Nowości ITM Polska 2011

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowości ITM Polska 2011"

Transkrypt

1 Nowości ITM Polska 2011 MACHTOOL ABH Biuro Techniczne Waldemar Trześniewski Pawilon 5, Stoisko 134 Wycinarka laserowa AMADA serii FO-M NT Wycinarka laserowa AMADY FO-M2 kontynuuje technologię latającej optyki. Zastosowana oś obrotowa umoŝliwia obróbkę rur i profili, a chłodzenie wodą powierzchni ciętego materiału sprawia, Ŝe strefa wpływu ciepła jest o wiele mniejsza. Sztywny korpus, odlewane łoŝe, rezonator zespolony z maszyną, sterowanie Fanuc - składniki te zapewniają bezobsługową i bezawaryjną pracę. Serwo-elektryczna prasa rewolwerowa AMADA serii AE-NT Nowy model serwo-elektrycznych pras rewolwerowych AMADY, jako następca pras serii AC. Nowoczesne sterowanie, sztywna i masywna konstrukcja bramowa, pojemna głowica narzędziowa, bezśladowa obróbka, ekologia i ergonomia pracy spowodowała, Ŝe seria pras AE zajmuje czołowe miejsca wśród maszyn do obróbki blach na światowym rynku. Prasa krawędziowa AMADA serii HFE-M2 45 lat doświadczeń i blisko zainstalowanych pras krawędziowych umoŝliwiło wprowadzenie trzeciej generacji precyzyjnych i energooszczędnych pras krawędziowych Amady z ruchomą górną belką. Typoszereg HFE-M2 posiada nowy ekran dotykowy, powiększoną pamięć, moŝliwość pracy w sieci, opatentowany system bombaŝu i dostępny w obu wersjach: 4- oraz 7-osiowych. Alba Thyment Pawilon 3A, Stoisko 40 CB Karina 48 B Nowej generacji powłoka ochronna w płynie do zastosowania przy tłoczeniu blachy do elementów widocznych zamiast folii polietylenowej. Smar się nakłada na blachę stalową, po trwającym kilka sekund osuszeniu tworzy się elastyczna powłoka odporna na zadrapania która nie kruszy się podczas tłoczenia i nie generuje odpadów. Po produkcji powłokę zmywa się ciepłą wodą.

2 Amkovo Sp. z o.o. / Inteso Trade s.r.o. Pawilon 3A, Stoisko 50 ANSYS Germany GmbH Pawilon 4, Stoisko 12 Maszyna perforująca z siłownikiem Hydrauliczna maszyna do perforacji z automatycznym przesuwem przy pomocy siłownika oraz ze sterowaniem CNC INTESO S2 jest uŝywana do bezdeformacyjnego przecinania zamkniętych profili o zmiennym przekroju o długości do mm. Urządzenie moŝe pracować równieŝ z profilami o niŝszej jakości, w trybie przecinania z regularnym i nieregularnym odstępem. Na zdj. model z obudową SA2130 ANSYS 13.0 ANSYS 13.0 to najnowsze wydanie pakietu technologii do symulacji inŝynierskich mające na celu optymalizację procesów rozwoju produktu i ograniczenie czasu i kosztów niezbędnych do wdraŝania innowacyjnych produktów. Zaawansowana technologia ANSYS 13.0 zawiera setki nowych funkcji, które ułatwiają uŝytkownikom szybciej i taniej wprowadzać nowe produkty na rynek. APX Technologie Sp.z o.o Pawilon 3, Stoisko 30 Klasa "X" - nowość w obrabiarkach MORI SEIKI Klasa-X obejmuje cztery najbardziej popularne typy obrabiarek: centra obróbkowe tokarskie, centra obróbkowe pionowe, centra obróbkowe poziome oraz zintegrowane centra tokarsko-frezarskie. Koncepcja klasy-x opiera się na załoŝeniach, Ŝe nowa obrabiarka ma zapewniać nie gorsze parametry obróbcze niŝ poprzednik przy jednoczesnym obniŝeniu ceny zakupu i kosztów eksploatacyjnych. Bystronic Polska Sp. z o.o. Pawilon 5, Stoisko 109 Zintegrowany system do cięcia laserowego System składa się z wykrawarki typu BySpeed Pro ,4kW, połączonej z automatycznym systemem załadowczo rozładowczym typu ByTrans Extended oraz prasą krawędziową typu Xpert Zintegrowany system pozwala na cięcie blach z rekordowymi prędkościami w zakresie 1-5mm, obniŝenie kosztów związanych z załadunkiem i rozładunkiem blachy oraz gięcie precyzyjnie wyciętych elementów.

3 CADWorks Jaksan, Szymański Sp. J. Pawilon 3A, Stoisko 57 SolidWorks Premium 2011 SolidWorks 2011 to kompleksowy pakiet rozwiązań CAD 3D: Nowe Narzędzie Defeature automatycznie usuwa waŝne informacje z modelu w celu kontroli ilości danych uznawanych za własność intelektualną; narzędzia w Palecie Wymiarów pozwalają ograniczyć czasochłonne zadania szczegółowego opisywania produktu; PhotoView 360 umoŝliwia w prosty sposób tworzenie fotorealistycznych obrazów i animacji. SolidWorks FLOW Simulation to wydajne narzędzie obliczeniowej dynamiki płynów (CFD). Teraz wyposaŝone w dwa nowe narzędzia - Electronics Lab i HVAC, które pozwalają na: ocenę właściwości termicznych komponentów oraz wymogów związanych z chłodzeniem (m.in. funkcja symulacji ciepła Joule a, moduł kompaktowy ciepłowodów i generator PCB) oraz na ocenę ruchu powietrza i gazu w środowisku pracy i Ŝycia. SolidWorks EPDM 2011 Zintegrowany z SolidWorks Design Checker automatyzuje sprawdzanie zgodności projektów z normami obowiązującymi w firmie, a integracja narzędzia 3DVIA Composer Player umoŝliwia wizualizację danych z aplikacji 3DVIA Composer w programie SolidWorks Enterprise PDM. Dalsze udoskonalenia przyspieszają instalację, usprawniają zarządzanie odnośnikami do plików oraz wprowadzanie danych. CAMdivision Pawilon 3A, Stoisko 65 Technologia Synchroniczna Rewolucyjna technologia umoŝliwiająca projektowanie bezpośrednie jak równieŝ moŝliwość parametryzacji plików bryłowych pochodzących z innych systemów. Obróbka Elementów Wielołopatkowych Specjalny moduł do obróbki 5-cio osiowej automatyzujący i przyspieszający proces programowania łopatek wirników.

4 Chin Fong Machine Industrial Co., Ltd Pawilon 3A, Stoisko 54 ils Inteligentna, Link Drive, jednopunktowa, prasa ze serwosterowaniem Urządzenie ils1-160 o wysokiej sztywności, energooszczędne realizuje całość nowoopracowanego inteligentnego układu serwosterowania i-motion. Charakteryzuje się swobodnym osadzaniem, precyzyjną kontrolą połoŝenia krzywych przesuwu. ils1 spełnia wszechstronne kryteria formowania, za pośrednictwem szybkiego stosowania wbudowanych ruchów krzywizn lub krzywizn programowanych swobodnie przez uŝytkownika. Deerfos Europe Sp. z o.o. Pawilon 9, Stoisko 2 Materiał z nasypem ceramicznym - BORA 7 Najnowszy produkt z nasypem ceramicznym o nazwie BORA 7, jest innowacyjnym produktem, którego Ŝywotność jest duŝo wyŝsza niŝ innych, porównywalnych produktów z podobnym nasypem. Rekomendowany jest do szlifowania twardych stali oraz szlifowania przy duŝych przeciąŝeniach. Dematec Pawilon 3, Stoisko 28 ENSHU GE480H Centrum obróbcze dwupaletowe do produkcji seryjnej, które oprócz oszczędności energii, kosztów oraz miejsca, spełnia kryteria najbardziej wymagających klientów. Super wydajne centrum pod względem szybkości, niezawodności i stabilności termicznej. Posuwy szybkie w 3 osiach 90m/min, obroty wrzeciona obr./min, wymiary palety 500 x 500 mm. MURATEC MT200 Muratec MT200 to nowe centrum tokarskie z dwoma wrzecionami i trzema głowicami rewolwerowymi. Obrabiarka posiada moŝliwość pracy z manipulatorem portalowym do ładunku i rozładunku, bądź z podajnikiem pręta. MT200 jest doskonałym wyborem do obróbki roŝnych, skomplikowanych detali. Posuwy szybkie 36 m/min, 32 narzędzia na trzech rewolwerach, obroty wrzecion 5.000, narzędzia obrotowe obr./min.

5 DOOSAN LYNX 220 LMS Szybkie, wydajne i wysoko precyzyjne centrum tokarskie dwuwrzecionowe z obrotowymi narzędziami. Maszyna zaprojektowana by spełnić wymagania klientów w zakresie szybkości i dokładności. Średnica pręta we wrzecionie do 65 mm, obr./min, głowica rewolwerowa z 24 narzędziami i szybkim posuwem 36 m/min. Nowa seria tokarek jest rozszerzeniem cieszącej się duŝym powodzeniem serii Lynx, wyposaŝonych w narzędzia napędzane. Discotelsisal SRL Pawilon 9, Stoisko 52 PAS NALC PAS NALC to nowy opatentowany produkt wyprodukowany przez Discotelsisal, który daje bardzo elastyczny produkt z wykończeniem tarczą z włókniny ściernej. Trwalszy pas o regularniejszym wykończeniu. Istnieje moŝliwość produkcji we wszystkich typach ziarnistości i w róŝnych wymiarach. Dolezych Sp. z o.o. Pawilon 9, Stoisko 42 DoTension Firma Dolezych stworzyła nowy pas mocujący ładunki DoTension = wysoka siła napięcia. Dzięki taśmie klasy Premium pas idealnie nadaje się do mocowania przez opasanie. Pasy DoTension z raczą DoMulti charakteryzują się siłą STF 690 dan tj. 130% więcej od std. pasa mocującego. Większa siła napięcia pasa to mniejsza ilość pasów koniecznych do zamocowania ładunku, co oznacza tańsze i szybsze mocowanie. Eclipse Magnetics Ltd Pawilon 4, Stoisko 10 Płoza Automag Jest to samodzielny, wolnostojący system filtracji magnetycznej zapewniający nieprzerwaną filtrację magnetyczną w obrębie linii lub poza nią. Samooczyszczający się filtr magnetyczny usuwa zanieczyszczenia magnetyczne i paramagnetyczne o rozmiarze poniŝej mikrona z płynów chłodzących i substancji smarujących. Podnośnik akumulatorowy Łączy bezpieczeństwo, wygodę i wszechstronność podnośnika z magnesem stałym z łatwością obsługi elektromagnesu. śadnej instalacji, Ŝadnych przewodów wystarczy zaczepić za dźwignik lub Ŝuraw. Sprawia, Ŝe podnoszenie duŝych cięŝarów staje się szybkim, łatwym i bezpiecznym zadaniem dla jednej osoby.

