Powitanie nowej mieszkanki V OT Marii Szczybalskiej

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "08.05.2014 Powitanie nowej mieszkanki V OT Marii Szczybalskiej"

Transkrypt

1 Maj Sto lat Paweł! W tym miesiącu 2 maja 2014 roku nasz kolega Paweł Kozłowski skończył 40 lat! Huczna impreza w towarzystwie zaproszonych gości, w tym mamy solenizanta odbyła się 6 maja. Wszystkiego najlepszego Pawle życzą Ci wszyscy koledzy i koleżanki z Domu oraz cały personel!

2 Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Krzyworzece Skład: Teresa Gasek, Joanna Kryus, Józefa Kuczerepa, Sandra Kulesza, Monika Machał, Lidia Para, Monika Skórzyńska, Renata Szymczyk. opieka: M.Kołos, M.Korzeb, E.Lendą, M. Płonka, M. Wiśniewska, B. Włodarczyk. Słońce nie wyszło zza chmur przez cały pobyt, ale udało się pospacerować po okolicy, gdy przestawało kropić. Pani Gospodyni Danuta Ścibor, osoba bardzo serdeczna, pysznymi potrawami i miłą rozmową uprzyjemniała pobyt, a rozpalony kominek nadawał atmosferę temu pełnemu domowego ciepła miejscu Powitanie nowej mieszkanki V OT Marii Szczybalskiej

3 14 maja 2014 roku mieszkańcy II, IV, V i VI działu OT uczestniczyli w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pomimo deszczu i chłodu wszystko udało się bardzo dobrze. O godzinie uczestniczyliśmy w Mszy św., potem mieliśmy czas na własną modlitwę, zwiedzanie, spacery. Całość naszego pielgrzymowania zakończyła się w Restauracji Klasztornej pysznym obiadem. A oto uczestnicy naszej pielgrzymki: M. Jakubowski, W. Łataś, M. Stramek, M. Miezian, G. Ademi, D. Madeja, Ł. Sobesto, Z. Ledwoń, G. Molak, M. Malec, K. Dudek, Urban, Jaśkowic, Kustak, M. Litwińska, Cebula, M. Skowronek. Wycieczka do maj 2014 Na wycieczkę pojechały mieszkanki K. Szczygieł, E. Tarnowska, M. Kalwat G. Kuza, B. Tyrka, J. Mikoś, Z. Pieniążek, K. Korta i B. Madej wraz z personelem: D. Ścibor, J. Kuraś, B. Paliga, S. Jawor, J. Włodarczyk, M. Jung, K. Dawidziuk, H. Buczyńska i L. Zegartowska

4 W dniu 20 maja 2014 nasz mieszkaniec Paweł Cisoń w towarzystwie rehabilitanta i opiekuna prawnego udał się w odwiedziny do swojej mamy, która mieszka w innym domu pomocy społecznej. Majowe święto Dnia Matki było wielką okazją do wspólnego bycia razem, do wspólnej radości mamy i syna. W dniu 28 maja 2014 odbyło się już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie integracyjne w Domu Kultury na ul. Łutnia. Nasz Dom reprezentowali K. Łyko z terapeutką I. Gierak oraz M. Kula, D. Kardas i M. Malec z terapeutką A. Wróbel. Licznie dopisała młodzież z Centrum Autyzmu na ul. Spadochroniarzy i uczniowie Szkoły Specjalnej z ul. Telimeny wraz z pedagogami. Tym razem nie dotarły reprezentacje szkół specjalnych z ul. Zamojskiego i ul. Ptaszyckiego. Tematem spotkania były państwa Niemcy i Holandia. Pani Barbara Pawęzowska i pani Monika Maciejewska-Twaróg tradycyjnie przygotowały liczne zadania i aktywności, które przybliżały nam oba państwa. Powstawała flaga niemiecka z żółtych, czerwonych i czarnych balonów, uczestnicy sprawdzali niemieckie auta, próbowali swoich sił w sporcie koszykówce. Sadzili holenderskie tulipany i przyozdabiali tak charakterystyczne dla tego kraju wiatraki. Na końcu smakowali przygotowane przez organizatorów słodkości i napoje. Do zobaczenia we wrześniu, już pewnie w pełnym składzie!

