GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY"

Transkrypt

1 GDY NA ANIOŁ PAŃSKI Gdy na Anioł Pański bije dzwon Maryjo A E A fis Dusza moja śpiewa Tobie pieśń D A E Niechaj wdzięczne nutki A E Przed tron Twój płyną fis D Naszej wiary i radości zew. A E D A Najpiękniejsza jesteś z wszystkich cór Maryjo To dla Ciebie kwitnie piękny maj Świat się przyodziewa W pąki drzewa Powitalnym echem śpiewa bór. Ty do Syna swego zawsze A E Prowadź nas o Matko fis D Zabierz synów Polski A E Z krętych dróg fis D Daj nam wielką siłę męstwa A E I łaskę zwycięstwa fis D Gdy na naszą wiarę czyha wróg. A E D A Z mariackiej wieży bije dzwon Maryjo Jasnogórskiej Pani składa hołd Śląsk górniczy śpiewa I tatrzańskie drzewa Rolnik, co w swych ręku dzierży pług. Tobie Bałtyk śpiewa szumem fal o Gwiazdo Co prowadzisz marynarski lud I kaszubski rybak Co zarzuca sieci Tobie ofiaruje własny trud. WŁAŚNIE TY Właśnie Ty wielkim cudem C C 7 Pierwszy raz ujrzałeś świat F C Właśnie Ty z jego zgodą C Pierwszy chleb umiałeś brać G G 7 Gdy Cię opuści dłoń Jezusa C C 7 Pozostanie wielkie nic F C Wierz lub nie dzięki Niemu C G Możesz żyć. C Przyjdź posłuchaj jak na polu Ciężka praca skarży się Jak w południe biją dzwony Anioł Pański płynie śpiew I choć jest Ci obojętny Po tej drodze Wielki Krzyż On tę ziemię błogosławi By Ci lepiej było żyć. Możesz stanąć gdzieś na polu I ukradkiem przyjrzeć się Jak przez cały kraj co roku Bóg prowadzi tłumy serc Do Maryi idzie pieszo Rozmodlony zwarty tłum By dziękować za dostatek Zanieść cały swój ból.

2 TYLE DOBREGO Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie, G C G Wszystko, co mam, od Ciebie przecież jest. D 7 I to, że jestem, że życie wciąż poznaje, G C G Dziś tymi słowy wyrazić wszystko chcę: G D 7 Za każdy dzień, za nocy mrok, G D 7 Za radość mą, szczęśliwy rok. G D 7 G 7 Nawet za chmurne, deszczowe dni, C G Za wszystko, Panie, dziękuję Ci. D 7 G (G 7 ) Gdy mnie uczono, że jesteś, Boże, w niebie, Gdy poznawałem, co dobre jest, co złe, W dziecinnych słowach mówiłem: kocham Ciebie, I powtarzałem modlitwy słowa te: Więc przyjm, o Boże, mych modłów dziękczynienie, Bo jakże często wdzięczności w modłach brak. Mądrością życia jest widzieć sens cierpienia, Dlatego Boże, śpiewamy Tobie tak: SANDAŁY Gdy uczniów swych posyłał Pan, a G By nieśli wieść radosną, F a Żegnając ich dał swoją moc a G I mówił tak z miłością: F a Nie warto na drogę tę C F Sandałów i płaszcza zabierać. G a Nie trzeba nam srebra brać, C F O dach nad głową zabiegać. G a Nowinę tę głosili więc Po czterech stronach świata. Bogaci tak, nie mając nic, Bo miłość jest tak bogata. Gdy ukończyli żniwo swe, W ostatnią podróż ruszali. Patrzyli w niebo na Ojca dom I tak z ufnością śpiewali:

3 ZIELONY LAS Zielony las dokoła a e d E Woda cicho spływa z gór. A Ty stale maszerujesz Ciągle w drodze jesteś swej. Więc odpocznij w cieniu drzewa Dookoła siebie spójrz Weź gitarę swą do ręki I zaśpiewaj mu bez nut. Sercem zaśpiewaj Panu C G F a Spójrz świat cały Mu śpiewa Zaśpiewaj Panu On Cię słyszeć chce. Wciąż wędrujesz z Nim po świecie Jaką radość z tego masz Tak we dwoje z Twoim Panem Mógłbyś iść do nieba bram No więc dalej ruszaj w drogę Co tam burze co tam wiatr Nawet deszcz przestanie padać Kiedy Ty Mu zaczniesz grać. STWORZYŁEŚ ŚWIAT Już ziemia rozgrzana i kwiaty w pąkach e I pola zbożami się złocą a I cisza wezbrana w pajęczych koronkach D I dnie kolorowe i noce G H 7 Zapachem żywicy i ptaków kwileniem e Omszałym sosnowy las pęka a I człowiek olśniony i całe stworzenie C Przed Tobą klęka. G H 7 e Stworzyłeś świat z gwiazd, barw i mgieł C G H 7 e C Stworzyłeś go żeby trwał w imię Twe G H 7 e C Radosna myśl ku Tobie mknie G H 7 e C Stworzyłeś świat, stworzyłeś mnie. G H 7 e Na łąkach płonące pszczół kapele Nieba błękitny proporzec I liście szepczące jak usta w kościele A w liściach imię Twe Boże Przez chmury przecieka słoneczna pieszczota I drzewa się modlą do Ciebie Na drogach człowieczych, pozwalasz tęsknocie Odnaleźć siebie.

4 BO JA MAM TYLKO JEDEN ŚWIAT Kiedy słońce rankiem wschodzi Na pielgrzymkę czas wychodzić Wszyscy wiedzą, że na przedzie Patron Robert nas powiedzie. Bo ja mam tylko jeden świat Słońce, góry, pola, wiatr. I nic mnie więcej nie obchodzi Bom pielgrzymem się urodził. Gdy pielgrzymka się zaczyna Każdy bierze chleb i wcina Jeśli wodę ma to pije Zawsze cieszy się, że żyje. Kiedy wieczór już zapada Słaby pielgrzym nic nie gada Lecz udaje się na spanie Jutro rankiem znowu wstanie. W moim sercu marzę skrycie By przemienić moje życie Na pielgrzymkę zawsze chodzić I na nowo się odrodzić. C d G C GODZIEN, O GODZIEN JEST NASZ PAN Godzien, o godzien jest nasz Pan. G C G Godzien, aby przyjąć cześć a I uwielbienia pieśń. (2x) D 7 G D 7 Śpiewajmy: alleluja przed Baranka tronem, C D G e Wielbijmy Go i czcijmy, śpiewajmy chwały psalm. a D 7 G G 7 Alleluja, chwała Barankowi, C D G e On w walce jest zwycięzcą, a D Bóg z nami, Król i Pan. a D 7 G Panie mój, Tyś droższy nad srebro, Ponad złoto cenniejszy skarb. Czym przed tobą jest piękno diamentów, Czyż może Ci coś dorównać, Panie mój.

5 JEŚLI MASZ CHWILE SMUTNE W SWYM ŻYCIU Jeśli masz chwile smutne w swym życiu a G Powierz się Matce. E a (E) Kiedy rozpacz rozdziera twe serce Ofiaruj się Jej. Matce, która pod krzyżem stała, a Matce, które się z Synem żegnała, F Która uczyć cię będzie pokory, G Cierpienie znieść ci pomoże. a E Ona, Matka, która pod krzyżem stała, Matka, która się z Synem żegnała, Ona uczyć Cię będzie pokory, Cierpienie znieść ci pomoże. Kiedy ruszasz w daleką wędrówkę Powierz się Matce. Gdy na szlaku zaskoczy cię burza Ofiaruj się Jej. Jeśli zgubisz swą drogę do Boga Powierz się Matce. Gdy w twym sercu znów gości trwoga Ofiaruj się Jej. ZAUFAŁEM, ZAUFAŁEM PANU Zaufałem, zaufałem Panu, e h A On nade mną się pochylił e h I wysłuchał mego głosu C h Z dna zagłady mnie wydobył. C H 7 On postawił moje stopy na skale, W moje usta włożył nową pieśń, Wielu zobaczy i uwierzy, I położą swoją ufność w Panu. Błogosławiony, kto zawierzył Panu, Swą nadzieję złożył w swoim Bogu, A nie idzie za pysznymi I nie kroczy drogą kłamstwa. Wiele cudów dla nas uczyniłeś, W Twych zamiarach nikt Ci nie dorówna, Gdybym chciał je wypowiedzieć, Jest ich więcej niż by można zliczyć. Krwawych ofiar, ani obiat nie żądałeś, W zamian za to otworzyłeś moje uszy. Całopalenia za grzech nie wymagałeś Dlategom powiedział: oto idę, by pełnić Twoją wolę. Głosiłem Twoją wierność wobec braci, Twojej łaski nie ukryłem w głębi serca. Ty, o Jahwe okaż mi swe miłosierdzie, Twoja dobroć niech mnie zawsze strzeże.

6 JEZU, JEZU W codzienności mego życia C Zagubiłem gdzieś swój ślad G 7 Odtąd smutek i samotność Rzeźbią życia mego kształt C Tylko Pan mi dopomoże Nie pozwoli w smutku żyć G 7 Wznoszę oczy me ku niebu I z Jezusem pragnę być. C Jezu, Jezu podaj dłoń C F C Niech mi będzie drogowskazem. G 7 C G 7 Jezu, Jezu podaj dłoń C F C Przyjacielem moim bądź. C G 7 C Pomóż Jezu by mnie nie zwiódł Pokusami swymi świat Co mnie mani i tumani Od najmłodszych moich lat Pomóż przeżyć mi codzienność Bym otwarte oczy miał I potrzeby swego brata Dnia każdego widzieć chciał. Daj mi poznać drogi Twoje Prowadź mnie po ścieżkach Twych Abym nigdy nie zapomniał Jak należy godnie żyć. NIEPOKALANA Wiedząc, że dzieckiem jestem C C 7 I że słabe moje dłonie F f Ona kazała abym miłość światu niósł C G F G Ja poszedłem za Nią Aby kochać tak jak Ona Widząc w Jej płaszczu swoją siłę, swoją moc. Niepokalana daj mi tylko Swoje imię C e F G Niepokalana tylko serce moje weź Niepokalana Ty mocą mą i siłą Niepokalana z Tobą odwagę mam do wszystkich iść. F C d G W Twe imię zasłuchane Tylko małe serca mając Aby nagrodzić zawiść, kłamstwa, gorzkie łzy Wyciągam ufnie dłonie Bowiem żyć to umieć prosić Byś w ludzkie drogi chciała wpisać imię Twe. Maryjo z Nazaretu Która mogłaś mówić kocham I ofiarować Bogu swoje ufne tak Daj mi odwagę służby Bym ludziom stopy mógł obmywać Pozwól mi chlebem być I dawać a nie brać.

