Sklepy poddane badaniu tworzą następującą strukturę asortymentową:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Sklepy poddane badaniu tworzą następującą strukturę asortymentową:"

Transkrypt

1

2 Internetowy Magazyn Nowej Gospodarki Internet Standard oraz serwis Sklepy24.pl przeprowadziły w dniach badanie stanu polskiego e-commerce, prosząc o wypełnienie ankiety przedstawicieli polskich sklepów internetowych. Dla 57% sklepów tegoroczny wynik finansowy netto będzie lepszy niż w roku ubiegłym, dla 61% wzrośnie wartość sprzedaży. Spośród kilkuset sklepów, których przedstawiciele udzieli odpowiedzi, żaden nie spodziewa się w najbliższych latach recesji na rynku e-commerce. Spis treści Wprowadzenie Metodologia Struktura polskiego e-commerce E-commerce czyli miniprzedsiębiorstwa Staż sklepu Wyniki finansowe Sposoby na zaistnienie Zdobyć zaufanie, zbudować markę Perspektywy Autorzy raportu: Magdalena Górak, Internet Standard Piotr Jarosz, Sklepy24.pl Współpraca: Piotr Zalewski, Internet Standard Wykresy: Adam Sienkiel, IDG Poland SA

3 Wprowadzenie W 2005 roku nastąpił nadspodziewanie dynamiczny rozwój e-commerce. Obroty polskiego e-handlu wyniosły 3,1 mld zł, z czego obroty sklepów około 1,3 mld zł, a platform aukcyjnych około 1,8 mld zł, przy czym Allegro.pl chwaliło się obrotami rzędu 1,5 mld zł. Sądząc tylko po wynikach największej polskiej platformy aukcyjnej,2006 rok będzie znacznie lepszy W tym roku osiągamy 2,5 mld zł, co jest kolejnym rekordem, jaki udało nam się pobić dzięki zaufaniu do marki i rosnącemu poczuciu bezpieczeństwa polskich internautów. Polski rynek e-commerce jest już dojrzałym polem prowadzenia biznesu. Cieszymy się, że zajmujemy na nim pozycję lidera komentuje Bartek Szambelan, rzecznik Allegro. W 2005 roku po raz pierwszy w historii obroty handlu elektronicznego osiągnęły poziom 1% całości obrotów detalicznych w Polsce. W tym roku ich udział zapewne po raz kolejny wzrośnie. Według raportu Interactive Advertising Bureau Polska za 2005 rok, główną przyczyną wzrostu przychodów przedsięwzięć e-commerce była zwiększająca się ilość i atrakcyjność oferty sklepów internetowych. Istotną rolę odgrywał także wzrost dostępności kart płatniczych, spowodowany rozwojem usług bankowych w Polsce oraz zanikającymi obawami klientów o bezpieczeństwo transakcji. Należy jednak pamiętać, że to, co stoi za sukcesem polskiego rynku handlu elektronicznego i jest jego tłem, to szybkie tempo przyrostu nowych użytkowników internetu, którzy wraz z rosnącym doświadczeniem przebywania w sieci, stają się klientami sklepów i użytkownikami platform aukcyjnych. W tym roku polski e-commerce powinien ponownie pobić rekordy, o czym świadczą odpowiedzi respondentów badania, z których zdecydowana większość wskazała, że ich zyski i obroty zwiększyły się w stosunku do ubiegłego roku. Ich zdaniem w najbliższych latach pobijane będą kolejne rekordy, bo dosłownie żaden przedstawiciel prawie 400 sklepów, które wzięły udział w ankiecie, nie przewiduje recesji na rynku. Metodologia Badanie miało charakter ankietowy. Przeprowadzone zostało w dniach na łamach serwisu Sklepy24.pl. Na pytania odpowiedziało 378 czyli 21% z 1796 sklepów internetowych zarejestrowanych w katalogu Sklepy24.pl do dnia roku. Według szacunków autorów badania w polskim internecie funkcjonuje obecnie około 2,5 tysiąca sklepów internetowych. Struktura polskiego e-commerce Według danych serwisu Sklepy24.pl w Polsce funkcjonuje już blisko 2 tysiące sklepów internetowych przy czym redakcja serwisu szacuje, że ich liczba może sięgać nawet 2,5 tysiąca uwzględniając sklepy, które jeszcze nie zgłosiły się do katalogu lub nie zostały zarejestrowane w bazie danych. Sklepy poddane badaniu tworzą następującą strukturę asortymentową: 1. AUTO MOTO 5,1% 2. DELIKATESY 2,5% 3. DLA DZIECKA i MAMY 8,5% 4. DOM i OGRÓD 13,9% 5. FOTO, RTV-AGD i BIURO 11,3% 6. HOBBY i ZWIERZAKI 7,1% 7. KOMPUTER i PROGRAMY 10,1% 8. KSIĄŻKI i MULTIMEDIA 6,5% 9. ODZIEŻ i OBUWIE 8,3% 10. PREZENTY i AKCESORIA 9,3% 11. SPORT i TURYSTYKA 6,9% 12. ZDROWIE i URODA 10,5%

4 E-commerce czyli miniprzedsiębiorstwa Jak wynika z badań przeprowadzonych wspólnie przez serwis Internet Standard oraz Sklepy24.pl, zdecydowana większość internetowych sklepów to prawdopodobnie mikroprzedsiębiorstwa, które zatrudniają zazwyczaj jedną lub dwie osoby. Jedynie w 9 % sklepów (czyli w 34 na 375 sklepów, których przedstawiciele udzieli odpowiedzi na to pytanie) przy obsłudze sprzedaży przez internet jest zatrudnionych ponad pięć osób. 2/3 sklepów prowadzi jedna lub dwie osoby. Należy jednak pamiętać, że ponad połowa sklepów internetowych prowadzi także sprzedaż bezpośrednią, a pytanie dotyczyło ilości osób zaangażowanych w sprzedaż przez Internet, zatem nie można wykluczyć, że w pewnej części sklepów obsługiwanych przez 1 lub 2 osoby mamy do czynienia z większym przedsiębiorstwem, którego tylko część jest zaangażowana w prowadzenie sklepu internetowego. Spośród 377 sklepów aż 54,64% czyli 206 prowadzi równolegle sprzedaż tradycyjną. Mniej niż połowa to sklepy, które istnieją wyłącznie wirtualnie. Zapewne w większości przypadków punktem wyjścia był tradycyjny sklep w tak zwanym realu, którego właściciele w poszukiwaniu nowych kanałów dystrybucji zdecydowali się rozszerzyć krąg potencjalnych klientów dzięki możliwościom, jakie daje Internet.

5 ¾ respondentów prowadzi w Internecie tylko jeden sklep, a dwa sklepy internetowe prawie 18% badanych. Więcej niż dwa sklepy internetowe prowadzi 27 firm, które stanowią 7,2% z 376, które udzieliły na to pytanie odpowiedzi. Większość sklepów oferuje tys. produktów, a prawie 32% respondentów ma w swojej ofercie pomiędzy 1 tys. a 10 tys. towarów. Sklepów z bardzo bogatą ofertą ponad 10 tys. produktów jest niecałe 8%. Sklepów które wystawiają na sprzedaż mniej niż 100 różnych produktów jest jedynie 18%.

