GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY"

Transkrypt

1 GDY NA ANIOŁ PAŃSKI Gdy na Anioł Pański bije dzwon Maryjo A E A fis Dusza moja śpiewa Tobie pieśń D A E Niechaj wdzięczne nutki A E Przed tron Twój płyną fis D Naszej wiary i radości zew. A E D A Najpiękniejsza jesteś z wszystkich cór Maryjo To dla Ciebie kwitnie piękny maj Świat się przyodziewa W pąki drzewa Powitalnym echem śpiewa bór. Ty do Syna swego zawsze A E Prowadź nas o Matko fis D Zabierz synów Polski A E Z krętych dróg fis D Daj nam wielką siłę męstwa A E I łaskę zwycięstwa fis D Gdy na naszą wiarę czyha wróg. A E D A Z mariackiej wieży bije dzwon Maryjo Jasnogórskiej Pani składa hołd Śląsk górniczy śpiewa I tatrzańskie drzewa Rolnik, co w swych ręku dzierży pług. Tobie Bałtyk śpiewa szumem fal o Gwiazdo Co prowadzisz marynarski lud I kaszubski rybak Co zarzuca sieci Tobie ofiaruje własny trud. WŁAŚNIE TY Właśnie Ty wielkim cudem C C 7 Pierwszy raz ujrzałeś świat F C Właśnie Ty z jego zgodą C Pierwszy chleb umiałeś brać G G 7 Gdy Cię opuści dłoń Jezusa C C 7 Pozostanie wielkie nic F C Wierz lub nie dzięki Niemu C G Możesz żyć. C Przyjdź posłuchaj jak na polu Ciężka praca skarży się Jak w południe biją dzwony Anioł Pański płynie śpiew I choć jest Ci obojętny Po tej drodze Wielki Krzyż On tę ziemię błogosławi By Ci lepiej było żyć. Możesz stanąć gdzieś na polu I ukradkiem przyjrzeć się Jak przez cały kraj co roku Bóg prowadzi tłumy serc Do Maryi idzie pieszo Rozmodlony zwarty tłum By dziękować za dostatek Zanieść cały swój ból.

2 TYLE DOBREGO Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie, G C G Wszystko, co mam, od Ciebie przecież jest. D 7 I to, że jestem, że życie wciąż poznaje, G C G Dziś tymi słowy wyrazić wszystko chcę: G D 7 Za każdy dzień, za nocy mrok, G D 7 Za radość mą, szczęśliwy rok. G D 7 G 7 Nawet za chmurne, deszczowe dni, C G Za wszystko, Panie, dziękuję Ci. D 7 G (G 7 ) Gdy mnie uczono, że jesteś, Boże, w niebie, Gdy poznawałem, co dobre jest, co złe, W dziecinnych słowach mówiłem: kocham Ciebie, I powtarzałem modlitwy słowa te: Więc przyjm, o Boże, mych modłów dziękczynienie, Bo jakże często wdzięczności w modłach brak. Mądrością życia jest widzieć sens cierpienia, Dlatego Boże, śpiewamy Tobie tak: SANDAŁY Gdy uczniów swych posyłał Pan, a G By nieśli wieść radosną, F a Żegnając ich dał swoją moc a G I mówił tak z miłością: F a Nie warto na drogę tę C F Sandałów i płaszcza zabierać. G a Nie trzeba nam srebra brać, C F O dach nad głową zabiegać. G a Nowinę tę głosili więc Po czterech stronach świata. Bogaci tak, nie mając nic, Bo miłość jest tak bogata. Gdy ukończyli żniwo swe, W ostatnią podróż ruszali. Patrzyli w niebo na Ojca dom I tak z ufnością śpiewali:

3 ZIELONY LAS Zielony las dokoła a e d E Woda cicho spływa z gór. A Ty stale maszerujesz Ciągle w drodze jesteś swej. Więc odpocznij w cieniu drzewa Dookoła siebie spójrz Weź gitarę swą do ręki I zaśpiewaj mu bez nut. Sercem zaśpiewaj Panu C G F a Spójrz świat cały Mu śpiewa Zaśpiewaj Panu On Cię słyszeć chce. Wciąż wędrujesz z Nim po świecie Jaką radość z tego masz Tak we dwoje z Twoim Panem Mógłbyś iść do nieba bram No więc dalej ruszaj w drogę Co tam burze co tam wiatr Nawet deszcz przestanie padać Kiedy Ty Mu zaczniesz grać. STWORZYŁEŚ ŚWIAT Już ziemia rozgrzana i kwiaty w pąkach e I pola zbożami się złocą a I cisza wezbrana w pajęczych koronkach D I dnie kolorowe i noce G H 7 Zapachem żywicy i ptaków kwileniem e Omszałym sosnowy las pęka a I człowiek olśniony i całe stworzenie C Przed Tobą klęka. G H 7 e Stworzyłeś świat z gwiazd, barw i mgieł C G H 7 e C Stworzyłeś go żeby trwał w imię Twe G H 7 e C Radosna myśl ku Tobie mknie G H 7 e C Stworzyłeś świat, stworzyłeś mnie. G H 7 e Na łąkach płonące pszczół kapele Nieba błękitny proporzec I liście szepczące jak usta w kościele A w liściach imię Twe Boże Przez chmury przecieka słoneczna pieszczota I drzewa się modlą do Ciebie Na drogach człowieczych, pozwalasz tęsknocie Odnaleźć siebie.

4 BO JA MAM TYLKO JEDEN ŚWIAT Kiedy słońce rankiem wschodzi Na pielgrzymkę czas wychodzić Wszyscy wiedzą, że na przedzie Patron Robert nas powiedzie. Bo ja mam tylko jeden świat Słońce, góry, pola, wiatr. I nic mnie więcej nie obchodzi Bom pielgrzymem się urodził. Gdy pielgrzymka się zaczyna Każdy bierze chleb i wcina Jeśli wodę ma to pije Zawsze cieszy się, że żyje. Kiedy wieczór już zapada Słaby pielgrzym nic nie gada Lecz udaje się na spanie Jutro rankiem znowu wstanie. W moim sercu marzę skrycie By przemienić moje życie Na pielgrzymkę zawsze chodzić I na nowo się odrodzić. C d G C GODZIEN, O GODZIEN JEST NASZ PAN Godzien, o godzien jest nasz Pan. G C G Godzien, aby przyjąć cześć a I uwielbienia pieśń. (2x) D 7 G D 7 Śpiewajmy: alleluja przed Baranka tronem, C D G e Wielbijmy Go i czcijmy, śpiewajmy chwały psalm. a D 7 G G 7 Alleluja, chwała Barankowi, C D G e On w walce jest zwycięzcą, a D Bóg z nami, Król i Pan. a D 7 G Panie mój, Tyś droższy nad srebro, Ponad złoto cenniejszy skarb. Czym przed tobą jest piękno diamentów, Czyż może Ci coś dorównać, Panie mój.

