Segmentacja odbiorców widowiska sportowego i jej wpływ na kształtowanie produktu marketingowego

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Segmentacja odbiorców widowiska sportowego i jej wpływ na kształtowanie produktu marketingowego"

Transkrypt

1 KOWALSKI Sławomir, Segmentacja odbiorców widowiska sportowego i jej wpływ na kształtowanie produktu marketingowego. [W:] Teoria i praktyka marketingu w sporcie i biznesie sportowym pod redakcją naukową Janusza Klisińskiego. (Prace Naukowe nr 5). Bytom. Wyd.Wyż.Szk.Ekon.i Admin.w Bytomiu, s Dr Sławomir Kowalski Wydział Zarządzania Politechnika Częstochowska Segmentacja odbiorców widowiska sportowego i jej wpływ na kształtowanie produktu marketingowego Streszczenie: Artykuł dotyczy roli segmentacji w budowaniu oferty produktu sportowego na przykładzie klubu KS Raków Częstochowa. Dla mniejszych ośrodków piłkarskich niezwykle istotną kwestią jest przyciąganie kibiców a stadiony, bo to wpływy z biletów stanowią ważną część budżetu. Aby jednak przyciągnąć kibiców trzeba im najpierw dostarczyć określonych korzyści, a to z kolei możliwe jest wtedy, gdy poznamy potrzeby tych kibiców. Po poznaniu potrzeb możemy tychże kibiców podzielić na takie grupy, które różnić się mogą pod względem zaangażowania w widowisko sportowe oraz częstotliwością uczestnictwa w imprezie sportowej. W ten sposób powstał podział na grupy Huliganka ( Młyn), Piknikowcy i Promile. Każda z tych grup ma inne oczekiwania I tak Huliganka oczekuje głównie takich rzeczy od klubu jak gadżety klubowe, wyjazdy z drużyną na mecze, kontakt z klubem przy pomocy mediów elektronicznych, kontakt z zawodnikami.

2 Promile to grupa, której zadowolenie zależałoby od spełnienia następujących warunków: alkohol na stadionie, gastronomia (grill, napoje), gadżety klubowe, niskie ceny biletów W końcu piknikowcy to osoby, których lista oczekiwań przedstawia się następująco: gastronomia (grill, napoje, artykuły spożywcze dla dzieci), gadżety klubowe (w tym również dla dzieci), zapewnienie miejsc parkingowych i sprawnej organizacji, zapewnienie bezpieczeństwa na i poza stadionem, zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych, konkursy dla publiczności, promocje, rabaty dla kibiców, miejsca parkingowe, miejsca dla dzieci i całych rodzin, kontakt z klubem poprzez media. Ponieważ zadowolenie kibiców jest dla klubu niezwykle istotne to KS Raków powinien w oparciu o badania zaspakajać ich potrzeby oraz tak modyfikować swą ofertę, by budować stałą rzeszę kibiców, którzy pozostawaliby wierni mimo wyników sportowych. Abstract: The following paper concerns the segmentation of fans of the sport football club Raków Częstochowa. Here have been shown the idea of using that process in the menagement of clubs. It is essential to state that in sport segmentation is accurately adjusted to the specification of sport. In sport business, segmentation involves dividing a market into market segments. Segmentation of Raków Częstochowa fans was the divisiion into homogenous segments such: Huliganka, Piknikowcy and Promile. Each of these groups have similar charakteristic on the stadium during football match. This is very important for club to know how many fans belong to each of segment. That impact on the promotion strategy of sport clubs such a Raków. Club have to appease the needs of fans, and it have to know who is a client. Historia Rakowa Pierwszym klubem sportowym działającym na terenie osiedla Raków była "Jedność". Została ona założona jeszcze przed I wojną światową, a opiekowała się nią dyrekcja Huty "Częstochowa", udostępniając klubowi odpowiedni lokal i wspierając go finansowo. Po odzyskaniu niepodległości rozpoczął działalność Klub Sportowy "Sparta",

3 posiadający drużynę piłki nożnej. Klub dysponował samodzielnym lokalem, a treningi i mecze odbywały się na adaptowanym do tego celu dawnym cyklodromie. W marcu 1921 roku, w wyniku starań działaczy Organizacji Młodzieżowej Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych (OM TUR), związanej z PPS, został założony Klub Sportowo- Footbalowy "Racovia", nad którym patronat objął Komitet Dzielnicowy PPS i lokalny oddział Związku Zawodowego Metalowców. "Racovia" była klubem typowo amatorskim, posiadającym w pierwszych latach istnienia tylko sekcję piłki nożnej, a zawodnicy występowali zwykle w zielonych koszulkach z czarnymi wyłogami oraz w czarnych spodenkach. Emblematem klubu była czarna tarcza z zieloną literą "R". Największy sukces to awans do ekstraklasy w roku 1994, kiedy Raków zajął w swojej grupie II ligi pierwsze miejsce (trenerem był Zbigniew Dobosz). W I lidze "Raków" grał przez cztery sezony ( ), zajmując kolejno miejsca trzynaste, ósme, dziesiąte i osiemnaste. W ekstraklasie "czerwono-niebiescy" odnieśli 36 zwycięstw, odnotowali 37 remisów i ponieśli 63 porażki, zdobywając 136 punktów (bilans bramkowy: ). Rok później było już znacznie gorzej (dwudziesta druga lokata) i "Raków" pożegnał II ligę. Gdy na początku sezonu 2000/01 z klubu odeszła grupa najbardziej doświadczonych zawodników, "Raków" kontynuował rozgrywki w III lidze, wystawiając samych juniorów, ale z góry było wiadomo, że nie będą oni w stanie utrzymać się na tym szczeblu rozgrywek. Znacznie gorzej wyglądały sprawy organizacyjne i finansowe klubu, który nie potrafił się przystosować do nowych uwarunkowań ekonomicznych. Zakład Remontowo- Budowlany przy RKS "Raków", który miał zdobywać środki na działalność statutową klubu, został zlikwidowany, a jego zadłużenie dodatkowo obciążyło klub. Nie doszło też do planowanego jeszcze w 1996 roku przekształcenia w sportową spółkę akcyjną. Ostatecznie, 19 lipca 2002 roku Konferencja Robotniczego Klubu Sportowego "Raków" jednogłośnie przyjęła uchwałę o likwidacji klubu. Wcześniej jednak, mając przede wszystkim na uwadze pracę z młodzieżą i kontynuację liczących ponad 80 lat tradycji rakowskiej piłki nożnej, z inicjatywy grupy pracowników huty i wydzielonych z niej spółek powstało nowe stowarzyszenie pod nazwą Klub Sportowy "Raków", którego prezesem został Jarosław Ociepa. KS "Raków" już w sezonie 2002/03 przejął organizację i finansowanie udziału w rozgrywkach ligowych i pucharowych oraz wszelkich turniejach wszystkich drużyn piłkarskich (w różnych kategoriach wiekowych), które dotychczas występowały jako RKS Raków.

4 Klub KS RAKÓW jest klubem sportowym mającym swoją siedzibę w Częstochowie przy ulicy Limanowskiego 83. Klub posiada swój herb, który jest w kształcie trójkąta. Tło herbu jest w dwóch kolorach: czerwonym i niebieskim natomiast nazwa klubu widniejąca na herbie jest w kolorze żółtym. Tak więc barwami klubu są kolory czerwony i niebieski i dlatego też na piłkarzy klubu KS RAKÓW mówi się,,czerwono niebiescy. Podczas rozgrywanych meczy piłkarze mają na sobie strój sportowy w barwach klubu Rys. 7. Herb klubu KS RAKÓW Źródło: opracowanie własne Obecnie klub znajduje się w III lidze i cały czas,,pnie się do góry, aby znowu mógł występować najpierw w II lidze, ale ten plan w tym roku się nie powiódł. Miejski stadion KS RAKÓW został wyremontowany i oddany do dyspozycji sztabu szkoleniowego w grudnia 2005 roku. W Budynku klubu znajduje się parter i pierwsze piętro. Na pierwszym piętrze znajduję się: sekretariat, gabinet prezesa i wiceprezesów klubu, pokój trenerów, pokój dla sędziów oraz toaleta. Na parterze są: stanowisko portiera, 3 szatnie dla juniorów, jedna szatnia przeznaczoną tylko i wyłącznie dla seniorów, pokój ze sprzętem sportowym, pralnia oraz sala gimnastyczna. W budynku klubu znajdują się liczne puchary, zdobyte przez piłkarzy w całej historii istnienia klubu. Na zewnątrz budynku znajduje się parking dla zawodników, trenerów i gości przyjezdnych. Cały budynek wraz ze stadionem oraz innymi boiskami jest ogrodzony..

