zamków drzwi w czasie jazdy* *ANTI Hl JACK* *PASYWNA BLOKADA* INSTRUKCJA

Bardziej szczegółowo

Sterowanie. Podłączenie to nic trudnego!

Sterowanie. Podłączenie to nic trudnego! GSM Control pozwala na zdalne sterowanie bramą, światłem, kotłem, ogrzewaniem elektrycznym, pompą lub innym urządzeniem, a także na zdalny monitoring pracy urządzeń. Ten sam sterownik umożliwia wykrycie

Bardziej szczegółowo

GS-165 instrukcja montażu

GS-165 instrukcja montażu samoobsługowy hotel instrukcja montażu 2017-01-15 samoobsługowy hotel S14 PARKING S13 P3 P1 P2 MAGAZYN szafa sterownicza S18 S16 S17 czytnik kart () S15 FURTKA KORYTARZ S19 P4 S20 S21 P5 P6 WEJŚCIE S22

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie 4: Eksploatacja systemu kontroli dostępu jednego Przejścia REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

Ćwiczenie 4: Eksploatacja systemu kontroli dostępu jednego Przejścia REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU R C E Z w B I Ł G O R A J U Eksploatacja URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Ćwiczenie 4: Eksploatacja systemu kontroli dostępu jednego Przejścia Opracował mgr inż.

Bardziej szczegółowo

CENTRALA STERUJĄCA SMART CONTROL

CENTRALA STERUJĄCA SMART CONTROL Dane Techniczne / Możliwość sterowania urządzeniami marki YOODA i CORTINO za pomocą smartfonów, tabletów i komputera / Tworzenie i zarządzanie grupami urządzeń / Możliwość konfiguracji zdarzeń czasowych

Bardziej szczegółowo

I N T E L I G E N T N A E L E K T R O I N S T A L A C J A

I N T E L I G E N T N A E L E K T R O I N S T A L A C J A Twój dom Cię lubi! I N T E L I G E N T N A E L E K T R O I N S T A L A C J A Inteligentna i komfortowa elektroinstalacja System inteligentnej elektroinstalacji INELS steruje urządzeniami w Twoim domu:

Bardziej szczegółowo

Tel: Mail:

Tel: Mail: Projekt: Projekt przykładowy /wersja 0 Wymagania funkcjonalne systemu LP Opis funcji Działanie funkcji Uwagi Tryby włączania/wyłaczania czuwania systemu alarmowego 2 Powiadamianie sms o stanie systemu

Bardziej szczegółowo

ZBIERANIE INFORMACJI: System zbudowany jest z elementów wykorzystywanych w przemyśle i uzupełniony OPIS SYSTEMU ZDALNA KONTROLA:

ZBIERANIE INFORMACJI: System zbudowany jest z elementów wykorzystywanych w przemyśle i uzupełniony OPIS SYSTEMU ZDALNA KONTROLA: OPIS SYSTEMU System zbudowany jest z elementów wykorzystywanych w przemyśle i uzupełniony podzespołami dedykowanymi do automatyki budynkowej. Jest to system centralny z możliwością podłączenia modułów

Bardziej szczegółowo

Współczesne usługi monitoringu NOWE TRENDY

Współczesne usługi monitoringu NOWE TRENDY Nowe trendy AGENDA 1. Współczesne usługi monitoringu 2. Omówienie wybranych usług dodanych Monitoring wizyjny Hosting wideo Alarm w chmurze Hosting GPS 3. Mobilne rozwiązania 4. Smart home Współczesne

Bardziej szczegółowo

Inteligentne instalacje elektryczne

Inteligentne instalacje elektryczne Inteligentne instalacje elektryczne Idea inteligentnego domu Człowiek od zawsze starał się uczynić swoje życie bardziej komfortowym. Temu celowi miały służyć liczne wynalazki, takie jak wanna, lodówka,

