Profil Firmy. zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Profil Firmy. zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne"

Transkrypt

1 Profil Firmy zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne

2 KLIMOR, spółka należąca do Grupy Kapitałowej KLIMA-THERM, jest wiodącym producentem i dostawcą standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Blisko 50 lat tradycji wspartej fachową wiedzą i bogatym doświadczeniem zdobywanym w Polsce i wielu europejskich krajach, pozwala firmie na stałe poszerzanie oferty o najnowsze rozwiązania, odzwierciedlające aktualne trendy w branży, przy zachowaniu rygorystycznych norm jakościowych. Zakres produkcji KLIMOR to m. in.: centrale klimatyzacyjne, ogrzewcze i wentylacyjne, zespoły nawiewno-wyciągowe z odzyskiem ciepła, centrale z modułem grzewczym, palnikiem gazowym, centrale klimatyzacyjne z pompą ciepła, urządzenia i elementy kanałowe, aparaty grzewcze, nagrzewnice i chłodnice Cu-Al, systemy rozprowadzania powietrza, tłumiki, a także elementy nawiewne i wyciągowe. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat KLIMOR wyposażył w instalacje klimatyzacyjne i chłodnicze wiele obiektów. Dzięki dużemu doświadczeniu, elastyczności oraz wysokiej jakości produkowanych urządzeń, firma z sukcesem realizuje instalacje klimatyzacji w szpitalach, obiektach basenowych, hotelach, budynkach rządowych, bankach, elektrowniach oraz innych obiektach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. k l u c z o w e r y n k i ObIEkty użyteczności PubLIczNEj BIUROWCE, HOTELE, OBIEKTY SPORTOWO-REKREACYJNE, CENTRA HANDLOWE, HALE PRZEMYSŁOWE Standardowe centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne, zespoły nawiewno-wyciągowe z odzyskiem ciepła, wymienniki ciepła, elementy sieci rozprowadzania powietrza, kratki, nawiewniki, anemostaty. SłużbA zdrowia I PrzEMySł FArMAcEutyczNy SZPITALE, LABORATORIA Specjalistyczne urządzenia posiadające atesty Państwowego Zakładu Higieny i zgodne z normą DIN , przeznaczone do klimatyzowania pomieszczeń o wysokich wymaganiach w zakresie czystości, utrzymania temperatury wilgotności powietrza: modułowe centrale i szafy higieniczne, nawiewniki sufitowe z wypływem laminarnym. POMIESzczENIA O DużyM StOPNIu zawilgocenia KRYTE PŁYWALNIE, HALE PRODUKCYJNE Modułowe centrale nawiewno-wyciągowe, które zapewniają odpowiednie warunki komfortu powietrza zapobiegając jednocześnie negatywnym skutkom oddziaływania wilgoci na konstrukcję budynku. PrzEMySł StOczNIOwy STATKI, JACHTY, KUTRY, CHŁODNIOWCE Morskie centrale wentylacyjne, szafy klimatyzacyjne, sieć rozprowadzania powietrza, szafki nawiewne i wyciągowe, zamrażarki i chłodnie stalowe z przeznaczeniem do ładowni statków rybackich i chłodniowców. Urządzenia sygnowane marką KLIMOR posiadają certyfikaty renomowanych Towarzystw Klasyfikacyjnych takich jak: Państwowy Zakład Higieny, Lloyd s Register of Shipping, Germanischer Lloyd, Det Norske Veritas, Bureau Veritas, American Bureau of Shipping, Rosyjski Morski Instytut Nawigacyjny i Polski Rejestr Statków. PAŃStwOwy zakład HIgIENy

3 kompleksowość usług Bogata oferta urządzeń marki KLIMOR oraz możliwość ich dowolnej konfiguracji pozwala na maksymalne dopasowanie do najbardziej rygorystycznych wymogów projektowych. Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne marki KLIMOR zapewniające najwyższy komfort powietrza dedykowane są do wszystkich rodzajów pomieszczeń zarówno dla małych obiektów, jak i budynków wielkoprzestrzennych, biurowych, hotelowych i przemysłowych. Firma KLIMOR zapewnia kompleksowy pakiet usług obejmujący dobór urządzeń w oparciu o program doboru central (KAD), dostawę oraz montaż sprzętu, instalację oprzyrządowania, podzespołów i automatyki wraz z rozruchem systemu, wykonaniem prób i pomiarów oraz sporządzeniem szczegółowego raportu zdawczo-odbiorczego, a także pełną obsługę gwarancyjną i serwisową. g a m a p r o d u k t o w a Mckt Podwieszane modułowe centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne m 3 /h Mckt HX, HPX Kompaktowe centrale wentylacyjne z pompą ciepła m 3 /h Mck S, H, P Modułowe centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne m 3 /h Mck MrH Moduł recyrkulacyjny m 3 /h NSL Stropy laminarne m 3 /h Elementy sieci wentylacyjnej m 3 /h Mck SkH Szafy klimatyzacji higienicznej m 3 /h Pełna gama urządzeń produkcji klimor dostępna jest na stronie internetowej:

4 Linia życia firmy klimor 1967: POwStANIE FIrMy KLIMOR powstaje w okresie intensywnego rozwoju branży stoczniowej w Polsce w wyniku połączenia kilku państwowych przedsiębiorstw okrętowych w jedną organizację. Zakłady Okrętowych Urządzeń Chłodniczych i Klimatyzacyjnych KLIMOR tak brzmi pierwotna nazwa firmy funkcjonuje jako wyspecjalizowana jednostka dostarczająca urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne dla potrzeb przemysłu okrętowego w Polsce. KLIMOR w początkowym okresie działalności zajmuje się wyłączne montażem zakupionych urządzeń dokonywanym w ramach czterech zakładów mieszczących się na terenie Stoczni Szczecińskiej, Gdańskiej, Północnej oraz Stoczni Gdynia. Ówczesna siedziba firmy znajduje się przy ul. Łużyckiej w Gdyni. wybrane realizacje : POczĄtEk DzIAłALNOścI PrODukcyjNEj Efektem dynamicznego rozwoju przemysłu okrętowego jest decyzja o nakładach inwestycyjnych we własną linię produkcyjną. W tym celu w Gdyni powstają dwa zakłady wytwórcze Zakład nr 1 przy ul. Łużyckiej i Zakład nr 2 zlokalizowany przy ul. B Krzywoustego. KLIMOR, jako jedyna firma w Europie, zaczyna dostarczać kanały typu SPIRO co jest w tym czasie absolutną nowością, jak również uważana jest za jednego z czołowych producentów wymienników ciepła Cu-Al. Olivia business centre (Obc) al. grunwaldzka 186, gdańsk Olivia Business Centre(OBC) to jeden z największych kompleksów biznesowo-biurowych w Polsce Północnej. W grudniu 2011 roku zakończono pierwszy etap budowy. Powstały budynek to Olivia Gate, o powierzchni użytkowej 18 tys. m 2. Komfort powietrza w tym imponującym obiekcie zapewniają urządzenia marki KLIMOR. W kwietniu 2011 roku producent dostarczył 8 central dachowych MCKD o wydatkach powietrza nawiewanego i wywiewanego odpowiednio: m 3 /h; m 3 /h; m 3 /h, m 3 /h; m 3 /h, m 3 /h i sprężu: 200 Pa; 300 Pa i 500 Pa. W centralach zastosowano dwa rodzaje modułów odzysku ciepła- wymiennik krzyżowy oraz obrotowy. Wykonawcą instalacji była firma Creon Sp. z o.o. z Gdyni.

5 1974: PIErwSzA centrala wentylacyjna KLIMOR jako pierwsza firma na rynku polskim opracowuje prototyp centrali wentylacyjnej, po czym wprowadza produkt do regularnej produkcji. Działalność produkcyjna KLIMORU obejmuje tym samym pełną gamę urządzeń i instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych dedykowanych dla przemysłu morskiego : klimor ScHODzI NA LĄD Początek lat 80-tych przynosi pierwszy poważny kryzys w przemyśle stoczniowym. W wyniku załamania produkcji KLIMOR rozszerza dotychczasowy zakres działalności o rozwiązania dedykowane na rynek lądowy koniec LAt 70-tych: LIDEr NA rynku MOrSkIM Firma produkuje, dostarcza i montuje kompleksowe instalacje klimatyzacyjne i chłodnicze dla przemysłu okrętowego w Polsce. W tym czasie jest również wyłącznym eksporterem urządzeń do krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria), stając się niekwestionowanym potentatem ilościowym i jakościowym branży. Co więcej - działalność produkcyjna KLIMORU spełnia restrykcyjne wymogi stawiane przez kraje Europy Zachodniej, dzięki czemu firma z sukcesem zaczyna eksportować swoje urządzenia do wielu państw Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG). Międzynarodowe targi Poznańskie ul. głogowska 14, poznań Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) lider polskiego przemysłu targowego i największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako jedyny ośrodek w Polsce Poznań ujęty jest w światowym rankingu miast targowych AUMA oraz w Raporcie UFI Mapa Obiektów Targowych na Świecie Rocznie w kalendarzu wydarzeń MTP odbywa się około 80 imprez. Na powyższy obiekt firma KLIMOR dostarczyła 8 central MCK z wymiennikiem krzyżowym, o wydatku powietrza nawiewanego i wywiewanego m 3 /h z przeznaczeniem na pawilon 15. Dbając o zachowanie komfortu powietrza dla przebywających w hali targowej, Klimor wykorzystał w realizacji swoje nowoczesne rozwiązania i komponenty. W kolejnych etapach dostarczono 3 centrale nawiewno wywiewne w wykonaniu dachowym z recyrkulacją, o wydajności powietrza nawiewanego i wywiewanego odpowiednio m 3 /h i sprężu: 500 Pa, zainstalowane w pawilonie nr 15.

6 POczĄtEk LAt 90-tych: kompleksowa OFErtA Na rynku lądowym KLIMOR buduje przewagę konkurencyjną w oparciu o kompleksowość swojej oferty. Firma dostarcza instalacje klimatyzacyjne, wentylacyjne i chłodnicze w ramach szerokiego pakietu usług od dostawy i montażu urządzeń, podzespołów oraz automatyki, poprzez rozruch systemu, a skończywszy na sporządzeniu szczegółowego raportu zdawczoodbiorczego : PIErwSzE centrale basenowe 1986 Firma rozpoczyna produkcję kolejnych wysokospcjalistycznych urządzeń klimatyzacyjnych, jakimi są modułowe centrale basenowe oraz systemy dedykowane do pomieszczeń o wysokim stopniu zawilgocenia. W tym czasie KLIMOR ma również istotny udział w dostawach dla innych segmentów rynku lądowego takich jak m.in.: hotele, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe oraz elektrownie. LAtA 80-te: SPEcjALIzAcjA: HIgIENIczNE SyStEMy klimatyzacyjne Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, elastyczności produkcji oraz wysokiej jakości wytwarzanych urządzeń, z których firma słynie, KLIMOR rozwija ofertę dla obiektów lądowych ze specjalizacją w dostarczaniu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych dedykowanych służbie zdrowia i tzw. technologiom czystym laboratoriom oraz obiektom farmaceutycznym. Produkowane przez firmę higieniczne centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne wykonywane na podstawie zachodnich wymogów normatywnych (VDI 6022, DIN ) uzyskują atest Państwowego Zakładu Higieny. warszawianka centrum kongresowe Jachranka 77, serock Warszawianka w Jachrance to nowoczesny hotel oraz rozległy kompleks konferencyjny z atrakcyjnymi terenami na wypoczynek nad jeziorem, własną plażą i zapleczem rekreacyjnym. Firma KLIMOR dostarczyła na obiekt: centrale nawiewno-wywiewną MCK o wydatku powietrza nawiewanego m 3 /h (550 Pa) i wywiewanego: m 3 /h (550 Pa); 3 centrale nawiewno-wywiewne MCK z wymiennikiem krzyżowym o wydatku powietrza nawiewanego: m 3 /h (550 Pa); m 3 /h (550 Pa); m 3 /h (500 Pa) i wywiewanego: m 3 /h (550 Pa); m 3 /h (550 Pa); m 3 /h (500 Pa); centralę nawiewno-wywiewną w wykonaniu dachowym MCKD z wymiennikiem krzyżowym o wydatku powietrza nawiewanego i wywiewanego m 3 /h (550 Pa); centralę nawiewno-wywiewną w wykonaniu dachowym MCKD z wymiennikiem obrotowym o wydatku powietrza nawiewanego i wywiewanego m 3 /h (550 Pa) oraz centralę nawiewno- -wywiewną MCK z wymiennikiem obrotowym o wydatku powietrza nawiewanego i wywiewanego m 3 /h (550 Pa).

7 : NIEuStANNy rozwój FIrMy Każdy kolejny rok działalności firmy KLIMOR to czas intensywnych wzrostów produkcji i sprzedaży urządzeń. Sukcesywne powiększanie udziałów rynkowych to efekt nakładów inwestycyjnych w rozwój produktu oraz wytężonej pracy Inżynierów Doradców Sprzedaży. Zakłady KLIMOR wyposażone w profesjonalną infrastrukturę R&D oraz realizujące działania zmierzające do optymalizacji realizacji zamówień, stanowią wymierną korzyść przy współpracy biznesowej : klimor w grupie klima-therm KLIMOR zyskuje nowego inwestora strategicznego, firmę KLIMA-THERM S.A. będącą Generalnym Przedstawicielem koncernu FUJITSU GENERAL w Polsce, Skandynawii oraz w krajach nadbałtyckich. KLIMOR dołącza tym samym do Grupy spółek o zasięgu międzynarodowym, dzięki czemu intensywnie rozwija się, czerpiąc z siły i potencjału jednego z największych dostawców branży HVAC. 1996: ISO 9001 Polski Rejestr Statków oraz niemiecka instytucja Germanischer Lloyd po raz pierwszy przyznają firmie KLIMOR Certyfikat Systemu Jakości za zgodność z normą ISO wojewódzki Szpital zespolony ul. kiepury 45, leszno Historia budowy i powstania Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie sięga roku 1972, jednakże dopiero w 1995 roku zakończono prace budowlane i nastąpiło jego oficjalne otwarcie. Pod koniec roku 2010 Szpital wyposażył 3 sale operacyjne w szafy klimatyzacyjne marki KLIMOR typu SKH z modułem odzysku glikolowego, pompy ciepła i nawilżania o wydajności nawiewanego powietrza m 3 /h i wywiewanego m 3 /h. Szafy SKH KLIMOR wykonane są według wymagań sformułowanych w rozporządzeniach i wytycznych projektowych dotyczących szpitali i pomieszczeń czystych oraz standardów DIN oraz VDI W salach operacyjnych zostały również zainstalowane stropy laminarne NSL KLIMOR z filtrami absolutnymi HEPA o skuteczności filtracji 99,95% (H13) i 99,9% (H14), które zapewniają odpowiednią czystość mikrobiologiczną.

8 KLIMOR jest częścią Grupy Kapitałowej KLIMA-THERM SIEdzIBA firmy KLIMOR S.A. ul. Bolesława Krzywoustego GDYNIA tel fax dział HAndLOwy Zapraszamy do kontaktu z regionalnymi przedstawicielami ds. techniczno-handlowych szczegóły na stronie MADE IN POLAND

katalog produktowy PRODUCT CATALOGUE zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne advanced air conditioning and ventilation solutions

katalog produktowy PRODUCT CATALOGUE zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne advanced air conditioning and ventilation solutions katalog produktowy PRODUCT CATALOGUE zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne advanced air conditioning and ventilation solutions KLIMOR W GRUPIE KLIMA-THERM KLIMOR IN THE KLIMA-THERM GROUP

Bardziej szczegółowo

ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o. AQUATHERM-POLSKA Jacek Ligaszewski

ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o. AQUATHERM-POLSKA Jacek Ligaszewski Acrux Sp. z o.o. ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o. Altro Nordic o/polska 02-729 Warszawa, ul. Rolna 53 tel.: +48 (22) 843 92 03, fax: +48 (22) 244 24 64 e-mail: biuro@acrux.pl Działa na rynku od 1991 roku.

Bardziej szczegółowo

The art of handling air

The art of handling air The art of handling air The art of handling air Wysoka jakość powietrza stała się wyznacznikiem jakości życia. Niezależnie czy na otwartej przestrzeni, czy w zamkniętym pomieszczeniu czujemy się naprawdę

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Instal Kraków S.A. w 2009 roku

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Instal Kraków S.A. w 2009 roku 1. Dane ogólne o emitencie Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Instal Kraków S.A. w 2009 roku Nazwa Instal Kraków Spółka Akcyjna Skrócona nazwa Siedziba Numery telekomunikacyjne Instal Kraków

Bardziej szczegółowo

MANY WAYS ONE DIRECTION WIELE SPOSOBÓW JEDEN KIERUNEK

MANY WAYS ONE DIRECTION WIELE SPOSOBÓW JEDEN KIERUNEK MANY WAYS ONE DIRECTION WIELE SPOSOBÓW JEDEN KIERUNEK Contents Spis treści I PROFIL FIRMY 07 II WE WORK FOR THE CLIENT PRACUJEMY DLA KLIENTA 13 Client Our Partner Klient nasz Partner Sales and Technical

Bardziej szczegółowo

Zdrowie i Klimat Wewnętrzny

Zdrowie i Klimat Wewnętrzny Zdrowie i Klimat Wewnętrzny Szpitale Laboratoria Przemysł Farmaceutyczny The art of handling air TROX Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce ul. Techniczna 2 05-500 Piaseczno tel.: 0-22 717 14 70 fax:

Bardziej szczegółowo

DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r.

DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r. Forum Biznesu Wydawca: Media Press ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r. Redaguje zespół Obejmujemy patronatem interesujące wydarzenia biznesowe redakcja@forumbiznesu.pl tel.

Bardziej szczegółowo

LISTA REFERENCJI 2011

LISTA REFERENCJI 2011 LISTA REFERENCJI 2011 LISTA REFERENCJI 2011 www.klima-therm.pl 4 LISTA REFERENCJI 2011 wstęp LISTA REFERENCJI 2011 Firma KLIMA THERM jest obecna na polskim rynku od 1996 roku. Naszym celem, jako Generalnego

Bardziej szczegółowo

Profil firmy. Solutions for Demanding Business

Profil firmy. Solutions for Demanding Business 21 Profil firmy Solutions for Demanding Business 2 List Prezesa W 2011 roku Asseco Poland S.A. obchodziło dwudziestolecie swojej działalności. Ledwie dwie dekady temu stawialiśmy pierwsze kroki na polskim

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ I PODSUMOWANIE I CZYNNIKI RYZYKA

ROZDZIAŁ I PODSUMOWANIE I CZYNNIKI RYZYKA Rozdział I Podsumowanie i czynniki ryzyka ROZDZIAŁ I PODSUMOWANIE I CZYNNIKI RYZYKA 1. Najważniejsze informacje o Emitencie 1.1. Specyfika działalności Emitenta i jego Grupy Kapitałowej rozpoczął działalność

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment Biuranet.pl e-magazyn 07/2013 - Nr 3 Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie Echo Investment e-magazyn biuranet.pl Nr 3 07/2013 CBRE Raport - TRÓJMIASTO PRZEWODNIK DLA INWESTORÓW Jones Lang

Bardziej szczegółowo

Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska

Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska Wydanie nr 14 Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska 2 Schrack Design Tool 3 Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O FIRMACH NOMINOWANYCH DO NAGRODY GOSPODARCZEJ STOWARZYSZENIA SZCZECIŃSKIEGO OBSZARU METROPOLITALNEGO ZA ROK 2011

INFORMACJE O FIRMACH NOMINOWANYCH DO NAGRODY GOSPODARCZEJ STOWARZYSZENIA SZCZECIŃSKIEGO OBSZARU METROPOLITALNEGO ZA ROK 2011 INFORMACJE O FIRMACH NOMINOWANYCH DO NAGRODY GOSPODARCZEJ STOWARZYSZENIA SZCZECIŃSKIEGO OBSZARU METROPOLITALNEGO ZA ROK 2011 ul. Janosika 8, 71-424 Szczecin tel. 91 44 96 090 NIP 851-29-42-637 biuro@som.szczecin.pl

Bardziej szczegółowo

twój sposób na ENERGOOSZCZĘDność www.rehau.pl Budownictwo Motoryzacja Przemysł

twój sposób na ENERGOOSZCZĘDność www.rehau.pl Budownictwo Motoryzacja Przemysł twój sposób na ENERGOOSZCZĘDność buduj i remontuj z rehau www.rehau.pl Budownictwo Motoryzacja Przemysł REHAU UNLIMITED POLYMER SOLUTIONS REHAU dla Budownictwa innowacyjne zastosowania Polimerów Niemal

Bardziej szczegółowo

klimatyzacja wentylacja chłodnictwo

klimatyzacja wentylacja chłodnictwo klimatyzacja wentylacja chłodnictwo W zakres naszej działalności wchodzi : Projekt i doradztwo techniczne, Sprzedaż systemów klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa; Dostawę i montaż urządzeń; Obsługę serwisową

Bardziej szczegółowo

OKNA&DRZWI. Nasze. Związkowy Biuletyn Informacyjny Numer 10 Wiosna 2015. www.poid.eu. VI Kongres Stolarki Polskiej: Biznes Kontakty Wiedza

OKNA&DRZWI. Nasze. Związkowy Biuletyn Informacyjny Numer 10 Wiosna 2015. www.poid.eu. VI Kongres Stolarki Polskiej: Biznes Kontakty Wiedza Nasze OKNA&DRZWI Związkowy Biuletyn Informacyjny Numer 10 Wiosna 2015 VI Kongres Stolarki Polskiej: Biznes Kontakty Wiedza PRZED NAMI CIEKAWY PROGRAM MERYTORYCZNY, A W NIM OTWARTE DYSKUSJE NA TEMAT NAJWAŻNIEJSZYCH

Bardziej szczegółowo

zaawansowane technologie informatyczne

zaawansowane technologie informatyczne zaawansowane technologie informatyczne 1 Profil działalności Poznańska spółka informatyczna TALEX powstała w 1989 roku. TALEX świadczy zaawansowane usługi informatyczne dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Konferencje to SKUTECZNY NETWORKING relacji

Konferencje to SKUTECZNY NETWORKING relacji www.dndproject.pl S E M I N A R I A B R A N Ż O W E K O N F E R E N C J E, E V E N T Y T A R G I, K O N G R E S Y Konferencje to SKUTECZNY NETWORKING relacji Poszerzamy Sieci Kontaktów w Twojej Branży

Bardziej szczegółowo

OKNA&DRZWI. Członkowie Honorowi POiD. Razem otwieramy świat. Walne Zgromadzenie. Związkowy biuletyn informacyjny Numer 8 Wiosna 2014. www.poid.

OKNA&DRZWI. Członkowie Honorowi POiD. Razem otwieramy świat. Walne Zgromadzenie. Związkowy biuletyn informacyjny Numer 8 Wiosna 2014. www.poid. N a s z e OKNA&DRZWI Związkowy biuletyn informacyjny Numer 8 Wiosna 2014 Członkowie Honorowi POiD CZŁONKOSTWO HONOROWE W ZWIĄZKU POLSKIE OKNA I DRZWI TO DOWÓD UZNANIA ZA WIELOLET- NIE ZAANGAŻOWANIE I SZCZEGÓLNE

Bardziej szczegółowo

Rozdział I Podsumowanie i czynniki ryzyka

Rozdział I Podsumowanie i czynniki ryzyka Rozdział I Podsumowanie i czynniki ryzyka 1.1 Najważniejsze informacje odnośnie Emitenta 1.1.1 Specyfika i charakter działalności Emitenta Lena Lighting SA jest wiodącym polskim producentem wysokiej jakości

Bardziej szczegółowo

Paweł Jędraś Lider Leszczyńskiego Klastra Budowlanego

Paweł Jędraś Lider Leszczyńskiego Klastra Budowlanego Spis Treści Wstęp str. 2 Razem dla lepszych efektów str. 3 Struktura podmiotów w budownictwie wg działów str. 3 Siła synergii str. 3 Stawiamy na rozwój str. 4 Budujemy wspólną przyszłość str. 4 Koordynator

Bardziej szczegółowo

czerwiec 2009 PREZENTACJA Centrum Klima S.A.

czerwiec 2009 PREZENTACJA Centrum Klima S.A. czerwiec 2009 PREZENTACJA Centrum Klima S.A. Debiut na rynku regulowanym GPW...3 Informacje o Centrum Klima...4 Historia...5 Działalnośći oferta...7 Dywersyfikacja rynków działalności...8 Opis zrealizowanych

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp 1. Branża paliwowo - energetyczna 2. Branża metalowa 11. Branża budowlana 14. Branża spożywcza 20.

Spis treści. Wstęp 1. Branża paliwowo - energetyczna 2. Branża metalowa 11. Branża budowlana 14. Branża spożywcza 20. Spis treści Wstęp 1 Branża paliwowo - energetyczna 2 Branża metalowa 11 Branża budowlana 14 Branża spożywcza 20 Podsumowanie 25 1 Niniejszy Raport opisuje aktualny krajobraz gospodarczy miasta z perspektywy

Bardziej szczegółowo

Kierunki rozwoju grupy kapitałowej ATM Systemy Informatyczne S.A. na lata 2012-2013

Kierunki rozwoju grupy kapitałowej ATM Systemy Informatyczne S.A. na lata 2012-2013 Kierunki rozwoju grupy kapitałowej ATM Systemy Informatyczne S.A. na lata 2012-2013 Warszawa, czerwiec 2012 roku 1. Wprowadzenie W wyniku realizacji strategii ATM S.A. ogłoszonej na lata 2010-2011 nastąpiło

Bardziej szczegółowo

raport roczny 2010 www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl

raport roczny 2010 www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres 12 miesięcy, kończących się 31 grudnia 2010 roku, sporządzone 8 marca 2011 roku zgodnie z wymogami Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Sprawozdanie

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA...

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA... Spis treści Wprowadzenie... 2 Cemat Silicon S.A.... 3 Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4 GEA Technika-Cieplna... 5 Grupa Kęty S.A... 6 Grupa Powen-Wafapomp SA... 7 Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Bardziej szczegółowo

Zapraszam do udziału w pierwszej publicznej ofercie akcji Global Cosmed S.A.

Zapraszam do udziału w pierwszej publicznej ofercie akcji Global Cosmed S.A. Company profile Jest mi niezwykle miło przekazać Państwu folder zawierający informacje na temat działalności oraz dotychczasowych osiągnięć Global Cosmed S.A., a także plany dalszego rozwoju i szczegóły

Bardziej szczegółowo

tronic numer 1(2)/2009

tronic numer 1(2)/2009 numer 1(6)/2011 biuletyn firmy security tronic management newsletter numer 1( biuletyn firmy System GEMOS zarządza bezpieczeństwem Portu Lotniczego Copernicus we Wrocławiu Właśnie dobiegają końca prace

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Instal Kraków S.A. w I półroczu 2006 roku

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Instal Kraków S.A. w I półroczu 2006 roku Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Instal Kraków S.A. w I półroczu 2006 roku I. INFORMACJA OGÓLNA 1. Dane ogólne o emitencie Nazwa Instal Kraków Spółka Akcyjna Skrócona nazwa Siedziba Numery

Bardziej szczegółowo