5 Na terenie klubu umieszczone są trzy gabloty informujące kibiców o aktualnej tabeli wyników, nadchodzących meczach ligowych oraz fotografie zawodników, którzy uczestniczą w meczach piłkarskich. Na stadionie umieszczone jest stanowisko komentatorskie, skąd przekazywane są wszelkie komentarze podczas rozgrywania meczów. Powyżej stanowiska komentatorskiego znajduje się tablica wyników, na której wyświetlany jest podczas meczu aktualny wynik spotkania. Rys.9. Budynek klubu KS RAKÓW od strony wejścia Źródło: fotografia własna Pojemność całego stadionu klubu KS RAKÓW wynosi 8000 miejsc dla kibiców, w tej liczbie zawiera się też 200 miejsc osobno wyznaczonych dla kibiców innych klubów. Wymiar płyty głównej na której rozgrywane są mecze mistrzowskie wynosi 110 x 75 m. Stadion klubu posiada: płytę główną, na której tylko i wyłącznie trenują i rozgrywają mecze seniorzy boisko ze sztuczną nawierzchnią ogrodzone siatką, które zostało oddane do użytku w zeszłym roku.

6 2 boiska, których nawierzchnia pokryta jest piachem przeznaczone do celów treningowych dla juniorów, 2 mniejsze boiska dla,,trampkarzy 1 boisko asfaltowe przeznaczone do gry w kosza 2 korty tenisowe Na stadionie klubu nie ma niestety oświetlenia (jest tylko na boisku treningowym), ale klub w przyszłości będzie się starał o jego założenie, tak aby rozgrywki piłkarskie mogły być oglądane przez fanów piłki nożnej w godzinach wieczornych co z pewnością przyciągnie na stadion większą grupę kibiców, gdyż większość z nich ma wówczas wolny czas. Kiedy KS RAKÓW znajdował się w IV lidze, a w tabeli plasował na dolnych pozycjach, wówczas kibice niechętnie i w małej ilości przychodzili na rozgrywki ligowe. W tym czasie klub przechodził poważne problemy finansowe, dlatego nie mógł sobie pozwolić na zakup bardziej doświadczonych i o lepszych umiejętnościach piłkarskich zawodników. W momencie kiedy KS RAKÓW awansował do III ligi, kibice chętniej i liczniej uczęszczali na mecze. Można także stwierdzić, iż kibice postrzegają stadion klubu na którym jest rozgrywany dany mecz, jako miejsce gdzie można miło i przyjemnie spędzić wolny czas, jak równie miło i kulturalnie dopingować swoją drużynę. Aspekty marketingu w działalności klubu,,ks RAKÓW Kluby sportowe zawdzięczają swoje istnienie na rynku przede wszystkim dzięki sponsorom. Większa ilość sponsorów oznacza dla klubu min. wyższe pensje dla zawodników, trenerów oraz pozostałych członków i pracowników klubu, zapewnienie piłkarzom wysokiej jakości sprzętu niezbędnego do przeprowadzania ćwiczeń jak również przeprowadzenia intensywnej kampanii reklamowej. Głównym sponsorem klubu KS Raków jest przedsiębiorstwo JSD Polska. Do pozostałych, ale równie ważnych sponsorów klubu należą takie firmy jak: Citry Market, Wiecha - zakład budowlany, BOC GAZ oraz inni prywatni sponsorzy. Klub dąży do tego, aby pozyskać więcej sponsorów, dlatego też przeprowadza w tym celu działania marketingowe. W pierwszej kolejności klub musi przy użyciu narzędzi marketingowych znaleźć firmę, która jest zainteresowana współpracą z klubem. W

7 następnym etapie prezes przeprowadza negocjacje, dzięki którym może pozyskać kolejnego sponsora. Klub umieszcza logo swoich sponsorów na plakatach, biletach, bilbordach, całosezonowych karnetach, strojach piłkarzy, programach meczowych, autokarach klubu, balonach reklamowych ustawionych na płycie stadionu. Na ważne imprezy sportowe organizowane przez klub jego członkowie wysyłają do swoich sponsorów zaproszenia. Zaproszenia są również wysyłane do ważnych osób w mieście takich np. prezydent miasta Częstochowa, radni miasta. Aby wejść na mecz, każdy fan piłki nożnej musi zakupić bilet. Koszt biletu normalnego wynosi 7 zł, koszt biletu ulgowego 5 zł, natomiast koszt biletu na mecz barażowy wynosi 10 zł. Kobiety i dzieci do lat 12 mają zagwarantowany wstęp wolny na mecz. Najbardziej wierni fani piłki nożnej mogą zaopatrzyć się w karnet na cały sezon, którego koszt wynosi:70 zł. Sprzedaż biletów stanowi spore źródło dochodów klubu, więc aby na mecz przyszło jak najwięcej miłośników piłki nożnej, informację o tym są rozpowszechniane nie tylko na plakatach umieszczanych na przestankach autobusowych i w innych miejscach publicznych, ale klub również korzysta ze środków masowego przekazu. Informacje o tym kiedy i gdzie będzie rozgrywany najbliższy mecz oraz o działalności klubu ukazują się w takich środkach masowego przekazu jak: prasa- czyli, Gazeta Wyborcza, Życie Częstochowy, Dziennik Zachodni, oraz artykuły Orion, telewizja TVP Katowice, radio-radio Złote Przeboje, RMF FM Max, Internet.- internetowa strona Rakowa. Klub zaprasza przedstawicieli mediów na mecze, aby mogli po nim przekazać społeczeństwu jego przebieg. i wynik. Przedstawienie mediom planu rozwoju klubu sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku w oczach społeczeństwa.. Artykuły na temat klubu ukazujące się w prasie kształtują opinię publiczną, dlatego bardzo ważna jest organizacja pomeczowych konferencji prasowych oraz utrzymywanie dobrych kontaktów z mediami.

8 Podczas meczu na terenie stadionu rozstawione są stoiska, gdzie można zaopatrzyć się w soki, napoje, słodycze, ciepłe posiłki,. W porozumieniu ze sprzedawcą tych stoisk klub ze sprzedaży w/w rzeczy ma swój udział. KS Raków podczas trwania sezonu organizuje mecze na swoim stadionie w takich dniach jak: środa i sobota. Na takie imprezy sportowe klub wynajmuje ochroniarzy, których zadaniem jest pilnowanie bezpieczeństwa na stadionie. Ilość ochroniarzy jest uzależniona od ilości kibiców obecnych na stadionie, ale przeważnie służby porządkowe liczą 39 osób. Jeśli jest to mecz o podwyższonym ryzyku tzn. jest duża ilość kibiców z innych miejscowości to wówczas klub oprócz ochroniarzy podejmuje działania związane ze sprowadzeniem na mecz także policję. Prócz w/w grup bezpieczeństwa klub musi zapewnić obecność takich podmiotów jak: karetka pogotowia, delegacja sędziowska. Okres przygotowawczy do sezonu wiosennego trwa od stycznia do marca. W tym czasie zawodnicy ciężko trenują oraz uczestniczą w sparingach (mecze towarzyskie). W przerwie meczu organizowane są konkursy, w których można wygrać gadżety reklamowe, szaliki klubu. Za najwyższych aktorów widowiska są uznawani piłkarze. Dzięki nim na mecze przychodzą duże rzesze kibiców. Wizerunki piłkarzy są często wykorzystywane w materiałach promocyjnych. Grupa zawodników wraz z trenerami co jakiś czas udaje się do szkół, gimnazjów gdzie rozdaje dzieciom i młodzieży gadżety, plakaty oraz zdjęcia z autografami. Piłkarze reklamują także swoich sponsorów poprzez loga widniejące na ich strojach sportowych. Klub sportowy KS RAKÓW posiada również własną stronę internetową, na której znajdziemy wszystkie najważniejsze informację dotyczące klubu. Strona jest również zaopatrzona w bardzo bogatą galerię zdjęć nie tylko zawodników i członków klubu KS RAKÓW, ale również zawiera fotografię kibiców oraz zdjęcia innych drużyn piłkarskich i ich członków. Na stronie pojawiają się również artykuły, w których opisywany jest przebieg z ostatnio odbytego meczu, w którym brali udział kibice oraz piłkarze klubu sportowego KS RAKÓW Klub KS Raków wydaje gazetki o tytule,,czerwono NIEBIESCY.Z gazetek można w nich przeczytać recenzje z niedawno rozgrywanego meczu, poznać wynik tego meczu, jak również zobaczyć wywiady z piłkarzami, trenerami klubu.

