Pani dyrektor Katarzyna Lulkiewicz: Małgorzata Buda: Jagoda Maria Zawal:

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Pani dyrektor Katarzyna Lulkiewicz: Małgorzata Buda: Jagoda Maria Zawal:"

Transkrypt

1 Pani dyrektor Katarzyna Lulkiewicz: Drzewo migdałowe Michelle Cohen Corasanti to przejmująca historia, która zachwyciła mnie od pierwszych stron. To opowieść o współczesnym Hiobie - młodym Palestyńczyku nieustannie tragicznie doświadczanym przez los, ciągle znajdującym w sobie siłę, by walczyć o sprawiedliwość, o swoją rodzinę, o siebie, o swoje marzenia. To książka pouczająca, wzruszająca i dająca nam Europejczykom do myślenia - jak często nie potrafimy docenić tego co jest nam dane. Poprzez historię o młodym chłopaku, który dorastał w niezwykle trudnych warunkach i dzięki swojemu uporowi osiągnął sławę i jako naukowiec został laureatem Nagrody Nobla, książka ta uczy motywacji, zmusza człowieka do działania. Wiele momentów książki jest bardzo przytłaczających, ale jednocześnie ilustrują one przysłowie - co człowieka nie zabije - to na pewno wzmocni. Jestem pod dużym wrażeniem tej powieści. Polecam. Małgorzata Buda: Polecam książkę Broad Peak Niebo i piekło B. Dobrocha i P. Wilczyńskiego, ponieważ pozwala na podjęcie próby zrozumienia skomplikowanego życia ludzkiego, które jak w soczewce skupiło się na Broad Peaku 5 marca 2013 roku. Warto przerobić lekcję, która płynie z tej tragedii. Motto książki stanowią słowa ks. Józefa Tischnera: Góry milczą, wszystko, co milczy, nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic. Jagoda Maria Zawal: Polecam książkę Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny - to biografia, ale napisana z pasją, oddająca klimat sanockiego domu Beksińskich - Zdzisława i Tomasza. Pierwszy z nich to malarz panicznie bojący się podróży, ale mający kontakty na całym świecie, nie tylko materialnym; drugi to muzyczny dziennikarz radiowej Trójki należący do światowego stowarzyszenia wampirów i wprowadzający w polskie blokowiska Lacrimosę czy Closterkeller samobójca... Przygoda z rodziną Beksińskich pokazuje, jak ważne są bliskie relacje z innymi oraz to, że nie każdego człowieka da się zatrzymać siłą na tym świecie.

2 Iwona Stefanowicz: Zawsze pasjonowało mnie to, co nieodkryte, niewiadome, nieznane, tajemnicze Machu Picchu, Angkor Wat, Grobowiec Tutanchamona, ruiny Palenque, Xunantunich. Niestrudzony badacz tych pozostałości starych kultur, Erich von Däniken, twierdzi, że jest tam wiele śladów wskazujących na to, że w zamierzchłych czasach ziemię nawiedzili mieszkańcy odległych planet... Na początek proponuję dwie pozycje tego autora: Antyczni kosmonauci oraz Ślady istot pozaziemskich. Gorąco polecam! Marcin Klessa : Cherie Priest, Kościotrzep, wyd. Książnica- Wbrew temu, na co wskazuje tytuł, nie jest to książka o łamaniu kości. Kościotrzep to fantastyczne steampunkowe sci-fi w klimacie post-apo. Nie będę jej więcej reklamował, jeśli rozumiesz poprzednie zdanie, ta książka jest dla Ciebie, jeżeli nie, to też możesz spróbować. Polecam serdecznie :) Ewa Kowalewicz: Ostatnio odkryłam na nowo Stephena Kinga. Historia Lisey to najlepsza powieść Kinga, spośród tych, które przeczytałam. Jest on znakomitym znawcą ludzkiej psychiki, a świat ludzkiej psychiki bywa przerażający i King wie o czym pisze. Atmosfera grozy, którą buduje w swoich książkach, opiera się na naszych własnych lękach i słabościach, dlatego jest taka prawdziwa. King nie stosuje tanich i efektownych chwytów, ale nikt, tak jak on nie sprawia, że strach staje się taki rzeczywisty. Historia Lisey to książka trudna, ale to historia prawdziwej miłości, oddania i bliskości. Iwona Joksz: Dla nas Europejczyków ciągle nieodkrytym lądem jest magiczny i zmysłowy świat Ameryki Łacińskiej, zobrazowany w Stu latach samotności Gabriela Garcii Marqueza. Dotykamy tutaj tajemnic mitycznej rzeczywistości, w której fantastyka splata się z realizmem, odwieczne prawa natury z postępem kulturowym, wiara w przeznaczenie z namiętnym wręcz umiłowaniem wolności, a szczęście z szaleństwem. Założyciele rodu Buendiów, tak jak protoplaści rodu ludzkiego, uosabiają prawdziwe człowieczeństwo, w swojej ułomności i wyjątkowości zarazem. Polecam!

3 Iwona Joksz : Przeczytać książkę to wyczyn. Przeczytać na dodatek e-booka, gdy wokół każdego zdania huczy milion wirtualnych dystrakcji, to jak przejść po linie nad przepaścią w trakcie burzy z piorunami. Tak twierdzi Jacek Dukaj, autor pierwszej w Polsce książki cyfrowej i powieści hipertekstowej, pt. Starość aksolotla łączącej tekst, grafiki i modele dla drukarek 3D, przygotowane przez twórcę filmowych Transformerów. To książka dla fanów sf, która pokazuje życie postcielesne w rzeczywistości postapokaliptycznej, ale także powieść filozoficzna na temat postępu i przyszłości człowieka- może jako maszyny lub duszy w ciele maszyny?? Poczytajcie i sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy to utopia cywilizacyjna, czy antyutopia. Renata Magdans: Wanda Półtawska I boję się snów biograficzna opowieść o więźniarce z Rawensbrϋck; opis barbarzyńskich eksperymentów medycznych przeprowadzanych na więźniach, ale również sytuacji wyzwalania obozu i atmosfery w powojennej Polsce. Kto był naprawdę wrogiem dla byłych więźniów? Nie mamy pojęcia jakie niebezpieczeństwa czekały na okaleczone fizycznie i psychicznie więźniarki wracające w wolnym kraju do swoich domów. Wanda Półtawska po wojnie została lekarzem Markus Zusak Złodziejka książek kolejna książka, którą czytałam do rana. Rzecz o wartości książek, tej materialnej i duchowej. Wojenny świat widziany oczami niemieckiej dziewczynki oddanej przez matkę do adopcji. Dziewczynka uczy się czytać z przybranym ojcem z ukradzionego z cmentarza Przewodnika grabarza. Czytanie okazuje się być fascynujące, więc kradnie kolejne książki. Khaled Hosseini Chłopiec z latawcem wstrząsająca opowieść o trudnej przyjaźni dwóch chłopców w Afganistanie i konsekwencjach zdrady jednego z nich. Jedna z tych książek, którą czytałam przez całą noc, do rana, bo nie mogłam się od niej oderwać (dlatego nie mogę czytać dobrych książek w tygodniu, kiedy chodzę do pracy).

