WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE DIAMENTY OŚWIATY wybierz najciekawsze rozwiązanie w danej kategorii i wygraj upominek

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE DIAMENTY OŚWIATY wybierz najciekawsze rozwiązanie w danej kategorii i wygraj upominek"

Transkrypt

1 WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE DIAMENTY OŚWIATY wybierz najciekawsze rozwiązanie w danej kategorii i wygraj upominek CELEM PLEBISCYTU jest wybranie najlepszych produktów/usług dla edukacji prezentowanych podczas EDU TRENDY 2012 i przyznanie tytułu DIAMENT OŚWIATY w ramach 3 kategorii: nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji wyposażenie placówek edukacyjnych CZAS TRWANIA PLEBISCYTU: 27 września 2012, godz ZASADY GŁOSOWANIA W PLEBISCYCIE Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest udział w EDU TRENDY 2012 w roli Zwiedzającego/Uczestnika, pobranie kuponu konkursowego, wypełnienie go w czasie pierwszego dnia wydarzenia po zapoznaniu się z ofertą Wystawców i produktami/usługami zgłoszonymi do Plebiscytu oraz pozostawienie wypełnionego kuponu konkursowego w Centrum Informacji EDU TRENDY w holu głównym PKiN. Kupon do głosowania będzie wręczany wszystkich uczestnikom wydarzenia EDU TRENDY 2012 oraz będzie dostępny w Centrum Informacji EDU TRENDY w holu głównym PKiN. Głosować można wyłącznie poprzez wypełnienie kuponu wpisując nazwę firmy i wybranego produktu przy odpowiedniej kategorii, przy czym można wybrać jeden produkt dla każdej kategorii. Osoby biorące udział w głosowaniu otrzymają upominki-niespodzianki od Współorganizatorów, pod warunkiem złożenia prawidłowo wypełnionego kuponu w Centrum Informacji EDU TRENDY OGŁOSZENIE WYNIKÓW Ogłoszenie wyników Plebiscytu odbędzie się dnia 27 września 2012 r. podczas wieczornej Gali EDU TRENDY, w Teatrze Capitol

2 NOMINOWANE Y FileMedic Sp. z o.o. FileMedic Antyvirus 2012 nr 64 FileMedic Antywirus 2012 to program antywirusowy zapewniający kompleksową ochronę komputerów zarówno w domy, w małej firmie, czy dużej korporacji, ale również w szkole. Wydajne i nowoczesne oprogramowanie zabezpieczające przed wirusami, programami szpiegującymi, trojanami i innym szkodliwym oprogramowaniem a zarazem oferujące prosty i intuicyjny interfejs dla użytkownika Grupa Edukacyjna S.A. nr 29 Tablica interaktywna WIT WIT to jedyna tablica interaktywna zaprojektowana i produkowana w Polsce. Zapewnia wysoką jakość działania i możliwość szybkiego pisania, bez przerw i opóźnień, po dowolnej powierzchni płaskiej nawet ścianie. Jako pierwsza tablica pozycjonująca w technologii optycznej pozwala stosować technikę dotykową. Dużą zaletą jest uniwersalność i łatwość kalibracji. Może być wykorzystywana jako tablica przenośna lub stacjonarna. W wypadku instalacji tablicy na projektorze podwieszonym pod sufitem kalibracja wykonywana jest tylko raz po pierwszej instalacji oprogramowania sterującego na komputerze nauczyciela. Oprogramowanie graficzne dostarczane z tablicą WIT ma wszystkie funkcje niezbędne podczas prowadzenie lekcji: pisanie liter i znaków graficznych, rysowanie figur geometrycznych, wymazywanie, powiększanie (lupa), zakrywanie (kurtyna), dobór tła oraz zapamiętywanie ekranów z możliwością ich późniejszej edycji.

3 NOMINOWANE Y Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Netbook Samsung 100N nr 20 Samsung 100N to lekki, bezpieczny i wydajny netbook, który został zaprojektowany z myślą o uczniach i nauczycielach szkół podstawowych. Jest odporny na zadrapania, zalanie wodą, a także upadek z wysokości do 70 cm. Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom komputer szybko uruchamia system i płynnie obsługuje aplikacje edukacyjne, natomiast pojemny akumulator pozwala nawet na 10 godzin pracy bez ładowania. Dzięki wzmocnionej obudowie duracase, netbook jest odporny na zarysowania i uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Zastosowanie dysku twardego z czujnikiem upadku sprawia, że netbook pozostanie sprawny, nawet gdy spadnie na ziemię z wysokości do 70 cm. To więcej niż standardowa wysokość ławki szkolnej, a także więcej niż odległość od podłoża przy przenoszeniu netbooka w ręce. W modelu 100N zastosowano również konstrukcję zabezpieczającą przed skutkami zalania płynem do 200 ml. Wysoka trwałość komputera przekłada się na statystycznie niższe koszty napraw, co w rezultacie wpływa na niski całkowity koszt posiadania (TCO). Netbook Samsung 100N waży zaledwie 1,33 kg i jest tak mały, że z łatwością zmieści się w szkolnym plecaku, zastępując dużo cięższy zestaw tradycyjnych podręczników. Dzięki przyjemnej w dotyku, zaokrąglonej obudowie, netbook szkolny może być bezpiecznie użytkowany nawet przez najmłodszych uczniów. Wygodny uchwyt na zawiasach, pozwala łatwo i bezpiecznie przenosić netbooka pomiędzy pracowniami lekcyjnymi. Nieużywana rączka automatycznie chowa się w obudowie.

4 NOMINOWANE Y Gammanet sp z o.o. Symulacja ekonomiczna IPK nr 75 Symulacja ekonomiczna Innowacyjny Producent Komputerów zaznajamia ucznia z realnymi procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie produkcyjnohandlowym. Pozwala w nich uczestniczyć, zarządzać przedsiębiorstwem i wpływać na rozwój wydarzeń. Gra jest skierowana do nauczycieli i uczniów przedmiotów ekonomicznych w szczególności Ekonomia w praktyce. Uczniowie konkurują ze sobą na wspólnym rynku. Wzajemne decyzje graczy (uczniów) mają odzwierciedlenie w dynamicznie zmieniających się jego parametrach. Dostosowanie oferty do oczekiwań rynkowych wymaga podejmowania decyzji związanych z jakością produktu i oferowaną ceną, kwalifikacjami personelu czy inwestycjami w nowe technologie produkcji. Do gracza należy również decyzja o specjalizacji w jednym, bądź konkurencji w wielu segmentach rynku. Symulacja IPK skłania do myślenia kategoriami ekonomicznymi, wymusza podejmowanie konkretnych decyzji biznesowych w oparciu o dostarczane informacje analityczne. Wykorzystanie gier edukacyjnych w trakcie (lub przy okazji) prowadzenia zajęć wpływa pozytywnie na zaangażowanie uczniów. Rywalizacja w grupie mobilizuje do osiągania lepszych wyników, które są pochodną zakresu przyswojonej wiedzy, aktywności, zaangażowania w rozwiązywanie problemów. Uczeń - uczy się przez praktykę. Osobiście i ze świadomością konsekwencji podejmowanych decyzji poznaje faktyczne, przeniesione z realnego świata procesy biznesowe. Nauczyciel - prowadzi zajęcia w atrakcyjnej formie realizując jednocześnie podstawę programową. Symulacja IPK stanowi doskonałe narzędzie do organizowania i prowadzenia zajęć pozalekcyjnych dla grup aktywnych uczniów. Może być programem uzupełniającym wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań o charakterze ekonomicznym i biznesowym.

5 NOMINOWANE Y PROGRA Pakiet Kariera na Maksa narzędzia szkolnego doradcy zawodowego nr 16 Pakiet Kariera na Maksa to innowacyjne, przemawiające językiem młodzieży narzędzia przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie są to typowe, nudne produkty edukacyjne wykorzystujemy najnowsze trendy, techniki społecznościowe, najnowsze techniki audiowizualne i niespotykane dotąd na polskim rynku narzędzia wspierające rozwój kariery uczniów. Są to: społecznościowa gra na Facebooku Max-Career Game oraz film - serial edukacyjny dla młodzieży Życie na Maksa. Serial Życie na Maxa ma za zadanie rozbudzić w młodzieży świadomość potrzeby planowania swojego rozwoju. Pomysł filmu oparto na koncepcji Piramidy Kariery. Odcinki osadzono na bazie pięciu modułów dotyczących samooceny, poszukiwania informacji, podejmowania i realizacji decyzji zawodowych oraz powtórnej oceny planu kariery. Serial stanowi inspirację do dyskusji i działania oraz rozpoczyna każdą z 15 zaplanowanych lekcji. Po obejrzeniu każdego z odcinków młodzież będzie uczestniczyć w prowadzonej przez Ciebie ciekawej i inspirującej lekcji. Kompleksowe materiały i szczegółowy scenariusz, pomogą Ci bez trudu i w prosty sposób przeprowadzić lekcję. Wystarczy kilka minut na przygotowanie się do lekcji pakiet można wykorzystać na każdym okienku, zastępstwie, czy wolnej lekcji. Zajęcia może prowadzić każdy nauczyciel. Zostań ulubionym belfrem młodzieży - Zapewnij swoim uczniom sukces na rynku pracy!

6 NOMINOWANE Y Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Galaxy Tab GT-P5100 nr 20 Galaxy Tab został wyposażony w najnowszą wersję systemu operacyjnego Google Andorid 4.0. Zmodernizowany system umożliwia łatwiejszą obsługę i dostęp do szeregu nowych funkcji tj. całkowicie przeprojektowanej galerii aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oprócz znacznie wyższej wydajności i krótszego czasu reakcji nowy system zapewnia obsługę łączności HSPA+ (odbieranie do 21 Mb/s, wysyłanie do 5.76 Mb/s) lub WiFi. Tablet zapewnia dostęp do aplikacji i rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki Samsung Hub użytkownik ma łatwy dostęp do multimedialnych treści. Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana we flagowym smartfonie Samsung Galaxy S III. AllShare Play pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, za pośrednictwem WiFi lub gdziekolwiek jesteś poprzez sieć 3G. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych, grupowo pracować na wybranych treściach lub mieć pełen dostęp do plików i dysków sieciowych dostępnych na komputerze PC. Tablety mogą również służyć jako urządzenia do wideopołączeń i wideokonferencji, co przydaje się podczas pracy biurowej. Dzięki swojej niewielkiej wadze, rozbudowanym funkcjom i uniwersalnemu charakterowi, tablety stały się doskonałymi urządzeniami dla uczniów i studentów. Używanie dokumentów i książek w wersji elektronicznej, pozwalają także na znaczące obniżenie wagi uczniowskich plecaków.

7 NOMINOWANE Y Young Digital Planet nr 34 Kosmikus.pl Portal Kosmikus.pl to interaktywne, multimedialne repetytorium matematyczne przygotowane dla klas trzecich szkoły podstawowej. Portal jest przeznaczony do pracy dziecka w domu. Kosmikus.pl odznacza się przyjemną, komiksowo-kosmiczną grafiką oraz fabułą wzbudzającą zainteresowanie dziecka. Podróżując po Liczbolandii - wirtualny świat, w którym rozgrywa się akcja gry - dziecko rozwiązuje kolejne, coraz trudniejsze zadania, które wplecione są w fabułę. Portal Kosmikus.pl pozwala na: powtórzenie i utrwalenie umiejętności matematycznych z klas 1-3 w formie atrakcyjnej gry multimedialnej, odkrywanie pięknych, kosmicznych krain skrywających prawie 500 matematycznych zadań osadzonych w 9 działach matematyki. zmobilizowanie uczniów między innymi poprzez porównywanie wyników i rozbudowywanie postaci przewodniej, radość z nauki dzięki kosmicznej fabule, komiksowej grafice i innym atrakcjom, Oprócz dzieci z portalu korzystają również nauczyciele, którzy mają dostęp nie tylko do zgromadzonych w portalu ćwiczeń, ale też do szeregu dedykowanych pedagogowi rozwiązań: Do dyspozycji nauczyciela jest program na tablicę interaktywną do użytku w klasie oraz zbiór kart pracy podzielony na analogiczne 9 matematycznych działów. Nauczyciel ma do swojej dyspozycji przykładowe testy umiejętności trzecioklasisty z trzech edukacji: matematycznej, polonistycznej i przyrodniczej. Nauczyciel po przeprowadzeniu testów w klasie, może porównać wyniki swojej klasy z innymi klasami zarejestrowanymi w portalu. Nauczyciel widzi postępy dzieci ze swojej klasy i może porównać je z wynikami dzieci z innych klas. Zapraszamy do zapoznania się z portalem! Uczeń Login: uczen_do / Hasło: uczen_do1 Nauczyciel: Login: nauczyciel_do / Hasło: nauczyciel_do1

8 NOMINOWANE Y Public Consulting Group Systemy Internetowy EdPlan dla szkół nr 44 EdPlan to niezwykle intuicyjny system dostępny za pomocą przeglądarki internetowej z każdego komputera podłączonego do Internetu. Proces tworzenia dokumentacji polega na wyszukaniu ucznia w systemie, określeniu jego specjalnych potrzeb, a następnie wypełnieniu poszczególnych sekcji dokumentu wygenerowanego przez system. Efektem końcowym jest dokument IPET, PDW lub KIPU w formacie PDF, który może zostać wydrukowany, zachowany w systemie, bądź dostosowany do zmieniających się potrzeb ucznia. Kluczowe funkcje Tworzenie elektronicznej dokumentacji ucznia (IPET, PDW, KIPU) Bank celów edukacyjnych i terapeutycznych dla uczniów Powoływanie koordynatorów oraz zespołów złożonych z nauczycieli i specjalistów Import danych z istniejących w szkole systemów do zarządzania danymi uczniów Pełna integracja z dziennikiem elektronicznym firmy Librus Korzyści płynące z wdrożenia Jednolita, przejrzysta dokumentacja i procedury organizowania wsparcia Oszczędność czasu nauczycieli, specjalistów i dyrekcji Pełna zgodność z wymogami zawartymi w rozporządzeniach MEN Bezpieczny dostęp i ochrona danych wrażliwych uczniów Dostęp do bezpłatnych aktualizacji, szkoleń i pomocy technicznej EdPlan dla szkół to kompleksowe rozwiązanie wspierające wszystkich uczestników procesu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. System wspiera nauczycieli i specjalistów opracowujących dokumentację dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi podsuwając im propozycję odpowiednich celów, dostosowań i form pomocy dla uczniów. Ponadto, EdPlan umożliwia dyrektorom sprawowanie ścisłej kontroli nad organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej dostarczając im informacji o rodzaju i częstotliwości udzielanych form pomocy a także o poziomie kompletności dokumentacji tworzonej dla uczniów. W rezultacie jakość wsparcia udzielanego uczniom wzrasta, co bezpośrednio wpływa na wyższe wyniki edukacyjne uczniów i ich późniejsze sukcesy w życiu zawodowym i osobistym.

9 NOMINOWANE Y BenQ Austria GmbH Central & Eastern Europe Panoramiczny projektor laserowy BenQ LW61ST nr 4 Laserowy projektor panoramiczny BenQ LW61ST jest pierwszym na świecie projektorem Short Throw (dającym duży obraz z małej odległości), który wyposażony jest w laserowe źródło światła Blue Core o żywotności do 20 tys. godzin. Dzięki funkcji SmartEco projektor pozwala dodatkowo zmniejszyć zużycie energii nawet o 50%. Dzięki rozdzielczości WXGA (1280x800) i krótkiej ogniskowej obiektywu projektor doskonale współpracuje z wszelkiego rodzaju tablicami interaktywnymi daje obraz o przekątnej 95 cali z odległości 1 m, a także jest wygodny do przenoszenia i prowadzenia prezentacji w różnych salach, bez montażu na stałe. Duży kontrast 80 tys.:1 pozwala uzyskać doskonały obraz ze szczegółami w światłach i cieniach. Dwa wbudowane głośniki i wejście mikrofonowe umożliwiają prowadzenie prezentacji w dużych salach, a możliwość odtwarzania materiałów bezpośrednio z pamięci.

10 NOMINOWANE Y Agraf Sp. z o.o. i Sony Europe Limited, Sp. z o.o. oddział w Polsce nr 3 i 4 Projektor SONY VPL-SW525 z tablicą Interwrite DualBoard 1289 (o przekątnej 89 ) Projektor SONY VPL-SW525 z tablicą Interwrite DualBoard 1289 (o przekątnej 89 ) interaktywny zestaw panoramiczny najnowszej generacji. rozwiązanie Pozwala na pracę w formacie 16:10, Dzięki niemu każda lekcja będzie jak w kinie. Zestaw umożliwia wygodniejsze niż w formacie 4:3 korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie dzięki większemu obszarowi roboczemu. Format panoramiczny jest obecnie standardem w laptopach, dzięki czemu nie ma potrzeby dostosowywania rozdzielczości komputera do formatu tablicy. DualBoard obsługiwana jest pisakiem Interwrite. Pisak pełni funkcję zwykłej myszki komputerowej. Interwrite DualBoard ma bardzo wysoką rozdzielczość wyjściową, która umożliwia szybkie pisanie. SONY VPL-SW525 to panoramiczny projektor o rozdzielczości WXGA, który można połączyć z wieloma urządzeniami multimedialnymi. Bardzo dobrze sprawdza się w zestawie z tablicą interaktywną (obraz o przekątnej 2,03 m (80") otrzymujemy z odległości zaledwie 0,47 0,49 m od ekranu). Projektor oferuje trzy tryby jasności 2500 / 2100 /1800 lm, kontrast na poziomie 2 500:1,bogaty zestaw wejść oraz żywotność lampy nawet do 6.000h (Eco)

11 NOMINOWANE Y Progra nr 16 Ryś w gąszczu zawodów Program RYŚ w gąszczu zawodów skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, jak również do uczniów gimnazjów, rozpoczynających edukację zawodową. Dzięki temu programowi taką edukację może poprowadzić nie tylko doradca zawodowy, pedagog czy psycholog, ale każdy nauczyciel. W programie uczniowie mają możliwość uzyskać informacje niezbędne do rozpoczęcia procesu planowania edukacyjno zawodowego. Spacerując po lesie w towarzystwie Rysia, ułatwiającego nawigację po elementach programu, uczeń zdobędzie wiedzę o świecie zawodów. Pozna podstawowe branże zawodowe występujące na rynku pracy oraz uzyska najważniejsze informacje o wybranych zawodach wchodzących skład tych branż, czyli zadania zawodowe i niezbędne wymagania do wykonywania określonego zawodu. Dzięki licznym grom edukacyjnym zamieszczonym w programie, a nawiązującym tematycznie do poszczególnych branż zawodowych, uczeń może zweryfikować zdobywaną wiedzę w atrakcyjny sposób. Najistotniejszym elementem programu jest profesjonalny Test wstępnych zainteresowań branżowych - jedyny tego typu test przeznaczony dla dzieci w wieku 7-13 lat, pozwalający poznać wstępne zainteresowania dziecka w kierunku branż zawodowych. Wyniki testu pokazują poziom zainteresowania dziecka daną branżą. Test został znormalizowany na próbie 1665 osób. W programie znajdują się także materiały metodyczne - scenariusze zajęć dotyczące preorientacji zawodowej z możliwością wydruku poszczególnych ćwiczeń dla uczniów

12 NOMINOWANE Y BenQ Austria GmbH Central & Eastern Europe Rodzina dotykowych monitorów BenQ T420/T550/T650 nr 4 BenQ T420/T550/T650 to rodzina dotykowych, panoramicznych monitorów multimedialnych o przekątnej ekranu 44, 55 i 65 cali łączących zalety monitora i interaktywnej tablicy. Wysoka rozdzielczość WXGA (1920x1080), jasność (440 nitów) i kontrast 5.000:1 oraz szerokie pole widzenia (178 stopni w pionie i poziomie) pozwalają uzyskać doskonały obraz o żywych i nasyconych kolorach, dobrze widoczny z każdego miejsca sali. Czułość na podwójny dotyk (jednocześnie w dwóch punktach ekranu) pozwala precyzyjnie sterować komputerem i programami edukacyjnymi przeznaczonymi dla interaktywnych tablic. Wbudowane głośniki oraz wiele gniazd połączeniowych (m. in. HDMI, S-Video, BNC) znakomicie rozszerzają możliwości współpracy monitora z różnymi urządzeniami multimedialnymi.

13 NOMINOWANE Y Young Digital Planet edusensus Uczeń Zdolny nr 34 Program edusensus Uczeń zdolny to multimedialne oprogramowanie wspomagające rozwój predyspozycji i uzdolnień dzieci dzięki zajęciom prowadzonym metodą projektu edukacyjnego. Program pozwala nauczycielowi na organizację cyklicznych zajęć dla dzieci przejawiających ponadprzeciętną ciekawość świata, a także tych, które chcą twórczo uczestniczyć w realizowanych w ramach zajęć projektach. Jest to program do pracy nauczyciela z grupą dzieci przy użyciu tablicy interaktywnej lub rzutnika. Możliwości i wyjątkowe funkcjonalności programu to m.in.: unikalne połączenie metodyki postępowania z uczniem zdolnym oraz narzędzi do dyspozycji nauczyciela i uczestników zajęć, dostosowanie do pracy z rzutnikiem i tablicą interaktywną, doskonałe narzędzie do prowadzenia zajęć jednocześnie z całą grupą uczniów, program zawiera m.in.: nowoczesne zasoby multimedialne, pakiet publikacji, pomoce tradycyjne, karty pracy i motywujące nagrody dla dzieci. Program ma za zadanie: stymulowanie ciekawości poznawczej, kreowanie i uwzględnianie alternatywnych możliwości wyboru, formułowanie hipotez, projektowanie, decydowanie o wyborze sposobu postępowania, rozwijanie umiejętności abstrahowania, wnioskowania i dedukowania, kształtowanie myślenia strategicznego, uczenie współdziałania w grupie (wspólne przygotowywanie projektów), stymulowanie zaradności, życiowego sprytu i przedsiębiorczości. Program zawiera narzędzie o edycji treści i zasobów, dzięki któremu wyniki pracy dzieci nad projektem mogą być przedstawione w formie komiksu lub krótkiego filmu z dźwiękiem. Pozwala to najmłodszym przedstawić swoje postępy w pracy nad projektem i zademonstrować przebieg jego realizacji.. Duża swoboda twórcza, jaką daje narzędzie, sprawia, że każda prezentacja będzie wyjątkowa. Jest to czynnik motywujący uczniów, którzy mogą opublikować wyniki swojej pracy na przeznaczonej do tego stronie internetowej (strona w przygotowaniu). Dzięki temu można później oglądać wspólnie przygotowane prezentacje oraz porównywać wyniki z osiągnięciami uczniów z innych szkół. Efektem jest nie tylko radość z własnych dokonań, lecz także mobilizacja do lepszej pracy. Program wzbogacono o zestaw tradycyjnych pomocy dydaktycznych: komplet szachów wraz z instrukcją gry, e-sudoku - dodatkowy program wspomagający pracę z uczniem zainteresowanym liczeniem, e-mandale - dodatkowy program wspomagający zajęcia artystyczne i relaksacyjne, nagrody motywujące ucznia (np. dyplomy i naklejki).

14 NOMINOWANE Y Ośrodek Diagnostyki Edukacyjnej WSiP nr 45 Lustra świata cykl podręczników Wszystko, o czym nauczyciel historii mógł dotąd tylko opowiadać, teraz może pokazać swoim uczniom na lekcji. Zamiast przybliżać zagadnienia w sposób opisowy, może wyświetlić odpowiednią stronę podręcznika i za pomocą kilku kliknięć myszką zaprezentować animowane infografiki, trójwymiarowe obiekty zrekonstruowane w technice 3D, archiwalne zdjęcia czy interaktywne mapy historyczne. Informacje powiązane z barwnym obrazem oddziałują na wyobraźnię uczniów, dzięki czemu lekcje z multibookiem są dla nich atrakcyjne i na długo zapadają w pamięć. Multibook Historia. Po prostu to znacznie więcej niż elektroniczna wersja podręcznika do historii dla klasy 1 szkół ponadgimnazjalnych. Każda lekcja jest wzbogacona o skorelowane z omawianym tematem filmy, obiekty 3D, dynamiczne symulacje i wykresy, a także ilustracje archiwalne, których jest tu ponad Największym uznaniem nauczycieli cieszą się interaktywne animowane mapy, które pozwalają w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów pokazać dynamiczne zmiany w przestrzeni historycznej takich możliwości z pewnością nie zapewniały tradycyjne atlasy czy mapy ścienne. Atutem multibooka jest łatwość korzystania wystarczy zwykły komputer i rzutnik albo tablica multimedialna. I jeszcze jedna zaleta bezpłatnie mogą używać go wszyscy nauczyciele uczący w klasach 1 z cyklu Historia. Po prostu o numerze dopuszczenia MEN: 558/2012.

15 NOMINOWANE Y Young Digital Planet nr 34 Nauczyciel.pl Portal zawiera multimedialne zasoby edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dostępny materiał dydaktyczny obejmuje przedmioty: matematyka, przyroda, biologia, historia, chemia, fizyka, język polski, przedsiębiorczość oraz język angielski i niemiecki. Materiał został odpowiednio skategoryzowany i ściśle połączony z podstawą programową. Dostępne są również kursy językowe i specjalistyczne. Portal umożliwia efektywne wsparcie procesu nauczania, dostarczając nauczycielowi narzędzia pozwalające na przygotowanie i przeprowadzenie lekcji z wykorzystaniem interaktywnych zasobów edukacyjnych. Funkcjonalności portalu dają nauczycielowi możliwość stworzenia multimedialnej prezentacji, zadania dla uczniów oraz szybkiego sprawdzenia i analizy jego wyników, a także tworzenia autorskich zasobów. Praca z portalem odbywa się z wykorzystaniem dostępu do Internetu (on-line) lub bez niego (off-line). Współpracuje z dowolną platformą e-learningową zgodną z formatem SCORM. Nauczyciele dzięki portalowi mogą m.in.: zamieszczać materiały do lekcji lub sami je tworzyć, aktualizować i ponownie wykorzystywać, przeprowadzać interaktywne prezentacje i tworzyć scenariusze lekcji, przygotowywać zadania dla uczniów oraz szczegółowo analizować wyniki tych zadań, tworzyć i publikować autorskie zasoby multimedialne Uczniowie za jego pomocą m.in. mogą: uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, mieć dostęp do zadań przygotowanych przez nauczycieli za pośrednictwem specjalnej strony, zapisać wyniki rozwiązywanego zadania i przesłać je na konto nauczyciela na platformie. Szkoły za pomocą portalu wspomagają m.in. proces wykorzystania multimediów w toku edukacji oraz zaspokajają w ten sposób potrzebę nowoczesnego kształcenia. Rodzice za pomocą portalu mają wgląd do zasobów edukacyjnych, których użył nauczyciel w procesie przygotowania interaktywnej prezentacji, lekcji lub zadania dla uczniów. Gorąco zachęcamy do skorzystania z samego portalu dostępny po zalogowaniu się: Login: diament_2012 / Haslo: diament Dostępy do zasobów: Szkoła Podstawowa 1-6 Nauczanie zintegrowane Szkoła podstwowwa 4-6 Szkoła ponadgimnazjalna Pakiet gimnazjum

16 NOMINOWANE Y Agraf Sp. z o.o. i Sony Europe Limited, Sp. z o.o. Oddział w Polsce Zestaw: tablet interaktywny MobiView z projektorem SONY VLP SX125 XGA oraz pilotami do testów i odpowiedzi CPS IR nr 3 i 4 Zestaw: tablet interaktywny MobiView z projektorem SONY VPL-EX225oraz pilotami do testów i odpowiedzi CPS IR - Pierwsze i jedyne na świecie rozwiązanie interaktywne, dzięki któremu wyniki testów przeprowadzanych z użyciem pilotów CPS są widoczne na ekranie MobiView w czasie rzeczywistym. MobiView, posiada pełne możliwości stacjonarnej tablicy interaktywnej na dowolnym ekranie, co w połączeniu z nowoczesnym projektorem Sony VPL-EX225 i komputerem daje możliwość prowadzenia lekcji z dowolnego miejsca w klasie. MobiView to jedyny tego typu tablet z dodatkowym ekranem dotykowym LCD. Jego atutem jest bezprzewodowe połączenie z komputerem. Jest lekki i poręczny. Gwarantuje pełną mobilność prowadzącemu zajęcia, a uczniowi umożliwia wykonywanie wszystkich zadań ze swojego miejsca. 32 Piloty CPS IR pozwalają na szybkie sprawdzenie wiedzy uczniów. Piloty CPS IR współpracują z każdym zewnętrznym zasobem dydaktycznym co ułatwia nauczycielowi przygotowanie testów. Projektor SONY VLP VPL-EX225 przy rozdzielczości XGA, oferuje trzy tryby jasności 2700 / 2100 /1600 lm, oraz kontrast na poziomie 3.000:1.. Jego zaletą jest niski koszt utrzymania dzięki trybowi niskiego poziomu jasności, który zmniejsza pobór mocy i wydłuża okres eksploatacji lampy do około 6000 godzin. Wysoka jakość obrazu i zwiększona trwałość wpływają korzystnie na jakość nauczania. Zestaw jest w najkorzystniejszej cenie z oferowanych urządzeń Interwrite.

17 NOMINOWANE Y Ośrodek Diagnostyki Edukacyjnej WSiP nr 45 Lustra świata cykl podręczników Lustra świata to nowatorski cykl podręczników do nauczania języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych. Nadrzędną zasadą, która go organizuje, jest zawarty w tytule motyw lustra wykorzystany także w niezwykłej, zwracającej uwagę okładce. Autorzy podręcznika postrzegają kulturę jako system albo nawet nieregularną, splątaną sieć zwierciadeł, w których odbija się cała skomplikowana osobowość człowieka. W dziełach z różnych epok odbijają się więc te same motywy, tematy, problemy Uczniowie mogą je poznać dzięki bogactwu zawartych w podręczniku kontekstów przede wszystkim współczesnych. W Lustrach świata można dostrzec odbicie czegoś jeszcze: odbicie zmian, jakim nieuchronnie będzie podlegać kształcenie polonistyczne w szkołach średnich. Nowa podstawa programowa zakłada, że lekcje polskiego mają być historią arcydzieł, a nie historią literatury. Od wiedzy encyklopedycznej dużo ważniejsze będzie kształcenie umiejętności odbioru różnych tekstów kultury: przede wszystkich literatury, ale też teatru, filmu, malarstwa czy rzeźby. Odbicie tych tendencji widoczne jest w podręcznikach z cyklu Lustra świata. Pozwalają one na swobodę wyboru tekstów, zachęcają do śmiałych, nawet kontrowersyjnych zestawień. Traktują internet jako sprzymierzeńca edukacji polonistycznej. Zachęcają do samodzielnego wyszukiwania informacji i wyrażania własnego zdania. Przede wszystkim jednak pragną przedstawiać literaturę jako rzeczywistość atrakcyjną dla ucznia, a dzięki temu przywrócić literaturze młodego czytelnika.

18 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Oracle Polska nr 36 Program szkoleniowy Wprowadzenie do Informatyki (Introduction to Computer Science Wprowadzenie do Informatyki (Introcution to Computer Science) to bezpłatny program szkoleniowy dostępny w Internecie, dzięki któremu nauczyciele mogą poznać w przystępny i usystematyzowany sposób różne języki programowania. Uczestnicy mogą korzystać z udostępnionych w sieci urozmaiconych materiałów, ćwiczeń, prezentacji, pobierać aplikacje oraz instalować je na szkolnych lub własnych komputerach. Dzięki temu w każdej chwili mają dostęp do środowiska szkoleniowego, co ułatwia im realizowanie materiału we własnym tempie, zgodnie z możliwościami i potrzebami. Na każdym etapie nad przebiegiem szkolenia czuwa trener, z którym można połączyć się na czacie i omówić poszczególne zagadnienia z materiału szkoleniowego, a dzięki testom sprawdzającym samodzielnie monitorować swoje postępy. Kolejnym etapem programu są jedno lub dwudniowe warsztaty stacjonarne z trenerem. Szkolenie daje nauczycielom możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy z zakresu znanych i cenionych na rynku technologii informatycznych i zagadnień biznesowych. Nowe umiejętności mogą przekazywać zaś potem swoim uczniom, uatrakcyjniając lekcje albo zajęcia kółek zainteresowań. To również świetne przygotowanie do egzaminów certyfikujących oraz podstawa do podjęcia innych szkoleń.

19 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Agraf Sp. z o.o. Oprogramowanie interaktywne ZRÓB TO SAM! pomocnik nauczyciela nr 3 i 4 ZRÓB TO SAM! pomocnik nauczyciela to narzędzie pomocne dla nauczycieli pracujących z tablicami interaktywnymi. Oprogramowanie składa się z szablonów gotowych do wykorzystania ćwiczeń, które w bardzo prosty sposób można edytować. Nauczyciel może więc stworzyć własne materiały potrzebne do nauczania dowolnego przedmiotu, na każdym etapie nauczania. Proces przygotowania ćwiczeń jest bardzo łatwy. Nauczyciel może wykorzystać gotowe szablony ćwiczeń np. w ćwiczeniu Anagram, wpisuje wyrazy, a program automatycznie zmienia kolejność liter. Następnym, przykładowym ćwiczeniem jest Oś czasu, gdzie na osi umieszczone są daty i wydarzenia. Wszystkie ćwiczenie można wykorzystać na różnych zajęciach wkładając w szablon dowolną treść. Takich szablonów jest 19, a program co kilka miesięcy jest wzbogacany o nowe szablony i funkcjonalności. Zawarte w nim zadania to ćwiczenia flaszowe, które interaktywnie reagują na odpowiedź. Można je przygotować i wykorzystać w formie testu, czyli sprawdzenia wiedzy ucznia lub nauki. "ZRÓB TO SAM! pomocnik nauczyciela".

20 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Grupa Edukacyjna S.A nr 29 Dzień Smyka Dzień Smyka to pierwszy na rynku kompleksowy system do zarządzania placówką przedszkolną. To doskonałe narzędzie, zarówno dla kadry pedagogicznej, jak i rodziców. ZARZĄDZANIE Z PRZEKONANIEM pozwala sprawnie i efektywnie zarządzać placówką zapewnia dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych ułatwia proces komunikacji z rodzicami usprawnia zarządzanie informacją w przedszkolu pozwala monitorować płatności wpływa na podniesienie poziomu motywacji nauczycieli daje nieograniczony dostęp do narzędzi diagnostycznych pozwala zbudować oszczędności dla przedszkola. Dzień Smyka to: BEZPIECZEŃSTWO gwarancja bezpieczeństwa danych przedszkola zgodność z ustawą o ochronie danych osobowych selektywny dostęp do danych - tylko rodzic lub opiekun dziecka oraz kadra pedagogiczna mają wgląd w informacje o przedszkolaku dostęp za pomocą połączeń szyfrowanych certyfikatem SSL. ZGODNOŚĆ Z WYMAGANIAMI MEN FUNKCJONALNA I PROSTA OBSŁUGA UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE narzędzie dostosowane do wszystkich typów przedszkoli: publicznych, niepublicznych, punktów przedszkolnych, żłobków, klubów maluszka, możliwość prowadzenia zespołu przedszkoli oraz zarządzania wieloma placówkami równocześnie.

21 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Public Consulting Group Program konsultacyjno-szkoleniowy Nawigator PCG nr 44 Program konsultacyjno-szkoleniowy Nawigator PCG PCG oferuje ambitny program konsultacyjno-szkoleniowy dla trzyosobowych reprezentacji szkół, które są proaktywne, chcą określić swoje słabe i mocne strony, poprawnie zdiagnozować istniejące problemy, zaplanować strategię poprawy i podnieść efektywność podejmowanych działań. Program obejmuje wsparcie ze strony doradców i ekspertów dostosowane do potrzeb każdej z uczestniczących szkół. Metodologia programu Nawigator PCG wykorzystuję sprawdzoną metodologię zadawania pytań, która prowadzi uczestników programu przez wszystkie kluczowe etapy procesu rozwiązywania problemu. Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiednich danych oraz podział ról i obowiązków. Następnie uczestnicy identyfikują problem występujący w ich szkole oraz starają się go udowodnić opierając się na danych jakościowych i ilościowych. Dopiero na podstawie dogłębnej diagnozy planowane są działania, które ostatecznie podlegają ocenie efektywności. Kluczowe efekty Profesjonalna analiza danych szkolnych Przygotowanie strategii poprawy pracy szkoły Usprawnienie organizacji pracy i kompetencji pracy zespołowej Ocena skuteczności realizowanych działań Sprawozdanie z ewaluacji wewnętrznej Korzyści płynące z uczestnictwa Indywidualne wsparcie dla szkoły ze strony ekspertów w procesie rozwiązywania obszarów problemowych, ewaluacji wewnętrznej i zarządzania szkołą Gotowa pełna dokumentacja przeprowadzonej w ramach programu ewaluacji w postaci sprawozdania z ewaluacji wewnętrznej Świeża motywacja i energia do dalszej pracy z uczniem Zapewnienie rodzicom obiektywnych i wiarygodnych informacji o ich dzieciach Adresaci systemu Przedszkola, Szkoły podstawowe, Szkoły gimnazjalne, Szkoły ponadgimnazjalne Dlaczego warto zagłosować? Program konsultacyjno-szkoleniowy PCG opiera się na wykorzystaniu prezentowanych rozwiązań w praktyce przy rozwiązywaniu konkretnego obszaru problemowego szkoły. Zespołowa praca reprezentacji szkoły w oparciu o dane edukacyjne jest okazją do dogłębnej analizy pracy szkoły i zobiektywizowania podejmowanych decyzji. Po zakończeniu programu jego uczestnicy są w stanie samodzielnie zastosować nabyte umiejętności oraz przekazać dobre praktyki pozostałej części grona pedagogicznego. Podczas całego programu kładziemy nacisk na rozwijanie miękkich umiejętności zespołu i współdecydowanie w oparciu o obserwacje stanu faktycznego, które umożliwiają efektywną komunikację i współpracę z pozostałą częścią rady pedagogicznej. Udział w programie to świetna okazja do współpracy zespołów szkolnych pod okiem ekspertów oraz do konstruktywnej wymiany doświadczeń z innymi szkołami.

22 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Szkolnastrona.pl nr 11 Pakiet Standard Celem firmy jest stworzenie przestrzeni komunikacyjnej pomiędzy nauczycielem, rodzicem i uczniem poprzez wyposażenie wszystkich placówek oświatowych w profesjonalne serwisy internetowe wraz z BIP-em do samodzielnej aktualizacji oraz zintegrowanie ich w jednym systemie. Pakiet standard w swej strukturze posiada: stronę internetową z możliwością dodania dowolnej ilości podstron bezpłatny Biuletyn Informacji Publicznej bezpłatne dostosowania układu graficznego dla potrzeb placówki bogaty wybór szablonów graficznych własny unikatowy adres www możliwość samodzielnej aktualizacji strony www poprzez panel administracyjny bezpieczny serwer www z pojemnością 1GB serwer zabezpieczony programami antyspamowymi i antywirusowymi bezpłatna pomoc techniczna bezpłatny udział w konkursie z cennymi nagrodami Szkolnastrona Roku bezpłatne demo Nasz szkolny BIP jest zgodny z: Deklaracją Ministrów Państw Członkowskich Unii Europejskiej z dnia 11 czerwca 2006 Konwencją Praw Osób Niepełnosprawnych Organizacji Narodów Zjednoczonych Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej Ustawą z 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie minimalnych wymagań dla systemów informatycznych WAI: AA oraz amerykańską specyfikacją Section 508

23 NOMINOWANE Y nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji Grupa Edukacyjna S.A. nr 29 Nasze Oceny Nasze Oceny to najnowocześniejsze na polskim rynku narzędzie edukacyjne powstałe z połączenia dziennika elektronicznego, platformy komunikacji wewnątrzszkolnej oraz systemu e-learningowego Wirtualne Lekcje. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę dyrektora szkoły i nauczycieli. Zawiera szczegółowe informacje na temat postępów w nauce oraz frekwencji ucznia. To nowoczesne narzędzie ułatwiające komunikację społeczności szkolnej. System pozwala na wymianę wiadomości i materiałów między użytkownikami, jak również na bieżący podgląd życia klasy i szkoły. Nasze Oceny to: Gwarancja bezpieczeństwa danych szkoły Zgodność z wymogami MEN Dostęp w formie e-usługi Czytelna i nowoczesna szata graficzna

SZKOLENIE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE. Materiały dla uczestnika

SZKOLENIE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE. Materiały dla uczestnika SZKOLENIE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE Materiały dla uczestnika Małgorzata Wojnarowska Jacek Kulasa 1 SPIS TREŚCI Powitanie Zakres szkolenia Nowa podstawa programowa z wiedzy

Bardziej szczegółowo

II część produktu finalnego. Poradnik metodyczny. dla nauczycieli i nauczycielek

II część produktu finalnego. Poradnik metodyczny. dla nauczycieli i nauczycielek II część produktu finalnego Poradnik metodyczny dla nauczycieli i nauczycielek Warszawa 2012 Opracowanie autorskie Wioletta Kilar Tomasz Rachwał Maria Zając W poradniku wykorzystano tekst opracowania:

Bardziej szczegółowo

MOBILNA PRACOWNIA NTT

MOBILNA PRACOWNIA NTT Mobilne pracownie NTT są zaprojektowane w technologii bezprzewodowej, zwiększającej potencjał do wykorzystania komputerów nie tylko w salach lekcyjnych ale również poza nimi, do pracy indywidualnej i w

Bardziej szczegółowo

Na początku należy w pliku na 1-szej stronie wpisać Temat: "Interaktywne tablice w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej"

Na początku należy w pliku na 1-szej stronie wpisać Temat: Interaktywne tablice w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej Ćwiczenie Ćwiczenie polega na zebraniu informacji nt. sprzętu i oprogramowania (Software & Hardware) dedykowanego dla nauczania początkowego oraz przedszkolnego opartego na nowoczesnej technologii tablic

Bardziej szczegółowo

Innowacje i technologie informacyjne przyszłością nowoczesnej edukacji wdrażanie rozwiązań informatycznych w procesie kształcenia

Innowacje i technologie informacyjne przyszłością nowoczesnej edukacji wdrażanie rozwiązań informatycznych w procesie kształcenia Innowacje i technologie informacyjne przyszłością nowoczesnej edukacji wdrażanie rozwiązań informatycznych w procesie kształcenia Poradnik Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2012/2013 (semestr zimowy)............................ 5 Platforma obsługi szkoleń................................................................

Bardziej szczegółowo

Tworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych

Tworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych Tworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych e-podręcznik Autor: Strona 1 Spis treści Wstęp... 4 Metody tworzenia materiałów dydaktycznych... 7 Podejście indywidualne i zespołowe... 7 Indywidualnie

Bardziej szczegółowo

AKTYWNIE NA MATEMATYCE. Program nauczania matematyki IV etap edukacyjny. Kształcenie ogólne w zakresie podstawowym i rozszerzonym

AKTYWNIE NA MATEMATYCE. Program nauczania matematyki IV etap edukacyjny. Kształcenie ogólne w zakresie podstawowym i rozszerzonym AKTYWNIE NA MATEMATYCE Program nauczania matematyki IV etap edukacyjny Kształcenie ogólne w zakresie podstawowym i rozszerzonym Przedmowa Matematyka jest produktem myśli ludzkiej, niezależnej od doświadczenia,

Bardziej szczegółowo

e -Biuletyn projektu Kadry dojrzałe do zmian

e -Biuletyn projektu Kadry dojrzałe do zmian e -Biuletyn projektu Kadry dojrzałe do zmian 5 aktualności Spis treści 4 Wprowadzenie do Vademecum opolski model kontraktacji działań aktywizacyjnych to swego rodzaju instruktaż dla publicznych służb zatrudnienia

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Metodyczny Szkoleń Blended-learning Wykorzystanie Internetu w Biznesie. (na przykładzie projektu SME.net.pl)

Przewodnik Metodyczny Szkoleń Blended-learning Wykorzystanie Internetu w Biznesie. (na przykładzie projektu SME.net.pl) 2009 Przewodnik Metodyczny Szkoleń Blended-learning Wykorzystanie Internetu w Biznesie (na przykładzie projektu SME.net.pl) Spis treści Zagadnienia Strona A. OGÓLNE INFORMACJE O PROJEKCIE SME.NET.PL 2

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2013/2014 (semestr zimowy)............................ 5 Platforma obsługi szkoleń................................................................

Bardziej szczegółowo

Online Elektroniczna wersja publikacji dostępna jest na stronie internetowej projektu http://www.tcteacher.eu

Online Elektroniczna wersja publikacji dostępna jest na stronie internetowej projektu http://www.tcteacher.eu Projekt Nauczyciel w sieci/tc*teacher został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Zarówno projekt jak i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów a Komisja Europejska

Bardziej szczegółowo

Tematy wykładów i warsztatów.

Tematy wykładów i warsztatów. Tematy wykładów i warsztatów. Temat: Odwiedziny Pitagorasa, czyli matma na głowie - flipped classroom ". Prowadzący: Marzena Lemańska. Zajęcia trwają 2 sesje warsztatowe - lekcja matematyki poprowadzona

Bardziej szczegółowo

Szkoła się opłaca. Raport dobrych praktyk edukacyjnych EDYCJA 2014

Szkoła się opłaca. Raport dobrych praktyk edukacyjnych EDYCJA 2014 Szkoła się opłaca Raport dobrych praktyk edukacyjnych EDYCJA 2014 O dobrych praktykach edukacyjnych.... 3 List od Minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej... 5 Edukacja matematyczno-przyrodnicza.... 6 12 Interblok

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp.................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2011/2012 (semestr letni)............................... 4 Platforma obsługi

Bardziej szczegółowo

http://kwartalnik.wodip.opole.pl kwartalnik@wodip.opole.pl

http://kwartalnik.wodip.opole.pl kwartalnik@wodip.opole.pl Kwartalnik Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego ISSN 1899-8534 Edukacja w drodze do społeczeostwa informacyjnego Nr 7 (grudzieo)/2009 SPIS TREŚCI Książka, zeszyt, długopis

Bardziej szczegółowo

Kreda i tablica dziś już nie wystarczy

Kreda i tablica dziś już nie wystarczy 08-2011 Katalog informacyjny dla szkół i uczelni Programy komputerowe i rozwiązania sprzętowe dla sektora edukacyjnego Eksperci firmy Cortland pomogą w wyborze kompleksowej oferty adekwatnej do Państwa

Bardziej szczegółowo

Karolina Grodecka E-learning w rozwoju zawodowym bibliotekarzy 5. Agata Arkabus E-learning w bibliotece szkolnej metodą pozyskania czytelnika 11

Karolina Grodecka E-learning w rozwoju zawodowym bibliotekarzy 5. Agata Arkabus E-learning w bibliotece szkolnej metodą pozyskania czytelnika 11 1 Karolina Grodecka E-learning w rozwoju zawodowym bibliotekarzy 5 Agata Arkabus E-learning w bibliotece szkolnej metodą pozyskania czytelnika 11 Beata Malentowicz Dla kogo e-learning w bibliotece? 16

Bardziej szczegółowo

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Przygotowana

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

Zastosowanie platformy zdalnego nauczania w edukacji

Zastosowanie platformy zdalnego nauczania w edukacji Zastosowanie platformy zdalnego nauczania w edukacji Dariusz Nojszewski Copyright by Instytut Badań nad Demokracją 1 Instytut Badań nad Demokracją i Studium Prawa Europejskiego w Warszawie Al. Jerozolimskie

Bardziej szczegółowo

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce 15 lat w P olsce Wydanie Jubileuszowe kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku między innymi: 15 lat Man and Machine w Polsce Quiz dla czytelników Pakiety narzędzi dla kreatywnego inżyniera

Bardziej szczegółowo

P MATERIAŁY KONFERENCJĘ 0! @ # % & * ( ) - + = { }? 2 3 4 5 6 7 8 9 0! @ # % & * Q W E R T Y U I O P [ ] ) - + = { }?

P MATERIAŁY KONFERENCJĘ 0! @ # % & * ( ) - + = { }? 2 3 4 5 6 7 8 9 0! @ # % & * Q W E R T Y U I O P [ ] ) - + = { }? 1 9 ( Q O G Z. $ ± 1 9 ( 2 3 4 5 6 7 8 9 ( 0! @ # % & * - + = { }? )! @ # % & * ) - + = { }? Q W E W E R T Y U I O P [ [ ] A S D F G H J P MATERIAŁY H J KnaL : Z X C KONFERENCJĘ X C V B N M,. < > < > \

Bardziej szczegółowo

I część produktu finalnego. Innowacyjna Strategia Kształcenia. Krok w przedsiębiorczość

I część produktu finalnego. Innowacyjna Strategia Kształcenia. Krok w przedsiębiorczość I część produktu finalnego Innowacyjna Strategia Kształcenia Krok w przedsiębiorczość Warszawa 2012 Opracowanie autorskie Tomasz Rachwał Piotr Ratajski Maria Zając Autorzy raportów wykorzystanych w Strategii

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY

BIULETYN INFORMACYJNY Projekt współfinansowany ze środków unii europejskiej w ramach europejskiego funduszu społecznego Człowiek - najlepsza inwestycja Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych

Bardziej szczegółowo

Spis treści Wprowadzenie... 5 Platformy e-learningowe... 10 Zainteresowanie społeczeństwa... 19 Skuteczność zdalnego nauczania...

Spis treści Wprowadzenie... 5 Platformy e-learningowe... 10 Zainteresowanie społeczeństwa... 19 Skuteczność zdalnego nauczania... 1 3 Spis treści 1. Wprowadzenie... 5 1.1. Wstęp... 5 1.2. Podstawowe pojęcia... 6 1.3. Klasyfikacje szkoleń... 8 2. Platformy e-learningowe... 10 2.1. Standardy... 10 2.2. Przegląd platform... 13 2.3.

Bardziej szczegółowo

Polski raport na temat nauczania przedsiębiorczości w szkołach zawodowych

Polski raport na temat nauczania przedsiębiorczości w szkołach zawodowych Projekt w ramach programu Leonrado PARTNERSTO DLA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Polski raport na temat nauczania przedsiębiorczości w szkołach zawodowych 1. Prosimy wyjaśnić, jakie jest miejsce przedmiotu przedsiębiorczość

Bardziej szczegółowo

A może samo zatrudnienie?

A może samo zatrudnienie? A może samo zatrudnienie? Kurs adresowany jest do osób, które pragną dokonać analizy własnych predyspozycji w zakresie przedsiębiorczości i samo zatrudnienia oraz odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy

Bardziej szczegółowo

Tematy wykładów i warsztatów.

Tematy wykładów i warsztatów. Tematy wykładów i warsztatów. Temat: Odwiedziny Pitagorasa, czyli matma na głowie - flipped classroom ". Prowadzący: Marzena Lemańska. - lekcja matematyki poprowadzona przez uczniów. Przedstawienie postaci

Bardziej szczegółowo

Program nauczania informatyki w gimnazjum

Program nauczania informatyki w gimnazjum Program nauczania informatyki w gimnazjum Grzegorz Hawrylak Numer dopuszczenia PGŁ-4040-19 Spis treści 1. Założenia dydaktyczne i wychowawcze 3 1.1. Wstęp 3 1.2. Założenia charakteryzujące program 4 1.3.

Bardziej szczegółowo