9 Rys.5. Gazetka klubu KS RAKÓW Źródło: fotografia własna na podstawie materiałów klubu W gazetkach są również umieszczane relacje kibica zatytułowane, okiem kibica. Są to recenzje opisywane przez jednego z kibiców, który uczestniczył w danym meczu rozgrywanym przez piłkarzy klubu KS RAKÓW. W gazetkach można także znaleźć zdjęcia z rozgrywanego meczu, jak również fotografie piłkarzy, trenerów a nawet prezesa klubu. Wszystkie zdjęcia są jednak w

10 kolorze czarno- białym, chociaż okładka gazetki jest już kolorowa. Początkowo również okładka była wydawana w barwach czarno-białych. Są tutaj również przedstawione tabele meczów, z których można się dowiedzieć jakim wynikiem zakończyły się ostatnie rozgrywki piłkarzy KS RAKÓW z innymi drużynami w danym sezonie (sezon jesienny lub sezon wiosenny). Z gazetek możemy przeczytać także o planach klubu KS RAKÓW na przyszłość, jak również dowiedzieć się czy klub ma jakichś nowych sponsorów. Metodologia badań segmentacyjnych Celem badania było pozyskanie informacji dotyczących segmentacji kibiców klubu sportowego KS RAKÓW, czyli podział kibiców na względnie jednorodne grupy. Pierwszym krokiem w celu przygotowania części badawczej było zdefiniowanie problemu badawczego, a następnie przygotowanie szczegółowego planu oraz jego przeprowadzenie. Dane wykorzystane w badaniu były czerpane z pierwotnych oraz wtórnych źródeł informacji Jedną z pierwotnych metod gromadzenia informacji jaka została zastosowana w części badawczej była obserwacja kibiców podczas rozgrywanych meczy na stadionie klubu KS Raków. Dalsze informacje uzyskane zostały na podstawie przeprowadzonego wywiadu. Wywiad został przeprowadzony wśród osób z dzielnicy Raków i Błeszno. Respondenci podawali własne odpowiedzi na pytania zadawane przez badacza oraz podawali swoje sugestie. Zadawane pytania dotyczyły kibiców klubu KS RAKÓW oraz tego jak często respondenci chodzą na mecze, na jakie grupy dzielą się kibice, czy kibice kulturalnie dopingują swoją drużynę na meczach (w jaki sposób), czy kibice posiadają na meczach gadżety (jakie), czy podczas meczu zdarzają się jakieś burdy pomiędzy kibicami na trybunach i czy kibice uczestniczą w meczach wyjazdowych. Dotarcie do osób ankietowanych odbyło się za pomocą kontaktów osobistych. Wywiad został przeprowadzony głównie wśród osób młodych płci męskiej, których przedział wiekowy kształtuje się od lat. Są to osoby głównie z osiedla Raków- 38 osób oraz z osiedla Błeszno - 25 osób. Pozostali ankietowani to osoby płci żeńskiej w przedziale wiekowym od lat - 5 osób oraz mężczyźni w wieku lat - 12 osób.

11 Z uzyskanych odpowiedzi wynikło, iż na 80 badanych osób 65 jest kibicami klubu sportowego KS Raków. Osoby te to ludzie młodzi płci męskiej oraz kilkanaście kobiet. Pozostałe osoby stwierdziły, iż nie są kibicami klubu KS Raków, ale raz na jakiś czas przychodzą na mecz. Wśród grupy sześćdziesięciu pięciu kibiców są osoby, które systematycznie i często uczęszczają na mecze klubu KS Raków - 42 osoby, a prawie każdy ankietowany stwierdził, iż był na choć jednym meczu. Tylko jedna osoba potwierdziła, iż nigdy nie była na meczu klubu sportowego KS Raków, ale oglądała mecz z tym klubem w TV. Respondenci potwierdzili, iż kibice kulturalnie dopingują swój klub na rozgrywkach ligowych. Pozostała reszta ankietowanych odpowiedziała, iż kibice nie wyrażają się kulturalnie w stosunku do swojej drużyny. Większość ankietowanych wypowiedziała się, że kibice dopingują swoją drużynę przeważnie głośnym śpiewem. Posiadają swoje śpiewniki zawierające teksty piosenek. Podczas meczów kibice coraz częściej przynoszą ze sobą race świetlne, które dają piękne efekty. Grupa osób ankietowanych, która wypowiedziała się, że kibice niekulturalnie dopingują swój zespół miała na myśli niecenzuralne słowa wykrzykiwane przez kibiców oraz rzucanie pociętymi kawałkami gazet w stronę boiska. Często kibice również w sposób wulgarny odnosili się do kibiców przyjezdnych drużyn. (gości). Wszystkie osoby odpowiadające w ankiecie zgodnie stwierdziły, iż kibice posiadają na meczach gadżety reklamowe swoich klubów. Podstawowym atrybutem każdego kibica jest oczywiście szalik w barwach klubowych. Poza tym przychodzą również w czapeczkach, bluzach czy też koszulkach klubowych. Rozwieszane są także przez kibiców flagi na ogrodzeniach. Flagi klubowe kibice rozwieszają na ogrodzeniach pół godziny przed rozpoczęciem meczu Wśród ankietowanych 47 osób odpowiedziało, że podczas rozgrywek sportowych zdarzają się bójki pomiędzy kibicami. Pozostała reszta respondentów odpowiedziała, iż na meczach klubu KS RAKÓW nie dochodzi do zamieszek. Osoby ankietowane w większości nie uczestniczyły w meczach wyjazdowych swojej drużyny. Tylko 8 ankietowanych potwierdziło, iż wyjeżdża ze swoją drużyną na mecze. Najczęściej dana grupa kibiców wynajmuje autokar, którym dojeżdża na widowiska meczowe, w których uczestniczy drużyna klubu sportowego KS RAKÓW. W ankiecie najważniejszym pytaniem jest pytanie dotyczące grup kibiców. Respondenci stwierdzili, iż kibice KS RAKÓW dzielą się na grupy. Pozostała część kibiców stwierdziła, iż nie wie czy wśród kibiców istnieje podział na grupy. Grupy te

12 wyodrębniono za kryterium przyjmując częstotliwość chodzenia na mecze i aktywność kibicowania w trakcie spotkania. Rys 11. Kibice z gadżetami klubu Źródło: fotografia własna Za oprawę spotkań odpowiedzialna jest grupa kibiców zwana:,,huliganka. Kibice przynależni do tej grupy zajmują miejsca w sektorze powszechnie nazywanym,,młynem. To właśnie oni przygotowują na mecze flagi, szarfy, balony itp. Ich możemy słuchać podczas meczów, jak zagrzewają drużynę głośnym dopingiem, faktczasem niecenzuralnym. Grupa zwana,,huliganka to najwierniejsi kibice klubu, którzy byli i są ze swoim zespołem w dobrych i złych chwilach jego gry. To właśnie oni odpowiadają za wystrój stadionu podczas meczów, oni najgłośniej dopingują swoją drużynę i to oni właśnie stanowią oprawę całego meczu. Grupa ta jest także odpowiedzialna za burdy na trybunach. W takiej grupie jest przywódca, który stoi na czele wszystkich członków grupy. To on ma decydujące zdanie w sprawach wystroju stadionu oraz

13 decyduje o tym, kiedy kibice grupy mają rozpocząć dopingowanie swojej drużyna poprzez śpiew. Miejsca na wirażu, czyli zaraz za bramką zajmują kibice należący do tzw.,,sektora promila, czyli osoby będące pod wpływem alkoholu. Co prawda na mecze nie wolno wnosić napojów alkoholowych, ale prawda jest taka, iż większości kibicom udaje się je przemycić. Za drugą bramką znajduje się sektor dla kibiców z drużyny przyjezdnej. Pozostałą część stadionu zajmują kibice, którzy najczęściej nie przynależą do żadnej grupy. Wśród takich kibiców możemy wymienić np. rodziny piłkarzy. Piknikowcy to osoby chodzące na mecze w wolnym czasie, zajmujący osobny sektor na stadionie, głównie jedynie obserwujące spotkanie i nie uczestniczące w nim aktywnie. Jest to grupa największa i mająca największe oczekiwania. Dla klubu pod kątem finansowym jest ona najistotniejsza, bo dzięki niej tworzą się przyszli kibice, stale chodzący na mecze. Grupa ta jest wymienna, Przeważnie jest tak, że tylko niewielka liczba piknikowców stale chodzi na mecze, reszta uzależnia to od czynników takich jak: chęć, pogoda, stawka meczu. Waga tej grupy wynika z jej liczebności. Promile to osoby, zajmujące miejsca zaraz za bramką, które traktują stadion jak miejsce w którym można spożyć alkohol oglądając przy tym mecz. Osoby te nie należą do żadnej grupy, a miejsce w którym oglądają mecz jest potocznie nazywane sektorem promila. Kibice ci są na każdym meczu Kibice KS RAKÓW zawsze mają podczas meczy gadżety reklamowe swojego klubu. W ten sposób chcą się ze swoją drużyną bardziej zintegrować, a dopingując ich, lepiej i efektywniej zagrzać zespół do gry. Kluczowym pytaniem stawianym kibicom było pytanie o oczekiwania i tu rozdział na poszczególne grupy jest bardzo widoczny. Huliganka oczekuje głównie takich rzeczy od klubu jak: 1.Gadżety klubowe 2.Wyjazdy z drużyną na mecze 3.Kontakt z klubem przy pomocy mediów elektronicznych 4.Kontakt z zawodnikami Promile to grupa, kto0rej zadowolenie zależy od spełnienia następujących warunków: 1.Alkohol na stadionie 2.Gastronomia (grill, napoje) 3.Gadżety klubowe

