Szanowni Państwo, W. Wielka Aukcja Charytatywna. Zapraszamy do licytacji i wspierania Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Download "Szanowni Państwo, W. Wielka Aukcja Charytatywna. Zapraszamy do licytacji i wspierania Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci"

2 Szanowni Państwo, W bieżącym roku, po raz piąty, organizujemy Wielką Aukcję Charytatywną Obrazów na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Pięć lat temu, u początków istnienia i działalności Fundacji, powstał pomysł, aby zaprosić ludzi do pomocy hospicjum. Wiele osób odpowiedziało na akcje charytatywne prowadzone w Rzeszowie i innych miejscach. Prowadziliśmy akcję Autobus do domu, kiermasze, zbiórki uliczne, Głosy dla hospicjów i inne. Do pomocy chorym dzieciom chętnie włączali się np. czytelnicy Nowin, słuchacze Radia Rzeszów, widzowie Telewizji Rzeszów oraz odbiorcy innych mediów. Zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się Aukcja Obrazów, prowadzona we współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Artyści malarze i rzeźbiarze ofiarowywali i ofiarują nadal swoje dzieła, przedstawiamy je w katalogu prac, w galerii na naszej stronie internetowej, a także w Galerii im. Józefa Szajny w Teatrze. Dzięki wsparciu Artystów, Kolekcjonerów i osób, które kupują obrazy udało się wybudować i wyposażyć jedyny w tej chwili w Polsce Dom Hospicyjny dla Dzieci, przychodnie: chirurgiczno -urologiczną, pulmonologiczno alergologiczną, stomatologię dziecięcą ze znieczuleniem ogólnym, poradnię psychologiczną. Siedziba Fundacji to także miejsce dla wolontariatu medycznego i akcyjnego i miejsce spotkań dla dużej Grupy Wsparcia, gdzie pomoc mogą otrzymać rodzice i rodzeństwo w żałobie. Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim Artystom, Kolekcjonerom, ludziom, którzy niezawodnie wspierają nas przez Aukcję Obrazów, składają darowizny, co roku przekazują 1 % podatku na rzecz działalności naszej Fundacji. Dzięki Waszej pomocy i otwartym sercom możemy skutecznie pomagać chorym dzieciom i ich rodzicom oraz rodzinom, które przeżywają żałobę. Każda pomoc jest tu niezmiernie ważna Na V aukcję otrzymaliśmy ponad 100 prac: obrazy olejne, ikony, grafiki, rzeźby. Ponieważ chcemy zorganizować profesjonalną aukcję katalog został podzielony na 2 części. W pierwszej zostały przedstawione dzieła Artystów profesjonalistów zwłaszcza związanych z Podkarpackim Oddziałem Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie, Plenerem Malarskim w Boguchwale oraz rzeźby. Ta grupa prac zostanie zlicytowana podczas aukcji. W drugiej części przedstawiamy obrazy Artystów Amatorów oraz Artystów z mniejszym dorobkiem malarskim. Te prace będą zaprezentowane w Teatrze i będą one do nabycia na odpowiednio przygotowanym stanowisku podczas i po licytacji. Cieszymy się z dużej ilości podarowanych prac oraz z chęci pomocy oferowanej przez każdego Artystę. Z przyczyn technicznych, możliwości czasowych oraz myśli, by z aukcji zrobić widowisko, a nie tylko miejsce sprzedaży obrazów, zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Wzięliśmy pod uwagę także doświadczenia z poprzednich aukcji. Wierzymy, że każdy kto przyjdzie na aukcję znajdzie coś dla siebie interesującego, a przez to także będzie miał możliwość wsparcia działalności hospicjum. Oddajemy w Państwa ręce katalog pięknych prac. Prosimy o zapoznanie się z nimi, podziwianie geniuszu Artystów i nabycie tych dzieł do swoich domów lub miejsc pracy. Aukcja odbędzie się w niedzielę 7 października 2012 roku, o godz. 12:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dzieła są także do obejrzenia w galerii internetowej Fundacji: Od początku października będzie można je także zobaczyć w Galerii im. Józefa Szajny w Teatrze. Pieniądze z licytacji w całości przeznaczone będą na dofinansowanie Domu Hospicyjnego dla Dzieci. Jest to jedyna tego typu placówka w Polsce, obejmująca opieką nieuleczalnie chore i umierające dzieci. Dziękujemy Wszystkim za pomoc w zorganizowaniu V edycji Aukcji Obrazów. W sposób szczególny dziękujemy za patronat medialny: Telewizji Polskiej Oddział Rzeszów, Radio Rzeszów, Gazecie Codziennej Nowiny, Miesięcznikowi Day&Night, Miesięcznikowi Trendy Podkarpackie, Portalowi Hej.rzeszow.pl, oraz Telewizji Internetowej RzeszowNaZywo.pl Dzięki Wam mogliśmy dotrzeć do szerokiej publiczności nie tylko w naszym województwie. Zapraszamy do licytacji i wspierania Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci 2 Zarząd Fundacji Rafał Ciupiński Prezes Janina Jaroń Fundator Anna Toczek Członek Zarządu ks. Czesław Matuła Członek Zarządu

3 Nr 1 BANEK JOANNA Tytuł: Okno na świat, Plener Boguchwała 2012 Wymiary: 20 x 20 cm Cena minimalna: 500 zł Nr 2 BIAŁASZEK ELŻBIETA Tytuł: Tryptyk Lipcowy zmierzch, Wymiary: 70 x 90 zł Cena minimalna: 1000 zł Nr 3 BILEŃKI KRYSTYNA Tytuł: Bieszczady cztery pory roku Technika: olej na płycie Wymiary: 32 x 124 cm Cena minimalna: 800 zł Nota o Artyście: dr Joanna Banek - Studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza) - dyplom z Malarstwa i Historii Sztuki, oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa - dyplom z Malarstwa i Tkaniny Artystycznej r. studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - otrzymała tytuł Doktora Sztuk Pięknych. Zatrudniona jako asystent Pracowni Struktur Wizualnych prof. Zbigniewa Bajka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest współtwórcą i koordynatorem projektów artystycznych m.in.: Kwadrat Magiczny oraz Wymiary Wolności. Zorganizowała ok. 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Nota o Artyście: Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ilustracją, rysunkiem, projektowaniem i wykonywaniem tkaniny artystycznej. Studia - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Pracownia Malarstwa prof. Krystyny Łada-Studnickiej i Pracownia Tkaniny prof. Wojciecha Sadleya. Dyplom 1975 r. Wystawy indywidualne:1973 Warszawa, MKPiK, 1976 Warszawa, klub LIRA, 1990 Fribourg, Szwajcaria, Galeria de L EST, 1995 Moskwa, Rosja, Galeria L, 1995 Warszawa, Kordegarda, Łazienki Królewskie, 1996 Wiedeń, Austria, Kunstgalerie, 1997 Izabelin, 1999 Warszawa, galeria PAŁACYK, 1999 Wierzba, Dom pracy Twórczej, Centrum Konferencyjne PAN, 2002 Izabelin, Centrum Edukacji Kampinoski Park Narodowy, 2006 Czerwińsk, Nadwiślański Bank Spółdzielczy. Wystawy zbiorowe: Warszawa , 1976, 1978, 1980, 1992, 1994, Poznań Udział w plenerach: Mikołajki ,Boguchwała -2005, 2006, 2007, 2008, 2009, Prace autorki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Anglii, Szwajcarii, Włoszech, Rosji i Austrii. Współpracuje w Polsce z Galeriami: ZAPIECEK Modern Art. Gallery w Warszawie, SD GALERIA Panorama, Galeria Mokotów, Wilanów w Warszawie, GALERIA W PODWÓRZU w Rzeszowie. Nota o Artyście: Maluje od 25 lat. Tematy dla swoich prac czerpie z podróży inspirując się przyrodą, pejzażem, naturą. Maluje głównie pejzaże, kwiaty, martwą maturę. Stosowane techniki: malarstwo olejne, pastel, rysunek tuszem, malowanie na jedwabiu. Jest autorką 10 wystaw indywidualnych w Rzeszowie, Poznaniu i Łodzi. Uczestniczka kilkudziesięciu plenerów i wystaw zbiorowych na terenie całego kraju m.in. w BWA w Krośnie, MDK w Głuchołazach i Opolu, w Poznaniu, Szczecinie, Unieściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce, w Salonie wielkopolskim w Czarnkowie 2003, 2005, Katowicach, Polańczyku, Ogólnopolskim Biennale Artystycznym WP w Rzeszowie 2000, 2006, 2008, Międzynarodowej Wystawie Police Art. 09 w Warszawskiej Królikarni oraz ogólnopolskich wystaw przedaukcyjnych Bliźniemu Swemu 2008, 2010, Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, założycielem i Prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, USA i Niemczech. Po raz piąty na aukcji hospicjum. 3

