OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWSTWA 14 CZERWCA 2013 R.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWSTWA 14 CZERWCA 2013 R."

Transkrypt

1 OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWSTWA 14 CZERWCA 2013 R. Białystok W ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy 14 czerwca 2013 r. o godzinie 10.00, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, odbędzie się oficjalna gala. Zaproszone zostały na nią najważniejsze osoby w mieście, tj. Prezydent, Marszałek, Wojewoda oraz Starosta. Dodatkowo pojawią się na niej lokalni działacze, honorowi dawcy krwi oraz lokalne media. Na gali wręczone zostaną odznaczenia Państwowe, jak i wewnętrzne odznaczenia, dyplomy, czy tzw. złote krople oraz szklane tafle. Kolejną atrakcją przygotowaną na Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi będzie Ogólnopolski Finał projektu Wampiriada. Dodatkowo będzie miało miejsce tworzenie największej ludzkiej kropli krwi (kropli utworzonej z ludzi w czerwonych koszulkach), co będzie miało miejsce na Rynku Miejskim w Białymstoku. Do udziału w akcji zostali zaproszeni uczniowie szkół średnich, a także studenci uczelni wyższych. Od godziny do godziny będzie również możliwość oddania krwi w ambulansie. Bydgoszcz W ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy w dniu 14 czerwca br. w siedzibie RCKiK w Bydgoszczy zaplanowano poczęstunek dla HDK oraz drobne upominki dla wszystkich dawców, którzy w tym dniu przyjdą do Centrum oddać krew. Ponadto w lokalnych mediach, na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń w Regionalnym Centrum oraz Oddziałach Terenowych ukażą się życzenia dla Honorowych Dawców. Dodatkowo planowane jest : Zbieramy Krew dla Polski z Intermarche - akcja organizowana z udziałem PCK rozszerzona o obchody Światowego Dnia Krwiodawcy - otwarty pobór krwi w ambulansie, konkursy dla dzieci z nagrodami, upominki dla HDK, stanowisko bezpłatnych pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy; na łamach gazet: Gazeta Pomorska, Nowości oraz w Radiu ESKA i w Telewizji Kablowej - zostanie przeprowadzony reportaż o Honorowym Krwiodawstwie z zasłużonymi krwiodawcami; -Nakło, , siedziba OSP Nakło - z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy odbędą się spotkania, na których zostaną wręczone upominki w postaci koszulek ufundowane przez sponsora -

2 Urząd Miasta i Gminy. Wszyscy krwiodawcy zostaną poczęstowani kawą, herbatą oraz słodkim poczęstunkiem; -czerwiec Klub HDK PCK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie w ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy zorganizuje integracyjny wyjazd dla krwiodawców do Poznania. 1. OT Włocławek w dniu w lokalnej gazecie Nowości Lipnowskie ukaże się artykuł promujący krwiodawstwo z wyrazami wdzięczności i życzeń w uznaniu zasług wszystkim ludziom, którzy bezinteresownie oddają krew na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz zaproszeniem społeczności do uczestnictwa w akcji poboru krwi w Lipnie w dniu br. Krwiodawcy otrzymają drobne upominki zaproszenie do oddania krwi wraz z podziękowaniem dla krwiodawców będą nagłaśniane przez lokalne media we Włocławku ( Radio PIK, HIT), wraz z informacją o Otwartych Drzwiach w godz dla osób zainteresowanych, gdzie można będzie dowiedzieć się o idei Honorowego Krwiodawstwa, zwiedzić Oddział Terenowy we Włocławku i obejrzeć prezentację multimedialną przed siedzibą OR PCK otwarta akcja poboru krwi z udziałem lokalnych mediów; obdarowanie honorowych dawców drobnymi upominkami w Gazecie Kujawskiej ok ukaże się artykuł promujący krwiodawstwo wraz z zaproszeniem do oddania krwi oraz informacją o Otwartych Drzwiach w Dniu Światowego Dnia Krwiodawcy. Wszyscy krwiodawcy w dniu otrzymają drobne upominki. 2. OT Brodnica pobór krwi w Oddziale Terenowym w Brodnicy, w tym dniu honorowi krwiodawcy zostaną obdarowani drobnymi upominkami, w lokalnej prasie na terenie Brodnicy, Rypina i Golubia-Dobrzynia zostaną umieszczone podziękowania dla Honorowych Dawców Krwi. 3. OT Grudziądz w ramach obchodów Światowego Dnia HDK Oddział Terenowy odwiedzi Telewizja Kablowa Grudziądz w celu przeprowadzeniu reportażu na temat promocji honorowego krwiodawstwa; w lokalnej prasie zostaną zamieszczone życzenia z okazji obchodów Dnia HDK; dawcy, którzy zgłoszą się do Oddziału Terenowego w Grudziądzu w celu oddania krwi otrzymają upominki zakupione przez sponsorów.

3 4. OT Inowrocław zamieszczenie informacji w lokalnej prasie, oraz przekazanie życzeń Klubom HDK; każdy krwiodawca otrzyma drobny upominek wraz z podziękowaniami; w Oddziale Terenowym dla Honorowych Dawców Krwi przygotowany zostanie słodki poczęstunek ufundowany przez sponsora. 5. OT Toruń każdy krwiodawca otrzyma drobny upominek wraz z podziękowaniami; w lokalnej prasie zostaną umieszczone podziękowania dla honorowych dawców krwi. Gdańsk Z okazji obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy RCKiK w Gdańsku planuje w dniu 14 czerwca obdarowanie upominkami wszystkich dawców, którzy oddadzą krew lub jej składniki w placówce RCKiK Gdańsk oraz podległych Oddziałach Terenowych. Kalisz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu dnia 14 czerwca br. organizuje akcję pobierania krwi pod hasłem Światowy Dzień Krwiodawcy połączoną z akcją promującą ideę honorowego krwiodawstwa akcja pobierania krwi odbędzie się w mobilnym punkcie krwiodawstwa przy Urzędzie Miejskim, natomiast akcja promocyjna na kaliskim rynku. Ponadto osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się ze specyfiką pracy RCKiK i zarejestrować się jako potencjalni Dawcy Szpiku Kostnego. Każdy krwiodawca będzie mógł skosztować różnych słodkości (pozyskanych w formie darowizny od zakładów cukierniczych). Zorganizowana zostanie również loteria fantowa dla krwiodawców oddających w tym dniu krew. W lokalnych mediach zamieszczenie zostaną informacji o Światowym Dniu Krwiodawcy wraz z życzeniami okolicznościowych dla Krwiodawców. Dodatkowo wraz z ZR PCK zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny dla Krwiodawców w Stanicy Harcerskiej na Szałe. OT Otwarte drzwi w dniu 14 czerwca br. połączone z rejestracją potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Słodki poczęstunek w tym dniu każdy krwiodawca poczęstowany zostanie ciastem i słodyczami (pozyskanymi od lokalnych sponsorów). Loteria fantowa dla krwiodawców oddających krew 14 czerwca br. Umieszczenie informacji o Światowym Dniu Krwiodawcy w lokalnych mediach. Uczestniczenie w spotkaniach z krwiodawcami w Klubach HDK PCK.

4 Uroczyste wręczenie podziękowań dla dyrekcji szkół ponadgimnazjalnych za promowanie honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży. Uroczyste wręczenie podziękowań dla młodzieży z największym litrażem oddanej krwi, kończących edukację w szkołach ponadgimnazjalnych. Wyjazdowe akcje pobierania krwi. Katowice Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy przypadających na dzień 14 czerwca 2013 r. (piątek) pragnie podziękować Krwiodawcom za ich bezinteresowny wkład w ratowanie życia ludzkiego. Będzie to zrealizowane na stronie internetowej RCKiK w Katowicach oraz profilu na Facebook u. Ponadto życzenia oraz krótka informacja prasowa zostanie przekazana do lokalnych mediów. Życzenia zamieszczone zostaną również w Ambulansach oraz Oddziałach Terenowych. Dodatkowo w Światowy Dzień Krwiodawcy planowane są następujące Akcje Poboru Krwi w terenie w ambulansach RCKiK w Katowicach: Tychy, C.H. Real Pawłowice, KWK Pniówek Gliwice, Huta Łabędy Dąbrowa Górnicza, Arcelor Mittal Chorzów, Miejski Dom Kultury "Huty Batory" Akcja z PKO Podczas Światowego Dnia Krwiodawcy przygotowane będą ciasteczka z grupą krwi oraz drobne gadżety, a także bilety wstępu do wybranych miejsc dla osób oddających krew w tym szczególnym dniu. Ponadto 14 czerwca br. planowany jest Dzień Otwartych Drzwi, czyli możliwość zwiedzenia siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Kielce Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach wszystkim krwiodawcom, w dowód uznania, za honorowe oddawanie krwi przekaże podziękowania w lokalnych mass mediach, na bilbordach, na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń w RCKiK i w Oddziałach Terenowych. Dla wszystkich honorowych dawców krwi, którzy w tym dniu oddadzą krew w siedzibie RCKiK w Kielcach, zaplanowany jest słodki poczęstunek, a w Oddziałach Terenowych zostaną wręczone krwiodawcom gadżety promocyjne. Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi zostaną wręczone dyplomy oraz upominki.

