NUMER 10/2009 (129) r.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NUMER 10/2009 (129) 12.10.2009 r."

Transkrypt

1 NUMER 10/2009 (129) r. Działalność STS: POMORSKIE REGIONALNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI SŁUPSK października Stowarzyszenie Turystyczne Sopot uczestniczyło w Pomorskich Regionalnych Obchodach Światowego Dnia Turystyki. Było to największe, tegoroczne spotkanie przedstawicieli branży turystycznej w naszym województwie. Obchody Światowego Dnia Turystyki to doskonała okazja do zapoznania się z aktualnymi działaniami podejmowanymi na rzecz rozwoju turystyki. Coroczne spotkania są również okazją do integracji przedstawicieli władz samorządowych i środowiska turystycznego. Obchody stwarzają możliwość wymiany doświadczeń i uhonorowania osób zasłużonych dla branży. Patronat nad słupską uroczystością, w ramach której odbyło się jeszcze zwiedzanie miasta szlakiem najciekawszych atrakcji turystycznych oraz koncert w rytmie reggae Habakuk na etnoscenie, objęli: Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. THAMES FESTIVAL, WRZEŚNIA 2009 W dniach Stowarzyszenie Turystyczne Sopot wraz z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną wzięło udział w Festiwalu Tamizy (Thames Festival), odbywającym się w Jubilee Park w Londynie. Jest to organizowane pod honorowym patronatem burmistrza Londynu wydarzenie kulturalne oraz największy w stolicy Wielkiej Brytanii festiwal pod gołym niebem. Imprezie towarzyszyło wiele wydarzeń kulturalnych, było swoistą mieszanką sztuki, rozrywki oraz ulicznego targu. W przypadku polskich wystawców pojawili się przedstawiciele różnych organizacji turystycznych, promujący swoje produkty. Stowarzyszenie Turystyczne Sopot podczas imprezy wspierane było przez Polski Ośrodek Informacji Turystycznej (POIT), zajmujący się promowaniem naszego kraju w Wielkiej Brytanii. Impreza zorganizowana była na wysokim, profesjonalnym poziomie, warunki, które zapewnili

2 organizatorzy w dużej mierze spełniły oczekiwania wystawców. Udział Stowarzyszenia Turystycznego Sopot w imprezie należy uznać za udany i bardzo potrzebny. Podczas jej trwania padało wiele pytań ogólnie o region pomorski jak również konkretnie o Trójmiasto szczególnie Gdańsk i Sopot. Największym zainteresowaniem w przypadku naszego kurortu cieszyła się oferta spa&wellness, możliwość komunikacji morskiej w naszym regionie, a także pytano o ceny usług świadczonych w branży turystycznej. Promowanie produktu turystycznego Sopotu, Trójmiasta jak i całego kraju w Anglii ma duże znaczenie i jest przedsięwzięciem, które z pewnością zaprocentuje dla nas rozwojem. Charakter pytań zadawanych nam podczas Thames Festival świadczy o tym, że społeczeństwo Wielkiej Brytanii jest zainteresowane odwiedzaniem Polski.. KONKURS NA LOGO STS Przypominamy, że trwa konkurs na logo Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Nowy znak powinien wyrażać statutowe cele naszej organizacji i ułatwiać jej rozpoznawalność, zatem jego przeznaczenie związane ma być z łatwą identyfikacją i skuteczną promocją. Jego odbiorcami będą m.in. turyści, organizatorzy imprez o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, przedstawiciele branży turystycznej oraz mediów. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę przede wszystkim oryginalność, pomysłowość, estetykę oraz łatwość użytkowania. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną 3000 zł brutto. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa PRZED TARGAMI W POZNANIU I SZTOKHOLMIE Stowarzyszenie Turystyczne Sopot w najbliższym czasie weźmie udział w targach turystycznych Tour Salon 2009 ( października ) w Poznaniu oraz Senior 2009 (21-23 października) w Sztokholmie.