7 DLATEGO Cóż Ci mogę oddać dziś Panie C a Za to życie, Ty mi je dałeś. F G Pragnę zostać z Tobą na zawsze W Twoje ręce składam dziś wszystko. Dlatego pragnę z Tobą być F G Swoją miłością otaczaj mnie. C a Uświęcaj każde słowo me F G By mogło chwałę głosić Twą. C C 7 By moje ręce mogły nieść Twą miłość, której ludziom brak, Aby przy Tobie trwali wciąż, Kochali Cię. OFIAROWANIE Przed tobą stoję, Panie, i ręce moje wznoszę. C E a C Przyjmij dar serca, jak przyjmujesz chleb. F G C G Przed Tobą stoję Panie, o jedno tylko proszę. Przemień me życie, jak wino zmieniasz w krew. Bym żył tak jak Ty dla chwały Ojca w niebie. Bym płonął światłem wiecznym, znak soli w sobie niósł. Chcę miłość Twoją znać, jak smak dobrego chleba I dzielić ją jak Ty, z uśmiechem życie siać. Przed Tobą stoję, Panie, i ręce moje wznoszę. Przyjmij ofiarę, ja grzeszny proszę: weź! F G C G C Wierzę w Ciebie Panie nad Pany Twoja dobroć nie ma już granic. Chcę odnaleźć w swoim Twe życie, Aby miłość kwitła obficie. Jesteś ze mną, czegóż chcieć więcej Weź mnie zatem dziś w Swoje ręce I poprowadź drogami szczęścia Do wieczności Twego królestwa.

8 WIOSENNY PORANEK NA GÓRSKIEJ POLANIE Zatańczą lekko na trzy pas dla Pana boga walc D e Aniołów zastęp z echem skał. Orkiestrę prowadzi sam maestro wiatr, G D A Już wzruszył gestem symfonię drzew, D Zaśpiewał ptaków chór. e Już rozbrzmiał Bożej chwały śpiew, Popłynął wysoko wśród dolin i gór. G D A To bal Bożych stworzeń, e By wielbić w pokorze, h By czcić Ojca swego. e Dla Pana Boga walc. G A D Spowity w suknię srebrnej mgły, Wtulony w tęczowy szal, Pod rękę z Wiosną: raz, dwa, trzy, - to Anioł Wodzirej prowadzi ten bal. A Wiosna nadziei uśmiechy śle, Rozsiewa słoneczny blask, Jej ciepło pozłaca nowy dzień. To święty Franciszek zaprosił tu nas. PUSTYNIA Wyprowadź nas Boże z naszej niewoli. a d W ciemności duszy światło nam daj. G E 7 a Zalecz Swą łaską ranę, co boli, Gdy przez nienawiść zadał ją świat. Poprowadź nas poprzez pustynię, C d Tam, gdzie zbawienia raj. G E 7 a Świat stary za nami niech zginie, A Ty nam życie daj. Nie znamy Cię Boże, wśród spraw tego świata. Jak głusi i ślepi walczymy o chleb. Kłamstwem zwiedzeni dzieci Adama Szukamy szczęścia, gdzie niszczy nas grzech. Końcem tej drogi jest dom szczęśliwy, Ojciec tam czeka na nas u drzwi. Dla biednych, zgnębionych On ucztę wyprawi, W godności Prawdy pozwoli znów żyć. Zatańczą marzenia wśród skał i wśród drzew, Strumienie wyszepczą takt. Głębokim westchnieniem odpowie im mech, On też Bożą radość wyśpiewać by chciał. Tysiące krokusów jak dzwonków głos, Akordem brzmi zieleń traw. Muzyka za darmo, muzyka za grosz. I śpiewać i tańczyć chce dziś cały świat.

9 MOJŻESZ Kiedy Mojżesz wiódł Izrael przez pustyni smętny kraj C F I zabrakło ludziom wody, to pytali: Gdzie ten raj? G C G Czemu Pan Bóg nas opuścił? Czemu każe ginąć nam? C F Niechaj wróci jego łaska, niechaj ześle wodę nam. G C G Panie nasz, Boże nasz, Ty nam wodę, wodę daj, Byśmy więcej nie pragnęli i z pragnienia nie ginęli. Panie nasz, Boże nasz, ty nam wodę, wodę daj! Panie okaż Swoją moc! G C Pan z Mojżeszem porozmawiał, dał mu wiarę w Bożą moc. Swoją miłość mu przypomniał, wspominając Wyjścia Noc. Potem skałę mu ukazał, rzekł, by laską stuknął w nią, Kiedy Mojżesz to uczynił, chwalił Boga pieśnią tą: To nasz Pan, to nasz Bóg dziś nam wodę, wodę dał, Byśmy więcej nie pragnęli i z pragnienia nie ginęli. To nasz Pan, to nasz Bóg dziś nam wodę, wodę dał. Pan okazał Swoją moc. CHWALCIE PANA KLASZCZCIE W DŁONIE To Pan obudził dla nas nowy dzień C a I nad głowami rozpiął błękit nieba, d C G I słońce dzięki Niemu śmieje się I Jemu pieśń pochwalną śpiewają wszystkie drzewa: Chwalcie Pana, klaszczcie w dłonie, C Pan ukochał dzieci swe, G Choć są grzeszne, nieposłuszne, Dla nich stworzył nowy dzień. C Chwalcie Pana dobrym słowem I radością czystych serc, C 7 G Dziś na pewno Go spotkamy, On pozostać z nami chce. C Gdy tyle łaski dla mnie miał dziś Pan, Przemienić muszę marne moje życie, To On na krzyżu umarł dla mnie sam, Ja Jemu więc oddaję dzień nowy już o świcie. Pan nauczył nas jak iść przez życie razem I rozpędził nienawiści chmurę złą, Chcemy Jego miłość ponieść naszym szlakiem, Gdy chcesz z nami iść, to podaj mi swą dłoń.

10 BÓG DAŁ CZAS Bóg dał czas na nadzieję, a G Czas na siew i czas na żniwo, d E 7 Czas na taniec na śmiech a G I na ciszę w kościołach widnych. F E 7 Bóg dał czas, żeby kochać, Żeby domy budować na skale. - oto droga, by iść Coraz dalej i dalej (a G C) Mogę dzielić się wiatrem, chlebem, C G Tyle wspólnych znajdować spraw, F a G A na miłość pod Twoim niebem C G - tyle miejsc. a Kiedy Bóg wróci sądzić Nasze czyny i naszą marność, Damy kłosy, a On Spali plewy, oddzieli ziarno. Będzie sądzić z miłości Tej najprostszej i tej niełatwej. Sądzić tylko z miłości - to aż nadto, aż nadto ANIELE BOŻY Z lat dziecinnych pozostały A E W mej pamięci słowa te. h A Wtedy mama je szeptała E Na dobranoc tuż przed snem h A Do Anioła Stróża mego, By nade mną pieczę miał, By uchronił mnie od złego, W życiu zawsze przy mnie stał. Aniele Boży, Ty, Od złego uchroń go. D E A f Odpędzaj gorzkie sny I od niewiary broń. h E A A 7 Daj długie lata mu I mądre serce daj, Miłości pełne słów, W wieczności z Bogiem raj. Anioł tej modlitwie wierny Nie odstąpił mnie na krok I wciąż gestem miłosiernym Z mojej duszy spędza mrok. Dziś modlitwy nie powtarzam Przecież ze mnie stary koń. Ale do dzieciństwa wracam I jak dziecko wołam doń: Aniele Boży Ty, od złego uchroń mnie. Odpędzaj gorzkie sny i od niewiary broń. Daj długie lata mi i mądre serce daj, Miłości pełne słów, w wieczności z Bogiem raj.

11 ŚWIĘTY PAN, BÓG I KRÓL C e F (G) Święty / 5x Pan, Święty / 5x Bóg i Król / 2x Podnoszę ręce swe, otwieram serce swe, Królu wejdź i rozgość się. /2x LUD TWÓJ PANIE, LUD PIELGRZYMI Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi, G D e prosi, byś był światłem, C A D byś na drodze do Królestwa G D 7 e G 7 wzmacniał serca swoim Ciałem. C A G D Zostań, zostań wśród nas, o Panie! h E a G D G Chlebie życia, Tyś sam jest naszą siłą, g c g i czynisz trudną drogę tak bezpieczną. g F g Jeśli siły na tym szlaku w nas osłabną, g D 7 G 7 ręka Twoja niech obdarza wciąż nadzieją. C A 7 D 7 Twoja Krew niechaj jest napojem mocy, i kieruje zapał kroków w Twoje ślady. Jeśli radość gaśnie w sercach od słabości, Twój głos sprawi, że obudzi się w nas świeżość. JEZU UFAM TOBIE Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. C G a F W miłosierdziu swoim nie opuścisz mnie. C G C G Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. Do swojego serca mocno przytul mnie... Tak, jak jasne słońce, C Patrzysz na mnie z góry F C Nie zasłonią Ciebie C Nawet ciemne chmury. G Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. C G a F W miłosierdziu swoim nie opuścisz mnie. C G C G Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. Do swojego serca mocno przytul mnie... Przyjaźń Twa serdeczna Zawieść mnie nie może, Grzechy me wybaczasz, Miłosierny Boże. Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. W miłosierdziu swoim nie opuścisz mnie. Jezu ufam Tobie, Jezu kocham Cię. Do swojego serca mocno przytul mnie... Twoje Ciało, o Jezu, rodzi Kościół, bo uczysz, żeśmy braćmi w pyle drogi. Jeśli krzywdy niszczą światło Twej miłości, z Twego serca płynie nowe przebaczenie.

12 CZEKAM NA CIEBIE Czekam na Ciebie, dobry Boże, a d Przyjdź do mnie, Panie, pospiesz się. G C E Niechaj mi łaska Twa pomoże, a d Chcę czystym sercem przyjąć Cię. a E a A7 POZDROWIONA BĄDŹ Do Nazaretu gdzie Jej dom z obłoków przybył Boży gość. I przed Maryją kłania się Boży posłaniec Gabriel. D h e A7 D G A7 G D Przyjdź do mnie, Panie, mój dobry Boże, d a E Przyjdź i nie spóźniaj się. a A7 Przyjdź do mnie, Panie, przyjdź z łaską swoją, d a Przyjdź i nie spóźniaj się E a Wśród licznych trosk i niepokojów, Kiedy już sił nie starcza nam, Karmisz nas, Panie, swoim Ciałem, Tyś nasza moc, nasz Bóg i Pan. Przyjdź do nas, Panie, nasz dobry Boże, Przyjdź i nie spóźniaj się. Przyjdź do nas, Panie, Przyjdź z łaską swoją, Przyjdź i nie spóźniaj się. Pozdrowiona bądź, G A7 Ciebie dzisiaj prosi Bóg D h Zechciej Matką Jego być, e A7 Jezusowi daj swój dom. D D7 Pozdrowiona bądź, G A7 Ciebie dzisiaj prosi Bóg D h Zechciej Matką Jego być, e A7 Jemu daj swój dom. G D Maryja rzekła w sercu swym, niech wola Pana spełni się. I pośród ludzi dzięki Niej zamieszkał Jezus, Boży Syn. Elżbieta kornie kłania się, z radością wita krewną swą. Ty, co Mesjasza dajesz nam, błogosławioną zawsze bądź. Od tamtej chwili, aż do dziś maluczkim Pan objawia się. I przez Maryję w życie twe Zbawiciel wkroczyć pragnie znów.

