Nowoczesne metody pracy służby BHP

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowoczesne metody pracy służby BHP"

Transkrypt

1 Nowoczesne metody pracy służby BHP Autorzy prezentacji: Grzegorz Socha Andrzej Wyskiel

2

3 Zadania służby BHP Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Prowadzenie dokumentacji: - prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowywanie wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, - udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą,

4

5 Szkolenie na odległość? Teraz to nic trudnego!

6 Czym jest ISS? Internetowy System Szkoleń to produkt typu software as a service opracowany przez TARBONUS Sp. z o.o. we współpracy z wybitnymi specjalistami branżowymi, dający możliwość profesjonalnego prowadzenia szkoleń na odległość. Internetowy System Szkoleń zapewnia pełną zgodność z wymaganiami przepisów prawnych dotyczących formy przeprowadzanych szkoleń.

7 Co zawiera ISS? Internetowy System Szkoleń zawiera prezentacje, które zostały przygotowane w oparciu o szkolenia wzorcowe BHP wynikające z rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy. Szkolenia wzorcowe to: szkolenie wstępne ogólne (instruktaż ogólny), szkolenie okresowe pracodawców i innych osób kierujących pracownikami, szkolenie okresowe pracowników administracyjnobiurowych i innych.

8 Główne cechy ISS Najatrakcyjniejszą cechą Internetowego Systemu Szkoleń jest jego multimedialność! Prezentacje szkoleniowe składające się na ISS zawierają wiele różnych animacji, ułatwiających zapamiętanie treści. Znajdują się tam także ćwiczenia interaktywne, czyli różnego rodzaju formy interakcji uczestnika ze szkoleniem.

9 Najatrakcyjniejszą cechą Internetowego Systemu Szkoleń jest jego multimedialność!

10 Najatrakcyjniejszą cechą Internetowego Systemu Szkoleń jest jego multimedialność!

11 Rodzaje ćwiczeń interaktywnych pytania jednokrotnego wyboru pytania wielokrotnego wyboru hot-spot przeciągnij i upuść krzyżówka uzupełnij

12 Każde ćwiczenie pobudza słuchacza do dalszej nauki, podnosi poziom reakcji, zmusza do działania i zwiększa skuteczność oraz atrakcyjność szkolenia.

13

14 Jak działa ISS? Internetowy System Szkoleń ma zasięg globalny, wystarczy mieć INTERNET!

15 Jak działa ISS? Działanie systemu jest bardzo przejrzyste i proste! Pieczę nad systemem szkoleń sprawuje Administrator. Przydziela on loginy do konkretnej osoby, nadzoruje przebieg danego szkolenia. Oprócz tego Administrator posiada szereg innych uprawnień, dzięki czemu ma możliwość kontroli, a także udokumentowania danego szkolenia.

16 Jak działa ISS? Działanie systemu jest bardzo przejrzyste i proste! Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje login i hasło za pomocą którego loguje się do Internetowego Systemu Szkoleń. Następnie w łatwy sposób przemieszcza się po kolejnych slajdach, zapoznając się z ich treścią. Podczas zapoznawania się ze slajdami, użytkownik ma także dostęp do szerszego opisu, gdzie znajdzie poszerzone merytoryczne informacje.

17 Jak działa ISS? W celu zaliczenia szkolenia należy odbyć spotkanie z poszczególnymi modułami. Moduły są ułożone kolejno, zgodnie z ramowym programem szkolenia okresowego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy pracodawców i innych osób kierujących pracownikami i wynikają z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA GOSPODARKI I PRACY z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860; zm.: Dz. U. z 2005 r. Nr 116, poz. 972, z 2007 r. Nr 196, poz. 1420).

18 Jak działa ISS? Aby przejść do kolejnego modułu szkolenia należy zaliczyć moduł poprzedni. Próba otwarcia kolejnego modułu, w przypadku niezaliczenia poprzedniego spowoduje wyświetlenie komunikatu o potrzebie zakończenia określonego modułu.

19 Jak działa ISS? Podczas szkolenia przekazywana jest informacja o statusie poszczególnych modułów szkolenia. Poniżej krótki opis spotykanych statusów.

20 Jak działa ISS? W trakcie szkolenia można korzystać z bazy aktów prawnych wraz z orzecznictwem i komentarzami.

21 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń?

22 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń? Przeprowadzenie szkoleń na odległość takich jak: szkolenie okresowe pracodawców i innych osób kierujących pracownikami, szkolenie okresowe pracowników administracyjnobiurowych i innych.

23 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń? Koordynowanie i zarządzanie szkoleniami na odległość.

24 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń? Generowanie i wydruk zaświadczeń o ukończonych szkoleniach. Generowanie i wydruk raportów dotyczących szkolenia i uczestnika szkolenia. Ułatwienie prowadzenie ewidencji raportów.

25 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń? Pomoc i wsparcie merytoryczno-techniczne poprzez zakładkę: Zapytaj konsultanta. Komunikację pomiędzy uczestnikiem szkolenia, a przeprowadzającym dane szkolenie administratorem.

26 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń? Internetowy System Szkoleń to także doskonała pomoc dydaktyczna do przeprowadzenia szkoleń, takich jak: szkolenie wstępne ogólne (instruktaż ogólny),

27 Co daje i umożliwia Internetowy System Szkoleń? W zależności od potrzeb odbiorcy istnieje możliwość dopracowania prezentacji i pojedynczych szkoleń do jego oczekiwań!

28 PEN ASYSTENT SZKOLENIA

29 PEN ASYSTENT SZKOLENIA PEN-Asystent szkolenia zielony to program, opracowany przez TARBONUS Sp. z o.o. we współpracy z wybitnymi specjalistami branżowymi, dający możliwość profesjonalnego prowadzenia szkoleń, składający się z 25 prezentacji zawierających ponad 2000 slajdów. Prezentacje zostały przygotowane w oparciu o szkolenia wzorcowe BHP wynikające z rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 5 lipca 2007 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w uczelniach (Dz. U. Nr 128, poz. 897)

30 PEN ASYSTENT SZKOLENIA Szkolenia wzorcowe to: szkolenie wstępne ogólne (instruktaż ogólny), szkolenie okresowe pracodawców i innych osób kierujących pracownikami, szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, szkolenie okresowe pracowników administracyjnobiurowych i innych, szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na uczelni.

31 PEN ASYSTENT SZKOLENIA Unikatowym rozwiązaniem jest możliwość tworzenia własnych prezentacji, jak i szkoleń w oparciu o gotowe prezentacje lub własne prezentacje. Dodatkowo zawiera pomoc prawno-merytoryczną z zakresu bhp i prawa pracy (zawartość PEN-Asystenta żółtego dostępna jest dla każdego użytkownika PEN- Asystenta szkolenia zielonego ).

32 PEN ASYSTENT SZKOLENIA

33 PEN ASYSTENT SZKOLENIA Jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem, jest wprowadzenie widoku dual view, dzięki której uczestnicy szkolenia widzą treść tylko i wyłącznie na slajdzie, tymczasem wykładowca ma dostęp nie tylko do treści slajdu ale także do poszerzonej treści widocznej tylko i wyłącznie dla niego.

34 Widok dla osób szkolonych

35 Dodatkowe okno dla wykładowcy Dzięki tej opcji wykładowca, ma dostęp do wielu treści poszerzających zawartość slajdu.

36 PEN ASYSTENT SZKOLENIA Produkt ten jako jedyny, w dodatkowym oknie daje dostęp do przepisów prawnych związanych z slajdem. Dzięki temu wykładowca w razie pytań uczestników, w szybki sposób ma dostęp do aktów prawnych związanych z daną tematyką i może odpowiedzieć na zadawane pytania. Po kliknięciu niebieskiego linku rozporządzenia, ukaże się okno:

37

38 PEN ASYSTENT SZKOLENIA Program jako jedyny umożliwia tworzenie własnych szkoleń przygotowywanych w oparciu o gotowe prezentacje i slajdy tematyczne oraz własne prezentacje i slajdy przy użyciu specjalnego generatora działającego w PEN- Asystencie własnych szkoleń przygotowywanych w oparciu o gotowe prezentacje i slajdy tematyczne oraz własne prezentacje i slajdy przy użyciu specjalnego generatora działającego w PEN-Asystencie

39

40 Dzięki Pen Asystentowi Zielonemu Szkolenia: - mamy zawsze aktualna stale rozbudowywaną bazę prezentacji i slajdów - dostęp do Zapytaj specjalisty stała pomoc pracowników firmy Tarbonus - baza prezentacji w wersji mobilnej, zawsze przy sobie na pendrive nie musimy nosić laptopa - pomoc merytoryczna dostęp do Pen Asystenta Żółtego.

41

42 ASYSTENT BHP Program komputerowy wspomagający pracę służb BHP. Obejmujący pełny pakiet zagadnień, związanych z: dokumentami pracowniczymi, dokumentacją wypadkową, ryzykiem zawodowym, wydatkiem energetycznym, szkoleniami bhp. Zawiera: kalendarz z funkcją terminarza, przydatne rejestry oraz wzory przykładowych dokumentów w pdf.

43

44 ASYSTENT BHP 5.0

45 ASYSTENT BHP 5.0 NOWY INTERFEJS PROGRAMU

46 ASYSTENT BHP Program umożliwia: - nieograniczoną obsługę wielu firm; - brak ograniczeń co do ilości obsługiwanych pracowników; - możliwość importu danych z programu Płatnik; - program bazodanowy umożliwia łatwe utworzenie kopii bezpieczeństwa; - umożliwia prace w sieci.

47 ASYSTENT BHP Program stworzenie pełnej dokumentacji powypadkowej: - wypadków przy pracy; - wypadków w drodze; - wypadków niepracowniczych; - statystyki wypadkowej; - analizy stanu BHP Automatyczne tworzenie rejestrów wypadków przy pracy i szkoleń BHP.

48 ASYSTENT BHP

49 ASYSTENT BHP Wypełnienie całej dokumentacji powypadkowej jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Polega na wypełnianiu kolejnych kroków zgodnie z rozporządzeniem.

50 ASYSTENT BHP Po wypełnieniu wszystkich zakładek mamy możliwość wydrukowania pełnej dokumentacji powypadkowej łącznie z protokołem i statystyczną kartą wypadku

51 ASYSTENT BHP Po zakończeniu każdego postępowania powypadkowego automatycznie uzupełnia się rejestr wypadków przy pracy.

52 ASYSTENT BHP Program umożliwia wykonanie oceny ryzyka zawodowego dla stanowiska w 3 metodach: - Risc Score - PN-N PHA Zawiera także 16 przykładowych ocen ryzyka zawodowego

53 OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO Program zawiera gotowe szablony ryzyka zawodowego

54 Asystent BHP Poprzez wypełnienia kolejnych zakładek (z możliwością wyszukania gotowych zagrożeń) tworzymy kilkunastostronicową ocenę ryzyka gotową do podpisu przez pracowników. Każdy dokument w programie możemy zapisać w formacie PDF albo RTF (i otworzyć i edytować w microsoft word)

55

56 Asystent BHP Program umożliwia tworzenie pełnej dokumentacji dotyczącej szkoleń BHP (szkoleń wstępnych i okresowych). Automatycznie tworzony będzie rejestr wydanych zaświadczeń ze szkoleń okresowych

57 ASYSTENT BHP

58 ANALIZA STANU BHP W programie w łatwy sposób przeprowadzimy analizę stanu BHP, metodą listy kontrolnej.

59 ASYSTENT BHP W programie możemy także tworzyć dokumentację związaną z odzieżą i środkami BHP, badaniami profilaktycznymi. Program umożliwia tworzenie rejestrów:

60 ASYSTENT BHP W programie możesz stworzyć pełną dokumentację dotyczącą czynników szkodliwych:

61 ASYSTENT BHP Program ma bardzo przydatną funkcje przypominajki o przyszłych zdarzeniach, np. o szkoleniach okresowych czy badaniach okresowych

62

63 PEN ASYSTENT ŻÓŁTY

64 PEN ASYSTENT ŻÓŁTY Pozwala na pracę w dowolnym czasie i miejscu, w każdych nawet najtrudniejszych warunkach, w trybie offline. Umożliwia również bieżącą, codzienną aktualizację zawartości PEN-Asystenta oraz dostęp do unijnych aktów prawnych online (konieczne łącze internetowe).

65 PEN ASYSTENT ŻÓŁTY

66 PEN ASYSTENT ŻÓŁTY

67 Stale zmieniane newsy

68 Podział tematyczny

69 W poszczególnych tematycznych działach dostęp do przepisów, orzeczeń, druków, czy tez np. przykładowych ocen ryzyka zawodowego

70 Bogata baza aktów prawnych

71 Komentarz do poszczególnych przepisów

72 Najnowsze projekty aktów prawnych

73 Bogata baza orzecznictwa

74 wraz z aktami wykonawczymi

75 Dostęp do prawa unijnego

76 Dostęp do prawa unijnego

77 Praktyczne porady

78 Zbiory druków

79 Druki interaktywne z możliwością wypełnienia

80 Skorowidz

81 Bardzo dobra wyszukiwarka

82 W każdym momencie możesz zapytać specjalisty o nurtujące Cię problemy

83

84 PEN ASYSTENT ZŁOTY PEN-Asystent ZŁOTY to pendrive z nagraną bardzo bogatą bazą zawierającą przepisy prawne, orzecznictwo sądowe, komentarze, aktywne druki i części poradnikowe z dziedzin: bhp, prawo pracy, ochrona przeciwpożarowa, ochrona środowiska i budownictwo.

85 PEN ASYSTENT CZERWONY PEN-Asystent CZERWONY to pendrive z nagraną bardzo bogatą bazą zawierającą przepisy prawne, orzecznictwo sądowe, komentarze, aktywne druki i części poradnikowe z dziedzin: ochrona przeciwpożarowa, ochrona środowiska i budownictwo.

86 PEN ASYSTEN ŻÓŁTY PEN-Asystent ŻÓŁTY to pendrive z nagraną bardzo bogatą bazą zawierającą przepisy prawne, orzecznictwo sądowe, komentarze, aktywne druki i części poradnikowe z dziedzin: bhp, prawo pracy.

87 PEN ASYSTENT NIEBIESKI PEN-Asystent NIEBIESKI to pendrive z nagraną bardzo bogatą bazą zawierającą przepisy prawne, orzecznictwo sądowe, aktywne druki i części poradnikowe z dziedziny energetyki.

88 Portal prawa pracy i bhp dla profesjonalistów

89

90 Najnowsze informacje branżowe

91 Wiele szeroko omówionych tematów branżowych

92

93

94

SZKOLENIA BHP w pytaniach i odpowiedziach. Zdaniem uznanych specjalistów

SZKOLENIA BHP w pytaniach i odpowiedziach. Zdaniem uznanych specjalistów SZKOLENIA BHP w pytaniach i odpowiedziach Zdaniem uznanych specjalistów ORGANIZACJA SZKOLEŃ Z ZAKRESU BHP. Jak analizować potrzeby szkoleniowe w firmie? Razem z Wami, specjalistami z zakresu bhp, opracowaniem

Bardziej szczegółowo

Oferta szkoleń dla firm i instytucji AKREDYTACJA

Oferta szkoleń dla firm i instytucji AKREDYTACJA Ośrodek Szkolenia, Dokształcania i Doskonalenia Kadr KURSOR ul. Gabriela Narutowicza 62, 20-013 Lublin tel. 81 442 08 09, tel./faks: 81 534 89 32 www.kursor.edu.pl.lublin@kursor.edu.pl oddziały: Zamość

Bardziej szczegółowo

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl BHP Pomocnik Instrukcja obsługi 0.85 KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl Instrukcja obsługi BHP Pomocnik 2/64 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 3 1.1 Specyfikacja Techniczna Oferowanego Oprogramowania

Bardziej szczegółowo

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Przygotowana

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia

Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia 1. Informacje ogólne Ogólny opis opisujący docelową wizję Platformy Cyfrowej jest zawarty w załączony dokumencie Założenia ogólne prototypy projektów stron

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Regulamin serwisu www.mbooking.pl

Regulamin serwisu www.mbooking.pl Regulamin serwisu www.mbooking.pl SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Informacje podstawowe. 2 Definicje. 3 Powiadomienia. ROZDZIAŁ II ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY 4 Utworzenie konta w Serwisie. RODZIAŁ

Bardziej szczegółowo

Zamawiający: SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ)

Zamawiający: SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) Oznaczenie sprawy: ZP.271.5.2012.BC. Zamawiający: Gmina Ząbkowice Śląskie z siedzibą : 57-200 Ząbkowice Śląskie ul. 1 Maja 15 tel.: + 48 74 8 165-317, faks + 48 74 815 54 45 www.zabkowiceslaskie.pl SPECYFIKACJA

Bardziej szczegółowo

OCENA JAKOŚCI SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

OCENA JAKOŚCI SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY OCENA JAKOŚCI SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY Centralny Instytut Ochro ony Pracy Państwowy Instytut Badawczy maj 2014 r. 1 WYBRANE PROBLEMY RYNKU SZKOLEŃ W OBSZARZE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY

Bardziej szczegółowo

Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji

Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji Opracował: Paweł Strzyżewski, Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o., luty 2013 Spis treści Wiadomości wstępne...1 Krótkie omówienie

Bardziej szczegółowo

Opis systemu PYTON E-Learning. Czym jest PYTON E-Learning. PYTON E-Learning to system wchodzący w skład Platformy Zarządzania Wiedzą PYTON Enterprise.

Opis systemu PYTON E-Learning. Czym jest PYTON E-Learning. PYTON E-Learning to system wchodzący w skład Platformy Zarządzania Wiedzą PYTON Enterprise. Czym jest PYTON E-Learning PYTON E-Learning to system wchodzący w skład Platformy Zarządzania Wiedzą PYTON Enterprise. Rysunek 1 Podział platformy PYTON Enterprise na systemy PYTON E-Learning jest systemem

Bardziej szczegółowo

Informacja przygotowana na posiedzenie Rady Ochrony Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy Warszawa, marzec 2012 r.

Informacja przygotowana na posiedzenie Rady Ochrony Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy Warszawa, marzec 2012 r. EDUKACJA I SZKOLENIA W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY Informacja przygotowana na posiedzenie Rady Ochrony Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy Warszawa, marzec

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Strona 1 z 84 SPIS ZAWARTOŚCI CZĘŚCI II: I. Wstęp... 4 I.1. Słownik terminów i skrótów... 4 II. Opis Przedmiotu Zamówienia... 7 II.1. Wstęp... 7 II.2. Przedmiot Zamówienia...

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zał. nr 7 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I. Dostawa sprzętu komputerowego 206 szt. (laptopy wraz z oprogramowaniem narzędziowym: systemowym, biurowym i antywirusowym). Minimalne parametry sprzętu komputerowego

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia e-deklaracje

Sage Symfonia e-deklaracje Sage Symfonia e-deklaracje Podręcznik użytkownika Wersja 2015.b Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

Transfer projektu INNOVATRAIN. INNOVATRAIN TRANSFER metodologia

Transfer projektu INNOVATRAIN. INNOVATRAIN TRANSFER metodologia Transfer projektu INNOVATRAIN INNOVATRAIN TRANSFER metodologia Informacje o projekcie Nazwa projektu: Transfer projektu INNOVATRAIN Skrót: INNOVATRAIN TRANSFER Okres wdrażania projektu: 01.10.2012 30.09.2014

Bardziej szczegółowo

Weronika Ewertowska. Platforma Moodle w szkole przewodnik nauczyciela

Weronika Ewertowska. Platforma Moodle w szkole przewodnik nauczyciela Informatyka i technologia informacyjna Podyplomowe studia kwalifikacyjne Weronika Ewertowska Platforma Moodle w szkole przewodnik nauczyciela PRACA DYPLOMOWA PROMOTOR mgr Tomasz Piłka POZNAŃ 2010/2011

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM WARSZAWA 2009 1 Spis Treści ROZDZIAŁ 1 WSTĘP... 6 O MARCE ASSECO WAPRO... 6 KRÓTKO O HISTORII SYSTEMÓW CRM... 6 PO CO NAM SYSTEM CRM?... 7 O PROGRAMIE WF-CRM...

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ OFERTY W ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 1/058/2012/POKL

FORMULARZ OFERTY W ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 1/058/2012/POKL Załącznik nr 5. DO ZAPYTANIA OFERTOWEGO Nr 1/058/2012/POKL FORMULARZ OFERTY W ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 1/058/2012/POKL Zamawiający Wykonawca Collegium Civitas Pałac Kultury i Nauki, p. XII Pl.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline

Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline SoftVig Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline Ver. 3.5 2012-07-06 2 Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline Zawartość 1 INSTALACJA PROGRAMU 3 1.1 WARUNKI KONIECZNE

Bardziej szczegółowo

PLAKATY INSTRUKTAŻOWO-SZKOLENIOWE

PLAKATY INSTRUKTAŻOWO-SZKOLENIOWE PLAKATY INSTRUKTAŻOWO-SZKOLENIOWE NOWOŚĆ format A3 (297 x 420) obustronnie foliowane paski do przyklejenia symbol BPL0001 Zakaz przejścia BPL0002 Nieupoważnionym wstęp wzbroniony BPL0003 Zakaz uruchamiania

Bardziej szczegółowo

Na naszej stronie www.oddk.pl

Na naszej stronie www.oddk.pl Więcej produktów na stronie: Na naszej stronie ponad 2000 poradników, komentarzy, dokumentacji, instruktaży Codziennie inna książka 50% taniej ZAPOWIEDZI NOWOŚCI PROMOCJE ZAMÓWIENIA PRZYJMUJEMY: telefonicznie/faksem:

Bardziej szczegółowo

System Symfonia e-dokumenty

System Symfonia e-dokumenty System Symfonia e-dokumenty Podręcznik użytkownika Wersja 2012 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi

Bardziej szczegółowo

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 Załącznik nr 7 - Opis Przedmiotu Zamówienia do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dla przetargu nieograniczonego

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik A1 10.01.001. Dokumentacja użytkownika

Program Płatnik A1 10.01.001. Dokumentacja użytkownika Program Płatnik A1 10.01.001 Dokumentacja użytkownika Tytuł dokumentu: Program Płatnik Dokumentacja użytkownika Wersja: 5.3 Data wydania: 2015-04-23 Dotyczy aplikacji: Płatnik A1 10.01.001 Spis treści

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia. 2014 r. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA pn Zaprojektowanie i wdrożenie narzędzia informatycznego do zarządzania systemem monitorowania polityk publicznych w województwie

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z podziałem na części: obszary zamówienia (części zamówienia):

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z podziałem na części: obszary zamówienia (części zamówienia): Załącznik Nr 1. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DO ZAPYTANIA OFERTOWEGO Nr 1/058/2012/POKL na wykonanie lub rozbudowę, dostawę i wdrożenie dedykowanych modułów systemów informatycznych z zakresu

Bardziej szczegółowo

GALACTICA. Ponad 10 lat tworzymy aplikacje wspomagające procesy biznesowe. GALACTICA to ludzie. Klienci nas lubią, ponieważ zależy nam na ich sukcesie

GALACTICA. Ponad 10 lat tworzymy aplikacje wspomagające procesy biznesowe. GALACTICA to ludzie. Klienci nas lubią, ponieważ zależy nam na ich sukcesie GALACTICA GALACTICA to ludzie. Ludzie, którzy tworzą zespół kompetentnych specjalistów- posiadają odpowiednie kwalifikacje i duże doświadczenie. Wszyscy nasi pracownicy posiadają minimum pięcioletnie doświadczenie

Bardziej szczegółowo

STATISTICA W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

STATISTICA W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ STATISTICA W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ Piotr Wójtowicz, StatSoft Polska Sp. z o.o. Administracja publiczna to jeden z obszarów, gdzie odpowiednio zastosowane metody analizy danych mogą przynieść znaczne

Bardziej szczegółowo