PRZEWODNIK PO PROGRAMIE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRZEWODNIK PO PROGRAMIE"

Transkrypt

1 PRZEWODNIK PO PROGRAMIE

2 HBI On-line dzięki wielu kryteriom wyszukiwania i szerokiej gamie informacji, w szybki i łatwy sposób pozwala wyselekcjonować potencjalnych klientów. Stanowi niezbędną pomoc w pozyskiwaniu nowych kontrahentów działających na polskim rynku. LOGOWANIE Na stronie głównej w prawym górnym rogu znajduje się pole logowania Aby zalogować się do bazy należy wypełnić pola Użytkownik oraz Hasło, a następnie nacisnąć Zaloguj. Po zalogowaniu znajdują się informacje na temat nazwy użytkownika, liczby logowań oraz daty ważności. Moje HBI umożliwia zmianę profilu użytkownika, Wyloguj pozwala na wylogowanie się z profilu. WYSZUKIWANIE DANYCH W celu odnalezienia interesujących Cię firm w bazie HBI On-line stworzone zostały dwa rodzaje wyszukiwań informacji. WYSZUKIWANIE PROSTE Na stronie głównej zamieszczona zostala wyszukiwarka, w której w prosty sposób możesz odnaleźć interesującą Cię firmę.

3 W polu Poszukiwany tekst wpisujemy słowo lub słowa należące do kategorii: nazwa firmy, miejscowość, województwo, opis branży działalności, opis działalności, opis marek handlowych, opis produktów i usług. Wyszukiwanie po większej liczbie kryteriów możliwe jest po zalogowaniu do bazy. Zaznaczenie Wybranie jednego z trzech możliwych pól wpływa na wyniki wyszukiwania: Wszystko wyświetlone zostają rekordy, które zawierają wszystkie wyszukiwane słowa, Lub wyświetlone zostają rekordy zawierające obydwa wszystkie wyrazy lub przynajmniej jedno z nich, Specjalne wyszukuje informacje sprecyzowane poprzez operatory logiczne (spis operatorów na końcu instrukcji, patrz Przykłady i objaśnienia). WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE Opcja wyszukiwania zaawansowanego dostępna jest dopiero po zalogowaniu sie do bazy. Po zalogowaniu sie do bazy lub wybraniu opcji Wyszukiwanie zaawansowane, w oknie wyszukiwania na stronie głównej, po lewej stronie ekranu ukazują się pola wyszukiwania. Wyszukiwanie zaawansowane pozwala na bardziej efektywne znalezienie interesujących Cię firm dzięki przeszukiwaniu wyłącznie po określonych kryteriach. Opcja umożliwia również wyszukiwanie tylko tych firm, które posiadają w swoim profilu: informacje na temat produktów, adres lub adres strony www.

4 KRYTERIA WYSZUKIWANIA 1. Nazwa firmy Tekst wpisany w pole pozwala na wyszukanie firm po nazwie. Słowo wyszukiwane jest niezależnie od tego, w którym miejscu nazwy firmy się ono znajduje. 2. Działalność W pole wpisujemy treść związaną z działalnością poszukiwanej firmy. WAŻNE! Im dokładniejsze słowo, tym trafniejszy wybór. 3. Miasto Pole umożliwia wpisanie nazwy miejscowości, w której znajduje się firma. Naciśnięcie strzałki obok wypełnianego pola umożliwia wybór miasta z listy. Kliknięcie na wyszukane miasto spowoduje dodanie go do kryteriów wyszukiwania w pole Miasto. 4. Ulica Pole umożliwia wyszukanie firmy poprzez nazwę ulicy, na której się znajduje. Dla dokładniejszego wyszukania, nazwę ulicy należy wypełniać łącznie z polem Miasto. 5. Województwo / Powiat W celu wyboru województwa/powiatu, należy kliknąć strzałkę obok pola wyszukiwania. Otworzona zostanie lista województw wraz z należącymi do nich powiatami. Aby dodać województwo/powiat do kryteriów wyszukiwania, należy nacisnąć liczbę znajdującą się po lewej stronie województwa/powiatu z listy wyszukiwania.

