Województwo: podkarpackie Numer kierunkowy: 0-17 Nr telefonu: Liczba uczniów Kl. I Kl. II Kl. III Kl. IV KL. V Kl. VI Kl. VII Kl.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Województwo: podkarpackie Numer kierunkowy: 0-17 Nr telefonu: 2219234. Liczba uczniów Kl. I Kl. II Kl. III Kl. IV KL. V Kl. VI Kl. VII Kl."

Transkrypt

1 -6Ankieta Część I: Informacja ogólna Pełna nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Białej Ulica, nr domu: - Kod pocztowy: Województwo: podkarpackie Miejscowość: Tyczyn Numer kierunkowy: 0-17 Nr telefonu: Liczba nauczycieli: 15 Nr faksu: Liczba klas: 6 Liczba uczniów: 128 WWW: Liczba uczniów Kl. I Kl. II Kl. III Kl. IV KL. V Kl. VI Kl. VII Kl. VIII w poszcz. klasach Dyrektor: mgr Andrzej Kruk Część II: Samoocena Adres strony WWW: Opis zawartości strony: Nasza strona powstała w roku szkolnym 2004/2005. Została umieszczona na serwerze firmy internetowej Intertele S.A. w czerwcu 2005 roku. Twórcami strony są nauczyciele informatyki naszej szkoły. Została ona wykonana w edytorze HTML i programie graficznym NVU ver Strona ta jest czytelna, łatwa w obsłudze, posiada menu główne z przyciskami do poszczególnych części. Witryna naszej szkoły zawiera zdjęcia, skanowane dokumenty oraz dodatkowe elementy w postaci gifów i clip-artów wyszukanych przez uczniów. Na STRONIE GŁÓWNEJ znajduje się aktualne zdjęcie naszej szkoły, adres pocztowy, telefon oraz szkoły i pracowni komputerowej. Z lewej strony umieszczono 10 przycisków przenoszących nas na kolejne strony oraz przycisk do strony Nasze strony: NASZA MIEJSCOWOŚĆ - zawiera zdjęcia naszej miejscowości, mapę informującą o położeniu Białej oraz historię wsi. HISTORIA SZKOŁY - przedstawia archiwalne zdjęcia, skanowane dokumenty oraz historię ponad 120-letniego istnienia naszej szkoły. NAUCZYCIELE na tej stronie znajduje się wykaz aktualnie pracujących nauczycieli oraz hiperłącze do ich publikacji UCZNIOWIE strona ta informuje o poszczególnych klasach, istniejących w naszej szkole.

2 AKTUALNOŚCI zawierają spis aktualnych wydarzeń naszej szkoły z hiperłączami do ich opisu. Jest ona stroną najczęściej aktualizowaną i odwiedzaną. KRONIKA SZKOŁY- na tej stronie umieszczone są wydarzenia z ubiegłego roku szkolnego a w przyszłości będą uzupełniane o kolejne lata. ABSOLWENCI znajdują się tu zdjęcia naszych absolwentów od roku GAZETKA SZKOLNA strona ta zawiera numery gazetki Samorządu Uczniowskiego,,Uczeń wydawanej w roku szkolnym 2005/2006 oraz skanowane strony tytułowe gazetek z lat ubiegłych. Gazetkę można przeczytać poprzez skanowane drukowane strony gazetki lub w pliku PDF, do którego można użyć bezpłatnego programu Adobe Acrobat Reader. PRZYDATNE ADRESY na stronie tej znajdują się łącza do ważnych dla rodziców i uczniów stron. Naszą stronę odwiedzają uczniowie, rodzice, absolwenci szkoły oraz władze samorządowe i kuratoryjne. Promuje ona naszą szkołę w środowisku lokalnym. Uczniowie chętnie przekazują swoje pomysły do tworzenia nowych podstron. W przygotowaniu jest strona SPORT W SZKOLE. Na niej umieszczone będą aktualności sportowe, osiągnięcia uczniów w zawodach, olimpiadach sportowych. Opis programu profilaktycznego szkoły, którego celem jest bezpieczeństwo uczniów w sieci PROGRAM BEZPIECZEŃSTWA W SIECI DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIAŁEJ,,Dziecko i Internet został skierowany do uczniów i rodziców naszej szkoły. Jest on dostosowany do programu wychowawczego szkoły. Obejmuje uczniów klas I VI, którzy korzystają z Internetu nie tylko na zajęciach informatyki, ale również w domu. Pomocny jest on również na zajęciach w sali komputerowej z innych przedmiotów. Przygotowuje on do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, zapoznaje z zagrożeniami płynącymi z Internetu i Netykietą. Uświadamia rodziców o potrzebie kontroli nad dzieckiem korzystającym z Internetu. Opracowano go m. in. na podstawie kampanii edukacyjnej,,dziecko w sieci organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje. Zadania tego programu realizowano na lekcjach informatyki w klasach I VI, na zebraniach dla rodziców oraz na lekcjach plastyki poprzez wykonanie plakatów i gazetek szkolnych. Inne certyfikaty potwierdzające umiejętności komputerowe uczniów (nazwa certyfikatu i jego krótka charakterystyka oraz liczba uczniów, którzy otrzymali certyfikat)

