Dobra logistyka za przewodnika

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dobra logistyka za przewodnika"

Transkrypt

1 Forward Thinking NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL okiem eksperta Dobra logistyka za przewodnika Okiem eksperta transport nawet na krańce świata PRODUKTY Mamy know-how Rozwiązania DHL Global Forwarding dla branży farmaceutycznej trendy nowy wymiar transportu Zmiany w przepisach, rozwój przestrzeni wirtualnej a co na to logistyka? news Szpule do Laosu Dział Projektów Przemysłowych podjął kolejne niestandardowe wyzwanie News Międzyplanetarny łańcuch dostaw NEWS TRENDY no limits PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

2 FORWARD THINKING NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL POLSKA ŚWIAT SZPULE DO LAOSU Dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding, specjalizujący się w transporcie elementów ponadgabarytowych, podjął kolejne niestandardowe wyzwanie wysyłkę 30 szpul ponadgabarytowych z Polski do Tajlandii. TRZY MIEJSCA W GÓRĘ W IX edycji rankingu Top 500 DHL Global Forwarding zajął czwarte miejsce, po raz kolejny plasując się na bardzo wysokiej pozycji w zestawieniu 500 największych i najbardziej efektywnych ekonomicznie firm w branży logistycznej. W poprzedniej edycji badań, za 2011 r., DHL GF znalazł się na miejscu siódmym. Ranking Top 500 powstaje na podstawie wyników badania za pomocą narzędzia Top 1500, służącego do pomiaru rynku usług logistycznych. Ranking jest przygotowywany przez agencję badań rynkowych DGC we współpracy z magazynem Track & Business Polska. W badaniu mierzone jest tempo rozwoju firmy, a pod uwagę brane są m.in. takie czynniki, jak: przychody ze sprzedaży, dynamika sprzedaży, marża operacyjna, rentowność kapitału własnego i rotacja aktywów. NEWS TRENDY NO LIMITS PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

3 Szpule, każda o średnicy 3,4 m i wadze blisko 22 t, były przeładowywane w Gdyni do kontenerów specjalistycznych typu flat rack. Dalej przez Hamburg i Singapur były przewożone drogą morską do Laem Chabang, a następnie drogą lądową do Laosu. Gumowa taśma nawinięta na szpule, które były przedmiotem transportu, jest wykorzystywana na taśmociągach w kopalniach odkrywkowych na całym świecie. Zadanie to zleciła firma Sempertrans, jeden z czterech filarów Semperit Group, światowej rangi przedsiębiorstwa działającego w branży przemysłu gumowego i tworzyw sztucznych.

4 FORWARD THINKING NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL POLSKA ŚWIAT WIELKI I BUNKA W NOWYCH DOMACH PRZEZ ATLANTYK Z LUFTHANSĄ Z NIEMIEC DO GHANY Niemiecki oddział DHL Global Forwarding odpowiadał za transport 125 maszyn budowlanych z Niemiec do Ghany DHL Global Forwarding podpisał umowę z oddziałem Lufthansy Lufthansa Technik Logistik Services GmbH MIĘDZYPLANETARNY ŁAŃCUCH DOSTAW OUTSOURCING W FARMACJI A LOGISTYKA KIERUNEK AFRYKA NEWS TRENDY NO LIMITS PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

5 OUTSOURCING W FARMACJI A LOGISTYKA Sektor health care, przez lata stroniący od outsourcingu, coraz więcej usług zleca podwykonawcom z regionów, w których ponoszone są mniejsze koszty, a także pozwala partnerującym firmom na przejmowanie odpowiedzialności za rozwijanie sieci dystrybucji. Rozwój branży oraz coraz większa dywersyfikacja i specjalizacja graczy na rynku skłaniają do przekazywania części obowiązków przedsiębiorstwom o większym zasięgu i know-how. Jedną z branż, które najbardziej zyskają na outsourcingu sektora health care, będzie logistyka. Do obowiązków spedytorów, takich jak DHL, będzie należało nie tylko zapewnienie usługi transportowej, ale również pakowanie oraz dostarczanie zleceń i faktur. Rozwój nauki, m.in. genetyki i terapii komórkowej, będzie wymagał od spedytorów coraz bardziej wyszukanych rozwiązań technologicznych. JAK PRZEWIDUJE MAGAZYN PHARMACEUTICAL COMMERCE, TYLKO W 2014 R. BRANŻA FARMACEUTYCZNA WYDA OKOŁO 5,58 MLD DOLARÓW NA LOGISTYKĘ W ŁAŃCUCHU CHŁODNICZYM, A DODATKOWO 3 MLD DOLARÓW NA USŁUGI TRANSPORTOWE ZWIĄZANE Z PRÓBAMI KLINICZNYMI.

6 WIELKI I BUNKA W NOWYCH DOMACH Nie co dzień transportujemy słonia. Nic dziwnego, że zespoły DHL Global Forwarding w Gruzji i Armenii z wielkim zaciekawieniem podjęły się wyzwania, kiedy został im zlecony transport dwóch ogromnych zwierząt. Placówki zoo w Jerewaniu, w Armenii oraz w Tibilisi, w Gruzji, postanowiły zamienić dwa samce słonia w ramach programu rozmnażania zwierząt. 19-letni Wielki, ważący 4,5 t, został przetransportowany do Gruzji, natomiast sześcioletni Bunka, ważący tonę, został przewieziony do Armenii. W obu krajach obowiązują specyficzne przepisy i ograniczenia dotyczące transportu ładunku o niestandardowych wymiarach i wadze. Specjaliści DHL GF musieli przeprowadzić specjalną analizę drogową w celu wytyczenia odpowiedniej trasy, zdobyć pozwolenia na przejazd przez miasta w ciągu dnia, a także zorganizować obowiązkową policyjną eskortę na terenie Gruzji. Zamówiony został 50-tonowy dźwig, do załadunku i wyładunku skrzynia, w której przewożony był Wielki miała 3,33 m wysokości. Przez cały czas podróży, która trwała prawie dobę, słoniom towarzyszył zastęp weterynarzy. Słonie zaaklimatyzowały się w swoich nowych domach, a dla pracowników DHL GF było to kolejne, pełne emocji zadanie zakończone sukcesem.

7 MIĘDZYPLANETARNY ŁAŃCUCH DOSTAW Kwestie logistyki w codziennych, przyziemnych projektach często wydają się skomplikowane. Jeśli jednak przeanalizujemy następujący scenariusz: transport sprzętu mogącego uratować życie kosmonautom na trasie ponad 54 mln km pomiędzy dwoma planetami, to wyzwania na Ziemi, dotyczące spedycji, wydadzą się dziecinnie proste. Prywatni przedsiębiorcy biorą już udział w zapewnianiu dostaw do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Teraz specjaliści od logistyki przygotowują strategię transportu dla pierwszej załogowej wyprawy na Marsa oraz powtórnej misji na Księżyc. Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts (MIT) opracowali projekt zarządzania międzyplanetarnym łańcuchem dostaw. Grupa badaczy pod kierownictwem Olivera de Wecka opracowała specjalne oprogramowanie SpaceNet, które symuluje nadzór nad przepływem pojazdów, załogi oraz towarów przez kosmos do orbity, a później na powierzchnię planety. CZY WIESZ, ŻE PRZEWÓZ 1 KG ŁADUNKU PRZEZ ORBITĘ GEOSYNCHRONICZNĄ KOSZTUJE 15 TYS. DOLARÓW, A POSADZENIE GO NA POWIERZCHNI KSIĘŻYCA OKOŁO 41 TYS. DOLARÓW. Dowiedz się więcej o przygotowaniach do pierwszej załogowej wyprawy na Marsa:

8 Z NIEMIEC DO GHANY DHL Global Forwarding z powodzeniem przetransportował 125 maszyn budowlanych z Niemiec do Ghany. Zleceniodawcą była firma konstrukcyjna GP Günter Papenburg AG. Ładunek ważący łącznie 1596 t został dostarczony drogą morską, a w porcie w Hamburgu na transport czeka jeszcze 80 elementów konstrukcyjnych. Zespół realizujący projekt był odpowiedzialny za całościowe zarządzanie transportem, od opieki nad niezapakowanym jeszcze ładunkiem w Hamburgu, przez transport morski okrętami ro-ro, po ubezpieczenie wartościowych dóbr. Po dotarciu do ghańskiego portu w Temie obowiązek dalszej dystrybucji sprzętu przejęły lokalne władze. W Temie obowiązek dalszej dystrybucji sprzętu przejęły lokalne władze.

9 KIERUNEK AFRYKA Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że w 2014 r. wzrost gospodarczy na kontynencie afrykańskim wyniesie 2,8 proc., a według prognoz IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) w kolejnych czterech latach Afryka będzie najszybciej rozwijającym się regionem świata. Coraz więcej firm decyduje się lokować swoje inwestycje na tym kontynencie. Do najprężniej rozrastających się rynków należą Etiopia, Ghana i Nigeria z najwyższym PKB w Afryce wynoszącym 509,9 mld dolarów. Do wzrostu gospodarczego przyczynia się postęp w branży e-commerce, technologii, produkcji przemysłowej, budownictwie oraz sektorze usług, ale przede wszystkim intensywny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.afryka Subsaharyjska jest więc kolejnym ważnym rynkiem dla firm logistycznych. Jeśli prognozy specjalistów się sprawdzą i ta tendencja się utrzyma, DHL będzie rozbudowywał swoją sieć w tym regionie. Dlaczego Afryka? Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2014 r. wzrost gospodarczy kontynentu wyniesie 2,8 proc. IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) prognozuje, że w najbliższych czterech latach Afryka będzie najszybciej rozwijającym się regionem świata. Nigeria jest krajem z najwyższym PKB w Afryce, wynoszącym 509,9 mld dolarów.

10 PRZEZ ATLANTYK Z LUFTHANSĄ DHL Global Forwarding podpisał umowę z oddziałem Lufthansy Lufthansa Technik Logistik Services GmbH na transatlantycki transport zapasowych części i narzędzi. Roczny wolumen będzie wynosił około 25 tys. dostaw rocznie o łącznej wadze 550 t. Ładunek będzie przewożony z Niemiec do Stanów Zjednoczonych, a także z Kanady, Meksyku, Puerto Rico do Niemiec. Poza dostawą części do magazynów LTLS DHL GF będzie organizował pilne przesyłki, zajmie się transportem części AOG (Aircraft on Ground) oraz materiałów obarczonych ryzykiem. Oprócz oferowanych usług w ramach własnego frachtu lotniczego DHL GF będzie wspierał LTLS w obsłudze wieży kontrolnej klienta.

11 FORWARD THINKING NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL WIRTUALNA PRZYSZŁOŚĆ ODPRAW CELNYCH NOWY WYMIAR TRANSPORTU TRENDY WIRTUALNA PRZYSZŁOŚĆ ODPRAW CELNYCH DHL Global Forwarding jako pierwszy w branży wprowadził do obsługi celnej centralny system zarządzania i ma jasny cel 100 proc. przesyłek odprawianych przed dotarciem do celu. MONIKA OLESIŃSKA Kierownik Agencji Celnej DHL Global Forwarding To nowatorskie rozwiązanie usprawniające proces odprawy wyznacza kierunek, w którym podążać będą rynek oraz instytucje obsługi celnej. W niedalekiej przyszłości fizyczne spotkanie z urzędnikiem będzie należało do rzadkości, a cały proces odpraw będzie się odbywał w przestrzeni wirtualnej. Tak to działa System został zaimplementowany na szeroką skalę w zeszłym roku. Pozwala określić ważność przesyłek i ustala kolejność ich odprawiania. W efekcie czas obsługi deklaracji celnych we frachtach lotniczym i morskim skrócił się z godziny do około 15 minut. To narzędzie pozwala firmie sprawdzać wyniki i wydajność, a także wyłapuje elementy, które wymagają poprawy. Systemem zarządza jedna osoba, a wszyscy agenci celni DHL GF pracują zdalnie z placówek w Polsce NEWS TRENDY NO LIMITS PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

12 WIRTUALNA PRZYSZŁOŚĆ ODPRAW CELNYCH i za granicą. Z kolei menadżerowie decydujący o logistycznych kontraktach muszą analizować wiele zmiennych. Ważne są oczywiście koszty, ale liczy się też czas tranzytu, bezpieczeństwo przewożonych towarów oraz sprawna obsługa odpraw celnych. Odprawa w drodze Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba przesyłek odprawianych w drodze, czyli nim dotrą one do miejsca docelowego. System pozwala na sprawne przekazywanie klientowi informacji o tym, na jakim etapie jest przesyłka, czy została wytypowana do kontroli i jakie dokumenty należy przygotować. Dużą wartością jest również wiedza ekspercka agentów celnych DHL GF na temat rynku europejskiego oraz światowego, umożliwiająca profesjonalne doradztwo, także w nietypowych sprawach. Ich praca jest ściśle powiązana z legislacją kraju i przepisami UE. Regulacje się zmieniają, przepisy są coraz dogodniejsze i prostsze, urzędy celne również wprowadzają centralne zarządzanie pracą. Finalnie procedury będą przeprowadzane wirtualnie, a wszystkie urzędy będą działały jak DHL GF obecnie. Służba celna dąży do tego, by przepływ towarowy był płynny, szybki, tak aby móc odbiurokratyzować czynności na granicach i postawi na kontrole postimportowe, jak np. w Niemczech. Centralny system zarządzania w DHL GF realizuje rocznie 7 mln zgłoszeń celnych, korzysta z wiedzy i doświadczenia zespołu liczącego 4100 specjalistów, jest obecny w ponad 200 krajach na świecie, skrócił obsługę deklaracji celnych we frachtach lotniczym i morskim z godziny do około 15 minut, dąży do tego, aby 100 proc. przesyłek było odprawianych przed dotarciem do celu. W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI FIZYCZNE SPOTKANIE Z URZĘDNIKIEM BĘDZIE NALEŻAŁO DO RZADKOŚCI, A CAŁY PROCES ODPRAW BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁ W PRZESTRZENI WIRTUALNEJ.

13 FORWARD THINKING NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL WIRTUALNA PRZYSZŁOŚĆ ODPRAW CELNYCH NOWY WYMIAR TRANSPORTU TRENDY NOWY WYMIAR TRANSPORTU Do 2020 r. przewidywany jest dziesięciokrotny rozrost przestrzeni wirtualnej. Rozwój ten, połączony ze zmianami w przepisach dotyczących handlu, będzie miał ogromny wpływ na branżę logistyczną. Nowoczesny biznes opiera się przede wszystkim na szybkim i efektywnym przepływie informacji, a internet jest narzędziem wspierającym ich obieg w największym stopniu. Natychmiastowy dostęp do danych wspomagających proces decyzyjny oraz umiejętność ich selekcjonowania i korzystania z wirtualnych źródeł to dziś podstawa konkurencyjności firm. Dzięki internetowi powstał nowy kanał sprzedaży, który napędza przede wszystkim krajową i międzynarodową działalność kurierską. Nieuniknione jest również przeniesienie do wirtualnej przestrzeni sprzedaży i obsługi usług frachtowych. Dzięki temu będzie możliwe zakupienie frachtu morskiego online na bazie cennika, śledzenie postępów transportu czy nawet sterowanie warunkami termicznymi ładunku w podróży. Szybkie ruchy W logistyce, oprócz uproszczenia procedur, wirtualna przestrzeń wspomaga procesy komunikacyjne. Internet powoduje, że ruch dokumentów, a tym samym towarów, przyspieszył, informacje z drugiego końca świata mogą pojawić się u nas w kilka sekund. Powstają platformy informatyczne ułatwiające wymianę informacji między armatorami, spedytorami i klientami. Partnerzy biznesowi mogą również NEWS TRENDY NO LIMITS PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

14 NOWY WYMIAR TRANSPORTU zbudować bezpośrednie interfejsy między swoimi systemami i wymieniać informacje za pomocą komunikatów EDI. W logistyce magazynowej istnieją już w pełni zautomatyzowane magazyny, zarządzane przez techników IT. Nietrudno więc wyobrazić sobie, że w przyszłości aplikacje komputerowe i maszyny będą w stanie prawie w 100 proc. zastąpić człowieka. Nastąpi to jednak tylko w odniesieniu do powtarzalnych czynności. W sytuacjach nietypowych, których nie brakuje w transporcie międzynarodowym, to wciąż człowiek będzie musiał podejmować decyzje rozwiązujące sytuację kryzysową. Również klasyczny transport będzie nadal realizowany przez ludzi i pojazdy, wirtualna przestrzeń będzie jednak coraz szerzej wykorzystywana do wymiany informacji elektronicznej i dokumentacji. JAK WYNIKA Z 7. BADANIA DIGITAL UNIVERSE, PRZEPROWADZONEGO PRZEZ FIRMĘ IDC NA ZLECENIE EMC CORPORATION, DO 2020 R. ROZMIARY CYFROWEGO WSZECHŚWIATA WZROSNĄ DZIESIĘCIOKROTNIE OD 4,4 BLN GIGABAJTÓW DO 44 BLN GIGABAJTÓW. Człowiek w logistyce niezastąpiony Do tej pory na rynku nie pojawiły się aplikacje na tyle inteligentne, aby mogły w pełni zastąpić człowieka. Nawet jeżeli odprawa będzie w całości wirtualna, to nadal będzie dochodziło do fizycznego sprawdzenia zgodności przemieszczającego się towaru z zadeklarowaną wartością. Dodatkowo w branży logistycznej pojawiają się bariery natury formalnoprawnej (cła, VAT, dokumentacja). Jeśli wraz z postępem liberalizacji handlu przepisy będą w ciągu kolejnych dekad łagodzone lub znoszone, logistyka będzie przenosić coraz więcej procesów do sfery wirtualnej. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w krajach takich jak Rosja, w których administracja państwowa związana z odprawami celnymi nie jest tak uproszczona i zinformatyzowana jak np. w Unii Europejskiej, proces ten będzie trwał znacznie dłużej.

