KU AZS WAT Warszawa sekcja Orientacji Sportowej. Mistrzostwa Polski w Sztafetowym Sprinterskim Biegu na Orientację

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KU AZS WAT Warszawa sekcja Orientacji Sportowej. Mistrzostwa Polski w Sztafetowym Sprinterskim Biegu na Orientację"

Transkrypt

1 KU AZS WAT Warszawa sekcja Orientacji Sportowej Mistrzostwa Polski w Sztafetowym Sprinterskim Biegu na Orientację Warszawa,

2 Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego Rok założenia (UWKS WAT) Prezes klubu - mgr Andrzej WIERNIUK Dane teleadresowe: Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wojskowej Akademii Technicznej ul. Kartezjusza 1, Warszawa 49 tel. (22) , (22) sekretariat klubu NIP REGON Konto: PKO BP S.A. O/W-wa

3 Sekcja Orientacji Sportowej KU AZS WAT Warszawa Rok założenia Kierownik sekcji i trener dr inż. Ryszard CHACHURSKI Potencjał (osoby posiadające licencje PZOS): - 22 zawodników - 1 trener o specjalności Bieg na Orientację - 1 instruktor o specjalności Bieg na Orientację - 2 sędziów sportowych - 3 topografów sportowych - 2 budowniczych tras Kontakt: tel. (22) strona internetowa:

4 Sekcja Orientacji Sportowej KU AZS WAT Warszawa Osiągnięcia sportowe - 3 medale Mistrzostw Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację (Anna Kamińska) -1 medal Mistrzostw Europy w Rowerowej Jeździe na Orientację (Anna Kamińska) - ponad 100 medali Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację, Narciarskim Biegu na Orientację i Rowerowej Jeździe na Orientację - ponad 100 medali Mistrzostw Polski Weteranów (Masters) i Pucharu Najmłodszych w Biegu na Orientację, Narciarskim Biegu na Orientację i Rowerowej Jeździe na Orientację - kilkadziesiąt medali Mistrzostw Wojska Polskiego w Biegu na Orientację - kilkaset medali zawodów mistrzowskich niższej rangi - wiele trofeów zespołowych i drużynowych

5 Sekcja Orientacji Sportowej KU AZS WAT Warszawa Doświadczenie organizacyjne - organizacja zawodów na dystansie sprinterskim podczas Mistrzostw Europy w Rowerowej Jeździe na Orientację (2006) - udział w organizacji Pucharu Świata i Wojskowych Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację, Mistrzostw Świata w RJnO (Ryszard Chachurski, Jacek Kijewski, Jerzy Parzewski, Jan Cegiełka) - pełnienie funkcji Sędziego Głównego Mistrzostw Świata w RJnO (Ryszard Chachurski) - opracowanie map na Mistrzostwa Świata w RJnO (2009, 2014) i Mistrzostwa Europy w RJnO (2013) Ryszard Chachurski - organizacja Mistrzostw Polski w BnO (1987, 1994, 1995, 1997, październik 2014) - organizacja Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w BnO (marzec 2014) - organizacja Mistrzostw Okręgu w Orientacji Precyzyjnej (czerwiec 2014) - organizacja kilkudziesięciu zawodów niższej rangi - wykonanie kilkuset map na zawody różnej rangi w BnO, NBnO, RJnO i OP (Piotr Sierzputowski, Jerzy Parzewski, Jan Cegiełka, Ryszard Chachurski, Maciej Gędziorowski)

6 Charakterystyka konkurencji Sztafetowy Sprinterski Bieg na Orientację: - Bardzo widowiskowa konkurencja, którą IOF wprowadziła specjalnie dla popularyzacji tego sportu wśród szerokiego grona odbiorców. - Zawodnicy startują ze startu wspólnego i pokonują krótkie trasy (2-3 km / minut), co powoduje, że rywalizacja jest pasjonująca, a jednocześnie stwarza możliwość przeprowadzania bezpośrednich transmisji lub relacji o czasie trwania do minut. - Rozgrywane są na terenach otwartych, parkowych lub zurbanizowanych, co umożliwia bezpośrednią obserwację rywalizacji przez kibiców znajdujących się na terenie zawodów. - W sztafetach sprinterskich biorą udział zespoły mieszane (kobiety i mężczyźni). - Sztafety sprinterskie od 2014 roku znajdują się w programie Mistrzostw Świata w BnO, a także są w programie zawodów World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu.

7 Zawody zostaną rozegrane: - Mistrzostwa Polski w kategoriach S16 (juniorzy) i S21 (seniorzy) sztafety 4-zmianowe, 4-osobowe (2 kobiety, 2 mężczyzn) organizowane na zlecenie PZOS przewidywana frekwencja ok sztafet - Mistrzostwa Polski Masters w kategoriach S70 i S100 (minimalna suma wieku zawodników) organizowane na zlecenie PZOS sztafety 4-zmianowe, 2-osobowe (1 kobieta, 1 mężczyzna biegający na przemian po 2 zmiany) przewidywana frekwencja ok sztafet - Otwarte zawody indywidualne Poligon 2014 (w kategoriach Dzieci, K16-, M16-, K18-21, M18-21, K35-50, M35-50, K55+, M55+) organizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa Bemowo - przewidywana frekwencja ok. 100 osób. Przewidywana frekwencja została oszacowana na podstawie frekwencji podczas MP/MPM w Szt. Spr. BnO w latach (w roku 2014 nastąpiła zmiana Regulaminów Sportowych PZOS, która może mieć niewielki wpływ na frekwencję, prawdopodobnie ujemną w MP, ale dodatnią w MPM) oraz na podstawie frekwencji w zawodach popularyzacyjnych Szybki Mózg 2014 (organizowanych przez inne kluby).

8 Miejsce Poligon Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Centrum zawodów start, metę, strefę zmian, strefę oczekiwania zawodników na zmianę oraz strefę dla kibiców - przewidziano w terenie otwartym, co umożliwi obserwację zawodów, a także ustawienie namiotów, banerów reklamowych, balonów, bram itd. - Na każdej ze zmian przewidziano po 2 przebiegi widokowe, w czasie których zawodnicy będą przebiegać w bezpośredniej bliskości centrum zawodów, ponadto będą oczywiście przybiegać do strefy zmian dla dokonania zmiany.

9 Formy upowszechniania informacji o zawodach - informacja na stronie Polskiego Związku Orientacji Sportowej (www.zielonysport.pl) - aktualizowana na bieżąco informacja na stronie internetowej sekcji Orientacji Sportowej KU AZS WAT (www.orientujsienawat.pl) - przygotowanie plakatu promującego zawody, zdjęć i filmów promujących zawody - rozesłanie informacji do portali związanych z Orientację Sportową, bieganiem, Warszawą itd., - rozesłanie informacji prasowych do redakcji gazet o zasięgu lokalnym i krajowym, czasopism o profilu sportowym, redakcji telewizyjnych i radiowych o zasięgu lokalnym i krajowym, - podjęcie starań o rozreklamowanie zawodów, a następnie przeprowadzenie transmisji w czasie rzeczywistym lub retransmisji na telebimie usytuowanym na budynku ratusza Dzielnicy Warszawa Bemowo. - przewidywane jest przygotowanie materiału filmowego oraz fotograficznego, który zostanie udostępniony zainteresowanym mediom po zawodach.

10 Możliwe formy prezentacji partnerów i sponsorów - ulotki i gadżety reklamowe oraz katalogi w pakietach startowych, - znaki graficzne na mapach oraz numerach startowych, - znaki graficzne, nazwy i krótkie opisy w biuletynach, komunikatach technicznych i wynikach zawodów, - znaki graficzne, nazwy i krótkie opisy na stronie internetowej zawodów, - umieszczenie znaków graficznych na zdjęciach i filmach promujących zawody, - udział zawodników sekcji w sesjach zdjęciowych lub filmowych sponsora - umieszczenie dostarczonych banerów, bram, balonów, namiotów itp. ze znakami graficznymi w centrum zawodów (strefa mety, startu, zmian, korytarzy przebiegów widokowych itp. o łącznej długości kilkuset mb. - umieszczenie banerów ze znakami graficznymi w pobliżu wybranych punktów widokowych. - umieszczenie banerów ze znakami graficznymi w miejscu dekoracji zwycięzców. - umieszczenie naklejek ze znakami graficznymi sponsorów na sprzęcie służącym do organizacji zawodów (tylko w wypadku sfinansowania zakupu tego sprzętu przez sponsora) przykładowo na stacjach systemu SportIdent, które będą używane przez co najmniej kolejnych lat.

11 Komunikacja - informacja o zawodach na stronie PZOS (www.zielonysport.pl) zamieszczona - strona zawodów na stronie sekcji Orientacji Sportowej KU AZS WAT (www.orientujsienawat.pl) działa, aktualizowana na bieżąco - informacja na portalu zamieszczona - plakat promujący zawody w końcowej fazie opracowania - biuletyn nr 1 opracowany, umieszczony na stronie internetowej - materiały fotograficzne i filmowe promujące zawody częściowo opracowane i umieszczone na stronie internetowej sekcji (w dziale Media), będą aktualizowane - biuletyn nr 2 do opracowania zgodnie z Zasadami organizacji zawodów PZOS do umieszczenia na stronie internetowej do 14 dni przed zawodami, będzie rozdawany kierownikom ekip w biurze zawodów - informacja prasowa przygotowana do rozesłania (w II połowie sierpnia), możliwe uzupełnienia - wyniki do opracowania i rozesłania po zawodach - materiały filmowe i fotograficzne do wykonania i udostępnienia po zawodach (zaproszenie na zawody przyjęła już agencja fotograficzna Silne Studio specjalizująca się w fotografii sportowej: relacja zostanie opublikowana m.in. w Głosie Akademickim docierającym do ok studentów i pracowników WAT).

12 W przypadku znacznego wsparcia możliwe jest reklamowanie sponsora w ustalonej formie przez uzgodniony czas także po zakończeniu zawodów. Warianty sponsorowania - przekazanie sprzętu lub bonów rabatowych itp. o zróżnicowanej wartości na nagrody tylko dla zwycięzców (zawodników) lub zespołów zajmujących miejsca 1-3 w wybranych lub we wszystkich kategoriach w wybranych lub we wszystkich zawodach, które zostaną rozegrane r. -przekazanie środków pieniężnych na organizację zawodów (zakup sprzętu, nagród, wypożyczenie sprzętu itd.) albo przekazanie lub wypożyczenie sprzętu - zakup i przekazanie sprzętu do organizacji zawodów, który zostanie oznakowany znakami graficznymi sponsora i będzie używany podczas organizacji zawodów różnej rangi także w przyszłych latach,

13 Sekcja Orientacji Sportowej KU AZS WAT Warszawa Możliwości dalszej współpracy Plany działania sekcji na najbliższe lata obejmują m.in. organizację: - Mistrzostw Polski w Orientacji Precyzyjnej czerwiec zawodów popularyzacyjnych w Biegu na Orientację, Narciarskim Biegu na Orientację, Rowerowej Jeździe na Orientację i Orientacji Precyzyjnej dla studentów WAT, mieszkańców Dzielnicy Bemowo, Warszawy i innych zainteresowanych osób rok 2015 i kolejne lata. Podejmowane będą rozmowy nt. możliwości zorganizowania takich zawodów m. in. na terenie Ogrodu Zoologicznego, w galerii handlowej, na dachu Biblioteki UW itd., co powinno przyciągnąć zainteresowanie mediów.