4 Nr 6 BŁAŻEJEWSKI PIOTR Tytuł: Makatki mojej matki III 2012, Plener Boguchwała 2012 Technika: technika własna Wymiary: 50 x 66 cm Cena minimalna: 500 zł Nr 4 BILEŃKI KRYSTYNA Tytuł: Kosmiczny spacer kocie oczy, z cyklu: Gdzie wzrok nie sięga Technika: pastel Wymiary: 70 x 50 cm Cena minimalna: 300 zł Nr 5 BILEŃKI KRYSTYNA Tytuł: Lato w Nałęczowie, 2012 Technika: pastel Wymiary: 56 x 86 cm Cena minimalna: 800 zł Nota o Artyście: Prof. Piotr Błażejewski - Absolwent PWSSP we Wrocławiu, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Alfonsa Mazurkiewicza (1975). Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Profesor ASP, gdzie prowadzi pracownię dyplomującą malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby oraz zajęcia ze studentami Architektury Krajobrazu w Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem; pracuje cyklami: Architektura Koloru, Interferencje, Szczeliny, Ślady, Refleksy/-je, ostatnio powstają prace cyklu Kolekcja. Prace swoje prezentował na ponad 130 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Argentynie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwecji, Francji, Włoszech, Jugosławii, Norwegii, Republice Czeskiej. Prezentował swoje prace na ok. 30 wystawach indywidualnych. Nagrody: X Ogólnopolski Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (Nagroda Wojewody Zielonej Góry); VIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. J Spychalskiego, BWA Poznań (III nagroda); Ogólnopolski Konkurs Malarski pt. Barwy dźwięku, BWA Słupsk (Grand Prix). 4

5 Nr 7 BŁOŃSKI TADEUSZ ZDZISŁAW Tytuł: W dali Technika: akryl Wymiary: 50 x 50 cm Cena minimalna: 800 zł Nr 8 BRZOZOWSKA RENATA Tytuł: Fire Bird Ballet, 2011 Wymiary: 50 x 50 cm Cena minimalna: 300 zł Nr 9 CERAŃSKI WŁODZIMIERZ Tytuł: Pole w Rebizantach, 2012 Technika: akryl Wymiary: 50 x 50 cm Cena minimalna: 400 zł Nota o Artyście: Prof. Tadeusz Zdzisław Błoński - Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia artystyczne na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest docentem (Assoc.Prof.) na Wydziale Sztuk Uniwersytetu Technicznego w Koszycach. W latach pracownik naukowy w Instytucie Rozwoju Technicznego i Informacji w Pradze. Od roku 2007 jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2012 otrzymuje tytuł profesora zwyczajnego z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Aktywnie działa w dziedzinach sztuki wizualnej, malarstwa, rzeźby, rysunku, fotografii, instalacji i designu. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, Azji i Ameryce. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w wielu krajach świata. Brał udział w workshopach, plenerach i podróżach studyjnych w Polsce, Słowacji, Chorwacji, Austrii, Szwecji, USA, Niemczech, Francji i na Węgrzech. Ma w dorobku dużą liczbę realizacji w dziedzinie wzornictwa i komunikacji wizualnej. Nota o Artyście: W swojej twórczości interesuje się światem kobiety, jej ciałem i dziką duszą. Współpracuje z Touch of Art - Galeria Malarstwa Europejskiego w Wałbrzychu. Nota o Artyście: Lekarz chirurg. Członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Animator ruchu plastycznego wśród lekarzy. Prowadzi pracownię malarską w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Maluje od ponad 35 lat. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. udział w corocznej Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Lekarzy w Łodzi. Organizator i uczestnik wielu plenerów. Od paru lat jest gościem plenerów Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. 5

6 Nr 10 CICHOWSKA GABRIELA Tytuł: Misio, Plener Boguchwała 2012 Wymiary: 30 x 30 cm Cena minimalna: 500 zł Nr 11 CZARNECKA GABRIELA Tytuł: Drzewko szczęścia, 2012 Technika: wycinanka Wymiary: 50 x 70 cm Nr 12 DYLLA AMABEL Tytuł: Boguchwalski zaułek, Plener Boguchwała 2012 Technika: grafika Wymiary: 40 x 50 cm Nota o Artyście: Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 2011 w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. Od 2011 roku pracownik naukowy ASP w Łodzi. Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich oraz w wystawach i konkursach. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień m. in. Grand Prix w I Studenckim Biennale Małych Form - Racibórz 2007, II Nagroda w XV Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Van Gogha - Rybnik 2007, Wyróżnienie w Biennale International Ilustrarte Barreiro, Portugalia, II Nagroda w kategorii debiutanci w V Edycji Konkursu Zabawka przyjazna Dziecku, Kielce Nota o Artyście: Absolwentka Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Twórczością plastyczną zajmuje się od 1994 roku maluje obrazy olejne, pastele, wykonuje wycinanki ludowe. Miała kilka wystaw indywidualnych w rodzinnym Wołominie. Uczestniczka ponad 20 plenerów i tyluż wystaw zbiorowych i poplenerowych m.in. w Poznaniu, Warszawie, Unieściu, Międzyzdrojach, Polańczyku, Rzeszowie, Pile oraz Wystawy Międzynarodowej Police Art w Muzeum Narodowym w Warszawie. Członek ZG Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie, Rzecznik Praw Dziecka TPD. Stworzyła własną, autorską koronkową wycinankę z uwzględnieniem motywów ludowych. Prowadzi warsztaty z wycinankami dla dzieci i dorosłych. Po raz piąty na aukcji hospicjum. 6