15 FORWARD THINKING NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL PUMY PACYFIKU CORAZ PRĘŻNIEJSZE NO LIMITS PUMY PACYFIKU CORAZ PRĘŻNIEJSZE Za sprawą przemian politycznych i reform gospodarczych Peru, Chile i Kolumbia są dzisiaj nazywane nowymi latynoskimi bohaterami albo pumami Pacyfiku. Przywykliśmy do myślenia o Ameryce Łacińskiej jako kontynencie rozwijającym się i rosnącym w biznesową siłę głównie za sprawą Brazylii i Meksyku. Tymczasem dziś do grona koni pociągowych gospodarki regionu coraz częściej aspirują kraje, które w ciągu ostatnich 30 lat zaliczano do najbiedniejszych na naszym globie. Niska inflacja, wysoki wzrost PKB, kontrola deficytu budżetowego banków centralnych oraz przepisy przyjazne inwestorom i przedsiębiorstwom stwarzają w Peru, Chile i Kolumbii przyjazne warunki do rozwoju biznesu. Przewidywalne i bezpieczne W tych trzech krajach do końca roku przewiduje się minimalny wzrost gospodarczy na poziomie 4,5 proc. Oczywiście, podobnie jak cały region, kraje te borykają się z takimi problemami jak uboga infrastruktura ora utrudniony dostęp Chile, Peru dowiedz się więcej Panama Kolumbia Stolica: Bogota Liczba ludności: 45,7 mln Powierzchnia: km kw. DHL w Kolumbii Liczba oddziałów: 33 Terminal: 1 Liczba centrów serwisowych: 13 Liczba stref dostaw: 10 Flota pojazdów: 109 Tumaco Turbo Pereira Ibaqué Pasto Cali Cartagena Bucaramanga Medellín Peru Cúcuta Florencia Bogota Mitú Venezuela Leticia Brazil NEWS TRENDY NO LIMITS PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

16 PUMY PACYFIKU CORAZ PRĘŻNIEJSZE do edukacji i opieki zdrowotnej. Nad Kolumbią ciąży widmo ataków terrorystycznych z powodu stosunkowo dużej przestępczości związanej z handlem narkotykami. Jednak w opinii ekonomistów są to kraje przewidywalne i bezpieczne dla inwestycji i rozwijania biznesu. Ich głównymi partnerami w wymianie handlowej są Stany Zjednoczone i Chiny. Nastawione na rozwój Financial Times donosi, że w najbliższych latach rząd Chile zainwestuje ze środków prywatnych i państwowych 15,7 mld dolarów na poprawę dróg i kolei. Peru, które w 2019 r. będzie organizatorem Pan American Games w Limie (jest to trzecia co do wielkości impreza sportowa na świecie), zamierza przeznaczyć 20 mld dolarów na doinwestowanie infrastruktury. W planie jest wybudowanie centrum logistycznego, które połączy operacje lotnicze w Limie z portem w Callao, oraz budowa lotniska międzynarodowego w głębi lądu, w Chinchero-Cusco. Rząd Kolumbii planuje zainwestować 25 mld dolarów w przedsięwzięcie, które zakłada zrealizowanie 47 różnych projektów, w większości dotyczących rozwoju siatki połączeń drogowych oraz poprawy warunków socjalnych. W Peru, Chile i Kolumbii populacja wynosi łącznie 95 mln. Wraz z coraz liczniejszą i majętniejszą klasą średnią rośnie zapotrzebowanie w sektorze handlu detalicznego, zwiększa się sprzedaż samochodów, AGD, RTV oraz sprzętu high-tech. Rozkwit przeżywają branże powiązane z górnictwem oraz przetwórstwem ropy naftowej, a także branża IT i usługi bankowe. Co mówią liczby? 95 mln tyle wynosi populacja Chile, Kolumbii i Peru. 4,5 proc. taki minimalny wzrost gospodarczy przewiduje się w tych krajach do końca roku. 15,7 mld dolarów zainwestuje rząd Chile ze środków prywatnych i państwowych na poprawę dróg i kolei. 20 mld dolarów przeznaczy Peru na doinwestowanie infrastruktury. 25 mld dolarów zamierza zainwestować rząd Kolumbii m.in. w rozbudowę siatki połączeń drogowych oraz poprawę warunków socjalnych. DLACZEGO PERU, CHILE I KOLUMBIA? NISKA INFLACJA, WYSOKI WZROST PKB, KONTROLA DEFICYTU BUDŻETOWEGO BANKÓW CENTRALNYCH ORAZ PRZEPISY PRZYJAZNE INWESTOROM I PRZEDSIĘBIORSTWOM SPRZYJAJĄ ROZWOJOWI BIZNESU W TYCH KRAJACH.

17 Iquique centrum wsparcia dla frachtu lotniczego oraz morskiego frachtu towarowego krajów graniczących z Chile od północnej strony (Argentyny, Boliwii i Peru). CHILE: DEMOGRAFIA Antofagasta obsługa przedsiębiorstw górniczych oraz projektów przemysłowych, głównie w oceanicznym frachcie towarowym. 3. Valparaíso centrum obsługi chilijskiego importu i eksportu frachtu oceanicznego. Demografia: Ludność: 17 mln Przyrost naturalny w 2010 r.: 6 proc. Przyrost naturalny w 2011 r.: 5,2 proc. Stopa bezrobocia: 7,1 proc. Produkt krajowy brutto (PKB) na mieszkańca: 15 tys. dolarów 4. Santiago centrum obsługi chilijskiego importu i eksportu frachtu lotniczego. Lokalizacje DGF: Huechuraba: siedziba główna Lotnisko: Dział Operacyjny 5. Conceptión centrum współpracy z przedsiębiorstwami przemysłowymi zlokalizowanymi na południu. Rejon przemysłu leśnego. Geografia: 4270 km długości i przeciętnie 200 km szerokości Główne lotniska i porty: Porty: Valparaíso, San Antonio, Iquique i Talcahuano Lotniska:międzynarodowy port lotniczy Santiago

18 DHL W PERU Lima Arequipa Siedziba główna: Lima Rok założenia: 1979 r. Liczba pracowników: ok. 180 Przychody: 65 mln euro Dostawy/rok: ok. 60 tys. Tony/rok: ok. 185 tys. TEU/rok: +25 tys. Obiekty magazynowe: 4 Powierzchnia obiektów magazynowych: tys. m kw.

19 Forward Thinking NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL Mamy know-how Iwona Połowicz Kierownik Działu Rozwoju Produktu Lotniczego Farmacja należy do kluczowych sektorów obsługiwanych przez DHL Global Forwarding, dlatego nieustannie poszerzamy nasze usługi, dopasowując je do potrzeb stale rozwijającego się rynku. produkty Mamy know-how Dlaczego firmy z branży farmaceutycznej coraz więcej usług logistycznych zlecają specjalistycznym podwykonawcom i co wyróżnia DHL Global Forwarding na tle konkurencji? Po pierwsze branża farmaceutyczna w ostatnich latach mocno się rozwija. Po drugie wraz z postępem nauki łańcuch dostaw staje się bardziej złożony, co stawia producentom coraz wyższe wymagania. Po trzecie powstają coraz bardziej szczegółowe, restrykcyjne przepisy (Good Distribution Practice GDP, ogłoszone w 2013 r.), które sprawiają, że firmy farmaceutyczne kładą duży nacisk na audyt procesu produkcji oraz dystrybucji. Dlatego rośnie rola firm logistycznych, zwłaszcza tych o globalnym zasięgu oraz z wieloletnim doświadczeniem oraz szerokim zakresem usług. Szczególnie obserwujemy wzrost na rynku przewozów międzynarodowych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport lotniczy. THERMONET jedyny na rynku Niewątpliwym atutem DHL Global Forwarding jest to, że firma działa niemal na całym świecie. Rozwijany przez DHL, specjalnie dla branży farmaceutycznej, THERMONET do końca tego roku będzie obejmował 60 lokalizacji, pokrywając około 90 proc. głównych tras frachtu związanego z opieką zdrowotną. THERMONET to sieć usług frachtu lotniczego w temperaturze kontrolowanej, wspierająca firmy farmaceutyczne NEWS TRENDY no limits PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

20 mamy know-how w spełnianiu wymogów wyznaczanych przez GDP. Produkt został stworzony zgodnie z wytycznymi GDP oraz jakościowym systemem zarządzania. Serwis jest wspomagany przez zaawansowaną platformę IT oraz solidny, zautomatyzowany system monitoringu temperatury. Logistyka na chłodno Większość preparatów farmaceutycznych i medycznych lubi umiarkowane temperatury, dlatego jednym z najważniejszych zadań firmy logistycznej jest utrzymanie stałej temperatury w transporcie. Nie zawsze jest to proste, np. podczas rozładunku i transferu z magazynu lotniskowego. DHL GF jest pierwszym europejskim operatorem logistycznym, który podpisał porozumienie dzierżawy z firmą CSafe czołowym dostawcą kontenerów chłodniczych i grzewczych na rynku przewozów lotniczych w temperaturze kontrolowanej. Przestrzegamy procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo produktów klienta, m.in. stosujemy specjalne oznakowanie towaru wrażliwego na temperaturę, do transportu używamy kilku rodzajów specjalistycznych kontenerów (m.in. atrakcyjne cenowo i przyjazne środowisku pallet shippery) oraz szerokiej gamy opakowań styropianowych. Można na nas polegać W transporcie farmaceutyków czas dostawy jest równie ważny jak temperatura. Szybkość i terminowość to kluczowe czynniki efektywnego i profesjonalnego przewozu towarów wrażliwych. Dlatego transportujemy produkty drogą powietrzną, korzystając ze sprawdzonych linii lotniczych oferujących serwisy przeznaczone do tego rodzaju przesyłek. Zapewniają one m.in. załadunek oznakowanego towaru w ostatniej kolejności i rozładunek w pierwszej kolejności, tak aby jak najkrócej przebywał w strefie pozbawionej kontroli temperatury. Sprawdzamy?! Zawsze! Przy wyborze spedytora należy zwrócić uwagę na to, czy zapewnia on utrzymanie temperatury w relacji lotnisko lotnisko, czy też drzwi drzwi. To drugie rozwiązanie DHL Global Forwarding oferuje już od wielu lat. W tym celu firma wynajmuje wspomniane wyżej kontenery oraz wykorzystuje specjalne samochody chłodnie. Stała kontrola temperatury jest prowadzona na każdym etapie transportu, również w portach przeładunkowych, dzięki umieszczeniu w przesyłce specjalnych rejestratorów, tzw. data loggerów. Co istotne, kontrola w kontenerach dotyczy także ich prawidłowego funkcjonowania, stanu baterii, czy zawartości suchego lodu warto również wspomnieć, że DHL GF, jako jeden z nielicznych spedytorów, dysponuje zespołem specjalistów posiadających certyfikaty uprawniające do przewozu towarów z grupy DGR (towary niebezpieczne), do których należą m.in. produkty farmaceutyczne chłodzone suchym lodem.

21 Forward Thinking NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL Transport nawet na krańce świata Dobra logistyka za przewodnika W logistyce zdarzają się nietypowe zadania. Podczas transportu niestandardowego ładunku niezbędne są specjalistyczna wiedza i zgranie zespołu, ale również duża wyobraźnia. Transport multimodalny na drugi koniec świata w tym jako spedytor się sprawdzamy. Projekty Przemysłowe to jeden z trzech głównych produktów, obok frachtu morskiego i lotniczego, w ofercie DHL Global Forwarding. Nasz dział zajmuje się logistyką transportu przesyłek o nietypowych gabarytach, wymagających indywidualnego podejścia, wyjątkowych rozwiązań i często dłuższego czasu realizacji. Powstał przede wszystkim z myślą o klientach z sektorów: Oil and Gas, Mining, Power and Renewables. Duże ryzyko duże wyzwanie Zdarzają się przesyłki obarczone dużym ryzykiem, również finansowym. Niedawno przewieźliśmy ze Monika Piotrowska Kierownik Działu Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding okiem eksperta Transport nawet na krańce świata NEWS TRENDY no limits PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

22 Transport nawet na krańce świata Stanów Zjednoczonych kabiny rentgenowskie do celów przemysłowych. Był to ładunek niezwykle cenny, o wartości 1,5 mln dolarów. Naszym klientem była firma zajmująca się produkcją komponentów i silników lotniczych. Kabiny przed wysyłką zostały odpowiednio zabezpieczone i zapakowane, by rozpocząć transport morski w ładowni statku, a następnie drogą lądową zostały dostarczone do Polski. Ze względu na znaczącą wagę projektu dostawa na każdym jej etapie była szczegółowo koordynowana i ściśle monitorowana. Obecnie realizujemy wysyłkę 30 szpul z taśmą gumową z Polski do Tajlandii. Taśma jest wykorzystywana w kopalniach odkrywkowych. Szpule są nietypowe, ze względu na ich rozmiar mają od 3 m do 4 m wysokości, ważą od 20 t do 40 t. Transportem drogowym dostarczymy towar do portu w Gdyni. Tam szpule zostaną przeładowane na specjalistyczny sprzęt typu flat rack i dalej, profesjonalnie zabezpieczone popłyną do portu w Tajlandii. Cały proces zajmie około 3 tygodni. Barki, dźwigi, ekspertyzy Transport na pierwszy rzut oka może się wydawać banalny trzeba coś przewieźć z punktu A do punktu B. Natomiast w trakcie szczegółowej analizy okazuje się, że pojawia się szereg problemów wymagających rozwiązania. Gabaryty ładunku nie pozwalają na przejazd daną drogą i należy szukać możliwości alternatywnych np. transportu kolejowego albo transportu śródlądowego. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo transportu, zorganizować przeładunek w porcie, specjalistyczne pakowanie. Konieczny jest dobór odpowiedniego typu naczepy transportowej pod konkretny ładunek, a sam transport często wymaga dodatkowych przedsięwzięć, m.in.: objazdu trasy, ekspertyzy mostowej, podnoszenia trakcji, demontaży infrastruktury drogowej czy wycinki drzew. Zdarza się, że ładunek trzeba usadowić w miejscach odległych, gdzie nie ma prądu i infrastruktury. Bywało, że w ramach projektu musieliśmy wzmocnić drogi dojazdowe, przebudować most lub wybudować fundamenty pod miejsce posadowienia ładunku. To są duże wyzwania. Wielkie rzeczy! W 2012 r. na Ukrainie DHL GF uruchomił bazę do obsługi platformy wiertniczej dla jednego z klientów sektora Oil & Gas. Jest to unikatowy projekt, bo w zakres usług DHL GF wchodzi nie tylko transport, ale i szereg rzeczy składających się na projekt: dostawa świeżej wody pitnej, wywóz nieczystości, zapewnienie serwisu taksówkowego

23 Transport nawet na krańce świata pracownikom koncernu itd. W marcu tego roku przetransportowaliśmy śmigła do farm wiatrowych w Hiszpanii. Każde z trzech przewożonych śmigieł turbiny wiatrowej miało wymiary: 50 m długości, 3,2 m szerokości, 3,2 m wysokości i ważyło ponad 11,5 t. Zasięg nieograniczony Jesteśmy wszędzie, w najbardziej oddalonych, egzotycznych miejscach. Mamy swoje agencje celne w portach i na głównych lotniskach. Najwięcej projektów realizujemy w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji. Polityka Warto podkreślić, że nasz dział jest w dużym stopniu zależny od sytuacji ekonomiczno-politycznej w kraju i na świecie. Jeśli gospodarka soę rozwija i jest realizowanych więcej inwestycji, to rynek się stabilizuje i cała branża transportowa może czerpać z tego korzyści. Interesują nas branże stricte przemysłowe, dlatego tak ważne dla naszego działu jest to, co dzieje się w gospodarce. DHL GF na rynku zdecydowanie wyróżnia się zasięgiem jesteśmy wszędzie, w najbardziej oddalonych, egzotycznych miejscach. Mamy swoje agencje celne w portach i na głównych lotniskach. Najwięcej projektów realizujemy w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji.

