WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE DIAMENTY OŚWIATY wybierz najciekawsze rozwiązanie w danej kategorii i wygraj upominek

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE DIAMENTY OŚWIATY wybierz najciekawsze rozwiązanie w danej kategorii i wygraj upominek"

Transkrypt

1 WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE DIAMENTY OŚWIATY wybierz najciekawsze rozwiązanie w danej kategorii i wygraj upominek CELEM PLEBISCYTU jest wybranie najlepszych produktów/usług dla edukacji prezentowanych podczas EDU TRENDY 2012 i przyznanie tytułu DIAMENT OŚWIATY w ramach 3 kategorii: nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji wyposażenie placówek edukacyjnych CZAS TRWANIA PLEBISCYTU: 27 września 2012, godz ZASADY GŁOSOWANIA W PLEBISCYCIE Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest udział w EDU TRENDY 2012 w roli Zwiedzającego/Uczestnika, pobranie kuponu konkursowego, wypełnienie go w czasie pierwszego dnia wydarzenia po zapoznaniu się z ofertą Wystawców i produktami/usługami zgłoszonymi do Plebiscytu oraz pozostawienie wypełnionego kuponu konkursowego w Centrum Informacji EDU TRENDY w holu głównym PKiN. Kupon do głosowania będzie wręczany wszystkich uczestnikom wydarzenia EDU TRENDY 2012 oraz będzie dostępny w Centrum Informacji EDU TRENDY w holu głównym PKiN. Głosować można wyłącznie poprzez wypełnienie kuponu wpisując nazwę firmy i wybranego produktu przy odpowiedniej kategorii, przy czym można wybrać jeden produkt dla każdej kategorii. Osoby biorące udział w głosowaniu otrzymają upominki-niespodzianki od Współorganizatorów, pod warunkiem złożenia prawidłowo wypełnionego kuponu w Centrum Informacji EDU TRENDY OGŁOSZENIE WYNIKÓW Ogłoszenie wyników Plebiscytu odbędzie się dnia 27 września 2012 r. podczas wieczornej Gali EDU TRENDY, w Teatrze Capitol

2 NOMINOWANE Y FileMedic Sp. z o.o. FileMedic Antyvirus 2012 nr 64 FileMedic Antywirus 2012 to program antywirusowy zapewniający kompleksową ochronę komputerów zarówno w domy, w małej firmie, czy dużej korporacji, ale również w szkole. Wydajne i nowoczesne oprogramowanie zabezpieczające przed wirusami, programami szpiegującymi, trojanami i innym szkodliwym oprogramowaniem a zarazem oferujące prosty i intuicyjny interfejs dla użytkownika Grupa Edukacyjna S.A. nr 29 Tablica interaktywna WIT WIT to jedyna tablica interaktywna zaprojektowana i produkowana w Polsce. Zapewnia wysoką jakość działania i możliwość szybkiego pisania, bez przerw i opóźnień, po dowolnej powierzchni płaskiej nawet ścianie. Jako pierwsza tablica pozycjonująca w technologii optycznej pozwala stosować technikę dotykową. Dużą zaletą jest uniwersalność i łatwość kalibracji. Może być wykorzystywana jako tablica przenośna lub stacjonarna. W wypadku instalacji tablicy na projektorze podwieszonym pod sufitem kalibracja wykonywana jest tylko raz po pierwszej instalacji oprogramowania sterującego na komputerze nauczyciela. Oprogramowanie graficzne dostarczane z tablicą WIT ma wszystkie funkcje niezbędne podczas prowadzenie lekcji: pisanie liter i znaków graficznych, rysowanie figur geometrycznych, wymazywanie, powiększanie (lupa), zakrywanie (kurtyna), dobór tła oraz zapamiętywanie ekranów z możliwością ich późniejszej edycji.

3 NOMINOWANE Y Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Netbook Samsung 100N nr 20 Samsung 100N to lekki, bezpieczny i wydajny netbook, który został zaprojektowany z myślą o uczniach i nauczycielach szkół podstawowych. Jest odporny na zadrapania, zalanie wodą, a także upadek z wysokości do 70 cm. Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom komputer szybko uruchamia system i płynnie obsługuje aplikacje edukacyjne, natomiast pojemny akumulator pozwala nawet na 10 godzin pracy bez ładowania. Dzięki wzmocnionej obudowie duracase, netbook jest odporny na zarysowania i uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Zastosowanie dysku twardego z czujnikiem upadku sprawia, że netbook pozostanie sprawny, nawet gdy spadnie na ziemię z wysokości do 70 cm. To więcej niż standardowa wysokość ławki szkolnej, a także więcej niż odległość od podłoża przy przenoszeniu netbooka w ręce. W modelu 100N zastosowano również konstrukcję zabezpieczającą przed skutkami zalania płynem do 200 ml. Wysoka trwałość komputera przekłada się na statystycznie niższe koszty napraw, co w rezultacie wpływa na niski całkowity koszt posiadania (TCO). Netbook Samsung 100N waży zaledwie 1,33 kg i jest tak mały, że z łatwością zmieści się w szkolnym plecaku, zastępując dużo cięższy zestaw tradycyjnych podręczników. Dzięki przyjemnej w dotyku, zaokrąglonej obudowie, netbook szkolny może być bezpiecznie użytkowany nawet przez najmłodszych uczniów. Wygodny uchwyt na zawiasach, pozwala łatwo i bezpiecznie przenosić netbooka pomiędzy pracowniami lekcyjnymi. Nieużywana rączka automatycznie chowa się w obudowie.

4 NOMINOWANE Y Gammanet sp z o.o. Symulacja ekonomiczna IPK nr 75 Symulacja ekonomiczna Innowacyjny Producent Komputerów zaznajamia ucznia z realnymi procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie produkcyjnohandlowym. Pozwala w nich uczestniczyć, zarządzać przedsiębiorstwem i wpływać na rozwój wydarzeń. Gra jest skierowana do nauczycieli i uczniów przedmiotów ekonomicznych w szczególności Ekonomia w praktyce. Uczniowie konkurują ze sobą na wspólnym rynku. Wzajemne decyzje graczy (uczniów) mają odzwierciedlenie w dynamicznie zmieniających się jego parametrach. Dostosowanie oferty do oczekiwań rynkowych wymaga podejmowania decyzji związanych z jakością produktu i oferowaną ceną, kwalifikacjami personelu czy inwestycjami w nowe technologie produkcji. Do gracza należy również decyzja o specjalizacji w jednym, bądź konkurencji w wielu segmentach rynku. Symulacja IPK skłania do myślenia kategoriami ekonomicznymi, wymusza podejmowanie konkretnych decyzji biznesowych w oparciu o dostarczane informacje analityczne. Wykorzystanie gier edukacyjnych w trakcie (lub przy okazji) prowadzenia zajęć wpływa pozytywnie na zaangażowanie uczniów. Rywalizacja w grupie mobilizuje do osiągania lepszych wyników, które są pochodną zakresu przyswojonej wiedzy, aktywności, zaangażowania w rozwiązywanie problemów. Uczeń - uczy się przez praktykę. Osobiście i ze świadomością konsekwencji podejmowanych decyzji poznaje faktyczne, przeniesione z realnego świata procesy biznesowe. Nauczyciel - prowadzi zajęcia w atrakcyjnej formie realizując jednocześnie podstawę programową. Symulacja IPK stanowi doskonałe narzędzie do organizowania i prowadzenia zajęć pozalekcyjnych dla grup aktywnych uczniów. Może być programem uzupełniającym wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań o charakterze ekonomicznym i biznesowym.

5 NOMINOWANE Y PROGRA Pakiet Kariera na Maksa narzędzia szkolnego doradcy zawodowego nr 16 Pakiet Kariera na Maksa to innowacyjne, przemawiające językiem młodzieży narzędzia przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie są to typowe, nudne produkty edukacyjne wykorzystujemy najnowsze trendy, techniki społecznościowe, najnowsze techniki audiowizualne i niespotykane dotąd na polskim rynku narzędzia wspierające rozwój kariery uczniów. Są to: społecznościowa gra na Facebooku Max-Career Game oraz film - serial edukacyjny dla młodzieży Życie na Maksa. Serial Życie na Maxa ma za zadanie rozbudzić w młodzieży świadomość potrzeby planowania swojego rozwoju. Pomysł filmu oparto na koncepcji Piramidy Kariery. Odcinki osadzono na bazie pięciu modułów dotyczących samooceny, poszukiwania informacji, podejmowania i realizacji decyzji zawodowych oraz powtórnej oceny planu kariery. Serial stanowi inspirację do dyskusji i działania oraz rozpoczyna każdą z 15 zaplanowanych lekcji. Po obejrzeniu każdego z odcinków młodzież będzie uczestniczyć w prowadzonej przez Ciebie ciekawej i inspirującej lekcji. Kompleksowe materiały i szczegółowy scenariusz, pomogą Ci bez trudu i w prosty sposób przeprowadzić lekcję. Wystarczy kilka minut na przygotowanie się do lekcji pakiet można wykorzystać na każdym okienku, zastępstwie, czy wolnej lekcji. Zajęcia może prowadzić każdy nauczyciel. Zostań ulubionym belfrem młodzieży - Zapewnij swoim uczniom sukces na rynku pracy!

6 NOMINOWANE Y Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Galaxy Tab GT-P5100 nr 20 Galaxy Tab został wyposażony w najnowszą wersję systemu operacyjnego Google Andorid 4.0. Zmodernizowany system umożliwia łatwiejszą obsługę i dostęp do szeregu nowych funkcji tj. całkowicie przeprojektowanej galerii aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oprócz znacznie wyższej wydajności i krótszego czasu reakcji nowy system zapewnia obsługę łączności HSPA+ (odbieranie do 21 Mb/s, wysyłanie do 5.76 Mb/s) lub WiFi. Tablet zapewnia dostęp do aplikacji i rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki Samsung Hub użytkownik ma łatwy dostęp do multimedialnych treści. Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana we flagowym smartfonie Samsung Galaxy S III. AllShare Play pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, za pośrednictwem WiFi lub gdziekolwiek jesteś poprzez sieć 3G. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych, grupowo pracować na wybranych treściach lub mieć pełen dostęp do plików i dysków sieciowych dostępnych na komputerze PC. Tablety mogą również służyć jako urządzenia do wideopołączeń i wideokonferencji, co przydaje się podczas pracy biurowej. Dzięki swojej niewielkiej wadze, rozbudowanym funkcjom i uniwersalnemu charakterowi, tablety stały się doskonałymi urządzeniami dla uczniów i studentów. Używanie dokumentów i książek w wersji elektronicznej, pozwalają także na znaczące obniżenie wagi uczniowskich plecaków.