3 Dzieje się w Sopocie: NOWA ULICA MALCZEWSKIEGO <www.polskatimes.pl> Po ponad dwumiesięcznym remoncie, sopocka ul. Malczewskiego została otwarta dla ruchu samochodowego. Prace przeprowadzono na ponad 400-metrowym odcinku drogi, od al. Niepodległości do bramy cmentarza Komunalnego. Ulica diametralnie zmieniła swój wygląd i stała się bardziej bezpieczna dla pieszych. Przy okazji wymieniono i rozbudowano instalacje podziemne, takie jak sieć deszczowa, sanitarna, wodociągowa, teletechniczna, kable niskiego i średniego napięcia oraz oświetlenie uliczne. Koszt całej inwestycji wyniósł niecałe 3,1 mln zł. Połowę pokryło miasto z własnych środków, połowa pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek. Władze kurortu zapewniają, że każdego roku zwiększane są środki finansowe na remonty oraz modernizacje miejskich dróg i chodników. Tylko w ubiegłym roku wydano na inwestycje drogowe blisko 17,5 mln zł. Podobną sumę przeznaczono również na te prace w bieżącym roku. W związku z projektem uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Sopocie, na którego realizację pozyskano 35 mln zł dofinansowania ze środków unijnych, planuje się wymianę nawierzchni kilkunastu sopockich ulic. Władze miasta planują też budowę w Kamiennym Potoku i na Brodwinie rond, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tych dzielnicach. SOPOT JAZZ 2009 <www.trojmiasto.pl> Trwa siódma edycja festiwalu SOPOT JAZZ 2009, który odbywa się w dniach 8-13 października. Koncertów można posłuchać w Sali Koncertowej PFK na terenie Opery Leśnej oraz w sopockich klubach. W przeciwieństwie do zeszłorocznego festiwalu, który upłynął pod znakiem akustycznego grania, w tym roku Sopot Jazz prezentuje wokalną stronę jazzu. Pośród artystów uświetniających imprezę znajduje się m.in jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek, nie tylko jazzowych - Urszula Dudziak oraz zagraniczna gwiazda tegorocznego festiwalu - słynny brytyjski zespół Matt Bianco, prekursor modnego obecnie smooth jazzu. Jak co roku, ciekawe koncerty odbywają się także w sopockich klubach. Maciek Grzywacz zagra utwory z najnowszej płyty "Fourth Dimension" podczas koncertu w Starym Rowerze, energiczne trio Irka Wojtczaka, Wojtka Mazolewskiego i Michała Gosa wystąpi w Klubie Atelier, a na koniec festiwalu w nowym sopockim klubie Versalka będzie można posłuchać Marka Stryszowskiego (były członek zespołu Laboratorium) i jego zespołu Little Egoists.