5 W dniu 12 czerwca w Opatowie w Zespole Szkół Nr 1 odbędzie się uroczysta akcja pobierania krwi pod hasłem Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi. Z tej okazji każdy krwiodawca otrzyma gadżet. W dniu 13 czerwca pod hasłem Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem w Kielcach, na ul. Sienkiewicza planowana jest akcja pobierania krwi w ambulansie połączona z akcją promocyjną. Kraków Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie w związku ze Światowym Dniem Honorowych Dawców Krwi, przypadającym na dzień 14 czerwca zorganizowało we współpracy z PKO BP akcję honorowego krwiodawstwa na Małym Rynku w Krakowie. Dodatkowo na terenie krakowskiego AWF i sąsiadującego z Uczelnią Parku Lotników zostanie przeprowadzona akcja Krwio-BIEG Kraków we współpracy z Małopolskim Oddziałem Okręgowym PCK. Lublin Z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, w dniu 14 czerwca br., zorganizowany zostanie,,dzień Otwarty Centrum Krwiodawstwa w Lublinie połączony ze spotkaniem pracowników RCKiK Lublin, Członków PCK, Honorowych Krwiodawców oraz władz samorządowych przed pomnikiem poświęconym Honorowym Dawcom Krwi, znajdującym się na terenie RCKiK w Lublinie. Okolicznościowe wystąpienia władz samorządowych, przedstawicieli RCKiK, PCK oraz Honorowych Krwiodawców przewidziano na godz Dodatkowo zostaną przekazanie życzenia dla Krwiodawców w lokalnych mediach oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Każdy Krwiodawca, który 14 czerwca br. odda krew w woj. lubelskim otrzyma gadżet upominkowy. Obchody zwieńczy Msza Święta w intencji Honorowych Dawców Krwi i ich Rodzin w Archikatedrze Lubelskiej o godz Ponadto planowane są ekipowe akcje poboru krwi: Akcja pobierania krwi od mieszkańców Lublina i okolic przy siedzibie Banku PKO w Lublinie; Akcja pobierania krwi przy centrum handlowym Intermarché w Zamościu z wykorzystaniem mobilnego punktu poboru krwi; Akcja pobierania krwi w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej. Łódź Z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, w dniu 14 czerwca br., RCKiK zaprasza na Rynek przy Manufakturze w godzinach od 11:30 do 17:00. Ponadto akcje wyjazdowe będą organizowane w :

6 Bełchatowie, Radomsku, Sieradzu, Skierniewicach, Piotrkowie, Pabianicach, Kutnie, Tomaszowie, Zduńskiej Woli, Konstantynowie łódzkim, Żychlinie, Ozorkowie. Jak co roku będą przygotowane okolicznościowe koszulki. Olsztyn W ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy RCKiK w Olsztynie zaplanowało zamieszczenie informacji dotyczących idei święta w lokalnych mediach oraz na tablicach informacyjnych Centrum i Terenowych Oddziałów; W dniach od do odbywać się będą w charakterze obchodów ww. święta akcje poboru krwi. Organizowane będą akcje w następujących miejscowościach: Olsztynie, Bartoszycach, Piszu, Gierzwałdzie, Nowym Mieście Lubawskim, Braniewie. Podczas inauguracji Światowego Dnia Krwiodawcy nadany zostanie tytuł Ambasadora RCKiK w Olsztynie Panu Krzysztofowi Hołowczycowi. Najbardziej utytuowany polski kierowca rajdowy będzie wspierał swoim wizerunkiem RCKiK w prowadzeniu letniej kampanii promującej honorowe krwiodawstwo. W tym dniu zostanie zorganizowana akcja poboru krwi w mobilnym punkcie w Olsztynie przy Hali Urania. Przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem zostanie zorganizowany pokaz ratownictwa medycznego. Każdy dawca, który odda krew w tym dniu otrzyma upominek w postaci samochodowej kamizelki odblaskowej z autografem Pana Krzysztofa Hołowczyca. Osoby oddające krew w siedzibie RCKiK w Olsztynie będą mogły skorzystać z jazdy na symulatorze rajdowym ustawionym na parkingu Centrum.

7 Opole W dniu 14 czerwca 2013 r. każdy krwiodawca, który odda krew otrzyma imienne podziękowanie wraz z życzeniami z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy w formie certyfikatu oraz materiały promocyjne. W tym dniu zaplanowano również Dni Otwarte RCKiK, skierowane do zorganizowanych grup, połączone z możliwością odbycia kursu pierwszej pomocy przeprowadzonego przez Grupę Ratowników Medycznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Ponadto do organizacji obchodów włączył się Niezależny Związek Studentów Uniwersytetu Opolskiego, który w dniu 13 czerwca 2013 r. zorganizuje akcję poboru krwi pod hasłem Światowy Dzień Krwiodawcy. Dla osób biorących udział w akcji przygotowano szereg atrakcji w postaci dodatkowych gadżetów, zaproszeń do kawiarni, klubów itp. W dniu 14 czerwca 2013 r. wspólnie z Zarządem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zostanie zorganizowany piknik dla krwiodawców w Kluczborku pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kluczbork. Podczas pikniku będzie możliwość oddania krwi w Mobilnym Punkcie. Dla krwiodawców i ich rodzin przygotowano poczęstunek. W pikniku swój udział zapowiedziały władze miasta oraz lokalne media. Podczas akcji wolontariusze PCK będą rozprowadzać ulotki oraz materiały informacyjne dotyczące honorowego krwiodawstwa. Poznań W dniu 16 czerwca 2013 r. RCKiK w Poznaniu organizuje jak co roku - związaną z tymi obchodami - ekipę wyjazdową do Bukówca Górnego. Klub Honorowych Dawców Krwi z Bukówca Górnego od wielu lat prężnie działa, popularyzując idee bezinteresownego dzielenia się sobą z potrzebującymi poprzez oddawanie krwi oraz rejestrację jako Potencjalny Dawca Szpiku w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku. W trakcie organizowanego z tej okazji festynu oprócz akcji pobierania krwi, będą przeprowadzane warsztaty edukacyjne, dzięki którym możliwe stanie się poszerzenie grona krwiodawców - szczególnie osoby młode. Warsztaty są kontynuacją szeroko prowadzonej akcji edukacyjnej w szkołach, która miała miejsce w drugim semestrze roku szkolnego 2012/2013. Równocześnie władze RCKiK mają zamiar podziękować oraz wyróżnić ZHDK za ich wieloletnią pomoc i wsparcie dla tej szlachetnej idei. W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi przeprowadzone zostaną na fanpage u na Facebooku interaktywne konkursy, których zadaniem będzie popularyzowanie wiedzy na temat krwiodawstwa, dawstwa szpiku oraz zdrowego trybu życia. Racibórz Tradycyjnie jak co roku działania promujące Światowy Dzień Krwiodawcy przypadający na 14 czerwca RCKiK rozpocznie w tygodniu poprzedzającym ten dzień. W dniach r. siedzibę Centrum oraz Terenowe Oddziały w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju oraz Wodzisławiu Śląskim zostaną udekorowane

