BMW i. Radość z jazdy. NOWE BMW i. ELEKTRYCZNE. ELEKTRYZUJĄCE.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BMW i. Radość z jazdy. NOWE BMW i. ELEKTRYCZNE. ELEKTRYZUJĄCE. www.bmw.pl/i"

Transkrypt

1 BMW i Radość z jazdy NOWE BMW i. ELEKTRYCZNE. ELEKTRYZUJĄCE.

2 NOWE BMW i NOWE BMW i. Poznaj BMW i... INNOWACJE I TECHNOLOGIE. Koncepcja pojazdu... BMW Effi cientdynamics... ELECTRIC... BMW i ConnectedDrive... Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive... Zrównoważony rozwój... INDYWIDUALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ. Stylistyka BMW i wstęp BMW i Atelier... BMW i Loft... BMW i Lodge... BMW i Suite... Obręcze kół i kolory lakieru Wyposażenie standardowe i dodatkowe.... Usługi mobilnościowe... Usługi fi nansowe... Dane techniczne... WYPOSAŻENIE PRZEDSTAWIONEGO MODELU. Moc maksymalna: Zasięg całkowity w praktyce: Obręcze kół: Lakier: Stylistyka wnętrza Lodge: kw ( KM) km BMW i ze stopów lekkich Turbine Styling z ogumieniem mieszanym srebrny andezyt metalizowany z akcentem w kolorze niebieskim BMW i kierownica skórzana z akcentem w kolorze srebrnym, fotele obite tkaniną wełnianą i naturalną skórą Solaric w kolorze Cassia, powierzchnie wewnętrzne z drewna eukaliptusowego o otwartych porach, deska rozdzielcza obita skórą Oprócz tego na stronach przedstawione jest BMW i oraz BMW i w kolorze metalizowanego srebra jońskiego z akcentem w kolorze niebieskim BMW i. ODKRYWAJ CYFROWO NOWE BMW i. Na każdej stronie z kodem QR znajdziesz interesujące prezentacje cyfrowe: filmy, galerie zdjęć i wiele innych. Wszystko, czego potrzebujesz, to czytnik kodów QR. Wybierz jeden spośród bogatej oferty w swoim App Store. Uruchom czytnik kodów QR i przytrzymaj smartfon lub tablet ok. cm nad kodem QR. BMW KATALOGE A przy okazji: nowe BMW i można odkrywać też wirtualnie. Za pomocą aplikacji Katalogi BMW pobierz na swój tablet cyfrową wersję katalogu. Aplikację Katalogi BMW znajdziesz w App Store. W zależności od posiadanej umowy korzystanie z internetu może być odpłatne.

3 Poznaj nowe BMW i na krótkim fi lmie. NOWE BMW i BMW i. PRZYSZŁOŚĆ MOBILNOŚCI W MIEŚCIE. Świat jest w ciągłym ruchu. My jesteśmy w ciągłym ruchu. A ruch niesie ze sobą zawsze coś ciekawego: zmiany. Najlepszym przykładem autorstwa BMW jest BMW i innowacyjna koncepcja pojazdów i sieciowe usługi mobilnościowe, dzięki którym mobilność w mieście staje się prostsza, bardziej inteligentna i ekologiczna. I to nie kiedyś, w przyszłości, lecz już teraz: BMW i jest dowodem na to, że zrównoważony rozwój i czysta radość z jazdy doskonale się uzupełniają stale uwzględniając aktualne wymogi.

4 ELEKTRYCZNA REWOLUCJA: JEDNA MISJA, DWAJ PIONIERZY. Nowe BMW i zostało wymyślone i zbudowane z konsekwentnie odmiennym podejściem do jazdy elektrycznej na ruchliwych ulicach miast i wokół nich. Samochód ten daje zupełnie nowe wrażenia z jazdy, imponując przy tym zwinnością i przyjemnością prowadzenia oraz fascynując niemal bezgłośnym poruszaniem się. Nie mniej fascynująco prezentuje się najbardziej postępowy samochód spor towy obecnych czasów: nowe BMW i w innowacyjnej koncepcji hybrydowej typu plug-in. Samochód ten łączy napęd elektryczny na osi przedniej i wysokowydajny trzycylindrowy silnik spalinowy BMW TwinPower Turbo na osi tylnej.

5

6 NOWE BMW i NAPĘD NOWEJ ERY BMW edrive. Nowa generacja radości z jazdy: w pełni elektryczny napęd BMW edrive w nowym BMW i umoż liwia imponujące przyspieszenie i wysoki moment obrotowy już od chwili ruszenia z miejsca. Charakterystyka pracy pedału gazu umożliwia przyspieszanie i hamowanie za pomocą jednego pedału, co daje jeszcze bardziej bezpośrednie i intensywne wrażenia z jazdy. Inteligentne tryby jazdy ECO PRO i ECO PRO+ oferowane w ramach strategii BMW EfficientDynamics gwarantują przy tym wydajne wykorzystanie energii a tym samym imponujący zasięg.

7 NOWE BMW i MOBILNOŚĆ I ZWINNOŚĆ W NOWEJ ODSŁONIE. Nowe BMW i pokazuje swoje unikalne zalety przede wszystkim w mieście. Zwinny silnik elektryczny przenosi napęd bezpośrednio na tylne koła. W połączeniu z niewielką średnicą zawracania wynoszącą tylko, m i bezpośrednim układem kierowniczym pozwala to nawet przy niewielkich prędkościach cieszyć się jazdą jak nigdy dotąd.

8 NOWE BMW i SAMOCHÓD POD NAPIĘCIEM, TY NA CAŁKOWITYM LUZIE. Dzięki funkcjom BMW i ConnectedDrive opracowanym specjalnie na potrzeby nowego BMW i mobilność elektryczna jest wyjątkowo prosta i komfortowa. Na przykład system nawigacyjny może wskazać najbliższą stację ładowania i jej dostępność oraz uwzględnić ją przy kalkulacji trasy. Oprócz tego aplikacja BMW i Remote umożliwia dostęp do informacji o pojeździe, np. stan naładowania akumulatora czy zasięg elektryczny, na kompatybilnym smartfonie oraz sprawdzanie na nim na odległość informacji o procesie ładowania.

