PRZEWODNIK PO PROGRAMIE

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRZEWODNIK PO PROGRAMIE"

Transkrypt

1 PRZEWODNIK PO PROGRAMIE

2 HBI On-line dzięki wielu kryteriom wyszukiwania i szerokiej gamie informacji, w szybki i łatwy sposób pozwala wyselekcjonować potencjalnych klientów. Stanowi niezbędną pomoc w pozyskiwaniu nowych kontrahentów działających na polskim rynku. LOGOWANIE Na stronie głównej w prawym górnym rogu znajduje się pole logowania Aby zalogować się do bazy należy wypełnić pola Użytkownik oraz Hasło, a następnie nacisnąć Zaloguj. Po zalogowaniu znajdują się informacje na temat nazwy użytkownika, liczby logowań oraz daty ważności. Moje HBI umożliwia zmianę profilu użytkownika, Wyloguj pozwala na wylogowanie się z profilu. WYSZUKIWANIE DANYCH W celu odnalezienia interesujących Cię firm w bazie HBI On-line stworzone zostały dwa rodzaje wyszukiwań informacji. WYSZUKIWANIE PROSTE Na stronie głównej zamieszczona zostala wyszukiwarka, w której w prosty sposób możesz odnaleźć interesującą Cię firmę.

3 W polu Poszukiwany tekst wpisujemy słowo lub słowa należące do kategorii: nazwa firmy, miejscowość, województwo, opis branży działalności, opis działalności, opis marek handlowych, opis produktów i usług. Wyszukiwanie po większej liczbie kryteriów możliwe jest po zalogowaniu do bazy. Zaznaczenie Wybranie jednego z trzech możliwych pól wpływa na wyniki wyszukiwania: Wszystko wyświetlone zostają rekordy, które zawierają wszystkie wyszukiwane słowa, Lub wyświetlone zostają rekordy zawierające obydwa wszystkie wyrazy lub przynajmniej jedno z nich, Specjalne wyszukuje informacje sprecyzowane poprzez operatory logiczne (spis operatorów na końcu instrukcji, patrz Przykłady i objaśnienia). WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE Opcja wyszukiwania zaawansowanego dostępna jest dopiero po zalogowaniu sie do bazy. Po zalogowaniu sie do bazy lub wybraniu opcji Wyszukiwanie zaawansowane, w oknie wyszukiwania na stronie głównej, po lewej stronie ekranu ukazują się pola wyszukiwania. Wyszukiwanie zaawansowane pozwala na bardziej efektywne znalezienie interesujących Cię firm dzięki przeszukiwaniu wyłącznie po określonych kryteriach. Opcja umożliwia również wyszukiwanie tylko tych firm, które posiadają w swoim profilu: informacje na temat produktów, adres lub adres strony www.

4 KRYTERIA WYSZUKIWANIA 1. Nazwa firmy Tekst wpisany w pole pozwala na wyszukanie firm po nazwie. Słowo wyszukiwane jest niezależnie od tego, w którym miejscu nazwy firmy się ono znajduje. 2. Działalność W pole wpisujemy treść związaną z działalnością poszukiwanej firmy. WAŻNE! Im dokładniejsze słowo, tym trafniejszy wybór. 3. Miasto Pole umożliwia wpisanie nazwy miejscowości, w której znajduje się firma. Naciśnięcie strzałki obok wypełnianego pola umożliwia wybór miasta z listy. Kliknięcie na wyszukane miasto spowoduje dodanie go do kryteriów wyszukiwania w pole Miasto. 4. Ulica Pole umożliwia wyszukanie firmy poprzez nazwę ulicy, na której się znajduje. Dla dokładniejszego wyszukania, nazwę ulicy należy wypełniać łącznie z polem Miasto. 5. Województwo / Powiat W celu wyboru województwa/powiatu, należy kliknąć strzałkę obok pola wyszukiwania. Otworzona zostanie lista województw wraz z należącymi do nich powiatami. Aby dodać województwo/powiat do kryteriów wyszukiwania, należy nacisnąć liczbę znajdującą się po lewej stronie województwa/powiatu z listy wyszukiwania.

5 6. Numer NIP Wyszukanie po numerze NIP pozwala na dokładne odnalezienie interesującej Cię firmy. WAŻNE! Numer NIP wprowadzamy w sposób ciągły, bez odstępów i myślników. Poprawnie: Niepoprawnie: lub Numer Identyfikacji Podatkowej NIP dziecięciocyfrowy kod służący do identyfikacji podmiotów płacących podatki w Polsce. Każda firma posiada swój własny, unikalny numer. 7. Forma prawna/własność Pole działa analogicznie do pola Miasto czy Województwo/Powiat. Naciśnięcie strzałki obok wypełnianego pola umożliwia wybór formy prawnej/ własności z listy. Aby dodać formę prawną/własność do kryteriów wyszukiwania, należy nacisnąć liczbę znajdującą się po lewej stronie formy prawnej/własności z listy wyszukiwania. Aby zaznaczyć więcej niż jedną formę prawną/własność, wystarczy kliknąć na kilka interesujących nas liczb.

6 8. Klasyfikacja CPV Aby dodać Klasyfikację CVP do kryteriów wyszukiwania, należy kliknąć liczbę znajdującą się po lewej stronie danej klasyfikacji. Zakładka umożliwia również opcję wyszukiwania: W puste pole wystarczy wpisać interesującą nas branżę (np. budownictwo) i nacisnąć Szukaj. Pokażą się wszystkie wyniki - kody CPV zawierające to słowo w swoim opisie. Korzystanie z kodu jest najkorzystniejsze, gdy stosowane w połączeniu z innymi kryteriami, jak np. Miasto lub Wojewódzwo/Powiat. CPV to tzw. Wspólny słownik zamówień" stanowiący jednolity system klasyfikacji zamówień publicznych, którego celem jest standaryzacja pozycji stosowanych przez instytucje i podmioty zamawiające przy opisywaniu przedmiotów zamówień publicznych. 9. Główna Branża EKD Kozystanie z pola jest analogiczne do korzystania z pola Klasyfikacja CVP (patrz Klasyfikacja CVP). 10. Branża EKD Kozystanie z pola jest analogiczne do korzystania z pola Klasyfikacja CVP (patrz Klasyfikacja CVP). 11. Obrót Aby wyszukać według określonego obrotu, należy po naciśnięciu strzałki obrotu. wybrać jednen z zakresów WAŻNE! Wpisanie dowolnego zakresu w pustym polu nie pozwoli na wyszukiwanie.

