Ringier Axel Springer Media AG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Ringier Axel Springer Media AG"

Transkrypt

1 Grupy medialne

2 Grupy zagraniczne

3 Ringier Axel Springer Media AG

4 Axel Springer Polska istnieje od 1994 roku i należy do grona największych wydawców czasopism w Polsce. Wydawnictwo zatrudnia ponad 500 osób. Axel Springer Polska wydaje wraz z wydaniami specjalnymi ponad 30 tytułów: dzienniki (gazety codzienne: Fakt, Przegląd Sportowy, Sport) społeczno-informacyjny (tygodnik Newsweek Polska) biznesowy (miesięcznik FORBES) młodzieżowe (miesięczniki: Dziewczyna, POPCORN) motoryzacyjne (tygodnik Auto ŚWIAT) komputerowe (Komputer ŚWIAT, Komputer ŚWIAT Ekspert, Komputer ŚWIAT Twój Niezbędnik, Komputer ŚWIAT Twój Niezbędnik Extra, Komputer ŚWIAT Biblioteczka, Komputer ŚWIAT GRY, Komputer ŚWIAT GRY Extra, Komputer ŚWIAT GRY dla Dzieci, PLAY)

5 Wydawnictwo Axel Springer założone w 1946 roku przez Axela Springera jest liderem zarówno na niemieckim, jak i na europejskim rynku wydawniczym. Obecnie należy do grona największych wydawnictw w Europie. Dziennik Bild czyta codziennie ponad 12,3 milionów Niemców, co plasuje go na pierwszym miejscu wśród najbardziej poczytnych gazet w Europie oraz na pozycji drugiej w skali światowej. Z kolei dziennik Die Welt czytany jest w ponad 130 krajach.

6 Axel Springer koncentruje się głównie na działalności wydawniczej ( w tym także segment publikacji książkowych). Równie prężnie wydawnictwo rozwija się także na rynku multimedialnym. Posiada m.in. udziały w stacjach telewizyjnych (ProSiebenSAT1), radiowych (np. Radio Hamburg, Antenne Bayern), studiach telewizyjnych (np. Axel Springer TV, Schwartzkopff TV), firmach internetowych oraz teleinformatycznych (np. Booxtra, AS Interactive). Wydawnictwo posiada również własne drukarnie oraz firmy kolporterskie. Poza rynkiem niemieckim Axel Springer obecny jest w 16 krajach europejskich, gdzie tworząc spółki, oraz współpracując z innymi wydawnictwami lub zawierając umowy licencyjne, wydaje ponad 100 tytułów prasowych.

7 Firma Ringier Axel Springer Media AG została założona w 2010 roku przez szwajcarskiego wydawcę Ringier AG i niemiecki koncern Axel Springer AG. Partnerstwo obu udziałowców umocniło ich pozycję w regionie dzięki połączeniu oferty, na którą teraz składa się ponad 100 tytułów drukowanych i ponad 70 serwisów internetowych. Do tego zespoły pracowników Ringier Axel Springer Media AG liczą około 4,800, co umacnia ich pozycję jako jednego z największych przedsiębiorstw medialnych w Europie Środkowej. Jak podkreśla firm dzięki fuzji obroty firmy wynoszą blisko 414 milionów euro (wynik EBIDTA na poziomie 62 milionów euro)

8 W Polsce (2010r.) do grupy należą Dzienniki Magazyny (13 tytułów) Internet (20 serwisów tematycznych) Wydawnictwa Sport - regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach.

9 PRASA W czerwcu 2009 r. wydawnictwo Axel Springer Polska podpisało z INFOR PL porozumienie tworzące wspólne przedsięwzięcie biznesowe. Zgodnie z umową Axel Springer Polska objęło 49 % udziałów w spółce INFOR Biznes, której przekazało swój drukowany tytuł DZIENNIK oraz serwis internetowy Dziennik.pl. Celem porozumienia było wydawanie od 14 września 2009 r. nowej gazety codziennej łączącej cechy obu tytułów pod nową nazwą DZIENNIK Gazeta Prawna.

10 Opiniotwórcza gazeta codzienna Pierwszy numer ukazał się 18 kwietnia 2006 r. Nagrody przyznane DZIENNIKOWI: Wektor nagroda Konfederacji Pracodawców Polskich za "ekspansywne zdobywanie rynku prasowego oraz odważne wprowadzanie nowoczesnych form komunikacji" przyznana w styczniu 2007 Debiut Roku - nagroda przyznana w konkursie Media Trendy 2007 w marcu 2007 tytuł Grand Press w kategorii news otrzymali Leszek Kraskowski, Paweł Reszka i Michał Majewski za ujawnienie afery z corhydronem (zamiast popularnego leku w fiolkach znajdowała się zabójcza trucizna), ich materiał w DZIENNIKU zapobiegł tragedii. PIK-owy Laur dla Piotra Kofty za recenzje książek w piątkowym dodatku KULTURA TV przyznany przez Polską Izbę Książki w kategorii "Najlepsza prezentacja książki w prasie" w listopadzie 2007r.

11

12 Codzienna gazeta o formacie tabloidu. Nagrody: Debiut Roku 2003 w konkursie Innowacje w Mass Mediach; Medium Reklamowe Roku tytuł przyznany w konkursie Impact 2003; "Czyniący Dobro" - gazeta otrzymała podziękowanie z Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" za znaczący wkład w realizację programu "Zdążyć z pomocą"; Dziennik Roku 2004 wg Raportu Specjalnego Dzienniki, Media i Marketing Polska, Dodatek Fakt TV TV-guide Roku wg Raportu Specjalnego Dzienniki, Media i Marketing Polska; nagroda specjalna przyznana na Media Trendy Dziennik Roku

13 Przegląd Sportowy to dziennik o tematyce sportowej, założony w Krakowie w 1921 roku. Jest najstarszą gazetą codzienną wydawaną w Polsce oraz jedną z najstarszych gazet o tematyce sportowej na świecie. Od 2 listopada 2007 roku wydawany przez Axel Springer Polska. Od 1926 Przegląd Sportowy organizuje coroczny Plebiscyt Przeglądu Sportowego, na 10 najlepszych sportowców roku. Sport istnieje na rynku nieprzerwanie od 60 lat, a w portfolio Axel Springer Polska obecny jest od 2007 roku. Gazeta dociera do czytelników w województwach - śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, wielkopolskim oraz pomorskim i zachodniopomorskim.

14 Pierwszy numer Newsweeka ukazał się na rynku w USA 17 lutego 1933 roku. Na okładce umieszczono siedem fotografii przedstawiających najważniejsze wydarzenia tygodnia. Dziś Newsweek jest rozpowszechniany na całym świecie w czteromilionowym nakładzie. Co tydzień czytany jest w ponad 180 państwach. Obok edycji amerykańskiej i europejskiej (Newsweek International), od 1986 roku tytuł jest wydawany w języku japońskim (Newsweek Nihon Ban), a od 1991 roku - koreańskim (Newsweek Hankuk Pan). W 1996 roku powstały kolejne edycje: hiszpańska (En Espanol) i arabska. 3 września 2001 roku ukazał się pierwszy numer tygodnika Newsweek Polska, wydawanego przez Axel Springer Polska. Newsweek Polska jest jedną z ośmiu nieanglojęzycznych edycji amerykańskiego tygodnika. Sukces edycji polskiej zachęcił wydawców do wydawania kolejnych edycji Newsweeka w innych krajach. Od 2004 Newsweek Polska ma obecne dużą grupę czytelników: roku na rynku jest już wydanie rosyjskieprawie i trwają3 mln 300 tys., zaś po każde wydanie sięga prawie 1 mln 700 tys. osób*. NW jest także w czołówce najczęściej prace nad kilkoma następnymi. cytowanych mediów w Polsce (Instytut Monitorowania Mediów, Najbardziej opiniotwórcze polskie media w I półroczu 2007).

15 Pierwszy numer polskiej edycji magazynu FORBES ukazał się w 2004 roku. Miesięcznik zalicza się do segmentu prasy biznesowej, czasopism gospodarczych. W 2008 roku jego średnia sprzedaż wyniosła ponad 40 tysięcy egz.

16 Czasopisma

17 Internet W portfolio firmy w 2009 roku były serwisy informacyjne - efakt.pl, Forbes.pl, Newsweek.pl i Sports.pl - oraz serwisy tematyczne powiązane z tytułami drukowanymi - m.in. Auto-Swiat.pl, Komputerswiat.pl, Popcorn.pl i Dziewczyna.pl. Ponadto rozwijane są także portale o charakterze informacyjno-społecznościowym, np. Students.pl i Redakcja.pl, lifestylowym Koktajl24.pl, w-spodnicy.pl oraz rekrutacyjnym StepStone.pl.

18

19 Polskapresse jest wydawcą prasy regionalnej. Grupa Wydawnicza Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.

20 Polska to model gazety ogólnokrajowej, w której nie ma podziału na materiały typowo regionalne i ogólnopolskie. Tytuł Polska łączy dzienniki regionalne Polskapresse i redakcję w Warszawie w jeden ogólnopolski dziennik, zachowując odrębność dotychczasowych tytułów regionalnych (w 2007 r. było to 6 dzienników regionalnych) Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska i Głos Wielkopolski, (w kolejnych latach dołączyły do projektu kolejne tytuły) Gazeta Opolska, Gazeta Warszawa i Kurier Lubelski.

21

22 Polskapresse jest także wydawcą bezpłatnej gazety miejskiej Echo Miasta, która ukazuje się w 7 największych miastach Polski w poniedziałki i czwartki. (Echo Miasta wydawane jest od czerwca 2005 roku przez spółkę Media4mat, której większościowym udziałowcem jest Polskapresse. ) Posiada także tygodniki miejskie ( tytułów) Polskapresse wydaje również dodatki telewizyjne: Tele Magazyn, Super Tele i TV Pilot oraz tygodniki ogłoszeniowe: Moto Express, Jarmark, Moto Jarmark i Auto Giełda Wielkopolska.