9 NOWE BMW i POCZĄTEK ERY KARBONU. Kabina pasażerska z wysokowytrzymałego karbonu jest nie tylko o procent lżejsza od aluminium, a więc zmniejsza masę pojazdu, ale oferuje też optymalne bezpieczeństwo i daje duże możliwości projektowania wnętrza. Brak tunelu środkowego, wolno stojąca kolumna kierownicy i podwyższona pozycja siedzenia nadają wnętrzu bardzo przestronny i otwarty charakter. Oprócz tego kanapa tylna i dwa indywidualne fotele przednie tworzą zupełnie nową, przytulną atmosferę wnętrza, którą dodatkowo podkreślają przeciwsobnie otwierane drzwi.

10 NOWE BMW i INTELIGENTNA SIEĆ INFORMACYJNA. Dynamiczna mapa zasięgu, aktualny stan naładowania i najbardziej ekonomiczna trasa dzięki inteligentnym usługom BMW i ConnectedDrive nowe BMW i na bieżąco informuje Cię o wszystkim, co istotne. Oczywiście w samochodzie, a z aplikacją na smartfon również poza nim.

11 NOWE BMW i PRZESTRZEŃ DLA EKOLOGII. W opcjonalnych wariantach wnętrza nowego BMW i idea zrównoważonego rozwoju widoczna jest w wykorzystaniu odnawialnych, naturalnie wykończonych surowców, takich jak drewno eukaliptusa o otwartych porach, skóra garbowana ekstraktem z liści oliwnych i oddychająca wełna. A nową wyśmienitą jakość tych materiałów czuć w dotyku. 1 Z certyfi katem Forest Stewardship Council (FSC ).

12 NOWE BMW i ŁATWE ŁADOWANIE. Nowe BMW i można bez problemu ładować za pomocą załączonego standardowego kabla z każdego zwykłego gniazdka domowego. Szybciej i wygodniej ładuje się za pomocą BMW i Wallbox. Na życzenie serwis instalacyjny BMW zamontuje go u Ciebie w domu.

13 BMW EfficientDynamics Mniejsza emisja. Większa radość z jazdy. INNOWACJE I TECHNOLOGIE INDYWIDUALNA MOBILNOŚĆ ELEKTRYCZNA. ARCHITEKTURA LIFE DRIVE CZYNI NOWE BMW i LŻEJSZYM, DAJE WIELE MOŻLIWOŚCI PROJEKTOWANIA WNĘTRZA ORAZ OPTYMALIZUJE WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE I BEZPIECZEŃSTWO. Konstrukcja Life Drive obejmuje dwa niezależne od siebie, ale doskonale uzupełniające się moduły: górny moduł Life to kabina pasażerska. Odpowiada ona idei lekkiej konstrukcji, która jest nieodłącznym elementem strategii BMW EfficientDynamics, a wykonana jest ze wzmocnionego włóknem węglowym tworzywa sztucznego zwanego CFRP lub karbonem. Optymalny dobór materiałów zapewnia ponadto maksymalną dynamikę i najwyższą wydajność. Dolny moduł Drive zawiera napęd elektryczny BMW edrive i duży wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy. Ogniwa akumulatorowe są całkowicie zintegrowane z podłogą i wypełniają całą środkową strefę modułu Drive, co korzystnie wpływa na dynamikę jazdy. Zapewnia to również optymalny rozkład masy na osie oraz niski środek ciężkości. Wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy otoczony jest profilami aluminiowymi, które chronią go przed działaniem zewnętrznym. Ponieważ cały system BMW edrive jest znacznie bardziej zwarty niż porównywalny silnik spalinowy, to silnik elektryczny, przekładnię i elektronikę sterującą napędem można było zmieścić na bardzo niewielkiej przestrzeni nad napędzaną tylną osią. Unikalne połączenie dwóch modułów: kabina pasażerska z wysokowytrzymałego i niezwykle lekkiego karbonu (moduł Life) połączona jest z aluminiowym podwoziem (modułem Drive) przy użyciu innowacyjnej technologii klejenia. Ta rewolucyjna architektura pojazdu umożliwiła eliminację środkowego tunelu i słupków B, dzięki czemu nowe BMW i oferuje niespotykaną dotąd w tej klasie przestronność wnętrza. Niski środek ciężkości dla wysokiej dynamiki jazdy: aluminiowy układ jezdny, silnik elektryczny, wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy oraz inteligentny układ elektroniczny zgromadzone są w module Drive, nisko w pojeździe, co obniża środek ciężkości i podnosi zwinność i bezpieczeństwo nowego BMW i. Inteligentna, kompaktowa i bezpieczna konfiguracja: moduł Drive łączy wszystkie komponenty układu jezdnego i napędu oraz akumulator wysokowoltowy, przez co przyczynia się również do optymalnego wykorzystania przestrzeni. 1 Wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy wyróżnia się długą żywotnością. Jeżeli mimo to w ciągu 8 lat i do przebiegu km wystąpią w nim jakiekolwiek wady, to autoryzowany dealer BMW i usunie je bezpłatne. Szczegóły zawarte są w certyfikacie akumulatora BMW i.

