OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWSTWA 14 CZERWCA 2013 R.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWSTWA 14 CZERWCA 2013 R."

Transkrypt

1 OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWSTWA 14 CZERWCA 2013 R. Białystok W ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy 14 czerwca 2013 r. o godzinie 10.00, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, odbędzie się oficjalna gala. Zaproszone zostały na nią najważniejsze osoby w mieście, tj. Prezydent, Marszałek, Wojewoda oraz Starosta. Dodatkowo pojawią się na niej lokalni działacze, honorowi dawcy krwi oraz lokalne media. Na gali wręczone zostaną odznaczenia Państwowe, jak i wewnętrzne odznaczenia, dyplomy, czy tzw. złote krople oraz szklane tafle. Kolejną atrakcją przygotowaną na Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi będzie Ogólnopolski Finał projektu Wampiriada. Dodatkowo będzie miało miejsce tworzenie największej ludzkiej kropli krwi (kropli utworzonej z ludzi w czerwonych koszulkach), co będzie miało miejsce na Rynku Miejskim w Białymstoku. Do udziału w akcji zostali zaproszeni uczniowie szkół średnich, a także studenci uczelni wyższych. Od godziny do godziny będzie również możliwość oddania krwi w ambulansie. Bydgoszcz W ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy w dniu 14 czerwca br. w siedzibie RCKiK w Bydgoszczy zaplanowano poczęstunek dla HDK oraz drobne upominki dla wszystkich dawców, którzy w tym dniu przyjdą do Centrum oddać krew. Ponadto w lokalnych mediach, na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń w Regionalnym Centrum oraz Oddziałach Terenowych ukażą się życzenia dla Honorowych Dawców. Dodatkowo planowane jest : Zbieramy Krew dla Polski z Intermarche - akcja organizowana z udziałem PCK rozszerzona o obchody Światowego Dnia Krwiodawcy - otwarty pobór krwi w ambulansie, konkursy dla dzieci z nagrodami, upominki dla HDK, stanowisko bezpłatnych pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy; na łamach gazet: Gazeta Pomorska, Nowości oraz w Radiu ESKA i w Telewizji Kablowej - zostanie przeprowadzony reportaż o Honorowym Krwiodawstwie z zasłużonymi krwiodawcami; -Nakło, , siedziba OSP Nakło - z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy odbędą się spotkania, na których zostaną wręczone upominki w postaci koszulek ufundowane przez sponsora -

2 Urząd Miasta i Gminy. Wszyscy krwiodawcy zostaną poczęstowani kawą, herbatą oraz słodkim poczęstunkiem; -czerwiec Klub HDK PCK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie w ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy zorganizuje integracyjny wyjazd dla krwiodawców do Poznania. 1. OT Włocławek w dniu w lokalnej gazecie Nowości Lipnowskie ukaże się artykuł promujący krwiodawstwo z wyrazami wdzięczności i życzeń w uznaniu zasług wszystkim ludziom, którzy bezinteresownie oddają krew na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz zaproszeniem społeczności do uczestnictwa w akcji poboru krwi w Lipnie w dniu br. Krwiodawcy otrzymają drobne upominki zaproszenie do oddania krwi wraz z podziękowaniem dla krwiodawców będą nagłaśniane przez lokalne media we Włocławku ( Radio PIK, HIT), wraz z informacją o Otwartych Drzwiach w godz dla osób zainteresowanych, gdzie można będzie dowiedzieć się o idei Honorowego Krwiodawstwa, zwiedzić Oddział Terenowy we Włocławku i obejrzeć prezentację multimedialną przed siedzibą OR PCK otwarta akcja poboru krwi z udziałem lokalnych mediów; obdarowanie honorowych dawców drobnymi upominkami w Gazecie Kujawskiej ok ukaże się artykuł promujący krwiodawstwo wraz z zaproszeniem do oddania krwi oraz informacją o Otwartych Drzwiach w Dniu Światowego Dnia Krwiodawcy. Wszyscy krwiodawcy w dniu otrzymają drobne upominki. 2. OT Brodnica pobór krwi w Oddziale Terenowym w Brodnicy, w tym dniu honorowi krwiodawcy zostaną obdarowani drobnymi upominkami, w lokalnej prasie na terenie Brodnicy, Rypina i Golubia-Dobrzynia zostaną umieszczone podziękowania dla Honorowych Dawców Krwi. 3. OT Grudziądz w ramach obchodów Światowego Dnia HDK Oddział Terenowy odwiedzi Telewizja Kablowa Grudziądz w celu przeprowadzeniu reportażu na temat promocji honorowego krwiodawstwa; w lokalnej prasie zostaną zamieszczone życzenia z okazji obchodów Dnia HDK; dawcy, którzy zgłoszą się do Oddziału Terenowego w Grudziądzu w celu oddania krwi otrzymają upominki zakupione przez sponsorów.

