Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad"

Transkrypt

1 PL Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad Durst jest specjalistą w dziedzinie przemysłowych systemów drukowania przeznaczonych do szkła. Z połączenia technologii druku cyfrowego, którą Durst od 15 lat intensywnie bada i realizuje w systemach drukowania stosowanych w przemyśle, z dopracowanym oprogramowaniem, innowacyjną technologią atramentu z nieorganicznymi pigmentami i najnowszą techniką głowic drukujących powstał innowacyjny system drukowania do dekoracji szkła. Spełniane są przy tym normy budownictwa z użyciem szkła a architekci wnętrz, projektanci, architekci i zakłady uszlachetniania szkła otrzymują nowe możliwości kreatywnego wzornictwa. Cyfrowa technika drukowania Inkjet, z którą Durst już od ponad 10 lat rewolucjonizuje światowy rynek drukowania na płytkach ceramicznych, pozwala cenowo korzystnie, szybko i bez druku wstępnego zadrukować margines ochronny szkła fasadowego różnych rozmiarów, szklane drzwi, meble, ściany działowe, tylne ściany kuchenne, osłony wyciągów lub przyrządów i wiele innych. Technologia Flow firmy Durst z cyrkulacją atramentów ceramicznych w głowicach drukujących zapewnia stały przepływ atramentu wewnątrz głowicy, co zapobiega blokowaniu dysz, ponieważ ciągle jest pompowany świeży tusz. Ma to istotne znaczenie z uwagi na sedymentację i wysychanie atramentów z dużym udziałem pigmentów nieorganicznych. Bardzo precyzyjne prowadzenie sań za pomocą napędu elektromagnetycznego, bioniczny wspornik ze stopu aluminiowo-krzemowego, posuw taśm, elektronika na bazie światłowodów, oprogramowanie stacji roboczej z system Linux, podobnie jak stabilna konstrukcja ramy głównej od dziesięcioleci sprawdzają się w ponad 5000 urządzeniach znajdujących się na rynku. Urządzenia firmy Durst sprawdziły się w przemyśle: są niezawodnie skonstruowane i przystosowane do pracy 24/7. Mogą być podłączone do istniejących linii produkcji szkła, mogą pracować samodzielnie lub w całkowicie zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Durst Rho Vetrocer szansą rentownego uczestnictwa we wzrastającym rynku.

2 Durst. Specjalista przemysłowych zastosowań druku cyfrowego Centrum badawcze Lienz firmy Durst Firma Durst Industrial Inkjet Application GmbH w Lienz Od roku 1936 firma Durst działa w dziedzinie wizualnej komunikacji i przetwarzania obrazów: do roku 1995 w dziedzinie fotografii analogowej z wykorzystaniem halogenków srebra w produkcji kamer, powiększalników, rzutników do slajdów, a od roku 1995 jako pierwszy producent kolorowego aparatu do naświetlania na bazie laserów w cyfrowej technice drukowania. Firma Durst od roku 1999 projektuje drukarki Inkjet do wielkoformatowych zastosowań w reklamie: w roku 2000 firma Durst jako pierwsze przedsiębiorstwo wprowadziła na rynek drukarkę płaską z atramentami utwardzanymi promieniami UV. Aktualnie jest to już ósma generacja tych drukarek : innowacje dotyczyły rozdzielczości (dziś ponad 1700 dpi), wielkości kropli (aktualnie 7 pl), wariacji wielkości kropli (technika Greyscale poziom szarości), prędkości drukowania, systemów kolorów (od atramentów UV do atramentów ceramicznych i atramentów na bazie wody), oprogramowania i elektroniki. Długoletnie doświadczenie w przemyśle stawiającym wysokie wymagania warunkom produkcji, firma Durst zdobyła dzięki systemowi drukowania zastosowanemu w procesach przemysłu płytek ceramicznych, przemysłu włókienniczego, druku etykiet i opakowań. Aby sprostać obciążeniom wynikającym z produkcji przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w urządzeniach firmy Durst od lat stosuje się nadzór zdalnego sterowania, zintegrowane oprogramowanie MIS do ekonomicznego nadzoru zużycia atramentu i czasu produkcji. Firma Durst posiada certyfikaty ISO-9001 i 14001, a to zobowiązuje: nasze produkty oprócz tego, że są produkowane z przestrzeganiem surowych przepisów środowiskowych, to zapewniają jednocześnie użytkownikowi długi okres użytkowania, możliwości naprawy i dostosowania do najnowszych technologii, niskie zużycie prądu i atramentu oraz brak substancji szkodliwych w procesie drukowania. Technologia druku cyfrowego, jako bezdotykowa technologia dekoracji powierzchni jest dla firmy Durst technologią przyszłości. Dlatego w wybudowanym w roku 2010 centrum badawczym zajmujemy się podstawowymi badaniami w zakresie najnowszej techniki głowic drukujących, atramentów, fluidów i filtrów. Uczestnicząc w różnych projektach badawczych 7-mego programu ramowego UE, zapewniamy najbardziej innowacyjną i postępową technologię.

3 Komponenty technologii firmy Durst Technika głowic drukujących z technologią Variodrop i Circular-Flow (CF) Od roku 2003 firma Durst jest aktywna w dziedzinie drukowania cyfrowego na płytkach ceramicznych z zastosowaniem pigmentów nieorganicznych. Pigmenty na bazie tlenków metali, które muszą mieć pewną granulację, aby po procesie wypalania powstały intensywne kolory, wykazują tendencję do osadzania się i sedymentacji. Dzięki stałej cyrkulacji atramentu wewnątrz głowicy drukującej, konstrukcji głowicy bez wnęk i krawędzi ułatwiających osadzanie się oraz inteligentnej technice filtrowania i technologii wysysania powietrza, system podawania atramentu jest natychmiast gotowy do pracy, bez żadnych problemów i kosztownych zabezpieczeń przed wysychaniem. Doświadczenia całych dziesięcioleci w firmie Durst znane pod nazwą systemu Circular-Flow zostało zrealizowane w drukarce Rho Vetrocer. Stosowane głowice drukujące zostały tak zaprojektowane, że atrament cyrkuluje bezpośrednio za płytą z dyszami. Przy takim rozwiązaniu atrament nigdy nie skondensuje, nie wyparuje i nie będzie się osadzał, ponieważ zawsze przez dysze będzie pompowany świeży atrament pozbawiony micro pęcherzyków powietrza. Druga unikalna technologia głowic to technologia Variodrop. Zależnie od siatki obrazowej sterowanie piezoelektryczne wytwarza mniejsze lub większe kropelki. W przeciwieństwie do techniki Greyscale, która zawsze wytwarza małe kropelki, łączące się bezpośrednio przed zderzeniem w dużą kroplę i mocno redukujące prędkość druku, technika Variodrop wytwarza małe, średnie lub większe krople bezpośrednio w głowicy przy wylocie dyszy, przy czym prędkość kropli zmniejsza się tylko nieznacznie. Magnetyczny napęd liniowy Bioniczny wspornik Taśma przenośnika transportowego Sanie drukarskie z frezowanego stopu aluminiowego, w których głowice dysz są umieszczone symetrycznie i kalibrowane przez system regulacji sterowany komputerowo, są wprawiane w ruch przez magnetyczny napęd liniowy, aby osiągnąć stałe prędkości sań na całej szerokości druku. Prędkość wraz z elektroniką impulsu wyzwalającego, elektroniką przekazywania danych i techniką taśmy przenośnikowej jest odpowiedzialna za dokładność wyników drukowania z tolerancją 2 mikrometrów.

4 Dekoracja szkła za pomocą nieorganicznego atramentu ceramicznego Jednostka załadowcza i stół obrotowy Jednostka mycia i suszenia Cały proces jest zautomatyzowany, od załadowania na stół obrotowy, przez procesy mycia, drukowania i suszenia, aż do transportu na stół obrotowy w stanie gotowym do wysyłki. Transport szkła jest sterowany przez specjalne pneumatyczne stoły podnośne, a system pozycjonowania gwarantuje idealne położenie szyby, zanim zostanie ona doprowadzona do drukarki firmy Durst. Od komputera do druku Drukarka Inkjet Rho Vetrocer 250 obok wysokiej wydajności, możliwości dozbrojenia i najlepszej jakości druku oferuje łatwą obsługę i optymalny przebieg pracy. Zarówno do drukowania pojedynczych sztuk, jak i średnich lub dużych serii, Rho Vetrocer 250 nieprzerwanie i niezawodnie jest gotowa do produkcji. System umożliwia druk różnych form i ilości bez przerwy i bez zmiany ekranów, jak to ma miejsce w przypadku sitodruku. Obraz cyfrowy z komputera jest przekazywany do stacji RIP a następnie do drukarki, nie wymaga wstępnego drukowania. Szablony do drukowania, jak sita lub płyty drukowe są niepotrzebne. Proces drukowania jest ciągły, nie ma straty w przypadku zmiany wzoru do drukowania a przekazanie, ładowanie obrazu i drukowanie odbywają się równolegle. Jednostka mycia i suszenia Jednostka mycia i suszenia ze stali szlachetnej składa się z czterech misek z pompami i piecami. Całkowicie zautomatyzowana maszyna transportuje szkło przez mycie wstępne z dwiema wysokociśnieniowymi listwami natryskowymi, następnie przez mycie główne z dwiema, trzema lub czterema parami szczotek cylindrowych i jednostkę suszenia z dwiema parami dysz powietrza, które są zasilane przez wentylator wysokociśnieniowy. Maszyna jest łatwa w konserwacji, dysponuje zautomatyzowana funkcją otwierania i specjalnymi rozwiązaniami do określonych wymagań lub bardzo wrażliwych pokryć. Wykonuje prawidłowe mycie szkła o dowolnej grubości i może usunąć pył, tłuszcz (odciski palców), reszki cynku i opakowań. Taśmy transportowe Taśmy transportowe mają zintegrowane stoły podnośne i są wyposażone w rolki do ręcznego obrotu szkła i/lub w przyssawki do trzymania szkła. Pozycjonowanie i centrowanie Przesuwnica Idealne pozycjonowanie szkła osiąga się za pomocą podnośnych taśm poprzecznych i wysoce precyzyjnego systemu mechanicznego i elektronicznego. Przesuwnica ma podnośne taśmy poprzeczne biegnące w różnych kierunkach (XYZ), które są zestawiane z taśmami transportowymi lub stołami obrotowymi.

5 Rho Vetrocer 250 Drukarka do dekoracji szkła Taśmy transportowe Urządzenie suszące Jednostka załadowcza i stół obrotowy Rho Vetrocer 250 Drukarka Rho Vetrocer 250 została skonstruowana specjalnie do dekoracji szkła. Łączy w sobie wszystkie zalety serii drukarek Rho firmy Durst, jak nieprzerwane drukowanie, wysoka wydajność i najlepsza jakość druku na szybach o szerokości do 2,5 metra i dowolnej długości. Drukarka ma specjalny mechanizm transportowy, aby łagodnie przeprowadzić szyby przez proces drukowania. Wyposażona w najnowszą technologię głowic drukujących Variodrop-CF firmy Durst, drukarka ma rozdzielczość 800 dpi i łączy największą prędkość z jakością druku. Rho Vetrocer 250 oferuje bezkonkurencyjną niezawodność i jest skonstruowana do pracy ciągłej przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Jednostka suszenia Jednostka suszenia promieniami podczerwonymi nagrzewa szkło do 200 C i powoduje suszenie wstępne ceramicznego atramentu do szkła. Konwekcję powietrza i prędkość taśm transportowych można dopasować do danego procesu. Zintegrowany system Firma Durst przejmuje całą realizację projektu dla klientów, którzy chcą stworzyć zintegrowany system. Obejmuje to również procesy realizacji i zastosowania rozwiązań uzupełniających od innych dostawców. Usługi zawierają wszystkie aspekty realizacji umów, dostaw, instalacji, odbioru zakładowego i serwisu.

6 Nieorganiczne atramenty firmy Durst do druku cyfrowego Atrament do drukarki Rho Vetrocer to specjalnie opracowany atrament z pigmentów nieorganicznych, stopionych składników szkliwa z odpowiednimi płynami dyspergującymi i nośnymi do zadrukowania tafli szklanych. Atrament bez podkładu jest drukowany bezpośrednio na szkle i łączy się z nim trwale podczas wypalania w piecu w temperaturze od 680 do 700 stopni. Atrament wtapia się i staje się częścią szkła. Nieorganiczny atrament ceramiczny firmy Durst zawiera dobrane nietoksyczne pigmenty metalowe i bezołowiowe stopione składniki szkliwa. Jest dostępny w kolorze czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym i satinato. Atrament zapewnia perfekcyjną ochronę UV i jest zależnie od grubości warstwy > 60 gr/m 2 również nieprzezroczysty. Atramenty Vetrocer można stosować do zadrukowania szkła płaskiego. Wskutek procesu wypalania dochodzi do stopienia atramentów ceramicznych z powierzchnią szkła i w ten sposób jest wytwarzane szkło bezpieczne i dalej przetwarzane w szkło bezpieczne wielowarstwowe klejone. Głowica drukująca Podłoże szklane Pigment nieorganiczny Nieorganiczny stopiony składnik szkliwa Podłoże szklane Pigment i stopione składniki szkliwa stapiają się ze szkłem Trwałość atramentu ceramicznego Staatliche Materialprüfungsanstalt Darmstadt Fachgebiet und Institut für Werkstoffkunde Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Data kontroli: październik 2014 r. Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Data kontroli: październik 2014 r. Data kontroli: 03/ r. Wynik testu rozbicia Klasyfikacja na podstawie wartości zadanych Kuraray : Niezadrukowane: 8 Zadrukowane: zielony, czerwony, niebieski: 8-9 Zadrukowane: czarny, biały, żółty: 8 Podsumowanie: Struktury rozbicia stron zadrukowanych i niezadrukowanych stron są porównywalne. Składowanie na gorąco przez 336 h przy 50 C Twardość ryskowa według DIN EN ISO : Żółty: 20 N, czerwony: 12 N, zielony: 18 N, niebieski, biały, czarny >20N Pomiary stopnia połysku: (według obciążenia) DIN Zółty: 76, czerwony: 82, zielony: 94, niebieski: 78, biały: 46, czarny: 90 Podsumowanie: Na podstawie wyników stwierdza się, że pokrycia wskutek składowania w temperaturze 50 C prawie nie wykazują zmniejszenia badanych właściwości w porównaniu ze stanem w chwili dostarczenia. Obciążenie promieniowaniem UV: Pomiar spektrofotometryczny według DIN EN 410/ä 1000 h Stopień emisji DIN EN Podsumowanie: Brak widocznych zmian. Pomiary spektralnego odbicia i emisji przyrządem typu TIR wykazują tylko nieznaczne zmiany pokryć. Prawie wszystkie wartości po obciążeniu są równe wartościom próby referencyjnej.

