Ringier Axel Springer Media AG

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Ringier Axel Springer Media AG"

Transkrypt

1 Grupy medialne

2 Grupy zagraniczne

3 Ringier Axel Springer Media AG

4 Axel Springer Polska istnieje od 1994 roku i należy do grona największych wydawców czasopism w Polsce. Wydawnictwo zatrudnia ponad 500 osób. Axel Springer Polska wydaje wraz z wydaniami specjalnymi ponad 30 tytułów: dzienniki (gazety codzienne: Fakt, Przegląd Sportowy, Sport) społeczno-informacyjny (tygodnik Newsweek Polska) biznesowy (miesięcznik FORBES) młodzieżowe (miesięczniki: Dziewczyna, POPCORN) motoryzacyjne (tygodnik Auto ŚWIAT) komputerowe (Komputer ŚWIAT, Komputer ŚWIAT Ekspert, Komputer ŚWIAT Twój Niezbędnik, Komputer ŚWIAT Twój Niezbędnik Extra, Komputer ŚWIAT Biblioteczka, Komputer ŚWIAT GRY, Komputer ŚWIAT GRY Extra, Komputer ŚWIAT GRY dla Dzieci, PLAY)

5 Wydawnictwo Axel Springer założone w 1946 roku przez Axela Springera jest liderem zarówno na niemieckim, jak i na europejskim rynku wydawniczym. Obecnie należy do grona największych wydawnictw w Europie. Dziennik Bild czyta codziennie ponad 12,3 milionów Niemców, co plasuje go na pierwszym miejscu wśród najbardziej poczytnych gazet w Europie oraz na pozycji drugiej w skali światowej. Z kolei dziennik Die Welt czytany jest w ponad 130 krajach.

6 Axel Springer koncentruje się głównie na działalności wydawniczej ( w tym także segment publikacji książkowych). Równie prężnie wydawnictwo rozwija się także na rynku multimedialnym. Posiada m.in. udziały w stacjach telewizyjnych (ProSiebenSAT1), radiowych (np. Radio Hamburg, Antenne Bayern), studiach telewizyjnych (np. Axel Springer TV, Schwartzkopff TV), firmach internetowych oraz teleinformatycznych (np. Booxtra, AS Interactive). Wydawnictwo posiada również własne drukarnie oraz firmy kolporterskie. Poza rynkiem niemieckim Axel Springer obecny jest w 16 krajach europejskich, gdzie tworząc spółki, oraz współpracując z innymi wydawnictwami lub zawierając umowy licencyjne, wydaje ponad 100 tytułów prasowych.

7 Firma Ringier Axel Springer Media AG została założona w 2010 roku przez szwajcarskiego wydawcę Ringier AG i niemiecki koncern Axel Springer AG. Partnerstwo obu udziałowców umocniło ich pozycję w regionie dzięki połączeniu oferty, na którą teraz składa się ponad 100 tytułów drukowanych i ponad 70 serwisów internetowych. Do tego zespoły pracowników Ringier Axel Springer Media AG liczą około 4,800, co umacnia ich pozycję jako jednego z największych przedsiębiorstw medialnych w Europie Środkowej. Jak podkreśla firm dzięki fuzji obroty firmy wynoszą blisko 414 milionów euro (wynik EBIDTA na poziomie 62 milionów euro)

8 W Polsce (2010r.) do grupy należą Dzienniki Magazyny (13 tytułów) Internet (20 serwisów tematycznych) Wydawnictwa Sport - regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach.

9 PRASA W czerwcu 2009 r. wydawnictwo Axel Springer Polska podpisało z INFOR PL porozumienie tworzące wspólne przedsięwzięcie biznesowe. Zgodnie z umową Axel Springer Polska objęło 49 % udziałów w spółce INFOR Biznes, której przekazało swój drukowany tytuł DZIENNIK oraz serwis internetowy Dziennik.pl. Celem porozumienia było wydawanie od 14 września 2009 r. nowej gazety codziennej łączącej cechy obu tytułów pod nową nazwą DZIENNIK Gazeta Prawna.

10 Opiniotwórcza gazeta codzienna Pierwszy numer ukazał się 18 kwietnia 2006 r. Nagrody przyznane DZIENNIKOWI: Wektor nagroda Konfederacji Pracodawców Polskich za "ekspansywne zdobywanie rynku prasowego oraz odważne wprowadzanie nowoczesnych form komunikacji" przyznana w styczniu 2007 Debiut Roku - nagroda przyznana w konkursie Media Trendy 2007 w marcu 2007 tytuł Grand Press w kategorii news otrzymali Leszek Kraskowski, Paweł Reszka i Michał Majewski za ujawnienie afery z corhydronem (zamiast popularnego leku w fiolkach znajdowała się zabójcza trucizna), ich materiał w DZIENNIKU zapobiegł tragedii. PIK-owy Laur dla Piotra Kofty za recenzje książek w piątkowym dodatku KULTURA TV przyznany przez Polską Izbę Książki w kategorii "Najlepsza prezentacja książki w prasie" w listopadzie 2007r.

11

12 Codzienna gazeta o formacie tabloidu. Nagrody: Debiut Roku 2003 w konkursie Innowacje w Mass Mediach; Medium Reklamowe Roku tytuł przyznany w konkursie Impact 2003; "Czyniący Dobro" - gazeta otrzymała podziękowanie z Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" za znaczący wkład w realizację programu "Zdążyć z pomocą"; Dziennik Roku 2004 wg Raportu Specjalnego Dzienniki, Media i Marketing Polska, Dodatek Fakt TV TV-guide Roku wg Raportu Specjalnego Dzienniki, Media i Marketing Polska; nagroda specjalna przyznana na Media Trendy Dziennik Roku

13 Przegląd Sportowy to dziennik o tematyce sportowej, założony w Krakowie w 1921 roku. Jest najstarszą gazetą codzienną wydawaną w Polsce oraz jedną z najstarszych gazet o tematyce sportowej na świecie. Od 2 listopada 2007 roku wydawany przez Axel Springer Polska. Od 1926 Przegląd Sportowy organizuje coroczny Plebiscyt Przeglądu Sportowego, na 10 najlepszych sportowców roku. Sport istnieje na rynku nieprzerwanie od 60 lat, a w portfolio Axel Springer Polska obecny jest od 2007 roku. Gazeta dociera do czytelników w województwach - śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, wielkopolskim oraz pomorskim i zachodniopomorskim.