3 4. OT Inowrocław zamieszczenie informacji w lokalnej prasie, oraz przekazanie życzeń Klubom HDK; każdy krwiodawca otrzyma drobny upominek wraz z podziękowaniami; w Oddziale Terenowym dla Honorowych Dawców Krwi przygotowany zostanie słodki poczęstunek ufundowany przez sponsora. 5. OT Toruń każdy krwiodawca otrzyma drobny upominek wraz z podziękowaniami; w lokalnej prasie zostaną umieszczone podziękowania dla honorowych dawców krwi. Gdańsk Z okazji obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy RCKiK w Gdańsku planuje w dniu 14 czerwca obdarowanie upominkami wszystkich dawców, którzy oddadzą krew lub jej składniki w placówce RCKiK Gdańsk oraz podległych Oddziałach Terenowych. Kalisz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu dnia 14 czerwca br. organizuje akcję pobierania krwi pod hasłem Światowy Dzień Krwiodawcy połączoną z akcją promującą ideę honorowego krwiodawstwa akcja pobierania krwi odbędzie się w mobilnym punkcie krwiodawstwa przy Urzędzie Miejskim, natomiast akcja promocyjna na kaliskim rynku. Ponadto osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się ze specyfiką pracy RCKiK i zarejestrować się jako potencjalni Dawcy Szpiku Kostnego. Każdy krwiodawca będzie mógł skosztować różnych słodkości (pozyskanych w formie darowizny od zakładów cukierniczych). Zorganizowana zostanie również loteria fantowa dla krwiodawców oddających w tym dniu krew. W lokalnych mediach zamieszczenie zostaną informacji o Światowym Dniu Krwiodawcy wraz z życzeniami okolicznościowych dla Krwiodawców. Dodatkowo wraz z ZR PCK zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny dla Krwiodawców w Stanicy Harcerskiej na Szałe. OT Otwarte drzwi w dniu 14 czerwca br. połączone z rejestracją potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Słodki poczęstunek w tym dniu każdy krwiodawca poczęstowany zostanie ciastem i słodyczami (pozyskanymi od lokalnych sponsorów). Loteria fantowa dla krwiodawców oddających krew 14 czerwca br. Umieszczenie informacji o Światowym Dniu Krwiodawcy w lokalnych mediach. Uczestniczenie w spotkaniach z krwiodawcami w Klubach HDK PCK.

4 Uroczyste wręczenie podziękowań dla dyrekcji szkół ponadgimnazjalnych za promowanie honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży. Uroczyste wręczenie podziękowań dla młodzieży z największym litrażem oddanej krwi, kończących edukację w szkołach ponadgimnazjalnych. Wyjazdowe akcje pobierania krwi. Katowice Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy przypadających na dzień 14 czerwca 2013 r. (piątek) pragnie podziękować Krwiodawcom za ich bezinteresowny wkład w ratowanie życia ludzkiego. Będzie to zrealizowane na stronie internetowej RCKiK w Katowicach oraz profilu na Facebook u. Ponadto życzenia oraz krótka informacja prasowa zostanie przekazana do lokalnych mediów. Życzenia zamieszczone zostaną również w Ambulansach oraz Oddziałach Terenowych. Dodatkowo w Światowy Dzień Krwiodawcy planowane są następujące Akcje Poboru Krwi w terenie w ambulansach RCKiK w Katowicach: Tychy, C.H. Real Pawłowice, KWK Pniówek Gliwice, Huta Łabędy Dąbrowa Górnicza, Arcelor Mittal Chorzów, Miejski Dom Kultury "Huty Batory" Akcja z PKO Podczas Światowego Dnia Krwiodawcy przygotowane będą ciasteczka z grupą krwi oraz drobne gadżety, a także bilety wstępu do wybranych miejsc dla osób oddających krew w tym szczególnym dniu. Ponadto 14 czerwca br. planowany jest Dzień Otwartych Drzwi, czyli możliwość zwiedzenia siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Kielce Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach wszystkim krwiodawcom, w dowód uznania, za honorowe oddawanie krwi przekaże podziękowania w lokalnych mass mediach, na bilbordach, na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń w RCKiK i w Oddziałach Terenowych. Dla wszystkich honorowych dawców krwi, którzy w tym dniu oddadzą krew w siedzibie RCKiK w Kielcach, zaplanowany jest słodki poczęstunek, a w Oddziałach Terenowych zostaną wręczone krwiodawcom gadżety promocyjne. Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi zostaną wręczone dyplomy oraz upominki.

