Ręczne urządzenie do czyszczenia parą INSTRUKCJA OBSŁUGI

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "10971406 Ręczne urządzenie do czyszczenia parą INSTRUKCJA OBSŁUGI"

Transkrypt

1 Ręczne urządzenie do czyszczenia parą INSTRUKCJA OBSŁUGI

2 Spis treści Właściwości produktu Opis elementów urządzenia Wskazówki bezpieczeństwa Przed użyciem Funkcje Instrukcja obsługi Po użyciu konserwacja Właściwości produktu Najnowsza technologia Urządzenie do czyszczenia parą z ekskluzywną, opatentowaną technologią wykorzystywane jest do czyszczenia podłóg, drzwi, okien i ubrań. Urządzenie można też wykorzystać do usuwania bakterii z powierzchni oraz do odkurzania. Jest to produkt ekologiczny i higieniczny. Urządzenie jest wyposażone w automatyczny system kontroli grzania, który może w sposób ciągły wytwarzać parę, co ułatwia czyszczenie. Dzięki parze pod wysokim ciśnieniem można zrezygnować z użycia chemicznych środków czyszczących. Wysoki stopień bezpieczeństwa Urządzenie do czyszczenia parą ma system chroniący przed przegrzaniem wyposażony we wrażliwy termostat. Urządzenie wyłącza się automatycznie w przypadku przegrzania (np. jeśli pojemnik na wodę jest pusty). Wykorzystanie pary o bardzo wysokiej temperaturze 135 C gwarantuje dezynfekcję i sterylizację. Wentyl bezpieczeństwa zapewnia automatyczne obniżenie ciśnienia pary, gdy ciśnienie pary w pojemniku jest zbyt wysokie. Uziemiony, podwójnie izolowany i przedłużony kable zasilający dba o najwyższe bezpieczeństwo. Żywotność urządzenia Urządzenie grzewcze zostało odlane pod ciśnieniem z aluminium i ma znaczną grubość ścianek, które dzięki temu wytrzymują napór wysokiego ciśnienia. Zapewnia to długą żywotność urządzenia. Obudowa z tworzywa sztucznego jest wykonana w całości z polipropylenu, zabezpieczona przed rdzewieniem i bardzo odporna na zniszczenie. Oszczędność energii System ogrzewania opiera się na zintegrowanym systemie rurki grzewczej i podgrzewacza, jest bardzo wydajny i oszczędzający energię. Podwójne ścianki obudowy nie dopuszczają do strat ciepła, obudowa jest ekologiczna i oszczędzająca energię. Prosta obsługa Natychmiast po włączeniu urządzenie rozpoczyna wytwarzanie pary. Gdy zostanie osiągnięta pożądana temperatura (światełko zgaśnie), proszę wcisnąć przycisk pary i para zacznie się powoli wydobywać z urządzenia.

3 Urządzenie można łatwo rozkładać i składać i jest dostarczane z kompletnym wyposażeniem do czyszczenia. Może być wykorzystane do czyszczenia drzwi, okien, podłóg i odzieży, dzięki czemu jest urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu. Opis elementów urządzenia 1. Obudowa 2. Krótka dysza 3. Zamknięcie bezpieczeństwa 4. Przycisk pary 5. Rączka 6. Kabel zasilający z wtyczką 7. Lampka kontrolna zasilania 8. Lejek 9. Pojemnik do uzupełniania wody 10. Dysza z okrągłą szczotką 11. Dysza do czyszczenia w kątach 12. Długa nakładka 13. Podłączenie do dyszy przedłużającej 14. Dysza do czyszczenia drzwi/okien 15. Nakładka do czyszczenia podłóg 16. Bawełniany pokrowiec Wskazówki bezpieczeństwa UWAGA: Nie wolno otwierać zamknięcia, gdy pojemnik znajduje się pod ciśnieniem = ryzyko poparzenia/gorąca para

