Novell GroupWise 2014

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Novell GroupWise 2014"

Transkrypt

1 Informacje o produkcie KOMUNIKACJA I PRACA GRUPOWA Novell GroupWise 2014 Novell GroupWise stanowił zawsze bezpieczny i niezawodny fundament produktywności. Nowy GroupWise 2014 wzbogaca cenioną za swe zalety pocztę elektroniczną o wiele nowych funkcji oraz wygodny i funkcjonalny interfejs użytkownika. Dzięki licznym ulepszeniom w obszarach służących do pracy użytkownikom i usprawnieniom wprowadzonym specjalnie dla administratorów GroupWise 2014 pomoże w codziennej pracy na wszystkich stanowiskach.

2 t

3 P r a c u j b e z w z g l ę d u n a m i e j s c e GroupWise 2014 udostępnia użytkownikom funkcjonalną pocztę elektroniczną, kalendarze oraz narzędzia do zarządzania zadaniami i kontaktami w dowolnym miejscu i czasie. To samo dotyczy administratorów, którzy mogą wykonywać swe zadania za pomocą przeglądarki bez względu na miejsce pobytu. Nikogo nie dziwi, że pracownicy chcą korzystać z poczty elektronicznej na swych urządzeniach przenośnych. Czemu nie? Skoro oznacza to większą produktywność proszę bardzo! Novell GroupWise 2014 umożliwia to jeszcze skuteczniej, niż dotąd, zapewniając jeszcze lepszą obsługę urządzeń przenośnych oraz możliwość sprawdzania mobilnych treści pod kątem obecności wirusów lub spamu. Wprowadza również ulepszony interfejs użytkownika, pozwalający pracować szybciej i bardziej efektywnie. GroupWise 2014 pozwala także pracować wydajniej informatykom. Administrowanie GroupWise zawsze było o wiele łatwiejsze, niż rozwiązaniami konkurencyjnymi do zarządzania tysiącami kont użytkowników wystarczył jeden człowiek. Nowa, przeglądarkowa konsola administratora czyni zarządzanie jeszcze łatwiejszym. Jest jeszcze wygodniejsza i prostsza w użyciu i udostępnia nowe funkcje, jak ekran przeglądu systemu, zaawansowane zapytania i raporty oraz nowa funkcja globalnego wyszukiwania użytkowników, domen czy apletów. To wszystko dostępne jest z poziomu przeglądarki czyli z dowolnego miejsca. Udostępniając te same funkcje w podróży, co w biurze i uwalniając informatyków od pracy w serwerowni GroupWise 2014 pozwala zwiększyć produktywność całej firmy. Widok domowy (Home View) Novell GroupWise gromadzi w jednym miejscu najważniejsze dla użytkownika informacje. Liczbę, układ i rodzaj paneli można łatwo dostosować do swoich potrzeb.

4 t E l a s t y c z n y j a k m i s t r z j o g i Czym byłaby siła bez elastyczności? GroupWise udostępnia użytkownikom elastyczny, dynamiczny interfejs, dopasowujący się do ich stylu pracy i dający pełną swobodę decyzji. Administratorzy docenią jego znakomitą zgodność z platformami i urządzeniami, w tym z Active Directory i Microsoft Exchange. Monolityczne infrastruktury IT to przeszłość. Obsługa poczty elektronicznej we współczesnych, zróżnicowanych środowiskach wymaga elastyczności. Novell GroupWise 2014 z łatwością dostosowuje się do warunków i potrzeb. Ponieważ współdziałanie z partnerami jest oczywistością, GroupWise współpracuje z Microsoft Exchange, umożliwiając synchronizację książek adresowych i wyszukiwanie wolnych terminów w kalendarzach obu systemów. Jasny i prosty interfejs użytkownika pozwala skupić się na tym, co najważniejsze: na ludziach i pracy. A jeśli zmienisz zdanie i zechcesz odpowiedzieć jednej osobie zamiast wszystkim, dodać podpis czy wybrać typ elementu żaden problem, GroupWise 2014 pozwala to zrobić w każdej chwili! Elastyczność nowego GroupWise ułatwia też życie administratorom dzięki prostocie instalacji i aktualizacji oraz bezproblemowej współpracy z systemami katalogowymi Microsoft Active Directory i NetIQ edirectory. Rozwiązanie działa na rozmaitych platformach serwerowych, komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Użytkownikom znajdującym się poza biurem oferuje odświeżony interfejs WebAccess (dostęp przez przeglądarkę internetową), synchronizację z popularnymi urządzeniami mobilnymi i szablony dla rozmaitych tabletów, coraz powszechniej wykorzystywanych w firmach. Jeśli chodzi o środowisko pracy, najważniejsze jest zdanie użytkownika. Uważamy, że trzeba mu pomóc korzystać z tego, co ma i zapewnić to, czego potrzebuje. Widok interfejsu klienta GroupWise Web Access. Zapewnia on dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji GroupWise z poziomu przeglądarki internetowej (Mozilla Firefox, Google Chrome i Microsoft Internet Explorer).

5 T o, c z e g o p o t r z e b u j e s z GroupWise 2014 udostępnia klasyczne funkcje poczty elektronicznej i kalendarzy w nowoczesnej postaci. Działa w najnowocześniejszych środowiskach centrów danych, jest zgodny z najnowszymi urządzeniami i wyposażony w dynamiczny interfejs użytkownika podający w odpowiedniej chwili właściwe narzędzia do komunikacji i pracy w grupie. I, co najważniejsze, gwarantuje bezpieczeństwo poczty elektronicznej oraz zawartych w niej danych (szyfrowanie całej wewnętrznej komunikacji i danych na serwerze). Poczta elektroniczna to narzędzie klasyczne może być jednak również nowoczesne. Taki właśnie jest Novell GroupWise Zawiera dynamiczny, nowy interfejs użytkownika, dopasowujący się do sytuacji i zaprojektowany tak, by zwiększyć przejrzystość i ułatwić koncentrowanie się na pracy. GroupWise 2014 to efektywne i komfortowe środowisko dla osób intensywnie korzystających z poczty elektronicznej. GroupWise 2014 współpracuje z najnowszym sprzętem, przeglądarkami i systemami operacyjnymi, dzięki czemu znakomicie wpasowuje się w nowoczesne centra danych i ułatwia pracę informatykom. Jest też zgodny ze współczesnymi punktami końcowymi i otwarty na przyszłe rozwiązania. Wreszcie, co niezwykle istotne w świetle istniejących zagrożeń i ustanowionych przepisami wymagań ochrony danych, GroupWise wyróżnia się spośród wielu innych pakietów pocztowych jako bezpieczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające pełną kontrolę nad bezpieczeństwem danych. G r o u p W i s e o p i s p r o d u k t u Novell GroupWise to korporacyjny system pracy zespołowej, udostępniający następujące bezpieczne usługi: Poczta elektroniczna Kalendarze Planowanie terminów Zarządzanie zadaniami Zarządzanie kontaktami Zarządzanie dokumentami Dodatkowe narzędzia wspomagające produktywność. Dodatkowe możliwości zapewniają produkty towarzyszące: GroupWise Mobility Service: synchronizacja danych GroupWise z urządzeniami mobilnymi Novell Messenger: bezpieczny komunikator internetowy Novell Vibe: intranet, obsługa zespołowych przestrzeni roboczych, gromadzenie wiedzy, zarządzanie dokumentami itd. GroupWise 2014 może działać w różnorodnych środowiskach: Komputery stacjonarne z systemami Windows XP, 7 oraz 8 Przeglądarki internetowe: Mozilla Firefox, Google Chrome i Microsoft Internet Explorer Tablety Apple, Android, Kindle i RIM Urządzenia mobilne Apple, Android, BlackBerry i Windows.

6 t G r o u p W i s e n a j w a ż n i e j s z e z a l e t y GroupWise realizuje usługi komunikacyjne i obsługę pracy zespołowej w sposób zapewniający bezpieczeństwo, wysoką niezawodność i łatwą dostępność. Udostępnia szereg narzędzi, zapewniających użytkownikom wysoką efektywność pracy zespołowej: Komunikacja: Wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej, wiadomości telefonicznych i przypomnień. Poczta elektroniczna zawiera ogólną korespondencję, wiadomości telefoniczne powiadomienia o odebranych połączeniach telefonicznych. Przypomnienia zawierają datę z notatką, które odbiorca może umieścić w swym kalendarzu. Planowanie terminów: Planować możne zarówno spotkania, jak i zadania. Przy planowaniu spotkania możliwa jest weryfikacja wolnych terminów z kalendarzami innych użytkowników i co ważne dostępności wspólnych zasobów, takich jak sala konferencyjna, rzutnik komputerowy czy firmowy samochód. Przy planowaniu zadań można im przypisywać priorytety i daty realizacji. Zaakceptowanie spotkania przez odbiorcę powoduje automatyczne umieszczenie go w jego kalendarzu. Kalendarze: Kalendarz umożliwia przeglądanie i zarządzanie spotkaniami, zadaniami i przypomnieniami. Można tworzyć wiele kalendarzy oraz kalendarze dla wielu użytkowników. Można też publikować w Internecie kalendarze i wolne terminy, umożliwiając planowanie spotkań innym użytkownikom spoza naszej organizacji. Widok kalendarza systemu Novell GroupWise 2014 Zarządzanie zadaniami: Narzędzie umożliwia tworzenie i planowanie zadań dla innych użytkowników, akceptowanie lub odrzucanie zlecanych zadań oraz śledzenie realizacji zadań. Zadanie można także przekształcić w wiadomość. Zadania można organizować, planować i monitorować w folderze listy zadań. Zarządzanie kontaktami: Umożliwia zarządzanie informacjami o kontaktach, grupach kontaktów, zasobach i organizacjach, w tym przeglądanie, aktualizowanie, usuwanie i dodawanie informacji w osobistych książkach adresowych i folderach kontaktów. Można również przeglądać całą historię korespondencji z konkretnymi użytkownikami i opatrywać ją notatkami. Zarządzanie dokumentami: Pozwala przechowywać dokumenty w bibliotekach GroupWise. Dokumenty są przechowywane w bibliotekach w postaci skompresowanej (zajmują mniej miejsca na dysku) i zaszyfrowanej dla bezpieczeństwa. Możliwe jest też zaznaczanie i współdzielenie dokumentów oraz tworzenie wielu wersji.

7 Synchronizacja z urządzeniami mobilnymi: Zapewnia obsługę na urządzeniu mobilnym wiadomości, spotkań, zadań, kontaktów i notatek GroupWise. Komunikator: Umożliwia wymianę w czasie rzeczywistym komunikatów z innymi użytkownikami GroupWise za pomocą Novell Messenger. Messenger informuje o statusie dostępności użytkowników i pozwala zapisywać konwersacje. Praca zespołowa: Narzędzie zapewnia możliwość pracy zespołowej w systemie intranetowym Novell Vibe, gdzie osobiste, zespołowe i globalne przestrzenie robocze mogą obejmować foldery dyskusyjne, współdzielone kalendarze, dokumenty, blogi, systemy wiki, ankiety itd. Zaawansowana wyszukiwarka umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie informacji. Dzięki zintegrowaniu GroupWise z Vibe, klient GroupWise daje bezpośredni dostęp do Vibe. D o s t ę p n o ś ć w d o w o l n e j c h w i l i GroupWise gwarantuje dostępność newralgicznych narzędzi komunikacyjnych: Buforowanie: Klient GroupWise dysponuje trybem buforowania (caching), umożliwiającym buforowanie informacji GroupWise na lokalnym dysku i pracę nawet bez zalogowania do serwera. Łączenie LDAP: W przypadku korzystania z uwierzytelniania LDAP do łączenia się ze skrzynką pocztową GroupWise, mechanizm łączenia LDAP gwarantuje dostępność serwera LDAP umożliwiającego uwierzytelnienie. Klastrowanie: Aby zapewnić ciągłą dostępność danych GroupWise i nieprzerwaną pracę komponentów GroupWise, można zainstalować GroupWise w systemie klastrowym na platformie Linux lub Windows. D o s t ę p n o ś ć w d o w o l n y m m i e j s c u GroupWise umożliwia komunikację i współpracę z innymi osobami za pomocą dowolnie wybranego urządzenia: Komputery osobiste: Klienta GroupWise, zapewniającego dostęp do skrzynki pocztowej GroupWise wraz z szeregiem rozbudowanych funkcji, można zainstalować na komputerze z systemem Windows XP, 7 lub 8. Przeglądarki: Pracując poza biurem lub korzystając z platformy innej niż Windows, można korzystać ze skrzynki pocztowej GroupWise za pomocą rozmaitych przeglądarek internetowych za pośrednictwem GroupWise WebAccess. Tablety: Użytkownicy tabletów mogą korzystać ze skrzynki pocztowej GroupWise za pomocą GroupWise WebAccess Mobile i przygotowanych specjalnie dla nich formatek. Urządzenia mobilne: Dostęp do poczty elektronicznej, kalendarzy, zadań itd. za pomocą urządzeń mobilnych (np. telefonów komórkowych) jest możliwy w kilku różnych wariantach: o o o GroupWise Mobility Service: Rozwiązanie GroupWise Mobility Service, dostępne bezpłatnie dla posiadaczy kontraktów pielęgnacyjnych GroupWise, zapewnia synchronizację danych GroupWise dla większości urządzeń mobilnych. BlackBerry Enterprise Server for GroupWise: Rozwiązanie firmy Research in Motion zapewnia synchronizację danych GroupWise dla urządzeń BlackBerry starszych niż BlackBerry Z10. Nowsze urządzenia BlackBerry są obsługiwane za pomocą GroupWise Mobility Service. Szablon GroupWise: GroupWise WebAccess zawiera szablon przygotowany z myślą o niewielkich ekranach typowych dla urządzeń mobilnych. UWAGA:GroupWise WebAccess Mobile został stworzony z myślą o tabletach, nie zaś mniejszych urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe. Inne klienty poczty elektronicznej: GroupWise pozwala korzystać ze skrzynki poczty elektronicznej za pomocą dowolnego klienta POP3, IMAP4 lub SOAP.

