Novell GroupWise 2014

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Novell GroupWise 2014"

Transkrypt

1 Informacje o produkcie KOMUNIKACJA I PRACA GRUPOWA Novell GroupWise 2014 Novell GroupWise stanowił zawsze bezpieczny i niezawodny fundament produktywności. Nowy GroupWise 2014 wzbogaca cenioną za swe zalety pocztę elektroniczną o wiele nowych funkcji oraz wygodny i funkcjonalny interfejs użytkownika. Dzięki licznym ulepszeniom w obszarach służących do pracy użytkownikom i usprawnieniom wprowadzonym specjalnie dla administratorów GroupWise 2014 pomoże w codziennej pracy na wszystkich stanowiskach.

2 t

3 P r a c u j b e z w z g l ę d u n a m i e j s c e GroupWise 2014 udostępnia użytkownikom funkcjonalną pocztę elektroniczną, kalendarze oraz narzędzia do zarządzania zadaniami i kontaktami w dowolnym miejscu i czasie. To samo dotyczy administratorów, którzy mogą wykonywać swe zadania za pomocą przeglądarki bez względu na miejsce pobytu. Nikogo nie dziwi, że pracownicy chcą korzystać z poczty elektronicznej na swych urządzeniach przenośnych. Czemu nie? Skoro oznacza to większą produktywność proszę bardzo! Novell GroupWise 2014 umożliwia to jeszcze skuteczniej, niż dotąd, zapewniając jeszcze lepszą obsługę urządzeń przenośnych oraz możliwość sprawdzania mobilnych treści pod kątem obecności wirusów lub spamu. Wprowadza również ulepszony interfejs użytkownika, pozwalający pracować szybciej i bardziej efektywnie. GroupWise 2014 pozwala także pracować wydajniej informatykom. Administrowanie GroupWise zawsze było o wiele łatwiejsze, niż rozwiązaniami konkurencyjnymi do zarządzania tysiącami kont użytkowników wystarczył jeden człowiek. Nowa, przeglądarkowa konsola administratora czyni zarządzanie jeszcze łatwiejszym. Jest jeszcze wygodniejsza i prostsza w użyciu i udostępnia nowe funkcje, jak ekran przeglądu systemu, zaawansowane zapytania i raporty oraz nowa funkcja globalnego wyszukiwania użytkowników, domen czy apletów. To wszystko dostępne jest z poziomu przeglądarki czyli z dowolnego miejsca. Udostępniając te same funkcje w podróży, co w biurze i uwalniając informatyków od pracy w serwerowni GroupWise 2014 pozwala zwiększyć produktywność całej firmy. Widok domowy (Home View) Novell GroupWise gromadzi w jednym miejscu najważniejsze dla użytkownika informacje. Liczbę, układ i rodzaj paneli można łatwo dostosować do swoich potrzeb.

4 t E l a s t y c z n y j a k m i s t r z j o g i Czym byłaby siła bez elastyczności? GroupWise udostępnia użytkownikom elastyczny, dynamiczny interfejs, dopasowujący się do ich stylu pracy i dający pełną swobodę decyzji. Administratorzy docenią jego znakomitą zgodność z platformami i urządzeniami, w tym z Active Directory i Microsoft Exchange. Monolityczne infrastruktury IT to przeszłość. Obsługa poczty elektronicznej we współczesnych, zróżnicowanych środowiskach wymaga elastyczności. Novell GroupWise 2014 z łatwością dostosowuje się do warunków i potrzeb. Ponieważ współdziałanie z partnerami jest oczywistością, GroupWise współpracuje z Microsoft Exchange, umożliwiając synchronizację książek adresowych i wyszukiwanie wolnych terminów w kalendarzach obu systemów. Jasny i prosty interfejs użytkownika pozwala skupić się na tym, co najważniejsze: na ludziach i pracy. A jeśli zmienisz zdanie i zechcesz odpowiedzieć jednej osobie zamiast wszystkim, dodać podpis czy wybrać typ elementu żaden problem, GroupWise 2014 pozwala to zrobić w każdej chwili! Elastyczność nowego GroupWise ułatwia też życie administratorom dzięki prostocie instalacji i aktualizacji oraz bezproblemowej współpracy z systemami katalogowymi Microsoft Active Directory i NetIQ edirectory. Rozwiązanie działa na rozmaitych platformach serwerowych, komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Użytkownikom znajdującym się poza biurem oferuje odświeżony interfejs WebAccess (dostęp przez przeglądarkę internetową), synchronizację z popularnymi urządzeniami mobilnymi i szablony dla rozmaitych tabletów, coraz powszechniej wykorzystywanych w firmach. Jeśli chodzi o środowisko pracy, najważniejsze jest zdanie użytkownika. Uważamy, że trzeba mu pomóc korzystać z tego, co ma i zapewnić to, czego potrzebuje. Widok interfejsu klienta GroupWise Web Access. Zapewnia on dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji GroupWise z poziomu przeglądarki internetowej (Mozilla Firefox, Google Chrome i Microsoft Internet Explorer).

