W dnu dzisiejszym Zamawiający zmodyfikował siwz poprzez dodanie Załącznika nr 1, przedmiaru 315 oraz zipu 1projekt poradnie IIp WC IIIp.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "W dnu dzisiejszym Zamawiający zmodyfikował siwz poprzez dodanie Załącznika nr 1, przedmiaru 315 oraz zipu 1projekt poradnie IIp WC IIIp."

Transkrypt

1 Poznań 13 maja 2014 r. Informacja dla Wykonawców: W dnu dzisiejszym Zamawiający zmodyfikował siwz poprzez dodanie Załącznika nr 1, przedmiaru 315 oraz zipu 1projekt poradnie IIp WC IIIp. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z dokumentacja przetargową. W dniu 15 maja 2014 dołączono pliki SSP SAP rysunki Zamawiający od wykonawcy wymaga aby pomieszczenia w całym budynku nr 40 zostały ponumerowane i oznaczone zgodnie z dokumentacją projektową (nr pomieszczenia zgodny z numerem w projekcie), poprzez zamontowanie tabliczki przy drzwiowej z nr pomieszczenia. Przykładowy wzór: Zamawiający posiada zamontowane tabliczki przy drzwiowe i wymaga zamontowania tabliczek w jednakowym standardzie. Wzór, kolorystyka i sposób montowania do uzgodnienia z zamawiającym.

2 Przedmiotem zamówienia w zadaniu pod nazwą: Modernizacja budynku nr 40 Przychodni przy ulicy Szylinga 1 w Poznaniu. Zadanie Modernizacja gabinetów lekarskich II go piętra oraz klatek schodowych z Jest: Zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną do głównych prac w szczególności należy: 1. SAP dla całości budynku nr 40, 2. Modernizacja apteki, 3. Modernizacja gabinetów lekarskich na drugim i trzecim piętrze, 4. Modernizacja przyłącza wodnego, 5. Modernizacja toalet, 6. Inne prace wymienione w złączniku nr 1 do siwz. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 7. Modernizacje, prace, dostawy wymienione w wyjaśnieniach do siwz. Poznań 20 maja 2014 Zamawiający wymaga, aby modernizacja apteki umożliwiała jej ciągłą pracę. W związku z budowa sieci strukturalnej wymagane jest powiększenie serwerowni znajdującej się na III pietrze o pomieszczenie nr 318 poprzez usuniecie ścianki pomiędzy pomieszczeniem 317, a 318. Oraz dobudowanie ścianki działowej. Tak jak przestawiono na rysunku. Usunięcie ściany (nr 1 na rysunku) oraz pozostałe pracę adaptacyjne odbędą się z zachowanie wysokiej czystości tj. na ich czas zostanie wybudowana przegroda (np. z płyty gipsowo-kartonowej) która zabezpieczy serwerownię przed brudem i pyłem. Adoptowane pomieszczenie (tylko pomieszczenie nr 318 oznaczone nr 4 na rysunku) należy odświeżyć (szpachlowanie + malowanie) oraz wymienić okładzinę podłogową na ceramiczną. Dobudowaną ściankę (nie z plyty GK) należy otynkować i wymalować lateksową farbą zmywalną nowo powstałe pomieszczenia. W ścianie pomieszczenia wydzielonego z pomieszczenia nr 318 należy zamontować wentylator wyciągowy wolnoobrotowy przystosowany do pracy 24h na dobę. Który zapewni cyrkulację powietrza pomiędzy pomieszczeniami (1 urządzenie klimatyzacyjne) + dodatkowo należy zamontować kratkę wentylacyjną na dole ścianki. Na oknie należy zainstalować folię odbijającą promienie słoneczne (zapobiegającą nagrzewaniu pomieszczenia). W pomieszczeniu nr 319 należy wymienić drzwi na metalowe drzwi techniczne - takie jak zamontowane w pomieszczeniu 318. Drzwi należy wyposażyć w atestowany zamek patentowy. W pomieszczeniu należy wykonać 5 punktów elektryczno-logicznych. Pomieszczenie należy wyposażyć w szafę teleinformatyczną 42u 800x600 taką jak pozostałe nowe szafy w serwerowni (CobiNET) oraz biurko wykonane z materiałów trudno palnych (np.: szkło metal - załącznik 2) wykonać połączenia pomiędzy szafami w ilości 4 paneli 24 portowych wraz z ich