5 JEŚLI MASZ CHWILE SMUTNE W SWYM ŻYCIU Jeśli masz chwile smutne w swym życiu a G Powierz się Matce. E a (E) Kiedy rozpacz rozdziera twe serce Ofiaruj się Jej. Matce, która pod krzyżem stała, a Matce, które się z Synem żegnała, F Która uczyć cię będzie pokory, G Cierpienie znieść ci pomoże. a E Ona, Matka, która pod krzyżem stała, Matka, która się z Synem żegnała, Ona uczyć Cię będzie pokory, Cierpienie znieść ci pomoże. Kiedy ruszasz w daleką wędrówkę Powierz się Matce. Gdy na szlaku zaskoczy cię burza Ofiaruj się Jej. Jeśli zgubisz swą drogę do Boga Powierz się Matce. Gdy w twym sercu znów gości trwoga Ofiaruj się Jej. ZAUFAŁEM, ZAUFAŁEM PANU Zaufałem, zaufałem Panu, e h A On nade mną się pochylił e h I wysłuchał mego głosu C h Z dna zagłady mnie wydobył. C H 7 On postawił moje stopy na skale, W moje usta włożył nową pieśń, Wielu zobaczy i uwierzy, I położą swoją ufność w Panu. Błogosławiony, kto zawierzył Panu, Swą nadzieję złożył w swoim Bogu, A nie idzie za pysznymi I nie kroczy drogą kłamstwa. Wiele cudów dla nas uczyniłeś, W Twych zamiarach nikt Ci nie dorówna, Gdybym chciał je wypowiedzieć, Jest ich więcej niż by można zliczyć. Krwawych ofiar, ani obiat nie żądałeś, W zamian za to otworzyłeś moje uszy. Całopalenia za grzech nie wymagałeś Dlategom powiedział: oto idę, by pełnić Twoją wolę. Głosiłem Twoją wierność wobec braci, Twojej łaski nie ukryłem w głębi serca. Ty, o Jahwe okaż mi swe miłosierdzie, Twoja dobroć niech mnie zawsze strzeże.

6 JEZU, JEZU W codzienności mego życia C Zagubiłem gdzieś swój ślad G 7 Odtąd smutek i samotność Rzeźbią życia mego kształt C Tylko Pan mi dopomoże Nie pozwoli w smutku żyć G 7 Wznoszę oczy me ku niebu I z Jezusem pragnę być. C Jezu, Jezu podaj dłoń C F C Niech mi będzie drogowskazem. G 7 C G 7 Jezu, Jezu podaj dłoń C F C Przyjacielem moim bądź. C G 7 C Pomóż Jezu by mnie nie zwiódł Pokusami swymi świat Co mnie mani i tumani Od najmłodszych moich lat Pomóż przeżyć mi codzienność Bym otwarte oczy miał I potrzeby swego brata Dnia każdego widzieć chciał. Daj mi poznać drogi Twoje Prowadź mnie po ścieżkach Twych Abym nigdy nie zapomniał Jak należy godnie żyć. NIEPOKALANA Wiedząc, że dzieckiem jestem C C 7 I że słabe moje dłonie F f Ona kazała abym miłość światu niósł C G F G Ja poszedłem za Nią Aby kochać tak jak Ona Widząc w Jej płaszczu swoją siłę, swoją moc. Niepokalana daj mi tylko Swoje imię C e F G Niepokalana tylko serce moje weź Niepokalana Ty mocą mą i siłą Niepokalana z Tobą odwagę mam do wszystkich iść. F C d G W Twe imię zasłuchane Tylko małe serca mając Aby nagrodzić zawiść, kłamstwa, gorzkie łzy Wyciągam ufnie dłonie Bowiem żyć to umieć prosić Byś w ludzkie drogi chciała wpisać imię Twe. Maryjo z Nazaretu Która mogłaś mówić kocham I ofiarować Bogu swoje ufne tak Daj mi odwagę służby Bym ludziom stopy mógł obmywać Pozwól mi chlebem być I dawać a nie brać.

7 DLATEGO Cóż Ci mogę oddać dziś Panie C a Za to życie, Ty mi je dałeś. F G Pragnę zostać z Tobą na zawsze W Twoje ręce składam dziś wszystko. Dlatego pragnę z Tobą być F G Swoją miłością otaczaj mnie. C a Uświęcaj każde słowo me F G By mogło chwałę głosić Twą. C C 7 By moje ręce mogły nieść Twą miłość, której ludziom brak, Aby przy Tobie trwali wciąż, Kochali Cię. OFIAROWANIE Przed tobą stoję, Panie, i ręce moje wznoszę. C E a C Przyjmij dar serca, jak przyjmujesz chleb. F G C G Przed Tobą stoję Panie, o jedno tylko proszę. Przemień me życie, jak wino zmieniasz w krew. Bym żył tak jak Ty dla chwały Ojca w niebie. Bym płonął światłem wiecznym, znak soli w sobie niósł. Chcę miłość Twoją znać, jak smak dobrego chleba I dzielić ją jak Ty, z uśmiechem życie siać. Przed Tobą stoję, Panie, i ręce moje wznoszę. Przyjmij ofiarę, ja grzeszny proszę: weź! F G C G C Wierzę w Ciebie Panie nad Pany Twoja dobroć nie ma już granic. Chcę odnaleźć w swoim Twe życie, Aby miłość kwitła obficie. Jesteś ze mną, czegóż chcieć więcej Weź mnie zatem dziś w Swoje ręce I poprowadź drogami szczęścia Do wieczności Twego królestwa.

8 WIOSENNY PORANEK NA GÓRSKIEJ POLANIE Zatańczą lekko na trzy pas dla Pana boga walc D e Aniołów zastęp z echem skał. Orkiestrę prowadzi sam maestro wiatr, G D A Już wzruszył gestem symfonię drzew, D Zaśpiewał ptaków chór. e Już rozbrzmiał Bożej chwały śpiew, Popłynął wysoko wśród dolin i gór. G D A To bal Bożych stworzeń, e By wielbić w pokorze, h By czcić Ojca swego. e Dla Pana Boga walc. G A D Spowity w suknię srebrnej mgły, Wtulony w tęczowy szal, Pod rękę z Wiosną: raz, dwa, trzy, - to Anioł Wodzirej prowadzi ten bal. A Wiosna nadziei uśmiechy śle, Rozsiewa słoneczny blask, Jej ciepło pozłaca nowy dzień. To święty Franciszek zaprosił tu nas. PUSTYNIA Wyprowadź nas Boże z naszej niewoli. a d W ciemności duszy światło nam daj. G E 7 a Zalecz Swą łaską ranę, co boli, Gdy przez nienawiść zadał ją świat. Poprowadź nas poprzez pustynię, C d Tam, gdzie zbawienia raj. G E 7 a Świat stary za nami niech zginie, A Ty nam życie daj. Nie znamy Cię Boże, wśród spraw tego świata. Jak głusi i ślepi walczymy o chleb. Kłamstwem zwiedzeni dzieci Adama Szukamy szczęścia, gdzie niszczy nas grzech. Końcem tej drogi jest dom szczęśliwy, Ojciec tam czeka na nas u drzwi. Dla biednych, zgnębionych On ucztę wyprawi, W godności Prawdy pozwoli znów żyć. Zatańczą marzenia wśród skał i wśród drzew, Strumienie wyszepczą takt. Głębokim westchnieniem odpowie im mech, On też Bożą radość wyśpiewać by chciał. Tysiące krokusów jak dzwonków głos, Akordem brzmi zieleń traw. Muzyka za darmo, muzyka za grosz. I śpiewać i tańczyć chce dziś cały świat.