7 Nr 13 GAZDA JÓZEF Tytuł: Łany zboża, 2007 Technika: olej na płycie Wymiary: 52 x 68 cm Cena minimalna: zł Nr 14 GAZDA JÓZEF Tytuł: bez tytułu Technika: olej na płycie Wymiary: 76 x 70 cm Cena minimalna: zł Nota o Artyście: Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach studiował na ASP w Krakowie na wydziale malarstwa i grafiki pod kierunkiem prof. Wacława Taranczewskiego. Uzyskał dyplom magistra sztuki. Jednocześnie ukończył z wyróżnieniem Studium Pedagogiczne przy ASP w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach był kierownikiem BWA w Rzeszowie. Laureat kilkudziesięciu nagród i wyróżnień. Uczestnik 8 wystaw indywidualnych i wielu wystaw zbiorowych. Prace Artysty znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce, USA, Włoszech, Francji, Niemczech, Austrii, Słowacji i Ukrainie. Po raz czwarty na aukcji hospicjum. Nr 15 GRABARZ JAN Tytuł: Rodzina, 2012 Technika: rzeźba w drewnie lipowym, podstawa z czarnego dębu (wiek prawdopodobnie ok lat) Wymiary: wys. 63 cm Cena minimalna: 300 zł Nota o Artyście: Ur roku w Brzózie Królewskiej. Rzeźbi od 25 lat. 7

8 Nr 16 GRENDA ANDRZEJ Tytuł: Kto pisał nasze twarze, Plener Boguchwała 2012 Technika: rysunek Wymiary: 50 x 60 cm Cena minimalna: 700 zł Nr 17 HABDAS EDWARD Tytuł: My z Kosmosu, 1267, Międzynarodowy Plener Plastyczny Aż do źródeł, Nowogród 2011 Technika: olej na płycie Wymiary: 30 x 40 cm Cena minimalna: 800 zł Nota o Artyście: Prof. Andrzej Grenda - Studia w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w Pracowni Druku Wypukłego prof. Andrzeja Bartczaka. Student, między innymi profesorów: B. Liberskiego, R. Artymowskiego, S. Fijałkowskiego, L. Rózgi, S. Rzepy, A. Bartczaka. Kierownik Pracowni Rysunku na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP Łódź. Uczestnik wielu plenerów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Mieszka i pracuje w Łodzi. Nota o Artyście: Prof. Edward Habdas - Urodził się w 1939 r. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (AS ) w Łodzi w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Liczne wystawy w kraju i za granicą m. in. Sztokholm, Hamburg, Haga, Berlin Zachodni, Montreal, Sao Paulo, Padwa, Sydney, Tokio, Melbourne, Chicago, Moskwa, Bruksela, i wiele innych. Nagrody i wyróżnienia laureat nagrody specjalnej w dziale malarstwa Okręgu Łódzkiego ZPAP w Łodzi, Ogólnopolski Konkurs na Gobelin Gdańsk, IV Ogólnopolski Konkurs na Grafikę Marynistyczną - Gdańsk, Nagroda Publiczności za najlepszy obraz - Łódź Międzynarodowe Biennale Grafiki - Konkurs na Grafikę - Mikołaj Kopernik - jego myśl i dzieło, wyróżnienie, Kraków. Prace w zbiorach prywatnych, muzeach w kraju i za granicą. Uczestnik wielu międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów malarskich. Mieszka i pracuje w Łodzi. Nr 18 HAJDUK JADWIGA Tytuł: Ona, Plener Boguchwała 2012 Wymiary: 70 x 50 cm Cena minimalna: 800 zł Nota o Artyście: W roku 1985 rozpoczęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1990 roku, w pracowni profesora Mariana Stelmasika. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i sztukę użytkową. Obok technik tradycyjnych (akryl, olej). Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych oraz brała udział w licznych wystawach zbiorowych. 8

9 Nr 21 JAKIMA ZEREK JOLANTA Tytuł: Na podjeździe, Plener Boguchwała 2012 Wymiary: 60 x 60 cm Cena minimalna: 700 zł Nr 19 HUBERT ANNA JUSTYNA ( ) Tytuł: bez tytułu 1 Technika: olej Wymiary: 100 x 70 cm Cena minimalna: 500 zł Nr 20 HUBERT ANNA JUSTYNA ( ) Tytuł: bez tytułu 2 Technika: olej Wymiary: 100 x 70 cm Cena minimalna: 500 zł Nota o Artyście: Ukończyła studia artystyczne na Wydziale Malarstwa Krakowskiej ASP u prof. Jana Szancenbacha. Uprawiała malarstwo, rysunek, scenografię, ilustracje. Interesowała się mistyką, filozofią, astronomią i poezją. Miała ok. 40 wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w ponad 100 wystawach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Trzykrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień na wystawach krajowych i zagranicznych. Jej prace są w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Obrazy zostały ofiarowane przez Anonimowego Kolekcjonera. Nota o Artyście: Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, którą ukończyła w roku Uprawia malarstwo, rysunek, rysunek żurnalowy, ilustrację. Na liście swych osiągnięć zapisała blisko sześćdziesiąt wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w bez mała trzystu wystawach zbiorowych, krajowych, zagranicznych i międzynarodowych. Była trzykrotnie stypendystką MKiS. Namalowała Drogę Krzyżową do Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie. Ilustrowała tom poezji Bułata Okudżawy pod tytułem Piosenki i wiersze. Uczestnik wielu plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych. Mieszka i tworzy w Rzeszowie. 9

10 Nr 24 KASPRZYK STANISŁAW Tytuł: Polańczyk Będzie lać!, Plener Polańczyk 2008 Wymiary: 50 x 70 cm Cena minimalna: 800 zł Nr 22 JAROSIEWICZ JADWIGA MARIA Tytuł: Boguchwała III, 2009 Wymiary: 40 x 50 cm Cena minimalna: 800 zł Nr 23 JAROSIEWICZ JADWIGA MARIA Tytuł: Niebieski łabędź, 2011 Wymiary: 50 x 30 cm Cena minimalna: 800 zł Nota o Artyście: Malarka i scenografka. Urodziła się w Przemyślu. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Czesława Rzepińskiego oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego. Jako scenograf zrealizowała ponad 80 premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą. Wiele projektów przygotowała dla Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Intensywne związki z teatrem nigdy nie przeszkodziły Jadwidze Marii Jarosiewicz uczestniczyć w życiu plastycznym. Wiodącym tematem jej malarstwa jest człowiek. Swoje prace malarskie i scenograficzne prezentowała na około 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczyła także w wielu ważnych aukcjach o charakterze charytatywnym jak Bliźniemu Swemu - na rzecz Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, aukcji Pro Bono, Aukcji Wielkiego Serca, czy Rotary Clubu w Krakowie. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i na świecie. Nota o Artyście: Malarz, poeta, bard. Uprawia malarstwo olejne, grafikę i rysunek. Uczestnik ponad 80 plenerów malarskich i tyluż wystaw zbiorowych m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Międzyzdrojach, Unieściu, Wiśle, Warszawie, Polańczyku, Rzeszowie, Korytowie, Ińsku oraz Wystawy Międzynarodowej Police Art. 09 w Warszawskiej Królikarni. Cztery wystawy indywidualne w Krakowie, Poznaniu i Nowym Tomyślu. Członek Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie oraz Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Należy do Klubu Impresja przy DK Choszczno. Od ponad 15 lat związany z oficyną wydawniczą MAK w Szczecinie, gdzie zilustrował kilkadziesiąt wydawnictw poetyckich. Jego prace znajdują się zbiorach prywatnych m.in. we Francji, Austrii, USA i Niemczech. Po raz piąty na aukcji hospicjum. 10

11 Nr 25 KASPRZYK STANISŁAW Tytuł: Widok z Roztocza, 2012 Wymiary: 40 x 45 cm Cena minimalna: 300 zł Nr 26 KAWULA BOGDAN Tytuł: Kwiaty, 2011 Wymiary: 60 x 45 cm Cena minimalna: 500 zł Nr 27 KĘDZIERSKI BOGUSŁAW Tytuł: Madonna z Dzieciątkiem, 2012 Technika: drewno, patyna Wymiary: wysokość 53 cm Cena minimalna: 600 zł Nota o Artyście: Uprawia szeroko rozumiane malarstwo sztalugowe: portret, pejzaż, martwa natura. Szczególnie klimatyczny w temacie kwiaty oraz zwierzęta. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Australii, a w Polsce: w Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Rzeszowie. Muzyka jest jego pasją. Bierze udział w licznych aukcjach charytatywnych. Po raz piąty na aukcji hospicjum. Nota o Artyście: Urodził się w Dynowie. Tutaj ukończył Szkołę Zawodową o profilu mechanicznym. Jednak nowy zawód nie pociągał go. Jego pasją była rzeźba. Postanowił więc podjąć naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Był uczniem znakomitego artysty i pedagoga elitarnej zakopiańskiej szkoły profesora Antoniego Rząsy, ( który wielokrotnie z atencją wyrażał się o talencie i mobilności twórczej Bogusława Kędzierskiego ) oraz takich artystów rzeźbiarzy jak Antoni Kenar czy Władysław Hasior. Liceum ukończył w 1972 roku ze znacznym rozgłosem i renomą, uzyskując dyplom technika sztuk plastycznych o specjalności rzeźba. Tworzy w drewnie, kamieniu, betonie i metalu. Jego liczne prace wzbogaciły zbiory muzealne Rzeszowa, Jasła, Brzozowa oraz wielu prywatnych galerii w kraju i za granicą np. w Japonii, USA, Australii oraz Watykanie. Po raz piąty na aukcji hospicjum. 11

12 Nr 29 KIJOWSKI ANDRZEJ Tytuł: bez tytułu, Plener Boguchwała 2012 Wymiary: 40 x 60 cm Cena minimalna: 800 zł Nr 30 KOŁODZIEJ MIECZYSŁAW Tytuł: bez tytułu Technika: akwarela Wymiary: 30 x 37 cm Cena minimalna: 300 zł Nr 28 KĘDZIERSKI BOGUSŁAW Tytuł: Głowa Chrystusa, 2012 Technika: drewno, metal, patyna Wymiary: wysokość 35 cm Cena minimalna: 250 zł Nota o Artyście: Urodził się w 1962 roku w Sanoku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studia ukończył w 1988 roku w Uniwersytecie Śląskim Filii w Cieszynie na Wydziale Pedagogicznym. Zajmuje się malarstwem sztalugowym /olej, akwarela/ i sporadycznie rzeźbą. Głównym motywem malarstwa Andrzeja Kijowskiego jest prawie wyłącznie pejzaż nie skażony działalnością człowieka, w rzeźbie postać ludzka. Fascynują go Bieszczady, których różne zakątki stara się pokazać w swoim malarstwie. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Brał udział w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich plenerach malarskich. Mieszka w Komańczy gdzie prowadzi Galerię Autorską. Nota o Artyście: Urodził się w Lubeni w 1960 r. Obecnie mieszka w Czudcu. Rysowanie i malowanie było zawsze jego pasją. Pierwsze prace olejne powstały jeszcze podczas służby wojskowej. Były to portret kolegów, a także kopie słynnych obrazów. Po dłuższej przerwie za namową kolegi rzeźbiarza w 2010 r. zaczął malować ponownie. Są to prace wykonane pastelami i farbami olejnymi. W 2011 r. jego obraz Słoneczna kąpiel został zakwalifikowany na wystawę malarstwa amatorskiego w WDK Rzeszów. W bieżącym roku brał udział w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim Boguchwała

13 Nr 31 KOŁODZIEJ ROMUALD Tytuł: Boguchwała 1, 2/6 Serigrafia, Plener Boguchwała 2012 Technika: serigrafia Wymiary: 70 x 50 cm Cena minimalna: 300 zł KOŁODZIEJ ROMUALD Tytuł: Boguchwała 2, Serigrafia 2/6, Plener Boguchwała 2012 Technika: serigrafia Wymiary: 70 x 50 cm Cena minimalna: 300 zł Nota o Artyście: Prof. Romuald Kołodziej - Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W UMCS pracuje od 1977r., obecnie na stanowisku adiunkta II stopnia w Zakładzie Grafiki Projektowej i Serigrafii, którego od marca 2007 roku zostaje kierownikiem zakładu. Od 2010 roku profesor Politechniki Radomskiej. Organizator wielu akcji plastycznych: Ostróda, Lublin, Kazimierz Dolny, Kalisz, Grunwald, Bytów, Bytom. Organizator wielu plenerów i warsztatów plastycznych. Zorganizował 20 wystaw indywidualnych. Najważniejsze sukcesy artystyczne: III, II i I nagroda Grafika Roku - Lublin /1996, 1997, 1999/; Złota Odznaka Zasłużony dla Miasta Lublina /1989/; Zasłużony Działacz Kultury /1998/; Nagroda Artystyczna Burmistrza Miasta Świdnika /2002/. Nr 32 Nr 33 KORZEC ANDRZEJ Tytuł: Ogród Technika: olej na płycie Wymiary: 43 x 58 cm Cena minimalna: zł Nota o Artyście: Urodził się w Żarach w 1959 roku. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1989 r. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym. W latach pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie, oraz Międzynarodowy Plener Malarsko - Rzeźbiarski Rakszawa i Orzechówka. Uczestniczył w wielu sympozjach, plenerach i wystawach: Polska, Austria, Czechy, Ukraina, Niemcy, Włochy, Słowacja, Francja, Węgry. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu. W 2006 roku brał udział w polsko - francuskim projekcie Piękno natury w Les Arcys, Volgre (Francja). Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 Burmistrza Klagenfurtu. Na aukcji hospicjum po raz drugi. 13

