Brzeźno, kwiecień - sierpień 2014 r.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Brzeźno, kwiecień - sierpień 2014 r."

Transkrypt

1 Faldo Series Poland Championship 2014 Case Study Brzeźno, kwiecień - sierpień 2014 r.

2 Opis projektu: Faldo Series Poland Championship to najbardziej prestiżowy turniej juniorski, rozegrany w Polsce w 2014 roku, który powrócił do kalendarza golfowego po pięciu latach przerwy. Turniej odbył się w dniach sierpnia 2014 r. na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie nieopodal Wrocławia. Oficjalnymi ambasadorami turnieju zostali: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz oraz Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru. Udział w rozgrywkach wzięło dwóch najlepszych reprezentantów Polski: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki, a także blisko 60 golfistek i golfistów m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii i Holandii. Trzydniowa rywalizacja w czterech kategoriach wyłoniła ostatecznie zawodników na ogólnoświatowy finał, który zostanie rozegrany w październiku w Stanach Zjednoczonych. Turniej wchodzi w skład cyklu międzynarodowych turniejów skierowanych do najbardziej utalentowanych młodych golfistów. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca turniejów Masters sir Nick Faldo. Główną ideą Faldo Golf Series jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. W ramach cyklu, co roku jest rozgrywanych 38 turniejów w 28 różnych krajach na całym świecie, w których udział mogą wziąd zarówno dziewczyny, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat.

3 Cel komunikacji i sytuacja wyjściowa: Głównym celem komunikacji było zbudowanie świadomości, że turniej Faldo Series Poland Championship 2014 to najważniejszy pod względem rangi juniorski turniej golfowy rozegrany w Polsce w 2014 roku. Należało również podkreślid, że zawodnicy, po raz pierwszy od 2009 roku, będą mieli okazję rywalizowad w ramach tego prestiżowego cyklu w polskiej edycji turnieju eliminacyjnego. Wśród innych key messages można wyróżnid również następujące aspekty: Turniej stanowił szansę dla młodych talentów na prezentację swoich umiejętności oraz wspierał w pielęgnowaniu i rozwijaniu talentów mistrzów nowej generacji Prezentacja golfa jako perspektywicznej dyscypliny, która dynamicznie rozwija się w Polsce Zwrócenie uwagi na dużą rangę turnieju zwycięstwo w jednej z kategorii umożliwia grę w wielkim finale Faldo Series Championship Budowanie pozytywnej atmosfery wokół wydarzenia w środowisku golfowym umożliwiającej rozwój turnieju w kolejnych latach Znaczenie golfa w Polsce w ciągu ostatnich lat wzrosło. Dyscyplina przestała byd anonimowa, ale ze względu na jej specyfikę wciąż z trudem dociera do świadomości przeciętnego kibica sportowego. Kluczem do sukcesu w realizacji strategii PR-owej było umiejętne wyeksponowanie driver ów komunikacji, którymi z jednej strony byli reprezentanci Polski w golfa: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki perspektywiczni zawodnicy, którzy w tym sezonie odnieśli kilka znaczących i szeroko komentowanych sukcesów. Z drugiej strony, wykorzystano potencjał wizerunkowy oficjalnych ambasadorów turnieju, znanych pasjonatów golfa: Jerzego Dudka, Mateusza Kusznierewicza i Marcina Wójcika.

4 Przeprowadzone działania: Wszystkie aktywności podjęte od rozpoczęcia komunikacji (kwiecieo 2014 r.), zmierzały do kumulacji zainteresowania mediów w momencie samego turnieju, który odbył się w dniach sierpnia r., Brzeźno Konferencja prasowa zapowiadająca turniej Faldo Series Poland Championship 2014 Na konferencję prasową zaproszono przedstawicieli mediów sportowych i lokalnych. Pomimo trudnego terminu i lokalizacji spotkania (sobota, 50 km od Wrocławia), pojawili się przedstawiciele blisko 10 redakcji w tym m.in. TVP Wrocław, Polska Gazeta Wrocławska, Golf & Roll czy Magazyn Golfowy. Każdy z przybyłych przedstawicieli mediów otrzymał zestaw prasowy, w którym znajdowała się informacja prasowa, spot promocyjny cyklu Faldo Series, zdjęcia pola golfowego Gradi Golf Club oraz reprezentantów Polski: Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego, którzy wzięli udział w turnieju. Do dyspozycji dziennikarzy byli goście specjalni: Prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski, Właściciel Gradi Golf Club Krzysztof Gradecki, Wiceprezes Polskiego Związku Golfa Jacek Socha, burmistrz Prusic Igor Bandrowicz oraz ambasadorzy turnieju: Marcin Wójcik i Mateusz Kusznierewicz.