5 T o, c z e g o p o t r z e b u j e s z GroupWise 2014 udostępnia klasyczne funkcje poczty elektronicznej i kalendarzy w nowoczesnej postaci. Działa w najnowocześniejszych środowiskach centrów danych, jest zgodny z najnowszymi urządzeniami i wyposażony w dynamiczny interfejs użytkownika podający w odpowiedniej chwili właściwe narzędzia do komunikacji i pracy w grupie. I, co najważniejsze, gwarantuje bezpieczeństwo poczty elektronicznej oraz zawartych w niej danych (szyfrowanie całej wewnętrznej komunikacji i danych na serwerze). Poczta elektroniczna to narzędzie klasyczne może być jednak również nowoczesne. Taki właśnie jest Novell GroupWise Zawiera dynamiczny, nowy interfejs użytkownika, dopasowujący się do sytuacji i zaprojektowany tak, by zwiększyć przejrzystość i ułatwić koncentrowanie się na pracy. GroupWise 2014 to efektywne i komfortowe środowisko dla osób intensywnie korzystających z poczty elektronicznej. GroupWise 2014 współpracuje z najnowszym sprzętem, przeglądarkami i systemami operacyjnymi, dzięki czemu znakomicie wpasowuje się w nowoczesne centra danych i ułatwia pracę informatykom. Jest też zgodny ze współczesnymi punktami końcowymi i otwarty na przyszłe rozwiązania. Wreszcie, co niezwykle istotne w świetle istniejących zagrożeń i ustanowionych przepisami wymagań ochrony danych, GroupWise wyróżnia się spośród wielu innych pakietów pocztowych jako bezpieczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające pełną kontrolę nad bezpieczeństwem danych. G r o u p W i s e o p i s p r o d u k t u Novell GroupWise to korporacyjny system pracy zespołowej, udostępniający następujące bezpieczne usługi: Poczta elektroniczna Kalendarze Planowanie terminów Zarządzanie zadaniami Zarządzanie kontaktami Zarządzanie dokumentami Dodatkowe narzędzia wspomagające produktywność. Dodatkowe możliwości zapewniają produkty towarzyszące: GroupWise Mobility Service: synchronizacja danych GroupWise z urządzeniami mobilnymi Novell Messenger: bezpieczny komunikator internetowy Novell Vibe: intranet, obsługa zespołowych przestrzeni roboczych, gromadzenie wiedzy, zarządzanie dokumentami itd. GroupWise 2014 może działać w różnorodnych środowiskach: Komputery stacjonarne z systemami Windows XP, 7 oraz 8 Przeglądarki internetowe: Mozilla Firefox, Google Chrome i Microsoft Internet Explorer Tablety Apple, Android, Kindle i RIM Urządzenia mobilne Apple, Android, BlackBerry i Windows.