3 Liczba uczniów, którzy przystąpili do ECDL: - Łączna liczba zdanych egzaminów: - Moduł ECDL: Liczba zdanych egzaminów: Wykaz uczniów, którzy uczestniczyli w międzyszkolnych konkursach i olimpiadach wykorzystujących komputer i Internet: Udział w konkursie uczniów Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn na Internetowy dzienniczek-pamiętnik ucznia: Ząbczyk Gabriela, Starzak Monika, Starzak Łukasz. W konkursie tym Starzak Łukasz otrzymał wyróżnienie. Udział i zajęcie I miejsca w konkursie,,eko Dolina Strugu zespołu 5 uczniów z kl.vi,,ekoludki, w którym młodzież wykazała się m.in. znajomością multimedialnych technik komputerowych. Udział wszystkich uczniów klasy VI w konkursie,,moja karta rowerowa na stronie Liczba nauczycieli, którzy przystąpili do ECDL: 6 Łączna liczba zdanych egzaminów: 6 Moduł ECDL: Liczba zdanych egzaminów: Liczba nauczycieli, którzy zostali przygotowani na kursach do korzystania z Internetu oraz technologii informacyjnej: Liczba nauczycieli, którzy stosują Internet oraz technologię informacyjną w nauczaniu: Liczba nauczycieli mających uprawnienia do nauczania informatyki (nie dotyczy szkoły podstawowej): Łączna liczba komputerów w szkole: 13 w tym liczba komputerów podłączonych do Internetu: 13 w tym liczba komputerów w bibliotece szkolnej: - Liczba pracowni przedmiotowych, w których jest na stałe co najmniej jeden komputer:

4 Wykaz oprogramowania dydaktycznego, które nauczyciele wykorzystują w nauczaniu: Programy podstawowe: - system operacyjny: Windows 98 - pakiet Office 97- Word, Excel, Power Point, Outlook - przeglądarka internetowa: Internet Explorer - przeglądarka obrazów Irfan View program do tworzenia stron internetowych NVU program antywirusowy Anti Vir Personal Edition Version program do plików w formacie PDF Adobe Reader 7.0 Programy uzupełniające: - Mój kuferek, Informatyka 2000 (kolorowanki), Multimedialny świat bajek Juliana Tuwima, Multimedialny świat Jana Brzechwy, Krzyżówki dla zerówki, ABC młodego konsumenta, Mapa Polski, Alfabet, ABC z Reksiem, Krzyżówki dla zerówki, Zielone światło, Planeta, Morelowy labirynt, Przygoda z komputerem, Informatyka 2000, Spotkania i nauka z komputerem, Internet-multimedialny kurs nauki, Matematyka + komputer, Matematyka wokół nas-sprawdziany, Zacznij od dziś-testy dla klasy VI, Matematyka klasa IV, Przyroda dla klasy VI, Wyprawy w poszukiwaniu Ekolandii, Ekologiczne miejsce w sieci, Mój pierwszy elementarz, English Adwenture, Moja karta rowerowa. - Encyklopedie multimedialne: Encyklopedia przyrody, Encyklopedia Królów Polski, Historia Powszechna, Encyklopedia dla dzieci, Atlas świata, Encyklopedia dla dzieci z Atlasem Świata, Multimedialna Encyklopedia Powszechna- Millenium. Wykaz oprogramowania do zarządzania szkołą: Programy podstawowe: - system operacyjny: Windows XP - pakiet Office Word, Exel, Power Point, Outlook - przeglądarka internetowa: Internet Explorer - klient poczty- Outlook Express - program do plików w formacie PDF Adobe Reader 7.0 Programy specjalistyczne: - program kadrowo- płacowy Softres - program Płatnik przekaz elektroniczny - program Poradnik dyrektora i księgowego szkoły - wyd. Bohdan Orłowski - program do świadectw szkolnych- wyd. Librus - program komputerowy Dyplomy - wyd. Librus - program Niezbędnik dyrektora - prawo oświatowe - SIO-System Informacji Oświaty - HERMES- informacja o uczniach- OKE