5 Czerwiec Dnia 5 czerwca 2014 roku Mieszkanki przyjęły sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Damiana Muskusa. Od lutego naszą grupę do przyjęcia sakramentu przygotowywała siostra Samuela ze Zgromadzenia Albertynek wraz z ks. Bartłomiejem Musiałem z Polsko- Amerykańskiego Zgromadzenia św. Cyryla i Metodego oraz ks. Antonim Bąkiem. naszym kapelanem

6 Sakrament bierzmowania przyjęły: Katarzyna Jackowska,Alina Geppert,Katarzyna Szczygieł, Elżbieta Tarnowska, Dorota Raźny, Agnieszka Wąsik, Anna Ibkowska, Anna Kasprzyk, Magdalena Kalwat, Ewelina Durmała, Anna Dechnik, Karolina Korta, Katarzyna Stachurska, Joanna Mikoś,Agnieszka Rączka, Beata Tyrka i Maria Szczybalska z V OT.

7 W dniach czerwca przyjmowaliśmy gości z zaprzyjaźnionego województwa Vysocina z Czech. Tym razem przyjechali: radny Petr Krcal odpowiedzialny za politykę społeczną, Roman Sykora urzędnik Wydz. Polityki Społecznej, dyr Simona Tomanowa, Hana Papeżova, Jiżi Budin z DPS w Techobuz, dyr. Prochazka z 2 pracownicami z DPS w Zbożi oraz T. Hławiczka były dyr. DPS w Trzyńcu, który pełnił jednocześnie rolę tłumacza. Goście zapoznali nas z aktualnie przebiegającym procesem transformacji w ich województwie. Likwiduje się duże domy pomocy, często mieszczące się w starych pałacach, w zamian buduje się nowe domy na 6 10 mieszkańców, rozrzucone równomiernie w miejscowościach gmin. Na ich szczególną prośbę przygotowaliśmy warsztaty w Sali Doświadczania Świata, pokazując metody pracy z osobami o różnych dysfunkcjach. Według gości w tej dziedzinie mamy większe doświadczenie i umiejętności. Wymienialiśmy doświadczenia na temat pracy z osobami z autyzmem w Farmie Życia w Więckowicach. Odwiedziliśmy SDŚ dla osób z chorobą Alzheimera przy ul. Kurczaba. Znalazł się również czas na zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowskiego, Starego Miasta i koncert jazzowy. Będziemy mieli możliwość osobiście zapoznać się z wprowadzanymi zmianami, gdyż zostaliśmy zaproszeni na rewizytę w miesiącu lipcu.

8 w piękny słoneczny dzień mieszkanki wybrały się do Ogrodu botanicznego. Po kwiecistych alejkach spacerowały: E. Tarnowska, K. Jackowska, P. Kowalska i Ż. Janik w towarzystwie J.Kuraś, M. Majewskiej, J. Chlipało i L..Zegartowskiej. Podziwiały bujną i kolorową roślinność, a także udało się im poobserwować zachowanie młodych kaczuszek, brodzących brzegiem oczka wodnego. Niesamowitych wrażeń doznały w palmiarni, gdzie zapoznały się egzotycznymi roślinami. Wiosna w ogrodzie jest cudowna!

9 W czerwcu zakończyliśmy już kolejny, drugi, rok uczestnictwa w zajęciach muzycznych w Staromiejskim Centrum Kultury na ul. Wietora. W spotkaniach w pierwszym półroczu uczestniczyły mieszkanki III i V działu oraz panowie z IV działu wraz z terapeutkami. Drugi semestr kontynuowali tylko panowie ( panie skoncentrowały się na przygotowaniach do sakramentu bierzmowania). Spotkania prowadził pan Piotr Krawczyk. Zajęcia polegały na słuchaniu muzyki z różnych regionów Świata. Słuchaniu towarzyszyły obrazy ilustrujące dany kraj - krajobrazy, przyroda, przyglądaliśmy się ludziom, ale interesowały nas także zwierzęta. Próbowaliśmy także swoich sił, poznawaliśmy i graliśmy na instrumentach. W I semestrze odwiedziliśmy Oceanię, przyglądaliśmy się instrumentowi dudy ze Szkocji, podziwialiśmy tańce: węgierskiego czardasza i rosyjskiego kazaczoka. Podobała nam się nostalgiczna muzyka Fado z Portugalii, trochę mniej podobała nam się muzyka buczenie Czukczów z syberyjskiej Rosji. Muzyce z Nepalu i Tybetu towarzyszyły piękne górskie krajobrazy.