8 t Z a w s z e b e z p i e c z n y GroupWise wyposażony jest w rozbudowane zabezpieczenia, zapewniające ochronę informacji: Rodzime szyfrowanie GroupWise: W celu ochrony informacji przechowywanej w rozmaitych bazach danych GroupWise i przesyłanej za pośrednictwem sieci, GroupWise automatycznie szyfruje dane. Każda porcja danych szyfrowana jest inaczej, przy użyciu losowo generowanych kluczy szyfrujących. Otwarte standardy bezpieczeństwa: Aby zapewnić jeszcze lepsze zabezpieczenie informacji przesyłanych za pośrednictwem sieci wewnętrznych i Internetu, GroupWise wykorzystuje otwarte standardy bezpieczeństwa, takie jak Secure Sockets Layer (SSL), Secure Multipurpose Internet Mail Extension (S/MIME), Public Key Infrastructure (PKI) czy Transport Layer Security (TLS). Ochrona przed spamem: Dla ochrony przed niepożądaną korespondencją klient GroupWise zawiera mechanizm obsługi wiadomości-śmieci (Junk Mail Handling), pozwalający zapanować nad niechcianą pocztą. Można również tak skonfigurować GWIA (GroupWise Internet Agent), by wiadomości z określonych źródeł były pomijane. GroupWise współpracuje również z produktami partnerów technologicznych firmy Novell zapewniającymi dodatkową ochronę przed spamem, np. GWAVA. Ochrona przed wirusami: GroupWise współpracuje z produktami partnerów zapewniającymi wykrywanie i usuwanie wirusów. K o n k u r e n c y j n e m o ż l i w o ś c i Pod względem funkcjonalnym GroupWise bardzo korzystnie wypada na tle konkurencyjnych rozwiązań do obsługi poczty elektronicznej, np. Microsoft Exchange/Outlook czy Google Gmail. Zapraszamy do zapoznania się z obszernymi zestawieniami dostępnymi na stronie E l e m e n t y s y s t e m u G r o u p W i s e GroupWise zawiera wiele komponentów, które należy zainstalować, by w pełni korzystać z jego możliwości. Niemniej niektóre komponenty nie są niezbędne do działania systemu. Poniższa tabela opisuje poszczególne elementy systemu GroupWise oraz ich przeznaczenie. Element Przeznaczenie Serwer GroupWise: Administration Service Message Transfer Agent Post Office Agent Internet Agent Document Viewer Agent WebAccess WebAccess Mobile Niezbędny w każdym systemie GroupWise. Składniki te wymagają zainstalowania przed wszelkimi innymi elementami. Zapewnia dostęp do skrzynek pocztowych za pomocą przeglądarek internetowych na komputerach osobistych, tabletach i urządzeniach mobilnych. Calendar Publishing Host Zapewnia publiczny dostęp za pomocą przeglądarek internetowych do kalendarzy GroupWise oraz informacji o wolnych i zajętych terminach. Monitor Umożliwia administratorom monitorowanie agentów GroupWise. Klient GroupWise Zapewnia dostęp do skrzynek pocztowych na komputerach osobistych z systemem Windows; możliwe jest łatwe wdrożenie dla wszystkich użytkowników GroupWise według dogodnego harmonogramu.

9 A r c h i t e k t u r a s y s t e m u G r o u p W i s e System GroupWise składa się z wielu składników. Dobra znajomość poszczególnych elementów ułatwia skuteczne zarządzanie systemem GroupWise. Architektura agentów Agenty GroupWise zapewniają transport poczty w systemie GroupWise oraz pomiędzy nim a Internetem. Agent POA (Post Office Agent) jest uruchamiany dla każdej poczty. POA dostarcza listy do skrzynek użytkowników. Agent MTA (Message Transfer Agent) jest uruchamiany dla każdej domeny. MTA przekazuje listy między pocztami i innymi domenami. Agent GWIA (GW Internet Agent) jest uruchamiany dla co najmniej jednej domeny w systemie GroupWise. GWIA komunikuje się z hostami SMTP w Internecie, wysyłając i odbierając listy użytkowników nie stanowiących części systemu GroupWise. Agent DVA (Document Viewer Agent) jest uruchamiany dla co najmniej jednej poczty. DVA zamienia dołączone pliki dokumentów z rozmaitych formatów oryginalnych na format HTML w celu zindeksowania przez POA i przeglądania za pomocą GroupWise WebAccess.

10 t Architektura GroupWise Administration Service GroupWise Administration Service obsługuje konsolę administracyjną, realizowaną za pomocą przeglądarki. Konsola administracyjna udostępnia globalny obraz systemu GroupWise, umożliwia konfigurowanie i dostosowywanie obiektów GroupWise (domen, poczt, użytkowników, MTA, POA, GWIA, DVA itd.), a także udostępnia szereg narzędzi do zarządzania systemem GroupWise. Usługa Administration Service jest uruchamiana na każdym serwerze obsługującym domenę lub pocztę. Usługi te na poszczególnych serwerach łączą się między sobą, a także z agentami na swoich serwerach. Możliwy jest dostęp do konsoli administracyjnej na dowolnym serwerze domeny. W przypadku poczty konieczny jest dostęp do konsoli administracyjnej domeny, do której należy poczta. Architektura GroupWise WebAccess WebAccess zapewnia użytkownikom GroupWise dostęp do skrzynek pocztowych za pomocą przeglądarek. Zintegrowana z serwerem webowym aplikacja WebAccess łączy się z przeglądarką użytkownika za pośrednictwem Internetu, zaś wewnątrz systemu komunikuje się z agentem POA pobierając dane ze skrzynki pocztowej oraz z agentem DVA, który zapewnia konwersję załączonych dokumentów na kod HTML w celu przeglądania. Architektura hosta Calendar Publishing Host Calendar Publishing (CalPub) umożliwia przeglądanie kalendarzy użytkowników GroupWise za pomocą przeglądarek. Zintegrowana z serwerem webowym aplikacja hosta CalPub łączy się z przeglądarką użytkownika za pośrednictwem Internetu. Wewnątrz systemu komunikuje się z agentem POA pobierając dane kalendarza ze

11 skrzynki pocztowej. Host CalPub wymaga dostępu do serwera LDAP, takiego jak NetIQ edirectory lub Microsoft Active Directory, w celu uwierzytelnienia administratora do konsoli administracyjnej CalPub. Architektura Monitora Monitor umożliwia monitorowanie agentów GroupWise spoza firewalla za pomocą przeglądarki. Agent Monitor gromadzi informacje o stanie agentów GroupWise. Zintegrowana z serwerem webowym aplikacja Monitor komunikuje się z przeglądarką za pośrednictwem Internetu i udostępnia konsolę monitora poza firewallem. Agent Monitor udostępnia również swą własną konsolę monitora wewnątrz firewalla. W y p r ó b u j s a m m o ż l i w o ś c i N o v e l l G r o u p W i s e! Wersję testową GroupWise można pobrać spod adresu download.novell.com. Umożliwia ona zbudowanie testowego systemu GroupWise, zawierającego dowolną liczbę domen, poczt i użytkowników. Wersja testowa nie jest ograniczona czasowo, jednak nie można jej legalnie instalować i eksploatować w środowisku produkcyjnym. P o d s u m o w a n i e W erze restrykcyjnych przepisów i ochrony danych GroupWise wyróżnia się spośród wielu innych pakietów pocztowych jako bezpieczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające pełną kontrolę nad bezpieczeństwem komunikacji i danych. GroupWise 2014 to kompleksowe narzędzie wspomagające produktywność, spełniające potrzeby zarówno użytkowników końcowych, jak i informatyków oraz osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji. Jest rozwiązaniem oferującym typową dla chmury ekonomiczność i łatwość zarządzania bez utraty kontroli nad danymi. Zapewnia niezrównane bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej i pełne panowanie nad kwestiami zgodności z wymogami przepisów. Mając Novell GroupWise 2014 większość spraw załatwiasz od ręki! Więcej informacji o tym systemie zamieszczono na stronie Novell Sp. z o.o. ul. Postępu 21, Warszawa tel , infolinia Novell, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Novell, logo Novell i nazwa GroupWise są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Novell, Inc. w USA i innych krajach. * Pozostałe znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.