8 balonami oraz plakatami informującymi o tym dniu. W tym czasie zostanie przeprowadzonych 12 akcji honorowego oddawania krwi, które odbędą się w: Biertułtowach, Boguszowicach, Bolesławiu, Radlinie, Rybniku, Rydułtowach, Olzie, Wodzisławiu Śląskim. Każda osoba, która odda w tym czasie krew otrzyma drobny upominek. Na tablicy ogłoszeń w siedzibie Centrum, Terenowych Oddziałach, na stronie internetowej oraz w lokalnej prasie zamieszczone będą życzenia dla HDK. Dyrektorom, nauczycielom i opiekunom szkolnych klubów HDK, organizujących we współpracy z RCKiK akcje poboru krwi, propagując w ten sposób ideę krwiodawstwa, złożone zostaną podziękowania i zostanie wystosowane zaproszenie o kontynuowanie dalszej owocnej współpracy. Dodatkowo do działań w organizację obchodów 14 czerwca włączą się Prezesi Klubów HDK z terenu działalności RCKiK, organizując dla dawców zawody o puchar Dyrektora RCKiK w Raciborzu, będą to m.in. zawody wędkarskie, bieg dawców, rajd samochodowy, zawody piątek piłkarskich, zawody strzeleckie. Dawcy biorący udział w zawodach otrzymają drobne upominki z logo RCKiK w Raciborzu. Radom Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu z okazji Światowego Dnia Honorowych Dawców Krwi przygotowało dla każdego, kto odda krew w tym dniu T-shirt z logo RCKiK Radom lub pamięć zewnętrzną USB w formie bransoletki otrzymaną w ramach kampanii Twoja krew Moje życie. Będą one wydawane zarówno dawcom oddającym krew w siedzibie RCKiK oraz na cyklicznej akcji poboru krwi w ambulansie ustawionym na Placu Konstytucji 3-go Maja w Radomiu. Ponadto, tak jak w roku ubiegłym, obchody ww. święta będą poświęcone osobom, z którymi współpracuje RCKiK w zakresie propagowania idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży. Uroczystość odbędzie się 14 czerwca o godz w siedzibie RCKiK. Spotkanie będzie miało na celu podsumowanie drugiej edycji konkursu Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu. Wyłonionych zostanie pięć miejsc medalowych w dwóch grupach: szkoły/uczelnie z miasta Radomia oraz szkoły z regionu radomskiego. Miejsce na podium uzależnione będzie od wskaźnika aktywności krwiodawców. Placówki najbardziej aktywne otrzymają puchary, pozostałym zostaną wręczone dyplomy oraz wyróżnienia. W gronie zaproszonych gości znajdą się dyrektorzy oraz koordynatorzy akcji poboru krwi szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych regionu radomskiego.

9 Dziękując i doceniając ich aktywność na rzecz szerzenia idei honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwania nowych krwiodawców wręczone zostaną drobne upominki okolicznościowe. Rzeszów W związku z przypadającym na 14 czerwca Światowym Dniem Honorowych Dawców Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie organizuje akcję Honorowego Krwiodawstwa z wykorzystaniem Mobilnego Punktu poboru Krwi stacjonując na tarnobrzeskim rynku. Dodatkowo organizatorzy akcji pobierania krwi w systemie ekipowych wyjazdów 15 czerwca w Jaśle i 16 czerwca w Białobrzegach k/łańcuta bardzo chętnie będą promować idee Honorowego Krwiodawstwa. W tych dniach wszyscy przybyli na oddanie krwi otrzymają stosowne upominki. Ponadto Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi zostanie nagłośniony w lokalnych mediach tj. TV Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio VIA, Super Nowości oraz Nowiny. Podczas audycji oraz w artykułach zostaną wystosowane podziękowania dla wszystkich Krwiodawców z Podkarpacia za ich honorową i wzorową postawę, prosząc o dalszą współpracę. Słupsk Z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi, w dniu 14 czerwca br. zorganizowane zostanie w siedzibie RCKiK spotkanie Dyrektora Centrum z Prezesami Klubów HDK funkcjonujących na terenie działania Centrum. W dniu 14 czerwca w siedzibie Centrum oraz Terenowych Oddziałach wszyscy dawcy otrzymają drobne upominki. Na stronie internetowej oraz w lokalnych mediach pojawią się życzenia okolicznościowe dla krwiodawców. W drugiej połowie czerwca 2013 r. planowany jest rajd rowerowy Honorowych Dawców Krwi zrzeszonych w Klubie HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku, którego RCKiK w Słupsku jest współorganizatorem. Szczecin W ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przygotowało liczne atrakcje i wydarzenia promujące honorowe krwiodawstwo: Salon Rowerowy W. Kadrzyński - Wręczenie głównych nagród 2 rowerów laureatom XV edycji okręgowego konkursu honorowego krwiodawstwa pn. Młodzieżowy Dar Krwi nagrody ufundowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Województwo Zachodniopomorskie - Ogłoszenie XIII edycji konkursu pn. Wakacyjna Kropla Krwi - polega na dwukrotnym oddaniu krwi w czasie trwania konkursu, do wygrania cyfrowy aparat fotograficzny ufundowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Ginawa nad jeziorem Dubie (powiat łobeski) - XV Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym im. Romana Mikszy Klubów HDK.

10 Sklep INTERMARCHE - Akcja promocyjna ph. Zbieramy Krew dla Polski. Stargard Szczeciński Dni Stargardu Ulica Magiczna promocja honorowego krwiodawstwa, wręczenie odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, konkurs wiedzy o honorowym krwiodawstwie. Wałcz - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu wałeckiego - konkurs literacki dla młodzieży pt. Dar krwi darem serca. Dodatkowo, w dniu r. dawcy krwi, którzy będą zgłaszali się do oddania krwi i jej składników otrzymają upominek okolicznościowy reklamujący honorowe krwiodawstwo. Wałbrzych W dniu 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi, który w tym roku połączony jest z Jubileuszem 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym dniu RCKiK w Wałbrzychu organizuje wspólnie z Klubem SHDK Dar przy W.Z.K. Victoria S.A. akcję poboru krwi Wałbrzyska Kropla Krwi na wałbrzyskim rynku. Udział w akcji wezmą również przedstawiciele władz miasta Wałbrzycha, przedstawiciele dyrekcji Zakładów Koksowniczych i RCKiK. Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi zostaną wyróżnieni i otrzymają odznaczenia państwowe oraz dyplomy i medale Honorowa Kropla Krwi ufundowane przez dyrektora RCKiK w Wałbrzychu. Każdy krwiodawca, który odda krew w placówkach podlegających RCKiK w Wałbrzychu w dniu 14 czerwca otrzyma upominek. Ponadto RCKiK wspólnie z Diecezjalnym Duszpasterstwem Honorowych Dawców Krwi Diecezji Świdnickiej organizuje w dniu 8 czerwca Drugą Diecezjalną Pielgrzymkę Krwiodawców i ich Rodzin do Wambierzyc. W dniach 7 i 8 czerwca współorganizują uroczyste spotkanie dla Honorowych Krwiodawców połączone z turniejem strzeleckim na Jamrozowej Polanie k/dusznik-zdroju. W lokalnych mediach ukażą się artykuły i audycje przedstawiające sylwetki zasłużonych Krwiodawców regionu podległego RCKiK w Wałbrzychu. Warszawa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie z okazji Światowego Dnia Dawcy planuje szereg akcji promocyjnych: organizacja akcji krwiodawstwa przy udziale dwóch ambulansów zaplanowana w godz przy współudziale Banku PKO BP, słodki poczęstunek dla Krwiodawców w siedzibie RCKiK przy ul. Saskiej, w Oddziałach Terenowych oraz w punktach pobrań (Pułtusk i Przasnysz), wydawanie drobnych gadżetów promocyjnych oraz materiałów informacyjnych wszystkim osobom, które tego dnia zgłoszą się w celu oddania krwi lub jej składników (siedziba, Oddziały Terenowe, punkty pobrań oraz akcje krwiodawstwa),