14 4.Niskie ceny biletów W końcu piknikowcy to osoby, których lista oczekiwań przedstawia się następująco: 1.Gastronomia (grill, napoje, artykuły spożywcze dla dzieci) 2.Gadżety klubowe (w tym również dla dzieci) 3.Zapewnienie miejsc parkingowych i sprawnej organizacji 4.Zapewnienie bezpieczeństwa na i poza stadionem 5. Zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych 6. Konkursy dla publiczności 7. Promocje, rabaty dla kibiców 8. Miejsca parkingowe 9. Miejsca dla dzieci i całych rodzin 10. Kontakt z klubem poprzez media Ponieważ zadowolenie kibiców jest dla klubu niezwykle istotne to KS Raków powinien w oparciu o badania zaspakajać ich potrzeby oraz tak modyfikować swą ofertę, by budować stałą rzeszę kibiców, którzy pozostawaliby wierni mimo wyników sportowych. Z powyższych wniosków wynika, iż właściwie wiek, płeć nie decydują o przynależności do danej grupy, jedyną wspólną cechą wszystkich kibiców jest po prostu miłość do piłki nożnej. Bibliografia: 1. Datko M., Sponsoring strategia, promocja, komunikacja, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania, Poznań Klisiński J., Marketing w sporcie, Warszawa Klisiński J., Profesjonalizacja i profesjonaliści w zarządzaniu sportem, Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej, Częstochowa Mruk H., Marketing sportowy teoria i praktyka, Impast Consulting, Poznań Mruk H., Kropielnicki K., Matecki P., Marketing dla sportu, wyd. Sport & Business Fundation, Poznań Payne A., Marketing usług, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa Polakowska Kujawa J., Kujawa M., Sponsoring, aspekty prawne i gospodarcze, Poltext, Warszawa Stecki L., Sponsoring, wyd. Dom Organizatora, Toruń Strona internetowa

Gdańsk 2011. Propozycja współpracy dla Sponsorów drużyn Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk

Gdańsk 2011. Propozycja współpracy dla Sponsorów drużyn Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk Gdańsk 2011 Propozycja współpracy dla Sponsorów drużyn Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk Zawartość 1. Wstęp... 3 1.1. Współpraca Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk Sponsor... 3 1.2. Szkolenie młodzieży

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPONSORSKA RKS MAZOVIA RAWA MAZOWIECKA RAWSKI KLUB SPORTOWY RAWA MAZOWIECKA

OFERTA SPONSORSKA RKS MAZOVIA RAWA MAZOWIECKA RAWSKI KLUB SPORTOWY RAWA MAZOWIECKA OFERTA SPONSORSKA RKS MAZOVIA RKS MAZOVIA OSIĄGNIĘCIA 1930 POWSTANIE KLUBU 1987-1988 1990-1995 1983/84 1989/90 1993/94 WYSTĘPY W III LIDZE TRYUMF PUCHAR POLSKI - OZPN SKIERNIEWICE RKS MAZOVIA 85 LAT HISTORII

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsorska SPR Pogoń Baltica Szczecin 2013-2014

Oferta sponsorska SPR Pogoń Baltica Szczecin 2013-2014 Oferta sponsorska SPR Pogoń Baltica Szczecin 2013-2014 Nasza strategia sukcesu 100% ZAANGAŻOWANIA 100% DETERMINACJI 100% KREATYWNOŚCI Cele sportowe na rok 2013 / 2014 Zwycięstwo w turnieju BALTICA SUMMER

Bardziej szczegółowo

Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów ul. Marii Konopnickiej 19, 32-200 Miechów. Szanowni Państwo,

Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów ul. Marii Konopnickiej 19, 32-200 Miechów. Szanowni Państwo, Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów ul. 32-200 Miechów Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Miechów, mam zaszczyt zaprosić Państwa do współpracy z jednym z najstarszych

Bardziej szczegółowo

W N I O S E K o przyznanie licencji dla klubu.... (pełna nazwa klubu)

W N I O S E K o przyznanie licencji dla klubu.... (pełna nazwa klubu) Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego ZPN W N I O S E K o przyznanie licencji dla klubu... Na podstawie przepisów Uchwały Zarządu PZPN X/225 z dnia 27.09.2012 roku oraz Uchwały Zarządu Śląskiego Związku

Bardziej szczegółowo

OFERTA PARTNERSKA AKADEMII FUTBOLU SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI

OFERTA PARTNERSKA AKADEMII FUTBOLU SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI T G Ł S O K Ó SOKOŁÓW OFERTA PARTNERSKA AKADEMII FUTBOLU SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI Szkółka piłkarska pod patronatem zawodnika Mateusza Cetnarskiego KS TG Sokół Sokołów Małopolski, 36-050 Sokołów Małopolski,

Bardziej szczegółowo

Atmosfera na trybunach a budowa solidnego klubu piłkarskiego. Bartosz Sarnowski Członek Zarządu Dyrektor Pionu Operacyjnego Gdańsk, 8 listopada 2012

Atmosfera na trybunach a budowa solidnego klubu piłkarskiego. Bartosz Sarnowski Członek Zarządu Dyrektor Pionu Operacyjnego Gdańsk, 8 listopada 2012 Atmosfera na trybunach a budowa solidnego klubu piłkarskiego Bartosz Sarnowski Członek Zarządu Dyrektor Pionu Operacyjnego Gdańsk, 8 listopada 2012 Zagadnienia 1. Klub piłkarski sensu stricto i sensu largo

Bardziej szczegółowo

Czym jest Klub Sportowy Śniardwy Orzysz?

Czym jest Klub Sportowy Śniardwy Orzysz? Czym jest Klub Sportowy Śniardwy Orzysz? Dla kibiców jest częścią życia, dla zawodników - domem, a dla sponsorów to firma, która może być pomocna w budowaniu wizerunku ich przedsiębiorstw Śniardwy to klub

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPONSORSKA. www.lotnik-koscielec.pl

OFERTA SPONSORSKA. www.lotnik-koscielec.pl OFERTA SPONSORSKA Nazwa Ludowy Klub Sportowy Lotnik Kościelec Rok założenia 1966 Stadion Pojemność : 700 miejsc Wymiary Boiska : 108 x 72 Barwy Biało Niebieskie Adres Kościelec ul. Wolności 93 42-240 Rudniki

Bardziej szczegółowo

Oferta dla sponsorów Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin na sezon 2014/2015

Oferta dla sponsorów Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin na sezon 2014/2015 Oferta dla sponsorów Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin na sezon 2014/2015 Uczymy gry i miłości do futbolu Stowarzyszenie Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin powstało jako inicjatywy ludzi związanych

Bardziej szczegółowo

Pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską z nadzieją na podjęcie korzystnej dla obu stron współpracy.

Pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską z nadzieją na podjęcie korzystnej dla obu stron współpracy. Pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską z nadzieją na podjęcie korzystnej dla obu stron współpracy. Sponsoring pojmujemy jako obustronne zaufanie. Wierzymy, że pomoc z Państwa

Bardziej szczegółowo

Hutnik Warszawa Sekcja piłki nożnej oferta na sezon 2016/2017

Hutnik Warszawa Sekcja piłki nożnej oferta na sezon 2016/2017 Hutnik Warszawa Sekcja piłki nożnej oferta na sezon 2016/2017 Piłkarski Hutnik - historia 1957 roku utworzono koło sportowe Hutnik; 1965 rok pierwszy awans do III ligi, zmiana nazwy z HKS Warszawa na HKS

Bardziej szczegółowo

Na płycie stadionu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu.

Na płycie stadionu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu. Z A S A D Y udziału przedstawicieli mediów w sportowych imprezach masowych organizowanych przez Jagiellonię Białystok Sportową Spółkę Akcyjną na Stadionie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonecznej 1 1

Bardziej szczegółowo

MKS ZNICZ PRUSZKÓW OFERTA SPONSORSKA 2015/2016. www.zniczpruszkow.com.pl

MKS ZNICZ PRUSZKÓW OFERTA SPONSORSKA 2015/2016. www.zniczpruszkow.com.pl MKS ZNICZ PRUSZKÓW OFERTA SPONSORSKA 2015/2016 www.zniczpruszkow.com.pl W imieniu własnym, a także całego zarządu klubu piłkarskiego MKS Znicz Pruszków oraz setek wiernych kibiców miejscowej drużyny chciałbym

Bardziej szczegółowo

LEGIA WARSZAWA W DRODZE DO EKSTRAKLASY KOSZYKARZY OFERTA WSPÓŁPRACY LEGIA WARSZAWA KOSZYKÓWKA

LEGIA WARSZAWA W DRODZE DO EKSTRAKLASY KOSZYKARZY OFERTA WSPÓŁPRACY LEGIA WARSZAWA KOSZYKÓWKA LEGIA WARSZAWA W DRODZE DO EKSTRAKLASY KOSZYKARZY OFERTA WSPÓŁPRACY ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY Szanowni Państwo, Zapraszamy do zapoznania się z ofertą współpracy z sekcją koszykówki Legia Warszawa. Koszykarska

Bardziej szczegółowo

Licząc na owocną współpracę przesyłam pozdrowienia. Z wyrazami szacunku. Tomasz Matela. Marketing Klubowy MKS Przemysław

