Jak promować swoją organizację storytelling i inne działania, warsztat medialny

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Jak promować swoją organizację storytelling i inne działania, warsztat medialny"

Transkrypt

1 Jak promować swoją organizację storytelling i inne działania, warsztat medialny PAKIET PRAKTYCZNYCH INFORMACJI Sylwia Wieczeryńska KONTAKTY Z MEDIAMI: 1. Zrób rozeznanie w mediach lokalnych, to Twoi sprzymierzeńcy. Znajdź dziennikarzy i dziennikarki, które zajmują się podobną tematyką co Twoja organizacja. 2. Stwórz tabelkę, w którą będziesz wpisywał poszczególne redakcje, imiona i nazwiska dziennikarzy i dziennikarek oraz kontakty do nich (mail, adres redakcji, nr tel.). 3. Utrzymuj kontakt wysyłaj informacje o bieżącej działalności, podsumowania, zapraszaj na konferencje i wydarzenia, ale też podziękowania czy okolicznościowe kartki. 4. Informuj o wszystkich działaniach, dokonaniach, nagrodach swojej organizacji. 5. Zapewnij mediom łatwy kontakt do siebie: - w mailach podawaj w stopce kontakt do siebie nr tel, mail, - w treści maila wpisz osobę, z którą trzeba się kontaktować, - pamiętaj, aby na stronie www organizacji były aktualne dane kontaktowe. 6. Stwórz na stronie www organizacji zakładkę dla mediów, gdzie oprócz kontaktów do osób odpowiedzialnych za poszczególne media lub rzecznika/rzeczniczki prasowej, znajdą się też: krótka informacja o Twojej organizacji (czym się zajmuje, od kiedy działa, itp.) oraz loga. 7. Dobrym sposobem na utrzymywanie kontaktu jest też dołączenie mediów do newslettera organizacji. 8. Jeśli rozmawiasz z dziennikarzami i dziennikarkami o organizacji lub danym działaniu

2 organizacji, pamiętaj, żeby być przygotowanym: znać ideę, program, ważne liczby itp., mówić zwięźle. 9. Stwórz listę ekspertów i ekspertek z Twojej organizacji, które mogłyby w danej dziedzinie wypowiadać się i roześlij ją do mediów z opisami osób i kontaktem do nich. FORMY KONTAKTU Z MEDIAMI: 1. KONTAKT BEZPOŚREDNI po zapoznaniu się z dziennikarzami i dziennikarkami, warto utrzymywać z nimi kontakt. Wysyłać oddzielnie maila lub dzwonić z informacją, że może ich to zainteresuje. Nie bądź nachalny! 2. INFORMACJA PRASOWA (komunikat prasowy) przekazanie informacji o rozpoczynających/ kończących się działaniach organizacji, ważnych wydarzeniach w organizacji itp. (więcej na następnej stronie) 3. KONFERENCJA PRASOWA organizowana, by poinformować o ważnym wydarzeniu (np. rozpoczyna się projekt/ festiwal/ cykl wydarzeń, podsumowanie długotrwałych działań itp.). Informacja z zaproszeniem na konferencję powinna być wysłana kilka dni wcześniej. W mailu powinno znaleźć się: miejsce i czas konferencji, kilka zdań o projekcie/wydarzeniu, o którym chcesz poinformować, kilka zdań o organizacji, a także kontakt do organizatorów. Na konferencję przygotuj materiały prasowe, które rozdasz dziennikarzom, pamiętaj, żeby przedstawić uczestników i uczestniczki konferencji. Zacznij konferencję o czasie (ew. 5 min później)! Konferencja powinna trwać ok min. Po konferencji warto wysłać informację prasową, która będzie zawierała informację o głównym temacie konferencji, ale też wypowiedzi uczestników i uczestniczek. 4. BRIEFING PRASOWY krótsza konferencja, odbywa się zazwyczaj na stojąco. Ma na celu przekazanie ważnej informacji i ewentualne pytania mediów.

3 5. ŚNIADANIE/LUNCH PRASOWY dłuższa forma konferencji, która sprawdza się, jeśli chcemy np. podsumować długotrwałe działanie lub jakieś badanie itp. W śniadaniu uczestniczą: osoby zaangażowane w to działanie, ale też ekspert/ekspertka, która może powiedzieć szerzej o danym temacie/ spojrzeć z boku. Śniadanie jest okazją do dłuższej rozmowy. Trzeba przygotować materiały prasowe, listę uczestników konferencji z kilkoma zdaniami o nich. 6. LISTA EKSPERTÓW I EKSPERTEK 7. STANOWISKO ORGANIZACJI to informacja, którą wysyła się, gdy chce się zabrać stanowisko w debacie publicznej w tematach bliskich Twojej organizacji. INFORMACJA PRASOWA: 1. BUDOWA: tytuł ma zaciekawić, ale też wstępnie informować lead 2-3 zdania z najważniejszymi informacjami, odpowiada na pytania: kto, co, kiedy, gdzie i dlaczego, body opis tego, co mamy w leadzie, szczegóły, wypowiedzi, itp., informacja o organizacji kilkuzdaniowa o tym, czym się zajmuje organizacja, kontakt, załączniki (ewentualnie) powtórzona informacja w doc, zdjęcie/ plakat, logo organizacji. Pamiętaj, żeby zdjęcia nie miały wielkich rozmiarów! 2. JĘZYK: zdania krótkie i zrozumiałe, język nie używaj trudnych słów, słownictwa projektowego (beneficjenci, dobre praktyki, itp.) pisz w trzeciej osobie. 3. POZOSTAŁE UWAGI:

4 najważniejsze dane w swojej informacji możesz pogrubić, ale zanim wyślesz, sprawdź czy informacja nie wygląda jak choinka! pamiętaj, że Twoja informacja może zostać opublikowana w całości, sprawdź ją dwa razy zanim wyślesz! wpisując adresy mailowe mediów wpisuj je w zakładkę ukryty adresat ustal, kto w organizacji będzie odpowiadał na ewentualne pytania mediów, jeśli będzie to inna osoba niż Ty, podaj w informacji kontakt także do niej Małgorzata Czaplejewicz 1. PUBLIC RELATIONS, CZYLI UCZCIWA, SPRAWNA I OTWARTA KOMUNIKACJA. Publikowanie corocznych raportów z działalności organizacji, wysyłanie kartek świątecznych partnerom i sponsorom, zapraszanie dziennikarzy, zamieszczanie ogłoszeń i informacji na stronie internetowej - między innymi takie działania składają się na public relations. Z jednej strony są to rzeczy dobrze znane wielu pracownikom organizacji pozarządowym. Z drugiej strony jednak nie wszyscy wiedzą, że takie działania znacząco wpływają na wizerunek organizacji i jej relacje z otoczeniem. Jak zatem wykorzystać w pełni potencjał drzemiący w naszej organizacji i tworzących ją ludziach? Czy budowanie wizerunku jest w ogóle organizacji pozarządowej potrzebne? Czy nie wystarczy fajnie działać i czy te działania nie będą dostatecznie nas promować? Dobry wizerunek, wyrazista i rozpoznawalna marka sprawiają, że będziemy pozytywnie kojarzeni i pomagają w dotarciu nie tylko do przyszłych uczestników naszych działań, ale także w uzyskaniu przychylności potencjalnych partnerów, mediów, sponsorów, co ostatecznie przyczyni się do rozwoju organizacji. PR jest jak skrót od słów "PODAJ RĘKĘ. " PODAWANIE RĘKI jest czynnością bardzo ważną, rozpoczynającą proces komunikacyjny. Jest fundamentem nawiązywania komunikacji z otoczeniem, wstępem do dalszych rozmów. Ważne, jak podajemy rękę - niech będzie to zdecydowany ruch i mocny uścisk. Uciskanie opuszków palców, czy podawanie zdechłej ryby świadczy o naszym niezdecydowaniu. Podobnie jest z działaniami PR. Poprzez związki frazeologiczne, w których występuje słowo ręka powstał Dekalog Podawacza Ręki, czyli Specjalisty ds. PR-u:

5 1. Dostać coś od ręki: nic nie dostaniesz, komunikacja jest procesem, który trwa. Uzbrój się w cierpliwość! 2. Oddać w dobre ręce: współpracuj ze specjalistami, szukaj pomocy. Nie rób nic na własną rękę. Z pocałowaniem ręki znajdą się chętni do pomocy :-) 3. Na wyciągnięcie ręki: poszukaj czegoś, co masz, czym możesz się pochwalić, co może zainteresować innych. 4. Weź sprawy w swoje ręce: nie czekaj, nikt za Ciebie nie podejmie decyzji. 5. Patrz na ręce: kontroluj, miej wgląd do prowadzonych działań. 6. Nie rozkładaj rąk: zawsze znajdzie się rozwiązanie. 7. Prawa ręka: znajdź osobę pomocną, zaufaną, nie działaj w pojedynkę. 8. Nie umywaj rąk: bierz odpowiedzialność za swoje czyny. 9. Wiadomość z pierwszej ręki: bądź na czasie, posiadaj informacje. 10. Przybij piątkę: żyj w zgodzie z otoczeniem. Źródło: Agata Brodzka-Kostrzewska, Key Clients Director w firmie PLEON. 2. TOZSAMOŚĆ I WIZERUNEK ORGANIZACJI. Tożsamość organizacji to cele, treści i formy działania, które dana organizacja pragnie przekazać oraz utrwalić w otoczeniu. Tożsamość tworzy informację o obszarze działania organizacji i potrzebach na jakie odpowiada, pozwala także na dialog z otoczeniem, prezentuje zmiany i nowe inicjatywy. Poza tym wyróżnia konkretna organizacje od innych, buduje jej wizerunek oraz kształtuje jej "markę". Jak odkryć tożsamość naszej organizacji? Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: Jacy właściwie jesteśmy? Co robimy i po co istniejemy? Co nas buduje? Czym się zajmujemy? Na czym opiera się nasz statut, jakie wartości są nam bliskie? Trzeba odciąć wiele rzeczy, którymi zajmujemy się pobocznie, ustalić jedną nadrzędną ideę, która jest naszą idée fixe i podkreślać ją konsekwentnie różnymi narzędziami. Ludzie i otoczenie dostrzegają elementy wizualne, które im "serwujemy" oraz elementy niewizualne, składają się na nie kontakty osobiste, kontakty pośrednie za pomocą słów obrazów, bezpośrednio odbierane lub zasłyszane opinie na temat organizacji, zachowanie pracowników/wolontariuszy organizacji, sukcesy, niepowodzenia. Tak tworzy się wizerunek organizacji. To obraz organizacji, wyobrażenie powstałe u odbiorców na podstawie jej świadomych lub nieświadomych działań.

6 3. SKUTECZNA KOMUNIKACJA Z OTOCZENIEM. Etapy skutecznej komunikacji z otoczeniem: - diagnoza, - przemyślana strategia, - świadome wdrażanie, - ewaluacja. Przygotowując komunikat bierz pod uwagę perspektywę odbiorcy komunikatu, tj: OGRANICZONE ZASOBY UWAGI Jako odbiorcy z tysięcy informacji dziennie zapamiętujemy nieliczne. Podobnie jest z naszymi słuchaczami. Jeśli przekroczymy ich zdolność zapamiętywania, przestana nas słuchać. POWTARZALNOŚĆ PRZEKAZU Żadnej reklamy nie nadaje się tylko raz. Aby pozwolić słuchaczowi zapamiętać przekaz, trzeba go powtórzyć około 5-7 razy. Przekaz, aby mógł być zapamiętany musi być też spójny na poziomie obrazu, tekstu i wydźwięku. POSŁUGIWANIE SIE OBRAZEM Obraz działa dużo silniej niż słowo. Myślimy obrazami, lepiej zapamiętujemy informacje skojarzone z obrazem. Nawet jeśli wyłącznie mówimy - warto posługiwać się obrazowym językiem. ZROZUMIAŁY JEZYK Dobrzy mówcy używają języka swoich odbiorców. Hermetyczny, branżowy język sprawia, że odbiorcy przestaną nas słuchać. Mówmy zawsze językiem mówionym, a nie pisanym - takim, który rozumiemy intuicyjnie, a nie takim, który zrozumiemy wyłącznie mocno się skupiając. Mówmy:"pieniądze" zamiast "środki", "młodzież/seniorzy/studenci" zamiast "beneficjenci" Według Josepha Pulitzera, aby komunikat realizował postawione przed nim cele powinien zostać przedstawiony:

7 krótko - tak, żeby go przeczytali jasno - tak, żeby zrozumieli, obrazowo - tak, żeby zapamiętali, dokładnie - tak, aby prowadziło ich bijące od tego światło. Na budowanie wizerunku ma także wpływ: - jakość komunikatu, który chcemy nadać. Od strony merytorycznej: czy informacje, które podajemy odbiorcom są dla nich istotne i pożyteczne. Od strony technicznej: czy informacja jest kompletna, czytelna, wyczerpującą, spójna. - terminowość: czy zaplanowaliśmy wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem, czy informacja jest aktualna, czy dotarła do naszych odbiorców w odpowiednim czasie, pozwalającym im zapoznać się z planowanymi przez nas działaniami, przygotować się na nie, odpowiedzieć na naszą propozycję. A na końcu: - strona wizerunkowa: czy dopełniliśmy kwestii formalnych - czy nazwa i logo organizatora znajdują się w odpowiednim miejscu, czy linia graficzna jest przejrzysta i spójna. CHĘTNIEJ CZYTANE SĄ TEKSTY krótkie podzielone na niewielkie fragmenty z wyraźnymi akapitami urozmaicone, pogrubiona czcionką przy najważniejszych sprawach urozmaicone zdjęciami, wykresami, schematami, tabelami harmonijne o uporządkowanej kompozycji pisane językiem zrozumiałym zawierające treści pozytywne atrakcyjne w formie, drukowane na dobrym gatunkowo papierze adresowane do konkretnego odbiorcy GORSZY ODBIÓR MAJĄ TEKSTY zbyt długie pisane w sposób ciągły bez zaznaczenia istotnych treści przeładowane, zbyt dużo urozmaiceń chaotyczne, nieuporządkowane pisane językiem zawiłym, specjalistycznym zbyt proste, potoczne ze zbytnim nagromadzeniem sformułowań negatywnych niedbałe bez jasno określonego adresata pisane anonimowo Opracowanie na podstawie: "Współpraca z mediami, a tworzenie wizerunku organizacji"; Marta Brzezińska - Hubert, Anna Olszówka, Warszawa ODBIORCY DZIAŁAŃ Wybór grup docelowych polega na przyjrzeniu się otoczeniu i odpowiedzi na pytania:

8 - kto (jaka grupa) jest kluczowy dla nas i naszych działań? - jakie relacje nas z nimi łączą? - co powinni o nas wiedzieć i jaki obraz naszej organizacji chcemy zbudować? - jakie korzyści odniesiemy poprzez wypromowanie z nimi dobrych relacji? - jakie korzyści oni odniosą - co możemy im zaoferować? Źródło: Szyszka M., Kształtowanie wizerunku instytucji pomocy społecznej w mediach, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Warszawa Działania promocyjne powinny się rozpocząć od wyboru grup docelowych, czyli odpowiedzi na pytanie: do kogo będziemy mówić? Na tej podstawie możemy określić sposoby i narzędzia komunikacji, które najskuteczniej pozwolą nam dotrzeć do danej grupy (np. z informacją o naszej działalności, rozpoczętym projekcie itp.) TARGETING Ten sam przekaz można zaprezentować w bardzo różny sposób w zależności od grupy, która nas interesuje. Określ cechy demograficzne grupy: wiek - ile mają lat?

9 płeć - jeśli grupa jest zróżnicowana pod względem płci albo są w niej wyłącznie kobiety warto pamiętać, aby w materiałach również używać żeńskich form i zwrotów, wykształcenie - to zdecyduje o języku, przykładach, materiałach, których możemy użyć, miejsce zamieszkania - miasto czy wieś, czy są jakieś szczególne cechy miejsc, z których pochodzą odbiorcy? Może warto to wykorzystać? poziom wiedzy/zainteresowanie dana kwestią - czy interesuje ich jakiś konkretny aspekt waszej organizacji, działalności, projektu, czy potrzebują całkiem podstawowych danych? Określ cechy psychofizyczne grupy: co ich interesuje i porusza? - czyli w co możesz ich naprawdę zaangażować? jaki styl komunikatu do nich trafi? - formalny czy nieformalny, oficjalny czy nieoficjalny? jakie wartości wyznają? - czy są wartości, które są dla tej grupy szczególnie istotne? 5. DARMOWE NARZĘDZIA INTERNETOWE POMOCNE W BUDOWANIU RELACJI Z OTOCZENIEM. Banki zdjęć: Aplikacja do przesyłania dużych plików: Aplikacja PandaLajka: Pomoc w tworzeniu strategii działań komunikacyjnych Rady jak prowadzić fanpage Porady ekspertów Ważne daty właśnie dla Twojej organizacji RSS newsów technologicznych dla organizacji pozarządowych Teksty społecznie zaangażowanych blogerów Pomoc w tworzeniu strategii działań komunikacyjnych Narzędzia Google a: Projekt Google a skierowany dla NGO, umożliwia bezpłatny dostęp do reklam AdWords dla wybranych organizacji non profit. Tworzenie grup dyskusyjnych, prowadzenie dyskusji on-line w zamkniętych grupach, kontynuacja na forum lub przez a.

10 Usługa umożliwiająca członkom organizacji wspólną pracę nad dokumentami, tworzenie arkuszy kalkulacyjnych, tabel, rysunków. Przydatna funkcja i łatwa w obsłudze funkcja umożliwiająca proste i intuicyjne tworzenie formularzy i ankiet online na stronę WWW. Google Picasa to darmowe narzędzie do organizowania i podstawowej edycji plików multimedialnych. Posiada przydatne funkcje ułatwiające pracę i jest łatwe w obsłudze. Picasa Web Albums darmowe udostępnianie zdjęć od Google serwis internetowy umożliwiający publikację w Internecie albumów zdjęć cyfrowych bezpośrednio z programu Picasa lub z poziomu przeglądarki. Domyślnie, każdy użytkownik ma 1 GB przestrzeni dyskowej, lecz możliwe jest również odpłatne powiększenie pojemności. Dla każdego albumu dostępny jest kanał RSS zawierający wszystkie znajdujące się tam zdjęcia. Dyski w chmurze: Multiplatformowa aplikacja i usługa w jednym, pozwalająca tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach (darmowy limit do 2 GB). Z każdego więc miejsca na świecie i dowolnego komputera każdy pracownik i wolontariusz organizacji może mieć dostęp do ważnych plików np. logo, materiałów graficznych, dokumentów. Inne dyski w chmurze: Darmowe systemy do marketingu: Aplikacje do masowego wysyłania newsletterów graficznych, mailingu i zarządzania bazą subskrybentów. Jako aplikacje darmowe mają również swoje ograniczenia np. ograniczona liczbę wysyłanych maili na miesiąc czy reklamy zamieszczane w treści naszego newslettera. Dynamiczne prezentacje:

11 Darmowe oprogramowanie do tworzenia i przedstawiania dynamicznych prezentacji alternatywa do Power Point. Teksty, zdjęcia, filmy i treści innego rodzaju są umieszczane z możliwością grupowania w ramkach. Prezi umożliwia użytkownikom powiększanie i pomniejszanie ich prezentacji oraz wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego elementami po osiach w przestrzeni. Można tworzyć predefiniowane ścieżki nawigacji podczas pokazu. Linki do darmowych szablonów stron z internetu: Darmowe popularne platformy blogowe: Pozwalają na stworzenie prostych stron WWW dla organizacji. BIBLIOGRAFIA: Szyszka M., Kształtowanie wizerunku instytucji pomocy społecznej w mediach, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Warszawa M. Brzezińska - Hubert, A. Olszówka, "Współpraca z mediami a tworzenie wizerunku organizacji", Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu "Młodzież w działaniu". Adamus-Matuszyńska A., Wybrane problemy public relations, Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Katowice Altkorn J., Wizualizacja firmy, Wydawnictwo Instytut Marketingu, Kraków Andrzejewski P., Kot W., Media Relations. Budowanie reputacji firmy, Wydawnictwo Poltext, Warszawa Black S., Public relations, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2003.Warszawa Budzyński W., Reklama. Techniki skutecznej perswazji, Wydawnictwo Poltext,Warszawa Sylwia Wieczeryńska Małgorzata Czaplejewicz

internetowe biuro prasowe www.dlaprasy.pl

internetowe biuro prasowe www.dlaprasy.pl internetowe biuro prasowe www. Co to jest internetowe biuro prasowe? Internetowe biuro prasowe to narzędzie ułatwiające prowadzenie działań Public Relations w Internecie. Pomaga ono w dystrybucji komunikatów

Bardziej szczegółowo

Wirtualne Biuro. Nowoczesne technologie w budowaniu relacji z mediami. Prosta i skuteczna komunikacja www.newslink.pl. Dystrybutor systemu:

Wirtualne Biuro. Nowoczesne technologie w budowaniu relacji z mediami. Prosta i skuteczna komunikacja www.newslink.pl. Dystrybutor systemu: Dystrybutor systemu: ul. Siemieńskiego 20, lok. 38 35-234 Rzeszów tel.: +48 692 079 870 fax.: +48 22 244 22 46 e-mail: www.altimedia.pl Nowoczesne technologie w budowaniu relacji z mediami Wirtualne Biuro

Bardziej szczegółowo

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce umożliwia wizerunkową i merytoryczną reklamę Państwa biurowca. Dzięki zestawieniu wszystkich materiałów tekstowych i graficznych, potencjalny najemca ma w

Bardziej szczegółowo

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce oferuje między innymi reklamę firmom, których działalność związana jest z: budową, aranżacją i zarządzaniem inwestycjami biurowymi. Dzięki współpracy z nami,

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Komunikacja i współpraca z mediami. Samorząd kobiet II

Komunikacja i współpraca z mediami. Samorząd kobiet II Komunikacja i współpraca z mediami Samorząd kobiet II Systematyka i terminologia REKLAMOWAĆ? PROMOWAĆ? KREOWAĆ? Systematyka i terminologia KOMUNIKOWAĆ Systematyka i terminologia MARKETING 4P (w podstawowym

Bardziej szczegółowo

JAK BYĆ SELF - ADWOKATEM

JAK BYĆ SELF - ADWOKATEM JAK BYĆ SELF - ADWOKATEM Opracowane na podstawie prezentacji Advocates in Action, Dorota Tłoczkowska Bycie self adwokatem (rzecznikiem) oznacza zabieranie głosu oraz robienie czegoś w celu zmiany sytuacji

Bardziej szczegółowo

ŚLĄSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

ŚLĄSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA HARMONOGRAM SZKOLEŃ BLOK I 13-14 WRZEŚNIA 2010 R. HOTEL OLIMPIA W RYBNIKU PROWADZĄCY: AGENCJA PLANET PR TEMATYKA ZAJĘĆ MEDIA RELATIONS 9:00- rejestracja uczestników 9:30-11:30 - szkolenie - co to jest

Bardziej szczegółowo

Czaty dla firm. Innowacyjne narzędzia komunikacji z klientami. Oferta ważna od 1 maja do 30 września 2010 r. Organizator czatów.

Czaty dla firm. Innowacyjne narzędzia komunikacji z klientami. Oferta ważna od 1 maja do 30 września 2010 r. Organizator czatów. Czaty dla firm Innowacyjne narzędzia komunikacji z klientami Oferta ważna od 1 maja do 30 września 2010 r. Organizator czatów Partnerzy Czaty biznesowe Czaty biznesowe, stworzone przez Grupę IPO.pl, dedykowane

Bardziej szczegółowo

Blogger opis serwisu

Blogger opis serwisu Blogger opis serwisu Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi

Bardziej szczegółowo

Skuteczne relacje z mediami

Skuteczne relacje z mediami Wydawnictwo Raciborskie Media oraz agencja marketingu i public relations INTRO PR serdecznie zapraszają na szkolenia otwarte Akademii Kreowania Wizerunku Skuteczne relacje z mediami Płatne artykuły i reklamy

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

JAK MÓWIĆ DO RZECZY I DO LUDZI?

JAK MÓWIĆ DO RZECZY I DO LUDZI? JAK MÓWIĆ DO RZECZY I DO LUDZI? 21 października 2014 XIX Spotkanie Zawodowe Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej Copyright MAGA

Bardziej szczegółowo

World Wide Web? rkijanka

World Wide Web? rkijanka World Wide Web? rkijanka World Wide Web? globalny, interaktywny, dynamiczny, wieloplatformowy, rozproszony, graficzny, hipertekstowy - system informacyjny, działający na bazie Internetu. 1.Sieć WWW jest

Bardziej szczegółowo

Czym jest sportoryko?

Czym jest sportoryko? Czym jest sportoryko? Jest unikalnym portalem społeczno-informacyjnym skupiającym osoby pasjonujące się podróżami, sportami ekstremalnymi jednym słowem aktywnym życiem. System rezerwacyjny Oddajemy do

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie technik Public Relations w jednostkach samorządu terytorialnego

Wykorzystanie technik Public Relations w jednostkach samorządu terytorialnego Wykorzystanie technik Public Relations w jednostkach samorządu terytorialnego Paweł Trochimiuk Prezes Partner of Promotion Warszawa, 20.11.2013r. Agenda Definicje Public Relations Rodzaje komunikacji Komunikacja

Bardziej szczegółowo

SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE

SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE Wykorzystanie nowoczesnych technologii w badaniach konsumenckich Inquiry sp. z o.o. O INQUIRY Od ponad 10 lat prowadzimy badania konsumenckie dla klientów z branży FMCG, sieci

Bardziej szczegółowo

Jak poruszać się po TwinSpace

Jak poruszać się po TwinSpace Witaj Jak poruszać się po TwinSpace Wskazówki te zostały opracowane z myślą o Nauczycielach Administratorach, którzy są nowi na TwinSpace. Pomogą ci one: - Wejść na TwinSpace - Edytować swój profil - Tworzyć

Bardziej szczegółowo

Brief do projektu serwisu www Krok po kroku

Brief do projektu serwisu www Krok po kroku Brief do projektu serwisu www Krok po kroku Wszystkie zebrane tutaj pytania pomogą nam lepiej zrozumieć twoje oczekiwania oraz charakter branży. Dzięki informacjom które nam przekażesz zaproponujemy ofertę

Bardziej szczegółowo

PR to nie potwór. Po co firmie PR?

PR to nie potwór. Po co firmie PR? Oferta W swojej codziennej pracy pomagamy firmom w budowaniu dobrego wizerunku i wzmocnieniu pozycji marki. Staramy się wykorzystać jak najwięcej dostępnych form i narzędzi komunikacji, aby dotrzeć z informacją

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja dla strony internetowej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci

Specyfikacja dla strony internetowej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Specyfikacja dla strony internetowej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Cel: Zaprojektowanie nowej strony dla Fundacji Zwiększenie ruchu i ilości realnych odsłon strony w celu lepszego propagowania

Bardziej szczegółowo

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać?

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać? Poradnik SEO Poradnik SEO Internet to najszybciej rozwijające się medium. W Polsce jest już 15 mln użytkowników, ponad 90% z nich używa wyszukiwarki Google. Dziennie użytkownicy zadają ponad 130 milionów

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego

Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego Warszawa 2012 wersja dokumentu 1.0-7.08.2012 sprawdź na stronie wolontariat.net.pl czy masz aktualną wersję Program Wolontariatu

Bardziej szczegółowo

Spis treści: Wprowadzenie. Rozdział 1. Badania w public relations

Spis treści: Wprowadzenie. Rozdział 1. Badania w public relations Badania w public relations. Wprowadzenie. Anna Miotk Książka to pierwsza na polskim rynku pozycja, która w sposób przekrojowy, a przy tym przystępny, prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z prowadzeniem

Bardziej szczegółowo

Fundraising. Zrównoważony rozwój w organizacji kluczem do wzmocnienia potencjału ludzkiego podmiotów sektora pozarządowego

Fundraising. Zrównoważony rozwój w organizacji kluczem do wzmocnienia potencjału ludzkiego podmiotów sektora pozarządowego Fundraising Zrównoważony rozwój w organizacji kluczem do wzmocnienia potencjału ludzkiego podmiotów sektora pozarządowego Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Bardziej szczegółowo

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje Nie chcemy, żeby ludzie Cię zobaczyli. Chcemy, żeby Cię zapamiętali. Jak zbudujemy Twój wizerunek w Internecie? Kompleksowa oferta działań interactive obejmuje

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Drupal Camp Wrocław 2013 www.dcwroc.pl

Drupal Camp Wrocław 2013 www.dcwroc.pl 120 UCZESTNIKÓW 12 WYKŁADÓW 11 DRUPAL PRELEGENTÓW 57 STRON OPUBLIKOWAŁO INFORMACJĘ O KONCEFENCJI DRUPAL CAMP 2012 27596 WYŚWIETLEŃ WWW.DRUPALCAMPWROCLAW.PL O KONFERENCJI DRUPAL CAMP WROCŁAW to konferencja

Bardziej szczegółowo

Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem. Dlaczego my?

Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem. Dlaczego my? Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem Profesjonalny wizerunek firmy to zbiór spójnych o niej opowieści tworzonych za pomocą słowa (strategia komunikacyjna) i obrazu (identyfikacja

Bardziej szczegółowo

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres)

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres) Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź Brief klienta tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl.......................................... (Nazwa firmy).............................................................................................................................

Bardziej szczegółowo

Internet PR w praktyce Urszula Kandefer Łukasz Zawadowski Internet + PR = Internet PR Znaczenie Internetu do kreowania wizerunku Internet podstawowe źródło informacji Wzrost znaczenia internetu rozwój

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA Octarius Group - Agencja Marketingu Zintegrowanego www.octarius.com.pl, tel. +48 530 903 500 A G E N C J A M A R K E T I N G U Z I N T E G R O WA N E G O Agencja Marketingu

Bardziej szczegółowo

Współpraca destynacji turystycznych z dziennikarzami

Współpraca destynacji turystycznych z dziennikarzami Współpraca destynacji turystycznych z dziennikarzami Kim jestem? Anna Olej-Kobus dziennikarka fotografka blogerka podróżniczka Publikacje: 20 albumów 15 książek i przewodników 10 przewodników dla dzieci

Bardziej szczegółowo

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie!

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Jedyna tak dopasowana usługa do potrzeb marketingowych w social media. Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Nadanie marce osobowości społecznej w świecie social media Budowa

Bardziej szczegółowo

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni!

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! www.stronaw3dni.pl Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! W pakiecie: + indywidualny projekt + wersja mobilna + domena i hosting na rok gratis! od 1299 zł 989 zł netto ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

Bardziej szczegółowo

Oferta dla III sektora

Oferta dla III sektora Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów Extremum Oferta dla III sektora Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów Extremum ul. Garncarska 2/9, 61-817 Poznań tel. 501 684 242 e-mail: extremum@extremum.org.pl

Bardziej szczegółowo

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl ZAPRASZAMY! O NAS: Celem naszej działalności jest szeroko pojęty marketing narzędzie niezbędne w nowoczesnym biznesie, które odpowiednio wykorzystane przyczyni

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

Formularze Google. 1. Dostęp do dysku Google

Formularze Google. 1. Dostęp do dysku Google Formularze Google Formularz Google może być dobrym, darmowym narzędziem do zbierania informacji o kandydatach w wyborach. Są oczywiście inne, bardziej zaawansowane narzędzia, które możecie wykorzystać,

Bardziej szczegółowo

Numer i nazwa obszaru: 6 Portale społecznościowe jako narzędzie pracy grupowej. Temat szkolenia:

Numer i nazwa obszaru: 6 Portale społecznościowe jako narzędzie pracy grupowej. Temat szkolenia: Numer i nazwa obszaru: 6 Portale społecznościowe jako narzędzie pracy grupowej Temat szkolenia: Edukacyjne aspekty korzystania z portali społecznościowych SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2013 Wydanie

Bardziej szczegółowo

Regulamin konkursu Pokaż swoją stronę internetową

Regulamin konkursu Pokaż swoją stronę internetową Regulamin konkursu Pokaż swoją stronę internetową 1. Organizator i cel konkursu 1. Organizatorem konkursu Pokaż swoją stronę internetową dla beneficjentów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej,

Bardziej szczegółowo

Gdzie szukać klientów?"

Gdzie szukać klientów? Gdzie szukać klientów?" Każda firma potrzebuje nowych klientów. Stale napływający nowi klienci to woda na młyn każdego biznesu. Jeśli brakuje ich w Twojej firmie to koniecznie zbadaj potencjał rynku na

Bardziej szczegółowo

Jak poprawić wizerunek firmy?

Jak poprawić wizerunek firmy? Jak poprawić wizerunek firmy? Public Relations Poradnik dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Część 1 Komunikacja w firmie Celem komunikowania się jest: Przekazanie istotnych z punktu widzenia nadawcy

Bardziej szczegółowo

Czy uważasz, że Twoja marka jest dostatecznie rozpoznawalna? Czy myślisz, że nie możesz pozyskać więcej nowych klientów?

Czy uważasz, że Twoja marka jest dostatecznie rozpoznawalna? Czy myślisz, że nie możesz pozyskać więcej nowych klientów? Czy uważasz, że Twoja marka jest dostatecznie rozpoznawalna? Czy myślisz, że nie możesz pozyskać więcej nowych klientów? Czy potencjalni klienci uznają Twoją ofertę za najbardziej atrakcyjną? Jeżeli na

Bardziej szczegółowo

Produkty i usługi kulturalne. Odbiorcy, promocja i rozwój

Produkty i usługi kulturalne. Odbiorcy, promocja i rozwój Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk Produkty i usługi kulturalne. Odbiorcy, promocja i rozwój Szkolenie dla przedstawicieli instytucji i organizacji kultury z małych miejscowości z terenu Stowarzyszenia

Bardziej szczegółowo

Szybki rozwój biznesu online. Czyli jak wystrzelić w biznesie GVO

Szybki rozwój biznesu online. Czyli jak wystrzelić w biznesie GVO Przemek Szczęch wita na dzisiejszej prezentacji pt. Szybki rozwój biznesu online Czyli jak wystrzelić w biznesie GVO Kim jestem, i moja historia od początku.. Wszystko zaczęło się od TWRPS Ebizneskurs.pl

Bardziej szczegółowo

Czy Twoja biblioteka?

Czy Twoja biblioteka? Czy Twoja biblioteka? Stworzyła internetową społeczność użytkowników? Gdy wprowadza jakąś usługę, to czy systematycznie ocenią ją i usprawnia? Bierze pod uwagę opinie użytkowników? Zna potrzeby swoich

Bardziej szczegółowo

Opis wymaganych umiejętności na poszczególnych poziomach egzaminów DELF & DALF

Opis wymaganych umiejętności na poszczególnych poziomach egzaminów DELF & DALF Opis wymaganych umiejętności na poszczególnych poziomach egzaminów DELF & DALF Poziom Rozumienie ze słuchu Rozumienie tekstu pisanego Wypowiedź pisemna Wypowiedź ustna A1 Rozumiem proste słowa i potoczne

Bardziej szczegółowo

Jak promować i informować o Funduszach Europejskich wskazówki. Kraków, listopad 2012

Jak promować i informować o Funduszach Europejskich wskazówki. Kraków, listopad 2012 Jak promować i informować o Funduszach Europejskich wskazówki Kraków, listopad 2012 JĘZYK FUNDUSZY EUROPEJSKICH dlaczego bywa niezrozumiały? SPECJALISTYCZNY Cechy charakterystyczne języka FE SKOMPLIKOWANY

Bardziej szczegółowo

Prezentacja wortalu Plastech

Prezentacja wortalu Plastech Prezentacja wortalu Plastech Plastech.pl to profesjonalny, internetowy serwis stanowiący centrum informacji dla branży tworzyw sztucznych i opakowań. Wspieramy menedżerów w realizacji zadań promocji firmy,

Bardziej szczegółowo

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu Korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga Waszą naukę i może być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będziecie korzystać z sieci rozważnie

Bardziej szczegółowo

E - PUBLIC RELATIONS POJĘCIE I ZASTOSOWANIE

E - PUBLIC RELATIONS POJĘCIE I ZASTOSOWANIE Łukasz Żabski E - PUBLIC RELATIONS POJĘCIE I ZASTOSOWANIE Public relations (PR) w Internecie fachowo określane jako e-pr, polega na budowaniu i utrzymaniu dobrych relacji ze wspólnotami mogącymi mieć znaczący

Bardziej szczegółowo

Katalog usług promocyjnych na rynku krajowym i zagranicznym oraz działania mające na celu umiędzynarodowienie przedsiębiorstw RIG w Katowicach 2014

Katalog usług promocyjnych na rynku krajowym i zagranicznym oraz działania mające na celu umiędzynarodowienie przedsiębiorstw RIG w Katowicach 2014 REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH - Twój partner w biznesie! 20 lat doświadczenia, wysoka jakość oferowanych usług, wiedza i kreatywność specjalistów, którzy na co dzień pomagają firmom takim, jak

Bardziej szczegółowo

wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy

wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy dlaczego interaktywnie.com dlaczego interaktywnie.com interaktywnie.com to specjalistyczny portal informacyjny skierowany przede wszystkim

Bardziej szczegółowo

Współpraca z mediami, a tworzenie wizerunku uniwersytetu dziecięcego

Współpraca z mediami, a tworzenie wizerunku uniwersytetu dziecięcego 1 Współpraca z mediami, a tworzenie wizerunku uniwersytetu dziecięcego I Kongres Uniwersytetów Dziecięcych, 12.03.2014 Izabela Dembicka-Starska, ngo.pl a. Korzyści dlaczego warto współpracować z mediami?

Bardziej szczegółowo

Dziennikarze technologiczni pod lupą ComPress

Dziennikarze technologiczni pod lupą ComPress Dziennikarze technologiczni pod lupą ComPress Agencja Public Relations ComPress zrealizowała badanie mające na celu poznanie opinii dziennikarzy zajmujących się nowymi technologiami na temat preferowanych

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA,

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, Numer zadania: 11 Innowacje i kreatywność w nauczaniu dzieci i młodzieży - zastosowanie technologii informacyjnej z uwzględnieniem nauczania na odległość SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2009 Wydanie

Bardziej szczegółowo

1. PR rozumiany jako sztuka komunikowania jest zazwyczaj najskuteczniejszy gdy. 2. Public relations w kulturze polega przede wszystkim na

1. PR rozumiany jako sztuka komunikowania jest zazwyczaj najskuteczniejszy gdy. 2. Public relations w kulturze polega przede wszystkim na 1. PR rozumiany jako sztuka komunikowania jest zazwyczaj najskuteczniejszy gdy 2. Public relations w kulturze polega przede wszystkim na 3. Dlaczego poprzez profesjonalny PR łatwo kreować wizerunek organizacji?

Bardziej szczegółowo

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci!

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej Szkolenie Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! O nas Współautorzy jednego z największych sukcesów na polskim

Bardziej szczegółowo

Public Relations. Programu Trzymaj Formę. Andrzej Gantner dyrektor generalny PFPŻ ZP

Public Relations. Programu Trzymaj Formę. Andrzej Gantner dyrektor generalny PFPŻ ZP Public Relations Programu Trzymaj Formę Andrzej Gantner dyrektor generalny PFPŻ ZP Czym jest partnerstwo? Osoby fizyczne i organizacje reprezentujące sektor publiczny, pozarządowy oraz biznes, które angażują

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA PROMOCJI MARKI KAJAKIEM PRZEZ POMORZE

STRATEGIA PROMOCJI MARKI KAJAKIEM PRZEZ POMORZE STRATEGIA PROMOCJI MARKI KAJAKIEM PRZEZ POMORZE Prezentacja zakresu i metodologii opracowywanej Strategii Opracowanie: AGERON Polska na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie bazą danych

Zarządzanie bazą danych -1- Kampania SMS Kampanie SMS to bardzo efektywne narzędzie marketingu bezpośredniego. Łączy w sobie prostotę i zwięzłość przekazu wraz z niemal stu procentową pewnością odebrania i przeczytania wiadomości

Bardziej szczegółowo

Narzędzia pomocne w wysyłce przesyłek oszczędzasz czas i pieniądze

Narzędzia pomocne w wysyłce przesyłek oszczędzasz czas i pieniądze Narzędzia pomocne w wysyłce przesyłek oszczędzasz czas i pieniądze Łatwe w obsłudze. Mnóstwo przydatnych funkcji. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Zapraszamy do krótkiego przewodnika po narzędziach

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsorska. Zostań sponsorem największej konferencji poświęconej WordPressowi w Polsce i dotrzyj do ponad 350 związanych z nim profesjonalistów

Oferta sponsorska. Zostań sponsorem największej konferencji poświęconej WordPressowi w Polsce i dotrzyj do ponad 350 związanych z nim profesjonalistów Oferta sponsorska Zostań sponsorem największej konferencji poświęconej WordPressowi w Polsce i dotrzyj do ponad 350 związanych z nim profesjonalistów WordCamp Lublin 2017, 2-4 czerwca 2017.lublin.wordcamp.org

Bardziej szczegółowo

biuro prasowe interaktywnie.com regularnie informuj o Twojej Firmie naszych Czytelników

biuro prasowe interaktywnie.com regularnie informuj o Twojej Firmie naszych Czytelników biuro prasowe interaktywnie.com regularnie informuj o Twojej Firmie naszych Czytelników dlaczego interaktywnie.com dlaczego interaktywnie.com interaktywnie.com to specjalistyczny portal informacyjny skierowany

Bardziej szczegółowo

OFERTA PROJEKTU CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

OFERTA PROJEKTU CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ OFERTA PROJEKTU CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ Centrum Aktywności Lokalnej to projekt oferujący kompleksowe wsparcie dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających na terenie województwa

Bardziej szczegółowo

Oferta kompleksowej realizacji strony internetowej

Oferta kompleksowej realizacji strony internetowej Oferta kompleksowej realizacji strony internetowej Szanowni Państwo Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszej firmy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kompleksowym projektowaniu stron internetowych.

Bardziej szczegółowo

Numer obszaru: 7 Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu różnych przedmiotów. w nauczaniu wczesnoszkolnym

Numer obszaru: 7 Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu różnych przedmiotów. w nauczaniu wczesnoszkolnym Numer obszaru: 7 Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu różnych przedmiotów Temat szkolenia: Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu wczesnoszkolnym

Bardziej szczegółowo

Metody wspierania procesu sprzedaży. wydanie 1. ISBN 978-83-255-0084-9. Autorzy: Jolanta Tkaczyk, Ewa Wytrążek, Jakub Lewandowski

Metody wspierania procesu sprzedaży. wydanie 1. ISBN 978-83-255-0084-9. Autorzy: Jolanta Tkaczyk, Ewa Wytrążek, Jakub Lewandowski wydanie 1. ISBN 978-83-255-0084-9 Autorzy: Jolanta Tkaczyk, Ewa Wytrążek, Jakub Lewandowski Redakcja: Joanna Tyszkiewicz Wydawnictwo C. H. Beck 2008 Wydawnictwo C. H. Beck Sp. z o.o. ul. Matuszewska 14

Bardziej szczegółowo

Lekcja 1 WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY

Lekcja 1 WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY Po dzisiejszej lekcji będziesz wiedział: Jak zacząć pracę nad swoją własną witryną Co ma wspólnego autobus ze stroną internetową Na jakie aspekty techniczne powinieneś

Bardziej szczegółowo

PR usług prawnych Agnieszka Brzozowska doradca ds. wizerunku i media relations marketing & PR manager w Walczyński Kalinowski & Partners

PR usług prawnych Agnieszka Brzozowska doradca ds. wizerunku i media relations marketing & PR manager w Walczyński Kalinowski & Partners PR usług prawnych Agnieszka Brzozowska doradca ds. wizerunku i media relations marketing & PR manager w Walczyński Kalinowski & Partners Plan prezentacji 1. PR usług prawnych wyjaśnienie pojęcia 2. Narzędzia

Bardziej szczegółowo

Komunikaty, wydarzenia i artykuły firmowe w Serwisach branżowych xtech.pl

Komunikaty, wydarzenia i artykuły firmowe w Serwisach branżowych xtech.pl Komunikaty, wydarzenia i artykuły firmowe w Serwisach branżowych xtech.pl Spis treści: Użytkownicy Serwisów xtech.pl... 3 Promowanie komunikatów i wydarzeń firmowych... 4 Artykuły... 5 Kontakt:... 6 4

Bardziej szczegółowo

Aplikowanie telewizji lokalnych do funduszy, fundacji i samorządów lokalnych

Aplikowanie telewizji lokalnych do funduszy, fundacji i samorządów lokalnych Aplikowanie telewizji lokalnych do funduszy, fundacji i samorządów lokalnych GDZIE SZUKAC INFORMACJI O ŹRÓDŁACH FINANSOWANIA? INTERNET Portal organizacji pozarządowych www.ngo.pl Strony internetowe każdej

Bardziej szczegółowo

TC Procedury zarządzanie procedurami i dokumentacją wewnętrzną

TC Procedury zarządzanie procedurami i dokumentacją wewnętrzną TC Procedury zarządzanie procedurami i dokumentacją wewnętrzną Aplikacja TC Procedury jest narzędziem wspierającym proces zarządzania jakością, a w szczególności tworzenie, modyfikacje oraz gromadzenie

Bardziej szczegółowo

1 Prezentacja oferty StudioGS

1 Prezentacja oferty StudioGS 1 Prezentacja oferty StudioGS 2 Prezentacja oferty StudioGS Kim jesteśmy Powstanie naszej firmy to efekt połączenia sił kilku osób związanych z różnymi gałęziami informatyki programiści, webmasterzy, graficy

Bardziej szczegółowo

Innow o a w cyj y na Reklama w grupie portali

Innow o a w cyj y na Reklama w grupie portali Innowacyjna Reklama w grupie portali Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. Priorytety Reklamy 1. Dostrzegamy potrzeby Klienta, jego indywidualność i cele. Każdą reklamę przygotowujemy wspólnie z Klientem,

Bardziej szczegółowo

INNOWACYJNA FORMA REKLAMY NA PORTALU 10naj.eu

INNOWACYJNA FORMA REKLAMY NA PORTALU 10naj.eu INNOWACYJNA FORMA REKLAMY NA PORTALU 10naj.eu Realizacja przez ASIB Press & Media PO PIERWSZE INNOWACYJNOŚĆ, FORMA REKLAMY, KTÓREJ JESZCZE NIE BYŁO NAJLEPSZA Z MOŻLIWYCH! SPRAWDŹ! PRZEGLĄD NAJBARDZIEJ

Bardziej szczegółowo

POLAND CO TO JEST IMAGINE?

POLAND CO TO JEST IMAGINE? POLAND CO TO JEST IMAGINE? Imagine Poland to polska edycja międzynarodowego młodzieżowego przeglądu i konkursu muzycznego, organizowana przez doświadczonych partnerów, wykorzystująca i sieciująca istniejące

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa. w serwisie HRNews.pl. O serwisie Reklama na www.hrnews.pl Inne formy reklamy Oferty pracy Kontakt

Oferta reklamowa. w serwisie HRNews.pl. O serwisie Reklama na www.hrnews.pl Inne formy reklamy Oferty pracy Kontakt Oferta reklamowa w serwisie O serwisie Reklama na www.hrnews.pl Inne formy reklamy Oferty pracy Kontakt O serwisie Oficjalna premiera HRNews miała miejsce na początku 2007 roku. Od tego czasu serwis zgromadził

Bardziej szczegółowo

wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy

wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy dlaczego interaktywnie.com dlaczego interaktywnie.com interaktywnie.com to specjalistyczny portal informacyjny skierowany przede wszystkim

Bardziej szczegółowo

Opis zasobu: Projekt,,Link do przyszłości

Opis zasobu: Projekt,,Link do przyszłości Opis zasobu: Projekt,,Link do przyszłości Celem projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób

Bardziej szczegółowo

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej adres naszej strony: www.zs3.wroc.pl logo liceum 1. Aby dodać artykuł należy się zalogować: System pokaże nazwę zalogowanego użytkownika

Bardziej szczegółowo

Jak zaistnieć w mediach kreowanie wizerunku placówki medycznej

Jak zaistnieć w mediach kreowanie wizerunku placówki medycznej Jak zaistnieć w mediach kreowanie wizerunku placówki medycznej Praktyczne wskazówki z zakresu PR Jak zaistnieć w mediach kreowanie wizerunku placówki medycznej Praktyczne wskazówki z zakresu PR Aleksandra

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Targetmarketing.pl to serwis, w którym w prosty i szybki sposób można kupić marketingową bazę danych, stworzyć własną kampanię e-mailingową oraz pozyskać

Bardziej szczegółowo

Usłyszcie o nas! Reklama w służbie fundraisera

Usłyszcie o nas! Reklama w służbie fundraisera Usłyszcie o nas! Reklama w służbie fundraisera Michał Rżysko, Centrum Myśli Jana Pawła a II Kraków, 17.06.2011 Kryteria SMART Kampania jest projektem, powinna spełniać kryteria SMART S M A R T specific

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

Cennik usług Kursola.pl

Cennik usług Kursola.pl Cennik usług Kursola.pl I. Cennik pakietów usług reklamowych Kursola.pl... 2 II. Dodatkowe usługi reklamowe... 8 III. Win-win (bezpłatna promocja)... 10 1 I. Cennik pakietów usług reklamowych Kursola.pl

Bardziej szczegółowo

Co jest celem Twojego projektu - podsumuj jego założenia jednym zdaniem.

Co jest celem Twojego projektu - podsumuj jego założenia jednym zdaniem. INFORMACJE O PROJEKCIE Wypisz podstawowe informacje na temat Twojego projektu - dzięki nim łatwiej będzie Ci decydować o tym, jaki charakter powinna mieć Twoja strona i jakie informacje powinny mieć na

Bardziej szczegółowo

MARKETING TERYTORIALNY

MARKETING TERYTORIALNY MARKETING TERYTORIALNY PROJEKT PROGRAMU STRATEGICZNEGO Posiedzenie Komisji ds. Budowy Marki Małopolski oraz Organizacji Imprez Sportowych o Zasięgu Międzynarodowym SWM 16 kwietnia 2013 r. Program strategiczny

Bardziej szczegółowo

www.plastech.pl » Wiadomości codzienne aktualności » Targi i Wydarzenia wydarzenia Prezentacja wortalu Plastech

www.plastech.pl » Wiadomości codzienne aktualności » Targi i Wydarzenia wydarzenia Prezentacja wortalu Plastech www.plastech.pl Prezentacja wortalu Plastech Plastech.pl to profesjonalny, internetowy serwis stanowiący centrum informacji dla branży tworzyw sztucznych i opakowań. Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie

Bardziej szczegółowo

Plan Działań Informacyjno-Promocyjnych w 2016 r. w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska Saksonia

Plan Działań Informacyjno-Promocyjnych w 2016 r. w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska Saksonia Plan Działań Informacyjno-Promocyjnych w 2016 r. w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska Saksonia 2014-2020 Roczny plan działań informacyjnych i promocyjnych dla Strategii Komunikacji Programu Współpracy

Bardziej szczegółowo

OFERTA DLA WYSTAWCÓW. 22 października 2015 Wydział Zarządzania UŁ

OFERTA DLA WYSTAWCÓW. 22 października 2015 Wydział Zarządzania UŁ OFERTA DLA WYSTAWCÓW 22 października 2015 Wydział Zarządzania UŁ IDEA IDEA Uniwersyteckie Targi Pracy to coroczna inicjatywa, która łączy studentów i absolwentów z pracodawcami. Bezpośrednie spotkanie

Bardziej szczegółowo

Brand Spirit Agency. Wzbudzamy emocje!

Brand Spirit Agency. Wzbudzamy emocje! Brand Spirit Agency Wzbudzamy emocje! Pierwsza w Polsce Agencja Marketingowa, które oferuje swoje usługi w formie abonamentu! Oferta skierowana do wszystkich Start-Up ów i mikroprzedsiębiorstw, które przy

Bardziej szczegółowo

9 elementów zarządzania projektami Narzędzia Nowoczesnego Project Managera

9 elementów zarządzania projektami Narzędzia Nowoczesnego Project Managera 9 elementów zarządzania projektami Narzędzia Nowoczesnego Project Managera Darmowy Ebook Autor: Adam Omelczuk Tytuł: 9 elementów zarządzania projektami W życiu i w biznesie Darmowy Ebook NARZĘDZIA Nowoczesnego

Bardziej szczegółowo

Eventy w oczach przedsiębiorców

Eventy w oczach przedsiębiorców Eventy w oczach przedsiębiorców Justyna Piesiewicz 11 marca, 2009 All rights reserved Accreo Taxand 1 Czy eventy są ważne; Skuteczna komunikacja w event marketingu; Podsumowanie; Q&A. Agenda All rights

Bardziej szczegółowo

Zebrana w ten sposób baza może zapewnić stałe źródło dochodów i uniezależni Cię od płatnych reklam i portali zakupów grupowych.

Zebrana w ten sposób baza może zapewnić stałe źródło dochodów i uniezależni Cię od płatnych reklam i portali zakupów grupowych. Witaj! W poprzedniej części pisałem o tym jak ważne jest to, aby strona internetowa wyposażona była w odpowiednie narzędzia do zbierania adresów e-mail potencjalnych klientów. Zebrana w ten sposób baza

Bardziej szczegółowo

conceptree AGENCJA INTERAKTYWNA

conceptree AGENCJA INTERAKTYWNA AGENCJA INTERAKTYWNA Logo Tworzymy wyróżniające się marki. Poprzez umiejętne łączenie elementów wizerunku, budujemy spójny system komunikacji. Projektujemy kompleksową identyfikacje wizualną przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

System automatycznego rozsyłania wiadomości

System automatycznego rozsyłania wiadomości System automatycznego rozsyłania wiadomości Verlogic Systemy Komputerowe 2013 Wstęp Informacja to proces, bez którego trudno sobie wyobrazić istnienie we współczesnym życiu gospodarczym. Uzyskanie bądź

Bardziej szczegółowo

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH IV - VI

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH IV - VI KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH IV - VI Ocena celująca: uczeń swobodnie operuje strukturami gramatycznymi określonymi w rozkładzie materiału z łatwością buduje spójne zdania proste i

Bardziej szczegółowo