11 na stronie internetowej warszawskiego Centrum oraz w podległych placówkach RCKiK zamieszczone zostaną życzenia oraz podziękowania dla Krwiodawców, w miesięczniku ZDROWIE ukaże się artykuł na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Wrocław Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa przygotowuje szereg akcji. W dniu 14 czerwca br. na stronie internetowej, portalu społecznościowym, na tablicach informacyjnych oraz w dolnośląskiej prasie ukażą się życzenia i gratulacje dla Honorowych Dawców Krwi. Poprzez komunikaty prasowe zostanie wystosowane zaproszenie do lokalnych medii do odwiedzenia Centrum w tak wyjątkowym dniu. Pocztą elektroniczną zostaną rozesłane życzenia do Klubów Honorowych Dawców Krwi oraz organizatorów akcji krwiodawstwa na Dolnym Śląsku. Ponadto z okazji obchodów Światowego Dnia Honorowych Dawców Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu wraz z Oddziałami Terenowymi w Legnicy, Głogowie i Lubinie przygotowało dla wszystkich Krwiodawców drobne upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Lidl Polska. Każdy, kto odda krew w tym dniu otrzyma okolicznościowy dyplom oraz karteczkę z życzeniami. Ponadto, pośród wszystkich osób, które oddadzą krew 14 czerwca zostanie rozlosowanych 15 biletów na wyjątkowy koncert prawdziwego wirtuoza gitary i wizjonerskiego kompozytora Steve Vai & Evolution Tempo Orchestra. 14 czerwca odwiedzą Centrum Krwiodawcy z Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorzy BAKH również przygotowują niespodzianki dla wszystkich krwiodawców. 15 czerwca Centrum organizuje wyjazdową zbiórkę krwi, która zostanie przeprowadzona we Wrocławskim Parku Wodnym. Akcję organizuje Centrum wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizatorem i uczestnikami: Ogólnopolskiej Akcji Motoserce, Fitness Academy oraz Fundacją Votum. Na ten dzień przygotowane są liczne atrakcje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy, koszulki dla krwiodawców i inne drobne upominki. Zielona Góra Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze z okazji obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy przypadającego na dzień 14 czerwca przeprowadza akcję poboru krwi organizowaną przez Lubuski Zarząd Okręgowy PCK w Zielonej Górze oraz Klub HDK PCK Nafta pod siedzibą PGNiG w Zielonej Górze przy ulicy Westerplatte w godzinach od 9.00 do Podczas akcji prowadzony będzie także nabór kandydatów do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zapewnią atrakcje dla najmłodszych (konkursy plastyczne) oraz dla wszystkich szkolenia z pierwszej pomocy. Podczas akcji będzie prowadzona Akcja fotelikowa promująca bezpieczny transport najmłodszych.

STAŻ KIERUNKOWY: CELE I ZADANIA PLACÓWEK PUBLICZNEJ SŁUŻBY KRWI. L.p. Nazwa jednostki Adres Województwo Liczba miejsc Uwagi. ul.ks.

STAŻ KIERUNKOWY: CELE I ZADANIA PLACÓWEK PUBLICZNEJ SŁUŻBY KRWI. L.p. Nazwa jednostki Adres Województwo Liczba miejsc Uwagi. ul.ks. Lista ministra właściwego do spraw zdrowia podmiotów uprawnionych do prowadzenia staży kierunkowych w ramach specjalizacji diagnostów laboratoryjnych w dziedzinie: LABORATORYJNA TRANSFUZJOLOGIA MEDYCZNA

Bardziej szczegółowo

Hanna Chilmon Nowa Rola Placówek Doskonalenia Sprawozdanie

Hanna Chilmon Nowa Rola Placówek Doskonalenia Sprawozdanie Załącznik 2 Wykaz placówek doskonalenia nauczycieli biorących udział w programie Nowa Rola Placówek Doskonalenia Lp Województwo Placówka 1. dolnośląskie Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

Bardziej szczegółowo

STAŻ KIERUNKOWY: CELE I ZADANIA PLACÓWEK PUBLICZNEJ SŁUŻBY KRWI. L.p. Nazwa jednostki Adres Województwo Liczba miejsc Uwagi. ul.ks.

STAŻ KIERUNKOWY: CELE I ZADANIA PLACÓWEK PUBLICZNEJ SŁUŻBY KRWI. L.p. Nazwa jednostki Adres Województwo Liczba miejsc Uwagi. ul.ks. Lista ministra właściwego do spraw zdrowia podmiotów uprawnionych do prowadzenia staży kierunkowych w ramach specjalizacji diagnostów laboratoryjnych w dziedzinie: LABORATORYJNA TRANSFUZJOLOGIA MEDYCZNA

Bardziej szczegółowo

Uczestniczące Radio Piekary śycie Bytomskie Biuro Promocji Miasta Bytomia. 13.07.2008 r. 10.08.2008 r. 14.09.2008 r. w godz. 8.00.-11.

Uczestniczące Radio Piekary śycie Bytomskie Biuro Promocji Miasta Bytomia. 13.07.2008 r. 10.08.2008 r. 14.09.2008 r. w godz. 8.00.-11. Śląski ZO PCK, tel.032 251 2012 Bytom Tel. 032/2813681 Górnik Tel. 032/3952450 Bytom Tel. 032/2813681 Skarbek Bytom Tel. 032/2813681 Zarząd Rejonowy PCK w Tel. 034/3247758 Dokładne miejsce akcji, adres

Bardziej szczegółowo

Lekkoatletyka dla Każdego. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży

Lekkoatletyka dla Każdego. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży Lekkoatletyka dla Każdego Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży ZAŁOŻENIA PROGRAMU FINANSOWANIE PROGRAMU LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO Ministerstwo Sportu i Turystyki Jednostki Samorządu

Bardziej szczegółowo

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ZAKRESIE PRAWA PRACY Państwowa Inspekcja Pracy udziela bezpłatnie porad w zakresie prawa pracy WOJEWÓDZTWO PODLASKIE Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku poniedziałek w godz.

Bardziej szczegółowo

dla Polski z akcja rozszerzona o obchody Światowego Dnia Krwiodawcy 11.06.2011 r. Podziel się Ŝyciem 19.06.2011 r.

dla Polski z akcja rozszerzona o obchody Światowego Dnia Krwiodawcy 11.06.2011 r. Podziel się Ŝyciem 19.06.2011 r. ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY 14 CZERWCA 2011 ROKU Kujawsko Pomorski Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy LP MIEJSCE NAZWA IMPREZY 1. ZO Bydgoszcz Zbieramy Krew Bydgoszcz dla Polski z Ul. Magnuszewska Intermarche

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI. z dnia 21 grudnia 2000 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI. z dnia 21 grudnia 2000 r. Dz.U. z 2000r. Nr 117 poz. 1239 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 21 grudnia 2000 r. w sprawie sposobu przechowywania dotychczasowych rejestrów i przekazywania akt rejestrowych oraz wydawania

Bardziej szczegółowo

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej Tel. (83) 34 37 496 ul. Brzeska 20-22 21-500 BIAŁA PODLASKA

Bardziej szczegółowo

Kujawsko Pomorski ZO PCK: Adres: ul. Warmińskiego 10; 85-054 Bydgoszcz Telefon: (52) 322-55-68; Faks: (52) 322-22-60 E-mail: bydgoszcz@pck.org.

Kujawsko Pomorski ZO PCK: Adres: ul. Warmińskiego 10; 85-054 Bydgoszcz Telefon: (52) 322-55-68; Faks: (52) 322-22-60 E-mail: bydgoszcz@pck.org. Obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy (działania podejmowane przez Polski Czerwony Krzyż w całym kraju, alfabetycznie, według zarządów okręgowych PCK) Kujawsko Pomorski ZO PCK: Adres: ul. Warmińskiego

Bardziej szczegółowo

POLSKI CZERWONY KRZYŻ PCK

POLSKI CZERWONY KRZYŻ PCK POLSKI CZERWONY KRZYŻ PCK 18 stycznia 1919r. utworzone zostało Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża Narada odbywała się pod patronatem żony Ignacego Paderewskiego Heleny Paderewskiej, która w latach 1919-1926

Bardziej szczegółowo

Udział w czasie słuchania i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa. kwiecień czerwiec 2014

Udział w czasie słuchania i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa. kwiecień czerwiec 2014 Udział w czasie słuchania i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa kwiecień czerwiec 2014 Analiza i opracowanie Monika Trochimczuk Departament Monitoringu Warszawa 2014 Nota

Bardziej szczegółowo

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w podziale na województwa lipiec-wrzesień 2012 Analiza i opracowanie Monika Trochimczuk DEPARTAMENT MONITORINGU WARSZAWA 2012 Nota metodologiczna

Bardziej szczegółowo

st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT "Podoficera Roku" 12 Dywizji Zmechanizowanej

st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT Podoficera Roku 12 Dywizji Zmechanizowanej st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT "Podoficera Roku" 12 Dywizji Zmechanizowanej Kilka słów o naszym kandydacie st. chor. sztab. Jacek SCHMIDT urodził się 22 sierpnia 1968 roku w Golczewie. Służbę wojskową

Bardziej szczegółowo

Regionalne Centra Oddziały Krwiodawcy Pobrana krew Krwiodawstwa terenowe (w jednostkach) i Krwiolecznictwa ogółem w tym honor. ogółem w tym honor.