SZYBKI START. Obsługa skrzynki pocztowej systemu GroupWise przy użyciu przeglądarki Web lub urządzenia bezprzewodowego na stronie 5

SZYBKI START. Obsługa skrzynki pocztowej systemu GroupWise przy użyciu przeglądarki Web lub urządzenia bezprzewodowego na stronie 5 6.5 Novell GroupWise SZYBKI START www.novell.com Novell GroupWise jest systemem poczty elektronicznej przeznaczonym dla dużych firm. Umożliwia on bezpieczną obsługę wiadomości, udostępnia funkcje kalendarza,

Bardziej szczegółowo

Novell GroupWise 2014 Przegląd możliwości

Novell GroupWise 2014 Przegląd możliwości Novell GroupWise 2014 Przegląd możliwości Julita Sobczyk Dariusz Leonarski Rafał Kruschewski Dyrektor działu Novell Dyrektor techniczny Dyrektor marketingu jsobczyk@novell.pl dleonarski@novell.pl rkruschewski@novell.pl

Bardziej szczegółowo

Klient poczty elektronicznej

Klient poczty elektronicznej Klient poczty elektronicznej Microsoft Outlook 2010 wysyłaj i odbieraj pocztę elektroniczną, zarządzaj kalendarzem, kontaktami oraz zadaniami. Aplikacja Outlook 2010 to narzędzie spełniające wszystkie

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365 omówienie usług

Microsoft Office 365 omówienie usług Microsoft Office 365 omówienie usług Wszystkie niezbędne funkcje w jednym miejscu. Oferta Office 365 łączy usługi biurowe firmy Microsoft w chmurze w pojedynczym bardzo bezpiecznym, niezawodnym i wszechstronnym

Bardziej szczegółowo

Produkty. MKS Produkty

Produkty. MKS Produkty Produkty MKS Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE MKS Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

GroupWise. Novell 6.5. www.novell.com SZYBKI START

GroupWise. Novell 6.5. www.novell.com SZYBKI START Novell GroupWise 6.5 SZYBKI START www.novell.com Program Novell GroupWise 6.5 jest wieloplatformowym systemem poczty elektronicznej, przeznaczonym dla dużych firm. Umożliwia on bezpieczną obsługę wiadomości,

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na usługę udostępniania/świadczenia poczty elektronicznej on-line (z aplikacją kalendarza).

Opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na usługę udostępniania/świadczenia poczty elektronicznej on-line (z aplikacją kalendarza). OP-IV.272.67.2014.NSZ Zmieniony załącznik nr 1 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na usługę udostępniania/świadczenia poczty elektronicznej on-line (z aplikacją kalendarza). I. Usługa poczty

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. Wsparcie projektów celowych

ZAPYTANIE OFERTOWE. Wsparcie projektów celowych ZAPYTANIE OFERTOWE Wsparcie projektów celowych Wrocław, dnia 01 października 2011 r. Zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty handlowej na zakup systemu zarządzania procesami w ramach Działania 1.4

Bardziej szczegółowo

GroupWise Calendar Publishing Host User

GroupWise Calendar Publishing Host User GroupWise 8 Calendar Publishing Host User 8 17 października 2008 r. Novell GroupWise Calendar Publishing Host User SZYBKI START www.novell.com PRZEGLĄD Novell GroupWise Calendar Publishing Host User to

Bardziej szczegółowo

Przetwarzanie w chmurze

Przetwarzanie w chmurze Przetwarzanie w chmurze Opracował: Zb. Rudnicki 1 Chmura w Internecie 2 1 picasaweb.google.com - Fotografie w chmurze 3 Octave - podobny do Matlaba - także w chmurze (uproszczony) i dostępny w iphone 4

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie Dwie wersje: do domu i dla firmy. Do kogo adresowany? Komponenty

Wprowadzenie Dwie wersje: do domu i dla firmy. Do kogo adresowany? Komponenty Office 365 dla firm Wprowadzenie Jednym z głównych produktów działających w chmurze oferowanych przez firmę Microsoft to Office 365. Czym jest to rozwiązanie, jakie ma sposoby wykorzystania, do kogo jest

Bardziej szczegółowo

SANSEC Poland S.A. dla III Konwent Informatyków Warmii i Mazur Bezpieczna administracja w mobilnym świecie

SANSEC Poland S.A. dla III Konwent Informatyków Warmii i Mazur Bezpieczna administracja w mobilnym świecie SANSEC Poland S.A. dla III Konwent Informatyków Warmii i Mazur Bezpieczna administracja w mobilnym świecie Agnieszka Skorupka Key Account Manager Piotr Szewczuk Starszy Konsultant Misja Ludzie Oferta Poprzez

Bardziej szczegółowo

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy 21 listopada 2011 Novell Skrócona instrukcja obsługi Po zainstalowaniu przez administratora systemu oprogramowania GroupWise 2012 WebAccess można korzystać

Bardziej szczegółowo

GroupWise. Novell. Szybki start. SZYBKI START

GroupWise. Novell. Szybki start.  SZYBKI START Novell GroupWise 7 SZYBKI START www.novell.com Szybki start Program Novell GroupWise 7 jest wieloplatformowym systemem poczty elektronicznej przeznaczonym dla dużych firm. Umożliwia on bezpieczną obsługę

Bardziej szczegółowo

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT OmniPCX Enterprise Serwer komunikacyjny Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise Communication Server (CS) to serwer komunikacyjny dostępny w formie oprogramowania na różne

Bardziej szczegółowo

PLATFORMA Microsoft MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION

PLATFORMA Microsoft MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION PLATFORMA Microsoft TECHNOLOGIE FIRMY MICROSOFT W SYSTEMIE MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION W każdym obszarze systemu Microsoft Business Solutions Navision kluczową

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Aplikacja UC Pro oferuje szeroki zakres możliwości Wykonywanie połączeń Szybkie i

Bardziej szczegółowo

Technologie cyfrowe. Artur Kalinowski. Zakład Cząstek i Oddziaływań Fundamentalnych Pasteura 5, pokój 4.15 Artur.Kalinowski@fuw.edu.

Technologie cyfrowe. Artur Kalinowski. Zakład Cząstek i Oddziaływań Fundamentalnych Pasteura 5, pokój 4.15 Artur.Kalinowski@fuw.edu. Technologie cyfrowe Artur Kalinowski Zakład Cząstek i Oddziaływań Fundamentalnych Pasteura 5, pokój 4.15 Artur.Kalinowski@fuw.edu.pl Semestr letni 2014/2015 Usługi internetowe usługa internetowa (ang.