14 Nr 36 LUDWIN KRZYSZTOF Tytuł: Chrystus, Plener Boguchwała 2012 Technika: akwarela na płótnie Wymiary: 60 x 50 cm Cena minimalna: 500 zł Nr 34 KORZEC ANDRZEJ Tytuł: Maki Technika: olej na płycie Wymiary: 62 x 50 cm Cena minimalna: zł Nr KORZEC ANDRZEJ Tytuł: Poranek Technika: olej na płycie Wymiary: 54 x 84 cm Cena minimalna: zł Nota o Artyście: dr Ludwin Krzysztof - Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej ( ), oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych ( ). Od 1995 do 2006 pracował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Obecnie prowadzi zajęcia z projektowania architektonicznego w Instytucie Projektowania Architektonicznego w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1999 r. - otwarcie przewodu doktorskiego na WA PK. Tytuł Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność. Obrona: Uzyskuje tytuł doktora. Ważniejsze wystawy: Kopenhaga, Kraków, siedziba SARP, ul. Floriańska; Kopenhaga; Londyn: Polski Ośrodek Sztuki i Kultury; Londyn: Gallery 202; Francja: Lievin, Lens, Amiens - ośrodki kultury i sztuki im Alberta Camus; Kraków: Galeria Strawberry Fields ; Kraków: Nasza Galeria na Kazimierzu; Tarnowskie Góry: Dom Ogrodnika, promocja albumu Kraków w akwarelach wraz z wystawą akwarel składających się na album; Kraków: Galeria Zosi Weiss Nowina Konopka, promocja albumu Kraków w akwarelach wraz z wystawą akwarel składających się na album; Zakopane, wystawa zbiorowa pracowników dydaktycznych Instytut Rysunku Malarstwa i Rzeźby Politechniki Krakowskiej w Galerii Stara Polana, Zakopane, Temat Kobieta - Galeria 2 Światy Kraków, Bielsko Biała, Galeria ProArte, 2010 BWA Rzeszów - wystawa indywidualna. Udział w wielu plenerach malarskich.

15 Nr 37 ŁAZOWSKA WOŹNIAK DANUTA Tytuł: Mudan czyli piwonie Wymiary: 60 x 50 cm Cena minimalna: 400 zł Nr 38 MALER ERYK Tytuł: W ciszy pejzaż z wierzbami, 2011 Wymiary: 80 x 120 cm Cena minimalna: zł Nr 39 Nota o Artyście: Szczecinianka od urodzenia. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, pastele, głównie pejzaże, martwą naturę, marynistykę. Uczestniczka kilkudziesięciu plenerów malarskich i wystaw zbiorowych i poplenerowych m.in. w Poznaniu, Międzyzdrojach, Świnoujściu, Szczecinie, Unieściu, Łebie, Osieku, Jastrzębiej Górze, Korytowie, Wisełce, Bornem Sulimowie, Dobrzanach. V-ce Prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, członek Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz Szczecińskiego Towarzystwa Kultury. Nota o Artyście: Ur. w 1959 r. Twórca Teorii Haloimpresjonizmu, prekursor i twórca zasad nowego kierunku w sztuce - jakim jest Haloimpresjonizm ( ), nie wykonuje replik swoich dzieł, każde z nich dzięki temu jest zupełnie niepowtarzalne. Obraz podarowany przez Touch of Art - Galeria Malarstwa Europejskiego w Wałbrzychu MARKIEWICZ ANDRZEJ Tytuł: Pars pro toto na rozruch + Wilkoń, Plener Boguchwała 2012 Technika: rysunek papier + Digital print + oil pastel Wymiary: 30 x 30 cm Cena minimalna: 400 zł Nota o Artyście: Prof. Andrzej Markiewicz - urodzony w 1956 r. w Skarżysku - Kamiennej. Dyplom w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie uzyskał w 1986 r. w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Mieczysława Hermana oraz Pracowni Grafiki prof. Stanisława Góreckiego. Studia podyplomowe w Pracowni Malarstwa tejże uczelni prof. Mariana Stelmasika. Od 1994 r. jest członkiem ZPAP. Od 1995 r. pracuje w Katedrze Sztuki Wydziału nauczycielskiego Politechniki Radomskiej. Od 2004 roku jest profesorem Politechniki Radomskiej. Od 2007 roku jest prodziekanem Wydziału Sztuki PR. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową i malarstwem. Prezentował swoje prace na 29 wystawach indywidualnych i ponad 150 zbiorowych w kraju i za granicą. O pracach A. Markiewicza pisała w katalogu do jego wystawy Tamara Książek: Przygodność materiałów podłoża wykorzystywanego przez artystę, spełnia się w estetyce ich wizualności. Stają się przez to nośnikami prawd, których nie były znakiem i ujawniają sensy których nie miały. 15

16 Nr 40 MENDALA ADAM Tytuł: Guciów, 2012 Wymiary: 50 x 65 cm Cena minimalna: 450 zł Nota o Artyście: Z wykształcenia ekonomista. Autor kilku wystaw indywidualnych w Poznaniu, Kłecku, Gnieźnie. Uczestnik kilkudziesięciu plenerów i wystaw zbiorowych m.in. w Poznaniu, Skokach, Kazimierzu Dolnym, Rzeszowie, Wołominie, Hrubieszowie, Polańczyku, Jadowie, na Roztoczu. Maluje głównie obrazy olejne. Członek Związku Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Nagroda za gipsowe epitafia na Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Amatorskiej WP w 1984 roku. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i można je podziwiać na stałej ekspozycji prac w Pałacu w Zakrzewiu w woj. wielkopolskim. Nr 41 MONIKOWSKA TABISZ MARIA Tytuł: A królestwo Jego nie będzie miało końca, 2005 Technika: pastel Wymiary: 120 x 56 cm Cena minimalna: zł MONIKOWSKA TABISZ MARIA Tytuł: Mizerrere, 2005 Technika: pastel Wymiary: 120 x 56 cm Cena minimalna: zł Nota o Artyście: Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w pracowni Eugeniusza Gepperta, ucznia Jacka Malczewskiego. W 1973 r. zamieszkała w Koszalinie. Rok później wstąpiła do Związku Polskich Artystów Plastyków, do którego należy nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. W Koszalinie uprawiała collage przestrzenny, pastele i malarstwo olejne. Zwieńczeniem tego okresu twórczości była Apokalipsa - cykl trzynastu wielkoformatowych obrazów zainspirowanych wizją Św. Jana, które na stałe eksponowane są w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. W 1991 r. na stałe związała się z Rzeszowem. Tu powstały m. in. cykle malarstwa pt. Księga Psalmów i Droga Krzyżowa oraz wiele obrazów sakralnych, które zdobią świątynie na Podkarpaciu. Tworzyła również abstrakcje, erotyki i pejzaże. Techniką, jaką najczęściej się posługuje jest akryl, eksperymentuje też z grafiką komputerową. Na przestrzeni 35 lat kariery artystycznej stworzyła około 400 prac. Uczestniczyła w ponad 80 wystawach poplenerowych, okręgowych i ogólnopolskich. Swoje malarstwo prezentowała również na wystawach indywidualnych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych, a także w zbiorach Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Austrii i we Włoszech. Nr 42 16