Regionalne Centra Oddziały Krwiodawcy Pobrana krew Krwiodawstwa terenowe (w jednostkach) i Krwiolecznictwa ogółem w tym honor. ogółem w tym honor. TABLICA 3.3 STACJE I PUNKTY KRWIODAWSTWA W 1999 ROKU Regionalne Centra Oddziały Krwiodawcy Pobrana krew i Krwiolecznictwa ogółem w tym honor. ogółem w tym honor. P O L S K A 1998 436 437113 432221 819740

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WOJSKOWEGO KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA PRZY 9 BRYGADZIE KAWALERII PANCERNEJ

REGULAMIN WOJSKOWEGO KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA PRZY 9 BRYGADZIE KAWALERII PANCERNEJ REGULAMIN WOJSKOWEGO KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA PRZY 9 BRYGADZIE KAWALERII PANCERNEJ Zatwierdzony Uchwałą Nr 1/2013 na zebraniu Klubu w dn. 16.01.2013 r. ROZDZIAŁ I Nazwa

Bardziej szczegółowo

Wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce funkcjonujących w Polsce po dniu 1 stycznia 2012r. (stan na dzień 1. 04. 2012 r.)

Wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce funkcjonujących w Polsce po dniu 1 stycznia 2012r. (stan na dzień 1. 04. 2012 r.) Wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce funkcjonujących w Polsce po dniu 1 stycznia 2012r. (stan na dzień 1. 04. 2012 r.) Lp. województw ośrodki publiczne o 1. dolnośląskie Dolnośląskiego Ośrodka Polityki

Bardziej szczegółowo

PRZYWILEJE HONOROWEGO DAWCY KRWI

PRZYWILEJE HONOROWEGO DAWCY KRWI PRZYWILEJE HONOROWEGO DAWCY KRWI KTO OTRZYMUJE TYTUŁ HONOROWEGO DAWCY KRWI? OSOBA, KTÓRA ODDAŁA BEZPŁATNIE KREW I ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA W JEDNOSTCE ORGANIZACYJNEJ PUBLICZNEJ SŁUŻBY KRWI ŻEBY ZOSTAĆ HONOROWYM

Bardziej szczegółowo

REGION-GOSPODARKA-UNIA 8 23 maja 2014

REGION-GOSPODARKA-UNIA 8 23 maja 2014 REGION-GOSPODARKA-UNIA 8 23 maja 2014 Główne założenia cyklu konferencji Konferencje odbędą się w 16 województwach Organizatorem są Pracodawcy RP Formuła organizacyjna dla każdej z konferencji regionalnych

Bardziej szczegółowo

AKCJA HUMANITARNA: SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU

AKCJA HUMANITARNA: SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU Co roku w miesiącach letnich, lipiec - sierpień rośnie deficyt krwi w całym kraju, spowodowany większą liczbą wypadków. Młodzież szkolna ma wakacje, studenci wyjeżdżają za granicę, brak jest potencjalnych

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI WSTĘP O AKCJI ORGANIZATOR GŁÓWNY ORGANIZATORZY LOKALNI WARSZAWA LUBLIN WROCŁAW POZNAŃ GDAŃSK TORUŃ PATRONATY HONOROWE PATRONI MEDIALNI

SPIS TREŚCI WSTĘP O AKCJI ORGANIZATOR GŁÓWNY ORGANIZATORZY LOKALNI WARSZAWA LUBLIN WROCŁAW POZNAŃ GDAŃSK TORUŃ PATRONATY HONOROWE PATRONI MEDIALNI RAPORT Z OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA KRWIECIEŃ 2015 SPIS TREŚCI WSTĘP O AKCJI ORGANIZATOR GŁÓWNY ORGANIZATORZY LOKALNI WARSZAWA LUBLIN WROCŁAW POZNAŃ GDAŃSK TORUŃ PATRONATY HONOROWE PATRONI

Bardziej szczegółowo

Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu 1945-2013

Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu 1945-2013 Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu 1945-2013 Na podstawie materiałów z internetu i pracy Pani Gabrieli Członki Opracował Danuta Zielińska Zbigniew Herbut Początki w Bolesławcu Na Dolnym Śląsku tuż po zajęciu

Bardziej szczegółowo

Fundacja Kierowca Bezpieczny 2004-2010

Fundacja Kierowca Bezpieczny 2004-2010 Fundacja Kierowca Bezpieczny 2004-2010 Gala Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2010 Fundacja Kierowca Bezpieczny Fundacja Kierowca Bezpieczny została założona w marcu 2004 r. przez znanego i utytułowanego

Bardziej szczegółowo

PRZYWILEJE HONOROWEGO DAWCY KRWI

PRZYWILEJE HONOROWEGO DAWCY KRWI PRZYWILEJE HONOROWEGO DAWCY KRWI KTO OTRZYMUJE TYTUŁ HONOROWEGO DAWCY KRWI? OSOBA, KTÓRA ODDAŁA BEZPŁATNIE KREW I ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA W JEDNOSTCE ORGANIZACYJNEJ PUBLICZNEJ SŁUŻBY KRWI ŻEBY ZOSTAĆ HONOROWYM

Bardziej szczegółowo

X Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

X Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej X Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej W dniu 28 kwietnia 2016 r. w Klubie 4.Regionalnej Bazy Logistycznej odbyła się Gala Finałowa X Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej,

Bardziej szczegółowo

KRAJOWY REJESTR SĄDOWY. Stan na dzień 29.10.2015 godz. 09:09:25 Numer KRS: 0000293886

KRAJOWY REJESTR SĄDOWY. Stan na dzień 29.10.2015 godz. 09:09:25 Numer KRS: 0000293886 Strona 1 z 9 CENTRALNA INFORMACJA KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO KRAJOWY REJESTR SĄDOWY Stan na dzień 29.10.2015 godz. 09:09:25 Numer KRS: 0000293886 Informacja odpowiadająca odpisowi aktualnemu Z REJESTRU

Bardziej szczegółowo

MIROSŁAW WRÓBEL SP. Z O.O.

MIROSŁAW WRÓBEL SP. Z O.O. Załącznik Nr 4 do Regulaminu Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy DOLNOŚLĄSKIE Lista Autoryzowanych Dealerów Mazda biorących udział w Akcji (ważna od 25.12.2014 r. do 31.03.2015 r.) WROCŁAW

Bardziej szczegółowo

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w układzie wojewódzkim

Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w układzie wojewódzkim Udział w rynku i wielkość audytorium programów radiowych w układzie wojewódzkim październik-grudzień 2011 Informację sporządzono na podstawie danych SMG/KRC Millward Brown, w zestawieniach zostały uwzględnione

Bardziej szczegółowo

Gmina Fair Play Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji realizowanych w 2014 r.

Gmina Fair Play Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji realizowanych w 2014 r. Informacja o działaniach promocyjnych na rzecz Uczestników i Laureatów konkursu Gmina Fair Play Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji realizowanych w 2014 r. Gminy jako podstawowe jednostki w systemie samorządowym

Bardziej szczegółowo

Katowice, dnia 23.06.2008 r.