4 WOKÓŁ BUDOWY MARINY <www.portalmorski.pl > Rozstrzygnięto przetarg na budowę przystani jachtowej przy sopockim molo. Komisja Przetargowa wskazała konsorcjum firm - Hydrobudowę S.A. jako zwycięzcę. Konsorcjum zaoferowało najniższą cenę - 65, 6 mln złotych. To o ponad siedem milionów mniej niż zakładał inwestor, czyli miasto Sopot. W przetargu na budowę mariny swoje oferty złożyły cztery konsorcja. Jedna z nich została odrzucona z przyczyn formalnych. Dokumentacja projektu zostanie poddana uprzedniej kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dopiero wtedy możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Sopocki magistrat dostał w tym roku dofinansowanie unijne na realizację projektu w wysokości 25 mln złotych. W przystani będzie mogło zacumować ponad 100 jachtów turystycznych o długości m. Na wyremontowanej głowicy mola stanie budynek, w którym mieścić się będzie bosmanat, zaplecze sanitarne dla żeglarzy, a także restauracja. Marina będzie sezonowa, bez zaplecza technicznego, stacji paliw i dźwigu, za to będzie bezpieczna i ekologiczna. Prace budowlane, które, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, mają rozpocząć się jesienią, mają być prowadzone tak, by molo przez cały czas było dostępne dla spacerowiczów. Dzieje się w regionie: GDYNIA: IKEA ZBUDUJE HOTEL OBOK WIEŻ SEA TOWERS <www.polskatimes.pl> Gdynia się rozwija się i stawia na kolejne wysokie budynki w centrum. Nowe wieżowce w okolicy Sea Towers budowane będą zaskakująco szybko, zanim jeszcze uchwalony zostanie plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu mola po przedsiębiorstwie Dalmor. Tam powstać ma reprezentacyjna, biznesowa część miasta. Już teraz zainteresowany wzniesieniem przynajmniej 15-kondygnacyjnego hotelu z centrum konferencyjnym przy ul. Hryniewickiego jest skandynawski potentat Inter IKEA Centre Group, który pieniądze zarobione na produkcji i sprzedaży mebli oraz artykułów dekoracyjnych w sieci centrów handlowych zaczął inwestować w branżę deweloperską. Władze Gdyni chcą pójść na rękę inwestorowi, dlatego przystępują do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego okolic Sea Towers. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, hotel może zostać wybudowany nawet w ciągu trzech lat. IKEA jest już bowiem właścicielem terenu przy ul. Hryniewickiego, kupiła go od spółki WTC. Uchwalenie dogodnego dla koncernu planu zagospodarowania oznaczałoby, że koncern nie będzie się musiał ubiegać o warunki zabudowy dla inwestycji, lecz od razu będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Samorządowcy zacierają ręce, bo plany Skandynawów mogą się przyczynić do rozwoju tej części miasta.

5 BUDOWA POŁUDNIOWEJ OBWODNICY TRÓJMIASTA <www.naszemiasto.pl > Już 15 października rozpocznie się budowa Południowej Obwodnicy Gdańska. Prace powinny zakończyć się do maja 2012 roku. 18-kilometrowa droga ekspresowa z 6 węzłami, 10 wiaduktami, mostem nad Motławą i długą prawie na 3 km estakadą kosztować będzie 1,13 mld zł. Wykonawcami jest konsorcjum firm Wakoz i Bilfinger Berger. 6 października, w gdańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podpisano z nimi umowę w tej sprawie. Obie firmy podzielą się obowiązkami. BB wykona większość obiektów inżynieryjnych, natomiast Wakoz zajmie się robotami ziemnymi i drogowymi. Pierwsze prace polegać będą na wymianie ogromnej ilości gruntu pod przyszłe podpory długiej estakady, która ma posiadać długość 2,8 km i być najdłuższym obiektem mostowym w Polsce. To bardzo ciekawy podwieszany most, wymagający wzmocnienia gruntu na terenie Żuław. POG jest jedną z najbardziej wyczekiwanych i kosztownych inwestycji drogowych w Trójmieście. Gdy powstanie, połączy istniejącą Obwodnicę Trójmiasta z prowadzącą do Warszawy drogą krajową S7. Mniej więcej w połowie jej długości połączy się z nią Trasa Sucharskiego, której budowa planowana jest na lata Dzięki temu połączeniu możliwy będzie dojazd do portu z pominięciem centrum miasta oraz do ul. Nowej Słowackiego i dalej do lotniska.. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w powstawaniu naszego Biuletynu Redaktor wydania: Miłosz Rusakow

NUMER 21/2008 (115) 27.10.2008 r.

NUMER 21/2008 (115) 27.10.2008 r. NUMER 21/2008 (115) 27.10.2008 r. Działalność STS: STS NA KONFERENCJI PODSUMOWUJĄCEJ REALIZACJĘ PROGRAMU ROZWOJU PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO 2008 2010 PowyŜsza konferencja odbyła się

Bardziej szczegółowo

Trondheim. Alesund. Bergen Oslo/Oslo Torp/Oslo Rygge Gardermoen. Haugesund Stavanger Goeteborg. Arhus Malmo. Copenhagen. Hamburg/Lubeka Bremen.