17 Nr 43 MOZYRO ELŻBIETA Tytuł: Jej tajemnica, 2011 Technika: rysunek Wymiary: 41 x 30 cm Nr 44 MOZYRO ELŻBIETA Tytuł: Matka z Jezusem, 2005 Technika: rysunek Wymiary: 65 x 50 cm Nr 45 MOZYRO ELŻBIETA Tytuł: Miłość, 2010 Technika: rysunek Wymiary: 42 x 30 cm Nota o Artyście: Maluje i rysuje z zamiłowania. Uważa, że w samotności tworzy się najlepsze obrazy. Są one pewnym pamiętnikiem. Współpracuje z Touch of Art - Galeria Malarstwa Europejskiego w Wałbrzychu. Obrazy podarowane przez Touch of Art - Galeria Malarstwa Europejskiego w Wałbrzychu. 17

18 Nr 46 MOZYRO ELŻBIETA Niesforne kocięta, 2009 Technika: rysunek Wymiary: 30 x 42 cm Nr 47 MOZYRO ELŻBIETA Tytuł: Poranek nad jeziorem, 2005 Technika: rysunek Wymiary: 65 x 50 cm Cena minimalna: 300 zł Nr 48 MOZYRO ELŻBIETA Tytuł: Szczęściarze, 2008 Technika: rysunek Wymiary: 50 x 65 cm Cena minimalna: 300 zł 18

19 Nr 49 OMIOTEK ANTONI Tytuł: Nad Tanwią, Plener Roztocze 2012 Wymiary: 50 x 60 cm Cena minimalna: 400 zł Nr 50 OMIOTEK ANTONI Tytuł: Widok na zaporę Wymiary: 50 x 60 cm Cena minimalna: 400 zł Nota o Artyście: Maluje od 30 lat. Prezentuje tradycyjne malarstwo sztalugowe w technice olejnej. Fascynuje go przyroda, architektura, nostalgiczne klimaty. Autor dwóch wystaw indywidualnych w Lublinie i w Zamościu. Uczestniczka kilkudziesięciu plenerów i wystaw zbiorowych m.in. w Poznaniu, Unieściu, Międzyzdrojach, Hrubieszowie, Lublinie, Kazimierzu nad Wisłą, Rzeszowie, Skokach, Polańczyku, Supraślu, Jadowie, Kuligowie oraz Międzynarodowej Wystawie Police Art. 2009, 2010 w Muzeum Narodowym w Warszawie. Należy do Związku Artystów Plastyków, Vice - Prezes Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju. Można je też oglądać na stałej ekspozycji prac w Pałacu w Zakrzewiu, w woj. wielkopolskim. Po raz czwarty na aukcji hospicjum. Nr 51 OŻÓG STACH Tytuł: Jesteś, 2012 Technika: płaskorzeźba w drewnie lipowym Wymiary: 50 x 27 cm Cena minimalna: 1 zł Nota o Artyście: Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich, recytatorskich i teatralnych. Pracuje jako wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej w Uniwersytecie Rzeszowskim. Pasjonuje się rzeźbą. 19

20 Nr 52 POLIT EMIL Tytuł: Koncert, 2012 Technika: olej na płycie Wymiary: 39 x 50 cm Cena minimalna: zł Nr 53 POZDROWICZ RYSZARD Tytuł: Natchnienie, Plener Goleniów 2010 Wymiary: 50 x 60 cm Cena minimalna: 400 zł Nr 54 PRONIEWICZ JANUSZ Tytuł: Bieszczadzka impresja jesienna, 2008 Wymiary: 53 x 66 cm Cena minimalna: 400 zł Nota o Artyście: Ur roku w Zmysłówce. Studiował na wydziale Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1965 roku. W 1965 roku zamieszkał w Rzeszowie. Od ukończenia studiów uprawia malarstwo i rysunek. W latach pracował jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Rzeszowie. Zorganizował 22 wystawy indywidualne oraz wziął udział w około 180 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uzyskał wiele nagród za twórczość. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach i instytucjach w Polsce, USA, Włoszech, Belgii, Francji, Kanadzie, Austrii. Po raz piąty wspiera aukcję hospicjum. Nota o Artyście: Tworzy od ponad 30 lat, głównie obrazy olejne, grafikę i rysunek. Czasem rzeźbi w drewnie. Uczestnik kilkudziesięciu plenerów i tyluż wystaw poplenerowych i zbiorowych na terenie całego kraju m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Unieściu, Wołominie, Międzyzdrojach, Rzeszowie, Polańczyku. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych w Poznaniu i Nowym Tomyślu. Członek Związku Artystów Plastyków, Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie, członek założyciel Stowarzyszenia Twórców Kultury w Poznaniu. Jego prace znajduję się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii i na Cyprze. Nota o Artyście: Malarstwem zajmuje się od lat 70 tych XX wieku. W latach tworzył w Studenckim Klubie Amatora Plastyka SKAMP przy WSP w Opolu. Zajmował się projektami z dziedziny grafiki użytkowej. Od lat 80 tych ubiegłego wieku do 2011 roku członek Klubu Artystycznego PASJA w Szczecinie. Uczestnik i laureat kilkudziesięciu plenerów malarskich krajowych i międzynarodowych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kraju i za granicą. Za działalność artystyczną odznaczony został medalem Błękitnego Gryfa. Stosowane techniki malarskie: olej, akryl, techniki własne, rzadziej akwarela, tempera. 20

Katalog Obrazów 4Edycja

Katalog Obrazów 4Edycja 5 lat Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci 2006-2011 Wielka Aukcja Charytatywna Katalog Obrazów 4Edycja Wielka Aukcja Charytatywna 1 Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie 23 października 2011 r.,

Z przymrużeniem Śląska

Katalog Obrazów 3Edycja

Katalog Obrazów 3Edycja Katalog Obrazów 3Edycja Wielka Aukcja Charytatywna 1 Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie 10 października 2010 r., godz. 14.00 Nie pozostańmy bierni, każdy może pomóc... Fundacja Podkarpackie Hospicjum

POLSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACJI PLASTYCZNEJ W KIELCACH

TWÓRCZOŒÆ ARSKICH ARTYSTEK

TWÓRCZOŒÆ ARSKICH ARTYSTEK Tydzieñ Kobiet 1-7 marca 2010 TWÓRCZOŒÆ ARSKICH ARTYSTEK Wystawa 22.02 8.03.2010 Ewa Michalewska, ur. 1988 w arach, jest absolwentk¹ Liceum Plastycznego w Zielonej Górze. Obecnie studiuje na Wydziale Wzornictwa

ARTYŚCI DZIECIOM. VIII Wielka Aukcja Charytatywna

ARTYŚCI DZIECIOM. VIII Wielka Aukcja Charytatywna VIII Wielka Aukcja Charytatywna ARTYŚCI DZIECIOM Dochód z aukcji będzie przeznaczony na rozbudowę i wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie 4 października 2015 r. godz. 14.00 Teatr im.

ANDRZEJ MARKIEWICZ. wernisaż 29 maja (piątek) 2015, godzina 18:00

ANDRZEJ MARKIEWICZ. wernisaż 29 maja (piątek) 2015, godzina 18:00 ANDRZEJ MARKIEWICZ wernisaż 29 maja (piątek) 2015, godzina 18:00 Andrzej Markiewicz - ur. 22.07.1956 roku w Skarżysku - Kamiennej. Studia wyższe w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie

Dyrektor szkoły: Zbigniew Małek

Dyrektor szkoły: Zbigniew Małek Dyrektor szkoły: Zbigniew Małek ZBIGNIEW MAŁEK od siedemnastu lat jest dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu oraz szósty rok dyrektorem Katolickiej Niepublicznej

14/01/2015 Wernisaż wystawy Józefa Wilkonia Wilkoniada

III. GRUPY PRZEDMIOTÓW I MINIMALNE OBCIĄŻENIA GODZINOWE

Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze

Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze Wojewódzki Dom Kultury im.