Katowice, dnia 23.06.2008 r. Katowice, dnia 23.06.2008 r. Biuro Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego KrzyŜa L.dz.Krw./ 2503 /08 WARSZAWA Biuro Śląskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego KrzyŜa w Katowicach przesyła w załączeniu

Bardziej szczegółowo

IV. Region katowicki: Region krakowski: VI. Region lubelski:

IV. Region katowicki: Region krakowski: VI. Region lubelski: Wykaz powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, przy których utworzono punkty informacyjne albo stanowiska dostępowe Krajowego Rejestru Karnego przeznaczone do uzyskiwania informacji z Rejestru

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku Police dn. 07.06.2014 r. Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku Nazwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

I. ZASADY DZIAŁANIA KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK

I. ZASADY DZIAŁANIA KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK REGULAMIN KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK zatwierdzony Uchwałą nr 32/96 na posiedzeniu Krajowej Rady Reprezentantów PCK w dniu 14.12.1996. I. ZASADY DZIAŁANIA KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK KLUBY HONOROWYCH

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O MEDIACH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O MEDIACH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O MEDIACH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Konkurs pod nazwą KONKURS WIEDZY O MEDIACH zwany dalej,,konkursem'' organizowany jest

Bardziej szczegółowo

Nagroda im. Marka Drapińskiego. Przyznawana przez Fundację TEB. regulamin konkursu w edycji 2013/2014

Nagroda im. Marka Drapińskiego. Przyznawana przez Fundację TEB. regulamin konkursu w edycji 2013/2014 Nagroda im. Marka Drapińskiego Przyznawana przez Fundację TEB regulamin konkursu w edycji 2013/2014 PREAMBUŁA Nagrodę im. Marka Drapińskiego ustanowiono dla upamiętnienia postaci, tragicznie zmarłego,

Bardziej szczegółowo

Zaproszenie do współpracy. ROWER, wolność, integracja, ekologia, przyjazna przestrzeń miejska, wygoda, oszczędność,

Zaproszenie do współpracy. ROWER, wolność, integracja, ekologia, przyjazna przestrzeń miejska, wygoda, oszczędność, 2015 Zaproszenie do współpracy ROWER, wolność, integracja, ekologia, przyjazna przestrzeń miejska, wygoda, oszczędność, Czym jest krakowskie ŚWIĘTO CYKLICZNE? Święto Cykliczne to festiwal nowej kultury

Bardziej szczegółowo

TRANSPLANTACJA JESTEM NA TAK. PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS.

TRANSPLANTACJA JESTEM NA TAK. PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS. Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów. Jan Paweł II REGULAMIN

Bardziej szczegółowo

Rządowy program Mieszkanie dla młodych dane wg stanu na 30.06.2015r.

Rządowy program Mieszkanie dla młodych dane wg stanu na 30.06.2015r. Rządowy program Mieszkanie dla młodych dane wg stanu na 30.06.2015r. Liczba zaakceptowanych wniosków: 25.194 w tym na 2014: 9.141 na 2015: 12.757 na 2016: 3.042 na 2017: 253 na 2018: 1 Wysokość przyznanego

Bardziej szczegółowo

Mariola Kiełboń st. Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

Mariola Kiełboń st. Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Mariola Kiełboń st. Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Idea Szkół Promujących Zdrowie Krajowy, Wojewódzki, Rejonowy, Szkolny Koordynator Szkół Promujących Zdrowie Wojewódzki Zespół Wspierający Szkoły

Bardziej szczegółowo

BARWY WOLONTARIATU. Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. www.wolontariat.org.pl/barwy-wolontariatu

BARWY WOLONTARIATU. Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. www.wolontariat.org.pl/barwy-wolontariatu BARWY WOLONTARIATU Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie Barwy wolontariatu. Jest to czternasta edycja

Bardziej szczegółowo

RAPORT PODSUMOWUJĄCY z działań media relations przeprowadzonych przez Agencję 9.90 Public Relations

RAPORT PODSUMOWUJĄCY z działań media relations przeprowadzonych przez Agencję 9.90 Public Relations Kampania Polskiej Organizacji Turystycznej Bajkowy Urlop w Polsce RAPORT PODSUMOWUJĄCY z działań media relations przeprowadzonych przez Agencję 9.90 Public Relations 1 Bajkowy Urlop w Polsce - najważniejsze

Bardziej szczegółowo

Rządowy program Mieszkanie dla młodych Dane za I kwartał 2015r.

Rządowy program Mieszkanie dla młodych Dane za I kwartał 2015r. Rządowy program Mieszkanie dla młodych Dane za I kwartał 2015r. Liczba zaakceptowanych wniosków: 20.453 w tym na 2014: 9.141 na 2015: 9.474 na 2016: 1.723 na 2017: 115 na 2018: 0 Wysokość przyznanego dofinansowania:

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji w roku 2015

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji w roku 2015 Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji w roku 2015 1. Skład władz Stowarzyszenia W roku 2015 skład władz Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PROMOCJI 1000 zł premii za zdany egzamin państwowy. 1 Postanowienia ogólne

REGULAMIN PROMOCJI 1000 zł premii za zdany egzamin państwowy. 1 Postanowienia ogólne REGULAMIN PROMOCJI 1000 zł premii za zdany egzamin państwowy 1 Postanowienia ogólne 1. Organizatorem Promocji jest TEB Edukacja sp. z o.o. z. siedzibą przy Al. Niepodległości 2, 61-874 Poznań, NIP: 778-14-56-499,

Bardziej szczegółowo

Rządowy program Mieszkanie dla młodych Dane za IV kwartał 2014r.

Rządowy program Mieszkanie dla młodych Dane za IV kwartał 2014r. Rządowy program Mieszkanie dla młodych Dane za IV kwartał 2014r. Liczba zaakceptowanych wniosków: 15.972 w tym na 2014: 9.145 na 2015: 5.870 na 2016: 915 na 2017: 42 na 2018: 0 Wysokość przyznanego dofinansowania:

Bardziej szczegółowo

VI Turniej Piątek Piłkarskich Honorowych Dawców Krwi o puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu

VI Turniej Piątek Piłkarskich Honorowych Dawców Krwi o puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu VI Turniej Piątek Piłkarskich Honorowych Dawców Krwi o puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu Regulamin: Organizatorzy: ne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 17 grudnia 2013 r. Poz. 1025 OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1) z dnia 1 października 2013 r.

Warszawa, dnia 17 grudnia 2013 r. Poz. 1025 OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1) z dnia 1 października 2013 r. MONITOR POLSKI DZIENNIK URZĘDOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 17 grudnia 2013 r. Poz. 1025 OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1) z dnia 1 października 2013 r. w sprawie wykazu jednostek

Bardziej szczegółowo

Wykaz programów szkoleniowych dla kandydatów do adopcji w okresie od w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 31.08.2012

Wykaz programów szkoleniowych dla kandydatów do adopcji w okresie od w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 31.08.2012 Wykaz programów szkoleniowych dla kandydatów do adopcji w okresie od w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 31.08.2012 L.p. Informacje o wydanej decyzji administracyjnej Informacje o odwołaniu od decyzji Data

Bardziej szczegółowo

AKCJA HUMANITARNA: SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU

AKCJA HUMANITARNA: SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU Co roku w miesiącach letnich, lipiec - sierpień rośnie deficyt krwi w całym kraju, spowodowany większą liczbą wypadków. Młodzież szkolna ma wakacje, studenci wyjeżdżają za granicę, brak jest potencjalnych

Bardziej szczegółowo

KRAJOWY REJESTR SĄDOWY. Stan na dzień 10.09.2015 godz. 08:34:01 Numer KRS: 0000293886

KRAJOWY REJESTR SĄDOWY. Stan na dzień 10.09.2015 godz. 08:34:01 Numer KRS: 0000293886 Strona 1 z 9 CENTRALNA INFORMACJA KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO KRAJOWY REJESTR SĄDOWY Stan na dzień 10.09.2015 godz. 08:34:01 Numer KRS: 0000293886 Informacja odpowiadająca odpisowi aktualnemu Z REJESTRU

Bardziej szczegółowo

WYKONAWCY. Zał. nr 2 do UMOWY../BAF - VI/PN/MSW/13,

WYKONAWCY. Zał. nr 2 do UMOWY../BAF - VI/PN/MSW/13, MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH Biuro AdministracyjnoFinansowe Warszawa, dnia 12 kwietnia 2013 Znak pisma BAFVI2374112/13 WYKONAWCY ubiegający się o zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego

Bardziej szczegółowo

Promocja projektu. Jak korzystać ze strony internetowej projektu Rynek Pracy pod Lupą. Toruń, 19.06.2013r.

Promocja projektu. Jak korzystać ze strony internetowej projektu Rynek Pracy pod Lupą. Toruń, 19.06.2013r. Spotkanie z pracownikami PUP odpowiedzialnymi za realizację monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych w ramach projektu Rynek Pracy pod Lupą Promocja projektu Jak korzystać ze strony internetowej

Bardziej szczegółowo

OBCHODY JUBILEUSZU 200-LECIA UW* *stan na dzień 23.09.2015 r.

OBCHODY JUBILEUSZU 200-LECIA UW* *stan na dzień 23.09.2015 r. OBCHODY JUBILEUSZU 200-LECIA UW* *stan na dzień 23.09.2015 r. DWA STULECIA. DOBRY POCZĄTEK 1 października 2015 19 listopada 2016 Założenia Jubileuszu Celem Jubileuszu jest podkreślenie wyjątkowego znaczenia

Bardziej szczegółowo

Program Mieszkanie dla Młodych dane liczbowe za I kwartał 2014 r.