5 Wykaz multimedialnych materiałów dydaktycznych, oraz krótki opis prezentacji poświęconej pracy biblioteki szkolnej: Programy edukacyjne: -,,Mój kuferek -dla klasy,,o -,,Przygoda z komputerem,,,informatyka 2000,,,Spotkania i nauka z komputerem,,,internetmultimedialny kurs nauki - na lekcjach informatyki -,,Matematyka + komputer,,,matematyka wokół nas-sprawdziany,,,zacznij od dziś-testy dla klasy VI,,,Matematyka klasa IV - matematyka -,,Przyroda dla klasy VI,,,Wyprawy w poszukiwaniu Ekolandii,,,Ekologiczne miejsce w sieci - przyroda i ekologia. -,,Mój pierwszy elementarz - nauczanie zintegrowane -,,English Adwenture - program do nauki języka angielskiego -,,Moja karta rowerowa - do nauki zasad ruchu drogowego Encyklopedie multimedialne: Encyklopedia przyrody, Encyklopedia Królów Polski, Historia Powszechna, Encyklopedia dla dzieci, Atlas świata, Kasety magnetofonowe:,,get up and go -kl.iv,,,go for Poland 1 -kl.v,,,go for Poland 2 -kl.vi,,,high Fire,,,Tęczowy music Box,,,Wiazanka przbojów dla dzieci,,,rytm-muzyka-taniec, Zabawy muzyczno ruchowe,,,najpiękniejsze kolędy polskie,,,muzykoterapia,,,gimnastyka na wesoło Kasety video:,,pingu loves English,,,1,2,3 with Postman Pat,,,BBC best stories,,,ii wojna światowa,,,pierwsze kroki na drodze,,,przygody gwiazdeczek w kosmosie,,,baśń o gęsiareczce,,,mała Syrenka,,,Kubus Puchatek,,,Przygody Koziołka Matołka,,,Królowa Śniegu i wiele innych. Płyty DVD:,,Happy English, bajki i filmy w angielskiej wersji językowej,,,przygody Guliwera i inne. Prezentacja na temat pracy biblioteki szkolnej została przedstawiona w 12 slajdach w programie Power Point. Wykonali ją uczniowie klasy VI z nauczycielem informatyki. Zwiera ona informacje na temat zadań naszej biblioteki, księgozbioru, współpracy z innymi bibliotekami. Przedstawia również udział w konkursach literackich i kampaniach czytelniczych a także pracę Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki. Biblioteka obecnie nie posiada komputera i połączenia z Internetem, ale planowany jest zakup zestawu komputerowego i odpowiedniego oprogramowania w bieżącym roku