6 t G r o u p W i s e n a j w a ż n i e j s z e z a l e t y GroupWise realizuje usługi komunikacyjne i obsługę pracy zespołowej w sposób zapewniający bezpieczeństwo, wysoką niezawodność i łatwą dostępność. Udostępnia szereg narzędzi, zapewniających użytkownikom wysoką efektywność pracy zespołowej: Komunikacja: Wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej, wiadomości telefonicznych i przypomnień. Poczta elektroniczna zawiera ogólną korespondencję, wiadomości telefoniczne powiadomienia o odebranych połączeniach telefonicznych. Przypomnienia zawierają datę z notatką, które odbiorca może umieścić w swym kalendarzu. Planowanie terminów: Planować możne zarówno spotkania, jak i zadania. Przy planowaniu spotkania możliwa jest weryfikacja wolnych terminów z kalendarzami innych użytkowników i co ważne dostępności wspólnych zasobów, takich jak sala konferencyjna, rzutnik komputerowy czy firmowy samochód. Przy planowaniu zadań można im przypisywać priorytety i daty realizacji. Zaakceptowanie spotkania przez odbiorcę powoduje automatyczne umieszczenie go w jego kalendarzu. Kalendarze: Kalendarz umożliwia przeglądanie i zarządzanie spotkaniami, zadaniami i przypomnieniami. Można tworzyć wiele kalendarzy oraz kalendarze dla wielu użytkowników. Można też publikować w Internecie kalendarze i wolne terminy, umożliwiając planowanie spotkań innym użytkownikom spoza naszej organizacji. Widok kalendarza systemu Novell GroupWise 2014 Zarządzanie zadaniami: Narzędzie umożliwia tworzenie i planowanie zadań dla innych użytkowników, akceptowanie lub odrzucanie zlecanych zadań oraz śledzenie realizacji zadań. Zadanie można także przekształcić w wiadomość. Zadania można organizować, planować i monitorować w folderze listy zadań. Zarządzanie kontaktami: Umożliwia zarządzanie informacjami o kontaktach, grupach kontaktów, zasobach i organizacjach, w tym przeglądanie, aktualizowanie, usuwanie i dodawanie informacji w osobistych książkach adresowych i folderach kontaktów. Można również przeglądać całą historię korespondencji z konkretnymi użytkownikami i opatrywać ją notatkami. Zarządzanie dokumentami: Pozwala przechowywać dokumenty w bibliotekach GroupWise. Dokumenty są przechowywane w bibliotekach w postaci skompresowanej (zajmują mniej miejsca na dysku) i zaszyfrowanej dla bezpieczeństwa. Możliwe jest też zaznaczanie i współdzielenie dokumentów oraz tworzenie wielu wersji.

7 Synchronizacja z urządzeniami mobilnymi: Zapewnia obsługę na urządzeniu mobilnym wiadomości, spotkań, zadań, kontaktów i notatek GroupWise. Komunikator: Umożliwia wymianę w czasie rzeczywistym komunikatów z innymi użytkownikami GroupWise za pomocą Novell Messenger. Messenger informuje o statusie dostępności użytkowników i pozwala zapisywać konwersacje. Praca zespołowa: Narzędzie zapewnia możliwość pracy zespołowej w systemie intranetowym Novell Vibe, gdzie osobiste, zespołowe i globalne przestrzenie robocze mogą obejmować foldery dyskusyjne, współdzielone kalendarze, dokumenty, blogi, systemy wiki, ankiety itd. Zaawansowana wyszukiwarka umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie informacji. Dzięki zintegrowaniu GroupWise z Vibe, klient GroupWise daje bezpośredni dostęp do Vibe. D o s t ę p n o ś ć w d o w o l n e j c h w i l i GroupWise gwarantuje dostępność newralgicznych narzędzi komunikacyjnych: Buforowanie: Klient GroupWise dysponuje trybem buforowania (caching), umożliwiającym buforowanie informacji GroupWise na lokalnym dysku i pracę nawet bez zalogowania do serwera. Łączenie LDAP: W przypadku korzystania z uwierzytelniania LDAP do łączenia się ze skrzynką pocztową GroupWise, mechanizm łączenia LDAP gwarantuje dostępność serwera LDAP umożliwiającego uwierzytelnienie. Klastrowanie: Aby zapewnić ciągłą dostępność danych GroupWise i nieprzerwaną pracę komponentów GroupWise, można zainstalować GroupWise w systemie klastrowym na platformie Linux lub Windows. D o s t ę p n o ś ć w d o w o l n y m m i e j s c u GroupWise umożliwia komunikację i współpracę z innymi osobami za pomocą dowolnie wybranego urządzenia: Komputery osobiste: Klienta GroupWise, zapewniającego dostęp do skrzynki pocztowej GroupWise wraz z szeregiem rozbudowanych funkcji, można zainstalować na komputerze z systemem Windows XP, 7 lub 8. Przeglądarki: Pracując poza biurem lub korzystając z platformy innej niż Windows, można korzystać ze skrzynki pocztowej GroupWise za pomocą rozmaitych przeglądarek internetowych za pośrednictwem GroupWise WebAccess. Tablety: Użytkownicy tabletów mogą korzystać ze skrzynki pocztowej GroupWise za pomocą GroupWise WebAccess Mobile i przygotowanych specjalnie dla nich formatek. Urządzenia mobilne: Dostęp do poczty elektronicznej, kalendarzy, zadań itd. za pomocą urządzeń mobilnych (np. telefonów komórkowych) jest możliwy w kilku różnych wariantach: o o o GroupWise Mobility Service: Rozwiązanie GroupWise Mobility Service, dostępne bezpłatnie dla posiadaczy kontraktów pielęgnacyjnych GroupWise, zapewnia synchronizację danych GroupWise dla większości urządzeń mobilnych. BlackBerry Enterprise Server for GroupWise: Rozwiązanie firmy Research in Motion zapewnia synchronizację danych GroupWise dla urządzeń BlackBerry starszych niż BlackBerry Z10. Nowsze urządzenia BlackBerry są obsługiwane za pomocą GroupWise Mobility Service. Szablon GroupWise: GroupWise WebAccess zawiera szablon przygotowany z myślą o niewielkich ekranach typowych dla urządzeń mobilnych. UWAGA:GroupWise WebAccess Mobile został stworzony z myślą o tabletach, nie zaś mniejszych urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe. Inne klienty poczty elektronicznej: GroupWise pozwala korzystać ze skrzynki poczty elektronicznej za pomocą dowolnego klienta POP3, IMAP4 lub SOAP.