3 dostarczeniem. Wszystkie połączenia należy prowadzić w metalowych traktach kablowych przymocowanych do ściany lub sufitu. Powstałe 2 pomieszczenia należy wyposażyć w oprawy oświetleniowe rastrowe o mocy 72W każda - łącznie 4 szt. Wyżej wymienione prace wykonawca wykona w pierwszej kolejności. W celu zapewnienia funkcjonowania monitoringu systemów SAP i zapewnienia kompatybilności i jednolitości serwisu zamawiający wymaga dostarczenia serwera: Serwer FUJITSU PRIMERGY TX150 S8 wyposażony w minimum: 1x Procesor Intel Xeon wyposażony w technologię HT 6 rdzeni 12 wątków 16 GB Pamieci RAM Brak HDD 8 zatok na dyski 3,5" LFF HDD Możliwość podłączenia 8 dysków (wystarczy RAID 1, 0, 10) 2x zasilacz HOTPLUG Serwer rack lub tower 3 lata gwarancji w miejscu użytkowania NBD 2xRJ45 + 1xRJ45 do zarządzania Dołączono szkice do wyjaśnień siwz. Zamawiający wymaga zamontowania dwóch kamer włączonych w system monitoringu w pomieszczeniach: 1. rejestracji laboratorium 2. sali sprzedaży apteki kamera wewnętrznych typu kopułowego 1,3 Mpx, Specyfikacja techniczna dla kamer: A)wewnętrzna 1,3 Mpx przykładowy model BCS DPIP1130IR: Kamera dzień/noc 1/3"; 1.3 Megapixel Aptina CMOS;Wysoko wydajny procesor TI DaVinci serii DSP; Kompresja video H.264 i obrazu MJPEG; Obsługa dwóch strumienia kodowania; Max ), ); Obiektyw: 2,8mm; IP66; Obsługa ICR Dzień/Noc; Wbudowany promiennik IR LED zasięg (20 metrów); Zasilanie DC12V, PoE (802.3af); Wbudowany Web server, NVR, CMS(PSS/DSS) i DMS Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. modernizacja budynku nr 40 Przychodni przy ulicy Szylinga 1 w Poznaniu. Zadanie Modernizacja gabinetów lekarskich II go piętra oraz klatek schodowych z wykonaniem SAP, instalacji ppoż i przyłącza zimnej wody, w budynku nr 40. w związku z planowanym przystąpieniem do w/w postępowania niniejszym zwraca się do Zamawiającego z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy widoczna na rys. A1 z śluza czysta i brudna (pomiędzy pom a pom. 0.58) wchodzi w zakres zamówienia, jeśli tak to prosimy podać dane techniczne i wymiary. 2. Czy w wycenie należy uwzględnić wymianę drzwi wewn. do pom. 0.57, 0.58, 0.59? 3. Czy lada w pom wchodzi w zakres oferty, jeśli tak to prosimy o podanie danych technicznych i wymiarów.