5 6. Numer NIP Wyszukanie po numerze NIP pozwala na dokładne odnalezienie interesującej Cię firmy. WAŻNE! Numer NIP wprowadzamy w sposób ciągły, bez odstępów i myślników. Poprawnie: Niepoprawnie: lub Numer Identyfikacji Podatkowej NIP dziecięciocyfrowy kod służący do identyfikacji podmiotów płacących podatki w Polsce. Każda firma posiada swój własny, unikalny numer. 7. Forma prawna/własność Pole działa analogicznie do pola Miasto czy Województwo/Powiat. Naciśnięcie strzałki obok wypełnianego pola umożliwia wybór formy prawnej/ własności z listy. Aby dodać formę prawną/własność do kryteriów wyszukiwania, należy nacisnąć liczbę znajdującą się po lewej stronie formy prawnej/własności z listy wyszukiwania. Aby zaznaczyć więcej niż jedną formę prawną/własność, wystarczy kliknąć na kilka interesujących nas liczb.

6 8. Klasyfikacja CPV Aby dodać Klasyfikację CVP do kryteriów wyszukiwania, należy kliknąć liczbę znajdującą się po lewej stronie danej klasyfikacji. Zakładka umożliwia również opcję wyszukiwania: W puste pole wystarczy wpisać interesującą nas branżę (np. budownictwo) i nacisnąć Szukaj. Pokażą się wszystkie wyniki - kody CPV zawierające to słowo w swoim opisie. Korzystanie z kodu jest najkorzystniejsze, gdy stosowane w połączeniu z innymi kryteriami, jak np. Miasto lub Wojewódzwo/Powiat. CPV to tzw. Wspólny słownik zamówień" stanowiący jednolity system klasyfikacji zamówień publicznych, którego celem jest standaryzacja pozycji stosowanych przez instytucje i podmioty zamawiające przy opisywaniu przedmiotów zamówień publicznych. 9. Główna Branża EKD Kozystanie z pola jest analogiczne do korzystania z pola Klasyfikacja CVP (patrz Klasyfikacja CVP). 10. Branża EKD Kozystanie z pola jest analogiczne do korzystania z pola Klasyfikacja CVP (patrz Klasyfikacja CVP). 11. Obrót Aby wyszukać według określonego obrotu, należy po naciśnięciu strzałki obrotu. wybrać jednen z zakresów WAŻNE! Wpisanie dowolnego zakresu w pustym polu nie pozwoli na wyszukiwanie.

7 12. Liczba zatrudnionych Pole działa analogicznie do pola Obrót (patrz Obrót). 13. Rok zatrudnienia, Zatrudnienie, Rok obrotu, Obrót, Kapitał, Ilość oddziałów Wyszukanie w tej kategorii następuje dwustopniowo. Najpierw rozwijamy strzałkę w pierwszym polu i wybieramy jedną z opcji: > więcej niż = dokładnie < mniej niż Następnie, w kolejnym polu wpisujemy liczbę w milionach złotych. 14. Kraje eksportu Pole pozwala na odnalezienie firmy w zależności od krajów, do których firma eksportuje. W celu dodatnia kraju, po naciśnięciu strzałki należy kliknąć interesujące nas nazwy krajów. Możliwe jest dodanie więcej niż jednego kraju. 15. Kraje importu Pole działa analogicznie do pola Kraje eksportu (patrz Kraje eksportu). 16. Marka Samochodu Pole pozwala na odnalezienie firm posiadających wpisane marki samochodów. 17. Dowolny tekst Pole pozwala znaleźć firmy, które w swoim profiluy zawierają dowolnie interesujący nas tekst.