8 t Z a w s z e b e z p i e c z n y GroupWise wyposażony jest w rozbudowane zabezpieczenia, zapewniające ochronę informacji: Rodzime szyfrowanie GroupWise: W celu ochrony informacji przechowywanej w rozmaitych bazach danych GroupWise i przesyłanej za pośrednictwem sieci, GroupWise automatycznie szyfruje dane. Każda porcja danych szyfrowana jest inaczej, przy użyciu losowo generowanych kluczy szyfrujących. Otwarte standardy bezpieczeństwa: Aby zapewnić jeszcze lepsze zabezpieczenie informacji przesyłanych za pośrednictwem sieci wewnętrznych i Internetu, GroupWise wykorzystuje otwarte standardy bezpieczeństwa, takie jak Secure Sockets Layer (SSL), Secure Multipurpose Internet Mail Extension (S/MIME), Public Key Infrastructure (PKI) czy Transport Layer Security (TLS). Ochrona przed spamem: Dla ochrony przed niepożądaną korespondencją klient GroupWise zawiera mechanizm obsługi wiadomości-śmieci (Junk Mail Handling), pozwalający zapanować nad niechcianą pocztą. Można również tak skonfigurować GWIA (GroupWise Internet Agent), by wiadomości z określonych źródeł były pomijane. GroupWise współpracuje również z produktami partnerów technologicznych firmy Novell zapewniającymi dodatkową ochronę przed spamem, np. GWAVA. Ochrona przed wirusami: GroupWise współpracuje z produktami partnerów zapewniającymi wykrywanie i usuwanie wirusów. K o n k u r e n c y j n e m o ż l i w o ś c i Pod względem funkcjonalnym GroupWise bardzo korzystnie wypada na tle konkurencyjnych rozwiązań do obsługi poczty elektronicznej, np. Microsoft Exchange/Outlook czy Google Gmail. Zapraszamy do zapoznania się z obszernymi zestawieniami dostępnymi na stronie E l e m e n t y s y s t e m u G r o u p W i s e GroupWise zawiera wiele komponentów, które należy zainstalować, by w pełni korzystać z jego możliwości. Niemniej niektóre komponenty nie są niezbędne do działania systemu. Poniższa tabela opisuje poszczególne elementy systemu GroupWise oraz ich przeznaczenie. Element Przeznaczenie Serwer GroupWise: Administration Service Message Transfer Agent Post Office Agent Internet Agent Document Viewer Agent WebAccess WebAccess Mobile Niezbędny w każdym systemie GroupWise. Składniki te wymagają zainstalowania przed wszelkimi innymi elementami. Zapewnia dostęp do skrzynek pocztowych za pomocą przeglądarek internetowych na komputerach osobistych, tabletach i urządzeniach mobilnych. Calendar Publishing Host Zapewnia publiczny dostęp za pomocą przeglądarek internetowych do kalendarzy GroupWise oraz informacji o wolnych i zajętych terminach. Monitor Umożliwia administratorom monitorowanie agentów GroupWise. Klient GroupWise Zapewnia dostęp do skrzynek pocztowych na komputerach osobistych z systemem Windows; możliwe jest łatwe wdrożenie dla wszystkich użytkowników GroupWise według dogodnego harmonogramu.