4 Anita Pacholska: Sercem mężczyzny są sprawy świata a światem kobiety sprawy jej serca. Jak stworzyć jedność? Książka Jacka Pulikowskiego Ewa czuje inaczej to urzekająca i zaskakująco życiowa opowieść o próbie uczynienia możliwym tego co niemożliwe. Anna Maria Domagalska: Polecam książkę E.- E. Schmitta Oskar i pani Róża. Prawie każda strona przynosi ważną myśl, uczy doceniać chwilę, akceptować cierpienie. Działa jak ekstrakt przywracający wiarę. W głębszym wymiarze książka Schmitta to próba odpowiedzi na pytanie: jak żyć? Piotr Korbas : Max Brooks World War Z- Nie ma Brada Pitta, nie ma miłości i romansu, nie ma powiewającej amerykańskiej flagi. Autor posługuje się konwencją dokumentu, zbierając relację anonimowych ludzi, którzy przeżyli wojnę z epidemią Zombie. Jak bali się zasypiać na plaży, ponieważ jeszcze dziesięć lat po epidemii z morza zdarzyło się jakiemuś zakażonemu topielcowi wypełznąć. Lub jak zakazywano dzieciom wchodzić w wysoką trawę, bojąc się zawieruszonych pełzaków (zombie bez nóg). Świetny, ale wcale nie oczywisty kawał rozrywki. Nikt tu nie jest głównym bohaterem. Nie wiadomo kto przeżyje, a kreatywność autora sprawia, że wyświechtany temat żywych trupów staje się w świecie Brooksa strasznie prawdziwy i logiczny. Renata Magdans: Martin Gray Wszystkim, których kochałem - książka biograficzna, hiobowa historia polskiego Żyda, który jako nastolatek traci w getcie i obozie koncentracyjnym całą rodzinę. Udaje mu się zbiec z obozu, uciec do Stanów Zjednoczonych, gdzie po wojnie zamieszkuje u babci i rozkręca dobrze prosperujący interes. Okaleczony duchowo wojennymi przeżyciami poznaje kobietę, z którą we Francji zakłada rodzinę. I kiedy wydaje się, że nasz bohater wychodzi na prostą, że wrócił do świata żywych i odnalazł sens swojego życia, jego żona i czwórka dzieci giną w pożarze. Jeśli ktoś nie docenia tego, co daje mu życie koniecznie powinien to przeczytać.

5 Paulina Basińska: Istnieją dwa rodzaje książek. Takie, które wybieramy my i takie, które wybierają nas. Właśnie te drugie zostają w naszych głowach na zawsze i, nie boję się tego stwierdzenia, zmieniają nasze życie. Na moją listę takich książek składają się: 1. Dom dzienny, dom nocny Olgi Tokarczuk- Jesteśmy w małej wsi w Kotlinie Kłodzkiej. Narratorka i niezwykła starsza pani, perukarka, Marta wprowadzają nas w rzeczywistość tego zakątka Polski. Mieszają się tu sny i tragiczna historia wrażliwego alkoholika, mówią przedmioty, mówi też i przeszłość. Tutaj czas płynie własnym rytmem, tutaj wszystko jest niezwykłe, jak kiedyś, gdy było ciszej, gdy świat był normalny Guguły Wioletty Grzegorzewskiej- To zbiór opowiadań wydrukowanych przez Wydawnictwo Czarne w 2014 roku. Autorka, razem z małą Wiolką zabiera nas w czasy PRL-u do wsi Hektary. Tutaj drzemy pierze, odmawiamy litanię loretańską i razem z bohaterką dojrzewamy. Dzięki niej wchodzimy w niezwykle synestezyjny świat, który sama Wiolka przeżywa z intensywnością charakterystyczną dla małej dziewczynki. Bywa on bezpieczny i oswojony, jak wiejskie zwyczaje, ale czasem i cierpki, jak guguły niedojrzałe owoce malin. 3. Dwoje ludzi Iwona Chmielewska- Książka, którą możemy zaklasyfikować do gatunku picture book. Zapewne jedno z mądrzejszych dzieł o miłości i związku dwóch ludzi opowiedziane prostymi słowami i opatrzone pięknymi rysunkami. A wszystko zaczyna się od słów: Gdy dwoje ludzi jest razem, to jest im łatwiej, bo są razem i jest im trudniej, bo są razem. 4. Wiersze zebrane Rafał Wojaczek- Nie ma miesiąca, bym nie wracała do tej poezji z jednej strony klasycznej w formie (sonety), z drugiej tak bardzo osobnej w treści. Wiersze Wojaczka to zapis walki człowieka z rzeczywistością i z samym sobą. Nie sposób bowiem oddzielić tej twórczości od realiów i życia poety. Zbuntowana, deliryczna, w punkt, jak brzytwa, niezapomniana taka jest poezja Rafała Wojaczka. 5. Wiersze, poematy, piosenki, przekłady Edward Stachura- Stachura to pierwszy poeta, którego odkryłam. Na zawsze pozostanie dla mnie symbolem wolności, pokoju i wiecznej wędrówki. Towarzyszy mi na każdej górskiej wyprawie i często fragmenty jego wierszy czy piosenek przepisuję na kartki pocztowe i ślę w świat. Teraz jakoś zapomniany, bo i bardzo niedzisiejszy ze swoją pochwałą przyrody, ubóstwa i spotkań z drugim człowiekiem.