5 Ważnym elementem wspierającym realizację projektu było pozyskanie wartościowych patronatów instytucjonalnych i medialnych nad wydarzeniem. Wśród nich znalazły się: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Prezydent Miasta Wrocławia Dolnośląska Federacja Sportu Rzeczpospolita Przegląd Sportowy Manager Magazine High Living The ROOM Magazine Magazyn Golfowy Golf & Roll Sport.pl TVP Wrocław Akademickie Radio Luz Dzięki współpracy z ambasadorami turnieju, przygotowano dedykowane materiały nawiązujące m.in. do tematyki turnieju, które spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów. Wywiady z Jerzym Dudkiem czy Marcinem Wójcikiem, dzięki sprofilowaniu treści pod kątem szerokiej rzeszy odbiorców, wpłynęły m.in. na znaczny wzrost liczby publikacji w prasie drukowanej. Ponadto, w oparciu o działania PR, skutecznie pozycjonowano Faldo Series Poland Championship 2014 jako jeden z trzech najważniejszych turniejów golfowych w tym sezonie w Polsce wg ogólnopolskiego dodatku Nasze Miasto.

6 W ramach działao, przeprowadzono również media-trip z udziałem dwóch najbardziej rozpoznawalnych uczestników turnieju, reprezentantów Polski Adrianem Meronkiem i Mateuszem Gradeckim r., Wrocław Media-trip z udziałem Mateusza Gradeckiego i Adriana Meronka Podczas spotkao z dziennikarzami, zawodnicy dzielili się wiedzą nie tylko na temat gry w golfa czy studiów w Stanach Zjednoczonych, ale również promowali ideę turnieju Faldo Series Poland Championship. Efektem tego były publikacje w takich mediach, jak m.in. Radio ZET Gold, Polska Gazeta Wrocławska i Wrocław.pl r., Warszawa Media-trip z udziałem Mateusza Gradeckiego i Adriana Meronka Golfiści spotkali się z przedstawicielami redakcji ogólnopolskich: PAP Lifestyle, Przegląd Sportowy i Sport.pl. Celem tych spotkao było m.in. utrwalenie zainteresowania mediów tematyką turnieju na kilka dni przed jego rozpoczęciem.

7 W inauguracji turnieju Faldo Series Poland Championship 2014 wzięli udział oficjalni ambasadorzy: piłkarz Jerzy Dudek, żeglarz Mateusz Kusznierewicz i założyciel Kabaretu Ani Mru-Mru Marcin Wójcik. Dodatkowo, przez cały czas trwania wydarzenia do dyspozycji zawodników i mediów byli jeden z najlepszych golfowych trenerów na świecie, Keith Wood oraz współzarządzający projektem akademii golfowej, Matthew Faldo (syn sir Nicka Faldo). W ciągu czterech dni turnieju, na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele zarówno redakcji ogólnopolskich, jak m.in. Polsat News czy Gazeta Wyborcza, jak i mediów lokalnych m.in. TVP Wrocław, Gazeta Wrocławska, Wroclaw.pl. Turniej z bliska obserwowali również dziennikarze najważniejszych tytułów branżowych: Golf&Roll i Magazyn Golfowy. Tematyka wydarzenia zainspirowała także do pojawienia się na miejscu wysłanników mediów o tematyce lifestyle owej: The ROOM Magazine i High Living. Efekty pracy biura prasowego zaowocowały licznymi publikacjami w najważniejszych mediach sportowych w Polsce, m.in. w Przeglądzie Sportowym oraz portalach Sport.pl, Eurosport.onet.pl, Sport.wp.pl, SPORT.TVP.PL czy Rp.pl.