13 W KRUSZYNIE CHLEBA W kruszynie chleba, Panie jesteś, C e a Schowany wielki Ty Pan F G C a Przychodzisz do nas już przez wieki, F G C a By ofiarować Siebie nam. F G W tych kroplach wina Twoja krew, Przelana za nas Panie mój, Tak wiele jej na krzyżu było, By odkupić nas od win. Ty Panie miłością jesteś, Ty Panie kochasz nas I proszę Ciebie by tak było Wciąż przez wiele lat. PANIE MÓJ PRZYCHODZĘ DZIŚ Panie mój przychodzę dziś, D G serce me skruszone przyjm. D G Skłaniam się przed świętym Tronem Twym. D h e Wznoszę ręce moje wzwyż, D G miłość mą wyznaję Ci. Fis h Uwielbiam Ciebie w Duchu, e A uwielbiam w Prawdzie Cię e A Życie me oddaję Tobie, uświęć je! e A D NIE UMIEM DZIĘKOWAĆ CI PANIE Nie umiem dziękować, Ci, Panie, D A D Bo małe są moje słowa. D G A Zechciej przyjąć moje milczenie, G A D h I naucz mnie życiem dziękować. G A D D 7 Zechciej przyjąć moje milczenie, G A D h I naucz mnie życiem dziękować. G A D OFIARUJĘ TOBIE Ofiaruję Tobie, Panie mój, całe życie me C G a e F Cały jestem Twój, aż na wieki C d G Oto moje serce, przecież wiesz C G a Tyś miłością mą jedyną jest e F G C Ty w ofierze swojej Panie mój Cały dajesz się, cały jesteś mój, aż na wieki Oto moje serce przecież wiesz Miłość Twoja niech umocni mnie D A h fis G D e A D A h fis G A D

14 CHODZIŁEŚ PANIE PO ZIEMI Chodziłeś Panie po ziemi jak człowiek, C G C Jak człowiek serce i dwie ręce miałeś, F C G To wielkie serce dzieliłeś dla ludzi, C G C F Jak chleb powszedni dawałeś. C d G I ludzie biorą ten chleb z Twoich dłoni, C G C Bo one dają wciąż tak jak dawały, F C G Więc w swoje ręce weź mnie o Panie, C G C F Jak dar, bo Twój jestem cały. C d G Daję ci serce moje, Panie, C e a Daję ci silne ręce moje, F G C G Dodawaj sił im nieustannie, C e a By udźwignęły świat (ku Tobie). F G C G Chodziłeś Panie po ziemi jak człowiek, Jak człowiek serce i dwie ręce miałeś, To wielkie serce dzieliłeś dla ludzi, Jak chleb powszedni dawałeś. O Panie, naucz człowieka tej sztuki, By sercem patrzył, miłował i bronił, Bo Ty do świata wyciągasz ramiona, I miłość podajesz na dłoni. O PANIE TYŚ MOIM PASTERZEM O Panie, Tyś moim Pasterzem, D A7 D h tak dobrym, że nic mi nie braknie; e A7 D A7 do Źródeł Wód Żywych mnie wiedziesz, D A7 D h prostymi ścieżkami prowadzisz. e A7 D D7 Pasterzem moim jest Pan G A7 D h i nie brak mi niczego. fis A7 D D7 Pasterzem moim jest Pan G A7 D h i nie brak mi niczego. fis A7 G D Choć idę przez ciemną dolinę, niczego nie muszę się trwożyć, bo Pasterz mój zawsze jest przy mnie w obronie mej stanąć gotowy. Do Stołu Swojego zaprasza, na oczach mych wrogów to czyni, olejkiem mą głowę namaszcza, a kielich napełnia obficie. Twa łaska i dobroć podążą w ślad za mną po dzień mój ostatni, aż dojdę, o Panie, do domu, by z Tobą zamieszkać na zawsze.

15 CHRYSTUS PAN KARMI NAS Duchem całym wielbię Pana, C a e Boga, Zbawcę jedynego. C D e Bo w Nim samym odnajduję C a e Wszelką radość życia mego. C D e Chrystus Pan karmi nas e H 7 Swoim świętym Ciałem, e H 7 Chwalmy Go na wieki! e a e Sprawił we mnie wielkie dzieła, W swej dobroci niepojętej. On Wszechmocny, On najwyższy, On sam jeden zawsze święty. Wielbię, bo chciał wejrzeć z nieba, Na swą sługę uniżoną. By mnie odtąd wszyscy ludzie, Mogli zwać, błogosławioną. On, który przez pokolenia, Pozostaje miłosierny. Wobec tego, kto Mu służy I chce zostać Jemu wierny. On, który Swą moc objawia Gdy wyniosłość serc uniża. Każdy zamiar może zburzyć, Który pychą Mu ubliża. GDY WPATRUJĘ SIĘ (UWIELBIAM CIĘ) Gdy wpatruję się w Twą świętą twarz, C e F Gdy rozmyślam nad miłością Twą C e F Kiedy to, co wokół mnie niknie w cień jasności Twej. C e F G Gdy dotykam sobą serca Twego, Gdy mą wolę składam u Twych stóp, Kiedy to, co wokół mnie niknie w cień jasności Twej. Uwielbiam Cię, uwielbiam Cię, F G C a Bo mego życia cel, to wielbić Cię /2x F G C C7 PANIE, PROSZĘ PRZYJDŹ Panie proszę przyjdź, serce Ci otworzę, (D) G D Chcę byś mieszkał w nim, ze mną zawsze był. a D Tyś największy skarb, mojej wiary płomień. G D Pragnę z Tobą być, kochać tak jak Ty. a D Tak wiele dałeś mi, a ja nie umiem przyjść. By poprzez grzechu mrok podać Ci swą dłoń. Cóż mogę Tobie dać za tyle w życiu łask. Więc serce Jezu weź, chcę by kochało Cię. G e a D G e a D (G) Biegnę ścieżką gwiazd, szukam Twojej twarzy, (D)G D I nie widzę jak obok cierpi brat. a D Panie pomóż mi, przyjm modlitwę moją G D Chcę, by miłość Twa napełniła mnie. a D

16 TY TYLKO MNIE POPROWADŹ Gdy drogi pomyli los zły C F I oczy mgła zasnuje G e Miej w sobie tę ufność F Nie lękaj się G C A kiedy gniew świat ci przesłoni I zazdrość jak chwast zakiełkuje Miej w sobie tę ufność Nie lękaj się Ty tylko mnie poprowadź F G Tobie powierzam mą drogę C e a Ty tylko mnie poprowadź F G Panie mój C (C 7 ) Poprowadź jak jego prowadzisz Przez drogi najprostsze z możliwych I pokaż mi jedną Tę jedną z nich A kiedy już głos twój usłyszę I karmić się będę nim co dzień Miej w sobie tę ufność Nie lękaj się ZAUFAJ PANU JUŻ DZIŚ Jak się nie bać, powiedz jak E H Kiedy w strachu żyje świat cis A Zaufaj Panu już dziś E H E H Jak uwierzyć, powiedz mi Kiedy już nie wierzę w nic Zaufaj Panu już dziś Jak mam kochać, powiedz jak Kiedy rani mnie mój brat Zaufaj Panu już dziś Jak być dobrym, powiedz mi Kiedy świat jest taki zły Zaufaj Panu już dziś Zaufaj Panu już dziś! E A E A E H E Jak mam walczyć, powiedz jak Kiedy silnej woli brak Zaufaj Panu już dziś Jak pokonać własny grzech Kiedy pokus tyle jest Zaufaj Panu już dziś Jak się cieszyć, powiedz mi Kiedy płyną gorzkie łzy Zaufaj Panu już dziś Jak do ładu z sobą dojść Kiedy siebie mam już dość Zaufaj Panu już dziś Jak nie zbłądzić, powiedz mi Kiedy nie wiem dokąd iść Zaufaj Panu już dziś Jak nadzieję w sercu mieć Kiedy wszystko wali się Zaufaj Panu już dziś

17 MODLITWA O WSCHODZIE SŁOŃCA Każdy Twój wyrok przyjmę twardy C F C F Przed mocą Twą się ukorzę C G C G Lecz chroń mnie, Panie, od pogardy Od nienawiści strzeż mnie, Boże Wszak Ty jesteś niezmierzone dobro D G D G Którego nie wyrażą słowa D A D A Więc mnie od nienawiści obroń I od pogardy mnie zachowaj Co postanowisz, niech się ziści E A E A Niechaj się wola Twoja stanie E H E H Ale zbaw mnie od nienawiści Ocal mnie od pogardy, Panie W DROGĘ Z NAMI W drogę z nami wyrusz, Panie, C a Nam nie wolno w miejscu stać. F G Gdy zbłądzimy, podaj rękę, C a Gdy upadniemy, pomóż wstać! F G I do Serca Swego prowadź, C a Prowadź nas! F G C Zabierz smutek, przywróć radość, Osłabionym dodaj sił, Byśmy innym nieść pomogli Ciężar krzyża przez ten świat. Poprzez piachy, ostów kolce, Z nami idź do niebios bram. Po pustyniach wody swojej Zabłąkanym zechciej dać! Gdy do Pana odejdziemy, Niech nie płacze po nas nikt, Bo my przecież z Nim być chcemy, Jego łaską wiecznie żyć.

18 CHOCIAŻ GÓRY USTĄPIĄ JEST NA ŚWIECIE MIŁOŚĆ Chociaż góry ustąpią, chociaż zadrżą pagórki, (D)G D C G a To nasz Pan będzie zawsze kochał nas. C a Jest na G świecie D miłość, On ucieczką dla tych, którzy wzywają Go, (D) G D C a F C d G Będę śpiewał, jak dobry jest Bóg. G D C G której imię srebrzystym promieniem objęło ziemię. C G a F Gdy Ci będzie smutno, imię to wypowiedz, C d G a przy tobie Ona zjawi się. Pan mój mnie nie zostawi, C D G Pan mój bardzo kocha mnie, C D G C Bardziej niż matka dziecko swe, C D G Pan mój nie zapomni mnie. G C a D Kiedy będę znużony, On mi skrzydło mocne da. I nie zaznam zmęczenia już, On mą siłą, On mój Pan. Kiedy drogę zagubię, Po imieniu wezwie Pan. Kiedy odejść od niego chcę, On za rękę wiedzie mnie. C G a Matka z radością poda dłoń, F G C G gdy powiesz: "Mario, w Tobie ufność mam. C e a Kiedy jesteś przy mnie, znika ból i w oczach łzy, F C G C Pragnę z Tobą być, Ty dodaj sił." Jest w Niej tyle ciepła, a w spojrzeniu Jej dobroć i troska Matczyna gości. Otwórz serce swoje, schowaj Ją głęboko i jak dziecko powiedz: "Kocham Cię". Wtul się w jej ramiona a pokochasz Ją mocno i nie będziesz chciał odejść od niej daj Jej swoje ręce a zobaczysz słońce i nadzieję Mario Kocham Cię.