5 W dniu 12 czerwca w Opatowie w Zespole Szkół Nr 1 odbędzie się uroczysta akcja pobierania krwi pod hasłem Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi. Z tej okazji każdy krwiodawca otrzyma gadżet. W dniu 13 czerwca pod hasłem Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem w Kielcach, na ul. Sienkiewicza planowana jest akcja pobierania krwi w ambulansie połączona z akcją promocyjną. Kraków Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie w związku ze Światowym Dniem Honorowych Dawców Krwi, przypadającym na dzień 14 czerwca zorganizowało we współpracy z PKO BP akcję honorowego krwiodawstwa na Małym Rynku w Krakowie. Dodatkowo na terenie krakowskiego AWF i sąsiadującego z Uczelnią Parku Lotników zostanie przeprowadzona akcja Krwio-BIEG Kraków we współpracy z Małopolskim Oddziałem Okręgowym PCK. Lublin Z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, w dniu 14 czerwca br., zorganizowany zostanie,,dzień Otwarty Centrum Krwiodawstwa w Lublinie połączony ze spotkaniem pracowników RCKiK Lublin, Członków PCK, Honorowych Krwiodawców oraz władz samorządowych przed pomnikiem poświęconym Honorowym Dawcom Krwi, znajdującym się na terenie RCKiK w Lublinie. Okolicznościowe wystąpienia władz samorządowych, przedstawicieli RCKiK, PCK oraz Honorowych Krwiodawców przewidziano na godz Dodatkowo zostaną przekazanie życzenia dla Krwiodawców w lokalnych mediach oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Każdy Krwiodawca, który 14 czerwca br. odda krew w woj. lubelskim otrzyma gadżet upominkowy. Obchody zwieńczy Msza Święta w intencji Honorowych Dawców Krwi i ich Rodzin w Archikatedrze Lubelskiej o godz Ponadto planowane są ekipowe akcje poboru krwi: Akcja pobierania krwi od mieszkańców Lublina i okolic przy siedzibie Banku PKO w Lublinie; Akcja pobierania krwi przy centrum handlowym Intermarché w Zamościu z wykorzystaniem mobilnego punktu poboru krwi; Akcja pobierania krwi w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. Łódź Z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, w dniu 14 czerwca br., RCKiK zaprasza na Rynek przy Manufakturze w godzinach od 11:30 do 17:00. Ponadto akcje wyjazdowe będą organizowane w :

6 Bełchatowie, Radomsku, Sieradzu, Skierniewicach, Piotrkowie, Pabianicach, Kutnie, Tomaszowie, Zduńskiej Woli, Konstantynowie łódzkim, Żychlinie, Ozorkowie. Jak co roku będą przygotowane okolicznościowe koszulki. Olsztyn W ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy RCKiK w Olsztynie zaplanowało zamieszczenie informacji dotyczących idei święta w lokalnych mediach oraz na tablicach informacyjnych Centrum i Terenowych Oddziałów; W dniach od do odbywać się będą w charakterze obchodów ww. święta akcje poboru krwi. Organizowane będą akcje w następujących miejscowościach: Olsztynie, Bartoszycach, Piszu, Gierzwałdzie, Nowym Mieście Lubawskim, Braniewie. Podczas inauguracji Światowego Dnia Krwiodawcy nadany zostanie tytuł Ambasadora RCKiK w Olsztynie Panu Krzysztofowi Hołowczycowi. Najbardziej utytuowany polski kierowca rajdowy będzie wspierał swoim wizerunkiem RCKiK w prowadzeniu letniej kampanii promującej honorowe krwiodawstwo. W tym dniu zostanie zorganizowana akcja poboru krwi w mobilnym punkcie w Olsztynie przy Hali Urania. Przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem zostanie zorganizowany pokaz ratownictwa medycznego. Każdy dawca, który odda krew w tym dniu otrzyma upominek w postaci samochodowej kamizelki odblaskowej z autografem Pana Krzysztofa Hołowczyca. Osoby oddające krew w siedzibie RCKiK w Olsztynie będą mogły skorzystać z jazdy na symulatorze rajdowym ustawionym na parkingu Centrum.

7 Opole W dniu 14 czerwca 2013 r. każdy krwiodawca, który odda krew otrzyma imienne podziękowanie wraz z życzeniami z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy w formie certyfikatu oraz materiały promocyjne. W tym dniu zaplanowano również Dni Otwarte RCKiK, skierowane do zorganizowanych grup, połączone z możliwością odbycia kursu pierwszej pomocy przeprowadzonego przez Grupę Ratowników Medycznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Ponadto do organizacji obchodów włączył się Niezależny Związek Studentów Uniwersytetu Opolskiego, który w dniu 13 czerwca 2013 r. zorganizuje akcję poboru krwi pod hasłem Światowy Dzień Krwiodawcy. Dla osób biorących udział w akcji przygotowano szereg atrakcji w postaci dodatkowych gadżetów, zaproszeń do kawiarni, klubów itp. W dniu 14 czerwca 2013 r. wspólnie z Zarządem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zostanie zorganizowany piknik dla krwiodawców w Kluczborku pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kluczbork. Podczas pikniku będzie możliwość oddania krwi w Mobilnym Punkcie. Dla krwiodawców i ich rodzin przygotowano poczęstunek. W pikniku swój udział zapowiedziały władze miasta oraz lokalne media. Podczas akcji wolontariusze PCK będą rozprowadzać ulotki oraz materiały informacyjne dotyczące honorowego krwiodawstwa. Poznań W dniu 16 czerwca 2013 r. RCKiK w Poznaniu organizuje jak co roku - związaną z tymi obchodami - ekipę wyjazdową do Bukówca Górnego. Klub Honorowych Dawców Krwi z Bukówca Górnego od wielu lat prężnie działa, popularyzując idee bezinteresownego dzielenia się sobą z potrzebującymi poprzez oddawanie krwi oraz rejestrację jako Potencjalny Dawca Szpiku w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku. W trakcie organizowanego z tej okazji festynu oprócz akcji pobierania krwi, będą przeprowadzane warsztaty edukacyjne, dzięki którym możliwe stanie się poszerzenie grona krwiodawców - szczególnie osoby młode. Warsztaty są kontynuacją szeroko prowadzonej akcji edukacyjnej w szkołach, która miała miejsce w drugim semestrze roku szkolnego 2012/2013. Równocześnie władze RCKiK mają zamiar podziękować oraz wyróżnić ZHDK za ich wieloletnią pomoc i wsparcie dla tej szlachetnej idei. W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi przeprowadzone zostaną na fanpage u na Facebooku interaktywne konkursy, których zadaniem będzie popularyzowanie wiedzy na temat krwiodawstwa, dawstwa szpiku oraz zdrowego trybu życia. Racibórz Tradycyjnie jak co roku działania promujące Światowy Dzień Krwiodawcy przypadający na 14 czerwca RCKiK rozpocznie w tygodniu poprzedzającym ten dzień. W dniach r. siedzibę Centrum oraz Terenowe Oddziały w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju oraz Wodzisławiu Śląskim zostaną udekorowane

8 balonami oraz plakatami informującymi o tym dniu. W tym czasie zostanie przeprowadzonych 12 akcji honorowego oddawania krwi, które odbędą się w: Biertułtowach, Boguszowicach, Bolesławiu, Radlinie, Rybniku, Rydułtowach, Olzie, Wodzisławiu Śląskim. Każda osoba, która odda w tym czasie krew otrzyma drobny upominek. Na tablicy ogłoszeń w siedzibie Centrum, Terenowych Oddziałach, na stronie internetowej oraz w lokalnej prasie zamieszczone będą życzenia dla HDK. Dyrektorom, nauczycielom i opiekunom szkolnych klubów HDK, organizujących we współpracy z RCKiK akcje poboru krwi, propagując w ten sposób ideę krwiodawstwa, złożone zostaną podziękowania i zostanie wystosowane zaproszenie o kontynuowanie dalszej owocnej współpracy. Dodatkowo do działań w organizację obchodów 14 czerwca włączą się Prezesi Klubów HDK z terenu działalności RCKiK, organizując dla dawców zawody o puchar Dyrektora RCKiK w Raciborzu, będą to m.in. zawody wędkarskie, bieg dawców, rajd samochodowy, zawody piątek piłkarskich, zawody strzeleckie. Dawcy biorący udział w zawodach otrzymają drobne upominki z logo RCKiK w Raciborzu. Radom Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu z okazji Światowego Dnia Honorowych Dawców Krwi przygotowało dla każdego, kto odda krew w tym dniu T-shirt z logo RCKiK Radom lub pamięć zewnętrzną USB w formie bransoletki otrzymaną w ramach kampanii Twoja krew Moje życie. Będą one wydawane zarówno dawcom oddającym krew w siedzibie RCKiK oraz na cyklicznej akcji poboru krwi w ambulansie ustawionym na Placu Konstytucji 3-go Maja w Radomiu. Ponadto, tak jak w roku ubiegłym, obchody ww. święta będą poświęcone osobom, z którymi współpracuje RCKiK w zakresie propagowania idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży. Uroczystość odbędzie się 14 czerwca o godz w siedzibie RCKiK. Spotkanie będzie miało na celu podsumowanie drugiej edycji konkursu Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu. Wyłonionych zostanie pięć miejsc medalowych w dwóch grupach: szkoły/uczelnie z miasta Radomia oraz szkoły z regionu radomskiego. Miejsce na podium uzależnione będzie od wskaźnika aktywności krwiodawców. Placówki najbardziej aktywne otrzymają puchary, pozostałym zostaną wręczone dyplomy oraz wyróżnienia. W gronie zaproszonych gości znajdą się dyrektorzy oraz koordynatorzy akcji poboru krwi szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych regionu radomskiego.

9 Dziękując i doceniając ich aktywność na rzecz szerzenia idei honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwania nowych krwiodawców wręczone zostaną drobne upominki okolicznościowe. Rzeszów W związku z przypadającym na 14 czerwca Światowym Dniem Honorowych Dawców Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie organizuje akcję Honorowego Krwiodawstwa z wykorzystaniem Mobilnego Punktu poboru Krwi stacjonując na tarnobrzeskim rynku. Dodatkowo organizatorzy akcji pobierania krwi w systemie ekipowych wyjazdów 15 czerwca w Jaśle i 16 czerwca w Białobrzegach k/łańcuta bardzo chętnie będą promować idee Honorowego Krwiodawstwa. W tych dniach wszyscy przybyli na oddanie krwi otrzymają stosowne upominki. Ponadto Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi zostanie nagłośniony w lokalnych mediach tj. TV Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio VIA, Super Nowości oraz Nowiny. Podczas audycji oraz w artykułach zostaną wystosowane podziękowania dla wszystkich Krwiodawców z Podkarpacia za ich honorową i wzorową postawę, prosząc o dalszą współpracę. Słupsk Z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, w dniu 14 czerwca br. zorganizowane zostanie w siedzibie RCKiK spotkanie Dyrektora Centrum z Prezesami Klubów HDK funkcjonujących na terenie działania Centrum. W dniu 14 czerwca w siedzibie Centrum oraz Terenowych Oddziałach wszyscy dawcy otrzymają drobne upominki. Na stronie internetowej oraz w lokalnych mediach pojawią się życzenia okolicznościowe dla krwiodawców. W drugiej połowie czerwca 2013 r. planowany jest rajd rowerowy Honorowych Dawców Krwi zrzeszonych w Klubie HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku, którego RCKiK w Słupsku jest współorganizatorem. Szczecin W ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przygotowało liczne atrakcje i wydarzenia promujące honorowe krwiodawstwo: Salon Rowerowy W. Kadrzyński - Wręczenie głównych nagród 2 rowerów laureatom XV edycji okręgowego konkursu honorowego krwiodawstwa pn. Młodzieżowy Dar Krwi nagrody ufundowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Województwo Zachodniopomorskie - Ogłoszenie XIII edycji konkursu pn. Wakacyjna Kropla Krwi - polega na dwukrotnym oddaniu krwi w czasie trwania konkursu, do wygrania cyfrowy aparat fotograficzny ufundowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Ginawa nad jeziorem Dubie (powiat łobeski) - XV Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym im. Romana Mikszy Klubów HDK.

10 Sklep INTERMARCHE - Akcja promocyjna ph. Zbieramy Krew dla Polski. Stargard Szczeciński Dni Stargardu Ulica Magiczna promocja honorowego krwiodawstwa, wręczenie odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, konkurs wiedzy o honorowym krwiodawstwie. Wałcz - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu wałeckiego - konkurs literacki dla młodzieży pt. Dar krwi darem serca. Dodatkowo, w dniu r. dawcy krwi, którzy będą zgłaszali się do oddania krwi i jej składników otrzymają upominek okolicznościowy reklamujący honorowe krwiodawstwo. Wałbrzych W dniu 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi, który w tym roku połączony jest z Jubileuszem 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym dniu RCKiK w Wałbrzychu organizuje wspólnie z Klubem SHDK Dar przy W.Z.K. Victoria S.A. akcję poboru krwi Wałbrzyska Kropla Krwi na wałbrzyskim rynku. Udział w akcji wezmą również przedstawiciele władz miasta Wałbrzycha, przedstawiciele dyrekcji Zakładów Koksowniczych i RCKiK. Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi zostaną wyróżnieni i otrzymają odznaczenia państwowe oraz dyplomy i medale Honorowa Kropla Krwi ufundowane przez dyrektora RCKiK w Wałbrzychu. Każdy krwiodawca, który odda krew w placówkach podlegających RCKiK w Wałbrzychu w dniu 14 czerwca otrzyma upominek. Ponadto RCKiK wspólnie z Diecezjalnym Duszpasterstwem Honorowych Dawców Krwi Diecezji Świdnickiej organizuje w dniu 8 czerwca Drugą Diecezjalną Pielgrzymkę Krwiodawców i ich Rodzin do Wambierzyc. W dniach 7 i 8 czerwca współorganizują uroczyste spotkanie dla Honorowych Krwiodawców połączone z turniejem strzeleckim na Jamrozowej Polanie k/dusznik-zdroju. W lokalnych mediach ukażą się artykuły i audycje przedstawiające sylwetki zasłużonych Krwiodawców regionu podległego RCKiK w Wałbrzychu. Warszawa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie z okazji Światowego Dnia Dawcy planuje szereg akcji promocyjnych: organizacja akcji krwiodawstwa przy udziale dwóch ambulansów zaplanowana w godz przy współudziale Banku PKO BP, słodki poczęstunek dla Krwiodawców w siedzibie RCKiK przy ul. Saskiej, w Oddziałach Terenowych oraz w punktach pobrań (Pułtusk i Przasnysz), wydawanie drobnych gadżetów promocyjnych oraz materiałów informacyjnych wszystkim osobom, które tego dnia zgłoszą się w celu oddania krwi lub jej składników (siedziba, Oddziały Terenowe, punkty pobrań oraz akcje krwiodawstwa),

11 na stronie internetowej warszawskiego Centrum oraz w podległych placówkach RCKiK zamieszczone zostaną życzenia oraz podziękowania dla Krwiodawców, w miesięczniku ZDROWIE ukaże się artykuł na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Wrocław Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa przygotowuje szereg akcji. W dniu 14 czerwca br. na stronie internetowej, portalu społecznościowym, na tablicach informacyjnych oraz w dolnośląskiej prasie ukażą się życzenia i gratulacje dla Honorowych Dawców Krwi. Poprzez komunikaty prasowe zostanie wystosowane zaproszenie do lokalnych medii do odwiedzenia Centrum w tak wyjątkowym dniu. Pocztą elektroniczną zostaną rozesłane życzenia do Klubów Honorowych Dawców Krwi oraz organizatorów akcji krwiodawstwa na Dolnym Śląsku. Ponadto z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowych Dawców Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu wraz z Oddziałami Terenowymi w Legnicy, Głogowie i Lubinie przygotowało dla wszystkich Krwiodawców drobne upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Lidl Polska. Każdy, kto odda krew w tym dniu otrzyma okolicznościowy dyplom oraz karteczkę z życzeniami. Ponadto, pośród wszystkich osób, które oddadzą krew 14 czerwca zostanie rozlosowanych 15 biletów na wyjątkowy koncert prawdziwego wirtuoza gitary i wizjonerskiego kompozytora Steve Vai & Evolution Tempo Orchestra. 14 czerwca odwiedzą Centrum Krwiodawcy z Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorzy BAKH również przygotowują niespodzianki dla wszystkich krwiodawców. 15 czerwca Centrum organizuje wyjazdową zbiórkę krwi, która zostanie przeprowadzona we Wrocławskim Parku Wodnym. Akcję organizuje Centrum wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizatorem i uczestnikami: Ogólnopolskiej Akcji Motoserce, Fitness Academy oraz Fundacją Votum. Na ten dzień przygotowane są liczne atrakcje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy, koszulki dla krwiodawców i inne drobne upominki. Zielona Góra Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze z okazji obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy przypadającego na dzień 14 czerwca przeprowadza akcję poboru krwi organizowaną przez Lubuski Zarząd Okręgowy PCK w Zielonej Górze oraz Klub HDK PCK Nafta pod siedzibą PGNiG w Zielonej Górze przy ulicy Westerplatte w godzinach od 9.00 do Podczas akcji prowadzony będzie także nabór kandydatów do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zapewnią atrakcje dla najmłodszych (konkursy plastyczne) oraz dla wszystkich szkolenia z pierwszej pomocy. Podczas akcji będzie prowadzona Akcja fotelikowa promująca bezpieczny transport najmłodszych.

Sprawozdanie. z działalności Opolskiego Oddziału Okręgowego. Polskiego Czerwonego Krzyża. za rok 2014

Sprawozdanie. z działalności Opolskiego Oddziału Okręgowego. Polskiego Czerwonego Krzyża. za rok 2014 Sprawozdanie z działalności Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża za rok 2014 I Wstęp Sprawozdanie Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża stanowi najważniejsze

Bardziej szczegółowo

ZARZĄD GŁÓWNY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA w 2013 r. Warszawa, maj 2014 r.

ZARZĄD GŁÓWNY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA w 2013 r. Warszawa, maj 2014 r. ZARZĄD GŁÓWNY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA w 2013 r. Warszawa, maj 2014 r. I WSTĘP Sprawozdanie z działalności programowo-organizacyjnej Polskiego

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE. w 2008 r.

SPRAWOZDANIE. w 2008 r. 1 POLSKI CZERWONY KRZYŻ ZARZĄD GŁÓWNY SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA w 2008 r. WARSZAWA, maj 2009 r. 2 SPIS TREŚCI I Wstęp... 3 II Streszczenie... 4 III Dane o organizacji pożytku

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO ZDROWIA

MINISTERSTWO ZDROWIA MINISTERSTWO ZDROWIA SPRAWOZDANIE z realizacji Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce w 2009 roku Warszawa, luty 2010 rok Opracowanie: Główny Inspektorat Sanitarny Departament

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności ogniw terenowych (Okręgów, Oddziałów i Kół) Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w roku 2013

Sprawozdanie z działalności ogniw terenowych (Okręgów, Oddziałów i Kół) Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w roku 2013 Sprawozdanie z działalności ogniw terenowych (Okręgów, Oddziałów i Kół) Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w roku 2013 I. Informacje organizacyjne Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na koniec 2013

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Fundacji Mam Marzenie w 2013 roku.