4 4. Czy w wycenie należy uwzględnić dostawę i montaż drzwi wewn. do pomieszczenia przy windzie? Dot. remont i modernizacja poradni specjalistycznych na II piętrze oraz sanitariatów na III piętrze 1. Czy w wycenie należy uwzględnić przesunięcie drzwi wewn. EI 30 w klatce schodowej IIIp. wraz z wykonaniem ścianki pożarowej zgodnie z rysunkiem A5? 2. Czy w wycenie należy ująć wymianę drzwi do windy w piwnicy na EI60 brak pozycji w przedmiarze. 3. Prosimy o wyjaśnienie co należy rozumieć poprzez zapis w opisie technicznym: wykonanie w korytarzu piwnicy gruntującej wyrównawczej warstwy posadzkowej cementowej. Dot. instalacji SSA pożaru oraz roboty modernizacyjne ochrony przeciwpożarowej 1. W przedmiarze dot. instalacji wodociągowej przeciwpożarowej brak demontażu istniejących szafek hydrantowych oraz wykonania wyprawek po montażu nowych. Czy należy ująć to w wycenie? 2. W przedmiarze dot. instalacji wodociągowej przeciwpożarowej brak wykonania robót malarskich po zamurowaniu bruzd pionowych. 3. Czy dostawa i montaż siłowników do otwierania okien oddymiających wchodzi w zakres zamówienia brak w przedmiarach? Dot. przyłącza zewnętrznego 1. W przedmiarze brak odtworzenia asfaltu. Czy należy ująć to w wycenie? Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. modernizacja budynku nr 40 Przychodni przy ulicy Szylinga 1 w Poznaniu. Zadanie Modernizacja gabinetów lekarskich II go piętra oraz klatek schodowych z w związku z planowanym przystąpieniem do w/w postępowania niniejszym zwraca się do Zamawiającego z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy centrala obsługująca pomieszczenia Apteki spełnia wymagania (posiada odpowiednie parametry) dla instalacji wentylacji mechanicznej z użyciem filtrów HEPA? 2. Czy centrala obsługująca pomieszczenia Apteki posiada automatykę spełniającą wymagania dot. regulacją wydajnością (z zakresu dwóch wymian - do dwudziestu wymian)? 3. Czy instalacja wentylacji mechanicznej uwzględnia brak możliwości właściwej regulacji wspólnej instalacji bytowej z instalacją z zastosowaniem filtrów HEPA? 4. Czy w przedmiarze/wycenie należy uwzględnić integralną automatykę wraz z jej okablowaniem i odpowiednimi regulatorami zmiennego wydatku i ich sterownikami? 5. Czy w przedmiarze należy uwzględnić klapy pożarowe z siłownikiem? 6. Czy klapy pożarowe są przewidziane do wpięcia system SAP? Odpowiedzi:

5 Odpowiedzi na pytania do przetargu Modernizacja gabinetów lekarskich II piętra oraz klatek schodowych... w zakresie pytań do części instalacyjnej instalacji sanitarnych. 1. W przedmiarze dot. instalacji wodociągowej przeciwpożarowej brak demontażu istniejących szafek hydrantowych oraz wykonania wyprawek po montażu nowych. Czy należy ująć to w wycenie? Tak demontaże istniejącej instalacji hydrantowej należy przewidzieć. 2. W przedmiarze dot. instalacji wodociągowej przeciwpożarowej brak wykonania robót malarskich po zamurowaniu bruzd pionowych. Roboty malarskie przewidziano do wykonania w zakresie robót remontowych gabinetów. 3. W przedmiarze brak odtworzenia asfaltu. Czy należy ująć to w wycenie? Roboty odtworzeniowe asfaltu należy ująć w ofercie. 4. Czy centrala obsługująca pomieszczenia Apteki spełnia wymagania (posiada odpowiednie parametry) dla instalacji wentylacji mechanicznej z użyciem filtrów HEPA? Filtry HEPA w instalacji posiadają spadek ciśnienia na poziomie 100 Pa (np. filtry firmy SWEGON).Centrala wentylacyjna posiada zaprojektowany spręż na poziomie 300 Pa. Układ kanałów posiada opory przepływu na poziomie 150 Pa. Stąd zaprojektowany spręż centrali będzie wystarczający. 5. Czy centrala obsługująca pomieszczenia Apteki posiada automatykę spełniającą wymagania dot. regulacją wydajnością (z zakresu dwóch wymian-do dwudziestu wymian)? Zaprojektowano centralę wyposażona w przetwornice częstotliwości oraz czujnik stałego ciśnienia w przewodzie tłocznym. 6. Czy instalacja wentylacji mechanicznej uwzględnia brak możliwości właściwej regulacji wspólnej instalacji bytowej z instalacją z zastosowaniem filtrów HEPA? W instalacji wentylacyjnej dla pomieszczeń socjalnego i izby ekspedycyjnej należy zastosować nawiewniki z przepustnicami regulacyjnymi (dławiącymi nadmiar ciśnienia w stosunku do nawiewników HEPA w pomieszczeniach recepturowych) 7. Czy w przedmiarze/wycenie należy uwzględnić integralną automatykę wraz z jej okablowaniem i odpowiednimi regulatorami zmiennego wydatku i ich sterownikami? Projekt przewiduje montaż na kanałach nawiewnym i wywiewnym do pomieszczeń recepturowych układu sterującego nawiewem i wywiewem powietrza do pomieszczeń. W przypadku używania któregokolwiek z pomieszczeń recepturowych intensywność wentylacji winna ulegać zwiększeniu. Należy to zrealizować za pomocą regulatora pomieszczeniowego. Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. modernizacja budynku nr 40 Przychodni przy ulicy Szylinga 1 w Poznaniu. Zadanie Modernizacja gabinetów lekarskich II go piętra oraz klatek schodowych z w związku z planowanym przystąpieniem do w/w postępowania niniejszym zwraca się do Zamawiającego z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: 5. Czy widoczna na rys. A1 z śluza czysta i brudna (pomiędzy pom a pom. 0.58) wchodzi w zakres zamówienia, jeśli tak to prosimy podać dane techniczne i wymiary.

6 Nie 6. Czy w wycenie należy uwzględnić wymianę drzwi wewn. do pom. 0.57, 0.58, 0.59? 7. Czy lada w pom wchodzi w zakres oferty, jeśli tak to prosimy o podanie danych technicznych i wymiarów. wymiar 65 x 472 cm. Kolorystyka do uzgodnienia z inwestorem. Konstrukcja lady płyta meblowa, przeszklenie na całej szerokości. Przeszklenie dostosowane do wysokości pomieszczenia. 8. Czy w wycenie należy uwzględnić dostawę i montaż drzwi wewn. do pomieszczenia przy windzie? NIE PRZENIEŚĆ DRZWI ZDEMONTOWANE. Dot. remont i modernizacja poradni specjalistycznych na II piętrze oraz sanitariatów na III piętrze 4. Czy w wycenie należy uwzględnić przesunięcie drzwi wewn. EI 30 w klatce schodowej IIIp. wraz z wykonaniem ścianki pożarowej zgodnie z rysunkiem A5? W1 5. Czy w wycenie należy ująć wymianę drzwi do windy w piwnicy na EI60 brak pozycji w przedmiarze. 6. Prosimy o wyjaśnienie co należy rozumieć poprzez zapis w opisie technicznym: wykonanie w korytarzu piwnicy gruntującej wyrównawczej warstwy posadzkowej cementowej. W korytarzu piwnicy trzeba posadzkę betonową wyremontować, bez jej skuwania metoda dowolna. Dot. instalacji SSA pożaru oraz roboty modernizacyjne ochrony przeciwpożarowej 4. W przedmiarze dot. instalacji wodociągowej przeciwpożarowej brak demontażu istniejących szafek hydrantowych oraz wykonania wyprawek po montażu nowych. Czy należy ująć to w wycenie? 5. W przedmiarze dot. instalacji wodociągowej przeciwpożarowej brak wykonania robót malarskich po zamurowaniu bruzd pionowych. 6. Czy dostawa i montaż siłowników do otwierania okien oddymiających wchodzi w zakres zamówienia brak w przedmiarach? UWAGA : okna nazwane jako oddymiające spełniają rolę wyłącznie dekompresyjną nie są to klapy pożarowe, oddymiające Dot. przyłącza zewnętrznego 2. W przedmiarze brak odtworzenia asfaltu. Czy należy ująć to w wycenie?