9 MOJŻESZ Kiedy Mojżesz wiódł Izrael przez pustyni smętny kraj C F I zabrakło ludziom wody, to pytali: Gdzie ten raj? G C G Czemu Pan Bóg nas opuścił? Czemu każe ginąć nam? C F Niechaj wróci jego łaska, niechaj ześle wodę nam. G C G Panie nasz, Boże nasz, Ty nam wodę, wodę daj, Byśmy więcej nie pragnęli i z pragnienia nie ginęli. Panie nasz, Boże nasz, ty nam wodę, wodę daj! Panie okaż Swoją moc! G C Pan z Mojżeszem porozmawiał, dał mu wiarę w Bożą moc. Swoją miłość mu przypomniał, wspominając Wyjścia Noc. Potem skałę mu ukazał, rzekł, by laską stuknął w nią, Kiedy Mojżesz to uczynił, chwalił Boga pieśnią tą: To nasz Pan, to nasz Bóg dziś nam wodę, wodę dał, Byśmy więcej nie pragnęli i z pragnienia nie ginęli. To nasz Pan, to nasz Bóg dziś nam wodę, wodę dał. Pan okazał Swoją moc. CHWALCIE PANA KLASZCZCIE W DŁONIE To Pan obudził dla nas nowy dzień C a I nad głowami rozpiął błękit nieba, d C G I słońce dzięki Niemu śmieje się I Jemu pieśń pochwalną śpiewają wszystkie drzewa: Chwalcie Pana, klaszczcie w dłonie, C Pan ukochał dzieci swe, G Choć są grzeszne, nieposłuszne, Dla nich stworzył nowy dzień. C Chwalcie Pana dobrym słowem I radością czystych serc, C 7 G Dziś na pewno Go spotkamy, On pozostać z nami chce. C Gdy tyle łaski dla mnie miał dziś Pan, Przemienić muszę marne moje życie, To On na krzyżu umarł dla mnie sam, Ja Jemu więc oddaję dzień nowy już o świcie. Pan nauczył nas jak iść przez życie razem I rozpędził nienawiści chmurę złą, Chcemy Jego miłość ponieść naszym szlakiem, Gdy chcesz z nami iść, to podaj mi swą dłoń.

10 BÓG DAŁ CZAS Bóg dał czas na nadzieję, a G Czas na siew i czas na żniwo, d E 7 Czas na taniec na śmiech a G I na ciszę w kościołach widnych. F E 7 Bóg dał czas, żeby kochać, Żeby domy budować na skale. - oto droga, by iść Coraz dalej i dalej (a G C) Mogę dzielić się wiatrem, chlebem, C G Tyle wspólnych znajdować spraw, F a G A na miłość pod Twoim niebem C G - tyle miejsc. a Kiedy Bóg wróci sądzić Nasze czyny i naszą marność, Damy kłosy, a On Spali plewy, oddzieli ziarno. Będzie sądzić z miłości Tej najprostszej i tej niełatwej. Sądzić tylko z miłości - to aż nadto, aż nadto ANIELE BOŻY Z lat dziecinnych pozostały A E W mej pamięci słowa te. h A Wtedy mama je szeptała E Na dobranoc tuż przed snem h A Do Anioła Stróża mego, By nade mną pieczę miał, By uchronił mnie od złego, W życiu zawsze przy mnie stał. Aniele Boży, Ty, Od złego uchroń go. D E A f Odpędzaj gorzkie sny I od niewiary broń. h E A A 7 Daj długie lata mu I mądre serce daj, Miłości pełne słów, W wieczności z Bogiem raj. Anioł tej modlitwie wierny Nie odstąpił mnie na krok I wciąż gestem miłosiernym Z mojej duszy spędza mrok. Dziś modlitwy nie powtarzam Przecież ze mnie stary koń. Ale do dzieciństwa wracam I jak dziecko wołam doń: Aniele Boży Ty, od złego uchroń mnie. Odpędzaj gorzkie sny i od niewiary broń. Daj długie lata mi i mądre serce daj, Miłości pełne słów, w wieczności z Bogiem raj.

11 ŚWIĘTY PAN, BÓG I KRÓL C e F (G) Święty / 5x Pan, Święty / 5x Bóg i Król / 2x Podnoszę ręce swe, otwieram serce swe, Królu wejdź i rozgość się. /2x LUD TWÓJ PANIE, LUD PIELGRZYMI Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi, G D e prosi, byś był światłem, C A D byś na drodze do Królestwa G D 7 e G 7 wzmacniał serca swoim Ciałem. C A G D Zostań, zostań wśród nas, o Panie! h E a G D G Chlebie życia, Tyś sam jest naszą siłą, g c g i czynisz trudną drogę tak bezpieczną. g F g Jeśli siły na tym szlaku w nas osłabną, g D 7 G 7 ręka Twoja niech obdarza wciąż nadzieją. C A 7 D 7 Twoja Krew niechaj jest napojem mocy, i kieruje zapał kroków w Twoje ślady. Jeśli radość gaśnie w sercach od słabości, Twój głos sprawi, że obudzi się w nas świeżość. JEZU UFAM TOBIE Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. C G a F W miłosierdziu swoim nie opuścisz mnie. C G C G Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. Do swojego serca mocno przytul mnie... Tak, jak jasne słońce, C Patrzysz na mnie z góry F C Nie zasłonią Ciebie C Nawet ciemne chmury. G Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. C G a F W miłosierdziu swoim nie opuścisz mnie. C G C G Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. Do swojego serca mocno przytul mnie... Przyjaźń Twa serdeczna Zawieść mnie nie może, Grzechy me wybaczasz, Miłosierny Boże. Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. W miłosierdziu swoim nie opuścisz mnie. Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. Do swojego serca mocno przytul mnie... Twoje Ciało, o Jezu, rodzi Kościół, bo uczysz, żeśmy braćmi w pyle drogi. Jeśli krzywdy niszczą światło Twej miłości, z Twego serca płynie nowe przebaczenie.