7 NOMINOWANE Y Young Digital Planet nr 34 Kosmikus.pl Portal Kosmikus.pl to interaktywne, multimedialne repetytorium matematyczne przygotowane dla klas trzecich szkoły podstawowej. Portal jest przeznaczony do pracy dziecka w domu. Kosmikus.pl odznacza się przyjemną, komiksowo-kosmiczną grafiką oraz fabułą wzbudzającą zainteresowanie dziecka. Podróżując po Liczbolandii - wirtualny świat, w którym rozgrywa się akcja gry - dziecko rozwiązuje kolejne, coraz trudniejsze zadania, które wplecione są w fabułę. Portal Kosmikus.pl pozwala na: powtórzenie i utrwalenie umiejętności matematycznych z klas 1-3 w formie atrakcyjnej gry multimedialnej, odkrywanie pięknych, kosmicznych krain skrywających prawie 500 matematycznych zadań osadzonych w 9 działach matematyki. zmobilizowanie uczniów między innymi poprzez porównywanie wyników i rozbudowywanie postaci przewodniej, radość z nauki dzięki kosmicznej fabule, komiksowej grafice i innym atrakcjom, Oprócz dzieci z portalu korzystają również nauczyciele, którzy mają dostęp nie tylko do zgromadzonych w portalu ćwiczeń, ale też do szeregu dedykowanych pedagogowi rozwiązań: Do dyspozycji nauczyciela jest program na tablicę interaktywną do użytku w klasie oraz zbiór kart pracy podzielony na analogiczne 9 matematycznych działów. Nauczyciel ma do swojej dyspozycji przykładowe testy umiejętności trzecioklasisty z trzech edukacji: matematycznej, polonistycznej i przyrodniczej. Nauczyciel po przeprowadzeniu testów w klasie, może porównać wyniki swojej klasy z innymi klasami zarejestrowanymi w portalu. Nauczyciel widzi postępy dzieci ze swojej klasy i może porównać je z wynikami dzieci z innych klas. Zapraszamy do zapoznania się z portalem! Uczeń Login: uczen_do / Hasło: uczen_do1 Nauczyciel: Login: nauczyciel_do / Hasło: nauczyciel_do1

8 NOMINOWANE Y Public Consulting Group Systemy Internetowy EdPlan dla szkół nr 44 EdPlan to niezwykle intuicyjny system dostępny za pomocą przeglądarki internetowej z każdego komputera podłączonego do Internetu. Proces tworzenia dokumentacji polega na wyszukaniu ucznia w systemie, określeniu jego specjalnych potrzeb, a następnie wypełnieniu poszczególnych sekcji dokumentu wygenerowanego przez system. Efektem końcowym jest dokument IPET, PDW lub KIPU w formacie PDF, który może zostać wydrukowany, zachowany w systemie, bądź dostosowany do zmieniających się potrzeb ucznia. Kluczowe funkcje Tworzenie elektronicznej dokumentacji ucznia (IPET, PDW, KIPU) Bank celów edukacyjnych i terapeutycznych dla uczniów Powoływanie koordynatorów oraz zespołów złożonych z nauczycieli i specjalistów Import danych z istniejących w szkole systemów do zarządzania danymi uczniów Pełna integracja z dziennikiem elektronicznym firmy Librus Korzyści płynące z wdrożenia Jednolita, przejrzysta dokumentacja i procedury organizowania wsparcia Oszczędność czasu nauczycieli, specjalistów i dyrekcji Pełna zgodność z wymogami zawartymi w rozporządzeniach MEN Bezpieczny dostęp i ochrona danych wrażliwych uczniów Dostęp do bezpłatnych aktualizacji, szkoleń i pomocy technicznej EdPlan dla szkół to kompleksowe rozwiązanie wspierające wszystkich uczestników procesu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. System wspiera nauczycieli i specjalistów opracowujących dokumentację dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi podsuwając im propozycję odpowiednich celów, dostosowań i form pomocy dla uczniów. Ponadto, EdPlan umożliwia dyrektorom sprawowanie ścisłej kontroli nad organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej dostarczając im informacji o rodzaju i częstotliwości udzielanych form pomocy a także o poziomie kompletności dokumentacji tworzonej dla uczniów. W rezultacie jakość wsparcia udzielanego uczniom wzrasta, co bezpośrednio wpływa na wyższe wyniki edukacyjne uczniów i ich późniejsze sukcesy w życiu zawodowym i osobistym.

9 NOMINOWANE Y BenQ Austria GmbH Central & Eastern Europe Panoramiczny projektor laserowy BenQ LW61ST nr 4 Laserowy projektor panoramiczny BenQ LW61ST jest pierwszym na świecie projektorem Short Throw (dającym duży obraz z małej odległości), który wyposażony jest w laserowe źródło światła Blue Core o żywotności do 20 tys. godzin. Dzięki funkcji SmartEco projektor pozwala dodatkowo zmniejszyć zużycie energii nawet o 50%. Dzięki rozdzielczości WXGA (1280x800) i krótkiej ogniskowej obiektywu projektor doskonale współpracuje z wszelkiego rodzaju tablicami interaktywnymi daje obraz o przekątnej 95 cali z odległości 1 m, a także jest wygodny do przenoszenia i prowadzenia prezentacji w różnych salach, bez montażu na stałe. Duży kontrast 80 tys.:1 pozwala uzyskać doskonały obraz ze szczegółami w światłach i cieniach. Dwa wbudowane głośniki i wejście mikrofonowe umożliwiają prowadzenie prezentacji w dużych salach, a możliwość odtwarzania materiałów bezpośrednio z pamięci.

10 NOMINOWANE Y Agraf Sp. z o.o. i Sony Europe Limited, Sp. z o.o. oddział w Polsce nr 3 i 4 Projektor SONY VPL-SW525 z tablicą Interwrite DualBoard 1289 (o przekątnej 89 ) Projektor SONY VPL-SW525 z tablicą Interwrite DualBoard 1289 (o przekątnej 89 ) interaktywny zestaw panoramiczny najnowszej generacji. rozwiązanie Pozwala na pracę w formacie 16:10, Dzięki niemu każda lekcja będzie jak w kinie. Zestaw umożliwia wygodniejsze niż w formacie 4:3 korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie dzięki większemu obszarowi roboczemu. Format panoramiczny jest obecnie standardem w laptopach, dzięki czemu nie ma potrzeby dostosowywania rozdzielczości komputera do formatu tablicy. DualBoard obsługiwana jest pisakiem Interwrite. Pisak pełni funkcję zwykłej myszki komputerowej. Interwrite DualBoard ma bardzo wysoką rozdzielczość wyjściową, która umożliwia szybkie pisanie. SONY VPL-SW525 to panoramiczny projektor o rozdzielczości WXGA, który można połączyć z wieloma urządzeniami multimedialnymi. Bardzo dobrze sprawdza się w zestawie z tablicą interaktywną (obraz o przekątnej 2,03 m (80") otrzymujemy z odległości zaledwie 0,47 0,49 m od ekranu). Projektor oferuje trzy tryby jasności 2500 / 2100 /1800 lm, kontrast na poziomie 2 500:1,bogaty zestaw wejść oraz żywotność lampy nawet do 6.000h (Eco)

11 NOMINOWANE Y Progra nr 16 Ryś w gąszczu zawodów Program RYŚ w gąszczu zawodów skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, jak również do uczniów gimnazjów, rozpoczynających edukację zawodową. Dzięki temu programowi taką edukację może poprowadzić nie tylko doradca zawodowy, pedagog czy psycholog, ale każdy nauczyciel. W programie uczniowie mają możliwość uzyskać informacje niezbędne do rozpoczęcia procesu planowania edukacyjno zawodowego. Spacerując po lesie w towarzystwie Rysia, ułatwiającego nawigację po elementach programu, uczeń zdobędzie wiedzę o świecie zawodów. Pozna podstawowe branże zawodowe występujące na rynku pracy oraz uzyska najważniejsze informacje o wybranych zawodach wchodzących skład tych branż, czyli zadania zawodowe i niezbędne wymagania do wykonywania określonego zawodu. Dzięki licznym grom edukacyjnym zamieszczonym w programie, a nawiązującym tematycznie do poszczególnych branż zawodowych, uczeń może zweryfikować zdobywaną wiedzę w atrakcyjny sposób. Najistotniejszym elementem programu jest profesjonalny Test wstępnych zainteresowań branżowych - jedyny tego typu test przeznaczony dla dzieci w wieku 7-13 lat, pozwalający poznać wstępne zainteresowania dziecka w kierunku branż zawodowych. Wyniki testu pokazują poziom zainteresowania dziecka daną branżą. Test został znormalizowany na próbie 1665 osób. W programie znajdują się także materiały metodyczne - scenariusze zajęć dotyczące preorientacji zawodowej z możliwością wydruku poszczególnych ćwiczeń dla uczniów

12 NOMINOWANE Y BenQ Austria GmbH Central & Eastern Europe Rodzina dotykowych monitorów BenQ T420/T550/T650 nr 4 BenQ T420/T550/T650 to rodzina dotykowych, panoramicznych monitorów multimedialnych o przekątnej ekranu 44, 55 i 65 cali łączących zalety monitora i interaktywnej tablicy. Wysoka rozdzielczość WXGA (1920x1080), jasność (440 nitów) i kontrast 5.000:1 oraz szerokie pole widzenia (178 stopni w pionie i poziomie) pozwalają uzyskać doskonały obraz o żywych i nasyconych kolorach, dobrze widoczny z każdego miejsca sali. Czułość na podwójny dotyk (jednocześnie w dwóch punktach ekranu) pozwala precyzyjnie sterować komputerem i programami edukacyjnymi przeznaczonymi dla interaktywnych tablic. Wbudowane głośniki oraz wiele gniazd połączeniowych (m. in. HDMI, S-Video, BNC) znakomicie rozszerzają możliwości współpracy monitora z różnymi urządzeniami multimedialnymi.

13 NOMINOWANE Y Young Digital Planet edusensus Uczeń Zdolny nr 34 Program edusensus Uczeń zdolny to multimedialne oprogramowanie wspomagające rozwój predyspozycji i uzdolnień dzieci dzięki zajęciom prowadzonym metodą projektu edukacyjnego. Program pozwala nauczycielowi na organizację cyklicznych zajęć dla dzieci przejawiających ponadprzeciętną ciekawość świata, a także tych, które chcą twórczo uczestniczyć w realizowanych w ramach zajęć projektach. Jest to program do pracy nauczyciela z grupą dzieci przy użyciu tablicy interaktywnej lub rzutnika. Możliwości i wyjątkowe funkcjonalności programu to m.in.: unikalne połączenie metodyki postępowania z uczniem zdolnym oraz narzędzi do dyspozycji nauczyciela i uczestników zajęć, dostosowanie do pracy z rzutnikiem i tablicą interaktywną, doskonałe narzędzie do prowadzenia zajęć jednocześnie z całą grupą uczniów, program zawiera m.in.: nowoczesne zasoby multimedialne, pakiet publikacji, pomoce tradycyjne, karty pracy i motywujące nagrody dla dzieci. Program ma za zadanie: stymulowanie ciekawości poznawczej, kreowanie i uwzględnianie alternatywnych możliwości wyboru, formułowanie hipotez, projektowanie, decydowanie o wyborze sposobu postępowania, rozwijanie umiejętności abstrahowania, wnioskowania i dedukowania, kształtowanie myślenia strategicznego, uczenie współdziałania w grupie (wspólne przygotowywanie projektów), stymulowanie zaradności, życiowego sprytu i przedsiębiorczości. Program zawiera narzędzie o edycji treści i zasobów, dzięki któremu wyniki pracy dzieci nad projektem mogą być przedstawione w formie komiksu lub krótkiego filmu z dźwiękiem. Pozwala to najmłodszym przedstawić swoje postępy w pracy nad projektem i zademonstrować przebieg jego realizacji.. Duża swoboda twórcza, jaką daje narzędzie, sprawia, że każda prezentacja będzie wyjątkowa. Jest to czynnik motywujący uczniów, którzy mogą opublikować wyniki swojej pracy na przeznaczonej do tego stronie internetowej (strona w przygotowaniu). Dzięki temu można później oglądać wspólnie przygotowane prezentacje oraz porównywać wyniki z osiągnięciami uczniów z innych szkół. Efektem jest nie tylko radość z własnych dokonań, lecz także mobilizacja do lepszej pracy. Program wzbogacono o zestaw tradycyjnych pomocy dydaktycznych: komplet szachów wraz z instrukcją gry, e-sudoku - dodatkowy program wspomagający pracę z uczniem zainteresowanym liczeniem, e-mandale - dodatkowy program wspomagający zajęcia artystyczne i relaksacyjne, nagrody motywujące ucznia (np. dyplomy i naklejki).

14 NOMINOWANE Y Ośrodek Diagnostyki Edukacyjnej WSiP nr 45 Lustra świata cykl podręczników Wszystko, o czym nauczyciel historii mógł dotąd tylko opowiadać, teraz może pokazać swoim uczniom na lekcji. Zamiast przybliżać zagadnienia w sposób opisowy, może wyświetlić odpowiednią stronę podręcznika i za pomocą kilku kliknięć myszką zaprezentować animowane infografiki, trójwymiarowe obiekty zrekonstruowane w technice 3D, archiwalne zdjęcia czy interaktywne mapy historyczne. Informacje powiązane z barwnym obrazem oddziałują na wyobraźnię uczniów, dzięki czemu lekcje z multibookiem są dla nich atrakcyjne i na długo zapadają w pamięć. Multibook Historia. Po prostu to znacznie więcej niż elektroniczna wersja podręcznika do historii dla klasy 1 szkół ponadgimnazjalnych. Każda lekcja jest wzbogacona o skorelowane z omawianym tematem filmy, obiekty 3D, dynamiczne symulacje i wykresy, a także ilustracje archiwalne, których jest tu ponad Największym uznaniem nauczycieli cieszą się interaktywne animowane mapy, które pozwalają w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów pokazać dynamiczne zmiany w przestrzeni historycznej takich możliwości z pewnością nie zapewniały tradycyjne atlasy czy mapy ścienne. Atutem multibooka jest łatwość korzystania wystarczy zwykły komputer i rzutnik albo tablica multimedialna. I jeszcze jedna zaleta bezpłatnie mogą używać go wszyscy nauczyciele uczący w klasach 1 z cyklu Historia. Po prostu o numerze dopuszczenia MEN: 558/2012.

15 NOMINOWANE Y Young Digital Planet nr 34 Nauczyciel.pl Portal zawiera multimedialne zasoby edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dostępny materiał dydaktyczny obejmuje przedmioty: matematyka, przyroda, biologia, historia, chemia, fizyka, język polski, przedsiębiorczość oraz język angielski i niemiecki. Materiał został odpowiednio skategoryzowany i ściśle połączony z podstawą programową. Dostępne są również kursy językowe i specjalistyczne. Portal umożliwia efektywne wsparcie procesu nauczania, dostarczając nauczycielowi narzędzia pozwalające na przygotowanie i przeprowadzenie lekcji z wykorzystaniem interaktywnych zasobów edukacyjnych. Funkcjonalności portalu dają nauczycielowi możliwość stworzenia multimedialnej prezentacji, zadania dla uczniów oraz szybkiego sprawdzenia i analizy jego wyników, a także tworzenia autorskich zasobów. Praca z portalem odbywa się z wykorzystaniem dostępu do Internetu (on-line) lub bez niego (off-line). Współpracuje z dowolną platformą e-learningową zgodną z formatem SCORM. Nauczyciele dzięki portalowi mogą m.in.: zamieszczać materiały do lekcji lub sami je tworzyć, aktualizować i ponownie wykorzystywać, przeprowadzać interaktywne prezentacje i tworzyć scenariusze lekcji, przygotowywać zadania dla uczniów oraz szczegółowo analizować wyniki tych zadań, tworzyć i publikować autorskie zasoby multimedialne Uczniowie za jego pomocą m.in. mogą: uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, mieć dostęp do zadań przygotowanych przez nauczycieli za pośrednictwem specjalnej strony, zapisać wyniki rozwiązywanego zadania i przesłać je na konto nauczyciela na platformie. Szkoły za pomocą portalu wspomagają m.in. proces wykorzystania multimediów w toku edukacji oraz zaspokajają w ten sposób potrzebę nowoczesnego kształcenia. Rodzice za pomocą portalu mają wgląd do zasobów edukacyjnych, których użył nauczyciel w procesie przygotowania interaktywnej prezentacji, lekcji lub zadania dla uczniów. Gorąco zachęcamy do skorzystania z samego portalu dostępny po zalogowaniu się: Login: diament_2012 / Haslo: diament Dostępy do zasobów: Szkoła Podstawowa 1-6 Nauczanie zintegrowane Szkoła podstwowwa 4-6 Szkoła ponadgimnazjalna Pakiet gimnazjum

16 NOMINOWANE Y Agraf Sp. z o.o. i Sony Europe Limited, Sp. z o.o. Oddział w Polsce Zestaw: tablet interaktywny MobiView z projektorem SONY VLP SX125 XGA oraz pilotami do testów i odpowiedzi CPS IR nr 3 i 4 Zestaw: tablet interaktywny MobiView z projektorem SONY VPL-EX225oraz pilotami do testów i odpowiedzi CPS IR - Pierwsze i jedyne na świecie rozwiązanie interaktywne, dzięki któremu wyniki testów przeprowadzanych z użyciem pilotów CPS są widoczne na ekranie MobiView w czasie rzeczywistym. MobiView, posiada pełne możliwości stacjonarnej tablicy interaktywnej na dowolnym ekranie, co w połączeniu z nowoczesnym projektorem Sony VPL-EX225 i komputerem daje możliwość prowadzenia lekcji z dowolnego miejsca w klasie. MobiView to jedyny tego typu tablet z dodatkowym ekranem dotykowym LCD. Jego atutem jest bezprzewodowe połączenie z komputerem. Jest lekki i poręczny. Gwarantuje pełną mobilność prowadzącemu zajęcia, a uczniowi umożliwia wykonywanie wszystkich zadań ze swojego miejsca. 32 Piloty CPS IR pozwalają na szybkie sprawdzenie wiedzy uczniów. Piloty CPS IR współpracują z każdym zewnętrznym zasobem dydaktycznym co ułatwia nauczycielowi przygotowanie testów. Projektor SONY VLP VPL-EX225 przy rozdzielczości XGA, oferuje trzy tryby jasności 2700 / 2100 /1600 lm, oraz kontrast na poziomie 3.000:1.. Jego zaletą jest niski koszt utrzymania dzięki trybowi niskiego poziomu jasności, który zmniejsza pobór mocy i wydłuża okres eksploatacji lampy do około 6000 godzin. Wysoka jakość obrazu i zwiększona trwałość wpływają korzystnie na jakość nauczania. Zestaw jest w najkorzystniejszej cenie z oferowanych urządzeń Interwrite.

17 NOMINOWANE Y Ośrodek Diagnostyki Edukacyjnej WSiP nr 45 Lustra świata cykl podręczników Lustra świata to nowatorski cykl podręczników do nauczania języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych. Nadrzędną zasadą, która go organizuje, jest zawarty w tytule motyw lustra wykorzystany także w niezwykłej, zwracającej uwagę okładce. Autorzy podręcznika postrzegają kulturę jako system albo nawet nieregularną, splątaną sieć zwierciadeł, w których odbija się cała skomplikowana osobowość człowieka. W dziełach z różnych epok odbijają się więc te same motywy, tematy, problemy Uczniowie mogą je poznać dzięki bogactwu zawartych w podręczniku kontekstów przede wszystkim współczesnych. W Lustrach świata można dostrzec odbicie czegoś jeszcze: odbicie zmian, jakim nieuchronnie będzie podlegać kształcenie polonistyczne w szkołach średnich. Nowa podstawa programowa zakłada, że lekcje polskiego mają być historią arcydzieł, a nie historią literatury. Od wiedzy encyklopedycznej dużo ważniejsze będzie kształcenie umiejętności odbioru różnych tekstów kultury: przede wszystkich literatury, ale też teatru, filmu, malarstwa czy rzeźby. Odbicie tych tendencji widoczne jest w podręcznikach z cyklu Lustra świata. Pozwalają one na swobodę wyboru tekstów, zachęcają do śmiałych, nawet kontrowersyjnych zestawień. Traktują internet jako sprzymierzeńca edukacji polonistycznej. Zachęcają do samodzielnego wyszukiwania informacji i wyrażania własnego zdania. Przede wszystkim jednak pragną przedstawiać literaturę jako rzeczywistość atrakcyjną dla ucznia, a dzięki temu przywrócić literaturze młodego czytelnika.

18 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Oracle Polska nr 36 Program szkoleniowy Wprowadzenie do Informatyki (Introduction to Computer Science Wprowadzenie do Informatyki (Introcution to Computer Science) to bezpłatny program szkoleniowy dostępny w Internecie, dzięki któremu nauczyciele mogą poznać w przystępny i usystematyzowany sposób różne języki programowania. Uczestnicy mogą korzystać z udostępnionych w sieci urozmaiconych materiałów, ćwiczeń, prezentacji, pobierać aplikacje oraz instalować je na szkolnych lub własnych komputerach. Dzięki temu w każdej chwili mają dostęp do środowiska szkoleniowego, co ułatwia im realizowanie materiału we własnym tempie, zgodnie z możliwościami i potrzebami. Na każdym etapie nad przebiegiem szkolenia czuwa trener, z którym można połączyć się na czacie i omówić poszczególne zagadnienia z materiału szkoleniowego, a dzięki testom sprawdzającym samodzielnie monitorować swoje postępy. Kolejnym etapem programu są jedno lub dwudniowe warsztaty stacjonarne z trenerem. Szkolenie daje nauczycielom możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy z zakresu znanych i cenionych na rynku technologii informatycznych i zagadnień biznesowych. Nowe umiejętności mogą przekazywać zaś potem swoim uczniom, uatrakcyjniając lekcje albo zajęcia kółek zainteresowań. To również świetne przygotowanie do egzaminów certyfikujących oraz podstawa do podjęcia innych szkoleń.

19 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Agraf Sp. z o.o. Oprogramowanie interaktywne ZRÓB TO SAM! pomocnik nauczyciela nr 3 i 4 ZRÓB TO SAM! pomocnik nauczyciela to narzędzie pomocne dla nauczycieli pracujących z tablicami interaktywnymi. Oprogramowanie składa się z szablonów gotowych do wykorzystania ćwiczeń, które w bardzo prosty sposób można edytować. Nauczyciel może więc stworzyć własne materiały potrzebne do nauczania dowolnego przedmiotu, na każdym etapie nauczania. Proces przygotowania ćwiczeń jest bardzo łatwy. Nauczyciel może wykorzystać gotowe szablony ćwiczeń np. w ćwiczeniu Anagram, wpisuje wyrazy, a program automatycznie zmienia kolejność liter. Następnym, przykładowym ćwiczeniem jest Oś czasu, gdzie na osi umieszczone są daty i wydarzenia. Wszystkie ćwiczenie można wykorzystać na różnych zajęciach wkładając w szablon dowolną treść. Takich szablonów jest 19, a program co kilka miesięcy jest wzbogacany o nowe szablony i funkcjonalności. Zawarte w nim zadania to ćwiczenia flaszowe, które interaktywnie reagują na odpowiedź. Można je przygotować i wykorzystać w formie testu, czyli sprawdzenia wiedzy ucznia lub nauki. "ZRÓB TO SAM! pomocnik nauczyciela".

20 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Grupa Edukacyjna S.A nr 29 Dzień Smyka Dzień Smyka to pierwszy na rynku kompleksowy system do zarządzania placówką przedszkolną. To doskonałe narzędzie, zarówno dla kadry pedagogicznej, jak i rodziców. ZARZĄDZANIE Z PRZEKONANIEM pozwala sprawnie i efektywnie zarządzać placówką zapewnia dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych ułatwia proces komunikacji z rodzicami usprawnia zarządzanie informacją w przedszkolu pozwala monitorować płatności wpływa na podniesienie poziomu motywacji nauczycieli daje nieograniczony dostęp do narzędzi diagnostycznych pozwala zbudować oszczędności dla przedszkola. Dzień Smyka to: BEZPIECZEŃSTWO gwarancja bezpieczeństwa danych przedszkola zgodność z ustawą o ochronie danych osobowych selektywny dostęp do danych - tylko rodzic lub opiekun dziecka oraz kadra pedagogiczna mają wgląd w informacje o przedszkolaku dostęp za pomocą połączeń szyfrowanych certyfikatem SSL. ZGODNOŚĆ Z WYMAGANIAMI MEN FUNKCJONALNA I PROSTA OBSŁUGA UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE narzędzie dostosowane do wszystkich typów przedszkoli: publicznych, niepublicznych, punktów przedszkolnych, żłobków, klubów maluszka, możliwość prowadzenia zespołu przedszkoli oraz zarządzania wieloma placówkami równocześnie.

21 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Public Consulting Group Program konsultacyjno-szkoleniowy Nawigator PCG nr 44 Program konsultacyjno-szkoleniowy Nawigator PCG PCG oferuje ambitny program konsultacyjno-szkoleniowy dla trzyosobowych reprezentacji szkół, które są proaktywne, chcą określić swoje słabe i mocne strony, poprawnie zdiagnozować istniejące problemy, zaplanować strategię poprawy i podnieść efektywność podejmowanych działań. Program obejmuje wsparcie ze strony doradców i ekspertów dostosowane do potrzeb każdej z uczestniczących szkół. Metodologia programu Nawigator PCG wykorzystuję sprawdzoną metodologię zadawania pytań, która prowadzi uczestników programu przez wszystkie kluczowe etapy procesu rozwiązywania problemu. Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiednich danych oraz podział ról i obowiązków. Następnie uczestnicy identyfikują problem występujący w ich szkole oraz starają się go udowodnić opierając się na danych jakościowych i ilościowych. Dopiero na podstawie dogłębnej diagnozy planowane są działania, które ostatecznie podlegają ocenie efektywności. Kluczowe efekty Profesjonalna analiza danych szkolnych Przygotowanie strategii poprawy pracy szkoły Usprawnienie organizacji pracy i kompetencji pracy zespołowej Ocena skuteczności realizowanych działań Sprawozdanie z ewaluacji wewnętrznej Korzyści płynące z uczestnictwa Indywidualne wsparcie dla szkoły ze strony ekspertów w procesie rozwiązywania obszarów problemowych, ewaluacji wewnętrznej i zarządzania szkołą Gotowa pełna dokumentacja przeprowadzonej w ramach programu ewaluacji w postaci sprawozdania z ewaluacji wewnętrznej Świeża motywacja i energia do dalszej pracy z uczniem Zapewnienie rodzicom obiektywnych i wiarygodnych informacji o ich dzieciach Adresaci systemu Przedszkola, Szkoły podstawowe, Szkoły gimnazjalne, Szkoły ponadgimnazjalne Dlaczego warto zagłosować? Program konsultacyjno-szkoleniowy PCG opiera się na wykorzystaniu prezentowanych rozwiązań w praktyce przy rozwiązywaniu konkretnego obszaru problemowego szkoły. Zespołowa praca reprezentacji szkoły w oparciu o dane edukacyjne jest okazją do dogłębnej analizy pracy szkoły i zobiektywizowania podejmowanych decyzji. Po zakończeniu programu jego uczestnicy są w stanie samodzielnie zastosować nabyte umiejętności oraz przekazać dobre praktyki pozostałej części grona pedagogicznego. Podczas całego programu kładziemy nacisk na rozwijanie miękkich umiejętności zespołu i współdecydowanie w oparciu o obserwacje stanu faktycznego, które umożliwiają efektywną komunikację i współpracę z pozostałą częścią rady pedagogicznej. Udział w programie to świetna okazja do współpracy zespołów szkolnych pod okiem ekspertów oraz do konstruktywnej wymiany doświadczeń z innymi szkołami.

22 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Szkolnastrona.pl nr 11 Pakiet Standard Celem firmy jest stworzenie przestrzeni komunikacyjnej pomiędzy nauczycielem, rodzicem i uczniem poprzez wyposażenie wszystkich placówek oświatowych w profesjonalne serwisy internetowe wraz z BIP-em do samodzielnej aktualizacji oraz zintegrowanie ich w jednym systemie. Pakiet standard w swej strukturze posiada: stronę internetową z możliwością dodania dowolnej ilości podstron bezpłatny Biuletyn Informacji Publicznej bezpłatne dostosowania układu graficznego dla potrzeb placówki bogaty wybór szablonów graficznych własny unikatowy adres www możliwość samodzielnej aktualizacji strony www poprzez panel administracyjny bezpieczny serwer www z pojemnością 1GB serwer zabezpieczony programami antyspamowymi i antywirusowymi bezpłatna pomoc techniczna bezpłatny udział w konkursie z cennymi nagrodami Szkolnastrona Roku bezpłatne demo Nasz szkolny BIP jest zgodny z: Deklaracją Ministrów Państw Członkowskich Unii Europejskiej z dnia 11 czerwca 2006 Konwencją Praw Osób Niepełnosprawnych Organizacji Narodów Zjednoczonych Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej Ustawą z 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie minimalnych wymagań dla systemów informatycznych WAI: AA oraz amerykańską specyfikacją Section 508

23 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Grupa Edukacyjna S.A. nr 29 Nasze Oceny Nasze Oceny to najnowocześniejsze na polskim rynku narzędzie edukacyjne powstałe z połączenia dziennika elektronicznego, platformy komunikacji wewnątrzszkolnej oraz systemu e-learningowego Wirtualne Lekcje. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę dyrektora szkoły i nauczycieli. Zawiera szczegółowe informacje na temat postępów w nauce oraz frekwencji ucznia. To nowoczesne narzędzie ułatwiające komunikację społeczności szkolnej. System pozwala na wymianę wiadomości i materiałów między użytkownikami, jak również na bieżący podgląd życia klasy i szkoły. Nasze Oceny to: Gwarancja bezpieczeństwa danych szkoły Zgodność z wymogami MEN Dostęp w formie e-usługi Czytelna i nowoczesna szata graficzna

Oferta Instytutu Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli BD Center

Oferta Instytutu Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli BD Center Oferta Instytutu Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli BD Center Instytut Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli BD Center Głównym celem szkoleń realizowanych przez BD Center w ramach Instytutu Kształcenia

Bardziej szczegółowo

Numer i nazwa obszaru: 5 Wdrażanie nowych, innowacyjnych sposobów nauczania i oceniania, w celu podnoszenia efektywności kształcenia w cyfrowej szkole

Numer i nazwa obszaru: 5 Wdrażanie nowych, innowacyjnych sposobów nauczania i oceniania, w celu podnoszenia efektywności kształcenia w cyfrowej szkole Numer i nazwa obszaru: 5 Wdrażanie nowych, innowacyjnych sposobów nauczania i oceniania, w celu podnoszenia efektywności kształcenia w cyfrowej szkole Temat szkolenia: Gryfikacja i inne innowacyjne metody

Bardziej szczegółowo

E-Podręcznik w edukacji. Marlena Plebańska

E-Podręcznik w edukacji. Marlena Plebańska E-Podręcznik w edukacji Marlena Plebańska e-podręczniki 62 e-podręczniki, 14 przedmiotów, 2500 zasobów edukacyjnych dostępnych z poziomu tabletu, komputera, telefonu, czytnika książek, otwarta licencja,

Bardziej szczegółowo

CELE I ZADANIA PRAKTYKI DYDAKTYCZNEJ

CELE I ZADANIA PRAKTYKI DYDAKTYCZNEJ CELE I ZADANIA PRAKTYKI DYDAKTYCZNEJ Studia podyplomowe w zakresie: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna wraz z przygotowaniem psychologiczno-pedagogicznym i dydaktycznym dla I-go etapu kształcenia Praktyka

Bardziej szczegółowo

Monika Góral, Krzysztof Grynienko, Monika Jasińska, Piotr Kryszkiewicz

Monika Góral, Krzysztof Grynienko, Monika Jasińska, Piotr Kryszkiewicz Powtórzenie wiadomości o układach równań { { 2x + 3y = 5 6x + 9y = 15 x + 2y = 7 2x y = 1 { 4x + 2y = 8 5x + 3y = 9 { 4x + y = 2 5x 3y = 11 2x + 3y = 5 6x + 9y = 15 4x + 2y = 8 5x + 3y = 9 { MATEMATYKA

Bardziej szczegółowo

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W ZAKRESIE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KLASIE III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W ZAKRESIE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KLASIE III SZKOŁY PODSTAWOWEJ INNOWACJA PEDAGOGICZNA W ZAKRESIE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KLASIE III SZKOŁY PODSTAWOWEJ Cele innowacji Rozbudzanie motywacji do nauki języka angielskiego. Kształtowanie kompetencji komunikacyjnej w języku

Bardziej szczegółowo

Monika Góral, Krzysztof Grynienko, Monika Jasińska, Piotr Kryszkiewicz

Monika Góral, Krzysztof Grynienko, Monika Jasińska, Piotr Kryszkiewicz Powtórzenie wiadomości o układach równań 2x + 3y = 5 6x + 9y = 15 x + 2y = 7 2x y = 1 4x + 2y = 8 5x + 3y = 9 4x + y = 2 5x 3y = 11 2x + 3y = 5 6x + 9y = 15 4x + 2y = 8 5x + 3y = 9 MATEMATYKA Scenariusz

Bardziej szczegółowo

Konspekt lekcji matematyki z wykorzystaniem multimedialnych podręczników EDU ROM przeprowadzonej w klasie VI SP

Konspekt lekcji matematyki z wykorzystaniem multimedialnych podręczników EDU ROM przeprowadzonej w klasie VI SP Konspekt lekcji matematyki z wykorzystaniem multimedialnych podręczników EDU ROM przeprowadzonej w klasie VI SP Temat: Ostrosłupy przykłady ostrosłupów, siatki ostrosłupów I WSTĘP Autor: mgr Elżbieta Kubis

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Szkolnego Ośrodka Kariery Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach

Plan pracy Szkolnego Ośrodka Kariery Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach Opracowała: A. Wątor Plan pracy Szkolnego Ośrodka Kariery Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach Odbiorca Treść Cele Forma Czas Odpowiedzialni Dokumentacja Nauczyciele Diagnoza zapotrzebowania na działania

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji programu Kodowanie z klasą dla uczniów klasy II i IV Szkoły Podstawowej nr 7

Sprawozdanie z realizacji programu Kodowanie z klasą dla uczniów klasy II i IV Szkoły Podstawowej nr 7 Sprawozdanie z realizacji programu Kodowanie z klasą dla uczniów klasy II i IV Szkoły Podstawowej nr 7 Program skierowany był do uczniów klasy II i IV zainteresowanych nauką programowania w języku Scratch.

Bardziej szczegółowo

Public Consulting Group

Public Consulting Group Public Consulting Group Elektroniczny obieg dokumentacji w procesie organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach oświatowych. Nowinka technologiczna czy koniecznośd? www.publicconsultinggroup.com

Bardziej szczegółowo

Oferta szkoleń doskonalących proponowanych przez CDN w Sosnowcu na rok szkolny 2016 / 2017 luty czerwiec 2017

Oferta szkoleń doskonalących proponowanych przez CDN w Sosnowcu na rok szkolny 2016 / 2017 luty czerwiec 2017 Oferta szkoleń doskonalących proponowanych przez na rok szkolny 2016 / 2017 luty czerwiec 2017 Edukacja informatyczna, programowanie, zaj. komputerowe, edukacja wczesnoszkolna 202 Podstawowe umiejętności

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów

Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów Justyna Biernacka Konsultant ds. matematyki WODN w Skierniewicach Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów We wrześniu 2015 roku odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja GeoGebry. Konferencja

Bardziej szczegółowo

Zmiany w zakresie wspomagania szkół/placówek. Podstawowe założenia i organizacja nowego systemu doskonalenia nauczycieli

Zmiany w zakresie wspomagania szkół/placówek. Podstawowe założenia i organizacja nowego systemu doskonalenia nauczycieli Zmiany w zakresie wspomagania szkół/placówek Podstawowe założenia i organizacja nowego systemu doskonalenia nauczycieli Rok szkolny 2012/2013 - pierwszy etap tworzenia nowoczesnego systemu wspomagania

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie szkolnych pracowni komputerowych w nauczaniu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych

Wykorzystanie szkolnych pracowni komputerowych w nauczaniu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych Wykorzystanie szkolnych pracowni komputerowych w nauczaniu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych (dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych) Przeznaczenie Szkolenie przeznaczone jest

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

mobilnych pracowni komputerowych w szkołach w gminie Jarocin

mobilnych pracowni komputerowych w szkołach w gminie Jarocin Wykorzystanie mobilnych pracowni komputerowych w szkołach w gminie Jarocin Realizacja projektu Jarocin KREATYWNA SZKOŁ@ rozpoczęła się 1 września 2010 roku. Celem projektu jest podniesienie jakości pracy

Bardziej szczegółowo

Publiczne Katolickie Gimnazjum im. św. Kazimierza w Gdańsku

Publiczne Katolickie Gimnazjum im. św. Kazimierza w Gdańsku Publiczne Katolickie Gimnazjum im. św. Kazimierza w Gdańsku Program Wewnątrzszkolnego Doradztwa Zawodowego Lata realizacji 2015-2018 Gdańsk, 14 września 2015r. Wstęp Światowe standardy gwarantują uczniom

Bardziej szczegółowo

Centrum Doskonalenia PCG

Centrum Doskonalenia PCG Ścieżki rozwoju dla kadr systemu oświaty Wierzymy, że o sukcesie najlepszych placówek oświatowych decydują ich liderzy, którzy podejmują skuteczne decyzje organizacyjne i finansowe, budują potencjał swoich

Bardziej szczegółowo

Formularz dobrych praktyk. http://loxv.wroclaw.pl. Bogumiła Mandat. Joanna Brosiło. Dobre praktyki

Formularz dobrych praktyk. http://loxv.wroclaw.pl. Bogumiła Mandat. Joanna Brosiło. Dobre praktyki Formularz dobrych praktyk Metryczka szkoły: Nazwa szkoły Adres (ulica, nr lokalu, kod pocztowy, miejscowość) Adres poczty elektronicznej Liceum Ogólnokształcące Nr XV im. mjr. Piotra Wysockiego ul. Wojrowicka

Bardziej szczegółowo

Nowy system kompleksowego wspomagania pracy szkoły

Nowy system kompleksowego wspomagania pracy szkoły Nowy system kompleksowego wspomagania pracy szkoły W obecnej dobie podejmowane są szeroko zakrojone działania, których najważniejszym celem jest zmodernizowanie polskiego systemu oświaty. Reforma programowa,

Bardziej szczegółowo

PRAKTYKA PEDAGOGICZNA DYDAKTYCZNA

PRAKTYKA PEDAGOGICZNA DYDAKTYCZNA PRAKTYKA PEDAGOGICZNA DYDAKTYCZNA Studia podyplomowe w zakresie: Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej Nabór: Imię i nazwisko słuchacza:. Nr albumu:. Rok akademicki:... Poznań, dnia... Szanowny/a Pan/i...

Bardziej szczegółowo

Czym jest nauczanie dwujęzyczne?

Czym jest nauczanie dwujęzyczne? Języka obcego nauczymy się lepiej kiedy będzie nam on służył do przyswojenia sobie czegoś więcej niż tylko jego samego Jean Duverger Czym jest nauczanie dwujęzyczne? Od pewnego czasu można zauważyć wzrost

Bardziej szczegółowo

Dotykowa tablica interaktywna Język gestów Zasilanie przez USB

Dotykowa tablica interaktywna Język gestów Zasilanie przez USB Dotykowa tablica interaktywna Język gestów Zasilanie przez USB STWÓRZ LEKCJE O NOWEJ JAKOŚCI DZIĘKI ELITE PANABOARD! Tablice elite Panaboard są zaawansowanym narzędziem edukacyjnym, pozwalającym przyciągnąć

Bardziej szczegółowo

Zapewnij swoim uczniom Karierę na Maksa

Zapewnij swoim uczniom Karierę na Maksa Zapewnij swoim uczniom Karierę na Maksa innowacyjny pakiet wsparcia dla szkół w ramach nowych zasad, pomocy psychologiczno-pedagogicznej Doradztwo edukacyjno-zawodowe nowe zadania Ministerstwo Edukacji

Bardziej szczegółowo

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydawnictwo Klett oraz zasobami tworzonymi przy pomocy narzędzia minstructor, dostępna z każdego komputera PC,

Bardziej szczegółowo

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA EDUKACYJNO - ZAWODOWEGO. w GIMNAZJUM MIEJSKIM IM. JANA PAWŁA II W GŁOWNIE. w roku szkolnym 2015/2016

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA EDUKACYJNO - ZAWODOWEGO. w GIMNAZJUM MIEJSKIM IM. JANA PAWŁA II W GŁOWNIE. w roku szkolnym 2015/2016 WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA EDUKACYJNO - ZAWODOWEGO w GIMNAZJUM MIEJSKIM IM. JANA PAWŁA II W GŁOWNIE w roku szkolnym 2015/2016 Podstawa prawna Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.

Bardziej szczegółowo

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE SZEŚCIOLATEK W SZKOLE Przyjazna adaptacja dziecka do nauki szkolnej ASPEKTY PRAWNE PODSTAWA PROGRAMOWA DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ Edukacja najmłodszych uczniów powinna umiejętnie splatać naukę z

Bardziej szczegółowo

SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W DOBCZYCACH

SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W DOBCZYCACH SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W DOBCZYCACH Spis treści : 1. Obowiązujące akty prawne dotyczące doradztwa zawodowego w gimnazjum 2. Charakterystyka programu 3. Cele

Bardziej szczegółowo

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI im. płk. L. LISA-KULI

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI im. płk. L. LISA-KULI Gimnazjalisto! W roku szkolnym 2014/15 oferujemy Ci 5 klas ogólnych od drugiego roku nauczania sprofilowanych zgodnie z preferencjami uczniów. Klasa 1a z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego,

Bardziej szczegółowo

P R O J E K T. pn. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego. okres realizacji 01.08.2013r 31.07.

P R O J E K T. pn. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego. okres realizacji 01.08.2013r 31.07. P R O J E K T pn. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego okres realizacji 01.08.2013r 31.07.2015r nr WND POKL.03.05.00-00-181/12 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Ośrodek Rozwoju Edukacji Ośrodek Rozwoju Edukacji Kim jesteśmy Ośrodek Rozwoju Edukacji powstał 1 stycznia 2010 roku. Jesteśmy publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym. Celem Ośrodka jest podejmowanie

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA TEMATYCZNE zagadnienia związane z edukacją i wychowaniem

SZKOLENIA TEMATYCZNE zagadnienia związane z edukacją i wychowaniem DOLNOŚLĄSKA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA we Wrocławiu SZKOLENIA TEMATYCZNE zagadnienia związane z edukacją i wychowaniem ROK SZKOLNY 2016/2017 1 Drodzy Nauczyciele, wspierając szkoły i placówki oświatowe w

Bardziej szczegółowo

Pracuj tak, jak lubisz Wybierz pakiet, który Ci to umożliwia

Pracuj tak, jak lubisz Wybierz pakiet, który Ci to umożliwia Pracuj tak, jak lubisz Wybierz pakiet, który Ci to umożliwia Materiały dydaktyczne dla nauczyciela Nowej Ery Podpisując deklarację do klasy 1 nauczyciel otrzymuje: 1. Pakiet uczniowski 2. Obudowa metodyczna

Bardziej szczegółowo

Portal Edukacyjny przykład CRM i BIG DATA w SMART CITY Luboradza, września 2014 r.

Portal Edukacyjny przykład CRM i BIG DATA w SMART CITY Luboradza, września 2014 r. Portal Edukacyjny przykład CRM i BIG DATA w SMART CITY Luboradza, 18-19 września 2014 r. Ewa Szynkowska Urząd Miasta Szczecin, 2014r. PORTAL EDUKACYJNY: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze

Bardziej szczegółowo

MOBILNA PRACOWNIA INNOVATORS-ECO

MOBILNA PRACOWNIA INNOVATORS-ECO MOBILNA PRACOWNIA INNOVATORS-ECO Mobilna pracownia INNOVATORS-ECO jest zaprojektowana w technologii bezprzewodowej, zwiększającej potencjał do wykorzystania komputerów w salach lekcyjnych i poza nimi,

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWE TEMATY PRAC DYPLOMOWYCH

PRZYKŁADOWE TEMATY PRAC DYPLOMOWYCH PRZYKŁADOWE TEMATY PRAC DYPLOMOWYCH dr Anna Andrzejewska Dotyczą one głównie nowych wyzwań edukacyjnych i zagrożeń głównie uczniów (dzieci, młodzieży) treściami mediów cyfrowych oraz interaktywnych technologii

Bardziej szczegółowo

Plan nadzoru pedagogicznego szkoły na rok szkolny 2016/17

Plan nadzoru pedagogicznego szkoły na rok szkolny 2016/17 Plan nadzoru pedagogicznego szkoły na rok szkolny 2016/17 Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2156, z późn. zm.) 2. Ustawa z 26 stycznia

Bardziej szczegółowo

Organizacja procesu pomocy psychologiczno-pedagogicznej przy zastosowaniu systemu informatycznego. Aneta Ochwat, PCG Polska

Organizacja procesu pomocy psychologiczno-pedagogicznej przy zastosowaniu systemu informatycznego. Aneta Ochwat, PCG Polska Organizacja procesu pomocy psychologiczno-pedagogicznej przy zastosowaniu systemu informatycznego Aneta Ochwat, PCG Polska PCG Polska EDUKACJA Oferta dla szkół, dla poradni, ośrodków doskonalenia nauczycieli

Bardziej szczegółowo

Promocja.Monitory Interaktywne AVtek. Okazja cen

Promocja.Monitory Interaktywne AVtek. Okazja cen Promocja.Monitory Interaktywne AVtek. Okazja cen [Sprzedam] RTV AGD Komputery Dlaczego warto wybrać Avtek TouchScreen?? Avtek TouchScreen to wysokiej jakości połączenie monitora LCD z tablicą interaktywną.

Bardziej szczegółowo

Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK i inne innowacyjne metody w nauczaniu różnych przedmiotów w szkole podstawowej

Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK i inne innowacyjne metody w nauczaniu różnych przedmiotów w szkole podstawowej Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK i inne innowacyjne metody w nauczaniu różnych przedmiotów w szkole podstawowej KATARZYNA SKARACZYŃSKA MARTA WOJDAT Technologie informacyjno-komunikacyjne

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa w Żórawinie

Szkoła Podstawowa w Żórawinie Szkoła Podstawowa w Żórawinie SORE Sabina Żuchelkowska Rok szkolny 2013/2014 Temat I RPW Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny? Potrzeby nauczycieli Podczas spotkania z Panią Dyrektor SP w Żórawinie,

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum nr 13 im. Jana III Sobieskiego w Rybniku Ul. Kręta 20, Rybnik

Gimnazjum nr 13 im. Jana III Sobieskiego w Rybniku Ul. Kręta 20, Rybnik Koncepcja Pracy Szkoły - "Szkoła mądrych i szczęśliwych ludzi" Gimnazjum nr 13 im. Jana III Sobieskiego w Rybniku Ul. Kręta 20, 44-274 Rybnik l.p. Zadanie Spodziewane efekty Termin 1. Wysoki poziom nauczania

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim UDA-POKL.03.05.00-00-219/12-00 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I

Bardziej szczegółowo

DIAGNOZA POTRZEB I PROBLEMÓW GRUPY DOCELOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI

DIAGNOZA POTRZEB I PROBLEMÓW GRUPY DOCELOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI DIAGNOZA POTRZEB I PROBLEMÓW GRUPY DOCELOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI DO WNIOSKU O DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW REGIONALENEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO Celem poniższej

Bardziej szczegółowo

Czas trwania studiów podyplomowych: 3 semestry (360 godzin dydaktycznych + 75 godzin praktyk)

Czas trwania studiów podyplomowych: 3 semestry (360 godzin dydaktycznych + 75 godzin praktyk) Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie Wydział Pedagogiczny Studia podyplomowe Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Edycja II finansowana z Europejskiego Funduszu Socjalnego-EFS Uprawnienia:

Bardziej szczegółowo

Konferencja informacyjno-programowa projektu Dolnośląska e-szkoła (DeS)

Konferencja informacyjno-programowa projektu Dolnośląska e-szkoła (DeS) Konferencja informacyjno-programowa projektu Dolnośląska e-szkoła (DeS) Wałbrzych 27 kwietnia 2009 Patronat projektu Dolnośląskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej Urząd Marszałkowski

Bardziej szczegółowo

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie System Doradztwa Zawodowego ma zapewnić uczniom nie tylko poznanie możliwości zdobycia

Bardziej szczegółowo

Sieci Współpracy i Samokształcenia w projekcie. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego

Sieci Współpracy i Samokształcenia w projekcie. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego Sieci Współpracy i Samokształcenia w projekcie Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego "Sieci Współpracy i Samokształcenia jako współpracujące zespoły nauczycieli" Rola

Bardziej szczegółowo

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego Gimnazjum nr 73 im. J. H. Wagnera w Warszawie Mam wybór!

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego Gimnazjum nr 73 im. J. H. Wagnera w Warszawie Mam wybór! Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego Gimnazjum nr 73 im. J. H. Wagnera w Warszawie Mam wybór! Podstawy prawne: 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 15, poz. 142) 2.

Bardziej szczegółowo

Funkodowanie dla najmłodszych, czyli jak rozwijać myślenie komputacyjne poprzez zabawę i ruch w edukacji wczesnoszkolnej i wychowaniu przedszkolnym

Funkodowanie dla najmłodszych, czyli jak rozwijać myślenie komputacyjne poprzez zabawę i ruch w edukacji wczesnoszkolnej i wychowaniu przedszkolnym Funkodowanie dla najmłodszych, czyli jak rozwijać myślenie komputacyjne poprzez zabawę i ruch w edukacji wczesnoszkolnej i wychowaniu przedszkolnym Andrzej Peć CZYM JEST MAGICZNY DYWAN? Magiczny Dywan

Bardziej szczegółowo

5-LETNI PROGRAM ROZWOJU SZKOŁY NA LATA 2010 2015

5-LETNI PROGRAM ROZWOJU SZKOŁY NA LATA 2010 2015 5-LETNI PROGRAM ROZWOJU SZKOŁY NA LATA 2010 2015 Zespół Szkół w Złockiem Wizja szkoły: służymy wiedzą, umiejętnościami i wieloletnim doświadczeniem, aby naszych uczniów przygotować do roli obywateli odnoszących

Bardziej szczegółowo

PUBLIKACJA PODSUMOWUJACA ZAJĘCIA DODATKOWE Z MATEMATYKI. realizowane w ramach projektu Stąd do przyszłości. nr. POKL.09.01.

PUBLIKACJA PODSUMOWUJACA ZAJĘCIA DODATKOWE Z MATEMATYKI. realizowane w ramach projektu Stąd do przyszłości. nr. POKL.09.01. Mołodiatycze, 22.06.2012 PUBLIKACJA PODSUMOWUJACA ZAJĘCIA DODATKOWE Z MATEMATYKI realizowane w ramach projektu Stąd do przyszłości nr. POKL.09.01.02-06-090/11 Opracował: Zygmunt Krawiec 1 W ramach projektu

Bardziej szczegółowo

Numer i nazwa obszaru: Temat szkolenia:

Numer i nazwa obszaru: Temat szkolenia: Numer i nazwa obszaru: Obszar tematyczny nr 3 Zajęcia komputerowe w szkole podstawowej Temat szkolenia: Programowanie dla najmłodszych SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2016 Wydanie 1 Formularz F509

Bardziej szczegółowo

Program nauczania przedmiotu uzupełniającego Praktyczne zastosowania informatyki

Program nauczania przedmiotu uzupełniającego Praktyczne zastosowania informatyki II Liceum ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Piotrkowie Trybunalskim Praktyczne zastosowanie informatyki program nauczania Agnieszka Pluczak, Paweł Bąkiewicz 205/206 Program nauczania przedmiotu

Bardziej szczegółowo

Bezpośrednio po zgłoszeniu / w ramach konsultacji lub innym ustalonym terminie

Bezpośrednio po zgłoszeniu / w ramach konsultacji lub innym ustalonym terminie Porady indywidualne bez badań dla dzieci i młodzieży Poradnictwo dla rodziców (opiekunów prawnych) dzieci i młodzieży Konsultacje dla rodziców, nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkolnych, dyrektorów

Bardziej szczegółowo

Witamy w Ośrodku Rozwoju Edukacji

Witamy w Ośrodku Rozwoju Edukacji Witamy w Ośrodku Rozwoju Edukacji KIM JESTEŚMY Ośrodek Rozwoju Edukacji powstał 1 stycznia 2010 roku. Jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym. Celem Ośrodka jest podejmowanie

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczne oprogramowanie i publikacje drukowane z dziedziny poradnictwa zawodowego Ogólnopolski Tydzień Kariery 19-25.10.2015 r.

Specjalistyczne oprogramowanie i publikacje drukowane z dziedziny poradnictwa zawodowego Ogólnopolski Tydzień Kariery 19-25.10.2015 r. Specjalistyczne oprogramowanie i publikacje drukowane z dziedziny poradnictwa zawodowego Ogólnopolski Tydzień Kariery 19-25.10.2015 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach Samorządowy

Bardziej szczegółowo

Matematyka Moja Pasja WWW.megakorki.pl

Matematyka Moja Pasja WWW.megakorki.pl Matematyka Moja Pasja WWW.megakorki.pl Kontakt: barbara.tobiasz@wp.pl Tytuł Programu: Wzrost kompetencji matematycznych - wiedza jako kluczowy czynnik sukcesu. Program bezpłatny w ramach Pilotażu. Adresat:

Bardziej szczegółowo

Czym jest. e-dziennik Librus?

Czym jest. e-dziennik Librus? Czym jest e-dziennik Librus? To nowoczesny i prosty w obsłudze system kontroli frekwencji i ocen uczniów. Dzięki niemu każdy rodzic ma bieżący dostęp do informacji o swoim dziecku z dowolnego komputera

Bardziej szczegółowo

Gotowi na przyszłość

Gotowi na przyszłość Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie Gotowi na przyszłość Wewnątrzszkolny System Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego Częstochowa, listopad 2015 Podstawa prawna programu Ustawa o systemie oświaty

Bardziej szczegółowo

Instrukcja stosowania platformy internetowej "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" - zakładka Nauczyciel

Instrukcja stosowania platformy internetowej Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - zakładka Nauczyciel Instrukcja stosowania platformy internetowej "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" - zakładka Nauczyciel 1 1. Czym jest platforma internetowa Szkoła praktycznej ekonomii młodzieżowe

Bardziej szczegółowo

I. DOSKONALENIE PRACY NAUCZYCIELI

I. DOSKONALENIE PRACY NAUCZYCIELI I. DOSKONALENIE PRACY NAUCZYCIELI A Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. IA/1. Prawa dziecka. Nauczyciele przedszkoli. Cel: - Nauczyciel doskonali swoje umiejętności niezbędne w podmiotowym traktowaniu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja stosowania platformy internetowej "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" - zakładka Nauczyciel

Instrukcja stosowania platformy internetowej Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - zakładka Nauczyciel Instrukcja stosowania platformy internetowej "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" - zakładka Nauczyciel Szkoła praktycznej ekonomii młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo Platforma

Bardziej szczegółowo

Marlena Plebańska. Nowoczesny e-podręcznik

Marlena Plebańska. Nowoczesny e-podręcznik Marlena Plebańska Nowoczesny e-podręcznik E-podręcznik zbudowany jest z trzech zsynchronizowanych ze sobą poziomów. Pierwszą warstwę stanowi repozytorium składające się z trzech podstawowych części : ogólne

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne technologie dla Twojej szkoły

Nowoczesne technologie dla Twojej szkoły Nowoczesne technologie dla Twojej szkoły WIOSNA 2013 Zestaw idealny z tablicą do wyboru Projektor ultraszerokokątny NEC U250X EDU Projektor ultraszerokokątny jest instalowany bezpośrednio nad tablicą.

Bardziej szczegółowo

Informacja dla rodziców dzieci ze szkół zaproszonych do udziału w projekcie e-matematyka i zajęcia komputerowe skuteczne programy nauczania

Informacja dla rodziców dzieci ze szkół zaproszonych do udziału w projekcie e-matematyka i zajęcia komputerowe skuteczne programy nauczania Informacja dla rodziców dzieci ze szkół zaproszonych do udziału w projekcie e-matematyka i zajęcia komputerowe skuteczne programy nauczania wrzesień 2013 O przedsięwzięciu Projekt e-matematyka i zajęcia

Bardziej szczegółowo

WDN Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli rok szkolny 2015/2016

WDN Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli rok szkolny 2015/2016 WDN Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli rok szkolny 2015/2016 Przyjęty 27 sierpnia na posiedzeniu Rady Pedagogicznej wdrożony do realizacji w roku szkolnym 2015/2016 Poznań 2015 Wewnątrzszkolne Doskonalenie

Bardziej szczegółowo

Oferta Ośrodka w semestrze letnim 2016

Oferta Ośrodka w semestrze letnim 2016 Oferta Ośrodka w semestrze letnim 2016 Referuje: J. A. Wierzbicki Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Projekt Warszawa Programuje Cele projektu: Przygotowanie nauczycieli

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania e-learningowe jako narzędzia rozwoju kompetencji zawodowych. Paweł Czerwony Global New Business Manager

Rozwiązania e-learningowe jako narzędzia rozwoju kompetencji zawodowych. Paweł Czerwony Global New Business Manager v Rozwiązania e-learningowe jako narzędzia rozwoju kompetencji zawodowych Paweł Czerwony Global New Business Manager Funmedia Nasza historia Rynki i produkty Liczba użytkowników Kursy online Fakty Dot.

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA,

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, Numer zadania: 11 Innowacje i kreatywność w nauczaniu dzieci i młodzieży - zastosowanie technologii informacyjnej z uwzględnieniem nauczania na odległość SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2009 Wydanie

Bardziej szczegółowo

Barbara Stasiak. Łódź ul. Nowe Sady 2, tel. 42 25 03 185. www.interwrite.pl

Barbara Stasiak. Łódź ul. Nowe Sady 2, tel. 42 25 03 185. www.interwrite.pl Barbara Stasiak Łódź ul. Nowe Sady 2, tel. 42 25 03 185 www.interwrite.pl W naszej ofercie znajdują się m.in.: Tablice interaktywne Piloty do odpowiedzi Projektory Monitory dotykowe Systemy do wideokonferencji

Bardziej szczegółowo

PROGRAM DOSKONALENIA PRZEDMIOTOWEGO W ZAKRESIE KOMPETENCJI MATEMATYCZNYCH dla nauczycieli szkół podstawowych

PROGRAM DOSKONALENIA PRZEDMIOTOWEGO W ZAKRESIE KOMPETENCJI MATEMATYCZNYCH dla nauczycieli szkół podstawowych PROGRAM DOSKONALENIA PRZEDMIOTOWEGO W ZAKRESIE KOMPETENCJI MATEMATYCZNYCH dla nauczycieli szkół podstawowych TYTUŁ PROGRAMU: Kształcenie myślenia matematycznego z wykorzystaniem TIK CELE OGÓLNE: Kształcenie

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY NAUCZYCIELA DORADCY ZAWODOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Gimnazjum nr 131 im. K.K.Baczyńskiego w Warszawie Monika Polesiak

PLAN PRACY NAUCZYCIELA DORADCY ZAWODOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Gimnazjum nr 131 im. K.K.Baczyńskiego w Warszawie Monika Polesiak PLAN PRACY NAUCZYCIELA DORADCY ZAWODOWEGO W ROKU SZKOLNYM Gimnazjum nr 131 im. K.K.Baczyńskiego w Warszawie Monika Polesiak Obszar pracy nauczyciela doradcy zawodowego w szkole i jego najważniejsze zadania