6 Opis kontaktów uczniów i nauczycieli z otoczeniem zewnętrznym za pośrednictwem sieci Internet w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć: Udział i zajęcie I miejsca w konkursie,,eko Dolina Strugu zespołu uczniów,,ekoludki, w którym młodzież wykazała się m.in. znajomością multimedialnych technik komputerowych. Uczniowie zgodnie z regulaminem układali na komputerze zestawy pytań konkursowych, które drogą elektroniczną wysyłali do organizatorów konkursu (SP w Kielnarowej i SP w Tyczynie), gdzie tworzona była baza zadań konkursowych. Im więcej pytań ułożył zespół, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania w finale konkursu własnego zestawu. Nasz zespół ułożył 55 pytań konkursowych. Udział w konkursie uczniów Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn na,,elektroniczny dzienniczekpamiętnik ucznia. Organizatorem była SP w Kielnarowej. Konkurs ten polegał na codziennych wpisach do własnego pamiętnika, umieszczonego na stronie internetowej W konkursie wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły a jeden z nich został laureatem. Udział wszystkich uczniów klasy VI w konkursie,,moja karta rowerowa na stronie Na lekcjach informatyki uczniowie założyli konta poczty elektronicznej, a następnie zalogowali się do konkursu. Co tydzień na lekcjach WF logowali się do programu i odpowiadali na pytania konkursowe. Poza tym uczyli się poprzez gry edukacyjne, rozwiązywali krzyżówki i zagadki. Pobieranie informacji, zadań konkursowych i wysyłanie protokołów dotyczących konkursów interdyscyplinarnych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Nauczyciele i uczniowie odwiedzają strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie w celu pobrania testów, sprawdzenia wyników sprawdzianu oraz pobrania materiałów do opracowania sprawdzianów próbnych. Nauczycielka Barbara Woźniak uczestniczyła w kursie organizowanym na stronie osiągnięć edukacyjnych uczniów. Przygotowując konkursy szkolne i pozaszkolne nauczyciele korzystają z komputera, tworząc regulaminy, zestawy zadań, dyplomy, podziękowania oraz komunikują się i zgłaszają uczestnictwo w konkursach drogą elektroniczną: konkursy szkolne:,,łamigłówki matematyczne - krzyżówki, rebusy, wykreślanki matematyczne,,,konkurs matematyczny klas młodszych,,,ekolodzy są wśród nas - konkurs wiedzy ekologicznej,,,konkurs szopek bożonarodzeniowych,,,najpiękniejszy ekologiczny stroik bożonarodzeniowy,,,konkurs kolęd. konkursy pozaszkolne: 3 edycje,,gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla klas VI gminy Tyczyn,,,Świat baśni Andersena,,,V Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III,,,Olimpijskie dyscypliny sportowe. wojewódzki konkurs szopek- -konkurs kolędników -wystawy artystyczne konkursy plastyczne- Na zajęciach języka angielskiego uczniowie wymieniają listy w języku angielskim (www.penpals.com), stosują gry językowe utrwalające i poszerzające zasób słownictwa (www.languagegames.com, Pozyskiwanie materiałów i przygotowanie do druku gazetki Samorządu Uczniowskiego,,Uczeń. Korzystamy z programu Word, Paint i stron internetowych. Wykorzystywanie sieci Internet do przygotowywania imprez klasowych i szkolnych pozyskiwanie scenariuszy (pasowanie na ucznia, 11 listopada, zwyczaje i obrzędy andrzejkowe, świąteczne, karnawałowe, Dzień Matki i inne). Przygotowywanie przy pomocy komputera pomocy dydaktycznych na zajęcia lekcyjne (sprawdziany, treści zadań), materiałów dekoracyjnych na gazetki szkolne oraz analiz i sprawozdań związanych z pracą dydaktyczną i wychowawczą. Przygotowywanie materiałów do prasy lokalnej i wysyłanie ich drogą elektroniczną na adres