7 Szansa, aby wejść na dochodowy rynek dekoracji szkła Zakres stosowania systemu drukowania przy zastosowaniu nieorganicznych atramentów ceramicznych Dekoracja szkła drukarką Rho Vetrocer 250 i atramentem ceramicznym udostępnia atrakcyjne możliwości komercyjne, które przedtem były nierentowne lub wręcz niemożliwe. Nie potrzeba już czasu na wytwarzanie sit, przezbrajanie i suszenie między każdym nanoszeniem koloru. Obok zalet ekonomicznych, klient zyskuje krótszy czas reakcji i dostawy, co oznacza rzeczywistą wartość dodaną. Produkcje jednostkowe oraz małe i średnie serie drukowania z kilkoma kolorami są teraz prosto i szybko wykonalne i umożliwiają innowacyjną dekorację szkła. Uwzględnienie wymagań klientów, zmienne dane i druk krawędź do krawędzi stwarzają architektom i dekoratorom wnętrz nowe i ciekawe możliwości integracji dekoracji szkła w swoje projekty. Zakresy zastosowań: Wyposażenie wnętrz Wyposażenie sklepów Dekoracje barów Targi Szkła meblowe Ściany działowe Automaty do gry Pokrywy zaślepiające, np. do ekspresów do kawy, wyciągów Stosowanie w obszarze zewnętrznym Fasady Wystawy tymczasowe Sezonowe szyldy na zewnątrz Panele słoneczne Technologia Inkjet firmy Durst ma następujące zalety: Ekrany są zbędne, a tym samym nie ma potrzeby ich składowania Rozpuszczalnik i woda nie są potrzebne do czyszczenia Technologia cyfrowa umożliwia drukowanie zmiennych danych (tekstu i liczb) Dopasowanie ilości każde medium szklane może mieć inny kształt Może być zainstalowana na linii produkcji szkła Całkowita elastyczność, drukuje formy standardowe lub indywidualne formaty Dysponuje standaryzowanym interfejsem DXF do połączenia z nowoczesnym oprogramowaniem obróbki szkła Nieprzerwana produkcja różnych form bez konieczności zmiany wzorca Za pomocą 6 kolorów podstawowych można wydrukować kolory mieszane

8 Dane techniczne Specyfikacje ogólne Wymiary: Szerokość: 5850 mm Długość bez stołu: 1794 mm Wysokość: 1960 mm Ciężar: ok kg Wartości przyłączeniowe: maks. 30 KVA/400 V (norma UE) maks. 30 KVA/ V (norma USA) Zgodność bezpieczeństwa: Rho Vetrocer odpowiada obowiązującym normom bezpieczeństwa dla maszyn drukarskich Specyfikacje druku System drukowania: Opatentowany system płaski firmy Durst z technologią głowic drukujących Variodrop-CF zapewniającą najwyższą jakość druku i dostępność w każdej chwili. Rozdzielczość: 800 dpi Kolory: Standard: RBGYK Opcja: biały i satinato Atramenty: Nieorganiczny atrament ceramiczny Vetrocer firmy Durst Wydajność (zależna od ciężaru medium do zadrukowania): Vetrocer 250 Basic: Tryb 2 Pass do 25 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 12 m 2 /godz. Vetrocer 250 Presto: Tryb 2 Pass do 55 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 27 m 2 /godz. Vetrocer 250 HS: Tryb 2 Pass do 100 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 55 m 2 /godz. Druk powierzchniowy z nieprzezroczystym nanoszeniem atramentu >60 gr/m2: Vetrocer 250 Basic: 14 m2/godz. Vetrocer 250 Presto: 28 m2/godz. Vetrocer 250 HS: 55 m2/godz. Specyfikacje mediów Media: Szkło płaskie, przez zewnętrzny proces wypalania przerabiane na szkło bezpieczne lub szkło bezpieczne wielowarstwowe klejone (z PVB lub EVA). Maksymalna szerokość drukowania: 250 cm Maksymalna długość drukowania: Do 8 m, ograniczona przez ciężar szkła i stół systemu doprowadzania. Maks. ciężar na taśmie przenośnika transportowego: 220 kg Grubość materiału: 3-19 mm Wymagania dot. lokalizacji Maksymalna wysokość: m nad poziomem morza Zakres temperatury: +18 C do +25 C Względna wilgotność powietrza: %, niekondensująca Oprogramowanie/RIP: Oprogramowanie Durst Rho Linux; zewnętrzny Caldera RIP Serwer (oprogramowanie GrandRIP+) Opcja: Oprogramowanie kalibrujące Colour na spektrofotometrze Przedstawiciel w Polsce (sprzedaż i serwis): POLINDEX Durst Phototechnik AG Julius-Durst-Strasse Brixen/Bressanone, Italy P.: F.: Durst Phototechnik Digital Technology GmbH Julius-Durst-Strasse Lienz, Austria P.: F.: Durst Industrial Inkjet Application GmbH Julius-Durst-Straße Lienz, Austria P.: F.: Najnowsze rozwiązania techniczne są stale wcielane do produktów Durst. Ilustracje i opisy podlegają zatem zmianom. Wszystkie prawa do zdjęć i ilustracji są zastrzeżone. Durst is a Registered Trade Mark Copyright Durst Phototechnik AG IX201DE - 10/2014

Rho Vetrocer Przemysłowe systemy drukowania atramentowego do cyfrowej dekoracji szkła

Rho Vetrocer Przemysłowe systemy drukowania atramentowego do cyfrowej dekoracji szkła PL Rho Vetrocer Przemysłowe systemy drukowania atramentowego do cyfrowej dekoracji szkła 3 modele (160, 250 i 330) 3 klasy wydajności (Basic, Presto i HS) 3 rodzaje konstrukcji (FRD, wolnostojąca i do

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

Stołowy ploter UV 3-generacji ARTEMIS UV-Y2512 / UV-Y3020

Stołowy ploter UV 3-generacji ARTEMIS UV-Y2512 / UV-Y3020 PLOTERY UV Stołowy ploter UV 3-generacji ARTEMIS UV-Y2512 / UV-Y3020 8 stref podsysu Szwajcarska technologia druku Kropla 6, 9, 14 pl 2880 dpi Wbudowany komputer Waga mediów 300 kg Przyciski - automatyczne

Bardziej szczegółowo

VIEWGLASS IDEALNIE ODTWORZONY OBRAZ NA SZKLE BUILDING GLASS POLSKA

VIEWGLASS IDEALNIE ODTWORZONY OBRAZ NA SZKLE BUILDING GLASS POLSKA IDEALNIE ODTWORZONY OBRAZ NA SZKLE BUILDING GLASS POLSKA WYKREUJ SWOJĄ PRZESTRZEŃ ZE SZKŁEM VIEGLASS, NASYĆ JĄ KOLORAMI, UWYDATNIJ SZCZEGÓŁY OBRAZU. to szkło laminowane z zadrukiem na folii poliestrowej

Bardziej szczegółowo

PR242012 23 kwietnia 2012 Mechanika Strona 1 z 5. XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów

PR242012 23 kwietnia 2012 Mechanika Strona 1 z 5. XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów Mechanika Strona 1 z 5 XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów Odwrócona zasada: liniowy silnik ruch obrotowy System napędowy XTS firmy Beckhoff

Bardziej szczegółowo

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL Suszenie tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI STANOWISKOWE NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

Bardziej szczegółowo

PRZENOŚNIK MYJĄCY, STERYLIZUJĄCY ORAZ SUSZĄCY

PRZENOŚNIK MYJĄCY, STERYLIZUJĄCY ORAZ SUSZĄCY Food Processing Equipment PRZENOŚNIK MYJĄCY, STERYLIZUJĄCY ORAZ SUSZĄCY NEAEN CleanJar Urządzenie jest przeznaczone do czyszczenia i sterylizacji opakowań szklanych, metalowych oraz wykonanych z tworzyw

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 Taśmy klejące 0,38/0,44 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku etykiet. Optymalna jakość druku również przy ustawieniu niskiego docisku drukowania Lepsze odtaczanie

Bardziej szczegółowo

Newsletter 2/2016. Komponenty do podciśnienia. technika próżniowa.

Newsletter 2/2016. Komponenty do podciśnienia. technika próżniowa. Newsletter 2/2016 Komponenty do podciśnienia technika próżniowa PEŁNA OFERTA ELEMENTÓW PODCIŚNIENIOWYCH Firma PNEUMAX oferuje pełną gamę produktów w zakresie techniki próżniowej. Elementy próżniowe, wykonane

Bardziej szczegółowo

Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku

Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Comfort 850 S 851 S Comfort 850 851 2 Układy napędowe Marantec do bram przesuwnych Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Do małych

Bardziej szczegółowo

Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego

Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego Waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów CW 3 1500L www.loma.com Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego Wszechstronna Sprawdza

Bardziej szczegółowo

Lepsza jakość od samego początku

Lepsza jakość od samego początku Lepsza jakość od samego początku Seria 1: HPP 130 Wersja 2015/1 HOLZMA Seria 1 1 Witamy w świecie najwyższej precyzji! Dzięki HPP 130 gładko i bez żadnego wysiłku wkroczysz w świat najwyższej precyzji.

Bardziej szczegółowo

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań.

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Nie poprzestawaj na standardzie. Lohmann odpowiedź na rosnące wymagania wobec druku fleksograficznego. Zapotrzebowanie wciąż rosnącego

Bardziej szczegółowo

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna TruBend Seria 7000: Najszybsze gięcie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Perfekcyjna współpraca maszyny i człowieka. Większa szybkość dzięki mniejszej wadze.

Bardziej szczegółowo

Karta charakterystyki online MVM-0M5-2MC-MKLB TTK70 ENKODERY LINIOWE

Karta charakterystyki online MVM-0M5-2MC-MKLB TTK70 ENKODERY LINIOWE Karta charakterystyki online MVM-0M5-2MC-MKLB TTK70 A B C D E F Rysunek może się różnić Informacje do zamówienia Typ więcej wersji urządzeń i akcesoriów Nr artykułu MVM-0M5-2MC-MKLB 6037415 www.sick.com/ttk70

Bardziej szczegółowo

Drukarki Gamma serii XD Nowy standard i nowa jakość druku cyfrowego do ceramiki

Drukarki Gamma serii XD Nowy standard i nowa jakość druku cyfrowego do ceramiki PL Drukarki Gamma serii XD Nowy standard i nowa jakość druku cyfrowego do ceramiki Wprowadzając nową 8-kolorową drukarkę Gamma z serii XD, firma Durst ponownie zrewolucjonalizowała rynek dekorowania płytek

Bardziej szczegółowo

The reliable brand! niezawodne systemy rozdrabniania dla bezpiecznego niszczenia dokumentów i danych

The reliable brand! niezawodne systemy rozdrabniania dla bezpiecznego niszczenia dokumentów i danych The reliable brand! niezawodne systemy rozdrabniania dla bezpiecznego niszczenia dokumentów i danych 1 Niezawodność od wielu lat Urządzenia do niszczenia danych firmy UNTHA można porównać do czerwonych

Bardziej szczegółowo

Pomiar grubości pokrycia :

Pomiar grubości pokrycia : Pomiar grubości pokrycia : Na folii, papierze a także na metalizowanych powierzchniach Potrzeba pomiaru w czasie rzeczywistym. Pomiar i kontrola grubości pokrycia na foli, papierze w produkcji różnego

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX 5. Taśmy klejące 0,55 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku fleksograficznego.

DuploFLEX 5. Taśmy klejące 0,55 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku fleksograficznego. DuploFLEX 5 Taśmy klejące 0,55 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku fleksograficznego. Optymalna jakość druku również podczas drukowania z dużymi prędkościami Lepsze odtaczanie się

Bardziej szczegółowo

SEJFY LS. Laser WYRÓB CERT YFIKOWANY. każdy ma coś do ukrycia. technology

SEJFY LS. Laser WYRÓB CERT YFIKOWANY. każdy ma coś do ukrycia. technology SEJFY LS każdy ma coś do ukrycia Laser technology WYRÓB CERT YFIKOWANY WG NORM EUROPEJSKICH EN 1143-1 i EN 14450 SEJFY LS Otwórz się na nowe możliwości Pierwszy na rynku sejf z ramą antywłamaniową Rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

4. Program produkcji: Wyposażenie wnętrz hoteli, sklepów biur itp. wg indywidualnych projektów Indywidualne projekty mebli kuchennych i mieszkalnych.

4. Program produkcji: Wyposażenie wnętrz hoteli, sklepów biur itp. wg indywidualnych projektów Indywidualne projekty mebli kuchennych i mieszkalnych. Zamawiający: Fabryka Mebli Ryś Sp. z o.o. Krzywaczka 487 32-442 Krzywaczka Krzywaczka, 08.12.2013 ZAPYTANIE OFERTOWE W związku z przystąpieniem do realizacji projektu pt Uruchomienie linii produkcyjnej

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania!

Innowacyjne rozwiązania! R O Z W I Ą Z A N I A B R A N Ż O W E P r z e m y s ł s p o ż y w c z y i o p a k o w a ń Innowacyjne rozwiązania! Firma SCHUNK GmbH & Co. KG to lider w dziedzinie automatyki przemysłowej i systemów mocowań.

Bardziej szczegółowo

UP-D711MD. Czarno biała termiczna drukarka cyfrowa formatu A7. Omówienie

UP-D711MD. Czarno biała termiczna drukarka cyfrowa formatu A7. Omówienie UP-D711MD Czarno biała termiczna drukarka cyfrowa formatu A7 Omówienie Model UP-D711MD jest lekką, kompaktową i zapewniającą łatwą integrację drukarką monochromatyczną do cyfrowych obrazów graficznych,

Bardziej szczegółowo

Oferta specjalna. Oferta ważna do 30.09.2015

Oferta specjalna. Oferta ważna do 30.09.2015 Oferta ważna do 30.09.2015 Oferta specjalna Rotator z talerzem obrotowym i możliwością regulacji Sunlab SU1010 Rotator przeznaczony do łagodnego i efektywnego mieszania próbek. Analogowa regulacja prędkości.

Bardziej szczegółowo

Maszyna pakująca FFS Forza 2600

Maszyna pakująca FFS Forza 2600 Maszyna pakująca FFS Forza 2600 Specjalnie stworzony dla przemysłu petrochemicznego, nowy FFS Forza może osiągnąć szybkość napełniania 2.600 worków o wadze 25 kg na godzinę (przy napełnianiu przez pojedynczy

Bardziej szczegółowo

Cyfrowe Systemy Rolowe Do Druku Etykiet Na Wąskiej Wstędze

Cyfrowe Systemy Rolowe Do Druku Etykiet Na Wąskiej Wstędze Cyfrowe Systemy Rolowe Do Druku Etykiet Na Wąskiej Wstędze Zaawansowana Cyfrowa Technologia Do Druku Etykiet na Wąskiej Wstędze 1 2 3 4 5 6 TO NIE ZWYKŁA PRASA ALE PRAWDZIWE NARZĘDZIE BIZNESOWE 1-3 Etykiety

Bardziej szczegółowo

DOCAN M10 Konica Minolta 1024 MBH 14pl

DOCAN M10 Konica Minolta 1024 MBH 14pl M.Janicki, M.Mrugała Sp. j. ul. Cicha 4, 45-824 Opole tel. +48 (77) 441 70 71 fax. +48 (77) 457 78 76 e-mail: biuro@plotserwis.pl NIP: 754-27-28-463 www.plotserwis.pl DOCAN M10 Konica Minolta 1024 MBH

Bardziej szczegółowo

ScrappiX. Urządzenie do wizyjnej kontroli wymiarów oraz kontroli defektów powierzchni

ScrappiX. Urządzenie do wizyjnej kontroli wymiarów oraz kontroli defektów powierzchni ScrappiX Urządzenie do wizyjnej kontroli wymiarów oraz kontroli defektów powierzchni Scrappix jest innowacyjnym urządzeniem do kontroli wizyjnej, kontroli wymiarów oraz powierzchni przedmiotów okrągłych

Bardziej szczegółowo

Sejfy LS. Laser. każdy ma coś do ukrycia. technology. Wypełnienie o odporności ogniowej w klasie A1

Sejfy LS. Laser. każdy ma coś do ukrycia. technology. Wypełnienie o odporności ogniowej w klasie A1 Sejfy LS każdy ma coś do ukrycia Laser technology Wypełnienie o odporności ogniowej w klasie A1 WYRÓB CERT YFIKOWANY WG NORM EUROPEJSKICH EN 1143-1 i EN 14 Sejfy LS Otwórz się na nowe możliwości Firma

Bardziej szczegółowo

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań.

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Żądaj więcej niż tylko standardu. Lohmann odpowiedź na wzrastające wymagania w druku fleksograficznym. Zapotrzebowanie wciąż rosnącego

Bardziej szczegółowo

EMALIT EVOLUTION SERALIT EVOLUTION

EMALIT EVOLUTION SERALIT EVOLUTION Szkło inspiracją aranżacji DESIGN Kolory przyszłych pokoleń Produkty całkowicie przyjazne dla środowiska. Wraz z premierę SERALIT i EMALIT EVOLUTION Saint-Gobain weszło do czołówki firm dbających o ochronę

Bardziej szczegółowo

Z SERIES PO PROSTU LEPSZE! PRESENTER DATE

Z SERIES PO PROSTU LEPSZE! PRESENTER DATE Z SERIES PO PROSTU LEPSZE! PRESENTER DATE PREZENTUJEMY ZM400 I ZM600 NAJLEPSZY STOSUNEK CENY DO WYDAJNOŚCI Oparte na najlepszych modelach ale jeszcze lepsze! Lepsze do Twoich potrzeb Lepsze do Twoich zastosowań

Bardziej szczegółowo

ALSIDENT SYSTEM 25. Komory pochłaniające

ALSIDENT SYSTEM 25. Komory pochłaniające ALSIDENT SYSTEM 25 Komory pochłaniające Typ 2 Typ 1 Komory pochłaniające aby środowisko pracy było czystsze Korzystanie z komór pochłaniających zapobiega rozprzestrzenianiu się oparów i zanieczyszczeń

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

KEMPPI K5 SPRZĘT SPAWALNICZY. Beta 90 FreshAir DO PRACY WE WSZYSTKICH POZYCJACH SPAWALNICZYCH.

KEMPPI K5 SPRZĘT SPAWALNICZY. Beta 90 FreshAir DO PRACY WE WSZYSTKICH POZYCJACH SPAWALNICZYCH. KEMPPI K5 SPRZĘT SPAWALNICZY Beta 90 FreshAir DO PRACY WE WSZYSTKICH POZYCJACH SPAWALNICZYCH. 26.07.2017 Beta 90 FreshAir OCHRONA DRÓG ODDECHOWYCH PODCZAS SPAWANIA Beta 90 FreshAir powstała z myślą o spawaniu

Bardziej szczegółowo

DANE TECHNICZNE. Zastosowanie. Magazynowanie/ obróbka EUROLIGHT BLATY ROBOCZE MAGAZYNOWANIE OBRÓBKA

DANE TECHNICZNE. Zastosowanie. Magazynowanie/ obróbka EUROLIGHT BLATY ROBOCZE MAGAZYNOWANIE OBRÓBKA DANE TECHNICZNE EUROLIGHT BLATY ROBOCZE EUROLIGHT blaty robocze to płyta łączona, składająca się z EUROLIGHT płyty komórkowej, pokryta dekoracyjnym em na powierzchni i/lub w miejscu profilu. Zgodnie z

Bardziej szczegółowo

REKLAMOWE REKLAMOWE 165

REKLAMOWE REKLAMOWE 165 Dobrze wypromowany produkt, usługa i wizerunek firmy to pierwszy krok prowadzący do sukcesu. Wszechobecność reklam sprawiła, że rynek stale poszukuje nowych rozwiązań, dzięki którym siła przekazu uległaby

Bardziej szczegółowo

ANDRITZ Pompy z cofniętym wirnikiem Vortex Seria VP/CP

ANDRITZ Pompy z cofniętym wirnikiem Vortex Seria VP/CP ANDRITZ Pompy z cofniętym wirnikiem Vortex Seria VP/CP www.andritz.com/pumps Pompy dla mediów czystych oraz zawierających części stałe Od ponad 100 lat, firma ANDRITZ jest znana głównie dzięki swoim kompetencjom

Bardziej szczegółowo

Skanery 3D firmy Z Corporation. 2009 Z Corporation

Skanery 3D firmy Z Corporation. 2009 Z Corporation 2009 Z Corporation Zasada działania Przylegające do powierzchni markery nakładane są w sposób losowy Kamery CCD śledzą punkty referencyjne i za pomocą triangulacji (rozłożenia powierzchni na zbiór trójkątów)

Bardziej szczegółowo

Gamma 75 HD-NR Gamma 75 HD-NRS Drukarki cyfrowe klasy Premium do płytek ceramicznych o najlepszej relacji ceny do właściwości użytkowych

Gamma 75 HD-NR Gamma 75 HD-NRS Drukarki cyfrowe klasy Premium do płytek ceramicznych o najlepszej relacji ceny do właściwości użytkowych PL Gamma 75 HD-NR Gamma 75 HD-NRS Drukarki cyfrowe klasy Premium do płytek ceramicznych o najlepszej relacji ceny do właściwości użytkowych Nowa linia drukarek Gamma łączy w sobie znakomity projekt i konstrukcję

Bardziej szczegółowo

NOWY WYMIAR PRODUKCJI ŚNIEGU

NOWY WYMIAR PRODUKCJI ŚNIEGU polski Kompaktowe wymiary, niska waga, dobra manewrowość. T40 automatik ze względu na swoją wysokość 2,40 m, szerokość 2,35 m i maksymalną długość 2,7 m jest niezwykle kompaktowa i dlatego łatwa do transportu,

Bardziej szczegółowo

ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria S

ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria S ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria S www.andritz.com/pumps Pompy dla mediów czystych oraz zawierających części stałe Od ponad 100 lat, firma ANDRITZ jest znana głównie dzięki swoim kompetencjom i innowacji

Bardziej szczegółowo

HEDPES EQUIPMENT WMR 10 AUTOMAT MYJĄCY. do sit sitodrukowych z możliwością regeneracji czynnika myjącego ZAMÓWIENIA DOSTAWA SERWIS

HEDPES EQUIPMENT WMR 10 AUTOMAT MYJĄCY. do sit sitodrukowych z możliwością regeneracji czynnika myjącego ZAMÓWIENIA DOSTAWA SERWIS WMR 10 AUTOMAT MYJĄCY do sit sitodrukowych z możliwością regeneracji czynnika myjącego Ciśnieniowa myjka WMR 10 jest bezobsługowym automatem myjącym oferującym efektywne oraz niskonakładowe mycie sit drukarskich.

Bardziej szczegółowo

SNOW POWER & PERFORMANCE IN THE HEAD

SNOW POWER & PERFORMANCE IN THE HEAD polski Ciągła optymalizacja i rozszerzanie asortymentu to cel TechnoAlpin. Zgodnie z tą filozofią TechnoAlpin ciągle stara się wprowadzać na rynek coraz skuteczniejsze produkty. W rezultacie tego rozwoju

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania na opakowania

Kompleksowe rozwiązania na opakowania Kompleksowe rozwiązania na opakowania Opakowania dla branży spożywczej i przemysłowej HD Flexo-Qualität o nas: Firma Akat-Folia istnieje od 1993 roku. Od tego czasu działamy w branży producentów opakowań

Bardziej szczegółowo

Optymalizator cięcia SLIM - LINE Typ SL 110

Optymalizator cięcia SLIM - LINE Typ SL 110 Piła optymalizująca do cięcia na długości *maszyna może się różnić od przedstawionej na zdjęciu ze względu na opcje Optymalizator cięcia SLIM - LINE Typ SL 110 Pos.: 1 Podnoszony system urządzenia podającego

Bardziej szczegółowo

R u r y + B l a c h y. Wuppermann

R u r y + B l a c h y. Wuppermann R u r y + B l a c h y Wuppermann ONE-STOP- SHOPPING Nasz asortyment wyznacza standardy! Oferta całościowa wszystko z jednego źródła: Decydującą zaletą współpracy z Grupą Wuppermann jest szeroki wachlarz

Bardziej szczegółowo

WL52. Klasyka na placu budowy: WL 52

WL52. Klasyka na placu budowy: WL 52 WL52 Przegubowe ładowarki Kołowe Klasyka na placu budowy: WL 52 Na profesjonalnym placu budowy nie powinno zabraknąć ładowarki kołowej WL 52. Poza mocną hydrauliką oferuje ona również łatwą w obsłudze

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna obrabiarki. wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40

Specyfikacja techniczna obrabiarki. wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40 Specyfikacja techniczna obrabiarki wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40 KONSTRUKCJA OBRABIARKI HURCO VMX42 U ATC40 Wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz duża dokładność są najważniejszymi

Bardziej szczegółowo

Food Processing Equipment SMAŻALNIK NA GŁĘBOKIM TŁUSZCZU DO PRACY CIĄGŁEJ Z PRZENOŚNIKIEM

Food Processing Equipment SMAŻALNIK NA GŁĘBOKIM TŁUSZCZU DO PRACY CIĄGŁEJ Z PRZENOŚNIKIEM Food Processing Equipment SMAŻALNIK ProfiFry NA GŁĘBOKIM TŁUSZCZU DO PRACY CIĄGŁEJ Z PRZENOŚNIKIEM Smażalniki ProfiFry na głębokim tłuszczu do pracy ciągłej z przenośnikiem są niezawodnym i uniwersalnym

Bardziej szczegółowo

Jak wybrać. idealny. ploter tnący?

Jak wybrać. idealny. ploter tnący? Jak wybrać idealny ploter tnący? Producenci oznakowań, ekspozytorów, opakowań i wycinanych materiałów stoją w obliczu konieczności wykonywania coraz większej liczby zamówień o niewielkich nakładach. Ten

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych Zielono-żółte bezpieczeństwo Filtry do pomp próżniowych Serwis to kwestia zaufania! Program filtrów do wszystkich pomp próżniowych Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Dobry serwis gwarantuje

Bardziej szczegółowo

FARBA DO OZNACZEŃ LEŚNYCH - DŁUGOTRWAŁA

FARBA DO OZNACZEŃ LEŚNYCH - DŁUGOTRWAŁA FARBA DO OZNACZEŃ LEŚNYCH - DŁUGOTRWAŁA Zastosowanie: Farba Distein długotrwała to produkt stworzony specjalnie do oznaczeń, które winny być widoczne przez długi czas. Szczególnie do oznaczeń obszarów

Bardziej szczegółowo

PARK MASZYNOWY UV. Copyright GLOBART Print 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

PARK MASZYNOWY UV. Copyright GLOBART Print 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. PARK MASZYNOWY UV DURST RHO 512R wyznacza najwyższy standard w przemysłowym druku cyfrowym. Dzieje się tak dzięki najnowszej, opracowanej przez firmę Durst konstrukcji głowic drukujących, które dają możliwość

Bardziej szczegółowo

Folie do prezentacji i kreacji

Folie do prezentacji i kreacji Folie do prezentacji i kreacji Folie od Avery Zweckform wykorzystasz do wszechstronnych zastosowań. Każda prezentacja przygotowana na naszych foliach do slajdów odniesie sukces. A używając samoprzylepnych

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo

Precyzyjne drukowanie kolorów marek

Precyzyjne drukowanie kolorów marek Precyzyjne drukowanie kolorów marek Druk z rozszerzonym gamutem stanowi alternatywę dla druku kolorów dodatkowych bez niepotrzebnych nakładów produkcyjnych. przy użyciu stałego zestawu farb Wyzwanie biznesowe

Bardziej szczegółowo

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y.

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. Optymalny stosunek kosztów do korzyści gwarantujący sukces. FALCON może być używany do cięcia plazmowego,

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI TESTERY AKUMULATORÓW

SPIS TREŚCI TESTERY AKUMULATORÓW SPIS TREŚCI TESTERY AKUMULATORÓW Tester akumulatorów BBT 305 Tester akumulatorów BBT 605 Tester akumulatorów BT 301 Tester akumulatorów Milton Tester akumulatorów Milton Digital Tester akumulatorów 500A2

Bardziej szczegółowo

Bystar L. laser cutting. efficiency in. Wielkoformatowe systemy do cięcia laserowego do blach, rur i profili

Bystar L. laser cutting. efficiency in. Wielkoformatowe systemy do cięcia laserowego do blach, rur i profili efficiency in laser cutting Bystar L Wielkoformatowe systemy do cięcia laserowego do blach, rur i profili 2 Bystar L wielki, precyzyjny i autonomiczny Pod względem długości obszaru roboczego, urządzenia

Bardziej szczegółowo

Bezpieczne, wydajne pakowanie i budowa marki.