Licząc na owocną współpracę przesyłam pozdrowienia. Z wyrazami szacunku. Tomasz Matela. Marketing Klubowy MKS Przemysław Szanowni Państwo! Zarząd Młodzieżowego Klubu Sportowego Przemysław Poznań występuje do Państwa z propozycją współpracy w zakresie sponsoringu w zamian za promocję i reklamę Państwa Firmy. W roku ubiegłym

Bardziej szczegółowo

Klub piłkarski FKS STAL MIELEC oferta współpracy i reklamy

Klub piłkarski FKS STAL MIELEC oferta współpracy i reklamy Klub piłkarski FKS STAL MIELEC oferta współpracy i reklamy To dobra marka 2-krotny Mistrz Polski Wicemistrz Polski 16 miejsce w tabeli WSZECH CZASÓW LIGI POLSKIEJ Finalista Pucharu Polski Godny reprezentant

Bardziej szczegółowo

Przed założeniem ligi należy upewnić się:

Przed założeniem ligi należy upewnić się: Program Małej Ligi opiera się na wsparciu wolontariuszy i organizacji, które pragną mieć wpływ na aktywność sportową dzieci i młodzieży w swoich lokalnych społecznościach. Zasady funkcjonowania programu

Bardziej szczegółowo

1 Regulamin rozgrywek

1 Regulamin rozgrywek 1 Regulamin rozgrywek 1.1. Uzyskując członkostwo w WLF Członkowie WLF potwierdzają znajomość i zobowiązują się przestrzegać Regulamin WLF oraz inne przepisy ustanawiające sposób przeprowadzania rozgrywek.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ PODKARPACKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ 35-010 Rzeszów ul. Ks. Jałowego 6a Tel. 17-853-43-25; fax 17-853-43-30 www.podkarpackizpn.pl e-mail: podkarpacki@zpn.pl Podkarpacki Bank Spółdzielczy 35 8642 1126 2012

Bardziej szczegółowo

Playarena CUP Wrocław 2008 Podsumowanie turnieju.

Playarena CUP Wrocław 2008 Podsumowanie turnieju. Piłka nożna to pasjonująca gra. A Wrocław jest idealnym miejscem spotkań dla piłkarzy z całego kraju. Playarena CUP Wrocław 2008 Podsumowanie turnieju. Dziękujemy za Państwa wsparcie przy organizacji turnieju

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1. Parkiet. Powierzchnia reklamowa Klubu. Powierzchnia reklamowa Partnerów PLK. Powierzchnia reklamowa Sponsora Tytularnego PLK

Załącznik nr 1. Parkiet. Powierzchnia reklamowa Klubu. Powierzchnia reklamowa Partnerów PLK. Powierzchnia reklamowa Sponsora Tytularnego PLK Załącznik nr 1 Parkiet Powierzchnia reklamowa Klubu Powierzchnia reklamowa Partnerów PLK Powierzchnia reklamowa Sponsora Tytularnego PLK Schemat powierzchni reklamowej na parkiecie Powierzchnia reklamowa

Bardziej szczegółowo

Oferta 2015. marketingowa

Oferta 2015. marketingowa Oferta 2015 marketingowa Mazurski Klub Sportowy Ełk Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu naszą ofertę współpracy w zakresie promocji i marketingu, zawierającą s z e r e g r o z w i ą z a ń u m

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE. z działalności sportowej Międzyzakładowego Klubu Sportowego Alit w Ożarowie za 2006 rok

SPRAWOZDANIE. z działalności sportowej Międzyzakładowego Klubu Sportowego Alit w Ożarowie za 2006 rok SPRAWOZDANIE z działalności sportowej Międzyzakładowego Klubu Sportowego Alit w Ożarowie za 2006 rok Międzyzakładowy Klub Sportowy Alit działa na terenie miasta i gminy Ożarów, zajmuje się organizowaniem

Bardziej szczegółowo

Przedstawiamy materiał opisujący możliwości biznesowe, generowany zasięg oraz realne korzyści jakie niesie za sobą współpraca z naszym Klubem.

Przedstawiamy materiał opisujący możliwości biznesowe, generowany zasięg oraz realne korzyści jakie niesie za sobą współpraca z naszym Klubem. TWÓJ BIZNES W RUNDZIE FINAŁOWEJ DRODZY CZYTELNICY, Zachęcamy Państwa do dołączenia do grona naszych partnerów biznesowych, z którymi wspólnie budujemy wartości wizerunkowe i marketingowe. Jesteśmy przekonani,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ NA SEZON 2008/2009

REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ NA SEZON 2008/2009 REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ NA SEZON 2008/2009 Rozgrywki o Puchar Polski pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są masową imprezą piłkarską, mającą na celu wyłonienie

Bardziej szczegółowo

legia.com / legiony Zarejestruj się już teraz na Zdobywaj rangi sprawdź swoją historię kibicowania wygrywaj wspomnienia na całe życie!

legia.com / legiony Zarejestruj się już teraz na Zdobywaj rangi sprawdź swoją historię kibicowania wygrywaj wspomnienia na całe życie! program lojalnościowy dla kibiców Legii! Zdobywaj rangi I REPUTACJĘ sprawdź swoją historię kibicowania wygrywaj wspomnienia na całe życie! Zarejestruj się już teraz na legia.com / legiony Legiony to nowy,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

REGULAMIN ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ PODKARPACKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ 35-010 Rzeszów ul. Ks. Jałowego 6a Tel. 17-853-43-25; fax 17-853-43-30 www.podkarpackizpn.pl e-mail: podkarpacki@zpn.pl Podkarpacki Bank Spółdzielczy 35 8642 1126 2012

Bardziej szczegółowo

Oferta ReklamowoSponsorska. Uczniowskiego Klubu Sportowego Prawobrzeże Świnoujście

Oferta ReklamowoSponsorska. Uczniowskiego Klubu Sportowego Prawobrzeże Świnoujście Oferta ReklamowoSponsorska Uczniowskiego Klubu Sportowego Prawobrzeże Świnoujście Szanowni Państwo Uczniowski Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście jest specjalnym rodzajem stowarzyszenia zrzeszającym

Bardziej szczegółowo

Informacje szczegółowe (1) EDYCJA ZIMOWA. Piłka Uhlsport 350 gram TC 350 LITE (100152001) OFERTA SPECJALNA 59,00PLN 99,00PLN

Informacje szczegółowe (1) EDYCJA ZIMOWA. Piłka Uhlsport 350 gram TC 350 LITE (100152001) OFERTA SPECJALNA 59,00PLN 99,00PLN Informacje szczegółowe (1) EDYCJA ZIMOWA Terminy turniejów pod balonem 22-23 listopad rocznik 2005 i 2007 06-07 grudzień rocznik 2006 13-14 grudzień rocznik 2002 10-11 styczeń rocznik 2001 07-08 luty rocznik

Bardziej szczegółowo

Oferta miejsc biznes Warszawa 2 maja 2016 / godz. 16:00

Oferta miejsc biznes Warszawa 2 maja 2016 / godz. 16:00 Oferta miejsc biznes Warszawa 2 maja 2016 / godz. 16:00 Puchar Polski PUCHAR POLSKI TO NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWE ROZGRYWKI PUCHAROWE W POLSCE ROZGRYWANE POD PATRONATEM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Bardziej szczegółowo

Hutnik Warszawa Sekcja koszykówki sezon 2016/2017

Hutnik Warszawa Sekcja koszykówki sezon 2016/2017 Hutnik Warszawa Sekcja koszykówki sezon 2016/2017 Sekcja koszykówki początki Styczeń 2015 pod skrzydła klubu Hutnik Warszawa trafili zawodnicy drużyny AGARTE, osiągający spektakularne wyniki w rozgrywkach

Bardziej szczegółowo

Oferta Sponsorska. Szanowni Państwo!

Oferta Sponsorska. Szanowni Państwo! Klub Piłkarski Chrzanów Chrzanów 2009 Szanowni Państwo! Piłka nożna jest od wielu lat najpopularniejszą dyscypliną sportową w wielu krajach i ma najbardziej rozbudowane rozgrywki w skali świata. Na całym

Bardziej szczegółowo

POSTAW NA FUTSAL! SPONSORUJ HEIRO!

POSTAW NA FUTSAL! SPONSORUJ HEIRO! Stowarzyszenie Sportowe HEIRO FUTSAL 35-125 Rzeszów, ul. Lewakowskiego 5A/6 Regon: 180214193, NIP: 8133494838 tel. 600 418 812, www.futsal.heiro.pl VW BANK 74 2130 0004 2001 0410 5094 0001 POSTAW NA FUTSAL!

Bardziej szczegółowo

A1 juniorzy 1998 / B1 juniorzy młodsi 2000 / 2001

A1 juniorzy 1998 / B1 juniorzy młodsi 2000 / 2001 Załącznik do Regulaminu Ramowego rozgrywek w piłce nożnej zgodnie z Unifikacją Organizacji Szkolenia i Systemu współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej w Polsce z 2013 r. i późniejszymi zmianami.

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowo- sponsorska 2010 Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Oferta reklamowo- sponsorska 2010 Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą KTS-K Lew Lębork rocznik 1999 KTS-K Rytm Dance Studio Tańca Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą KTS-K 2010 1 Witamy na Kaszubach Mamy zaszczyt przedstawid

Bardziej szczegółowo

Oferta Sponsorska. Klubu Sportowego Berland Komprachcice Futsal Team

Oferta Sponsorska. Klubu Sportowego Berland Komprachcice Futsal Team Oferta Sponsorska Klubu Sportowego Berland Komprachcice Futsal Team Klub Futsalu jest kontynuatorem bogatych, sportowych tradycji, jakie na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego stulecia zapoczątkowano

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJE KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI NA I. WAKACYJNE TURNIEJE 6 PIŁKARSKICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

PROPOZYCJE KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI NA I. WAKACYJNE TURNIEJE 6 PIŁKARSKICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PROPOZYCJE KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI NA WAKACJE LETNIE 2017 I. WAKACYJNE TURNIEJE 6 PIŁKARSKICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I TURNIEJ 15.07.2017 sobota godz. 16:00 ORLIK K. Wielkiego II TURNIEJ

Bardziej szczegółowo

KOBIECY KLUB PIŁKARSKI TKKF CHECZ GDYNIA OFERTA PARTNER BIZNES CLUB

KOBIECY KLUB PIŁKARSKI TKKF CHECZ GDYNIA OFERTA PARTNER BIZNES CLUB KOBIECY KLUB PIŁKARSKI TKKF CHECZ GDYNIA OFERTA PARTNER BIZNES CLUB Wstęp Szanowni Paostwo! Celem niniejszego dokumentu jest przedstawienie korzyści jakie mogą płynąd ze współpracy z klubem TKKF Checz

Bardziej szczegółowo

Oferta Reklamowo-Sponsoringowa MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg

Oferta Reklamowo-Sponsoringowa MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg Oferta Reklamowo-Sponsoringowa MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg Klub MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg powstał w roku 1998. W założeniach, głównym jego zadaniem było szkolenie młodzieży. Natomiast

Bardziej szczegółowo

BĄDŹ Z NAMI W DRODZE PO SUKCES!

BĄDŹ Z NAMI W DRODZE PO SUKCES! BĄDŹ Z NAMI W DRODZE PO SUKCES! Szanowni Państwo, Z ogromną przyjemnością pragniemy przedstawić państwu ofertę sponsorską oraz zachęcić do współpracy. Sport to bardzo ważna dziedzina życia. Mecze piłkarskie

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowo - sponsorska

Oferta reklamowo - sponsorska Oferta reklamowo - sponsorska Kaszub Szanowni Państwo, Pragniemy przedstawić Państwu ofertę współpracy marketingowej Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo Kulturalnego (KTSK) oraz GOSRiT Luzino Obie organizację

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. FESTIWALI PIŁKI RĘCZNEJ PGNiG DZIECIOM

REGULAMIN. FESTIWALI PIŁKI RĘCZNEJ PGNiG DZIECIOM REGULAMIN FESTIWALI PIŁKI RĘCZNEJ PGNiG DZIECIOM 1. ORGANIZATOR 1. Organizatorem Festiwali Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem

Bardziej szczegółowo

Klubu Sportowego Carbo-Gliwice

Klubu Sportowego Carbo-Gliwice Oferta sponsorska Klubu Sportowego Carbo-Gliwice Wstęp: Chcielibyśmy Państwa zaprosić do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską, z nadzieją na podjęcie korzystnej dla obu stron współpracy. Niniejsza

Bardziej szczegółowo

Miejski Ludowy Klub Sportowy WIDOK Skierniewice

Miejski Ludowy Klub Sportowy WIDOK Skierniewice Koncepcja współpracy skierniewickich klubów piłkarskich MLKS i UMKS Unia przy udziale Władz Miasta Skierniewice w celu poprawy poziomu sportowego, infrastruktury sportowej i wizerunku piłki nożnej Opracowane

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Szczypiorniak na Orlikach 2015 rozgrywanego w ramach projektu: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom 1 ORGANIZATOR 1. Organizatorami

Bardziej szczegółowo

Nazwa imprezy: Szanowni Państwo!

Nazwa imprezy: Szanowni Państwo! Szanowni Państwo! Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy VOLLEY Gubin zwraca się do Państwa z prośbą o wparcie rzeczowe lub finansowe siatkarskich rozgrywek ligowych w sezonie 2009/2010. Siatkarskie rozgrywki

Bardziej szczegółowo

8. 9. 1. 2. 3. 4. 5. a) b) c) d) 6. 7. 8. 1. 2.

8. 9. 1. 2. 3. 4. 5. a) b) c) d) 6. 7. 8. 1. 2. Załącznik do Regulamin Ramowego rozgrywek w piłce nożnej zgodnie z Unifikacją Organizacji Szkolenia i Systemu współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej w Polsce z 2013 r. A1 1. W zawodach mistrzowskich

Bardziej szczegółowo

,,TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

,,TURNIEJ MIKOŁAJKOWY REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI Z SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.,,TURNIEJ MIKOŁAJKOWY I EDYCJA Organizator - Stowarzyszenie BLISKO SKAWY Termin i miejsce 11.12.2016 Gimnazjum Imienia Noblistów Polskich

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 2014

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 2014 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 0 REGULAMIN TURNIEJU. Uczestnicy: w turnieju uczestniczą zespoły piłkarskie z Lublina oraz miast partnerskich, każdy z zespołów składa się z 0 zawodników oraz

Bardziej szczegółowo

Agencja Promocji Sportu POLSKI SPORT, ul. Jana Pawła II, 16-400 Suwałki, NIP: 844-154-03-04 tel.: 87 562 60 33; e-mail: biuro@polskisport.com.

Agencja Promocji Sportu POLSKI SPORT, ul. Jana Pawła II, 16-400 Suwałki, NIP: 844-154-03-04 tel.: 87 562 60 33; e-mail: biuro@polskisport.com. Oferta uczestnictwa Liga Piłkarska na ORLIKU Suwałki kwiecień 2012 r. Szanowni Państwo, W imieniu Agencji Promocji Sportu Polski Sport pragnę złożyć na Państwa ręce ofertę uczestnictwa w rozgrywkach Ligi

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL

REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. RYCHLIŃSKIEGO 21 W BIELSKU BIAŁEJ W RUNDZIE WIOSENNEJ SEZONU PIŁKARSKIEGO 2013/2014 I Definicje 1. Klub, TS Podbeskidzie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. RYCHLIŃSKIEGO 21 W BIELSKU BIAŁEJ W RUNDZIE WIOSENNEJ SEZONU PIŁKARSKIEGO 2013/2014 I Definicje 1. Klub, TS Podbeskidzie oznacza

Bardziej szczegółowo

Zasady wstępu i pracy mediów podczas meczów domowych FKS Stal Mielec

Zasady wstępu i pracy mediów podczas meczów domowych FKS Stal Mielec Zasady wstępu i pracy mediów podczas meczów domowych FKS Stal Mielec AKREDYTACJE 1. Akredytacje na pojedyncze mecze oraz akredytacje stałe przyznawane są dla przedstawicieli redakcji prasy, radia, telewizji

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Turnieju Piłki Nożnej (5 osobowej) Artykuł I - Cel rozgrywek 1 Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej w województwie śląskim.

REGULAMIN. Turnieju Piłki Nożnej (5 osobowej) Artykuł I - Cel rozgrywek 1 Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej w województwie śląskim. REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej (5 osobowej) Artykuł I - Cel rozgrywek 1 Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej w województwie śląskim. Artykuł II - Organizator rozgrywek 2 Organizatorem Turnieju

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsoringu. Uczniowskiego Klubu Sportowego SALTO Marki

Oferta sponsoringu. Uczniowskiego Klubu Sportowego SALTO Marki Jesteśmy Uczniowskim Klubem Sportowym działającym od 5 lat. Głównym polem naszego działania jest prowadzenie ogólnorozwojowego szkolenia dzieci w wieku 6-10 lat w oparciu o ćwiczenia gimnastyczno-akrobatyczne.

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie. z realizacji Programu współpracy Gminy Rakoniewice. z organizacjami pozarządowymi w roku 2011

Sprawozdanie. z realizacji Programu współpracy Gminy Rakoniewice. z organizacjami pozarządowymi w roku 2011 Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Rakoniewice z organizacjami pozarządowymi w roku 2011 Rada Miejska w Rakoniewicach w dniu 28 października 2010 r. przyjęła Uchwałę Nr XLII/347/2010 w

Bardziej szczegółowo

STOWARZYSZENIE KULTURY FIZYCZNEJ KLUB SPORTOWY POZNAŃ. Nad Bogdanką 6a/16 60-862 Poznań tel.: 0 509 416 895 OFERTA MARKETINGOWA

STOWARZYSZENIE KULTURY FIZYCZNEJ KLUB SPORTOWY POZNAŃ. Nad Bogdanką 6a/16 60-862 Poznań tel.: 0 509 416 895 OFERTA MARKETINGOWA OFERTA MARKETINGOWA STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ Spis treści: Słowo wstępu str. 3 Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy Poznań str. 4 Cele i założenia str. 5 Hala str. 6 Szanowni Państwo!

Bardziej szczegółowo

Co się stało z LKS Czarni Lwówek Śląski?

Co się stało z LKS Czarni Lwówek Śląski? Co się stało z LKS Czarni Lwówek Śląski? Napisano dnia: 2017-08-24 10:04:36 Pierwszy klub sportowy w Lwówku Śląskim powstał tuż po wojnie. Jego oficjalnie powstanie datowane jest na 10 maja 1946 roku.

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE. z działalności sportowej Międzyzakładowego Klubu Sportowego Alit w Ożarowie za 2005 rok

SPRAWOZDANIE. z działalności sportowej Międzyzakładowego Klubu Sportowego Alit w Ożarowie za 2005 rok SPRAWOZDANIE z działalności sportowej Międzyzakładowego Klubu Sportowego Alit w Ożarowie za 2005 rok Międzyzakładowy Klub Sportowy Alit działa na terenie miasta i gminy Ożarów i zajmuje się organizowaniem

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR POLSKI ROZGRYWKI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA SEZON 2014/2015

REGULAMIN ROZGRYWEK LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR POLSKI ROZGRYWKI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA SEZON 2014/2015 REGULAMIN ROZGRYWEK LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR POLSKI ROZGRYWKI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA SEZON 2014/2015 Rozgrywki o Puchar Polski pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej

Bardziej szczegółowo

III LIGA RAPORT DELEGATA MECZOWEGO ŚZPN/MZPN

III LIGA RAPORT DELEGATA MECZOWEGO ŚZPN/MZPN III LIGA RAPORT DELEGATA MECZOWEGO ŚZPN/MZPN INFORMACJE NA TEMAT MECZU 1. Klasa rozgrywkowa III LIGA MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKA 2. Imię i nazwisko Delegata Meczowego z 3. Zespoły 4. Data 5. Godzina rozpoczęcia

Bardziej szczegółowo

Cennik kibica ceny piłkarskich gadżetów i biletów klubów Orange Ekstraklasy

Cennik kibica ceny piłkarskich gadżetów i biletów klubów Orange Ekstraklasy FOOTBALL BUSINESS GROUP przy współpracy z SPORT & BUSINESS FOUNDATION październik - listopad 2007 Cennik kibica ceny piłkarskich gadżetów i biletów klubów Orange Ekstraklasy Spis treści 1.Wstęp... 3 2.Zestawienie

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

R E G U L A M I N V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów I. ORGANIZATOR Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA. II. CEL Popularyzacja piłki siatkowej wśród mieszkańców województwa pomorskiego, rekreacja, podnoszenia sprawności fizycznej, integracja środowiska sympatyków

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. RYCHLIŃSKIEGO 21 W BIELSKU BIAŁEJ. I Definicje

REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. RYCHLIŃSKIEGO 21 W BIELSKU BIAŁEJ. I Definicje REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. RYCHLIŃSKIEGO 21 W BIELSKU BIAŁEJ I Definicje 1. Klub, TS Podbeskidzie oznacza spółkę TS Podbeskidzie S.A. z siedzibą przy

Bardziej szczegółowo

KS Prądniczanka to klub związany z dzielnicą Prądnik Czerwony od 1921 roku. Mało prawdopodobne, aby któremuś z ówczesnych założycieli marzyło się, by

KS Prądniczanka to klub związany z dzielnicą Prądnik Czerwony od 1921 roku. Mało prawdopodobne, aby któremuś z ówczesnych założycieli marzyło się, by KS Prądniczanka to klub związany z dzielnicą Prądnik Czerwony od 1921 roku. Mało prawdopodobne, aby któremuś z ówczesnych założycieli marzyło się, by 90 lat później w tym samym miejscu nadal uprawiano

Bardziej szczegółowo

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU KARNETÓW NA SEZON 2007/2008

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU KARNETÓW NA SEZON 2007/2008 ZAPRASZAMY DO ZAKUPU KARNETÓW NA SEZON 2007/2008 18 CZERWCA ROZPOCZYNAMY SPRZEDAŻ DLA POSIADACZY KARNETÓW SEZONOWYCH ORAZ POSIADACZY KARNETÓW Z RUNDY WIOSENNEJ 2007 SPRZEDAŻ KARNETÓW DLA POZOSTAŁYCH KIBICÓW

Bardziej szczegółowo

T-Mobile Ekstraklasa. Piłka nożna Mężczyzn. Sezon 2012/2013 Runda Wiosenna

T-Mobile Ekstraklasa. Piłka nożna Mężczyzn. Sezon 2012/2013 Runda Wiosenna 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 38, tel. +48/34/3615734, fax. +48/34/3664261 www.btsport.pl, e-mail: lech@btsport.pl T-Mobile Ekstraklasa Piłka nożna Mężczyzn Sezon 2012/2013 Runda Wiosenna Zaproszenie

Bardziej szczegółowo

Na podstawie art. 36 par. 1 pkt 9) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:

Na podstawie art. 36 par. 1 pkt 9) Statutu PZPN postanawia się, co następuje: Uchwała nr IX/86 z dnia 27 października 2016 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr X/158 z dnia 15 października 2014 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dot. przyjęcia

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI RUCH CHORZÓW SA w restrukturyzacji

REGULAMIN WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI RUCH CHORZÓW SA w restrukturyzacji REGULAMIN WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI RUCH CHORZÓW SA w restrukturyzacji Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji, zwany w dalszej części regulaminu Klubem, wprowadza następujące zasady współpracy z mediami w sezonie

Bardziej szczegółowo

O klubie: Nasze problemy:

O klubie: Nasze problemy: O klubie: Towarzystwo Młodzieży Sportowej Suchary Suchy Las powstało w 1995 roku z inicjatywy kilkunastu młodych chłopaków, którzy postanowili spełnić swoje marzenia dotyczące gry w piłkę. Założyli więc

Bardziej szczegółowo

Śląska Liga Młodzików

Śląska Liga Młodzików Śląska Liga Młodzików Katowice, 02 luty 2016 r. KOPALNIA FUTBOLU zaprasza do udziału w rozgrywkach ligowo - turniejowych dla roczników: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i młodsi Rozgrywki odbywać się

Bardziej szczegółowo

B1 (Junior Młodszy) C1 (Trampkarz)

B1 (Junior Młodszy) C1 (Trampkarz) Załącznik nr 1 do Regulamin Ramowego rozgrywek w piłce nożnej zgodnie z Unifikacją Organizacji Szkolenia i Systemu współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej w Polsce z 2013 r. A1 (Junior Starszy)

Bardziej szczegółowo

Zapraszając do współpracy pragniemy nadmienić, że wizerunek Klubu jak i naszych Partnerów jest dla nas priorytetem.

Zapraszając do współpracy pragniemy nadmienić, że wizerunek Klubu jak i naszych Partnerów jest dla nas priorytetem. Szanowni Państwo, Koszykówka jest od wielu lat jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce i na świecie. Kilkaset tysięcy kibiców naszego klubu identyfikuje się z marką Widzew Łódź. Jej rozpoznawalność

Bardziej szczegółowo

Business Soccer Clu6 to elitarne rozgrywki dla drużyn firmowych, drużyn przyjaciół oraz wszystkich miłośników Piłki Nożnej.

Business Soccer Clu6 to elitarne rozgrywki dla drużyn firmowych, drużyn przyjaciół oraz wszystkich miłośników Piłki Nożnej. Business Soccer Clu6 to elitarne rozgrywki dla drużyn firmowych, drużyn przyjaciół oraz wszystkich miłośników Piłki Nożnej. Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Lidze piłkarskiej Business Soccer

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYKULTUROWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

MIĘDZYKULTUROWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ MIĘDZYKULTUROWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ BYĆ JAK BYĆ JAK DIDIER DROGDA Gdy siedem lat temu piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej pierwszy raz awansowali na mistrzostwa świata, kraj pogrążony był w wojnie domowej.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO GROM TYCHY Regulamin dostępny na stronie www.grom.tychy.pl

REGULAMIN UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO GROM TYCHY Regulamin dostępny na stronie www.grom.tychy.pl REGULAMIN UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO GROM TYCHY Regulamin dostępny na stronie www.grom.tychy.pl 1 Zawodnicy, trenerzy UKS GROM TYCHY zobowiązani są godnie reprezentować barwy Klubu zarówno na obiektach

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJA SPONSORINGOWA wzór wypełnienia sport profesjonalny

PROPOZYCJA SPONSORINGOWA wzór wypełnienia sport profesjonalny ... Imię i Nazwisko osoby uprawnionej do reprezentowania podmiotu PROPOZYCJA SPONSORINGOWA wzór wypełnienia sport profesjonalny kierowana do (zaznaczyć właściwe): TAURON Polska Energia SA TAURON Ekoenergia

Bardziej szczegółowo

Legia Warszawa S.A. ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE LEGII W RUNDZIE WIOSENNEJ 2013

Legia Warszawa S.A. ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE LEGII W RUNDZIE WIOSENNEJ 2013 Legia Warszawa S.A. ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa REGULAMIN SPRZEDAŻY KARNETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE LEGII W RUNDZIE WIOSENNEJ 2013 I. Definicje a) Klub ; Legia oznacza Klub Piłkarski

Bardziej szczegółowo

K.S. GÓRNIK JAWORZNO ul. Wojska Polskiego 1, Jaworzno NIP , tel.:, fax. (032) Bank Spółdzielczy :

K.S. GÓRNIK JAWORZNO ul. Wojska Polskiego 1, Jaworzno NIP , tel.:, fax. (032) Bank Spółdzielczy : K.S. GÓRNIK JAWORZNO ul. Wojska Polskiego 1, 43-603 Jaworzno NIP 632-010-14-67, tel., fax. (032) 615 60 95 Bank Spółdzielczy 46 8445 0007 0000 0000 1414 0002 HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ MIKOŁAJ 2012 Rocznik

Bardziej szczegółowo

ŚWIDNICKA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

ŚWIDNICKA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ŚWIDNICKA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Pod Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy REGULAMIN LUTY 2015 MARZEC 2015 1 Świdnica, 12 stycznia 2015 r. Dyrektorzy Szkół Podstawowych Szanowni

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJE KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI NA WAKACJE 2013

PROPOZYCJE KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI NA WAKACJE 2013 PROPOZYCJE KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI NA WAKACJE 2013 I. WAKACYJNE TURNIEJE SZÓSTEK PIŁKARSKICH I TURNIEJ 13.07.2013 sobota godz. 10:00 ORLIK K.Wielkiego II TURNIEJ 03.08.2013 sobota godz.

Bardziej szczegółowo

Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot Oferta współpracy w ramach sponsoringu i reklamy z drużyną rugby

Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot Oferta współpracy w ramach sponsoringu i reklamy z drużyną rugby Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot Oferta współpracy w ramach sponsoringu i reklamy z drużyną rugby PARTNERZY: Marka Ogniwo Sekcja rugby w Ogniwie powstała w 1965 r. Klub ma dziewięć tytułów mistrza Polski,

Bardziej szczegółowo

Puchar Polski to najbardziej PRESTIŻOWE rozgrywki pucharowe w Polsce.

Puchar Polski to najbardziej PRESTIŻOWE rozgrywki pucharowe w Polsce. Puchar Polski to najbardziej PRESTIŻOWE rozgrywki pucharowe w Polsce. TRADYCJA Pucharu Polski nazwanego także Pucharem Tysiąca Drużyn sięga 1925 roku i obejmuje zarówno drużyny amatorskie jak i kluby Ekstraklasy,

Bardziej szczegółowo

sygnatura Klubu: sygnatura Partnera: 1

sygnatura Klubu: sygnatura Partnera: 1 Umowa współpracy biznesowej LP Business Club Pakiet Platynowy Zawarta w Poznaniu, dnia 2012 roku pomiędzy: KKS Lech Poznań Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, ul. Bułgarska 17, wpisaną do rejestru przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r.

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r. REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r. I CEL ROZGRYWEK Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej halowej w Gminie Stężyca, stworzenie warunków

Bardziej szczegółowo

ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI KKS Lech Poznań S.A.

ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI KKS Lech Poznań S.A. ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI KKS Lech Poznań S.A. KKS Lech Poznań S.A., zwany w dalszej części regulaminu Klubem, wprowadza z dniem 8.05.2007 roku następujące zasady współpracy z mediami. I. Akredytacja:

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPONSORSKA RUDZKIEGO KLUBU SPORTOWGO W ŁODZI

OFERTA SPONSORSKA RUDZKIEGO KLUBU SPORTOWGO W ŁODZI OFERTA SPONSORSKA RUDZKIEGO KLUBU SPORTOWGO W ŁODZI WSTĘP Chcielibyśmy Państwa zainteresować naszą ofertą sponsorską, z nadzieją na podjęcie korzystnej dla obu stron współpracy, która pozwoli współtworzyć

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N ROZGRYWEK W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR POLSKI. Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. na sezon 2016/2017

R E G U L A M I N ROZGRYWEK W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR POLSKI. Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. na sezon 2016/2017 R E G U L A M I N ROZGRYWEK W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR POLSKI Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2016/2017 Art. 1. Wstęp 1 Rozgrywki o Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwane dalej Rozgrywkami

Bardziej szczegółowo

Oferta dla sponsorów Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin na sezon 2012/2013

Oferta dla sponsorów Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin na sezon 2012/2013 Oferta dla sponsorów Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin na sezon 2012/2013 Uczymy gry i miłości do futbolu Stowarzyszenie Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin powstało jako inicjatywy ludzi związanych

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE NA TURNIEJ PIŁKARSKI. 13.06.2015 r. Organizatorzy i sponsorzy Turnieju: cosinus.pl AKADEMIA PIŁKARSKA POLONIA WARSZAWA. /cosinus.

ZAPROSZENIE NA TURNIEJ PIŁKARSKI. 13.06.2015 r. Organizatorzy i sponsorzy Turnieju: cosinus.pl AKADEMIA PIŁKARSKA POLONIA WARSZAWA. /cosinus. ZAPROSZENIE NA TURNIEJ PIŁKARSKI 13.06.2015 r. Organizatorzy i sponsorzy Turnieju: /cosinus.warszawa cosinus.pl AKADEMIA PIŁKARSKA POLONIA WARSZAWA INFORMACJE ORGANIZACYJNE Turnieju i pikniku rodzinnego

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK. o przyznanie licencji dla klubu. (pełna nazwa klubu)

WNIOSEK. o przyznanie licencji dla klubu. (pełna nazwa klubu) Formularz 9.1.1... (nazwa klubu, adres) Data.. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej Komisja ds. Licencji Klubowych WNIOSEK o przyznanie licencji dla klubu (pełna nazwa klubu) Na podstawie Przepisów licencyjnych

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU 1

REGULAMIN TURNIEJU 1 REGULAMIN TURNIEJU 1 Zasady uczestnictwa w zawodach Uczestniczyć mogą chłopcy urodzeni w 2003 roku i młodsi, posiadający uprawnienia do gry, aktualną kartę zdrowia oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N Sezon 2014/2015

R E G U L A M I N Sezon 2014/2015 I. ORGANIZATOR Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA, MB Sport, Agencja reklamy Innovatory Ideas, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. II. CEL Popularyzacja piłki siatkowej wśród społeczeństwa miasta Lębork

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XIII/157/2011 RADY MIEJSKIEJ INOWROCŁAWIA. z dnia 29 września 2011 r. w sprawie określenia zasad i trybu korzystania ze stadionów miejskich

UCHWAŁA NR XIII/157/2011 RADY MIEJSKIEJ INOWROCŁAWIA. z dnia 29 września 2011 r. w sprawie określenia zasad i trybu korzystania ze stadionów miejskich UCHWAŁA NR XIII/157/2011 RADY MIEJSKIEJ INOWROCŁAWIA w sprawie określenia zasad i trybu korzystania ze stadionów miejskich Na podstawie art. 40 ust. 2 pkt 4, art. 41 ust. 1 i art. 42 ustawy z dnia 8 marca

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015 ZASADY OGÓLNE

REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015 ZASADY OGÓLNE REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015 ZASADY OGÓLNE 1. Organizatorem turnieju jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, a realizującym - Międzyszkolny Ośrodek

Bardziej szczegółowo

Klub Piłkarski Legia Warszawa S.S.A. Ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa

Klub Piłkarski Legia Warszawa S.S.A. Ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa Klub Piłkarski Legia Warszawa S.S.A. Ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE LEGII W SEZONIE 2012/2013 I. Definicje a) Klub ; Legia oznacza Klub

Bardziej szczegółowo

TURNIEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI 19-20 listopada 2011 Z A P R O S Z E N I E

TURNIEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI 19-20 listopada 2011 Z A P R O S Z E N I E TURNIEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI 19-20 listopada 2011 Z A P R O S Z E N I E Akademia Sportowa POMORZE ma zaszczyt zaprosić na: II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI rocznika 2002 i 2003 pod patronatem

Bardziej szczegółowo

K.S. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

K.S. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie K.S. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie Okręgowa Liga Juniorów Młodszych Sezon 2011/2012 K.S. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie r.1995 Prezes: Zenon Nadstawny Trener: Maciej Sobolewski Skład drużyny: Bartoszewski

Bardziej szczegółowo

OFERTA SPONSORINGOWA

OFERTA SPONSORINGOWA OFERTA SPONSORINGOWA Jest nam ogromnie miło poinformować Państwa, że w uznaniu osiągnięć sportowych i organizacyjnych Światowa Organizacja Łucznicza FITA wraz z Polskim Związkiem Łuczniczym wyróżniła Ośrodek

Bardziej szczegółowo