7 Opis wykorzystania komputerów i sieci Internet w czasie zajęć pozalekcyjnych uczniów Zajęcia pozalekcyjne na których wykorzystuje się komputer i sieć Internet: - kółko informatyczne,,mały informatyk - prowadzone jest nieodpłatnie w wymiarze 1 godz. tygodniowo przez nauczyciela informatyki Alicję Woźniak. Zajęcia skierowane są do uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z informatyki, zapoznać się z urządzeniami informatycznymi oraz poszerzyć umiejętności korzystania z programów użytkowych (edytora tekstu grafiki, arkusza kalkulacyjnego, bazy danych, multimedialnych źródeł informacji).na zajęciach tych opracowywane są teksty, rysunki i motywy do gazetki szkolnej,,uczeń. Tworzymy tez strony aktualności szkolnych do strony internetowej szkoły. Dzieci korzystają z elementarnych zastosowań komputerów do wzbogacenia własnego uczenia się i poznawania różnych dziedzin wiedzy. kółko matematyczne - prowadzone jest nieodpłatnie w wymiarze 1 godz. tygodniowo przez nauczyciela matematyki Alicję Woźniak. Zajęcia skierowane są do uczniów klasy VI, którzy mają trudności w nauce oraz tych, którzy chcą poszerzyć swoje wiadomości z matematyki. Na zajęciach przygotowujemy się do rozwiązywania testów sprawdzianu po klasie VI. Wykorzystujemy Internet i programy -,,Matematyka + komputer,,,zacznij od dziś-testy dla klasy VI,,,Matematyka Podczas ferii szkolnych realizowany był program,,ferie w szkole w ramach którego m.in. prowadzono zajęcia w pracowni informatycznej. Poprzez zabawę doskonaliliśmy umiejętności właściwego posługiwania się różnymi urządzeniami technologii informacyjnej oraz komunikowania się (gg, poczta elektroniczna). zajęcia z ekologii- prowadzone są przez nauczyciela przyrody Elżbietę Stanio. Wykorzystuje się na nich program,,wyprawy w poszukiwaniu Ekolandii. Opis inicjatyw społeczności lokalnej realizowanych w szkole z wykorzystanie technologii informacyjnej Gminne Forum Samokształceniowe Nauczycieli Nauczania Zintegrowanego Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn. Uczestnicy GFSN (nauczyciele klas I-III naszej szkoły) stosują Internet w kontaktach z innymi nauczycielami, wykorzystują komputer do przygotowywania materiałów na spotkania, opracowują scenariusze i materiały dydaktyczne na wspólne spotkania, przygotowują materiały do biuletynu i kroniki forum. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie-filia nr 6 (www.wimbp.rzeszow.pl). Nasza szkoła nawiązując kontakt z biblioteką przygotowuje przy pomocy komputera artykuły, zdjęcia i scenariusze przedstawień do kampanii czytelniczych organizowanych przez ww. bibliotekę. Kontakt z misjonarzem z Czadu, księdzem Pawłem Pietrusiakiem Wiosną 2004 roku uczniowie naszej szkoły z wychowawcą Alicją Woźniak (gdy szkoła jeszcze nie miała stałego łącza internetowego) nawiązali kontakt z misjonarzem w Czadzie a za jego pośrednictwem z dziećmi ze szkoły w Bakara. Kilkakrotnie wymieniali oni drogą elektroniczną listy, doszło też do spotkania w naszej szkole, gdzie dzieci przekazały swoje listy dla kolegów z Afryki. Kontynuacją tej znajomości jest założenie kółka misyjnego dzieci przy parafii w Białej i wspieranie misji. Kontakt z byłym uczniem naszej szkoły Pawłem Kołodziejem, który wyjechał kończąc klasę V do Kanady. Uczniowie klasy VI (koledzy Pawła) korespondują z nim przy pomocy poczty elektronicznej. Podpisy: Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Przewodniczącego Komitetu Rodzicielskiego Nauczycieli informatyki Dyrektora Wizytatora KO

8 Załączniki dołączone do ankiety 1. Dołączona na płycie CD prezentacja szkoły przygotowana przez uczniów w programie Power Point. 2. Dołączona na płycie CD prezentacja poświęcona bibliotece szkolnej. 3. Program bezpieczeństwa w sieci,,dziecko w sieci oraz zaświadczenia o przeprowadzeniu w szkole zajęć w ramach kampanii,,dziecko w sieci. 4. Lista nauczycieli i kserokopie świadectw ukończenia studiów podyplomowych z informatyki oraz zaświadczeń potwierdzających udział nauczycieli w kursach przygotowujących do korzystania z komputerów i Internetu. 5. Kserokopie dyplomów potwierdzających udział uczniów w konkursach. 6. Przykładowe materiały dydaktyczne lub scenariusze lekcji opracowane przez nauczycieli naszej szkoły z wykorzystaniem technologii informacyjnej. 7. Kserokopia zaświadczenia opublikowania materiałów dydaktycznych. 8. Przykładowe dyplomy, zaproszenia przygotowane z wykorzystaniem komputera. 9. Przykładowe numery szkolnych gazetek,,uczeń,,, Eko-Uczeń,,,Szkolne A-B-C. 10. Przykładowa korespondencja za pomocą poczty elektronicznej

Województwo: Zachodniopomorskie Numer kierunkowy: 94 Nr telefonu: 373 22 12 Nr faksu: 373 22 12

Województwo: Zachodniopomorskie Numer kierunkowy: 94 Nr telefonu: 373 22 12 Nr faksu: 373 22 12 Ankieta online Część I: Informacja ogólna Pełna nazwa szkoły: Zespół Szkół w Barwicach Jeśli szkoła ubiegająca Zespół Szkół w Barwicach - Gimnazjum się o Znak Jakości jest częścią Zespołu Szkół, to należy

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp.................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2011/2012 (semestr letni)............................... 4 Platforma obsługi

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2012/2013 (semestr zimowy)............................ 5 Platforma obsługi szkoleń................................................................