19 CHCĘ PRZESTĄPIĆ JEGO PRÓG Chcę przestąpić Jego próg D G Z dziękczynieniem w sercu mym D h I w przedsionki Pana wejść chwaląc Go, D G A7 Bo kolejny nadszedł dzień, który dał dla mnie Bóg, D G D h Chcę śpiewać Mu, bo Pan radością mą. e A7 D Pan radością mą, Pan radością mą, D G D h Chcę śpiewać Mu, bo Pan radością moją jest! G A D Pan radością mą, Pan radością mą, D G D h Chcę śpiewać Mu, bo Pan radością mą. e A D DOTKNIJ PANIE MOICH OCZU Dotknij Panie moich oczu abym przejrzał C G a F G Dotknij Panie moich warg C G abym przemówił uwielbieniem a F G Dotknij Panie mego serca i oczyść je C G a Niech Twój Święty Duch dziś ogarnia mnie F G TWOJE FIAT Nie pytałaś, Maryjo, dlaczego, C a C Nie prosiłaś o czas do namysłu. e a Skromne słowo rozdarło nieboskłon, F G C U stóp Pana zakwitło miłością. d G C Twoje "Fiat" to dywan pod stopy Króla, C a e a Po którym Pan do ludzi zszedł F G C Twoje "fiat" najdroższa Panno Maryjo, C a e a To nowa droga w gęstej mgle. F G C W jednej chwili przyjęłaś do serca Słowa Pana pragnące spotkania. Cichym gestem wtuliłaś w ramiona Jego radość i trwogę konania. W Tobie, Mario, zapalił się płomień, Który grzeje do dziś nasze serca. My go, Matko, niesiemy na co dzień, Twoje dzieci, na drodze do szczęścia. JUŻ TERAZ WE MNIE Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody D G A / G C D Już teraz we mnie Twe Królestwo jest G e A / C a D

20 DZIĘKI JEZU Dzięki Jezu, dzięki Jezu C Dzięki Ci, że kochasz mnie F C Dzięki Jezu, dzięki Jezu C e F d Dzięki Ci, o dzięki Ci, że kochasz mnie C G C JEZUS SIŁA MĄ Jezus daje nam Zbawienie Jezus daje Pokój nam Jemu składam Dziękczynienie Chwałę z serca mego dam a G e a Tam na Golgocie umarłeś za mnie Dzięki Ci, że kochasz mnie Zmartwychwstałeś, żyjesz we mnie Dzięki Ci, że kochasz mnie Wkrótce przyjdziesz, stąd mnie weźmiesz Dzięki Ci, że kochasz mnie Alleluja, Alleluja Dzięki Ci, że kochasz mnie Jezus siłą mą Jezus C D E a pieśnią mego życia Królem wiecznym On niepojęty w Mocy Swej W Nim znalazłem to Czego szukałem do dzisiaj Sam mi podał dłoń Bym zwyciężał w każdy dzień W Jego ranach uzdrowienie W Jego śmierci życia dar Jego Krew to oczyszczenie Jego Życie chwałą nam TAK MNIE SKRUSZ Tak mnie skrusz, tak mnie złam a Tak mnie wypal Jezu C Byś został tylko Ty / x2 / d a Jedynie Ty E PANIE PROSZĘ CIĘ Panie proszę Cię, abyś dotknął mnie C G a e / F C d a Bo Twoja miłość sprawia, że F C / B F Moje życie ma sens. F G / B C

21 JEZUS NAJWYŻSZE IMIĘ Jezus, Najwyższe Imię D h / C a Nasz Zbawiciel, Książę Pokoju e A / d G Emanuel, Bóg z nami D h / C a Odkupiciel, Słowo Żywota e A D/ d G C Święty Bóg, Mesjasz prawdziwy G A D h/ F G C a Jedyny Ojca Syn, Umiłowany e A D D7/ d G C C 7 Zgładził grzech, Baranek na wieki G A D h/ F G C a Królów Król, panów Pan! e A7 D/ d G 7 C JEZUS JEST Z NAMI TU Jezus jest z nami tu C D G e / G A D h Jezus jest z nami tu A Jego moc działa dziś, by uwolnić Cię A Jego moc działa dziś, by uzdrowić Cie A Jego moc działa dziś, aby zbawić Cię Jezus jest z nami tu C D G / G A D NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI Niech Cię Pan błogosławi i strzeże h e h Niech Pan daje pokój Ci D A h H7 On miłością napełnia serce twe e fis Zawsze z tobą jest G Fis7 h NIECHAJ ZSTĄPI DUCH TWÓJ Niechaj zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię fis / a Życiodajny spłynie deszcz na spragnione serce h / d Obmyj mnie i uświęć mnie, uwielbienia niech popłynie pieśń E fis / F G a Chwała Jezusowi, który za mnie życie dał! h fis / d a Chwała Temu, który pierwszy umiłował mnie! h fis / d a Jezus! Tylko Jezus Panem jest! h E fis / d F a NIE MA INNEGO BOGA Nie ma innego Boga, C F G G7 C który by był jak Bóg nasz F G G7 Wielki jest Pan, wspaniałe dzieła Jego F G E a7 Wielki jest Bóg, nasz Pan! d7 G C

22 PATRZYSZ NA MNIE TAKIM WZROKIEM Patrzysz na mnie takim wzrokiem, G h że z tego wszystkiego aż płakać mi się chce. e C Patrzysz na mnie takim wzrokiem, że bezczelnie proszę o jeszcze. W Twoim spojrzeniu słońca, D w Twoim tchnieniu wiatru, e w Twojej tęsknocie deszczu D czuję miłość Twoja, Panie. C W moim smutku i radości, D w moim zwątpieniu i pewności e czuję, czuję miłość Twoją Jahwe! D C Patrzysz na mnie z taką wiarą, z jaką nigdy nikt nie odważył spojrzeć się. Patrzysz na mnie, choć nie mogę odwzajemnić spojrzenia Twego, bo boję się, chociaż wiem, że Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz? Twoje spojrzenie jest dla mnie oczyszczeniem. Zapraszam Cię Panie do swojego życia. Złap mnie Panie za rękę i porwij w otchłań Twojej miłości. JESTEŚ BLISKO MNIE Jesteś blisko mnie, h e a tęsknię za Duchem Twym A fis E Kocham kroki Twe ` h e i wiem jak pukasz do drzwi A fis E Przychodzisz jak ciepły wiatr e C A h otwieram się i czuję znów, że: e C A fis Twoja miłość jak ciepły deszcz h e A Twoja miłość jak morze gwiazd za dnia, D G A D Twoja miłość sprawia, że h e Nieskończenie dobry Święty Duch ogarnia mnie G h A G A h ŚWIAT NIE JEST DOMEM MYM Świat nie jest domem mym, jam tu przechodniem jest E A E Me skarby w niebie są, nie w tej dolinie łez E Fis H Do siebie, tam do gwiazd, anieli wabią mnie E A E Chciałbym stąd wyrwać się, obcym tu czuję się H E O Panie wiesz, ten świat jest obcym mi E E7 A E Gdzież pójdę jeśli Ty, przede mną zamkniesz drzwi Fis H7 Świat nie jest domem mym, blask nieba wabi mnie E A E Chciałbym stąd wyrwać się, obcym tu czuję się E H E W chwalebnym kraju tym, będziemy wiecznie żyć Z żywota drzewa jeść, ze źródła życia pić Tam uwielbienia pieśń, z ust wszystkich wzniesie się Chciałbym stąd wyrwać się, obcym tu czuję się

23 PAŁAC Ja nie narzekam, chociaż wiele tu nie mam G C G - Izdebkę małą i więcej nic, D D 7 G Ale w wieczności, w tej ojczyźnie niebieskiej, G C G będę miał pałac, co złotem lśni. D D7 G G7 Tam ja mam pałac, tam ponad górami, C G w tym jasnym kraju, gdzie miłość wciąż trwa. DD 7 GG 7 Gdzie łzy nie płyną, wszystkie troski przeminą, C G tam mi mój Zbawca koronę da. D D 7 G Choć tu tak często zmęczony, znękany, I tak, jak prorok, pod głową mam głaz. Ja się nie martwię, bo w niebie dostanę Swój własny pałac na wieczny czas. Więc mi nie współczuj, choć wydaję się biedny, Ja pielgrzymuję do górnych stron. Ja szukam miasta ze złotymi bramami, Tam ja dostanę koronę i dom. WSZYSTKIE NARODY Wszystkie narody klaskajcie w dłonie, wykrzykujcie Bogu radosnym głosem, bo Pan najwyższym jest Królem nad całą ziemią. Śpiewajcie - wszystkie narody. Śpiewajcie - radosnym głosem. Śpiewajcie - Królowi MARYJO WSKAZUJĄCA DROGĘ Maryjo wskazująca drogę do Syna nas prowadź. C e a Wstawiaj się za nami u Ducha Świętego. F d F G Abyśmy dochowali wierności, F G Abyśmy pokochali całym sercem. C a Tego który jest. F G Tego który jest Drogą. C Tego który jest Prawdą. a Tego który jest Życiem. C Tego który jest. G

ALLELUJA. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja.

ALLELUJA. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. ALLELUJA 1. Niech zabrzmi Panu chwała w niebiosach, na wysokościach niech cześć oddadzą. Wielbijcie Pana Jego Zastępy, Wielbijcie Pana Duchy niebieskie. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja,

Bardziej szczegółowo

NA GÓRZE PRZEMIENIENIA

NA GÓRZE PRZEMIENIENIA KS. JERZY LECH KONTKOWSKI SJ NA GÓRZE PRZEMIENIENIA Modlitewnik dla dorosłych Wydawnictwo WAM KSIĘGA MODLITW ZNAK KRZYŻA W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. MODLITWA PAŃSKA Ojcze nasz, któryś jest

Bardziej szczegółowo

Dusze czyśćowe potrzebują naszej modlitwy

Dusze czyśćowe potrzebują naszej modlitwy Dusze czyśćowe potrzebują naszej modlitwy 128. Panie mój p r z y c h o d z ę d z i ś, G C serce me skruszone przyjm. G C Skłaniam się przed świętym tronem Twym. e a D D7 Wznoszę ręce moje wzwyż, G C miłość

Bardziej szczegółowo

Weź w opiekę młodzież i niewinne dziatki, By się nie wyrzekły swej Niebieskiej Matki.