Adrianna Awdziejczyk Studiuje grafikę na

Adrianna Awdziejczyk Studiuje grafikę na Międzynarodowe Warsztaty Plastyczne Rejowiec 2010 Przyjaciele Grupie SAM z okazji 25. lecia istnienia Adrianna Awdziejczyk Studiuje grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie i fotografię w Warszawskiej

ŻYCIORYS ARTYSTYCZNY

ŻYCIORYS ARTYSTYCZNY ŻYCIORYS ARTYSTYCZNY Piotr Wiktor Węcławski urodzony 1 marca 1958 w Świebodzinie. 1993r - WYŻSZE STUDIUM FOTOGRAFII w Warszawie (firmowane przez MKiS, CAK i ZPAF). Promotor pracy dyplomowej - Urszula Czartoryska.

STRATEGIA ROZWOJU WYDZIAŁU SZTUKI UR

STRATEGIA ROZWOJU WYDZIAŁU SZTUKI UR STRATEGIA ROZWOJU WYDZIAŁU SZTUKI UR na lata 2013-2017 Rzeszów, maj 2013 Strategię Rozwoju Wydziału Sztuki na lata 2013-2017 pod kierunkiem Dziekana dr. hab. prof. UR J. J. Kierskiego przygotowała Komisja

MAGDALENA EMILA ŁAĆ. Przestrzeń 06 27.06.2012

MAGDALENA EMILA ŁAĆ. Przestrzeń 06 27.06.2012 MAGDALENA EMILA ŁAĆ Przestrzeń 06 27.06.2012 Laureatka Wyróżnienia dla Młodego Artysty Doroczna Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2011 e-mail:lacka@vp.pl Urodzona 10 listopada 1986 roku

BAĆ KAZIMIERZ 3. Tytuł: Zatoka, Plener Boguchwała 2013, Cena minimalna: 200 zł. Sprzedany za: 400 zł.

BAĆ KAZIMIERZ 3. Tytuł: Zatoka, Plener Boguchwała 2013, Cena minimalna: 200 zł. Sprzedany za: 400 zł. Strona 1 z 10 Część I Katalog obrazów i rzeźb - zlicytowane na aukcji w Teatrze. BACHANEK KRYSTYNA 1. Tytuł: Nagietki, Plener Krasnobród 2013, Cena minimalna: 250 Brak 2. Tytuł: Rumianki, Plener Krasnobród

Julita Wiench : Wystawy

Andrzej Guttfeld. Fot. Krzysztof Miller

nauczyciel naszej szkoły

nauczyciel naszej szkoły Pan Apolinary Nosalski - poeta, pisarz i nauczyciel naszej szkoły Praca zbiorowa Urodził się 22 czerwca 1930 roku we wsi Brudno koło Parczewa. Po ukończeniu w 1944 r. Szkoły Powszechnej w Koczergach kontynuował

Wolontariusz WANTED!

Wolontariusz WANTED! Wolontariusz WANTED! Kogo szukamy: Asystenta Prowadzącego warsztaty dla dzieci i rodzin Paleta Debiutanta Opis programu: Muzealnym debiutantom niestraszna jest ani rozlana farba ani zamoczone w niej dłonie.

KALENDARZ. MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGO PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WARSZAWA 2013

KALENDARZ. MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGO PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WARSZAWA 2013 KALENDARZ MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA ARTYSTYCZNEGO PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WARSZAWA 2013 KALENDARZ MIĘDZYNARODOWYCH i OGÓLNOPOLSKICH IMPREZ SZKOLNICTWA

1. KONCERT TAŃCA 2. WYSTAWA FOTOGRAFII TANIEC OBRAZÓW OBRAZ TAŃCA 3. PUBLIKACJA TOMIKU POEZJI ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ

1. KONCERT TAŃCA 2. WYSTAWA FOTOGRAFII TANIEC OBRAZÓW OBRAZ TAŃCA 3. PUBLIKACJA TOMIKU POEZJI ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ PROMOCJA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO POPRZEZ RÓśNORODNE DZIAŁANIA: 1. KONCERT TAŃCA 2. WYSTAWA FOTOGRAFII TANIEC OBRAZÓW OBRAZ TAŃCA 3. PUBLIKACJA TOMIKU POEZJI ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ Nazwa placówki: Państwowe

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI SZTUK WIZUALNYCH za rok 2010

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI SZTUK WIZUALNYCH za rok 2010 Kraków, dnia 31.3.211 r. SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI SZTUK WIZUALNYCH za rok 21 1. Dane Fundacji. Fundacja Sztuk Wizualnych, z siedzibą w Krakowie przy ul. Piekarskiej 11/12, 31-67

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do uczestnictwa w literackim konkursie Bazgroł.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do uczestnictwa w literackim konkursie Bazgroł. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do uczestnictwa w literackim konkursie Bazgroł. Bazgroł to konkurs nietypowy, który już dawno wyszedł poza granice naszego pięknego kraju i staje

Punkty ECTS semestr zimowy / letni Historia sztuki dr hab. Renata Rogozińska prof. ndzw. UAP sem. letni

Punkty ECTS semestr zimowy / letni Historia sztuki dr hab. Renata Rogozińska prof. ndzw. UAP sem. letni Specjalność: wybrana specjalność artystyczna oraz pedagogika sztuki Rok studiów: I dr Ewa Wójtowicz ad. dr hab. Renata Rogozińska prof. ndzw. UAP sem. letni Główne problemy kultury dr Jakub Żmidziński

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

Najlepszy start do świata fotografii. www.szkola-fotograficzna.pl

Najlepszy start do świata fotografii. www.szkola-fotograficzna.pl Najlepszy start do świata fotografii 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ TORUŃSKĄ SZKOŁĘ FOTOGRAFII Toruńska Szkoła Fotografii jest marką, której możesz zaufać. Wybierając nas, korzystasz z naszego wieloletniego

Pejzażowe koncepcje malarskie - powiatu malborskiego Wystawa konkursowa 2016

Pejzażowe koncepcje malarskie - powiatu malborskiego Wystawa konkursowa 2016 Pejzażowe koncepcje malarskie - powiatu malborskiego Wystawa konkursowa 2016 Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Malborku Urząd Miasta Malborka Powiatowe Ognisko Plastyczne w Malborku Malborskie Centrum

I. Postanowienia ogólne

I. Postanowienia ogólne REGULAMIN ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA STUDIA DOKTORANCKIE, NIESTACJONARNE NA WYDZIALE GRAFIKI I KOMUNIKACJI WIZUALNEJ UNIWERSYTETU ARTYSTYCZNEGO W POZNANIU W ROKU AKADEMICKIM

Wolontariusz WANTED!