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2013/2014 (semestr letni)............................... 5 Oferta szkoleń na

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Szkoła Podstawowa nr 5 Skarżysko-Kamienna Świętokrzyski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Kielcach Przebieg

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2013/2014 (semestr zimowy)............................ 5 Platforma obsługi szkoleń................................................................

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Szkoła Podstawowa w Buszkowie Buszkowo Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

KOMPUTER I INTERNET JAKO NARZĘDZIA WSPOMAGAJĄCE ZARZĄDZANIE I PODNOSZĄCE JAKOŚĆ PRACY SZKOŁY

KOMPUTER I INTERNET JAKO NARZĘDZIA WSPOMAGAJĄCE ZARZĄDZANIE I PODNOSZĄCE JAKOŚĆ PRACY SZKOŁY KOMPUTER I INTERNET JAKO NARZĘDZIA WSPOMAGAJĄCE ZARZĄDZANIE I PODNOSZĄCE JAKOŚĆ PRACY SZKOŁY Spis treści Wstęp str 3 Rozdział 1. Programy komputerowe wspomagające pracę szkoły str 6 1.1 Gabinet dyrektora

Bardziej szczegółowo

SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIONYCH

SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIONYCH SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIONYCH SZKOŁA PODSTAWOWA NR 225 im. J. GARDECKIEGO W WARSZAWIE,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać

Bardziej szczegółowo

Program nauczania informatyki w gimnazjum

Program nauczania informatyki w gimnazjum Program nauczania informatyki w gimnazjum Grzegorz Hawrylak Numer dopuszczenia PGŁ-4040-19 Spis treści 1. Założenia dydaktyczne i wychowawcze 3 1.1. Wstęp 3 1.2. Założenia charakteryzujące program 4 1.3.

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Szkoła Podstawowa w Dukli Dukla Podkarpacki Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI. Program kursu dla nauczycieli

INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI. Program kursu dla nauczycieli 1 INTERNET JAKO ŹRÓDŁO INFORMACJI. Program kursu dla nauczycieli Ewa Patkowska i Elżbieta Kortkowicz-Białowąs, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu Opublikowano 15.06.2005 WSTĘP Jednym z ważniejszych

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Gimnazjum w Rudniku Rudnik Małopolski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Krakowie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA O PROGRAMIE... 2 ZAŁOŻENIA PROGRAMU... 2 OGÓLNE TREŚCI NAUCZANIA... 2 PODSTAWA PROGRAMOWA NAUCZANIA INFORMATYKI... 2 CELE WYCHOWANIA...

INFORMACJA O PROGRAMIE... 2 ZAŁOŻENIA PROGRAMU... 2 OGÓLNE TREŚCI NAUCZANIA... 2 PODSTAWA PROGRAMOWA NAUCZANIA INFORMATYKI... 2 CELE WYCHOWANIA... PROGRAM NAUCZANIA INFORMATYKI W GIMNAZJUM informatika AGATA JÓZEFOWICZ SPIS TREŚCI: INFORMACJA O PROGRAMIE... 2 ZAŁOŻENIA PROGRAMU... 2 OGÓLNE TREŚCI NAUCZANIA... 2 PODSTAWA PROGRAMOWA NAUCZANIA INFORMATYKI...