8 Efekty: 219 publikacji w mediach 34 w prasie, 130 w serwisach internetowych, 5 w telewizji, 3 w radiu i 47 w social mediach (na podstawie danych dostarczonych przez Instytut Monitorowania Mediów) Publikacje w najważniejszych tytułach o tematyce sportowej i golfowej, w tym m.in. Przegląd Sportowy, Magazyn Golfowy, Golf&Roll, Eurosport.onet.pl, Przegladsportowy.pl, PolsatSport.pl, Rp.pl, Sport.pl, SPORT.TVP.PL, Wp.pl, Sportgame.com.pl, Pzgolf.pl, Pgapolska.com, Grawgolfa.pl, Golfandroll.pl, Golfpl.com, Golfmagazyn.pl, Magazyngolfowy.pl, Golf.aia.pl, Golfam.com.pl Publikacje w serwisach telewizyjnych i radiowych, w tym m.in. Polsat News, Superstacja, TVP Wrocław oraz Radio TOK FM, Radio ZET Gold, Radio Luz Publikacje w najważniejszych tytułach o zasięgu lokalnym, w tym m.in. Polska Gazeta Wrocławska, Kurier Gmin, NOWa Gazeta Trzebnicka, Wrocław.sport.pl, GazetaWrocławska.pl, Wrocław.naszemiasto.pl, Prw.pl, Dfs.pl, Prusice.pl, Wrocław.pl. Publikacje w mediach biznesowych i lifestyle owych, w tym m.in. Playboy, Manager Magazine, High Living, Manager.inwestycje.pl, Theroommagazine.pl, Sportbiznes.pl, Pap.lifestyle.pl, Menstream.pl, Platine.pl Ekwiwalent reklamowy (AVE) wyniósł łącznie ponad PLN

9 Najbardziej wartościowe publikacje: Polsat News Superstacja TVP Wrocław

10 Playboy Manager Przegląd Sportowy Polska Gazeta Wrocławska

11 Eurosport.onet.pl

12 Sport.pl

13 Przegladsportowy.pl Polsatsport.pl

14 SPORT.TVP.PL Rzeczpospolita.pl Sport.wp.pl Tvp.pl

15 Manager.inwestycje.pl Menstream.pl Magazyn Golfowy Nasze Miasto NOWa Gazeta Trzebnicka

Raport Medialny 2007

Raport Medialny 2007 Raport Medialny 2007 Przygotowane dla Delegatów na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Golfa Toya Golf Club, 18 kwietnia 2008 Warszawa, styczeń 2008 r. RAPORT MEDIALNY przygotowany dla Polskiego

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

SponSoring i marketing Sportowy

SponSoring i marketing Sportowy Media & Marketing Polska DODATEK BIURA REKLAMY >>ostatni gwizdek na euro 2012 >>gadżety reklamowe dla kibiców >>Sponsoring w branży energetycznej >>miejski marketing sportowy >>najciekawsze wydarzenia

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2009/10, 2010/11, 2011/12. Mimo

Bardziej szczegółowo

Gmina Prusice pozyskuje i wydaje miliony złotych na inwestycje

Gmina Prusice pozyskuje i wydaje miliony złotych na inwestycje GAZETA BEZPŁATNA GAZETA BEZPŁATNA Biuletyn Informacyjny GMINY PRUSICE Nr 2/2014, Maj 2014 r. ISSN: 2081-1136 Redaktor wydania Dorota Leń pozyskuje i wydaje miliony złotych na inwestycje Lata 2010 2014

Bardziej szczegółowo

PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2014-2015 PRZYJĘTY PRZEZ RADĘ POT

PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2014-2015 PRZYJĘTY PRZEZ RADĘ POT PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2014-2015 PRZYJĘTY PRZEZ RADĘ POT W DNIU 18.02.2014 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 1.1. Aktualna sytuacja w turystyce międzynarodowej... 4 1.2. Rezultaty działao promocyjnych POT...