Weź w opiekę młodzież i niewinne dziatki, By się nie wyrzekły swej Niebieskiej Matki. JASNOGÓRSKA PANI G G7 C G Ref.: Jasnogórska Pani, Tyś naszą Hetmanką, e h a D Polski Tyś Królową i najlepszą Matką. h e G D7 Spójrz na polskie domy, na miasta i wioski. G E7 a D D7 G Niech z miłości Twojej

Bardziej szczegółowo

ŚPIEWNIK SCHOLA DZIECIĘCA NIEBIAŃSKIE DZIECI. przy PARAFII POD WEZWANIEM PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO I NMP KRÓLOWEJ POLSKI W SOMONINIE WŁASNOŚĆ:

ŚPIEWNIK SCHOLA DZIECIĘCA NIEBIAŃSKIE DZIECI. przy PARAFII POD WEZWANIEM PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO I NMP KRÓLOWEJ POLSKI W SOMONINIE WŁASNOŚĆ: ŚPIEWNIK SCHOLA DZIECIĘCA NIEBIAŃSKIE DZIECI przy PARAFII POD WEZWANIEM PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO I NMP KRÓLOWEJ POLSKI W SOMONINIE WŁASNOŚĆ: IMIĘ...... NAZWISKO...... KLASA...... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bardziej szczegółowo

Maryjo, Królowo Polski, /x2 Jestem przy Tobie, pamiętam, /x2 Czuwam.

Maryjo, Królowo Polski, /x2 Jestem przy Tobie, pamiętam, /x2 Czuwam. APEL JASNOGÓRSKI Wersja tradycyjna Maryjo, Królowo Polski, /x2 Jestem przy Tobie, pamiętam, /x2 Czuwam. Wersja młodzieżowa Maryjo, Królowo Polski, /x2 E H7 E Jestem przy Tobie, A Pamiętam o Tobie E I czuwam

Bardziej szczegółowo

Ziemia. Modlitwa Żeglarza

Ziemia. Modlitwa Żeglarza Ziemia Ziemia, którą mi dajesz, nie jest fikcją ani bajką, Wolność którą mam w Sobie Jest Prawdziwa. Wszystkie góry na drodze muszą, muszą ustąpić, Bo wiara góry przenosi, a ja wierzę Tobie. Ref: Będę

Bardziej szczegółowo

Modlitwy, które powinniśmy znać przystępując do Pierwszej Komunii Świętej

Modlitwy, które powinniśmy znać przystępując do Pierwszej Komunii Świętej Modlitwy, które powinniśmy znać przystępując do Pierwszej Komunii Świętej Główne prawdy wiary: 1.Jest jeden Bóg. 2.Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze. 3.Są trzy Osoby

Bardziej szczegółowo

Jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec Święty?

Jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec Święty? Jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec Święty? - *** - Jak odmawiać Koronkę lub Różaniec? Pytanie to może wyda Wam się banalne, ale czy takie jest w rzeczywistości. Wielu ludzi bardzo

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Od Autora...5 ALFABETYCZNY SPIS PIEŚNI

SPIS TREŚCI. Od Autora...5 ALFABETYCZNY SPIS PIEŚNI SPIS TREŚCI Od Autora...5 ALFABETYCZNY SPIS PIEŚNI Bądź na wieki pochwalony...9 Bądź pochwalony, Boże...10 Bądź pozdrowiony, Ojcze...11 Bądź z nami z łaską swoją...12 Będę składał Tobie dzięki...13 Błogosławcie

Bardziej szczegółowo

Nie ma innego Tylko Jezus Mariusz Śmiałek

Nie ma innego Tylko Jezus Mariusz Śmiałek Nie ma innego Tylko Jezus Mariusz Śmiałek http://onlyjesus.co.uk Nie ma innego Pan moim światłem Emmanuel (Wysławiamy Cię) Tańcz dla Pana Pan zmartwychwstał Niewidomi widzą Jak łania W Twoim ogniu (Duchu

Bardziej szczegółowo

Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia podstawowego

Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia podstawowego Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia podstawowego Wersja robocza 1999 Diakonia Muzyczna Ruchu Światło Życie Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko Praskiej Objaśnienia: Pd: Piosenka

Bardziej szczegółowo

Poniżej lista modlitw które są wypowiadane przy każdym odmawianiu różańca:

Poniżej lista modlitw które są wypowiadane przy każdym odmawianiu różańca: 1. Na krzyżyku, na stojąco odmawiamy Wierzę w Boga. 2. Odmawiamy Ojcze nasz. 3. Teraz mamy trzy paciorki na każdym z nich odmawiamy Zdrowaś Maryjo Pierwsza modlitwa to jest modlitwa za pogłębienie wiary,

Bardziej szczegółowo

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowie Górniczej MAŁY KATECHIZM

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowie Górniczej MAŁY KATECHIZM MAŁY KATECHIZM Przykazanie miłości Będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Dziesięć

Bardziej szczegółowo

I Komunia Święta. Parafia pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku

I Komunia Święta. Parafia pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku I Komunia Święta Parafia pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku Ktoś cię dzisiaj woła, Ktoś cię dzisiaj szuka, Ktoś wyciąga dzisiaj swoją dłoń. Wyjdź Mu na spotkanie Z miłym powitaniem, Nie lekceważ znajomości

Bardziej szczegółowo

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.

Bardziej szczegółowo

JESTEŚ KRÓLEM CHRYSTUS PAN PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT. Jesteś Królem, Jesteś Królem. Jesteś Królem, Jesteś Królem. Królem jest Bóg.

JESTEŚ KRÓLEM CHRYSTUS PAN PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT. Jesteś Królem, Jesteś Królem. Jesteś Królem, Jesteś Królem. Królem jest Bóg. ARCHANIOŁ BOŻY GABRIEL DOBRY BOŻE 1. Archanioł Boży Gabriel, posłan do Panny Maryi. Z majestatu Trójcy świętej, tak sprawował poselstwo k Niej. Zdrowaś, Mario, łaskiś pełna, Pan jest z Tobą, to rzecz pewna.

Bardziej szczegółowo

M O D L IT W Y I PIEŚNI M ARYJN E

M O D L IT W Y I PIEŚNI M ARYJN E M O D L IT W Y I PIEŚNI M ARYJN E M O D L I T W Y ANIOŁ PAŃSKI Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi i poczęła z Ducha świętego. Zdrowaś Maryjo Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa

Bardziej szczegółowo

Modlitwa Różańcowa stanowi swego rodzaju streszczenie Ewangelii i składa się z czterech tajemnic opisujących wydarzenia z życia Jezusa i Maryi.

Modlitwa Różańcowa stanowi swego rodzaju streszczenie Ewangelii i składa się z czterech tajemnic opisujących wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Poprawne odmawianie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. Dzięki temu odmawianie różańca jest tak wspaniałym przeżyciem duchowym. Każda z tajemnic różańca koncentruje się

Bardziej szczegółowo

Archidiecezjalny Program Duszpasterski. Okres PASCHALNy. ROK A Propozycje śpiewów

Archidiecezjalny Program Duszpasterski. Okres PASCHALNy. ROK A Propozycje śpiewów Archidiecezjalny Program Duszpasterski Okres PASCHALNy ROK A Propozycje śpiewów Poznań 2007/2008 21 WIELKI CZWARTEK W. W Krzyżu cierpienie; A myśmy się chlubić powinni (antyfona śpiewana na przemian z

Bardziej szczegółowo

Koronka ku czci Trójcy Przenajświętszej

Koronka ku czci Trójcy Przenajświętszej Koronka ku czci Trójcy Przenajświętszej Parafia Trójcy Świętej w Koszęcinie [ wersja dla wiernych ] K: Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu. W: Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu. * Chwała Ojcu i Synowi, i

Bardziej szczegółowo

CREDO. Materiały dla animatorów muzycznych na rekolekcje. Warszawa, 2010

CREDO. Materiały dla animatorów muzycznych na rekolekcje. Warszawa, 2010 Materiały dla animatorów muzycznych na rekolekcje CREDO Warszawa, 2010 I dzień Zwiastowanie W: Jahwe, ja wiem, jesteś tu (176) Ty BoŜe wszystko wiesz (516) Wstanę i pójdę dziś D: Składamy Ci Ojcze (824)

Bardziej szczegółowo

Śpiewnik Diakonii Muzycznej Wypłyń na głębię. diakonia-muzyczna.pl Częstochowa 2014-03-01

Śpiewnik Diakonii Muzycznej Wypłyń na głębię. diakonia-muzyczna.pl Częstochowa 2014-03-01 Śpiewnik Diakonii Muzycznej Wypłyń na głębię diakonia-muzyczna.pl Częstochowa 2014-03-01 1. WEJŚCIE: Maryjo, śliczna Pani Maryjo, śliczna Pani. G h Matko Boga i ludzi na ziemi. C D G Tyś świata Królową,

Bardziej szczegółowo

Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia pierwszego

Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia pierwszego Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia pierwszego Wersja robocza 1999 Diakonia Muzyczna Ruchu Światło Życie Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko Praskiej Objaśnienia: Pd: Piosenka

Bardziej szczegółowo

4. Kiedy ci smutno i nic nie wychodzi mów "Amen" jak Maryja, "Amen" jak Maryja, "Amen" - widocznie Bóg tak chce.

4. Kiedy ci smutno i nic nie wychodzi mów Amen jak Maryja, Amen jak Maryja, Amen - widocznie Bóg tak chce. Przyjdź z pokłonem ludu Boży, przyjdź ze śpiewem ludu święty sław Jezusa, swego Zbawcę, wspaniałego Króla Chwały. Będę chwalił Pana na wieki, chwalił Pana na wieki bez końca me usta niech wielbią Go! Wychwalaj

Bardziej szczegółowo

Wpisany przez by parafiaborowie czwartek, 24 listopada 2011 16:40 - Poprawiony czwartek, 15 grudnia 2011 18:00

Wpisany przez by parafiaborowie czwartek, 24 listopada 2011 16:40 - Poprawiony czwartek, 15 grudnia 2011 18:00 MODLITWA PAŃSKA Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje. Bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam

Bardziej szczegółowo

OBRZĘDY MSZY ŚWIĘTEJ Z LUDEM OBRZĘDY WSTĘPNE

OBRZĘDY MSZY ŚWIĘTEJ Z LUDEM OBRZĘDY WSTĘPNE WEJŚCIE OBRZĘDY MSZY ŚWIĘTEJ Z LUDEM OBRZĘDY WSTĘPNE Kapłan podchodzi do ołtarza i całuje go na znak czci. Następnie może okadzić ołtarz, obchodząc go dookoła. Potem kapłan udaje się na miejsce przewodniczenia.

Bardziej szczegółowo

NIE MA INNEGO JAK JEZUS NIE MA INNEGO JAK ON ZAGLĄDAM WSZĘDZIE - NIE MA, NIE MA SZUKAM, SZUKAM, ALE NIE MA, NIE MA KRĄŻĘ, KRĄŻĘ -NIE MA, NIE MA

NIE MA INNEGO JAK JEZUS NIE MA INNEGO JAK ON ZAGLĄDAM WSZĘDZIE - NIE MA, NIE MA SZUKAM, SZUKAM, ALE NIE MA, NIE MA KRĄŻĘ, KRĄŻĘ -NIE MA, NIE MA 1. Nie ma innego jak Jezus NIE MA INNEGO JAK JEZUS NIE MA INNEGO JAK ON NIE MA INNEGO JAK JEZUS NIE MA INNEGO JAK ON ZAGLĄDAM WSZĘDZIE - NIE MA, NIE MA SZUKAM, SZUKAM, ALE NIE MA, NIE MA KRĄŻĘ, KRĄŻĘ -NIE

Bardziej szczegółowo

Nabożeństwo powołaniowo-misyjne

Nabożeństwo powołaniowo-misyjne Nabożeństwo powołaniowo-misyjne Nabożeństwo powołaniowo-misyjne (Wystawienie Najświętszego Sakramentu) K: O Boże, Pasterzu i nauczycielu wiernych, któryś dla zachowania i rozszerzenia swojego Kościoła

Bardziej szczegółowo

Bóg Ojciec kocha każdego człowieka

Bóg Ojciec kocha każdego człowieka 1 Bóg Ojciec kocha każdego człowieka Bóg kocha mnie, takiego jakim jestem. Raduje się każdym moim gestem. Alleluja Boża radość mnie rozpiera, uuuu (słowa piosenki religijnej) SŁOWA KLUCZE Bóg Ojciec Bóg

Bardziej szczegółowo

Jezus do Ludzkości. Modlitwy Litanii (1-6) przekazane przez Jezusa Marii od Miłosierdzia Bożego

Jezus do Ludzkości. Modlitwy Litanii (1-6) przekazane przez Jezusa Marii od Miłosierdzia Bożego Jezus do Ludzkości Modlitwy Litanii (1-6) przekazane przez Jezusa Marii od Miłosierdzia Bożego źródło: www.thewarningsecondcoming.com tłumaczenie: www.armiajezusachrystusa.pl Modlitwa Litanii 1 Ochrona

Bardziej szczegółowo

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Sens życia Gdy na początku dnia czynię z wiarą znak krzyża, wymawiając słowa "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", Bóg uświęca cały czas i przestrzeń, która otworzy

Bardziej szczegółowo

Schola Gregoriana Sancti Casimiri

Schola Gregoriana Sancti Casimiri WARSZTATY CHORAŁOWE TRADICAMP Schola Gregoriana Sancti Casimiri PROPRIUM MISSAE Msza o Trójcy Przenajświętszej Niech będzie błogosławiona Święta Trójca i nierozdzielna Jedność, wyznawajmy ją, albowiem

Bardziej szczegółowo

PIEŚNI DO ŚWIĘTEJ GEMMY /w porządku alfabetycznym/

PIEŚNI DO ŚWIĘTEJ GEMMY /w porządku alfabetycznym/ PIEŚNI DO ŚWIĘTEJ GEMMY /w porządku alfabetycznym/ HYMN DO ŚWIETEJ GEMMY 1. O Święta Gemmo, siostro nasza droga, pokaż swym uczniom, jak uwielbiać Boga. Naucz nas kochać Jezusa rany, Jego majestat i pełnię

Bardziej szczegółowo

Bóg tak umiłował świat. Bóg tak umiłował świat, E A. Że Syna Swego Jednorodzonego dał, H7 E. By każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, E A

Bóg tak umiłował świat. Bóg tak umiłował świat, E A. Że Syna Swego Jednorodzonego dał, H7 E. By każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, E A Bóg tak umiłował świat Bóg tak umiłował świat, E A Że Syna Swego Jednorodzonego dał, H7 E By każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, E A Ale życie wieczne miał. O, o Jezus... H7 E... Ci, co zaufali Panu

Bardziej szczegółowo

gdy ktoś życie oddaje, bym ja mógł

gdy ktoś życie oddaje, bym ja mógł Nasz śpiewnik :-) A Alleluja Amen Ref.: Alleluja, alleluja, amen, amen, alleluja 1. Pokłońmy się przed nim, On naszym Panem jest /x3 2. Radujmy się bracia/ siostry/ wszyscy. On naszym Panem jest /x3 3.

Bardziej szczegółowo

Nowenna do św. Charbela

Nowenna do św. Charbela Nowenna do św. Charbela Modlitwa do odmawiania każdego dnia O dobry, miłosierny i najukochańszy Boże, z głębi serca, z pokorą wobec Ciebie pragnę moją modlitwą wyrazić wdzięczność za wszystko co otrzymałem

Bardziej szczegółowo

Wesoły nam dzień. 1. Wesoły nam dzień dziś nastał, Którego z nas każdy żądał: Tego dnia Chrystus zmartwychwstał, Alleluja, Alleluja!

Wesoły nam dzień. 1. Wesoły nam dzień dziś nastał, Którego z nas każdy żądał: Tego dnia Chrystus zmartwychwstał, Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dzień 1. Wesoły nam dzień dziś nastał, Którego z nas każdy żądał: Tego dnia Chrystus zmartwychwstał, Alleluja, Alleluja! 2. Król niebieski k`nam zawitał, Jako śliczny kwiat. zakwitał: Po śmierci

Bardziej szczegółowo

Katechizm dla dzieci I Komunijnych

Katechizm dla dzieci I Komunijnych Katechizm dla dzieci I Komunijnych Akty: wiary, nadziei, miłości i Ŝalu Akt wiary Wierzę w Ciebie, BoŜe Ŝywy, w Trójcy jedyny, prawdziwy; Wierzę, coś objawił BoŜe, Twe słowo mylić się nie moŝe. Akt nadziei

Bardziej szczegółowo

1. Mój Pan 1. Mój Pan, mój Bóg Mój jedyny życia król. Mój Zbawca, mój Jezus Mój jedyny życia dar.

1. Mój Pan 1. Mój Pan, mój Bóg Mój jedyny życia król. Mój Zbawca, mój Jezus Mój jedyny życia dar. 1. Mój Pan 1. Mój Pan, mój Bóg Mój jedyny życia król. Mój Zbawca, mój Jezus Mój jedyny życia dar. Ref. Oddajmy pokłon Mu, bo wielki jest Pan Oddajmy pokłon Mu, bo życie nam dał Oddajmy pokłon Mu, u Niego

Bardziej szczegółowo

KOCHAMY DOBREGO BOGA. Jesteśmy dziećmi Boga Poradnik metodyczny do religii dla klasy 0

KOCHAMY DOBREGO BOGA. Jesteśmy dziećmi Boga Poradnik metodyczny do religii dla klasy 0 KOCHAMY DOBREGO BOGA Jesteśmy dziećmi Boga Poradnik metodyczny do religii dla klasy 0 Wydawnictwo WAM Księża Jezuici Kraków 2011 Spis treści Ogólna prezentacja podręcznika Jesteśmy dziećmi Boga...3 Program

Bardziej szczegółowo

2. Pozdrowienie chrześcijańskie: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (i Maryja Zawsze Dziewica) Na wieki wieków. Amen.

2. Pozdrowienie chrześcijańskie: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (i Maryja Zawsze Dziewica) Na wieki wieków. Amen. 1 " M A Ł Y K A T E C H I Z M " 1. Znak krzyża: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 2. Pozdrowienie chrześcijańskie: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (i Maryja Zawsze Dziewica) Na wieki wieków.

Bardziej szczegółowo

raniero cantalamessa w co wierzysz? rozwazania na kazdy dzien przelozyl Zbigniew Kasprzyk wydawnictwo wam

raniero cantalamessa w co wierzysz? rozwazania na kazdy dzien przelozyl Zbigniew Kasprzyk wydawnictwo wam raniero cantalamessa w co wierzysz? rozwazania na kazdy dzien przelozyl Zbigniew Kasprzyk wydawnictwo wam 3 Spis treści Przedmowa.... 5 CZĘŚĆ PIERWSZA Otwórzcie drzwi wiary! 1. Drzwi wiary są otwarte...

Bardziej szczegółowo

OKRES zwykły Propozycje śpiewów

OKRES zwykły Propozycje śpiewów Archidiecezjalny Program Duszpasterski ROK A OKRES zwykły Propozycje śpiewów Poznań 2007/2008 25 Niedziela Trójcy Przenajświętszej W. Jeden w naturze Już słońce wschodzi ogniste D. Najświętszą Trójcę K.

Bardziej szczegółowo

OBRZĘDY SAKRAMENTU CHRZTU

OBRZĘDY SAKRAMENTU CHRZTU OBRZĘDY SAKRAMENTU CHRZTU OBRZĘD PRZYJĘCIA DZIECKA Rodzice: Rodzice: Rodzice: Chrzestni: Drodzy rodzice, jakie imię wybraliście dla swojego dziecka?... O co prosicie Kościół Boży dla? O chrzest. Drodzy

Bardziej szczegółowo

Nowenna do Najświętszego Serca Jezusowego. Wpisany przez Administrator piątek, 11 kwietnia :32 - DZIEŃ 1

Nowenna do Najświętszego Serca Jezusowego. Wpisany przez Administrator piątek, 11 kwietnia :32 - DZIEŃ 1 DZIEŃ 1 O Jezu, Ty mnie tak bardzo umiłowałeś, że zstąpiłeś z nieba i przyjąłeś nędze ludzkie aż po śmierć, i to śmierć krzyżową, aby mnie zbawić. Pragnę na Twoją miłość odpowiedzieć miłością. Rozpal więc

Bardziej szczegółowo

Wpisany przez Redaktor niedziela, 20 listopada :10 - Poprawiony niedziela, 20 listopada :24

Wpisany przez Redaktor niedziela, 20 listopada :10 - Poprawiony niedziela, 20 listopada :24 Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego

Bardziej szczegółowo

Przez wiele lat szłam bezdrożami Nie znając lepszych w życiu dróg Widziałam smutne serca I płynące strugi łez Przyszedłeś Ty i wyschły wszystkie łzy

Przez wiele lat szłam bezdrożami Nie znając lepszych w życiu dróg Widziałam smutne serca I płynące strugi łez Przyszedłeś Ty i wyschły wszystkie łzy 1. Szczęśliwa droga Szczęśliwa droga ta, którą kroczę tak Nic na to nie poradzę, że śpiewam szczęścia nową pieśń Twój syn przyjdzie w chwale, ja wierzę, że niedługo A Twa szczęśliwa droga zaprowadzi mnie

Bardziej szczegółowo

Modlitwa powierzenia się św. Ojcu Pio

Modlitwa powierzenia się św. Ojcu Pio 3 Modlitwa powierzenia się św. Ojcu Pio Święty Ojcze Pio, przed złem broń mnie, pod płaszcz Twej opieki pomóż mi chronić się zawsze i wszędzie, w dobrym i uczciwym życiu umacniaj mnie, w ostatniej godzinie

Bardziej szczegółowo

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny Na Jutrznię RZUTNIK 110 1. Zacznijcie, wargi nasze, chwalić Pannę świętą, * Zacznijcie opowiadać cześć Jej niepojętą. 2. Przybądź nam miłościwa

Bardziej szczegółowo

Nowe przykazanie Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem.