12 CZEKAM NA CIEBIE Czekam na Ciebie, dobry Boże, a d Przyjdź do mnie, Panie, pospiesz się. G C E Niechaj mi łaska Twa pomoże, a d Chcę czystym sercem przyjąć Cię. a E a A7 POZDROWIONA BĄDŹ Do Nazaretu gdzie Jej dom z obłoków przybył Boży gość. I przed Maryją kłania się Boży posłaniec Gabriel. D h e A7 D G A7 G D Przyjdź do mnie, Panie, mój dobry Boże, d a E Przyjdź i nie spóźniaj się. a A7 Przyjdź do mnie, Panie, przyjdź z łaską swoją, d a Przyjdź i nie spóźniaj się E a Wśród licznych trosk i niepokojów, Kiedy już sił nie starcza nam, Karmisz nas, Panie, swoim Ciałem, Tyś nasza moc, nasz Bóg i Pan. Przyjdź do nas, Panie, nasz dobry Boże, Przyjdź i nie spóźniaj się. Przyjdź do nas, Panie, Przyjdź z łaską swoją, Przyjdź i nie spóźniaj się. Pozdrowiona bądź, G A7 Ciebie dzisiaj prosi Bóg D h Zechciej Matką Jego być, e A7 Jezusowi daj swój dom. D D7 Pozdrowiona bądź, G A7 Ciebie dzisiaj prosi Bóg D h Zechciej Matką Jego być, e A7 Jemu daj swój dom. G D Maryja rzekła w sercu swym, niech wola Pana spełni się. I pośród ludzi dzięki Niej zamieszkał Jezus, Boży Syn. Elżbieta kornie kłania się, z radością wita krewną swą. Ty, co Mesjasza dajesz nam, błogosławioną zawsze bądź. Od tamtej chwili, aż do dziś maluczkim Pan objawia się. I przez Maryję w życie twe Zbawiciel wkroczyć pragnie znów.

13 W KRUSZYNIE CHLEBA W kruszynie chleba, Panie jesteś, C e a Schowany wielki Ty Pan F G C a Przychodzisz do nas już przez wieki, F G C a By ofiarować Siebie nam. F G W tych kroplach wina Twoja krew, Przelana za nas Panie mój, Tak wiele jej na krzyżu było, By odkupić nas od win. Ty Panie miłością jesteś, Ty Panie kochasz nas I proszę Ciebie by tak było Wciąż przez wiele lat. PANIE MÓJ PRZYCHODZĘ DZIŚ Panie mój przychodzę dziś, D G serce me skruszone przyjm. D G Skłaniam się przed świętym Tronem Twym. D h e Wznoszę ręce moje wzwyż, D G miłość mą wyznaję Ci. Fis h Uwielbiam Ciebie w Duchu, e A uwielbiam w Prawdzie Cię e A Życie me oddaję Tobie, uświęć je! e A D NIE UMIEM DZIĘKOWAĆ CI PANIE Nie umiem dziękować, Ci, Panie, D A D Bo małe są moje słowa. D G A Zechciej przyjąć moje milczenie, G A D h I naucz mnie życiem dziękować. G A D D 7 Zechciej przyjąć moje milczenie, G A D h I naucz mnie życiem dziękować. G A D OFIARUJĘ TOBIE Ofiaruję Tobie, Panie mój, całe życie me C G a e F Cały jestem Twój, aż na wieki C d G Oto moje serce, przecież wiesz C G a Tyś miłością mą jedyną jest e F G C Ty w ofierze swojej Panie mój Cały dajesz się, cały jesteś mój, aż na wieki Oto moje serce przecież wiesz Miłość Twoja niech umocni mnie D A h fis G D e A D A h fis G A D

14 CHODZIŁEŚ PANIE PO ZIEMI Chodziłeś Panie po ziemi jak człowiek, C G C Jak człowiek serce i dwie ręce miałeś, F C G To wielkie serce dzieliłeś dla ludzi, C G C F Jak chleb powszedni dawałeś. C d G I ludzie biorą ten chleb z Twoich dłoni, C G C Bo one dają wciąż tak jak dawały, F C G Więc w swoje ręce weź mnie o Panie, C G C F Jak dar, bo Twój jestem cały. C d G Daję ci serce moje, Panie, C e a Daję ci silne ręce moje, F G C G Dodawaj sił im nieustannie, C e a By udźwignęły świat (ku Tobie). F G C G Chodziłeś Panie po ziemi jak człowiek, Jak człowiek serce i dwie ręce miałeś, To wielkie serce dzieliłeś dla ludzi, Jak chleb powszedni dawałeś. O Panie, naucz człowieka tej sztuki, By sercem patrzył, miłował i bronił, Bo Ty do świata wyciągasz ramiona, I miłość podajesz na dłoni. O PANIE TYŚ MOIM PASTERZEM O Panie, Tyś moim Pasterzem, D A7 D h tak dobrym, że nic mi nie braknie; e A7 D A7 do Źródeł Wód Żywych mnie wiedziesz, D A7 D h prostymi ścieżkami prowadzisz. e A7 D D7 Pasterzem moim jest Pan G A7 D h i nie brak mi niczego. fis A7 D D7 Pasterzem moim jest Pan G A7 D h i nie brak mi niczego. fis A7 G D Choć idę przez ciemną dolinę, niczego nie muszę się trwożyć, bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie w obronie mej stanąć gotowy. Do Stołu Swojego zaprasza, na oczach mych wrogów to czyni, olejkiem mą głowę namaszcza, a kielich napełnia obficie. Twa łaska i dobroć podążą w ślad za mną po dzień mój ostatni, aż dojdę, o Panie, do domu, by z Tobą zamieszkać na zawsze.

15 CHRYSTUS PAN KARMI NAS Duchem całym wielbię Pana, C a e Boga, Zbawcę jedynego. C D e Bo w Nim samym odnajduję C a e Wszelką radość życia mego. C D e Chrystus Pan karmi nas e H 7 Swoim świętym Ciałem, e H 7 Chwalmy Go na wieki! e a e Sprawił we mnie wielkie dzieła, W swej dobroci niepojętej. On Wszechmocny, On najwyższy, On sam jeden zawsze święty. Wielbię, bo chciał wejrzeć z nieba, Na swą sługę uniżoną. By mnie odtąd wszyscy ludzie, Mogli zwać, błogosławioną. On, który przez pokolenia, Pozostaje miłosierny. Wobec tego, kto Mu służy I chce zostać Jemu wierny. On, który Swą moc objawia Gdy wyniosłość serc uniża. Każdy zamiar może zburzyć, Który pychą Mu ubliża. GDY WPATRUJĘ SIĘ (UWIELBIAM CIĘ) Gdy wpatruję się w Twą świętą twarz, C e F Gdy rozmyślam nad miłością Twą C e F Kiedy to, co wokół mnie niknie w cień jasności Twej. C e F G Gdy dotykam sobą serca Twego, Gdy mą wolę składam u Twych stóp, Kiedy to, co wokół mnie niknie w cień jasności Twej. Uwielbiam Cię, uwielbiam Cię, F G C a Bo mego życia cel, to wielbić Cię /2x F G C C7 PANIE, PROSZĘ PRZYJDŹ Panie proszę przyjdź, serce Ci otworzę, (D) G D Chcę byś mieszkał w nim, ze mną zawsze był. a D Tyś największy skarb, mojej wiary płomień. G D Pragnę z Tobą być, kochać tak jak Ty. a D Tak wiele dałeś mi, a ja nie umiem przyjść. By poprzez grzechu mrok podać Ci swą dłoń. Cóż mogę Tobie dać za tyle w życiu łask. Więc serce Jezu weź, chcę by kochało Cię. G e a D G e a D (G) Biegnę ścieżką gwiazd, szukam Twojej twarzy, (D)G D I nie widzę jak obok cierpi brat. a D Panie pomóż mi, przyjm modlitwę moją G D Chcę, by miłość Twa napełniła mnie. a D