Bardziej szczegółowo

Kurs: ECDL Usługi w sieciach informatycznych poziom podstawowy

Kurs: ECDL Usługi w sieciach informatycznych poziom podstawowy Kurs: ECDL Usługi w sieciach informatycznych poziom podstawowy Opis: W tym module uczestnicy szkolenia poznają podstawowe pojęcia związanie z Internetem, programy służące do przeglądania zasobów sieci

Bardziej szczegółowo

Messenger. Novell 1.0 WYSZUKIWANIE DOKUMENTACJI PRODUKTU NOVELL MESSENGER. www.novell.com SZYBKI START

Messenger. Novell 1.0 WYSZUKIWANIE DOKUMENTACJI PRODUKTU NOVELL MESSENGER. www.novell.com SZYBKI START Novell Messenger 1.0 SZYBKI START www.novell.com Program Novell Messenger służy do obsługi wiadomości błyskawicznych w wieloplatformowym środowisku przedsiębiorstwa i jest oparty na technologii Novell

Bardziej szczegółowo

Small Business Server 2008 PL : instalacja, migracja i konfiguracja / David Overton. Gliwice, cop Spis treści

Small Business Server 2008 PL : instalacja, migracja i konfiguracja / David Overton. Gliwice, cop Spis treści Small Business Server 2008 PL : instalacja, migracja i konfiguracja / David Overton. Gliwice, cop. 2011 Spis treści Zespół oryginalnego wydania 9 O autorze 11 O recenzentach 13 Wprowadzenie 15 Rozdział

Bardziej szczegółowo

GroupWise WebAccess Basic Interface

GroupWise WebAccess Basic Interface GroupWise WebAccess Basic Interface szybki start 8 Novell GroupWise WebAccess Basic Interface SZYBKI START www.novell.com Korzystanie z programu GroupWise WebAccess Basic Interface Po zainstalowaniu przez

Bardziej szczegółowo

Microsoft Exchange Server 2013

Microsoft Exchange Server 2013 William R. Stanek Vademecum Administratora Microsoft Exchange Server 2013 Konfiguracja i klienci systemu Przekład: Leszek Biolik APN Promise 2013 Spis treści Wstęp..........................................

Bardziej szczegółowo

Ochrona o poziom wyżej. OCHRONA DIGITAL

Ochrona o poziom wyżej. OCHRONA DIGITAL Ochrona o poziom wyżej. OCHRONA DIGITAL LABS - BEZPIECZNY ŚWIAT WYZWANIE DLA BIZNESU: ROZWIĄZANIE: Zapewnienie możliwości elastycznego i szybkiego działania wraz z gwarancją bezpieczeństwa wszystkich procesów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla klienta pocztowego użytkowanego poza siecią uczelnianą SGH.

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla klienta pocztowego użytkowanego poza siecią uczelnianą SGH. Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla klienta pocztowego użytkowanego poza siecią uczelnianą SGH. Spis treści 1. Konfiguracja poczty Exchange dla klienta pocztowego Outlook 2007 protokół Exchange

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1 Główne komponenty Program Acronis vmprotect 6.0 zawiera następujące główne komponenty: Acronis vmprotect Windows Agent (oprogramowanie instalowane na komputerze

Bardziej szczegółowo

Aplikacja mobilna Novell Vibe Szybki start

Aplikacja mobilna Novell Vibe Szybki start Aplikacja mobilna Novell Vibe Szybki start Marzec 2015 Wprowadzenie Mobilny dostęp do witryny Novell Vibe może zostać dezaktywowany przez administratora systemu Vibe. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do

Bardziej szczegółowo

7. zainstalowane oprogramowanie. 8. 9. 10. zarządzane stacje robocze

7. zainstalowane oprogramowanie. 8. 9. 10. zarządzane stacje robocze Specyfikacja oprogramowania do Opis zarządzania przedmiotu i monitorowania zamówienia środowiska Załącznik nr informatycznego 1 do specyfikacji Lp. 1. a) 1. Oprogramowanie oprogramowania i do systemów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Spis treści 1 Główne komponenty... 3 2 Obsługiwane systemy operacyjne i środowiska... 4 2.1 Acronis vmprotect 8 Windows Agent... 4 2.2 Acronis vmprotect 8 Virtual

Bardziej szczegółowo

OFFICE 365 + ADFS - POŁĄCZENIE KORZYŚCI ROZWIĄZAŃ CHMUROWYCH I CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA

OFFICE 365 + ADFS - POŁĄCZENIE KORZYŚCI ROZWIĄZAŃ CHMUROWYCH I CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA Marta Grum, Administrator Systemów Microsoft w Grupie Unity OFFICE 365 + ADFS - POŁĄCZENIE KORZYŚCI ROZWIĄZAŃ CHMUROWYCH I CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA Usługa Office365 jest niezbędnym pakietem narzędzi wykorzystywanych

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w odniesieniu do zadania antywirus - dostawa oprogramowania antywirusowego

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w odniesieniu do zadania antywirus - dostawa oprogramowania antywirusowego ZADANIE V OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w odniesieniu do zadania antywirus - dostawa oprogramowania antywirusowego A. ROZMIARY I CHARAKTER ZADANIA 1. W ramach dostawy oprogramowania antywirusowego Szpital

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie. Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość.

Ćwiczenie. Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość. Ćwiczenie Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość. Zastosowanie: Śledzenie ustawień energetycznych, elektrycznych w programie i sterowanie nimi na odległość Wytłumaczenie ćwiczenia Ćwiczenie

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Chcesz oszczędzać czas i zwiększyć produktywność? Chcesz bezproblemowo pozostawać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania HP Pull Print

Rozwiązania HP Pull Print Rozwiązania HP Pull Print Jakie rozwiązanie Pull Print jest odpowiednie dla Twojej firmy? HP rozumie, że Twoja firma jest wyjątkowa. Dlatego oferujemy szereg rozwiązań, aby wdrożyć Pull Print. Odpowiedz

Bardziej szczegółowo

GroupWise 6.5 dla systemu Linux

GroupWise 6.5 dla systemu Linux GroupWise 6.5 dla systemu Linux 29 marca 2004 r. 1.0 Omówienie produktu 2.0 Instrukcje dotyczące instalacji 3.0 Znane problemy 3.1 Problemy administracyjne 3.1.1 Brak obsługi NFS 3.1.2 Niedostępne funkcje

Bardziej szczegółowo

Zadanie1: Odszukaj w serwisie internetowym Wikipedii informacje na temat protokołu http.

Zadanie1: Odszukaj w serwisie internetowym Wikipedii informacje na temat protokołu http. T: Konfiguracja usługi HTTP w systemie Windows. Zadanie1: Odszukaj w serwisie internetowym Wikipedii informacje na temat protokołu http. HTTP (ang. Hypertext Transfer Protocol) protokół transferu plików

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych...

SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych... SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych... Oferujemy Państwu profesjonalny hosting już od około 0,17 zł netto/dziennie. Jeśli korzystają Państwo z dużych drogich serwerów i nie chcą

Bardziej szczegółowo

Czym. jest. Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. Twoje biuro tam, gdzie Ty. Nowy Office w chmurze.

Czym. jest. Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. Twoje biuro tam, gdzie Ty. Nowy Office w chmurze. Czym 365? jest Office Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. To aplikacje Office, które znasz i lubisz, powiązane z olbrzymimi możliwościami chmury obliczeniowej wideokonferencje

Bardziej szczegółowo

ActiveXperts SMS Messaging Server

ActiveXperts SMS Messaging Server ActiveXperts SMS Messaging Server ActiveXperts SMS Messaging Server to oprogramowanie typu framework dedykowane wysyłaniu, odbieraniu oraz przetwarzaniu wiadomości SMS i e-mail, a także tworzeniu własnych

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania biznesowe na żądanie. IBM Workplace Services Express

Rozwiązania biznesowe na żądanie. IBM Workplace Services Express Rozwiązania biznesowe na żądanie IBM Workplace Services Express Elastyczny dostęp do dokumentów i aplikacji biznesowych Oprogramowanie IBM Workplace Services Express dostarcza zintegrowane narzędzia umożliwiające

Bardziej szczegółowo

Łódź, 2014 r. JNS Sp. z o.o. ul. Wróblewskiego 18 93-578 Łódź NIP: 725-189-13-94 tel. +48 42 209 27 01, fax. +48 42 209 27 02 e-mail: biuro@jns.