specjały przystawki muzyczna strawa spotkania z twórcami

specjały przystawki muzyczna strawa spotkania z twórcami n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a w w w. g a z e t a. e r a n o w e h o r y z o n t y. p l 7. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r t r z e c i

Bardziej szczegółowo

LITERACKA. Rzeczywistość piórem namalowana twórczość Małgorzaty Szejnert

LITERACKA. Rzeczywistość piórem namalowana twórczość Małgorzaty Szejnert nr 3 (6) 22 23 sierpnia 2015 LITERACKA Rzeczywistość piórem namalowana twórczość Małgorzaty Szejnert W latach pięćdziesiątych Małgorzata Szejnert studiowała dziennikarstwo. Historia, której uczyli ją profesorowie,

Bardziej szczegółowo

Celem mojej pielgrzymki jest zawsze inny pielgrzym. Podróż w prozie Olgi Tokarczuk

Celem mojej pielgrzymki jest zawsze inny pielgrzym. Podróż w prozie Olgi Tokarczuk Sławomir Iwasiów Celem mojej pielgrzymki jest zawsze inny pielgrzym. Podróż w prozie Olgi Tokarczuk Od początku kariery pisarskiej twórczość Olgi Tokarczuk była, by tak rzec, przeciwko realizmowi właściwie

Bardziej szczegółowo

ROZWÓJ JAK WSPÓŁPRACOWAĆ Z ŁASKĄ?

ROZWÓJ JAK WSPÓŁPRACOWAĆ Z ŁASKĄ? ROZWÓJ JAK WSPÓŁPRACOWAĆ Z ŁASKĄ? Monika i Marcin Gajdowie ROZWÓJ Jak współpracować z łaską? Na okładce: Motyw z posadzki katedry pw. Najświętszej Marii Panny w Chartres (Francja) labirynt symbolizujący

Bardziej szczegółowo

PROMOCJA 50% Powieść 14,90 13,30 6,65. Adrian Mole. Czas cappucino S. Towsend Wydawnictwo: WAB format: B6. format: A5 oprawa: miękka.

PROMOCJA 50% Powieść 14,90 13,30 6,65. Adrian Mole. Czas cappucino S. Towsend Wydawnictwo: WAB format: B6. format: A5 oprawa: miękka. Wydawnictwo IBIS OFERTA WAŻNA DO WYCZERPANIA ZAPASÓW PROMOCJA 50% Powieść 35,00 A między nami ocean S. Wiggs strony: 464 Przystojny mąż, trójka wspaniałych dzieci, piękny dom niejedna kobieta pozazdrościłaby

Bardziej szczegółowo

Nowości 2015 LIPIEC. Literatura piękna. 1. Bez śladu / John Lutz ; przeł. Bartosz Kurowski.- Warszawa : Prószyński i S-ka, 2015.

