w Wasze ręce oddajemy materiał, w sposób esencjonalny opisujący możliwości biznesowe, jakie niesie za sobą współpraca z naszym Klubem.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "w Wasze ręce oddajemy materiał, w sposób esencjonalny opisujący możliwości biznesowe, jakie niesie za sobą współpraca z naszym Klubem."

Transkrypt

1

2

3 Szanowni Państwo, w Wasze ręce oddajemy materiał, w sposób esencjonalny opisujący możliwości biznesowe, jakie niesie za sobą współpraca z naszym Klubem. Promocja poprzez sport od zawsze była jedną z najskuteczniejszych form budowania wartości nowoczesnej firmy. Piłka nożna stoi na czele najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce i na świecie. Wierzymy, że po zapoznaniu się z ofertą, mając pełną wiedzę na temat biznesowego SWOT, będziecie mogli Państwo podjąć świadomą decyzję o współpracy z nami. Klub Nazwa drużyny: Lechia Gdańsk Rok powstania klubu: 1945 Data powołania spółki akcyjnej Lechia Gdańsk S.A.: r. Barwy klubowe: biało-zielone Adres: Lechia Gdańsk Spółka Akcyjna ul. Pokoleń Lechii Gdańsk Gdańsk NIP:

4 Korzyści biznesowe ze współpracy z klubem Wszystkie nasze mecze rozgrywane są na jednym z najnowocześniejszych i najpiękniejszych stadionów Europy - PGE Arena Gdańsk. Od sezonu 2014/2015 wszystkie spotkania T-Mobile Ekstraklasy, w tym mecze Lechii będą transmitowane na żywo w stacjach: Canal+ Sport HD, Canal+ Family HD, nsport HD. Wszystkie mecze Lechii kilkukrotnie retransmitowane są w programach Canal+. W sezonie 2013/2014 na nasz stadion przyszło łącznie tys. osób! Średnia frekwencja na meczach Lechii utrzymała się na poziomie ponad 13 tys. osób, podczas gdy średnia dla całej ligi wynosi widzów. Pojedynki Lechii Gdańsk oglądało przed telewizorami blisko 11 mln widzów w sezonie. Średnia oglądalność meczów utrzymała się na poziomie 282 tys. widzów, co bezpośrednio przełożyło się na ekwiwalent telewizyjny rozumiany jako wszystkie środki finansowe, które należałoby ponieść, gdyby przekaz lub emisja odbierana była jako reklama. Oznacza to, że za każdą wydaną w Lechii złotówkę, nasi partnerzy uzyskują wartości wizerunkowe warte 330 % poniesionych kosztów. Pracujemy nieustannie nad poprawieniem tych wyników tak, aby w możliwie skuteczny sposób wspomagać marki firm, które zdecydowały się na udział we wspieraniu naszego klubu.

5

6 DOSTĘPNE NOŚNIKI REKLAMOWE

7 Bandy Wideo LED Oddajemy Państwu do dyspozycji 215 metrów reklamowych band wideo, ustawionych wzdłuż linii boiska oraz za obiema bramkami. Bandy są doskonale widoczne podczas meczowych transmisji telewizyjnych. Najbardziej efektywny i efektowny sposób prezentacji Partnerów. Nieograniczone możliwości wyświetlania materiału reklamowego. Rekomendujemy emisję spotów reklamowych o długości 15 sekund, wyświetlanych na całej długości band. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom reklamodawców, klub zapewnia nieodpłatną. produkcję materiałów do ekspozycji na bandach Wideo LED. Banery reklamowe LED - od zł netto, za minutę emisji. Bandy statyczne za bramkami Uzupełnienie band wideo stanowią bandy statyczne, które znajdują się w polu widzenia kamer telewizyjnych. Miejsce na 5 modułów reklamowych o wymiarach 1x6 metra za każdą z bramek. Stała ekspozycja zapewniająca widoczność podczas akcji podbramkowych. Doskonały nośnik zapisujący się przy skrótach meczowych i materiałach prasowych. Nośnik sprosta oczekiwaniom reklamodawców. Bandy statyczne za bramkami (1 m x 6 m) od zł netto za mecz. Koszt produkcji po stronie partnera.

