Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2011.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2011."

Transkrypt

1 Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2011.

2 Gminna Komisja Rozwiązywania problemów alkoholowych została powołana do życia Zarządzeniem Wójta Gminy Trąbki Wielkie z dnia 29 grudnia 2006 roku w następującym składzie: Marek Czerwiński przewodniczący, Krystyna Roda sekretarz, Anna Andreskowska członek, Dorota Bąk członek, Wiesława Błach członek, Irena Korycka członek, Tomasz Włochowski członek, Ks. Edward Szymański członek, Ks. Dariusz Cieniewicz członek, Adam Baczewski członek,

3 Praca komisji. Komisja RPA pracuje raz w miesiącu, w okresie wakacyjnym, tj. w lipcu i sierpniu komisja nie pracuje. Do głównych zadań komisji należy:

4 Opiniowanie wniosków dotyczycących udzielenia zezwolenia na sprzedaż wyrobów alkoholowych

5 Kierowanie wniosków do Sądu Rejonowego Gdańsk Południe w Gdańsku o nałożenie obowiązku przymusowego leczenia osób uzależnionych od alkoholu w systemie stacjonarnym lub niestacjonarnym, które odmówiły współpracy z GKRPA. Przymus leczenia trwa dwa lata i ustaje z mocy prawa.

6 Osoby objęte przymusem leczenia to osoby, które w związku z nadużywaniem alkoholu powodują rozkład życia rodzinnego, demoralizację małoletnich, uchylają się od pracy albo systematycznie zakłócają spokój lub porządek publiczny.

7 Natomiast osoby uzależnione, które chcą nawiązać współpracę z GKRPA otrzymują wiele możliwości uzyskania pomocy w następujących placówkach terapeutycznych:

8 Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gdańsku przy ul. Zakopiańskiej 37

9 SP ZOZ Poradnia Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim

10 NFOZ,,Syntonia Poradnia Zdrowia Psychicznego w Pruszczu Gdańskim

11 Stacjonarny Oddział Leczenia od Alkoholu w Żukówku koło Bytowa

12 W klubach Anonimowych Alkoholików

13 Osoby, które podjęły dobrowolne leczenie otrzymują zwrot kosztów podróży. Dotyczy to również osób współuzależnionych.

14 Świetlice socjoterapeutyczne. Na terenie naszej Gminy funkcjonują cztery Świetlice Socjoterapeutyczne, utrzymywane ze środków finansowych GKRPA

15 Świetlica Socjoterapeutyczna przy szkole Podstawowej w Sobowidzu, do której uczęszcza 42 dzieci. Kierownikiem świetlicy jest pani Violetta Murawska

16 Świetlica Socjoterapeutyczna przy Szkole Podstawowej w Kłodawie, do której uczęszcza 20 dzieci. Kierownikiem świetlicy jest pani Halina Jędrkiewicz.

17 Świetlica Socjoterapeutyczna przy Szkole Podstawowej w Czerniewie, do której uczęszcza 30 dzieci. Kierownikiem świetlicy jest pani Maria Sautycz.

18 Świetlica Socjoterapeutyczna przy Szkole Podstawowej w Mierzeszynie, do której uczęszcza 35 dzieci. Kierownikiem świetlicy jest pani Beata Ugowska.

19 Łącznie z pomocy korzysta 127 dzieci.

20 W czterech świetlicach zatrudnionych jest 15 nauczycieli oraz 2 psychologów. Świetlice są czynne dwa razy w tygodniu, średnio po trzy godziny. Uczniowie mogą liczyć na następującą pomoc: 1. Pomoc w odrabianiu lekcji, 2. Pomoc w zagospodarowaniu czasu wolnego, 3. Udział w zajęciach z elementami socjoterapii, 4. Pomoc psychologa,

21 5. Posiłek w postaci kanapek, jogurtów, owoców, drożdżówek. Koszt jednego posiłku to 1,5 zł. Ponadto na terenie świetlic realizowany jest program profilaktyczno wychowawczy pt.,,spójrz Inaczej,,,Spójrz inaczej na Agresję oraz,,szkoła bez przemocy. Prowadzone są również różnorodne zajęcia artystyczne i sportowe oraz okolicznościowe.