Nowości 2015 LIPIEC. Literatura piękna. 1. Bez śladu / John Lutz ; przeł. Bartosz Kurowski.- Warszawa : Prószyński i S-ka, 2015. Nowości 2015 LIPIEC Literatura piękna 1. Bez śladu / John Lutz ; przeł. Bartosz Kurowski.- Warszawa : Prószyński i S-ka, 2015. (Zabójcza Seria) Hasła przedmiotowe: Powieść amerykańska - 21 w, Powieść kryminalna

Bardziej szczegółowo

Nowości 2014 CZERWIEC. Literatura piękna

Nowości 2014 CZERWIEC. Literatura piękna Nowości 2014 CZERWIEC Literatura piękna 1. Cień Endera / Orson Scott Card ; przeł. Danuta Górska.- Warszawa : Prószyński i S-ka, 2014. (Saga Cienia / O. S. Card ; 1) Hasła przedmiotowe: Powieść amerykańska

Bardziej szczegółowo

12 ODDECHÓW NA MINUTĘ Janusz Świtaj

12 ODDECHÓW NA MINUTĘ Janusz Świtaj 12 ODDECHÓW NA MINUTĘ Janusz Świtaj Siedem lat uderzania w klawiaturę komputera ołówkiem trzymanym w ustach. Efekt: książka, która jest historią walki o życie. Autor: Janusz Świtaj. Sparaliżowany od szyi

Bardziej szczegółowo

Nauczanie o Holocauście poprzez teatr

Nauczanie o Holocauście poprzez teatr Anna Janina Kloza Nauczanie o Holocauście poprzez teatr Teatr stwarza młodzieży możliwości do realizacji zadań edukacyjno-wychowawczych. Uczniowie, pracując metodą projektu, wzbogacają swoją wiedzę, nierzadko

Bardziej szczegółowo

16. 90 50.000. KDC.pl. Finał loterii coraz bliżej. Wielka wygrana na święta! 24. 90 32% taniej!

16. 90 50.000. KDC.pl. Finał loterii coraz bliżej. Wielka wygrana na święta! 24. 90 32% taniej! 12/2010 Klub bez zobowiązań Dostawa GRATIS za zakupy od 120 zł tel. 22 517 51 75 książki, muzyka, film i wszystko do domu Magia świątecznego gotowania! Wigilijny barszcz, babcine pierogi i aromatyczny

Bardziej szczegółowo

NOWOŚCI WYDAWNICZE Z MAM ARCINEM WOLSKIM PRASA KSIĄŻKI MULTIMEDIA ROZMOWA OPERACJA CHUSTA. Dla dzieci. Dla każdego. Dla każdego.

NOWOŚCI WYDAWNICZE Z MAM ARCINEM WOLSKIM PRASA KSIĄŻKI MULTIMEDIA ROZMOWA OPERACJA CHUSTA. Dla dzieci. Dla każdego. Dla każdego. NOWOŚCI WYDAWNICZE WYWIAD 1 PRASA KSIĄŻKI MULTIMEDIA MAGAZYN CZYTELNIKA, AUDIOFILA, KINOMANA MAJ 2010 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY ROZMOWA Z MAM ARCINEM WOLSKIM Dla dzieci Badania ameryka skiego National Cancer

Bardziej szczegółowo

Masz marzenia, na które brakuje Ci kasy? Chcesz zrealizować swój. gramu Stypendium z Wyboru! Szczegóły w tekście Marty Jaworskiej.

Masz marzenia, na które brakuje Ci kasy? Chcesz zrealizować swój. gramu Stypendium z Wyboru! Szczegóły w tekście Marty Jaworskiej. Przeczytaj na: www.gs.uni.opole.pl Koncert: Miłośnicy zespołu Happysad łączcie się! Już w ten Masz marzenia, na które brakuje Ci kasy? Chcesz zrealizować swój weekend będzie to możliwe podczas koncertu

Bardziej szczegółowo

WSTĘPNIAK. rok 2013/14, nr 3

WSTĘPNIAK. rok 2013/14, nr 3 Cena 2 zł Czy szkodzi? Czy masz problem z wagą? Co ciekawego na projekcie unijnym? 11 listopadaczy ważny? Co na siebie włożyć w zimie? Czy to Święto? Opiekun Gazetki: mgr Jolanta Wątorczyk Redaktor Naczelny:

Bardziej szczegółowo

29. 90 39. 90. Podręczniki do 15% taniej! Wysyłka GRATIS! Bony rabatowe w prezencie! O jedną tajemnicę za daleko

29. 90 39. 90. Podręczniki do 15% taniej! Wysyłka GRATIS! Bony rabatowe w prezencie! O jedną tajemnicę za daleko Przesyłka gratis od 120 zł Weltbild.pl tel. 22 5175175 sieć księgarń 8/2012 facebook.com/weltbildpl ISSN 1641-2389 Nr 8 (140), sierpień 2012 O jedną tajemnicę za daleko Pierwsza miłość u progu wielkiej

Bardziej szczegółowo

Co to był za cyrk ten PRL?

Co to był za cyrk ten PRL? wtorek 4 sierpnia 2009 bezpłatny periodyk festiwalu filmu i sztuki dwa brzegi Redaktor prowadzący: Alicja Myśliwiec Skład: Paweł Falenciak Zdjęcia: Tomasz Stokowski Autorzy: K. Bałuk, M. Drobina, K. Romańczuk,

Bardziej szczegółowo

DO ZACZYTANIA! Nowości. Zapowiedzi wydawnicze. Recenzje. Fragmenty książek. Biuletyn książkowy księgarni internetowej Libroteka.

DO ZACZYTANIA! Nowości. Zapowiedzi wydawnicze. Recenzje. Fragmenty książek. Biuletyn książkowy księgarni internetowej Libroteka. DO ZACZYTANIA! Biuletyn książkowy księgarni internetowej Libroteka.pl Marzec 2014 Nowości Zapowiedzi wydawnicze Recenzje Fragmenty książek BESTSELLERY Cena: 25,95 PLN Literatura kobieca Bridget Jones:

Bardziej szczegółowo

wydarzenia dziś uwaga zmiany w kalendarzu projekcji!

wydarzenia dziś uwaga zmiany w kalendarzu projekcji! n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a w w w. g a z e t a. e r a n o w e h o r y z o n t y. p l 6. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r s i ó d m y

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE PRZEZROCZE Z R Z E PODSUMOWANIE O ROKU 2012 2 W ŚWIATOWYM W KINIE I FILMY NAJLEPSZE E I NAJGORSZE WYWIAD W Z JOANNĄ N KULIG PRZEZROCZE ROCZE PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE P R Z E Z R O C Z E

Bardziej szczegółowo

999: OSTATNI STRAŻNIK Carlo A. Martigli

999: OSTATNI STRAŻNIK Carlo A. Martigli 999: OSTATNI STRAŻNIK Carlo A. Martigli Wrzesień 2009. Guido de Mola otrzymuje tajemniczą przesyłkę od niedawno zmarłego i prawie mu nieznanego dziadka. Wewnątrz znajduje list i dwa rękopisy: współczesny

Bardziej szczegółowo

Weltbild.pl tel. 22 5175175 sieć księgarń 10/2012

Weltbild.pl tel. 22 5175175 sieć księgarń 10/2012 Przesyłka gratis od 120 zł Weltbild.pl tel. 22 5175175 sieć księgarń 10/2012 ISSN 1641-2389 Nr 10 (142), październik 2012 facebook.com/weltbildpl Każdego dnia nowe tytuły w supercenie na stronie Weltbild.pl

Bardziej szczegółowo

www.studnia.org Listopad 2012 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA W ramach tegorocznego Międzynarodowego

www.studnia.org Listopad 2012 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA W ramach tegorocznego Międzynarodowego Listopad 2012 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA W ramach tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania przywołane zostaną historie z czasów stwarzania świata.