Łódź, 2014 r. JNS Sp. z o.o. ul. Wróblewskiego 18 93-578 Łódź NIP: 725-189-13-94 tel. +48 42 209 27 01, fax. +48 42 209 27 02 e-mail: biuro@jns. Łódź, 2014 r. JNS Sp. z o.o. ul. Wróblewskiego 18 93-578 Łódź NIP: 725-189-13-94 tel. +48 42 209 27 01, fax. +48 42 209 27 02 e-mail: biuro@jns.pl SYSTEM CRM egroupware JNS Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi,

Bardziej szczegółowo

InfoNET ON-LINE Ewidencja Ofert Nieruchomości

InfoNET ON-LINE Ewidencja Ofert Nieruchomości InfoNET ON-LINE Ewidencja Ofert Nieruchomości INET ON-LINE jest programem zarówno prostym jak i nowoczesnym. Uzyskaliśmy to dzięki połączeniu nowych technologii w tworzeniu aplikacji z doświadczeniem,

Bardziej szczegółowo

firmy produkty intranet handel B2B projekty raporty notatki

firmy produkty intranet handel B2B projekty raporty notatki firmy mail intranet produkty DOKUMENTY handel raporty B2B projekty notatki serwis zadania Dlaczego warto wybrać Pakiet ITCube? Najczęściej wybierany polski CRM Pakiet ITCube jest wykorzystywany przez ponad

Bardziej szczegółowo

Small Business Server. Serwer HP + zestaw NOWS

Small Business Server. Serwer HP + zestaw NOWS Small Business Server Serwer HP + zestaw NOWS Co to jest NOWS? Novell Open Workgroup Suite (NOWS) to: zestaw 10 rozwiązań w 1 pakiecie narzędzia do budowy infrastruktury IT całej firmy produkty dla użytkowników

Bardziej szczegółowo

Bitdefender GravityZone

Bitdefender GravityZone Bitdefender GravityZone WERSJA 5.1.21.464 INFORMACJE O WYDANIU Release Date: 2015.09.01 Bitdefender GravityZone Wersja 5.1.21.464 Informacje o Wydaniu Data publikacji 2015.09.03 Copyright 2015 Bitdefender

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia:

Opis przedmiotu zamówienia: Opis przedmiotu zamówienia: Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą mobilną Ministerstwa Sprawiedliwości (oprogramowanie centralne) musi posiadać co najmniej następujące funkcjonalności: I. Wymagania

Bardziej szczegółowo

Premiera Exchange 2010

Premiera Exchange 2010 Premiera Exchange 2010 ADAM DOLEGA Partner Technology Advisor Microsoft Exchange Server 2010 Ochrona i zgodność Swobodny dostęp Niezawodność i elastyczność Archiwum użytkownika Bezpieczeństwo informacji

Bardziej szczegółowo

Wstęp... ix. 1 Omówienie systemu Microsoft Windows Small Business Server 2008... 1

Wstęp... ix. 1 Omówienie systemu Microsoft Windows Small Business Server 2008... 1 Spis treści Wstęp... ix 1 Omówienie systemu Microsoft Windows Small Business Server 2008... 1 Składniki systemu Windows SBS 2008... 1 Windows Server 2008 Standard... 2 Exchange Server 2007 Standard...

Bardziej szczegółowo

Produkty. ESET Produkty

Produkty. ESET Produkty Produkty ESET Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE ESET Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

Zimbra Collaboration Suite sposób na efektywną komunikację w biznesie

Zimbra Collaboration Suite sposób na efektywną komunikację w biznesie Zimbra Collaboration Suite sposób na efektywną komunikację w biznesie Tomasz Mikołajczyk INTALIO t.mikolajczyk@intalio.pl Fred Maussion ZIMBRA fmaussion@zimbra.com Poczta elektroniczna w biznesie Vs. Poczta

Bardziej szczegółowo

Wsparcie informatyczne instalacja usługi BlackBerry Enterprise Server (BES)

Wsparcie informatyczne instalacja usługi BlackBerry Enterprise Server (BES) Wsparcie informatyczne instalacja usługi BlackBerry Enterprise Server (BES) Mobilne usługi informatyczne stają się coraz bardziej popularne w przedsiębiorstwach i instytucjach. Firma BlackBerry udostępnia

Bardziej szczegółowo

Najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji konta w programie Outlook

Najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji konta  w programie Outlook Najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji konta e-mail w programie Outlook Spis treści Ogólne informacje dotyczące migracji konta e-mail... 3 Migracja konta e-mail w programie Outlook... 3 Współpracownicy,

Bardziej szczegółowo

Worry-FreeTM. Business Security Standard Edition i Advanced Edition. Wymagania systemowe. Administrator s Guide. Securing Your Journey to the Cloud

Worry-FreeTM. Business Security Standard Edition i Advanced Edition. Wymagania systemowe. Administrator s Guide. Securing Your Journey to the Cloud Worry-FreeTM Business Security Standard Edition i Advanced Edition Securing Your Journey to the Cloud Administrator s Guide Wymagania systemowe Firma Trend Micro Incorporated zastrzega sobie prawo do wprowadzania,

Bardziej szczegółowo

Software Updater F-Secure Unikatowe narzędzie, które chroni firmy przed znanymi zagrożeniami

Software Updater F-Secure Unikatowe narzędzie, które chroni firmy przed znanymi zagrożeniami Software Updater F-Secure Unikatowe narzędzie, które chroni firmy przed znanymi zagrożeniami Sens automatycznych aktualizacji oprogramowania Większość współczesnych złośliwych programów infekuje systemy

Bardziej szczegółowo

Nowe usługi oferowane przez CI

Nowe usługi oferowane przez CI Nowe usługi oferowane przez CI Agenda System pracy grupowej dla pracowników i studentów PW Outlook w ios Apple Mail Outlook w Androidzie Dostęp poprzez WWW Komunikator Skype Komunikator Yammer 2 Konta

Bardziej szczegółowo

Możliwość dodawania modułów pozwala na dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych w firmie.

Możliwość dodawania modułów pozwala na dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych w firmie. zajmuje się wdrażaniem koncepcji CRM Eroica CRM bazującej na najczęściej używanym rozwiązaniu Open Source vtiger. Eroica CRM posiada wiele funkcji ułatwiających zarządzanie relacjami z klientem w kancelarii.

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Internet Service Wersja: 4.5.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2014-01-09 SWD-20140109135251664 Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 Informacje o planach taryfowych BlackBerry Internet Service...7

Bardziej szczegółowo

Referat pracy dyplomowej

Referat pracy dyplomowej Referat pracy dyplomowej Temat pracy: Wdrożenie intranetowej platformy zapewniającej organizację danych w dużej firmie na bazie oprogramowania Microsoft SharePoint Autor: Bartosz Lipiec Promotor: dr inż.