Nowe przykazanie Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem. KATECHIZM Nowe przykazanie Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem. Dwa przykazania miłości 1.Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej, z całej myśli swojej i ze

Bardziej szczegółowo

Śpiewnik. IX Mariańskie Spotkanie Młodych

Śpiewnik. IX Mariańskie Spotkanie Młodych Śpiewnik IX Mariańskie Spotkanie Młodych marianki 2009 1. JESTEŚ ŻYCIEM MYM F więc każdy ruch robię w Tobie, Jezu; F B Ty pozwalasz wciąż oddychać mi. F C Jesteś drogą mą, F więc każdy krok robię w Tobie,

Bardziej szczegółowo

Najczęściej o modlitwie Jezusa pisze ewangelista Łukasz. Najwięcej tekstów Chrystusowej modlitwy podaje Jan.

Najczęściej o modlitwie Jezusa pisze ewangelista Łukasz. Najwięcej tekstów Chrystusowej modlitwy podaje Jan. "Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów». Łk 11,1 Najczęściej o modlitwie Jezusa

Bardziej szczegółowo

1. Przed Tobą Panie wszelkie me pragnienie. napój mnie Sobą tak jak kiedyś w niebie. Daj nam Panie siebie daj nam Twego wina

1. Przed Tobą Panie wszelkie me pragnienie. napój mnie Sobą tak jak kiedyś w niebie. Daj nam Panie siebie daj nam Twego wina ŚPIEWNIK 2 1. Przemień nas Panie WSTĘP: B d E E d E Przemień nas Panie uczyń cud jak dawniej w Kanie E d E Przemień nas Panie woda niech się winem stanie! d 1. Przed Tobą Panie wszelkie me pranienie napój

Bardziej szczegółowo

IDZIEMY DO PANA JEZUSA

IDZIEMY DO PANA JEZUSA ks. Ryszard Czekalski, Ewa Jancewicz IDZIEMY DO PANA JEZUSA Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej PAMIĘTNIK DZIECKA WYDAWNICTWO WAM KSIĘ A JEZUICI Kraków 2011 Wydawnictwo WAM, 2011 Redakcja: Barbara

Bardziej szczegółowo

Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy. Jezus wychodzi z grobu. Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy.

Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy. Jezus wychodzi z grobu. Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy. Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy. Jezus wychodzi z grobu. Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy. Jezus przychodzi mimo zamkniętych drzwi. Przedstaw otrzymane zdanie za pomocą pantomimy.

Bardziej szczegółowo

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje. Przyjdź Królestwo Twoje. Bądź wola

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje. Przyjdź Królestwo Twoje. Bądź wola 1. MODLITWA PAŃSKA Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje. Przyjdź Królestwo Twoje. Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść

Bardziej szczegółowo

Akt oddania się Matce Bożej

Akt oddania się Matce Bożej 3 Akt oddania się Matce Bożej (kard. Stefana Wyszyńskiego) Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i

Bardziej szczegółowo

Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia drugiego

Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia drugiego Propozycje śpiewów na Rekolekcje Oazowe stopnia drugiego Wersja robocza 1999 Diakonia Muzyczna Ruchu Światło Życie Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko Praskiej Objaśnienia: Pd: Piosenka dnia

Bardziej szczegółowo

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju! Zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w RóŜach RóŜańcowych

Bardziej szczegółowo

Ogłoszenia Parafialne 15 maja 2016

Ogłoszenia Parafialne 15 maja 2016 15.05.2016 Niedziela Zesłania Ducha Świętego Ogłoszenia Parafialne 15 maja 2016 W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I Komunia Święta w naszej Parafii o 10.00 dla klasy III A, a o

Bardziej szczegółowo

ADWENT, BOŻE NARODZENIE I OKRES ZWYKŁY

ADWENT, BOŻE NARODZENIE I OKRES ZWYKŁY Archidiecezjalny Program Duszpasterski ADWENT, BOŻE NARODZENIE I OKRES ZWYKŁY ROK A Komentarze do niedzielnej liturgii słowa Poznań 2007/2008 25 Adwent I Niedziela Adwentu 2 grudnia 2007 Iz 2, 1-5 Ps 122

Bardziej szczegółowo

drogi przyjaciół pana Jezusa

drogi przyjaciół pana Jezusa Jezus prowadzi ElEmEnta rz dziecka bożego 1 Podręcznik do religii dla I klasy szkoły podstawowej drogi przyjaciół pana Jezusa Wydawnictwo WAM Księża Jezuici rozdział 1 Jezus nas kocha pragniemy Go poznawać

Bardziej szczegółowo

W kruszynie chleba Panie jesteś. Król królów, Pan Panów

W kruszynie chleba Panie jesteś. Król królów, Pan Panów Król królów, Pan Panów W kruszynie chleba Panie jesteś e H7 e Król królów, Pan Panów, chwała, lleluja! /x2 e H7 e Jezus Książe Pokoju, chwała lleluja! /Xi fis 7 W kruszynie chleba Panie jesteś, 7 Schowany,

Bardziej szczegółowo

KRÓTKI KATECHIZM DZIECKA PRZYGOTOWUJĄCEGO SIĘ DO PIERWSZEJ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ

KRÓTKI KATECHIZM DZIECKA PRZYGOTOWUJĄCEGO SIĘ DO PIERWSZEJ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ KRÓTKI KATECHIZM DZIECKA PRZYGOTOWUJĄCEGO SIĘ Materiały wykorzystywane w przygotowywaniu dziecka do I Spowiedzi i Komunii świętej w Parafii Alwernia DO PIERWSZEJ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ KRÓTKI KATECHIZM

Bardziej szczegółowo

P I K N I K P A R A F I A L N Y (2016)

P I K N I K P A R A F I A L N Y (2016) P I K N I K P A R A F I A L N Y (2016) *** SCHOLA ŚWIĘTEGO JÓZEFA *** 1 Jak Dawid (fis) 2 Duchu Święty przyjdź (C) 3 Nadzieja (D) 4 Wszyscy ludzie klaszczą w dłonie (B) 5 Wszystkie narody klaskajcie w

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI MODLITWY

SPIS TREŚCI MODLITWY SPIS TREŚCI MODLITWY Akty wiary, nadziei, miłości... 19 Akt pokuty... 70 Akt poświęcenia się Sercu PJ... 241 Akty uwielbienia... 169 Aniele Boży... 19 Anioł Pański... 31 Akt żalu... 20, 24 Chwała na wysokości...

Bardziej szczegółowo

Nowenna do Chrystusa Króla Autor: sylka /04/ :21

Nowenna do Chrystusa Króla Autor: sylka /04/ :21 Nowenna do Chrystusa Króla Autor: sylka1989-07/04/2011 21:21 NOWENNA KU CZCI JEZUSA PRAWDZIWEGO KRÓLA Ta prosta nowenna jest szczególnym hojnym darem naszego Pana. W związku z tym Jezus da wyjątkowe tajemnice

Bardziej szczegółowo

1. Dzięki za to co mam Ref.

1. Dzięki za to co mam Ref. 1. Dzięki za to co mam 1. Gdybym tak chciał dziękować Ci w dalekich chmurach Panie Za jakiś dar niezwykły może i bym kłopot miał Możliwe, że darować mi więcej nie byłeś w stanie Mnie jednak to, co dałeś

Bardziej szczegółowo

JAK ROZMAWIAĆ Z BOGIEM?

JAK ROZMAWIAĆ Z BOGIEM? JAK ROZMAWIAĆ Z BOGIEM? wg Lucy Rooney, Robert Faricy SJ MODLITWA NA TYDZIEŃ TRZECI Uzdrowienie wewnętrzne Dzień pierwszy Przeczytaj ze zrozumieniem fragment Pisma Świętego: Łk. 4, 38-42 Wysoka gorączka

Bardziej szczegółowo

Parafia. Parafia pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy Franciszkański Zakon Świeckich Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Pieśń patronacka

Parafia. Parafia pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy Franciszkański Zakon Świeckich Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Pieśń patronacka Parafia Parafia pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy Franciszkański Zakon Świeckich Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Pieśń patronacka Krzyż czeka sł. i muz. Bożena Żemła, Cezary Fojcik Ref.:

Bardziej szczegółowo

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU TEORETYCZNEGO Z WIEDZY RELIGIJNEJ

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU TEORETYCZNEGO Z WIEDZY RELIGIJNEJ ZAGADNIENIA DO EGZAMINU TEORETYCZNEGO Z WIEDZY RELIGIJNEJ 1) dialog przed bierzmowaniem Pragniemy, / aby Duch Święty, / którego otrzymamy / umocnił nas do mężnego wyznawania wiary / i do postępowania według

Bardziej szczegółowo

Tekst zaproszenia. Rodzice. Tekst 2 Emilia Kowal. wraz z Rodzicami z radością pragnie zaprosić

Tekst zaproszenia. Rodzice. Tekst 2 Emilia Kowal. wraz z Rodzicami z radością pragnie zaprosić Tekst zaproszenia Tekst 1 Mamy zaszczyt zaprosić Sz.P. Na uroczystość PIERWSZEGO PEŁNEGO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚIĘTEJ Naszej córki Leny Kardas która odbędzie się dnia 5 maja 2015o godz. 9.30 w kościele

Bardziej szczegółowo

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM PIERWSZE CZYTANIE Syr 24, 1-2. 8-12 Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie Czytanie z Księgi Syracydesa. Mądrość wychwala sama siebie, chlubi się pośród swego ludu. Otwiera

Bardziej szczegółowo

Jezus prowadzi. Wydawnictwo WAM - Księża jezuici

Jezus prowadzi. Wydawnictwo WAM - Księża jezuici Jezus prowadzi Elementarz dziecka bożego 1 Wydawnictwo WAM - Księża jezuici Jezus prowadzi Elementarz dziecka bożego 1 Drogi przyjaciół Pana Jezusa Księża Jezuici - Wydawnictwo WAM 1 Pan Jezus gromadzi

Bardziej szczegółowo

Chwała Ojcu Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. Znak Krzyża W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Aniele Boży Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy bądź mi zawsze ku pomocy. Broń mnie od wszystkiego złego

Bardziej szczegółowo

TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSUSA ŚPIEWNIK

TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSUSA ŚPIEWNIK TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSUSA ŚPIEWNIK PARAFIA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA W ŁABOWEJ A.D. 2015 TRIDUUM PASCHALNE Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Ogólne

Bardziej szczegółowo

NIESZPORY WEJŚCIE (INGRES) PSALM CZYTANIE SŁOWA BOŻEGO CISZA ODPOWIEDŹ - RESPONSORIUM WYKŁAD SŁOWA BOŻEGO PIEŚŃ POCHWALNA

NIESZPORY WEJŚCIE (INGRES) PSALM CZYTANIE SŁOWA BOŻEGO CISZA ODPOWIEDŹ - RESPONSORIUM WYKŁAD SŁOWA BOŻEGO PIEŚŃ POCHWALNA WEJŚCIE (INGRES) NIESZPORY L: Panie, zostań z nami; Zb: Gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się juz nachylił. L: Boże, pamiętaj o mnie według łaski Swojej. Zb: Panie, wysłuchaj mnie w sprawiedliwości Swojej.