10 Na długo zapamiętamy melodie El Condor Passa i obrazy z rejonów Machu Picchu oraz Cacucarache z Meksyku. Podziwialiśmy barwne stroje Indian z Północnej i Południowej Ameryki. W II semestrze odwiedzaliśmy różne państwa afrykańskie: Kenię, Mali, Etiopię, Gwineę, Nigerię, a nawet wyspę Madagaskar. Przekonaliśmy się, że w Afryce wszystko jest rytmem. Sami ten rytm wystukiwaliśmy i próbowaliśmy grać na różnych instrumentach. Z panem Piotrem pożegnaliśmy się do września, mając nadzieję na kontynuacje naszych spotkań w nowym roku edukacyjnym.

11 Siano pachnie snem siano pachniało w dawnych snach popołudnia wiejskie grzeją żytem słońce dzwoni w rzekę z rozbłyskanych blach życie - pola złotolite J. Czechowicz 25 czerwca odbył się nasz kolejny piknik. Powodów do świętowania było wiele - Dzień Dziecka, zakończenie roku szkolnego, przywitanie lata i wakacji. Tym razem piknik był utrzymany w tematyce wiejskiej i sielskiej. Wsi spokojna, wsi wesoła oto nasz temat przewodni.

12 Zabawa trwała od samego rana. Mieszkańcy i pracownicy jak przystało na wiejski klimat przybyli przebrani i we wspaniałych nastrojach. Jak co roku swoim przebraniem zaskoczyła nas Pani Dyrektor. Było też kilka niespodzianek wokalnych, w tym na duże brawa zasłużyły dziewczyny Dorota Piaskowy i Marta Rozwadowska Suruło, które wykonały przebój Jarzębino czerwona. Brawurowa interpretacja utworu Widziałem Marynę raz we młynie w wykonaniu III działu opiekuńczo terapeutycznego pozostanie na długo w naszych pamięciach. Oczywiście w trakcie pikniku nie zabrakło też innych atrakcji takich jak kule wodne, zabawy sportowe, konkursy i pokazy. Wiele doznań dostarczała nam także kuchnia, która jak co roku przygotowała wspaniałe jedzenie. To był dobry i radosny dzień dla nas wszystkich.

13 Jak co roku mogliśmy obejrzeć przedstawienie niespodziankę. Tym razem aktorami był personel II działu OT, który przygotował spektakl Pamiętnik z wakacji. skradłeś moje serce, gdzie główne role Mariusza Orlika i Angeliki Matogi zasługują naszym zdaniem na wielkie uznanie. Mocno trzeba podkreślić zaangażowanie wszystkich osób w przygotowanie strojów, w jakie ubrani byli mieszkańcy i personel. Ilość kolorów, pomysłów była zachwycająca.

GBP w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek

GBP w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek MAJ 2011 R. U r z ą d G m i n y w O s t r o w i e W i e l k o p o l s k i m A l. P o w s t a ń c ó w W i e l k o p o l s k i c h 1 2 6 3-4 0 0 O s t r ó w W i e l k o p o l s k i k a n c e l a r i a @

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIASTA JORDANOWA GRAND PRIX DLA BEL CANTO

BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIASTA JORDANOWA GRAND PRIX DLA BEL CANTO Nr 15 2013 ISSN 1507-7020 Drodzy Państwo Na czas ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA przyjmijcie prosimy szczere życzenia zdrowia, ciepła rodzinnego, miłej i serdecznej atmosfery wśród osób Wam najbliższych. Niech

Bardziej szczegółowo

Czy trudno zostać myśliwym?

Czy trudno zostać myśliwym? PANORAMA ŻÓŁKIEWSKA Z ŻYCIA GMINY (luty) Nr 1(10)/2012 3 Czy trudno zostać myśliwym? Rozmowa z panem Ryszardem Borowcem, myśliwym Koła Łowieckiego Nr 17 Jeleń Żółkiewka. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

Bardziej szczegółowo

KWARTALNIK MARZEC - MAJ 2011

KWARTALNIK MARZEC - MAJ 2011 KWARTALNIK MARZEC - MAJ 2011 Serdecznie witamy wszystkich czytelników Środowiskowych Wiadomości. Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer naszej gazetki. Życzymy miłej lektury 1 BAL OSTATKOWY W Tłusty Czwartek