16 TY TYLKO MNIE POPROWADŹ Gdy drogi pomyli los zły C F I oczy mgła zasnuje G e Miej w sobie tę ufność F Nie lękaj się G C A kiedy gniew świat ci przesłoni I zazdrość jak chwast zakiełkuje Miej w sobie tę ufność Nie lękaj się Ty tylko mnie poprowadź F G Tobie powierzam mą drogę C e a Ty tylko mnie poprowadź F G Panie mój C (C 7 ) Poprowadź jak jego prowadzisz Przez drogi najprostsze z możliwych I pokaż mi jedną Tę jedną z nich A kiedy już głos twój usłyszę I karmić się będę nim co dzień Miej w sobie tę ufność Nie lękaj się ZAUFAJ PANU JUŻ DZIŚ Jak się nie bać, powiedz jak E H Kiedy w strachu żyje świat cis A Zaufaj Panu już dziś E H E H Jak uwierzyć, powiedz mi Kiedy już nie wierzę w nic Zaufaj Panu już dziś Jak mam kochać, powiedz jak Kiedy rani mnie mój brat Zaufaj Panu już dziś Jak być dobrym, powiedz mi Kiedy świat jest taki zły Zaufaj Panu już dziś Zaufaj Panu już dziś! E A E A E H E Jak mam walczyć, powiedz jak Kiedy silnej woli brak Zaufaj Panu już dziś Jak pokonać własny grzech Kiedy pokus tyle jest Zaufaj Panu już dziś Jak się cieszyć, powiedz mi Kiedy płyną gorzkie łzy Zaufaj Panu już dziś Jak do ładu z sobą dojść Kiedy siebie mam już dość Zaufaj Panu już dziś Jak nie zbłądzić, powiedz mi Kiedy nie wiem dokąd iść Zaufaj Panu już dziś Jak nadzieję w sercu mieć Kiedy wszystko wali się Zaufaj Panu już dziś

17 MODLITWA O WSCHODZIE SŁOŃCA Każdy Twój wyrok przyjmę twardy C F C F Przed mocą Twą się ukorzę C G C G Lecz chroń mnie, Panie, od pogardy Od nienawiści strzeż mnie, Boże Wszak Ty jesteś niezmierzone dobro D G D G Którego nie wyrażą słowa D A D A Więc mnie od nienawiści obroń I od pogardy mnie zachowaj Co postanowisz, niech się ziści E A E A Niechaj się wola Twoja stanie E H E H Ale zbaw mnie od nienawiści Ocal mnie od pogardy, Panie W DROGĘ Z NAMI W drogę z nami wyrusz, Panie, C a Nam nie wolno w miejscu stać. F G Gdy zbłądzimy, podaj rękę, C a Gdy upadniemy, pomóż wstać! F G I do Serca Swego prowadź, C a Prowadź nas! F G C Zabierz smutek, przywróć radość, Osłabionym dodaj sił, Byśmy innym nieść pomogli Ciężar krzyża przez ten świat. Poprzez piachy, ostów kolce, Z nami idź do niebios bram. Po pustyniach wody swojej Zabłąkanym zechciej dać! Gdy do Pana odejdziemy, Niech nie płacze po nas nikt, Bo my przecież z Nim być chcemy, Jego łaską wiecznie żyć.

18 CHOCIAŻ GÓRY USTĄPIĄ JEST NA ŚWIECIE MIŁOŚĆ Chociaż góry ustąpią, chociaż zadrżą pagórki, (D)G D C G a To nasz Pan będzie zawsze kochał nas. C a Jest na G świecie D miłość, On ucieczką dla tych, którzy wzywają Go, (D) G D C a F C d G Będę śpiewał, jak dobry jest Bóg. G D C G której imię srebrzystym promieniem objęło ziemię. C G a F Gdy Ci będzie smutno, imię to wypowiedz, C d G a przy tobie Ona zjawi się. Pan mój mnie nie zostawi, C D G Pan mój bardzo kocha mnie, C D G C Bardziej niż matka dziecko swe, C D G Pan mój nie zapomni mnie. G C a D Kiedy będę znużony, On mi skrzydło mocne da. I nie zaznam zmęczenia już, On mą siłą, On mój Pan. Kiedy drogę zagubię, Po imieniu wezwie Pan. Kiedy odejść od niego chcę, On za rękę wiedzie mnie. C G a Matka z radością poda dłoń, F G C G gdy powiesz: "Mario, w Tobie ufność mam. C e a Kiedy jesteś przy mnie, znika ból i w oczach łzy, F C G C Pragnę z Tobą być, Ty dodaj sił." Jest w Niej tyle ciepła, a w spojrzeniu Jej dobroć i troska Matczyna gości. Otwórz serce swoje, schowaj Ją głęboko i jak dziecko powiedz: "Kocham Cię". Wtul się w jej ramiona a pokochasz Ją mocno i nie będziesz chciał odejść od niej daj Jej swoje ręce a zobaczysz słońce i nadzieję Mario Kocham Cię.

19 CHCĘ PRZESTĄPIĆ JEGO PRÓG Chcę przestąpić Jego próg D G Z dziękczynieniem w sercu mym D h I w przedsionki Pana wejść chwaląc Go, D G A7 Bo kolejny nadszedł dzień, który dał dla mnie Bóg, D G D h Chcę śpiewać Mu, bo Pan radością mą. e A7 D Pan radością mą, Pan radością mą, D G D h Chcę śpiewać Mu, bo Pan radością moją jest! G A D Pan radością mą, Pan radością mą, D G D h Chcę śpiewać Mu, bo Pan radością mą. e A D DOTKNIJ PANIE MOICH OCZU Dotknij Panie moich oczu abym przejrzał C G a F G Dotknij Panie moich warg C G abym przemówił uwielbieniem a F G Dotknij Panie mego serca i oczyść je C G a Niech Twój Święty Duch dziś ogarnia mnie F G TWOJE FIAT Nie pytałaś, Maryjo, dlaczego, C a C Nie prosiłaś o czas do namysłu. e a Skromne słowo rozdarło nieboskłon, F G C U stóp Pana zakwitło miłością. d G C Twoje "Fiat" to dywan pod stopy Króla, C a e a Po którym Pan do ludzi zszedł F G C Twoje "fiat" najdroższa Panno Maryjo, C a e a To nowa droga w gęstej mgle. F G C W jednej chwili przyjęłaś do serca Słowa Pana pragnące spotkania. Cichym gestem wtuliłaś w ramiona Jego radość i trwogę konania. W Tobie, Mario, zapalił się płomień, Który grzeje do dziś nasze serca. My go, Matko, niesiemy na co dzień, Twoje dzieci, na drodze do szczęścia. JUŻ TERAZ WE MNIE Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody D G A / G C D Już teraz we mnie Twe Królestwo jest G e A / C a D