8 18. Dodatkowe kryteria Zaznaczenie odpowiednich pól powoduje wyszukanie wyłacznie tych firm, króre spełaniają zaznaczone kryteria. Jedynie z produktami wyszukane są firmy, które w profilu prezentują swoje produkty. Jedynie z wyszukane są firmy, które w profilu firmy posiadają zapisany adres . Jedynie z www - wyszukane są firmy, które w profilu firmy posiadają zapisany adres www. Importerzy - wyszukane są firmy, które importują produkty z innych krajów. Eksporterzy - wyszukane są firmy, które eksportują produkty z innych krajów. 19. Szukaj / Zapisz Po określeniu wszystkich kryteriów należy kliknąć przycisk W celu zapisania zdefiniowanych kryteriów należy kliknać przycisk wykonanie zapytania bez ponownego wpisywania kryteriów.. Opcja pozwala na ponowne ZMIANA WYSZUKIWANIA Pod polami wyszukiwania znajdują się przyciski umozliwiające zmianę wyszukiwania.

9 Modyfikuj kryteria Kliknięcie powoduje przeniesienie do formularza wyboru pól do wyszukiwania. Zmiana zaznaczenia Wszystkie dostępne na Wybór, pozwala na określenie tylko tych pól wyszukiwania, które są dla nas interesujące, a następnie zastwierdzenie kryteriów poprzez kliknięcie Zapisz ustawienia. Za każdym razem po zalogowaniu się do bazy HBI On-line, formularz wyszukiwania będzie zawierał wcześniej wybrane kryteria. Aby przywrócić wszystkie kryteria wyszukiwania, należy spowrotem zaznaczyć Wszystkie dostępne. Wyczyść kryteria wyszukiwania Kliknięcie linku usuwa wszystkie wcześniej wpisane w pola formularza kryteria. Wstecz do prostego wyszukiwania Kliknięcie linku powoduje przeniesienie do strony głównej hbi.pl, gdzie znajduje się wyszukiwarka prostego wyszukiwania. Pomoc Kliknięcie linku powoduje przeniesienie do zakładki zawierającej odpowiedzi na najczęstsze zapytania.

10 WYNIKI WYSZUKIWANIA Wyniki wyszukiwania pojawiają się w postaci listy. Początek listy zawiera zawsze te firmy, które zakupiły pakiet usług zawierający prezentację oraz polecane. Posiadają one również możliwość prezentacji własnego loga. Na liście firm znajduje się: nazwa firmy, ikona adresu mail i www (o ile taka informacja znajduje sie w profilu firmy) oraz adres firmy. W dolnej części znajdują się informacje dostępne w profilu firmy. Kliknięcie na odpowiednią kategorię (np Menedżerowie) powoduje automatyczne przeniesienie do wybranych danych w profilu firmy. Otworzenie pełnego profilu firmy następuje poprzez kliknięcie w nazwę firmy.

11 Nawigacja po wynikach wyszukiwania Nad listą wyszukiwania znajduje sie belka do nawigacji po wynikach wyszukiwania Nawigacja pozwala na: Sortuj Przeniesienie na poprzednią / następną stronę listy wynikowej Zakres wyświetlanych firm od do oraz łączna ilość firm spełniających kryteria. Nowe wyszukiwanie Nowe wyszukiwania Modyfikację wpisanych wcześniej kryteriów - Modyfikacja Funkcja umozliwia sortowanie wyników wyszukiwania według interesujących nas kryteriów spośród: Nazwa, Miasto, Kapitał, Obrót, Zatrudnienie. Aby dokonać sortowania, na górnym pasku nalezy kliknąć strzałkę w polu Sortuj i wybrać jedną z kategorii. Eksport Funkcja dostępna jedynie firmom z dostępem do HBI On-line z możliwością eksportu. Aby dokonać sortowania, na górnym pasku nalezy kliknąć przycisk umożliwia eksport danych znajdujących się w bazie w postaci pliku Excel (.xls) Przycisk Eksport powoduje przeniesienie do formularza eksportowania danych.. Opcja eksportu

12 W tym miejscu wybieramy typ eksportu jaki nas interesuje, określamy jego nazwę i podajemy adres e- mail, na który przyjdzie informacja o pomyślnym wyniku eksportu oraz dalsze wskazówki w jaki sposób pobrać wyeksportowane dane. Czerwony komunikat Twój kredyt eksportu jest za mały. Proszę, zmniejsz liczbę eksportowanych firm, oznacza, że należy zmniejszyć liczbę wyszukiwanych firm lub skontaktować się z opiekunem w kwestii dodatkowych rekordów do eksportu.