14 Pierwszy numer Newsweeka ukazał się na rynku w USA 17 lutego 1933 roku. Na okładce umieszczono siedem fotografii przedstawiających najważniejsze wydarzenia tygodnia. Dziś Newsweek jest rozpowszechniany na całym świecie w czteromilionowym nakładzie. Co tydzień czytany jest w ponad 180 państwach. Obok edycji amerykańskiej i europejskiej (Newsweek International), od 1986 roku tytuł jest wydawany w języku japońskim (Newsweek Nihon Ban), a od 1991 roku - koreańskim (Newsweek Hankuk Pan). W 1996 roku powstały kolejne edycje: hiszpańska (En Espanol) i arabska. 3 września 2001 roku ukazał się pierwszy numer tygodnika Newsweek Polska, wydawanego przez Axel Springer Polska. Newsweek Polska jest jedną z ośmiu nieanglojęzycznych edycji amerykańskiego tygodnika. Sukces edycji polskiej zachęcił wydawców do wydawania kolejnych edycji Newsweeka w innych krajach. Od 2004 Newsweek Polska ma obecne dużą grupę czytelników: roku na rynku jest już wydanie rosyjskieprawie i trwają3 mln 300 tys., zaś po każde wydanie sięga prawie 1 mln 700 tys. osób*. NW jest także w czołówce najczęściej prace nad kilkoma następnymi. cytowanych mediów w Polsce (Instytut Monitorowania Mediów, Najbardziej opiniotwórcze polskie media w I półroczu 2007).

15 Pierwszy numer polskiej edycji magazynu FORBES ukazał się w 2004 roku. Miesięcznik zalicza się do segmentu prasy biznesowej, czasopism gospodarczych. W 2008 roku jego średnia sprzedaż wyniosła ponad 40 tysięcy egz.

16 Czasopisma

17 Internet W portfolio firmy w 2009 roku były serwisy informacyjne - efakt.pl, Forbes.pl, Newsweek.pl i Sports.pl - oraz serwisy tematyczne powiązane z tytułami drukowanymi - m.in. Auto-Swiat.pl, Komputerswiat.pl, Popcorn.pl i Dziewczyna.pl. Ponadto rozwijane są także portale o charakterze informacyjno-społecznościowym, np. Students.pl i Redakcja.pl, lifestylowym Koktajl24.pl, w-spodnicy.pl oraz rekrutacyjnym StepStone.pl.

18

19 Polskapresse jest wydawcą prasy regionalnej. Grupa Wydawnicza Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.

20 Polska to model gazety ogólnokrajowej, w której nie ma podziału na materiały typowo regionalne i ogólnopolskie. Tytuł Polska łączy dzienniki regionalne Polskapresse i redakcję w Warszawie w jeden ogólnopolski dziennik, zachowując odrębność dotychczasowych tytułów regionalnych (w 2007 r. było to 6 dzienników regionalnych) Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska i Głos Wielkopolski, (w kolejnych latach dołączyły do projektu kolejne tytuły) Gazeta Opolska, Gazeta Warszawa i Kurier Lubelski.

21

22 Polskapresse jest także wydawcą bezpłatnej gazety miejskiej Echo Miasta, która ukazuje się w 7 największych miastach Polski w poniedziałki i czwartki. (Echo Miasta wydawane jest od czerwca 2005 roku przez spółkę Media4mat, której większościowym udziałowcem jest Polskapresse. ) Posiada także tygodniki miejskie ( tytułów) Polskapresse wydaje również dodatki telewizyjne: Tele Magazyn, Super Tele i TV Pilot oraz tygodniki ogłoszeniowe: Moto Express, Jarmark, Moto Jarmark i Auto Giełda Wielkopolska.

23 Internet Grupa Polskapresse rozwija swoją działalność internetową: serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24, edycja on-line polskatimes.pl, sieć 186 serwisów miejskich NaszeMiasto.pl i internetowy serwis telewizyjny TeleMagazyn.pl mają miesięcznie ponad 3 miliony unikalnych użytkowników. Z kolei Gratka.pl i Alegratka.pl znajdują się w czołówce polskich serwisów ogłoszeniowych.

24

25 Grupa Bauer działa w Polsce od 16 lat. Jest największym wydawcą magazynów i drugim największym wydawcą prasy w kraju, obecnym na listach największych polskich przedsiębiorstw. W skład Grupy wchodzą: - Wydawnictwo Bauer - RMF FM - największa i najchętniej słuchana stacja radiowa w Polsce, obecna na rynku od 17 lat - Drukarnie w Ciechanowie i Wykrotach - Klub dla Ciebie - największy klub wysyłkowy w Polsce - Nowe Media (portale

26 Bauer wydaje 31 tytuły prasowe o różnej częstotliwości i ponad 30 wydań specjalnych do tych tytułów; 5 spośród 10 tytułów w Polsce o najwyższym czytelnictwie i najwyższej sprzedaży, m.in. Tele Tydzień, Życie na Gorąco, TINA, Twój STYL 468 mln. egz. czasopism wprowadzonych na rynek polski w 2006r organizator największych plebiscytów w Polsce: TeleKamery TeleTygodnia, Auto Lider, Kobieta Roku

27 Czasopisma młodzieżowe Bravo - Największy magazyn młodzieżowy w Polsce Bravo Girl - Największy magazyn poradniczy dla dziewczyn Bravo Sport - Największy magazyn sportowy dla młodzieży Fun Club - Młodzieżowy miesięcznik rozrywkowy. Twist - Ekskluzywny magazyn dla młodych dziewcząt.

28 Czasopisma kobiece Mam Dziecko - Poradnik dla przyszłych oraz młodych rodziców. Tina - Najnowsza Tina - najwięcej miejsca na Twoją reklamę! 100% więcej mody i urody, 50% więcej kuchni i zdrowia! Świat Kobiety - Superpraktyczny poradnik, nowatorski w formie i treści Bella Relaks - Magazyn poradniczorozrywkowy dla kobiet w wieku lat Chwila Dla Ciebie - Relaksujące czasopismo dla kobiet Rewia - Magazyn Pań dojrzałych Takie Jest Życie - Czasopismo dla kobiet Twoje Imperium - Czasopismo dla kobiet, relaks i informacja Świat i Ludzie - Nowy tytuł - sprawdzona formuła Życie na Gorąco - Lider na rynku czasopism kobiecych PANI - Luksusowy magazyn dla kobiet Twój STYL - Luksusowy magazyn dla kobiet

29 Czasopisma komputerowe CD Action - EKSKLUZYWNY MAGAZYN DLA MĘŻCZYZN I CHŁOPCÓW Click! - MŁODZIEŻOWO - MĘSKI MIESIĘCZNIK O GRACH KOMPUTEROWYCH Fotografia i Aparaty Cyfrowe Luksusowy magazyn dla pasjonatów fotografii cyfrowej NEXT - Magazyn komputerowy dla profesjonalistów. PC Format NIEZBĘDNY,PRAKTYCZNY, NOWOCZESNY PORADNIK KOMPUTEROWY

30 Czasopisma telewizyjne i rozrywkowe Imperium TV - Informacja i relaks Kurier TV - Tygodnik telewizyjny Super TV - Tygodnik telewizyjny Tele Tydzień - Rodzinny magazyn telewizyjny Tele Świat - Nowoczesny Magazyn Telewizyjny Telemax - Najmłodszy tygodnik telewizyjny Wydawnictwa Bauer To & Owo - Pełen obraz telewizji Świat Seriali - Kompendium wiedzy o serialach telewizyjnych

31 Czasopisma motoryzacyjne Auto Moto - Magazyn dla pasjonatów motoryzacji! Motor - Tygodnik - od 1952 roku na rynku wydawniczym!

32

33 G+J należy do grupy największych wydawców magazynów na polskim rynku. Claudia jest najpoczytniejszym magazynem wśród wszystkich miesięczników w Polsce. Wydaje 11 magazynów o różnej częstotliwości oraz wydania specjalne do tych tytułów. W 2007 roku sprzedano ponad 29 milionów egz. magazynów G+J, a wszystkie czasopisma czyta ponad 12 milionów Polaków. Co roku organizowane są wśród czytelników plebiscyty, np. Róże Gali, Kobieta Roku Glamour, Travelery. Wydawnictwo zatrudnia ponad 400 osób.

34 G+J w Europie jest jednym z największych wydawców magazynów w Europie. Wydaje ponad 300 magazynów i czasopism w 24 krajach. Zatrudnia ponad osób. Obroty G+J w 2006 roku wyniosły 2,86 miliarda Euro. Bertelsmann AG jest właścicielem 74.9% akcji Gruner + Jahr. Pozostałe 25.1% akcji należy do rodziny Jahr z Hamburga. Siedziba firmy mieści się w Hamburgu. Wydawnictwo Gruner + Jahr obecne jest w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Chiny, Włochy, Holandia, Austria, Rosja, Hiszpania czy Meksyk.

35 Magazyny luksusowe Gala : wywiady z gwiazdami, osobowościami, osobami popularnymi w Polsce i na świecie, informacje kulturalne i lifestyle. Największa rubryka towarzyska Galaktyka.Podstawą nawigacji pisma jest podział na 3 działy: Gala spotkania, Gala styl i Gala show. Glamour: międzynarodowy luksusowy przewodnik po życiu i jego urokach. Odzwierciedlenie stylu życia młodej dynamicznej kobiety. Ekspert w dziedzinie mody i urody, dający inspiracje do wykorzystania światowych trendów.

36 Nauka i podróże: Focus to bogato ilustrowany miesięcznik popularno-naukowy. Główne jego przesłanie pozostaje niezmienne od lat: poznać i zrozumieć świat. W praktyce oznacza to, że Focus próbuje być przewodnikiem w trudnym świecie nauki. To pismo przeznaczone dla osób, które interesują się otaczającymi nas zjawiskami, chcą wiedzieć jak najwięcej o tym, jak funkcjonuje człowiek i świat, jakie rządzą nim mechanizmy National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 120 lat wstecz. Za tym tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało ponad 8 tys grantów. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic Traveler ukazuje się na świecie od 1984 r. Oprócz wersji angielskiej istnieje 6 lokalnych edycji językowych Focus Historia to magazyn popularno naukowy o tematyce historycznej, prezentujący ją w sposób nowoczesny a jednocześnie bardzo przystępny. Skierowany jest do szerokiego kręgu miłośników historii a nie do wąskiego grona fachowców.

37 Poradniki: Miesięcznik Claudia wybierają zarówno kobiety dwudziestoletnie jak i pięćdziesięcioletnie. Dzięki wyselekcjonowanym i sprawdzonym przez ekspertów poradom i informacjom oraz bliskim kobiecie tematom, Claudia odgrywa rolę przewodniczki życiowej prowadząc swoje czytelniczki przez współczesny świat, pomagając w rozwiązywaniu problemów zarówno w życiu rodzinnym jak i zawodowym, inspirując je do działania. Naj to pismo dla zaradnej kobiety: matki, żony, pracownika czy gospodyni domowej a "Kobiety sobie radzą" to przewodnie hasło tygodnika. Moje gotowanie - miesięcznik kulinarny, ukazujący się od 14 lat. Rodzice: porady dla mamy i taty dotyczące pielęgnacji, wychowania i żywienia dzieci w wieku 0-6 lat, w szczególności 0-3 lata; specjalny dział dla obojga rodziców oraz poradnik dla mamy. Moje mieszkanie - Miesięcznik poświęcony aranżacji i dekorowaniu wnętrz.

38

39 Groupe Edipresse, z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, została założona ponad 100 lat temu. Jest to duży międzynarodowy koncern wydawniczy, publikujący przede dzienniki i magazyny. Edipresse inwestuje także w nowe technologie, pozwalające na dystrybucję treści kanałami elektronicznymi. Groupe Edipresse wydaje łącznie ponad 180 tytułów (2010r.) (160 tytułów -2006;): w Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Grecji, Rumunii, Rosji i na Ukrainie oraz państwach azjatyckich, takich jak Chiny i Hong Kong. W portfolio Grupy znajduje się także wiele portali i serwisów internetowych. Obecnie Grupa zatrudnia ponad osób.

40 Edipresse Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Groupe Edipresse, obecnego na polskim rynku od 1995 roku. W kręgu zainteresowań wydawniczych Edipresse Polska znajdują się magazyny kobiece, czasopisma o charakterze rodzinnym oraz opiniotwórczym.

41 Od 2000 roku jest spółką akcyjną ze 100-procentowym udziałem kapitału szwajcarskiego. W portfolio Edipresse Polska do 2005 roku znajdowało się 11 tytułów: Przyjaciółka w Wydawnictwie od 1995 roku Mamo to ja od 1995 roku Viva!od 1997 roku Vita od 1998 roku Twoje Dziecko od 1999 roku Dom &Wnętrze od 2000 roku Przekrój od 2001 roku Uroda od 2002 roku Hot Moda&Shopping od 2005 roku Twój Maluszek od 2005 roku Przedszkolak od 2005 roku oraz serwis internetowy polki.pl uruchomiony w 2000 roku.

42 Przyjaciółka to przede wszystkim poradnik. Co tydzień ponad 5,5 miliona Polaków. Uroda. Beauty Expert jest inspirującym i atrakcyjnym przewodnikiem po świecie urody. VIVA! w szczególny sposób łączy kulturę popularną z kulturą wysoką. Na bieżąco śledzi, co się dzieje w świecie polityki, kultury i showbiznesu, ale zagląda za kulisy wydarzeń. "Party Życie gwiazd" to nowy dwutygodnik o gwiazdach, który zadebiutował na rynku 8 października 2007 roku. Dom&Wnętrze magazyn wnętrzarski Mamo, to ja to popularny magazyn dla rodziców w Polsce. Twoje Dziecko to jedyny miesięcznik dla rodziców polecany przez Instytut Matki i Dziecka. Twój Maluszek to pierwszy w Polsce bezpłatny magazyn dla rodziców. Miesięcznik VITA to magazyn promujący zdrowy styl życia. Przedszkolak

43 Magazyny People Poradnikowe

44 Magazyny ekskluzywne

45 Do niedawna "Przekrój" Mariusz Ziomecki Redaktor Naczelny

46 Marquard Media

47 Wydawnictwo Marquard Media zostało założone w 1965 roku przez Jürga Marquarda. Dzisiaj jest obecne m.in. na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim, węgierskim i polskim. Obok działalności wydawniczej Marquard angażuje się także w segment multimediów i sektor radiowy. Wydawnictwo Marquard Media Polska obecne jest na polskim rynku od 1992 roku. Swoją działalność rozpoczęło od Playboya - pierwszy magazyn dla mężczyzn w Polsce.