Bardziej szczegółowo

Bitdefender GravityZone

Bitdefender GravityZone Bitdefender GravityZone WERSJA 5.1.23.471 INFORMACJE O WYDANIU Release Date: 2015.11.13 Bitdefender GravityZone Wersja 5.1.23.471 Informacje o Wydaniu Copyright 2015 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa

Bardziej szczegółowo

BITDEFENDER GRAVITYZONE

BITDEFENDER GRAVITYZONE BITDEFENDER GRAVITYZONE Wersja 5.1.19-448 Informacje o Wydaniu Bitdefender GravityZone Wersja 5.1.19-448 Informacje o Wydaniu Data publikacji 2015.03.11 Copyright 2015 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie

Bardziej szczegółowo

Strona wizytówka od 400 zł

Strona wizytówka od 400 zł Strona wizytówka od 400 zł Oferta z dnia 21.01.2010 Prosta strona zawierająca podstawowe informacje o firmie oraz jej ofercie. Pozwala ona klientom na odnalezienie firmy w sieci, zapoznanie się z jej ofertą,

Bardziej szczegółowo

Windows Serwer 2008 R2. Moduł 5. Zarządzanie plikami

Windows Serwer 2008 R2. Moduł 5. Zarządzanie plikami Windows Serwer 2008 R2 Moduł 5. Zarządzanie plikami Sprawdzamy konfigurację kart sieciowych 172.16.x.0 x nr w dzienniku Na serwerze musi działać Internet! Statyczny adres IP jest potrzebny komputerom,

Bardziej szczegółowo

Spis treści: Wstęp. xiii

Spis treści: Wstęp. xiii Spis treści: Wstęp xiii Część I Podstawy administracji Microsoft Exchange Server 2003 1 Przegląd administrowania Microsoft Exchange Server 2003 3 Microsoft Exchange Server 2003 4 Integracja Exchange Server

Bardziej szczegółowo

SIŁA PROSTOTY. Business Suite

SIŁA PROSTOTY. Business Suite SIŁA PROSTOTY Business Suite REALNE ZAGROŻENIE Internetowe zagrożenia czyhają na wszystkie firmy bez względu na to, czym się zajmują. Jeśli masz dane lub pieniądze, możesz stać się celem ataku. Incydenty

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 3 do zapytania ofertowego SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zamówienie obejmuje instalację i konfigurację usługi Active Directory oraz serwera Microsoft Exchange oraz modernizację istniejącego

Bardziej szczegółowo

Szkolenie autoryzowane. MS Administracja i obsługa Windows 7. Strona szkolenia Terminy szkolenia Rejestracja na szkolenie Promocje

Szkolenie autoryzowane. MS Administracja i obsługa Windows 7. Strona szkolenia Terminy szkolenia Rejestracja na szkolenie Promocje Szkolenie autoryzowane MS 50292 Administracja i obsługa Windows 7 Strona szkolenia Terminy szkolenia Rejestracja na szkolenie Promocje Opis szkolenia Szkolenie dla wszystkich osób rozpoczynających pracę

Bardziej szczegółowo

Program szkolenia KURS SPD i PD Administrator szkolnej pracowni internetowej Kurs MD1 Kurs MD2 Kurs MD3 (dla szkół ponadgimnazjalnych)

Program szkolenia KURS SPD i PD Administrator szkolnej pracowni internetowej Kurs MD1 Kurs MD2 Kurs MD3 (dla szkół ponadgimnazjalnych) Miejsce prowadzenia szkolenia Program szkolenia KURS SPD i PD Administrator pracowni internetowej Kurs MD1 Kurs MD2 Kurs MD3 (dla szkół ponadgimnazjalnych) Pracownie komputerowe znajdujące się w wyznaczonych

Bardziej szczegółowo

Praca w sieci równorzędnej

Praca w sieci równorzędnej Praca w sieci równorzędnej 1. Architektura sieci równorzędnej i klient-serwer Serwer - komputer, który udostępnia zasoby lub usługi. Klient komputer lub urządzenie korzystające z udostępnionych przez serwer

Bardziej szczegółowo

Nr: 12. Tytuł: UDOSTĘPNIANIE DANYCH O SPRAWACH KLIENTOM KANCELARII NA ZEWNĘTRZNYCH SERWERACH WWW. Data modyfikacji: 2012-03-08

Nr: 12. Tytuł: UDOSTĘPNIANIE DANYCH O SPRAWACH KLIENTOM KANCELARII NA ZEWNĘTRZNYCH SERWERACH WWW. Data modyfikacji: 2012-03-08 Nr: 12 Tytuł: UDOSTĘPNIANIE DANYCH O SPRAWACH KLIENTOM KANCELARII NA ZEWNĘTRZNYCH SERWERACH WWW Data modyfikacji: 2012-03-08 Co zawiera ten dokument: Ten dokument zawiera informacje o możliwościach i sposobie

Bardziej szczegółowo

System Kancelaris. Zdalny dostęp do danych

System Kancelaris. Zdalny dostęp do danych Kancelaris krok po kroku System Kancelaris Zdalny dostęp do danych Data modyfikacji: 2008-07-10 Z czego składaj adają się systemy informatyczne? System Kancelaris składa się z dwóch części: danych oprogramowania,

Bardziej szczegółowo

egroupware czy phpgroupware jest też mniej stabilny.

egroupware czy phpgroupware jest też mniej stabilny. Opengroupware to projekt udostępniający kompletny serwer aplikacji oparty na systemie Linux. Dostępny na licencji GNU GPL, strona domowa: http://www.opengroupware.org/ Jego cechy to wysoka stabilność,

Bardziej szczegółowo

Alcatel-Lucent OmniVista 8770

Alcatel-Lucent OmniVista 8770 Alcatel-Lucent OmniVista 8770 Network Management System ZINTEGROWANY interfejs zarządzania systemami i urządzeniami ZINTEGROWANY PAKIET OPROGRAMOWANIA Dzisiejsze przedsiębiorstwa stawiają czoła wyzwaniom

Bardziej szczegółowo

Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl

Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl Centrum Informatyki http://ci.ue.poznan.pl helpdesk@ue.poznan.pl al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań tel. + 48 61 856 90 00 NIP: 777-00-05-497

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania internetowe iplanet

Rozwiązania internetowe iplanet Rozwiązania internetowe iplanet Grzegorz Blinowski "CC" - Otwarte Systemy Komputerowe Grzegorz.Blinowski@cc.com.pl http://www.cc.com.pl/ tel (22) 646-6873; faks (22) 606-3780 Prezentacja przygotowana przez

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania i konfigurowania poczty o365 dla urządzeń mobilnych i programów poczty elektronicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Instrukcja korzystania i konfigurowania poczty o365 dla urządzeń mobilnych i programów poczty elektronicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Instrukcja korzystania i konfigurowania poczty o365 dla urządzeń mobilnych i programów poczty elektronicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wersja 2.14 / 07-11-2013 / autor: Dariusz Jaruga Spis

Bardziej szczegółowo

Adam Dolega Architekt Rozwiązań Biznesowych Microsoft adam.dolega@microsoft.com

Adam Dolega Architekt Rozwiązań Biznesowych Microsoft adam.dolega@microsoft.com Adam Dolega Architekt Rozwiązań Biznesowych Microsoft adam.dolega@microsoft.com Budowa rozwiązań Rozwiązania dla programistów Narzędzia integracyjne Zarządzanie infrastrukturą Zarządzanie stacjami, urządzeniami

Bardziej szczegółowo

Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach

Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach Broszura o produkcie WSPÓŁPRACA W GRUPIE ROBOCZEJ Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach Bliższe spojrzenie na pakiet Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition

Bardziej szczegółowo

Wykład 3 / Wykład 4. Na podstawie CCNA Exploration Moduł 3 streszczenie Dr inż. Robert Banasiak

Wykład 3 / Wykład 4. Na podstawie CCNA Exploration Moduł 3 streszczenie Dr inż. Robert Banasiak Wykład 3 / Wykład 4 Na podstawie CCNA Exploration Moduł 3 streszczenie Dr inż. Robert Banasiak 1 Wprowadzenie do Modułu 3 CCNA-E Funkcje trzech wyższych warstw modelu OSI W jaki sposób ludzie wykorzystują

Bardziej szczegółowo

UMOWA NR... zawarta w dniu... pomiędzy ANNĘ TREPKA

UMOWA NR... zawarta w dniu... pomiędzy ANNĘ TREPKA UMOWA NR... zawarta w dniu... pomiędzy załącznik nr 5E do specyfikacji MIEJSKIM OŚRODKIEM POMOCY SPOŁECZNEJ W KATOWICACH, z siedzibą w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 17, reprezentowanym przez: DYREKTORA

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft i Windows są zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych znakami

Bardziej szczegółowo

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Instrukcja użytkownika Instrukcja korzystania z certyfikatu wersja 7.6 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa

Bardziej szczegółowo

PLATFORMA Microsoft MICROSOFT DYNAMICS NAV

PLATFORMA Microsoft MICROSOFT DYNAMICS NAV PLATFORMA Microsoft MICROSOFT DYNAMICS NAV TECHNOLOGIE FIRMY MICROSOFT W SYSTEMIE MICROSOFT DYNAMICS NAV W każdym obszarze systemu Microsoft Dynamics NAV kluczową rolę odgrywają technologie firmy Microsoft.