13 PROFIL FIRMY Profil firmy podzielony jest na kilka części: 1. Dane podstawowe, 2. Dane kontaktowe, 3. Opis działalności i kody branżowe, 4. Nazwy produktów, usług i marek, 5. Powiązania prawne i własnościowe, 6. Kadra zarządzająca, 7. Dane finansowe, 8. Działalność międzynarodowa, 9. Prezentacja firmy, 10. Notatki, 11. Wskaźnik Rozwoju Firmy. Przy każdej części, po lewej stronie znajduje się przycisk plus (+) zwinięcie i rozwinięcie każdej sekcji., pozwalający na Dane podstawowe Ta część zawiera dane: nazwa firmy, numer NIP, numer KSR, adres, adres do korespondencji, wykaz danych dostępnych w profilu firmy (produkty, powiązania prawne.) o kliknięcie odpowiedniego linku, powoduje przeniesienie do odpowiedniej części. Link do mapy, Logo firmy opcjonalnie,

14 Dane kontaktowe W tej części znajdują się informacje o numerach telefonów, faksów, adresach i stronach www. Adresy lub www są aktywne, co oznacza, że po naciśnięciu linku następuje otwarcie okienka poczty lub przeniesienie na stronę. Opis działalności i kody branżowe Część profilu zawierająca opis działalności firmy zgodnie z klasyfikacją EKD i CPV. Kody CPV są aktywne, co oznacza, że naciśnięcie linku spowoduje przeniesienie do listy wyszukiwania firm o tym samym kodzie CPV. Nazwy produktów, usług i marek

15 Sekcja zawiera wymienione, oferowane przez daną firmę produkty. Kliknięcie na aktywną nazwę produktu powoduje otwarcie okna ze szczegółowym jego opisem. Opis może zawierać zdjęcie produktu. Wtedy obok nazwy pojawi się ikonka aparatu. Powiązania prawne i własnościowe Sekcja zawiera informacje na temat formy prawnej, formy własności, daty założenia/przekształcenia firmy. Zamieszczone są tu również dane na temat właścicieli i organów statutowych oraz ich procentowy udział w firmie. Karda zarządzająca Tutaj znajdują się informacje na temat osób decyzyjnych w firmie. Podane jest imię i nazwisko, stanowisko oraz branża, którą zajmuje w firmie dana osoba. Dane finansowe W tej sekcji znajdują się podstawowe dane finansowe na temat firmy z podziałem na Obrót i Zysk oraz Zatrudnienie. Dane przedstawione w postaci tabeli i wykresu, w łatwy sposób pozwalają na sprawdzenie danych oraz zauważenie tendencji spadkowej lub wzrostowej w firmie na przestrzeni lat.

16 Brak informacji w danej rubryce oznacza, że HBI nie jest w ich posiadaniu. Działalność międzynarodowa firmy W sekcji tej zawarte są informacje na temat krajów powiązanych z działalnością firmy. Głównie dotyczy to krajów do których eksportuje i z których importuje firma.