23 Internet Grupa Polskapresse rozwija swoją działalność internetową: serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24, edycja on-line polskatimes.pl, sieć 186 serwisów miejskich NaszeMiasto.pl i internetowy serwis telewizyjny TeleMagazyn.pl mają miesięcznie ponad 3 miliony unikalnych użytkowników. Z kolei Gratka.pl i Alegratka.pl znajdują się w czołówce polskich serwisów ogłoszeniowych.

24

25 Grupa Bauer działa w Polsce od 16 lat. Jest największym wydawcą magazynów i drugim największym wydawcą prasy w kraju, obecnym na listach największych polskich przedsiębiorstw. W skład Grupy wchodzą: - Wydawnictwo Bauer - RMF FM - największa i najchętniej słuchana stacja radiowa w Polsce, obecna na rynku od 17 lat - Drukarnie w Ciechanowie i Wykrotach - Klub dla Ciebie - największy klub wysyłkowy w Polsce - Nowe Media (portale

26 Bauer wydaje 31 tytuły prasowe o różnej częstotliwości i ponad 30 wydań specjalnych do tych tytułów; 5 spośród 10 tytułów w Polsce o najwyższym czytelnictwie i najwyższej sprzedaży, m.in. Tele Tydzień, Życie na Gorąco, TINA, Twój STYL 468 mln. egz. czasopism wprowadzonych na rynek polski w 2006r organizator największych plebiscytów w Polsce: TeleKamery TeleTygodnia, Auto Lider, Kobieta Roku

27 Czasopisma młodzieżowe Bravo - Największy magazyn młodzieżowy w Polsce Bravo Girl - Największy magazyn poradniczy dla dziewczyn Bravo Sport - Największy magazyn sportowy dla młodzieży Fun Club - Młodzieżowy miesięcznik rozrywkowy. Twist - Ekskluzywny magazyn dla młodych dziewcząt.

28 Czasopisma kobiece Mam Dziecko - Poradnik dla przyszłych oraz młodych rodziców. Tina - Najnowsza Tina - najwięcej miejsca na Twoją reklamę! 100% więcej mody i urody, 50% więcej kuchni i zdrowia! Świat Kobiety - Superpraktyczny poradnik, nowatorski w formie i treści Bella Relaks - Magazyn poradniczorozrywkowy dla kobiet w wieku lat Chwila Dla Ciebie - Relaksujące czasopismo dla kobiet Rewia - Magazyn Pań dojrzałych Takie Jest Życie - Czasopismo dla kobiet Twoje Imperium - Czasopismo dla kobiet, relaks i informacja Świat i Ludzie - Nowy tytuł - sprawdzona formuła Życie na Gorąco - Lider na rynku czasopism kobiecych PANI - Luksusowy magazyn dla kobiet Twój STYL - Luksusowy magazyn dla kobiet

29 Czasopisma komputerowe CD Action - EKSKLUZYWNY MAGAZYN DLA MĘŻCZYZN I CHŁOPCÓW Click! - MŁODZIEŻOWO - MĘSKI MIESIĘCZNIK O GRACH KOMPUTEROWYCH Fotografia i Aparaty Cyfrowe Luksusowy magazyn dla pasjonatów fotografii cyfrowej NEXT - Magazyn komputerowy dla profesjonalistów. PC Format NIEZBĘDNY,PRAKTYCZNY, NOWOCZESNY PORADNIK KOMPUTEROWY

30 Czasopisma telewizyjne i rozrywkowe Imperium TV - Informacja i relaks Kurier TV - Tygodnik telewizyjny Super TV - Tygodnik telewizyjny Tele Tydzień - Rodzinny magazyn telewizyjny Tele Świat - Nowoczesny Magazyn Telewizyjny Telemax - Najmłodszy tygodnik telewizyjny Wydawnictwa Bauer To & Owo - Pełen obraz telewizji Świat Seriali - Kompendium wiedzy o serialach telewizyjnych

31 Czasopisma motoryzacyjne Auto Moto - Magazyn dla pasjonatów motoryzacji! Motor - Tygodnik - od 1952 roku na rynku wydawniczym!

32

33 G+J należy do grupy największych wydawców magazynów na polskim rynku. Claudia jest najpoczytniejszym magazynem wśród wszystkich miesięczników w Polsce. Wydaje 11 magazynów o różnej częstotliwości oraz wydania specjalne do tych tytułów. W 2007 roku sprzedano ponad 29 milionów egz. magazynów G+J, a wszystkie czasopisma czyta ponad 12 milionów Polaków. Co roku organizowane są wśród czytelników plebiscyty, np. Róże Gali, Kobieta Roku Glamour, Travelery. Wydawnictwo zatrudnia ponad 400 osób.