7 Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. modernizacja budynku nr 40 Przychodni przy ulicy Szylinga 1 w Poznaniu. Zadanie Modernizacja gabinetów lekarskich II go piętra oraz klatek schodowych z w związku z planowanym przystąpieniem do w/w postępowania niniejszym zwraca się do Zamawiającego z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: 7. Czy centrala obsługująca pomieszczenia Apteki spełnia wymagania (posiada odpowiednie parametry) dla instalacji wentylacji mechanicznej z użyciem filtrów HEPA? 8. Czy centrala obsługująca pomieszczenia Apteki posiada automatykę spełniającą wymagania dot. regulacją wydajnością (z zakresu dwóch wymian - do dwudziestu wymian)? 9. Czy instalacja wentylacji mechanicznej uwzględnia brak możliwości właściwej regulacji wspólnej instalacji bytowej z instalacją z zastosowaniem filtrów HEPA? 10. Czy w przedmiarze/wycenie należy uwzględnić integralną automatykę wraz z jej okablowaniem i odpowiednimi regulatorami zmiennego wydatku i ich sterownikami? 11. Czy w przedmiarze należy uwzględnić klapy pożarowe z siłownikiem? Tak, w budynku nie ma klap pożarowych, zaznaczono w projekcie okna, takie jak inne tylko uchylne z siłownikiem, wpiętym w system SAP okna nie są dymowe ale nie mają funkcji pożarowej, tylko pełnią funkcję dekompresyjną 12. Czy klapy pożarowe są przewidziane do wpięcia system SAP? Tak, w budynku nie ma klap pożarowych, zaznaczono w projekcie okna, takie jak inne tylko uchylne z siłownikiem, wpiętym w system SAP okna nie są dymowe ale nie mają funkcji pożarowej, tylko pełnią funkcję dekompresyjną

SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 26-600 Radom, ul. Krychnowicka 1

SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 26-600 Radom, ul. Krychnowicka 1 SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 26-600 Radom, ul. Krychnowicka 1 TELEFONY: Centrala 332-45-00 Izba Przyjęć 332-23-06 Fax: 332-15-08 www.szpitalpsychiatryczny.radom.pl

Bardziej szczegółowo

Wykonanie instalacji monitoringu wizyjnego oraz systemu alarmowego w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach Wielkopolskich przy ul.

Wykonanie instalacji monitoringu wizyjnego oraz systemu alarmowego w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach Wielkopolskich przy ul. Projekt budowlano-wykonawczy Wykonanie instalacji monitoringu wizyjnego oraz systemu alarmowego w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach Wielkopolskich przy ul. Piłsudskiego 47 Obiekt: Sąd Rejonowy w Obornikach

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK NR 6. 1 S t r o n a

ZAŁĄCZNIK NR 6. 1 S t r o n a ZAŁĄCZNIK NR 6 PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY REMONTU POMIESZCZEŃ NA POTRZEBY UTWORZENIA WĘZŁA SANITARNEGO, MAGAZYNU I BRUDOWNIKA NA ODDZIALE OKULISTYKI W SZPITALU im. LUDWIKA RYDYGIERA W 1 S t r o n a

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę pozwalającej na realizację zadania pn. Prace budowlane Zapasowego Centrum Przetwarzania

Bardziej szczegółowo

1. WSTĘP... 3 2. OPIS PROJEKTOWANYCH ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH... 5 3. WYMAGANIA DOTYCZĄCE KANAŁÓW I IZOLACJI... 16 4. WYTYCZNE BRANŻOWE...