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

Rola sportu w promocji miast

Rola sportu w promocji miast Marcin Rola Smura sportu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Rola sportu w promocji miast Sport w sferze publicznej i biznesowej Liczba oraz specyfika powiązań pomiędzy różnymi dziedzinami sportu

Bardziej szczegółowo

TOP PROMOCJI polskich miast, powiatów i regionów 2013. Raport z badania przeprowadzonego przez Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc

TOP PROMOCJI polskich miast, powiatów i regionów 2013. Raport z badania przeprowadzonego przez Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc TOP PROMOCJI polskich miast, powiatów i regionów 2013 Raport z badania przeprowadzonego przez Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc MARKETING FOR DEVELOPMENT 2 TOP PROMOCJI polskich miast, powiatów

Bardziej szczegółowo

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015 spis treści 3 A. Wprowadzenie 7 B. Ekstraklasa jako spółka 15 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 61 E. Kluby Ekstraklasy 135 F. Załączniki 153

Bardziej szczegółowo

Polska Federacja Squasha

Polska Federacja Squasha Sprawozdanie z działalności Zarządu Polskiej Federacji Squasha za rok 2013 Na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia w dniu 18 maja 2014 r. W dniu 30 czerwca 2013 roku odbyło się Walne Zebranie Członków

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014 Strona 1 SPIS TREŚCI WŁADZE ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE AKADEMII PIŁKI NOŻNEJ GKS TYCHY

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE AKADEMII PIŁKI NOŻNEJ GKS TYCHY SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE AKADEMII PIŁKI NOŻNEJ GKS TYCHY za okres: grudzień 2011-sierpień 2012 Opracował : Marcin Kuśmierz Prezes APN GKS Tychy 2012-08-29 WSTĘP Niniejsze opracowanie zawiera okres pracy

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2013/14, 2014/15, 2015/16. Mimo,

Bardziej szczegółowo

19.1. MIASTO JAKO PRZEDMIOT I PODMIOT DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH

19.1. MIASTO JAKO PRZEDMIOT I PODMIOT DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH 19. MARKETING MIASTA Raport o stanie miasta Szczecin 19.1. MIASTO JAKO PRZEDMIOT I PODMIOT DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH Działania marketingowe Miasta przybierają różne formy. Różny jest również zakres tych działań.

Bardziej szczegółowo

PLAN DZIAŁANIA NA LATA. 2011-2012 (grudzieo 2010)

PLAN DZIAŁANIA NA LATA. 2011-2012 (grudzieo 2010) PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2011-2012 (grudzieo 2010) 1 Spis treści 1. Wstęp trendy... 4 2. Budżet zadaniowy a Plan działania... 6 3. Zadanie 6.4. Wsparcie i promocja turystyki... 10 3.1. Podzadanie 6.4.1.

Bardziej szczegółowo

MUZYCZNE PUBLIC RELATIONS JAKO EFEKTYWNE NARZĘDZIE PROMOCJI MIAST W POLSCE

MUZYCZNE PUBLIC RELATIONS JAKO EFEKTYWNE NARZĘDZIE PROMOCJI MIAST W POLSCE Bartosz Chlebowski Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Ray Wilson Management MUZYCZNE PUBLIC RELATIONS JAKO EFEKTYWNE NARZĘDZIE PROMOCJI MIAST W POLSCE Wprowadzenie Wraz z rozwojem dziedziny public relations

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO. na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO. na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach SPRAWOZDANIE ZARZĄDU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO za okres 2011 roku oraz do września 2012 roku na sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach Warszawa, 28 października 2012 roku I. Władze PZSzach

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach. 1 Strona

Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach. 1 Strona Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach 1 Strona Rozdział 1 Informacje ogólne 1.1 Dane teleadresowe: Adres: Ul. Mała Kilińskiego 4/3 25-302 Kielce

Bardziej szczegółowo

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 spis treści 3 A. Wprowadzenie 9 B. Ekstraklasa jako spółka 17 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 57 E. Kluby Ekstraklasy 123 F. Autorzy raportu