4 Ten symbol oznacza zakaz ten symbol oznacza wskazówkę Dzieciom nie wolno korzystać samodzielnie z urządzenia, dzieci nie wolno pozostawiać bez opieki w pobliżu urządzenia. Aby uniknąć porażenia prądem proszę nigdy nie zanurzać kabla zasilającego w wodzie ani w innych cieczach. Kabel zasilający i wtyczka muszą być w dobrym stanie, nie mogą być uszkodzone i mogą być naprawiane wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do użytku domowego, nie jest przeznaczone do użycia w działalności komercyjnej. Urządzenia nie wolno włączać dopóki pojemnik nie został napełniony wodą. Kabel zasilający musi odpowiadać zaleceniom producenta. Zamknięcie pojemnika z wodą musi być podczas korzystania z urządzenia dobrze zamknięte. (pojemnik pod ciśnieniem). Należy korzystać z gniazdka z uziemieniem. Podczas korzystania z urządzenia nie wolno go przechylać pod kątem większym, niż 45. Grozi to rozpylaniem wraz z parą gorącej wody. Strumienia pary nie wolno kierować na osoby, zwierzęta ani na Urządzenia elektryczne i gniazdka elektryczne, oraz urządzenia z Elektrycznymi składnikami, jak np. piecyk. Przed napełnianiem pojemnika, po użyciu urządzenia jak również przed czyszczeniem urządzenia i jego naprawą należy wyjąć wtyczkę z gniazdka. Nie wolno używać środków zabezpieczających przed korozją, Środków czyszczących, alkoholu lub środków zapachowych, które mogą uszkodzić urządzenie. Czynności przed użyciem urządzenia Rozpakowanie urządzenia Proszę rozpakować urządzenie. Proszę starannie przeczytać instrukcję obsługi i zachować ją. Proszę sprawdzić, czy wyposażenie dodatkowe oraz dokumenty są kompletne.

5 Dołączone do produktu wyposażenie dodatkowe: Lejek 1 Pojemnik do napełniania urządzenia wodą.1 Krótka dysza.. 1 Nakładka do czyszczenia podłogi... 1 Długa nakładka. 1 Dysza do czyszczenia okien i drzwi. 1 Dysza z okrągłą szczotką. 1 Dysza do czyszczenia w kątach.. 1 Instrukcja obsługi. 1 Podłączenie do dyszy przedłużającej.1 Dane techniczne Zasilanie: AC/ V/50Hz, uziemione Pojemność pojemnika na wodę: 250 ml Pojemność pojemnika do nalewania wody: 175 ml Moc: 900W 1050W Ciśnienie pary: max. 3 bary Ilość pary: 28g/min. Termostat: 135 C Zabezpieczenie: 185 C Wymiary: 285 x 145 x 225 mm Waga: 1,36 kg Funkcje Dezynfekcja i sterylizacja Proszę założyć długą nakładkę z dyszą na krótką dyszę, skierować ją na dezynfekowane miejsce i wcisnąć przycisk pary. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem zabije bakterie. Czyszczenie odzieży Proszę założyć dyszę ze szczoteczką na krótką nakładkę, następnie uruchomić skrobak. Proszę skierować dyszę na wiszącą odzież, wcisnąć przycisk pary i poruszać urządzenie tam i z powrotem, a plamy z ubrania znikną. Czyszczenie drzwi i okien Proszę nałożyć dyszę ze szczotką na krótką dyszę, następnie założyć dyszę do czyszczenia drzwi i okien i przesuwać urządzenie tam i z powrotem. Zanieczyszczenia zostaną usunięte. Czyszczenie podłogi Jeśli jest taka potrzeba, proszę założyć nakładkę przedłużającą na krótką dyszę. Następnie proszę założyć dyszę do czyszczenia pod kątem lub okrągłą nakładkę. Proszę skierować dyszę na podłogę i wcisnąć przycisk pary, aby usuwać plamy w kątach i z podłogi.

6 Instrukcja obsługi Przygotowanie urządzenia do pracy 1. Proszę wypakować urządzenie, sprawdzić wyposażenie dodatkowe i dołączone dokumenty i upewnić się, że żadna z części nie jest uszkodzona. 2. Przed skorzystaniem z urządzenia proszę dokładnie zapoznać się z instrukcją. Urządzenie do czyszczenia parą jest przeznaczone do użytku domowego. 3. Proszę postawić urządzenie do czyszczenia parą na gładkiej powierzchni, wcisnąć zamek pojemnika na wodę, przekręcić pojemnik w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i założyć lejek. 4. Proszę wlać 175 ml czystej wody do pojemnika do nalewania wody i napełnić zbiornik. (pojemność zbiornika na wodę wynosi 250 ml. Nie należy jej przekraczać). 5. Proszę ponownie zamknąć zamek zbiornika i przekręcić zbiornik jednocześnie delikatnie go naciskając w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Proszę sprawdzić, czy zbiornik został poprawnie zamontowany. 6. Proszę sprawdzić kabel zasilający i wtyczkę i upewnić się, że są one zgodne z wymaganiami, zawartymi w instrukcji. Proszę włączyć urządzenie. 7. Około 4 minuty po włączeniu urządzenia zacznie ono wytwarzać parę. Proszę delikatnie wcisnąć przycisk pary i sprawdzić, czy para wydostaje się z dyszy (dyszy nie wolno nigdy kierować na osoby lub przedmioty). 8. Jeśli para wydostaje się z dyszy proszę po zwolnieniu przycisku pary założyć odpowiednie wyposażenie dodatkowe, zgodne z planowanym wykorzystaniem urządzenia. 9. Aby rozpocząć pracę proszę wcisnąć przycisk pary. Montaż wyposażenia dodatkowego 1. Montaż dyszy ze szczoteczką Proszę założyć dyszę na króciec tak, żeby strzałka na dyszy pokrywała się z pojedynczym oznaczeniem na urządzeniu i proszę nałożyć dyszę. Proszę przekręcić nakładkę w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i skierować strzałkę na podwójne oznaczenie. (rys. 1). Proszę wyrównać nakładkę. Nakładkę można zdjąć, przekręcając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara tak, jak pokazano na rys Montaż dyszy z okrągłą szczotką lub dyszy do sprzątania pod kątem Proszę umieścić dyszę z okrągłą szczotką lub dyszę do sprzątania pod kątem na króćcu(tak jak pokazano na rys. 3). Ponieważ obydwie nakładki mogą być ustawione w 6 pozycjach, proszę wybrać kierunek i kąt i wyrównać nakładkę. Alternatywnie można najpierw zamontować długą nakładkę a dopiero na nią dyszę z okrągłą szczotką lub dyszę do sprzątania pod kątem. Wszystkie trzy nakładki (długa nakładka, dysza ze szczotką i dysza do sprzątania pod kątem) mogą zostać zamontowane w taki sam sposób, jak krótka dysza.

7 3. Montaż dyszy do czyszczenia drzwi i okien Proszę założyć skrobak/nakładkę do czyszczenia podłogi na krótką dyszę. Tak, jak jest to widoczne na rys. 4 i 5 proszę postawić dwa małe haczyki dyszy do czyszczenia okien i drzwi na koluszko do zawieszenia nakładki do czyszczenia podłogi, następnie proszę poluzować duży hak dyszy do czyszczenia drzwi i okien, nacisnąć nakładkę do góry i założyć ją na korpus nakładki do czyszczenia podłogi. Napełnianie pojemnika wodą podczas użytkowania urządzenia 1. Proszę wyłączyć urządzenie i wyjąć wtyczkę. 2. Proszę wcisnąć przycisk pary, aż do całkowitego usunięcia pary. 3. Proszę powoli przekręcić zamknięcie pojemnika na wodę aż zostaną usunięte resztki pary. Proszę odstawić urządzenie w chłodnym miejscu i pozostawić na 5 minut do ostygnięcia. Następne proszę otworzyć pokrywę. 4. Do nalania wody proszę użyć lejka i pojemnika do nalewania wody, aby wlać odpowiednią ilość zimnej lub ciepłej wody. 5. Proszę ponownie założyć pokrywę i sprawdzić, czy została ona dobrze zamocowana (wciskając ją lekko do środka). Po użyciu konserwacja 1. Proszę odłączyć wtyczkę. 2. Proszę wcisnąć przycisk pary, aż do całkowitego usunięcia pary. 3. Proszę powoli przekręcić zamknięcie pojemnika na wodę aż zostaną usunięte resztki pary. Proszę odstawić urządzenie w chłodnym miejscu i pozostawić na 5 minut do ostygnięcia. Następne proszę otworzyć pokrywę. 4. Proszę wylać resztki wody z pojemnika i wytrzeć zewnętrzna powierzchnię suchą ściereczką. 5. Proszę ponownie założyć pokrywę i dobrze ją zamocować. Utylizacja Produkt po zużyciu nie może zostać wyrzucony wraz z odpadami domowymi lecz oddany do punktu, zajmującego się recyklingiem zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Informuje o tym symbol przekreślonego kosza, umieszczony na produkcie, opakowaniu lub w instrukcji obsługi.

8 Świadectwo zgodności z normami WE (tłumaczenie deklaracji zgodności producenta) Potwierdza się, że niniejsze urządzenie nazwa Ręczne urządzenie do czyszczenia parą Odpowiada przepisom bezpieczeństwa, które są zawarte w wytycznych Wspólnoty Europejskiej, dotyczących pola elektromagnetycznego 2004/108/EG. Niniejsze świadectwo dotyczy wszystkich identycznych egzemplarzy urządzenia, które zostały wyprodukowane zgodnie z dostarczonymi rysunkami technicznymi, konstrukcyjnymi i produkcyjnymi. Do oceny urządzenia pod kątem wytwarzanego pola magnetycznego, zostały wykorzystane następujące europejskie normy, które są zawarte w następujących Dziennikach Ustaw UE: EN : 2006 EN : 1997+A1 + A2 EN :2006 EN : 2008 Niniejsze świadectwo zostało przekazane następującemu producentowi/importerowi: Nazwa firmy: Verlagsgruppe Weltbild Adres: Steinerne Furt 70, Augsburg Telefon: Nazwisko osoby podpisującej: Walter Leberle Pozycja w przedsiębiorstwie: Zabezpieczenie jakości Augsburg W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: Dystrybutor na terenie Polski: KLUB DLA CIEBIE KDC.pl Adres: ul. Hankiewicza 2, Warszawa Kontakt: Dział Obsługi Klienta Telefon: (+48)

BA_0911_5256665_Kaffee-Espressomaschine_P 28.04.2011 13:59 Uhr Seite 1 INSTRUKCJA OBSŁUGI. Ekspres do kawy. Art.-Nr. 52 56 665

BA_0911_5256665_Kaffee-Espressomaschine_P 28.04.2011 13:59 Uhr Seite 1 INSTRUKCJA OBSŁUGI. Ekspres do kawy. Art.-Nr. 52 56 665 BA_0911_5256665_Kaffee-Espressomaschine_P 28.04.2011 13:59 Uhr Seite 1 INSTRUKCJA OBSŁUGI Ekspres do kawy Art.-Nr. 52 56 665 BA_0911_5256665_Kaffee-Espressomaschine_P 28.04.2011 13:59 Uhr Seite 2 Prze

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Zmywarka uniwersalna z funkcją wyparzania MODEL: 801000, 801001, 801002, 801010, 801011, 801012

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Zmywarka uniwersalna z funkcją wyparzania MODEL: 801000, 801001, 801002, 801010, 801011, 801012 INSTRUKCJA OBSŁUGI v2.0-11.2011 Zmywarka uniwersalna z funkcją wyparzania MODEL: 801000, 801001, 801002, 801010, 801011, 801012 Stalgast sp. z o.o. ul. Staniewicka 5 03-310 Warszawa tel.: 22 517 15 75

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Spis treści LSB 5B019 ZMYWARKA. Karta produktu, 2

Instrukcja obsługi. Spis treści LSB 5B019 ZMYWARKA. Karta produktu, 2 Instrukcja obsługi ZMYWARKA Polski, 1 LSB 5B019 Spis treści Karta produktu, 2 Zalecenia i środki ostrożności, 3 Bezpieczeństwo ogólne Utylizacja Oszczędność i ochrona środowiska Instalacja, 4-5 Ustawienie

Bardziej szczegółowo

Przed pierwszym użyciem dyszy pary do spieniania mleka, musicie Państwo:

Przed pierwszym użyciem dyszy pary do spieniania mleka, musicie Państwo: Przed pierwszym użyciem dyszy pary do spieniania mleka, musicie Państwo: - założyć nakrętkę gwintowaną (1) na rurkę pary - wprowadzić uszczelkę gumową (3) do dyszy (4), a następnie dociskacz (2) nałożyć

Bardziej szczegółowo

ŻELAZKO PAROWE 2600W ASI 110. Prosimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia.

ŻELAZKO PAROWE 2600W ASI 110. Prosimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia. ŻELAZKO PAROWE 2600W ASI 110 Prosimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia. 1. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI Podczas używania urządzeń elektrycznych, podstawy bezpieczeństwa powinny zawsze zostać

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOC 781BT. Suszarka kondensacyjna

INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOC 781BT. Suszarka kondensacyjna INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOC 781BT Suszarka kondensacyjna 1 SPIS TREŚCI strona Wprowadzenie..3 Informacja o dostarczonym zestawie 3 Rozpakowywanie produktu..3 Bezpieczeństwo...4 Używanie.4 Instalacja...4 Pranie

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości WF0604N WF0602N WF0600N WF0608N WF0504N WF0502N WF0500N WF0508N Pralka automatyczna instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości Dziękujemy za zakup produktu firmy Samsung. Aby otrzymać kompletną pomoc

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI TABELA PROGRAMÓW INSTRUKCJA OBSŁUGI

SPIS TREŚCI SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI TABELA PROGRAMÓW INSTRUKCJA OBSŁUGI 1 SPIS TREŚCI SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZYGOTOWANIE PRANIA WYBÓR PROGRAMU I OPCJI ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE PROGRAMU ZMIANA PROGRAMU PRZERWANIE PROGRAMU TABELA PROGRAMÓW CODZIENNA KONSERWACJA I CZYSZCZENIE

Bardziej szczegółowo

PRZECZYTAJ UWAŻNIE CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA!

PRZECZYTAJ UWAŻNIE CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA! 1 PRZECZYTAJ UWAŻNIE CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA! MOP PAROWY 6 W 1 to nowy sposób czyszczenia, który jest skuteczny i bardziej higieniczny niż konwencjonalne metody. MOP PAROWY

Bardziej szczegółowo

NEPTUNE 7 FA Operating Instructions

NEPTUNE 7 FA Operating Instructions Operating Instructions 107140197 A 301002728 psi bar NEPTUNE 7 FA 1 2 30 3 4 5 6 29 7 28 27 26 25 24 23 22 21 8 9 10 11 12 13 14 20 psi bar 15 16 17 18 19 2 Spis treści 1 Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości WF1702WC(C/W) WF1700WC(C/W) WF1602WC(C/W) WF1600WC(C/W) Pralka automatyczna instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana w całości na papierze makulaturowym. wyobraź sobie możliwości Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI. Kocioł peletowy COMPACT 14. Instrukcja w języku polskim

INSTRUKCJA INSTALACJI. Kocioł peletowy COMPACT 14. Instrukcja w języku polskim INSTRUKCJA INSTALACJI Kocioł peletowy COMPACT 14 Instrukcja w języku polskim 8901310800 SPIS TREŚCI WSTĘP 1 - OSTRZEŻENIA I WARUNKI GWARANCJI 2 - INSTRUKCJA INSTALACJI 3 - RYSUNKI I DANE TECHNICZNE 4 -

Bardziej szczegółowo

OSUSZACZ S E C C O. Instrukcja instalacji, konserwacji i użytkowania urządzenia. [ PL ]

OSUSZACZ S E C C O. Instrukcja instalacji, konserwacji i użytkowania urządzenia. [ PL ] OSUSZACZ S E C C O Instrukcja instalacji, konserwacji i użytkowania urządzenia. [ PL ] INDEKS 1 INFORMACJE OGÓLNE. 1.1 INFORMACJE OGÓLNE. 1.2 SYMBOLE. 1.2.1 OZNACZENIA DOTYCZĄCE UWAG I PORAD. 1.2.2 OZNACZENIA

Bardziej szczegółowo

Dla instalatora / dla użytkownika. Instrukcja obsługi i instalacji atmomag. Podgrzewacze gazowe. atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI

Dla instalatora / dla użytkownika. Instrukcja obsługi i instalacji atmomag. Podgrzewacze gazowe. atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI Dla instalatora / dla użytkownika Instrukcja obsługi i instalacji atmomag Podgrzewacze gazowe atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI PL Dla użytkownika Instrukcja obsługi atmomag Spis tre ci Informacje

Bardziej szczegółowo

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA, INSTALOWANIA I KONSERWACJI 2 ! Uważnie przeczytać ostrzeżenia znajdujące się w niniejszej instrukcji, ponieważ dostarczają one ważnych

Bardziej szczegółowo

PRZED UŻYCIEM PRALKI PO RAZ PIERWSZY PIERWSZY CYKL PRANIA

PRZED UŻYCIEM PRALKI PO RAZ PIERWSZY PIERWSZY CYKL PRANIA 6pl10007.fm5 Page 2 Monday, June 10, 2002 3:48 PM SPIS TREŚCI PRZED UŻYCIEM PRALKI PO RAZ PIERWSZY PIERWSZY CYKL PRANIA ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OGÓLNE ZALECENIA OPIS PRALKI PRZYGOTOWANIE PRANIA DETERGENTY

Bardziej szczegółowo

GU-X18JR GU-X24JR GU-X36JR

GU-X18JR GU-X24JR GU-X36JR POKOJOWY KLIMATYZATOR KASETOWY TYPU SPLIT INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI POLSKI JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (PANEL) GX-X8JR (AZ-X8J) GX-X24JR (AZ-X24J) GX-X36JR (AZ-X24J) JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA GU-X8JR GU-X24JR

Bardziej szczegółowo

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ORAZ BEZPIECZEŃSTWO OSÓB TRZECICH JEST BARDZO WAŻNE Niniejsza instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, z którymi należy się zapoznać

Bardziej szczegółowo

"ktrnhbxtcrbq djljyfuhtdfntkm. Scaldacqua elettrici Electric water heaters Calentadores eléctricos Podgrzewacze elektryczne Boilere electrice

ktrnhbxtcrbq djljyfuhtdfntkm. Scaldacqua elettrici Electric water heaters Calentadores eléctricos Podgrzewacze elektryczne Boilere electrice IT GB ES PL RO RU Scaldacqua elettrici Electric water heaters Calentadores eléctricos Podgrzewacze elektryczne Boilere electrice "ktrnhbxtcrbq djljyfuhtdfntkm UWAGI OGÓLNE 1. Niniejsza broszura stanowi

Bardziej szczegółowo

PRZECZYTAJ UWAŻNIE CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA!

PRZECZYTAJ UWAŻNIE CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA! Do podłóg 5 W 1 MOP PAROWY Do dywanu Model: MO5 INSTRUKCJA Do szyb Do ubrań Czyszczenie ręczne PRZECZYTAJ UWAŻNIE CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA! DZIĘKUJEMY Gratulujemy wyboru MOPA

Bardziej szczegółowo

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa pl

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa pl Ostrzeżenia ważne dla bezpieczeństwa Niebezpieczeństwo porażenia prądem! Ponieważ urządzenie zasilane jest prądem elektrycznym, nie można wykluczyć porażenia prądem. Należy zatem przestrzegać następujących

Bardziej szczegółowo

Lodówka. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie nieograniczone możliwości

Lodówka. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie nieograniczone możliwości Lodówka Instrukcja obsługi POLAND Urządzenie wolno stojące wyobraź sobie nieograniczone możliwości Dziękujemy za zakupienie produktu firmy Samsung. Aby móc korzystać z pełniejszej obsługi, prosimy zarejestrować