1. WSTĘP... 3 2. OPIS PROJEKTOWANYCH ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH... 5 3. WYMAGANIA DOTYCZĄCE KANAŁÓW I IZOLACJI... 16 4. WYTYCZNE BRANŻOWE... SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 1.1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA... 3 1.2. WYKORZYSTANA DOKUMENTACJA... 3 1.3. ZAŁOŻENIA WYJŚCIOWE... 4 1.4. ZAŁOŻENIA DO BILANSU CIEPLNEGO I POWIETRZNEGO OBIEKTU.... 5 2. OPIS PROJEKTOWANYCH

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI: Strona 2 z 51

SPIS TREŚCI: Strona 2 z 51 PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY MODERNIZACJI POMIESZCZEŃ DLA PRACOWNI LEKÓW CYTOSTATYCZNYCH I ŻYWIENIA POZAJELITOWEGO W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM im. LUDWIKA RYDYGIERA W KRAKOWIE. SP. Z O.O. Strona 1 z 51

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia do przetargu nieograniczonego na przebudowę budynku dydaktycznego numer Zp/pn/44/2015

Dotyczy: Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia do przetargu nieograniczonego na przebudowę budynku dydaktycznego numer Zp/pn/44/2015 Dęblin, dnia 29.05.2015 r. Do Wykonawców postepowania numer Zp/pn/44/2015 Dotyczy: Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia do przetargu nieograniczonego na przebudowę budynku dydaktycznego numer Zp/pn/44/2015

Bardziej szczegółowo

Pytania oferentów do projektu wykonawczego Budowy Centrum Wytwarzania Symulatorów Edukacyjnych.

Pytania oferentów do projektu wykonawczego Budowy Centrum Wytwarzania Symulatorów Edukacyjnych. Szczecin, 21.05.2014 r. Pytania oferentów do projektu wykonawczego Budowy Centrum Wytwarzania Symulatorów Edukacyjnych. 30.04.2014r. 1. Pyt. 1 po wnikliwej analizie projektu architektury i konstrukcji

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Zamawiający: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego Adres: ul. Dojazd 34, 60-631 Poznań PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

Bardziej szczegółowo

Katowice, 13.08.2009 r. UCZESTNICY POSTĘPOWANIA 1/11

Katowice, 13.08.2009 r. UCZESTNICY POSTĘPOWANIA 1/11 Katowice, 13.08.2009 r. UCZESTNICY POSTĘPOWANIA Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr RU/RB/04/09 na Opracowanie projektu wykonawczego oraz realizacja budowy obiektu pod nazwą Śląskie

Bardziej szczegółowo

Odpowiedź na pytania Oferenta.

Odpowiedź na pytania Oferenta. Projekt nr WND RPPM.05.03.00-00-002/09 współfinansowany ze środków Unii ej w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz budżetu państwa Odpowiedź na pytania Oferenta.

Bardziej szczegółowo

PBW wydzielenia klatki schodowej wraz z systemem oddymiania w ZOZ w Busku Zdroju SPIS TREŚCI

PBW wydzielenia klatki schodowej wraz z systemem oddymiania w ZOZ w Busku Zdroju SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI 1. PODSTAWA OPRACOWANIA... 3 2. PRZEDMIOT OPRACOWANIA... 3 3. ZAKRES OPRACOWANIA... 3 4. OCHRONA ZABYTKÓW... 3 5. OCHRONA ŚRODOWISKA... 3 6. OPIS STANU ISTNIEJACEGO... 4 6.1. Lokalizacja i

Bardziej szczegółowo

Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej

Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY (PFU) INSTALACJE GRZEWCZE, KLIMATYZACYJNE, WENTYLACYJNE Dla zadania pn. Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej - Roboty wykończeniowe,

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT SANITARNYCH (ST-IS)

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT SANITARNYCH (ST-IS) SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT SANITARNYCH (ST-IS) Dla inwestycji: Budowa systemu emisji i rejestracji audio-video w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej na dz. działkach o Nr:

Bardziej szczegółowo

II. Adres obiektu: Budynek Mazowieckiego Centrum Stomatologii Sp. z o.o. w Warszawie przy ulicy Nowy Zjazd 1, 00-301 Warszawa.