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 2015-16

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 2015-16 8 9 10 NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 01-1 II rok Podstawy Projektowania Wnętrz Dr Beata Dobryjanowicz Podstawy Projektowania Wystawiennictwa Dr Barbara Kowalewska Podstawy Komunikacji Wizualnej

Jarosław Figura ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie (OBECNIE WOJ. MAZOWIECKIE )

Jarosław Figura ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie (OBECNIE WOJ. MAZOWIECKIE ) Jarosław Figura ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie (OBECNIE WOJ. MAZOWIECKIE ) - polonista, aktor, scenograf i reżyser fot. Kamil Witaszak Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej

Martwa natura z dyniami, 2011, akryl / płótno (50 x 126 cm) ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA ARTUR KARDAMASZ. malarstwo

Martwa natura z dyniami, 2011, akryl / płótno (50 x 126 cm) ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA ARTUR KARDAMASZ. malarstwo Martwa natura z dyniami, 2011, akryl / płótno (50 x 126 cm) ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA 11 ARTUR KARDAMASZ malarstwo wernisaż - 22 listopada 2013, godzina 18:00 wystawa czynna do 17 grudnia 2013 * Artyści

Maria Lorek główną autorką darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów

Maria Lorek główną autorką darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów Warszawa, 18 marca 2014 r. Maria Lorek główną autorką darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów Maria Lorek (ur. 1959 r.), twórca kilkudziesięciu publikacji i podręczników dla dzieci i nauczycieli jest

PLASTYKA. Plan dydaktyczny

Jakże wiele dostrzegł on w naszej ziemi, tej na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Ileż, dzięki temu, będziemy mogli sami sprawdzić, zainspirowani jego

Jakże wiele dostrzegł on w naszej ziemi, tej na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Ileż, dzięki temu, będziemy mogli sami sprawdzić, zainspirowani jego Wszelkiego rodzaju jubileusze mają w sobie pewien posmak finału. To znaczy: jubilat osiągnął godny uznania wiek, ma sumę osiągnięć, czas więc, by je podsumować. Trzydziestolecie pracy artystycznej fotografika

Napłynęło łącznie 440 prac z następujących szkół:

O Stowarzyszeniu. Aktualne projekty

O Stowarzyszeniu. Aktualne projekty O Stowarzyszeniu Misja Celem Stowarzyszenia jest wsparcie i pomoc w każdej formie na rzecz Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie, jego uczniów i absolwentów: wsparcie statutowych celów i zadań oraz działalności

KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ KULTURALNYCH DOMU PRACY TWÓRCZEJ REYMONTÓWKA W CHLEWISKACH w 2015 r. Lp Nazwa imprezy Miejsce i termin Organizator

KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ KULTURALNYCH DOMU PRACY TWÓRCZEJ REYMONTÓWKA W CHLEWISKACH w 2015 r. Lp Nazwa imprezy Miejsce i termin Organizator KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ KULTURALNYCH DOMU PRACY TWÓRCZEJ REYMONTÓWKA W CHLEWISKACH w 2015 r. Lp Nazwa imprezy Miejsce i termin Organizator 1. Wystawa malarstwa ze zbiorów Domu Pracy Twórczej i Fundacji

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH I PRYWATNE LICEUM PLASTYCZNE W PŁOCKU WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PAMIĘTAJCIE O OGRODACH PŁOCK 2010

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW STANOWISKO: asystent SŁOWA KLUCZOWE: UMCS, asystent, rysunek sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne lub kwalifikacji I stopnia dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej

Podsumowanie trzeciej edycji Akademii Młodych Dyplomatów Promocja im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Podsumowanie trzeciej edycji Akademii Młodych Dyplomatów Promocja im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Podsumowanie trzeciej edycji Akademii Młodych Dyplomatów Promocja im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego W roku akademickim 2006/2007 odbyła się III edycja Akademii Młodych Dyplomatów, programu przygotowującego

XIV WIELKI BAL CHARYTATYWNY NA RZECZ FUNDUSZU STYPENDIALNEGO

XIV WIELKI BAL CHARYTATYWNY NA RZECZ FUNDUSZU STYPENDIALNEGO XIV WIELKI BAL CHARYTATYWNY NA RZECZ FUNDUSZU STYPENDIALNEGO 01 marca 2014 Nidzica - Zamek 1 Witamy Państwa na XIV Balu Charytatywnym Całkowity dochód z Balu Charytatywnego zostanie przeznaczony na Fundusz

To właśnie Wołkow wynalazł Taplary - wioskę, która "zagrała" w ekranizacji "Konopielki" Edwarda Redlińskiego.

To właśnie Wołkow wynalazł Taplary - wioskę, która zagrała w ekranizacji Konopielki Edwarda Redlińskiego. Wiktor Wołkow Urodził się 4 kwietnia 1942 r. w Białymstoku, zmarł 27 marca 2012 r. w Supraślu. Był artystą-fotografikiem specjalizującym się w fotografii pejzażu i przyrody Polski północno-wschodniej.

Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014

Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014 2003-2014 Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014 67 wystaw sztuki współczesnej Roman Opałka, David Lynch, Zbigniew Libera, Krzysztof Wodiczko, Wojciech Fangor, Jarosław Kozłowski, Zofia Kulik,

Antoni Guzik. Rektor, Dziekan, Profesor, wybitny Nauczyciel, Przyjaciel Młodzieży

Antoni Guzik. Rektor, Dziekan, Profesor, wybitny Nauczyciel, Przyjaciel Młodzieży Antoni Guzik Antoni Guzik Rektor, Dziekan, Profesor, wybitny Nauczyciel, Przyjaciel Młodzieży Docent Antoni Guzik urodził się 7 kwietnia 1925 r. w Izydorówce, w dawnym województwie stanisławowskim. Szkołę

STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW I SYMPATYKÓW KULTURY przy KWP w POZNANIU www.stisk.pl e-mail: biuro@stisk.pl tel. 607 997 613, KRS 0000180056

STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW I SYMPATYKÓW KULTURY przy KWP w POZNANIU www.stisk.pl e-mail: biuro@stisk.pl tel. 607 997 613, KRS 0000180056 STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW I SYMPATYKÓW KULTURY przy KWP w POZNANIU www.stisk.pl e-mail: biuro@stisk.pl tel. 607 997 613, KRS 0000180056 ul. Kochanowskiego 2a; 60-844 Poznań; NIP 781-17-40-562; Konto PKO BP

Nowe nominacje profesorskie

Nowe nominacje profesorskie Nowe nominacje profesorskie Prezydent Bronisław Komorowski wręczył nowe nominacje profesorskie. Akty nominacyjne otrzymało 59 profesorów: 1. Joanna BARŁOWSKA profesor nauk rolniczych, Uniwersytet Przyrodniczy

Kierunki studiów i specjalności - rok akademicki 2013/2014

Wymagania edukacyjne z plastyki w klasie 6. I okres roku szkolnego 2015/2016

Wymagania edukacyjne z plastyki w klasie 6. I okres roku szkolnego 2015/2016 Wymagania edukacyjne z plastyki w klasie 6 Zakres materiału realizowany w danym okresie może ulec zmianie w zależności od tempa pracy uczniów i innych czynników niezależnych. O zmianach uczniowie będą