Bardziej szczegółowo

LOTNISKO W MODLINIE OTWARTE

LOTNISKO W MODLINIE OTWARTE Miesięcznik Samorządowy Egzemplarz bezpłatny, Wydanie 39 / Lipiec 2012 ESEJ O TOLERANCJI I DIALOGU str. 2, 7 LOTNISKO W MODLINIE OTWARTE str. 2, 8 Od Redakcji WIEŚCI Z RADY Spis treści Od Burmistrza Burmistrz

Bardziej szczegółowo

WIEŚCI GMINNE. Dożynki 2012. W tym wydaniu między innymi: Piknik integracyjny w Bielsku. Jubileusz 90-lecia OSP w Goślicach

WIEŚCI GMINNE. Dożynki 2012. W tym wydaniu między innymi: Piknik integracyjny w Bielsku. Jubileusz 90-lecia OSP w Goślicach WIEŚCI GMINNE www.bielsk.pl Pismo Urzędu Gminy Bielsk Nr 23 (4)/2012 W tym wydaniu między innymi: Dożynki 2012 Piknik integracyjny w Bielsku W niedzielę 26 sierpnia 2012 roku Gmina Bielsk dziękowała rolnikom

Bardziej szczegółowo

Samorządowy sukces PSL

Samorządowy sukces PSL KLWÓW NR 9 STYCZEŃ 2015 r. ISSN 2353-8856 Największe wydarzenia w Gminie Klwów 2014 1 Jubileuszowe X Święto Papryki 23 sierpnia 2014 roku już po raz dziesiąty mieszkańcy Gminy Klwów oraz zgromadzeni goście

Bardziej szczegółowo

o nazwie Wielka Nowenna, który miał na celu przygotować Polaków do obchodów tysiąclecia chrztu Polski, kopia cudownego

o nazwie Wielka Nowenna, który miał na celu przygotować Polaków do obchodów tysiąclecia chrztu Polski, kopia cudownego Krzysztof Daukszewicz w Leźnicy Wielkiej str. 12 Nr 9 / 2010 sierpień wrzesień bezplatne ISSN 2080-1122 Nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy

Bardziej szczegółowo

W tym numerze Wieści z Gminy Wieprz m.in:

W tym numerze Wieści z Gminy Wieprz m.in: sierpień 2011 nr 8 (45) DZIEŃ DOBRY W tym numerze z Gminy Wieprz m.in: Święto Gminy Wieprz 2011 XI Integracja Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Peruwiańczycy w Nidku Dni Dziecka i Matki str. - 4 str. -

Bardziej szczegółowo

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str.

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str. WIADOMOŚCI Z RATUSZA Informator Urzędu Miejskiego w Blachowni Nr 3 (92) maj, czerwiec 2013 ISSN 1730-9190 DNI BLACHOWNI Uroczyste otwarcie alejek spacerowych więcej na str. 2 Wystawa Blachownia Oczami

Bardziej szczegółowo

KWARTALNIK INFORMACYJNY ZIEMI RADŁOWSKIEJ. Rok IV Nr 5 (17) Październik-Listopad-Grudzień 2010

KWARTALNIK INFORMACYJNY ZIEMI RADŁOWSKIEJ. Rok IV Nr 5 (17) Październik-Listopad-Grudzień 2010 KWARTALNIK INFORMACYJNY ZIEMI RADŁOWSKIEJ Rok IV Nr 5 (17) Październik-Listopad-Grudzień 2010 ISSN 1897-8339 Cena 6 zł Prężna, dynamicznie rozwijająca się firma Firma Les -Drób została założona w 1997

Bardziej szczegółowo

Radło. Gabriela Tuzimek. 12-letnia bohaterka z Biskupic Radłowskich. Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29

Radło. Gabriela Tuzimek. 12-letnia bohaterka z Biskupic Radłowskich. Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29 Radło cena 6 zł rok VIII nr 1 (35) listopad-marzec issn 1897-8339 Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29 Franciszek Hajduk z Glowa Zwykli niezwykli ludzie» 44-46 Co dalej z radłowskim parkiem?

Bardziej szczegółowo

ŚWIAT ŚDS 5 ZMYSŁÓW EKSPRESJA NASZ NOWY DOM FOTORELACJA WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO KĄCIK POEZJI KATARZYNY KĘDZIERSKIEJ.

ŚWIAT ŚDS 5 ZMYSŁÓW EKSPRESJA NASZ NOWY DOM FOTORELACJA WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO KĄCIK POEZJI KATARZYNY KĘDZIERSKIEJ. www.facebook.com/srodowiskowymiedzychod /BIULETYN BEZPŁATNY/ Nr 2 LIPIEC2014-KWIECIEŃ 2015 ŚWIAT ŚDS Międzychód WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO 5 ZMYSŁÓW EKSPRESJA NASZ NOWY DOM FOTORELACJA KĄCIK POEZJI

Bardziej szczegółowo

ISSN 1426-5389. Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl

ISSN 1426-5389. Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl ISSN 1426-5389 Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl W miesiącu czerwcu miały miejsce dwie Sesje Rady Miejskiej. Pierwsza Sesja, uroczysta, odbyła się w dniu 19 czerwca i na niej w uroczystej oprawie został

Bardziej szczegółowo

INFORMACYJNY MIASTA I GMINY BOGATYNIA

INFORMACYJNY MIASTA I GMINY BOGATYNIA Bogatynia ISSN 2299-9868 BEZPŁATNY BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA I GMINY BOGATYNIA BIAŁOPOLE BRATKÓW DZIAŁOSZYN JASNA GÓRA KRZEWINA KOPACZÓW LUTOGNIEWICE OPOLNO ZDRÓJ PORAJÓW POSADA SIENIAWKA WYSZKÓW-WOLANÓW

Bardziej szczegółowo

GAZETA GMINNA MOJE POWOŁANIE TO PRZEDE WSZYSTKIM BYĆ NAUCZYCIELEM! W NUMERZE: Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Buczkowice

GAZETA GMINNA MOJE POWOŁANIE TO PRZEDE WSZYSTKIM BYĆ NAUCZYCIELEM! W NUMERZE: Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Buczkowice Nr 6/2011 (80) GRUDZIEŃ 2011 ISSN 1506-9303 BUCZKOWICE RYBARZOWICE GAZETA GMINNA PISMO SAMORZĄD0WE GMINY BUCZKOWICE Nadchodzące święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących

Bardziej szczegółowo

Konkurs na. Zatrzymani. włamania i kradzieże. Stowarzyszenia Niedźwiadek. dla Przyjaciół. Harmonogram. Uchwała budżetowa gminy Słomniki na rok 2014

Konkurs na. Zatrzymani. włamania i kradzieże. Stowarzyszenia Niedźwiadek. dla Przyjaciół. Harmonogram. Uchwała budżetowa gminy Słomniki na rok 2014 LUTY 2014 NR 233 Jeszcze w 2013 roku nikt nie wierzył, że w Słomnikach w tak krótkim czasie powstanie nowy blok mieszkalny dla 36 rodzin. Mamy rok 2014 i już można obserwować prace wykończeniowe. Obserwatorów

Bardziej szczegółowo

W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE

W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE 1 ROK XIII Nr 1/48 I Kwartał 2015 r. Egzemplarz bezpłatny VIII Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych 28 marca 2015 Koło Gospodyń Wiejskich z Siniarzewa w składzie:

Bardziej szczegółowo

Dożynki wojewódzkie. w Pietrowicach Wielkich. bezpłatna gazeta lokalna gminy pietrowice wielkie. czytaj na str. 3. październik 2010 r.

Dożynki wojewódzkie. w Pietrowicach Wielkich. bezpłatna gazeta lokalna gminy pietrowice wielkie. czytaj na str. 3. październik 2010 r. amandów cyprzanów gródczanki kornice krowiarki lekartów maków pawłów pietrowice wielkie samborowice żerdziny październik 2010 r. nr 3 (92) ISSN 1509-1112 bezpłatna gazeta lokalna gminy pietrowice wielkie

Bardziej szczegółowo

Jakub Mikrut w gronie najlepszych geografów

Jakub Mikrut w gronie najlepszych geografów Nr 2 (2) wrzesień 2012 ISSN 2299-2480 Jakub Mikrut w gronie najlepszych geografów W reprezentacji Polski nie było rywalizacji. A wręcz przeciwnie, podczas obozu przygotowawczego zawiązała się między nimi

Bardziej szczegółowo

50 lat Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach

50 lat Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach 50 lat Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach MONOGRAFIA Katowice, 29 marca 2012r. SPIS TREŚCI Z dziejów szkoły. 7 Za jego przykładem iść chcemy błogosławiony Jan Paweł II - patron

Bardziej szczegółowo

Festyn w Śródmieściu 2 Flomarkt znaczy pchli targ 4 Twój Ogród 2014 na Grunwaldzkim 5 Mnemotechnika dla każdego 6 I Festyn rodzinny na Grunwaldzkim 7

Festyn w Śródmieściu 2 Flomarkt znaczy pchli targ 4 Twój Ogród 2014 na Grunwaldzkim 5 Mnemotechnika dla każdego 6 I Festyn rodzinny na Grunwaldzkim 7 Festyn w Śródmieściu 2 Flomarkt znaczy pchli targ 4 Twój Ogród 2014 na Grunwaldzkim 5 Mnemotechnika dla każdego 6 I Festyn rodzinny na Grunwaldzkim 7 Bamberiada w Gimnazjum nr 3 8 Dzień Wapienicy po raz

Bardziej szczegółowo

Zapachy i smaki, że palce lizać

Zapachy i smaki, że palce lizać www.warminskizakatek.com.pl nr 10(32) Październik 2012 Pogoda ducha zwyciężyła z deszczową aurą Niedziela 23 września upłyneła mieszkańcom Kandyt i okolic pod znakiem dobrej zabawy. Jarmark zorganizowała

Bardziej szczegółowo

NR 7 (156) ROK XIV LIPIEC

NR 7 (156) ROK XIV LIPIEC LIPIEC 2006 Nasza Trójwieœ 1 NR 7 (156) ROK XIV LIPIEC 2006 r. ISSN 1506-0470 Nak³ad 1000 egz. cena 1,50 z VAT Witam serdecznie wszystkich wczasowiczów i turystów a także młodzież i dzieci przybyłych do

Bardziej szczegółowo

Stop dopalaczom. Serce dla Poznania. Przyjazne schody. Filip Maćkowiak: Chcę jeszcze zobaczyć jak najwięcej... Strony 12 i 13. Z ludźmi i dla ludzi

Stop dopalaczom. Serce dla Poznania. Przyjazne schody. Filip Maćkowiak: Chcę jeszcze zobaczyć jak najwięcej... Strony 12 i 13. Z ludźmi i dla ludzi PISMO RUCHU TWÓRCZEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH FINANSUJĄ Nr (198) 5 Poznań maj 2011 Nr indeksu 327948 ISSN 1231-8876 SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO PATRONUJĄ W NUMERZE: Filip Maćkowiak: Chcę jeszcze

Bardziej szczegółowo

IV ZJAZD PRENOWICJATU

IV ZJAZD PRENOWICJATU KRAKOWSKIEJ INSPEKTORII SALEZjaNÓW maj ROK XV 2015/151 Spis Treści: 2 Z życia Inspektorii 6 Ze świata salezjańskiego 10 Kielce 11 Korosteszów 12 Kraków - Łosiówka 14 Kraków - Różana 15 Kraków - Szkoła

Bardziej szczegółowo

v Nasza gmina świętowała! v Bronią nie tylko przed pożarem

v Nasza gmina świętowała! v Bronią nie tylko przed pożarem Wieści Gminy Przeciszów (nr 3/2012) ISSN 1895-7498 1 3(27) lipiec-wrzesień 2012 Cena 2,50 zł z VAT W numerze m.in.: v Nasza gmina świętowała! v Bronią nie tylko przed pożarem - rozmowa z Mieczysławem Frączkiem,

Bardziej szczegółowo

Po 123. latach niewoli

Po 123. latach niewoli Urszula Lasak Był rok 1918. Znad polskiego nieba wreszcie usunęły się czarne chmury i zaświeciło swym promiennym blaskiem piękne, złociste słońce. Radość zapanowała w całym kraju. Wreszcie, po 123. latach

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE XIV DNI BYSTREJ X DNI MESZNEJ. zapraszamy

PODSUMOWANIE XIV DNI BYSTREJ X DNI MESZNEJ. zapraszamy Rok III nr 7(30) lipiec 2009 r. miesięcznik, pismo bezpłatne ISSN 1897-3566 PODSUMOWANIE XIV DNI BYSTREJ W dniach od 2 5 lipca Bystra świętowała swoje, XIV już Dni Bystrej. Jak nigdy dotąd dopisywała im

Bardziej szczegółowo

TERAZ POLSKA. dla Trzebnicy! Godło. nr 6(19)/2012

TERAZ POLSKA. dla Trzebnicy! Godło. nr 6(19)/2012 Gościliśmy samorządowców z zaprzyjaźnionego Kitzingen str. 8 9 Jak kibicowaliśmy w trakcie Euro na Fair Play Arenie str. 12 13 Udany dziecięcy turniej Deichmann Minimistrzostwa Europy str. 18 Szkolne Orły

Bardziej szczegółowo