17 Inne prezentacje firmy Sekcja zawiera informacje prasowe dotyczące danej firmy oraz uzyskanych przez nią certyfikatów. Linki do artykułów prasowych są aktywne, dzięki temu po kliknięcie linku umożliwia przeczytanie całego artykułu. Notatki Po prawej stronie profilu firmy znajduje się pole zapisywania notatek Funkcja umożliwia wielokrotne zapisywanie własnych notatek na temat wyszukanej firmy. Odczytanie notatek możliwe jest po ponownym zalogowaniu do bazy. Wyszukiwanie zaawansowane umożliwia wyszukanie firm po tekście zapisanym w notatkach. Wskaźnik Rozwoju Firmy Po wejściu na profil firmy, po prawej stronie ekranu pokazuje się Wskaźnik Rozwoju Firmy. Jest to to wystawiany na podstawie danych zawartych w bazie HBI miernik tego, w jaki sposób rozwija się określona firma.

18 Obliczany jest na podstawie trzech odrębnie ocenianych części składowych wyznaczających rozwój firmy, wśród których HBI bierze pod uwagę: Zatrudnienie, Obrót, Zysk. Jeżeli HBI posiada wszystkiewyżej wymienione dane, obliczany i wystawiany jest wskaźnik, który wskazuje na stopień rozwoju firmy w ostatnich latach W przypadku braku danych w profilu firmy pokazuje się okno nie posiadające wystawionego wskaźnika z napisem Jaki wskaźnik osiągnęła Twoja firma? Pod każdą wersją wskaźnika znajduje się przycisk zaktualizuj dane, który po kliknięciu przenosi do ankiety, którą firma może wypełnić sama za siebie, a następnie przesałać do HBI w celu zaktualizowania danych. Każda wersja wskaźnika zawiera również przycisk Poznaj metodologię badania, który po naciśnięciu otwiera okno z metodologią badania zawierającą dokładne informacje na temat sposobu wyliczenia Wskaźnika.

19 MOJE HBI Zakładka umożliwiająca użytkownikowi wprowadzanie i zmianę indywidualnych ustawień takich jak: edytowanie profilu firmy, wgląd w monitorowane firmy, zarządzanie eksportem (dla firm, które wykupiły pakiet HBI On-line z możliwością eksportu). Wejście w zakładkę możliwe jest poprzez kliknięcie linku Moje HBI w prawym górnym rogu. Monitorowane firmy Sekcja umożliwia użytkownikom monitorowanie wybranych firm. W razie aktualizacji danych na temat monitorowanej firmy, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Jeżeli aktualizacja danych na temat firmy nastąpiła w przeciągu ostatnich 30 dni, obok firmy pojawia się zielona kulka. Funkcja pozwala na oszczędność czasu poprzez ponowne sprawdzanie tylko tych firm, w których dane uległy zmianie. Aby dodać firmę do firm monitorowanych, po wejściu na profil firmy należy zaznaczyć rubrykę Monitoring w belce znajdującej się w górnej części strony Aby usunąć firmę z listy monitorowanych firm, należy na liście monitorowanych firm kliknąć następnie usuń przy odpowiedniej firmie., a Informacje prasowe Sekcja zawiera bieżące informacje ukazujące się w prasie na temat firm znajdujących się w bazie HBI.

20 Kliknięcie powoduje przeniesienie do ustawień, gdzie możliwe jest określenie grup na temat których chcemy otrzymywać informacje prasowe. Profil firmy Sekcja poświęcona jest informacjom na temat firmy, którą reprezentujesz. Zawiera takie informacje jak: kod wskazujący, nazwa firmy, adres firmy. Niżej zamieszczone linki umożliwiają wyświetlenie oraz edycje profilu firmy. Jeżeli link edycji jest aktywny możesz dokonać edycji własnego profilu poprzez wprowadzenie do formularza aktualnych danych na temat swojej firmy. Eksport danych Opcja dostępna wyłącznie dla firm, które posiadają dostęp do HBI wraz z możliwością eksportu danych w ilości 50 tys. lub 100 tys. rekordów. Opcja eksportu umożliwia eksport danych znajdujących się w bazie w postaci pliku Excel (.xls)