II. Adres obiektu: Budynek Mazowieckiego Centrum Stomatologii Sp. z o.o. w Warszawie przy ulicy Nowy Zjazd 1, 00-301 Warszawa. DANE OGÓLNE I. Tytuł opracowania: Program funkcjonalno-użytkowy i ekspertyza konstrukcyjna dla inwestycji pn: BUDOWA SERWEROWNI DLA POTRZEB MAZOWIECKIEGO CENTRUM STOMATOLOGII Sp. z o.o. w WARSZAWIE II.

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY. Nazwa zamówienia: Modernizacja systemu klimatyzacji w Serwerowni IC w Poznaniu

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY. Nazwa zamówienia: Modernizacja systemu klimatyzacji w Serwerowni IC w Poznaniu PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Modernizacja systemu klimatyzacji w Serwerowni IC w Poznaniu Adres obiektu: Izba Celna w Poznaniu, ul. Krańcowa 28, 61-037 Poznań Zakres robót: Grupa robót

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 30 czerwca 2015 roku. Do Wykonawców biorących udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia PZL/DZA/WPO/3710/01057/15/DKR/4838

Warszawa, dnia 30 czerwca 2015 roku. Do Wykonawców biorących udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia PZL/DZA/WPO/3710/01057/15/DKR/4838 Warszawa, dnia 30 czerwca 2015 roku Do Wykonawców biorących udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia PZL/DZA/WPO/3710/01057/15/DKR/4838 Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego,

Bardziej szczegółowo

Warszawa dn. 2012-05-24 SZ-222-10/12/2/5/2012/2002

Warszawa dn. 2012-05-24 SZ-222-10/12/2/5/2012/2002 Warszawa dn. 2012-05-24 SZ-222-10/12/2/5/2012/2002 Szanowni Państwo, Dotyczy: przetargu nieograniczonego na budowę hali laboratorium i przebudowę istniejącej hali ciemni wraz z infrastrukturą techniczną.

Bardziej szczegółowo

Projektowanie, kosztorysowanie i nadzór w budownictwie mgr inż. Benedykt Stecki

Projektowanie, kosztorysowanie i nadzór w budownictwie mgr inż. Benedykt Stecki PROJEKTOWANIE, KOSZTORYSOWANIE 1 I NADZÓR W BUDOWNICTWIE mgr inż. Benedykt Stecki 87-300 Brodnica ul. Poprzeczna 15 tel. 603 037 614 PROJEKT BUDOWLANY REMONTU I ZMIANY SPOSOBU UŻYTKOWANIA BUDYNKU SZKOŁY

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWE ZALECENIA ZAMAWIAJĄCEGO CO DO SPOSOBU, ZAKRESU I FORMY WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWE ZALECENIA ZAMAWIAJĄCEGO CO DO SPOSOBU, ZAKRESU I FORMY WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1a do SIWZ. SZCZEGÓŁOWE ZALECENIA ZAMAWIAJĄCEGO CO DO SPOSOBU, ZAKRESU I FORMY WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Proj. architektury i zagospodarowania terenu 1. Należy wprowadzić zmiany w projekcie

Bardziej szczegółowo

OPIS TECHNICZNY BUDYNKU-INWENTARYZACJA

OPIS TECHNICZNY BUDYNKU-INWENTARYZACJA OPIS TECHNICZNY BUDYNKU-INWENTARYZACJA 1.0 DANE WYJŚCIOWE 1.1. Przedmiot opracowania: Przedmiotem opracowania jest inwentaryzacja budowlana podpiwniczenia budynku internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Adres obiektu: Kody CPV: ZAPROJEKTOWANIE i WYKONANIE INSTALACJI NISKOPRĄDOWYCH z wyposażeniem oraz dostawa i montaż drzwi na klatce schodowej poddasza w

Bardziej szczegółowo

Program funkcjonalno-użytkowy

Program funkcjonalno-użytkowy ZAKŁAD BUDOWLANO - INSTALACYJNY "DOMET" 18-404 Łomża; ul. Księżnej Anny 2 086/2185696 Program funkcjonalno-użytkowy I. Nazwa zamówienia: Modernizacja kotłowni opalanej drewnem na kotłownię opalaną paliwem

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu Zamówienia w ramach projektu pn.:

Opis przedmiotu Zamówienia w ramach projektu pn.: Załącznik nr 9 do SIWZ Opis przedmiotu Zamówienia w ramach projektu pn.: Utworzenie Centrum Usług Wspólnych jako samorządowej platformy świadczenia dojrzałych e-usług publicznych oraz digitalizacji zasobów

Bardziej szczegółowo

PYTANIA i ODPOWIEDZI do ZDR

PYTANIA i ODPOWIEDZI do ZDR Budowa hali wystawowej G, oraz bramy wejściowej z systemem rejestracji i ewidencji zwiedzających i wystawców z infrastrukturą w ramach realizacji projektu: Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY Opracowanie programu funkcjonalno użytkowego budynku (PFU) dla: ADAPTACJI I PRZEBUDOWY NA CELE ADMINISTRACYJNE CZĘŚCI BUDYNKU PODSTAWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ PRZY UL. MIODOWEJ 22D W WARSZAWIE ISTNIEJĄCY BUDYNEK

Bardziej szczegółowo

OPIS STANDARDU POMIESZCZENIA GALERII MULTIMEDIALNEJ

OPIS STANDARDU POMIESZCZENIA GALERII MULTIMEDIALNEJ OPIS STANDARDU POMIESZCZENIA GALERII MULTIMEDIALNEJ INWESTOR: OPRACOWAŁ: LOKALIZACJA: TYP OBIEKTU: KRAKOWSKI PARK TECHNOLOGICZNY SP. Z O.O. UL. JANA PAWŁA II 41L, 31-864 KRAKÓW PORTICO PROJECT MANAGEMENT

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDOWLANY PRAC REMONTOWYCH Z WYMIANĄ INSTALACJI W BUDYNKU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 (dz. nr 47 ob.

PROJEKT BUDOWLANY PRAC REMONTOWYCH Z WYMIANĄ INSTALACJI W BUDYNKU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 (dz. nr 47 ob. PROJEKT BUDOWLANY PRAC REMONTOWYCH Z WYMIANĄ INSTALACJI W BUDYNKU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ ul Krakowskie Przedmieście 15/17 (dz nr 47 ob 50305) inwestor: NARODOWE CENTRUM KULTURY ul Płocka 13, 01-231 Warszawa

Bardziej szczegółowo

MAŁOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA 31-053 Kraków, ul. Ciemna 6

MAŁOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA 31-053 Kraków, ul. Ciemna 6 INWESTOR: MAŁOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA 31-053 Kraków, ul. Ciemna 6 OBIEKT: Budynek biurowy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Kraków, ul. Sokołowskiego

Bardziej szczegółowo

Zabezpieczenie przeciwpoŝarowe budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu Etap II, III.

Zabezpieczenie przeciwpoŝarowe budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu Etap II, III. DYREKTOR GENERALNY Wrocław, dnia 19 lutego 2013 r. DOLNOŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO Jolanta Krupowicz numer sprawy:oaod.272-4/13/zp/pn S P E C Y F I K A C J A I S T O T N Y C H W A R U N K Ó W Z A M

Bardziej szczegółowo