34 G+J w Europie jest jednym z największych wydawców magazynów w Europie. Wydaje ponad 300 magazynów i czasopism w 24 krajach. Zatrudnia ponad osób. Obroty G+J w 2006 roku wyniosły 2,86 miliarda Euro. Bertelsmann AG jest właścicielem 74.9% akcji Gruner + Jahr. Pozostałe 25.1% akcji należy do rodziny Jahr z Hamburga. Siedziba firmy mieści się w Hamburgu. Wydawnictwo Gruner + Jahr obecne jest w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Chiny, Włochy, Holandia, Austria, Rosja, Hiszpania czy Meksyk.

35 Magazyny luksusowe Gala : wywiady z gwiazdami, osobowościami, osobami popularnymi w Polsce i na świecie, informacje kulturalne i lifestyle. Największa rubryka towarzyska Galaktyka.Podstawą nawigacji pisma jest podział na 3 działy: Gala spotkania, Gala styl i Gala show. Glamour: międzynarodowy luksusowy przewodnik po życiu i jego urokach. Odzwierciedlenie stylu życia młodej dynamicznej kobiety. Ekspert w dziedzinie mody i urody, dający inspiracje do wykorzystania światowych trendów.

36 Nauka i podróże: Focus to bogato ilustrowany miesięcznik popularno-naukowy. Główne jego przesłanie pozostaje niezmienne od lat: poznać i zrozumieć świat. W praktyce oznacza to, że Focus próbuje być przewodnikiem w trudnym świecie nauki. To pismo przeznaczone dla osób, które interesują się otaczającymi nas zjawiskami, chcą wiedzieć jak najwięcej o tym, jak funkcjonuje człowiek i świat, jakie rządzą nim mechanizmy National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 120 lat wstecz. Za tym tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało ponad 8 tys grantów. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic Traveler ukazuje się na świecie od 1984 r. Oprócz wersji angielskiej istnieje 6 lokalnych edycji językowych Focus Historia to magazyn popularno naukowy o tematyce historycznej, prezentujący ją w sposób nowoczesny a jednocześnie bardzo przystępny. Skierowany jest do szerokiego kręgu miłośników historii a nie do wąskiego grona fachowców.

37 Poradniki: Miesięcznik Claudia wybierają zarówno kobiety dwudziestoletnie jak i pięćdziesięcioletnie. Dzięki wyselekcjonowanym i sprawdzonym przez ekspertów poradom i informacjom oraz bliskim kobiecie tematom, Claudia odgrywa rolę przewodniczki życiowej prowadząc swoje czytelniczki przez współczesny świat, pomagając w rozwiązywaniu problemów zarówno w życiu rodzinnym jak i zawodowym, inspirując je do działania. Naj to pismo dla zaradnej kobiety: matki, żony, pracownika czy gospodyni domowej a "Kobiety sobie radzą" to przewodnie hasło tygodnika. Moje gotowanie - miesięcznik kulinarny, ukazujący się od 14 lat. Rodzice: porady dla mamy i taty dotyczące pielęgnacji, wychowania i żywienia dzieci w wieku 0-6 lat, w szczególności 0-3 lata; specjalny dział dla obojga rodziców oraz poradnik dla mamy. Moje mieszkanie - Miesięcznik poświęcony aranżacji i dekorowaniu wnętrz.

38

39 Groupe Edipresse, z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, została założona ponad 100 lat temu. Jest to duży międzynarodowy koncern wydawniczy, publikujący przede dzienniki i magazyny. Edipresse inwestuje także w nowe technologie, pozwalające na dystrybucję treści kanałami elektronicznymi. Groupe Edipresse wydaje łącznie ponad 180 tytułów (2010r.) (160 tytułów -2006;): w Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Grecji, Rumunii, Rosji i na Ukrainie oraz państwach azjatyckich, takich jak Chiny i Hong Kong. W portfolio Grupy znajduje się także wiele portali i serwisów internetowych. Obecnie Grupa zatrudnia ponad osób.

40 Edipresse Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Groupe Edipresse, obecnego na polskim rynku od 1995 roku. W kręgu zainteresowań wydawniczych Edipresse Polska znajdują się magazyny kobiece, czasopisma o charakterze rodzinnym oraz opiniotwórczym.

41 Od 2000 roku jest spółką akcyjną ze 100-procentowym udziałem kapitału szwajcarskiego. W portfolio Edipresse Polska do 2005 roku znajdowało się 11 tytułów: Przyjaciółka w Wydawnictwie od 1995 roku Mamo to ja od 1995 roku Viva!od 1997 roku Vita od 1998 roku Twoje Dziecko od 1999 roku Dom &Wnętrze od 2000 roku Przekrój od 2001 roku Uroda od 2002 roku Hot Moda&Shopping od 2005 roku Twój Maluszek od 2005 roku Przedszkolak od 2005 roku oraz serwis internetowy polki.pl uruchomiony w 2000 roku.

42 Przyjaciółka to przede wszystkim poradnik. Co tydzień ponad 5,5 miliona Polaków. Uroda. Beauty Expert jest inspirującym i atrakcyjnym przewodnikiem po świecie urody. VIVA! w szczególny sposób łączy kulturę popularną z kulturą wysoką. Na bieżąco śledzi, co się dzieje w świecie polityki, kultury i showbiznesu, ale zagląda za kulisy wydarzeń. "Party Życie gwiazd" to nowy dwutygodnik o gwiazdach, który zadebiutował na rynku 8 października 2007 roku. Dom&Wnętrze magazyn wnętrzarski Mamo, to ja to popularny magazyn dla rodziców w Polsce. Twoje Dziecko to jedyny miesięcznik dla rodziców polecany przez Instytut Matki i Dziecka. Twój Maluszek to pierwszy w Polsce bezpłatny magazyn dla rodziców. Miesięcznik VITA to magazyn promujący zdrowy styl życia. Przedszkolak

43 Magazyny People Poradnikowe

44 Magazyny ekskluzywne

45 Do niedawna "Przekrój" Mariusz Ziomecki Redaktor Naczelny

46 Marquard Media

47 Wydawnictwo Marquard Media zostało założone w 1965 roku przez Jürga Marquarda. Dzisiaj jest obecne m.in. na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim, węgierskim i polskim. Obok działalności wydawniczej Marquard angażuje się także w segment multimediów i sektor radiowy. Wydawnictwo Marquard Media Polska obecne jest na polskim rynku od 1992 roku. Swoją działalność rozpoczęło od Playboya - pierwszy magazyn dla mężczyzn w Polsce.

48 Cosmopolitan to marka międzynarodowa obecnie posiada 56 edycji i jest to największa liczba zagranicznych edycji magazynów luksusowych na świecie!!! Magazyn ukazuje się na rynku polskim od maja 1997 roku. Ma precyzyjnie określony profil edytorski oparty na wartościach marki COSMOPOLITAN: FUN - przyjemność i radość życia FEARLESS otwartość FEMALE kobiecość. Shape - powstał w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. Obecnie ma 14 edycji. W maju 2000 roku zadebiutował w Polsce. Shape - magazyn dla kobiet - to ekskluzywny poradnik, który pomaga kobietom w dążeniu do piękna zewnętrznego oraz zewnętrznego. Brak bezpośredniej konkurencji, precyzyjnie określony profil edytorski oraz doskonała jakość pisma to gwarancja sukcesu! Olivia to poradnik dla kobiet, obecny na Polskim rynku już od 10 lat. Magazyn ukazał się w sprzedaży po raz pierwszy w 1998 roku.w Olivii dużo uwagi jest poświęcone psychologii, poradom prawnym poruszane są tematy związane z partnerstwem, karierą, seksem oraz dziećmi. Joy to magazyn międzynarodowy - obecnie posiada 8 edycji - m.in. niemiecką, szwajcarską, węgierską i czeską. Magazyn ukazał się na polskim rynku w marcu 2006 roku - numer kwietniowy.esencja marki: joie de vivre - radość życia, fun - zabawa, entertainment rozrywka. Voyage - obecny na polskim rynku od maja 1998 roku, Pierwszy polski ekskluzywny magazyn o podróżach dla ludzi ciekawych świata.

49 Tytuły sprzedane Edipresse "Pani domu" to tytuł obecny na polskim rynku od 1994 roku, a od listopada 2007 roku w wydawnictwie Marquard Media.Tygodnik kobiecy o charakterze poradnikowym. Sekrety Serca (od maja 1996 roku) to miesięcznik czytany przede wszystkim przez kobiety w wieku od 15 do 45 lat, z wykształceniem średnim i zawodowym. Główny temat to miłość (osadzone w polskich realiach historie miłosne) - pismo ma charakter rozrywkowy, publikuje także opowiadania pisane przez czytelników. Cienie i Blaski (listopad 1995 roku) miesięcznik powstał z myślą o osobach, które lubią i chcą czytać, lecz nie zawsze starcza im czasu na czytanie powieści. Po pismo sięgają przede wszystkim kobiety w wieku od 15 do 44 lat, z wykształceniem średnim i zawodowym.

50 Playboy - na świecie istnieje od ponad 50 lat, jest jedną z trzech najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie - w Polsce od grudnia 1992 roku. Polska edycja pod względem wielkości nakładu zajmuje 4. miejsce wśród wszystkich 17 edycji. W 2005 roku Playboy został wyróżniony nagrodą SUPERBRANDS. CKM - Pierwszy polski pomysł na magazyn luksusowy - po raz pierwszy ukazał się w lipcu 1998 roku. W październiku 2007 r. ukazał się 100 numer CKM! CKM zajmuje 1. pozycję wśród luksusowych magazynów dla mężczyzn na polskim rynku zarówno pod względem zasięgu jak i sprzedaży. CKM jest magazynem międzynarodowym - ukazuje się także na rynku węgierskim oraz serbskim. Shape - powstał w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. Obecnie ma 14 edycji. W maju 2000 roku zadebiutował w Polsce. Shape - magazyn dla kobiet - to ekskluzywny poradnik, który pomaga kobietom w dążeniu do piękna zewnętrznego oraz wewnętrznego. Brak bezpośredniej konkurencji, precyzyjnie określony profil edytorski oraz doskonała jakość pisma to gwarancja sukcesu!

Burda Media Polska, Bauer Media, Ringier Axel Springer, G+J Polska kondycja 'wielkiej niemieckiej czwórki' na polskim rynku medialnym

Burda Media Polska, Bauer Media, Ringier Axel Springer, G+J Polska kondycja 'wielkiej niemieckiej czwórki' na polskim rynku medialnym Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielce. MEDIA I SPOŁECZEŃSTWO... MEDIOZNAWSTWO KOMUNIKOLOGIA SEMIOLOGIA SOCJOLOGIA MEDIÓW MEDIA A PEDAGOGIKA Burda Media Polska, Bauer Media, Ringier Axel Springer, G+J

Bardziej szczegółowo

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska

Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Raport Społeczny 2010 Ringier Axel Springer Polska Wskaźniki według standardu Global Reporting Initiatives (GRI) Poziom aplikacji A+ Raport zweryfikowany przez firmę PwC Raport Społeczny (CSR) 2010 Ringier

Bardziej szczegółowo

Nakład całkowity (w mln egz.)

Nakład całkowity (w mln egz.) 83 III. Strategie marketingowe codziennych gazet ogólnopolskich 1. Rynek prasy codziennej 1.1. Rynek czytelniczy 1.1.1. Kształtowanie rynku czytelniczego w latach 1989-2002 Polski rynek medialny, którego

Bardziej szczegółowo

Zeszyty PRASOZNAWCZE KWARTALNIK OŚRODKA BADAŃ PRASOZNAWCZYCH UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Zeszyty PRASOZNAWCZE KWARTALNIK OŚRODKA BADAŃ PRASOZNAWCZYCH UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI KWARTALNIK OŚRODKA BADAŃ PRASOZNAWCZYCH UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI Zeszyty PRASOZNAWCZE (ROCZNIK XLIV JAKO KONTYNUACJA PRASY WSPÓŁCZESNEJ I DAWNEJ Z LAT 1958-1959) Nr 3-4 (167-168) Nr indeksu 38364 Kraków

Bardziej szczegółowo

Oferta korporacyjna 2010

Oferta korporacyjna 2010 Oferta korporacyjna 2010 grupa mediowa ZPR prasa magazyny wydania ukraińskie miesięczniki numery specjalne prasa codzienna katalogi i informatory wydania zagraniczne dziennika Nasz głos w Irlandii Super

Bardziej szczegółowo

R A P O R T R O C Z N Y 2 0 0 8

R A P O R T R O C Z N Y 2 0 0 8 RAPORT ROCZNY 2008 SPIS TREŚCI 4 List do akcjonariuszy 6 Agora 10 Gazeta Wyborcza 14 Internet 16 Metro 18 Kolekcje 20 AMS 22 Czasopisma 24 Radio 27 Skonsolidowane sprawozdanie finansowe 4 Agora SA Raport

Bardziej szczegółowo

Rozwój. Ciężkie czasy. Przede wszystkim. w czasach kryzysu, s. 4-7. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s. 21-32. dla prasy, s.

Rozwój. Ciężkie czasy. Przede wszystkim. w czasach kryzysu, s. 4-7. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s. 21-32. dla prasy, s. Nr 3/2009 (145) Kolporter Lider Polskiego Biznesu BEZPŁATNE PISMO FIRM GRUPY KOLPORTER Rozwój w czasach kryzysu, s. 4-7 Ciężkie czasy dla prasy, s. 8-9 Przede wszystkim zaufanie, s. 16-17 Wyrwij - Zachowaj!

Bardziej szczegółowo

Czasopisma. Żeby klient zauważył tytuł s. 10-11. nie tylko o fitnessie s. 6-7. W sam raz na prezent s. 15. Nowe tytuły w ofercie Kolportera s.

Czasopisma. Żeby klient zauważył tytuł s. 10-11. nie tylko o fitnessie s. 6-7. W sam raz na prezent s. 15. Nowe tytuły w ofercie Kolportera s. czerwiec 2015 (214) BEZP ATNE PISMO KOLPORTERA www.nasz.kolporter.com.pl Czasopisma nie tylko o fitnessie s. 6-7 Żeby klient zauważył tytuł s. 10-11 W sam raz na prezent s. 15 www.kolporter.com.pl Nowe

Bardziej szczegółowo

Gazety. Akcja lato Kolportaż w wakacje s. 8-9. dla globtrotera s. 6-7. Konkurs z egmont Polska s. 14-15. Nowe tytuły w ofercie Kolportera s.

Gazety. Akcja lato Kolportaż w wakacje s. 8-9. dla globtrotera s. 6-7. Konkurs z egmont Polska s. 14-15. Nowe tytuły w ofercie Kolportera s. LiPiEC SiERPiEÑ 2015 (215) BeZP atne PiSMo KolPortera www.nasz.kolporter.com.pl Gazety dla globtrotera s. 6-7 Akcja lato Kolportaż w wakacje s. 8-9 Konkurs z egmont Polska s. 14-15 www.kolporter.com.pl

Bardziej szczegółowo

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2013 roku

Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2013 roku Najbardziej opiniotwórcze polskie media w marcu 2013 roku Analiza częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych z okresu od

Bardziej szczegółowo

I n f o r m a c j e o g ó l n e

I n f o r m a c j e o g ó l n e I n f o r m a c j e o g ó l n e Firma GLM Gajewski & Morawski Sp.J. rozpoczęła swoją działalność w lutym 1993 od realizowania zamówień na prenumeratę prasy zagranicznej. Swoją ofertę kierowała głównie

Bardziej szczegółowo

Nowe kanały dystrybucji treści wybranych magazynów wysokonakładowych i programów śniadaniowych

Nowe kanały dystrybucji treści wybranych magazynów wysokonakładowych i programów śniadaniowych Rocznik Bibliologiczno-Prasoznawczy tom 6/17 Kielce 2014 Olga Dąbrowska-Cendrowska Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa UJK Słowa kluczowe: konwergencja treści, magazyny, telewizja śniadaniowa,

Bardziej szczegółowo

Mar owa. Dynamiczne saloniki, s.5. Czasopisma o ślubach, s.10-11. wojna, s.4. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s.

Mar owa. Dynamiczne saloniki, s.5. Czasopisma o ślubach, s.10-11. wojna, s.4. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s. Nr 2/2010 (155) Kolporter Lider Polskiego Biznesu BEZPŁATNE PISMO FIRM GRUPY KOLPORTER Mar owa wojna, s.4 Dynamiczne saloniki, s.5 Czasopisma o ślubach, s.10-11 Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje

Bardziej szczegółowo

Dynamiczny. Nagroda za transakcjê, s.7. Prawdziwe historie, s.10-11. dwudziestolatek, s.4-5. Kolporter Lider Polskiego Biznesu

Dynamiczny. Nagroda za transakcjê, s.7. Prawdziwe historie, s.10-11. dwudziestolatek, s.4-5. Kolporter Lider Polskiego Biznesu Nr 4/2010 (157) Kolporter Lider Polskiego Biznesu BEZPŁATNE PISMO FIRM GRUPY KOLPORTER Dynamiczny dwudziestolatek, s.4-5 Nagroda za transakcjê, s.7 Prawdziwe historie, s.10-11 Wyrwij zachowaj str. 21-32

Bardziej szczegółowo

Tytuł kwartalnika w języku angielskim: Media Culture Social Communication

Tytuł kwartalnika w języku angielskim: Media Culture Social Communication Wprowadzenie 1 2 Wprowadzenie Tytuł kwartalnika w języku angielskim: Media Culture Social Communication Rada Naukowa Zbigniew Anculewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Irena B. Czajkowska (Uniwersytet

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich I. Informacje wstępne MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO W PROCESIE INFORMOWANIA O FUN- DUSZACH EUROPEJSKICH Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Bardziej szczegółowo

Akademia fotoreportażu - intensywny kurs fotograficzny, szczegóły www.szkolnictwo-dziennikarskie.pl

Akademia fotoreportażu - intensywny kurs fotograficzny, szczegóły www.szkolnictwo-dziennikarskie.pl www.redakcjapdf.pl DODATEK SPECJALNY 01/2009 POLSKA DROGA DO EURO Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego pismo warsztatowe Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego październik

Bardziej szczegółowo

Pilota owy. Operatorzy. Id¹. start eclicto, s.4. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s.21-32. obni aj¹ mar e, s.5. dobre czasy, s.

Pilota owy. Operatorzy. Id¹. start eclicto, s.4. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s.21-32. obni aj¹ mar e, s.5. dobre czasy, s. Nr 10/2009 (151) Kolporter Lider Polskiego Biznesu BEZPŁATNE PISMO FIRM GRUPY KOLPORTER Pilota owy start eclicto, s.4 Operatorzy obni aj¹ mar e, s.5 Id¹ dobre czasy, s.16-17 Wyrwij - Zachowaj! Kolporter

Bardziej szczegółowo

300tys. najczęściej opisywanych marek. spośród. najczęściej opisywanych branż. na podstawie. przeanalizowanych artykułów

300tys. najczęściej opisywanych marek. spośród. najczęściej opisywanych branż. na podstawie. przeanalizowanych artykułów cover-topmarka-ok.qxp:layout 1 5.12.2008 18:31 Strona 1 grudzień 2008 bezpłatny dodatek specjalny 50 najczęściej opisywanych marek spośród 10 najczęściej opisywanych branż na podstawie 300tys. przeanalizowanych

Bardziej szczegółowo

Produkt medialny a potrzeby i pragnienia konsumentów

Produkt medialny a potrzeby i pragnienia konsumentów 2 rozdział Produkt medialny a potrzeby i pragnienia konsumentów Jak zdefiniować produkt medialny? Dlaczego produkt medialny jest unikatowy? Co to jest asortymentacja medialna? Czym charakteryzuje się marka

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012

RAPORT. Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012 Styczeń 2012 Luty 2012 Marzec 2012 Kwiecień 2012 Maj 2012 Czerwiec 2012 Lipiec 2012 Sierpień 2012 Wrzesień 2012 Październik 2012 Listopad 2012 RAPORT Grudzień 2012 POLSKI POŁOWIINTERNET W PIERWS E 2012R

Bardziej szczegółowo

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji RADIO I TELEWIZJA W POLSCE: RAPORT O STANIE RYNKU W CHWILI PRZYSTĘPOWANIA DO UNII EUROPEJSKIEJ Warszawa, wrzesień 2004 SPIS TREŚCI WSTĘP 5 1. INFORMACJE OGÓLNE 10 1.1.

Bardziej szczegółowo

WWW.TVLIDER.PL NR 3 4 (74) 2015

WWW.TVLIDER.PL NR 3 4 (74) 2015 NR 3 4 (74) 2015 Cena 14 zł (w tym 8% VAT) ISSN 2080-9395 Ogólnopolski magazyn nadawców, operatorów i odbiorców telewizji i kontentu tv, telekomunikacji, cyfryzacji, internetu oraz innych mediów elektronicznych

Bardziej szczegółowo

OKNA&DRZWI. Nasze. Związkowy Biuletyn Informacyjny Numer 10 Wiosna 2015. www.poid.eu. VI Kongres Stolarki Polskiej: Biznes Kontakty Wiedza

OKNA&DRZWI. Nasze. Związkowy Biuletyn Informacyjny Numer 10 Wiosna 2015. www.poid.eu. VI Kongres Stolarki Polskiej: Biznes Kontakty Wiedza Nasze OKNA&DRZWI Związkowy Biuletyn Informacyjny Numer 10 Wiosna 2015 VI Kongres Stolarki Polskiej: Biznes Kontakty Wiedza PRZED NAMI CIEKAWY PROGRAM MERYTORYCZNY, A W NIM OTWARTE DYSKUSJE NA TEMAT NAJWAŻNIEJSZYCH

Bardziej szczegółowo

Zwierciadło. Na wojnę. Lekka kawaleria na czołgi i armaty

Zwierciadło. Na wojnę. Lekka kawaleria na czołgi i armaty JeŜeli liczebnie równi, moŝemy przystąpić do walki; jeŝeli trochę słabsi liczebnie, moŝemy unikać wroga; jeŝeli bardzo nierówni pod kaŝdym względem, moŝemy uciekać od niego Sun Tsu, Sztuka wojny Na wojnę

Bardziej szczegółowo

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich I. Informacje wstępne MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO W PROCESIE INFORMOWANIA O FUN- DUSZACH EUROPEJSKICH Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Bardziej szczegółowo

Sposób. Ponad 1000 saloników Kolportera! s. 8. na małego czytelnika s. 10-11. Zapalniczka wielki produkt s. 6-7

Sposób. Ponad 1000 saloników Kolportera! s. 8. na małego czytelnika s. 10-11. Zapalniczka wielki produkt s. 6-7 StYcZEÑ 2015 (209) BeZP atne PiSMo KolPortera www.nasz.kolporter.com.pl Sposób na małego czytelnika s. 10-11 Ponad 1000 saloników Kolportera! s. 8 Zapalniczka wielki produkt s. 6-7 www.kolporter.com.pl

Bardziej szczegółowo

Terminale. Kolporter proponuje. mają przyszłość s. 7. Testy sprzedażowe w salonikach s. 11. Zima nie była zła dla logistyki s. 15

Terminale. Kolporter proponuje. mają przyszłość s. 7. Testy sprzedażowe w salonikach s. 11. Zima nie była zła dla logistyki s. 15 MARZEC 2012 (178) BEZP ATNE PISMO KOLPORTERA S.A. www.nasz.kolporter.com.pl Terminale mają przyszłość s. 7 Testy sprzedażowe w salonikach s. 11 Zima nie była zła dla logistyki s. 15 www.kolporter.com.pl

Bardziej szczegółowo

Partycypacyjne mass media a Internet Lubelska mapa mediów lokalnych Demografi czne tsunami 2020+ Media władzy czy media obywateli?

Partycypacyjne mass media a Internet Lubelska mapa mediów lokalnych Demografi czne tsunami 2020+ Media władzy czy media obywateli? Partycypacyjne mass media a Internet Lubelska mapa mediów lokalnych Demografi czne tsunami 2020+ Media władzy czy media obywateli? Spis treści Od redakcji 3 Media w partycypacji: lokalne czy obywatelskie?

Bardziej szczegółowo