6 Większy lub mniejszy magazyn dla oferowanych w sklepie artykułów posiada prawie 85% sprzedawców, z tego aż 40% przechowuje wszystkie sprzedawane produkty w magazynie i zapewne w większości przypadków są to te sklepy, które wystawiają towary także w sprzedaży bezpośredniej, podczas gdy elastycznie traktuje tę kwestię 45,5% sklepów, przechowując w magazynie tylko najczęściej kupowane towary. Nieco ponad 15% sklepów zadeklarowało, że nie posiada magazynu. Prawdopodobnie sklepy te realizują zamówienia mniej płynnie niż konkurencja, która opiera się na własnych zasobach magazynowych, jednak jest to z punktu widzenia właściciela sklepu dużo bezpieczniejszy finansowo model. Wśród ankietowanych sklepów internetowych zdecydowanym liderem oferowanych sposobów płatności jest płatność przy odbiorze, dostępna w 91% sklepów. Sporą, prawie 78% popularnością, cieszą się też przelewy na konto, w tym większość jest akceptowana wyłącznie w formie przedpłaty.

7 Staż sklepu Bardzo interesujące są dane o stażu przebadanych sklepów. Warto zaznaczyć, że tylko zarejestrowani do dnia w bazie Sklepy24.pl sprzedawcy otrzymali prośbę o wypełnienie ankiety. Analizując wyniki warto więc pamiętać, że być może mamy do czynienia w tej próbie z nadreprezentacją sklepów o dłuższej historii funkcjonowania niż pół roku. Jedynie 4,24% ankietowanych sklepów działa w sieci krócej niż 6 miesięcy.21,49% sklepów funkcjonuje między 6 a 12 miesięcy. Najczęściej bo w 35,28% przypadków respondenci wskazywali na przedział pomiędzy rokiem a dwoma latami. W badaniu Internet Standard i Sklepy24.pl aż 39% sklepów zadeklarowało, że funkcjonują ponad dwa lata, w tym dłużej niż pięć lat jedynie 6,9%. Warto w tym kontekście przytoczyć wyniki badania z maja 2005 roku, przeprowadzonego przez Gemius SA na zlecenie Money.pl. Udział sklepów o stażu poniżej 6 miesięcy wyniósł wówczas 28,6%.22,2% stanowiły sklepy o stażu pomiędzy 6 a 12 miesięcy, tyle samo o stażu 1 rok 2 lata. Powyżej 5 lat funkcjonowało wówczas 9,5% badanych sklepów. Ze względu na odmienną metodologię badania i inną próbę, trudno miarodajnie porównywać wyniki obydwu badań. Wyniki finansowe Prawie 46% sklepów w ciągu miesiąca sprzedaje towar wart mniej niż 10 tys. zł, co uwzględniając koszty i podatki oznacza, że prawdopodobnie nie jest to dla ich właścicieli jedyne źródło dochodu. Obroty powyżej 200 tys. zł są udziałem zaledwie 27 sklepów, czyli 7,4% z 364, które na to konkretnie pytanie udzieliło odpowiedzi. 31,32% sklepów co miesiąc odnotowuje obrót mieszczący się w przedziale 10. tys. 200 tys. Warto zaznaczyć, że ponad 15% respondentów odpowiedziało na to pytanie nie wiem - prawdopodobnie nie chcieli oni podać wartości miesięcznej sprzedaży. Możliwe jest więc, że większy procent sklepów ma obroty powyżej 10 tys. zł miesięcznie.

8 Badani zostali też poproszeni o porównanie wartości sprzedaży w 2006 roku, do sprzedaży w roku poprzednim. Aż 61,2% odpowiedziało, że tegoroczne obroty będą wyższe od ubiegłorocznych, przy czym sprzedaż była wyższa o ponad 100% dla ponad 16%, dla 13% była wyższa o %. Dla 27% sklepów wzrost wartości sprzedaży zmieścił się w przedziale %. Jedynie dla niecałych 4,4% badanych podmiotów wartość sprzedaży w 2006 roku pogorszyła się w stosunku do wyniku za ubiegły rok, dla prawie 6,3% okazała się podobna. Nieco ponad 28% respondentów nie potrafiło ocenić wartości wzrostu. Dość podobne do omówionych wyników sprzedaży okazały się estymacje zmian dla wyników netto. Dla nieco ponad 57% respondentów zysk netto był wyższy od wyniku netto za 2005 rok. W 21,8% przypadków wzrost zmieścił się w przedziale 1 30%, dla 22,34% był rzędu %.13% sklepów zadeklarowało, że ich zysk był lepszy o ponad 100%. Wynik netto pozostał bez zmian dla 25 sklepów z 367, które udzieliły odpowiedzi.

9 Sposoby na zaistnienie Dla każdego biznesu kluczem do sukcesu jest wiedza klientów o jego istnieniu. Wszystkie przebadane sklepy dbają więc o to, by internauci mogli znaleźć informację o ich ofercie, przy czym aż 84% w tym celu wykorzystuje techniki pozycjonowania w wyszukiwarkach. Drugą najpopularniejszą formą marketingową jest dbanie o obecność w pasażach handlowych i katalogach, co zadeklarowało prawie 70% sklepów. Z różnych form reklam dostępnych w Internecie, w tym linków sponsorowanych, korzysta dość spora, 67% grupa badanych sklepów. Prawdopodobnie ze względu na ograniczenia asortymentowe porównywarek cen oraz nie najniższe koszty ich usług, zaledwie co trzeci sklep korzysta z tej formy dotarcia do klienta. Jest to ważna informacja dla konsumentów, gdyż oznacza, że ograniczanie się tylko do szukania sklepów za pomocą serwisów porównujących ceny znacznie zawęża możliwość dotarcia do szerokiej i tańszej oferty innych sklepów. Chyba niesłusznie niedocenianą na naszym rynku i najmniej popularną formą promocji okazały się programy partnerskie, które według różnych źródeł analizujących światowy rynek e-commerce, przysparzają serwisom średnio aż 10% ogólnej liczby klientów w każdym miesiącu. W komentarzach do tego pytania 10 sklepów z 355 spontanicznie zadeklarowało, że wykorzystuje w celach marketingowych sponsoring, w tym dwa sponsoring imprez plenerowych takich jak koncerty czy imprezy sportowe. Kilka sklepów przyznało, że rozsyła pocztą elektroniczną listy zachęcające do zapoznania się z ofertą, a dwa, że eksponuje ofertę sklepu na Allegro. Chyba najciekawszą odpowiedzią była jednak ta: Zadowolenie klienta owocujące reklamą pantoflową jest najskuteczniejszą i najtańszą formą reklamy dla każdej formy sprzedaży.

10 Zdobyć zaufanie, zbudować markę Zdobycie klienta to połowa sukcesu na pełen składa się zdobycie jego zaufania i lojalność. Zdaniem respondentów wśród czynników, które najbardziej wpływają na wzrost zaufania klientów do sklepu na pierwszym miejscu jest stała i szybka możliwość nawiązania ze sklepem kontaktu. Przedstawiciele sklepów bardzo dużą wagę przykładają też do dobrej ekspozycji towaru, na co wskazało ponad 77% badanych.45% właścicieli i pracowników sklepów uważa, że na wzrost zaufania klientów wpływa również dobre zaprojektowanie sklepu. Badani mieli możliwość wpisania ważnych czynników wpływających na wzrost zaufania klientów do handlu elektronicznego, które nie znalazły się w opcjach odpowiedzi. Spośród powtarzających się uwag warto wymienić: znaną markę oraz posiadanie tradycyjnego sklepu. Te odpowiedzi są zresztą mocno skorelowane wiadomo, że marka znana z handlu tradycyjnego obdarzona będzie sporym kredytem zaufania również w Internecie, jak dzieje się chociażby w przypadku sklepu Komputronik czy Empik.com. Na marginesie tej uwagi warto wspomnieć o odwrotnym zjawisku, kiedy mocna, internetowa marka zaczyna samodzielnie funkcjonować w tradycyjnym handlu. O sukcesie mogą mówić biura podróży Traveplanet.pl czy Wakacje.pl. Coraz lepiej radzi sobie Merlin.pl. Prawdopodobnie w następnych latach takie zjawisko będzie się nasilało, wraz z umacnianiem się internetowych marek. Wśród uwag respondentów znalazły się również takie, które wskazują na wagę komentarzy innych klientów w procesie budowania zaufania do sklepu. Sklep, który ich nie udostępnia z miejsca dostaje minus od potencjalnego klienta. Nieliczni ankietowani zwrócili też uwagę na wpływ pozostawianych komentarzy o sklepie na innych serwisach. 10

11 Stały i szybki kontakt telefoniczny lub internetowy oraz Rzetelny opis i wyraźne zdjęcia towaru to czynniki, które leżą w bezpośredniej strefie wpływu sklepu i łatwo o nie zadbać. Jeśli rzeczywiście konsumentom wystarczałby kontakt oraz porządne opisy towaru, to nie powinno być problemu z brakiem zaufania do tej formy handlu. Na podstawie odpowiedzi na pytanie o trzy czynniki, które najbardziej utrudniają rozwój rynku e-commerce w Polsce, prawdopodobnie taki deficyt jednak istnieje. Jednym ze sposobów na zdobycie zaufania konsumentów do handlu online jest poddanie się audytowi i certyfikacja sklepu, o czym informowano na konferencji E-commerce Trustmarks in Europe zorganizowanej przez Europejskie Centrum Konsumenckie ECC 10 listopada w Kopenhadze i której uczestnikiem była redakcja serwisu Sklepu24.pl reprezentująca znak jakości Trusted Store. Według danych niemieckiej firmy TrustedShops.de niektóre sklepy internetowe uzyskiwały nawet kilkusetprocentowy przyrost obrotów po uzyskaniu znaku jakości. Taki sposób podniesienia poziomu zaufania konsumentów dostrzegło zaledwie 13,5% respondentów. Drugim po braku zaufania najczęściej wymienianym czynnikiem utrudniającym rozwój rynku handlu elektronicznego w Polsce okazały się wysokie koszty wysyłki towaru, na co wskazało ponad 62% badanych. Zdaniem przedstawicieli badanych sklepów, drogi czy ograniczony dostęp do Internetu okazał się trzecim istotnym czynnikiem hamującym rynek e-commerce. Szczególnie w przypadku pytania o czynniki, które najbardziej utrudniają rozwój handlu internetowego w Polsce, warto zwrócić uwagę na opinie osób, które obsługują internetowe sklepy. Co może być zaskoczeniem, zdaniem wielu respondentów problemem dla rynku e-commerce jest sam e-commerce. Otóż wielokrotnie pojawiały się komentarze, z których wynikało, że działania konkurencyjnych sklepów internetowych są głównym zagrożeniem dla konkretnego przedsiębiorcy. Cytujemy kilka uwag do pytania o czynniki, które najbardziej utrudniają rozwój rynku handlu elektronicznego: brak profesjonalizmu wśród polskich przedsiębiorców, psucie rynku, psucie zaufania klientów do ecommerce; nowe sklepy, którym się wydaje, że dumpingowymi cenami zdobędą szybko rynek, zyskają grono wiernych klientów, a sami zostaną milionerami. Mam dwa sklepy w identycznej branży. Klienci potrafią dla 50 groszy różnicy w cenie zdradzić sklep, w którym robili już wielokrotnie zakupy i przenieść się tam gdzie jest taniej...; zbyt dużo sklepów-widm umieszczających masę towarów, których nie mają i nie są potem w stanie sprowadzić dla klienta, albo trwa to tak długo, że klient jest zniechęcony; sklepy zaniżające ceny towarów lub sprzedające towar niewiadomego pochodzenia; nieuczciwa konkurencja szarej strefy, cały czas powszechnie akceptowana również przez zaniechania odpowiednich urzędów i podmiotów prowadzących portale aukcyjne; zbyt duża konkurencja i zbyt niskie marże; drobni ciułacze sprzedający z 2% marżą na Allegro. Jednym z częściej wymienianych przez ankietowanych hamulcowych wzrostu okazała się też niezamożność polskiego społeczeństwa. 11

12 Perspektywy Przyszłość handlu elektronicznego w Polsce, mimo kilku wskazanych przez sklepy przeszkód, wygląda optymistycznie. Jego rozwojowi sprzyjać będzie upowszechnianie dostępu do Internetu, na co wskazało 84% badanych. Fakt, że ceny sklepów internetowych są niższe niż sklepów tradycyjnych, zdaniem 82% respondentów również sprzyjać będzie procesowi pozyskiwania kolejnych klientów. Część badanych sklepów jako trudność w rozwoju handlu w Internecie wskazywała mało elastyczną Pocztę Polską oraz nieudolność firm kurierskich. Na zmiany na tym polu liczy zapewne sporo sklepów, które wskazały, iż konkurencja na rynku usług kurierskich przyśpieszyłaby rozwój ich branży. Zdecydowanym optymizmem napawają odpowiedzi na pytanie o spodziewany stan polskiego rynku e-commerce w najbliższych latach. Dosłownie nikt z ankietowanych nie przewiduje w najbliższych latach recesji. Stagnacji spodziewa się zaledwie 2,25% ankietowanych. Dynamiczny wzrost sprzedaży jest oczekiwany przez ponad 60% badanych, zaś umiarkowanego wzrostu spodziewa się prawie 35% respondentów. W sumie 95% liczy na utrzymanie tendencji wzrostowej sprzedaży. 12

Polski rynek e-commerce 25.04.2010

Polski rynek e-commerce 25.04.2010 Polski rynek e-commerce 25.04.2010 1. Rynek handlu elektronicznego W 2009 roku na zakupy internetowe Polacy wydali 13,43 miliarda złotych. Oznacza to wzrost o 22% w stosunku do roku poprzedniego (w 2008

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Październik 2014

E - c o m m e r c e T r a c k. Październik 2014 W y n i k i t r a k c i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Październik 2014 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w październiku 2014 względem poprzedniego miesiąca Wzrósł odsetek osób szukających

Bardziej szczegółowo

e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką 2011 badanie Shoper

e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką 2011 badanie Shoper Raport z badania przeprowadzonego przez Shoper e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką Edycja II Shoper - lider wśród dostawców oprogramowania sklepów internetowych, zrealizował badanie mające na celu poznanie

Bardziej szczegółowo

Wyniki trakingu. E-commerce Track. Wrzesień 2014

Wyniki trakingu. E-commerce Track. Wrzesień 2014 Wyniki trakingu E-commerce Track Wrzesień 2014 E-commerce Najważniejsze zmiany we wrześniu 2014 względem poprzedniego miesiąca Wzrósł odsetek osób korzystających z usług mniejszych kurierów przy zakupach