Bezpieczne, wydajne pakowanie i budowa marki. IV FORUM TECHNOLOGII SEROWARSKICH LICHEŃ 2015 2015 Supravis Group S.A. IV FORUM TECHNOLOGII SEROWARSKICH LICHEŃ 2015 Bezpieczne, wydajne pakowanie i budowa marki. Karol Woźniak Kierownik Działu Sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 Smart Mill

Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 Smart Mill Pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 Smart Mill Inteligentne rozwiązanie, dzięki zastosowaniu optymalnego cenowo sterowania Siemens oraz konfiguracji maszyny umożliwiającej pełną funkcjonalność. TBI Technology

Bardziej szczegółowo

Drukarki atramentowe EPSON dla punktów sprzedaży

Drukarki atramentowe EPSON dla punktów sprzedaży Drukarki atramentowe EPSON dla punktów sprzedaży TM-J2000/2100 TM-J7000/7100 TM-J7500/7600 Rosnąca popularność drukarek atramentowych POS Podobnie jak jakiś czas temu w świecie drukarek domowo-biurowych,

Bardziej szczegółowo

2. Do przeniesienia na dysk komputera i obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego potrzebujesz:

2. Do przeniesienia na dysk komputera i obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego potrzebujesz: 1. Do wydrukowania 400 kolorowych ulotek reklamowych należy zastosować maszynę: 2. Do przeniesienia na dysk komputera i obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego potrzebujesz: 3. Na skutek powiększania wymiarów

Bardziej szczegółowo

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw Sprężarki olejowe V5-37 kw Zróżnicowane rozwiązania. trakcyjne cenowo opcje. Zamknięte sprężarki śrubowe firmy erius TM z serii V5-37 kw to wydajność w konkurencyjnej cenie. Od samodzielnych sprężarek

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX CB. Podkład kompresyjny dla najwyższych wymagań w wysokiej jakości druku post print. Optymalna jakość druku

DuploFLEX CB. Podkład kompresyjny dla najwyższych wymagań w wysokiej jakości druku post print. Optymalna jakość druku DuploFLEX CB Podkład kompresyjny dla najwyższych wymagań w wysokiej jakości druku post print. Optymalna jakość druku Doskonałe rezultaty dzięki wysokiej jakości piance polimerowej Asortyment ukierunkowany

Bardziej szczegółowo

w każdym warsztacie Niezbędna Wiertarka stołowa Bosch PBD 40

w każdym warsztacie Niezbędna Wiertarka stołowa Bosch PBD 40 Niezbędna w każdym warsztacie Wiertarka stołowa Bosch PBD 40 NOWOŚĆ! Wiertarka stołowa Bosch PBD 40 zapewnia najwyższą precyzję i komfort obsługi. Więcej informacji na stronie www.bosch-do-it.pl. Będziesz

Bardziej szczegółowo

laser cutting efficiency in BySprint Fiber

laser cutting efficiency in BySprint Fiber efficiency in laser cutting BySprint Fiber Szybkie urządzenie do cięcia promieniem lasera z zaawansowanym technologicznie laserem włóknowym umożliwiające ekonomiczną obróbkę cienkich blach 2 BySprint Fiber

Bardziej szczegółowo

Lasery Rotacyjne Gotowe do najtrudniejszych zadań

Lasery Rotacyjne Gotowe do najtrudniejszych zadań Lasery Rotacyjne Gotowe do najtrudniejszych zadań OD POCZĄTKU DO KOŃCA ZROBISZ WSZYSTKIE PRACE POMIAROWE Place budowy mogą różnić się drastycznie, od skromnych do bardzo złożonych zadań. Przedsiębiorstwa

Bardziej szczegółowo

PORTALOWE CENTRUM FREZARSKO WIERTARSKIE TBI SDV-H 1611 OBRABIARKI CNC SPRZEDAŻ I SERWIS OPROGRAMOWANIE CAD / CAM / PDM OBRABIARKI SPECJALNE

PORTALOWE CENTRUM FREZARSKO WIERTARSKIE TBI SDV-H 1611 OBRABIARKI CNC SPRZEDAŻ I SERWIS OPROGRAMOWANIE CAD / CAM / PDM OBRABIARKI SPECJALNE PORTALOWE CENTRUM FREZARSKO WIERTARSKIE TBI SDV-H 1611 1/6 » korpus obrabiarki wykonany z żeliwa» 4 prowadnice w osi Z» konstrukcja bazująca na bramie» liniowe prowadnice toczne we wszystkich osiach» absolutny

Bardziej szczegółowo

KARTA TECHNICZNA. Alifatyczna poliuretanowa warstwa wierzchnia, ochrona UV Obszary o lokalnym ruchu pieszych

KARTA TECHNICZNA. Alifatyczna poliuretanowa warstwa wierzchnia, ochrona UV Obszary o lokalnym ruchu pieszych KARTA TECHNICZNA Alifatyczna poliuretanowa warstwa wierzchnia, ochrona UV Obszary o lokalnym ruchu pieszych Phoenix Distribution ul. Gajowa 8, lok.1, 60-815 Poznań POLAND tel./fax + 48 61 6394751 fax +

Bardziej szczegółowo

Zaawansowana technologia. Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Świetlik KF CI

Zaawansowana technologia. Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Świetlik KF CI Zaawansowana technologia Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Świetlik KF CI Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Z każdej perspektywy przekonujące Państwo nie jesteście tylko zleceniodawcami,

Bardziej szczegółowo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo 2 System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na zapewnienie

Bardziej szczegółowo

FRYTOWNICE DO CIĄGŁEGO SMAŻENIA SERII

FRYTOWNICE DO CIĄGŁEGO SMAŻENIA SERII Food Processing Equipment FRYTOWNICE DO CIĄGŁEGO SMAŻENIA SERII UniFry UniFry - nowa generacja frytkownic pozwalających na częściowe lub całkowite zanurzenie produktów w oleju. Frytownice serii UniFry

Bardziej szczegółowo

Nowa technologia GESIPA

Nowa technologia GESIPA Nowa technologia GESIPA MADE IN GERMANY Nitownica pneumatyczno-hydrauliczna do nitów magazynkowych o krótkich cyklach roboczych i niezrównanych zaletach sprawdzonej w praktyce serii TAURUS wyznacza nowe

Bardziej szczegółowo

piece piekarnicze obrotowe BASIC 2.0 ACTIVE

piece piekarnicze obrotowe BASIC 2.0 ACTIVE piece piekarnicze obrotowe BASIC 2.0 ACTIVE 2 piece piekarnicze obrotowe - seria BASIC 2.0 Doskonała równowaga między technologią i designem Wysoka wydajność i kompaktowe wymiary Prosty, czysty design

Bardziej szczegółowo

Płyty kompozytowe DILITE, HYLITE i TKEbond

Płyty kompozytowe DILITE, HYLITE i TKEbond 1. Płyty kompozytowe DILITE, HYLITE i TKEbond Kompozytowe płyty o aluminiowych okładzinach z rdzeniem polietylenowym DILITE i polipropylenowym HYLITE. Plastyczny stop aluminium oraz perfekcyjne wykończenie

Bardziej szczegółowo

Łączenie elementów z. P-System. P-System. Łączenie

Łączenie elementów z. P-System. P-System. Łączenie elementów z Złączka profilowa do szybkiego montażu bez użycia narzędzi A tak to działa Dwie możliwości frezowania gniazda profilowego Frezarka Lamello Zeta umożliwia frezowanie ręczne Przy produkcji seryjnej

Bardziej szczegółowo

Możliwe jest opracowanie indywidualnych aplikacji.

Możliwe jest opracowanie indywidualnych aplikacji. SGG CONTRAFLAM Szyby zbudowane z co najmniej dwóch hartowanych tafli szkła o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej, przedzielonych odpowiednią warstwą specjalnego żelu. W przypadku pożaru ochronna

Bardziej szczegółowo

MG-02L SYSTEM LASEROWEGO POMIARU GRUBOŚCI POLON-IZOT

MG-02L SYSTEM LASEROWEGO POMIARU GRUBOŚCI POLON-IZOT jednoczesny pomiar grubości w trzech punktach niewrażliwość na drgania automatyczna akwizycja i wizualizacja danych pomiarowych archiwum pomiarów analizy statystyczne dla potrzeb systemu zarządzania jakością

Bardziej szczegółowo

Nowość! Kapturki i opaski ścierne POLICAP. Najwyższa wydajność przy obróbce każdego materiału. SiC-COOL oraz CO-COOL. Innowacje

Nowość! Kapturki i opaski ścierne POLICAP. Najwyższa wydajność przy obróbce każdego materiału. SiC-COOL oraz CO-COOL. Innowacje Kapturki i opaski ścierne POICAP Najwyższa wydajność przy obróbce każdego materiału Nowość! Innowacje ic-coo oraz CO-COO ZAUFAJ NIEBIEKIM Wyjątkowy, szeroki program produktów Bardzo duża ilość usuwanego

Bardziej szczegółowo

OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE

OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE Jesteśmy znaną na całym świecie rodzinną firmą działającą globalnie jako lider rynku pomiarów ciśnienia i temperatury oraz technologii kalibracji. Dzięki włączeniu KSR-Kübler

Bardziej szczegółowo

AUTOMATYCZNE MONTAŻOWNICE DO KÓŁ

AUTOMATYCZNE MONTAŻOWNICE DO KÓŁ od 1958 roku (0) 32-352-40-33, fax (0) 32-254-86-63 (0) 501-567-447, (0) 509-815-919 biuro@autotechnika.net www.autotechnika.net ul. 1-go Maja 79 41-706 Ruda Śląska AUTOMATYCZNE MONTAŻOWNICE DO KÓŁ G 870E

Bardziej szczegółowo

KONTROLA PROMIENIOWANIA

KONTROLA PROMIENIOWANIA SOLARBOX KONTROLA PROMIENIOWANIA Promieniowanie świetlne w urządzeniu Solarbox wytwarzane jest przez specjalną lampę ksenonową, chłodzoną powietrzem. Moc promieniowania jest stale kontrolowana. Umożliwia

Bardziej szczegółowo

Bez problemu, bez uchwytu: System elektromechanicznego otwierania Easys do lodówek

Bez problemu, bez uchwytu: System elektromechanicznego otwierania Easys do lodówek Bez problemu, bez uchwytu: System elektromechanicznego otwierania Easys do lodówek Lodówka jako designerski mebel - w każdym segmencie: Szerokie zastosowanie Wykorzystaj nowy potencjał rynku. Dzięki Easys

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczna pompa do zastosowania

Specjalistyczna pompa do zastosowania Specjalistyczna pompa do zastosowania Wiemy jak radzić sobie z cieczami Tapflo zaopatruje przemysł obróbki powierzchniowej w pompy od ponad 25 lat. Posiadamy wiedzę jak dobierać odpowiednie pompy i filtry

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS 0461 655 5123. M15. K4.S0914. F&W. Wydrukowano w Niemczech ANDREAS STIHL AG & Co. KG 2014. Ekologiczny papier bielony bez użycia chloru. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE

Bardziej szczegółowo

Zakup ploterów i maszyn introligatorskich dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej.

Zakup ploterów i maszyn introligatorskich dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej. Załącznik nr 3 Specyfikacja dostaw dotyczących zadania; Zakup ploterów i maszyn introligatorskich dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej. Nazwa urządzenia Ilość Minimalne parametry techniczne

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 Taśmy klejące do mocowania klisz 0,38/0,44 mm rozwiązania dla perfekcyjnego druku etykiet. Optymalna jakość druku również przy małym nacisku drukowania Lepsze odtaczanie się cylindrów

Bardziej szczegółowo

Spis treści. UTK Urządzenia Techniki Komputerowej. Temat: Napędy optyczne

Spis treści. UTK Urządzenia Techniki Komputerowej. Temat: Napędy optyczne Spis treści Definicja...2 Budowa ogólna...3 Silnik krokowy budowa...4 Silnik liniowy budowa...4 Budowa płyty CD...5 1 Definicja Napęd optyczny jest to urządzenie, które za pomocą wiązki lasera odczytuje

Bardziej szczegółowo

Pierwszy olej zasługujący na Gwiazdę. Olej silnikowy marki Mercedes Benz.

Pierwszy olej zasługujący na Gwiazdę. Olej silnikowy marki Mercedes Benz. Pierwszy olej zasługujący na Gwiazdę. Olej silnikowy marki Mercedes Benz. Oryginalny olej silnikowy marki Mercedes Benz. Opracowany przez tych samych ekspertów, którzy zbudowali silnik: przez nas. Kto

Bardziej szczegółowo

Niezawodność i precyzja

Niezawodność i precyzja Niezawodność i precyzja Drukarka 3D doceniona przez tysiące użytkowników Niezawodna, solidna, a przy tym niezwykle precyzyjna drukarka Zortrax M200 podbiła serca tysięcy użytkowników. Przystępna cena w

Bardziej szczegółowo

Technologia Godna Zaufania

Technologia Godna Zaufania SPRĘŻARKI ŚRUBOWE ZE ZMIENNĄ PRĘDKOŚCIĄ OBROTOWĄ IVR OD 7,5 DO 75kW Technologia Godna Zaufania IVR przyjazne dla środowiska Nasze rozległe doświadczenie w dziedzinie sprężonego powietrza nauczyło nas że

Bardziej szczegółowo

Akumulator Seria NP Nr produktu

Akumulator Seria NP Nr produktu INSTRUKCJA OBSŁUGI Akumulator Seria NP1.2-12 Nr produktu 000250812 Strona 1 z 9 Niezawodność to bezpieczeństwo Akumulatory Yuasa NP, NPC i NPH. Stosując najnowszą, zaawansowaną technologię rekombinacji

Bardziej szczegółowo

Siłownik liniowy z serwonapędem

Siłownik liniowy z serwonapędem Siłownik liniowy z serwonapędem Zastosowanie: przemysłowe systemy automatyki oraz wszelkie aplikacje wymagające bardzo dużych prędkości przy jednoczesnym zastosowaniu dokładnego pozycjonowania. www.linearmech.it

Bardziej szczegółowo

profile aluminiowe i drewniane

profile aluminiowe i drewniane i drewniane »» Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NielsenBainbridge, lidera na rynku wyrobów ramiarskich,»» W 1971 roku Helmar Nielsen założył jej pierwszą siedzibę w miasteczku Townsend,»»

Bardziej szczegółowo

Ś W IA T Ł O W O D O W Y

Ś W IA T Ł O W O D O W Y L A S E R Ś W IA T Ł O W O D O W Y POLSKIPRODUCENT OBRABIAREKCNC Dlaczego. firmy,którepracująnaobrabiarkachkimla. odnosząsukces? NaszafirmajakojedynawPolsceprojektujeiprodukujetakwydajneorazszybkie,ajednocześniestabilneiproste

Bardziej szczegółowo

Zakres temperatur ( C) Ciężar taśmy[kg/m 2 ] Polipropylen Polipropylen 1, do biały, szary

Zakres temperatur ( C) Ciężar taśmy[kg/m 2 ] Polipropylen Polipropylen 1, do biały, szary SERIA E20 2 SERIA 20 FLAT TOP 3 SERIA 20 SERIA 20 FLUSH GRID Podziałka Powierzchnia 20 mm Flush Grid Prześwit 32% Grubość Układ napędowy Szerokość taśmy Zalecana minimalna szerokość Średnica pręta System

Bardziej szczegółowo

Drukarka 3D Zortrax M200

Drukarka 3D Zortrax M200 Informacje o produkcie Utworzono 01-07-2016 Drukarka 3D Zortrax M200 Nr katalogowy : 3D Zortrax M200 Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : poniżej średniego Średnia ocena : brak recenzji Cena : 6.900,00

Bardziej szczegółowo

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta WSTĘP Click5000 jest urządzeniem dla personelu obsługi umożliwiającym profesjonalną obróbkę oraz natychmiastowe wykonywanie fotografii. Urządzenie

Bardziej szczegółowo