21 Aby dodać firmę do listy do eksportu, tak jak w przypadku monitoringu, w belce nad profilem firmy należy zaznaczyć rubrykę Do eksportu. Aby wyeksportować dane na temat zaznaczonych firm w sekcji Eksport danych klikamy Wyświetl listę. Zostajemy przeniesieni do listy firm oznaczonych dla eksportu. Po lewej stronie zaznaczamy firmy, które mają zostać wyeksportowane. Jeżeli chcemy wyeksportować wszystkie firmy znajdujące się na obecnej stronie firm (Nie na całej liście firm do eksportu!), na belce znajdującej się nad listą firm klikamy przycisk plus +. Przycisk minus - oznacza odznaczenie firm znajdujących się na danej stronie, a przycisk Odznacz wszystkie firmy powoduje odznaczenie wszystkich firm z całej listy do eksportu. Aby zakończyć wybór klikamy przycisk Eksport lub Zapisz. Przycisk Eksport powoduje przeniesienie do formularza eksportowania danych W tym miejscu wybieramy typ eksportu jaki nas interesuje, określamy jego nazwę i podajemy adres e- mail, na który przyjdzie informacja o pomyślnym wyniku eksportu oraz dalsze wskazówki w jaki sposób pobrać wyeksportowane dane. Czerwony komunikat Twój kredyt eksportu jest za mały. Proszę, zmniejsz liczbę eksportowanych firm, oznacza, że należy zmniejszyć liczbę wyszukiwanych firm lub skontaktować się z opiekunem w kwestii dodatkowych rekordów do eksportu.

22 Przycisk Zapisz służy zapisaniu wybranych do eksportu firm. Zapisaną listę znaleźć można w Moje HBI / Eksport danych / Zdefiniowane dane eksportu. Dodatkowe dane na temat eksportu znajdziesz klikając przycisk znajdujący się w sekcji Eksport danych. Ustaw liczbę firm na stronie Sekcja pozwala za zmniejszenie lub zwiększenie liczby firm, które mają się pokazywać na jednej stronie. Zdefiniowane zapytania Sekcja pozwala na przechowywanie wcześniejszych kryteriów wyszukiwania. W formularzu wyszukiwania, po wypełnieniu interesujących nas pól, można je zapamiętać klikając na Zapisz. Aby ponownie przywołać kryteria wystarczy kliknąć na ich nazwę w sekcji Zdefiniowane zapytania.

23 PRZYKŁADY I OBJAŚNIENIA Poniżej znajdują się objaśnienia skrótów przydatnych do wyszukiwania w wyszukiwaniu prostym po zaznaczeniu opcji Specjalne bazy danych wyszukane zostaną profile, które zawierają przynajmniej jedno z podanych słów. Przykład: bazy danych wśród znalezionych będą pozycje zawierające albo obydwa słowa, albo tylko słowo: bazy lub słowo: danych. + (plus) - przed słowem oznacza, że dane słowa muszą zawierać wszystkie wybrane pozycje. Przykład: +bazy +danych: wybrane zostaną tylko te profile firm, które zawierają obydwa słowa równocześnie. Przykład: +bazy danych: wybrane zostaną tylko pozycje zawierające obydwa słowa równocześnie, ale słowo bazy ma większy priorytet. - (minus) - przed słowem oznacza, że dane słowo nie może być zawarte w żadnym ze znalezionych pozycji. Przykład: +bazy danych: wynikiem wyszukiwania będą tylko rekordy zawierające słowo: bazy i równocześnie nie zawierające słowa: danych. * (gwiazdka) - jest używana jako znak zastępujący jeden znak lub grupę znaków. Przykład: kierowan*: w wynikach wyszukiwania będą zapisy zawierające takie słowa jak: kierowane, kierowaniem, kierowanego, itp., a więc kierowan plus jakiekolwiek inne znaki, które po nich następują. - łańcuch znaków zamknięty w cudzysłowie zostanie wyszukany tylko w całości. Przykład: komputerowej bazy : wynikami poszukiwania będą tylko zapisy zawierające tekst podany w cudzysłowie (dokładnie w taki sam sposób). < > - to operatory używane w celu zmiany ważności poszukiwanego słowa. > operator podnosi ważność danego słowa, a < obniża ją. Przykład: > automat < internet : w początkowej części listy wyszukiwania będą rekordy zawierające słowo: automat. Dopiero później zostaną wyświetlone rekordy zawierające słowo: internet. ( ) (nawiasy)- łączą w jedną grupę słowa oraz użyte operatory. Przykład: +kierowanie+( > automat < internet): zostaną wyszukane rekordy zawierające słowa kierowanie i automat albo kierowanie i internet, jednak słowo automat ma większą ważność niż słowo internet, tzn. zapisy ze słowami: kierowanie i automat będą umieszczone wyżej niż rekordy ze słowami: kierowanie i internet. ~ - oznacza negacje obliczonej ważności danego słowa. Ten operator jest przydatny przy oznaczaniu niechcianych słów. Słowa z nim osiągną niższe wyniki niż pozostałe ale nie zostaną wykluczone z wyników. Przykład: baza ~danych: w wynikach wyszukiwania wyżej będą umieszczone rekordy zawierające samo słowo: bazy, a rekordy zawierające słowa: bazy i danych będą umieszczone na końcu listy wyszukiwania.