20 DZIĘKI JEZU Dzięki Jezu, dzięki Jezu C Dzięki Ci, że kochasz mnie F C Dzięki Jezu, dzięki Jezu C e F d Dzięki Ci, o dzięki Ci, że kochasz mnie C G C JEZUS SIŁA MĄ Jezus daje nam Zbawienie Jezus daje Pokój nam Jemu składam Dziękczynienie Chwałę z serca mego dam a G e a Tam na Golgocie umarłeś za mnie Dzięki Ci, że kochasz mnie Zmartwychwstałeś, żyjesz we mnie Dzięki Ci, że kochasz mnie Wkrótce przyjdziesz, stąd mnie weźmiesz Dzięki Ci, że kochasz mnie Alleluja, Alleluja Dzięki Ci, że kochasz mnie Jezus siłą mą Jezus C D E a pieśnią mego życia Królem wiecznym On niepojęty w Mocy Swej W Nim znalazłem to Czego szukałem do dzisiaj Sam mi podał dłoń Bym zwyciężał w każdy dzień W Jego ranach uzdrowienie W Jego śmierci życia dar Jego Krew to oczyszczenie Jego Życie chwałą nam TAK MNIE SKRUSZ Tak mnie skrusz, tak mnie złam a Tak mnie wypal Jezu C Byś został tylko Ty / x2 / d a Jedynie Ty E PANIE PROSZĘ CIĘ Panie proszę Cię, abyś dotknął mnie C G a e / F C d a Bo Twoja miłość sprawia, że F C / B F Moje życie ma sens. F G / B C

21 JEZUS NAJWYŻSZE IMIĘ Jezus, Najwyższe Imię D h / C a Nasz Zbawiciel, Książę Pokoju e A / d G Emanuel, Bóg z nami D h / C a Odkupiciel, Słowo Żywota e A D/ d G C Święty Bóg, Mesjasz prawdziwy G A D h/ F G C a Jedyny Ojca Syn, Umiłowany e A D D7/ d G C C 7 Zgładził grzech, Baranek na wieki G A D h/ F G C a Królów Król, panów Pan! e A7 D/ d G 7 C JEZUS JEST Z NAMI TU Jezus jest z nami tu C D G e / G A D h Jezus jest z nami tu A Jego moc działa dziś, by uwolnić Cię A Jego moc działa dziś, by uzdrowić Cie A Jego moc działa dziś, aby zbawić Cię Jezus jest z nami tu C D G / G A D NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI Niech Cię Pan błogosławi i strzeże h e h Niech Pan daje pokój Ci D A h H7 On miłością napełnia serce twe e fis Zawsze z tobą jest G Fis7 h NIECHAJ ZSTĄPI DUCH TWÓJ Niechaj zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię fis / a Życiodajny spłynie deszcz na spragnione serce h / d Obmyj mnie i uświęć mnie, uwielbienia niech popłynie pieśń E fis / F G a Chwała Jezusowi, który za mnie życie dał! h fis / d a Chwała Temu, który pierwszy umiłował mnie! h fis / d a Jezus! Tylko Jezus Panem jest! h E fis / d F a NIE MA INNEGO BOGA Nie ma innego Boga, C F G G7 C który by był jak Bóg nasz F G G7 Wielki jest Pan, wspaniałe dzieła Jego F G E a7 Wielki jest Bóg, nasz Pan! d7 G C

22 PATRZYSZ NA MNIE TAKIM WZROKIEM Patrzysz na mnie takim wzrokiem, G h że z tego wszystkiego aż płakać mi się chce. e C Patrzysz na mnie takim wzrokiem, że bezczelnie proszę o jeszcze. W Twoim spojrzeniu słońca, D w Twoim tchnieniu wiatru, e w Twojej tęsknocie deszczu D czuję miłość Twoja, Panie. C W moim smutku i radości, D w moim zwątpieniu i pewności e czuję, czuję miłość Twoją Jahwe! D C Patrzysz na mnie z taką wiarą, z jaką nigdy nikt nie odważył spojrzeć się. Patrzysz na mnie, choć nie mogę odwzajemnić spojrzenia Twego, bo boję się, chociaż wiem, że Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz? Twoje spojrzenie jest dla mnie oczyszczeniem. Zapraszam Cię Panie do swojego życia. Złap mnie Panie za rękę i porwij w otchłań Twojej miłości. JESTEŚ BLISKO MNIE Jesteś blisko mnie, h e a tęsknię za Duchem Twym A fis E Kocham kroki Twe ` h e i wiem jak pukasz do drzwi A fis E Przychodzisz jak ciepły wiatr e C A h otwieram się i czuję znów, że: e C A fis Twoja miłość jak ciepły deszcz h e A Twoja miłość jak morze gwiazd za dnia, D G A D Twoja miłość sprawia, że h e Nieskończenie dobry Święty Duch ogarnia mnie G h A G A h ŚWIAT NIE JEST DOMEM MYM Świat nie jest domem mym, jam tu przechodniem jest E A E Me skarby w niebie są, nie w tej dolinie łez E Fis H Do siebie, tam do gwiazd, anieli wabią mnie E A E Chciałbym stąd wyrwać się, obcym tu czuję się H E O Panie wiesz, ten świat jest obcym mi E E7 A E Gdzież pójdę jeśli Ty, przede mną zamkniesz drzwi Fis H7 Świat nie jest domem mym, blask nieba wabi mnie E A E Chciałbym stąd wyrwać się, obcym tu czuję się E H E W chwalebnym kraju tym, będziemy wiecznie żyć Z żywota drzewa jeść, ze źródła życia pić Tam uwielbienia pieśń, z ust wszystkich wzniesie się Chciałbym stąd wyrwać się, obcym tu czuję się

23 PAŁAC Ja nie narzekam, chociaż wiele tu nie mam G C G - Izdebkę małą i więcej nic, D D 7 G Ale w wieczności, w tej ojczyźnie niebieskiej, G C G będę miał pałac, co złotem lśni. D D7 G G7 Tam ja mam pałac, tam ponad górami, C G w tym jasnym kraju, gdzie miłość wciąż trwa. DD 7 GG 7 Gdzie łzy nie płyną, wszystkie troski przeminą, C G tam mi mój Zbawca koronę da. D D 7 G Choć tu tak często zmęczony, znękany, I tak, jak prorok, pod głową mam głaz. Ja się nie martwię, bo w niebie dostanę Swój własny pałac na wieczny czas. Więc mi nie współczuj, choć wydaję się biedny, Ja pielgrzymuję do górnych stron. Ja szukam miasta ze złotymi bramami, Tam ja dostanę koronę i dom. WSZYSTKIE NARODY Wszystkie narody klaskajcie w dłonie, wykrzykujcie Bogu radosnym głosem, bo Pan najwyższym jest Królem nad całą ziemią. Śpiewajcie - wszystkie narody. Śpiewajcie - radosnym głosem. Śpiewajcie - Królowi MARYJO WSKAZUJĄCA DROGĘ Maryjo wskazująca drogę do Syna nas prowadź. C e a Wstawiaj się za nami u Ducha Świętego. F d F G Abyśmy dochowali wierności, F G Abyśmy pokochali całym sercem. C a Tego który jest. F G Tego który jest Drogą. C Tego który jest Prawdą. a Tego który jest Życiem. C Tego który jest. G

10.Boże Twa łaska nad nami jest, Twoja miłość przychodzi wciąż. Działasz w mocy pośród nas, Przenikasz serca, gładzisz grzech.

10.Boże Twa łaska nad nami jest, Twoja miłość przychodzi wciąż. Działasz w mocy pośród nas, Przenikasz serca, gładzisz grzech. 1.Aby uwielbić Jezusa 2x Koniecznie potrzeba nam Ducha Świętego Ducha Świętego koniecznie potrzeba Wciąż naprzód i naprzód 2x Z Jezusem iść 3x Wielbiąc Go 2x 2. Alleluja! Wznieś pod niebo głos Pan dal

Bardziej szczegółowo

630. Alleluja, Jezus Panem moim jest! e D h e Alleluja, Jemu chwała, Jemu cześć!

630. Alleluja, Jezus Panem moim jest! e D h e Alleluja, Jemu chwała, Jemu cześć! Powiedz Mu całą winę swą, D 7 On ci swój pokój, szczęście da. G D 629. To jest mój Pan, to jest mój Bóg F B To Jego Miłość mnie ogarnia. B F g C To właśnie dziś. C F B (F) 2. Tyś jest mój Pan, Tyś jest

Bardziej szczegółowo

PACIERZ - MODLITWY PODSTAWOWE

PACIERZ - MODLITWY PODSTAWOWE 1 PACIERZ - MODLITWY PODSTAWOWE Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu. ~ Jan Paweł II Bez

Bardziej szczegółowo

1. Modlitwa na rozpoczęcie i na zakończenie spotkania modlitewnego

1. Modlitwa na rozpoczęcie i na zakończenie spotkania modlitewnego Chrystusa, i wszystkie Dary, których udziela On ludzkości. Módl się, droga Matko, aby wszystkim duszom został przyznany Dar Zbawienia Wiecznego. Chroń mnie przed jedną światową religią (158) Modlitwa Krucjaty

Bardziej szczegółowo

Jezu, zburz wszystkie mury

Jezu, zburz wszystkie mury Jezu, zburz wszystkie mury 7 DNIOWE MODLITEWNE OBLĘŻENIE JERYCHA Ks. Kamil Spolankiewicz (POLECANA, SKUTECZNA PRAKTYKA DUCHOWA DLA WSZYSTKICH INTENCJI) I. Przeczytać z listu św. Pawła do Efezjan z rozdziału

Bardziej szczegółowo

Mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu

Mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu Mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu Podczas oczekiwania na pociąg podszedłem do stojących kolporterów Strażnicy, jeden z nich trzymał w ręku między innymi Strażnicę 21/1995 roku, w której odwołano

Bardziej szczegółowo

Życie w łasce franciszkanina świeckiego

Życie w łasce franciszkanina świeckiego Życie w łasce franciszkanina świeckiego Materiały do formacji permanentnej we Franciszkańskim Zakonie Świeckich w Polsce NA ROK 2014 1. Natura łaski (KKK 1996 2005) O. Andrzej Romanowski OFMCap 2. Żyć

Bardziej szczegółowo

Jezus głosił Ewangelię Bożą. Mówił: Czas się wypełnił!

Jezus głosił Ewangelię Bożą. Mówił: Czas się wypełnił! Mk 1,14 20 PONIEDZIAŁEK Jezus głosił Ewangelię Bożą. Mówił: Czas się wypełnił! Czas się wypełnił to są pierwsze słowa Pana Jezusa zapisane w Ewangelii św. Marka. Spróbujmy je skomentować. Również w naszym

Bardziej szczegółowo

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki.

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Jeśli chcesz połączyć się z Portem Wydawniczym LITERATURA.NET.PL kliknij na logo poniżej. Sofokles KRÓL

Bardziej szczegółowo

Ks. Aleksander Zienkiewicz. KAZANIA i HOMILIE NA RÓŻNE OKAZJE. Kraków

Ks. Aleksander Zienkiewicz. KAZANIA i HOMILIE NA RÓŻNE OKAZJE. Kraków KAZANIA i HOMILIE Ks. Aleksander Zienkiewicz KAZANIA i HOMILIE NA RÓŻNE OKAZJE Kraków 2006 by Wydawnictwo OO. Franciszkanów Bratni Zew spółka z o.o. ISBN 83-88903-76-4 Wszelkie prawa zastrzeżone. Książka

Bardziej szczegółowo

Albo służycie Bogu, albo ulegniecie niefrasobliwości człowieka. Odłóżcie swój pancerz, bo zostanie on pokruszony na kawałki

Albo służycie Bogu, albo ulegniecie niefrasobliwości człowieka. Odłóżcie swój pancerz, bo zostanie on pokruszony na kawałki Albo służycie Bogu, albo ulegniecie niefrasobliwości człowieka Odłóżcie swój pancerz, bo zostanie on pokruszony na kawałki Niebawem staniecie się świadkami globalnego szczepienia, o którym wam mówiłem

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ JUBILEUSZEM! Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki. Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK ISSN 1428-3093

ŻYĆ JUBILEUSZEM! Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki. Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK ISSN 1428-3093 ISSN 1428-3093 Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki ŻYĆ JUBILEUSZEM! Już ponad dziewięć miesięcy dzieli nas od chwili, gdy papież Jan Paweł II w noc

Bardziej szczegółowo

Zasady ewangelii. Poznają swego Odkupiciela i zrozumieją istotę Jego nauki, aby wiedzieli, jak mają do Niego przystąpić i zostać zbawieni.

Zasady ewangelii. Poznają swego Odkupiciela i zrozumieją istotę Jego nauki, aby wiedzieli, jak mają do Niego przystąpić i zostać zbawieni. Zasady ewangelii Poznają swego Odkupiciela i zrozumieją istotę Jego nauki, aby wiedzieli, jak mają do Niego przystąpić i zostać zbawieni. 1 Nefi 15:14 Zasady ewangelii Wydane przez Kościół Jezusa Chrystusa

Bardziej szczegółowo

Życie snem PEDRO CALDERÓN DE LA BARCA

Życie snem PEDRO CALDERÓN DE LA BARCA Ta lektura, podobnie jak tysiące innych, jest dostępna on-line na stronie wolnelektury.pl. Utwór opracowany został w ramach projektu Wolne Lektury przez fundację Nowoczesna Polska. PEDRO CALDERÓN DE LA

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ EWANGELIĄ W RODZINIE

ŻYĆ EWANGELIĄ W RODZINIE OJCIEC JÓZEF WRZESIŃSKI ŻYĆ EWANGELIĄ W RODZINIE Cahiers de Baillet, Éditions Quart Monde Cahiers de Baillet to seria wydawnicza publikująca teksty napisane przez ojca Józefa Wresińskiego, jak też szkice

Bardziej szczegółowo

Modlić się aby żyć. Katechezy Benedykta XVI o modlitwie

Modlić się aby żyć. Katechezy Benedykta XVI o modlitwie Modlić się aby żyć Katechezy Benedykta XVI o modlitwie 1 1. Modlitwa pogan - Katecheza z 4 maja 2011 r. Drodzy bracia i siostry, Chciałbym dziś rozpocząć nową serię katechez. Po katechezach poświęconych

Bardziej szczegółowo

Boskie objawienie piekła - czas dobiega końca - Kathryn Mary Baxter

Boskie objawienie piekła - czas dobiega końca - Kathryn Mary Baxter Boskie objawienie piekła - czas dobiega końca - Kathryn Mary Baxter KsiąŜka ta dedykowana jest dla chwały Boga Ojca, Boga Syna, oraz Boga Ducha Świętego Wprowadzenie Zdaję sobie sprawę, Ŝe bez ponadnaturalnej

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ Z MARYJĄ W DUCHU ŚWIĘTYM

ŻYĆ Z MARYJĄ W DUCHU ŚWIĘTYM AGNIESZKA SKRZYPCZYK ŻYĆ Z MARYJĄ W DUCHU ŚWIĘTYM Jak pisze Roman Rogowski w swojej książce I poszła z pośpiechem w góry, tajemnicę Maryi w Nowym Testamencie ujmuje się z trzech różnych perspektyw. Perspektywa

Bardziej szczegółowo

Jeżeli Bóg jest z nami, to gdzie są te wszystkie cuda?

Jeżeli Bóg jest z nami, to gdzie są te wszystkie cuda? Jeżeli Bóg jest z nami, to gdzie są te wszystkie cuda? William Branham JEŻELI BÓG JEST Z NAMI, TO GDZIE SĄ TE WSZYSTKIE CUDA? (Kazanie wygłoszone przez brata Williama Branhama 31 grudnia 1961 roku w Jeffersonville,

Bardziej szczegółowo

DIABELSKA MOC (Kazanie wygłoszone przez brata Williama Branhama 5 października 1955 roku w Chicago, Illinois, USA)

DIABELSKA MOC (Kazanie wygłoszone przez brata Williama Branhama 5 października 1955 roku w Chicago, Illinois, USA) DIABELSKA MOC (Kazanie wygłoszone przez brata Williama Branhama 5 października 1955 roku w Chicago, Illinois, USA) 1. Tylko Mu wierz, tylko Mu wierz, Wszystko możliwym jest, tylko Mu wierz; Tylko Mu wierz,

Bardziej szczegółowo

Jeden Mesjasz, ale dwa przyjścia

Jeden Mesjasz, ale dwa przyjścia Jeden Mesjasz, ale dwa przyjścia Autor: James Jacob Prasch A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie; Jan

Bardziej szczegółowo

W numerze: Nowi święci Życie jest piękne Chęcińscy franciszkanie, cz. I Żyć Mszą świętą Wielki Piątek 1944 r. Cenny Przewodnik Boża Mądrość

W numerze: Nowi święci Życie jest piękne Chęcińscy franciszkanie, cz. I Żyć Mszą świętą Wielki Piątek 1944 r. Cenny Przewodnik Boża Mądrość Nr 3 Rok I lipiec 2014 Otwórzcie drzwi Chrystusowi (św. Jan Paweł II) Św. Jan Paweł II pontyfikat 1978 2005 KANONIZACJA 27 kwietnia 2014 Św. Jan XXIII pontyfikat 1958 1963 W numerze: Nowi święci Życie

Bardziej szczegółowo

DO BISKUPÓW, KAPŁANÓW, RODZIN ZAKONNYCH I WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO O CHRZEŚCIJAŃSKIM SENSIE LUDZKIEGO CIERPIENIA

DO BISKUPÓW, KAPŁANÓW, RODZIN ZAKONNYCH I WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO O CHRZEŚCIJAŃSKIM SENSIE LUDZKIEGO CIERPIENIA "Cierpienie, które pod tylu różnymi postaciami obecne jest w naszym ludzkim świecie, jest w nim obecne także i po to, ażeby wyzwalać w człowieku miłość, ów właśnie bezinteresowny dar z własnego ja na rzecz

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ, ABY WIERZYĆ I KOCHAĆ. Kontrolne karty pracy dla liceum i technikum według programu AZ-4-04/2

ŻYĆ, ABY WIERZYĆ I KOCHAĆ. Kontrolne karty pracy dla liceum i technikum według programu AZ-4-04/2 ŻYĆ, ABY WIERZYĆ I KOCHAĆ Kontrolne karty pracy dla liceum i technikum według programu AZ-4-04/2 Copyright by Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Kielce 2008 Redakcja Elżbieta Kondrak Bogusław Nosek Autor Wojciech Bazan

Bardziej szczegółowo

A gdzie Biblia mówi, ze Chrześcijanin może mieć demona?

A gdzie Biblia mówi, ze Chrześcijanin może mieć demona? A gdzie Biblia mówi, ze Chrześcijanin może mieć demona? Wstęp W dzisiejszych czasach ludzie w kościele są tak z dala od Biblii, ze nie mogą i często nie chcą uznać prawdy. Jest dla nich zbyt mocna. Ludzie

Bardziej szczegółowo

Święty Michał Archanioł

Święty Michał Archanioł Święty Michał Archanioł Pieśń na wystawienie: Ubi Caritas et Amor -53 Pieśń: Nie bójcie się żyć dla miłości Dziś mamy wielki i błogosławiony dzień, bo, Panie Jezu, zgromadziłeś nas młodych tutaj kolejny

Bardziej szczegółowo

PROCES DUCHOWEGO UZDRAWIANIA SŁUGI BOŻEGO JACQUESA FESCHA W ŚWIETLE DZIENNIKA WIĘZIENNEGO:

PROCES DUCHOWEGO UZDRAWIANIA SŁUGI BOŻEGO JACQUESA FESCHA W ŚWIETLE DZIENNIKA WIĘZIENNEGO: ZOFIA PAŁUBSKA STUDIA TEOLOGICZNE NAWRÓĆCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ 32(2014) PROCES DUCHOWEGO UZDRAWIANIA SŁUGI BOŻEGO JACQUESA FESCHA W ŚWIETLE DZIENNIKA WIĘZIENNEGO: Jacques Fesch, Za pięć godzin

Bardziej szczegółowo

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki.

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Jeśli chcesz połączyć się z Portem Wydawniczym LITERATURA.NET.PL kliknij na logo poniżej. PLATON DIALOGI

Bardziej szczegółowo

DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO. Fot. Anna Tokarska

DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO. Fot. Anna Tokarska DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO Rok XVII nr 17 (366) 1-15 października 2008 r. Fot. Anna Tokarska Potrzeba było mądrości, duchowej wrażliwości i świętości życia ks. Michała Sopoćki, by

Bardziej szczegółowo

Duchowość osób starszych Żyć 100 lat Łaska codzienności. www.cisi.pl. Pismo Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża poświęcone chorym i niepełnosprawnym

Duchowość osób starszych Żyć 100 lat Łaska codzienności. www.cisi.pl. Pismo Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża poświęcone chorym i niepełnosprawnym www.cisi.pl 5(45) wrzesień/październik 2009 ISSN 1642-6533 Pismo Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża poświęcone chorym i niepełnosprawnym Duchowość osób starszych Żyć 100 lat Łaska codzienności Chrystus

Bardziej szczegółowo