Sprawozdanie z działalności Fundacji Mam Marzenie w 2013 roku. Sprawozdanie z działalności Fundacji Mam Marzenie w 2013 roku. 2014-03-30 Sprawozdanie z działalności Fundacji Mam Marzenie za rok 2013, sporządzone dla organów nadzoru prawnego, oraz jako informacja dla

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI

X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI 1. DZIAŁ PROMOCJI ORAZ DZIAŁ REKRUTACJI I INICJATYW EUROPEJSKICH 2. FUNDUSZE STRUKTURALNE 3. BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI 4. INTEGRACYJNE DNI STUDENTÓW EUROPY 5. WYDARZENIA ROKU

Bardziej szczegółowo

INNE INICJATYWY WSPIERANE PRZEZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZAKRESIE DZIAŁALNOŚCI ANTYTYTONIOWEJ: 91. Zadanie 2. 94

INNE INICJATYWY WSPIERANE PRZEZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZAKRESIE DZIAŁALNOŚCI ANTYTYTONIOWEJ: 91. Zadanie 2. 94 SPIS TREŚCI Podstawa prawna realizacji Programu 3 Ogólne założenia Programu: 3 CHARAKTERYSTYKA SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ I SPOŁECZNEJ ZWIĄZANEJ Z PALENIEM TYTONIU W POLSCE 4 SPRZEDAŻ I SPOŻYCIE WYROBÓW

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYśA w 2005 roku

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYśA w 2005 roku Polski Czerwony KrzyŜ Zarząd Główny ul. Mokotowska 14, 00-950 Warszawa tel: (22) 326-12-86, fax: (22) 628-41-68, e-mail: info@pck.org.pl www.pck.org.pl SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO CZERWONEGO

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014 Strona 1 SPIS TREŚCI WŁADZE ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Narodowego Instytutu Dziedzictwa za I półrocze 2015 roku

Sprawozdanie z działalności Narodowego Instytutu Dziedzictwa za I półrocze 2015 roku Sprawozdanie z działalności Narodowego Instytutu Dziedzictwa za I półrocze 2015 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa realizuje zadania określone w statucie obowiązującym od 23 stycznia 2014 roku. Z dniem

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne z działalności statutowej Fundacji Urszuli Jaworskiej za 2010 rok

Sprawozdanie merytoryczne z działalności statutowej Fundacji Urszuli Jaworskiej za 2010 rok Sprawozdanie merytoryczne z działalności statutowej Fundacji Urszuli Jaworskiej za 2010 rok 1 SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ FUNDACJI URSZULI JAWORSKIEJ za rok 2010 INFORMACJA O PROGRAMACH

Bardziej szczegółowo

TRUD I SIŁA WSPÓŁCZESNEJ RODZINY

TRUD I SIŁA WSPÓŁCZESNEJ RODZINY X Świętokrzyskie Dni Profilaktyki, maj 2012 TRUD I SIŁA WSPÓŁCZESNEJ RODZINY Patronat: WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKI MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO BISKUP ORDYNARIUSZ DIECEZJI KIELECKIEJ STAROSTOWIE POWIATOWI

Bardziej szczegółowo

PROGRAM PROMOCJI I OCHRONY ZDROWIA W MIEŚCIE CHEŁM NA 2012 ROK

PROGRAM PROMOCJI I OCHRONY ZDROWIA W MIEŚCIE CHEŁM NA 2012 ROK Załącznik do Uchwały Nr XIV/160/11 Rady Miasta Chełm z dnia 29.12.2011r. w sprawie przyjęcia Programu Promocji i Ochrony Zdrowia w Mieście Chełm na 2012r. PROGRAM PROMOCJI I OCHRONY ZDROWIA W MIEŚCIE CHEŁM

Bardziej szczegółowo

BIULETYN NR 2/14 (18)

BIULETYN NR 2/14 (18) BIULETYN NR 2/14 (18) XXI FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Przedstawiciele krośnieńskich organizacji pozarządowych po raz kolejny spotkali się z władzami miasta Krosna oraz przybyłymi gośćmi podczas XXI

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA NAJBIEDNIEJSZYCH MIESZKAŃCÓW WARMII I MAZUR W LATACH 2007-2009

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA NAJBIEDNIEJSZYCH MIESZKAŃCÓW WARMII I MAZUR W LATACH 2007-2009 URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA NAJBIEDNIEJSZYCH MIESZKAŃCÓW WARMII I MAZUR W LATACH

Bardziej szczegółowo

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE. Łęgowo 2010

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE. Łęgowo 2010 WĄGROWIECKI KURIER POWIATOWY BIULETYN BEZPŁATNY NR 8 (21) Wrzesień 2010 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE Łęgowo 2010 Uroczystą Mszą św. Dziękczynną odprawioną przez ks. Zbigniewa Szyka rozpoczęły się obchody tegorocznych

Bardziej szczegółowo

Dobre Praktyki. Kwartał IV. projektu Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)