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. organizacji Międzyszkolnego Konkursu BIT dla uczniów klas VI szkoły podstawowej

REGULAMIN. organizacji Międzyszkolnego Konkursu BIT dla uczniów klas VI szkoły podstawowej REGULAMIN organizacji Międzyszkolnego Konkursu BIT dla uczniów klas VI szkoły podstawowej Organizatorem konkursu jest I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu, ul. Koszary 15, 22-400

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Technikum nr 2 Siedlce Kuratorium Oświaty w Warszawie Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej

Bardziej szczegółowo

SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIEŃ I ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ

SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIEŃ I ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 27 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 64 IM. 650 LECIA BYDGOSZCZY ORAZ GIMNAZJUM NR 32 IM. ROBERTA SCHUMANA UL. SARDYNKOWA 7 SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIEŃ I ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ Bydgoszcz,

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Świnoujście Kuratorium Oświaty w Szczecinie Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w

Bardziej szczegółowo

ISBN 978-83-89232-99-1

ISBN 978-83-89232-99-1 Redakcja Jadwiga Kwiecień Projekt okładki Marek Piwko Program dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu programów szkolnych do kształcenia

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner Bielsko-Biała Śląski Kurator

Bardziej szczegółowo

Działanie 1. Klub Młodych Ekologów. Działanie 2. Wolontariat.

Działanie 1. Klub Młodych Ekologów.  Działanie 2. Wolontariat. Działanie 1. Klub Młodych Ekologów. Opiekun - Katarzyna Ciepiela, nauczyciel chemii i fizyki Podczas zajęć Klubu Młodych Ekologów uczniowie prowadzili obserwacje w terenie, sporządzali zielniki w oparciu

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Szkoła Podstawowa nr 118 Warszawa Mazowiecki Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Warszawie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo

Szkoła się opłaca. Raport dobrych praktyk edukacyjnych EDYCJA 2014

Szkoła się opłaca. Raport dobrych praktyk edukacyjnych EDYCJA 2014 Szkoła się opłaca Raport dobrych praktyk edukacyjnych EDYCJA 2014 O dobrych praktykach edukacyjnych.... 3 List od Minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej... 5 Edukacja matematyczno-przyrodnicza.... 6 12 Interblok

Bardziej szczegółowo

Zwycięskie projekty. w konkursach progr@mu etwinning

Zwycięskie projekty. w konkursach progr@mu etwinning Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning Spis treści Konkurs Nasz projekt etwinning 2011 5 14 24 5 Słowo wstępne Katarzyna Hall kategoria

Bardziej szczegółowo

Z Comeniusem dookoła Europy. w ramach europejskiego programu edukacyjnego Uczenie się przez całe życie

Z Comeniusem dookoła Europy. w ramach europejskiego programu edukacyjnego Uczenie się przez całe życie Z Comeniusem dookoła Europy w ramach europejskiego programu edukacyjnego Uczenie się przez całe życie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Warszawa 2009 Redakcja: Agnieszka Fijałkowska i Julia Płachecka Przykłady

Bardziej szczegółowo

S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12.

S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12. Warszawa, dnia 31.03.2007 S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12.2006 1. Nazwa: Fundacja Centrum Edukacji

Bardziej szczegółowo

Projekt. Uchwała Nr.../ 2013 Rady Powiatu w Płocku z dnia... 2013 roku

Projekt. Uchwała Nr.../ 2013 Rady Powiatu w Płocku z dnia... 2013 roku Uchwała Nr.../ 2013 Rady Powiatu w Płocku z dnia... 2013 roku Projekt w sprawie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie płockim za rok szkolny 2012/2013. Na podstawie art. 12 pkt 11

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej Warszawa, 27.06.2013 r. Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (organizacja pożytku publicznego) za okres 1 stycznia 31 grudnia 2012 r. Spis treści 1. Dane organizacji... 4

Bardziej szczegółowo

Nazwa i siedziba szkoły. 2. Siedziba szkoły znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Szkockiej 64.

Nazwa i siedziba szkoły. 2. Siedziba szkoły znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Szkockiej 64. Na podstawie Uchwały nr XXXVII/501/97 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 24 kwietnia 1997 oraz Uchwały Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 3 z dnia 11.02.2015 r. przyjęto jednolity tekst Statutu Szkoły w

Bardziej szczegółowo

projekt współfinansowany przez Unie Europejską

projekt współfinansowany przez Unie Europejską projekt współfinansowany przez Unie Europejską PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ Instytucja wdrażająca - Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu SPIS TREŚCI: I. Realizacja projektu I.1. Główne cele projektu

Bardziej szczegółowo