Bardziej szczegółowo

Zdjęcie Opis Cena netto Cena brutto

Zdjęcie Opis Cena netto Cena brutto Cennik urządzeń obowiązuje od 01.04.2015 Zdjęcie Opis Cena netto Cena brutto ED-700 Miniaturowy driver LED o trzech prądach pracy 175, 350 i 700 ma. Posiada wejście sterowania jasnością PWM o dowolnej

Bardziej szczegółowo

Zamki hotelowe bez baterii - inteligentny hotel GS-163

Zamki hotelowe bez baterii - inteligentny hotel GS-163 Zamki hotelowe bez baterii - inteligentny hotel - otwieranie drzwi kartą, odłączanie napięcia - sterowanie ogrzewaniem - programowanie z komputera recepcji - karty : Unique 125 khz Mifare 13,56 MHz - 4

Bardziej szczegółowo

UXC-GSMX. Prezentacja produktu

UXC-GSMX. Prezentacja produktu Prezentacja produktu Czym jest urządzenie? Jest to idealne urządzenie do monitorowania pomiarów temperatury, poziomu cieczy oraz sterowania urządzeniami takimi jak piece, klimatyzatory, bramy i wiele więcej.

Bardziej szczegółowo

Zacznij niezwykłą przygodę z INTELIGENTNYM DOMEM

Zacznij niezwykłą przygodę z INTELIGENTNYM DOMEM Zacznij niezwykłą przygodę z INTELIGENTNYM DOMEM Przekonaj się, jak inteligentny może być Twój dom FIBARO STARTER KIT to prosty sposób, aby poznać zalety automatyki domowej. Pięć inteligentnych urządzeń,

Bardziej szczegółowo

Home Center 2 2099 zł Dimmer 500W 249 zł Roller Shutter 249 zł Roller Shutter 2 249 zł

Home Center 2 2099 zł Dimmer 500W 249 zł Roller Shutter 249 zł Roller Shutter 2 249 zł Centrala Home Center 2 FGHC2 Kod produktu: FGHC2 Kod EAN: 5902020528012 Opis: Centrala sterująca systemem FIBARO 2099 zł Elementy wykonawcze Dimmer 500W FGD-211 Kod produktu: FGD-211 Kod EAN: 5902020528029

Bardziej szczegółowo

1722/85 I 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Panel MIKRA i monitory głośnomówiące CXMODO. Nr ref. 1722/85 Nr ref. 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

1722/85 I 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Panel MIKRA i monitory głośnomówiące CXMODO. Nr ref. 1722/85 Nr ref. 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Panel MIKRA i monitory głośnomówiące CXMODO Dla domu jednorodzinnego Dla domu dwurodzinnego Nr ref. 1722/85 Nr ref. 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA MIWI URMET Sp. z o. o. ul. Pojezierska 90A 91-341 Łódź

Bardziej szczegółowo

Naścienny panel sterujący. Naścienny panel sterujący. Centralka sterująca. Centralka sterująca. Pilot z ekranem dotykowym

Naścienny panel sterujący. Naścienny panel sterujący. Centralka sterująca. Centralka sterująca. Pilot z ekranem dotykowym Naścienny panel sterujący Kod: TYDOM 4000 Opis: Bezprzewodowy ekran dotykowy do sterowania i programowania systemu Delta Dore. Obsługuje rolety, bramy, oświetlenie, alarm i ogrzewanie. Cena bazowa netto:

Bardziej szczegółowo

MOMAR Zakład Elektryczno-Elektroniczny Utworzono : 06 październik 2016

MOMAR Zakład Elektryczno-Elektroniczny Utworzono : 06 październik 2016 Systemy alarmowe > System alarmowy INIM > Model : SL1050BOX Producent : INIM Nowoczesna, rewolucyjna centrala alarmowa. Centrala charakteryzuje się możliwościami niespotykanymi u innych producentów. Pierwszą

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa. System monitoringu i kontroli dostępu

Oferta handlowa. System monitoringu i kontroli dostępu Oferta handlowa System monitoringu i kontroli dostępu Opis systemu System monitorowania pomieszczeń pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa chronionego obiektu. Kontrola dostępu może odbywać się przez karty