Trondheim. Alesund. Bergen Oslo/Oslo Torp/Oslo Rygge Gardermoen. Haugesund Stavanger Goeteborg. Arhus Malmo. Copenhagen. Hamburg/Lubeka Bremen. Trondheim Alesund Turku Bergen Oslo/Oslo Torp/Oslo Rygge Gardermoen Haugesund Stavanger Goeteborg Stockholm Skavsta Glasgow Edinburgh Arhus Malmo Dublin Manchester Leeds Copenhagen Gdynia Cork Liverpool

Bardziej szczegółowo

TRZY GRZECHY GŁÓWNE. co zabija polskie budownictwo. BIZNES TO LUDZIE! Henryk Liszka o dynamicznym rynku budowlanym

TRZY GRZECHY GŁÓWNE. co zabija polskie budownictwo. BIZNES TO LUDZIE! Henryk Liszka o dynamicznym rynku budowlanym Nr 10(55)/2012 październik 2012 Cena 14,90 zł (w tym VAT 8%) www.inframedia.pl BIZNES TO LUDZIE! Henryk Liszka o dynamicznym rynku budowlanym ZAKTYWIZOWAĆ PÓŁNOCNE MAZOWSZE Adam Struzik samorząd wspiera

Bardziej szczegółowo

Raport drogowy. Tendencje rozwoju branży drogowej. Żelazna Dama warszawskich dróg Grażyna Lendzion o zarządzaniu drogami stolicy

Raport drogowy. Tendencje rozwoju branży drogowej. Żelazna Dama warszawskich dróg Grażyna Lendzion o zarządzaniu drogami stolicy text Nr 9(64)/2013 wrzesień 2013 Cena 19,12 zł (w tym VAT 8%) www.inframedia.pl Raport drogowy Tendencje rozwoju branży drogowej Żelazna Dama warszawskich dróg Grażyna Lendzion o zarządzaniu drogami stolicy

Bardziej szczegółowo

Bezpłatny Informator Gminy Jarocin. EGZEMPLARZ BEZPŁATNY, nr 2/2013, 10 kwietnia 2013

Bezpłatny Informator Gminy Jarocin. EGZEMPLARZ BEZPŁATNY, nr 2/2013, 10 kwietnia 2013 Bezpłatny Informator Gminy Jarocin EGZEMPLARZ BEZPŁATNY, nr 2/2013, 10 kwietnia 2013 2 Bibliotekarki w USA Reprezentantki dziesięciu bibliotek publicznych z całej Polski zostały zaproszone na wizytę studyjną

Bardziej szczegółowo

Gdańsk wciąż w budowie

Gdańsk wciąż w budowie Zostań ratownikiem w Gdańsku Szukasz odpowiedzialnej i ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym, a woda to Twój żywioł? Zostań ratownikiem. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku poszukuje obecnie chętnych

Bardziej szczegółowo

Perły Biznesu 2010: Jolanta Drąszkowska Cargotec Poland

Perły Biznesu 2010: Jolanta Drąszkowska Cargotec Poland Marzec - Kwiecień 2011 nr 3-4 [112-113] Perły Biznesu 2010: Jolanta Drąszkowska Cargotec Poland 1 2 W numerze s. 4 s. 6 s. 22 s. 24 s. 26 s. 26 s. 27 s. 28 s. 29 Marzec - Kwiecień 2011 nr 3-4 [112-113]

Bardziej szczegółowo

WYDAWCA Fundacja Gdańska. www.fundacjagdanska.pl ISBN 978-83-939468-2-2. Urząd Miejski w Gdańsku, Gdańsk 2014.