7 12. Liczba zatrudnionych Pole działa analogicznie do pola Obrót (patrz Obrót). 13. Rok zatrudnienia, Zatrudnienie, Rok obrotu, Obrót, Kapitał, Ilość oddziałów Wyszukanie w tej kategorii następuje dwustopniowo. Najpierw rozwijamy strzałkę w pierwszym polu i wybieramy jedną z opcji: > więcej niż = dokładnie < mniej niż Następnie, w kolejnym polu wpisujemy liczbę w milionach złotych. 14. Kraje eksportu Pole pozwala na odnalezienie firmy w zależności od krajów, do których firma eksportuje. W celu dodatnia kraju, po naciśnięciu strzałki należy kliknąć interesujące nas nazwy krajów. Możliwe jest dodanie więcej niż jednego kraju. 15. Kraje importu Pole działa analogicznie do pola Kraje eksportu (patrz Kraje eksportu). 16. Marka Samochodu Pole pozwala na odnalezienie firm posiadających wpisane marki samochodów. 17. Dowolny tekst Pole pozwala znaleźć firmy, które w swoim profiluy zawierają dowolnie interesujący nas tekst.

8 18. Dodatkowe kryteria Zaznaczenie odpowiednich pól powoduje wyszukanie wyłacznie tych firm, króre spełaniają zaznaczone kryteria. Jedynie z produktami wyszukane są firmy, które w profilu prezentują swoje produkty. Jedynie z wyszukane są firmy, które w profilu firmy posiadają zapisany adres . Jedynie z www - wyszukane są firmy, które w profilu firmy posiadają zapisany adres www. Importerzy - wyszukane są firmy, które importują produkty z innych krajów. Eksporterzy - wyszukane są firmy, które eksportują produkty z innych krajów. 19. Szukaj / Zapisz Po określeniu wszystkich kryteriów należy kliknąć przycisk W celu zapisania zdefiniowanych kryteriów należy kliknać przycisk wykonanie zapytania bez ponownego wpisywania kryteriów.. Opcja pozwala na ponowne ZMIANA WYSZUKIWANIA Pod polami wyszukiwania znajdują się przyciski umozliwiające zmianę wyszukiwania.

9 Modyfikuj kryteria Kliknięcie powoduje przeniesienie do formularza wyboru pól do wyszukiwania. Zmiana zaznaczenia Wszystkie dostępne na Wybór, pozwala na określenie tylko tych pól wyszukiwania, które są dla nas interesujące, a następnie zastwierdzenie kryteriów poprzez kliknięcie Zapisz ustawienia. Za każdym razem po zalogowaniu się do bazy HBI On-line, formularz wyszukiwania będzie zawierał wcześniej wybrane kryteria. Aby przywrócić wszystkie kryteria wyszukiwania, należy spowrotem zaznaczyć Wszystkie dostępne. Wyczyść kryteria wyszukiwania Kliknięcie linku usuwa wszystkie wcześniej wpisane w pola formularza kryteria. Wstecz do prostego wyszukiwania Kliknięcie linku powoduje przeniesienie do strony głównej hbi.pl, gdzie znajduje się wyszukiwarka prostego wyszukiwania. Pomoc Kliknięcie linku powoduje przeniesienie do zakładki zawierającej odpowiedzi na najczęstsze zapytania.

10 WYNIKI WYSZUKIWANIA Wyniki wyszukiwania pojawiają się w postaci listy. Początek listy zawiera zawsze te firmy, które zakupiły pakiet usług zawierający prezentację oraz polecane. Posiadają one również możliwość prezentacji własnego loga. Na liście firm znajduje się: nazwa firmy, ikona adresu mail i www (o ile taka informacja znajduje sie w profilu firmy) oraz adres firmy. W dolnej części znajdują się informacje dostępne w profilu firmy. Kliknięcie na odpowiednią kategorię (np Menedżerowie) powoduje automatyczne przeniesienie do wybranych danych w profilu firmy. Otworzenie pełnego profilu firmy następuje poprzez kliknięcie w nazwę firmy.

11 Nawigacja po wynikach wyszukiwania Nad listą wyszukiwania znajduje sie belka do nawigacji po wynikach wyszukiwania Nawigacja pozwala na: Sortuj Przeniesienie na poprzednią / następną stronę listy wynikowej Zakres wyświetlanych firm od do oraz łączna ilość firm spełniających kryteria. Nowe wyszukiwanie Nowe wyszukiwania Modyfikację wpisanych wcześniej kryteriów - Modyfikacja Funkcja umozliwia sortowanie wyników wyszukiwania według interesujących nas kryteriów spośród: Nazwa, Miasto, Kapitał, Obrót, Zatrudnienie. Aby dokonać sortowania, na górnym pasku nalezy kliknąć strzałkę w polu Sortuj i wybrać jedną z kategorii. Eksport Funkcja dostępna jedynie firmom z dostępem do HBI On-line z możliwością eksportu. Aby dokonać sortowania, na górnym pasku nalezy kliknąć przycisk umożliwia eksport danych znajdujących się w bazie w postaci pliku Excel (.xls) Przycisk Eksport powoduje przeniesienie do formularza eksportowania danych.. Opcja eksportu

12 W tym miejscu wybieramy typ eksportu jaki nas interesuje, określamy jego nazwę i podajemy adres e- mail, na który przyjdzie informacja o pomyślnym wyniku eksportu oraz dalsze wskazówki w jaki sposób pobrać wyeksportowane dane. Czerwony komunikat Twój kredyt eksportu jest za mały. Proszę, zmniejsz liczbę eksportowanych firm, oznacza, że należy zmniejszyć liczbę wyszukiwanych firm lub skontaktować się z opiekunem w kwestii dodatkowych rekordów do eksportu.

13 PROFIL FIRMY Profil firmy podzielony jest na kilka części: 1. Dane podstawowe, 2. Dane kontaktowe, 3. Opis działalności i kody branżowe, 4. Nazwy produktów, usług i marek, 5. Powiązania prawne i własnościowe, 6. Kadra zarządzająca, 7. Dane finansowe, 8. Działalność międzynarodowa, 9. Prezentacja firmy, 10. Notatki, 11. Wskaźnik Rozwoju Firmy. Przy każdej części, po lewej stronie znajduje się przycisk plus (+) zwinięcie i rozwinięcie każdej sekcji., pozwalający na Dane podstawowe Ta część zawiera dane: nazwa firmy, numer NIP, numer KSR, adres, adres do korespondencji, wykaz danych dostępnych w profilu firmy (produkty, powiązania prawne.) o kliknięcie odpowiedniego linku, powoduje przeniesienie do odpowiedniej części. Link do mapy, Logo firmy opcjonalnie,