Bardziej szczegółowo

» Rupert Pratt Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, Generate. » Frank Leenders Dyrektor Generalny, FIBA Media and Marketing Services

» Rupert Pratt Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, Generate. » Frank Leenders Dyrektor Generalny, FIBA Media and Marketing Services PRELEGENCI» Rupert Pratt Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, Generate» Sally Hancock Dyrektor ds. Marketingu i Sponsoringu podczas IO w Londynie, Lloyds TSB» Frank Leenders Dyrektor Generalny, FIBA

Bardziej szczegółowo

Raport 7th Squash European Nations Challenge Cup

Raport 7th Squash European Nations Challenge Cup Raport 7th Squash European Nations Challenge Cup O ENCC 2009 Wypowiedzi uczestników oraz ESF Obecność w mediach Promocja wydarzenia Załączniki (dostępne na płycie wysyłanej pocztą): 1. Galeria zdjęciowa

Bardziej szczegółowo

Materiały prasowe. Fortuna sponsorem Legii Warszawa

Materiały prasowe. Fortuna sponsorem Legii Warszawa Materiały prasowe Fortuna sponsorem Legii Warszawa spis treści media@efortuna.pl Materiały w wersji elektronicznej wraz z dodatkami znajdują się na dołączonych pendrive ach Opracowanie tekstowe i graficzne:

Bardziej szczegółowo

POTENCJAŁ REKLAMOWY EURO 2012 W TV

POTENCJAŁ REKLAMOWY EURO 2012 W TV Drodzy Państwo, Euro to spektakularne wydarzenie sportowe, które bardzo silnie angażuje emocje. Jest to też impreza, przy okazji której uruchamia się strumień pieniędzy, a zaangażowane firmy liczą na duże

Bardziej szczegółowo

TŁUMACZENIE/TRANSLATION: Paweł Kozłowski

TŁUMACZENIE/TRANSLATION: Paweł Kozłowski fot.: Maciej Szajewski Urząd Miejski w Gdańsku s.s. Sołdek /Centralne Muzeum Morskie Widok na Długie Pobrzeże w Gdańsku AUTORZY/AUTHORS: dr Anna Kalinowska Żeleźnik Uniwersytet Gdański/University of Gdansk

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY FUNDACJI FUNDUSZ WSPÓŁPRACY

RAPORT ROCZNY FUNDACJI FUNDUSZ WSPÓŁPRACY RAPORT ROCZNY FUNDACJI FUNDUSZ WSPÓŁPRACY 2013 Warszawa, czerwiec 2014 r. Fundacja Fundusz Współpracy ul. Górnośląska 4a, 00-444 Warszawa tel.: +48 22 4509 810 fax: +48 22 4509 803 e-mail: cofund@cofund.org.pl

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka. Wyniki konkursu

Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka. Wyniki konkursu Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka Wyniki konkursu Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka Wydawca: Realizacja: Smartlink Sp. z o.o. Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

OPIS DOBREJ PRAKTYKI

OPIS DOBREJ PRAKTYKI OPIS DOBREJ PRAKTYKI 1. Dane dotyczące gminy/powiatu nazwa inicjatywy Program Edukacja Przedsiębiorczości nazwa gminy/powiatu Gmina Wrocław dokładny adres Pl. Nowy Targ 1-8, 50 141 Wrocław województwo

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści. z organizacji turnieju. raport deloitte

Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści. z organizacji turnieju. raport deloitte Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści z organizacji turnieju Warszawa raport deloitte Spis treści Słownik pojęć pojęcie Definicja 3 4 8 10 11 12 13 14 22 25 30 32 35 42 43 43 44 46 48 52 56 57 59

Bardziej szczegółowo

DBAMY O PRZEDSIEBIORCÓW

DBAMY O PRZEDSIEBIORCÓW Głos Przedsiebiorcy i 01/2015 1 (78) /2015 Grupa zakupowa I Z Fundusze europejskie Lubuski Lider Biznesu P H Misje gospodarcze Szkolenia DBAMY O PRZEDSIEBIORCÓW 1 2 Obecnie tworzymy grupy zakupowe na:

Bardziej szczegółowo