Bardziej szczegółowo

Rysunek: Dominika Ciborowska kl. III b L I G I A. KLASY III D i III B. KATECHETKA: mgr teologii Beata Polkowska

Rysunek: Dominika Ciborowska kl. III b L I G I A. KLASY III D i III B. KATECHETKA: mgr teologii Beata Polkowska RE Rysunek: Dominika Ciborowska kl. III b L I G I A KLASY III D i III B KATECHETKA: mgr teologii Beata Polkowska Duchu Święty przyjdź ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO DOMINIKA CIBOROWSKA KL III D MODLITWA Przyjdź

Bardziej szczegółowo

LITURGIA DOMOWA MODLITWA PO POSIŁKU MODLITWY W RODZINACH NA NIEDZIELE OKRESU WIELKIEGO POSTU 2017 MÓDLMY SIĘ:

LITURGIA DOMOWA MODLITWA PO POSIŁKU MODLITWY W RODZINACH NA NIEDZIELE OKRESU WIELKIEGO POSTU 2017 MÓDLMY SIĘ: która gromadzi się w dniu rozpoczęcia Wielkiego Postu. LITURGIA DOMOWA MODLITWY W RODZINACH NA NIEDZIELE OKRESU WIELKIEGO POSTU 2017 Gliwice 2017 [Do użytku wewnętrznego] Drogie Rodziny! SŁOWO WSTĘPNE

Bardziej szczegółowo

Godziniki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Godziniki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny Godziniki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny GODZINKI O Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny Zacznijcie wargi nasze, chwalić Pannę Świętą, Zacznijcie opowiadać cześć Jej niepojętą.

Bardziej szczegółowo

Myśl o mnie, a Ja będę myślał o twoich potrzebach. (Jezus)

Myśl o mnie, a Ja będę myślał o twoich potrzebach. (Jezus) Myśl o mnie, a Ja będę myślał o twoich potrzebach. (Jezus) DZIEWI PRÓB JEZUSA Nowenna z Kunegund Siwiec FLOS CARMELI POZNA 2015 NOWENNA ze Suebnic Bo Kunegund Siwiec WPROWADZENIE W trakcie II wojny światowej

Bardziej szczegółowo

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Jutrznie. 1. Zacznijcie wargi nasze, chwalić Pannę świętą, Zacznijcie opowiadać cześć Jej niepojętą. 2. Przybądź nam, miłościwa Pani, ku pomocy, A wyrwij

Bardziej szczegółowo

Czy znacie kogoś kto potrafi opowiadać piękne historie? Ja znam jedną osobę, która opowiada nam bardzo piękne, czasem radosne, a czasem smutne

Czy znacie kogoś kto potrafi opowiadać piękne historie? Ja znam jedną osobę, która opowiada nam bardzo piękne, czasem radosne, a czasem smutne Czy znacie kogoś kto potrafi opowiadać piękne historie? Ja znam jedną osobę, która opowiada nam bardzo piękne, czasem radosne, a czasem smutne historie. Tą osobą jest Maryja, mama Pana Jezusa. Maryja opowiada

Bardziej szczegółowo

ALFABETYCZNY SPIS TREŚCI

ALFABETYCZNY SPIS TREŚCI ALFABETYCZNY SPIS TREŚCI MODLITWY Akt pokuty... 70 72 Akt poświęcenia się Sercu PJ... 233 Akty uwielbienia... 138 Akty wiary, nadziei, miłości i skruchy... 15 Anioł Pański... 20 Błogosławieństwo dzieci...

Bardziej szczegółowo

ŚWIĘTY JÓZEFIE, OPIEKUNIE RODZIN. 30-dniowe nabożeństwo do świętego Józefa. tel. 618 529 293; www.karmelici.info e-mail poznan@karmelicibosi.

ŚWIĘTY JÓZEFIE, OPIEKUNIE RODZIN. 30-dniowe nabożeństwo do świętego Józefa. tel. 618 529 293; www.karmelici.info e-mail poznan@karmelicibosi. ŚWIĘTY JÓZEFIE, OPIEKUNIE RODZIN 30-dniowe nabożeństwo do świętego Józefa tel. 18 529 293; www.karmelici.info e-mail poznan@karmelicibosi.pl okładka.indd 1 2015-03-03 08:10:05 Alicja Maksymiuk ŚWIĘTY JÓZEFIE,

Bardziej szczegółowo

LITURGIA DOMOWA. Spis treści. Modlitwy w rodzinach na niedziele Okresu Wielkiego Postu 2016. Gliwice 2016

LITURGIA DOMOWA. Spis treści. Modlitwy w rodzinach na niedziele Okresu Wielkiego Postu 2016. Gliwice 2016 Spis treści Wprowadzenie do Liturgii Domowej na Okres Wielkiego Postu 2016... 2 Spotkania na niedziele Okresu Wielkiego Postu 2016: 1 Niedziela Wielkiego Postu [C]... 3 LITURGIA DOMOWA 2 Niedziela Wielkiego

Bardziej szczegółowo

JAK ROZMAWIAĆ Z BOGIEM?

JAK ROZMAWIAĆ Z BOGIEM? JAK ROZMAWIAĆ Z BOGIEM? wg Lucy Rooney, Robert Faricy SJ MODLITWA NA TYDZIEŃ DRUGI Skrucha i przyjęcie przebaczenia Pana Jezusa Dzień pierwszy Przeczytaj ze zrozumieniem fragment Pisma Świętego: Łk 18,

Bardziej szczegółowo

Śpiewnik. XI Mariańskie Spotkanie Młodych

Śpiewnik. XI Mariańskie Spotkanie Młodych Śpiewnik XI Mariańskie Spotkanie Młodych marianki 2011 www.marianki.marianie.pl opracowanie: Mariańska Wspólnota Młodych, mwm@marianie.pl maj 2011, do uŝytku wewnętrznego duszpasterstwo MłodzieŜy i Powołań

Bardziej szczegółowo

Modlitwa zawierzenia rodziny św. Janowi Pawłowi II

Modlitwa zawierzenia rodziny św. Janowi Pawłowi II 3 Modlitwa zawierzenia rodziny św. Janowi Pawłowi II Tobie, Ojcze Święty, zawierzamy naszą rodzinę. Wypraszaj nam łaski, abyśmy byli silni mocą Chrystusa. Módl się, aby nasza rodzina, wierna swemu sakramentalnemu

Bardziej szczegółowo

JUTRZNIA - DO ODMAWIANIA O ŚWICIE

JUTRZNIA - DO ODMAWIANIA O ŚWICIE GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY JUTRZNIA - DO ODMAWIANIA O ŚWICIE Zacznijcie wargi nasze, chwalić Pannę świętą, Zacznijcie opowiadać cześć jej niepojętą. Hymn Zawitaj Pani świata,

Bardziej szczegółowo

Dobro, prawda kontra oszustwo Brak miłości owocuje pustką Takie są czasy, że zło się wciąż ciska Metoda zarybista to powiedzieć grzechom:

Dobro, prawda kontra oszustwo Brak miłości owocuje pustką Takie są czasy, że zło się wciąż ciska Metoda zarybista to powiedzieć grzechom: Zapoznajcie się z fragmentem piosenki ks. Jakuba Bartczaka pt. Lekarstwo na zło i odpowiedzcie na pytania: Co jest konsekwencją braku miłości? Co jest lekarstwem na zło? Przez co Duch Święty dodaje siły

Bardziej szczegółowo

Promienie miłości Bożej. Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę. Twoim Duchem i Twoim życiem.

Promienie miłości Bożej. Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę. Twoim Duchem i Twoim życiem. Promienie miłości Bożej Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe

Bardziej szczegółowo

OBRZĘDY MSZY ŚWIĘTEJ OBRZĘDY WSTĘPNE. Pozdrowienie wiernych K: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. W: Amen.

OBRZĘDY MSZY ŚWIĘTEJ OBRZĘDY WSTĘPNE. Pozdrowienie wiernych K: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. W: Amen. OBRZĘDY MSZY ŚWIĘTEJ OBRZĘDY WSTĘPNE Pozdrowienie wiernych K: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. K: Miłość Boga Ojca, łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z

Bardziej szczegółowo

Akt poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu

Akt poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu 3 Akt poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu Panie Jezu, my, naród polski, przed Tobą na kolana upadamy. Wobec Nieba i ziemi wyznajemy: Ty jesteś Bogiem naszym, Zbawicielem naszym, Ty jesteś Królem

Bardziej szczegółowo

OKRES ADWENTU I BOŻEGO NARODZENIA

OKRES ADWENTU I BOŻEGO NARODZENIA SPIS TREŚCI WYKAZ SKRÓTÓW............................................... 5 SPECYFIKA EWANGELII PROKLAMOWANEJ W ROKU LITURGICZNYM C...................................... 7 OKRES ADWENTU I BOŻEGO NARODZENIA

Bardziej szczegółowo

Nowenna do Ducha Świętego

Nowenna do Ducha Świętego 1 Nowenna do Ducha Świętego Dzień 1 - Modlitwa W dniu Wniebowstąpienia nakazałeś swym apostołom Nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca. Mówiłeś do nich: Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce

Bardziej szczegółowo

ŚPIEWNIK SCHOLI BOŻE KRÓWKI Z PARAFII MATKI BOŻEJ POCIESZENIA W ŻYRARDOWIE

ŚPIEWNIK SCHOLI BOŻE KRÓWKI Z PARAFII MATKI BOŻEJ POCIESZENIA W ŻYRARDOWIE ŚPIEWNIK SCHOLI BOŻE KRÓWKI Z PARAFII MATKI BOŻEJ POCIESZENIA W ŻYRARDOWIE Spis treści Akt pokuty 7 Alleluja wznieś pod niebo głos 14 Amen Amen Alleluja 22 Barka 16 Będę śpiewał Tobie 2 Boża radość jak

Bardziej szczegółowo

Życzenia na Chrzciny od Rodziców Chrzestnych

Życzenia na Chrzciny od Rodziców Chrzestnych od Rodziców Chrzestnych Na pamiątkę wielu łask Bożych życzą Rodzice Chrzestni. Bądź pełny wiary i nadziei, a miłość Boża niech wypełni Twoje serce. Wielu łask Bożych i nieustającej opieki aniołów życzy

Bardziej szczegółowo

250 ROCZNICA USTANOWIENIA ŚWIĘTA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

250 ROCZNICA USTANOWIENIA ŚWIĘTA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W pierwszy piątek miesiąca 6 lutego 2015 r. przeżywaliśmy 250. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Papież Klemens XIII ustanawiając to święto,

Bardziej szczegółowo