Bardziej szczegółowo

COMFORT-ORIENTED TECHNOLOGY Nowości produktowe 2014 / Napędy i sterowania

COMFORT-ORIENTED TECHNOLOGY Nowości produktowe 2014 / Napędy i sterowania COMFORT-ORIENTED TECHNOLOGY Nowości produktowe 2014 / Napędy i sterowania NADAJNIKI / PRZEŁĄCZNIKI Przełącznik klawiszowy podtynkowy 667102 Przełącznik klawiszowy podtynkowy Typ: stabilny (z podtrzymaniem)

Bardziej szczegółowo

Centrala alarmowa ALOCK-1

Centrala alarmowa ALOCK-1 Centrala alarmowa ALOCK-1 http://www.alarmlock.tv 1. Charakterystyka urządzenia Centrala alarmowa GSM jest urządzeniem umożliwiającym monitorowanie stanów wejść (czujniki otwarcia, czujki ruchu, itp.)

Bardziej szczegółowo

mh-s4 Czterokanałowy moduł czujników temperatury systemu F&Home.

mh-s4 Czterokanałowy moduł czujników temperatury systemu F&Home. KARTA KATALOGOWA mh-s4 Czterokanałowy moduł czujników temperatury systemu F&Home. Moduł mh-s4 jest czterokanałowym wejściem sensorów (czujników) temperatury rozlokowanych w budynku. Czujnikami są elementy

Bardziej szczegółowo

BEZPRZEWODOWY DOM. bezprzewodowa kontrola urządzeń i oświetlenia

BEZPRZEWODOWY DOM. bezprzewodowa kontrola urządzeń i oświetlenia BEZPRZEWODOWY DOM bezprzewodowa kontrola urządzeń i oświetlenia Przedstawiamy Państwu najnowszą linię produktów z serii "BEZPRZEWODOWY DOM". Produkty powstały z myślą o tym, aby bezprzewodowa technologia

Bardziej szczegółowo

GS-165 instrukcja montażu

GS-165 instrukcja montażu samoobsługowy hotel instrukcja montażu 2017-02-25 samoobsługowy hotel Hotel - budynek lub piętro w budynku S14 PARKING S13 P3 P1 P2 MAGAZYN kontrolery zasilacze S18 S16 S17 S15 WEJŚCIE KORYTARZ FURTKA

Bardziej szczegółowo

Inteligentne instalacje elektryczne

Inteligentne instalacje elektryczne Inteligentne instalacje elektryczne Idea inteligentnego domu Człowiek od zawsze starał się uczynić swoje życie bardziej komfortowym. Temu celowi miały służyć liczne wynalazki, takie jak wanna, lodówka,

Bardziej szczegółowo

Sterowanie i zdalna kontrola GSM na miarę Twojego Domu

Sterowanie i zdalna kontrola GSM na miarę Twojego Domu Łatwa instalacja, proste programowanie! Sterowanie i zdalna kontrola GSM na miarę Twojego Domu GD-04 DAViD to urządzenie, które daje Ci możliwość zdalnego załączania i wyłączania różnych urządzeń oraz

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych

Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych 2 Centrala alarmowa Easy Series Prosta i niezawodna ochrona Podnieś wartość swojej nieruchomości Luksusowe apartamentowce,

Bardziej szczegółowo

DEKODER FUNKCJI SPECJALNYCH

DEKODER FUNKCJI SPECJALNYCH DEKODER FUNKCJI SPECJALNYCH NR REF. 1083/80 SPECYFIKACJA TECHNICZNA Zasilanie dekodera: 36 48 Vdc Pobór prądu w stanie spoczynku: max 3,0 ma Pobór prądu w czasie pracy: max 30mA Obciążalność styków przekaźnika

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie 7: WYKONANIE INSTALACJI kontroli dostępu jednego Przejścia REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

Ćwiczenie 7: WYKONANIE INSTALACJI kontroli dostępu jednego Przejścia REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU R C E Z w B I Ł G O R A J U INSTALACJA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Ćwiczenie 7: WYKONANIE INSTALACJI kontroli dostępu jednego Przejścia Opracował mgr inż.