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

1. Podstawowe wiadomości... 9

1. Podstawowe wiadomości... 9 CRM v. 4.2.8 2 CRM - SPIS TREŚCI: 1. Podstawowe wiadomości... 9 1.1. Ekran... 9 1.1.1. Wygląd i elementy typowego formularza... 9 1.1.2. Pasek narzędziowy... 10 1.2. Podstawowe działania... 11 1.2.1. Klawisze

Bardziej szczegółowo

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA GALACTICA VIRGO FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA I. INFORMACJE PODSTAWOWE... 4 I.1. Logowanie do systemu... 4 I.2. Budowa okienka... 4 I.2.1. Pasek górnego menu okna...5 I.2.2. Lista i jej

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie...3 Menu Główne...4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy...7 Kredyty...8 Dodanie nowego konta dla Firmy...9 Lista Firm...11 Baza kontrahentów...13 Import Kontrahentów dla Firmy (3)...14

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Moduł: CRM Wersja 2013.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest Certyfikat

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika systemu inord Business

Podręcznik użytkownika systemu inord Business Podręcznik użytkownika systemu inord Business Szanowni Państwo, Dziękujemy za skorzystanie z systemu inord Business. Dla Państwa wygody udostępniliśmy Podręcznik użytkownika inord Business, który pozwoli

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji. FedEx Domestic Shipping

Instrukcja obsługi aplikacji. FedEx Domestic Shipping Instrukcja obsługi aplikacji FedEx Domestic Shipping Uwagi Niniejszy dokument ma charakter wyłącznie informacyjny i może zostać zmieniony przez FedEx Express Polska Sp. z o.o. w każdym czasie bez uprzedzenia.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 1.01

Podręcznik użytkownika wersja 1.01 earchiwista Podręcznik użytkownika wersja 1.01 Metryka Projekt Wykonawca Produkt Opis Autorzy earchiwista SKG S.A. Podręcznik użytkownika Dokument zawiera instrukcję użytkowania programu earchiwista, służącego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO Spis treści znajduje się na końcu niniejszej instrukcji. Instrukcja ta stanowi załącznik do przekazanego Państwu, razem z adresem www sklepu internetowego, adresu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Firmao ver. 5.0

Instrukcja Firmao ver. 5.0 Instrukcja Firmao ver. 5.0 1 Spis treści 1. O Firmao... 3 2. Definicje podstawowych pojęć systemu... 5 3. Widoki Szczegółów... 9 4. Widoki List... 18 5. Filtry... 23 6. Raporty... 26 7. Uprawnienia...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Moduł: CRM Wersja 2015.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest Certyfikat

Bardziej szczegółowo

Platforma zaopatrzeniowa b2b24.pl Podręcznik użytkownika. Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. b2b24.pl

Platforma zaopatrzeniowa b2b24.pl Podręcznik użytkownika. Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. b2b24.pl Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki b2b24.pl Platforma zaopatrzeniowa dla przedsiębiorstw Strona 1 z 35 SPIS TREŚCI 1. WPROWADZENIE... 3 2. B2B24.PL... 3 2.1. STRONA GŁÓWNA... 3 2.1.1.