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Maj 2014

E - c o m m e r c e T r a c k. Maj 2014 W y n i k i t r a k i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Maj 2014 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w maju 2014 Wzrósł odsetek wyszukiwań informacji o produktach zdrowotnych 37% (+5 p.p.) Wzrósł

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Grudzień 2013

E - c o m m e r c e T r a c k. Grudzień 2013 W y n i k i t r a k i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Grudzień 2013 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w grudniu 2013 W grudniu 2013 wzrosła sprzedaż artykułów dziecięcych poprzez Internet 12%

Bardziej szczegółowo

Efekt ROPO Jak obecność online wpływa na wzrost sprzedaży offline Wyniki badania marketingowego. Patronat branżowy

Efekt ROPO Jak obecność online wpływa na wzrost sprzedaży offline Wyniki badania marketingowego. Patronat branżowy Efekt ROPO Jak obecność online wpływa na wzrost sprzedaży offline Wyniki badania marketingowego Patronat branżowy Efekt ROPO Efekt ROPO (ang. Research Online Purchase Offline) polega na realizowaniu przez

Bardziej szczegółowo

HANDEL PRZEZ INTERNET. Szkolenie wprowadzające w tematykę zakupów w sieci

HANDEL PRZEZ INTERNET. Szkolenie wprowadzające w tematykę zakupów w sieci HANDEL PRZEZ INTERNET Szkolenie wprowadzające w tematykę zakupów w sieci Definicja Handel elektroniczny (e-commerce) to sprzedaż prowadzona za pośrednictwem sieci WWW. Dane dla Polski W 2009 Polacy wydali

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k 11.2013-04.2014

E - c o m m e r c e T r a c k 11.2013-04.2014 W y n i k i t r a k i n g u E - c o m m e r c e T r a c k 11.2013-04.2014 O s t a t n i e p ó ł r o k u w e - c o m m e r c e Jak wyglądało ostatnie pół roku w e-commerce? Co internauci najczęściej kupowali

Bardziej szczegółowo

Polscy konsumenci a pochodzenie produktów. Raport z badań stowarzyszenia PEMI. Warszawa 2013.

Polscy konsumenci a pochodzenie produktów. Raport z badań stowarzyszenia PEMI. Warszawa 2013. Polscy konsumenci a pochodzenie produktów.. Spis treści Wstęp 3 1. Jak często sprawdzacie Państwo skład produktu na etykiecie? 4 2. Jak często sprawdzacie Państwo informację o kraju wytworzenia produktu

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Styczeń 2014

E - c o m m e r c e T r a c k. Styczeń 2014 W y n i k i t r a k i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Styczeń 2014 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w styczniu 2013 Popularność sklepu Tablica.pl wzrosła w styczniu 2014 r. 30% (+9%) Wzrosła

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Luty 2014

E - c o m m e r c e T r a c k. Luty 2014 W y n i k i t r a c k i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Luty 2014 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w lutym 2014 Wzrosła sprzedaż ubrań w lutym tego roku 31% (+7%) Zwiększyła się liczba osób

Bardziej szczegółowo

Niniejszy materiał stanowi fragment raportu i został udostępniony wybranej grupie odbiorców wyłącznie w celach demonstracyjnych.

Niniejszy materiał stanowi fragment raportu i został udostępniony wybranej grupie odbiorców wyłącznie w celach demonstracyjnych. E-commerce w Polsce Niniejszy materiał stanowi fragment raportu i został udostępniony wybranej grupie odbiorców wyłącznie w celach demonstracyjnych. Zabrania się publikacji i dalszego udostępniania jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

Raport Badanie e-sklepów Sopot, kwiecień 2016

Raport Badanie e-sklepów Sopot, kwiecień 2016 Raport Sopot, kwiecień 2016 Spis treści 2 informacje o badaniu 3 podsumowanie najważniejszych wyników 5 charakterystyka badanych firm 7 wybór i prowadzenie e-sklepu 13 marketing 24 szczegółowe informacje

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Marketing internetowy Dr Leszek Gracz Uniwersytet Szczeciński 25 marca 2015 r. EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY WWW.UNIWERSYTET-DZIECIECY.PL O czym dzisiaj będziemy mówić

Bardziej szczegółowo

Badania Shoper: e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką

Badania Shoper: e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką 1 e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką Raport z badań Shoper Dostawca platformy handlu elektronicznego, Shoper, zrealizował badania mające na celu poznanie opinii i nastrojów właścicieli sklepów on-line

Bardziej szczegółowo

E-handel i E-sklep. Jak wdroŝyć i wykorzystać w swoim Ŝyciu i pracy.

E-handel i E-sklep. Jak wdroŝyć i wykorzystać w swoim Ŝyciu i pracy. E-handel i E-sklep Jak wdroŝyć i wykorzystać w swoim Ŝyciu i pracy. Piotr Krośniak Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju UNDP Piotr.krosniak@undp.org Plan warsztatu Handel elektroniczny co to jest,

Bardziej szczegółowo

Whitepaper BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI - KLUCZ DO ZROZUMIENIA ZACHOWAŃ E-KLIENTA

Whitepaper BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI - KLUCZ DO ZROZUMIENIA ZACHOWAŃ E-KLIENTA Whitepaper 26.08.2016 BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI - KLUCZ DO ZROZUMIENIA ZACHOWAŃ E-KLIENTA Płatności internetowe zdają się być naturalnym sposobem finalizowania transakcji w e-sklepach. Odbierane na ogół

Bardziej szczegółowo

Grupa Nokaut rusza oferta publiczna

Grupa Nokaut rusza oferta publiczna Warszawa, 29 listopada 2011 rusza oferta publiczna Akwizycja Skąpiec.pl i Opineo.pl S.A. czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen opublikowała dziś prospekt emisyjny

Bardziej szczegółowo

Comarch ERP e-sklep. Skuteczna sprzedaż w Internecie

Comarch ERP e-sklep. Skuteczna sprzedaż w Internecie Comarch ERP e-sklep Skuteczna sprzedaż w Internecie www.icomarch24.pl www.comarch.pl Zarabiaj wraz z rynkiem e-commerce Handel elektroniczny jest prężnie rozwijającym się kanałem sprzedaży i dystrybucji,

Bardziej szczegółowo

RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010. ul. Wołoska 7, budynek Mars, klatka D, II piętro 02-675 Warszawa, tel. (0 22) 874 41 00, fax (0 22) 874 41 01

RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010. ul. Wołoska 7, budynek Mars, klatka D, II piętro 02-675 Warszawa, tel. (0 22) 874 41 00, fax (0 22) 874 41 01 1 1 RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010 2 2 O raporcie Raport prezentuje kondycję rynku internetowego w Polsce w minionym roku 2009. Wzbogacony o dodatkowe analizy i komentarze, łączy rezultaty i jest wyborem

Bardziej szczegółowo

Blisko 60% ankietowanych właścicieli planuje w tym roku przygotować specjalne oferty świąteczne dla klientów.

Blisko 60% ankietowanych właścicieli planuje w tym roku przygotować specjalne oferty świąteczne dla klientów. Raport z badania przeprowadzonego wśród właścicieli sklepów internetowych e-commerce pod szczęśliwą gwiazdką Edycja III Informacje o badaniu: Badanie zostało przeprowadzone w dniach 08.11.2012-27.11.2012

Bardziej szczegółowo

Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony, że są niewielkie szanse na sukces?

Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony, że są niewielkie szanse na sukces? Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony, że są niewielkie szanse na sukces? Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony,

Bardziej szczegółowo

Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych. Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut

Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych. Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut Warszawa, 8 grudnia 2011 Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Podstawowe informacje na temat pozycjonowania Według badań Search Engine Watch 81% internautów

Bardziej szczegółowo

Lipiec 2010 r. www.emf-group.eu 1

Lipiec 2010 r. www.emf-group.eu 1 Empik. com i Merlin. pl - połączenie Lipiec 2010 r. www.emf-group.eu 1 ZastrzeŜenie prawne Niniejsza prezentacja nie stanowi reklamy, ani nie jest częścią jakiejkolwiek oferty, zaproszenia lub zachęty

Bardziej szczegółowo

Paweł Preneta, Kierownik Projektów Mobile & e-commerce w biznesie 26 IX 2013. Co sprawia, że Twój sklep zarabia? Skuteczny e-commerce

Paweł Preneta, Kierownik Projektów Mobile & e-commerce w biznesie 26 IX 2013. Co sprawia, że Twój sklep zarabia? Skuteczny e-commerce Paweł Preneta, Kierownik Projektów Mobile & e-commerce w biznesie 26 IX 2013 Co sprawia, że Twój sklep zarabia? Skuteczny e-commerce Handel w internecie to świetny biznes mówili Najłatwiej zarobione pieniądze

Bardziej szczegółowo

Struktura sprzedaży na Allegro.pl

Struktura sprzedaży na Allegro.pl Raport: Struktura sprzedaży na Allegro.pl Wstęp: Ten krótki raport prezentuje zestaw interesujących faktów i danych na temat sprzedaży w ramach serwisu Allegro. Wartość sprzedaży na Allegro w ciągu całego

Bardziej szczegółowo

KONTAKT DOTRZYJ DO WŁAŚCICIELI I PRACOWNIKÓW MAŁYCH FIRM Z BRANŻY E-COMMERCE. OSÓB POWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W INTERNECIE.

KONTAKT DOTRZYJ DO WŁAŚCICIELI I PRACOWNIKÓW MAŁYCH FIRM Z BRANŻY E-COMMERCE. OSÓB POWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W INTERNECIE. DOTRZYJ DO WŁAŚCICIELI I PRACOWNIKÓW MAŁYCH FIRM Z BRANŻY E-COMMERCE. OSÓB POWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W INTERNECIE. Odbiorcy znajdą w piśmie informacje o usługach i technologiach niezbędnych w

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Na czym polega marketing w internecie? dr Marcin Szplit Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach 24 paździenika 2012 r. Marketing: proces wymiany dóbr i wartości w celu

Bardziej szczegółowo

BRAND TRACKER. Przykładowe wyniki badania wizerunku marki sieci sklepów obuwniczych. Inquiry sp. z o.o.

BRAND TRACKER. Przykładowe wyniki badania wizerunku marki sieci sklepów obuwniczych. Inquiry sp. z o.o. BRAND TRACKER Przykładowe wyniki badania wizerunku marki sieci sklepów obuwniczych Inquiry sp. z o.o. O INQUIRY Od ponad 10 lat prowadzimy badania konsumenckie dla sieci detalicznych i centrów handlowych.

Bardziej szczegółowo

Raport ecommerce 2012

Raport ecommerce 2012 Raport ecommerce Data wydania: 28.09. Termin na materiały: 21.09. Czytelnikami raportu ecommerce są osoby: prowadzące sklepy internetowe lub inną działalność e-commerce, uruchamiające kanał sprzedaży internetowej,

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Celem stworzenia dokumentu było, przedstawienie danych o rynku internetowym w Polsce firmom branży odzieżowej. Zagadnienia: Rynek internetowy w Polsce Co robimy,

Bardziej szczegółowo

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes biznes www.pigulkiwiedzy.tv 9. Przelew bankowy Zalety: 3. 4. Wpłaty przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy sklepu. Za przyjmowanie wpłat nie są pobierane opłaty od właściciela sklepu. Wpłata

Bardziej szczegółowo

Handel. internetowy. w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014. Data wydania: III kwartał 2012

Handel. internetowy. w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014. Data wydania: III kwartał 2012 Handel internetowy w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014 Data wydania: III kwartał 2012 Języki raportu: polski, angielski Słowo od autora Handel internetowy w Polsce ma coraz

Bardziej szczegółowo

Usługi finansowe. Raport z badania ilościowego przeprowadzonego w Internecie. 7-25 października 2004

Usługi finansowe. Raport z badania ilościowego przeprowadzonego w Internecie. 7-25 października 2004 Usługi finansowe Raport z badania ilościowego przeprowadzonego w Internecie 7-25 października 2004 Spis treści Podsumowanie... 3 O badaniu... 6 Znajomość dostępnych w Internecie usług finansowych. Źródła

Bardziej szczegółowo

Marketing sieciowy łączy więc w sobie niezależność i współpracę, sprzedaż bezpośrednią z budowaniem relacji pośrednich, reprezentuje sprzedaż

Marketing sieciowy łączy więc w sobie niezależność i współpracę, sprzedaż bezpośrednią z budowaniem relacji pośrednich, reprezentuje sprzedaż Marketing sieciowy Marketing sieciowy zwany również marketingiem wielopoziomowym jest formą dystrybucji towarów i usług, która nie korzysta z tradycyjnych miejsc zakupu i powszechnej reklamy. Dystrybucja

Bardziej szczegółowo

KIM JESTEŚMY? Serwis KurJerzy.pl został uruchomiony na początku 2010 roku jako alternatywa dla kosztownych usług kurierskich w Polsce.

KIM JESTEŚMY? Serwis KurJerzy.pl został uruchomiony na początku 2010 roku jako alternatywa dla kosztownych usług kurierskich w Polsce. KIM JESTEŚMY? Serwis KurJerzy.pl został uruchomiony na początku 2010 roku jako alternatywa dla kosztownych usług kurierskich w Polsce. Firma działa jako pośrednik między Klientami a firmami kurierskimi

Bardziej szczegółowo

PMR: Prawie 70% młodych ludzi robi zakupy w sieci

PMR: Prawie 70% młodych ludzi robi zakupy w sieci Grudzień 2012 Autorzy: Zofia Bednarowska, Beata Jędruszek PMR: Prawie 70% młodych ludzi robi zakupy w sieci Polacy coraz chętniej kupują w sieci. W badaniu PMR zrealizowanym w kwietniu 2012 r. 42% badanych

Bardziej szczegółowo

Europejski standard dla profesjonalnego sklepu internetowego. Rozwiązania w zakresie budowy zaufania w branży e-commerce

Europejski standard dla profesjonalnego sklepu internetowego. Rozwiązania w zakresie budowy zaufania w branży e-commerce Europejski standard dla profesjonalnego sklepu internetowego Rozwiązania w zakresie budowy zaufania w branży e-commerce Dołącz do grona ponad 17 000 profesjonalnych sprzedawców internetowych! Twoje logo

Bardziej szczegółowo

Portale internetowe o zakupach w Białymstoku w wersji polskiej i rosyjskiej

Portale internetowe o zakupach w Białymstoku w wersji polskiej i rosyjskiej Portale internetowe o zakupach w Białymstoku w wersji polskiej i rosyjskiej Co nas wyróżnia Własne, ekskluzywne treści" Dotarcie do wyselekcjonowanej grupy celowej" Nowoczesne formy komunikacji (content