Bardziej szczegółowo

Zobaczyć to, czego nie ma Księga pamięci Michałowa

Zobaczyć to, czego nie ma Księga pamięci Michałowa Zobaczyć to, czego nie ma Księga pamięci Michałowa Opracowanie: Magdalena Anchimowicz Ewa Dąbrowska Anna Drabiuk Katarzyna Niziołek Magdalena Otoka Radosław Poczykowski Katarzyna Sztop-Rutkowska Agnieszka

Bardziej szczegółowo

Dziś na horyzoncie. Metropolis. w t o r e k 0 9 X I I 2 0 0 4

Dziś na horyzoncie. Metropolis. w t o r e k 0 9 X I I 2 0 0 4 n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a 3. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r p o k a z o w y I S S N 1 6 4 4-2 9 5 4 w t o r e k 0 9 X I I 2 0 0

Bardziej szczegółowo

Niecodziennik. Dziennikarzy portalu duchowy.pl

Niecodziennik. Dziennikarzy portalu duchowy.pl drogowskazyjp2.pl dr Niecodziennik Dziennikarzy portalu duchowy.pl Egzemplarz bezpłatny Nakład 100 000 egz. Mam za co dziękować! Gdy patrzę na swoje życie z pewnej perspektywy, widzę więcej SPECJALNIE

Bardziej szczegółowo

Zimową odsłonę Festiwalu Jazz Jantar można określić hasłem Teraz

Zimową odsłonę Festiwalu Jazz Jantar można określić hasłem Teraz Luty 2015 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA Zimową odsłonę Festiwalu Jazz Jantar można określić hasłem Teraz Polska. Przez 6 dni festiwalowych trójmiejscy fani jazzu będą

Bardziej szczegółowo

SOSNsosnowiecki. art. magazyn kulturalny. J J fascynacje andrzeja czarnoty. J J marek grygier - wiersze. J J laur plateranki po raz XVII

SOSNsosnowiecki. art. magazyn kulturalny. J J fascynacje andrzeja czarnoty. J J marek grygier - wiersze. J J laur plateranki po raz XVII sosnowiecki magazyn kulturalny bezpłatny dodatek do Kuriera Miejskiego grudzień 2009 nr 12/23/2009 J J fascynacje andrzeja czarnoty J J marek grygier - wiersze J J laur plateranki po raz XVII J J maria

Bardziej szczegółowo

ISSN 2082-7385 TORUŃ NR 3/2012 (3)

ISSN 2082-7385 TORUŃ NR 3/2012 (3) ISSN 2082-7385 TORUŃ NR 3/2012 (3) Spis treści: str. 2 Tytułem wstępu str. 3 Biblioteka w centrum handlowym str. 4 Kto ma w Polsce prawo do KULTURY? str. 5 2 tygodnie w archiwum str. 6-8 Biblioteki Stuttgartu

Bardziej szczegółowo

Lipiec 2015. Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA

Lipiec 2015. Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA Lipiec 2015 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA WYDARZENIA POLECAMY W lipcu 04.07 Skin - Zatoka Sztuki, Sopot Guitar Summit: Mike Stern i inni - ICE Kraków Congress Centre,

Bardziej szczegółowo

Nowości 2014 GRUDZIEŃ. Literatura piękna

Nowości 2014 GRUDZIEŃ. Literatura piękna Nowości 2014 GRUDZIEŃ Literatura piękna 1. Adwokat spraw ostatnich : kontrakt / Paweł Mirosław Szlachetko.- Warszawa : Prószyński i S-ka, 2014. Hasła przedmiotowe: Powieść polska - 21 w, Powieść kryminalna

Bardziej szczegółowo

DWUJĘZYCZNA POLSKO-ANGIELSKA PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM "NA PIWNEJ" W POZNANIU

DWUJĘZYCZNA POLSKO-ANGIELSKA PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM NA PIWNEJ W POZNANIU DWUJĘZYCZNA POLSKO-ANGIELSKA PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM "NA PIWNEJ" W POZNANIU www.szkolapol-ang.pl ZAPRASZAMY NA PIWNĄ. JESTEŚMY SZKOŁĄ, KTÓREJ SZUKAŁEŚ. Nie ma edukacji i wychowania bez wymagań;

Bardziej szczegółowo