PRZEWAGA REZONANSU MAGNETOFORETYCZNEGO NAD ELEKTROPORACJĄ/JONTOFOREZĄ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRZEWAGA REZONANSU MAGNETOFORETYCZNEGO NAD ELEKTROPORACJĄ/JONTOFOREZĄ"

Transkrypt

1 PRZEWAGA REZONANSU MAGNETOFORETYCZNEGO NAD ELEKTROPORACJĄ/JONTOFOREZĄ Definicja dostarczania transepidermalnego substancji Substancje dostarczane transepidermalnie muszą pokonać skórną barierę funkcjonalną skin wall. Głównymi mikrokomponentami tej bariery są korneocyty (pozbawione jądra komórkowego, zawierające małą ilość wody elementy warstwy rogowej naskórka), które działają jak cegiełki, spojone zaprawą, czyli lipidami warstwy rogowej. Przewaga Rezonansu Magnetoforetycznego w porównaniu z elektroporacją/ jontoforezą: Urządzenia do elektroporacji / jontoforezy poprzez zastosowanie elektrod i aplikatorów wytwarzają specyficzne impulsy elektryczne, które zmieniają błony komórkowe i warstwę lipidową, powodując formowanie się tzw. elektroporów czy hydrofilnych kanałów. Kanały te pomagają dostarczać molekuły przez skórę. Rezonans Magnetoforetyczny indukuje w skórze absorpcję zarówno molekuł zawartych w Gel Beauty czy Gel Therapy, czy w innych żelach przeznaczonych do tego typu terapii (zgodnie z utrzymaniem gradientu stężeń), jak i informacji zawartej w produktach (jako że pole magnetyczne generowane przez Gunaphoresis jest modulowane przez biofotonową informację zawartą w cząsteczkach produktów GUNA). Podsumowanie: Transport transepidermalny jest wzmacniany przez zastosowanie elektroporacji / jontoforezy, ponieważ stwarza hydrofilne korytarze przez warstwy ochronne skóry. Jednakże, kiedy gradient stężeń molekuł zaniknie (ze względu na równomierne nagromadzenie substancji transportowanych), efektywność zabiegu osiąga swoje granice.

2 Rezonans Magnetoforetyczny powoduje, że wszystkie cząsteczki substancji aktywnej są absorbowane przez skórę (ponieważ podtrzymywany jest gradient stężeń) wraz z informacją zawartą w cząsteczkach produktów GUNA. GUNAPHORESIS REZONANS MAGNETOFORETYCZNY Dr. Sergio Serrano Materia składa się prawie wyłącznie z energii, tzn. fotonów (Rubbia/Włochy/Fizyka Nagroda Nobla 1984) i spontanicznie emituje fotony mierzalne przez odpowiednie urządzenia - fotopowielacze (Fritz Popp/Germany - Facchini/Italy). Pomimo, że fotony emitowane przez substancje mają niską energię, mogą być akumulowane w specjalnych antenach lub komorach rezonansowych. Kiedy ta energia rezonansowa, zakumulowana wewnątrz specjalnego przekaźnika osiągnie odpowiednio wysoki poziom, zostaje wzmocniona przez specjalny elektroniczny wzmacniacz. Ta elektronicznie wzmocniona energia jest wtedy przetwarzana przez specjalne oprogramowanie na cyfrowe spektrum. Każda substancja wytwarza specyficzne cyfrowe spektrum - widmo informacyjne. Aby przesłać to widmo informacyjne (jest to informacja odpowiadająca poszczególnym substancjom) do wnętrza ciała, niezbędne jest użycie szczególnego pola magnetycznego. Ciało z powodu swojej mechaniczno-chemicznej struktury, absorbuje idealnie sinusoidalne fale - o częstotliwości 50 Hz. Zatem w urządzeniu stosuje się pole magnetyczne ELF (Extremely Low Frequency), generowane przez transmiter, w postaci sinusoidalnej fali elektromagnetycznej o częstotliwości 50 Hz, której amplituda modulowana jest przez widmo informacyjne różnych substancji. Pole magnetyczne ELF przenosi w ten sposób informację do wnętrza ciała (do płynów zawartych w ciele).

3 Gunaphoresis jest urządzeniem do rezonansu magnetoforetycznego, które wykorzystuje pole magnetyczne ELF, emitowane w niskiej częstotliwości (mniej niż 100 Hz) i niskim natężeniu (mniej niż 100 Gs). Takie pole ELF (40 Gs) jest utworzone z sinusoidalnej fali nośnej (50 Hz), o modulowanej przez biofotoniczne sygnały produktów GUNA, szerokości (informacji). 1.RYS. 1. Carrier Wave (carrier) 2. Modulating Wave (information) 3. Modulated Carrier (informational carrier) 2. RYS. Biophotons Emission-Guna Gel Therapy

4 3. RYS. Biophotons Emission-Guna Gel Beauty 4. RYS. Biophotons Emission-Antiinflammatory drug (Sodium Diclofenac) Spontaniczna emisja biofotonów przez materię jest faktem (prof. Carlo Rubbia nagroda Nobla w dziedzinie fizyki), może być mierzona przez fotopowielacze lub komory rezonansowe.

5 Photomultiplier -fotopwielacz Resonance chambers - Komory rezonansowe

6 GUNAPHORESIS (GPH) poprawia wchłanianie żeli GUNA (GEL-BEAUTY, GEL- THERAPY) i substancji dodanych do tych żeli poprzez zastosowanie magnetoforezy (pola ELF). Jak działa magnetoforeza? 1. Pole magnetyczne ELF modyfikuje przepuszczalność błon komórkowych, a następnie jonową równowagę po obu stronach błony przez działanie na pompę Na-K. wewnątrzkomórkowy płyn zewnątrzkomórkowy płyn

7 2. Zwiększenie lokalnego przepływu krwi, ujawnione przez test termograficzny po aplikacji pola magnetycznego TLF. Niebieskie pola: zimne (słaba cyrkulacja krwi) Żółte do czerwonych pola: ciepłe (wysoki przepływ krwi) Przed Po Zatem efekty GUNAPHORESIS to: - Zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych i nasilenie działania pompy sodowopotasowej. - Zwiększenie absorpcji substancji spowodowane zwiększeniem miejscowego krążenia krwi i konsekwentnie zwiększenie dyspersji cząsteczek (utrzymanie chemicznego gradientu, który jest głównie odpowiedzialny za absorpcję przez skórę). Naukowe wyjaśnienie Rezonansu magnetoforetycznego (Pola ELF modulowanego przez biofotony). 1. Zgodnie z Teorią telekomunikacji, informacja musi być złożona z nośnika sinusoidalnych fal o modulowanej amplitudzie, aby być przekazywana przez antenę (transmiter cylindryczny lub punktowy GPH): w istocie, w GPH, nośnikiem jest 50 Hz sinusoidalna fala i amplituda jest modyfikowana zgodnie z biofotonicznym sygnałem produktów GUNA (żelu i innych produktów z nim zmieszanych). 2. Innym podstawowym wymogiem jest osiągnięcie przez nośnik i modulowane fale odpowiedniej odbiornika czyli ludzkiego ciała, które jest dobrym przewodnikiem, gdyż głównie zbudowane jest z wody:

8 - struktura geometryczna/mechaniczna ciała pozwala mu idealnie dostroić się do 50 Hz oscylacji (nośnika), - systemy biologiczne generują szerokie spektrum energii elektromagnetycznej, które mogłoby być rozszerzone z kilku Hz do 10 do 15 potęgi Hz (mierzalnych przez odpowiednie urządzenie). Ponieważ każdy system zdolny pochłaniać taki sam typ energii, jak ten który emituje, energia biofotoniczna modulowana produktami GUNA (będąc w tym samym paśmie częstotliwości) jest wchłaniana przez ciało. Transmitowanie biofotonicznej informacji produktów GUNA do ciała jest ważne, ponieważ jeżeli biofotoniczna modulacja jest rozpoznawana przez ciało, produkt jest tym samym szybciej wchłaniany: zwiększa się jego biodostępność. Nowy model DNA pomaga wyjaśnić to zagadnienie. DNA reguluje biochemiczną homeostazę poprzez syntezę białek i elektromagnetyczną homeostazę poprzez emisję biofotonów. Równolegle do tych regulacji homeostatycznych, DNA akceptuje substancję tylko jeżeli jest ona rozpoznana biochemicznie i/lub elektromagnetycznie (poprzez biofotony). Ponieważ materia jest prawie całkowicie utworzona z biofotonów, ten drugi sposób rozpoznawania jest prawdopodobnie ważniejszy i skuteczniejszy. Rezonans Magnetoforetyczny Gunaphoresis może działać poprzez dwa różne mechanizmy: 1. Poprzez przenoszenie cząsteczek żelu przez B lub T kanały (wybierane na urządzeniu GUNAPHORESIS). Elektromagnetyczny transmiter (punktowy lub okrągły) emituje sinusoidalną falę modulowaną przez biofotoniczną informację GEL-BEAUTY lub GEL-THERAPY. Molekuły żelu zawierają wodę, w której będzie informacja biofotonowych sygnałów emitowanych przez produkty GUNA rozpuszczone w żelu. Żel będzie służyć zarówno jako nośnik molekuł jak i biofotonówz produktów GUNA. 2. Poprzez przenoszenie molekuł przez kanał P (wybierany na urządzeniu GUNAPHORESIS). Elektromagnetyczny transmiter (punktowy lub okrągły) emituje sinusoidalną falę modulowaną przez biofotoniczną informację GEL-BEAUTY lub GEL-THERAPY lub inny żel z rozpuszczonymi produktami GUNA. Żele i produkty będą absorbowane poprzez rezonans.

9 OPIS URZĄDZENIA GUNAPHORESIS GUNAPHORESIS (GPH) jest urządzeniem służącym do stymulacji absorpcji produktów GUNA, z zastosowaniem specjalnie w tym celu stworzonych żeli transportowych (Gel Beauty i Gel Therapy). GUNAPHORESIS (GPH) zwiększa biodostępność produktów i ich kinetykę farmakologiczną w organiźmie. GUNAPHORESIS (GPH) działa poprzez wytwarzanie REZONANSU MAGNETOFORETYCZNEGO, tj. transdermalnego sposobu dostarczania aktywnych składników. Posiada specjalny generator pola magnetycznego ELF (ekstremalnie niskiej częstotliwości 100 Hz) i Niskiego Natężenia ( 100 Gs), zdolny zwiększyć przepuszczalność błon komórkowych. Specjalny generator pola magnetycznego w GUNAPHORESIS (GPH) nie tylko działa na przepuszczalność błon zgodnie z dobrze znanym mechanizmem tradycyjnej terapii magnetycznej (aktywacji pompy jonowej, zwiększania obwodowego krążenia i poprawy natlenienia tkanek), ale działa przede wszystkim zgodnie z zasadami rezonansu magnetoterapii. Siła takiego pola magnetycznego, stworzonego przez sinusoidalne fale magnetyczne (50 Hz), jest modulowana przez cyfrowy przetwornik sygnałów biofotonicznych generowanych przez urządzenie. To znaczy, że fala magnetyczna dostarcza sygnały, które są odpowiednio zakodowane (biofotony) i wybierane przez operatora zgodnie z wybranym do leczenia produktem, zmieszanym z żelem. Fale EM używane w czasie leczenia (z niejonizującą i nie przegrzewającą częstotliwością) muszą być modulowane. To znaczy, że podstawowa wiodąca sinusoidalna fala (50 Hz) zmienia się w okresową fal (o modulowanej szerokości) tak, że staje się falą, która dostarcza sygnały biofotonów odpowiednio zakodowanych. GUNAPHORESIS mo na u ywa do leczenia: - dużych obszarów przy zastosowaniu okrągłego transmitera TRANSMITTER COIL - punktowych i liniowych obszarów z użyciem cylindrycznego transmitera, który może być wykorzystany również do akupunktury TEST PROD GUNAPHORESIS (GPH) pozwala operatorowi dostosować głębokość dostarczania preparatów na 3 sposoby powierzchownie średnio głęboko - ok. 15 mm głęboko - ok. 30 mm Głębokość penetracji zależy od typu tkanki, która ma być leczona, jak również od poziomu drenażu macierzy komórkowej.

10 W macierzy, która podlega takiemu działaniu, informacja pola rezonansu ELF jest transmitowana momentalnie w komórkach całego ciała, zgodnie z teorią struktur rozpraszających (Ilya Prigogine nagroda Nobla). GUNAPHORESIS (GPH) posiada timer cyfrowy, dający możliwość zaprogramowania czasu leczenia. GUNAPHORESIS GP) jest wszechstronnym urządzeniem, które ułatwia, upraszcza i przyspiesza leczenie. GUNAPHORESIS (GPH) jest obecnie najnowocześniejszym technologicznie urządzeniem do aplikacji leków. INSTRUKCJA UŻYCIA 1. Włóż kabel do gniazda zasilania z tyłu urządzenia, a następnie wtyczkę do sieci (220V/50Hz). 2. Upewnij się, że przycisk START (zielony guzik) ON/OFF jest wyłączony. Guzik nie powinien się świecić. 3a. Włóż wtyczkę transmitera do gniazda OUT (na panelu frontowym) - cylindrycznego - do leczenia punktowego lub liniowego - okrągłego do leczenia większych powierzchni lub 3b. Włóż wtyczkę wybranego transmitera do gniazda CH1 i przykręć, wtyczkę drugiego transmitera włóż do gniazda CH2 i przykręć. Wybierz transmiter do pracy, przekręcając przełącznik SELECT CH na CH1 lub CH2..Włącz GPH poprzez przyciśnięcie zielonego guzika ON/OFF. Powinien się zapalić. 5.Wybierz typ pola magnetycznego, które będzie używane, przez nastawienie przełącznika SELECT na: - P jeżeli używasz neutralnego pola magnetycznego, które może być stosowane z żelem neutralnym, - B jeżeli używasz Gel Beauty, - T jeżeli używasz Gel Therapy.. Dostosuj głębokość penetracji poprzez ustawienie przełącznika DEEP w pozycję 1. 0 (emisja powierzchowna), 2. 1 (średnia głębokość),

11 3. 2 (głęboka emisja). UWAGA: Głębokość penetracji zależy od typu naświetlanej tkanki. W powietrzu, pozycja 1 odpowiada ok. 15 mm, pozycja 2 ok. 30 mm.. Wybierz czas trwania leczenia używając zegara cyfrowego (naciskając przycisk w kolejności - MINUTES, SECONDS), żeby zaprogramować pożądany czas i jednocześnie naciskając ten sam przycisk, żeby usunąć nastawienia, jeżeli są złe.. Przed przyłożeniem każdego z emiterów do powierzchni skóry, która będzie leczona, rozprowadź cienką warstwę żelu, dokładnie zmieszanego z zawartością fiolek GUNA, wybranego produktu (1 porcja Gel Beauty/1 fiolka produktu GUNA, lub 1 ml Gel Therapy/1 ml MD), teraz można przyłożyć emiter do skóry. Można też przykryć obszar skóry (lub emiter) folią jednorazową.. Naciśnij przycisk START i upewnij się, że START się świeci. 10. Kiedy zadany czas się skończy, emitowane pole przestanie działać. 11. Po leczeniu wyłącz przycisk ON/OFF (ma się nie świecić). 12. Odłącz emiter. 13. Włóż urządzenie do torby z akcesoriami.

UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU

UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU ZAKŁAD MIKOLOGII LEKARSKIEJ I DERMATOLOGII Agata Mańkowska LASEROTERAPIA WYSOKOENERGETYCZNA W WYBRANYCH PROBLEMACH DERMATOLOGICZNYCH

Bardziej szczegółowo

RADIOLOGIA I PODSTAWY TEORETYCZNE BADAŃ OBRAZOWYCH RTG, TK

RADIOLOGIA I PODSTAWY TEORETYCZNE BADAŃ OBRAZOWYCH RTG, TK RADIOLOGIA I PODSTAWY TEORETYCZNE BADAŃ OBRAZOWYCH RTG, TK Promieniowanie rentgenowskie jest rodzajem promieniowania elektromagnetycznego. Rozchodzi się w przestrzeni jak fale, ale reaguje z materią jak

Bardziej szczegółowo

10.1.1 Lista satelitów...16 10.1.2 Ustawienia anteny...16 10.2 Przeszukiwanie satelity/satelitów...17 10.3 Edytuj listę TP/satelitów...

10.1.1 Lista satelitów...16 10.1.2 Ustawienia anteny...16 10.2 Przeszukiwanie satelity/satelitów...17 10.3 Edytuj listę TP/satelitów... Spis treści ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA...5 OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA...5 O INSTRUKCJI OBSŁUGI...6 OZNACZENIA WYKORZYSTANE W ODBIORNIKU...6 PODSTAWOWE INFORMACJE O ODBIORNIKU...7 1. Główne cechy...7 2. Zawartość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Ariva 210 Combo. Polski

Instrukcja obsługi. Ariva 210 Combo. Polski Instrukcja obsługi Ariva 210 Combo Polski OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki satelitarne Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive). Jakkolwiek prawidłowe

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. 52E 102mini 102E 202E 150Combo 250Combo. Polski

Instrukcja obsługi. 52E 102mini 102E 202E 150Combo 250Combo. Polski Instrukcja obsługi 52E 102mini 102E 202E 150Combo 250Combo Polski OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki satelitarne Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive).

Bardziej szczegółowo

Radiokomunikacja naszą pasją Moduł 1 Wprowadzenie do teorii fal radiowych i łączności radiowej

Radiokomunikacja naszą pasją Moduł 1 Wprowadzenie do teorii fal radiowych i łączności radiowej Radiokomunikacja naszą pasją Moduł 1 Wprowadzenie do teorii fal radiowych i łączności radiowej 1 Moduł 1 Wprowadzenie do teorii fal radiowych i łączności radiowej Ładunek elektryczny Ładunek elektryczny

Bardziej szczegółowo

Chirurgia ultradźwiękowa Variosurg Instrukcja Obsługi

Chirurgia ultradźwiękowa Variosurg Instrukcja Obsługi Chirurgia ultradźwiękowa Variosurg Instrukcja Obsługi Dziękujemy za zakup urządzenia Variosurg. Zestaw ten znajdzie zastosowanie w stomatologii i w chirurgii jamy ustnej (implantologia, chirurgia kości,

Bardziej szczegółowo

E L E K T R O C H I R U R G I A. Z asady Elek trochirurgii

E L E K T R O C H I R U R G I A. Z asady Elek trochirurgii E L E K T R O C H I R U R G I A P o d s t a w y Z asady Elek trochirurgii SPIS TREŚCI Wstęp 03 Zasada elektrochirurgii 04 Zasady fizyczne Zmiany tkanek pod wpływem ciepła Czynniki wpływające na efekty

Bardziej szczegółowo

Tytuł projektu: Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę - innowacyjne programy nauczania dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tytuł projektu: Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę - innowacyjne programy nauczania dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tytuł projektu: Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę - innowacyjne programy nauczania dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program nauczania z przyrody IV etap edukacji e-book dedykowany do programu

Bardziej szczegółowo

Część V: Przekazywanie sygnałów. DO WYKŁADÓW Z PODSTAW BIOFIZYKI IIIr. Biotechnologii prof. dr hab. inż. Jan Mazerski

Część V: Przekazywanie sygnałów. DO WYKŁADÓW Z PODSTAW BIOFIZYKI IIIr. Biotechnologii prof. dr hab. inż. Jan Mazerski MATERIAŁY PMCNICZE D WYKŁADÓW Z PDSTAW BIFIZYKI IIIr. Biotechnologii prof. dr hab. inż. Jan Mazerski PRZEKAZYWANIE SYGNAŁÓW Cechą charakterystyczną układów żywych jest zdolność do zachowywania wewnętrznej

Bardziej szczegółowo

WATTROUTER M PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

WATTROUTER M PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WATTROUTER M PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA DLA MODELI: WATTROUTER M SSR (WRM 01/06/12 oraz WT 02/10) WATTROUTER M MAX (WRM 01/06/12 oraz WT 03/11) JAK DOBRAĆ I DOSTROIĆ URZĄDZENIE Wersja dokumentu: 1.9 Ostatnia

Bardziej szczegółowo

WSPÓŁCZESNE METODY MONITOROWANIA I DIAGNOZOWANIA KONSTRUKCJI Tadeusz Uhl

WSPÓŁCZESNE METODY MONITOROWANIA I DIAGNOZOWANIA KONSTRUKCJI Tadeusz Uhl WSPÓŁCZESNE METODY MONITOROWANIA I DIAGNOZOWANIA KONSTRUKCJI Tadeusz Uhl Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademia Górniczo-Hutnicza e-mail: tuhl@agh.edu.pl 1. Wprowadzenie Monitorowanie stanu

Bardziej szczegółowo

Laser miękki B-Cure Sport Pro

Laser miękki B-Cure Sport Pro 1 Laser miękki B-Cure Sport Pro INSTRUKCJA OBSŁUGI oraz zalecane dawki lecznicze Profesjonalne rozwiązanie do leczenia stanów urazowych, bólu oraz kontuzji sportowych. Przenośny miękki laser (soft-laser),

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie spektroskopii Ramana do wczesnej. diagnostyki

Wykorzystanie spektroskopii Ramana do wczesnej. diagnostyki Lek. stom. Marcin Peterseil Wykorzystanie spektroskopii Ramana do wczesnej diagnostyki próchnicy zębów u dzieci i młodzieży Rozprawa doktorska Promotor: dr hab. med. Hanna Krauss prof. nadzw. UM Pracę

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. ARIVA 100 cable. Polski

Instrukcja obsługi. ARIVA 100 cable. Polski Instrukcja obsługi ARIVA 100 cable Polski OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki kablowe Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive). Jakkolwiek prawidłowe

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje dla położnych

Podstawowe informacje dla położnych Podstawowe informacje dla położnych Program Fundacji WOŚP Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą Partner Programu: Wydanie I Listopad 2012 Podstawowe informacje dla położnych

Bardziej szczegółowo

OSTRZEŻENIE!!! PAMIĘTAJ, ŻE: UWAGA

OSTRZEŻENIE!!! PAMIĘTAJ, ŻE: UWAGA OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki kablowe Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive). Jakkolwiek prawidłowe działanie nagrywania uzależnione jest od rodzaju

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi HDTV 32 Plus / HDTV 40 HDTV 40 Plus / HDTV 46

Instrukcja obsługi HDTV 32 Plus / HDTV 40 HDTV 40 Plus / HDTV 46 Instrukcja obsługi HDTV Plus / HDTV HDTV Plus / HDTV Telewizor z ekranem TFT-LCD z zintegrowanym dyskiem twardym i podwójnym multitunerem. Posiada wbudowany czytnik kart w systemie CONAX oraz dwa interfejsy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. T650i. Polski

Instrukcja obsługi. T650i. Polski Instrukcja obsługi T650i Polski OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive). Jakkolwiek prawidłowe działanie nagrywania

Bardziej szczegółowo

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Pola elektromagnetyczne w środowisku opis źródeł i wyniki badań

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Pola elektromagnetyczne w środowisku opis źródeł i wyniki badań Główny Inspektorat Ochrony Środowiska Pola elektromagnetyczne w środowisku opis źródeł i wyniki badań Autor: mgr Przemysław Białaszewski Recenzent: mgr inż. Stefan Różycki Warszawa, sierpień 2007 Spis

Bardziej szczegółowo

4. MATERIAŁ NAUCZANIA

4. MATERIAŁ NAUCZANIA 4. MATERIAŁ NAUCZANIA 4.1 Odbiór sygnału telewizyjnego 4.1.1 Materiał nauczania Wiadomości ogólne Do podstawowych funkcji odbiornika telewizyjnego zalicza się: wyodrębnienie Ŝądanego sygnału spośród wielu

Bardziej szczegółowo

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja

Bardziej szczegółowo

Zeszyty Dydaktyczne Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia Jacek A. Michalski Wykłady z Biofizyki

Zeszyty Dydaktyczne Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia Jacek A. Michalski Wykłady z Biofizyki Zeszyty Dydaktyczne Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia Jacek A. Michalski Wykłady z Biofizyki Zeszyt 1/2010 ISBN: 83-89678-60-8 WSZKiPZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone WSTĘP W Wyższej

Bardziej szczegółowo

polaryzacja liniowa polaryzacj kołow

polaryzacja liniowa polaryzacj kołow Polaryzacja własność fali poprzecznej (światło). Fala spolaryzowana oscyluje w wybranym kierunku, niespolaryzowana oscyluje we wszystkich kierunkach jednakowo. Polaryzacja światła wiąże się wyłącznie z

Bardziej szczegółowo

Wszechnica Popołudniowa: Multimedia, grafika i technologie internetowe Obraz jako środek przekazu informacji. Andrzej Majkowski

Wszechnica Popołudniowa: Multimedia, grafika i technologie internetowe Obraz jako środek przekazu informacji. Andrzej Majkowski Wszechnica Popołudniowa: Multimedia, grafika i technologie internetowe Obraz jako środek przekazu informacji Andrzej Majkowski Obraz jako środek przekazu informacji Rodzaj zajęć: Wszechnica Popołudniowa

Bardziej szczegółowo

Security Systems Komunikacja, na której możesz polegać

Security Systems Komunikacja, na której możesz polegać INTEGRUS Dokumentacja techniczna Security Systems Komunikacja, na której możesz polegać Integrus - dokumentacja techniczna 1 Integrus DOKUMENTACJA TECHNICZNA 1. Wprowadzenie 3 2. Opis systemu i planowanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI. Kocioł peletowy COMPACT 14. Instrukcja w języku polskim

INSTRUKCJA INSTALACJI. Kocioł peletowy COMPACT 14. Instrukcja w języku polskim INSTRUKCJA INSTALACJI Kocioł peletowy COMPACT 14 Instrukcja w języku polskim 8901310800 SPIS TREŚCI WSTĘP 1 - OSTRZEŻENIA I WARUNKI GWARANCJI 2 - INSTRUKCJA INSTALACJI 3 - RYSUNKI I DANE TECHNICZNE 4 -

Bardziej szczegółowo

E L E K T R O C H I R U R G I A. Z astosowanie Elek trochirurgii

E L E K T R O C H I R U R G I A. Z astosowanie Elek trochirurgii E L E K T R O C H I R U R G I A Z a s t o s o w a n i e i w s k a z ó w k i p r a k t y c z n e Z astosowanie Elek trochirurgii z Pr ak t ycznymi Wsk a zówk ami SPIS TREŚCI Wstęp 03 Korzyści związane z

Bardziej szczegółowo

Nanotechnologia, kosmetyki, chemia supramolekularna. Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Schroedera

Nanotechnologia, kosmetyki, chemia supramolekularna. Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Schroedera Nanotechnologia, kosmetyki, chemia supramolekularna Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Schroedera Cursiva 2010 Recenzenci Wydanie I 2010 Cursiva http://www.cursiva.pl ISBN 978-83-62108-04-6 Spis treści

Bardziej szczegółowo

LCD TV Monitor Instrukcja obsługi. SyncMaster P2033HD

LCD TV Monitor Instrukcja obsługi. SyncMaster P2033HD LCD TV Monitor Instrukcja obsługi SyncMaster P2033HD Spis treści WAŻNE INFORMACJE O BEZPIECZEŃSTWIE Zanim rozpoczniesz........................................ 1-1 Nadzór i konserwacja......................................

Bardziej szczegółowo