Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad"

Transkrypt

1 PL Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad Durst jest specjalistą w dziedzinie przemysłowych systemów drukowania przeznaczonych do szkła. Z połączenia technologii druku cyfrowego, którą Durst od 15 lat intensywnie bada i realizuje w systemach drukowania stosowanych w przemyśle, z dopracowanym oprogramowaniem, innowacyjną technologią atramentu z nieorganicznymi pigmentami i najnowszą techniką głowic drukujących powstał innowacyjny system drukowania do dekoracji szkła. Spełniane są przy tym normy budownictwa z użyciem szkła a architekci wnętrz, projektanci, architekci i zakłady uszlachetniania szkła otrzymują nowe możliwości kreatywnego wzornictwa. Cyfrowa technika drukowania Inkjet, z którą Durst już od ponad 10 lat rewolucjonizuje światowy rynek drukowania na płytkach ceramicznych, pozwala cenowo korzystnie, szybko i bez druku wstępnego zadrukować margines ochronny szkła fasadowego różnych rozmiarów, szklane drzwi, meble, ściany działowe, tylne ściany kuchenne, osłony wyciągów lub przyrządów i wiele innych. Technologia Flow firmy Durst z cyrkulacją atramentów ceramicznych w głowicach drukujących zapewnia stały przepływ atramentu wewnątrz głowicy, co zapobiega blokowaniu dysz, ponieważ ciągle jest pompowany świeży tusz. Ma to istotne znaczenie z uwagi na sedymentację i wysychanie atramentów z dużym udziałem pigmentów nieorganicznych. Bardzo precyzyjne prowadzenie sań za pomocą napędu elektromagnetycznego, bioniczny wspornik ze stopu aluminiowo-krzemowego, posuw taśm, elektronika na bazie światłowodów, oprogramowanie stacji roboczej z system Linux, podobnie jak stabilna konstrukcja ramy głównej od dziesięcioleci sprawdzają się w ponad 5000 urządzeniach znajdujących się na rynku. Urządzenia firmy Durst sprawdziły się w przemyśle: są niezawodnie skonstruowane i przystosowane do pracy 24/7. Mogą być podłączone do istniejących linii produkcji szkła, mogą pracować samodzielnie lub w całkowicie zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Durst Rho Vetrocer szansą rentownego uczestnictwa we wzrastającym rynku.

2 Durst. Specjalista przemysłowych zastosowań druku cyfrowego Centrum badawcze Lienz firmy Durst Firma Durst Industrial Inkjet Application GmbH w Lienz Od roku 1936 firma Durst działa w dziedzinie wizualnej komunikacji i przetwarzania obrazów: do roku 1995 w dziedzinie fotografii analogowej z wykorzystaniem halogenków srebra w produkcji kamer, powiększalników, rzutników do slajdów, a od roku 1995 jako pierwszy producent kolorowego aparatu do naświetlania na bazie laserów w cyfrowej technice drukowania. Firma Durst od roku 1999 projektuje drukarki Inkjet do wielkoformatowych zastosowań w reklamie: w roku 2000 firma Durst jako pierwsze przedsiębiorstwo wprowadziła na rynek drukarkę płaską z atramentami utwardzanymi promieniami UV. Aktualnie jest to już ósma generacja tych drukarek : innowacje dotyczyły rozdzielczości (dziś ponad 1700 dpi), wielkości kropli (aktualnie 7 pl), wariacji wielkości kropli (technika Greyscale poziom szarości), prędkości drukowania, systemów kolorów (od atramentów UV do atramentów ceramicznych i atramentów na bazie wody), oprogramowania i elektroniki. Długoletnie doświadczenie w przemyśle stawiającym wysokie wymagania warunkom produkcji, firma Durst zdobyła dzięki systemowi drukowania zastosowanemu w procesach przemysłu płytek ceramicznych, przemysłu włókienniczego, druku etykiet i opakowań. Aby sprostać obciążeniom wynikającym z produkcji przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w urządzeniach firmy Durst od lat stosuje się nadzór zdalnego sterowania, zintegrowane oprogramowanie MIS do ekonomicznego nadzoru zużycia atramentu i czasu produkcji. Firma Durst posiada certyfikaty ISO-9001 i 14001, a to zobowiązuje: nasze produkty oprócz tego, że są produkowane z przestrzeganiem surowych przepisów środowiskowych, to zapewniają jednocześnie użytkownikowi długi okres użytkowania, możliwości naprawy i dostosowania do najnowszych technologii, niskie zużycie prądu i atramentu oraz brak substancji szkodliwych w procesie drukowania. Technologia druku cyfrowego, jako bezdotykowa technologia dekoracji powierzchni jest dla firmy Durst technologią przyszłości. Dlatego w wybudowanym w roku 2010 centrum badawczym zajmujemy się podstawowymi badaniami w zakresie najnowszej techniki głowic drukujących, atramentów, fluidów i filtrów. Uczestnicząc w różnych projektach badawczych 7-mego programu ramowego UE, zapewniamy najbardziej innowacyjną i postępową technologię.

3 Komponenty technologii firmy Durst Technika głowic drukujących z technologią Variodrop i Circular-Flow (CF) Od roku 2003 firma Durst jest aktywna w dziedzinie drukowania cyfrowego na płytkach ceramicznych z zastosowaniem pigmentów nieorganicznych. Pigmenty na bazie tlenków metali, które muszą mieć pewną granulację, aby po procesie wypalania powstały intensywne kolory, wykazują tendencję do osadzania się i sedymentacji. Dzięki stałej cyrkulacji atramentu wewnątrz głowicy drukującej, konstrukcji głowicy bez wnęk i krawędzi ułatwiających osadzanie się oraz inteligentnej technice filtrowania i technologii wysysania powietrza, system podawania atramentu jest natychmiast gotowy do pracy, bez żadnych problemów i kosztownych zabezpieczeń przed wysychaniem. Doświadczenia całych dziesięcioleci w firmie Durst znane pod nazwą systemu Circular-Flow zostało zrealizowane w drukarce Rho Vetrocer. Stosowane głowice drukujące zostały tak zaprojektowane, że atrament cyrkuluje bezpośrednio za płytą z dyszami. Przy takim rozwiązaniu atrament nigdy nie skondensuje, nie wyparuje i nie będzie się osadzał, ponieważ zawsze przez dysze będzie pompowany świeży atrament pozbawiony micro pęcherzyków powietrza. Druga unikalna technologia głowic to technologia Variodrop. Zależnie od siatki obrazowej sterowanie piezoelektryczne wytwarza mniejsze lub większe kropelki. W przeciwieństwie do techniki Greyscale, która zawsze wytwarza małe kropelki, łączące się bezpośrednio przed zderzeniem w dużą kroplę i mocno redukujące prędkość druku, technika Variodrop wytwarza małe, średnie lub większe krople bezpośrednio w głowicy przy wylocie dyszy, przy czym prędkość kropli zmniejsza się tylko nieznacznie. Magnetyczny napęd liniowy Bioniczny wspornik Taśma przenośnika transportowego Sanie drukarskie z frezowanego stopu aluminiowego, w których głowice dysz są umieszczone symetrycznie i kalibrowane przez system regulacji sterowany komputerowo, są wprawiane w ruch przez magnetyczny napęd liniowy, aby osiągnąć stałe prędkości sań na całej szerokości druku. Prędkość wraz z elektroniką impulsu wyzwalającego, elektroniką przekazywania danych i techniką taśmy przenośnikowej jest odpowiedzialna za dokładność wyników drukowania z tolerancją 2 mikrometrów.

4 Dekoracja szkła za pomocą nieorganicznego atramentu ceramicznego Jednostka załadowcza i stół obrotowy Jednostka mycia i suszenia Cały proces jest zautomatyzowany, od załadowania na stół obrotowy, przez procesy mycia, drukowania i suszenia, aż do transportu na stół obrotowy w stanie gotowym do wysyłki. Transport szkła jest sterowany przez specjalne pneumatyczne stoły podnośne, a system pozycjonowania gwarantuje idealne położenie szyby, zanim zostanie ona doprowadzona do drukarki firmy Durst. Od komputera do druku Drukarka Inkjet Rho Vetrocer 250 obok wysokiej wydajności, możliwości dozbrojenia i najlepszej jakości druku oferuje łatwą obsługę i optymalny przebieg pracy. Zarówno do drukowania pojedynczych sztuk, jak i średnich lub dużych serii, Rho Vetrocer 250 nieprzerwanie i niezawodnie jest gotowa do produkcji. System umożliwia druk różnych form i ilości bez przerwy i bez zmiany ekranów, jak to ma miejsce w przypadku sitodruku. Obraz cyfrowy z komputera jest przekazywany do stacji RIP a następnie do drukarki, nie wymaga wstępnego drukowania. Szablony do drukowania, jak sita lub płyty drukowe są niepotrzebne. Proces drukowania jest ciągły, nie ma straty w przypadku zmiany wzoru do drukowania a przekazanie, ładowanie obrazu i drukowanie odbywają się równolegle. Jednostka mycia i suszenia Jednostka mycia i suszenia ze stali szlachetnej składa się z czterech misek z pompami i piecami. Całkowicie zautomatyzowana maszyna transportuje szkło przez mycie wstępne z dwiema wysokociśnieniowymi listwami natryskowymi, następnie przez mycie główne z dwiema, trzema lub czterema parami szczotek cylindrowych i jednostkę suszenia z dwiema parami dysz powietrza, które są zasilane przez wentylator wysokociśnieniowy. Maszyna jest łatwa w konserwacji, dysponuje zautomatyzowana funkcją otwierania i specjalnymi rozwiązaniami do określonych wymagań lub bardzo wrażliwych pokryć. Wykonuje prawidłowe mycie szkła o dowolnej grubości i może usunąć pył, tłuszcz (odciski palców), reszki cynku i opakowań. Taśmy transportowe Taśmy transportowe mają zintegrowane stoły podnośne i są wyposażone w rolki do ręcznego obrotu szkła i/lub w przyssawki do trzymania szkła. Pozycjonowanie i centrowanie Przesuwnica Idealne pozycjonowanie szkła osiąga się za pomocą podnośnych taśm poprzecznych i wysoce precyzyjnego systemu mechanicznego i elektronicznego. Przesuwnica ma podnośne taśmy poprzeczne biegnące w różnych kierunkach (XYZ), które są zestawiane z taśmami transportowymi lub stołami obrotowymi.

5 Rho Vetrocer 250 Drukarka do dekoracji szkła Taśmy transportowe Urządzenie suszące Jednostka załadowcza i stół obrotowy Rho Vetrocer 250 Drukarka Rho Vetrocer 250 została skonstruowana specjalnie do dekoracji szkła. Łączy w sobie wszystkie zalety serii drukarek Rho firmy Durst, jak nieprzerwane drukowanie, wysoka wydajność i najlepsza jakość druku na szybach o szerokości do 2,5 metra i dowolnej długości. Drukarka ma specjalny mechanizm transportowy, aby łagodnie przeprowadzić szyby przez proces drukowania. Wyposażona w najnowszą technologię głowic drukujących Variodrop-CF firmy Durst, drukarka ma rozdzielczość 800 dpi i łączy największą prędkość z jakością druku. Rho Vetrocer 250 oferuje bezkonkurencyjną niezawodność i jest skonstruowana do pracy ciągłej przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Jednostka suszenia Jednostka suszenia promieniami podczerwonymi nagrzewa szkło do 200 C i powoduje suszenie wstępne ceramicznego atramentu do szkła. Konwekcję powietrza i prędkość taśm transportowych można dopasować do danego procesu. Zintegrowany system Firma Durst przejmuje całą realizację projektu dla klientów, którzy chcą stworzyć zintegrowany system. Obejmuje to również procesy realizacji i zastosowania rozwiązań uzupełniających od innych dostawców. Usługi zawierają wszystkie aspekty realizacji umów, dostaw, instalacji, odbioru zakładowego i serwisu.

6 Nieorganiczne atramenty firmy Durst do druku cyfrowego Atrament do drukarki Rho Vetrocer to specjalnie opracowany atrament z pigmentów nieorganicznych, stopionych składników szkliwa z odpowiednimi płynami dyspergującymi i nośnymi do zadrukowania tafli szklanych. Atrament bez podkładu jest drukowany bezpośrednio na szkle i łączy się z nim trwale podczas wypalania w piecu w temperaturze od 680 do 700 stopni. Atrament wtapia się i staje się częścią szkła. Nieorganiczny atrament ceramiczny firmy Durst zawiera dobrane nietoksyczne pigmenty metalowe i bezołowiowe stopione składniki szkliwa. Jest dostępny w kolorze czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym i satinato. Atrament zapewnia perfekcyjną ochronę UV i jest zależnie od grubości warstwy > 60 gr/m 2 również nieprzezroczysty. Atramenty Vetrocer można stosować do zadrukowania szkła płaskiego. Wskutek procesu wypalania dochodzi do stopienia atramentów ceramicznych z powierzchnią szkła i w ten sposób jest wytwarzane szkło bezpieczne i dalej przetwarzane w szkło bezpieczne wielowarstwowe klejone. Głowica drukująca Podłoże szklane Pigment nieorganiczny Nieorganiczny stopiony składnik szkliwa Podłoże szklane Pigment i stopione składniki szkliwa stapiają się ze szkłem Trwałość atramentu ceramicznego Staatliche Materialprüfungsanstalt Darmstadt Fachgebiet und Institut für Werkstoffkunde Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Data kontroli: październik 2014 r. Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Data kontroli: październik 2014 r. Data kontroli: 03/ r. Wynik testu rozbicia Klasyfikacja na podstawie wartości zadanych Kuraray : Niezadrukowane: 8 Zadrukowane: zielony, czerwony, niebieski: 8-9 Zadrukowane: czarny, biały, żółty: 8 Podsumowanie: Struktury rozbicia stron zadrukowanych i niezadrukowanych stron są porównywalne. Składowanie na gorąco przez 336 h przy 50 C Twardość ryskowa według DIN EN ISO : Żółty: 20 N, czerwony: 12 N, zielony: 18 N, niebieski, biały, czarny >20N Pomiary stopnia połysku: (według obciążenia) DIN Zółty: 76, czerwony: 82, zielony: 94, niebieski: 78, biały: 46, czarny: 90 Podsumowanie: Na podstawie wyników stwierdza się, że pokrycia wskutek składowania w temperaturze 50 C prawie nie wykazują zmniejszenia badanych właściwości w porównaniu ze stanem w chwili dostarczenia. Obciążenie promieniowaniem UV: Pomiar spektrofotometryczny według DIN EN 410/ä 1000 h Stopień emisji DIN EN Podsumowanie: Brak widocznych zmian. Pomiary spektralnego odbicia i emisji przyrządem typu TIR wykazują tylko nieznaczne zmiany pokryć. Prawie wszystkie wartości po obciążeniu są równe wartościom próby referencyjnej.

7 Szansa, aby wejść na dochodowy rynek dekoracji szkła Zakres stosowania systemu drukowania przy zastosowaniu nieorganicznych atramentów ceramicznych Dekoracja szkła drukarką Rho Vetrocer 250 i atramentem ceramicznym udostępnia atrakcyjne możliwości komercyjne, które przedtem były nierentowne lub wręcz niemożliwe. Nie potrzeba już czasu na wytwarzanie sit, przezbrajanie i suszenie między każdym nanoszeniem koloru. Obok zalet ekonomicznych, klient zyskuje krótszy czas reakcji i dostawy, co oznacza rzeczywistą wartość dodaną. Produkcje jednostkowe oraz małe i średnie serie drukowania z kilkoma kolorami są teraz prosto i szybko wykonalne i umożliwiają innowacyjną dekorację szkła. Uwzględnienie wymagań klientów, zmienne dane i druk krawędź do krawędzi stwarzają architektom i dekoratorom wnętrz nowe i ciekawe możliwości integracji dekoracji szkła w swoje projekty. Zakresy zastosowań: Wyposażenie wnętrz Wyposażenie sklepów Dekoracje barów Targi Szkła meblowe Ściany działowe Automaty do gry Pokrywy zaślepiające, np. do ekspresów do kawy, wyciągów Stosowanie w obszarze zewnętrznym Fasady Wystawy tymczasowe Sezonowe szyldy na zewnątrz Panele słoneczne Technologia Inkjet firmy Durst ma następujące zalety: Ekrany są zbędne, a tym samym nie ma potrzeby ich składowania Rozpuszczalnik i woda nie są potrzebne do czyszczenia Technologia cyfrowa umożliwia drukowanie zmiennych danych (tekstu i liczb) Dopasowanie ilości każde medium szklane może mieć inny kształt Może być zainstalowana na linii produkcji szkła Całkowita elastyczność, drukuje formy standardowe lub indywidualne formaty Dysponuje standaryzowanym interfejsem DXF do połączenia z nowoczesnym oprogramowaniem obróbki szkła Nieprzerwana produkcja różnych form bez konieczności zmiany wzorca Za pomocą 6 kolorów podstawowych można wydrukować kolory mieszane

8 Dane techniczne Specyfikacje ogólne Wymiary: Szerokość: 5850 mm Długość bez stołu: 1794 mm Wysokość: 1960 mm Ciężar: ok kg Wartości przyłączeniowe: maks. 30 KVA/400 V (norma UE) maks. 30 KVA/ V (norma USA) Zgodność bezpieczeństwa: Rho Vetrocer odpowiada obowiązującym normom bezpieczeństwa dla maszyn drukarskich Specyfikacje druku System drukowania: Opatentowany system płaski firmy Durst z technologią głowic drukujących Variodrop-CF zapewniającą najwyższą jakość druku i dostępność w każdej chwili. Rozdzielczość: 800 dpi Kolory: Standard: RBGYK Opcja: biały i satinato Atramenty: Nieorganiczny atrament ceramiczny Vetrocer firmy Durst Wydajność (zależna od ciężaru medium do zadrukowania): Vetrocer 250 Basic: Tryb 2 Pass do 25 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 12 m 2 /godz. Vetrocer 250 Presto: Tryb 2 Pass do 55 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 27 m 2 /godz. Vetrocer 250 HS: Tryb 2 Pass do 100 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 55 m 2 /godz. Druk powierzchniowy z nieprzezroczystym nanoszeniem atramentu >60 gr/m2: Vetrocer 250 Basic: 14 m2/godz. Vetrocer 250 Presto: 28 m2/godz. Vetrocer 250 HS: 55 m2/godz. Specyfikacje mediów Media: Szkło płaskie, przez zewnętrzny proces wypalania przerabiane na szkło bezpieczne lub szkło bezpieczne wielowarstwowe klejone (z PVB lub EVA). Maksymalna szerokość drukowania: 250 cm Maksymalna długość drukowania: Do 8 m, ograniczona przez ciężar szkła i stół systemu doprowadzania. Maks. ciężar na taśmie przenośnika transportowego: 220 kg Grubość materiału: 3-19 mm Wymagania dot. lokalizacji Maksymalna wysokość: m nad poziomem morza Zakres temperatury: +18 C do +25 C Względna wilgotność powietrza: %, niekondensująca Oprogramowanie/RIP: Oprogramowanie Durst Rho Linux; zewnętrzny Caldera RIP Serwer (oprogramowanie GrandRIP+) Opcja: Oprogramowanie kalibrujące Colour na spektrofotometrze Przedstawiciel w Polsce (sprzedaż i serwis): POLINDEX Durst Phototechnik AG Julius-Durst-Strasse Brixen/Bressanone, Italy P.: F.: Durst Phototechnik Digital Technology GmbH Julius-Durst-Strasse Lienz, Austria P.: F.: Durst Industrial Inkjet Application GmbH Julius-Durst-Straße Lienz, Austria P.: F.: Najnowsze rozwiązania techniczne są stale wcielane do produktów Durst. Ilustracje i opisy podlegają zatem zmianom. Wszystkie prawa do zdjęć i ilustracji są zastrzeżone. Durst is a Registered Trade Mark Copyright Durst Phototechnik AG IX201DE - 10/2014

Seria Rho 1000 Najbardziej wydajna płaska drukarka UV

Seria Rho 1000 Najbardziej wydajna płaska drukarka UV PL Seria Rho 1000 Najbardziej wydajna płaska drukarka UV Seria Rho 1000 jest produktem flagowym firmy Durst zapewniającym druk szerokim zakresie na płaskich mediach. Seria ta oferuje wyjątkową kombinację

Bardziej szczegółowo

Systemy laserowe: Podejmujemy wyzwania. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Systemy laserowe: Podejmujemy wyzwania. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Systemy laserowe: Podejmujemy wyzwania Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Dajemy przewagę w obróbce laserowej Spis treści Dajemy przewagę w obróbce laserowej.

Bardziej szczegółowo

Znakowanie z TruMark: Łatwe znakowanie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Znakowanie z TruMark: Łatwe znakowanie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Znakowanie z TruMark: Łatwe znakowanie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Bez TruMark Z TruMark Znakowanie z TruMark. Osiągnij swój sukces łatwiej z prostym

Bardziej szczegółowo

31.03-3.04.2009, Poznań

31.03-3.04.2009, Poznań Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Po raz trzeci na targach! Zapraszamy do pawilonu 3A Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli 31.03-3.04.2009, Międzynarodowe

Bardziej szczegółowo

CENTRUM PLOTEROWE RSC NAJLEPSZE ŚWIATOWE MARKI KATALOG 2015

CENTRUM PLOTEROWE RSC NAJLEPSZE ŚWIATOWE MARKI KATALOG 2015 CENTRUM PLOTEROWE RSC KATALOG 2015 NAJLEPSZE ŚWIATOWE MARKI Spis treści mamy wszystko czego potrzebujesz do druku wielkoformatowego NAZWA RODZAJ PRODUKTU STR. Screen TPJ W3200 UV ploter UV 4-5 Screen TPJ

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczne cięcie grubych i cienkich blach.

Ekonomiczne cięcie grubych i cienkich blach. TruLaser: Ekonomiczne cięcie grubych i cienkich blach. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Podejmujemy wyzwania. Spis treści Podejmujemy wyzwania. 2 W rękach

Bardziej szczegółowo

KATALOG 2015 PLOTERY EKO-SOLWENTOWE PLOTERY SOLWENTOWE PLOTERY TERMICZNE PLOTERY LASEROWE DRUKARKI DTG ZGRZEWARKI LAMINATORY AKCESORIA TRYMERY

KATALOG 2015 PLOTERY EKO-SOLWENTOWE PLOTERY SOLWENTOWE PLOTERY TERMICZNE PLOTERY LASEROWE DRUKARKI DTG ZGRZEWARKI LAMINATORY AKCESORIA TRYMERY KATALOG 2015 PLOTERY EKO-SOLWENTOWE PLOTERY SOLWENTOWE PLOTERY TERMICZNE PLOTERY LASEROWE DRUKARKI DTG ZGRZEWARKI LAMINATORY AKCESORIA TRYMERY PLOTERY EKO-SOLWENTOWE Artemis 1601 HL JUŻ 100 INSTALACJI

Bardziej szczegółowo

Przemysłowe bramy segmentowe

Przemysłowe bramy segmentowe // DURATEC - przeszklenie z tworzywa sztucznego wyjątkowo odporne na zarysowania. Przemysłowe bramy segmentowe Pewne bezpieczeństwo z innowacyjnymi drzwiami przejściowymi bez wystającego progu 2 Know how

Bardziej szczegółowo

Precyzyjny druk bez ograniczeń. Plotery płaskie serii Océ Arizona UV

Precyzyjny druk bez ograniczeń. Plotery płaskie serii Océ Arizona UV Precyzyjny druk bez ograniczeń Plotery płaskie serii Océ Arizona UV Wyjątkowa jakość obrazu na sztywnych i elastycznych mediach Seria ploterów Océ Arizona oferuje jakość, która przenosi produkcję grafiki

Bardziej szczegółowo

ZNAKOWANIE INSTALACJI I OBIEKTÓW OZNAKOWANIA PODŁOGOWE ZABEZPIECZENIA ANTYPOŚLIZGOWE TABLICZKI IDENTYFIKACYJNE MATY ERGONOMICZNE LOCKOUT-TAGOUT

ZNAKOWANIE INSTALACJI I OBIEKTÓW OZNAKOWANIA PODŁOGOWE ZABEZPIECZENIA ANTYPOŚLIZGOWE TABLICZKI IDENTYFIKACYJNE MATY ERGONOMICZNE LOCKOUT-TAGOUT ZNAKOWANIE INSTALACJI I OBIEKTÓW OZNAKOWANIA PODŁOGOWE ZABEZPIECZENIA ANTYPOŚLIZGOWE TABLICZKI IDENTYFIKACYJNE MATY ERGONOMICZNE LOCKOUT-TAGOUT BARIERKI ODGRODZENIOWE DRUKARKI DO ETYKIET Spis treści Spis

Bardziej szczegółowo

NOWOŚCI ITM POLSKA 2008 HAPE. ARCHIMEDES SA pawilon 5, stoisko 4

NOWOŚCI ITM POLSKA 2008 HAPE. ARCHIMEDES SA pawilon 5, stoisko 4 NOWOŚCI ITM POLSKA 2008 HAPE ARCHIMEDES SA pawilon 5, stoisko 4 Szlifierki proste: SZ150C1, SZ230C1 Szlifierki pionowa: SC230C5/K Szlifierka kątowa: SK180C9 Szlifierka prosta z napędem pneumatycznym typu

Bardziej szczegółowo

www.taropak.pl Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki 13-16.09.2010 Poznań Zapraszamy do udziału w 27 edycji POSTAW NA DOBRĄ MARKĘ!

www.taropak.pl Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki 13-16.09.2010 Poznań Zapraszamy do udziału w 27 edycji POSTAW NA DOBRĄ MARKĘ! www.taropak.pl Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki 13-16.09.2010 Poznań POSTAW NA DOBRĄ MARKĘ! Zapraszamy do udziału w 27 edycji JEŚLI JESTEŚ ODBIORCĄ OPAKOWAŃ I SZUKASZ NOWYCH ROZWIĄZAŃ

Bardziej szczegółowo

Przewodnik kontroli i inspekcji jakości 2012

Przewodnik kontroli i inspekcji jakości 2012 Przewodnik kontroli i inspekcji jakości 2012 Niezawodna produkcja! Downloads Benefits www.never-fail.info Czy znasz Jack'a? Jack to nasz przewodnik, który będzie Ci podawał wiele nowych informacji, aby

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja: produkty BLACHPROFIL 2 dostępne są w ponad 800 profesjonalnych

Dystrybucja: produkty BLACHPROFIL 2 dostępne są w ponad 800 profesjonalnych Katalog 2015 20 lat Blachprofil 2 W bieżącym roku mija 20 lat działalności naszej Firmy. Wierzymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte w tym czasie, przyczyniła się do zaufania jakiego udzielacie nam Państwo

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ NOVELTY НОВИНКА NOWOŚĆ NOVELTY НОВИНКА NO НОВ PREMIERY INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ. ACG Worldwide SZUKAJ STOISK OZNACZONYCH TYM ZNAKIEM!

NOWOŚĆ NOVELTY НОВИНКА NOWOŚĆ NOVELTY НОВИНКА NO НОВ PREMIERY INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ. ACG Worldwide SZUKAJ STOISK OZNACZONYCH TYM ZNAKIEM! PREMIERY INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ SZUKAJ STOISK OZNACZONYCH TYM ZNAKIEM! Pawilon 3A, stoisko 66 PVC/PVdC Polimerowa folia barierowa PVdC o wysokiej jakości wykonania. Nawet przy stosunkowo cienkiej warstwie,

Bardziej szczegółowo

KATALOG LATO 2015 102% LEASING. PLOTERY UV i UV-LED PLOTERY TERMICZNE PLOTERY LASEROWE DRUKARKI DTG ZGRZEWARKI LAMINATORY AKCESORIA

KATALOG LATO 2015 102% LEASING. PLOTERY UV i UV-LED PLOTERY TERMICZNE PLOTERY LASEROWE DRUKARKI DTG ZGRZEWARKI LAMINATORY AKCESORIA KATALOG LATO 2015 PLOTERY EKO-SOLWENTOWE PLOTERY SOLWENTOWE PLOTERY UV i UV-LED PLOTERY TERMICZNE PLOTERY LASEROWE DRUKARKI DTG ZGRZEWARKI LAMINATORY AKCESORIA PLOTERY EKO-SOLWENTOWE Artemis 1601 HL /

Bardziej szczegółowo

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com.

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com. Jakość potwierdzona certyfikatem zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 : 2000 w www.zarges.com.pl Pakowanie, transport, składowanie NOWOŚĆ! ZARGES Case Center Szereg nowości Systemy z aluminium Spis treści Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

PRACTIVE wszystko, czego potrzebują małe i średnie firmy. Jesteśmy obecni na całym świecie. Program na lata 2011/2012. PRACTIVE wszystko z jednej ręki

PRACTIVE wszystko, czego potrzebują małe i średnie firmy. Jesteśmy obecni na całym świecie. Program na lata 2011/2012. PRACTIVE wszystko z jednej ręki Przedstawicielstwo: www.martini-werbeagentur.de 05/2011 Kampania sukcesu oryginalnej technologii zorganizowana przez VDMA PRACTIVE wszystko z jednej ręki PRACTIVE wszystko, czego potrzebują małe i średnie

Bardziej szczegółowo

Bezpieczne, wydajne maszyny

Bezpieczne, wydajne maszyny No.18 PL Bezpieczne, wydajne maszyny Technology & Trends 04. Zintegrowane bezpieczne sterowanie ruchem 12. Funkcja rozpoznawania twarzy współgra z interfejsem HMI 16. Szybka i bezpieczna rejestracja danych

Bardziej szczegółowo

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI stworzona przez FANUC Polska w celu wspierania konkurencyjności firm produkcyjnych Wrocław, 11 12 września 2014 roboinnowacje DLA KONKURENCYJNOŚCI FIRM PRODUKCYJNYCH Polski oddział

Bardziej szczegółowo

PORADNIK TECHNICZNY SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA PŁASZCZYZNOWEGO POLSKA 03/2015

PORADNIK TECHNICZNY SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA PŁASZCZYZNOWEGO POLSKA 03/2015 SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA PŁASZCZYZNOWEGO POLSKA 03/2015 SPIS TREŚCI I. Wstęp IS 1. Idea systemu...4 III.Specjalne zastosowania systemów płaszczyznowych ZS 2. Zalety systemu...4 1. Chłodzenie płaszczyznowe...

Bardziej szczegółowo

Przemysł zintegrowany orkiestracja usług

Przemysł zintegrowany orkiestracja usług Newsletter techniczny HARTING Artykuł gościnny: Prof. dr Jay Lee Industry 4.0 Fabryka w środowisku dużej ilości danych Artykuł wiodący: Claus Hilger Orkiestracja usług Artykuł gościnny: Prof. dr, dr h.c.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obs ugi. Analizatory zawartości wilgoci HR83 i HR83-P

Instrukcja obs ugi. Analizatory zawartości wilgoci HR83 i HR83-P Instrukcja obs ugi Analizatory zawartości wilgoci HR83 i HR83-P Widok ogólny halogenowego analizatora zawartości wilgoci HR83 27 28 29 30 31 32 33 26 25 24 23 33 22 21 12 13 14 20 19 18 17 16 15 6 7 8

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Novoferm Docking Solutions Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Nowe pomysły i sprawdzona

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne rozwiązania chłodnicze OR/1

Profesjonalne rozwiązania chłodnicze OR/1 Profesjonalne rozwiązania chłodnicze OR/1 Profesjonalne rozwiązania chłodnicze 2/3 Systemowa technika chłodnicza Viessmann Grupa Viessmann należy do wiodących europejskich producentów innowacyjnych rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Przemysłowe bramy i kraty rolowane

Przemysłowe bramy i kraty rolowane Brama rolowana / krata rolowana SB z napędem WA 300 R S4 Maksimum komfortu i bezpieczeństwa Przemysłowe bramy i kraty rolowane Wytrzymałe i niezawodne w codziennej eksploatacji 2 Jakość marki Hörmann 4

Bardziej szczegółowo

Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości

Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości Nowości 2014 Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości Czy chcesz dowiedzieć się, jak ważka BionicOpter wygląda od środka? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości!

Bardziej szczegółowo