14 Dane kontaktowe W tej części znajdują się informacje o numerach telefonów, faksów, adresach i stronach www. Adresy lub www są aktywne, co oznacza, że po naciśnięciu linku następuje otwarcie okienka poczty lub przeniesienie na stronę. Opis działalności i kody branżowe Część profilu zawierająca opis działalności firmy zgodnie z klasyfikacją EKD i CPV. Kody CPV są aktywne, co oznacza, że naciśnięcie linku spowoduje przeniesienie do listy wyszukiwania firm o tym samym kodzie CPV. Nazwy produktów, usług i marek

15 Sekcja zawiera wymienione, oferowane przez daną firmę produkty. Kliknięcie na aktywną nazwę produktu powoduje otwarcie okna ze szczegółowym jego opisem. Opis może zawierać zdjęcie produktu. Wtedy obok nazwy pojawi się ikonka aparatu. Powiązania prawne i własnościowe Sekcja zawiera informacje na temat formy prawnej, formy własności, daty założenia/przekształcenia firmy. Zamieszczone są tu również dane na temat właścicieli i organów statutowych oraz ich procentowy udział w firmie. Karda zarządzająca Tutaj znajdują się informacje na temat osób decyzyjnych w firmie. Podane jest imię i nazwisko, stanowisko oraz branża, którą zajmuje w firmie dana osoba. Dane finansowe W tej sekcji znajdują się podstawowe dane finansowe na temat firmy z podziałem na Obrót i Zysk oraz Zatrudnienie. Dane przedstawione w postaci tabeli i wykresu, w łatwy sposób pozwalają na sprawdzenie danych oraz zauważenie tendencji spadkowej lub wzrostowej w firmie na przestrzeni lat.

16 Brak informacji w danej rubryce oznacza, że HBI nie jest w ich posiadaniu. Działalność międzynarodowa firmy W sekcji tej zawarte są informacje na temat krajów powiązanych z działalnością firmy. Głównie dotyczy to krajów do których eksportuje i z których importuje firma.

17 Inne prezentacje firmy Sekcja zawiera informacje prasowe dotyczące danej firmy oraz uzyskanych przez nią certyfikatów. Linki do artykułów prasowych są aktywne, dzięki temu po kliknięcie linku umożliwia przeczytanie całego artykułu. Notatki Po prawej stronie profilu firmy znajduje się pole zapisywania notatek Funkcja umożliwia wielokrotne zapisywanie własnych notatek na temat wyszukanej firmy. Odczytanie notatek możliwe jest po ponownym zalogowaniu do bazy. Wyszukiwanie zaawansowane umożliwia wyszukanie firm po tekście zapisanym w notatkach. Wskaźnik Rozwoju Firmy Po wejściu na profil firmy, po prawej stronie ekranu pokazuje się Wskaźnik Rozwoju Firmy. Jest to to wystawiany na podstawie danych zawartych w bazie HBI miernik tego, w jaki sposób rozwija się określona firma.

18 Obliczany jest na podstawie trzech odrębnie ocenianych części składowych wyznaczających rozwój firmy, wśród których HBI bierze pod uwagę: Zatrudnienie, Obrót, Zysk. Jeżeli HBI posiada wszystkiewyżej wymienione dane, obliczany i wystawiany jest wskaźnik, który wskazuje na stopień rozwoju firmy w ostatnich latach W przypadku braku danych w profilu firmy pokazuje się okno nie posiadające wystawionego wskaźnika z napisem Jaki wskaźnik osiągnęła Twoja firma? Pod każdą wersją wskaźnika znajduje się przycisk zaktualizuj dane, który po kliknięciu przenosi do ankiety, którą firma może wypełnić sama za siebie, a następnie przesałać do HBI w celu zaktualizowania danych. Każda wersja wskaźnika zawiera również przycisk Poznaj metodologię badania, który po naciśnięciu otwiera okno z metodologią badania zawierającą dokładne informacje na temat sposobu wyliczenia Wskaźnika.

19 MOJE HBI Zakładka umożliwiająca użytkownikowi wprowadzanie i zmianę indywidualnych ustawień takich jak: edytowanie profilu firmy, wgląd w monitorowane firmy, zarządzanie eksportem (dla firm, które wykupiły pakiet HBI On-line z możliwością eksportu). Wejście w zakładkę możliwe jest poprzez kliknięcie linku Moje HBI w prawym górnym rogu. Monitorowane firmy Sekcja umożliwia użytkownikom monitorowanie wybranych firm. W razie aktualizacji danych na temat monitorowanej firmy, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Jeżeli aktualizacja danych na temat firmy nastąpiła w przeciągu ostatnich 30 dni, obok firmy pojawia się zielona kulka. Funkcja pozwala na oszczędność czasu poprzez ponowne sprawdzanie tylko tych firm, w których dane uległy zmianie. Aby dodać firmę do firm monitorowanych, po wejściu na profil firmy należy zaznaczyć rubrykę Monitoring w belce znajdującej się w górnej części strony Aby usunąć firmę z listy monitorowanych firm, należy na liście monitorowanych firm kliknąć następnie usuń przy odpowiedniej firmie., a Informacje prasowe Sekcja zawiera bieżące informacje ukazujące się w prasie na temat firm znajdujących się w bazie HBI.

20 Kliknięcie powoduje przeniesienie do ustawień, gdzie możliwe jest określenie grup na temat których chcemy otrzymywać informacje prasowe. Profil firmy Sekcja poświęcona jest informacjom na temat firmy, którą reprezentujesz. Zawiera takie informacje jak: kod wskazujący, nazwa firmy, adres firmy. Niżej zamieszczone linki umożliwiają wyświetlenie oraz edycje profilu firmy. Jeżeli link edycji jest aktywny możesz dokonać edycji własnego profilu poprzez wprowadzenie do formularza aktualnych danych na temat swojej firmy. Eksport danych Opcja dostępna wyłącznie dla firm, które posiadają dostęp do HBI wraz z możliwością eksportu danych w ilości 50 tys. lub 100 tys. rekordów. Opcja eksportu umożliwia eksport danych znajdujących się w bazie w postaci pliku Excel (.xls)

21 Aby dodać firmę do listy do eksportu, tak jak w przypadku monitoringu, w belce nad profilem firmy należy zaznaczyć rubrykę Do eksportu. Aby wyeksportować dane na temat zaznaczonych firm w sekcji Eksport danych klikamy Wyświetl listę. Zostajemy przeniesieni do listy firm oznaczonych dla eksportu. Po lewej stronie zaznaczamy firmy, które mają zostać wyeksportowane. Jeżeli chcemy wyeksportować wszystkie firmy znajdujące się na obecnej stronie firm (Nie na całej liście firm do eksportu!), na belce znajdującej się nad listą firm klikamy przycisk plus +. Przycisk minus - oznacza odznaczenie firm znajdujących się na danej stronie, a przycisk Odznacz wszystkie firmy powoduje odznaczenie wszystkich firm z całej listy do eksportu. Aby zakończyć wybór klikamy przycisk Eksport lub Zapisz. Przycisk Eksport powoduje przeniesienie do formularza eksportowania danych W tym miejscu wybieramy typ eksportu jaki nas interesuje, określamy jego nazwę i podajemy adres e- mail, na który przyjdzie informacja o pomyślnym wyniku eksportu oraz dalsze wskazówki w jaki sposób pobrać wyeksportowane dane. Czerwony komunikat Twój kredyt eksportu jest za mały. Proszę, zmniejsz liczbę eksportowanych firm, oznacza, że należy zmniejszyć liczbę wyszukiwanych firm lub skontaktować się z opiekunem w kwestii dodatkowych rekordów do eksportu.

22 Przycisk Zapisz służy zapisaniu wybranych do eksportu firm. Zapisaną listę znaleźć można w Moje HBI / Eksport danych / Zdefiniowane dane eksportu. Dodatkowe dane na temat eksportu znajdziesz klikając przycisk znajdujący się w sekcji Eksport danych. Ustaw liczbę firm na stronie Sekcja pozwala za zmniejszenie lub zwiększenie liczby firm, które mają się pokazywać na jednej stronie. Zdefiniowane zapytania Sekcja pozwala na przechowywanie wcześniejszych kryteriów wyszukiwania. W formularzu wyszukiwania, po wypełnieniu interesujących nas pól, można je zapamiętać klikając na Zapisz. Aby ponownie przywołać kryteria wystarczy kliknąć na ich nazwę w sekcji Zdefiniowane zapytania.

23 PRZYKŁADY I OBJAŚNIENIA Poniżej znajdują się objaśnienia skrótów przydatnych do wyszukiwania w wyszukiwaniu prostym po zaznaczeniu opcji Specjalne bazy danych wyszukane zostaną profile, które zawierają przynajmniej jedno z podanych słów. Przykład: bazy danych wśród znalezionych będą pozycje zawierające albo obydwa słowa, albo tylko słowo: bazy lub słowo: danych. + (plus) - przed słowem oznacza, że dane słowa muszą zawierać wszystkie wybrane pozycje. Przykład: +bazy +danych: wybrane zostaną tylko te profile firm, które zawierają obydwa słowa równocześnie. Przykład: +bazy danych: wybrane zostaną tylko pozycje zawierające obydwa słowa równocześnie, ale słowo bazy ma większy priorytet. - (minus) - przed słowem oznacza, że dane słowo nie może być zawarte w żadnym ze znalezionych pozycji. Przykład: +bazy danych: wynikiem wyszukiwania będą tylko rekordy zawierające słowo: bazy i równocześnie nie zawierające słowa: danych. * (gwiazdka) - jest używana jako znak zastępujący jeden znak lub grupę znaków. Przykład: kierowan*: w wynikach wyszukiwania będą zapisy zawierające takie słowa jak: kierowane, kierowaniem, kierowanego, itp., a więc kierowan plus jakiekolwiek inne znaki, które po nich następują. - łańcuch znaków zamknięty w cudzysłowie zostanie wyszukany tylko w całości. Przykład: komputerowej bazy : wynikami poszukiwania będą tylko zapisy zawierające tekst podany w cudzysłowie (dokładnie w taki sam sposób). < > - to operatory używane w celu zmiany ważności poszukiwanego słowa. > operator podnosi ważność danego słowa, a < obniża ją. Przykład: > automat < internet : w początkowej części listy wyszukiwania będą rekordy zawierające słowo: automat. Dopiero później zostaną wyświetlone rekordy zawierające słowo: internet. ( ) (nawiasy)- łączą w jedną grupę słowa oraz użyte operatory. Przykład: +kierowanie+( > automat < internet): zostaną wyszukane rekordy zawierające słowa kierowanie i automat albo kierowanie i internet, jednak słowo automat ma większą ważność niż słowo internet, tzn. zapisy ze słowami: kierowanie i automat będą umieszczone wyżej niż rekordy ze słowami: kierowanie i internet. ~ - oznacza negacje obliczonej ważności danego słowa. Ten operator jest przydatny przy oznaczaniu niechcianych słów. Słowa z nim osiągną niższe wyniki niż pozostałe ale nie zostaną wykluczone z wyników. Przykład: baza ~danych: w wynikach wyszukiwania wyżej będą umieszczone rekordy zawierające samo słowo: bazy, a rekordy zawierające słowa: bazy i danych będą umieszczone na końcu listy wyszukiwania.

STRONA GŁÓWNA SERWISU

STRONA GŁÓWNA SERWISU STRONA GŁÓWNA SERWISU Serwis www.hbi.pl umożliwia dostęp do bazy danych poprzez przeglądarkę internetową. Umieszczona tu wyszukiwarka jest przeznaczona głównie dla klientów nie posiadających loginu oraz

Bardziej szczegółowo

Spis treści(aby przejść automatycznie do strony kliknij jej numer lub tytuł w spisie):

Spis treści(aby przejść automatycznie do strony kliknij jej numer lub tytuł w spisie): 1 Witamy! Dla ułatwienia poruszania się po naszym serwisie PressInfo prezentujemy poniższe wskazówki, które odpowiedzą na pytania:? Jak poruszać się po serwisie?? Jak skutecznie korzystać z wyszukiwarki

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika Spis treści:. Strona startowa MojeHR 2 2. 3 3. Okno rejestracji pracownika 4 4. Konto pracownika 9 5. Znajdź ofertę 0 6. Edycja informacji 7. Zmiana hasła 8. Edycja zdjęcia 2 9. Zobacz swoje CV 2 0. Edycja

Bardziej szczegółowo

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Rejestracja- MDK Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

1. Wprowadzenie...2. 1.1. Do czego służy system NepriX...2. 2. Program krok po kroku...2. 2.1. Logowanie do systemu...2

1. Wprowadzenie...2. 1.1. Do czego służy system NepriX...2. 2. Program krok po kroku...2. 2.1. Logowanie do systemu...2 Spis treści 1. Wprowadzenie...2 1.1. Do czego służy system NepriX...2 2. Program krok po kroku...2 2.1. Logowanie do systemu...2 2.2. Ważne ikony w systemie...3 2.3. Dodawanie kontraktu...4 2.4. Wystawianie

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor Strona0 1. Zaloguj się na konto IRF, na adres: http://irf-system.pl 2. Hasło można zmienić, klikając w ustawienia. Strona1

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków I. OGÓLNA OBSŁUGA GENERATORA WNIOSKÓW Rozpoczynanie pracy z generatorem przez nowych użytkowników Aby skorzystać z Generatora Wniosków należy posiadać konto

Bardziej szczegółowo

KASK by CTI. Instrukcja

KASK by CTI. Instrukcja KASK by CTI Instrukcja Spis treści 1. Opis programu... 3 2. Pierwsze uruchomienie... 4 3. Okno główne programu... 5 4. Konfiguracja atrybutów... 6 5. Nadawanie wartości atrybutom... 7 6. Wybór firmy z

Bardziej szczegółowo

Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej Formy ochrony przyrody oraz gospodarka zielenią

Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej Formy ochrony przyrody oraz gospodarka zielenią Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej Formy ochrony przyrody oraz gospodarka zielenią Instrukcja użytkownika Historia zmian Wersja Data Kto Opis zmian 1.0 2014-10-19

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA Panel administracyjny

INSTRUKCJA Panel administracyjny INSTRUKCJA Panel administracyjny Konto nauczyciela Spis treści Instrukcje...2 Rejestracja w systemie:...2 Logowanie do systemu:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przesłanie zgłoszenia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przygotowania się do Rozmowy Oceniającej Logowanie 1. Link do portalu: https://e-talent.umed.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

Elektroniczny Urząd Podawczy

Elektroniczny Urząd Podawczy Elektroniczny Urząd Podawczy Dzięki Elektronicznemu Urzędowi Podawczemu Beneficjent może wypełnić i wysłać formularz wniosku o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

Okno rejestracji. Okno logowania

Okno rejestracji. Okno logowania 1. Rejestracja klubu - Kliknij w link Rejestracja w górnym prawym rogu strony Okno rejestracji UWAGA!!! W polu nazwa użytkownika wpisz tzw. login (np. karateolsztyn pisany bez odstępów i polskich liter),

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Użytkownika Portalu Ogłoszeń ARiMR

Instrukcja Użytkownika Portalu Ogłoszeń ARiMR Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Al. Jana Pawła II nr 70, 00-175 Warszawa Instrukcja Użytkownika Portalu Ogłoszeń ARiMR Wersja 1z. Warszawa, marzec 2017 Spis treści 1. Informacje na temat

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE WYSZUKIWANIE OGŁOSZEŃ

WPROWADZENIE WYSZUKIWANIE OGŁOSZEŃ WPROWADZENIE 1. Cel dokumentu Celem dokumentu jest: Zapoznanie internauty z funkcjonalnością realizowaną przez Bazę Konkurencyjności. Dostarczenie szczegółowych informacji na temat podstron, które znajdują

Bardziej szczegółowo

Nowy interfejs katalogu Biblioteki Głównej UP - podręcznik użytkownika

Nowy interfejs katalogu Biblioteki Głównej UP - podręcznik użytkownika Nowy interfejs katalogu Biblioteki Głównej UP - podręcznik użytkownika Co nowego? łatwiejsze i bardziej intuicyjne wyszukiwanie; zawężanie wyników wyszukiwania za pomocą faset; możliwość personalizacji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Spis treści: 1 WSTĘP... 3 2 DOSTĘP DO SYSTEMU... 3 3 OPIS OGÓLNY SEKCJI TŁUMACZENIA...

Bardziej szczegółowo

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA str.1/22 SPIS TREŚCI 1 Informacje ogólne... 3 2 Informacje techniczne... 4 3 Jak wypełnić kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola?... 6 4 Jak zmienić dane

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 16 stycznia 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

Profesal Mobile. Profesal Mobile Podręcznik użytkownika

Profesal Mobile. Profesal Mobile Podręcznik użytkownika Profesal Mobile Profesal Mobile Podręcznik użytkownika Wersja dokumentacji 1.11/ 17.08.2016 Zawartość Informacje ogólne... 3 Logowanie... 4 Strona główna... 5 Wyszukiwarka... 6 Widok firmy... 7 Widok pracownika...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla rodziców

Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla rodziców Instrukcja obsługi dziennika elektronicznego dla rodziców Logowanie Otwieramy stronę internetową Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego: www.zs1.lublin.pl i klikamy w zakładkę DLA RODZICA. Po rozwinięciu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS

Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Instrukcja dla Kandydatów na staż w Projekcie SIMS Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ul. Nowogrodzka 47a 00-695 Warszawa Warszawa, 28 czerwca 2013 r. Spis treści Rejestracja na staż instrukcja dla Kandydatów...2

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PRACOWNIK SPZOZ

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PRACOWNIK SPZOZ PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PRACOWNIK SPZOZ -1- SPIS TREŚCI: 1. Logowanie...3 1.1 Logowanie do programu... 3 1.2 Wylogowanie z programu... 3 2. Sprawozdanie...3 2.1. Sprawozdania... 3 2.2 Sprawozdanie wyszukiwanie...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A.

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. 1. Rejestracja Po wejściu na stronę partner.blackpoint.pl należy nacisnąć przycisk Zarejestruj się Pojawi się okno do wypełnienia danych: Po wprowadzeniu

Bardziej szczegółowo

1. MIESIĘCZNY OKRES TESTOWY DOSTĘPU DO PRZETARGÓW

1. MIESIĘCZNY OKRES TESTOWY DOSTĘPU DO PRZETARGÓW S t r o n a 1 1. MIESIĘCZNY OKRES TESTOWY DOSTĘPU DO PRZETARGÓW Okres testowy dostępu do przetargów możliwy jest po dokonaniu rejestracji oraz wykonaniu kilku prostych czynności: 1. Rejestracja w serwisie

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY - udostępnianie materiałów dydaktycznych w sieci SGH

MATERIAŁY - udostępnianie materiałów dydaktycznych w sieci SGH MATERIAŁY - udostępnianie materiałów dydaktycznych w sieci SGH SPIS TREŚCI i EKRANÓW WSTĘP Ekran1: Wstęp. Logowanie Ekran2: Strona początkowa UDOSTEPNIONE MATERIAŁY Ekran3: Dostępne materiały Ekran4: Zawartość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski system doradztwa

Bardziej szczegółowo

Moduł erejestracja. Wersja 1.1 2014-07-03

Moduł erejestracja. Wersja 1.1 2014-07-03 Wersja 1.1 2014-07-03 2 Spis treści 1. MODUŁ EREJESTRACJA... 3 2. UTWORZENIE KONTA... 3 2.1. ZWYKŁE TWORZENIE KONTA... 4 2.2. TWORZENIE KONTA PRZY POMOCY EPUAP... 6 2.3. TWORZENIE KONTA PRZY POMOCY PODPISU

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 Administracja instrukcja Panel administracyjny jest dostępny z menu po lewej stronie ekranu. Użytkownicy bez uprawnień administracyjnych mają tylko możliwość

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści 1. Logowanie 2. Strona startowa 3. Moje dane 4. Towary 5. Zamówienia 6. Promocje 1. Logowanie Logowanie do Internetowego Systemu Sprzedaży odbywa się na stronie www.partner-parts.pl/izam

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Publikujący aplikacji Wykaz2

Podręcznik użytkownika Publikujący aplikacji Wykaz2 Podręcznik użytkownika Publikujący aplikacji Wykaz2 TiMSI Sp z o o ul Czapli 63, 02-781 Warszawa tel : +48 22 644 86 76, fax: +48 22 644 78 52 NIP: 951-19-39-800 Sąd Rejonowy dla mst Warszawy w Warszawie,

Bardziej szczegółowo

MS Excel 2007 Kurs zaawansowany Obsługa baz danych. prowadzi: Dr inż. Tomasz Bartuś. Kraków: 2008 04 25

MS Excel 2007 Kurs zaawansowany Obsługa baz danych. prowadzi: Dr inż. Tomasz Bartuś. Kraków: 2008 04 25 MS Excel 2007 Kurs zaawansowany Obsługa baz danych prowadzi: Dr inż. Tomasz Bartuś Kraków: 2008 04 25 Bazy danych Microsoft Excel 2007 udostępnia szereg funkcji i mechanizmów obsługi baz danych (zwanych

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania 1 Spis treści Omówienie funkcjonalności w panelu Beneficjenta...3 Strona główna...4 Proces rejestracji i logowania...5 Ponowne wysłanie linku aktywacyjnego...6

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. rejestrowania się na szkolenie/cykl szkoleniowy oraz uzupełniania niezbędnej unijnej dokumentacji uczestnictwa w projekcie (PEFS)

INSTRUKCJA. rejestrowania się na szkolenie/cykl szkoleniowy oraz uzupełniania niezbędnej unijnej dokumentacji uczestnictwa w projekcie (PEFS) Wersja 1.3.5 INSTRUKCJA rejestrowania się na szkolenie/cykl szkoleniowy oraz uzupełniania niezbędnej unijnej dokumentacji uczestnictwa w projekcie (PEFS) Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu (lub cyklu szkoleniowym)

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej stronę www.esiop.legionowo.pl,

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

Centrum Informatyki "ZETO" S.A. w Białymstoku. Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do CEIDG w systemie ProcEnt Licencje

Centrum Informatyki ZETO S.A. w Białymstoku. Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do CEIDG w systemie ProcEnt Licencje Centrum Informatyki "ZETO" S.A. w Białymstoku Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do CEIDG w systemie Białystok, 29 czerwca 2012 Tytuł dokumentu: Wysyłanie danych o licencjach i zezwoleniach do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Internetowej Platformy Edukacyjnej UPRP

Instrukcja użytkownika Internetowej Platformy Edukacyjnej UPRP Instrukcja użytkownika Internetowej Platformy Edukacyjnej UPRP Spis treści 1. Wymagania techniczne 3 2. Dostęp do platformy 4 3. Rejestracja 5 4. Logowanie 7 5. Logowanie portale społecznościowe 9 6. Strona

Bardziej szczegółowo

Podręcznik korzystania z platformy szkoleniowej i szkoleń elearningowych BDOT10k

Podręcznik korzystania z platformy szkoleniowej i szkoleń elearningowych BDOT10k Podręcznik korzystania z platformy szkoleniowej i szkoleń elearningowych BDOT10k Realizowanych w ramach zamówienia na kompleksową organizację szkoleń w formie kursów e-learningowych z możliwością, form

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA REJESTRU USŁUG ROZWOJOWYCH MODUŁ USŁUGI ROZWOJOWE

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA REJESTRU USŁUG ROZWOJOWYCH MODUŁ USŁUGI ROZWOJOWE INSTRUKCJ UŻYTKOWNIK REJESTRU USŁUG ROZWOJOWYCH MODUŁ USŁUGI ROZWOJOWE Spis treści 1 Rejestracja i logowanie... 2 2 Publikowanie karty usługi... 8 3 Zatwierdzanie formularza Karty usługi... 21 4 Wyszukiwanie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców

Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców W tym dokumencie dowiesz się jak Wyszukiwać Odbiorców, korzystać z niemal nieorganicznych możliwości zaawansowanej segmentacji oraz segmentów, aby zwiększyć efektywność

Bardziej szczegółowo

Mobilny CRM BY CTI 1

Mobilny CRM BY CTI 1 Mobilny CRM BY CTI 1 Spis treści 1. Wstęp...3 2. Instrukcja do programu...3 2.1. Lewe menu...4 2.1.1. Zakładka klient...5 2.1.2. Zakładka spotkania... 10 2.1.3. Zakładka kalendarz... 17 2.1.4. Zakładka

Bardziej szczegółowo

Baza danych zbiorów Instytutu Sztuki PAN dostępna jest na stronie JAK KORZYSTAĆ?

Baza danych zbiorów Instytutu Sztuki PAN dostępna jest na stronie  JAK KORZYSTAĆ? Baza danych zbiorów Instytutu Sztuki PAN dostępna jest na stronie http://cadis.ispan.pl JAK KORZYSTAĆ? WYSZUKIWANIE PROSTE REJESTRACJA WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE KRYTERIA WYSZUKIWANIA JAK SZUKAĆ? UTWÓR

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. zakładania konta w Społeczności CEO oraz rejestrowania się do programu lub na szkolenie/cykl szkoleniowy KROK 1

INSTRUKCJA. zakładania konta w Społeczności CEO oraz rejestrowania się do programu lub na szkolenie/cykl szkoleniowy KROK 1 Wersja 1.0.1 INSTRUKCJA zakładania konta w Społeczności CEO oraz rejestrowania się do programu lub na szkolenie/cykl szkoleniowy KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestrowania na portalu eraport Podmiot Ekonomii Społecznej

Instrukcja rejestrowania na portalu eraport Podmiot Ekonomii Społecznej Instrukcja rejestrowania na portalu eraport Podmiot Ekonomii Społecznej Na portalu erpes.pl http://erpes.pl znajduje się formularz, umożliwiający rejestrację nowych użytkowników będących przedstawicielami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika BIP

Instrukcja użytkownika BIP Instrukcja użytkownika BIP Spis treści 1. Wstęp... 3 2. Główne elementy składowe portalu BIP... 3 3. Nawigacja... 6 4. Informacje o biuletynie... 6 4.1. Mapa serwisu... 6 4.2. Redakcja biuletynu... 7 4.3.

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego 1 2 Spis treści SPIS TREŚCI... 2 I WSTĘP... 3 II OPIS FUNKCJONALNOŚCI... 3 1. LOGOWANIE DO SERWISU INTERNETOWEGO... 3 1.1 Reguły bezpieczeństwa... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wyszukiwania kart informacyjnych

Instrukcja wyszukiwania kart informacyjnych Instrukcja wyszukiwania kart informacyjnych Portal Wykaz udostępnia wyszukiwarkę kart informacyjnych. Można z niej korzystać bez konieczności logowania. Wyszukiwarka składa się z dwóch głównych elementów:

Bardziej szczegółowo

Ogólnopolskie Repozytorium Prac Dyplomowych

Ogólnopolskie Repozytorium Prac Dyplomowych Ogólnopolskie Repozytorium Prac Dyplomowych System Informacji o Szkolnictwie Wyższym POL-on Podręcznik użytkownika Spis treści 1.Logowanie do systemu oraz role w ORPD... 3 1.1.Jak założyć konto w systemie

Bardziej szczegółowo

Rekrutacja do przedszkoli FORMICO

Rekrutacja do przedszkoli FORMICO Rekrutacja do przedszkoli FORMICO Silvermedia 2009 1 Spis treści Rekrutacja do przedszkoli - FORMICO 1 Ogólne informacje o systemie...3 1.1 Jak poruszać się po serwisie dla Rodziców?...3 1.2 Informacje

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS INSTRUKCJA REJESTRACJI ORGANIZACJI W GENERATORZE WNIOSKÓW APLIKACYJNYCH SI NAWIKUS Wersja 1.1 Pro j e k t P I N A W I K U S i n n o w a c y j n a m e t o d a m o n i t o r i n g u k o n t r a k t o w a

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA FIRM SZKOLENIOWYCH JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU FIRMY SZKOLENIOWEJ narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

Platforma zakupowa GRUPY TAURON

Platforma zakupowa GRUPY TAURON Platforma zakupowa GRUPY TAURON Podręcznik dla oferenta Składanie ofert w elektronicznych zapytaniach ofertowych e-rfx Version 1.0 1. Podstawowe informacje o module RFX W celu wzięcia udziału w procesie

Bardziej szczegółowo

Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej

Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej Geoportal Usługa portalu edukacyjnego Instrukcja użytkownika Historia zmian Wersja Data Kto Opis zmian 1.0 2014-05-27 Sygnity

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania Data modyfikacji : 01-11-2015 r. wersja dokumentu 1.1 Spis treści 1. Funkcjonalność w panelu Beneficjenta...3 2. Strona główna...4 3. Rejestracja...6 3.1.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO Podręcznik użytkownika Lokalnego Systemu Informatycznego do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 2013 w zakresie wypełniania wniosków o dofinansowanie Wersja 1 Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do Portalu Rachunkowość

Instrukcja logowania do Portalu Rachunkowość Instrukcja logowania do Portalu Rachunkowość Spis treści 1. Podstawowe informacje...2 2. Logowanie do Portalu...2 3. Zapomniałem hasła..3 4. Panel Zarządzania...4 4.1. Moduł Mój profil...4 4.1.1. Zakładka

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

Stosowanie, tworzenie i modyfikowanie stylów.

Stosowanie, tworzenie i modyfikowanie stylów. Stosowanie, tworzenie i modyfikowanie stylów. We wstążce Narzędzia główne umieszczone są style, dzięki którym w prosty sposób możemy zmieniać tekst i hurtowo modyfikować. Klikając kwadrat ze strzałką w

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

DARMOWY MINI PORADNIK

DARMOWY MINI PORADNIK DARMOWY MINI PORADNIK Jak korzystać z e-learningu w Astro Salus www.astrosalus.pl www.sukces-biznes.pl kursy@astrosalus.pl LOGOWANIE Aby się móc zalogować do kursu płatnego, musisz być najpierw zarejestrowany.

Bardziej szczegółowo

Jak uzupełnić sylabus przedmiotu w systemie USOS?

Jak uzupełnić sylabus przedmiotu w systemie USOS? Jak uzupełnić sylabus przedmiotu w systemie USOS? Instrukcja dla nauczycieli akademickich Wersja skrócona Dostęp W celu uzupełnienia swoich sylabusów należy zalogować się do systemu USOSweb, na stronie

Bardziej szczegółowo

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Spis stron 1. Zakupy przy użyciu standardowego przeglądania kategorii... 2 2. Zakupy przy wykorzystaniu pola SZUKAJ.... 4 3. Finalizacja zamówienia...

Bardziej szczegółowo

POMOC. 1. Wybór Katalogu

POMOC. 1. Wybór Katalogu Bibliografia Regionalna obejmuje książki i czasopisma lokalne zawierające wszelkie wiadomości na temat Woli. Gromadzone informacje dotyczą najczęściej takich zagadnień jak życie społeczne, inwestycje,

Bardziej szczegółowo

1. Logowanie do systemu

1. Logowanie do systemu PRACOWNICY W USOS Spis treści: 1. Logowanie do systemu... 2 2. Podstawy poruszania się po systemie.... 4 3. Modyfikacja danych, wprowadzanie danych.... 7 4. Zatrudnianie osoby... 9-1- 1. Logowanie do systemu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Tworzenie ankiet

Przewodnik... Tworzenie ankiet Przewodnik... Tworzenie ankiet W tym przewodniku dowiesz się jak Dowiesz się, w jaki sposób zadawać pytania tak często, jak potrzebujesz i uzyskiwać informacje pomocne w ulepszeniu Twoich produktów i kampanii

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH (do wersji 2.01) Wersja 0.2 Data powstania 24.06.2015r. Spis treści: Instrukcja dla Uczestników Konsultacji Społecznych... 3 Okno systemu... 3 Menu

Bardziej szczegółowo

DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ

DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ Aby dodać artykuł musimy się zalogować. W tym celu wchodzimy na stronę http://sp1.brzesckujawski.pl/3/administrator/, wprowadzamy swoje dane: Nazwę użytkownika,

Bardziej szczegółowo

STEKOP S.A. www.stekopsa.pl Białystok 2003 INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMU INTEGRUJĄCEGO ULISSES

STEKOP S.A. www.stekopsa.pl Białystok 2003 INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMU INTEGRUJĄCEGO ULISSES STEKOP S.A. www.stekopsa.pl Białystok 2003 INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMU INTEGRUJĄCEGO ULISSES wersja 1.2 01.05.2003 Spis treści: 1. Terminal Kontroli Dostępu 1.1 Opis terminala

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELAKTRONICZNEGO MOBIREG

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELAKTRONICZNEGO MOBIREG INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELAKTRONICZNEGO MOBIREG WITAMY PAŃSTWA! W poniższej instrukcji zaprezentujemy Państwu, w jaki sposób korzystamy z dziennika elektronicznego MobiReg, który obecnie jest

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. http://nk.pl/ podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa.