Bardziej szczegółowo

Plan działań preorientacji i orientacji zawodowej na III poziomie edukacyjnym w ZSiP w Krośnicach

Plan działań preorientacji i orientacji zawodowej na III poziomie edukacyjnym w ZSiP w Krośnicach Plan działań preorientacji i orientacji zawodowej na III poziomie edukacyjnym w ZSiP w Krośnicach 1. Cel działań Celem orientacji zawodowej w gimnazjum jest przygotowanie uczniów do podjęcia trafnej decyzji

Bardziej szczegółowo

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 234 IM. JULIANA TUWIMA W WARSZAWIE

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 234 IM. JULIANA TUWIMA W WARSZAWIE WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 234 IM. JULIANA TUWIMA W WARSZAWIE Akty prawne: Ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz.U. z 2004r. Nr

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie programu Paint na lekcjach matematyki w nauczaniu zintegrowanym

Wykorzystanie programu Paint na lekcjach matematyki w nauczaniu zintegrowanym Hanna Łukasiewicz HaniaLukasiewicz@interia.pl. Wykorzystanie programu Paint na lekcjach matematyki w nauczaniu zintegrowanym "Technologia informacyjna może wspomagać i wzbogacać wszechstronny rozwój uczniów,

Bardziej szczegółowo

Postępy edukacji internetowej

Postępy edukacji internetowej Postępy edukacji internetowej na przykładzie działań Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego dr inż. Małgorzata Suchecka inż. Artur Sychowicz Centralny Instytut Ochrony Pracy

Bardziej szczegółowo

POWIĄZANIA PROJEKTÓW

POWIĄZANIA PROJEKTÓW Opracowały: Izabela Kaziemierska, Indira Lachowicz, Laura Piotrowska POWIĄZANIA PROJEKTÓW SYSTEMOWYCH REALIZOWANYCH PRZEZ ORE Publikacja powstała w ramach programu System doskonalenia oparty na ogólnodostępnym

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU

PROGRAM ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU PROGRAM ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU N@uczyciel przygotowanie nauczycieli z ZSP do stosowania e-elarningu w nauczaniu i samokształceniu Szkolenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

Konferencja metodyczna dla nauczycieli JĘZYKA POLSKIEGO szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Konferencja metodyczna dla nauczycieli JĘZYKA POLSKIEGO szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 27 28 sierpnia 2015 Konferencja metodyczna dla nauczycieli JĘZYKA POLSKIEGO szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Oceniając informuję, motywuję, pomagam Opracowanie: Janusz Korzeniowski

Bardziej szczegółowo

Core Curriculum for English

Core Curriculum for English Core Curriculum for English Zbadaliśmy trendy w edukacji Mobile Learning Student-Centered Learning Game-Based Learning & Gamification Flipped Classroom Collaborative Learning Edutainment Snack Learning

Bardziej szczegółowo

PROGRAM AUTORSKI KOŁA INFORMATYCZNEGO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PROGRAM AUTORSKI KOŁA INFORMATYCZNEGO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ PROGRAM AUTORSKI KOŁA INFORMATYCZNEGO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ opracowała: mgr Celina Czerwonka nauczyciel informatyki - Szkoły Podstawowej w Tarnawatce SPIS TREŚCI WSTĘP...3 CELE OGÓLNE...4 UWAGI O

Bardziej szczegółowo

Renata Krzemińska. nauczyciel matematyki i informatyki

Renata Krzemińska. nauczyciel matematyki i informatyki Program zajęć wyrównawczych w Gimnazjum Matematyka J1 w ramach projektu pn. Czym skorupka za młodu nasiąknie - rozwój kompetencji kluczowych uczniów Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej Renata Krzemińska

Bardziej szczegółowo

Wojewódzkie Zadania Edukacyjne. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2007/2008 w ramach tzw.grantów

Wojewódzkie Zadania Edukacyjne. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2007/2008 w ramach tzw.grantów Wojewódzkie Zadania Edukacyjne Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2007/2008 w ramach tzw.grantów L.p. Tematyka Adresaci 1. Działania szkoły na rzecz poprawy efektywności kształcenia lub wychowania

Bardziej szczegółowo

Plan pracy. Zespołu Przedmiotowego Matematyczno-Przyrodniczego. na rok szkolny 2012/2013

Plan pracy. Zespołu Przedmiotowego Matematyczno-Przyrodniczego. na rok szkolny 2012/2013 Plan pracy Zespołu Przedmiotowego Matematyczno-Przyrodniczego na rok szkolny 2012/2013 W skład matematyczno przyrodniczego działającego przy Zespole Szkól Publicznych nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie

Bardziej szczegółowo

O D N. środek. oskonalenia. auczycieli. w Słupsku

O D N. środek. oskonalenia. auczycieli. w Słupsku O D N środek oskonalenia auczycieli w Słupsku Status Publiczna wojewódzka placówka doskonalenia nauczycieli Organ prowadzący Samorząd Województwa Pomorskiego Nadzór pedagogiczny Pomorski Kurator Oświaty

Bardziej szczegółowo

ZASADY WEWNĄTRZSZKOLNEGO OCENIANIA UCZNIÓW KLAS I-III W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 12 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

ZASADY WEWNĄTRZSZKOLNEGO OCENIANIA UCZNIÓW KLAS I-III W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 12 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM ZASADY WEWNĄTRZSZKOLNEGO OCENIANIA UCZNIÓW KLAS I-III W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 12 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM 1 I. ZASADY OCENIANIA UCZNIÓW KLAS I-III Systematyczna obserwacja ucznia w klasach I-III ma na

Bardziej szczegółowo

Programy unijne. realizowane w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Programy unijne. realizowane w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach Programy unijne realizowane w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole są realizujemy programy: Newton też był uczniem Kompetencje kluczowe

Bardziej szczegółowo

TUTORING i COACHING. w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej. Departament Edukacji i Sportu Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów

TUTORING i COACHING. w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej. Departament Edukacji i Sportu Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów TUTORING i COACHING w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej Departament Edukacji i Sportu Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów Cel projektu: Głównym celem projektu jest wzrost skuteczności kształcenia

Bardziej szczegółowo

PROGRAM DORADZTWA EDUKACYJNO- ZAWODOWEGO

PROGRAM DORADZTWA EDUKACYJNO- ZAWODOWEGO PROGRAM DORADZTWA EDUKACYJNO- ZAWODOWEGO Cel główny: szkoła przygotowuje uczniów do trafnego wyboru dalszego kierunku kształcenia i zaplanowania kariery zawodowej; Cele operacyjne: Uczniowie: poznają siebie,

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Cel główny projektu Celem głównym projektu było zwiększenie w okresie od kwietnia 2011 roku do grudnia 2012 roku

Bardziej szczegółowo

www.dziennik.librus.pl

www.dziennik.librus.pl www.dziennik.librus.pl Czym jest e-dziennik? To nowoczesny i prosty w obsłudze system kontroli frekwencji i ocen Uczniów. Dzięki niemu każdy Rodzic ma bieżący dostęp do informacji o swoim dziecku z dowolnego

Bardziej szczegółowo

OPIS NARZĘDZI DYDAKTYCZNYCH PRODUKTÓW FINALNYCH PROJEKTU

OPIS NARZĘDZI DYDAKTYCZNYCH PRODUKTÓW FINALNYCH PROJEKTU Nazwa projektodawcy: Centrum Kompetencji Grupa Szkoleniowo-Doradcza A. Gawrońska Sp. J. Tytuł projektu: Jestem Przedsiębiorczy kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży z wykorzystaniem innowacyjnych

Bardziej szczegółowo

SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO Zespołu Szkół nr 60 w Warszawie

SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO Zespołu Szkół nr 60 w Warszawie SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO Zespołu Szkół nr 60 w Warszawie Obowiązujące akty prawne dotyczące udzielania uczniom pomocy w wyborze zawodu i kierunku kształcenia: 1. Ustawa z dnia 7 września 1991r.

Bardziej szczegółowo

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO w Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w Warszawie na rok szkolny 2014/2015

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO w Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w Warszawie na rok szkolny 2014/2015 WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO w Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w Warszawie na rok szkolny 2014/2015 1. Ocena zapotrzebowania na WSDZ w Szkole Podstawowej nr 118 Wewnątrzszkolny

Bardziej szczegółowo

Finasowanie Oświaty w perspektywie 2014 2020. Środki UE. www.bras-edukacja.pl

Finasowanie Oświaty w perspektywie 2014 2020. Środki UE. www.bras-edukacja.pl Finasowanie Oświaty w perspektywie 2014 2020. Środki UE Działalność szkół, placówek oświatowych, instytucji wsparcia oświaty finansowana będzie w ramach dwóch głównych Programów Operacyjnych: 1. Regionalny

Bardziej szczegółowo

Zawsze odrobione i sprawdzone prace domowe! ZESZYTY ĆWICZEŃ ONLINE przewodnik dla nauczyciela

Zawsze odrobione i sprawdzone prace domowe! ZESZYTY ĆWICZEŃ ONLINE przewodnik dla nauczyciela Zawsze odrobione i sprawdzone prace domowe! ZESZYTY ĆWICZEŃ ONLINE przewodnik dla nauczyciela Rejestracja i logowanie Tworzenie grup* Praca z kreatorem rozpoczyna się od utworzenia klas, które będą korzystać

Bardziej szczegółowo

reforma szkolnictwa przesuwająca edukację zawodową na okres kształcenia gimnazjalnego

reforma szkolnictwa przesuwająca edukację zawodową na okres kształcenia gimnazjalnego SzOK informacje ogólne W roku szkolnym 2006/2007 rozpoczęliśmy realizację innowacji w zakresie edukacji zawodowej i przygotowania ucznia do wejścia na rynek pracy. Działania z zakresu doradztwa zawodowego

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Szkoła podstawowa I etap kształcenia: Klasy I-III Opracowanie: Justyna Tatar Zajęcia komputerowe w Szkole Podstawowej w Bukowie realizowane są wg programu

Bardziej szczegółowo