INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wielkopolski system doradztwa. edukacyjno-zawodowego

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wielkopolski system doradztwa. edukacyjno-zawodowego"

Transkrypt

1 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Wielkopolski system doradztwa edukacyjno-zawodowego Poznań, styczeń 2013 Partnerzy Instytucja współpracująca

2 Spis treści Rejestracja Ucznia w serwisie... 3 Przypomnienie hasła... 6 Tworzenie profilu... 7 Edycja profilu Lista ofert pracy Wiadomości Raporty Mapa zawodów Kontakt z administratorami systemu Zmiana hasła Wylogowywanie... 28

3 Rejestracja Ucznia w serwisie Aby zarejestrować się w serwisie, należy otrzymać ze szkoły kod jednorazowy przypisany do osoby ucznia. Kiedy będzie się posiadało już kod jednorazowy, należy wejść na stronę główną serwisu i kliknąć link Rejestracja: Następnie należy wybrać link Uczeń: Należy wpisać w przygotowane pola otrzymany kod jednorazowy oraz swoje dane i zaakceptować regulamin: W przypadku pomyłki podczas wpisywania kodu, wpisać go należy jeszcze raz system nie przyjmie nieprawidłowego kodu:

4 Jeśli wpisze się kod inny niż prawidłowy, ale istniejący w systemie system zareaguje na 2 sposoby, zależnie od tego, czy dany kod został już wykorzystany, czy nie. Jeśli kod, który się wpisze, został już wcześniej wykorzystany lub jego ważność wygasła, nie będzie można utworzyć konta wpisz własny kod prawidłowo. Jeśli omyłkowo użyjesz ważnego cudzego kodu, będziesz mógł założyć konto (kody są jednorazowe, ale nie mają związku z osobą), a kod zostanie wykorzystany i nie będzie można użyć go jeszcze raz zablokuje to kod innej osoby, ale Twój pozostanie wolny. Wybrać należy trudne hasło do systemu można użyć małych i wielkich liter, cyfr i znaków. System pokaże siłę Twojego hasła: Można zaproponować hasło, które system oceni przynajmniej jako mocne. Zapamiętać je. Po wpisaniu prawidłowo wszystkich danych należy kliknąć przycisk Załóż konto: System wyświetli następującą wiadomość:

5 Sprawdzić należy swoje konto . Powinno się otrzymać wiadomość zawierającą link, którego kliknięcie dokończy proces rejestracji. Po kliknięciu linku należy jeszcze raz wpisać hasło wybrane przy rejestracji: Należy wpisać hasło i kliknąć przycisk Potwierdź. Należy kliknąć widoczny powyżej pomarańczowy link, aby przejść do strony głównej i zalogować się na swoje konto.

6 Przypomnienie hasła Jeśli jest już konto w serwisie, a zapomniało się swojego hasła, można wyznaczyć nowe hasło. W tym celu kliknąć należy link Nie pamiętam hasła: System poprosi o wypełnienie następującego formularza: Należy wpisać swój adres , a następnie przepisać kod z obrazka i kliknąć przycisk Zapisz. Jeśli nie chce się odzyskiwać hasła, należy kliknąć przycisk Anuluj. Po kliknięciu przycisku Zapisz system poinformuje cię, że zgłoszenie zostało przyjęte: W otrzymanej wiadomości znajduje się link, który należy kliknąć, aby zmienić hasło.

7 Należy wpisać nowe hasło w pierwszym polu i powtórzyć je w drugim, a następnie kliknąć przycisk Zapisz. System przekaże informację o dokonanej zmianie: Można logować się do systemu używając nowego hasła. Tworzenie profilu Aby uzupełnić swój profil po zalogowaniu się, należy wpisać w wyświetlający się formularz swoje dane oraz informacje o swoim wykształceniu i umiejętnościach. Nie można korzystać z serwisu, przeglądać ofert pracy i zgłaszać swojej kandydatury na oferty pracy bez uzupełnienia informacji w profilu. Informacje wpisuje się w kilku krokach. Krok pierwszy (kliknięcie po wypełnieniu danych przycisku Zapisz powoduje zapisanie wszystkich danych przed przejściem do kroku następnego):

8 Należy wpisać swoje imię, nazwisko, kod pocztowy, miejscowość zamieszkania (system podpowie prawidłową miejscowość, kiedy zacznie się wpisywać nazwę), należy wybrać z kalendarza swoją datę urodzenia, wybrać maksymalną ilość kilometrów, jaką można dojeżdżać do pracy oraz swoją płeć i kliknąć kolejno przyciski Zapisz i Następny krok. Jeśli kliknie się Następny krok bez zapisywania, system przypomni o zapisaniu informacji: Po zapisaniu danych pierwszego kroku system wyświetli stosowny komunikat:

9 Uwaga Po zalogowaniu się można samodzielnie zmienić dane podawane przy rejestracji, czyli adres , login i hasło: domyślnie system używa jako loginu Twojego adresu można wybrać inny. Należy kliknąć przycisk Zmień dane rejestracyjne: W drugim kroku automatycznie zostaje zapisana szkoła, z której otrzymało się kod, jako szkoła, w której pobiera się aktualnie naukę. Można ją zmienić i dodać szkoły, w których do tej pory pobierało się naukę (które się już ukończyło) wcześniej. Należy wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia (lub planowanego zakończenia) nauki w danej szkole. Każdą szkołę dodawać należy osobno i zapisywać przyciskiem Zapisz. Zapisane szkoły pojawią się na liście Twoich szkół:

10 Jeśli chce się dodać następną szkołę należy kliknij przycisk Dodaj szkołę: Należy wybrać z list i kalendarzy odpowiednie informacje i wpisać specjalizację, którą zdobyło się lub właśnie zdobywa: System będzie ustawiał zapisane szkoły od ukończonej najwcześniej aż do ukończonej najpóźniej (lub takiej, w której pobiera się jeszcze naukę):

11 Najwyżej znajdują się najbardziej aktualne informacje, najniżej początek nauki. Jak można zaobserwować na powyższym rysunku, możliwe jest wpisanie szkoły, edytowanie (możliwość poprawy informacji) bądź usunięcie (w wypadku np. pomyłki). Służą do tego przyciski Edytuj i Usuń umieszczone przy nazwie szkoły: Jeśli kliknie się przycisk Edytuj, można zmieniać informacje o szkole tak samo, jak je się wpisywało: Po poprawieniu danych należy kliknąć przycisk Zapisz, żeby system zapamiętał Twoje poprawki. Jeśli kliknie się przycisk Usuń, system dodatkowo zapyta, czy na pewno chce się usunąć informacje:

12 Jeśli nie chce się usuwać informacji, należy kliknąć przycisk Anuluj. Kiedy dodało się już wszystkie szkoły, w których się uczyło/uczy, należy nacisnąć przycisk Następny krok, żeby dodać do profilu swoje zawody i umiejętności. Aby dodać umiejętność należy uprzednio wyszukać ją korzystając z wybudowanej wyszukiwarki. Wyszukiwać można według nazwy zawodu lub bezpośrednio według nazwy umiejętności:: Następnie na liście Umiejętności wyszukane należy zaznaczyć te, które się posiada i ocenić, w jakim stopniu dana czynność została opanowana (skala 1-5, od słabo do bardzo dobrze ):

13 Jeśli wśród umiejętności, które związane są z Twoim zawodem, są umiejętności, których nie można posiadać w jakimś stopniu, tylko po prostu posiadać (np. prawo jazdy), ocena polega na wyborze tak/nie (tzw. ocena dwustopniowa): Jeżeli na liście brakuje umiejętności, można dodać do listy nową wybierając pod listą umiejętności Dopisz nową umiejętność :

14 Uwaga dodana przez siebie umiejętność od razu pojawi się na liście Umiejętności wybrane i można ocenić opanowanie tej umiejętności, będzie ona widoczna w indywidualnej ofercie, ale dodana i dostępna dla wszystkich, będzie w systemie dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora. Umiejętności dodane, a nie zatwierdzone jeszcze przez moderatora wyróżnione są na liście innym kolorem: Jeśli moderator uzna dodaną umiejętność, dopasowuje jej formę do listy obowiązującej w systemie i zatwierdza. Umiejętność jest widoczna na liście według porządku alfabetycznego i możliwa do wykorzystania przez wszystkich uczniów rejestrujących się w systemie. Na koniec należy dodać wybrane umiejętności do swojej listy: Dodane umiejętności pojawią się na liście Umiejętności wybrane :

15 Listę Umiejętności wybrane można modyfikować (oceniać oraz usuwać poprzez odznaczenie), zmiany należy zapisać: Po zapisaniu wyboru i oceny umiejętności należy kliknąć przycisk Następny krok, aby dodać informacje o zdobytych przez Ciebie uprawnieniach i certyfikatach:

16 Certyfikaty dodawać należy pojedynczo, klikając przycisk Dodaj certyfikat i uzupełniając dane: Jeśli właśnie stara się o zdobycie certyfikatu (np. uczestniczy się w kursie, który ma się zakończyć przyznaniem certyfikatu), można dodać również i taki certyfikat, zaznaczając pole W trakcie realizacji. Nie wypełnia się wówczas informacji dotyczących dat ważności certyfikatu:

17 Można wpisać dodatkowe informacje dotyczące certyfikatu w przygotowanym polu, ale nie jest to konieczne. Zapisać należy każdy dodawany certyfikat. System uporządkuje listę Twoich certyfikatów, tak jak szkół, od najstarszego do najnowszego. Certyfikaty, podobnie jak szkoły, można edytować lub usuwać. Należy przejść do następnego kroku, aby dodać informacje o kursach i szkoleniach, które nie kończą się uzyskaniem certyfikatu (jeśli nie posiada się żadnych certyfikatów ani nie jest się w trakcie ich zdobywania, należy przejść do następnego kroku bez wpisania danych): Kursy i szkolenia dodawać i zapisywać należy w ten sam sposób, jak certyfikaty. Można również dodać aktualne kursy i szkolenia takie, których jeszcze się nie ukończyło. Jeśli nie ukończyło się i nie posiada kursów i szkoleń, należy przejść do kolejnego kroku bez wprowadzania danych:

18 Należy uzupełnić dodatkowe informacje dotyczące Twojej nauki i umiejętności, których nie miało się możliwości wpisać wcześniej np. o wygranych konkursach lub zrealizowanych projektach, stażach czy praktykach. Te informacje również nie są wymagane. Należy kliknąć Następny krok, żeby zapisać profil i przejść do listy ofert pracy. Z edycji profilu można również przejść do skrzynki wiadomości, klikając swój login (nazwę użytkownika): Edycja profilu Dane, które umieściło się w swoim profilu należy aktualizować jeżeli pojawiły się jakiekolwiek zmiany. W trybie edycji nie trzeba przechodzić kolejno przez wszystkie kroki, tak jak to miało miejsce przy tworzeniu profilu. Można aktualizować dane niezależnie, wybierając odpowiednią zakładkę profilu. Dostęp do edytowania danych otrzymuje się po kliknięciu przycisku Edycja profilu w prawym górnym rogu:

19 Zmienia się wówczas menu boczne, w którym można przejść bezpośrednio do części profilu, którą chce się poprawić: Części menu boczne odpowiadają dokładnie fragmentom profilu: Moje dane informacje podstawowe pierwszego kroku, Szkoły informacje o ukończonych oraz będących w trakcie etapach kształcenia, Potrafię wykaz posiadanych przez Ciebie umiejętności, Certyfikaty wykaz posiadanych przez Ciebie certyfikatów (również tych, o które się właśnie staramy), Kursy i szkolenia spis ukończonych lub/i aktualnie przerabianych przez Ciebie kursów i szkoleń niekończących się uzyskaniem certyfikatu, Dodatkowe informacje. Lista ofert pracy Wyświetlenie listy ofert pracy jest ostatnim etapem konfigurowania Twojego profilu. Lista ta jest zawsze dostępna poprzez przycisk Oferty pracy w prawym górnym rogu:

20 Na liście znajdują się wybrane przez system oferty firm, które mogłyby Cię zainteresować. Możesz je sortować według zgodności wymaganych umiejętności z posiadanymi przez Ciebie i obszaru terytorium (gmina, powiat, województwo), w którym chce się szukać pracy: System dopasuje wyświetlaną listę ofert do Twojego wyboru. Informacje na temat podglądu oferty pracy odnajdzie się w kolejnym podrozdziale Wiadomości.

21 Uwaga Jeśli korzysta się z podglądu ofert pracy za pośrednictwem listy Oferty pracy, ma się możliwość nawiązania kontaktu z pracodawcą. Służy do tego przycisk Proszę o kontakt: Po naciśnięciu tego przycisku potwierdzić należy chęć wysłania do Pracodawcy wiadomości, stwierdzającej, że jest się zainteresowany jego ofertą: System potwierdzi poprawne wysłanie wiadomości: Wiadomości generowane są przez system na podstawie informacji, które umieściło się w swoim profilu, nie ma się wpływu na ich treść, ewentualne pytania czy dalsze ustalenia omawia się już bezpośrednio z pracodawcą, jeśli odpowie pozytywnie na Twoje zgłoszenie. Można również wygenerować wersję PDF konkretnej oferty pracy, naciskając przycisk Wersja PDF:

22 Po jego naciśnięciu można otworzyć lub zapisać na dysku swojego komputera plik oferty. Uwaga 2 Danych teleadresowych Pracodawcy nie zobaczy się, dopóki nie otrzyma się wiadomości zwrotnej na swoje zgłoszenie. Wiadomości Jeżeli loguje się do systemu po raz drugi i kolejne, mając już uzupełnione informacje w profilu, natychmiast po zalogowaniu zostaje się przekierowanym do skrzynki nieprzeczytanych wiadomości. W tym miejscu znajdują się również wiadomości wysłane bez odpowiedzi: Pozostałe wiadomości w skrzynce podzielone są według tematu, jakiego dotyczą: Z propozycją pracy wiadomości otrzymane od Pracodawców, którzy przeglądali Twój profil, Moje aplikacje wysłane przez Ciebie zgłoszenia na oferty pracy Pracodawców, Poszukiwane przez pracodawców kompetencje lista, tworzona przez system na podstawie publikowanych przez Pracodawców ofert, zawierająca najbardziej poszukiwane umiejętności z zakresu posiadanych przez Ciebie. Przykładowy wygląd listy propozycji pracy nadesłanych do Ciebie przez Pracodawców można obejrzeć na poniższym rysunku:

23 Aby obejrzeć szczegóły oferty, należy kliknąć link będący jej nazwą:

24 Jak można zaobserwować powyżej, dane zawarte w podglądzie oferty pogrupowane są tematycznie: Szczegóły oferty ogólna informacja o stanowisku i warunkach, Dane pracodawcy miejscowość, Wymagane umiejętności pogrupowane według zawodów, jeśli proponowane stanowisko pracy łączy w sobie umiejętności kilku zawodów, Wymagane umiejętności dodatkowe, Wymagane certyfikaty.

25 Również taką ofertę można pobrać z systemu w formie pliku PDF. Należy zauważyć, że system automatycznie porównuje oczekiwania pracodawcy zwarte w wybranej ofercie z posiadanymi przez Ciebie kwalifikacjami: Przykładowy wygląd listy Moje aplikacje znajduje się na rysunku poniżej: Można podejrzeć swoją wysłaną ofertę, klikając na jej nazwę. Podgląd wysłanej oferty jest identyczny, jak podgląd oferty zamieszczanej przez pracodawcę i zawiera te same elementy. Lista Poszukiwane kompetencje zawiera wykaz, w ilu ofertach pracy zamieszczonych przez pracodawców w systemie, dana umiejętność jest wymagana:

26 Raporty Administratorzy systemu mogą zdecydować, by w Twoim profilu ucznia zostały udostępnione przygotowane przez nich raporty. Aby obejrzeć raport, należy wybrać jego nazwę w części Raporty swojego profilu: System wyświetla wybrany raport wewnątrz Twojego profilu. Mapa zawodów Administratorzy systemu mogą również udostępnić wykres mapy zawodów, który można nie tylko obejrzeć, ale również zapisać w formie graficznej:

27 Kontakt z administratorami systemu W zakładce Zmiana hasła została udostępniona możliwość skontaktowania się z administratorami serwisu. Należy w tym celu wypełnić widoczne poniżej pole i kliknąć przycisk Wyślij:

28 Zmiana hasła System umożliwia zmianę hasła, które wyznaczyło się podczas tworzenia profilu. Aby tego dokonać, należy kliknąć zakładkę Zmiana hasła i wyznacz nowe hasło: Należy zapisać zmienione hasło. Wylogowywanie Wylogować się z systemu można, korzystając z przycisku Wyloguj w prawym górnym rogu: System również automatycznie wyloguje Ucznia w wypadku zamknięcia okna przeglądarki internetowej lub w przypadku zerwania łączności z Internetem.

System Numerowania Recept Lekarskich Moduł Operatora Lekarza 2010.08.1.45.

System Numerowania Recept Lekarskich Moduł Operatora Lekarza 2010.08.1.45. System Numerowania Recept Lekarskich Moduł Operatora Lekarza 2010.08.1.45. Katowice, wrzesień 2011 Strona 1 z 30 SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 2. PODSTAWOWE ZASADY PRACY Z SYSTEMEM... 4 2.1. Opcje wspólne...

Bardziej szczegółowo

Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku. przewodnik

Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku. przewodnik Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku przewodnik Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku Redakcja merytoryczna Monika Regulska Korekta Weronika Walasek, Agnieszka Pawłowiec

Bardziej szczegółowo

System Numerowania Recept Lekarskich instrukcja obsługi modułu lekarza

System Numerowania Recept Lekarskich instrukcja obsługi modułu lekarza System Numerowania Recept Lekarskich instrukcja obsługi modułu lekarza Strona 1 Spis treści 1. Wstęp... 03 2. Rozpoczęcie pracy z Systemem Numerowania Recept Lekarskich... 04 2.1. Logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika Zamawiający: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa http://www.mpips.gov.pl Wykonawca: Sygnity S.A. al. Jerozolimskie 180 02-486 Warszawa Tel. (22) 571 10 00; Fax:

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Administratora Szkoły

Podręcznik Administratora Szkoły Projekt systemowy 'Fascynujący Świat Nauki i Technologii' nr POKL.09.01.02-16-001/13 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt systemowy Fascynujący

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika i Administratora. aplikacji. Biblioteka zasobów

Dokumentacja Użytkownika i Administratora. aplikacji. Biblioteka zasobów Dokumentacja Użytkownika i Administratora aplikacji Biblioteka zasobów aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 57 Spis Treści Wstęp... 6 Minimalne wymagania techniczne...

Bardziej szczegółowo

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika Zamawiający: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa http://www.mpips.gov.pl Wykonawca: Sygnity S.A. al. Jerozolimskie 180 02-486 Warszawa Tel. (22) 571 10 00; Fax:

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół

Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Instrukcja zakładania konta wersja 8.1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa www.epuap.gov.pl 1. WPROWADZENIE...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIG.PL

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIG.PL Warszawa, 2014-05-30 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIG.PL (V.1.6.1) Instrukcja Użytkownika System BIG.pl Strona 2 z 148 SPIS TREŚCI Spis treści...2 1. Wstęp...6 2. Wymagania systemowe...6 3. Słownik...7

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 04

(instrukcja użytkownika) Wersja 04 BANK SPÓŁDZIELCZY w Końskowoli Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 04 http://www.bskonskowola.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13

Instrukcja użytkownika Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13 Instrukcja użytkownika Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13 1 SPIS TREŚĆI I. BEZPIECZEŃSTWO 8 1. Uczestnicy Polityki Bezpieczeństwa 8 2. Polityka Bezpieczeństwa - Procedury udostępnione Użytkownikom

Bardziej szczegółowo

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl BHP Pomocnik Instrukcja obsługi 0.85 KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl Instrukcja obsługi BHP Pomocnik 2/64 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 3 1.1 Specyfikacja Techniczna Oferowanego Oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu

Dokumentacja Użytkownika Systemu Dokumentacja Użytkownika Systemu Comarch ERP e-pracownik Wersja 2015.1.1 Comarch ERP e-pracownik 1 Wersja 2015.1.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE Spis treści * 1. Tworzenie kursu... 2 2. Logowanie do systemu... 3 3. Wchodzimy do kursu... 4 4. Widok strony z kursem zmiany w ustawieniach kursu... 5 5. Zmiana profilu...

Bardziej szczegółowo

Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy

Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy Instrukcja obsługi systemu Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Styczeń 2010 1 Spis treści 1. Podstawowe informacje...4 1.1. Wczytywanie certyfikatu do przeglądarki...4

Bardziej szczegółowo

Nabór Szkoły podstawowe. Przewodnik dla opiekunów

Nabór Szkoły podstawowe. Przewodnik dla opiekunów Nabór Szkoły podstawowe Przewodnik dla opiekunów Wrocław 2015 Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl VULCAN zastrzega

Bardziej szczegółowo

www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel

www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel Wersja: 4_23/07/2012 1 Spis treści 1. Logowanie do platformy... 3 2. Struktura narzędzi platformy... 3 3. Ogólne zasady działania

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Moodle

Korzystanie z platformy Moodle Korzystanie z platformy Moodle Rafał Michałowski Platforma oparta jest o system Moodle 2.2.x i znajduje się pod adresem: www.kno-koweziu.pl/moodle Platforma umożliwia tworzenie kursów e-learningowych oraz

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM Załącznik nr 1 do Regulaminu usług SBE w Banku Spółdzielczym w Bielsku Podlaskim. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM https://konto.bsbielsk.pl SPIS

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 2

(instrukcja użytkownika) Wersja 2 KURPIOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY w MYSZYŃCU Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 2 http://www.kbsmyszyniec.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 1.01

Podręcznik użytkownika wersja 1.01 earchiwista Podręcznik użytkownika wersja 1.01 Metryka Projekt Wykonawca Produkt Opis Autorzy earchiwista SKG S.A. Podręcznik użytkownika Dokument zawiera instrukcję użytkowania programu earchiwista, służącego

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bsjozefow.pl

Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bsjozefow.pl BANK SPÓŁDZIELCZY w Józefowie nad Wisła Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bsjozefow.pl Bank Spółdzielczy w Józefowie nad Wisłą SPIS TREŚCI Wprowadzenie...3 Bezpieczeństwo...3

Bardziej szczegółowo

Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl

Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl VULCAN zastrzega sobie prawo do ciągłego ulepszania programu i wprowadzania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WDROŻENIA I UŻYTKOWANIA SYSTEMU. Opracowanie: Tomasz Ajzak Paweł Dymowski Marcin Rokoszewski

INSTRUKCJA WDROŻENIA I UŻYTKOWANIA SYSTEMU. Opracowanie: Tomasz Ajzak Paweł Dymowski Marcin Rokoszewski INSTRUKCJA WDROŻENIA I UŻYTKOWANIA SYSTEMU Opracowanie: Tomasz Ajzak Paweł Dymowski Marcin Rokoszewski SPIS TREŚCI PLATFORMA INTERNETOWA ABSOLWENT I. Serwis Absolwenta... 2 II. Przygotowanie środowiska

Bardziej szczegółowo

Nabór Gimnazja. Przewodnik dla opiekunów

Nabór Gimnazja. Przewodnik dla opiekunów Nabór Gimnazja Przewodnik dla opiekunów Wrocław 2013 Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl VULCAN zastrzega sobie

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 01

(instrukcja użytkownika) Wersja 01 BANK SPÓŁDZIELCZY w Nałęczowie Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 01 http://www.bsnaleczow.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 014

(instrukcja użytkownika) Wersja 014 Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 014 http://www.bslacko.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Blokowanie dostępu do internetowego rachunku przez klienta... 3

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po systemie Bankowości Internetowej

Przewodnik po systemie Bankowości Internetowej Przewodnik po systemie Bankowości Internetowej www.fmbank24.pl Str. 2 Witamy w Systemie Bankowości Internetowej FM Bank! Bankowość Internetowa FM Banku umożliwia dokonywanie operacji bankowych przez Internet

Bardziej szczegółowo