WYDAWCA Fundacja Gdańska. www.fundacjagdanska.pl ISBN 978-83-939468-2-2. Urząd Miejski w Gdańsku, Gdańsk 2014. 2 0 0 4 2 0 1 4 WYDAWCA Fundacja Gdańska www.fundacjagdanska.pl ISBN 978-83-939468-2-2 Urząd Miejski w Gdańsku, Gdańsk 2014. Tekst Przemysław Rot Tomasz Drozdowski Magdalena Kuczyńska Źródła danych Dane

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI ISSN 2299-0577 www.fundusze.malopolska.pl Nr 2 (10) sierpień 2014 Rowerem przez Małopolskę str. 3 Nasze produkty najlepsze! str. 10 str. 15 Renesansowa perła Fundusze

Bardziej szczegółowo

z Grodu Łokietka Informator Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim (egzemplarz bezpłatny)

z Grodu Łokietka Informator Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim (egzemplarz bezpłatny) z Grodu Łokietka Informator Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim (egzemplarz bezpłatny) styczeń/2014 2 Wiadomości z Grodu Łokietka STYCZEŃ 2014 Inwestycje Nowy Rok jest czasem, kiedy pełni nadziei spoglądamy

Bardziej szczegółowo

NR 09/2015 OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO EUROPEJSKI DZIEŃ E-AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ AKTYWUJ SIĘ W SOPOCIE ZDROWI I AKTYWNI ZAPRASZAJĄ NA BŁONIA

NR 09/2015 OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO EUROPEJSKI DZIEŃ E-AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ AKTYWUJ SIĘ W SOPOCIE ZDROWI I AKTYWNI ZAPRASZAJĄ NA BŁONIA NR 09/2015 OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO EUROPEJSKI DZIEŃ E-AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ Jak co roku sezon turystyczny w Sopocie rozpocznie się symboliczną wymianą dech z miastem partnerskim Zakopane. Uroczystość

Bardziej szczegółowo

Mistrzowskie zagranie. Euro 2012 w Gdańsku

Mistrzowskie zagranie. Euro 2012 w Gdańsku Mistrzowskie zagranie Euro 2012 w Gdańsku To było osiem lat ciężkiej, wytężonej pracy. Ale warto było. Przez te lata Gdańsk zmienił się nie do poznania. To w tej chwili jest inne miasto. Mieszkają w nim

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE III KADENCJI SAMORZĄDU GMINY SULEJÓW ZA OKRES 2003-2006

PODSUMOWANIE III KADENCJI SAMORZĄDU GMINY SULEJÓW ZA OKRES 2003-2006 PODSUMOWANIE III KADENCJI SAMORZĄDU GMINY SULEJÓW ZA OKRES 2003-2006 Dobiega końca III kadencja sulejowskiego samorządu. Ta rolnicza gmina leżąca na peryferiach miasta Piotrkowa Tryb. w ciągu ostatnich

Bardziej szczegółowo

dynki będą idealnie współgrać z naturą, zapewniając

dynki będą idealnie współgrać z naturą, zapewniając Hotele o najwyższym standardzie powstaną w Szklarskiej Porębie w ciągu kilku najbliższych lat. Rozpoczynające się i projektowane inwestycje dadzą zatrudnienie kilkuset osobom najpierw podczas budowy, a

Bardziej szczegółowo

Jak fundusze europejskie wspierają inwestycje zagraniczne. www.mrr.gov.pl

Jak fundusze europejskie wspierają inwestycje zagraniczne. www.mrr.gov.pl Jak fundusze europejskie wspierają inwestycje zagraniczne Wydawca: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa, www.funduszestrukturalne.gov.pl ISBN: 978-83-60916-44-5 Wstęp Polska

Bardziej szczegółowo

Kadencja Rady i Prezydenta Miasta Gdańska 2006 2010 21 listopada wybieramy samorząd lokalny Twój głos się liczy!

Kadencja Rady i Prezydenta Miasta Gdańska 2006 2010 21 listopada wybieramy samorząd lokalny Twój głos się liczy! Miesięcznik Rady i Prezydenta Miasta Gdańsk a Nr 10 / listopad 2010 ISSN 2081-2442 www.gdansk.pl Kadencja Rady i Prezydenta Miasta Gdańska 2006 2010 21 listopada wybieramy samorząd lokalny Twój głos się

Bardziej szczegółowo

Na początku miała być hala widowiskowo-sportowa. CWK - o obiekcie. Nowe autobusy. Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu. Budżet na 2014 rok

Na początku miała być hala widowiskowo-sportowa. CWK - o obiekcie. Nowe autobusy. Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu. Budżet na 2014 rok Elektroniczny Biuletyn Urzęd Miasta Opola Nr 1. kwiecień 2014 r. Na początku miała być hala widowiskowo-sportowa CWK - o obiekcie Nowe autobusy Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu Budżet na 2014 rok SŁOWO

Bardziej szczegółowo

NOWODWORSKIE. Lotnisko Modlin str. 2 Stypendyści są wśród nas str. 10. Wywiad z Przewodniczącym Rady str. 6. Miesięcznik Samorządowy

NOWODWORSKIE. Lotnisko Modlin str. 2 Stypendyści są wśród nas str. 10. Wywiad z Przewodniczącym Rady str. 6. Miesięcznik Samorządowy FAKTY NOWODWORSKIE Miesięcznik Samorządowy Egzemplarz bezpłatny Wydanie I /IV 2009 Lotnisko Modlin str. 2 Stypendyści są wśród nas str. 10 Wywiad z Przewodniczącym Rady str. 6 2 Od Redakcji FAKTY NOWODWORSKIE

Bardziej szczegółowo

Biuletyn Centrum Zrównoważonego Transportu NR 12 jesień 2007 KWARTALNIK. wykolejone?

Biuletyn Centrum Zrównoważonego Transportu NR 12 jesień 2007 KWARTALNIK. wykolejone? Biuletyn Centrum Zrównoważonego Transportu NR 12 jesień 2007 KWARTALNIK W N U M E R Z E Temat Numeru: Mistrzostwa Euro 2012 Czym na stadiony Euro 2012? - str. 1 Euro wykolejone? - str. 1 Sprawny transport

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ RZECZNIKA PRASOWEGO k.lancucki@plk-sa.pl tel. (22)47 32 200 tel. kol. (922)47 32 200 47 33 002 tel. kol. (922)47 33 002

ZESPÓŁ RZECZNIKA PRASOWEGO k.lancucki@plk-sa.pl tel. (22)47 32 200 tel. kol. (922)47 32 200 47 33 002 tel. kol. (922)47 33 002 PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A. www.plk-sa.pl ZESPÓŁ RZECZNIKA PRASOWEGO k.lancucki@plk-sa.pl tel. (22)47 32 200 tel. kol. (922)47 32 200 47 33 002 tel. kol. (922)47 33 002 Massel: Województwa nie mogą

Bardziej szczegółowo

s.3 Wakacyjne prezenty dla dzieci Absolutorium dla Burmistrza s.5 Milionowa transakcja s.7 Wokół Jarocin Festiwal 2014

s.3 Wakacyjne prezenty dla dzieci Absolutorium dla Burmistrza s.5 Milionowa transakcja s.7 Wokół Jarocin Festiwal 2014 Bezpłatny Informator Gminy Jarocin EGZEMPLARZ BEZPŁATNY, nr 7/2014, 9 lipca 2014r. Absolutorium dla Burmistrza s.3 Wakacyjne prezenty dla dzieci s.5 Milionowa transakcja s.6 Gmina inwestuje s.7 Wokół Jarocin

Bardziej szczegółowo

www.elblag.eu Tym żyje elbląg

www.elblag.eu Tym żyje elbląg Tym żyje elbląg www.elblag.eu Rusza modernizacja stadionu przy Agrykola str. 3 Od kwietnia płacimy mniej za wywóz śmieci str. 4 Dlaczego przekop Mierzei jest nam potrzebny 7 Jubileusz Elbląga czas zacząć

Bardziej szczegółowo

Weekend pełen imprez. O usługach komunikacyjnych - ciąg dalszy. Zmiana warty w Radzie Rodziców str. 8 Remonty dróg i powodziówka str.

Weekend pełen imprez. O usługach komunikacyjnych - ciąg dalszy. Zmiana warty w Radzie Rodziców str. 8 Remonty dróg i powodziówka str. CZERWIEC 2013 INFORMATOR PIECHOWICKI W NUMERZE: O usługach komunikacyjnych - ciąg dalszy str. 4 Weekend pełen imprez Zmiana warty w Radzie Rodziców str. 8 Remonty dróg i powodziówka str. 4 Jak segregować?

Bardziej szczegółowo

Gminy Brzeszcze cena 1 zł (w tym VAT 8%) nakład 1000 egz. ISSN 2300-0619

Gminy Brzeszcze cena 1 zł (w tym VAT 8%) nakład 1000 egz. ISSN 2300-0619 Nr 3 wrzesień 2013 Biuletyn Informacyjny Gminy Brzeszcze cena 1 zł (w tym VAT 8%) nakład 1000 egz. ISSN 2300-0619 Obligacje to pieniądze na inwestycje Brzeszcze Jawiszowice Przecieszyn SkidziŃ Wilczkowice

Bardziej szczegółowo

Wychodzimy z kryzysu! Spada bezrobocie w mieście

Wychodzimy z kryzysu! Spada bezrobocie w mieście W NUMERZE: Lada dzień zakończą się prace przy budowie węzła drogowego w miejscu skrzyżowania DK-1 z al. Jana Pawła II. Niewykluczone, że jeszcze we wrześniu uda się otworzyć całe skrzyżowanie - twierdzi

Bardziej szczegółowo

CZAS INWESTOWANIA W NUMERZE. Debiut Tczewa na Giełdzie Papierów Wartościowych. 21 listopada wybieramy radnych i prezydenta Tczewa

CZAS INWESTOWANIA W NUMERZE. Debiut Tczewa na Giełdzie Papierów Wartościowych. 21 listopada wybieramy radnych i prezydenta Tczewa www.bip.tczew.pl www. tczew.pl NR 9/236 Październik NR 1/228 2010 r. ISSN: Styczeń 1234-5911 2010 r. ISSN: 1234-5911 W NUMERZE Tczew 2006-2010 CZAS INWESTOWANIA Debiut Tczewa na Giełdzie Papierów Wartościowych

Bardziej szczegółowo

Pojedziemy wygodniej Co zmieni się na drogach wojewódzkich w 2013 roku?

Pojedziemy wygodniej Co zmieni się na drogach wojewódzkich w 2013 roku? maj 2013 nr 5 (144) rok XIII ISSN 1642-0918 Pojedziemy wygodniej Co zmieni się na drogach wojewódzkich w 2013 roku? Pomysły z energią Inteligentny dom zrobi babci EKG, skontroluje na bieżąco, czy nic się

Bardziej szczegółowo

MULTIDYSCYPLINARNE CENTRUM ARTYSTYCZNE

MULTIDYSCYPLINARNE CENTRUM ARTYSTYCZNE Oferta na dzierżawę na okres 20 lat nieruchomości gruntowej zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasta Sopotu przy Al. Franciszka Mamuszki 14 MULTIDYSCYPLINARNE CENTRUM ARTYSTYCZNE Sopot, dnia 07.12.2009

Bardziej szczegółowo

KADENCJA 2006-2010. Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic

KADENCJA 2006-2010. Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic KADENCJA 2006-2010 Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic Deklaracje 2006 Rozwój rynku pracy, zabieganie o nowych inwestorów Kontynuacja przebudowy układu komunikacyjnego, remonty i modernizacja dróg Dbałość

Bardziej szczegółowo

dla rozwoju Mazowsza REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007-2013 DLA NAJLEPSZYCH DOSTĘPNYCH TECHNIK DZIAŁANIE 1.

dla rozwoju Mazowsza REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007-2013 DLA NAJLEPSZYCH DOSTĘPNYCH TECHNIK DZIAŁANIE 1. REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007 2013 dla rozwoju Mazowsza REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007-2013 DLA NAJLEPSZYCH DOSTĘPNYCH TECHNIK DZIAŁANIE 1.8

Bardziej szczegółowo