Dobre Praktyki. Kwartał IV. projektu Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities) Dobre Praktyki Kwartał IV projektu Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities) WSSE w Białymstoku Zorganizowano konferencję naukową podsumowującą pierwszy rok trwania projektu oraz prezentującą

Bardziej szczegółowo

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU, EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU ORAZ KAMPANIA IGKM ZAMIEŃ WÓZ NA BUS RELACJA Z KRAJU

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU, EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU ORAZ KAMPANIA IGKM ZAMIEŃ WÓZ NA BUS RELACJA Z KRAJU zebrał i opracował: Marcin Żabicki, IGKM EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU, EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU ORAZ KAMPANIA IGKM ZAMIEŃ WÓZ NA BUS RELACJA Z KRAJU Jak co roku Europejski Tydzień

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za 2011 rok

Sprawozdanie z działalności Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za 2011 rok Sprawozdanie z działalności Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za 2011 rok na zdjęciu: Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie Zakres działalności statutowej, opis głównych zdarzeń: Rok 2011

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE PODSTAWOWE :

INFORMACJE PODSTAWOWE : Fundacji na Rzecz Wspierania Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC FUNDACJA NA RZECZ WSPIERANIA HOSPICJUM Im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk tel. (058) 340 61

Bardziej szczegółowo

Załącznik do uchwały Nr. Samorząd Województwa Mazowieckiego

Załącznik do uchwały Nr. Samorząd Województwa Mazowieckiego Załącznik do uchwały Nr. Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia Zbiorczy plan działań promocyjnych w kraju i zagranicą podejmowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego na 2011 rok 1 Spis treści:

Bardziej szczegółowo

Typ zadania promocyjnego * Cel działania Ewaluacja - ex-ante, mid-term, on-going, ex-post Grupa docelowa Instrumenty promocji Organizatorzy

Typ zadania promocyjnego * Cel działania Ewaluacja - ex-ante, mid-term, on-going, ex-post Grupa docelowa Instrumenty promocji Organizatorzy LP Nazwa przedsięwzięcia Termin/Czas trwania 1 2 3 4 5 Opole - "Tutaj płacę podatki" I etap - 2013 "Opole dziękuje za Twój podatek" II etap - 2013 JUBILEUSZ 50 lecia KFPP w Opolu Konkurs "Z nutką słodyczy"

Bardziej szczegółowo

Związek Harcerstwa Polskiego organizacja pożytku publicznego

Związek Harcerstwa Polskiego organizacja pożytku publicznego Związek Harcerstwa Polskiego organizacja pożytku publicznego SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI ZA OKRES 01.01.200 31.12.200 r. Warszawa, marzec 2008 I. DANE STOWARZYSZENIA 1. 1. Nazwa: Związek Harcerstwa

Bardziej szczegółowo

NOWINKI STROŃSKIE BIULETYN SAMORZĄDOWY GMINY STRONIE ŚLĄSKIE

NOWINKI STROŃSKIE BIULETYN SAMORZĄDOWY GMINY STRONIE ŚLĄSKIE NOWINKI STROŃSKIE BIULETYN SAMORZĄDOWY GMINY STRONIE ŚLĄSKIE Urząd Miejski ul. Kościuszki 55 tel. (74) 811-77-11 fax. (74) 811-77-32 www.stronie.pl e-mail: gmina@stronie.pl MIESIĘCZNIK BEZPŁATNY Nakład

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach. 1 Strona

Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach. 1 Strona Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach 1 Strona Rozdział 1 Informacje ogólne 1.1 Dane teleadresowe: Adres: Ul. Mała Kilińskiego 4/3 25-302 Kielce

Bardziej szczegółowo

działają w grupach pomocy - Społecznych Instruktorów Młodzieżowych,

działają w grupach pomocy - Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, JAK MOŻESZ POMÓC? Zostań wolontariuszem Nasza siła tkwi w ludziach, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, aby pomagać innym. Zachęcamy także Ciebie, przyłącz się do nas! Nieważne, ile masz lat i

Bardziej szczegółowo

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni.

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni. 29 sierpnia 4 września 2014 r. 25 Partnerzy merytoryczni Partner raportu EDYCJA XXII fot: fotolia Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie (SKOK Wołomin) wyróżniona w XXII edycji Raportu

Bardziej szczegółowo

Rozmowa z Ryszardem Lorkiem, prezesem Zarządu SGB-Bank SA.

Rozmowa z Ryszardem Lorkiem, prezesem Zarządu SGB-Bank SA. 2 Z Z Y C I A S G B SGB Rozmowa z Ryszardem Lorkiem, prezesem Zarządu SGB-Bank SA. - Czy w SGB-Banku i zrzeszonych z nim Bankach Spółdzielczych rozpoczęła się nowa era? - Nawiązuje Pan do niedawnego powołania

Bardziej szczegółowo