Bardziej szczegółowo

Satel Integra FIBARO

Satel Integra FIBARO Konfiguracja systemu alarmowego Satel Integra do współpracy z systemem FIBARO Poznań, 15 maja 2015r. 1 FIBARO Home Center 2 umożliwia integrację z systemem alarmowym Satel. Jest to realizowane na poziomie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Rev.1.00 Keratronik, 05 maja 2001 Spis treści: 1. Włączanie systemu... 3 1.1 Powiadomienie o wykryciu awarii... 3 2. Czuwanie... 3 3. Alarmowanie... 4 4. Wyłączenie systemu alarmowego...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja ST-226/ST-288

Instrukcja ST-226/ST-288 Instrukcja ST-226/ST-288 Zalety zamka: 1.Wodoodporny panel zamka szyfrowego wykonany ze stali nierdzewnej z podświetlanymi przyciskami. 2. Instalacja podtynkowa chroniąca zamek przed uszkodzeniami. 3.

Bardziej szczegółowo

INTELIGENTNY DOM AMPIO. Instrukcja programowania modułu MINOC-8

INTELIGENTNY DOM AMPIO. Instrukcja programowania modułu MINOC-8 INTELIGENTNY DOM AMPIO Instrukcja programowania modułu MINOC-8 www.ampio.pl ver. 1.0 1 Spis treści 1. Opis modułu...3...5 2.1 Nadawanie nazw...5 2.2 Monitor urządzenia...6 2.3 Zapalanie i gaszenie oświetlenia...9

Bardziej szczegółowo

Strona 1 z 10 System APA VISION BMS Family Light & Heat plus

Strona 1 z 10 System APA VISION BMS Family Light & Heat plus Strona z 0 Strona 2 z 0 OFERTA PROMOCYJNA ważna do 3.08.200 Family Light & Heat plus zestaw startowy Przedstawiamy Państwu ofertę pakietu Family Light & Heat plus do budowy inteligentnego domu opartego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI CENTRALA ALARMOWA TCS-2 INSTRUKCJA INSTALACJI Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne TELKOM-TELMOR Sp. z o.o. 1. Wstęp Centrala alarmowa TCS-2 jest zintegrowanym systemem zawierającym większość elementów tradycyjnych

Bardziej szczegółowo

mh-l4 Czterokanałowy ściemniacz oświetlenia systemu F&Home.

mh-l4 Czterokanałowy ściemniacz oświetlenia systemu F&Home. 95-00 Pabianice, ul. Konstantynowska 79/81 tel. +48 4 15 3 83 www.fif.com.pl KARTA KATALOGOWA mh-l4 Czterokanałowy ściemniacz oświetlenia systemu F&Home. 95-00 Pabianice, ul. Konstantynowska 79/81 tel.

Bardziej szczegółowo

Inteligentny dom w systemie Xcomfort

Inteligentny dom w systemie Xcomfort www.eaton.com www.xcomfort.pl Inteligentny dom w systemie Xcomfort ZAPALANIE GOTOWYCH SCEN ŚWIETLNYCH ŁAGODNE ZAPALANIE ŚWIATŁA W NOCY np. scena do czytania np. scena nastrojowa Twoje dziecko wchodzi do

Bardziej szczegółowo

Inteligentny dom w systemie xcomfort

Inteligentny dom w systemie xcomfort www.eaton.pl www.xcomfort.pl Inteligentny dom w systemie xcomfort URUCHAMIANIE GOTOWYCH SCEN ŚWIETLNYCH ŁAGODNE ZAPALANIE ŚWIATŁA W NOCY np. scena do czytania np. scena nastrojowa Twoje dziecko wchodzi

Bardziej szczegółowo

Ściemniacz LED 2.4G RF 12V, 24V 16A + pilot dotykowy

Ściemniacz LED 2.4G RF 12V, 24V 16A + pilot dotykowy Ściemniacz LED 2.4G RF 12V, 24V 16A + pilot dotykowy Wymiary: Rodzaj pilota / komunikacji: Wymiary pilota: Moc: 120 x 62 x 24 mm dotykowy, radiowy RF 115 x 55 x 20 mm 192W ~ 384W Podstawowe informacje

Bardziej szczegółowo

MIKROPROCESOROWY REGULATOR TEMPERATURY KOTŁA C.O. + C.W.U.