22 Szczegółowe sprawozdania z działalności Świetlic przedstawiają raz w roku ich kierownicy. Natomiast szczegółowy plan pracy nauczycieli i psychologów w świetlicach znajduje się w dokumentacji GKRPA oraz u Pełnomocnika Wójta ds. Uzależnień pani Krystyny Roda.

23 Komisja pracuje na podstawie Uchwały Rady Gminy Trąbki Wielkie uchwalanego corocznie,,programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii dla Gminy Trąbki Wielkie na rok 2011

24 Budżet GKRPA

25 W roku 2011 budżet Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wyniósł zł Środki te zostały przeznaczone na realizację gminnego programu profilaktyki.

26 Sprawozdanie z wykonania budżetu na przeciwdziałanie Alkoholizmowi i Narkomani w Trąbkach Wielkich przedstawia się następująco:

27 Wynagrodzenie z pracę w Świetlicach Socjoterapeutycznych zł. Wynagrodzenie za pracę w GKRPA zł. Dożywianie dzieci w świetlicach, zakup artykułów spożywczych zł. Programy profilaktyczne w szkołach, wycieczki profilaktyczne, konkursy zł. Pomoc dla rodzin alkoholika, zwrot kosztów podróży na udział w terapii zł.

28 Pomoc dla Sołectwa Gołębiewo Wielkie,,Bal karnawałowy dla dzieci - zakup art. spożywczych, papierniczych oraz nagród dla dzieci 350 zł. Pomoc dla,,rodziny Kolpinga w Kłodawie do programu,,światło i dźwięk 600 zł. Zabawa choinkowa dla dzieci w Sołectwie Cząstkowo 300 zł. Pomoc dla Koła Gospodyń wiejskich w Gołębiewku,,Aktywizacja mieszkańców Gołębiewka z kulturą i sztuką zł.

29 Doposażenie świetlic socjoterapeutycznych zł. Koło Gospodyń Wiejskich i Rada sołecka w Mierzeszynie,,Bala karnawałowo Walentynkowy dla dzieci 350 zł. Przegląd teatralny,,misterium Męki Pańskiej w S.P. w Mierzeszynie zakup art. żywnościowych, biurowych, drobnych upominków 694 zł. Parafia Rzymskokatolicka w Postołowie na organizację Dnia Dziecka zakup nagród, art. żywnościowych 584 zł.

30 Zakup materiałów szkolnych, materiałów biurowych, pieczątek, broszur, programy profilaktyczne na działalność GKRPA 819 zł. Wycieczka profilaktyczna z Świetlicy socjoterapeutycznej w Sobowidzu 813 zł. Sołectwo Trąbki Wielkie,,Dzień dziecka zakup art. spożywczych, papierniczych, nagród dla dzieci 380 zł. Sołectwo Gołębiewo Średnie, wakacyjny wyjazd do parku wodnego zakup biletów oraz,,mikołaj dla dzieci zakup art. spożywczych 694 zł.

31 Konkurs plastyczny w szkołach,,bądź sobą, żyj zdrowo bez używek 800 zł. Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich zakup sprzętu sportowego (unihokej) zł. Opłata za pisma procesowe do SR w Gdańsku 120 zł. Parafia Rzymskokatolicka w Sobowidzu wypoczynek letni dla dzieci (obsługa kabin sanitarnych, zakup żywności) zł. Obóz dla młodzieżowych drużyn pożarniczych w Wambierzycach, zakup wyżywienia i noclegu zł.

32 Zakup wyżywienia dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kłodawie 261 zł. Pomoc dla rodziny alkoholika, zwrot kosztów podróży 250 zł. Spotkanie integracyjne dla dzieci z sołectw Mierzeszyn, Domachowo, Zaskoczyn, Warcz, Błotnia zł. Prowizja bankowa 255 zł. Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych zł. Uczniowski Klub sportowy,,kosynier obóz sportowy w Rzucewie 900 zł.

33 Parafia Rzymskokatolicka w Mierzeszynie, wyjazd scholii parafialnej na Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi 500 zł. Usługa transportowa wyjazd do Malborka,,Rodzina Kolpinga w Kłodawie do programu,,światło i dźwięk 400 zł. Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Gołębiewku,,Aktywizacja mieszkańców Gołębiewka z kulturą i historią usługa transportowa, usługa przewodnika, usługa ksero 875 zł. Programy profilaktyczne, warsztaty profilaktyczne w Gimnazjum,,Stop środkom Psychoaktywnym zł.

34 Usługi transportowe Świetlica socjoterapeutyczna w Czerniewie i Mierzeszynie, usługi transportowe zł. Różnego rodzaju działania na rzecz walki z narkomanią zł.

UCHWAŁA NR IV/11/2014 RADY GMINY BIAŁACZÓW. z dnia 30 grudnia 2014 r.

UCHWAŁA NR IV/11/2014 RADY GMINY BIAŁACZÓW. z dnia 30 grudnia 2014 r. UCHWAŁA NR IV/11/2014 RADY GMINY BIAŁACZÓW z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Białaczów na 2015 rok Na podstawie

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XLIX/302/2014 Rady Miejskiej w Polanicy - Zdroju z dnia 20 marca 2014 roku.

UCHWAŁA NR XLIX/302/2014 Rady Miejskiej w Polanicy - Zdroju z dnia 20 marca 2014 roku. UCHWAŁA NR XLIX/302/2014 Rady Miejskiej w Polanicy - Zdroju z dnia 20 marca 2014 roku. w sprawie: przyjęcia sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Bardziej szczegółowo

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH GMINY PRZYTOCZNA NA 2014 ROK

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH GMINY PRZYTOCZNA NA 2014 ROK GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH GMINY PRZYTOCZNA NA 2014 ROK CELE STRATEGICZNE PROGRAMU 1. Rozpoznawanie specyfiki problemów alkoholowych na terenie Gminy Przytoczna

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2012

Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2012 Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2012 Czeladź, marzec 2013 r. I. Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla

Bardziej szczegółowo

1. Ograniczenie w Gminie Panki występowania negatywnych zjawisk będących skutkiem

1. Ograniczenie w Gminie Panki występowania negatywnych zjawisk będących skutkiem RADA GMINY PANKI 14.113.2011 roku Załącznik do Uchwały nr Rady Gminy Panki z dnia 28 grudnia 2011 Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Panki na 2012 rok. Gminny Program

Bardziej szczegółowo

Trzeźwość a miara, to są najważniejsze stróże zdrowia naszego. Jan Kochanowski

Trzeźwość a miara, to są najważniejsze stróże zdrowia naszego. Jan Kochanowski Trzeźwość a miara, to są najważniejsze stróże zdrowia naszego. Jan Kochanowski SPRAWOZDANIE Z WYKONANIA MIEJSKIEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIAZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ MIEJSKIEGO PROGRAMU

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2014 rok

SPRAWOZDANIE z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2014 rok SPRAWOZDANIE z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2014 rok Spośród licznych problemów społecznych, jakie występują w naszym kraju, problemy związane z alkoholem

Bardziej szczegółowo

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII DLA GMINY OSTRÓDA NA 2015 ROK

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII DLA GMINY OSTRÓDA NA 2015 ROK Załącznik do Uchwały Nr IV/23/2014 Rady Gminy Ostróda z dnia 29 grudnia 2014 r. GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII DLA GMINY OSTRÓDA NA

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR III/16/15 RADY MIASTA JEDLINA-ZDRÓJ. z dnia 29 stycznia 2015 r.

UCHWAŁA NR III/16/15 RADY MIASTA JEDLINA-ZDRÓJ. z dnia 29 stycznia 2015 r. UCHWAŁA NR III/16/15 RADY MIASTA JEDLINA-ZDRÓJ z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 rok. Na podstawie art. 18 ust.

Bardziej szczegółowo

I. WSTĘP II. DIAGNOZA STANU PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I ZASOBÓW

I. WSTĘP II. DIAGNOZA STANU PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I ZASOBÓW I. WSTĘP Alkoholizm. Choroba, która potrafi zniszczyć nie tylko osobę na nią chorującą, ale także dotyka pośrednio osoby z najbliższego otoczenia. Obecnie mamy do czynienia z niebezpiecznym zjawiskiem

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII NA 2014 ROK

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII NA 2014 ROK SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII NA 2014 ROK Rozdział 1. ZWIĘKSZANIE DOSTĘPNOŚCI POMOCY TERAPEUTYCZNEJ

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XXXVII/ 371 /2014 RADY GMINY DOBRZEŃ WIELKI. z dnia 13 marca 2014r.

UCHWAŁA NR XXXVII/ 371 /2014 RADY GMINY DOBRZEŃ WIELKI. z dnia 13 marca 2014r. UCHWAŁA NR XXXVII/ 371 /2014 RADY GMINY DOBRZEŃ WIELKI z dnia 13 marca 2014r. w sprawie Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Gminnego programu przeciwdziałania narkomanii.

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR LVIII/435/2014 RADY MIEJSKIEJ W DREZDENKU. z dnia 5 listopada 2014 r.

UCHWAŁA NR LVIII/435/2014 RADY MIEJSKIEJ W DREZDENKU. z dnia 5 listopada 2014 r. UCHWAŁA NR LVIII/435/2014 RADY MIEJSKIEJ W DREZDENKU z dnia 5 listopada 2014 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Na podstawie Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR III/13/2014 RADY MIEJSKIEJ W BRZESKU. z dnia 22 grudnia 2014 r.

UCHWAŁA NR III/13/2014 RADY MIEJSKIEJ W BRZESKU. z dnia 22 grudnia 2014 r. UCHWAŁA NR III/13/2014 RADY MIEJSKIEJ W BRZESKU z dnia 22 grudnia 2014 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XLIV/371/2013 RADY GMINY KOMORNIKI z dnia 19 grudnia 2013r.

UCHWAŁA NR XLIV/371/2013 RADY GMINY KOMORNIKI z dnia 19 grudnia 2013r. UCHWAŁA NR XLIV/371/2013 RADY GMINY KOMORNIKI z dnia 19 grudnia 2013r. w sprawie: uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Gminie Komorniki na 2014r.,

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie rok 2012

Sprawozdanie rok 2012 Sprawozdanie rok 2012 Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2012 rok przewidywał realizację zadań ujętych w grupach tematycznych: 1. zwiększanie

Bardziej szczegółowo

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI PROJEKT ZAŁĄCZNIK NR 1 do Uchwały Nr XXXIV/../13 Rady Gminy Pleśna z dnia GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII W GMINIE PLEŚNA NA 2014 ROK

Bardziej szczegółowo

S P R A W O Z D A N I E

S P R A W O Z D A N I E S P R A W O Z D A N I E z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2011 I. Wprowadzenie Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR.. RADY MIASTA KOSTRZYN NAD ODRĄ z dnia..

UCHWAŁA NR.. RADY MIASTA KOSTRZYN NAD ODRĄ z dnia.. DRUK NR 9 UCHWAŁA NR.. RADY MIASTA KOSTRZYN NAD ODRĄ z dnia.. w sprawie przyjęcia programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Programu Przeciwdziałania Narkomanii, Programu Przeciwdziałania

Bardziej szczegółowo

MIEJSKI PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ OSÓB UZALEŻNIONYCH I ICH BLISKICH.

MIEJSKI PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ OSÓB UZALEŻNIONYCH I ICH BLISKICH. Załącznik do Uchwały Nr LVIII/544/2014 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 12 listopada 2014 roku. MIEJSKI PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr IV/25/2014 Rady Miejskiej w Czeladzi z dnia 29 grudnia 2014 r.

Uchwała Nr IV/25/2014 Rady Miejskiej w Czeladzi z dnia 29 grudnia 2014 r. Uchwała Nr IV/25/2014 Rady Miejskiej w Czeladzi z dnia 29 grudnia 2014 r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015 Na podstawie art. 18 ust.

Bardziej szczegółowo

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Międzyrzec Podlaski na rok 2014.

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Międzyrzec Podlaski na rok 2014. Załącznik do uchwały Nr XL/337/13 Rady Miasta Międzyrzec Podlaski z dnia 16 grudnia 2013r. Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Międzyrzec Podlaski na rok 2014. Wprowadzenie.

Bardziej szczegółowo

S P R A W O Z D A N I E

S P R A W O Z D A N I E WOSS-RSS.8141.20.2015 Jarocin, dnia 14.04.2015 r. S P R A W O Z D A N I E z realizacji zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2014

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA Nr XXXII/439/2014 RADY MIEJSKIEJ W ŻNINIE. z dnia 27 marca 2014 r.

UCHWAŁA Nr XXXII/439/2014 RADY MIEJSKIEJ W ŻNINIE. z dnia 27 marca 2014 r. UCHWAŁA Nr XXXII/439/2014 RADY MIEJSKIEJ W ŻNINIE z dnia 27 marca 2014 r. w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie za 2013 rok Na podstawie art. 110

Bardziej szczegółowo

Gdańsk, dnia 20 czerwca 2013 r. Poz. 2563 UCHWAŁA NR XXIX/263/2013 RADY GMINY ZBLEWO. z dnia 29 maja 2013 r.

Gdańsk, dnia 20 czerwca 2013 r. Poz. 2563 UCHWAŁA NR XXIX/263/2013 RADY GMINY ZBLEWO. z dnia 29 maja 2013 r. DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Gdańsk, dnia 20 czerwca 2013 r. Poz. 2563 UCHWAŁA NR XXIX/263/2013 RADY GMINY ZBLEWO z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XLV/421/2013 RADY MIASTA WOJKOWICE z dnia 16 grudnia 2013r.

UCHWAŁA NR XLV/421/2013 RADY MIASTA WOJKOWICE z dnia 16 grudnia 2013r. UCHWAŁA NR XLV/421/2013 RADY MIASTA WOJKOWICE z dnia 16 grudnia 2013r. w sprawie: Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Wojkowice

Bardziej szczegółowo

Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Sobolew w roku 2015

Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Sobolew w roku 2015 Załącznik do uchwały nr VI/26/2015 Rady Gminy w Sobolewie z dnia 28 stycznia 2015 r. Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Sobolew w roku 2015 ROZDZIAŁ I WPROWADZENIE Do

Bardziej szczegółowo

PPOFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA

PPOFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr III//2014 Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim z dnia 30 grudnia 2014r. MIEJSKI PROGRAM PPOFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH na 2015 rok 1 MIEJSKI PROGRAM PROFILAKTYKI

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ROKU 2003

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ROKU 2003 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ROKU 2003 W 2003 roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcu odbyła 15 posiedzeń.

Bardziej szczegółowo

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH NA ROK 2015

GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH NA ROK 2015 Załącznik do Uchwały Nr IV/21/2014 r. Rady Gminy Milanów z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015. GMINNY PROGRAM

Bardziej szczegółowo