9 A r c h i t e k t u r a s y s t e m u G r o u p W i s e System GroupWise składa się z wielu składników. Dobra znajomość poszczególnych elementów ułatwia skuteczne zarządzanie systemem GroupWise. Architektura agentów Agenty GroupWise zapewniają transport poczty w systemie GroupWise oraz pomiędzy nim a Internetem. Agent POA (Post Office Agent) jest uruchamiany dla każdej poczty. POA dostarcza listy do skrzynek użytkowników. Agent MTA (Message Transfer Agent) jest uruchamiany dla każdej domeny. MTA przekazuje listy między pocztami i innymi domenami. Agent GWIA (GW Internet Agent) jest uruchamiany dla co najmniej jednej domeny w systemie GroupWise. GWIA komunikuje się z hostami SMTP w Internecie, wysyłając i odbierając listy użytkowników nie stanowiących części systemu GroupWise. Agent DVA (Document Viewer Agent) jest uruchamiany dla co najmniej jednej poczty. DVA zamienia dołączone pliki dokumentów z rozmaitych formatów oryginalnych na format HTML w celu zindeksowania przez POA i przeglądania za pomocą GroupWise WebAccess.

10 t Architektura GroupWise Administration Service GroupWise Administration Service obsługuje konsolę administracyjną, realizowaną za pomocą przeglądarki. Konsola administracyjna udostępnia globalny obraz systemu GroupWise, umożliwia konfigurowanie i dostosowywanie obiektów GroupWise (domen, poczt, użytkowników, MTA, POA, GWIA, DVA itd.), a także udostępnia szereg narzędzi do zarządzania systemem GroupWise. Usługa Administration Service jest uruchamiana na każdym serwerze obsługującym domenę lub pocztę. Usługi te na poszczególnych serwerach łączą się między sobą, a także z agentami na swoich serwerach. Możliwy jest dostęp do konsoli administracyjnej na dowolnym serwerze domeny. W przypadku poczty konieczny jest dostęp do konsoli administracyjnej domeny, do której należy poczta. Architektura GroupWise WebAccess WebAccess zapewnia użytkownikom GroupWise dostęp do skrzynek pocztowych za pomocą przeglądarek. Zintegrowana z serwerem webowym aplikacja WebAccess łączy się z przeglądarką użytkownika za pośrednictwem Internetu, zaś wewnątrz systemu komunikuje się z agentem POA pobierając dane ze skrzynki pocztowej oraz z agentem DVA, który zapewnia konwersję załączonych dokumentów na kod HTML w celu przeglądania. Architektura hosta Calendar Publishing Host Calendar Publishing (CalPub) umożliwia przeglądanie kalendarzy użytkowników GroupWise za pomocą przeglądarek. Zintegrowana z serwerem webowym aplikacja hosta CalPub łączy się z przeglądarką użytkownika za pośrednictwem Internetu. Wewnątrz systemu komunikuje się z agentem POA pobierając dane kalendarza ze