MIKROPROCESOROWY REGULATOR TEMPERATURY KOTŁA C.O. + C.W.U. MIKROPROCESOROWY REGULATOR TEMPERATURY KOTŁA C.O. + C.W.U. INSTRUKCJA OBSŁUGI 2 1. Opis panelu przedniego 3 1 2 7 4 5 6 Widok regulatora wraz z zaznaczonymi funkcjami Opis stanu pracy Nadmuch Pompa C.O.

Bardziej szczegółowo

INTELIGENTNY SYSTEM STEROWANIA DOMEM

INTELIGENTNY SYSTEM STEROWANIA DOMEM INTELIGENTNY SYSTEM STEROWANIA DOMEM 1 CZYM JEST HOMS? 2 Firma Cyberbudynek zajmuje się realizacją i obsługą systemu inteligentnych domów. Nasze nowatorskie podejście do zagadnień automatyki budynkowej

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE FUNKCJE SYSTEMU OK24

PODSTAWOWE FUNKCJE SYSTEMU OK24 PODSTAWOWE FUNKCJE SYSTEMU woda energia bezpiecz led termostat klimat zużycia zużycia energii elektr. monitoring kamerowy oświetlenia zużycia energii cieplnej ochrona obwodowa oświetleniem termostat ciepła

Bardziej szczegółowo

Inteligentny dom w systemie xcomfort

Inteligentny dom w systemie xcomfort www.eaton.eu www.xcomfort.pl Inteligentny dom w systemie xcomfort URUCHAMIANIE GOTOWYCH SCEN ŚWIETLNYCH ŁAGODNE ZAPALANIE ŚWIATŁA W NOCY np. scena do czytania np. scena nastrojowa Twoje dziecko wchodzi

Bardziej szczegółowo

ControlHome wprowadzimy Twój Dom w przyszłość

ControlHome wprowadzimy Twój Dom w przyszłość 27 sierpień 2009 Oferta na system Inteligentnego Domu EIB/KNX System EIB/KNX zastępuje tradycyjną instalację elektryczną, łącząc wspólną magistralą róŝne urządzenia wchodzące w skład instalacji domu. W

Bardziej szczegółowo

ED-700 Miniaturowy driver LED o trzech prądach pracy 175, 350 i 700 ma. Posiada wejście sterowania jasnością PWM o dowolnej polaryzacji.

ED-700 Miniaturowy driver LED o trzech prądach pracy 175, 350 i 700 ma. Posiada wejście sterowania jasnością PWM o dowolnej polaryzacji. Cennik urządzeń obowiązuje od 01.04.2017 64,00 zł 78,72 zł ED-700 Miniaturowy driver LED o trzech prądach pracy 175, 350 i 700 ma. Posiada wejście sterowania jasnością PWM o dowolnej polaryzacji. Kod EAN:

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje: Rozbudowa systemu kontroli dostępu w jednym z obiektów Uniwersytetu Śląskiego". 2. Przedmiotem zamówienia

Bardziej szczegółowo

Oferta montażu systemu automatyki domowej FIBARO

Oferta montażu systemu automatyki domowej FIBARO Oferta montażu systemu automatyki domowej FIBARO Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Na kolejnych stronach przedstawiamy podstawowe informacje na temat oferowanego przez nas systemu

Bardziej szczegółowo

REER ELECTRONICS. BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT GHz Cyfrowa transmisja. Spis treści

REER ELECTRONICS. BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT GHz Cyfrowa transmisja. Spis treści REER ELECTRONICS Spis treści BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-02 2.4GHz Cyfrowa transmisja 1. Wprowadzenie 2 2. Funkcje... 2 3. Zawartość... 2 4. Kamera zewnętrzna... 3 5. Wewnętrzny panel LCD. 3 6. Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji 2012 SYSTEM KLIMATYZACJI.