6 EHT Polska Sp. z o.o. Pawilon 5, Stoisko 152 Szlifierka do usuwania zadziorów LR 30 Nowość portugalskiego producenta NS Maquinas Industiais: szlifierka do usuwania zadziorów LR 30. Maszyna ta doskonale nadaje się do obróbki zarówno małych jak i większych blach np. po obróbce na noŝycach gilotynowych, wycinarkach laserowych czy plazmowych. Kompaktowa konstrukcja szlifierki pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu. Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o. Pawilon 3, Stoisko 9 USMC - Uniwersalny system mocowania czujników Elesa+Ganter System ten jest zestawem produktów, przeznaczonych do tworzenia uchwytów mocujących róŝnego typu elementy pomiarowe takie jak: czujniki, fotokomórki oraz inne elementy automatyki pomiarowej. Prosty, zestandaryzowany system ułatwia w znaczący sposób pracę automatyków i inŝynierów produkcji wszelkich branŝ! Erall Pawilon 3, Stoisko 50 CHIRON pięcioosiowe centrum obróbkowe FZ12KS five axis przewaga w sekundach korpus z mineralitu jednoczesna obróbka w 5.ciu osiach z liniałami przesuwy szybkie 75 m/min, przyspieszenia do 2g, od wióra do wióra 2,4 s. stół obrotowo-uchylny ±120 i 360 z 1000 obr./min precyzyjne wrzeciono z obrotami obr./min 64 narzędzia z płukaniem do 150 bar kontrola i oszczędzanie pobieranej energii EMAG VL5i PIONOWE CENTRUM TOKARSKIE portalowy korpus z mineralitu mocne elektrowrzeciono i liniały we wszystkich osiach stabilizacja temperatury korpusu, rewolweru, wrzeciona, szafy sterowniczej zintegrowany załadunek przedmiotów przez pick-up wrzeciono posuw szybki - 60 m/min, wymiana narzędzia - 0,3 s. napędzane narzędzia z płukaniem pomiar przedmiotów i korekcja wymiarów Exact Machinery Co.,Ltd Pawilon 3A, Stoisko 59 Pochylny stół obrotowy CNC ERT-250 ERT-250 nadaje się do obróbki złoŝonych, precyzyjnych powierzchni śrubowych i narzędzi skrawających, konstrukcja jest zgodna obrabiarką i kompatybilna ze wszystkimi rodzajami układów serwosterujących.

7 Fintek Industry Company Limited. Pawilon 4, Stoisko 39 Euro type Hydraulic Box & Pan/Straight Brakes Konstrukcja kompensacji baryłkowatości belek górnych/dolnych. Regulacja ciśnienia docisku. Wykres prześwitu. Dwa zakresy prędkości: wysoka niska. Ekran dotykowy sterowania. (opcja) przyrząd pomiarowy wysokich prędkości nc. (opcja) rozszerzony przyrząd pomiarowy nc 1250mm. (opcja) specjalne narzędzie wykonane na zamówienie. Henkel Polska Sp. z o.o. Pawilon 3A, Stoisko 43 Loctite 3090 Loctite dwuskładnikowy klej cyjanoakrylowy znacznie zwiększa zakres zastosowań klejów błyskawicznych. Właściwości produktu sprawiają, Ŝe klej polimeryzuje w całej masie, dzięki czemu nie ma konieczności zastosowania aktywatora. Klej doskonale wypełnia większe szczeliny. Łączy dopasowane elementy w ciągu 20 s. W przypadku aplikacji ze szczeliną wynoszącą 3 mm - ich sklejenie to tylko 90 s. INTE-Maszyny Sp. z o.o. Pawilon 4, Stoisko 20 Prasa krawędziowa RICO PRCN Prasy PRCN stworzone by zaspokoić potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw. Precyzję osiągają dzięki innowacyjnej budowie: zmniejszony rozstaw siłowników to większa sztywność belki; mocowanie górnej belki na przegubie kulowym z dodatkowym stopniem swobody; zaawansowana konstrukcja ramy gwarantująca najwyŝszą sztywność; parametry pracy na najwyŝszym poziomie. Na zdj. Prasa PRCN RICO Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania Pawilon 3, Stoisko 49 Profilometr warsztatowy PW03BT Profilometr warsztatowy PW03BT jest nowoczesnym przyrządem pracującym w technologii bezprzewodowej komunikacji typu Bluetooth, przeznaczonym do pomiarów parametrów chropowatości i profilu pierwotnego powierzchni w warunkach warsztatowych. MoŜe pracować z palmtopem lub laptopem.

8 ITEK Veneziano Group Pawilon 4, Stoisko 19 INVICTA 2000 MX ITEK oferuje uŝytkownikowi innowacyjny projekt wykrawarki INVICTA 2000 MX. Szczególne cechy wykrawarek serii INVICTA zaspokajają zarówno obecne, jak i przyszłe wymogi nowoczesnego przemysłu plastycznej obróbki metalu. Program INVICTA 2000 MX to: * Łatwość załadunku, programowania i montaŝu narzędzi * Prostota rozwiązania, nie zmniejszająca wydajności i niezawodności urządzenia * Optymalna relacja jakość/cena zapewniająca zyskowność inwestycji. Li Hsing Precision Tool Co.,Ltd Pawilon 9, Stoisko 64 Szybkość, trwałość, precyzja LI HSING importuje najnowsze maszyny do obróbki powierzchni w celu niwelowania występów na frezach. Przed powlekaniem moŝe uzyskać efekt soczewki, następnie powłoki o grubości rzędu nanometrów. Cechuje się nie tylko wysoką przyczepnością, ale takŝe odpornością na wysokie temperatury. Nowe produkty: LI HSING opracował promień 0,001mm na krawędziach narzędzi, aby uzyskać perfekcyjnie gładkie linie cięcia. MoŜe to nawet przedłuŝyć trwałość narzędzia dwukrotnie lub więcej. Matec Maschinenbau GmbH Pawilon 3, Stoisko 28 Uniwersalne Centrum Obróbkowe matec-30 HV Maszyny typoszeregu HV do obróbki jednostkowej i seryjnej. Obróbka wahadłowa ze stołem obrotowym, wielokrotne mocowanie i produkcja duŝych detali - seria maszyn matec pokrywa wszystkie obszary zastosowań. Cechy szczególne to bardzo duŝe przesuwy oraz pracujące w pionie i poziomie uchylne wrzeciona. Obróbka 5-stronna i 3D to cechy charakterystyczne maszyn matec serii HV. Maximart Corporation Pawilon 4, Stoisko 40 RAPIDO V-6i HIGH SPEED VMC Wyjątkowa specyfikacja maszyny: - wbudowane wrzeciono obr/min., hsk-e50. - x/y/z przesuw: 600/420/450mm szybki przesuw: 32m/min stół roboczy: 750mm x 420mm - 3 osie thk liniowa prowadnica z urządzeniem samosmarującym - arm type 20 tools atc. Dostępny pakiet serwo cnc/ac fanuc 0imd - siemens 828d - heidenhain itnc 530 smartnc.

9 MDT Sp. z o.o. Pawilon 3, Stoisko 12 Centrum poziome EXTRON LH-87 4-osiowe centrum poziome EXTRON LH-87 przeznaczone do precyzyjnej obróbki szybkozmiennej i niskoseryjnej, w tym narzędziowej. Poziome połoŝenie wrzeciona ułatwia spływ wiórów oraz efektywne wykorzystanie przestrzeni roboczej obrabiarki 860x720x625 mm. Unikalne rozwiązanie dla zakładów mechaniki precyzyjnej i narzędziowni poszukujących innowacji. Centrum pionowe MDT EXTRON L-610 Centrum MDT EXTRON L-610 ze sterowaniem Sinumerik 840D SL (SW 2.6) oraz pakietem M-Dynamics przeznaczone to precyzyjnej produkcji narzędziowej. Najnowocześniejsza technologia napędowa dla obrabiarek sterowanych numerycznie Siemens Solution Line, innowacyjne funkcje technologiczne, inteligentne sterowanie obróbką powierzchni Advanced Surface, tryb konwersacyjny ShopMill, 4 i 5 oś opcja. Miyanach Ind. Co., Ltd. Pawilon 3A, Stoisko 58 Przenośna wiertarka magnetyczna Opcja niskiej i wysokiej prędkości, pozwalająca operatorowi odpowiednio dobrać obroty. Dwa tryby wiercenia umoŝliwiające załadowanie krajarki pierścieniowej" lub wiertła krętego" itp. Zmniejsza uszkodzenia powstałe na skutek cięcia. Precyzyjnie wyrównuje noŝe, zwiększa Ŝywotność noŝy, silnika i zmniejsza wibracje trzpienia narzędzia. Regulacja napięcia w celu zapobiegania przepalaniu. NCT Ipari Elektronikai KFt. Pawilon 3A, Stoisko 13 NCT 201 CNC Sterowanie NOWA KONSTRUKCJA MECHANICZNA DIALOGOWE programowanie KOMPATYBILNE z systemem plików WINDOWS 4 USB, ETHERNET, 16 GB pamięci na programy technologiczne Komunikacja Ethernetowa pomiędzy CNC i peryferiami SZEROKI ZAKRES PERYFERIÓW: 24 VDC IO, analogowe wyjścia, analogowe wejścia, sondy pomiarowe, enkodery Nowe silniki NCT charakteryzujące się wysoką dynamiką z zabudowanym enkoderem (EnDat22) 3-kanały CNC, 5-osi jednocześnie sterowanych. Nicom Jaksan, Szymański Spółka Jawna Pawilon 3a, Stoisko 64A Edgecam 2011 R2 Radan 2011 R2 Najnowsza wersja oprogramowania Edgecam 2011 R2, Radan 2011 R2 zawiera nowości stworzone specjalnie w celu

10 zapewnienia wzrostu wydajności w firmach, gdzie proces wytwarzania opiera się o obrabiarki CNC. Na uwagę zasługuje fakt, iŝ większość nowości i ulepszeń w wersji Edgecam 2011, Radan 2011 zostało wprowadzonych bezpośrednio na Ŝyczenie istniejących uŝytkowników. Szczegóły na PROMOTECH Pawilon 3, Stoisko 36 Ręczna ukosowarka do blach i rur najnowszej generacji Produkcja: wiertarki elektryczne i pneumatyczne z mocowaniem magnetycznym, wiertarki do szyn, frezarki do blach i rur, uchwyty magnetyczne okrągłe, prostokątne i uchylne, uchwyty elektromagnetyczne, wózki spawalnicze, portale i słupowysięgniki spawalnicze, wycinarki włazów wieŝ wiatrowni, wypalarki do profilowego cięcia i ukosowania rur, akcesoria magnetyczne, prasy hydrauliczne. Przedstawicielstwo TECNOMAGNETE: silne elektropermanentne uchwyty SQ do obróbki frezarskiej i szlifierskiej, chwytaki magnetyczne, trawersy elektropermanentne do transportu blach. Prevotex Md Pawilon 3, Stoisko 52 Edgecam 2011 R2 Transporter wiórów LNS TURBO MH500 z filtracją chłodziwa Turbo MH500 zaprojektowany został do usuwania róŝnorodnych wiórów z filtracją chłodziwa o dokładności do 500µ. Pas zawiasowy usuwa wióry tak jak normalny transporter lecz zastosowanie filtrów sprawia, Ŝe wióry większe niŝ 500µ nie przedostają się do zbiornika chłodziwa. Transporter został zaprojektowany z myślą o szerokim zastosowaniu przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni na hali produkcyjnej. Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Pawilon 4, Stoisko 14 COUTH N34 - Znakowanie bezpośrednio na elementach rozgrzanych do 1000 C Znakowarka COUTH N34 przeznaczona do znakowania informacji zmiennych na rozgrzanych elementach. Głębokość znakowania do 2 mm. Specjalne opracowany system pozwala znakować numery partii, datę produkcji oraz inne informacje zmienne bezpośrednio na elementach rozgrzanych do 1000 C. Główne pola zastosowań: huty, stalownie, zakłady produkcyjne. Renishaw Sp. z o.o. Pawilon 3, Stoisko 14 Equator uniwersalny komparator do kontroli wymiarowej Stanowi uniwersalne urządzenie do niestandardowej kontroli wymiarowej alternatywne wobec kosztownych sprawdzianów. Instalację przyrządu Equator moŝna przeprowadzić w ciągu kilku minut, a ponowne skonfigurowanie komparatora w celu przystosowania do zmian konstrukcyjnych mierzonego przedmiotu lub przygotowania do pomiarów nowych przedmiotów wymaga obecnie niewielkiej części czasu potrzebnego w przypadku stosowania tradycyjnych sprawdzianów. Tysiące punktów zebranych w procesie skanowania 3D za pomocą sondy SP25 zapewniają wyŝszy poziom parametrów metrologicznych i umoŝliwiają efektywne mierzenie odchyłek kształtu

11 przedmiotu. KaŜdy punkt kontrolny moŝna wykorzystać do porównania jeden Equator moŝe realizować te same funkcje, co tysiące czujników zegarowych, przetworników przemieszczeń liniowych lub przyrządów ręcznych. Podstawę innowacyjnej technologii kontroli wymiarowej komparatora Equator stanowi tradycyjne porównanie produkowanych części z referencyjnym przedmiotem wzorcowym. Ponowny pomiar części wzorcowej jest równie szybki, co pomiar produkowanej części i natychmiast zapewnia moŝliwość kompensacji wpływu wszelkich efektów termicznych, za pomocą danych, które tradycyjnie naleŝałoby zbierać w laboratorium kontroli jakości o kontrolowanej temperaturze. Kompaktowy system komparatora Equator moŝna wyjąć z opakowania, ustawić i uruchomić w czasie krótszym niŝ 20 minut. Komparator waŝy 25 kg, wymaga jednofazowego zasilania elektrycznego i nie wymaga kosztownego zasilania spręŝonym powietrzem. Research & Production Corporation "Trubostal", Ltd Pawilon 5, Stoisko 73 Produkcja odlewanych odśrodkowo rur i kształtek Walce i cylindry odlewane odśrodkowo w wysokiej temperaturze ze stali i stopów Opracowana do pieców wysokotemperaturowych produkcja walców o róŝnej konstrukcji z cylindrami ze stali i stopów Ŝaroodpornych, wykonane metodą odlewania odśrodkowego. Szeroki wybór Ŝaroodpornych stali i stopów, wysokiej jakości metalowe cylindry, spawanie cylindrów z czopami, precyzyjna obróbka i wywaŝanie wykończonych przedmiotów. Starys Stachowiak Ryszard Przedstawicielstwo Handlowe Pawilon 5, Stoisko 124 Ganz Automation automatyzacja procesów produkcyjno technologicznych Urządzenie do szybkiego, automatycznego transportu detali między maszynami, prasami itp. WyposaŜone w manipulatory pneumatyczne, hydrauliczne itp. Sterowanie komputerowe automatyzacji kompleksowej procesów produkcyjno technologicznych. Wysoka produktywność i ekonomiczność automatyzacji firmy Ganz. Znajduje zastosowanie w produkcji masowej i wielkoseryjnej oraz wszystkich gałęziach przemysłu. G + K Umformtechnik Prostowarka walcowa do grubych blach G+K Prostowarka Typ T RS 2000/100, która słuŝy do prostowania blach o grubości do 100 mm i szerokości 2000 mm. Prostowane blachy mogą być o temperaturze do 600/700 C. Maksymalna wytrzymałość materiału: 680 N/mm 2. Systemy Technologiczno-Narzędziowe SYSTECH Sp. z o. o Pawilon 3A, Stoisko 3 Antywibracyjny uchwyt narzędziowy MAJOR DREM KaŜde wrzeciono obrabiarki generuje własną częstotliwość drgań. Uchwyt MAJOR DREAM uniemoŝliwia przemieszczanie się drgań na ostrze narzędzia. Korzystnym tego efektem jest wzrost wydajności i dokładności obróbki, zmniejszenie chropowatości powierzchni. Prowadzi to do wzrostu trwałości narzędzi oraz do znacznego zredukowania hałasu obróbki.

12 Tauring spa - Tauringroup Division Pawilon 9, Stoisko 5 Alpha 120 PQ10 Giętarka Alpha 120 ma nową geometrię: rolki dolne przesuwają się po saniach prostoliniowych, więc napręŝenia przenoszone są na korpus i suport wspierający wały w ich końcowej sekcji; to pozwoliło potroić dopuszczalne obciąŝenie dla maszyny w stosunku do giętarek z wałami bez usztywnienia. Trumpf Polska Sp. z o.o. Pawilon 5, Stoisko 143 Wycinarka laserowa TruLaser 5030 fiber 3000 W TRUMPF oferuje Państwu ekonomiczne rozwiązanie do obróbki blach cienkich. Sprawność lasera TruDisk 3001 prowadzonego światłowodem jest dwa razy większa niŝ lasera CO2. Zmniejsza to znacznie zuŝycie energii elektrycznej. Nowy TruLaser 5030 fiber tnie z zachowaniem wysokiej jakości cienką stal nierdzewną, stal konstrukcyjną, Al i metale kolorowe takie, jak miedź i mosiądz. TruLaser Station 5004 do napawania i spawania Za pomocą stacji z serii 5000 mogą być obrabiane materiały o wymiarach od. Ekonomiczne przy jednostkowej produkcji kilku milimetrów do kilku metrów. Obsługa z programu lub manualna. Prosta obsługa. Wykrawarka TruPunch 3000 S11 z elektryczną głowicą Naszym priorytetem jest bardziej ekonomiczna obróbka oraz rozsądna polityka w zakresie wykorzystania materiału. Obróbka bez aŝuru zwiększa wykorzystanie arkusza blachy o średnio 10% i odpowiednio obniŝa koszty materiałowe. Elektryczna głowica wpływa na mniejsze zapotrzebowanie powierzchni ustawienia maszyny oraz na cichszą pracę maszyny. TruTool TSC 100 dedykowane do stali nierdzewnej Urządzenie czyści trudno usuwalne ŜuŜle powstałe w wyniku cięcia stali stopowej, węglowej i Al. Nowa technika czyszczenia oraz konstrukcja zapewniają wysoką jakość i skuteczność czyszczenia. MoŜliwość prowadzenia procesu czyszczenia bezpośrednio na laserze, nawet podczas jego pracy, obniŝa koszty związane z przestojem maszyny. Czysta paleta to wysoka jakość cięcia laserem.

13 Zakład Doradztwa Technicznego i Marketingu TOP Zbigniew Gawkowski Pawilon 3, Stoisko 4 Automatyczna przecinarka taśmowa MEX-230PSA drugim imadłem PA-400x600 Automatyczna przecinarka taśmowa MEX-230PSA z podajnikiem pręta, drugim imadłem PA-400x600. Charakteryzuje się prostym i czytelnym sposobem programowania: z pulpitu, zdalnie z wykorzystaniem sieci lub laptopa, łatwym ustawianiem róŝnych sekwencji bardzo dokładnego cięcia wg długości lub ilości, moŝliwości cięcia w pakiecie oraz bezstopniową regulacją siły zacisku imadła. METALFORUM Yenal Vasifli Celik Ve Tarim Aletleri San.a.s. Pawilon 5, Stoisko 93 Specjalne profile stalowe Przykłady zastosowania specjalnej stali. Sektor motoryzacyjny: elementy skrzyni biegów, sprzęgła zębate, piasty, części rozrusznika, krzywki, części napędowe do maszyn budowlanych, profile do elementów hydraulicznych. Broń sportowa i myśliwska: przednie sanie, blokada magazynku, mechanizmy spustowe. Produkcja: obróbka cieplna, walcowanie na gorąco. Rozciąganie na zimno, maszyny włókiennicze, budowa maszyn do drewna. NAUKA DLA GOSPODARKI Instytut CięŜkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" Pawilon 5, Stoisko 37 i 86 Zagospodarowanie biogliceryny do syntez chemicznych Celem projektu jest zagospodarowanie odpadowej gliceryny powstającej ubocznie przy produkcji biodiesla i opracowanie efektywnej metody oczyszczania frakcji glicerynowej. Oczyszczona gliceryna umoŝliwia produkcję chemikaliów o większej wartości rynkowej, niŝ sama gliceryna, zastępuje surowce pochodzenia petrochemicznego, surowcami odnawialnymi i poprawia opłacalność produkcji biodiesla. Instytut Mechanizacji Górnictwa Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej Pawilon 5, Stoisko 5 Zrobotyzowane stanowisko do wytwarzania organów roboczych maszyn urabiających Prezentowane rozwiązanie umoŝliwia automatyzację ustawiania uchwytów noŝowych na pobocznicy organów roboczych maszyn urabiających o stereometrii zaprojektowanej dla indywidualnych warunków eksploatacyjnych. Zbudowane jest ono z: manipulatora, zespołu zasilająco sterującego, pozycjonera oraz zasobnika uchwytów noŝowych. Autorami wynalazku są: Prof. dr hab. inŝ. Marian Dolipski, Dr inŝ. Piotr Cheluszka, Dr inŝ. Piotr Sobota, Dr inŝ. Eryk Remiorz, Mgr inŝ. Jan Osadnik.

14 Instytut Odlewnictwa Pawilon 5, Stoisko 86 Bezniklowe siluminy o podwyŝszonych właściwościach uŝytkowych Opracowano bezniklowe siluminy, w których nikiel zastąpiono innymi dodatkami stopowymi. Nowe stopy przeznaczone są na części do silników spalinowych oraz elementy konstrukcyjne, pracujące w temperaturze otoczenia, podwyŝszonej lub wysokiej. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, stabilnością wymiarową i Ŝarowytrzymałością. Są one przedmiotem zgłoszeń patentowych. Innowacyjna technologia izolacji cieplnej układów wlewowo-zasilających do produkcji odlewów Ŝeliwnych Nowatorska technologia izolacyjnych układów wlewowozasilających, umoŝliwiających akumulację ciepła w nadlewie i odlewie, minimalizację obniŝenia wartości temperatury metalu zasilającego odlew oraz jego laminarny przepływ. Efektem jej stosowania jest zwiększenie uzysku ciekłego metalu oraz zmniejszenie wskaźnika braków, emisji pyłów i tlenku węgla, a takŝe ilości jednostkowej energii cieplnej. Urządzenie do otworów wiertniczych Urządzenie przeznaczone do równoczesnego wiercenia i obudowania otworów wiertniczych zwłaszcza wiercenia udarowego albo obrotowo-udarowego otworów w podłoŝu skalnym. Jest wykorzystywane w budownictwie głębokościowym, górnictwie podziemnym, przy drąŝeniu tuneli, przebić, wykonywaniu skarp i innych obiektów wymagających trwałego wzmocnienia. Prosta konstrukcja zapewnia wysoką niezawodność działania. Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy Pawilon 5, Stoisko 38 Mikroskop AFM do zastosowań w zaawansowanych technologiach w przemyśle oraz dydaktyce szkół wyŝszych Mikroskop AFM składa się z trzech części: głowicy pomiarowej, pulpitu operatorskiego przeznaczonego głównie dla wspomagania regulacji mikroskopu AFM oraz bloku elektroniki umieszczonego w kasecie z magistralą VME. Modułowa konstrukcja mikroskopu umoŝliwia instalowanie dodatkowych bloków elektroniki i oprogramowania, wprowadzanie nowych trybów pracy zwiększających zakres zastosowań.

15 Komora do karbonatyzacji betonu Komora do karbonatyzacji betonu wykonana jest ze szkła oraz malowanego proszkowo aluminium. Komora posiada system sterowania ze sterownikiem PLC i dotykowym ekranem operatora. W urządzeniu zainstalowano system zapobiegający wzrostowi ciśnienia wewnątrz komory oraz wprowadzono kontrolę zamknięcia drzwi. wraz z blokadą systemu utrzymywania składu CO2. Komora do badania emisji lotnych związków organicznych z materiałów budowlanych VOC Komora przeznaczona jest do badania emisji lotnych związków organicznych VOC, pochodzących z materiałów meblarskich, budowlanych oraz wyrobów z tworzyw sztucznych, wyrobów drewnopochodnych, izolacyjnych, lakierniczych i innych. Komory są wykonywane ze stali nierdzewnej odpornej na działanie badanych związków. Konstrukcja komór i ich wyposaŝenie są zgodne z DD ENV :1999. Penetrometr laserowy PL-12DC.2 Penetrometr jest automatycznym urządzeniem, w którym zastosowano nowoczesną laserową technologię pomiaru penetracji. UmoŜliwia to precyzyjny pomiar wg dowolnej normy, a takŝe wg programu uŝytkownika. MoŜliwy jest transfer wyników do komputera. Penetrometr przeznaczony jest m.in. do badania konsystencji produktów petrochemicznych, spoŝywczych, wyrobów kosmetycznych. Bio-podłoŜa włókniste do upraw bezglebowych Biodegradowalne, nowe podłoŝe przeznaczone jest do bezglebowej uprawy warzyw pod osłonami zbudowane na bazie organicznych odpadowych nieprzędnych materiałów włóknistych. Nowe podłoŝa charakteryzują się wysoką nasiąkliwością i podsiąkliwością oraz stabilną strukturą niezbędną dla systemu korzeniowego rośliny. Po sezonie uprawowym podłoŝe stanowi ekonawóz. Urządzenie filtracyjne IPE-21 Urządzenie słuŝy do oczyszczania przemysłowych olejów smarowych w systemie wielokrotnej cyrkulacji pomiędzy urządzeniem a zbiornikiem olejowym maszyny. Zastosowane w urządzeniu nowoczesne materiały filtracyjne pozwalają na usuwanie zarówno drobnozdyspergowanych zanieczyszczeń stałych o wielkości do 3 µm, jak równieŝ wolnej wody, zapobiegając powstawaniu emulsji oraz szlamów.

16 Mikrofalowy reaktor do hydrotermalnej syntezy nanoproszków, typ MSS2 Mikrofalowy, ciśnieniowy reaktor chemiczny MSS2 słuŝy do przeprowadzania procesów solvo- i hydrotermalnych syntez mikrofalowych, w których uzyskuje się nanoproszki o załoŝonych rozmiarach ziaren i morfologii. Zastosowane w reaktorze rozwiązania wyprzedzają poziom światowy i pozwalają na uzyskiwanie ultra czystych nanoproszków w skali produkcyjnej i doświadczalnej. Katedra Chemii i Technologii Nieorganicznej Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej Pawilon 5, Stoisko 5 Sposób termodestrukcji odpadowych poliolefin w kierunku wytwarzania paliw płynnych Przedmiotem wynalazku jest sposób termodestrukcji odpadowych poliolefin, będący jedną z form przetwarzania na drodze chemicznego recyklingu odpadów z wybranych tworzyw sztucznych. Zaproponowane rozwiązania objęte ochroną patentami cytowanymi w punkcie 3 związane są najbardziej korzystnym wariantem tego procesu, jakim jest współrozkład z olejami technologicznymi, zarówno pochodzenia zewnętrznego, jak równieŝ w obecności frakcjonowanej fazy reakcyjnej, bądź poreakcyjnej z procesu. Autorami wynalazku są: Prof. dr hab. inŝ. Andrzej Mianowski, Piotr Kałyniak, Dr inŝ. Anna Tokarska, Janusz Furtan, Kazimierz Jelonek, Józef Kozaczko, Edwin Kozłowski, Andrzej Kiełtyka, Kazimierz Bodora, Dr Tomasz Siudyga, Krzysztof Rogoń, Marek Winter, Wojciech Kaczmarzyk. Sposób wytwarzania i zastosowanie lepiszcza z politereftalanu etylenu Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania organicznego lepiszcza z odpadowego politereftalanu etylenu. Sposób wytwarzania lepiszcza z politereftalanu etylenu z wykorzystaniem wybranych cieczy organicznych polega na ich ogrzewaniu do wrzenia i utrzymuje w tej temperaturze do zaniku fazy stałej, a otrzymany produkt oziębia się do temperatury korzystniej dla dalszego wykorzystania. Ze względu na fakt, Ŝe jest to zgłoszenie patentowe szczegółów rozwiązania nie przedstawiamy. W najkorzystniejszym wariancie zarówno z odpadowych PET-ów jak i wybranych odpadowych cieczy organicznych, otrzymuje się doskonałe lepiszcze nadające się do brykietowania wszelkich materiałów sypkich, np. węgli, w tym równieŝ niskogatunkowych, takich jak muły węglowe (silne zawilgocenie, rozdrobnienie ~0,5mm). Autorzy wynalazku to: Dr inŝ. Anna Tokarska, Prof. dr hab. inŝ. Andrzej Mianowski, Prof. dr hab. inŝ. Jacek Kijeński. Sposób roztwarzania tworzyw sztucznych Sposób roztwarzania tworzyw sztucznych, zwłaszcza poliolefin, polistyrenu, za pomocą cieczy organicznych, będących jednocześnie donorami wodoru, charakteryzuje się tym, Ŝe mieszaninę

17 cieczy organicznych i tworzyw sztucznych w ilości co najmniej 10% masowych poddaje się ogrzewaniu, któremu towarzyszy wzrost ciśnienia wynikającego z pręŝności par mieszaniny w przemianach fazowych i chemicznych, a po uzyskaniu końcowych temperatur i ciśnienia produkt oziębia się do temperatury otoczenia lub wyŝszej, a następnie wykorzystuje się go do wspólnego przerobu z ropą naftową lub do dalszych procesów pirolitycznych, zwłaszcza do pirolizy olefinowej, względnie zachowuje się dla innych celów. Autorzy wynalazku to: Prof. dr hab. inŝ. Andrzej Mianowski, Dr Izabela Baraniec-Mazurek, Prof. dr hab. inŝ. Jacek Kijeński, Krzysztof Rogoń, Marek Winter, Wojciech Kaczmarzyk, ElŜbieta Wojtowicz, Dr Tomasz Siudyga. Politechnika Gdańska Pawilon 5, Stoisko 45 Wirtualna tablica System komputerowy naśladujący tablicę szkolną, wykorzystujący rzutnik multimedialny, kamerę internetową i ekran, na którym wyświetlany jest obraz z rzutnika. W przeciwieństwie do zwykłej tablicy szkolnej nie jest konieczne stosowanie jakichkolwiek mazaków czy gąbek. System w inteligentny sposób śledzi ruch rąk uŝytkownika, dzięki czemu moŝliwe jest pisanie lub rysowanie na wirtualnej tablicy. Pasywny Radar Akustyczny Urządzenie, które umoŝliwia automatyczną detekcję, klasyfikację, lokalizację i śledzenie źródeł dźwięku, takich jak: krzyki, wystrzały, wybuchy, tłuczone szkło. Składa się z nowego rodzaju wielokanałowych, miniaturowych wektorowych czujników akustycznych oraz algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnałów. UmoŜliwia sterowanie kamerami PTZ oraz odsłuch dźwięku z wybranego kierunku. Okno aplikacji Pasywnego Radaru Akustycznego (PRA) Czułość PRA wyraŝona w db SPL. Dokładność PRA wyraŝona wartością wskaźnika SNR AHC Oberflaschentechnik Pawilon 6A, Stoisko 22 SURFEX SELGA-COAT SELGA-COAT jest metodą stosowaną w zakładzie AHC w Gorzycach do selektywnego powlekania elementów ze stopów aluminiowych. Uszlachetnieniu podlegają wyłącznie zdefiniowane obszary powierzchni. SELGA-COAT sprawdza się idealnie juŝ przy częściowym powlekaniu elementów pojazdu m.in. piast kół i łoŝysk, zaworów, tłoków, elementów instalacji hamulcowych i sprzęgieł, obudów pomp, płyt pośrednich. Na zdj. Selektywne powlekanie twarde pierwszych kanałków pierścieniowych w tłokach silnikowych

18 HART-COAT Proces HART-COAT jest obróbką materiałów aluminiowych, której rezultatem jest wytworzenie twardej i grubej warstwy tlenku aluminium i słuŝy przede wszystkim do tego, aby zabezpieczyć róŝnego typu elementy przed zuŝyciem i korozją. Poza tym skutkuje wieloma dodatkowymi polepszeniami funkcyjnymi jak uodpornienie na zuŝycie, zachowanie wymiarowości, zapewnienie odpowiedniego ślizgu lub izolacji. Pth Eurotom Sp. z o.o. Pawilon 6A, Stoisko 13 BYK-mac od firmy BYK-Gardner GmbH Spektrofotometr do wielokątowego pomiaru koloru na powłokach lakierniczych z efektami specjalnymi typu skrzenie, pieprz z solą oraz lakierów metalicznych i perłowych. micro TRI gloss od firmy BYK-Gardner GmbH Nowy micro-tri-gloss do pomiaru pełnego zakresu połysku pod kątami 20/60/85 stopni łączy znaną powszechnie i cenioną łatwość obsługi oraz sprawdzony system kalibracji na standardzie w podstawie przyrządu z nowymi, często unikatowymi funkcjami. Inteligentna funkcja autodiagnostyki informuje, kiedy kalibracja przyrządu jest rzeczywiście konieczna i sprawdza, czy standard kalibracyjny jest czysty. Transfer danych do komputera moŝe odbywać się za pośrednictwem kabla lub z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii Bluetooth. Grubościomierz byko-test 8500 Premium od firmy BYK- Gardner GmbH MoŜliwość pomiaru grubości warstwy nieprzewodzącej na metalu w trybie combo (np. farba na stalowym, ocynkowanym podłoŝu urządzenie podaje grubość warstwy ocynkowanej i osobno grubość farby). Posiada zaawansowane funkcje statystyczne, bezprzewodowy transfer danych do komputera oraz menu w języku polskim. System rejestracji temperatury XL2 firmy DATAPAQ Ltd. Prosty w uŝyciu, solidny i wszechstronny system rejestracji temperatury, posiada moŝliwość monitorowania stanu pieca na bieŝąco w trakcie trwania procesu. W skład systemu wchodzą: rejestrator danych, elementy pomiarowe termopary oraz bariera termiczna. Urządzenie moŝe być programowane w prosty sposób za pomocą oprogramowania Insight Software.

19 Lab-X3500SCl marki Oxford Instruments To sprawdzony w eksploatacji spektrometr fluorescencji rentgenowskiej z rozproszeniem energii (EDXRF). Trwała i odporna konstrukcja oraz wyposaŝenie w system automatycznej kompensacji temperatury i ciśnienia, umoŝliwia łatwe i szybkie oznaczanie stęŝenia siarki w produktach petrochemicznych bez stosowania helu. WELDING ABB Sp. z o.o. Pawilon 6A, Stoisko 57 Robot przemysłowy IRB 2600ID Nowy robot IRB 2600ID zapewnia znacznie większą wydajność, zajmując mniej cennego miejsca w celi spawalniczej. Dzięki zintegrowanemu wewnątrz ramienia okablowaniu procesowemu oraz zwiększonemu zasięgowi pracy, cykl pracy aplikacji spawalniczej moŝe być zredukowany nawet o 15% a koszt posiadania robota o 75%. Dostępne są 2 wersje robota : 15kg/1.85m oraz 8kg/2.0m. Broad Industrial Group Ltd Pawilon 6A, Stoisko 98 Cyfrowe urządzenie spawalnicze Maszyny cyfrowe do spawania falownika, z zastosowaniem uŝywane wieloprocesowych programów CPU i niezawodnych systemów falownika IGBT; prosty w obsłudze i przeznaczony do intensywnej eksploatacji. Fronius Pawilon 6A, Stoisko 63 Realistyczna nauka na symulatorze - 100% bez ryzyka - Oszczędności Przyszłość kształcenia Z brakiem kwalifikowanych spawaczy zmaga się wiele przedsiębiorstw na całym świecie. Fronius Virtual Welding wykorzystując innowacyjną technologię, przeciwdziała temu trendowi, wskazując przyszłość w szkoleniach. System przeznaczony jest dla początkującego spawacza. Uczy bezpiecznie bez ryzyka, przekazując najwaŝniejsze informacje. Uczestnicy treningu uczą się spawania w realistycznych warunkach formowania spoiny w

20 poszczególnych pozycjach z odpowiednimi nastawami parametrów spawania. Uczy Tak zwany, wirtualny nauczyciel, zwraca uwagę na optymalną prędkość spawania, odstęp do przedmiotu spawanego i właściwy kąt natarcia palnika spawalniczego. Barwne informacje na ekranie, rzeczywiste odgłosy spawania, pokazują uczestnikowi treningu aktualny status, poprawne wartości, jak równieŝ wszystkie odchylenia. Dzięki temu istnieje bezpośrednia, natychmiastowa moŝliwość korekty w procesie nauki spawania. Oszczędny w uŝyciu UŜycie Virtual Welding przynosi znaczne oszczędności: aŝ do 25 % oszczędność materiału, niŝsze koszty wyszkolenia, poniewaŝ instruktor moŝe merytorycznie odnosić się do wyników. Dodatkowo jest moŝliwa, korzystna cenowo aktualizacja oprogramowania, umoŝliwiająca kształcenie w najnowszych technologicznych standardach. Fronius Virtual Welding jest do nabycia w dwóch odmianach: w formie terminala i do uŝycia mobilnego. Lut-Spaw Przedsiębiorstwo InŜynieryjne Pawilon 6A, Stoisko 38 Instalfit Plus To innowacyjny stop miedzi, cyny, fosforu i krzemu będący alternatywą dla lutów miedzianofosforowych z dodatkiem srebra. Idealny do zastosowań w przemyśle chłodniczym i klimatyzacyjnym. INSTALFIT PLUS to: Doskonała płynność Lutowina wolna od porowatości Większa plastyczność połączenia Niska temperatura topnienia (637 C 674 C) Ekonomiczność Opcja prętów otulonych Palnik LD 50 ECO Palnik z wbudowanym oszczędzaczem gazu (ekonomizerem). Ekonomizer w rękojeści pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na ustawienie płomienia oraz zredukować koszty zuŝycia gazu do 40%. Dostępny dla mieszanki propan-tlen, gaz ziemny tlen oraz acetylen-tlen. Zastosowanie: cięcie ręczne (do 100 mm), spawanie (do 20mm), lutowanie. Topnik lotny INSTALFLUX 70 EKO INSTALFLUX 70 EKO to nowy, ekologiczny, nietoksyczny topnik lotny. Nie zawiera metanolu. Jego innowacyjny skład chemiczny czyni topnik bezpieczniejszym zarówno w uŝytkowaniu jak i w magazynowaniu. Vanad 2000 a. s. Pawilon 6A, Stoisko 57 Przecinarka CNC Vanad Arena B&R Przecinarka Vanad Arena B&R jest nowoczesnym urządzeniem do cięcia plazmowego i tlenowego. WyposaŜona jest w przenośny panel kontrolny, ułatwiający operatorowi pracę z maszyną. System operacyjny oraz elektronika Vanad Arena zostały wykonane przez firmę Bernecker + Rainer Industrie Elektronik GmbH(B&R). Arena posiada szereg funkcji zwiększających wydajność pracy i jakość cięcia.

Specyfikacja techniczna obrabiarki. wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40

Specyfikacja techniczna obrabiarki. wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40 Specyfikacja techniczna obrabiarki wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40 KONSTRUKCJA OBRABIARKI HURCO VMX42 U ATC40 Wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz duża dokładność są najważniejszymi

Bardziej szczegółowo

Centra. tokarskie DUGARD 100. ze skośnym łożem. www.jafo.com.pl DUGARD

Centra. tokarskie DUGARD 100. ze skośnym łożem. www.jafo.com.pl DUGARD Centra tokarskie DUGARD 100 ze skośnym łożem DUGARD www.jafo.com.pl DUGARD 100 Tokarki CNC Szybkie posuwy 30m/min, prowadnice liniowe w osiach X i Z Prowadnice liniowe zapewniają duże prędkości przesuwów

Bardziej szczegółowo

Centra. tokarskie DUGARD 200HT / 200MC. ze skośnym łożem DUGARD. www.jafo.com.pl

Centra. tokarskie DUGARD 200HT / 200MC. ze skośnym łożem DUGARD. www.jafo.com.pl Centra tokarskie DUGARD H / MC ze skośnym łożem DUGARD www.jafo.com.pl DUGARD H/MC okarki CNC Konik Hydrauliczny Wysuw tuleii konika można sterować programem lub pedałem nożnym. Automatyczny czujnik kontroli

Bardziej szczegółowo

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y.

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. Optymalny stosunek kosztów do korzyści gwarantujący sukces. FALCON może być używany do cięcia plazmowego,

Bardziej szczegółowo

Centra. tokarskie DUGARD 300P / 300MC. ze skośnym łożem DUGARD. www.jafo.com.pl

Centra. tokarskie DUGARD 300P / 300MC. ze skośnym łożem DUGARD. www.jafo.com.pl Centra tokarskie DUGARD 300P / 300MC ze skośnym łożem DUGARD www.jafo.com.pl Dokładne toczenie i niższe koszty produkcyjne! Tokarka skonstruowana z myślą o produktywności i niezawodności. Teraz można realizować

Bardziej szczegółowo

Nowości ITM Polska 2011

Nowości ITM Polska 2011 Nowości ITM Polska 2011 MACHTOOL ABH Biuro Techniczne Waldemar Trześniewski Pawilon 5, Stoisko 134 Wycinarka laserowa AMADA serii FO-M2 3015 NT Wycinarka laserowa AMADY FO-M2 kontynuuje technologię latającej

Bardziej szczegółowo

EMA Ultima (aluminium) Automat do frezowania, piłowania dla profili aluminiowych EMA Ultima

EMA Ultima (aluminium) Automat do frezowania, piłowania dla profili aluminiowych EMA Ultima Automat do frezowania, piłowania dla profili aluminiowych EMA Ultima Automat do frezowania, piłowania do profili aluminiowych EMA Ultima Centrum obróbcze CNC do frezowania z integrowaną piłą do profili

Bardziej szczegółowo

TOKARKO-WIERTARKA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ STEROWANA NUMERYCZNIE WT2B-160 CNC WT2B-200 CNC

TOKARKO-WIERTARKA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ STEROWANA NUMERYCZNIE WT2B-160 CNC WT2B-200 CNC TOKARKO-WIERTARKA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ STEROWANA NUMERYCZNIE WT2B-160 CNC WT2B-200 CNC Podstawowe parametry: Max. moment obrotowy wrzeciona Max. ciężar detalu w kłach Długość obrabianego otworu 40000 Nm

Bardziej szczegółowo

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1570

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1570 Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1570 Uniwersalne i precyzyjne urządzenie do obróbki 3 osiowej, najbogatszy standard wyposażenia na rynku TBI Technology Sp. z o.o. ul. Bosacka 52 47-400 Racibórz tel.:

Bardziej szczegółowo

TOKARKA KŁOWA SUPERCIĘŻKA PŁYTOWA STEROWANA NUMERYCZNIE

TOKARKA KŁOWA SUPERCIĘŻKA PŁYTOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TOKARKA KŁOWA SUPERCIĘŻKA PŁYTOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TC3L-420 CNC Podstawowe parametry: Łoże pod suport 4-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona Max. ciężar detalu w kłach Długość toczenia 180000

Bardziej szczegółowo

TC3-200 CNC TC3-250 CNC

TC3-200 CNC TC3-250 CNC TOKARKA KŁOWA SUPERCIĘŻKA STEROWANA NUMERYCZNIE TC3-200 CNC TC3-250 CNC Podstawowe parametry: Łoże 4-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona Max. ciężar detalu w kłach Długość toczenia 180000 Nm 80

Bardziej szczegółowo

TCF 160 CNC TCF 200 CNC TCF 224 CNC TCF 250 CNC TCF 275 CNC TCF 300 CNC

TCF 160 CNC TCF 200 CNC TCF 224 CNC TCF 250 CNC TCF 275 CNC TCF 300 CNC TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TCF 160 CNC TCF 200 CNC TCF 224 CNC TCF 250 CNC TCF 275 CNC TCF 300 CNC Podstawowe parametry: Łoże 3-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona: Max. masa detalu w

Bardziej szczegółowo

TCF 160 / TCF 200 / TCF 224 / TCF 250 TCF 275 / TCF 300 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE

TCF 160 / TCF 200 / TCF 224 / TCF 250 TCF 275 / TCF 300 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TCF 160 / TCF 200 / TCF 224 / TCF 250 TCF 275 / TCF 300 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE PODSTAWOWE PARAMETRY Łoże 3-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona: Max. masa detalu w kłach: Długość toczenia:

Bardziej szczegółowo

TCE 200 / TCE 250 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE

TCE 200 / TCE 250 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TCE 200 / TCE 250 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE PODSTAWOWE PARAMETRY Łoże 4-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona: Max. masa detalu w kłach: Długość toczenia: Transporter wiórów w standardzie

Bardziej szczegółowo

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TC2B-160 CNC TC2B-200 CNC TC2B-224 CNC TC2B-250 CNC TC2B-275 CNC TC2B-300 CNC

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TC2B-160 CNC TC2B-200 CNC TC2B-224 CNC TC2B-250 CNC TC2B-275 CNC TC2B-300 CNC TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TC2B-160 CNC TC2B-200 CNC TC2B-224 CNC TC2B-250 CNC TC2B-275 CNC TC2B-300 CNC Podstawowe parametry: Łoże 3-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona Max. ciężar detalu

Bardziej szczegółowo

PIONOWE CENTRUM OBRÓBCZE CNC DIGIMA SMTCL VMC850B

PIONOWE CENTRUM OBRÓBCZE CNC DIGIMA SMTCL VMC850B PIONOWE CENTRUM OBRÓBCZE CNC DIGIMA SMTCL VMC850B PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE: VMC850B Przesuwy X/Y/Z 1000 / 560 / 650 mm Maks. obciążenie stołu 600 kg Stożek wrzeciona SK40 - Maks. moc wrzeciona 9/10,5

Bardziej szczegółowo

5-osiowe centrum obróbkowe TBI U5

5-osiowe centrum obróbkowe TBI U5 5-osiowe centrum obróbkowe TBI U5 Bogaty standard wyposażenia dedykowany do obróbki skomplikowanych kształtów w pięciu płaszczyznach. TBI Technology Sp. z o.o. ul. Bosacka 52 47-400 Racibórz tel.: +48

Bardziej szczegółowo

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 Smart Mill

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 Smart Mill Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 Smart Mill Inteligentne rozwiązanie, dzięki zastosowaniu optymalnego cenowo sterowania Siemens oraz konfiguracji maszyny umożliwiającej pełną funkcjonalność. TBI Technology

Bardziej szczegółowo

Informacje o usługach KS Maków

Informacje o usługach KS Maków Informacje o usługach KS Maków ul. Przasnyska 77 06-200 Maków Mazowiecki Piotr Jurys Kierownik Projektu Mobile: +48 660 42 93 74 Tel. +48 029 717 08 30 www. ksconstruction.com.pl p.jurys@autohit.com.pl

Bardziej szczegółowo

Centrum tokarskie TBI VT 410

Centrum tokarskie TBI VT 410 TBI Technology Sp. z o.o. ul. Bosacka 52 47-400 Racibórz tel.: +48 32 777 43 60 e-mail: biuro@tbitech.pl NIP: 639-192-88-08 KRS 0000298743 Centrum tokarskie TBI VT 410 TBI VT 630/2000 S t r o n a 2 Dbamy

Bardziej szczegółowo

TOKARKO-WIERTARKA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ STEROWANA NUMERYCZNIE WT3B-250 CNC. Max. moment obrotowy wrzeciona. Max. długość obrabianego otworu

TOKARKO-WIERTARKA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ STEROWANA NUMERYCZNIE WT3B-250 CNC. Max. moment obrotowy wrzeciona. Max. długość obrabianego otworu TOKARKO-WIERTARKA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ STEROWANA NUMERYCZNIE WT3B-250 CNC Podstawowe parametry: Max. moment obrotowy wrzeciona Max. ciężar detalu w kłach Max. długość obrabianego otworu 130000 Nm 80 ton

Bardziej szczegółowo

Centrum obróbcze MAKA PE 80

Centrum obróbcze MAKA PE 80 Centrum obróbcze MAKA PE 80 625 381 Centrum obróbcze sterowane CNC MAKA PE80 Maszyna o podwójnej konstrukcji portalnej budowa maszyny zaprojektowana przez inżynierów do obróbki drewna w grubych profilach.

Bardziej szczegółowo

P r e c y z y j n a To k a r k a U n i w e r s a l n a

P r e c y z y j n a To k a r k a U n i w e r s a l n a TC 6 0 0 P r e c y z y j n a To k a r k a U n i w e r s a l n a M ech a n i ca l E n g i n eeri n g M a d e i n E u ro p e www.spinner.eu.com sales.poland@spinner.eu.com Najważniejsze cechy obrabiarki

Bardziej szczegółowo

PORTALOWE CENTRUM FREZARSKO WIERTARSKIE TBI SDV-H 1611 OBRABIARKI CNC SPRZEDAŻ I SERWIS OPROGRAMOWANIE CAD / CAM / PDM OBRABIARKI SPECJALNE

PORTALOWE CENTRUM FREZARSKO WIERTARSKIE TBI SDV-H 1611 OBRABIARKI CNC SPRZEDAŻ I SERWIS OPROGRAMOWANIE CAD / CAM / PDM OBRABIARKI SPECJALNE PORTALOWE CENTRUM FREZARSKO WIERTARSKIE TBI SDV-H 1611 1/6 » korpus obrabiarki wykonany z żeliwa» 4 prowadnice w osi Z» konstrukcja bazująca na bramie» liniowe prowadnice toczne we wszystkich osiach» absolutny

Bardziej szczegółowo

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE T CNC T CNC T CNC T CNC T CNC T CNC

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE T CNC T CNC T CNC T CNC T CNC T CNC TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE T30-160 CNC T30-200 CNC T30-224 CNC T30-250 CNC T30-275 CNC T30-300 CNC Podstawowe parametry: Łoże 3-prowadnicowe Max. moment obrotowy wrzeciona Max. ciężar detalu w

Bardziej szczegółowo

Centra DUGARD 300P / 300MC. tokarskie. ze skośnym łożem DUGARD. www.jafo.com.pl JAROCIŃSKA FABRYKA OBRABIAREK S.A.

Centra DUGARD 300P / 300MC. tokarskie. ze skośnym łożem DUGARD. www.jafo.com.pl JAROCIŃSKA FABRYKA OBRABIAREK S.A. Centra tokarskie JAROCIŃSKA FABRYKA OBRABIAREK S.A. DUGARD 300P / 300MC ze skośnym łożem DUGARD www.jafo.com.pl Tokarki CNC serii DUGARD 300 ze skośnym łożem Dokładne toczenie i niższe koszty produkcyjne!

Bardziej szczegółowo

TRP 63 / TRP 72 / TRP 93 / TRP 110 TOKARKI KŁOWE

TRP 63 / TRP 72 / TRP 93 / TRP 110 TOKARKI KŁOWE TRP 63 / TRP 72 / TRP 93 / TRP 110 TOKARKI KŁOWE PODSTAWOWE PARAMETRY Maks. moment obrotowy wrzeciona: Maks. masa detalu w kłach: 5.600 Nm 6 ton Długość toczenia: 1.000 16.000 mm W podstawowej wersji tokarki

Bardziej szczegółowo

Tokarka ze skośnym łożem TBI TC 300 Compact SMC

Tokarka ze skośnym łożem TBI TC 300 Compact SMC Tokarka ze skośnym łożem TBI TC 300 Compact SMC Bogaty standard w cenie podstawowej umożliwiający wysokowydajną produkcję seryjną detali TBI Technology Sp. z o.o. ul. Bosacka 52 47-400 Racibórz tel.: +48

Bardziej szczegółowo

TRB 115 / TRB 135 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE

TRB 115 / TRB 135 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TRB 115 / TRB 135 TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE PODSTAWOWE PARAMETRY Max. moment obrotowy wrzeciona: Max. masa detalu w kłach (bez podtrzymek): Długość toczenia: Transporter wiórów w standardzie

Bardziej szczegółowo

To k a r k a U l t r a p r e c y z y j n a

To k a r k a U l t r a p r e c y z y j n a To k a r k a U l t r a p r e c y z y j n a M ech a n i ca l E n g i n eeri n g M a d e i n G e rm a n y www.spinner.eu.com sales.poland@spinner.eu.com Najważniejsze cechy Precyzyjnie regulowany system

Bardziej szczegółowo

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna TruBend Seria 7000: Najszybsze gięcie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Perfekcyjna współpraca maszyny i człowieka. Większa szybkość dzięki mniejszej wadze.

Bardziej szczegółowo

WIERTARKO-FREZARKI CNC modele TRD i GRD SERIA TRD SERIA GRD. GWINCIARKI DO GWINTÓW WEWNĘTRZNYCH pneumatyczne. elektryczne.

WIERTARKO-FREZARKI CNC modele TRD i GRD SERIA TRD SERIA GRD. GWINCIARKI DO GWINTÓW WEWNĘTRZNYCH pneumatyczne. elektryczne. www.pax-maszyny.pl WIERTARKO-FREZARKI CNC modele TRD i GRD CMA TRD Wiertarko-frezarka CNC Obszar roboczy osi X,Y: 3000x600 4500x600 6000x600 7500x600 9000x600 12000x600 SERIA TRD CMA GRD Bramowa wiertarkofrezarka

Bardziej szczegółowo

REINECKER RS 500 CNC elastyczna obróbka półfabrykatów narzędzi metodą wzdłużną, wcinającą i ciągu konturów

REINECKER RS 500 CNC elastyczna obróbka półfabrykatów narzędzi metodą wzdłużną, wcinającą i ciągu konturów Szlifierka do powierzchni obrotowych REINECKER RS 500 CNC elastyczna obróbka półfabrykatów narzędzi metodą wzdłużną, wcinającą i ciągu konturów MY BUDUJEMY SZLIFIERKI REINECKER RS Na szlifierce do powierzchni

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

Obróbka i precyzyjne cięcie blach, profili i rur

Obróbka i precyzyjne cięcie blach, profili i rur Obróbka i precyzyjne cięcie blach, profili i rur www.b-s.szczecin.pl B&S jest dynamicznie działającą firmą w branży obróbki metali, która specjalizuje się w cięciu i obróbce elementów metalowych z wykorzystaniem

Bardziej szczegółowo

Wykrawanie bez granic.

Wykrawanie bez granic. TruPunch 3000: Wykrawanie bez granic. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Doskonała wydajność. Spis treści Doskonała wydajność. 2 Po prostu przekonuje. 3 Elastyczność

Bardziej szczegółowo

ADIR. A (mm) B (mm) C (mm) Kg

ADIR. A (mm) B (mm) C (mm) Kg Wielofunkcyjne, numerycznie sterowane centrum fresarskie: 3 osie z możliwością interpolacji, stół roboczy z nastawą pneumatyczną (-90 /0 /+90 ). A (mm) B (mm) C (mm) Kg 3.060 1.440 1.650 1.000 W OPCJI:

Bardziej szczegółowo

LYNX FL. Laser światłowodowy LVDGROUP.COM CIĘCIE LASEROWE W ZASIĘGU RĘKI

LYNX FL. Laser światłowodowy LVDGROUP.COM CIĘCIE LASEROWE W ZASIĘGU RĘKI Laser światłowodowy LYNX FL CIĘCIE LASEROWE W ZASIĘGU RĘKI LVDGROUP.COM LYNX FL WEJDŹ DO ŚWIATA LASERÓW ŚWIATŁOWODOWYCH Zaprojektowany dla obniżenia kosztów cięcia laser światłowodowy LYNX oferuje obróbkę

Bardziej szczegółowo

dotyczy ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr. 01/IV/2014

dotyczy ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr. 01/IV/2014 Zielona Góra, 06.10.2014 r. FORMULARZ OFERTY Nazwa i siedziba Wykonawcy...... Osoba uprawniona do kontaktu z Zamawiającym (imię, nazwisko, stanowisko):... Nr tel:... Fax:... e-mail:... REGON:. NIP:.. dotyczy

Bardziej szczegółowo

Szkolenia z zakresu obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

Szkolenia z zakresu obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC Kompleksowa obsługa CNC www.mar-tools.com.pl Szkolenia z zakresu obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC Firma MAR-TOOLS prowadzi szkolenia z obsługi i programowania tokarek i frezarek

Bardziej szczegółowo

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TR2D-93 CNC

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TR2D-93 CNC TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TR2D-93 CNC Podstawowe parametry: Max. średnica obrabianych rur Max. ciężar detalu w kłach 204/300/370 mm 6 ton Długość toczenia 2-4m Transporter wiórów w standardzie

Bardziej szczegółowo

Przewaga w obróbce blach cienkich.

Przewaga w obróbce blach cienkich. TruLaser 5030 fiber: Przewaga w obróbce blach cienkich. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Niezawodni w obróbce blachy cienkiej. Spis treści: Niezawodni w obróbce

Bardziej szczegółowo

JEDNOSTRONNA FORMATYZERKO CZOPIARKA Typ DCLB Specjal 2

JEDNOSTRONNA FORMATYZERKO CZOPIARKA Typ DCLB Specjal 2 JEDNOSTRONNA FORMATYZERKO CZOPIARKA Typ DCLB Specjal 2 PRZEZNACZENIE Formatyzerko- czopiarka DCLB Specjal 2 przeznaczona jest do jednostronnego, przelotowego wykonywania rowków w listwach ościeżnic (z

Bardziej szczegółowo

Centrum obróbcze FORMAT 4 PROFIT H20 CNC

Centrum obróbcze FORMAT 4 PROFIT H20 CNC strona 1/9 Centrum obróbcze FORMAT 4 PROFIT H20 CNC Szczegóły maszyny Nr maszyny: 136391 Producent: FORMAT 4 Typ maszyny: Centra obróbcze CNC Model / Typ: Profit H20 Rok produkcji: 2009 Jakość maszyny:

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. na dostawę nowego Centrum Frezarskiego 5-osiowego typ VARIO HS-5 axis do obróbki kompozytów węglowych z kurtyną wodną - AVIA

ZAPYTANIE OFERTOWE. na dostawę nowego Centrum Frezarskiego 5-osiowego typ VARIO HS-5 axis do obróbki kompozytów węglowych z kurtyną wodną - AVIA Dane identyfikujące Zamawiającego: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe MEDGAL Józef Borowski ul. Wąska 59, 15-122 Białystok tel: (85) 6632-344, 6632-898, fax: (85) 6632-622 bj@medgal.com.pl

Bardziej szczegółowo

TMALASER Teresa Malinowska

TMALASER Teresa Malinowska TMALASER Teresa Malinowska O NAS Firma TMALASER Teresa Malinowska działa od 2006 roku zgodnie z wymogami ISO. Podstawowym przedmiotem naszej działalności jest produkcja detali, podzespołów dla przemysłu

Bardziej szczegółowo

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE

TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE TOKARKA KŁOWA STEROWANA NUMERYCZNIE T9D-115/135 CNC Podstawowe parametry: Max. średnica obrabianych rur Max. ciężar detalu w kłach Długość toczenia 300/420 mm 9 ton 2-4 m Transporter wiórów w standardzie

Bardziej szczegółowo

Pow(d)er to the people. Efektywne mielenie granulatu do proszku przy pomocy pulweryzatorów Reduction Engineering

Pow(d)er to the people. Efektywne mielenie granulatu do proszku przy pomocy pulweryzatorów Reduction Engineering Pow(d)er to the people Efektywne mielenie granulatu do proszku przy pomocy pulweryzatorów Reduction Engineering Główne elementy Dmuchawa Cyklon Sita Komora mieląca Rurociąg przesyłu materiału Podajnik

Bardziej szczegółowo

550 REMA Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej przewyższająca wszystko, co dotychczas stworzyliśmy.

550 REMA Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej przewyższająca wszystko, co dotychczas stworzyliśmy. nowość 2017 Fx550 Fx550 REMA Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej przewyższająca wszystko, co dotychczas stworzyliśmy. Precyzyjne układy bazowania i cięcia materiału zapewniają łatwiejszą i szybszą

Bardziej szczegółowo

WIERTARKA POZIOMA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ W30-160 W30-200

WIERTARKA POZIOMA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ W30-160 W30-200 WIERTARKA POZIOMA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ W30-160 W30-200 Obrabiarka wyposażona w urządzenia umożliwiające wykonywanie wiercenia i obróbki otworów do długości 8000 mm z wykorzystaniem wysokowydajnych specjalistycznych

Bardziej szczegółowo

Centrum wiertarsko-frezarskie MAKA PE 75

Centrum wiertarsko-frezarskie MAKA PE 75 Centrum wiertarsko-frezarskie MAKA PE 75 NOWA OPCJA W STANDARDZIE Portalna zabudowa maszyny Agregat frezujący: - 5-cio osiowy - chłodzony cieczą - moc 11 kw Agregat wiertarski: - 7 + 10 + 2 x 1 wierteł

Bardziej szczegółowo

Misją firmy Globmetal jest oferowanie szerokiej gamy usług w zakresie obróbki metali. Naszym priorytetem jest najwyższa jakość produktu ale przede

Misją firmy Globmetal jest oferowanie szerokiej gamy usług w zakresie obróbki metali. Naszym priorytetem jest najwyższa jakość produktu ale przede Katalog usług firmy CIĘCIE BLACH LASEREM CIĘCIE LASEREM RUR I PROFILI GIĘCIE BLACH NA PRASIE KRAWĘDZIOWEJ CIĘCIE PRZECINARKĄ TAŚMOWĄ SPAWANIE WALCOWANIE TŁOCZENIE USŁUGI ŚLUSARSKIE Posiadamy certyfikat

Bardziej szczegółowo

w w w. r a n d d t e c h. p l

w w w. r a n d d t e c h. p l PL www.randdtech.pl EASY WAY Maksimum ochrony, tylko tam, gdzie wymagane. Do aluminium lub PVC. Linia pił Precision zapewnia najwyższą swobodę pod względem konfiguracji. Wyposażona w integralne zabezpieczenie,

Bardziej szczegółowo

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, pozwalającym sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, pozwalającym sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, pozwalającym sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Cięcie blach CNC - MAZAK Spacegear 510MKII 3D - moc: 2,5kW - maksymalne gabaryty blachy: 1525 x 3050mm

Bardziej szczegółowo

Centrum obróbcze MAKA PE 80

Centrum obróbcze MAKA PE 80 Centrum obróbcze MAKA PE 80 Maszyna wyposażona w dwa agregaty agregaty obróbcze : 5 oraz 3 osiowy MAKA CNC centrum frezarsko wiertarskie PE 80 - Budowa maszyny: portalna - Sterowanie Siemens 840D z procesorem

Bardziej szczegółowo

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii GMINA NEKLA GMINA WRZEŚNIA POZNAŃ GMINA KOŁACZKOWO KONIN współpraca na linii nauka - przemysł GMINA MIŁOSŁAW GMINA PYZDRY Września, 24 marca 2017 rok Zmiany

Bardziej szczegółowo

MASZYNA DO CIĘCIA PALNIKAMI GAZOWYMI I PLAZMĄ OXYTOME HPC

MASZYNA DO CIĘCIA PALNIKAMI GAZOWYMI I PLAZMĄ OXYTOME HPC MASZYNA DO CIĘCIA PALNIKAMI GAZOWYMI I PLAZMĄ OXYTOME HPC Portalowe maszyny do cięcia gazowego i plazmowego OXYTOME HPC. OXYTOME HPC to seria urządzeń sterowanych numerycznie, zaprojektowanych do cięcia

Bardziej szczegółowo

U n i wersa l n e Cen tru m O bróbkowe

U n i wersa l n e Cen tru m O bróbkowe U - 1 5 2 0 C o m p a ct U n i wersa l n e Cen tru m O bróbkowe M ech a n i ca l E n g i n eeri n g M a d e i n E u ro p e www.spinner.eu.com sales.poland@spinner.eu.com Najważniejsze cechy Dostępne w

Bardziej szczegółowo

Zaginanie, Wykrawanie, Cięcie

Zaginanie, Wykrawanie, Cięcie HACO, seria Atlantic Zaginanie, Wykrawanie, Cięcie ATP, ATS, ATT Atlantic Blue Line Obróbka blachy WWW.PL.HACO.COM For Impressive Performances 1 Obróbka blachy przy zachowaniu niskich kosztów Prasy krawędziowe

Bardziej szczegółowo

Park maszynowy. I. Przygotowanie produkcji

Park maszynowy. I. Przygotowanie produkcji I. Przygotowanie produkcji Laser TRUMPF TruLaser 5030 classic 6kW Obszar roboczy: Oś X 1500 mm Oś Y 3000 mm Oś Z 115 mm Wykrawarka TRUMPF TruMatic TC L 4030 3,2kW Obszar roboczy: Oś X 4000 mm Oś Y 2000

Bardziej szczegółowo

MASZYNY DO WIERCENIA GŁĘBOKICH OTWORÓW

MASZYNY DO WIERCENIA GŁĘBOKICH OTWORÓW MASZYNY DO WIERCENIA GŁĘBOKICH OTWORÓW Poziome maszyny wielowrzecionowe do głębokiego wiercenia Maszyny te służą do wiercenia otworów w grubych blachach wymienników ciepła przeznaczonych dla przemysłu

Bardziej szczegółowo

Centra DUGARD 700L / MC. tokarskie DUGARD. ze skośnym łożem oraz prowadnicami prostokątnymi

Centra DUGARD 700L / MC. tokarskie DUGARD.  ze skośnym łożem oraz prowadnicami prostokątnymi Centra tokarskie DUGARD 700L / MC ze skośnym łożem oraz prowadnicami prostokątnymi DUGARD www.jafo.com.pl Sterowania CNC Tokarka CNC do dużych obciążeń długość łoża 2000, 3000 lub 4000mm Fanuc 0iTD Interpolacja

Bardziej szczegółowo

Automatyka i Robotyka. Dr inż. Kamil Krot

Automatyka i Robotyka. Dr inż. Kamil Krot Automatyka i Robotyka Dr inż. Kamil Krot Agenda Kompetencje - oferta badawcza i przemysłowa Projekty zrealizowane Wyposażenie Patenty do komercjalizacji Oferta dla przemysłu projektowanie, integracja i

Bardziej szczegółowo

WIERTARKA POZIOMA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ W80-250

WIERTARKA POZIOMA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ W80-250 WIERTARKA POZIOMA DO GŁĘBOKICH WIERCEŃ W80-250 Obrabiarka wyposażona w urządzenia umożliwiające wykonywanie wiercenia i obróbki otworów do długości 12000 mm z wykorzystaniem wysokowydajnych specjalistycznych

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY MAGAZYNOWANIA

SYSTEMY MAGAZYNOWANIA SYSTEMY MAGAZYNOWANIA Automatyzacja - lepsza wydajność i ergonomia pracy MAGAZYN BLACH MAGAZYN DREWNA MAGAZYN NARZĘDZI KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA Automatyczne składowanie materiałów jest rozwiązaniem o charakterze

Bardziej szczegółowo

author m400 centrum sterowane numerycznie

author m400 centrum sterowane numerycznie author m400 centrum sterowane numerycznie author m400 centrum sterowane numerycznie Author m 400 to rozwiązanie marki Morbidelli, zaprojektowane aby spełnić wymagania nowoczesnego projektowania. Maszyna

Bardziej szczegółowo

P r e c y z y j n a To k a r k a U n i w e r s a l n a

P r e c y z y j n a To k a r k a U n i w e r s a l n a TC 3 0 0 P r e c y z y j n a To k a r k a U n i w e r s a l n a M ech a n i ca l E n g i n eeri n g M a d e i n E u ro p e www.spinner.eu.com sales.poland@spinner.eu.com Najważniejsze cechy obrabiarki

Bardziej szczegółowo

APARATURA POMIAROWA DO BADANIA SZCZELNOŚCI WYROBÓW

APARATURA POMIAROWA DO BADANIA SZCZELNOŚCI WYROBÓW APARATURA POMIAROWA DO BADANIA SZCZELNOŚCI WYROBÓW BADANIE SZCZELNOŚCI WYROBÓW Dla wielu wyrobów wytwarzanych w przemyśle ważnym parametrem decydującym o ich jakości jest szczelność. Bardzo często szczelność

Bardziej szczegółowo

HISTORIA MARKI PRO-PEN

HISTORIA MARKI PRO-PEN HISTORIA MARKI PRO-PEN PEN Dlaczego powstała marka : PRO-PEN PEN? -Standardy ISO wymogły na firmach identyfikację i pełną kontrolę nad produktem z uwzględnieniem całego procesu produkcji -Nawet małe i

Bardziej szczegółowo

Nazwa Jedn. TBI FT 550 TBI FT 650

Nazwa Jedn. TBI FT 550 TBI FT 650 Cechy maszyny ręczne przesuwanie suportów za pomocą pokręteł elektronicznych stopniowe dołączanie nowych cykli roboczych do posiadanego programu graficzna symulacja przebiegu cyklu roboczego natychmiast

Bardziej szczegółowo

STEEL & ALUMINIUM CONSTRUCTIONS

STEEL & ALUMINIUM CONSTRUCTIONS STEEL & ALUMINIUM CONSTRUCTIONS INFORMACJE PODSTAWOWE Rok założenia: 1988 Siedziba firmy: Trzebiatów Odległość z Trzebiatowa do: - Warszawy: 520 km - Berlina: 250 km - Kopenhagi: 327 km * TRZEBIATÓW Zakłady

Bardziej szczegółowo

5-osiowe Centrum Obróbkowe TBI U5

5-osiowe Centrum Obróbkowe TBI U5 -osiowe Centrum Obróbkowe TBI U Charakterystyka Korpus obrabiarki wykonany z żeliwa Stabilizacja temperaturowa wrzeciona Liniowe prowadnice toczne we wszystkich osiach Wszystkie elementy konstrukcyjne

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

Maszyna pakująca FFS Forza 2600

Maszyna pakująca FFS Forza 2600 Maszyna pakująca FFS Forza 2600 Specjalnie stworzony dla przemysłu petrochemicznego, nowy FFS Forza może osiągnąć szybkość napełniania 2.600 worków o wadze 25 kg na godzinę (przy napełnianiu przez pojedynczy

Bardziej szczegółowo

SWISS MADE. - wtryskarki z napędem elektrycznym

SWISS MADE. - wtryskarki z napędem elektrycznym - wtryskarki z napędem elektrycznym Pod nazwą E-LION, firma Netstal oferuje najlepszej jakości wtryskarki z napędem elektrycznym ogólnego zastosowania. Swoją budową i wielkością róŝnią się od wtryskarek

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna Specyfikacja techniczna L.p. Rodzaj Minimalne parametry techniczne. Pilarka tarczowa stołowa do drewna. Frezarka dolnowrzecionowa do drewna 3. Strugarka wyrówniarka do drewna Średnica piły Ø 50 mm Prędkość

Bardziej szczegółowo

prasy poziome euromac bending machines

prasy poziome euromac bending machines prasy poziome 1 Każdy warsztat zajmujący się obróbką stali i miedzi może skorzystać z maszyny Digibend Czy używasz do gięcia małych, grubych elementów tradycyjnej prasy krawędziowej? Maszyna Digibend to

Bardziej szczegółowo

TYP 42 ZAKŁAD WYTWARZANIA ARTYKUŁÓW ŚCIERNYCH.

TYP 42 ZAKŁAD WYTWARZANIA ARTYKUŁÓW ŚCIERNYCH. 66 TYP 41 ŚCIERNICE płaskie do przecinania TYP 42 ŚCIERNICE z obniżonym środkiem do przecinania Ściernice typów 41 i 42 stanowią liczną i popularną grupę narzędzi ściernych uniwersalnych i specjalnych

Bardziej szczegółowo

UCHWYT HYDROPOWER O SMUKŁEJ KONSTRUKCJI I DUŻEJ SILE MOCOWANIA

UCHWYT HYDROPOWER O SMUKŁEJ KONSTRUKCJI I DUŻEJ SILE MOCOWANIA INNOWACJA Ceny netto (w ) bez VAT, ważne do 31. 07. 2016 UCHWYT HYDROPOWER O SMUKŁEJ KONSTRUKCJI I DUŻEJ SILE MOCOWANIA Nowy hydrauliczny uchwyt zaciskowy GARANT innowacyjne rozwiązanie wielu problemów.

Bardziej szczegółowo

Czujniki podczerwieni do bezkontaktowego pomiaru temperatury. Czujniki stacjonarne.

Czujniki podczerwieni do bezkontaktowego pomiaru temperatury. Czujniki stacjonarne. Czujniki podczerwieni do bezkontaktowego pomiaru temperatury Niemiecka firma Micro-Epsilon, której WObit jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce, uzupełniła swoją ofertę sensorów o czujniki podczerwieni

Bardziej szczegółowo

ALTIVAR PLUS. Schneider Electric

ALTIVAR PLUS. Schneider Electric ALTIVAR PLUS 1 ALTIVAR PLUS > Wstęp > Rozdział 1 Konfiguracje Altivar PLUS SCO (Standardowa Oferta Szaf) CCO (Konfigurowalna Oferta Szaf) FCO (Elastyczne Wersje Szaf) > Rozdział 2 Rozszerzona Moc do 2400

Bardziej szczegółowo

ESP-150. ZmEchaniZowany, wielogazowy SyStEm PlaZmowy.

ESP-150. ZmEchaniZowany, wielogazowy SyStEm PlaZmowy. ESP-150. Zmechanizowany, wielogazowy system plazmowy. Ekonomiczny i wysokowydajny. ESP-150. Różnorodne kombinacje gazów dla ekonomicznego, wysokowydajnego cięcia. System ESP-150 jest łatwy w obsłudze i

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Dostawa, montaż i uruchomienie centrum obróbczego, tj. frezarki do modeli obiektów off-shore dla Centrum Techniki Okrętowej S.A. w Gdańsku, Polska I. Szczegółowy

Bardziej szczegółowo

NetMarker STOŁOWY SYSTEM

NetMarker STOŁOWY SYSTEM S TO Ł O W Y S Y S T E M D O Z N A K O WA N I A N e t M a r k e r NetMarker KOMPAKTOWY STOŁOWY SYSTEM DO ZNAKOWANIA Innowacyjny stołowy system do znakowania CNC NetMarker odznacza się jakością znakowania,

Bardziej szczegółowo

PROSTOWANIE NACIĄGOWE DLA LINII GALWANIZUJĄCYCH

PROSTOWANIE NACIĄGOWE DLA LINII GALWANIZUJĄCYCH DLA LINII GALWANIZUJĄCYCH 1 2 Wprowadzenie: naciągowe stanowisko prostownicze ZH-MR Walcarka wykańczająca serii ZH Naciągowa prostownica do blach serii MR Zespół napędowy z dyferencjałami mechanicznymi

Bardziej szczegółowo

Katalog zbędnych środków produkcji 2015

Katalog zbędnych środków produkcji 2015 Katalog zbędnych środków produkcji 2015 Informacji na temat maszyn i urządzeń zawartych w katalogu udziela: Ryszard Sachar SIPMA S.A., DPP/Technolog tel. kom. (+48) 605 577 521 tel. (+48) 81 44 14 650

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE na dostawę nowego Centrum obróbkowego typu MF500C QUASER (1 szt.)

ZAPYTANIE OFERTOWE na dostawę nowego Centrum obróbkowego typu MF500C QUASER (1 szt.) Dane identyfikujące Zamawiającego: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe MEDGAL Józef Borowski ul. Wąska 59, 15-122 Białystok NIP: 542 010 34 71, REGON:050211407 tel: (85) 6632-344, 6632-898,

Bardziej szczegółowo

The experts in rubber and silicone moulding» BENCHMARK S3 Nieporównywalny

The experts in rubber and silicone moulding» BENCHMARK S3 Nieporównywalny The experts in rubber and silicone moulding» BENCHMARK S3 Nieporównywalny BENCHMARK S3 Nowe standardy Dla oczu i dla uszu DESMA BENCHMARK S3 jest całkowicie nowo skonstruowaną wtryskarką pionową Maszyna

Bardziej szczegółowo

OFERTA KOOPERACYJNA. www.precyzja.pl

OFERTA KOOPERACYJNA. www.precyzja.pl OFERTA KOOPERACYJNA www.precyzja.pl Wstęp Szanowni Państwo! Przedstawiamy ofertę współpracy w zakresie szeroko pojętej kooperacji. Precyzja-Technik Sp. z o.o. jest wieloletnim producentem szerokiej gamy

Bardziej szczegółowo

Airon Investment S.A. kompleksowe usługi związane z obróbką metali.

Airon Investment S.A. kompleksowe usługi związane z obróbką metali. Airon Investment S.A. kompleksowe usługi związane z obróbką metali. Airon Engineering posiada wieloletnie doświadczenie w branży obróbki metalu. Nasze przedsiębiorstwo poprzez nieustanną modernizację parku

Bardziej szczegółowo

Katalog zbędnych środków produkcji 2011

Katalog zbędnych środków produkcji 2011 Katalog zbędnych środków produkcji 2011 PRZECIĄGARKA PIONOWA BVE-40/2000/630 Siła rozciągająca 40 T Prędkość robocza 0 + 7,5 m/min Ilość obrabianych jednocześnie detali 3 Moc zainstalowana 50 kw Skok 2000

Bardziej szczegółowo

Automaty tokarskie wzdłużne swiss type

Automaty tokarskie wzdłużne swiss type Automaty tokarskie wzdłużne swiss type PRZEDSTAWICIEL FIRMY do obróbki dużych serii drobnych detali DIAMOND CS 12/16 2 DIAMOND CSL 12-2Y/16-2Y 4 DIAMOND 20/32 6 DIAMOND CSL 25/32 8 DIAMOND 42/52/60 10

Bardziej szczegółowo

HISTORIA ZAKŁADU P.P.H. BORMECH

HISTORIA ZAKŁADU P.P.H. BORMECH HISTORIA ZAKŁADU Firma P.P.H. BORMECH istnieje od 1969, kiedy został założony zakład rzemieślniczy "Przetwórstwo tworzyw sztucznych i metali". Przełomową datą w działalności było rozpoczęcie w 1983 roku

Bardziej szczegółowo

Katalog zbędnych środków produkcji 2012

Katalog zbędnych środków produkcji 2012 Katalog zbędnych środków produkcji 2012 WIERTARKA KADŁUBOWA WKA-40 Zakres prędkości obrotowych wrzeciona:...25-1250 obr/min Zakres posuwów wrzeciona:.0,1-0,9 mm/obr Liczba prędkości obrotowych wrzeciona:...6

Bardziej szczegółowo

Siłownik liniowy z serwonapędem

Siłownik liniowy z serwonapędem Siłownik liniowy z serwonapędem Zastosowanie: przemysłowe systemy automatyki oraz wszelkie aplikacje wymagające bardzo dużych prędkości przy jednoczesnym zastosowaniu dokładnego pozycjonowania. www.linearmech.it

Bardziej szczegółowo

Podstawy Konstrukcji Maszyn. Wykład nr. 2 Obróbka i montaż części maszyn

Podstawy Konstrukcji Maszyn. Wykład nr. 2 Obróbka i montaż części maszyn Podstawy Konstrukcji Maszyn Wykład nr. 2 Obróbka i montaż części maszyn 1. WSTĘP Przedwojenny Polski pistolet VIS skomplikowana i czasochłonna obróbka skrawaniem Elementy składowe pistoletu podzespoły

Bardziej szczegółowo

GF Machining Solutions. Mikron MILL P 800 U ST

GF Machining Solutions. Mikron MILL P 800 U ST GF Machining Solutions Mikron MILL P 800 U ST Mikron MILL P 800 U ST Toczenie. Frezowanie zgrubne. Wykańczanie powierzchni. Wszystkie operacje w jednym zamocowaniu. Kompaktowa konstrukcja Całkowicie zamknięta

Bardziej szczegółowo

AlfaFusion Technologia stosowana w produkcji płytowych wymienników ciepła

AlfaFusion Technologia stosowana w produkcji płytowych wymienników ciepła AlfaFusion Technologia stosowana w produkcji płytowych wymienników ciepła AlfaNova to płytowy wymiennik ciepła wyprodukowany w technologii AlfaFusion i wykonany ze stali kwasoodpornej. Urządzenie charakteryzuje

Bardziej szczegółowo

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL Suszenie tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI STANOWISKOWE NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

Bardziej szczegółowo

ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI

ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI Roboty godne zaufania 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl ROBOTY NAJNOWSZEJ GENERACJI ROBOT PNEUMATYCZNY TYPU PICKER SPRAWDZONA KONSTRUKCJA I IDEALNIE

Bardziej szczegółowo