11 skrzynki pocztowej. Host CalPub wymaga dostępu do serwera LDAP, takiego jak NetIQ edirectory lub Microsoft Active Directory, w celu uwierzytelnienia administratora do konsoli administracyjnej CalPub. Architektura Monitora Monitor umożliwia monitorowanie agentów GroupWise spoza firewalla za pomocą przeglądarki. Agent Monitor gromadzi informacje o stanie agentów GroupWise. Zintegrowana z serwerem webowym aplikacja Monitor komunikuje się z przeglądarką za pośrednictwem Internetu i udostępnia konsolę monitora poza firewallem. Agent Monitor udostępnia również swą własną konsolę monitora wewnątrz firewalla. W y p r ó b u j s a m m o ż l i w o ś c i N o v e l l G r o u p W i s e! Wersję testową GroupWise można pobrać spod adresu download.novell.com. Umożliwia ona zbudowanie testowego systemu GroupWise, zawierającego dowolną liczbę domen, poczt i użytkowników. Wersja testowa nie jest ograniczona czasowo, jednak nie można jej legalnie instalować i eksploatować w środowisku produkcyjnym. P o d s u m o w a n i e W erze restrykcyjnych przepisów i ochrony danych GroupWise wyróżnia się spośród wielu innych pakietów pocztowych jako bezpieczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające pełną kontrolę nad bezpieczeństwem komunikacji i danych. GroupWise 2014 to kompleksowe narzędzie wspomagające produktywność, spełniające potrzeby zarówno użytkowników końcowych, jak i informatyków oraz osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji. Jest rozwiązaniem oferującym typową dla chmury ekonomiczność i łatwość zarządzania bez utraty kontroli nad danymi. Zapewnia niezrównane bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej i pełne panowanie nad kwestiami zgodności z wymogami przepisów. Mając Novell GroupWise 2014 większość spraw załatwiasz od ręki! Więcej informacji o tym systemie zamieszczono na stronie Novell Sp. z o.o. ul. Postępu 21, Warszawa tel , infolinia Novell, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Novell, logo Novell i nazwa GroupWise są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Novell, Inc. w USA i innych krajach. * Pozostałe znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.

GroupWise. Novell 6.5. www.novell.com SZYBKI START

GroupWise. Novell 6.5. www.novell.com SZYBKI START Novell GroupWise 6.5 SZYBKI START www.novell.com Program Novell GroupWise 6.5 jest wieloplatformowym systemem poczty elektronicznej, przeznaczonym dla dużych firm. Umożliwia on bezpieczną obsługę wiadomości,

Bardziej szczegółowo

IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów

IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Oprogramowanie IBM IBM Collaboration Solutions IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Październik 2011 2 IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Spis treści 3 Przegląd 5 Oprogramowanie Sametime:

Bardziej szczegółowo

SUSE Linux Enterprise Desktop 10

SUSE Linux Enterprise Desktop 10 Analiza produktu www.novell.pl SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SPIS TREŚCI SUSE LINUX ENTERPRISE 10... 3 SUSE LINUX ENTERPRISE DESKTOP... 3 KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA... 4 WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI... 4 Największa

Bardziej szczegółowo

Lepsza współpraca dzięki wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniom opartym na chmurze obliczeniowej

Lepsza współpraca dzięki wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniom opartym na chmurze obliczeniowej Office 365 dla szkół Lepsza współpraca dzięki wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniom opartym na chmurze obliczeniowej Microsoft Office 365 dla instytucji edukacyjnych oferuje szkołom rozbudowane usługi do

Bardziej szczegółowo

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2007 PRZEWODNIK PO PRODUKCIE

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2007 PRZEWODNIK PO PRODUKCIE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2007 PRZEWODNIK PO PRODUKCIE Coraz częściej pracownicy do obsługi kluczowych potrzeb komunikacyjnych wykorzystują pocztę e-mail. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania i wykorzystania

Bardziej szczegółowo

Rodzina produktów IBM Lotus Notes i Domino IBM DB2 Document Manager

Rodzina produktów IBM Lotus Notes i Domino IBM DB2 Document Manager Rodzina produktów IBM Lotus Notes i Domino IBM DB2 Document Manager Szybka i bezpieczna wymiana informacji wewnątrz firmy, z partnerami zewnętrznymi oraz sprawny obieg dokumentów i automatyzacja procesów

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365 omówienie usług

Microsoft Office 365 omówienie usług Microsoft Office 365 omówienie usług Wszystkie niezbędne funkcje w jednym miejscu. Oferta Office 365 łączy usługi biurowe firmy Microsoft w chmurze w pojedynczym bardzo bezpiecznym, niezawodnym i wszechstronnym

Bardziej szczegółowo

Microsoft Windows Small Business Server 2003. Przegląd funkcjonalności

Microsoft Windows Small Business Server 2003. Przegląd funkcjonalności Microsoft Windows Small Business Server 2003 Przegląd funkcjonalności Informacje zawarte w niniejszym dokumencie stanowią odzwierciedlenie poglądu firmy Microsoft Corporation na omawiane zagadnienia z