14 BMW EfficientDynamics Mniejsza emisja. Większa radość z jazdy. INNOWACJE I TECHNOLOGIE Moment obrotowy (Nm) JEDNA MISJA: ZERO EMISJI. RADOŚĆ Z JAZDY BEZ EMISJI. % BMW EfficientDynamics. Napęd elektryczny BMW edrive w nowym BMW i oferuje imponującą moc maksymalną kw ( KM) i maksymalny moment obrotowy Nm. Napęd z silnika elektrycznego przenoszony jest przez jednobiegową przekładnię bezpośrednio na tylne koła. Nowo zaprojektowany napęd BMW edrive doskonale wpisuje się w strategię BMW EfficientDynamics: czerpie energię z wydajnego wysokowoltowego akumulatora litowo-jonowego całkowicie bez lokalnej emisji CO. Na życzenie nowe BMW i może.... Prędkość obrotowa (obr/min) Wykres momentu obrotowego. Moc (kw) Moment obrotowy (Nm) 1 Warunkiem jest 100-procentowe korzystanie z energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. 2 Wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy wyróżnia się długą żywotnością. Jeżeli mimo to w ciągu 8 lat i do przebiegu km wystąpią w nim jakiekolwiek wady, to autoryzowany dealer BMW i usunie je bezpłatne. Szczegóły zawarte są w certyfikacie akumulatora BMW i. 3 Wynik badania zużycia paliwa przeprowadzonego przez BMW, zależnie od indywidualnego stylu jazdy. 4 Dokładne informacje o zużyciu paliwa, emisji CO 2 i klasie energetycznej BMW i3 (z Range Extenderem) na stronie Odpowiada masie własnej wg DIN. 6 Opcja niedostępna w BMW i3 z Range Extenderem. 7 W BMW i3 z Range Extenderem przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,9 s. Moc (kw) być wyposażone w Range Extender wydłużający zasięg. Range Extender to mały, bardzo cichy dwucylindrowy silnik benzynowy, który napędza generator i załącza się automatycznie, gdy stan naładowania wysokowoltowego akumulatora litowo-jonowego spadnie do minimum. Od % stanu naładowania Range Extendera można też załączyć ręcznie. Dzięki temu wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy zasilany jest energią i może danej napędzać silnik elektryczny. Nm momentu obrotowego od momentu ruszenia z miejsca: silnik elektryczny o wysokim momencie obrotowym daje BMW i niesamowite przyspieszenie już na starcie i na pierwszych metrach bez problemu pozwala zostawić w tyle samochody o wyższej mocy. g lokalnej TECHNOLOGIA BMW edrive W SKRÓCIE. Całkowicie bezemisyjny napęd elektryczny nowego BMW i umożliwia w normalnych warunkach zasięg od do km. Dzięki inteligentnym trybom jazdy ECO PRO i ECO PRO+ zasięg można zwiększyć niemal do km. W nowym BMW i z BMW Range Extenderem możliwe jest niemal do km. Oprócz tego opcjonalna pompa ciepła daje nawet o procent wyższą wydajność energetyczną niż konwencjonalne ogrzewanie przy takim samym komforcie ogrzewania. Umożliwia to wydłużenie zasięgu nawet o procent przy niskich temperaturach zewnętrznych. Podobnie jak klimatyzacja w lecie innowacyjna pompa ciepła również zimą wykorzystuje energię zawartą w otaczającym powietrzu. Wybrana temperatura powietrza regulowana jest całkowicie automatycznie przez ogrzewanie elektryczne i pompę ciepła. emisji CO to bezsprzeczny argument przemawiający za BMW edrive., kwh/ km zużycia energii kw Maksymalna moc kw przy zaledwie kg masy własnej daje nowemu BMW i dynamiczne właściwości jezdne., s od do km/h. Nowe BMW i daje się dynamicznie i nieprzerwanie przyspieszać i równie skutecznie hamować przy użyciu samego pedału gazu. Ten typowy dla BMW i one pedal feeling nagradza przewidujący styl jazdy, ponieważ przy hamowaniu odzyskiwana jest energia.

15 Dowiedz się więcej o ELECTRIC z krótkiego fi lmu. INNOWACJE I TECHNOLOGIE e-mobilność. ZAWSZE I WSZĘDZIE. ELECTRIC ZAPEWNIA ŁATWĄ I KOMFORTOWĄ MOBILNOŚĆ ELEKTRYCZNĄ W KAŻDEJ SYTUACJI. Czy to na publicznych stacjach ładowania, czy w domu dzięki ELECTRIC ładowanie wysokowoltowego akumulatora litowo-jonowego jest bardzo łatwe i elastyczne. Serwis instalacyjny BMW i na życzenie przeprowadzi kontrolę instalacji domowej i zamontuje BMW i Wallbox. Ale ładowanie jest wygodne również w drodze dzięki ChargeNow. Dzięki niemu masz łatwy dostęp do sieci publicznych stacji ładowania i możesz bezpośrednio w smartfonie lub systemie nawigacyjnym w Twoim aucie wyszukiwać stacje i wyświetlać ich dostępność a osobista karta ChargeNow umożliwi Ci bezgotówkowe ładowanie Twojego nowego BMW i. Oprócz tego stworzyliśmy usługę ParkNow Long Term, która pośredniczy w długoterminowym udostępnianiu miejsc parkingowych na parkingach współpracujących z BMW i oraz wyposażonych w stacje ładowania. Kompleksowe, nieskomplikowane i przejrzyste kosztowo świadczenia dla Twojego nowego BMW i oferują Usługi Assistance ze specjalnymi pakietami serwisowymi i naprawczymi Service Inclusive i Repair Inclusive a w razie awarii samochodu sieć serwisów BMW i ich wydajne procesy organizacyjne i naprawcze oraz pakiet BMW i Mobile Care zapewnią Ci nieograniczoną mobilność. Na dłuższe trasy, np. przy okazji wyjazdu na urlop, klienci BMW i dzięki ofercie Elastyczna Mobilność mogą na pewien czas przesiąść się po prostu na konwencjonalny model BMW. Pomyśleliśmy o wszystkim aby zapewnić Ci beztroską i bezpieczną jazdę Twoim nowym BMW i. ŁADOWANIE W DOMU USŁUGI ASSISTANCE 30 min Do bardzo szybkiego ładowania optymalnym rozwiązaniem jest opcjonalna funkcja szybkiego ładowania prądem przemiennym/prądem stałym do nowego BMW i : ładowanie z odpowiednich stacji ładowania, na przykład publicznych stacji szybkiego ładowania prądem stałym, trwa ok. minut. BMW i 360 ELECTRIC ELASTYCZNA MOBILNOŚĆ ŁADOWANIE W DRODZE ŁATWE ŁADOWANIE. Nowe BMW i można naładować w domu ze zwykłego gniazdka przez kabel oferowany w wyposażeniu standardowym w czasie od sześciu do ośmiu godzin (standardowy tryb ładowania ). Wallbox zapewnia naładowanie akumulatora już w trzy do sześciu godzin. 3 6 h BMW i Wallbox w Twoim domu naładuje wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy już w kilka godzin. 1 W zależności od lokalnej infrastruktury energetycznej i wybranego wyposażenia dodatkowego. Czas trwania ładowania odpowiada ładowaniu do 80 procent maksymalnej pojemności.

16 Daj się zafascynować BMW ConnectedDrive na krótkim fi lmie. BMW ConnectedDrive Rozwiązania, które dają wolność. INNOWACJE I TECHNOLOGIE ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA DLA WIĘKSZEJ SWOBODY. BMW i CONNECTED DRIVE. Innowacje na rzecz najbardziej wydajnych tras: Usługi nawigacyjne BMW i ConnectedDrive specjalnie dostosowane do wymogów mobilności elektrycznej zapewniają zawsze łatwy i bezpieczny dojazd do celu. Głównym elementem jest tu asystent zasięgu z dynamiczną mapą zasięgu. Pokazuje ona z dużą dokładnością pozostały zasięg w postaci okręgu. Uwzględnia przy tym stan naładowania akumulatora, styl jazdy, dane geograficzne oraz podawane w czasie rzeczywistym informacje o sytuacji na drogach. Jeżeli zasięg elektryczny będzie niewystarczający, to asystent zasięgu samoczynnie zaoferuje Ci propozycje rozwiązania problemu w postaci korzystniejszej pod względem zużycia energii trasy ECO albo poleci na przykład najbliższą stację ładowania. Oprócz tego kalkulacja trasy może też uwzględniać środki komunikacji publicznej i na życzenie wyświetlać je w systemie nawigacyjnym. Na monitorze pokładowym mogą być wyświetlane jednocześnie dwa zasięgi: w aktualnym trybie jazdy i w trybie ECO PRO+ oferowanym przez BMW EfficientDynamics i oferującym maksymalny zasięg. Nowe BMW i wyposażony jest w inteligentne funkcje ConnectedDrive, które kierowca może obsługiwać łatwo i wygodnie za pomocą swojego smartfonu. Aplikacja BMW i Remote oferowana do systemów ios i Android umożliwia planowanie trasy jeszcze przed rozpoczęciem jazdy i stałą kontrolę maksymalnego zasięgu. Ta aplikacja daje też zawsze i wszędzie dostęp na smartfonie do istotnych informacji o pojeździe, takich jak stan naładowania akumulatora czy zasięg. Oprócz tego można wyszukiwać POI (Point of Interest) i stacje ładowania w obrębie zasięgu i wysyłać je do pojazdu. Dla uzyskania dłuższego zasięgu i większego komfortu można też przed jazdą przygotować temperaturę wewnątrz auta i podgrzać wysokowoltowy akumulator litowo-jonowy. Gdy nowe BMW i jest podłączone do stacji ładowania, można odczytywać informacje o przebiegu ładowania. Schematyczna ilustracja na rynek niemiecki. Legenda zasięgu* BMW i w trybie COMFORT do km Tryb ECO PRO+ do km BMW i z Range Extenderem do km * Zasięg zależy od indywidualnego stylu jazdy i charakterystyki trasy. PRZED TOBĄ CEL I DOSTĘPNY ZASIĘG. Mobilność elektryczna na dłuższą metę: na jednym ładowaniu nowe BMW i przewiezie Cię w codziennej jeździe na napędzie elektrycznym i bezgłośnie nawet km. Oferowane w wyposażeniu standardowym tryby ECO PRO zwiększają zasięg niemal do km. W trybie ECO PRO+ widoczne jest możliwe wydłużenie zasięgu. Jeżeli potrzebujesz dłuższych zasięgów, to rozwiązaniem jest nowe BMW i z Range Extenderem pokonujące na jednym ładowaniu ok. km. 1 Informacje o kompatybilnych urządzeniach znaleźć można na stronie 2 Podgrzewanie wysokowoltowego akumulatora litoto-jonowego możliwe jest tylko w połączeniu z opcjonalnym ogrzewaniem foteli.

17 BMW ConnectedDrive Rozwiązania, które dają wolność. INNOWACJE I TECHNOLOGIE INNOWACJE JUTRA. DO WYKORZYSTANIA OD ZARAZ. BMW CONNECTED DRIVE: INTELIGENTNA SIEĆ ŁĄCZĄCA KIEROWCĘ, POJAZD I OTOCZENIE. BMW ConnectedDrive ze swoimi inteligentnymi usługami i systemami wspomagającymi kierowcę nowego BMW i oferuje właściwe wyposażenie dla każdego. Usługi i aplikacje BMW ConnectedDrive zapewniają więcej swobody poprzez różnorodne formy łączności pomiędzy kierowcą, samochodem i światem zewnętrznym. Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive podnoszą bezpieczeństwo i komfort jazdy BMW. Inteligentne systemy odciążają kierowcę i minimalizują zagrożenia w ruchu drogowym. Nowe BMW i z opcjonalnym systemem asystującym kierowcy plus i pakietem asystenta parkowania ma wiele innowacyjnych, działających na bazie kamery systemów wspomagających kierowcę niespotykanych w tym zakresie w innych samochodach elektrycznych. Ostrzeganie przed kolizją i ostrzeganie przed osobami z miejską funkcją hamowania. Wspiera Cię aktywnie w zapobieganiu kolizjom z pieszymi i łagodzeniu ich skutków. Jeżeli zdarzy Ci się nie zauważyć osoby lub przeszkody, system automatycznie wyhamuje pojazd. W idealnym przypadku zapobiega to całkowicie najechaniu na przeszkodę. System pracuje przy prędkościach do km/h i w świetle dziennym. Szereg czujników w pojeździe stale nadzoruje ruch drogowy przed pojazdem. Jeszcze zanim wystąpi zagrożenie kolizją, system ostrzeże Cię, przygotuje hamulce do nagłego zadziałania, a potem wyhamuje samochód. Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go. Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go i ostrzeganiem przed kolizją zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy. System reaguje na stojące pojazdy, samoczynnie utrzymuje ustawiony odstęp od poprzedzających pojazdów, automatycznie reguluje prędkość aż do zatrzymania i automatycznie przyspiesza ponownie do żądanej prędkości, gdy umożliwia to sytuacja na drodze. Asystent jazdy w korku. Przejmuje ruszanie z miejsca, hamowania oraz utrzymywanie pasa ruchu podczas jazdy w korkach. Przy dostatecznym oznakowaniu pasa ruchu, szerokości jezdni i przy poprzedzającym pojeździe system utrzymuje na autostradach i przy prędkościach do km/h żądany odstęp, samoczynnie reguluje w gęstym ruchu prędkość aż do zatrzymania i utrzymuje samochód pośrodku pasa ruchu w tym celu musisz mieć stale rękę na kierownicy. Pakiet asystenta parkowania. Obejmuje asystenta parowania, kamerę cofania i Park Distance Control z przodu. Oprócz ruchów kierownicą asystent parkowania steruje również pedałem jazdy, hamulcem oraz wyborem biegu i w pełni automatycznie parkuje nowe BMW i równolegle do jezdni. Kamera cofania wspiera Cię przy parkowaniu do tyłu i innych manewrach przez wyświetlanie na monitorze pokładowym strefy za pojazdem. A dźwiękowa i wizualna sygnalizacja odstępu systemu PDC ostrzega Cię przed przeszkodami z przodu. W razie potrzeby sygnały te można wyłączyć.

18 INFORMACJE O BMW i ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ZACZYNA SIĘ TAM, GDZIE SIĘ KOŃCZY. NOWE BMW i JEST STUPROCENTOWO EKOLOGICZNE, OD FAZY PROJEKTOWANIA, POPRZEZ PRODUKCJĘ I EKSPLOATACJĘ, AŻ PO RECYKLING. Roczna produkcja energii z elektrowni wiatrowych w zakładach w Lipsku wynosi średnio o GWh więcej niż potrzeba do produkcji nowego BMW i. Nowe BMW i pokazuje wyraźnie swoje całościowe podejście do tematu zrównoważonego rozwoju w BMW i. W porównaniu z bardzo wydajnym samochodem z tego samego segmentu z silnikiem spalinowym nowe BMW i w całym cyklu życia produktu ma o procent niższą potencjalną emisję gazów cieplarnianych (CO ) przy korzystaniu z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Aby zapewnić zgodność z ideą zrównoważonego rozwoju, już we wczesnej fazie projektowej ustalane są wymierne cele dla całego cyklu życia produktu, które są następnie nadzorowane i dokumentowane podczas procesu powstawania pojazdu. Uzyskane wyniki otrzymały certyfikat zgodności z ISO. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju energochłonna produkcja karbonu zlokalizowana została w Moses Lake (USA), aby móc tam korzystać z czystej energii z jednej z największych na świecie elektrowni wodnych. Również w zakładach BMW w Lipsku wzniesiono niedawno cztery imponujące elektrownie wiatrowe dostarczające energii do produkcji nowego BMW i oraz BMW i. Oprócz tego wybór prądu ze źródeł odnawialnych do ładowania samochodu zapewnia jazdę z zerową emisją CO na kilometr. A na wypadek osiągnięcia maksymalnego okresu żywotności nowego BMW i pomyślano też o recyklingu. Na przykład procent materiałów potrzebnych do produkcji nowego BMW i nadaje się do recyklingu. Pomyślano też o dalszym wykorzystaniu wysokowoltowych akumulatorów litowo-jonowych: na przykład jako buforów do elektrowni słonecznych lub wiatrowych. Również koszty eksploatacji nowego BMW i są dużo niższe, ponieważ sprawność samochodów elektrycznych ( - procent) jest znacznie wyższa niż w konwencjonalnych autach (ok. - procent). Koszty eksploatacji nowego BMW i wynoszą ok. euro na miesiąc, a więc jedną trzecią kosztów porównywalnego modelu z silnikiem spalinowym a to dzięki niższym kosztom energii i serwisowania. % % % mniej kosztów eksploatacji w zestawieniu z porównywalnym modelem z silnikiem spalinowym. mniej emisji CO w cyklu życia produktu w przypadku korzystania z energii ze źródeł odnawialnych. energii z zużywanej przy produkcji z elektrowni wiatrowych w zakładach BMW w Lipsku. 1 Założenia: koszty eksploatacji w Niemczech; benzyna1,60 /l, energia elektryczna 0,258 /kwh. Profil: trzy lata i km na rok.

19 INDYWIDUALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ NOWA STYLISTYKA ZNAJOME WRAŻENIA Z JAZDY. Fascynująco nowa stylistyka w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju a mimo to nowe BMW i jest natychmiast rozpoznawalne jako prawdziwe BMW. Nowoczesna atrapa chłodnicy otoczona jest kontrastującą ramką w kolorze niebieskim lub srebrnoszarym zależnie od koloru karoserii. Również charakterystyczne reflektory diodowe w kształcie litery U są nową interpretacją stylistyki świateł BMW i dają bardzo wyrazisty wygląd przodu. Black Belt, pas w błyszczącym kolorze czarnym biegnący od maski silnika poprzez dach aż po tył, optycznie dzieli nowe BMW i na pół. Odpowiednia stylistyka w imponujący sposób odzwierciedla także kwestię lekkiej konstrukcji. Lotki aerodynamiczne za przednimi kołami i przed tylnymi kołami poprawiają aerodynamikę i zwiększają wydajność auta. Tzw. Stream Flow, kształty zbiegające się na słupkach C, nie tylko przyciągają wzrok, ale i poprawiają widoczność dookoła. Diodowe lampy tylne, również w kształcie litery U, umieszczone są za przeszkloną na czarno pokrywą bagażnika bardzo elegancki detal. A standardowe -calowe obręcze kół ze stopów lekkich (opcjonalnie -calowe) podkreślają sportowy charakter nowego BMW i.

20 Odkryj różne warianty wyposażenia nowego BMW i. INDYWIDUALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ INNOWACYJNA STYLISTYKA WRAŻENIE PRZESTRZENI. Wnętrze nowego BMW i wyróżnia widoczne gołym okiem zastosowanie naturalnych surowców, takich jak drewno eukaliptusa. Również naturalne włókna na boczkach oraz desce rozdzielczej podkreślają ekologiczny charakter BMW i oraz łączą ideę zrównoważonego rozwoju z klasą premium w niespotykany dotąd sposób Next Premium. Zastosowana skóra garbowana jest naturalnym ekstraktem z liści oliwnych. Wyciąg z liści drzewa oliwnego chroni skórę i nadaje jej unikalny wygląd i charakter. Skóra bydlęca z południa Niemiec jest więc produkowana nie tylko ekologicznie, ale i pod kątem maksymalnej trwałości. Produkcja skóry w Europie oznacza krótkie drogi dostaw zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach produkcji. Obróbka naturalnymi substancjami daje przy tym szlachetny wygląd skóry i indywidualną kolorystykę. Innym przykładem innowacyjnego doboru materiałów jest tapicerka foteli z oddychającego materiału wełnianego. Zapewnia on dobrą wymianę temperatur pomiędzy ciałem i powierzchnią fotela. Materiał mniej się nagrzewa przy wyższych temperaturach, a przy niższych ogrzewa ciało co pozwala oszczędzić energię zużywaną potencjalnie przez ogrzewanie foteli. Oprócz szerokiego zastosowania naturalnych włókien i naturalnie garbowanej skóry procent masy tworzyw sztucznych użytych wewnątrz auta pochodzi z recyklingu lub surowców odnawialnych. Tekstylia użyte na fotelach, podsufitce i podłodze wykonane są w większości z włókien z recyklingu. Tym samym nowe BMW i jeszcze bardziej obniża emisję szkodliwego dla środowiska CO. [ ] Regulują klimat w niskich i wysokich temperaturach: połączenie materiału wełnianego i naturalnej skóry w opcjonalnej stylistyce wnętrza Lodge. [ ] Widoczny karbon: po otwarciu drzwi uwagę zwraca innowacyjny materiał użyty na wejściu. [ ] Naturalny materiał o otwartych porach: listwy wewnętrzne ze szlachetnego drewna eukaliptusa wchodzą w skład opcjonalnej stylistyki wnętrza Lodge i Suite. [ ] Niezwykle wytrzymały dach nowego BMW i waży tylko ok., kg i wykonany jest w większości z włókien węglowych z recyklingu. 1 Z certyfi katem Forest Stewardship Council (FSC ).