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

3. DyplomyDlaDzieci.pl dokłada szczególnej staranności do poszanowania prywatności Klientów odwiedzających Sklep. 1 Zbieranie danych

3. DyplomyDlaDzieci.pl dokłada szczególnej staranności do poszanowania prywatności Klientów odwiedzających Sklep. 1 Zbieranie danych POLITYKA PRYWATNOŚCI 1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych pozyskanych za pośrednictwem sklepu internetowego DyplomyDlaDzieci.pl platformy AlleDruk.com oraz sklepu

Bardziej szczegółowo

Geomant Mobile Presence

Geomant Mobile Presence Geomant Mobile Presence Geomant Presence Suite dla Microsoft OCS Mobile Presence WSKAZUJE LOKALIZACJĘ GEOGRAFICZNĄ Rozwiązanie Geomant Mobile Presence wzbogaca informację o dostępności o szczegóły lokalizacji

Bardziej szczegółowo

I. Informacje ogólne. Jednym z takich systemów jest Mambo.

I. Informacje ogólne. Jednym z takich systemów jest Mambo. MAMBO (CMS) I. Informacje ogólne CMS, Content Management System ("system zarządzania treścią") jest to jedna lub zestaw aplikacji internetowych pozwalających na łatwe utworzenie oraz późniejszą aktualizację

Bardziej szczegółowo

Uprość korzystanie z programów SAP na dowolnych urządzeniach dzięki łatwym w obsłudze aplikacjom

Uprość korzystanie z programów SAP na dowolnych urządzeniach dzięki łatwym w obsłudze aplikacjom Ogólna charakterystyka rozwiązań SAP SAP Fiori Cele Uprość korzystanie z programów SAP na dowolnych urządzeniach dzięki łatwym w obsłudze aplikacjom Uprość rutynowe zadania dzięki SAP Fiori Uprość rutynowe

Bardziej szczegółowo

MODEL WARSTWOWY PROTOKOŁY TCP/IP

MODEL WARSTWOWY PROTOKOŁY TCP/IP MODEL WARSTWOWY PROTOKOŁY TCP/IP TCP/IP (ang. Transmission Control Protocol/Internet Protocol) protokół kontroli transmisji. Pakiet najbardziej rozpowszechnionych protokołów komunikacyjnych współczesnych

Bardziej szczegółowo

Aplikacja mobilna Micro Focus Vibe pomoc

Aplikacja mobilna Micro Focus Vibe pomoc Aplikacja mobilna Micro Focus Vibe pomoc Maj 2017 Wprowadzenie Mobilny dostęp do witryny Micro Focus Vibe może zostać dezaktywowany przez administratora systemu Vibe. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do

Bardziej szczegółowo

Cennik sprzedaży usługi Poczta Microsoft Exchange

Cennik sprzedaży usługi Poczta Microsoft Exchange Cennik sprzedaży usługi Obowiązujący od dnia 03.02.2012 r. Zgodnie z uchwałą Zarządu 01/02/2012 Spis treści 1. Opłaty jednorazowe za uzyskanie dostępu do usługi... 2 2. Opłaty abonamentowe... 2 3. Opłaty

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE Tytuł projektu: CRM dla Mazowsza Zasięg: woj. mazowieckie Pomoc publiczna: TAK (de minimis)

INFORMACJE Tytuł projektu: CRM dla Mazowsza Zasięg: woj. mazowieckie Pomoc publiczna: TAK (de minimis) 1 INFORMACJE Tytuł projektu: CRM dla Mazowsza Zasięg: woj. mazowieckie Pomoc publiczna: TAK (de minimis) 2 DLA KOGO? Projekt skierowany jest do pracowników mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, zatrudnionych

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/02_04/D5 Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Dostęp do grup dyskusyjnych na szkolnym serwerze Jak skonfigurować dostęp

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Novell Filr 2.0 Web Szybki start

Aplikacja Novell Filr 2.0 Web Szybki start Aplikacja Novell Filr 2.0 Web Szybki start Luty 2016 r. Szybki start Niniejszy dokument pomaga zapoznać się z systemem Novell Filr oraz ułatwia zrozumienie najistotniejszych pojęć i zadań. Informacje o

Bardziej szczegółowo

Zadanie1: Odszukaj w serwisie internetowym Wikipedii informacje na temat protokołu ftp.

Zadanie1: Odszukaj w serwisie internetowym Wikipedii informacje na temat protokołu ftp. T: Konfiguracja usługi ftp w systemie Windows 8.1. Zadanie1: Odszukaj w serwisie internetowym Wikipedii informacje na temat protokołu ftp. FTP (ang. File Transfer Protocol) protokół transferu plików umożliwiający

Bardziej szczegółowo

Polcom Sp. z o.o. ul. Krakowska 43, 32-050 Skawina, tel. 12 420 53 00, fax: 12 420 53 05, e-mail: office@polcom.com.pl, www.polcom.com.

Polcom Sp. z o.o. ul. Krakowska 43, 32-050 Skawina, tel. 12 420 53 00, fax: 12 420 53 05, e-mail: office@polcom.com.pl, www.polcom.com. , tel. 12 420 53 00, fax: 12 420 53 05, e-mail: office@polcom.com.pl, www.polcom.com.pl KONEKTMAIL KONEKTMAIL jest oferowaną przez POLCOM usługą środowiska pracy grupowej Daje użytkownikom dostęp do:

Bardziej szczegółowo

Powiedz TAK dla mobilności w biznesie wybierając Novell ZENworks Mobile Management!

Powiedz TAK dla mobilności w biznesie wybierając Novell ZENworks Mobile Management! Powiedz TAK dla mobilności w biznesie wybierając Novell ZENworks Mobile Management! Jacek Nienałtowski Starszy konsultant Novell Sp. z o.o. jnienaltowski@novell.pl Śledzenie urządzeń Zgodność z licencjami

Bardziej szczegółowo

Grupa PKP S.A. wykorzystała platformy i systemy Microsoft do budowy środowiska komunikacji zunifikowanej dla najważniejszych spółek Grupy.

Grupa PKP S.A. wykorzystała platformy i systemy Microsoft do budowy środowiska komunikacji zunifikowanej dla najważniejszych spółek Grupy. Microsoft Lync Server 2013 Microsoft Exchange Server 2013 Microsoft SharePoint Server 2013 przykład wdrożenia platform u klienta Grupa PKP S.A. wykorzystała platformy i systemy Microsoft do budowy środowiska

Bardziej szczegółowo