Bardziej szczegółowo

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie to wszelkie działania mające na celu podniesienie pozycji strony internetowej, na określone słowa kluczowe, w wyszukiwarce Google. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

Case study. Divante zwiększa sprzedaż w sklepie marki Caterina

Case study. Divante zwiększa sprzedaż w sklepie marki Caterina Case study Divante zwiększa sprzedaż w sklepie marki Caterina O kliencie Caterina to znana marka odzieżowa typu premium, posiadająca swoje sklepy stacjonarne w ponad 20 miastach w Polsce. Istnieje na rynku

Bardziej szczegółowo

Polacy kupują w internecie. Tesco i Alma najbardziej rozpoznawalne

Polacy kupują w internecie. Tesco i Alma najbardziej rozpoznawalne Polacy kupują w internecie. Tesco i Alma najbardziej rozpoznawalne data aktualizacji: 2016.07.08 Niemal połowa polskich internautów robi zakupy online, przy czym prawie co czwarty z nich decyduje się na

Bardziej szczegółowo

Zbuduj sprzedaż w internecie. Magda Nojszewska

Zbuduj sprzedaż w internecie. Magda Nojszewska Zbuduj sprzedaż w internecie Magda Nojszewska 12 / 16 1. Rynek e-commerce w Polsce Rynek e-commerce w Polsce: Czym jest e-commerce? Handel elektroniczny według Głównego Urzędu Statystycznego e-handel (e-commerce)

Bardziej szczegółowo

Logotyp webowy (72 dpi)

Logotyp webowy (72 dpi) Uproszczony Rachunek Zysków i Strat dla sklepu internetowego Łukasz Plutecki, CEO - Agencja Interaktywna NetArch PoniewaŜ wielokrotnie spotykam się z pytaniem w jaki sposób sporządzić uproszczony biznesplan

Bardziej szczegółowo

Raport krajowy dla Polski

Raport krajowy dla Polski Raport krajowy dla Polski 1. Klienci 1.1. Świadomość e-commerce (opisz wnioski z: Badań i wywiadów związanych z rozumieniem podstawowych koncepcji e-commerce, i źródeł informacji o e-commerce Bazując na

Bardziej szczegółowo

Etap rozwoju. Geografia

Etap rozwoju. Geografia 2 Sektor Etap rozwoju Wartość inwestycji e-commerce technologie i usługi mobilne media cyfrowe finansowanie wzrostu i ekspansji 1,5-5 mln EUR Geografia Polska i inne kraje CEE 3 Spółki portfelowe MCI.Techventures

Bardziej szczegółowo

Akcjonariusze TIM S.A.

Akcjonariusze TIM S.A. Wrocław, 20.03.2015 r. Krzysztof Folta Prezes Zarządu TIM S.A. Akcjonariusze TIM S.A. Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać Państwu jednostkowy Raport Roczny TIM SA oraz skonsolidowany Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6 - Brief Komercjalizacyjny planowanego przedsięwzięcia typu spin off ... ... ... Rynek

Załącznik nr 6 - Brief Komercjalizacyjny planowanego przedsięwzięcia typu spin off ... ... ... Rynek Załącznik nr 6 - Brief Komercjalizacyjny planowanego przedsięwzięcia typu spin off Numer projektu*: Tytuł planowanego przedsięwzięcia:......... Rynek Jaka jest aktualna sytuacja branży? (w miarę możliwości

Bardziej szczegółowo

Raport z badania przeprowadzonego wśród właścicieli sklepów internetowych e commerce pod szczęśliwą gwiazdką Edycja IV

Raport z badania przeprowadzonego wśród właścicieli sklepów internetowych e commerce pod szczęśliwą gwiazdką Edycja IV Raport z badania przeprowadzonego wśród właścicieli sklepów internetowych e commerce pod szczęśliwą gwiazdką Edycja IV Informacje o badaniu: Badanie zostało przeprowadzone w dniach 06.11.2013 20.11.2013

Bardziej szczegółowo

Czy na Polaków rzeczywiście działają promocje w sklepach?

Czy na Polaków rzeczywiście działają promocje w sklepach? Czy na Polaków rzeczywiście działają promocje w sklepach? data aktualizacji: 2017.02.15 Blisko jedna trzecia polskich konsumentów cyfrowych skorzystała z promocyjnych ofert dostępnych w różnych kanałach

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA INWESTORSKA

PREZENTACJA INWESTORSKA PREZENTACJA INWESTORSKA BIKERSHOP FINANSE S.A. LISTOPAD 2016 R. 1 BIKERSHOP - PODSTAWOWE INFORMACJE Znaczący polski dystrybutor sprzętu sportowego produkowanego przez producentów rowerowych, narciarskich,

Bardziej szczegółowo

mnożą korzyści! Propozycja współpracy sprzedaży ratalnej dla Twojego sklepu internetowego

mnożą korzyści! Propozycja współpracy sprzedaży ratalnej dla Twojego sklepu internetowego mnożą korzyści! Propozycja współpracy sprzedaży ratalnej dla Twojego sklepu internetowego Siła Santander Consumer Banku lider w sprzedaży ratalnej współpracujący z 17 000 punktów sprzedaży, w tym ze sklepami

Bardziej szczegółowo

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji Portal SKLEPYTUTAJ to potężna platforma handlowa zapewniająca perfekcyjną komunikację między użytkownikami. Będąc w SKLEPYTUTAJ masz szansę na stały wzrost liczby klientów. Nasza firma oferuje szereg korzyści

Bardziej szczegółowo

Rola internetu w zakupach artykułów spożywczych

Rola internetu w zakupach artykułów spożywczych Warszawa, 14 września 2010 r. Informacja prasowa IAB Polska Rola internetu w zakupach artykułów spożywczych Wyniki badania przeprowadzonego dla IAB przez PBI wskazują, że internauci aktywnie interesują

Bardziej szczegółowo

Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów?

Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów? Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów? Jak wiadomo, udane zakupy często zależą od dobrego doradztwa. Tak uważają nie tylko klienci w centrach handlowych,

Bardziej szczegółowo

Charakterystyka biur podróży w Polsce agenci turystyczni

Charakterystyka biur podróży w Polsce agenci turystyczni Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Katedra Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną Dr Izabela Michalska-Dudek PODMIOTY PODAŻY W TURYSTYCE I Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, marzec 2011 r. Dane rejestrowe spółki Power Price S.A. ul. Rosy Bailly 36 01-494 Warszawa tel./fax (22) 25 01 700 www.powerprice.pl e-mail: biuro@powerprice.pl

Bardziej szczegółowo

Komentarz do wyników polskiej wersji badania Blanchard Corporate Issues 2011

Komentarz do wyników polskiej wersji badania Blanchard Corporate Issues 2011 Komentarz do wyników polskiej wersji badania Warszawa, maj 2011 r. 1.Wprowadzenie Badanie zostało zrealizowane metodą ankiety elektronicznej między 14 grudnia 2010 a 16 stycznia 2011. Polska wersja badania,

Bardziej szczegółowo

e-izba IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ www.ecommercepolska.pl www.ecommercepolska.pl Poradniki e-commerce Polska OFERTA ZAKUPU REKLAM

e-izba IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ www.ecommercepolska.pl www.ecommercepolska.pl Poradniki e-commerce Polska OFERTA ZAKUPU REKLAM e-izba IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ www.ecommercepolska.pl www.ecommercepolska.pl Poradniki e-commerce Polska OFERTA ZAKUPU REKLAM e-izba - IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ 2013 Fundacja Rozwoju Gospodarki

Bardziej szczegółowo

Liczy się tu i teraz!

Liczy się tu i teraz! Liczy się tu i teraz! 1. Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. 2. Wszyscy chcemy żyć lepiej tzn. mieć więcej wolnego czasu i więcej pieniędzy. 3. Co powoduje, że nasz pomysł jest lepszy niż? a) brak

Bardziej szczegółowo

Raport E-commerce 2012

Raport E-commerce 2012 Raport E-commerce 2012 Rynek w Polsce Opracowanie: Wprowadzenie do e-commerce Pełne możliwości Internetu w handlu zaczęto wykorzystywać w 1994 roku. Wtedy też powstały pierwsze typowe sklepy internetowe,

Bardziej szczegółowo

Biznes elektroniczny - co to takiego?

Biznes elektroniczny - co to takiego? Andrzej Kurek Biznes elektroniczny - co to takiego? Handel elektroniczny zazwyczaj jest dzielony na trzy podstawowe sektory : Sektor I - business-to-business (firma-firma) - twierdzi się ogólnie, Ŝe jest

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, styczeń 2011 r. Profil działalności Power Price Podstawowym przedmiotem działalności spółki Power Price S.A. jest obsługa platformy e-commerce przeznaczonej

Bardziej szczegółowo

Raport z badań na temat: Zachowanie klienta podczas zakupu kawy

Raport z badań na temat: Zachowanie klienta podczas zakupu kawy Raport z badań na temat: Zachowanie klienta podczas zakupu kawy Elżbieta Stupak Karolina Orzeł Aneta Mazurek Kamila Mołdoch Spis treści 1. Metodologia... 3 1.1.Cel badania... 3 1.2. Zakres przedmiotowy...

Bardziej szczegółowo

Alarm Kent Aura Obuwie Eltkom Firma Gorkan Firma Styrodek Gmina Kęty Meble Pierkiel Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI Telewizja Kęty

Alarm Kent Aura Obuwie Eltkom Firma Gorkan Firma Styrodek Gmina Kęty Meble Pierkiel Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI Telewizja Kęty Firma HUGO Paweł Wojewodzic istnieje na rynku usług od 2011 roku, od tego czasu zdołaliśmy wybudować markę kojarzoną z solidnością i profesjonalizmem. Nasi klienci to przede wszystkim małe i średnie firmy,

Bardziej szczegółowo

Kluczowy fragment Rozdziału 2 Koncepcja przedsięwziecia z książki Biznesplan w 10 krokach. Konkurenci. Geneza przedsięwzięcia. Kluczowe dane finansowe

Kluczowy fragment Rozdziału 2 Koncepcja przedsięwziecia z książki Biznesplan w 10 krokach. Konkurenci. Geneza przedsięwzięcia. Kluczowe dane finansowe Koncepcja to zbiór założeń, które będą stanowić podstawę sporządzenia biznesplanu. Powinny one dotyczyć genezy pomysłu, oceny pojemności potencjalnych rynków zbytu wraz z identyfikacją potencjalnych konkurentów,

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu retall.com.pl

Regulamin sklepu retall.com.pl Regulamin sklepu retall.com.pl Retall.com.pl jest sklepem internetowym prowadzonym w domenie retall.com.pl, prowadzonym przez firmę APN Promise S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Krynicznej 2, która

Bardziej szczegółowo

Cube Group. Reklama offline jako wstęp do poszukiwań online

Cube Group. Reklama offline jako wstęp do poszukiwań online Cube Group Reklama offline jako wstęp do poszukiwań online Resume Sytuacja Badawcza: Widziałeś ciekawą reklamę w telewizji, prasie, outdoorze lub słyszałeś w radiu. Przedstawiona w niej oferta zaciekawiła

Bardziej szczegółowo

Szanse i zagrożenia dla wtórnego rynku domen w Polsce

Szanse i zagrożenia dla wtórnego rynku domen w Polsce Szanse i zagrożenia dla wtórnego rynku domen w Polsce Michał Pleban AfterMarket.pl Stan rynku wtórnego domen w Polsce W jakiej kondycji jest obecnie wtórny rynek domen? Czy kryzys finansowy miał wpływ

Bardziej szczegółowo

Internetowe modele biznesowe. dr Mirosław Moroz

Internetowe modele biznesowe. dr Mirosław Moroz Internetowe modele biznesowe dr Mirosław Moroz Zagadnienia A. Co to jest model biznesowy B. Tradycyjne modele biznesowe C. Internetowe modele biznesowe Co to jest model biznesowy Model biznesowy określa

Bardziej szczegółowo

Bariery rozwoju sektora MSP

Bariery rozwoju sektora MSP 1 Wrocław, grudzień 2008 2 Co czwarty właściciel firmy już czuje się dotknięty przez kryzys, kolejne 40 procent przedsiębiorców liczy się z jego konsekwencjami. Dla sektora MSP największy problem to dziś

Bardziej szczegółowo

POSTAWY INTERNAUTÓW WOBEC REKLAM INTERNETOWYCH

POSTAWY INTERNAUTÓW WOBEC REKLAM INTERNETOWYCH POSTAWY INTERNAUTÓW WOBEC REKLAM INTERNETOWYCH gemiusadhoc Polska 2006 SPIS TREŚCI Metodologia badania... Ogólne podsumowanie (executive summary)... Podsumowanie wyników...... Ogólne postawy wobec reklam

Bardziej szczegółowo

FREE ARTICLE. www.research-pmr.com. Kosmetyk produkt pierwszej potrzeby jak produkty spożywcze. Autor: Monika Grzywa

FREE ARTICLE. www.research-pmr.com. Kosmetyk produkt pierwszej potrzeby jak produkty spożywcze. Autor: Monika Grzywa FREE ARTICLE Kosmetyk produkt pierwszej potrzeby jak produkty spożywcze Autor: Monika Grzywa Czerwiec 2012 Kosmetyki stały się produktami nie tyle luksusowymi, co raczej pierwszej potrzeby, tak jak produkty

Bardziej szczegółowo

Polska branża motoryzacyjna w II połowie 2012 roku bieżąca kondycja i przewidywania na przyszłość

Polska branża motoryzacyjna w II połowie 2012 roku bieżąca kondycja i przewidywania na przyszłość Polska branża motoryzacyjna w II połowie 2012 roku bieżąca kondycja i przewidywania na przyszłość Branża motoryzacyjna to jeden z największych i najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki.

Bardziej szczegółowo

RAPORT: KUPUJĘ W INTERNECIE 2014. e-izba - IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ 1

RAPORT: KUPUJĘ W INTERNECIE 2014. e-izba - IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ 1 RAPORT: KUPUJĘ W INTERNECIE 2014 e-izba - IZBA GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ 1 Internauci w Polsce 21,6 mln internautów (64% populacji) 17 mln (78% internautów) odwiedza serwisy ecommerce 12,7 mln (59% internautów)

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing // Search Engine Marketing Commerce PRO to autorskie rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

1 SKŁADANIE ZAMÓWIENIA.

1 SKŁADANIE ZAMÓWIENIA. REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO 1 SKŁADANIE ZAMÓWIENIA. 1. Sprzedawca - Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internetowej. 2. Zamówienia przyjmowane są za pomocą serwisu: strefamilitarna.com,

Bardziej szczegółowo

Jak założyć dochodowy sklep internetowy?

Jak założyć dochodowy sklep internetowy? Jak założyć dochodowy sklep internetowy? Autor: Wojciech Kyciak, Karol Przeliorz 21.06.2007. Portal finansowy IPO.pl Internet zmienił oblicze działalności handlowej. Sklepy internetowe, tańsze w utrzymaniu

Bardziej szczegółowo

Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? M e n C o d e. p l

Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? M e n C o d e. p l Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? M e n C o d e. p l Spis treści 1 Wprowadzenie... 3 2 Wnioski z badania... 4 3 Źródła wiedzy o modzie... 6 3.1 Źródła wiedzy o modzie... 7 3.2 Portale o modzie męskiej

Bardziej szczegółowo

Magda Puchała Marcin Sugak Jerzy Zimowski. e-marketing / marketing elektroniczny /

Magda Puchała Marcin Sugak Jerzy Zimowski. e-marketing / marketing elektroniczny / Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych emarketing e-marketing / marketing elektroniczny / Wykorzystywanie Internetu w celu promocji produktów lub usług firmy; marketing on-line. e-marketing

Bardziej szczegółowo

E-handel rośnie w siłę

E-handel rośnie w siłę Gdynia, 2 sierpnia 2012 roku E-handel rośnie w siłę Mieszkańcy Mazowsza są najbardziej aktywni. Dom i ogród oraz AGD to najpopularniejsze kategorie produktowe, a najczęściej szukany przedmiot to smartfon

Bardziej szczegółowo

Budowanie marki salonu beauty

Budowanie marki salonu beauty Budowanie marki salonu beauty Czym jest marka? Klient dokonując zakupu danej usługi czy produktu, kupuje przede wszystkim zadowolenie wynikające ze swojego zakupu. Zatem marka jest wartością, która przekłada

Bardziej szczegółowo

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Żyjemy w czasach, w których konsument odruchowo sięga po telefon, kiedy czegoś chce albo potrzebuje. opublikowany kwiecień 2015 Chce

Bardziej szczegółowo

Biuro Karier i Monitorowania Losów Absolwentów SGGW w Warszawie. Badanie losów absolwentów. Warszawa, 2013

Biuro Karier i Monitorowania Losów Absolwentów SGGW w Warszawie. Badanie losów absolwentów. Warszawa, 2013 Biuro Karier i Monitorowania Losów Absolwentów SGGW w Warszawie Badanie losów absolwentów Warszawa, Cel badania Charakterystyka społeczno-demograficzna absolwentów Aktualny status zawodowy absolwentów

Bardziej szczegółowo

Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą przyszłość ZAPYTANIE OFERTOWE. (usługi marketingowe)

Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą przyszłość ZAPYTANIE OFERTOWE. (usługi marketingowe) 02.10.2014r. Nr zapytania ofertowego: 2/POIG 8.1/2014 ZAPYTANIE OFERTOWE (usługi marketingowe) Zwracamy się z prośbą o zaprezentowanie oferty handlowej na planowany zakup usług marketingowych w ramach

Bardziej szczegółowo

Dlaczego Polacy wolą gotówkę od elektronicznych pieniędzy?

Dlaczego Polacy wolą gotówkę od elektronicznych pieniędzy? Kwiecień 2013 Zofia Bednarowska, Wioleta Pułkośnik Dlaczego Polacy wolą gotówkę od elektronicznych pieniędzy? Jak wynika z badania PMR, 74% Polaków najczęściej płaci za zakupy gotówką. Deklaracje dotyczące

Bardziej szczegółowo

Prezentacja wyników wyszukiwania preferencje internautów i opinie klientów

Prezentacja wyników wyszukiwania preferencje internautów i opinie klientów Prezentacja wyników wyszukiwania preferencje internautów i opinie klientów Case study gemiusadhoc luty 2006 Spis treści Cel i metodologia badania... Wyniki wyszukiwania linki sponsorowane... Wyniki wyszukiwania...

Bardziej szczegółowo

Akademia Młodego Ekonomisty

Akademia Młodego Ekonomisty Trendy w e-biznesie dr Marcin Szplit Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach 21 listopada 2012 r. E-biznes: biznes elektroniczny definiowany jako rodzaj działalności opierającej się na rozwiązaniach

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce 2015 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2015-2020

Handel internetowy w Polsce 2015 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2015-2020 2 Język: polski, angielski Data publikacji: wrzesień 2015 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jakie zmiany czekają rynek e-commerce w Polsce w 2020 roku? Jakie decyzje zakupowe podejmują Polacy?

Bardziej szczegółowo

Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl

Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl Szanowni Państwo, Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym

Bardziej szczegółowo

Gdzie pracują kosmetolodzy wyniki badań losów

Gdzie pracują kosmetolodzy wyniki badań losów 1 z 6 2011-01-15 22:00 Gdzie pracują kosmetolodzy wyniki badań losów absolwentów PONIEDZIAŁEK, 10 STYCZNIA 2011 01:30 Wielu studentów zastanawia się czy decyzja o rozpoczęciu nauki na kierunku kosmetologia

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu. Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24

Dokumentacja Użytkownika Systemu. Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24 Dokumentacja Użytkownika Systemu Integracja z Okazje.info, Skąpiec, Sklepy24 Wersja 2016 Spis treści 1 INTEGRACJA... 3 2 REJESTRACJA... 4 2.1 OKAZJE.INFO... 4 2.2 SKĄPIEC... 4 2.3 SKLEPY24.PL... 4 3 KONFIGURACJA...

Bardziej szczegółowo

Badanie rynku franczyzowego w Polsce w roku 2006

Badanie rynku franczyzowego w Polsce w roku 2006 Badanie rynku franczyzowego w Polsce w roku 2006 Autor: www.franczyzawpolsce.pl 04.12.2007. Portal finansowy IPO.pl I. Wstęp Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych zakończyła badanie rynku systemów sieciowych

Bardziej szczegółowo

Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny

Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny Krzysztof Dobosz Handel elektroniczny Notka biograficzna Dr inż. Krzysztof Dobosz pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Zamiejscowym Informatyki Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych

Bardziej szczegółowo

Coraz więcej firm ma problem z niedoborem odpowiednich kandydatów do pracy

Coraz więcej firm ma problem z niedoborem odpowiednich kandydatów do pracy Coraz więcej firm ma problem z niedoborem odpowiednich kandydatów do pracy data aktualizacji: 2017.01.05 Zdecydowana większość firm planuje wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku, rozbudować swoje struktury

Bardziej szczegółowo

PizzaPolska.pl. Zaproszenie do współpracy. Państwa serwis dostawczy w Internecie. Wyszukaj Delektuj się Oceń

PizzaPolska.pl. Zaproszenie do współpracy. Państwa serwis dostawczy w Internecie. Wyszukaj Delektuj się Oceń PizzaPolska.pl Zaproszenie do współpracy Wyszukaj Delektuj się Oceń Państwa serwis dostawczy w Internecie PizzaPolska jest... PizzaPolska.pl jest specjalistycznym portalem internetowym, skupiającym restauracje,

Bardziej szczegółowo