21 INDYWIDUALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ AUTENTYCZNA I SZLACHETNA: STYLISTYKA WNĘTRZA ATELIER. Stylistyka wnętrza Atelier stanowi atrakcyjne wyposażenie podstawowe nowego BMW i i wyróżnia się zastosowaniem szlachetnych materiałów. Kontrasty pomiędzy materiałami podkreślają żywotny i nowoczesny wygląd stylistyki wnętrza. Kontrasty w kolorze niebieskim BMW i na bokach foteli i szwach akcentują dodatkowo kontury wnętrza i nadają stylistyce Atelier wyjątkowej świeżości. Galwanizowane matowo akcenty i kierownica skórzana w kolorze czarnym z akcentem w niebieskim kolorze BMW i podkreśla szlachetny charakter tego wyposażenia. Lakiery niemetalizowane Lakiery metalizowane [ ] Stylistyka wnętrza Atelier (standard): kierownica skórzana z akcentem w kolorze niebieskim BMW i, tapicerka z tkaniny Neutronic w kolorze szarym Aragac z kontrastującymi szwami w kolorze niebieskim BMW i, listwy wewnętrzne w matowym kolorze srebrnego andezytu. [ ] Wygodne wsiadanie na tylne miejsca: brak słupka B i przeciwsobnie otwierane tylne drzwi. [ ] Listwy wewnętrzne w matowym kolorze srebrnego andezytu. [ ] Oparcie kanapy tylnej składane w proporcjach :. Dokładnie dopasowane do stylistyki wnętrza: pięć wyrazistych lakierów niemetalizowanych i metalizowanych w nowym BMW i. Więcej informacji na stronie I. 1 Ilustracja przedstawia wyposażenie standardowe i dodatkowe oraz akcesoria.

22 INDYWIDUALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ STYLOWA I ZRÓWNOWAŻONA: STYLISTYKA WNĘTRZA LOFT. Stylistyka wnętrza Loft emanuje stylowym spokojem i równowagą. W stylistyce Loft zrezygnowano z szerszego użycia skóry i zdecydowano się na nowoczesne, miękkie połączenie tkaniny i Sensatecu o oddychających właściwościach. We wnętrzu dominuje kolor szarego kminku jasny, ciepły odcień szarości, który nadaje wnętrzu bardzo spokojny i purystyczny charakter. Jasna kolorystyka sprawia, że wnętrze wydaje się otwierać ku górze, i tworzy bardzo nowoczesny klimat. Estetycznie uformowane powierzchnie siedziska nawiązują do geometrycznych konturów stylistyki nowego BMW i i wspólnie z odpowiednio rozmieszczonymi akcentami w kolorze niebieskim BMW i na oparciu podkreślają purystyczny charakter tej stylistyki wnętrza. Jednoczęściowy jasny dywanik łączy wizualnie strefę kierowcy i pasażera oraz tworzy wrażenie lekkości i przestrzeni. Lakiery niemetalizowane Lakiery metalizowane [ ] Stylistyka wnętrza BMW i Loft (opcja): kierownica skórzana z akcentem w kolorze niebieskim BMW i, fotele obite tkaniną/sensatekiem Electronic w kolorze szarego kminku, listwy wewnętrzne w matowym kolorze ciemnego andezytu. [ ] Do ciepłego odcienia szarego kminku na fotelach doskonale pasują jednoczęściowe dywaniki w jasnym kolorze, co nadaje wyglądowi wnętrza lekkości. [ ] Akcent w kolorze niebieskim BMW i pod zagłówkami tworzy ciekawy kontrast w fotelach. [ ] Listwy wewnętrzne w matowym kolorze ciemnego andezytu. [ ] Po złożeniu oparcia kanapy tylnej dzielonej w proporcjach : powstaje niemal równa powierzchnia bagażowa. Opracowane specjalnie do tego auta: pięć wyrazistych lakierów niemetalizowanych i metalizowanych w nowym BMW i. Więcej informacji na stronie I. 1 Ilustracje przedstawiają wyposażenie dodatkowe i akcesoria.

23 INDYWIDUALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ FUNKCJONALNA I NATURALNA: STYLISTYKA WNĘTRZA LODGE. Stylistyka wnętrza Lodge łączy nowoczesny, szlachetny charakter z naturalną estetyką. Ten wariant wyposażenia reprezentuje ideę Next Premium BMW i w najczystszej postaci. Tapicerka skórzana w kolorze Cassia, ziemistym, naturalnym odcieniu, daje wnętrzu ciepłą atmosferę, a akcenty w kolorze szarego kminku rozjaśniają wnętrze. Szlachetne detale, takie jak deska rozdzielcza obita skórą, łączą się tu z ekologicznymi elementami takimi jak oddychający materiał wełniany i naturalnie garbowana skóra na fotelach i zagłówkach. Ekskluzywnym detalem jest wymyślnie wygięta powierzchnia drewniana na desce rozdzielczej. Czarne drewno eukaliptusowe o otwartych porach posiadające certyfikat Forest Stewardship Council (FSC ) pozwala w nowy sposób cieszyć się naturalnym materiałem wewnątrz auta. Lakiery niemetalizowane Lakiery metalizowane Wygląd zewnętrzny według Twojego indywidualnego gustu: sześć wyrazistych lakierów niemetalizowanych i metalizowanych w nowym BMW i. Więcej informacji na stronie I. [ ] Stylistyka wnętrza BMW i Lodge (opcja): kierownica skórzana z akcentem w kolorze srebrnoszarym, fotele obite materiałem wełnianym i naturalną skórą Solaric w kolorze Cassia, listwy wewnętrzne ze szlachetnego drewna eukaliptusa. [ ] Listwy wewnętrzne z szlachetnego drewna eukaliptusa. [ ] Kolor tapicerki skórzanej Cassia, ziemisty i naturalny, tworzy we wnętrzu ciepłą atmosferę rozjaśnioną akcentami w kolorze szarego kminku. 1 Z certyfi katem Forest Stewardship Council (FSC ). 2 Ilustracja przedstawia wyposażenie standardowe i dodatkowe oraz akcesoria. Oddychający materiał wełniany oferuje przy tym wyjątkowy kontrast. [ ] Oparcie kanapy tylnej dzielone w proporcjach : umożliwia indywidualne powiększenie bagażnika, który oferuje wiele rozwiązań ułatwiających ułożenie i zamocowanie bagażu. [ ] W tej stylistyce wnętrza ekskluzywny materiał wełniany połączony jest z naturalnie garbowaną skórą na fotelach i zagłówkach.

BMW i. Z PAKIETEM SERWISOWYM BMW SERVICE INCLUSIVE LAT / KM.

BMW i. Z PAKIETEM SERWISOWYM BMW SERVICE INCLUSIVE LAT / KM. BMW i Lipiec Radość z jazdy BMW i. Z PAKIETEM SERWISOWYM BMW SERVICE INCLUSIVE LAT / KM. BMW i. BORN ELECTRIC. bmw.pl SPIS TREŚCI Ceny BMW i8........................................................ 3 Wyposażenie

Bardziej szczegółowo

Vito. Furgon i Mixto.

Vito. Furgon i Mixto. Vito. Furgon i Mixto. Vito. Po prostu doskonały. Jeśli są Państwo zawsze gotowi do działania, konsekwentnie wykonują swą pracę, chętnie podejmują nowe wyzwania, to zasłużyli Państwo na zoptymalizowany

Bardziej szczegółowo

Nowy Prius. * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy.

Nowy Prius. * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Nowy Prius * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Technologia Nowy Prius z systemem Hybrid Synergy Drive

Bardziej szczegółowo

BMW serii Cabrio. Cennik Lipiec. Radość z jazdy BMW SERII CABRIO. Z PAKIETEM SERWISOWYM BMW SERVICE INCLUSIVE LAT / KM.

BMW serii Cabrio. Cennik Lipiec. Radość z jazdy BMW SERII CABRIO. Z PAKIETEM SERWISOWYM BMW SERVICE INCLUSIVE LAT / KM. BMW serii Cabrio Cennik Lipiec Radość z jazdy BMW SERII CABRIO. Z PAKIETEM SERWISOWYM BMW SERVICE INCLUSIVE LAT / KM. SPIS TREŚCI Ceny BMW serii 6 Cabrio..................................... 3 Wyposażenie

Bardziej szczegółowo

NOWY CT SPRAWDŹ NOWEGO CT

NOWY CT SPRAWDŹ NOWEGO CT NOWY CT NOWY CT SPIS TREŚCI NOWY CT Wprowadzenie 04-07 Dynamika jazdy 08-09 L-Finezja 1 0-1 1 Luksusowe wyposażenie wnętrza 1 2-1 5 Więcej kontroli 1 6-1 7 Napęd w pełni hybrydowy 1 8-1 9 F SPORT 20-2

Bardziej szczegółowo

Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton.

Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton. Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla

Bardziej szczegółowo

RENAULT TWORZY NA NOWO ESPACE A

RENAULT TWORZY NA NOWO ESPACE A KOMUNIKAT PRASOWY RENAULT TWORZY NA NOWO ESPACE A Renault Espace, jeden z flagowych modeli marki, powraca jako duży crossover o płynnej linii i masywnej, eleganckiej sylwetce. Ten innowacyjny crossover

Bardziej szczegółowo

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive.

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. Corolla Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. To wszystko kluczowe elementy dające niezapomniane wrażenia

Bardziej szczegółowo

WIĘKSZA moc. MNIEJSZE spalanie.

WIĘKSZA moc. MNIEJSZE spalanie. Yaris Poznaj nowego Yarisa samochód miejski, który idealnie nadaje się na zatłoczone ulice. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Toyota Optimal Drive zapewnia maksymalne osiągi przy minimalnym zużyciu paliwa.

Bardziej szczegółowo

Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM

Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM Nowy Avensis. Wyrafinowana sylwetka i niezawodna jakość klasy Premium. 2 lata 3 gwarancji Harmonia kształtu Dopracowane detale nadwozia nadają Toyocie Avensis zdecydowany

Bardziej szczegółowo

Nowy Auris. Całkiem nowa perspektywa

Nowy Auris. Całkiem nowa perspektywa Nowy Auris Nowy Auris. Całkiem nowa perspektywa Design Gotowy na wszelkie wyzwania - to kwintesencja nowego, bardziej dynamicznego charakteru samochodów marki Toyota. Pojemność Nowy Auris to niezwykle

Bardziej szczegółowo

SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA

SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA SIMPLY CLEVER ŠKODA OCTAVIA Uczucie zdumienia jest tak niezwykłe, jak poczucie radości. Aby zatrzymać w sobie to wyjątkowe uczucie, nie musisz zmieniać całego swojego życia. Czasami wystarczy spojrzeć

Bardziej szczegółowo

Wyobraź sobie życie, w którym jest mniej zmartwień i więcej przyjemności. Proste i inteligentne nowe Verso-S w zaskakujący sposób łączy w sobie

Wyobraź sobie życie, w którym jest mniej zmartwień i więcej przyjemności. Proste i inteligentne nowe Verso-S w zaskakujący sposób łączy w sobie Verso-S Wyobraź sobie życie, w którym jest mniej zmartwień i więcej przyjemności. Proste i inteligentne nowe Verso-S w zaskakujący sposób łączy w sobie wszechstronność i komfort. 2 3 Podnieś swoje oczekiwania

Bardziej szczegółowo

Ponad 60 lat doświadczenia na drogach ponad 150 krajów całego świata.

Ponad 60 lat doświadczenia na drogach ponad 150 krajów całego świata. Land Cruiser 150 Ponad 60 lat doświadczenia na drogach ponad 150 krajów całego świata. Od afrykańskich sawann i burz śnieżnych na Antarktydzie aż po dżungle Amazonii Land Cruiser odgrywał kluczową rolę

Bardziej szczegółowo

Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję

Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję Auris 2 Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję Doświadcz nowoczesności, komfortu, przestrzeni i praktyczności. Odkryj możliwości systemu Toyota Optimal Drive, który zapewnia wspaniałą dynamikę

Bardziej szczegółowo

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive.

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. Corolla Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. To wszystko kluczowe elementy dające niezapomniane wrażenia

Bardziej szczegółowo

Skąd pochodzi siła charakteru? Wszystko zależy od pewności siebie, odwagi i prawidłowej oceny własnych możliwości. Wystarczy uświadomić sobie drogę,

Skąd pochodzi siła charakteru? Wszystko zależy od pewności siebie, odwagi i prawidłowej oceny własnych możliwości. Wystarczy uświadomić sobie drogę, Avensis Przewodnik Skąd pochodzi siła charakteru? Wszystko zależy od pewności siebie, odwagi i prawidłowej oceny własnych możliwości. Wystarczy uświadomić sobie drogę, jaką pokonałeś, i poznać cel, do

Bardziej szczegółowo

SEAT FOR BUSINESS TECHNOLOGY TO ENJOY

SEAT FOR BUSINESS TECHNOLOGY TO ENJOY SEAT FOR BUSINESS SEAT FOR BUSINESS TECHNOLOGY TO ENJOY TECHNOLOGY TO ENJOY Jürgen Stackmann, Prezes, Komitet Wykonawczy SEAT S.A., Samochody SEAT charakteryzują się dużym zaawansowaniem technologicznym,

Bardziej szczegółowo

SUGUYA FUKUSATO, Główny inżynier

SUGUYA FUKUSATO, Główny inżynier IS RODZINA IS Kierowanie się tradycyjnymi wskaźnikami to tylko jedna z dróg do wybitnych osiągnięć. ednak tworząc nowego sportowego sedana Lexus IS, podążaliśmy innym szlakiem. Zamiast tego wyznaczyłem

Bardziej szczegółowo

Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego.

Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego. Gama OPEL Combo Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego. Serwis i wzornictwo Opla 4 Przestrzeń ładunkowa i dostęp do ładunku 8 Silniki i bezpieczeństwo 10 Zakup samochodu użytkowego

Bardziej szczegółowo

Nowy Land Cruiser V8

Nowy Land Cruiser V8 Nowy Land Cruiser V8 Nowy, odświeżony Land Cruiser V8 posiada wiele udoskonaleń technologicznych i zmian w linii nadwozia, które nadają mu jeszcze bardziej zdecydowany charakter. Jedź tam, gdzie tylko

Bardziej szczegółowo

Wszystko o napędzie hybrydowym Toyoty

Wszystko o napędzie hybrydowym Toyoty Wszystko o napędzie hybrydowym Toyoty * Gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Niewyczerpane źródło inspiracji

Bardziej szczegółowo

DOSKONAŁOŚĆ W NIEDOSKONAŁYM ŚWIECIE

DOSKONAŁOŚĆ W NIEDOSKONAŁYM ŚWIECIE NOWA HONDA Detale specyfikacji wyposażeniowej zawarte w tym katalogu nie odnoszą się do konkretnego produktu, który jest dostarczany lub sprzedawany przez firmę. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany

Bardziej szczegółowo

NOWE VOLVO FH IVECO STRALIS HI-WAY NEOPLAN JETLINER CARAVAN SALON 2012. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351

NOWE VOLVO FH IVECO STRALIS HI-WAY NEOPLAN JETLINER CARAVAN SALON 2012. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351 IVECO STRALIS HI-WAY NEOPLAN JETLINER CARAVAN SALON 2012 www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XIII NR 4 2012 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO NOWE VOLVO FH Dla

Bardziej szczegółowo

Stworzony z pasją (nie przez teoretyków).

Stworzony z pasją (nie przez teoretyków). GT86 2 Stworzony z pasją (nie przez teoretyków). GT86 Model GT86 został stworzony przez zespół pasjonatów motoryzacji, którym przyświecał jeden cel: pozwolić kierowcy czerpać czystą radość z jazdy. Design

Bardziej szczegółowo

Nowy Opel Corsa. Przyjemność jazdy bez ograniczeń.

Nowy Opel Corsa. Przyjemność jazdy bez ograniczeń. Opel Corsa Nowy Opel Corsa. Przyjemność jazdy bez ograniczeń. Opel Corsa zawsze dawał dużo przyjemności z jazdy. Zmodyfikowany model, o nowej stylistyce, żywych kolorach i większej ilości dostępnych wersji,

Bardziej szczegółowo

Nowa ANTARA NOWE MOŻLIWOŚCI.

Nowa ANTARA NOWE MOŻLIWOŚCI. Nowa ANTARA NOWE MOŻLIWOŚCI. 1 NOWE MOŻLIWOŚCI. Opel Antara daje kierowcy poczucie dużej niezależności. Zaawansowany napęd na wszystkie koła i mocne silniki pozwalają posmakować prawdziwej wolności. A

Bardziej szczegółowo

Jeździsz Volvo. To coś więcej niż tylko ładny samochód. To piękny samochód, który rozumie, że można połączyć chęć spełnienia i potrzebę towarzystwa.

Jeździsz Volvo. To coś więcej niż tylko ładny samochód. To piękny samochód, który rozumie, że można połączyć chęć spełnienia i potrzebę towarzystwa. Jeździsz Volvo. To coś więcej niż tylko ładny samochód. To piękny samochód, który rozumie, że można połączyć chęć spełnienia i potrzebę towarzystwa. Samochód, któremu, dzięki rozwiązaniom technicznym,

Bardziej szczegółowo

NOWE OBLICZE ASTRY. Nigdy dotąd rodzina modeli Astra nie była tak bardzo atrakcyjna.

NOWE OBLICZE ASTRY. Nigdy dotąd rodzina modeli Astra nie była tak bardzo atrakcyjna. NOWA ASTRA SEDAN 1 NOWE OBLICZE ASTRY. Nigdy dotąd rodzina modeli Astra nie była tak bardzo atrakcyjna. Nigdy też nie była tak dobrze wyposażona. Do modeli Hatchback, Sports Tourer oraz GTC z niezliczonymi

Bardziej szczegółowo

Nowa Dacia Sandero... Wprost idealna dla ciebie.

Nowa Dacia Sandero... Wprost idealna dla ciebie. Nowa Dacia Sandero Nowa Dacia Sandero... Wprost idealna dla ciebie. Czego oczekujesz od samochodu? Atrakcyjnego wyglądu, dopracowanego, dobrze wyposażonego wnętrza, dużo miejsca dla całej rodziny, starannego

Bardziej szczegółowo