Bardziej szczegółowo

KUCHNIA GAZOWO-ELEKTRYCZNA MODEL: MPM-50-KGE-03 MPM-50-KGM-04 MPM-50-KGM-06

KUCHNIA GAZOWO-ELEKTRYCZNA MODEL: MPM-50-KGE-03 MPM-50-KGM-04 MPM-50-KGM-06 KUCHENKA INSTRUCKJA.pdf 2010-12-02 13:22:48 INSTRUKCJA OBSŁUGI KUCHNIA GAZOWO-ELEKTRYCZNA MODEL: MPM-50-KGE-03 MPM-50-KGM-04 MPM-50-KGM-06 PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM ZAPOZNAJ SIĘ Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI kuchnia

Bardziej szczegółowo

IDE 20 / IDE 30 / IDE 50 IDE 60 / IDE 80

IDE 20 / IDE 30 / IDE 50 IDE 60 / IDE 80 IDE 20 / IDE 30 / IDE 50 IDE 60 / IDE 80 PL INSTRUKCJA OBSŁUGI NAGRZEWNICA OLEJOWA TRT-BA-IDE20-30-50-60-80-TC-001-PL Spis treści Wskazówki dotyczące korzystania z instrukcji obsługi... 1 Zakres dostawy...

Bardziej szczegółowo

Elegancki ekspres przelewowy do kawy z młynkiem

Elegancki ekspres przelewowy do kawy z młynkiem Elegancki ekspres przelewowy do kawy z młynkiem Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup ekspresu przelewowego do kawy z młynkiem. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i

Bardziej szczegółowo

ELEKTRYCZNY POJEMNOŚCIOWY OGRZEWACZ WODY MODELE INSTRUKCJA MONTAŻU I OBSŁUGI

ELEKTRYCZNY POJEMNOŚCIOWY OGRZEWACZ WODY MODELE INSTRUKCJA MONTAŻU I OBSŁUGI ELEKTRYCZNY POJEMNOŚCIOWY OGRZEWACZ WODY MODELE Samson 35EL Samson 50EL Samson 80EL Samson 100EL INSTRUKCJA MONTAŻU I OBSŁUGI SPIS TREŚCI 1. Wytyczne dla użytkownika urządzenia... 3 2. Cechy urządzenia...

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana na papierze wyprodukowanym w 100% z makulatury. wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana na papierze wyprodukowanym w 100% z makulatury. wyobraź sobie możliwości ARNO-WIFI_F900E-03285A_PL_130508.indd 1 2013-05-08 1:59:23 WF12F9E6P4* Pralka automatyczna instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana na papierze wyprodukowanym w 100% z makulatury. wyobraź

Bardziej szczegółowo

ESPRESSERIA AUTOMATIC PREMIUM

ESPRESSERIA AUTOMATIC PREMIUM IFU display-pl hors tuv.qxd:mise en page 1 27/01/09 10:13 Page a1 Produkt może różnić się od pokazanego na zdjęciu ENGLISH ESPRESSERIA AUTOMATIC PREMIUM POLSKI DEUTSCH Украïнська РУССКИЙ Przeznaczone wyłącznie

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu instrukcja obsługi kullanma kılavuzu Pralka Çamaşır Makinesi Steam System EWF 127570W 2 electrolux Spis treści Electrolux. Thinking of you. Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą stronę

Bardziej szczegółowo

WF80F5E2Q WF80F5E1Q WF80F5E0Q WF80F5E2W WF80F5E1W WF80F5E0W. Pralka automatyczna. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie możliwości

WF80F5E2Q WF80F5E1Q WF80F5E0Q WF80F5E2W WF80F5E1W WF80F5E0W. Pralka automatyczna. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie możliwości WF80F5E2Q WF80F5E1Q WF80F5E0Q WF80F5E2W WF80F5E1W WF80F5E0W WF70F5E2Q WF70F5E1Q WF70F5E0Q WF70F5E2W WF70F5E1W WF70F5E0W WF60F4E2Q WF60F4E1Q WF60F4E0Q WF60F4E2W WF60F4E1W WF60F4E0W Pralka automatyczna Instrukcja

Bardziej szczegółowo