Bardziej szczegółowo

Novell Service Desk. Broszura informacyjna. Zarządzanie pomocą techniczną według dobrych praktyk ITIL. www.novell.pl

Novell Service Desk. Broszura informacyjna. Zarządzanie pomocą techniczną według dobrych praktyk ITIL. www.novell.pl Broszura informacyjna www.novell.pl ROZWIĄZANIA DLA UŻYTKOWNIKÓW KOŃCOWYCH Novell Service Desk Zarządzanie pomocą techniczną według dobrych praktyk ITIL t Zw iększ skuteczność pomocy technicznej Novell

Bardziej szczegółowo

SmartCloud Notes. Administrowanie programem SmartCloud Notes: Środowisko hybrydowe Marzec 2015

SmartCloud Notes. Administrowanie programem SmartCloud Notes: Środowisko hybrydowe Marzec 2015 SmartCloud Notes Administrowanie programem SmartCloud Notes: Środowisko hybrydowe Marzec 2015 SmartCloud Notes Administrowanie programem SmartCloud Notes: Środowisko hybrydowe Marzec 2015 Uwaga Przed

Bardziej szczegółowo

DocuWare 5 ProductInfo 1

DocuWare 5 ProductInfo 1 DocuWare 5 ProductInfo Profesjonalny system Enterprise Content Management DocuWare to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania dokumentami klasy Enterprise Content Management. DocuWare zapewnia szybki

Bardziej szczegółowo

DocuWare 5 ProductInfo 1

DocuWare 5 ProductInfo 1 DocuWare 5 Product Info Profesjonalny system Enterprise Content Management DocuWare to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania dokumentami klasy Enterprise Content Management. DocuWare zapewnia szybki

Bardziej szczegółowo

MODUŁ 5: NOVELL NPOWER SIECI I PAMIĘĆ MASOWA. Potencjalny rynek zbytu

MODUŁ 5: NOVELL NPOWER SIECI I PAMIĘĆ MASOWA. Potencjalny rynek zbytu MODUŁ 5: NOVELL NPOWER SIECI I PAMIĘĆ MASOWA Witamy w piątym module kursu na Autoryzowanego Sprzedawcę Produktów Novella, zatytułowanym Sieci i pamięć masowa! Można się z niego dowiedzieć, jak Novell pomaga

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino

Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino Oprogramowanie IBM Rozwiązania do pracy grupowej Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino Jak lepiej tworzyć, komunikować, współpracować 2 Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino Odkryj możliwości platformy

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie Do Środowiska Lotus Domino

Wprowadzenie Do Środowiska Lotus Domino LOTUS DOMINO Plan Prezentacji Wprowadzenie Do Środowiska Lotus Domino (1) Wstęp (2) Aplikacje składowe środowiskadomino (3) Najważniejsze serwery uruchamiane w ramach środowiska (4) Zakres funkcjonalny

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Corporation Wrzesień 2006 Informacja zawarta w tym dokumencie reprezentuje obecny pogląd Microsoft Corporation na sprawy poddane dyskusji od

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym. w trybie przetargu nieograniczonego

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym. w trybie przetargu nieograniczonego Znak sprawy: TZ/370/32/11 SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na nabycie licencji na oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I. Cel realizacji zamówienia Celem głównym zamówienia pn: System poczty elektronicznej dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego jest

Bardziej szczegółowo

MODUŁ 4: NOVELL NPOWER ROZWIĄ ZANIA WSPOMAGAJĄ CE PRACĘ ZESPOŁ OWĄ. Problemy biznesowe. Potencjalny rynek zbytu

MODUŁ 4: NOVELL NPOWER ROZWIĄ ZANIA WSPOMAGAJĄ CE PRACĘ ZESPOŁ OWĄ. Problemy biznesowe. Potencjalny rynek zbytu MODUŁ 4: NOVELL NPOWER ROZWIĄ ZANIA WSPOMAGAJĄ CE PRACĘ ZESPOŁ OWĄ Prezentujemy Moduł 4 kursu na Autoryzowanego Sprzedawcę Produktów Novella. Obejmuje on Rozwiązania wspomagające pracę zespołową, które

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Zakres przedmiotu zamówienia

Szczegółowy Zakres przedmiotu zamówienia INS/BI-31/2012 Załącznik nr 7 do SIWZ Szczegółowy Zakres przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest budowa nowoczesnej infrastruktury informatycznej poprzez zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Novell Vibe 3.2. Broszura informacyjna. Usprawnij organizację zespołów, wspólną pracę z dokumentami i gromadzenie wiedzy w firmie. www.novell.

Novell Vibe 3.2. Broszura informacyjna. Usprawnij organizację zespołów, wspólną pracę z dokumentami i gromadzenie wiedzy w firmie. www.novell. Broszura informacyjna www.novell.pl END USER COMPUTING Novell Vibe 3.2 Usprawnij organizację zespołów, wspólną pracę z dokumentami i gromadzenie wiedzy w firmie T W i ę k s z a p r o d u k t y w n o ś

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Możliwość adaptacji... 2. Otwartość... 3. Niezawodność... 6. Współpraca... 8. Technologia.NET...11

SPIS TREŚCI. Możliwość adaptacji... 2. Otwartość... 3. Niezawodność... 6. Współpraca... 8. Technologia.NET...11 MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION /STRUKTURA TECHNOLOGII Struktura technologii systemu Navision stanowi zbiór rozwiązań informatycznych, tworzących platformę użytkową systemu Microsoft Business Solutions

Bardziej szczegółowo

Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach

Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach Broszura o produkcie WSPÓŁPRACA W GRUPIE ROBOCZEJ Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach Bliższe spojrzenie na pakiet Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition

Bardziej szczegółowo

Office 365 prosty przepis na nowoczesną firmę. Podręcznik użytkownika.

Office 365 prosty przepis na nowoczesną firmę. Podręcznik użytkownika. Office 365 prosty przepis na nowoczesną firmę. Podręcznik użytkownika. KATHERINE MURRAY Spis treści Wstęp 7 Katherine Murray autorka książek o Microsoft Office 7 Microsoft Office 365 dla kogo został stworzony

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT SECURITY dla systemu ANDROID

ESET ENDPOINT SECURITY dla systemu ANDROID ESET ENDPOINT SECURITY dla systemu ANDROID Podręcznik użytkownika (dotyczy produktu w wersji 2.0 i nowszych) Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT SECURITY ESET, spol.

Bardziej szczegółowo

Profesjonalny system Enterprise Content Management

Profesjonalny system Enterprise Content Management DocuWare Product Info Profesjonalny system Enterprise Content Management DocuWare to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania dokumentami klasy Enterprise Content Management. DocuWare zapewnia szybki dostęp

Bardziej szczegółowo

Kaspersky Security Center 10.0

Kaspersky Security Center 10.0 Kaspersky Security Center 10.0 PRZEWODNIK INSTALACJI W E R S J A A P L I K A C J I : 1 0. 0 Drogi Użytkowniku, dziękujemy za wybranie naszego produktu. Mamy nadzieję, że ten podręcznik będzie pomocny podczas

Bardziej szczegółowo

Worry-Free Business Security6

Worry-Free Business Security6 Worry-Free Business Security6 TM for Small and Medium Business Podręcznik administratora Firma Trend Micro Incorporated zastrzega sobie prawo do wprowadzania, bez wcześniejszej zapowiedzi, zmian w tym

Bardziej szczegółowo

NetIQ Access Manager. Broszura informacyjna. Kontrola dostępu, zarządzanie regułami, zapewnienie zgodności. www.netiq.pl

NetIQ Access Manager. Broszura informacyjna. Kontrola dostępu, zarządzanie regułami, zapewnienie zgodności. www.netiq.pl Broszura informacyjna www.netiq.pl ZARZĄDZANIE TOŻSAMOŚCIĄ I BEZPIECZEŃSTWO NetIQ Access Manager Kontrola dostępu, zarządzanie regułami, zapewnienie zgodności Wprowadzenie Konkurencyjność współczesnej

Bardziej szczegółowo

Novell. Open Workgroup Suite Small Business Edition. Podręcznik administrowania i instalowania 2 maj 2008 2.0. novdocx (pl) 27 June 2008

Novell. Open Workgroup Suite Small Business Edition. Podręcznik administrowania i instalowania 2 maj 2008 2.0. novdocx (pl) 27 June 2008 Podręcznik administrowania i instalowania 2 maj 2008 Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition 2.0 www.novell.com Podręcznik administrowania i instalowania programu Novell Open Workgroup Suite

Bardziej szczegółowo