48 Cosmopolitan to marka międzynarodowa obecnie posiada 56 edycji i jest to największa liczba zagranicznych edycji magazynów luksusowych na świecie!!! Magazyn ukazuje się na rynku polskim od maja 1997 roku. Ma precyzyjnie określony profil edytorski oparty na wartościach marki COSMOPOLITAN: FUN - przyjemność i radość życia FEARLESS otwartość FEMALE kobiecość. Shape - powstał w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. Obecnie ma 14 edycji. W maju 2000 roku zadebiutował w Polsce. Shape - magazyn dla kobiet - to ekskluzywny poradnik, który pomaga kobietom w dążeniu do piękna zewnętrznego oraz zewnętrznego. Brak bezpośredniej konkurencji, precyzyjnie określony profil edytorski oraz doskonała jakość pisma to gwarancja sukcesu! Olivia to poradnik dla kobiet, obecny na Polskim rynku już od 10 lat. Magazyn ukazał się w sprzedaży po raz pierwszy w 1998 roku.w Olivii dużo uwagi jest poświęcone psychologii, poradom prawnym poruszane są tematy związane z partnerstwem, karierą, seksem oraz dziećmi. Joy to magazyn międzynarodowy - obecnie posiada 8 edycji - m.in. niemiecką, szwajcarską, węgierską i czeską. Magazyn ukazał się na polskim rynku w marcu 2006 roku - numer kwietniowy.esencja marki: joie de vivre - radość życia, fun - zabawa, entertainment rozrywka. Voyage - obecny na polskim rynku od maja 1998 roku, Pierwszy polski ekskluzywny magazyn o podróżach dla ludzi ciekawych świata.

49 Tytuły sprzedane Edipresse "Pani domu" to tytuł obecny na polskim rynku od 1994 roku, a od listopada 2007 roku w wydawnictwie Marquard Media.Tygodnik kobiecy o charakterze poradnikowym. Sekrety Serca (od maja 1996 roku) to miesięcznik czytany przede wszystkim przez kobiety w wieku od 15 do 45 lat, z wykształceniem średnim i zawodowym. Główny temat to miłość (osadzone w polskich realiach historie miłosne) - pismo ma charakter rozrywkowy, publikuje także opowiadania pisane przez czytelników. Cienie i Blaski (listopad 1995 roku) miesięcznik powstał z myślą o osobach, które lubią i chcą czytać, lecz nie zawsze starcza im czasu na czytanie powieści. Po pismo sięgają przede wszystkim kobiety w wieku od 15 do 44 lat, z wykształceniem średnim i zawodowym.

50 Playboy - na świecie istnieje od ponad 50 lat, jest jedną z trzech najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie - w Polsce od grudnia 1992 roku. Polska edycja pod względem wielkości nakładu zajmuje 4. miejsce wśród wszystkich 17 edycji. W 2005 roku Playboy został wyróżniony nagrodą SUPERBRANDS. CKM - Pierwszy polski pomysł na magazyn luksusowy - po raz pierwszy ukazał się w lipcu 1998 roku. W październiku 2007 r. ukazał się 100 numer CKM! CKM zajmuje 1. pozycję wśród luksusowych magazynów dla mężczyzn na polskim rynku zarówno pod względem zasięgu jak i sprzedaży. CKM jest magazynem międzynarodowym - ukazuje się także na rynku węgierskim oraz serbskim. Shape - powstał w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. Obecnie ma 14 edycji. W maju 2000 roku zadebiutował w Polsce. Shape - magazyn dla kobiet - to ekskluzywny poradnik, który pomaga kobietom w dążeniu do piękna zewnętrznego oraz wewnętrznego. Brak bezpośredniej konkurencji, precyzyjnie określony profil edytorski oraz doskonała jakość pisma to gwarancja sukcesu!

Najbardziej opiniotwórcze polskie media we wrześniu 2015 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media we wrześniu 2015 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media we wrześniu 2015 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lipcu 2014 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lipcu 2014 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lipcu 2014 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w czerwcu 2015 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w czerwcu 2015 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w czerwcu 2015 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

CHCĄ SPOTKANIA? KIEDY BYŁ KONTAKT?

CHCĄ SPOTKANIA? KIEDY BYŁ KONTAKT? REDAKCJA NAZWISKO FUNKCJA KTO SIĘ KONTAKTUJE DZIENNIKI 1 Dziennik Gazeta Prawna dziennikarz 2 Dziennik Gazeta Prawna redaktor 3 Dziennik Gazeta Prawna- Magazynowe redaktor działu społeczeństwo Wydanie

Bardziej szczegółowo

32 2015 2015-11-23 3.50 9772392386505 8 tygodnik prasa ogólnoinf ormacyjna

32 2015 2015-11-23 3.50 9772392386505 8 tygodnik prasa ogólnoinf ormacyjna OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu 405760 ABC-TYGODNIK AKTUALNY, BEZ KOMPROMISOW Y, CIEKAWY Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 32

Bardziej szczegółowo

Zasięg czytelnictwa ( )

Zasięg czytelnictwa ( ) 1. Żywiołowego entuzjazmu nowych wydawców i wymuszonych przekształceń starych tytułów (maj 1989 r. - połowa 1991 r.); 2. pozornej stabilizacji i zmian podskórnych w prasie i radiu (połowa 1991 r. - koniec

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1 stycznia

Bardziej szczegółowo

dwutygodnik prasa zagraniczna

dwutygodnik prasa zagraniczna OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu 335207 ARGUMENTY I FAKTY Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 1 2017 2017-01-09 10.70 9770204047118

Bardziej szczegółowo

Gazeta Wyborcza najbardziej opiniotwórcza, w mediach najczęściej o polityce

Gazeta Wyborcza najbardziej opiniotwórcza, w mediach najczęściej o polityce Instytut Monitorowania Mediów Al. Jerozolimskie 53; 00-697 Warszawa tel. +48 22 356 21 00 kontakt: Magdalena Grabarczyk-Tokaj Kierownik ds. rozwoju badao mgrabarczyk@instytut.com.pl Informacja prasowa

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w listopadzie 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w listopadzie 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w listopadzie 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w sierpniu 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w sierpniu 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w sierpniu 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2012

Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2012 Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 202 Załącznik nr 2 Liczba. 3 Magazyn Szczęśliwej Nastolatki 8 2. 2 Wiek 3. Abecadło 3 4. Architektura-Murator 5. Atest

Bardziej szczegółowo

35 2015 2015-12-14 3.50 9772392386505 8 tygodnik prasa ogólnoinf ormacyjna

35 2015 2015-12-14 3.50 9772392386505 8 tygodnik prasa ogólnoinf ormacyjna OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu 405760 ABC-TYGODNIK AKTUALNY, BEZ KOMPROMISOW Y, CIEKAWY Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 35

Bardziej szczegółowo

miesięcznik prasa specjalistyczna

miesięcznik prasa specjalistyczna OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 297283 7TAGE 27 2017 2017-07-03 11.50 4190357401608 8 tygodnik

Bardziej szczegółowo

Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2013

Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2013 Załącznik nr2 Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 203 Liczba. 2 Wiek 2 2. Abecadło 2 3. Architektura-Murator 4. Atest - Ochrona Pracy 5. Audio 6. Aura

Bardziej szczegółowo

Lista tytułów i ilość czasopism i prasy do zaprenumerowania dla PiMBP i filii podległych na rok

Lista tytułów i ilość czasopism i prasy do zaprenumerowania dla PiMBP i filii podległych na rok Lista tytułów i ilość czasopism i prasy do zaprenumerowania dla PiMBP i filii podległych na rok 2 0 1 7 L.P. Tytuł czasopisma Filie PiMBP Razem BC 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16 17 18 19 20 22 1 Abecadło

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1 stycznia

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w kwietniu 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w kwietniu 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w kwietniu 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2013

Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2013 Załącznik nr 2 Formularz oferty cenowej prasy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach w roku 2013 Liczba 1. 21 Wiek 1 8% 2. Abecadło 1 8% 3. Architektura-Murator 4. Atest - Ochrona Pracy 5. Audio

Bardziej szczegółowo

Tytuły pakietu Big Press

Tytuły pakietu Big Press Tytuły pakietu Big Press Media Regionalne: Dziennik Wschodni Echo Dnia Gazeta Lubuska Gazeta Pomorska Gazeta Współczesna Głos - Dziennik Pomorza Kurier Poranny Nowa Trybuna Opolska Nowiny Edytor: Gazeta

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w maju 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w maju 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w maju 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

tygodnik prasa ogólnoinf ormacyjna

tygodnik prasa ogólnoinf ormacyjna OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu 413151 ANATOMIA ZBRODNI 335207 ARGUMENTY I FAKTY 265713 BILD AM SONNTAG Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa

Bardziej szczegółowo

Tytuły pakietu Big Press

Tytuły pakietu Big Press Tytuły pakietu Big Press Media Regionalne: Dziennik Wschodni Echo Dnia Gazeta Lubuska Gazeta Pomorska Gazeta Współczesna Głos Dziennik Pomorza Kurier Poranny Nowa Trybuna Opolska Nowiny Edytor: Gazeta

Bardziej szczegółowo

SERIALOWI AMANCI Raport medialny

SERIALOWI AMANCI Raport medialny SERIALOWI AMANCI Raport medialny 2014 METODOLOGIA Monitoring mediów i opracowanie raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 2 Przeprowadzone badanie dotyczy obecności medialnej dziesięciu popularnych polskich

Bardziej szczegółowo

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOŁOBRZEGU ROK

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOŁOBRZEGU ROK INFORMATOR O PRASIE BIEŻĄCEJ MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOŁOBRZEGU ROK 2016 Informator prezentuje czasopisma zaprenumerowane na rok 2016. Czasopisma są dostępne w Czytelni Prasy oraz innych placówkach

Bardziej szczegółowo

AKCENT kwartalnik kultura i religia literatura ARGUMENTY I FAKTY

AKCENT kwartalnik kultura i religia literatura ARGUMENTY I FAKTY OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna Podgrupa tematyczna 352071 AKCENT 1 2017 2017-02-13 10.00 9770208622809

Bardziej szczegółowo

AGROTECHNIKA miesięcznik prasa specjalistyczna ARGUMENTY I FAKTY

AGROTECHNIKA miesięcznik prasa specjalistyczna ARGUMENTY I FAKTY OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 351407 AGROTECHNIKA 10 2016 2016-10-10 7.00 9771732263605 5

Bardziej szczegółowo

Grupa Wydawnicza Gazet Lokalnych

Grupa Wydawnicza Gazet Lokalnych Grupa Wydawnicza Gazet Lokalnych Od 2004 r. www.extrapolska.pl Wydawnictwo Gazet Regionalnych Spółka Extra Media jest wydawnictwem w 100% z kapitałem polskim, od ponad 10 lat działającym na krajowym rynku

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lutym 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lutym 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lutym 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa RAZEM to trzy różne dzienniki ogólnopolskie

Oferta reklamowa RAZEM to trzy różne dzienniki ogólnopolskie Oferta reklamowa RAZEM to trzy różne dzienniki ogólnopolskie Gazeta Wyborcza to największy opiniotwórczy dziennik w kraju. Tworzą ją doświadczeni dziennikarze, redaktorzy i fotoreporterzy. Gazeta to dziennik

Bardziej szczegółowo

TAGE tygodnik prasa zagraniczna ARGUMENTY I FAKTY

TAGE tygodnik prasa zagraniczna ARGUMENTY I FAKTY OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 297283 7TAGE 31 2017 2017-07-31 11.50 4190357401608 8 tygodnik

Bardziej szczegółowo

Raport medialny. Gwiazdy sportów zimowych. Raport medialny. Gwiazdy sportów zimowych

Raport medialny. Gwiazdy sportów zimowych. Raport medialny. Gwiazdy sportów zimowych 1 Spis treści Wstęp... 3 Statystyka medialna... 4 Ekwiwalent reklamowy... 24 Mapa benchmarkingowa... 26 2 Wstęp Na podstawie materiałów medialnych, zebranych w okresie od 22 grudnia 2012 roku do 20 marca

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w I połowie 2005 r.

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w I połowie 2005 r. Najbardziej opiniotwórcze polskie media w I połowie 2005 r. Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2011 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2011 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2011 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1 stycznia

Bardziej szczegółowo

CZASOPISMA 2015. Lp. Tytuł czasopisma Częstotliwość Lokalizacja. 1. Abecadło miesięcznik. 2. Aura miesięcznik. 3. Auta miesięcznik.

CZASOPISMA 2015. Lp. Tytuł czasopisma Częstotliwość Lokalizacja. 1. Abecadło miesięcznik. 2. Aura miesięcznik. 3. Auta miesięcznik. CZASOPISMA 2015 Lp. Tytuł czasopisma Częstotliwość Lokalizacja 1. Abecadło 2. Aura 3. Auta 4. Auto Świat tygodnik 5. Bezpieczeństwo Pracy nauka i praktyka 6. Biblioteka w Szkole 7. Bibliotekarz 8. Burda

Bardziej szczegółowo

Oferta dzienników regionalnych. Biuro Reklamy Mediów Regionalnych

Oferta dzienników regionalnych. Biuro Reklamy Mediów Regionalnych Oferta dzienników regionalnych Biuro Reklamy Mediów Regionalnych Pakiet 13 Wschodni Echo Dnia Codzienna Nowiny Lubuska Pomorska Współczesna Głos - Pomorza Kurier Poranny Nowa Trybuna Opolska Bydgoski Nowości

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w czerwcu 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w czerwcu 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w czerwcu 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe i rynkowe. 2 kw r. 12 sierpnia 2008 r.

Wyniki finansowe i rynkowe. 2 kw r. 12 sierpnia 2008 r. Wyniki finansowe i rynkowe 2 kw. 28 r. 12 sierpnia 28 r. Wyniki finansowe Grupy Wzrost wpływów z reklam we wszystkich segmentach 2kw.8 zmiana % r/r 1 poł.8 zmiana % r/r Przychody, w tym: 344 3% 657 3%

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w styczniu 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w styczniu 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w styczniu 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w listopadzie 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w listopadzie 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w listopadzie 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe i rynkowe. 1 kw. 2008 r. Część 1

Wyniki finansowe i rynkowe. 1 kw. 2008 r. Część 1 Wyniki finansowe i rynkowe 1 kw. 28 r. Część 1 Wyniki finansowe Grupy Przychody Koszty operacyjne Wzrost przychodów dzięki reklamie 4 3 2 1 3,5% 16% 4,5% 52,5% 15% Reklama Sprzedaż egz. Kolekcje Pozostałe

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w sierpniu 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w sierpniu 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w sierpniu 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media dekady: 2004-2013

Najbardziej opiniotwórcze polskie media dekady: 2004-2013 Najbardziej opiniotwórcze polskie media dekady: 2004-2013 Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Grupa Medicover. Grupa Medicover to lider w zakresie prywatnej opieki zdrowotnej w Europie Środkowo- Wschodniej.

Grupa Medicover. Grupa Medicover to lider w zakresie prywatnej opieki zdrowotnej w Europie Środkowo- Wschodniej. MedMagazyn Grupa Medicover Grupa Medicover to lider w zakresie prywatnej opieki zdrowotnej w Europie Środkowo- Wschodniej. W Polsce od ponad 17 lat troszczymy się o zdrowie pacjentów zgodnie z najwyższymi

Bardziej szczegółowo

Proponujemy dwa pakiety:

Proponujemy dwa pakiety: Proponujemy dwa pakiety: Pakiet skierowany do męskich grup docelowych Murator śagle PodróŜe Pakiet skierowany do kobiecych grup docelowych M jak mama Zdrowie M jak mieszkanie Moje Mieszkanie zawartość

Bardziej szczegółowo

AUTO BILD tygodnik prasa zagraniczna

AUTO BILD tygodnik prasa zagraniczna OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 297283 7TAGE 39 2017 2017-09-25 11.50 4190357401608 8 tygodnik

Bardziej szczegółowo

Agora SA. Prezentacja Roadshow luty/marzec 2002

Agora SA. Prezentacja Roadshow luty/marzec 2002 Agora SA Prezentacja Roadshow luty/marzec 2002 Rynek reklamy na świecie 2001 2% Wydatki na reklamę w 2001 1% 0% USA Europa Niemcy Wielka Brytania Francja Włochy Hiszpania Polska -1% -2% -3% -4% -5% -2,0%

Bardziej szczegółowo

TAGE tygodnik prasa zagraniczna ARGUMENTY I FAKTY

TAGE tygodnik prasa zagraniczna ARGUMENTY I FAKTY OFERTA BIEŻĄCA Index Pełna nazwa tytułu Nr wyd. Rok wyd. Data wprowadzenia do sprzedaży Cena Kod kreskowy VAT Częstotliwość Grupa tematyczna 297283 7TAGE 29 2017 2017-07-17 11.50 4190357401608 8 tygodnik

Bardziej szczegółowo

Media Regionalne na Podkarpaciu. Data opracowania: listopad 2012 Autor: Dział Badań i Analiz Media Regionalne Sp. z o.o

Media Regionalne na Podkarpaciu. Data opracowania: listopad 2012 Autor: Dział Badań i Analiz Media Regionalne Sp. z o.o Media Regionalne na Podkarpaciu Data opracowania: listopad 2012 Autor: Dział Badań i Analiz Media Regionalne Sp. z o.o NOWINY LIDEREM na podkarpackim rynku dzienników Numer 1 pod względem czytelnictwa*

Bardziej szczegółowo

ANALIZA PRZEKAZÓW MEDIOWYCH DOTYCZĄCYCH RYNKU MOTORYZACYJNEGO W OKRESIE KWIECIEŃ-CZERWIEC 2003

ANALIZA PRZEKAZÓW MEDIOWYCH DOTYCZĄCYCH RYNKU MOTORYZACYJNEGO W OKRESIE KWIECIEŃ-CZERWIEC 2003 ANALIZA PRZEKAZÓW MEDIOWYCH DOTYCZĄCYCH RYNKU MOTORYZACYJNEGO W OKRESIE KWIECIEŃ-CZERWIEC 23 Niniejszy raport ma na celu przybliżenie, w jaki sposób prezentowano w mediach branżę samochodów osobowych i

Bardziej szczegółowo

Uwaga: Dane GUS skorygowane zgodnie z definicją dzienników i czasopism 99.6 98.2 99.5 80.0 99.5

Uwaga: Dane GUS skorygowane zgodnie z definicją dzienników i czasopism 99.6 98.2 99.5 80.0 99.5 Trendy na polskim rynku prasowym Polski rynek prasowy w statystyce - na podstawie danych wydawniczo-kolportażowych Opracowanie: Stanisław Nowicki (Ośrodek Badań Prasoznawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego),

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe i rynkowe. 3 kw listopada 2008

Wyniki finansowe i rynkowe. 3 kw listopada 2008 Wyniki finansowe i rynkowe 3 kw. 28 13 listopada 28 Wyniki finansowe Grupy 3 kw. 28 zmiana % r/r 1-3 kw. 28 zmiana % r/r Przychody, w tym: 285 % 942 2% -reklama - sprzedaż wydawnictw - kolekcje 25 49 7

Bardziej szczegółowo

Media Regionalne na Podkarpaciu. Data opracowania: lipiec 2012 Autor: Dział Badań i Analiz Media Regionalne Sp. z o.o

Media Regionalne na Podkarpaciu. Data opracowania: lipiec 2012 Autor: Dział Badań i Analiz Media Regionalne Sp. z o.o Media Regionalne na Podkarpaciu Data opracowania: lipiec 2012 Autor: Dział Badań i Analiz Media Regionalne Sp. z o.o NOWINY LIDEREM na podkarpackim rynku dzienników Numer 1 pod względem czytelnictwa* -

Bardziej szczegółowo

Badanie czytelnictwa prasy wśród kadr menedżerskich PRO jest

Badanie czytelnictwa prasy wśród kadr menedżerskich PRO jest BADANIA CZYTELNICTWA PRASY WŚRÓD KADR MENEDŻERSKICH PRO FALA: WRZESIEŃ 2004 PRÓBA 2071 Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł 40-077 Katowice, ul. Jana Matejki 3, tel./fax (0-32) 209 13 03, e-mail: np@wnp.p,

Bardziej szczegółowo

Pakiet RAZEM to trzy różne dzienniki ogólnopolskie

Pakiet RAZEM to trzy różne dzienniki ogólnopolskie Pakiet RAZEM to trzy różne dzienniki ogólnopolskie Gazeta Wyborcza to największy opiniotwórczy dziennik w kraju. Tworzą ją doświadczeni dziennikarze, redaktorzy i fotoreporterzy. Gazeta to dziennik ogólnokrajowy

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2016 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2016 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2016 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w grudniu 2011 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w grudniu 2011 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w grudniu 2011 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w maju 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w maju 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w maju 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media

Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1 do 0 września 200 roku Warszawa, październik 200 1. Metodologia

Bardziej szczegółowo

Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media

Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1 do 1 grudnia 00 roku Warszawa, styczeń 00 1. Wyniki badania

Bardziej szczegółowo

OSWAJAMY TECHNOLOGIE BLUE PAPRICA

OSWAJAMY TECHNOLOGIE BLUE PAPRICA OSWAJAMY TECHNOLOGIE BLUE PAPRICA Pracujemy z klientami ale i dla klientów Słuchamy 1.Sł 2.SłDoradzamy Bo pamiętamy, że nikt nie ma pełniejszej wiedzy na temat projektu niż klient. Bo wiemy jak wykorzystać

Bardziej szczegółowo

TAURON BASKET LIGA KOBIET

TAURON BASKET LIGA KOBIET TAURON BASKET LIGA KOBIET Analiza ekwiwalentu reklamowego wygenerowanego dla poszczególnych marek RAPORT BADAWCZY ZA OKRES WRZESIEŃ 2014 Wrocław, październik 2014 r. Sponsoring Insight Sponsoring Insight

Bardziej szczegółowo

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI Okres badania: luty 0 SPIS TREŚCI Ranking cytowań... Dzienniki ogólnopolskie... Dzienniki regionalne... Tygodniki ogólnopolskie... Ranking cytowań i informacji... 6 Dzienniki

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lutym 2006 r.

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lutym 2006 r. Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lutym 2006 r. Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1

Bardziej szczegółowo

Jan Paweł II Papież Dialogu Podsumowanie kampanii społecznej 2013

Jan Paweł II Papież Dialogu Podsumowanie kampanii społecznej 2013 Jan Paweł II Papież Dialogu Podsumowanie kampanii społecznej 2013 1 Strategia kampanii Hasło XIII Dnia Papieskiego: Jan Paweł II Papież Dialogu Cele kampanii: informacja o Dniu Papieskim promocja hasła

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lipcu 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lipcu 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w lipcu 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w grudniu 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w grudniu 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w grudniu 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Prezentacja dla inwestorów Wrzesień 2003

Prezentacja dla inwestorów Wrzesień 2003 Prezentacja dla inwestorów Wrzesień 3 Dane finansowe wg. MSR A g o r a S t a n w : r y n e k a A g o r a Wydatki na reklamę Wzrost przychodów w Agory CAGR 7,1% Rynek reklamy dzienników Rynek reklamy 9

Bardziej szczegółowo

Ankieta czytelników "Biblioteki w Szkole"

Ankieta czytelników Biblioteki w Szkole Raport z badania ankietowego Ankieta czytelników "Biblioteki w Szkole" Strona 1/102 Spis treści Komentarz autora.................................................. 4 1. Twoja główna profesja..............................................

Bardziej szczegółowo

Największe serwisy medyczne dla pacjentów

Największe serwisy medyczne dla pacjentów Największe serwisy medyczne dla pacjentów Warszawa 2013 Nr 1 w Zdrowiu i medycynie Najszybciej rozwijające się media medyczne w Internecie - I miejsce w kategorii Zdrowie i medycyna wg Megapanelu marzec

Bardziej szczegółowo

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI Okres badania: styczeń 07 SPIS TREŚCI Ranking cytowań... Dzienniki ogólnopolskie... Dzienniki regionalne... Tygodniki ogólnopolskie... Ranking cytowań i informacji... Dzienniki

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w październiku 2012 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w październiku 2012 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w październiku 2012 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

Olga Dąbrowska-Cendrowska

Olga Dąbrowska-Cendrowska Rocznik Bibliologiczno-Prasoznawczy tom 4/15, zeszyt 2 Kielce 2012 Olga Dąbrowska-Cendrowska Kielce W stronę sprofilowanego odbiorcy mediów Coraz częściej można usłyszeć, że era mediów masowych dobiega

Bardziej szczegółowo

Robert Lewandowski - Raport medialny. Robert Lewandowski. Raport medialny. Październik 2015

Robert Lewandowski - Raport medialny. Robert Lewandowski. Raport medialny. Październik 2015 Robert Lewandowski Raport medialny Październik 215 METODOLOGIA Monitoring mediów i opracowanie raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 2 Przeprowadzone badanie dotyczy obecności medialnej piłkarza Roberta

Bardziej szczegółowo

W W I E L K I M M I E Ś C I E

W W I E L K I M M I E Ś C I E BEZPŁATNY MAGAZYN DLA KOBIET W CIĄŻY I MAM MALUSZKÓW 0-3 SUPERMAMA W W I E L K I M M I E Ś C I E PREZENTACJA OFERTOWA MAGAZYNU 2013 OGÓLNOPOLSKI OGÓLNOPOLSKI NOWY WWW.MAGAZYNSUPERMAMA.PL 03 PROFIL MAGAZYNU

Bardziej szczegółowo

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI Okres badania: maj 20 SPIS TREŚCI Ranking cytowań... Dzienniki ogólnopolskie... Dzienniki regionalne... Tygodniki ogólnopolskie... Ranking cytowań i informacji... Dzienniki

Bardziej szczegółowo

Marcin Rausch dyrektor działu reklamy Głos Dziennik Pomorza

Marcin Rausch dyrektor działu reklamy Głos Dziennik Pomorza Szanowni Państwo, mam przyjemność przedstawić Państwu kompleksową ofertę związaną ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Oferta obejmuje wszystkie nośniki Głosu Dziennika Pomorza największej i najchętniej

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze social media w Polsce

Najbardziej opiniotwórcze social media w Polsce Najbardziej Opis badania Najbardziej Analizę Najbardziej przeprowadzono na podstawie 544 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 30 czerwca 2012 r, w których

Bardziej szczegółowo

Mapa zasięgów lokalnych wydań Gazety Wyborczej

Mapa zasięgów lokalnych wydań Gazety Wyborczej 1 Prezentacja Gazety Wyborczej Mapa zasięgów lokalnych wydań Gazety Wyborczej wydanie wydanie białostockie wydanie bydgoskie i toruńskie wydanie częstochowskie wydanie katowickie i bielskie wydanie kieleckie

Bardziej szczegółowo

1. Jaka jest wielkość księgozbioru (liczba książek) w Państwa domu? 44% więcej niż 150

1. Jaka jest wielkość księgozbioru (liczba książek) w Państwa domu? 44% więcej niż 150 Wyniki ankiety na temat rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przeprowadzonej wśród rodziców: 1. Jaka jest wielkość księgozbioru (liczba książek)

Bardziej szczegółowo

Robert Lewandowski - Raport medialny. Robert Lewandowski. Raport medialny. Listopad 2015

Robert Lewandowski - Raport medialny. Robert Lewandowski. Raport medialny. Listopad 2015 Robert Lewandowski Raport medialny Listopad 215 METODOLOGIA Monitoring mediów i opracowanie raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 2 Przeprowadzone badanie dotyczy obecności medialnej piłkarza Roberta

Bardziej szczegółowo

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci!

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej Szkolenie Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! O nas Współautorzy jednego z największych sukcesów na polskim

Bardziej szczegółowo

DOK-2-421-3/04/ML Warszawa, dn. 17 lutego 2005 r. DECYZJA Nr DOK - 17/2005

DOK-2-421-3/04/ML Warszawa, dn. 17 lutego 2005 r. DECYZJA Nr DOK - 17/2005 PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW DOK-2-421-3/04/ML Warszawa, dn. 17 lutego 2005 r. DECYZJA Nr DOK - 17/2005 Na podstawie art. 17 w związku z art. 12 ust. 1 oraz art. 12 ust. 2 pkt 2 ustawy

Bardziej szczegółowo

Metro Z widokiem na młodych

Metro Z widokiem na młodych Metro Z widokiem na młodych Dziennik Metro Z widokiem na nowoczesność miejska, nowoczesna, dynamiczna, przejrzysta, dla młodych Dziennik Metro Z widokiem na nowoczesność czytelne wyróżnienie informacji

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w kwietniu 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w kwietniu 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w kwietniu 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu

Bardziej szczegółowo

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI Okres badania: styczeń 0 SPIS TREŚCI Ranking cytowań... Dzienniki ogólnopolskie... Dzienniki regionalne... Tygodniki ogólnopolskie... Ranking cytowań i informacji... 6 Dzienniki

Bardziej szczegółowo

SCENA POLITYCZNA PAŹDZIERNIK 2015 SCENA POLITYCZNA. Raport medialny. Październik 2015

SCENA POLITYCZNA PAŹDZIERNIK 2015 SCENA POLITYCZNA. Raport medialny. Październik 2015 SCENA POLITYCZNA Raport medialny Październik 2015 METODOLOGIA Monitoring mediów i opracowanie raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 2 Na podstawie informacji medialnych zebranych we październiku 2015

Bardziej szczegółowo

Najnowsze statystyki dotyczące magazynów i e-magazynów. na podstawie przeglądu magazynu branżowego Press

Najnowsze statystyki dotyczące magazynów i e-magazynów. na podstawie przeglądu magazynu branżowego Press Najnowsze statystyki dotyczące magazynów i e-magazynów na podstawie przeglądu magazynu branżowego Press Papierowa sieć lipiec 2011 Zamknięcie wersji drukowanej Machiny i przeniesienie tytułu do internetu

Bardziej szczegółowo

COFACE CONTACT ROZBUDUJ BAZĘ WIARYGODNYCH KONTAKTÓW, KTÓRE POPRAWIĄ TWOJE WYNIKI FINANSOWE

COFACE CONTACT ROZBUDUJ BAZĘ WIARYGODNYCH KONTAKTÓW, KTÓRE POPRAWIĄ TWOJE WYNIKI FINANSOWE COFACE CONTACT ROZBUDUJ BAZĘ WIARYGODNYCH KONTAKTÓW, KTÓRE POPRAWIĄ TWOJE WYNIKI FINANSOWE Coface Contact to unikalna aplikacja umożliwiająca pobranie informacji na temat firm polskich bezpośrednio z serwisu

Bardziej szczegółowo

MIASTA W SERIALACH - VII-XII 2014 MIASTA W SERIALACH RAPORT MEDIALNY. II półrocze 2014

MIASTA W SERIALACH - VII-XII 2014 MIASTA W SERIALACH RAPORT MEDIALNY. II półrocze 2014 MIASTA W SERIALACH RAPORT MEDIALNY II półrocze 2014 METODOLOGIA Monitoring mediów i opracowanie raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 2 Przeprowadzone badanie dotyczy obecności medialnej miast w kontekście

Bardziej szczegółowo

CZASOPISMA. CZASOPISMA BIEŻĄCE 21 Wiek Czytelnia Czasopism Angora Czytelnia Czasopism, F 2, 4, 5, 6. Czytelnia Czasopism

CZASOPISMA. CZASOPISMA BIEŻĄCE 21 Wiek Czytelnia Czasopism Angora Czytelnia Czasopism, F 2, 4, 5, 6. Czytelnia Czasopism CZASOPISMA TYTUŁ FILIA CZASOPISMA BIEŻĄCE 21 Wiek Angora, F 2, 4, 5, 6 Aura Bibliotekarz Bravo Filia nr 1 Chorzowianin, F.1,2,3,4,5,9,14,18,19 Claudia, F. 5 Cogito Dialog Do Rzeczy Dobre Rady Filia nr

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia 1. Przedmiot zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest monitorowanie mediów (prasy, radia, telewizji i Internetu) wymienionych w pkt 4. niniejszego opisu, w okresie

Bardziej szczegółowo

Niemieckie media w Polsce. Lista

Niemieckie media w Polsce. Lista Niemieckie media w Polsce. Lista O tym, że w Polsce media są niemieckie, najczęściej słyszy się w środowiskach radiomaryjnych. Jest to zbywane wymownym spojrzeniem, politowaniem, uśmiechem. Trąci to teoriami

Bardziej szczegółowo

Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media

Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od 1 do 1 października 00 roku Warszawa, październik 00 1. Metodologia

Bardziej szczegółowo

STOLICE REGIONÓW. Raport medialny październik-grudzień 2015. Stolice regionów październik-grudzień 2015

STOLICE REGIONÓW. Raport medialny październik-grudzień 2015. Stolice regionów październik-grudzień 2015 Stolice regionów październik-grudzień 215 STOLICE REGIONÓW Raport medialny październik-grudzień 215 Stolice regionów październik-grudzień 215 WSTĘP Przeprowadzone badanie dotyczy obecności medialnej miast

Bardziej szczegółowo

SCENA POLITYCZNA WRZESIEŃ 2015 SCENA POLITYCZNA. Raport medialny. Wrzesień 2015

SCENA POLITYCZNA WRZESIEŃ 2015 SCENA POLITYCZNA. Raport medialny. Wrzesień 2015 SCENA POLITYCZNA Raport medialny Wrzesień 2015 METODOLOGIA Monitoring mediów i opracowanie raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 2 Na podstawie informacji medialnych zebranych we wrześniu 2015 roku,

Bardziej szczegółowo

Konsumpcja mediów. Sposoby korzystania z mediów wśród internautów w wakacje. Sierpień 2007r.

Konsumpcja mediów. Sposoby korzystania z mediów wśród internautów w wakacje. Sierpień 2007r. Konsumpcja mediów Sposoby korzystania z mediów wśród internautów w wakacje Sierpień 2007r. Spis treści Cel badania 3 Metoda badania 5 Podsumowanie wyników 8 Korzystanie z mediów 18 Korzystanie z tradycyjnych

Bardziej szczegółowo

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI

RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI Okres badania: marzec 0 SPIS TREŚCI Ranking cytowań... Dzienniki ogólnopolskie... Dzienniki regionalne... Tygodniki ogólnopolskie... Ranking cytowań i informacji... 6 Dzienniki

Bardziej szczegółowo

Sync Mobile. klient: Alior Bank S.A. platforma: Windows Phone

Sync Mobile. klient: Alior Bank S.A. platforma: Windows Phone Poznajmy się JOJO Mobile Polska to developer aplikacji mobilnych na najpopularniejsze platformy. Łączymy zamiłowanie do nowych technologii z dbałością o estetykę i użyteczność wykonania projektów, stwarzając

Bardziej szczegółowo