Instrukcja instalacji 2012 SYSTEM KLIMATYZACJI. Instrukcja instalacji 2012 SYSTEM KLIMATYZACJI Spis treści Spis treści 2 WSTĘP 3 SYSTEM KLIMATYZACJI 3 ARCHITEKTURA INSTALACJI 3 ARCHITEKTURA INSTALACJI 4 ARCHITEKTURA INSTALACJI 5 POŁĄCZENIA I ZABEZPIECZENIA

Bardziej szczegółowo

BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja

BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja BEZPRZEWODOWY VIDEODOMOFON XT-07 2.4GHz Cyfrowa transmisja Dziękujemy za zakup videodomofonu firmy REER ELECTRONICS Prosimy o zapoznanie się z instrukcją przed podłączeniem videodomofonu Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

CENNIK DELTA DORE 2017 AUTOMATYKA STEROWANIE

CENNIK DELTA DORE 2017 AUTOMATYKA STEROWANIE CENNIK DELTA DORE 2017 AUTOMATYKA STEROWANIE TYXIA 1400 6351388 Pilot-brelok 4 przyciskowy do sterowania oświetleniem lub roletami 373,50 zł TYXIA 1410 6351389 Pilot-brelok 4 przyciskowy do sterowania

Bardziej szczegółowo

RADIOLINIA RA-100, RA-200

RADIOLINIA RA-100, RA-200 Instrukcja instalacji i programowania RADIOLINIA RA-100, RA-200 RA100, RA200 Instrukcja instalacji i programowania RA-100, RA-200 Radiolinie dwukanałowe o zasięgach 100 i 200 metrów CECHY PODSTAWOWE Radiolinia

Bardziej szczegółowo

IV. Projekt przykładowego bezprzewodowego inteligentnego domu

IV. Projekt przykładowego bezprzewodowego inteligentnego domu IV. Projekt przykładowego bezprzewodowego inteligentnego domu IV.1 Opis budynku Willa Tramontana składa się z parteru oraz piętra o łącznej powierzchni 258,76m2 [26]. W domu znajduje się 38 rolet oraz

Bardziej szczegółowo

Systemy sterowania i nadzoru w budynkach

Systemy sterowania i nadzoru w budynkach Systemy sterowania i nadzoru w budynkach Inteligentne Instalacje Elektryczne (3) Powernet EIB Studia Podyplomowe Wydział Elektrotechniki i Informatyki Przystosowanie sieci Sprzęgło fazowe Filtry Licznik

Bardziej szczegółowo

www.zamelcet.com Bezprzewodowy System Sterowania exta free exta free www.zamelcet.com

www.zamelcet.com Bezprzewodowy System Sterowania exta free exta free www.zamelcet.com Bezprzewodowy System Sterowania EXTA FREE to propozycja bezprzewodowego (radiowego) systemu sterowania pracą urządzeń elektrycznych w instalacjach domowych, biurowych i częściowo przemysłowych. System

Bardziej szczegółowo

SMART LIVING A KIT

SMART LIVING A KIT Model : - Producent : INIM - SSWiN SMART LIVING 10100 5A KIT - to nowoczesna, rewolucyjna centrala alarmowa. Centrala charakteryzuje się możliwościami niespotykanymi u innych producentów. Pierwszą cechą

Bardziej szczegółowo

Aplikacje Mobilne W systemie Domu Inteligentnego dostępne są aplikacje dla urządzeń mobilnych z systemami zarówno Android jak i ios.

Aplikacje Mobilne W systemie Domu Inteligentnego dostępne są aplikacje dla urządzeń mobilnych z systemami zarówno Android jak i ios. Aplikacje Mobilne W systemie Domu Inteligentnego dostępne są aplikacje dla urządzeń mobilnych z systemami zarówno Android jak i ios. Program dla systemu Android należy pobrać z portalu Google Play. Program

Bardziej szczegółowo