24 Forward Thinking NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL Transporty nawet na krańce świata Dobra logistyka za przewodnika Dzięki unikatowym usługom i profesjonalnemu doradztwu operator logistyczny może pomóc firmie wchodzącej na nowy rynek w budowaniu pozycji. Dział Trade Lane Management DHL GF świetnie sprawdza się w tej roli. Trade Lane Management jest unikatowym rozwiązaniem funkcjonującym nie tylko na polskim rynku, ale również w międzynarodowych strukturach firmy. Głównym zadaniem tego działu jest zarządzanie poszczególnymi kierunkami w transporcie międzynarodowym. W efekcie klient zyskuje wiele praktycznych udogodnień, niezbędnych do prowadzenia biznesu na innych rynkach, w tym rzetelne źródło informacji na temat ich specyfiki. Światowe rynki znamy jak własną kieszeń Najczęstszym błędem popełnianym przez firmy wchodzące na zagraniczny rynek jest brak znajomości przepisów i jego lokalnej specyfiki. Operator logistyczny, który ma odpowiednią infrastrukturę i wiedzę, jest w stanie zaproponować rozwiązania, które z jednej strony będą okiem eksperta Dobra logistyka za przewodnika Nie tylko transport Marcin Solnica Kierownik Działu Trade Lane Management oraz p.o Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu DHL Global Forwarding NEWS TRENDY no limits PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ

LATIS LOGISTICS - WITAMY!

LATIS LOGISTICS - WITAMY! LATIS LOGISTICS - WITAMY! Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe rozwiązania logistyczne w transporcie ładunków. Realizujemy przewóz towarów od drzwi do drzwi w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy

Bardziej szczegółowo

Spedycja morska Firma

Spedycja morska Firma Prezentacja dla p. Marty Tomczyszyn Poznań, dnia 28.09.2015 Firma Szacuje się, że na świecie nawet 90% przewozów towarowych odbywa się z udziałem transportu morskiego. W ogólnej masie ładunków przewożonych

Bardziej szczegółowo

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług Lista usług Elmir Lista usług TRANSPORT LĄDOWY Zdolnośd przewozu to nasz biznes, transport drogowy to nasza siła. Nasze możliwości transportowo logistyczne pokrywają całą Europę z Polski po Hiszpanię,

Bardziej szczegółowo

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r.

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Plan referatu Rozwój gospodarki. Główne problemy logistyki. Wielkość krajowego rynku usług logistycznych. Rozwój infrastruktury

Bardziej szczegółowo

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG dr inż. Stanisław Krzyżaniak Logistyka w Polsce 2 Cel główny Cel horyzontalny dla gospodarki wynikający z realizacji programu badawczo-rozwojowego

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT I SPEDYCJA NISSIN LOGISTICS POLAND

TRANSPORT I SPEDYCJA NISSIN LOGISTICS POLAND TRANSPORT I SPEDYCJA KIM JESTEŚMY- CO OFERUJEMY? JEST MIĘDZYNARODOWYM OPERATOREM ŚWIADCZĄCYM KOMPLEKSOWE USŁUGI LOGISTYCZNE. POSIADAMY BIURA NA CAŁYM ŚWIECIE PONAD 100 ODDZIAŁÓW W 23 PAŃSTWACH. HISTORIA

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

Planowanie tras transportowych

Planowanie tras transportowych Jerzy Feldman Mateusz Drąg Planowanie tras transportowych I. Przedstawienie 2 wybranych systemów: System PLANTOUR 1.System PLANTOUR to rozwiązanie wspomagające planowanie i optymalizację transportu w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

SPEDYCJA. Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI

SPEDYCJA. Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI SPEDYCJA Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI Rozwój branży TSL w Polsce położenie Polski - łączy Europę Zachodnią i Wschodnią plany rządowe środki finansowe UE Branża TSL w kolejnych latach narastająca konkurencja

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu POŁĄCZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROCESU Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal Świat kręci

Bardziej szczegółowo

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji Witamy w TNT Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji WITAMY W TNT WITAMY W TNT WITAJ Tworzymy międzynarodowy zespół specjalistów, który zapewnia najlepsze rozwiązania transportowe dopasowane do Twoich

Bardziej szczegółowo

Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect

Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect Tragi Intermodal 2017, Warsaw Ptak Expo Anna Różalska Kierownik Rozwoju Biznesu - PKP Cargo Connect www.pkp-cargo.eu Grupa PKP CARGO to wiodący

Bardziej szczegółowo

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Wspomaganie zarządzania relacjami z dostawcami w branży transportowej Analizy bieżącej i przyszłej sytuacji w branży transportu drogowego, rzetelne

Bardziej szczegółowo

TSM TIME SLOT MANAGEMENT

TSM TIME SLOT MANAGEMENT TSM TIME SLOT MANAGEMENT System zarządzania zamówieniami i oknami czasowymi dostaw Spis treści O Firmie Nam zaufali Możliwości rozwiązań О produkcie Bezpieczeństwo i dostęp do informacji Problemy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

WYSYŁKA Z WYZWANIEM, czyli... obrabiarka-gigant w drodze do Japonii

WYSYŁKA Z WYZWANIEM, czyli... obrabiarka-gigant w drodze do Japonii - Wysyłka obrabiarki do klienta jest sporym wyzwaniem. Do każdej trzeba podejść indywidualnie, a zwykle wiele czynników składa się na wybór sposobu pakowania i transportu twierdzi Henryk Baron z Fabryki

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku

Bardziej szczegółowo

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność Dlaczego my? Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie Terminowość Zespół Elastyczność Dokładność Trans-Rach tworzy zespół specjalistów transportu i logistyki. Nie ma

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services

Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services Łatwiejszy leasing w Siemens Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services s 6% Struktura portfela środków trwałych sfinansowanych przez Siemens Finance Sp. z o.o. w roku 21 (w procentach)

Bardziej szczegółowo

Usługi dystrybucyjne FMCG

Usługi dystrybucyjne FMCG Usługi dystrybucyjne FMCG 1990 powstaje firma handlowa Mister w Tychach 1992 rozpoczynamy współpracę z firmą Procter&Gamble jako jedna z 650 polskich hurtowni 1993 25 firm zostaje regionalnymi dystrybutorami

Bardziej szczegółowo

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność A leading automotive logistics company A leading automotive logistics company Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność Prezentacja CAT Cargo Logistics Polska Michał Sierański 2014-05-28 Agenda

Bardziej szczegółowo

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Tomasz Smolarek GEFCO Polska Spedytor WPŁYW OPERATORÓW LOGISTYCZNYCH NA KOSZT USŁUG SPEDYCYJNYCH DOBNICOWYCH KRAJOWYCH mgr Tomasz Smolarek Menedżer

Bardziej szczegółowo

Outsourcing usług logistycznych komu się to opłaca?

Outsourcing usług logistycznych komu się to opłaca? Outsourcing usług logistycznych komu się to opłaca? Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania

Bardziej szczegółowo

E-commerce w exporcie

E-commerce w exporcie E-commerce w exporcie Radosław BARTOCHOWSKI International Trade Technologies Sp. z o.o. Jasionka 954, 36-002 Jasionka Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny www.itt-poland.com 1. Możliwości automatyzacji

Bardziej szczegółowo

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania.

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Zlecanie transportu lotniczego szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nadchodzi zmiana KN FreightNet usprawni i uprości procesy transportu

Bardziej szczegółowo

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING sainess Sainess Sp. Z o.o. powstała w 2014 roku wyniku fuzji pięciu spółek w której skład wchodzą TSL Luxembo urg, TSL LTD, TSL Poland, Inter Tsl Luxembourg oraz Hiszpanska

Bardziej szczegółowo

Rynek usług logistycznych w regionie łódzkim

Rynek usług logistycznych w regionie łódzkim Ryszard Grądzki, Marek Sekieta Wydział Organizacji i Zarządzania Politechnika Łódzka Rynek usług logistycznych w regionie łódzkim Agenda 2/23 1. Usługi logistyczne zlecane na zewnątrz 2. Wybrane firmy

Bardziej szczegółowo

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą Transport pod pełną kontrolą System Obsługi Ofert Transportowych SOOT to aplikacja umożliwiająca firmie usprawnienie, optymalizację i pełną kontrolę procesów logistycznych w obszarze transportu na każdym

Bardziej szczegółowo

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED - WOZIMY TWÓJ SUKCES Firma transportowo-spedycyjna

Bardziej szczegółowo

Uzupełnieniem naszej oferty jest spedycja międzynarodowa, wykonywana w oparciu o bazę sprawdzonych podwykonawców. Oddziały zagraniczne i usługi celne

Uzupełnieniem naszej oferty jest spedycja międzynarodowa, wykonywana w oparciu o bazę sprawdzonych podwykonawców. Oddziały zagraniczne i usługi celne ZET Transport jest rodzinną firmą transportową obecną na europejskich rynkach od 1993 roku. Świadczymy usługi w zakresie transportu międzynarodowego i krajowego, jak również usługi celne oraz usługi dodatkowe.

Bardziej szczegółowo

O firmie. O DB Schenker Logistics

O firmie. O DB Schenker Logistics O firmie Wchodzimy w skład międzynarodowej grupy DB Schenker, która jest częścią koncernu Deutsche Bahn AG. Grupa DB Schenker jest wiodącym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych na świecie z roczną

Bardziej szczegółowo

KIM JESTEŚMY? Serwis KurJerzy.pl został uruchomiony na początku 2010 roku jako alternatywa dla kosztownych usług kurierskich w Polsce.

KIM JESTEŚMY? Serwis KurJerzy.pl został uruchomiony na początku 2010 roku jako alternatywa dla kosztownych usług kurierskich w Polsce. KIM JESTEŚMY? Serwis KurJerzy.pl został uruchomiony na początku 2010 roku jako alternatywa dla kosztownych usług kurierskich w Polsce. Firma działa jako pośrednik między Klientami a firmami kurierskimi

Bardziej szczegółowo

KOORDYNATOR - AGENT LOTNICZY. Specjalista w zakresie świadczenia usług przedstawicielskich na rzecz uczestników ruchu lotniczego

KOORDYNATOR - AGENT LOTNICZY. Specjalista w zakresie świadczenia usług przedstawicielskich na rzecz uczestników ruchu lotniczego Specjalista w zakresie świadczenia usług przedstawicielskich na rzecz uczestników ruchu lotniczego Globalizacja- to słowo ma swoje ma wiele znaczeń, a w lotnictwie szczególne Swoboda w przekraczaniu granic

Bardziej szczegółowo

Trendy eksportowe i perspektywiczne rynki dla polskich przedsiębiorców

Trendy eksportowe i perspektywiczne rynki dla polskich przedsiębiorców Trendy eksportowe i perspektywiczne rynki dla polskich przedsiębiorców 22 maja 2015 ul. Arkońska 6 (budynek A3), 80-387 Gdańsk tel.: 58 32 33 100 faks: 58 30 11 341 X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016 Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA NIP: 946 25 74 510 Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o.o. powstało w 2009 roku w Lublinie aby wspierać przedsiębiorczość i pokazywać

Bardziej szczegółowo

LOG Global Edition jak wykorzystać potencjał firmy.

LOG Global Edition jak wykorzystać potencjał firmy. LOG Global Edition jak wykorzystać potencjał firmy. 27 kwietnia br. w Warszawie odbyła się premiera LOG Global Edition, produktu polskiej firmy LOG Systems. Zaprezentowane oprogramowanie znacznie ułatwi

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT MULTIMODALNY

TRANSPORT MULTIMODALNY WSTĘP Eco Spedycja jest polską firmą specjalizującą się w transporcie intermodalnym. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami dysponuje największą multimodalną siecią transportową w Europie. USŁUGI

Bardziej szczegółowo

Ranking Top500. VIII edycja. Najbardziej efektywne spośród 500 największych firm w branży logistycznej

Ranking Top500. VIII edycja. Najbardziej efektywne spośród 500 największych firm w branży logistycznej Ranking Top500. VIII edycja Najbardziej efektywne spośród 500 największych firm w branży logistycznej Dokonać segmentacji rynku Zmierzyć udziały rynkowe Wyznaczyć dominujące tendencje 20% 15% 15,1% Sprzedaż

Bardziej szczegółowo

OBSŁUGA EKSPORTU POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW

OBSŁUGA EKSPORTU POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW OBSŁUGA EKSPORTU POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku w

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, marzec 2011 r. Dane rejestrowe spółki Power Price S.A. ul. Rosy Bailly 36 01-494 Warszawa tel./fax (22) 25 01 700 www.powerprice.pl e-mail: biuro@powerprice.pl

Bardziej szczegółowo

25 lat doświadczenia Miliony kilometrów Tysiące przesyłek Setki klientów Nigdy nie zawiedliśmy.

25 lat doświadczenia Miliony kilometrów Tysiące przesyłek Setki klientów Nigdy nie zawiedliśmy. 25 lat doświadczenia Miliony kilometrów Tysiące przesyłek Setki klientów Nigdy nie zawiedliśmy. Krótko o nas. L ata doś wiadc zeń. MROZEK TRANSPORT / Krótko o nas Już od 25 lat wspieramy polskich przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, styczeń 2011 r. Profil działalności Power Price Podstawowym przedmiotem działalności spółki Power Price S.A. jest obsługa platformy e-commerce przeznaczonej

Bardziej szczegółowo

Użytkownik ma możliwość rejestrowania następujących rodzajów przewozów w systemie ANTEEO SPEDYCJA:

Użytkownik ma możliwość rejestrowania następujących rodzajów przewozów w systemie ANTEEO SPEDYCJA: System ANTEEO SPEDYCJA wspomaga organizację różnego rodzaju przewozów zarówno w spedycji drogowej, lotniczej oraz w morskiej. Umożliwia dokładne odwzorowanie procesów logistycznych zachodzących w danej

Bardziej szczegółowo

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH. Wspieranie polskiego eksportu na przykładzie programu Go Africa

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH. Wspieranie polskiego eksportu na przykładzie programu Go Africa POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH Wspieranie polskiego eksportu na przykładzie programu Go Africa Bartłomiej Lewandowski Koordynator Go Africa Department Promocji Gospodarczej Kraków,

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. o firmie MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

Tendencje i uwarunkowania biznesu międzynarodowego

Tendencje i uwarunkowania biznesu międzynarodowego Tendencje i uwarunkowania biznesu międzynarodowego Dr Bogdan Buczkowski Katedra Wymiany Międzynarodowej Konferencja organizowana w ramach projektu Utworzenie nowych interdyscyplinarnych programów kształcenia

Bardziej szczegółowo

RAPORT KOGO POSZUKUJĄ PRACODAWCY?

RAPORT KOGO POSZUKUJĄ PRACODAWCY? RAPORT KOGO POSZUKUJĄ PRACODAWCY? II PÓŁROCZE 2012 2 ANALIZA OFERT PRACY OPUBLIKOWAWANYCH W SERWISIE MONSTERPOLSKA.PL W II PÓŁROCZU 2012 MONSTERPOLSKA.PL Firma Monster Worldwide Polska Sp. z o.o. (dawniej

Bardziej szczegółowo

Biuro Projektowo - Wdrożeniowe Likaon Sp. z o.o. ul. Solec 81B/A51 00-382 Warszawa

Biuro Projektowo - Wdrożeniowe Likaon Sp. z o.o. ul. Solec 81B/A51 00-382 Warszawa IMPORT Z KRAJÓW AZJI Zapewniamy naszym Klientom kompleksową obsługę importu z krajów Azji (Chin, Tajwanu, Korei Południowej). Oferujemy dwa modele współpracy: IMPORT POD DRZWI Sprowadzamy na zamówienie

Bardziej szczegółowo

Twoje. usługi kurierskie. Doręczamy Twój sukces

Twoje. usługi kurierskie. Doręczamy Twój sukces Twoje usługi kurierskie Doręczamy Twój sukces Doręczamy Twój sukces Więcej informacji: Infolinia: 0 801 31 00 00 www.tnt.com.pl Wykorzystaj lepiej swój dzień dzięki usługom kurierskim TNT Doręczamy Twój

Bardziej szczegółowo

Twój niezawodny operator logistyczny

Twój niezawodny operator logistyczny Twój niezawodny operator logistyczny K im jesteśmy? Firma Omida Logistics oferuje sprawdzone rozwiązania z zakresu logistyki oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Nasza centrala mieści się w Sopocie.

Bardziej szczegółowo

Transport Morski w gospodarce Globalnej i Unii Europejskiej wykład 04. dr Adam Salomon

Transport Morski w gospodarce Globalnej i Unii Europejskiej wykład 04. dr Adam Salomon gospodarce Globalnej i Unii Europejskiej wykład 04 dr Adam Salomon : TENDENCJE NA RYNKU ŁADUNKÓW MASOWYCH SUCHYCH dr Adam Salomon, Katedra Transportu i Logistyki AM w Gdyni 2 Wielkość przeładunków ładunków

Bardziej szczegółowo

Publikacja wyników finansowych za rok marca 2016 roku

Publikacja wyników finansowych za rok marca 2016 roku Publikacja wyników finansowych za rok 18 marca 2016 roku AGENDA Podstawowe informacje o działalności Grupy PEKAES Kluczowe informacje za rok Otoczenie ekonomiczne Wyniki finansowe za rok Informacje dodatkowe

Bardziej szczegółowo

OFERTA 1. Dla koncernu naftowego poszukujemy osoby na stanowisko: Menadżer ds. Geologii/Rolnictwa/Geodezji Miejsce pracy: cała Polska.

OFERTA 1. Dla koncernu naftowego poszukujemy osoby na stanowisko: Menadżer ds. Geologii/Rolnictwa/Geodezji Miejsce pracy: cała Polska. OFERTA 1 Dla koncernu naftowego poszukujemy osoby na stanowisko: Menadżer ds. Geologii/Rolnictwa/Geodezji Miejsce pracy: cała Polska Obowiązki: nadzorowanie pracy geologów i geofizyków, realizowanie programu

Bardziej szczegółowo

Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych. Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży

Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych. Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży Rozwiązania GEFCO To już wam prezentowaliśmy Stand by - trailers Operacyjny

Bardziej szczegółowo

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Logistics DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Arkadiusz Marczyk Head of Vertical Market - Automotive DB Schenker Key Account Management DB Schenker na globalnym rynku TSL Transport lądowy Transport

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

PROFESJONALNY OUTSOURCING PARTNERSKI DLA INSTYTUCJI FINANSOWYCH. 2015 Businessface Sp. z o.o. 01-199 Warszawa ul. Leszno 21 DALEJ

PROFESJONALNY OUTSOURCING PARTNERSKI DLA INSTYTUCJI FINANSOWYCH. 2015 Businessface Sp. z o.o. 01-199 Warszawa ul. Leszno 21 DALEJ PROFESJONALNY OUTSOURCING PARTNERSKI DLA INSTYTUCJI FINANSOWYCH 1 KIM JESTEŚMY? KIM JESTEŚMY 2 O NAS Profesjonalny Outsourcing Partnerski dla Instytucji Finansowych. NASZĄ MISJĄ jest uwalnianie biznesu

Bardziej szczegółowo

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie www.ergologis.pl O firmie ERGOLOGIS Sp. z o.o. Jesteśmy grupą specjalistów w logistyce i doradztwie biznesowym. Stawiamy na ergonomię, wykonujemy zadania trudne i pomagamy w sytuacjach beznadziejnych.

Bardziej szczegółowo

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu 1 Cel oraz agenda Cel Zaprezentowanie rzeczywistych korzyści wynikających ze współpracy firm w grupowej konsolidacji usług transportowych

Bardziej szczegółowo

ul. Graniczna 40C, Żółwin 05-807 Podkowa Leśna tel.: +48 22 755 12 00 fax: +48 22 755 12 01 e-mail: info@maxlogistics.pl

ul. Graniczna 40C, Żółwin 05-807 Podkowa Leśna tel.: +48 22 755 12 00 fax: +48 22 755 12 01 e-mail: info@maxlogistics.pl e-mail: info@maxlogistics.pl Spis treści: 1. O FIRMIE 3 2. SPEDYCJA LĄDOWA 4 3. SPEDYCJA MORSKA 6 4. SPEDYCJA LOTNICZA 7 5. NADGABARYTY 8 6. USŁUGI MAGAZYNOWE 9 7. LOKALIZACJA 10 8. INFORMACJE KOŃCOWE

Bardziej szczegółowo

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020 Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: czerwiec 2015 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Którzy dostawcy prywatnych ubezpieczeń i usług zdrowotnych

Bardziej szczegółowo

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) intermodalnie Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Kilka słów o nas - fakty DOŚWIADCZENIE Mierzone ilością wdrożeń i nowatorskich rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy napędza wzrost polskiego rynku przesyłek kurierskich

Handel internetowy napędza wzrost polskiego rynku przesyłek kurierskich Handel internetowy napędza wzrost polskiego rynku przesyłek kurierskich data aktualizacji: 2016.06.08 Polski rynek KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych) w 2015 r. wzrósł o 10% osiągając

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: - transport drogowy kontenerowy - transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) - transport intermodalny - logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) - spedycja

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWE STRONY. Sektor. budowlany. w Polsce 2016 Analiza regionalna. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

PRZYKŁADOWE STRONY. Sektor. budowlany. w Polsce 2016 Analiza regionalna. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata PRZYKŁADOWE STRONY Sektor budowlany w Polsce 2016 Analiza regionalna Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021 RYNEK BUDOWLANY OGÓŁEM Produkcja budowlano-montażowa Największy udział w produkcji

Bardziej szczegółowo

Komisja Nadzoru Finansowego. Raport bieżący nr 10/2009

Komisja Nadzoru Finansowego. Raport bieżący nr 10/2009 NORDEA BANK POLSKA S.A. Komisja Nadzoru Finansowego Raport bieżący nr 10/2009 Data sporządzenia: 2009-04-07 Temat: Opinia Rady Nadzorczej na temat sytuacji spółki Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt. 2

Bardziej szczegółowo

Logistyka kontraktowa na przykładzie firmy Raben

Logistyka kontraktowa na przykładzie firmy Raben Logistyka kontraktowa na przykładzie firmy Raben Martna Pawelec Szczepaniak Raben Polska Poznań, 25.04. 2013 Omawiane aspekty podczas wykładu 1. Pochodzenie i historia 2. Rodzaje usług i obsługiwane branże

Bardziej szczegółowo

Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro

Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro Kwiecień 2013 Katarzyna Bednarz Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro Jedną z najważniejszych cech polskiego sektora energetycznego jest struktura produkcji

Bardziej szczegółowo

Transport Morski w gospodarce globalnej i Unii Europejskiej wykład 05. dr Adam Salomon

Transport Morski w gospodarce globalnej i Unii Europejskiej wykład 05. dr Adam Salomon gospodarce globalnej i Unii Europejskiej wykład 05 dr Adam Salomon : TENDENCJE NA RYNKU ŁADUNKÓW MASOWYCH CIEKŁYCH dr Adam Salomon, Katedra Transportu i Logistyki AM w Gdyni 2 Wolumen ładunków masowych

Bardziej szczegółowo

WIZJA Służba Celna innowacyjnie wykorzystująca wiedzę do świadczenia lepszych usług w erze cyfrowego stylu życia

WIZJA Służba Celna innowacyjnie wykorzystująca wiedzę do świadczenia lepszych usług w erze cyfrowego stylu życia MISJA Służba Celna działając dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej i jej społeczeństwa: efektywnie pobiera dochody aktywnie wspiera przedsiębiorczość skutecznie zwalcza oszustwa oraz chroni

Bardziej szczegółowo

Damco Poland Sp. z o.o. 2 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego 11 czerwca 2010

Damco Poland Sp. z o.o. 2 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego 11 czerwca 2010 Damco Poland Sp. z o.o. 2 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego 11 czerwca 2010 1 Z historii wzięte 1994 Mercantile Poland 1996 Magazyn 7.000 m2 w Pruszkowie 1998 Dedykowany magazyn dla firmy Velux

Bardziej szczegółowo

Jak zdobywać rynki zagraniczne

Jak zdobywać rynki zagraniczne Jak zdobywać rynki zagraniczne Nagroda Emerging Market Champions 2014 *Cytowanie bez ograniczeń za podaniem źródła: Jak zdobywać rynki zagraniczne. Badanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zrealizowane

Bardziej szczegółowo

MAZOWSZE PARTNEREM DLA TWOJEGO BIZNESU

MAZOWSZE PARTNEREM DLA TWOJEGO BIZNESU MAZOWSZE PARTNEREM DLA TWOJEGO BIZNESU POLSKA Centralna lokalizacja Międzynarodowy partner handlowy MOSKWA 1200 km LONDYN 1449 km BERLIN PRAGA WILNO RYGA KIJÓW 590 km 660 km 460 km 660 km 690 km POLSKA

Bardziej szczegółowo

IT w Logistyce. Rozwój międzynarodowej sieci transportowej aut używanych w oparciu o zintegrowanie systemów IT FINISHED VEHICLE LOGISTICS

IT w Logistyce. Rozwój międzynarodowej sieci transportowej aut używanych w oparciu o zintegrowanie systemów IT FINISHED VEHICLE LOGISTICS IT w Logistyce Rozwój międzynarodowej sieci transportowej aut używanych w oparciu o zintegrowanie systemów IT FINISHED VEHICLE LOGISTICS Zakres wystąpienia 1. Miejsce AUTO1.COM w międzynarodowym łańcuchu

Bardziej szczegółowo

Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021

Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021 Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: styczeń 2016 Format: pdf Cena od: 2200 Sprawdź w raporcie Ile wart jest biznesowy

Bardziej szczegółowo

Prezentacja dla mediów 2013

Prezentacja dla mediów 2013 Prezentacja dla mediów 2013 O Projekcie Stacja z Paczką to obsługa zamówień składanych przez klientów w sklepach internetowych wraz z odbiorem ich przesyłki na wybranej stacji paliw sieci ORLEN w Polsce.