8 Bandy statyczne w drugim rzędzie reklam Moduły o wysokości 2 metrów i szerokości uzależnionej od potrzeb reklamodawcy. Usytuowanie są na dolnych galeriach trybun, tuż przy boisku bezpośrednio za bandami LED. Dzięki dużym wymiarom nośniki zapewniają wysoki stopień widoczności w trakcie transmisji telewizyjnych. Bandy statyczne w drugiej linii reklam (wysokość 2 metry). Od zł netto za metr, na sezon. TV stadionowa i telebimy 280 ekranów telewizyjnych rozmieszczonych w najlepszych miejscach stadionu PGE Arena, zarówno na promenadach wewnętrznych jak i na korytarzach wewnątrz pomieszczeń biurowych i lóż. 4 wielkoformatowe telebimy umiejscowione pod koroną obiektu (70m 2 każdy), - wyświetlanie ekspozycji przed, w trakcie oraz po meczu. Różnorodna forma przekazu - od telewizyjnych spotów reklamowych, po statyczne ekspozycje przekazu promocyjnego. Doskonały nośnik aby pokazać się kibicom znajdującym się na stadionie. Telewizja stadionowa od 350 zł netto, za minutę emisji. Telebimy stadionowe od zł netto, za minutę emisji.

9 Banery Reklamowe na gzymsie Banery o wysokości 1 metra i szerokości uzależnionej od potrzeb reklamodawcy, usytuowane są na gzymsach trybun. Dzięki dużym wymiarom nośniki zapewniają: Wysoki stopień widoczności na żywo jak i w trakcie transmisji telewizyjnych. Stała ekspozycja ma wpływ na utożsamienie Państwa firmy z naszym obiektem. Banery reklamowe na gzymsie pomiędzy trybunami (wysokość 1 metr) Od zł netto za metr, na sezon. Dywany reklamowe za bramkami Cam-Carpet to idealne rozwiązanie dla firm, które planują ekspozycję reklamową obejmujący cały sezon rozgrywkowy. Dzięki rozstawieniu ich za liniami bocznymi boiska zapewnią Państwo sobie: Doskonałą widoczność w trakcie relacji z meczu. Gwarancję idealnej ekspozycji podczas powtórek strzelonych bramek, oraz akcji podbramkowych. Reklamy 3D cam carpet - od netto za sztukę, na sezon.

10 Jamniki reklamowe za bramkami Reklamy usytuowane bezpośrednio za bramkami, o podstawie 1,5m i wysokości 0,6m tworzą idealne uzupełnienie band wideo, bądź statycznych. Jamniki wokół oznaczenia ławek rezerwowych oraz za bramkami + ewentualnie jamniki ustawione przed pierwszą linią reklam (0,6 m x 1,5 m) od zł za sztukę, na sezon. Reklama na trybunach stadionu Dajemy Państwu możliwość zareklamowania się banerem wielkoformatowym na stadionie PGE Arena, podczas meczów Ligowych. Dzięki jego wielkim rozmiarom i ulokowaniu, baner jest doskonale widoczny podczas transmisji telewizyjnych zwłaszcza podczas stałych fragmentów gry, oraz jest ulokowany pod jednym z telebimów ekranowych, na których wyświetlany jest score board lub transmisja live. Wycena indywidualna.

11 Reklama w tunelu stadionowym Jako pierwsi w Polsce, oferujemy ekspozycję reklamy nad tunelem stadionowym. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zwróci natychmiastową uwagę każdego kibica oglądającego mecz zarówno na trybunach jak i przed telewizorem. Podobne rozwiązanie było praktykowane podczas Mistrzostw Świata w Brazylii Jest to lokalizacja, która występuje zawsze w transmisjach telewizyjnych podczas: Sytuacji podbramkowych. Rzutów wolnych, rzutów rożnych, rzutów karnych, rzutów z autu. Wycena indywidualna. Active advertisement - Aktywna, ludzka reklama Jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy możliwość zareklamowania się nazwą lub logiem firmy partnera w sposób niekonwencjonalny, niespotykany dotąd w polskim sporcie lecz dobrze znany i praktykowany na meczach drużyn zachodnich. Korzyści to nie tylko szerokie grono odbiorców na stadionie i przed telewizorami ale także bardzo niska cena. Koszt reklamy to koszt biletów oraz koszt ekspozycji. Dodatkowo firma zakupująca to rozwiązanie, podnosi motywację swoich pracowników dając im możliwość oglądania meczów Lechii z wyznaczonych miejsc.

12 Reklama w Internecie Internet jest skutecznym narzędziem marketingowym, powszechnie wykorzystywanym do promocji marki, usługi czy produktu. Lechia.pl - miesięcznie ponad 1 mln. odwiedzających użytkowników. Facebook tyś. użytkowników. Udział procentowy nowych wizyt w porównaniu z takim samym okresem czasowym za poprzedni sezon wzrósł o 25,61 % nowych odwiedzin. Podczas jednej wizyty, użytkownik otwierał średnio 5 zakładek znajdujących się na Lechia.pl. Baner na głównej stronie Lechia.pl w formacie 915x400. Baner podłużny 750x100. Baner winda - po prawej stronie ekranu 160x600. Newsy sponsorowane z opisem działalności partnera. Konkursy na stronie lechia.pl, Facebook, Instagram. Lechia TV Media elektroniczne - oficjalny serwis www, Facebook - wycena indywidualna To własna telewizja internetowa, w której znaleźć można klipy wideo z wywiadami, transmisjami wybranych meczów oraz wydarzeniami zza kulis aren sportowych. Idealne rozwiązanie do umieszczenia klipów reklamowych. przed transmisją po statyczne ekspozycje przekazu promocyjnego. Stworzenie wspólnej akcji marketingowej z klubem. Media elektroniczne - lechiagdansk.tv - wycena indywidualna

13 Lechista Jest to bezpłatna gazeta wydawana w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy, dedykowana gdańszczanom i wszystkim kibicom Biało-Zielonych. Lechista ukazuje się w każdym tygodniu poprzedzającym mecze Lechii w roli gospodarza. Wydawnictwo dystrybuowane jest w kilkudziesięciu punktach miasta i stanowi doskonały nośnik dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Wszyscy fani naszej drużyny, mieszkający w kraju i zagranicą, mogą również pobrać każde wydanie gazety z naszej strony internetowej. Reklamy w wydawnictwach klubowych od zł netto za moduł obejmujący całą stronę (Lechista - nakład 30 tys. egzemplarzy). Eventy i promocje w trakcie meczów Każdy mecz rozgrywany przez Lechię na własnym stadionie jest swojego rodzaju świętem dla kibiców. Jesteśmy w stanie, wspólnie z Państwem, przygotować i przeprowadzić, dowolną akcję promocyjną skierowaną do grupy kibiców pojawiających się na PGE Arenie: Akcje ulotkowe. Strefa zabaw Promocje próbek produktowych. Standy reklamowe. Konkursy przed I w przerwie meczów. I wiele innych w zależności od charakteru działalności Partnera. Eventy organizowane w porozumieniu z Partnerem - wycena indywidualna.

14 Plakaty w ramach OWZ - pasaże stadionu Plakat OWZ to pierwszy nośnik reklamowy jaki zauważy kibic wchodząc na mecz Lechii. Umiejscowienie na promenadzie wewnętrznej bezpośrednio przy wejściu na trybuny zapewnia: Doskonała widoczność. Utożsamienie marki z obiektem i klubem. Plakaty w ramach OWZ pasaże stadionu od zł za sztukę, na sezon. Pakiet: Sponsor meczu - sponsor dystrybucji biletów na mecz Dajemy Państwu możliwość dotarcia bezpośrednio do kibica, zanim jeszcze usiądzie wygodnie na jednym z krzesełek naszego stadionu - tym rozwiązaniem jest zakup pakietu sponsora meczu, który zawiera: Nadrukowanie logotypu firmy na biletach papierowych. Komunikat spikerski przed rozpoczęciem spotkania oraz w jego przerwie. Nazwanie sektora bądź całej trybuny - nazwą Państwa firmy na dany mecz. Możliwość przeprowadzenia konkursu w przerwie meczu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firma wykupująca pakiet sponsora meczu, może trafić do grona średnio 5500 osób, zakupujących bilety papierowe w kasach stadionowych podczas rozgrywania jednego meczu + blisko 700 VIP-ÓW zasiadających na trybunach naszego stadionu. Bilety papierowe w kasach stadionowych kupują osoby, które udają się pierwszy raz na mecz Lechii. Blisko 40% to osoby z poza Gdańska oraz województwa Pomorskiego, zwiększając przy tym zasięg reklamy o inne miasta i województwa. Wycena indywidualna.

15 Cennik obejmujący pakiet 6 meczów rundy wiosennej Lechia Gdańsk Wisła Kraków - Kat. A Lechia Gdańsk Zawisza Bydgoszcz - Kat. B Lechia Gdańsk GKS Bełchatów- Kat. B Lechia Gdańsk Górnik Zabrze - Kat. A Lechia Gdańsk Legia Warszawa - Kat. A Lechia Gdańsk Górnik Łęczna- Kat. B Cena za 1 minutę zł netto Całkowita emisja spotu Długość spotu reklamowego Liczba emisji Cena netto Rabat 3 minuty 15 sekund zł minut 15 sekund zł minut 15 sekund zł Materiał Wideo obrazujący nasze możliwości reklamy

16 Loża VIP Loża VIP gwarantuje ekskluzywne warunki uczestniczenia nie tylko w imprezach takich jak mecze i koncerty, stanowi także dodatkową przestrzeń dla rozwijania relacji biznesowych. Dajemy możliwość wynajęcia loży klubowej w dni poza meczowe. Najemca loży może z niej swobodnie korzystać według własnego uznania, np. w celu zorganizowania spotkań biznesowych, lunchu, czy uroczystej kolacji. Cechy Loży VIP: Powierzchnia 60 m2. 24 wysokiej jakości skórzane fotele. Stoły jadalne lub koktajlowe. Barek. Lodówka. Dostęp do telewizji stadionowej (kanały TV, video on demand, możliwość podłączenia rzutnika i komputera). Obsługa gości w loży: Dedykowana obsługa kelnerska. Wyjątkowe menu przygotowywane na każde wydarzenie.

17 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PODJĘCIA ROZMÓW NA TEMAT SZCZEGÓŁÓW NASZEJ EWENTUALNEJ WSPÓŁPRACY Kontakt: Tomasz Koprowski Marketing & Sales Manager tel:

18 NASI KLIENCI...

19

20 SPONSOR GŁÓWNY SPONSORZY PARTNER STRATEGICZNY SPONSOR TECHNICZNY

OPIS PRAW PARTNERA TYTULARNEGO STADIONU NARODOWEGO

OPIS PRAW PARTNERA TYTULARNEGO STADIONU NARODOWEGO OPIS PRAW PARTNERA TYTULARNEGO STADIONU NARODOWEGO 1 Kapitał zakładowy 12 000 000 PLN 2 Kapitał zakładowy 12 000 000 PLN SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 4 2. CHARAKTERYSTYKA STADIONU... 5 2.1. Lokalizacja... 5

Bardziej szczegółowo

WSPÓŁPRACA BIZNESOWA BUSINESS CO-OPERATION

WSPÓŁPRACA BIZNESOWA BUSINESS CO-OPERATION WSPÓŁPRACA BIZNESOWA BUSINESS CO-OPERATION Siatkarskie święto w Rzeszowie Legenda polskiej siatkówki Duże zainteresowanie mediów Niepowtarzalna atmosfera ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY Serdecznie zapraszamy

Bardziej szczegółowo

RTS WIDZEW ŁÓDŹ S.A. Oferta współpracy

RTS WIDZEW ŁÓDŹ S.A. Oferta współpracy RTS WIDZEW ŁÓDŹ S.A. Oferta współpracy KIBICE WIDZEWA W LICZBACH Według badań Football Monitor Polska 2010 liczba sympatyków Widzewa przekracza 1,2 mln osób cechujących się zróżnicowaną strukturą demograficzną

Bardziej szczegółowo

OPIS PRAW PARTNERSKICH STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE OFICJALNY SPONSOR / DOSTAWCA PIWA. 09.10.2013 r.

OPIS PRAW PARTNERSKICH STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE OFICJALNY SPONSOR / DOSTAWCA PIWA. 09.10.2013 r. OPIS PRAW PARTNERSKICH STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE OFICJALNY SPONSOR / DOSTAWCA PIWA 09.10.2013 r. 1 Kapitał zakładowy 12 000 000 PLN 2 Kapitał zakładowy 12 000 000 PLN SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 4 2.

Bardziej szczegółowo

Uprawnienia Sponsorów

Uprawnienia Sponsorów Załącznik nr 2 do regulaminu rozgrywek o Mistrzostwo Ekstraklasy w sezonie 2013/2014 Uprawnienia Sponsorów Na podstawie art. 31.2 regulaminu rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy zatwierdza się, co następuje:

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTAJ WYJATKOWĄ PLATFORMĘ SPONSORSKĄ

WYKORZYSTAJ WYJATKOWĄ PLATFORMĘ SPONSORSKĄ WYKORZYSTAJ WYJATKOWĄ PLATFORMĘ SPONSORSKĄ LECHIA GDAŃSK: BEZCENNA WARTOŚĆ 70 LAT PIŁKARSKIEJ HISTORII 1945 POWSTANIE LEGENDARNEGO KLUBU 1948 PIERWSZY AWANS DO NAJWYŻSZEJ POLSKIEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ Zwiąż

Bardziej szczegółowo

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015 spis treści 3 A. Wprowadzenie 7 B. Ekstraklasa jako spółka 15 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 61 E. Kluby Ekstraklasy 135 F. Załączniki 153

Bardziej szczegółowo

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 spis treści 3 A. Wprowadzenie 9 B. Ekstraklasa jako spółka 17 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 57 E. Kluby Ekstraklasy 123 F. Autorzy raportu

Bardziej szczegółowo

ZASADY MARKETINGOWE - sezon 2014/2015

ZASADY MARKETINGOWE - sezon 2014/2015 - sezon 2014/2015 Zarząd PLK SA - działając na podstawie pkt. 41.1. Regulaminu Rozgrywek PLK - podaje zasady dotyczące działalności marketingowej obowiązujące kluby PLK w sezonie 2014/2015: 1. OBSZAR DZIAŁANIA

Bardziej szczegółowo

MEMORANDUM INFORMACYJNE

MEMORANDUM INFORMACYJNE MEMORANDUM INFORMACYJNE dla Podmiotów zainteresowanych udziałem w planowanym przedsięwzięciu: BUDOWA NOWEGO STADIONU MIEJSKIEGO W SZCZECINIE W FORMULE PARTNERSTWA PUBLICZNO-PRYWATNEGO Marzec 2010 r. 1

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsorska drużyny MUKS Widzew Łódź

Oferta sponsorska drużyny MUKS Widzew Łódź Szanowni Państwo, Zachęcamy Państwa do współpracy z naszym klubem, który w nadchodzącym sezonie występować będzie na boiskach koszykarskiej Ekstraklasy. Sekcja koszykówki Widzewa Łódź powstała 45 lat temu.

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA MARKI STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE MIEJSCE MA ZNACZENIE

STRATEGIA MARKI STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE MIEJSCE MA ZNACZENIE STRATEGIA MARKI STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE MIEJSCE MA ZNACZENIE SPIS TREŚCI 1. WPROWADZENIE... 3 2. MISJA... 4 3. WIZJA... 5 4. CELE... 5 5. GRUPY DOCELOWE... 6 6. KONSTRUKCJA I POŻĄDANY WIZERUNEK

Bardziej szczegółowo

ZASADY MARKETINGOWE. 1.1.3. Negocjowanie i renegocjowanie umów w przedmiocie praw medialnych rozgrywek organizowanych przez PHL,

ZASADY MARKETINGOWE. 1.1.3. Negocjowanie i renegocjowanie umów w przedmiocie praw medialnych rozgrywek organizowanych przez PHL, ZASADY MARKETINGOWE Zarząd PHL Sp.z o.o. - działając na podstawie pkt. 41.1 Regulaminu Rozgrywek PHL - podaje zasady dotyczące działalności marketingowej obowiązujące kluby PHL: 1. OBSZAR DZIAŁANIA MARKETINGOWEGO

Bardziej szczegółowo

partner wydania marketing mobilny

partner wydania marketing mobilny partner wydania marketing mobilny SIŁA W MOBILNOŚCI Oddajemy w Państwa ręce kolejną edycję naszego katalogu, w którym przedstawiamy pomysły na realizowanie akcji w ujęciu marketingu mobilnego. Branża

Bardziej szczegółowo

Oferta dotycząca współpraca z klubem koszykówki żeńskiej Widzew Łódź

Oferta dotycząca współpraca z klubem koszykówki żeńskiej Widzew Łódź Oferta dotycząca współpraca z klubem koszykówki żeńskiej Widzew Łódź Oferta dotycząca współpraca z klubem koszykówki żeńskiej Widzew Łódź Oferta dotycząca współpraca z klubem koszykówki żeńskiej Widzew

Bardziej szczegółowo

SponSoring i marketing Sportowy

SponSoring i marketing Sportowy Media & Marketing Polska DODATEK BIURA REKLAMY >>ostatni gwizdek na euro 2012 >>gadżety reklamowe dla kibiców >>Sponsoring w branży energetycznej >>miejski marketing sportowy >>najciekawsze wydarzenia

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2013/14, 2014/15, 2015/16. Mimo,

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Bardzo zachęcam Państwa do wsparcie tej młodej i ambitnej drużyny. Spotkajmy się na meczu z udziałem AZS Politechnika Warszawska!

Szanowni Państwo, Bardzo zachęcam Państwa do wsparcie tej młodej i ambitnej drużyny. Spotkajmy się na meczu z udziałem AZS Politechnika Warszawska! Szanowni Państwo, Politechnika Warszawska, największa i najbardziej renomowana uczelnia techniczna w Polsce, kształci i wychowuje młode pokolenia inżynierów. Uczący się tu młodzi ludzie uzyskują nie tylko

Bardziej szczegółowo

oferta sezonu sportowego 2014/2015

oferta sezonu sportowego 2014/2015 Tyski sport oferta sezonu sportowego 2014/2015 Wstęp Spółka Tyski Sport S.A. Wybierasz się na mecz. Już przy wejściu na stadion słyszysz śpiewy, gorący doping. Zajmujesz miejsce na trybunie. Widzisz powiewające

Bardziej szczegółowo

Arkadiusz Żmudziński SPORT W KSZTAŁTOWANIU WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORSTWA

Arkadiusz Żmudziński SPORT W KSZTAŁTOWANIU WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORSTWA Arkadiusz Żmudziński SPORT W KSZTAŁTOWANIU WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORSTWA 1. WSTĘP Pytanie jaka może być rola sportu w kształtowaniu wizerunku przedsiębiorstwa jeszcze kilka lat temu w Polsce wywołałoby na

Bardziej szczegółowo

Corporate Hospitality Packages

Corporate Hospitality Packages FOOTBALL BUSINESS GROUP przy współpracy z SPORT & BUSINESS FOUNDATION Maj - Lipiec 2007 Corporate Hospitality Packages Spis treści 1. Wstęp... 3 2. Hospitality Packages - EURO2008... 5 2.1 Follow Your

Bardziej szczegółowo

I. DOKŁADNE OKREŚLENIE STREF NA STADIONIE

I. DOKŁADNE OKREŚLENIE STREF NA STADIONIE Załącznik do Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy w sezonie 2014/2015 Regulamin Medialny Standardowe zasady regulujące pracę mediów na stadionach oraz warunki techniczno-produkcyjne

Bardziej szczegółowo

DOSSIER Polska internetowa

DOSSIER Polska internetowa SPIS TREŚCI wrzesień 2011 WYDARZENIA Inqbe sprzedało akcje Iplex.pl najpopularniejszy T-mobile ekstraklasa w cyfrowym polsacie Firefox pierwszy Xevin Investment inwestuje FELIETON Szklarniowa hodowla G+wolucja

Bardziej szczegółowo

SPORTOWY MARKETING. Gwiazdy sportu dla wizerunku marek. Sponsoring reprezentacji. Case studies PARTNEREM WYDANIA JEST DODATEK BIURA REKLAMY

SPORTOWY MARKETING. Gwiazdy sportu dla wizerunku marek. Sponsoring reprezentacji. Case studies PARTNEREM WYDANIA JEST DODATEK BIURA REKLAMY Media & Marketing Polska DODATEK BIURA REKLAMY PARTNEREM WYDANIA JEST MARKETING SPORTOWY Gwiazdy sportu dla wizerunku marek Sponsoring reprezentacji Case studies uro 2012 48 Zyski sponsorów pokazują badania

Bardziej szczegółowo

Prawne aspekty sponsoringu str. 12

Prawne aspekty sponsoringu str. 12 INSPIRACJA DLA EVENT MANAGERA NR 6 LISTOPAD 2013 OKIEM MARKETINGOWCA ROI w event marketingu str. 8 OKIEM PRAWNIKA Prawne aspekty sponsoringu str. 12 INSPIRACJE... Branding namiotów sferycznych str. 18

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści. z organizacji turnieju. raport deloitte

Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści. z organizacji turnieju. raport deloitte Podsumowanie kosztów i oszacowanie korzyści z organizacji turnieju Warszawa raport deloitte Spis treści Słownik pojęć pojęcie Definicja 3 4 8 10 11 12 13 14 22 25 30 32 35 42 43 43 44 46 48 52 56 57 59

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2009/10, 2010/11, 2011/12. Mimo

Bardziej szczegółowo

Działania marketingowe marki Lech Poznań

Działania marketingowe marki Lech Poznań FOOTBALL BUSINESS GROUP na podstawie pracy magisterskiej Tomasza Frątczaka Poznań 2011 Działania marketingowe marki Lech Poznań Działania marketingowe marki Lecha Poznań Lech Poznań jest jedną z najlepiej

Bardziej szczegółowo

UMOWA DOTYCZĄCA STADIONU NA FINAŁOWE ROZGRYWKI MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ UEFA 2010/12

UMOWA DOTYCZĄCA STADIONU NA FINAŁOWE ROZGRYWKI MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ UEFA 2010/12 UMOWA DOTYCZĄCA STADIONU NA FINAŁOWE ROZGRYWKI MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ UEFA 2010/12 Pomiędzy: Polskim Związkiem Piłki Nożnej Miodowa 11 00-080 Warszawa Polska Federacją Piłkarską Ukrainy Ul. Ulyanovykh

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo