Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad"

Transkrypt

1 PL Rho Vetrocer 250 Cyfrowe systemy drukowania do dekoracji szkła i fasad Durst jest specjalistą w dziedzinie przemysłowych systemów drukowania przeznaczonych do szkła. Z połączenia technologii druku cyfrowego, którą Durst od 15 lat intensywnie bada i realizuje w systemach drukowania stosowanych w przemyśle, z dopracowanym oprogramowaniem, innowacyjną technologią atramentu z nieorganicznymi pigmentami i najnowszą techniką głowic drukujących powstał innowacyjny system drukowania do dekoracji szkła. Spełniane są przy tym normy budownictwa z użyciem szkła a architekci wnętrz, projektanci, architekci i zakłady uszlachetniania szkła otrzymują nowe możliwości kreatywnego wzornictwa. Cyfrowa technika drukowania Inkjet, z którą Durst już od ponad 10 lat rewolucjonizuje światowy rynek drukowania na płytkach ceramicznych, pozwala cenowo korzystnie, szybko i bez druku wstępnego zadrukować margines ochronny szkła fasadowego różnych rozmiarów, szklane drzwi, meble, ściany działowe, tylne ściany kuchenne, osłony wyciągów lub przyrządów i wiele innych. Technologia Flow firmy Durst z cyrkulacją atramentów ceramicznych w głowicach drukujących zapewnia stały przepływ atramentu wewnątrz głowicy, co zapobiega blokowaniu dysz, ponieważ ciągle jest pompowany świeży tusz. Ma to istotne znaczenie z uwagi na sedymentację i wysychanie atramentów z dużym udziałem pigmentów nieorganicznych. Bardzo precyzyjne prowadzenie sań za pomocą napędu elektromagnetycznego, bioniczny wspornik ze stopu aluminiowo-krzemowego, posuw taśm, elektronika na bazie światłowodów, oprogramowanie stacji roboczej z system Linux, podobnie jak stabilna konstrukcja ramy głównej od dziesięcioleci sprawdzają się w ponad 5000 urządzeniach znajdujących się na rynku. Urządzenia firmy Durst sprawdziły się w przemyśle: są niezawodnie skonstruowane i przystosowane do pracy 24/7. Mogą być podłączone do istniejących linii produkcji szkła, mogą pracować samodzielnie lub w całkowicie zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Durst Rho Vetrocer szansą rentownego uczestnictwa we wzrastającym rynku.

2 Durst. Specjalista przemysłowych zastosowań druku cyfrowego Centrum badawcze Lienz firmy Durst Firma Durst Industrial Inkjet Application GmbH w Lienz Od roku 1936 firma Durst działa w dziedzinie wizualnej komunikacji i przetwarzania obrazów: do roku 1995 w dziedzinie fotografii analogowej z wykorzystaniem halogenków srebra w produkcji kamer, powiększalników, rzutników do slajdów, a od roku 1995 jako pierwszy producent kolorowego aparatu do naświetlania na bazie laserów w cyfrowej technice drukowania. Firma Durst od roku 1999 projektuje drukarki Inkjet do wielkoformatowych zastosowań w reklamie: w roku 2000 firma Durst jako pierwsze przedsiębiorstwo wprowadziła na rynek drukarkę płaską z atramentami utwardzanymi promieniami UV. Aktualnie jest to już ósma generacja tych drukarek : innowacje dotyczyły rozdzielczości (dziś ponad 1700 dpi), wielkości kropli (aktualnie 7 pl), wariacji wielkości kropli (technika Greyscale poziom szarości), prędkości drukowania, systemów kolorów (od atramentów UV do atramentów ceramicznych i atramentów na bazie wody), oprogramowania i elektroniki. Długoletnie doświadczenie w przemyśle stawiającym wysokie wymagania warunkom produkcji, firma Durst zdobyła dzięki systemowi drukowania zastosowanemu w procesach przemysłu płytek ceramicznych, przemysłu włókienniczego, druku etykiet i opakowań. Aby sprostać obciążeniom wynikającym z produkcji przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w urządzeniach firmy Durst od lat stosuje się nadzór zdalnego sterowania, zintegrowane oprogramowanie MIS do ekonomicznego nadzoru zużycia atramentu i czasu produkcji. Firma Durst posiada certyfikaty ISO-9001 i 14001, a to zobowiązuje: nasze produkty oprócz tego, że są produkowane z przestrzeganiem surowych przepisów środowiskowych, to zapewniają jednocześnie użytkownikowi długi okres użytkowania, możliwości naprawy i dostosowania do najnowszych technologii, niskie zużycie prądu i atramentu oraz brak substancji szkodliwych w procesie drukowania. Technologia druku cyfrowego, jako bezdotykowa technologia dekoracji powierzchni jest dla firmy Durst technologią przyszłości. Dlatego w wybudowanym w roku 2010 centrum badawczym zajmujemy się podstawowymi badaniami w zakresie najnowszej techniki głowic drukujących, atramentów, fluidów i filtrów. Uczestnicząc w różnych projektach badawczych 7-mego programu ramowego UE, zapewniamy najbardziej innowacyjną i postępową technologię.

3 Komponenty technologii firmy Durst Technika głowic drukujących z technologią Variodrop i Circular-Flow (CF) Od roku 2003 firma Durst jest aktywna w dziedzinie drukowania cyfrowego na płytkach ceramicznych z zastosowaniem pigmentów nieorganicznych. Pigmenty na bazie tlenków metali, które muszą mieć pewną granulację, aby po procesie wypalania powstały intensywne kolory, wykazują tendencję do osadzania się i sedymentacji. Dzięki stałej cyrkulacji atramentu wewnątrz głowicy drukującej, konstrukcji głowicy bez wnęk i krawędzi ułatwiających osadzanie się oraz inteligentnej technice filtrowania i technologii wysysania powietrza, system podawania atramentu jest natychmiast gotowy do pracy, bez żadnych problemów i kosztownych zabezpieczeń przed wysychaniem. Doświadczenia całych dziesięcioleci w firmie Durst znane pod nazwą systemu Circular-Flow zostało zrealizowane w drukarce Rho Vetrocer. Stosowane głowice drukujące zostały tak zaprojektowane, że atrament cyrkuluje bezpośrednio za płytą z dyszami. Przy takim rozwiązaniu atrament nigdy nie skondensuje, nie wyparuje i nie będzie się osadzał, ponieważ zawsze przez dysze będzie pompowany świeży atrament pozbawiony micro pęcherzyków powietrza. Druga unikalna technologia głowic to technologia Variodrop. Zależnie od siatki obrazowej sterowanie piezoelektryczne wytwarza mniejsze lub większe kropelki. W przeciwieństwie do techniki Greyscale, która zawsze wytwarza małe kropelki, łączące się bezpośrednio przed zderzeniem w dużą kroplę i mocno redukujące prędkość druku, technika Variodrop wytwarza małe, średnie lub większe krople bezpośrednio w głowicy przy wylocie dyszy, przy czym prędkość kropli zmniejsza się tylko nieznacznie. Magnetyczny napęd liniowy Bioniczny wspornik Taśma przenośnika transportowego Sanie drukarskie z frezowanego stopu aluminiowego, w których głowice dysz są umieszczone symetrycznie i kalibrowane przez system regulacji sterowany komputerowo, są wprawiane w ruch przez magnetyczny napęd liniowy, aby osiągnąć stałe prędkości sań na całej szerokości druku. Prędkość wraz z elektroniką impulsu wyzwalającego, elektroniką przekazywania danych i techniką taśmy przenośnikowej jest odpowiedzialna za dokładność wyników drukowania z tolerancją 2 mikrometrów.

4 Dekoracja szkła za pomocą nieorganicznego atramentu ceramicznego Jednostka załadowcza i stół obrotowy Jednostka mycia i suszenia Cały proces jest zautomatyzowany, od załadowania na stół obrotowy, przez procesy mycia, drukowania i suszenia, aż do transportu na stół obrotowy w stanie gotowym do wysyłki. Transport szkła jest sterowany przez specjalne pneumatyczne stoły podnośne, a system pozycjonowania gwarantuje idealne położenie szyby, zanim zostanie ona doprowadzona do drukarki firmy Durst. Od komputera do druku Drukarka Inkjet Rho Vetrocer 250 obok wysokiej wydajności, możliwości dozbrojenia i najlepszej jakości druku oferuje łatwą obsługę i optymalny przebieg pracy. Zarówno do drukowania pojedynczych sztuk, jak i średnich lub dużych serii, Rho Vetrocer 250 nieprzerwanie i niezawodnie jest gotowa do produkcji. System umożliwia druk różnych form i ilości bez przerwy i bez zmiany ekranów, jak to ma miejsce w przypadku sitodruku. Obraz cyfrowy z komputera jest przekazywany do stacji RIP a następnie do drukarki, nie wymaga wstępnego drukowania. Szablony do drukowania, jak sita lub płyty drukowe są niepotrzebne. Proces drukowania jest ciągły, nie ma straty w przypadku zmiany wzoru do drukowania a przekazanie, ładowanie obrazu i drukowanie odbywają się równolegle. Jednostka mycia i suszenia Jednostka mycia i suszenia ze stali szlachetnej składa się z czterech misek z pompami i piecami. Całkowicie zautomatyzowana maszyna transportuje szkło przez mycie wstępne z dwiema wysokociśnieniowymi listwami natryskowymi, następnie przez mycie główne z dwiema, trzema lub czterema parami szczotek cylindrowych i jednostkę suszenia z dwiema parami dysz powietrza, które są zasilane przez wentylator wysokociśnieniowy. Maszyna jest łatwa w konserwacji, dysponuje zautomatyzowana funkcją otwierania i specjalnymi rozwiązaniami do określonych wymagań lub bardzo wrażliwych pokryć. Wykonuje prawidłowe mycie szkła o dowolnej grubości i może usunąć pył, tłuszcz (odciski palców), reszki cynku i opakowań. Taśmy transportowe Taśmy transportowe mają zintegrowane stoły podnośne i są wyposażone w rolki do ręcznego obrotu szkła i/lub w przyssawki do trzymania szkła. Pozycjonowanie i centrowanie Przesuwnica Idealne pozycjonowanie szkła osiąga się za pomocą podnośnych taśm poprzecznych i wysoce precyzyjnego systemu mechanicznego i elektronicznego. Przesuwnica ma podnośne taśmy poprzeczne biegnące w różnych kierunkach (XYZ), które są zestawiane z taśmami transportowymi lub stołami obrotowymi.

5 Rho Vetrocer 250 Drukarka do dekoracji szkła Taśmy transportowe Urządzenie suszące Jednostka załadowcza i stół obrotowy Rho Vetrocer 250 Drukarka Rho Vetrocer 250 została skonstruowana specjalnie do dekoracji szkła. Łączy w sobie wszystkie zalety serii drukarek Rho firmy Durst, jak nieprzerwane drukowanie, wysoka wydajność i najlepsza jakość druku na szybach o szerokości do 2,5 metra i dowolnej długości. Drukarka ma specjalny mechanizm transportowy, aby łagodnie przeprowadzić szyby przez proces drukowania. Wyposażona w najnowszą technologię głowic drukujących Variodrop-CF firmy Durst, drukarka ma rozdzielczość 800 dpi i łączy największą prędkość z jakością druku. Rho Vetrocer 250 oferuje bezkonkurencyjną niezawodność i jest skonstruowana do pracy ciągłej przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Jednostka suszenia Jednostka suszenia promieniami podczerwonymi nagrzewa szkło do 200 C i powoduje suszenie wstępne ceramicznego atramentu do szkła. Konwekcję powietrza i prędkość taśm transportowych można dopasować do danego procesu. Zintegrowany system Firma Durst przejmuje całą realizację projektu dla klientów, którzy chcą stworzyć zintegrowany system. Obejmuje to również procesy realizacji i zastosowania rozwiązań uzupełniających od innych dostawców. Usługi zawierają wszystkie aspekty realizacji umów, dostaw, instalacji, odbioru zakładowego i serwisu.

6 Nieorganiczne atramenty firmy Durst do druku cyfrowego Atrament do drukarki Rho Vetrocer to specjalnie opracowany atrament z pigmentów nieorganicznych, stopionych składników szkliwa z odpowiednimi płynami dyspergującymi i nośnymi do zadrukowania tafli szklanych. Atrament bez podkładu jest drukowany bezpośrednio na szkle i łączy się z nim trwale podczas wypalania w piecu w temperaturze od 680 do 700 stopni. Atrament wtapia się i staje się częścią szkła. Nieorganiczny atrament ceramiczny firmy Durst zawiera dobrane nietoksyczne pigmenty metalowe i bezołowiowe stopione składniki szkliwa. Jest dostępny w kolorze czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym i satinato. Atrament zapewnia perfekcyjną ochronę UV i jest zależnie od grubości warstwy > 60 gr/m 2 również nieprzezroczysty. Atramenty Vetrocer można stosować do zadrukowania szkła płaskiego. Wskutek procesu wypalania dochodzi do stopienia atramentów ceramicznych z powierzchnią szkła i w ten sposób jest wytwarzane szkło bezpieczne i dalej przetwarzane w szkło bezpieczne wielowarstwowe klejone. Głowica drukująca Podłoże szklane Pigment nieorganiczny Nieorganiczny stopiony składnik szkliwa Podłoże szklane Pigment i stopione składniki szkliwa stapiają się ze szkłem Trwałość atramentu ceramicznego Staatliche Materialprüfungsanstalt Darmstadt Fachgebiet und Institut für Werkstoffkunde Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Data kontroli: październik 2014 r. Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Data kontroli: październik 2014 r. Data kontroli: 03/ r. Wynik testu rozbicia Klasyfikacja na podstawie wartości zadanych Kuraray : Niezadrukowane: 8 Zadrukowane: zielony, czerwony, niebieski: 8-9 Zadrukowane: czarny, biały, żółty: 8 Podsumowanie: Struktury rozbicia stron zadrukowanych i niezadrukowanych stron są porównywalne. Składowanie na gorąco przez 336 h przy 50 C Twardość ryskowa według DIN EN ISO : Żółty: 20 N, czerwony: 12 N, zielony: 18 N, niebieski, biały, czarny >20N Pomiary stopnia połysku: (według obciążenia) DIN Zółty: 76, czerwony: 82, zielony: 94, niebieski: 78, biały: 46, czarny: 90 Podsumowanie: Na podstawie wyników stwierdza się, że pokrycia wskutek składowania w temperaturze 50 C prawie nie wykazują zmniejszenia badanych właściwości w porównaniu ze stanem w chwili dostarczenia. Obciążenie promieniowaniem UV: Pomiar spektrofotometryczny według DIN EN 410/ä 1000 h Stopień emisji DIN EN Podsumowanie: Brak widocznych zmian. Pomiary spektralnego odbicia i emisji przyrządem typu TIR wykazują tylko nieznaczne zmiany pokryć. Prawie wszystkie wartości po obciążeniu są równe wartościom próby referencyjnej.

7 Szansa, aby wejść na dochodowy rynek dekoracji szkła Zakres stosowania systemu drukowania przy zastosowaniu nieorganicznych atramentów ceramicznych Dekoracja szkła drukarką Rho Vetrocer 250 i atramentem ceramicznym udostępnia atrakcyjne możliwości komercyjne, które przedtem były nierentowne lub wręcz niemożliwe. Nie potrzeba już czasu na wytwarzanie sit, przezbrajanie i suszenie między każdym nanoszeniem koloru. Obok zalet ekonomicznych, klient zyskuje krótszy czas reakcji i dostawy, co oznacza rzeczywistą wartość dodaną. Produkcje jednostkowe oraz małe i średnie serie drukowania z kilkoma kolorami są teraz prosto i szybko wykonalne i umożliwiają innowacyjną dekorację szkła. Uwzględnienie wymagań klientów, zmienne dane i druk krawędź do krawędzi stwarzają architektom i dekoratorom wnętrz nowe i ciekawe możliwości integracji dekoracji szkła w swoje projekty. Zakresy zastosowań: Wyposażenie wnętrz Wyposażenie sklepów Dekoracje barów Targi Szkła meblowe Ściany działowe Automaty do gry Pokrywy zaślepiające, np. do ekspresów do kawy, wyciągów Stosowanie w obszarze zewnętrznym Fasady Wystawy tymczasowe Sezonowe szyldy na zewnątrz Panele słoneczne Technologia Inkjet firmy Durst ma następujące zalety: Ekrany są zbędne, a tym samym nie ma potrzeby ich składowania Rozpuszczalnik i woda nie są potrzebne do czyszczenia Technologia cyfrowa umożliwia drukowanie zmiennych danych (tekstu i liczb) Dopasowanie ilości każde medium szklane może mieć inny kształt Może być zainstalowana na linii produkcji szkła Całkowita elastyczność, drukuje formy standardowe lub indywidualne formaty Dysponuje standaryzowanym interfejsem DXF do połączenia z nowoczesnym oprogramowaniem obróbki szkła Nieprzerwana produkcja różnych form bez konieczności zmiany wzorca Za pomocą 6 kolorów podstawowych można wydrukować kolory mieszane

8 Dane techniczne Specyfikacje ogólne Wymiary: Szerokość: 5850 mm Długość bez stołu: 1794 mm Wysokość: 1960 mm Ciężar: ok kg Wartości przyłączeniowe: maks. 30 KVA/400 V (norma UE) maks. 30 KVA/ V (norma USA) Zgodność bezpieczeństwa: Rho Vetrocer odpowiada obowiązującym normom bezpieczeństwa dla maszyn drukarskich Specyfikacje druku System drukowania: Opatentowany system płaski firmy Durst z technologią głowic drukujących Variodrop-CF zapewniającą najwyższą jakość druku i dostępność w każdej chwili. Rozdzielczość: 800 dpi Kolory: Standard: RBGYK Opcja: biały i satinato Atramenty: Nieorganiczny atrament ceramiczny Vetrocer firmy Durst Wydajność (zależna od ciężaru medium do zadrukowania): Vetrocer 250 Basic: Tryb 2 Pass do 25 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 12 m 2 /godz. Vetrocer 250 Presto: Tryb 2 Pass do 55 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 27 m 2 /godz. Vetrocer 250 HS: Tryb 2 Pass do 100 m 2 /godz. Tryb 4 Pass do 55 m 2 /godz. Druk powierzchniowy z nieprzezroczystym nanoszeniem atramentu >60 gr/m2: Vetrocer 250 Basic: 14 m2/godz. Vetrocer 250 Presto: 28 m2/godz. Vetrocer 250 HS: 55 m2/godz. Specyfikacje mediów Media: Szkło płaskie, przez zewnętrzny proces wypalania przerabiane na szkło bezpieczne lub szkło bezpieczne wielowarstwowe klejone (z PVB lub EVA). Maksymalna szerokość drukowania: 250 cm Maksymalna długość drukowania: Do 8 m, ograniczona przez ciężar szkła i stół systemu doprowadzania. Maks. ciężar na taśmie przenośnika transportowego: 220 kg Grubość materiału: 3-19 mm Wymagania dot. lokalizacji Maksymalna wysokość: m nad poziomem morza Zakres temperatury: +18 C do +25 C Względna wilgotność powietrza: %, niekondensująca Oprogramowanie/RIP: Oprogramowanie Durst Rho Linux; zewnętrzny Caldera RIP Serwer (oprogramowanie GrandRIP+) Opcja: Oprogramowanie kalibrujące Colour na spektrofotometrze Przedstawiciel w Polsce (sprzedaż i serwis): POLINDEX Durst Phototechnik AG Julius-Durst-Strasse Brixen/Bressanone, Italy P.: F.: Durst Phototechnik Digital Technology GmbH Julius-Durst-Strasse Lienz, Austria P.: F.: Durst Industrial Inkjet Application GmbH Julius-Durst-Straße Lienz, Austria P.: F.: Najnowsze rozwiązania techniczne są stale wcielane do produktów Durst. Ilustracje i opisy podlegają zatem zmianom. Wszystkie prawa do zdjęć i ilustracji są zastrzeżone. Durst is a Registered Trade Mark Copyright Durst Phototechnik AG IX201DE - 10/2014

Rho Vetrocer Przemysłowe systemy drukowania atramentowego do cyfrowej dekoracji szkła

Rho Vetrocer Przemysłowe systemy drukowania atramentowego do cyfrowej dekoracji szkła PL Rho Vetrocer Przemysłowe systemy drukowania atramentowego do cyfrowej dekoracji szkła 3 modele (160, 250 i 330) 3 klasy wydajności (Basic, Presto i HS) 3 rodzaje konstrukcji (FRD, wolnostojąca i do

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

Stołowy ploter UV 3-generacji ARTEMIS UV-Y2512 / UV-Y3020

Stołowy ploter UV 3-generacji ARTEMIS UV-Y2512 / UV-Y3020 PLOTERY UV Stołowy ploter UV 3-generacji ARTEMIS UV-Y2512 / UV-Y3020 8 stref podsysu Szwajcarska technologia druku Kropla 6, 9, 14 pl 2880 dpi Wbudowany komputer Waga mediów 300 kg Przyciski - automatyczne

Bardziej szczegółowo

PR242012 23 kwietnia 2012 Mechanika Strona 1 z 5. XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów

PR242012 23 kwietnia 2012 Mechanika Strona 1 z 5. XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów Mechanika Strona 1 z 5 XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów Odwrócona zasada: liniowy silnik ruch obrotowy System napędowy XTS firmy Beckhoff

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 Taśmy klejące 0,38/0,44 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku etykiet. Optymalna jakość druku również przy ustawieniu niskiego docisku drukowania Lepsze odtaczanie

Bardziej szczegółowo

Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego

Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego Waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów CW 3 1500L www.loma.com Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego Wszechstronna Sprawdza

Bardziej szczegółowo

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań.

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Nie poprzestawaj na standardzie. Lohmann odpowiedź na rosnące wymagania wobec druku fleksograficznego. Zapotrzebowanie wciąż rosnącego

Bardziej szczegółowo

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna TruBend Seria 7000: Najszybsze gięcie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Perfekcyjna współpraca maszyny i człowieka. Większa szybkość dzięki mniejszej wadze.

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania!

Innowacyjne rozwiązania! R O Z W I Ą Z A N I A B R A N Ż O W E P r z e m y s ł s p o ż y w c z y i o p a k o w a ń Innowacyjne rozwiązania! Firma SCHUNK GmbH & Co. KG to lider w dziedzinie automatyki przemysłowej i systemów mocowań.

Bardziej szczegółowo

SEJFY LS. Laser WYRÓB CERT YFIKOWANY. każdy ma coś do ukrycia. technology

SEJFY LS. Laser WYRÓB CERT YFIKOWANY. każdy ma coś do ukrycia. technology SEJFY LS każdy ma coś do ukrycia Laser technology WYRÓB CERT YFIKOWANY WG NORM EUROPEJSKICH EN 1143-1 i EN 14450 SEJFY LS Otwórz się na nowe możliwości Pierwszy na rynku sejf z ramą antywłamaniową Rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

Oferta specjalna. Oferta ważna do 30.09.2015

Oferta specjalna. Oferta ważna do 30.09.2015 Oferta ważna do 30.09.2015 Oferta specjalna Rotator z talerzem obrotowym i możliwością regulacji Sunlab SU1010 Rotator przeznaczony do łagodnego i efektywnego mieszania próbek. Analogowa regulacja prędkości.

Bardziej szczegółowo

EMALIT EVOLUTION SERALIT EVOLUTION

EMALIT EVOLUTION SERALIT EVOLUTION Szkło inspiracją aranżacji DESIGN Kolory przyszłych pokoleń Produkty całkowicie przyjazne dla środowiska. Wraz z premierę SERALIT i EMALIT EVOLUTION Saint-Gobain weszło do czołówki firm dbających o ochronę

Bardziej szczegółowo

Sejfy LS. Laser. każdy ma coś do ukrycia. technology. Wypełnienie o odporności ogniowej w klasie A1

Sejfy LS. Laser. każdy ma coś do ukrycia. technology. Wypełnienie o odporności ogniowej w klasie A1 Sejfy LS każdy ma coś do ukrycia Laser technology Wypełnienie o odporności ogniowej w klasie A1 WYRÓB CERT YFIKOWANY WG NORM EUROPEJSKICH EN 1143-1 i EN 14 Sejfy LS Otwórz się na nowe możliwości Firma

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX 5. Taśmy klejące 0,55 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku fleksograficznego.

DuploFLEX 5. Taśmy klejące 0,55 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku fleksograficznego. DuploFLEX 5 Taśmy klejące 0,55 mm do mocowania klisz rozwiązania dla perfekcyjnego druku fleksograficznego. Optymalna jakość druku również podczas drukowania z dużymi prędkościami Lepsze odtaczanie się

Bardziej szczegółowo

Z SERIES PO PROSTU LEPSZE! PRESENTER DATE

Z SERIES PO PROSTU LEPSZE! PRESENTER DATE Z SERIES PO PROSTU LEPSZE! PRESENTER DATE PREZENTUJEMY ZM400 I ZM600 NAJLEPSZY STOSUNEK CENY DO WYDAJNOŚCI Oparte na najlepszych modelach ale jeszcze lepsze! Lepsze do Twoich potrzeb Lepsze do Twoich zastosowań

Bardziej szczegółowo

4. Program produkcji: Wyposażenie wnętrz hoteli, sklepów biur itp. wg indywidualnych projektów Indywidualne projekty mebli kuchennych i mieszkalnych.

4. Program produkcji: Wyposażenie wnętrz hoteli, sklepów biur itp. wg indywidualnych projektów Indywidualne projekty mebli kuchennych i mieszkalnych. Zamawiający: Fabryka Mebli Ryś Sp. z o.o. Krzywaczka 487 32-442 Krzywaczka Krzywaczka, 08.12.2013 ZAPYTANIE OFERTOWE W związku z przystąpieniem do realizacji projektu pt Uruchomienie linii produkcyjnej

Bardziej szczegółowo

The reliable brand! niezawodne systemy rozdrabniania dla bezpiecznego niszczenia dokumentów i danych

The reliable brand! niezawodne systemy rozdrabniania dla bezpiecznego niszczenia dokumentów i danych The reliable brand! niezawodne systemy rozdrabniania dla bezpiecznego niszczenia dokumentów i danych 1 Niezawodność od wielu lat Urządzenia do niszczenia danych firmy UNTHA można porównać do czerwonych

Bardziej szczegółowo

Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku

Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Comfort 850 S 851 S Comfort 850 851 2 Układy napędowe Marantec do bram przesuwnych Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Do małych

Bardziej szczegółowo

DANE TECHNICZNE. Zastosowanie. Magazynowanie/ obróbka EUROLIGHT BLATY ROBOCZE MAGAZYNOWANIE OBRÓBKA

DANE TECHNICZNE. Zastosowanie. Magazynowanie/ obróbka EUROLIGHT BLATY ROBOCZE MAGAZYNOWANIE OBRÓBKA DANE TECHNICZNE EUROLIGHT BLATY ROBOCZE EUROLIGHT blaty robocze to płyta łączona, składająca się z EUROLIGHT płyty komórkowej, pokryta dekoracyjnym em na powierzchni i/lub w miejscu profilu. Zgodnie z

Bardziej szczegółowo

Cyfrowe Systemy Rolowe Do Druku Etykiet Na Wąskiej Wstędze

Cyfrowe Systemy Rolowe Do Druku Etykiet Na Wąskiej Wstędze Cyfrowe Systemy Rolowe Do Druku Etykiet Na Wąskiej Wstędze Zaawansowana Cyfrowa Technologia Do Druku Etykiet na Wąskiej Wstędze 1 2 3 4 5 6 TO NIE ZWYKŁA PRASA ALE PRAWDZIWE NARZĘDZIE BIZNESOWE 1-3 Etykiety

Bardziej szczegółowo

ScrappiX. Urządzenie do wizyjnej kontroli wymiarów oraz kontroli defektów powierzchni

ScrappiX. Urządzenie do wizyjnej kontroli wymiarów oraz kontroli defektów powierzchni ScrappiX Urządzenie do wizyjnej kontroli wymiarów oraz kontroli defektów powierzchni Scrappix jest innowacyjnym urządzeniem do kontroli wizyjnej, kontroli wymiarów oraz powierzchni przedmiotów okrągłych

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna obrabiarki. wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40

Specyfikacja techniczna obrabiarki. wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40 Specyfikacja techniczna obrabiarki wersja 2013-02-03, wg. TEXT VMX42 U ATC40-05 VMX42 U ATC40 KONSTRUKCJA OBRABIARKI HURCO VMX42 U ATC40 Wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz duża dokładność są najważniejszymi

Bardziej szczegółowo

Skanery 3D firmy Z Corporation. 2009 Z Corporation

Skanery 3D firmy Z Corporation. 2009 Z Corporation 2009 Z Corporation Zasada działania Przylegające do powierzchni markery nakładane są w sposób losowy Kamery CCD śledzą punkty referencyjne i za pomocą triangulacji (rozłożenia powierzchni na zbiór trójkątów)

Bardziej szczegółowo

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań.

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Żądaj więcej niż tylko standardu. Lohmann odpowiedź na wzrastające wymagania w druku fleksograficznym. Zapotrzebowanie wciąż rosnącego

Bardziej szczegółowo

Drukarki atramentowe EPSON dla punktów sprzedaży

Drukarki atramentowe EPSON dla punktów sprzedaży Drukarki atramentowe EPSON dla punktów sprzedaży TM-J2000/2100 TM-J7000/7100 TM-J7500/7600 Rosnąca popularność drukarek atramentowych POS Podobnie jak jakiś czas temu w świecie drukarek domowo-biurowych,

Bardziej szczegółowo

Optymalizator cięcia SLIM - LINE Typ SL 110

Optymalizator cięcia SLIM - LINE Typ SL 110 Piła optymalizująca do cięcia na długości *maszyna może się różnić od przedstawionej na zdjęciu ze względu na opcje Optymalizator cięcia SLIM - LINE Typ SL 110 Pos.: 1 Podnoszony system urządzenia podającego

Bardziej szczegółowo

REKLAMOWE REKLAMOWE 165

REKLAMOWE REKLAMOWE 165 Dobrze wypromowany produkt, usługa i wizerunek firmy to pierwszy krok prowadzący do sukcesu. Wszechobecność reklam sprawiła, że rynek stale poszukuje nowych rozwiązań, dzięki którym siła przekazu uległaby

Bardziej szczegółowo

laser cutting efficiency in BySprint Fiber

laser cutting efficiency in BySprint Fiber efficiency in laser cutting BySprint Fiber Szybkie urządzenie do cięcia promieniem lasera z zaawansowanym technologicznie laserem włóknowym umożliwiające ekonomiczną obróbkę cienkich blach 2 BySprint Fiber

Bardziej szczegółowo

PARK MASZYNOWY UV. Copyright GLOBART Print 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

PARK MASZYNOWY UV. Copyright GLOBART Print 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. PARK MASZYNOWY UV DURST RHO 512R wyznacza najwyższy standard w przemysłowym druku cyfrowym. Dzieje się tak dzięki najnowszej, opracowanej przez firmę Durst konstrukcji głowic drukujących, które dają możliwość

Bardziej szczegółowo

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y.

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. Optymalny stosunek kosztów do korzyści gwarantujący sukces. FALCON może być używany do cięcia plazmowego,

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI TESTERY AKUMULATORÓW

SPIS TREŚCI TESTERY AKUMULATORÓW SPIS TREŚCI TESTERY AKUMULATORÓW Tester akumulatorów BBT 305 Tester akumulatorów BBT 605 Tester akumulatorów BT 301 Tester akumulatorów Milton Tester akumulatorów Milton Digital Tester akumulatorów 500A2

Bardziej szczegółowo

AUTOMATYCZNE MONTAŻOWNICE DO KÓŁ

AUTOMATYCZNE MONTAŻOWNICE DO KÓŁ od 1958 roku (0) 32-352-40-33, fax (0) 32-254-86-63 (0) 501-567-447, (0) 509-815-919 biuro@autotechnika.net www.autotechnika.net ul. 1-go Maja 79 41-706 Ruda Śląska AUTOMATYCZNE MONTAŻOWNICE DO KÓŁ G 870E

Bardziej szczegółowo

Jak wybrać. idealny. ploter tnący?

Jak wybrać. idealny. ploter tnący? Jak wybrać idealny ploter tnący? Producenci oznakowań, ekspozytorów, opakowań i wycinanych materiałów stoją w obliczu konieczności wykonywania coraz większej liczby zamówień o niewielkich nakładach. Ten

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania na opakowania

Kompleksowe rozwiązania na opakowania Kompleksowe rozwiązania na opakowania Opakowania dla branży spożywczej i przemysłowej HD Flexo-Qualität o nas: Firma Akat-Folia istnieje od 1993 roku. Od tego czasu działamy w branży producentów opakowań

Bardziej szczegółowo

Precyzyjne drukowanie kolorów marek

Precyzyjne drukowanie kolorów marek Precyzyjne drukowanie kolorów marek Druk z rozszerzonym gamutem stanowi alternatywę dla druku kolorów dodatkowych bez niepotrzebnych nakładów produkcyjnych. przy użyciu stałego zestawu farb Wyzwanie biznesowe

Bardziej szczegółowo

SPECJALIZACJA W STALI NIERDZEWNEJ

SPECJALIZACJA W STALI NIERDZEWNEJ SPECJALIZACJA W STALI NIERDZEWNEJ 02 TSN PASJA DO STALI NIERDZEWNEJ Od ponad 10 lat specjalizujemy się w obróbce stali nierdzewnej. Jednym z dwóch filarów naszej działalności jest produkcja maszyn i urządzeń

Bardziej szczegółowo

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw Sprężarki olejowe V5-37 kw Zróżnicowane rozwiązania. trakcyjne cenowo opcje. Zamknięte sprężarki śrubowe firmy erius TM z serii V5-37 kw to wydajność w konkurencyjnej cenie. Od samodzielnych sprężarek

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych Zielono-żółte bezpieczeństwo Filtry do pomp próżniowych Serwis to kwestia zaufania! Program filtrów do wszystkich pomp próżniowych Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Dobry serwis gwarantuje

Bardziej szczegółowo

Płyty kompozytowe DILITE, HYLITE i TKEbond

Płyty kompozytowe DILITE, HYLITE i TKEbond 1. Płyty kompozytowe DILITE, HYLITE i TKEbond Kompozytowe płyty o aluminiowych okładzinach z rdzeniem polietylenowym DILITE i polipropylenowym HYLITE. Plastyczny stop aluminium oraz perfekcyjne wykończenie

Bardziej szczegółowo

Bystar L. laser cutting. efficiency in. Wielkoformatowe systemy do cięcia laserowego do blach, rur i profili

Bystar L. laser cutting. efficiency in. Wielkoformatowe systemy do cięcia laserowego do blach, rur i profili efficiency in laser cutting Bystar L Wielkoformatowe systemy do cięcia laserowego do blach, rur i profili 2 Bystar L wielki, precyzyjny i autonomiczny Pod względem długości obszaru roboczego, urządzenia

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

ODKURZACZE AUTOMATYCZNE

ODKURZACZE AUTOMATYCZNE SPRZęT DO czyszczenia BASENU 248 Odkurzacze półautomatyczne 248 Odkurzacze automatyczne 250 Odkurzacze ręczne 252 Rurki do odkurzaczy ręcznych 254 Węże do odkurzaczy ręcznych 255 Siatki do liści 256 Szczotki

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczna pompa do zastosowania

Specjalistyczna pompa do zastosowania Specjalistyczna pompa do zastosowania Wiemy jak radzić sobie z cieczami Tapflo zaopatruje przemysł obróbki powierzchniowej w pompy od ponad 25 lat. Posiadamy wiedzę jak dobierać odpowiednie pompy i filtry

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS 0461 655 5123. M15. K4.S0914. F&W. Wydrukowano w Niemczech ANDREAS STIHL AG & Co. KG 2014. Ekologiczny papier bielony bez użycia chloru. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4

DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 DuploFLEX 3 DuploFLEX 4 Taśmy klejące do mocowania klisz 0,38/0,44 mm rozwiązania dla perfekcyjnego druku etykiet. Optymalna jakość druku również przy małym nacisku drukowania Lepsze odtaczanie się cylindrów

Bardziej szczegółowo

www.grzejniki-dekoracyjne.pl Odczuwaj przyjemne ciepło Oszczędzaj na ogrzewaniu

www.grzejniki-dekoracyjne.pl Odczuwaj przyjemne ciepło Oszczędzaj na ogrzewaniu Odczuwaj przyjemne ciepło Oszczędzaj na ogrzewaniu Grzejnik INFRAenergy model 800-50 kolor czarny połysk INFAenergy INFRAenergy to nowoczesna firma z bogatym doświadczeniem w dziedzinie systemów grzewczych

Bardziej szczegółowo

Gamma 75 HD-NR Gamma 75 HD-NRS Drukarki cyfrowe klasy Premium do płytek ceramicznych o najlepszej relacji ceny do właściwości użytkowych

Gamma 75 HD-NR Gamma 75 HD-NRS Drukarki cyfrowe klasy Premium do płytek ceramicznych o najlepszej relacji ceny do właściwości użytkowych PL Gamma 75 HD-NR Gamma 75 HD-NRS Drukarki cyfrowe klasy Premium do płytek ceramicznych o najlepszej relacji ceny do właściwości użytkowych Nowa linia drukarek Gamma łączy w sobie znakomity projekt i konstrukcję

Bardziej szczegółowo

PEŁNE WYPOSAŻENIE WULKANIZACJI

PEŁNE WYPOSAŻENIE WULKANIZACJI ELKUR SP J A.Kuryło i K.Kuryło, ul.3-go Maja 98B, 37-500 Jarosław, nr tel 16 621 68 82 wew. 21 lub 26 www.elkur.pl, sklep@elkur.pl, 883 324 856, biuro@elkur.pl przedstawiciele handlowi: Arkadiusz Tomaszewski

Bardziej szczegółowo

FARBA DO OZNACZEŃ LEŚNYCH - DŁUGOTRWAŁA

FARBA DO OZNACZEŃ LEŚNYCH - DŁUGOTRWAŁA FARBA DO OZNACZEŃ LEŚNYCH - DŁUGOTRWAŁA Zastosowanie: Farba Distein długotrwała to produkt stworzony specjalnie do oznaczeń, które winny być widoczne przez długi czas. Szczególnie do oznaczeń obszarów

Bardziej szczegółowo

Łączenie elementów z. P-System. P-System. Łączenie

Łączenie elementów z. P-System. P-System. Łączenie elementów z Złączka profilowa do szybkiego montażu bez użycia narzędzi A tak to działa Dwie możliwości frezowania gniazda profilowego Frezarka Lamello Zeta umożliwia frezowanie ręczne Przy produkcji seryjnej

Bardziej szczegółowo

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS Uproszczona instrukcja obsługi Evolis Zenius Spis treści 1 WPROWADZENIE....3 1.1 Wypakowanie....3 1.2 Opis i funkcje drukarki....3 1.3 Instalacja....4 1.3.1

Bardziej szczegółowo

Oddychający system ociepleń

Oddychający system ociepleń Baumit open Oddychający system ociepleń NOWOŚĆ Pomysły z przyszłością. Oddychający system ociepleń Baumit open System ociepleń Baumit open Dzięki połączeniu unikalnych właściwości opatentowanego systemu

Bardziej szczegółowo

Bezpieczne, wydajne pakowanie i budowa marki.

Bezpieczne, wydajne pakowanie i budowa marki. IV FORUM TECHNOLOGII SEROWARSKICH LICHEŃ 2015 2015 Supravis Group S.A. IV FORUM TECHNOLOGII SEROWARSKICH LICHEŃ 2015 Bezpieczne, wydajne pakowanie i budowa marki. Karol Woźniak Kierownik Działu Sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Zaawansowana technologia. Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Świetlik KF CI

Zaawansowana technologia. Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Świetlik KF CI Zaawansowana technologia Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Świetlik KF CI Szklane piramidy i dachy czterospadowe typ F CI Z każdej perspektywy przekonujące Państwo nie jesteście tylko zleceniodawcami,

Bardziej szczegółowo

DuploFLEX CB. Podkład kompresyjny dla najwyższych wymagań w wysokiej jakości druku post print. Optymalna jakość druku

DuploFLEX CB. Podkład kompresyjny dla najwyższych wymagań w wysokiej jakości druku post print. Optymalna jakość druku DuploFLEX CB Podkład kompresyjny dla najwyższych wymagań w wysokiej jakości druku post print. Optymalna jakość druku Doskonałe rezultaty dzięki wysokiej jakości piance polimerowej Asortyment ukierunkowany

Bardziej szczegółowo

profile aluminiowe i drewniane

profile aluminiowe i drewniane i drewniane »» Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NielsenBainbridge, lidera na rynku wyrobów ramiarskich,»» W 1971 roku Helmar Nielsen założył jej pierwszą siedzibę w miasteczku Townsend,»»

Bardziej szczegółowo

2. Do przeniesienia na dysk komputera i obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego potrzebujesz:

2. Do przeniesienia na dysk komputera i obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego potrzebujesz: 1. Do wydrukowania 400 kolorowych ulotek reklamowych należy zastosować maszynę: 2. Do przeniesienia na dysk komputera i obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego potrzebujesz: 3. Na skutek powiększania wymiarów

Bardziej szczegółowo

L A T DUPONT TYVEK ROZWIĄZANIA DLA KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH SZEROKA GAMA ROZWIĄZAŃ DLA WSZYSTKICH TYPÓW KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH

L A T DUPONT TYVEK ROZWIĄZANIA DLA KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH SZEROKA GAMA ROZWIĄZAŃ DLA WSZYSTKICH TYPÓW KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH 15 GWARANCJA1 L A T DUPONT TYVEK ROZWIĄZANIA DLA KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH SZEROKA GAMA ROZWIĄZAŃ DLA WSZYSTKICH TYPÓW KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH DUPONT TYVEK NAJLEPIEJ DOPASOWANA OFERTA DLA KONSTRUKCJI

Bardziej szczegółowo

Zakup ploterów i maszyn introligatorskich dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej.

Zakup ploterów i maszyn introligatorskich dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej. Załącznik nr 3 Specyfikacja dostaw dotyczących zadania; Zakup ploterów i maszyn introligatorskich dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej. Nazwa urządzenia Ilość Minimalne parametry techniczne

Bardziej szczegółowo

PROMOCJA!!! Profesjonalne urządzenia dla rzemiosła i przemysłu

PROMOCJA!!! Profesjonalne urządzenia dla rzemiosła i przemysłu Profesjonalne urządzenia dla rzemiosła i przemysłu!!! ATRAKCYJNA OFERTA PROMOCYJNA URZĄDZEŃ MYJĄCYCH I SPRZĄTAJĄCYCH DLA PROFESJONALISTÓW MYJKI ZIMNO I GORĄCO WODNE ORAZ ODKURZACZE Oferta ważna od 2013.01.28

Bardziej szczegółowo

Nowość! Kapturki i opaski ścierne POLICAP. Najwyższa wydajność przy obróbce każdego materiału. SiC-COOL oraz CO-COOL. Innowacje

Nowość! Kapturki i opaski ścierne POLICAP. Najwyższa wydajność przy obróbce każdego materiału. SiC-COOL oraz CO-COOL. Innowacje Kapturki i opaski ścierne POICAP Najwyższa wydajność przy obróbce każdego materiału Nowość! Innowacje ic-coo oraz CO-COO ZAUFAJ NIEBIEKIM Wyjątkowy, szeroki program produktów Bardzo duża ilość usuwanego

Bardziej szczegółowo

Wyzwanie: Atuty oferty Videojet:

Wyzwanie: Atuty oferty Videojet: Ulotka Drukowanie i aplikowanie etykiet Poprawa wydajności: przejście z aplikatorów dociskowych lub nadmuchowych na etykiety Direct Apply TM Wyzwanie: W ciągu ostatnich 20 lat technologia drukowania i

Bardziej szczegółowo

Black&White4 compact: funkcjonalność w wersji kompaktowej.

Black&White4 compact: funkcjonalność w wersji kompaktowej. Black&White4 compact: funkcjonalność w wersji kompaktowej. Zalety: tylko 228 mm szerokości budowa modułowa opatentowany system spieniania mleka zintegrowany system telemetrii łatwa obsługa system oszczędzania

Bardziej szczegółowo

getinge 6000 W pełni automatyczna myjnia-dezynfektor

getinge 6000 W pełni automatyczna myjnia-dezynfektor getinge 6000 W pełni automatyczna myjnia-dezynfektor 2 Getinge 6000 Getinge 6000 3 WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ ROZWIĄZANIA W KONTROLI ZAKAŻEŃ Urządzenie Getinge 6000 to w pełni automatyczna myjnia-dezynfektor przeznaczona

Bardziej szczegółowo

DD4450. Cyfrowy powielacz DD4450 B/W

DD4450. Cyfrowy powielacz DD4450 B/W DD4450 Cyfrowy powielacz DD4450 130 B/W Powielacz cyfrowy najwyższej jakości Powielacz cyfrowy DD4450 A3 to czarno-biały powielacz cyfrowy oferujący doskonałą wydajność w przystępnej cenie. Drukuje z imponującą

Bardziej szczegółowo

TMALASER Teresa Malinowska

TMALASER Teresa Malinowska TMALASER Teresa Malinowska O NAS Firma TMALASER Teresa Malinowska działa od 2006 roku zgodnie z wymogami ISO. Podstawowym przedmiotem naszej działalności jest produkcja detali, podzespołów dla przemysłu

Bardziej szczegółowo

Technologia Godna Zaufania

Technologia Godna Zaufania SPRĘŻARKI ŚRUBOWE ZE ZMIENNĄ PRĘDKOŚCIĄ OBROTOWĄ IVR OD 7,5 DO 75kW Technologia Godna Zaufania IVR przyjazne dla środowiska Nasze rozległe doświadczenie w dziedzinie sprężonego powietrza nauczyło nas że

Bardziej szczegółowo

NetMarker STOŁOWY SYSTEM

NetMarker STOŁOWY SYSTEM S TO Ł O W Y S Y S T E M D O Z N A K O WA N I A N e t M a r k e r NetMarker KOMPAKTOWY STOŁOWY SYSTEM DO ZNAKOWANIA Innowacyjny stołowy system do znakowania CNC NetMarker odznacza się jakością znakowania,

Bardziej szczegółowo

Ś W IA T Ł O W O D O W Y

Ś W IA T Ł O W O D O W Y L A S E R Ś W IA T Ł O W O D O W Y POLSKIPRODUCENT OBRABIAREKCNC Dlaczego. firmy,którepracująnaobrabiarkachkimla. odnosząsukces? NaszafirmajakojedynawPolsceprojektujeiprodukujetakwydajneorazszybkie,ajednocześniestabilneiproste

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące urządzenia

Informacje dotyczące urządzenia PLM Informacje dotyczące urządzenia SPIS TREŚCI: OPIS I PODSTAWOWE CECHY SCHEMAT ROZMIESZCZENIOWY DANE TECHNICZNE ZNAMIONOWE KONFIGURACJA Sealed Air Polska Sp. z o.o. Duchnice; ul. Ożarowska 40/42 05-850

Bardziej szczegółowo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo 2 System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na zapewnienie

Bardziej szczegółowo

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta WSTĘP Click5000 jest urządzeniem dla personelu obsługi umożliwiającym profesjonalną obróbkę oraz natychmiastowe wykonywanie fotografii. Urządzenie

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SPECYFIKACJA TECHNICZNA model obciążenia NEXUS 412A analogowy, 2 obiektywy 0.01-0.025-0.05-0.1-0.2-0.3-0.5-1 kgf (HV) NEXUS 413A analogowy, 3 obiektywy 0.01-0.025-0.05-0.1-0.2-0.3-0.5-1 kgf (HV) NEXUS

Bardziej szczegółowo

Witamy w świecie drzwi WIŚNIOWSKI

Witamy w świecie drzwi WIŚNIOWSKI Drzwi WIŚNIOWSKI Witamy w świecie drzwi WIŚNIOWSKI Produkujemy z pasją od 25 lat. Marka WIŚNIOWSKI pochodzi od nazwiska jej Założyciela i Właściciela Andrzeja Wiśniowskiego. Jego marzenie o funkcjonalnych,

Bardziej szczegółowo

POLSKI. hartl-crusher.com NIC NIE ZASTĄPI DOŚWIADCZENIA HARTL KNOW-HOW

POLSKI. hartl-crusher.com NIC NIE ZASTĄPI DOŚWIADCZENIA HARTL KNOW-HOW POLSKI hartl-crusher.com NIC NIE ZASTĄPI DOŚWIADCZENIA HARTL KNOW-HOW HBC 650-1250 WYJĄTKOWA TECHNOLOGIA QUATTRO MOVEMENT Wyjątkowa, skierowana do góry dźwignia kolankowa zapewnia unikalny ruch określany

Bardziej szczegółowo

Kabiny półokrągłe MOSIĘŻNE CHROMOWANE UCHWYTY ZAWIAS CHROMOWANY

Kabiny półokrągłe MOSIĘŻNE CHROMOWANE UCHWYTY ZAWIAS CHROMOWANY KABINY PRYSZNICOWE COLMAR Minimalistyczny design podkreślają chromowane uchwyty i zawiasy z mechanizmem podnoszenia. Dopracowany profil mocujący umożliwia dokładną regulację i dostosowanie kabiny do nierówności

Bardziej szczegółowo

OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE

OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE Jesteśmy znaną na całym świecie rodzinną firmą działającą globalnie jako lider rynku pomiarów ciśnienia i temperatury oraz technologii kalibracji. Dzięki włączeniu KSR-Kübler

Bardziej szczegółowo

Klapy DYMKLAP. Systemy oddymiania. Klapy oddymiające. Informacje o produkcie:

Klapy DYMKLAP. Systemy oddymiania. Klapy oddymiające. Informacje o produkcie: Klapy DYMKLAP są samoczynnymi urządzeniami oddymiającymi montowanymi na dachu obiektu. Głównym ich zadaniem jest odprowadzenie dymu, toksycznych gazów i ciepła powstałych wskutek pożaru. Ma to na celu

Bardziej szczegółowo

ALU 40 mm. Kiedy naturalne światło i widzialność mają znaczenie. W środowisku przemysłowym, gdzie światło i widzialność mają

ALU 40 mm. Kiedy naturalne światło i widzialność mają znaczenie. W środowisku przemysłowym, gdzie światło i widzialność mają ALU 40 mm Kiedy naturalne światło i widzialność mają znaczenie W środowisku przemysłowym, gdzie światło i widzialność mają nadrzędne znaczenie, brama segmentowa Alpha ALU 40 mm jest niezastąpiona. Panel

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

Urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE to optymalne rozwiązanie w zakresie produkcji, konserwacji i utrzymania maszyn w dobrym stanie

Urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE to optymalne rozwiązanie w zakresie produkcji, konserwacji i utrzymania maszyn w dobrym stanie Warszawa, marzec 2015 r. Urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE to optymalne rozwiązanie w zakresie produkcji, konserwacji i utrzymania maszyn w dobrym stanie Ręczne czyszczenie części maszyn

Bardziej szczegółowo

Panele szklane Druk na szkle Druk UV Fototapety Frezowanie

Panele szklane Druk na szkle Druk UV Fototapety Frezowanie Panele szklane Druk na szkle Druk UV Fototapety Frezowanie 2 Panele szklane To idealny produkt do dekoracji wnętrz. Szybki montaż, bogata oferta kolorystyczna, produkt łatwy do utrzymania w czystości powoduje,

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia optymalną lokalizację, która zapewni najlepszą efektywność. Przy tym nie

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW BRAMKI ROZSUWANE SERII GT

KATALOG PRODUKTÓW BRAMKI ROZSUWANE SERII GT KATALOG PRODUKTÓW BRAMKI ROZSUWANE SERII GT SPIS TREŚCI Informacje o firmie 4 Informacje o urządzeniach 5 GT1 L 170 (MASTER).. 11 GT1 C 170 (SLAVE/MASTER). 12 GT1 R 170 (SLAVE)... 13 GT1 L 100 (MASTER)..

Bardziej szczegółowo

ESP-150. ZmEchaniZowany, wielogazowy SyStEm PlaZmowy.

ESP-150. ZmEchaniZowany, wielogazowy SyStEm PlaZmowy. ESP-150. Zmechanizowany, wielogazowy system plazmowy. Ekonomiczny i wysokowydajny. ESP-150. Różnorodne kombinacje gazów dla ekonomicznego, wysokowydajnego cięcia. System ESP-150 jest łatwy w obsłudze i

Bardziej szczegółowo

Linia produkcyjna BOXMATIC 18 do produkcji pudeł kartonowych (możliwa również wersja Boxmatic 23 o szerokości 2300 mm)

Linia produkcyjna BOXMATIC 18 do produkcji pudeł kartonowych (możliwa również wersja Boxmatic 23 o szerokości 2300 mm) Linia produkcyjna BOXMATIC 18 do produkcji pudeł kartonowych (możliwa również wersja Boxmatic 23 o szerokości 2300 mm) Automatyczna maszyna do produkcji wycinanych pudeł z tektury falistej, z możliwością

Bardziej szczegółowo

Schodowa Winda Likwidujemy Bariery

Schodowa Winda Likwidujemy Bariery Do: Od: Data: Ref.: NIP 525-130-29-71, REGON 006713669 Oferta handlowa na platformę schodową Ascendor PLK8 wersja zewnętrzna Sz. Panie Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Poniżej przedstawiamy specyfikację

Bardziej szczegółowo

Drukarka 3D Zortrax M200

Drukarka 3D Zortrax M200 Informacje o produkcie Utworzono 01-07-2016 Drukarka 3D Zortrax M200 Nr katalogowy : 3D Zortrax M200 Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : poniżej średniego Średnia ocena : brak recenzji Cena : 6.900,00

Bardziej szczegółowo

ESG-1640TD. Szlifierka do płaszczyzn. Oferta. POLTRA Sp. z o.o. Centra obróbcze CNC FEELER Narzędzia skrawające Korloy Tyrolit Regeneracja narzędzi

ESG-1640TD. Szlifierka do płaszczyzn. Oferta. POLTRA Sp. z o.o. Centra obróbcze CNC FEELER Narzędzia skrawające Korloy Tyrolit Regeneracja narzędzi Centra obróbcze CNC FEELE Narzędzia skrawające Korloy Tyrolit egeneracja narzędzi POLTA Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 29, 37-450 Stalowa Wola tel. 15 844 27 71, fax 15 844 27 70 e-mail: obrabiarki@poltra.pl

Bardziej szczegółowo

MEZZA STOW. Wysokiej jakości konstrukcje podestowe.

MEZZA STOW. Wysokiej jakości konstrukcje podestowe. MEZZA STOW Wysokiej jakości konstrukcje podestowe. MEZZA STOW KONSTRUKCJE PODESTOWE System Mezza-Stow został zaprojektowany na potrzeby realizowania konstrukcji podestowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych

Bardziej szczegółowo

Termometr rozszerzalnościowy Model 70, wersja ze stali nierdzewnej

Termometr rozszerzalnościowy Model 70, wersja ze stali nierdzewnej Mechaniczny pomiar temperatury Termometr rozszerzalnościowy Model 70, wersja ze stali nierdzewnej Karta katalogowa WIKA TM 81.01 inne aprobaty patrz strona 8 8 Zastosowanie Przyrządy ogólnego stosowania

Bardziej szczegółowo

SmartCheck. FAG - linia produktów do diagnostyki drganiowej. ProCheck. DTECTX1 s. SmartCheck. huta / papiernia / kopalnia. łożyska

SmartCheck. FAG - linia produktów do diagnostyki drganiowej. ProCheck. DTECTX1 s. SmartCheck. huta / papiernia / kopalnia. łożyska SmartCheck FAG - linia produktów do diagnostyki drganiowej DTECTX1 s WiPro s ProCheck SmartCheck Detector III wentylator łożyska zaawansowanie huta / papiernia / kopalnia FAG SmartCheck - zastosowanie

Bardziej szczegółowo

milestone in laser cutting ByVention Najmniejsze laserowe urządzenie tnące do standardowych formatów blach

milestone in laser cutting ByVention Najmniejsze laserowe urządzenie tnące do standardowych formatów blach milestone in laser cutting ByVention Najmniejsze laserowe urządzenie tnące do standardowych formatów blach 2 ByVention najwyższa wydajność i wszystko w cenie Niezwykły laserowy system cięcia ByVention

Bardziej szczegółowo

U n i wersa l n e Cen tru m O bróbkowe

U n i wersa l n e Cen tru m O bróbkowe U - 1 5 2 0 C o m p a ct U n i wersa l n e Cen tru m O bróbkowe M ech a n i ca l E n g i n eeri n g M a d e i n E u ro p e www.spinner.eu.com sales.poland@spinner.eu.com Najważniejsze cechy Dostępne w

Bardziej szczegółowo

Przewaga w obróbce blach cienkich.

Przewaga w obróbce blach cienkich. TruLaser 5030 fiber: Przewaga w obróbce blach cienkich. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Niezawodni w obróbce blachy cienkiej. Spis treści: Niezawodni w obróbce

Bardziej szczegółowo

seria 800 automaty do pakowania w kostki

seria 800 automaty do pakowania w kostki seria 800 automaty do pakowania w kostki seria 800 - nowy kształt sukcesu Automaty pakujące Serii 800 to nowa generacja urządzeń oferowanych przez TREPKO i przeznaczonych do formowania i owijania kostek.

Bardziej szczegółowo

D o s t ę p n o ś ć - p o k o n a m y k a ż d ą b a r i e r ę. S i l ve r

D o s t ę p n o ś ć - p o k o n a m y k a ż d ą b a r i e r ę. S i l ve r D o s t ę p n o ś ć - p o k o n a m y k a ż d ą b a r i e r ę Platformy pionowe S i l ve r Steppy Silver łatwy dostęp dzięki zastosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości Platforma pionowa

Bardziej szczegółowo