Facebook, Nasza klasa i inne. http://nk.pl/ podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa. Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa.pl) Serwisy (portale) społecznościowe są popularnym narzędziem komunikacji

Bardziej szczegółowo

Poradnik korzystania z Bazy konkurencyjności dla niezalogowanego użytkownika systemu

Poradnik korzystania z Bazy konkurencyjności dla niezalogowanego użytkownika systemu Poradnik korzystania z Bazy konkurencyjności dla niezalogowanego użytkownika systemu 1 z 14 Spis treści 1. WPROWADZENIE... 3 1.1. CEL DOKUMENTU... 3 2. STRONA GŁÓWNA PORTALU... 3 2.1. ELEMENTY STRONY GŁÓWNEJ

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA 1 Instrukcja Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. REJESTRACJA DODAWANIE INFORMACJI DODAWANIE ZDJĘĆ EDYCJA 2 KROK 1. Jak zarejestrować się na Kardiowizyta.pl? 1. Wejdź na stronę www.kardiowizyta.pl

Bardziej szczegółowo

Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro

Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro Spis treści 1. Logowanie się do systemu...2 2. Wybranie z menu Nowe zamówienie...2 3. Wypełnienie formularza...2

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. 1. Strona internetowa platformy szkoleniowej.

INSTRUKCJA. 1. Strona internetowa platformy szkoleniowej. INSTRUKCJA Żeby uczestniczyć w kursie, należy w pierwszej kolejności zalogować się na stronie internetowej platformy www.e-szkolenia.fewe.pl. Jak tego dokonać? Niniejsza instrukcja, krok po kroku, pomoże

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu informacji o wolnych łóżkach w szpitalach Dostęp z poziomu Użytkownika

Instrukcja obsługi systemu informacji o wolnych łóżkach w szpitalach Dostęp z poziomu Użytkownika Instrukcja obsługi systemu informacji o wolnych łóżkach w szpitalach Dostęp z poziomu Użytkownika System opracowany przez firmę Architektura Internetu z Łodzi Podstawowe oznaczenia i nazewnictwo w programie

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 2. Facebook www.facebook.com Facebook to drugi najczęściej wykorzystywany portal społecznościowy w Polsce i

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi zapisu w elektronicznym systemie zgłoszeń szkoleń dofinansowanych z EFS w ramach SPO RZL 2.3 A

Instrukcja obsługi zapisu w elektronicznym systemie zgłoszeń szkoleń dofinansowanych z EFS w ramach SPO RZL 2.3 A Instrukcja obsługi zapisu w elektronicznym systemie zgłoszeń szkoleń dofinansowanych z EFS w ramach SPO RZL 2.3 A Informacja dla firm partnerskich Microsoft: Realizacja kursów następuje w trybie szkoleń

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Konfigurator MLAN-1000

Instrukcja obsługi Konfigurator MLAN-1000 Instrukcja obsługi Konfigurator MLAN-1000 Strona 2 z 8 SPIS TREŚCI 1. Logowanie... 3 2. Diagnostyka... 4 3. Konfiguracja sterownika... 5 3.1 Konfiguracja sterownika aktualizacja oprogramowania... 5 4.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wypełniania formularza Ankieta Trwałości

Instrukcja wypełniania formularza Ankieta Trwałości Instrukcja wypełniania formularza Ankieta Trwałości 1. Logowanie Ankieta dostępna jest jako formularz w systemie SEZAM, z którego wysyłane były wnioski: aplikacyjny oraz o płatność. Należy zalogować się

Bardziej szczegółowo

Obsługa Panelu Menadżera

Obsługa Panelu Menadżera Obsługa Panelu Menadżera Wersja 3.59.305 4.04.2013 r. Panel Menadżera pozwala na dostęp do wybranych informacji systemu Streamsoft Prestiż, poprzez przeglądarkę internetową. Ponadto panel ten można obsługiwać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja poruszania się po generatorze:

Instrukcja poruszania się po generatorze: Instrukcja poruszania się po generatorze: REJESTRACJA 1. Należy wejść na stronę www.pisop.org.pl/fio do zakładki KONKURS 2. Wybrać z menu po lewej stronie GENERATOR 3. Aby zalogować się, należy kliknąć

Bardziej szczegółowo

Zawartość. Wstęp. Moduł Rozbiórki. Wstęp Instalacja Konfiguracja Uruchomienie i praca z raportem... 6

Zawartość. Wstęp. Moduł Rozbiórki. Wstęp Instalacja Konfiguracja Uruchomienie i praca z raportem... 6 Zawartość Wstęp... 1 Instalacja... 2 Konfiguracja... 2 Uruchomienie i praca z raportem... 6 Wstęp Rozwiązanie przygotowane z myślą o użytkownikach którzy potrzebują narzędzie do podziału, rozkładu, rozbiórki

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus

Instrukcja użytkownika TALENTplus Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przeprowadzenia oceny okresowej Pracownika z pozycji Kierownika (N+1) Etapy Logowanie... 1 Menu dla

Bardziej szczegółowo

Instrukcja poruszania się po katalogu on-line

Instrukcja poruszania się po katalogu on-line Instrukcja poruszania się po katalogu on-line Spis treści Wyszukiwanie proste w katalogu on-line 1 10 Wyszukiwanie poprzez indeksy Wyszukiwanie poprzez słowo w wybranym indeksie Wyszukiwanie poprzez słowo

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do CHAMO

Wprowadzenie do CHAMO UNIWERSYTETU UNIWERSYTETU Wprowadzenie do CHAMO 1. Dostęp do katalogu pod adresem : http://katalog.bg.ug.edu.pl/ W górnej części ekranu są dostępne podstawowe funkcje. Logowanie na konto czytelnika : nie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika System Internetowej Rejestracji Pacjentów. dla Firmy: MegaMed Sp. z o.o.

Instrukcja użytkownika System Internetowej Rejestracji Pacjentów. dla Firmy: MegaMed Sp. z o.o. Instrukcja użytkownika System Internetowej Rejestracji Pacjentów dla Firmy: MegaMed Sp. z o.o. PIOTRKÓW TRYB. 25 sierpnia 2015 2/13 Procedura rejestracji pacjenta, krok po kroku. Krok.1 W celu uzyskania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA DYREKTORA SZKOŁY JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU DYREKTORA SZKOŁY narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Technika napędowa \ Automatyzacja napędów \ Integracja systemowa \ Usługi Skrócona instrukcja DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Wydanie 11/2014 20089333/PL SEW-EURODRIVE Driving

Bardziej szczegółowo

zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em.

zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em. Lista wprowadzonych zmian: zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em. Jeśli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek problemy czy to z rejestracją czy z konfiguracją abcpanel-a,

Bardziej szczegółowo