Bardziej szczegółowo

Przyszłość to technologia

Przyszłość to technologia Przyszłość to technologia - twórz ją z nami Innowacyjne projekty dla prestiżowych klientów Wdrażamy jedne z największych w kraju projekty z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii. Realizujemy

Bardziej szczegółowo

2.5. Potrzeby spedycyjne, dokumenty spedycyjne, mierniki działalności spedycyjnej

2.5. Potrzeby spedycyjne, dokumenty spedycyjne, mierniki działalności spedycyjnej Wstęp Rozdział 1. Geneza spedycji 1.1. Zarys historyczny działalności spedycyjnej 1.2. Rozwój spedycji i usług spedycyjnych w XIX i XX w. 1.3. Usługi spedycyjne w łańcuchu dostaw 1.4. Spedytor jako sprzedawca

Bardziej szczegółowo

Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1

Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 Szkolenia obejmuje przegląd najważniejszych i najczęściej stosowanych standardów GS1 wraz z praktycznymi informacjami na temat

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. nr 1(80)

SPIS TREŚCI. nr 1(80) EUROLOGISTICS 2014 SPIS TREŚCI nr 1(80) 22 E-innowacje2013 26 Udział e-commerce w polskiej gospodarce 27 Ocena e-sklepów INNOWACJE 28 Najszybciej technologicznie rozwijające się, firmy 31 Zenit Pro Diesel

Bardziej szczegółowo

Fizyczny Internet - logistyka przyszłości. Martyna Zdziarska Piotr Hachuła

Fizyczny Internet - logistyka przyszłości. Martyna Zdziarska Piotr Hachuła Fizyczny Internet - logistyka przyszłości Martyna Zdziarska Piotr Hachuła Poznań, 13.03.2015 Globalna sieć dostaw źródło: https://projectnorielblog.files.wordpress.com/2012/09/global-supply-chain.jpg Współczesne

Bardziej szczegółowo

Launch. przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów na rynek

Launch. przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów na rynek Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@mr-db.pl tel. +48 606 356 999 www.mr-db.pl MRDB Szkolenie otwarte: Launch przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów

Bardziej szczegółowo

Budownictwo kolejowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny

Budownictwo kolejowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny 2 Język: polski, angielski Data publikacji: czerwiec 2015 Format: pdf Cena od: 1000 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecna wartość rynku budownictwa kolejowego? Jakie są perspektywy rozwoju rynku budownictwa

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: > transport drogowy kontenerowy > transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) > transport intermodalny > logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) > spedycja

Bardziej szczegółowo

Logistyka polska żywność przekracza Kanał La Manche. Seminarium Eksportuj Żywność do Wielkiej Brytanii Edyta Cieślik

Logistyka polska żywność przekracza Kanał La Manche. Seminarium Eksportuj Żywność do Wielkiej Brytanii Edyta Cieślik 1 Logistyka polska żywność przekracza Kanał La Manche Seminarium Eksportuj Żywność do Wielkiej Brytanii Edyta Cieślik 2 Obroty handlu zagranicznego w roku 2016 30,0 Obroty handlu zagranicznego według ważniejszych

Bardziej szczegółowo

Firmy bardziej aktywne na rynku pracy. Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2014

Firmy bardziej aktywne na rynku pracy. Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2014 Warszawa, 8 lipca 2014 r. Firmy bardziej aktywne na rynku pracy Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2014 Jak wynika z kwartalnego raportu Pracuj.pl, sytuacja na rynku pracy w II kwartale

Bardziej szczegółowo

Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT

Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT wykorzystanie technologii ICT dziś systemy automatyki przemysłowej oraz sensory pozwalają na zdalne monitorowanie pracy urządzeń

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

Etap rozwoju. Geografia

Etap rozwoju. Geografia 2 Sektor Etap rozwoju Wartość inwestycji e-commerce technologie i usługi mobilne media cyfrowe finansowanie wzrostu i ekspansji 1,5-5 mln EUR Geografia Polska i inne kraje CEE 3 Spółki portfelowe MCI.Techventures

Bardziej szczegółowo

Technik eksploatacji portów i terminali 333106

Technik eksploatacji portów i terminali 333106 Technik eksploatacji portów i terminali 333106 Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

Co kupić a co sprzedać 2015-06-26 13:34:29

Co kupić a co sprzedać 2015-06-26 13:34:29 Co kupić a co sprzedać 2015-06-26 13:34:29 2 Eksport jest siłą napędową niemieckiej gospodarki. Niemcy są także znaczącym importerem surowców, głównie energetycznych, ale i wysoko przetworzonych wyrobów

Bardziej szczegółowo

DOOK S.A. al. Kasztanowa 3a Wrocław

DOOK S.A. al. Kasztanowa 3a Wrocław Globalny rynek usług IT Na globalny rynek działalności Emitenta składają się trzy główne części: Business Process Outsourcing outsourcing procesów biznesowych, na który składają się rozwiązania informatyczne

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa. Lepsze wieści z rynku pracy. Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w Warszawa, 14 stycznia 2014 r.

Informacja prasowa. Lepsze wieści z rynku pracy. Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w Warszawa, 14 stycznia 2014 r. Warszawa, 14 stycznia 2014 r. Lepsze wieści z rynku pracy Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w 2013 Dane największego portalu pracy w Polsce - Pracuj.pl nie pozostawiają wątpliwości: rok 2013 był

Bardziej szczegółowo

Świadczymy kompleksowe usługi informatyczne od 1991 r. Pracowaliśmy dla niemal 400 Klientów.

Świadczymy kompleksowe usługi informatyczne od 1991 r. Pracowaliśmy dla niemal 400 Klientów. OPCJA USŁUGI KLIKNIJ, IT ABY EDYTOWAĆ STYL DLA TWOJEGO BIZNESU O nas Świadczymy kompleksowe usługi informatyczne od 1991 r. Pracowaliśmy dla niemal 400 Klientów. W tym czasie: zrealizowaliśmy ponad 100

Bardziej szczegółowo

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Fundacja została założona w 2010r. we Wrocławiu w celu: promocji przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

www.e-bit.edu.pl Cennik szkoleń e-learning 2015 rok

www.e-bit.edu.pl Cennik szkoleń e-learning 2015 rok www.e-bit.edu.pl Cennik szkoleń e-learning 2015 rok LOGISTYKA ZARZĄDZANIE ZAPASAMI Podstawowe problemy zarządzania zapasami Popyt Poziom obsługi klienta Zapas zabezpieczający Podstawowe systemy uzupełniania

Bardziej szczegółowo

LOKALE NA WYNAJEM PLATFORMA DLA HANDLU DETALICZNEGO

LOKALE NA WYNAJEM PLATFORMA DLA HANDLU DETALICZNEGO LOKALE NA WYNAJEM PLATFORMA DLA HANDLU DETALICZNEGO TRENDY Od kilku lat na polskim rynku handlu zachodzą bardzo dynamiczne zmiany. Klienci cenią wygodę i szybkość zakupów dokonywanych blisko domu oraz

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE OGÓLNE KIEDY? KIEDY? GDZIE? GOŚĆ SPECJALNY:

INFORMACJE OGÓLNE KIEDY? KIEDY? GDZIE? GOŚĆ SPECJALNY: INFORMACJE OGÓLNE Główny celem konferencji jest prezentacja możliwości eksportowych dla polskich producentów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz zapoznanie się z możliwościami uczestnictwa i rozwoju

Bardziej szczegółowo