Program Mieszkanie dla Młodych dane liczbowe za I kwartał 2014 r. Program Mieszkanie dla Młodych dane liczbowe za I kwartał 2014 r. Wnioski przekazane przez banki kredytujące do BGK (art. 10 ust. 9) wg daty wypłaty wsparcia Limit dostępny Limit oczekujący Razem ROK Kwota

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR NA ROK 2012 O OŚRODKACH ADOPCYJNYCH W POLSCE

INFORMATOR NA ROK 2012 O OŚRODKACH ADOPCYJNYCH W POLSCE Legenda: ubliczne iepubliczne Wojewódzki Bank Danych AZ adopcja zagraniczna IFORMATOR A ROK 2012 O OŚRODKACH ADOCYJYCH W OLSCE Lp Województwo Miasto azwa Adres Kontakt /? 1 1.zachodniopomorskie Szczecin

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne. Zarządu Stowarzyszenia Łódź Ratunkowa z siedzibą Gdańsku za okres kadencji 14.04.2011r. 15.05.2014r.

Sprawozdanie merytoryczne. Zarządu Stowarzyszenia Łódź Ratunkowa z siedzibą Gdańsku za okres kadencji 14.04.2011r. 15.05.2014r. 1. Podjęte zadania 1. Podstawowym działaniem Stowarzyszenia była kontynuacja projektu Klub Wsparcia NIWA ( Niepełnosprawni Intelektualnie w Akcji). W ramach działania Klubu zorganizowano kilka warsztatów

Bardziej szczegółowo

III TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEJ ENERGII AGH W KRAKOWIE, 25-29 MAJA 2015 R.

III TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEJ ENERGII AGH W KRAKOWIE, 25-29 MAJA 2015 R. I AGH W KRAKOWIE, 25-29 MAJA 2015 R. Szanowni Państwo! W imieniu Komitetu Organizacyjnego III Tygodnia Zrównoważonej Energii mam przyjemność zaprosić Państwa do wsparcia tegorocznej edycji. Tydzień Zrównoważonej

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW. z dnia 4 grudnia 2009 r. w sprawie klasyfikacji części budżetowych oraz określenia ich dysponentów

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW. z dnia 4 grudnia 2009 r. w sprawie klasyfikacji części budżetowych oraz określenia ich dysponentów Dz. U. Nr 211, poz. 1633 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 4 grudnia 2009 r. w sprawie klasyfikacji części budżetowych oraz określenia ich dysponentów Na podstawie art. 114 ust. 6 ustawy z dnia 27

Bardziej szczegółowo

DOLNOŚLĄSKIE KUJAWSKO-POMORSKIE. Lista autoryzowanych dealerów pojazdów marki Mazda dotycząca Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy

DOLNOŚLĄSKIE KUJAWSKO-POMORSKIE. Lista autoryzowanych dealerów pojazdów marki Mazda dotycząca Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy Lista autoryzowanych dealerów pojazdów marki Mazda dotycząca Akcji Mazda More & More Zostań Ambasadorem Mazdy DOLNOŚLĄSKIE WROCŁAW AUTOART JAREMKO Janusz Jaremko Wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ. #miastoeuropa

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ. #miastoeuropa REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ #miastoeuropa 1. DEFINICJE 1. GRA MIEJSKA (zwana dalej Grą) forma rozrywki edukacyjnej, rozgrywana w przestrzeni miejskiej. 2. ORGANIZATOR - Organizatorem Gry Miejskiej pt. #miasto

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O PROJEKCIE Nazwa projektu: Mini Euro 2012 ( II Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu miasta Rzeszowa).

INFORMACJE O PROJEKCIE Nazwa projektu: Mini Euro 2012 ( II Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu miasta Rzeszowa). INFORMACJE O PROJEKCIE Nazwa projektu: Mini Euro 2012 ( II Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu miasta Rzeszowa). Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu Sport to zdrowie mówił Herkules

Bardziej szczegółowo

Dz.U. 1999 Nr 78 poz. 880 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

Dz.U. 1999 Nr 78 poz. 880 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW Kancelaria Sejmu s. 1/1 Dz.U. 1999 Nr 78 poz. 880 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 23 września 1999 r. w sprawie klasyfikacji części budżetowych oraz określenia ich dysponentów. Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)

Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) Zapraszamy na szkolenia informacyjne podnoszące kompetencje pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Bardziej szczegółowo

Małopolska, IV-X.2014r.

Małopolska, IV-X.2014r. "Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej

Bardziej szczegółowo

Komunikat Końcowy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - "Czwórki" Banderoza 2012

Komunikat Końcowy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - Czwórki Banderoza 2012 Komunikat Końcowy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - "Czwórki" 2012 W dniach 7-10 czerwca 2012 w Głuchołazach na obiektach sportowych Kompleksu Turystycznego

Bardziej szczegółowo

W trakcie szkolenia omówione zostaną z punktu widzenia specyfiki pracy administracji publicznej m.in. następujące zagadnienia:

W trakcie szkolenia omówione zostaną z punktu widzenia specyfiki pracy administracji publicznej m.in. następujące zagadnienia: SZKOLENIE CENTRALNE PN. PRAKTYCZNE ASPEKTY DOSTĘPU DO INFORMACJI PUBLICZNEJ REALIZOWANE W RAMACH PLANU SZKOLEŃ CENTRALNYCH W SŁUŻBIE CYWILNEJ NA 2014 R. Zapraszamy do udziału w szkoleniu centralnym pn.

Bardziej szczegółowo

Komunikat Końcowy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - "Czwórki"

Komunikat Końcowy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - Czwórki Komunikat Końcowy Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - "Czwórki" W dniach 7-10 czerwca 2012 w Głuchołazach na obiektach sportowych Kompleksu Turystycznego

Bardziej szczegółowo

TERMINY PRZESŁUCHAŃ W REGIONACH. R. V Wielkopolski. R. IV Kujawskopomorski

TERMINY PRZESŁUCHAŃ W REGIONACH. R. V Wielkopolski. R. IV Kujawskopomorski TERMINY PRZESŁUCHAŃ W REGIONACH R. I Zachodniopomorski R. III Pomorski R. VI Lubuski R. IV Kujawskopomorski R. V Wielkopolski R. VII Dolnośląski R. VIII Opolski R. IX Śląski ZSM Gdańsk- Wrzeszcz 14-15.12.2015

Bardziej szczegółowo

Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim

Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim Warszawa, 27 lutego 2015 r. TVP S.A. zaprasza wszystkich współpracowników posiadających doświadczenie w zakresie realizacji: audycji, lub światła, lub dźwięku do udziału w pilotażowej edycji Programu Pokazywać

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 28 czerwca 2013 r. Poz. 754 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW 1) z dnia 25 czerwca 2013 r.

Warszawa, dnia 28 czerwca 2013 r. Poz. 754 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW 1) z dnia 25 czerwca 2013 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 28 czerwca 2013 r. Poz. 754 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW 1) z dnia 25 czerwca 2013 r. w sprawie urzędów celnych, w których może być dokonywany

Bardziej szczegółowo

Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej

Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej Źródło: http://www.karpacki.strazgraniczna.pl/kar/osrodek-wsparcia-sg/klub-hdk/o-klubie-hdk/10116,o-klubie.html Wygenerowano: Poniedziałek, 1 lutego 2016, 08:13

Bardziej szczegółowo

Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych

Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych Informacja dla studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi i apel do władz uczelni publicznych i niepublicznych W związku z decyzją MNiSW cofającą uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego

Bardziej szczegółowo

Wykaz Specjalistycznych Ośrodków/Poradni Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu

Wykaz Specjalistycznych Ośrodków/Poradni Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu L.P. MIASTO PLACÓWKA (woj. lubelskie) 1 Biała Podlaska 21-500 Biała Podlaska, ul. Kąpielowa 9, tel. 083/ 342-58-53, e-mail: mikapzg@wp.pl (woj. podlaskie) 2 Białystok 3 Bielsko-Biała 15-660 Białystok ul.

Bardziej szczegółowo

Regulamin akcji promocyjnej e-recepcja 15% organizowanej w dniach od 28.04.2014 do odwołania przez Vision Express SP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Regulamin akcji promocyjnej e-recepcja 15% organizowanej w dniach od 28.04.2014 do odwołania przez Vision Express SP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Regulamin akcji promocyjnej e-recepcja 15% organizowanej w dniach od 28.04.2014 do odwołania przez Vision Express SP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Niniejszy regulamin określa zasady organizacji i prowadzenia

Bardziej szczegółowo

1 2 3 4 5 6 75007 - Jednostki terenowe podległe naczelnym i centralnym organom administracji rządowej

1 2 3 4 5 6 75007 - Jednostki terenowe podległe naczelnym i centralnym organom administracji rządowej Załącznik nr 2 Podział środków na dodatki specjalne pomiędzy urzędy podległe i nadzorowane przez Prezesa Rady Ministrów L.p. Dział Rozdział Nazwa / typ urzędu Część 16 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Bardziej szczegółowo

Polska edycja amerykańskiego projektu edukacyjnego Million Women Mentors 2015-2020

Polska edycja amerykańskiego projektu edukacyjnego Million Women Mentors 2015-2020 1 Polska edycja amerykańskiego projektu edukacyjnego Million Women Mentors 2015-2020 Strategia MWM Polska 2015-2020 CEL 20.000 MENTORÓW ( mężczyzn i kobiet ) Liderzy projektu MWM - USA będą doradcami MWM

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE DO PARTNERSTWA w jednej z największych IMPREZ ROWEROWYCH na Dolnym Śląsku

ZAPROSZENIE DO PARTNERSTWA w jednej z największych IMPREZ ROWEROWYCH na Dolnym Śląsku 2015 14 CZERWCA 2015 ŚWIĘTO CYKLICZNE 2015 ZAPROSZENIE DO PARTNERSTWA w jednej z największych IMPREZ ROWEROWYCH na Dolnym Śląsku a to rowerzysty / to cykliczne Co to jest? To największa w regionie rodzinna

Bardziej szczegółowo

WP/R 425/15/10 Rzeszów, 2010-15-11

WP/R 425/15/10 Rzeszów, 2010-15-11 WP/R 425/15/10 Rzeszów, 2010-15-11 Sprawozdanie z realizacji programu i uroczystości wręczenia Świadectw dojrzałości społecznej uczniom, którzy oddali honorowo krew w roku szkolnym 2009 / 2010. Założenia

Bardziej szczegółowo

BARWY WOLONTARIATU. Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. www.wolontariat.org.pl/barwy-wolontariatu

BARWY WOLONTARIATU. Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. www.wolontariat.org.pl/barwy-wolontariatu BARWY WOLONTARIATU Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie Barwy wolontariatu. Jest to kolejna edycja konkursu,

Bardziej szczegółowo

Dz.U. 1999 Nr 12 poz. 101 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

Dz.U. 1999 Nr 12 poz. 101 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW Kancelaria Sejmu s. 1/1 Dz.U. 1999 Nr 12 poz. 101 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 3 lutego 1999 r. w sprawie sposobu i trybu wyłaniania delegatów na Pierwszy Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych.

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działań promocyjnych zrealizowanych na rzecz uczestników i laureatów konkursu w 2015 r.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działań promocyjnych zrealizowanych na rzecz uczestników i laureatów konkursu w 2015 r. Informacja o działaniach promocyjnych prowadzonych na rzecz Uczestników i Laureatów konkursu Gmina Fair Play Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji 2015 r. Rola i postawa gmin przez 14 lat trwania programu

Bardziej szczegółowo

Poz. 68 OBWIESZCZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 19 września 2014 r.

Poz. 68 OBWIESZCZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 19 września 2014 r. Poz. 68 OBWIESZCZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 19 września 2014 r. w sprawie wykazu jednostek, którym w 2014 r. przyznano dotacje celowe na wydatki bieżące wraz z kwotami tych dotacji Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 30 października 2014 r. Poz. 1484 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW. z dnia 8 września 2014 r.

Warszawa, dnia 30 października 2014 r. Poz. 1484 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW. z dnia 8 września 2014 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 30 października 2014 r. Poz. 1484 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 8 września 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 2011 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 2011 r. Projekt z dnia 1 czerwca 2011 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 2011 r. w sprawie warunków i zakresu dostępu do wojewódzkiej bazy danych dotyczącej wytwarzania i gospodarowania odpadami Na

Bardziej szczegółowo

W kalejdoskopie pamięci Polska i Polacy w latach 1939-1989. W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków

W kalejdoskopie pamięci Polska i Polacy w latach 1939-1989. W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków Regulamin ogólnopolskiego konkursu historycznego organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w roku szkolnym 2011/2012 W kalejdoskopie pamięci Polska i Polacy w latach 1939-1989. W kraju czy poza krajem?

Bardziej szczegółowo

Prace konkursowe na plakat Nie pal przy mnie proszę. Dzieci uczestniczące w konkurencjach sportowych.

Prace konkursowe na plakat Nie pal przy mnie proszę. Dzieci uczestniczące w konkurencjach sportowych. Światowy Dzień bez Papierosa obchodzony jest co roku 31maja. Stanowi istotny element planu WHO odnośnie Europy wolnej od dymu tytoniowego. Święto jest okazją do ogólnospołecznej akcji edukacyjnej zachęcającej

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONY OPIS IMPREZ TARGOWYCH, W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁO MIASTO SOPOT 2006

SKRÓCONY OPIS IMPREZ TARGOWYCH, W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁO MIASTO SOPOT 2006 SKRÓCONY OPIS IMPREZ TARGOWYCH, W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁO MIASTO SOPOT 2006 Międzynarodowy Salon Turystyczny Tour Salon 2006 W dniach 26-28 października 2006 Stowarzyszenie Turystyczne Sopot promowało miasto

Bardziej szczegółowo

PUNKTY KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNE (aktualizowano dnia 23.01.2014 r. www.aids.gov.pl)

PUNKTY KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNE (aktualizowano dnia 23.01.2014 r. www.aids.gov.pl) PUNKTY KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNE (aktualizowano dnia 23.01.2014 r. www.aids.gov.pl) Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny przy Ośrodku Diagnostyczno - Badawczym Chorób Przenoszonych Droga Płciową ul. Św.

Bardziej szczegółowo

Wspieraj razem z nami rozwój zawodowy młodzieży oferta partnerska

Wspieraj razem z nami rozwój zawodowy młodzieży oferta partnerska Wspieraj razem z nami rozwój zawodowy młodzieży oferta partnerska WWW.ZAWODNIEZAWODZI.PL O konkursie Konkurs Zawód nie Zawodzi skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych zaproszonych do jego III edycji.

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka Ul. B. Chrobrego 29 44-200 Rybnik Tel. 032 4222587 Szkoła nosi imię Janusza

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 26 stycznia 2015 r. Poz. 136 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW. z dnia 5 stycznia 2015 r.

Warszawa, dnia 26 stycznia 2015 r. Poz. 136 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW. z dnia 5 stycznia 2015 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 26 stycznia 2015 r. Poz. 136 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 5 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra

Bardziej szczegółowo

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający Unia Europejska Publikacja Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej 2, rue Mercier, 2985 Luxembourg, Luksemburg Faks: +352 29 29 42 670 E-mail: ojs@publications.europa.eu Informacje i formularze

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 31 marca 2014 r. Poz. 413

Warszawa, dnia 31 marca 2014 r. Poz. 413 Warszawa, dnia 31 marca 2014 r. Poz. 413 OBWIESZCZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie klasyfikacji części

Bardziej szczegółowo

Zrealizowane zagadnienia w zakresie edukacji ekologicznej. w roku szkolnym 2011/2012. Dział: człowiek, a środowisko

Zrealizowane zagadnienia w zakresie edukacji ekologicznej. w roku szkolnym 2011/2012. Dział: człowiek, a środowisko Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu Zrealizowane zagadnienia w zakresie edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2011/2012 Lp. Nazwa projektu/ programu/ zagadnienia,

Bardziej szczegółowo

Interdyscyplinarny projekt edukacyjny w PSM I st. w Prudniku - Rok Chopinowski

Interdyscyplinarny projekt edukacyjny w PSM I st. w Prudniku - Rok Chopinowski Interdyscyplinarny projekt edukacyjny w PSM I st. w Prudniku - Rok Chopinowski Nasza inicjatywa to przykład szerokiego myślenia o edukacji artystycznej i perspektywicznego myślenia o szkole, jako społeczności

Bardziej szczegółowo