Bardziej szczegółowo

INTUICA System Pomocy

INTUICA System Pomocy INTUICA System Pomocy 1 / 96 Spis treści Korzystanie z pomocy... 5 Instalacja programu... 6 Instalacja... 6 Praca w sieci... 10 Instalacja serwera... 11 Konfiguracja serwera... 11 Wymagania... 13 Klucz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Baza Danych 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 015

(instrukcja użytkownika) Wersja 015 BANK SPÓŁDZIELCZY W BIAŁOGARDZIE Przewodnik dla Klienta (instrukcja użytkownika) Wersja 015 http://www.bsbialogard.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika)

(instrukcja użytkownika) Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bs.stary.sacz.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego rachunku przez klienta... 3 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

1. Logowanie i konfiguracja

1. Logowanie i konfiguracja Spis treści: 1. Logowanie i konfiguracja -dla Explorera -dla Mozilla 2. Elementy systemu. - okno programu - przyciski nawigacyjne - tabela ofert (słownik skrótów) 3. Dodawanie ofert - nowa oferta i opcja

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics

Przewodnik po Google Analytics Przewodnik po Google Analytics Spis treści Spis treści...2 Wstęp...4 1. Czym jest Google Analytics...5 1.1. Możliwości Google Analytics...5 1.1.1. ROI z reklam...5 1.1.2. Śledzenie multimedialne i wielokanałowe...5

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 04

(instrukcja użytkownika) Wersja 04 BANK SPÓŁDZIELCZY w Końskowoli Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 04 http://www.bskonskowola.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 015

(instrukcja użytkownika) Wersja 015 BANK SPÓŁDZIELCZY w Łaskarzewie Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 015 http://www.bslaskarzew.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja użytkowa systemu RWD-2

Dokumentacja użytkowa systemu RWD-2 Dokumentacja użytkowa systemu RWD-2 Główny Urząd Nadzoru Budowlanego Październik 2012 Dokumentacja użytkowa systemu RWD-2 1 / 43 Spis treści 1. O systemie RWD-2... 2 2. Przygotowanie środowiska pracy...

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 014

(instrukcja użytkownika) Wersja 014 Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 014 http://www.bslacko.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego rachunku przez klienta... 3

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 011

(instrukcja użytkownika) Wersja 011 BANK SPÓŁDZIELCZY W BIAŁOGARDZIE PRZEWODNIK DLA KLIENTA (instrukcja użytkownika) Wersja 011 http://www.bsbialogard.pl https://ib.bsbialogard.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Firma 2013. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Firma 2013. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Firma 2013 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Firma 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla klienta

Przewodnik dla klienta http://www.paluckibs.pl SPIS TREŚCI Część I. Internetowa obsługa rachunku, autoryzacja operacji za pomocą listy haseł jednorazowych lub haseł SMS... 5 Wprowadzenie... 5 Bezpieczeństwo... 5 Konfiguracja...

Bardziej szczegółowo

CZEŚĆ I. (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl

CZEŚĆ I. (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl CZEŚĆ I GOSPODARCZY BANK SPÓŁDZIELCZY w STRZELINIE Internet Banking (Przewodnik dla Klienta) https://online.gbsstrzelin.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 5 Logowanie

Bardziej szczegółowo

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone Dokumentacja Oprogramowania w wersji 2.5 SPIS TREŚCI 1. 2. Pierwsze kroki z systemem 4 1.1. Wstęp 4 1.2. Opcja darmowa 4 1.3. Opcja płatna 4 1.4. Instalacja systemu 4 Moduły systemu 6 2.1. Licencje 7 2.2.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo