LEKSYKON DRINKÓW. z Ginem Lubuskim

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "LEKSYKON DRINKÓW. z Ginem Lubuskim"

Transkrypt

1 LEKSYKON DRINKÓW z Ginem Lubuskim

2 STOPIEŃ TRUDNOŚCI łatwy / * średni / ** wysoki / *** CLASSIC DRINK Gin Lubuski & GREJPFRUT * 10 Gin Lubuski & COLA * 12 Gin Lubuski & TONIC * 14 Gin Lubuski & LIME & TONIC * 16 Gin Lubuski RED & FRESH * 18 Gin Lubuski & LIME & WERMUT * 20 MODERN DRINK The Big Lubuski *** 22 No NEMO *** 24 L3 ** 26 Pull in Poland ** 28 Summer in the garden *** 30 Don Lubuski ** 32 White madness *** 34 Lubuski tea *** 36 Lubuski Lady *** 38 Bitter Lubuski *** 40 Pink Lubuski ** 42 Polish Punch * 44

3 POZNAJ NASZYCH MISTRZÓW

4 TIMO Amsterdam MIKE Londyn JOSEPH Paryż

5 Timo Janse jest znanym i uwielbianym barmanem, którego celem jest ciągłe pogłębianie wiedzy o swoim zawodzie, drinkach i różnorakich napojach alkoholowych. W fascynujący świat barmaństwa został wciągnięty około 12 lat temu. Od tamtego czasu stopniowo go poznawał, pracując w kilku uznanych barach, czytając i kupując książki związane z tą tematyką oraz pisząc dla różnych magazynów, takich jak Venuez czy Sensez.ni. W 2009 roku, zdobył nagrodę dla najlepszego barmana od Venuez Hospitality&Style oraz zwyciężył w konkursie Bols Around the World Cocktail Master. W 2010 roku zwyciężył w zawodach World Class Best Bartender The Nethetlands, Disaronno Mixing Star The Netherlands oraz prestiżowym Bacardi Legacy The Netherlands. Jego nazwisko pojawiało się w amerykańskich, holenderskich, niemieckich oraz japońskich mediach, takich jak: The Washington Post, Imbibe Magazine, Venuez, Sensez, Sys-Con, de Telegraaf, Horeca Entree oraz Time Out, które przedstawiały go jako jednego z najlepszych barmanów 2010 roku. Pomimo uwielbienia dla wszystkiego związanego z alkoholem, Janse rozumie również potrzebę tworzenia napojów bezalkoholowych dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą rozkoszować się mocnymi trunkami. W 2009 roku utworzył pierwszy holenderski bezalkoholowy konkurs,,shake It, który spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony prasy oraz ludzi biznesu. Honorowym członkiem jury konkursu był nikt inny jak sama Natalie Bovis- Nelson, która sławę zawdzięcza książkom takim jak,,preggatinis, Mixology for the Mom-to-be oraz,,the Bubbly Bride. W 2011 roku został współzałożycielem Shake It! Vittail Academy Foundation. Celem Akademii jest promowanie i rozpowszechnianie podstawowych informacji, jak również profesjonalne kształcenie w zakresie bezalkoholowych koktajli oraz powiązanych z nimi produktów, takich jak np. soda. Wszystko po to, aby stały się powszechnie akceptowane i obecne w hotelach oraz restauracjach. Janse jest obecnie, cieszącym się powszechnym uznaniem, głównym barmanem w Door 74 w Amsterdamie (najlepszy Koktajl bar w 2009 roku wg Vensez Hospitality & Style oraz nominacja do nagrody dla najlepszego nowo otwartego baru wg rankingu Telas of the Coctail w 2009 roku). Joseph Biolatto Bols Liqueur Brand Ambassador France et Assistant du Chef Barman au Bar Le Forum, Paris Joseph od małego był zainteresowany mieszaniem napojów i próbowaniem smaków. Wraz ze starszą siostrą mieszali syropy, by sprawdzić jak to smakuje. Ale jego marzeniem było zostać kucharzem, dlatego po klasycznych studiach, dołączył do szkoły gastronomicznej w Paryżu Lycée Hôtelier Médéric, gdzie nauczył się podstaw z tej branży. Po pierwszej próbie w kuchni znanego na całym świecie Hôtel de Crillon, doszedł do wniosku, że męczy go praca, której nikt nie docenia. Ludzie, dla których przygotowywał jedzenie, nie wiedzili kto je przygotował, co bardzo go deprymowało. Joseph posanowił spróbować swoich sił za barem,

6 który zapewni mu kontakt z ludźmi oraz możliwość sprawdzenia reakcji na przygotowane przez niego drinki.pod wpływem Xaviera Laigle i Christiana Maas, mistrzów w Le Forvm (własność rodziny Biolatto od 80. lat), Joseph od 16. roku życia wcielał się każdej soboty w rolę barmana, co było w tym wieku nielegalne, ale sprawiało mu o ogromną radość! Już wtedy czuł, że to jest to, co kocha. Po dodatkowym roku studiów, gdzie uczył się podstaw barmańskich, oraz po podróży do USA, by poznać techniki sprzedaży, Joseph został zatrudniony w jednym z najmodniejszych miejsc w tamtym czasie w Paryżu, w L Appart pod kierownictwem Oliviera Meurice, który nauczał go tego, co dzisiaj nazywamy Sztuką Barmańską. Po krótkiej sezonowej pracy w Courchevel, w Le Byblos, Joseph wziął rok urlopu i rozwinął swoje własne techniki i receptury... W 2004 roku Joseph wraz z panem Vigato, otworzyli nową restaurację Apicius, która odniosła ogromny sukces dzięki koktajlom, które były przygotowywane bez przepisów, co stało się wielką atrakcją. Marzenie Josepha spełniło się. Po 2 latach dobrej i lojalnej pracy, Joseph wrócił do rodzinnego biznesu, który potrzebował porządnej reorganizacji. Wraz z pomocą Xaviera Laigle`a, Christophera Jumentiera i Pierre`a Naala, zmienił listę drinków, wystój, oraz muzykę W 2009 oraz 2010, dwa razy z rzędu, nominacja TOTC na najlepszy koktail bar we Francji wędruje do Josepha i jego rodzinnego baru. Obecnie Joseph reprezentuje likiery Bols na francuskim rynku. FORVM/ Michael Stringer jest barmanem od ponad 6 lat. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu miejscach, w różnych lokalach, od cocktail barów, klubów nocnych aż po 5 gwiazdkowe hotele. W marcu 2011 roku założył własną firmę, która zatrudnia i szkoli barmanów. Firma szybko się rozwija do dziś wykonała ponad 350 zleceń. Mike brał udział w wielu lokalnych, narodowych, a także międzynarodowych konkursach barmańskich. Jest laureatem wielu z nich, a w większości zdobywał wyróżnienia. Ceni w sobie profesjonalizm oraz umiejętność interakcji z klientami. Te zalety wpływają na doskonałą kondycję firmy, która szybko się rozwija, czego dowodem mogą być liczni klienci. Jest niezwykle kreatywną osobą, która nie boi się eksperymentować ze składnikami. Praca za barem to demonstracja jego pasji, którą wkłada w wytwarzanie drinków i molekularnych kreacji barmańskich. Mike współpracuje z wieloma firmami, które wraz ze nim opracowują nowe trunki, tworząc nową markę. Na jego koncie znajdują się między innymi cynamonowe whisky Fireball, wódka Babicka, Buddalo Trace Bourbon czy Brugal rum. php?id=

7 CO CI BĘDZIE POTRZEBNE?

8 przyrządy barmańskie + szklanki świeże owoce świeże owocowe soki dużo lodu... likiery, wermuty

9 Gin i k s u b Lu i oczywiście

10 dużo lodu Gin Lubuski & GREJPFRUT Gin Lubuski sok grejpfrutowy + Sprite 10

11 Gin Lubuski & GREJPFRUT SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 50 ml Soku grejpfrutowego - 40 ml Sprite do uzupełnienia Kostki lodu Plasterki cytryny do dekoracji Do tej propozycji na gorące dni potrzebujemy świeżego soku z grejpfruta, lodu i oczywiście Ginu Lubuskiego. Nalewamy do wypełnionej lodem, wysokiej szklanki ok 50 ml ginu, zalewamy sokiem z grejpfrutów, wrzucamy plasterek grejpfruta i dodajemy słomkę, którą całość mieszamy.

12 Gin Lubuski Gin Lubuski & COLA dużo lodu Cola + cytrynka 12

13 Gin Lubuski & COLA SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 50 ml Cola do uzupełnienia Kostki lodu Cząstki cytryny do dekoracji Potrzebne składniki to cytryna, Gin Lubuski, cola oraz lód. Przygotowanie drinka jest bajecznie proste. Do wypełnionej lodem szklanki wlewamy gin, wrzucamy dwa plasterki cytryny i wszystko zalewamy colą.

14 Gin Lubuski Gin Lubuski L& TONIC dużo lodu Tonic + cytrynka 14

15 Gin Lubuski & TONIC SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 50 ml Tonic do uzupełnienia Kostki lodu Cząstki cytryny do dekoracji Aby przygotować ten bardzo prosty i smakowity, klasyczny drink będziemy potrzebowali powszechnie dostępnych produktów takich jak Gin Lubuski, cytryna i tonik. Na początku do wysokiej szklanki wrzucamy kilka kości lodu, zalewamy Ginem Lubuskim, a następnie wyciskamy cytrynę, aby smak drinka był łagodniejszy. Całość dopełniamy tonikiem i delikatnie mieszamy.

16 Gin Lubuski Lime Gin Lubuski LIME & TONIC Tonic + Limonka dużo lodu 16

17 Gin Lubuski LIME & TONIC SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI LIME - 50 ml Tonic do uzupełnienia Kostki lodu Cząstki limonki do dekoracji Do przygotowania tego drinka potrzebujemy kilku prostych składników. Do szklanki wrzucamy lód i wyciskamy limonkę. Całość zalewamy Ginem Lubuskim Lime. Dopełniamy tonikiem i delikatnie mieszamy. Tak przygotowany drink możemy ozdobić plasterkiem limonki na rancie szklanki, aby robił większe wrażenie estetyczne. Podajemy w szklance typu long drink.

18 Gin Lubuski Gin Lubuski RED & FRESH Sok żurawinowy dużo lodu 18

19 Gin Lubuski RED & FRESH SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 40 ml Sok żurawionowy - 10 ml Tonic do uzupełnienia Kostki lodu Do tego drinka potrzebować będziemy szklanki typu long drink, lód, Gin Lubuski oraz sok żurawinowy. Do szklanki wsypujemy lód aż po sam brzeg, wlewamy 40 ml ginu, 10 ml soku żurawinowego, a całość dopełniamy tonikiem. Jako ozdobę można dodać skrzepek żurawin.

20 limonka Gin Lubuski LIME & WERMUT Gin Lubuski + wytrawny wermut dużo lodu 20

21 Gin Lubuski LIME & WERMUT SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI LIME - 30 ml Wytrawny wermut - 30 ml Kostki lodu Plasterek limonki do dekoracji Do tego cocktailu potrzebna będzie szklanka typu Martini, Gin Lubuski Lime oraz lód. Na początku chłodzimy szklankę wypełniając ja lodem. Zalewamy 30 ml ginu oraz 30 ml wermutu. Lekko mieszamy. Dodatkowo dekorujemy plastrem limonki.

22 Wisienka Gin Lubuski The Big Lubuski Syrop migdałowy + sok z czarnej porzeczki dużo lodu 22

23 The Big Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 40 ml 1 jajko Syrop migdałowy- 20 ml Soku z czarnej porzeczki - ok. 50 ml Wisienka koktajlowa Lód Aby odpowiednio schłodzić szklankę, w której podamy drinka, należy wypełnić ją kruszonym lodem. Do przygotowania drinka bierzemy drugą szklankę, do której wbijamy jajko. Następnie wlewamy ok. 40 ml Ginu Lubuskiego, 20 ml syropu migdałowego oraz około 50 ml soku z czarnej porzeczki. Zawartość przelewamy do shakera, dodajemy kilka kostek lodu i dobrze wszystko shake ujemy. Na koniec do przygotowanej na początku szklanki, która się chłodziła, wsypujemy świeżego lodu i wlewamy zawartość shakera. Wisienka na sam wierzch.

24 gałązki świeżego kopru limonka No NEMO Sok z limonki + konfitura z borówki Gin Lubuski 24

25 The Big Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 45 ml Gałązka świeżego koperku Brązowy cukier - 2 małe łyżeczki Borówka (konfitura) - 2 łyżeczki Sok z limonki - ok. 30 ml Lód kruszony Piwo z dodatkiem przypraw korzennych Do przygotowania tego szybkiego drinka potrzebujemy powszechnie używanego polskiej kuchni koperku. Do wysokiej szklanki nalewamy Gin Lubuski i wkładamy świeżą gałązkę koperku. Do środka wsypujemy łyżeczki brązowego cukru oraz 2 łyżeczki konfitury z borówek. Dla ciekawego smaku dodajmy ok. 30 ml soku ze świeżej limonki. Wsypujemy kruszonego lodu i wszystko razem dokładnie mieszamy. Na koniec dosypujemy po brzeg kruszonego lodu i polewamy niewielką ilością piwa z dodatkiem przypraw korzennych. Całość możemy udekorować zwiniętą skórką limonki.

26 gałązka rozmarynu L3 Sok z limonki +zielony ogórek lód Gin Lubuski 26

27 L3 SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** Gin Lubuski - 70ml Syrop limonkowy - 20ml Sok z limonki - 10ml Zielony ogórek Lód Rozmaryn Przygotowanie naszego drinka zaczynamy od wypełnienia szklanki kostkami lodu, aby odpowiednio się schłodziła i odstawiamy ą na bok. Bierzemy drugą, wysoką szklankę, do której nalewamy Gin Lubuski oraz syrop limonkowy. Oprócz tego potrzebny będzie też sok ze świeżej limonki, który wciskamy do naszego drinka. Następnie wkładamy kilka cienko pokrojonych plasterków surowego ogórka i świeżą łodyżkę rozmarynu. Wypełniamy szklankę lodem i dokładnie całość mieszamy. Po paru chwilach możemy przelać do schłodzonej szklanki pełnej lodu i rozkoszować się wspaniałym smakiem przyrządzonego drinka.

28 świeża papryka Likier z gorzkich pomarańczy Pull in Poland Syrop różany z + limonki sok Gin Lubuski 28

29 Pull in Poland SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** GIN LUBUSKI - ok. 30 ml Syrop różany - 20 ml Likier z gorzkich pomarańczy typu triple sec ml Sok z limonki - 25 ml Świeża papryka Lód Do przygotowania tego pysznego shota należy schłodzić 4 kieliszki wypełniając je lodem. Teraz możemy zająć się samym napojem. Do shakera wlewamy ok. 30 ml Ginu Lubuskiego, syrop różany oraz likier z gorzkich pomarańczy. Wyciskamy sok ze świeżej limonki, a następnie kroimy paprykę w plasterki. Dorzucamy trochę kruszonego lodu i całość porządnie shake ujemy. Teraz wystarczy tylko wyrzucić lód z kieliszków i napełnić je trunkiem. Na koniec, na wierzch każdego kieliszka kładziemy końcówki papryki, które zjadamy po wypiciu shota! Drink doskonale nadaje się do przełamania pierwszych lodów.

30 rozmaryn tymianek ogórek Summer in the garden Sok z limonki sok z buraków piwo imbirowe Gin Lubuski dużo lodu 30

31 Summer in the garden SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Sok z limonki ok. 20 ml Sok z buraków - 20ml Piwo imbirowe Plaster ogórka 1 łodyga rozmarynu 1 łodyga tymianku Lód Na początek wyciskamy do szklanki sok z połowy limonki, a następnie wrzucamy owoc na dno szklanki. Wlewamy 50 ml Ginu Lubuskiego oraz 20 ml soku z buraków. Następnie dosypujemy do szklanki lód wypełniamy szklankę piwem imbirowym. Kroimy surowego ogórka w długi plaster i wkładamy do szklanki. Na sam koniec wkładamy zioła. Jeszcze tylko słomka i smacznego!

32 liście świeżej mięty Sok z limonki + syrop migdałowy Don Lubuski Gin Lubuski dużo lodu 32

33 Don Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** GIN LUBUSKI - 40 ml Sok z limonki - 30 ml Syrop migdałowy - 20 ml Likier z gorzkich pomarańczy typu triple sec ml Sok z ananasa - 40 ml Kruszony lód Klika świeżych liści mięty Skórka z limonki Aby nasz drink doskonale smakował, należy na początek odpowiednio schłodzić kieliszek lub szklankę, w której będziemy go podawać. W tym celu wsypujemy do naczynia lód aż po brzeg. Teraz możemy przejść do przygotowania drinka. Do shakera wlewamy po kolei podaną wyżej ilość Ginu Lubuskiego, soku z limonki, syropu migdałowego oraz likier z pomarańczy. Aby nasz drink posiadał odpowiednią konsystencję, dodajemy również sok z ananasów. Dodajemy trochę skruszonego lodu i mocno shake ujemy. Całość przelewamy do szklanki i ozdabiamy liśćmi świeżej mięty oraz skórką z limonki. Doskonałe połączenie!

34 White madness liście świeżej mięty Śmietana kremówka Gin Lubuski Sok z limonki 34

35 White madness SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Śmietana kremówka - 30 ml Zielony ogórek Łodyga świeżego tymianku Sok z limonki - 40 ml Lód Kilka liści świeżej mięty Na początek schładzamy kieliszek, wsypując do niego trochę lodu. Do przygotowania tego drinka będziemy potrzebowali shakera, do którego wlewamy Gin Lubuski, trochę śmietanki kremówki oraz sok z limonki. Następnie wkładamy pokrojonego w plastry ogórka, łodygę świeżego tymianku i kruszony lód. Pamiętajmy, aby nie potrząsać shakerem zbyt długo, ponieważ śmietanka mogłaby się ubić - wystarczy 4-5 sekund! Przelewamy przez sitko zawartość shakera tak, aby pozostałe kawałki lodu, ogórek oraz liście tymianku nie wpadły do kieliszka. Na sam wierzch kładziemy klika liści świeżej mięty. Tylko dla koneserów! Amatorzy słodkiego mogą przed shake owaniem dodać do drinka dwie łyżeczki brązowego cukru.

36 Gorzki likier włoski typu Campari + wytrawny biały wermut Lubuski tea Gin Lubuski + likier ziołowo -korzenny 36

37 Lubuski tea SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - ok. 50 ml Herbata Świeże łodygi tymianku Gorzki likier włoski typu Campari - ok. 50 ml Wytrawny biały Wermut - ok. 40 ml Likier ziołowo - korzenny - ok. 40 ml Lód Do wysokiej szklanki nalewamy ok. 50 ml Ginu Lubuskiego. Ważnym i ciekawym składnikiem tego drinka jest czarna herbata, której saszetkę macerujemy przez chwilę w Ginie Lubuskim z dodatkiem łodygi świeżego tymianku. Po ok. 25 sekundach wyjmujemy herbatę i wlewamy kolejno gorzki likier włoski, wytrawny biały Wermut oraz likier ziołowo - korzenny. Dosypujemy do pełna kostki lodu i dobrze mieszamy, aby drink się schłodził. Joseph proponuje, aby podawać drinka w filiżance do herbaty (w angielskim stylu), aby podkreślić jego oryginalny smak.

38 Lubuski Lady Pitahaja + mięta Śmietana kremówka Sok z limonki + syrop różany Gin Lubuski 38

39 Lubuski Lady SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Pitahaja Syrop różany 40 ml Sok z limonki - 20 ml Śmietana kremówka - 80 ml Na początek szklankę, w której będziemy podawać drinka, wypełniamy kruszonym lodem, aby dobrze się schłodziła. Następnie zabieramy się do przygotowania drinka. Wsypujemy do shakera (lub do wysokiej szklanki) kilka kostek lodu i nalewamy 50 ml Ginu Lubuskiego, 40 ml syropu różanego, 20 ml soku z limonki oraz około 80 ml śmietany - kremówki. Bierzemy do ręki drugą szklankę. Zawartość drinka przelewamy kilkakrotnie między szklankami. Teraz możemy wysypać lód z przygotowanej na początku szklanki i wsypać kilka kostek lodu oraz wlać zawartość drinka. Dekorujemy go plastrem owocu pitahai oraz kilkoma listkami mięty.

40 Skórka pomarańczy Gorzki likier włoski typu Campari Bitter Lubuski Sok z kaktusa + dżem pomarańczowy Gin Lubuski 40

41 Bitter Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Gorzki likier włoski typu Campari - 20 ml Dżem pomarańczowy - 2 małe łyżeczki Sok z kaktusa - 40 ml Lód Lemoniada typu Sprite Skórka pomarańczy Do przygotowania tego pysznego drinku będziemy potrzebowali kilku dobrze znanych w Polsce produktów. Na początek wlewamy do szklanki Gin Lubuski oraz Gorzki likier włoski. Następnie dodajemy dwie małe łyżeczki dżemu z pomarańczy oraz sok z kaktusa, które spowodują słodki smak naszego drinka. Po dodaniu kilku kostek lodu wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Na koniec dosypujemy skruszonego lodu i dopełniamy szklankę odrobiną lemoniady, która nada gazowanego smaku drinkowi. Warto na wierzch położyć skórkę ze świeżej pomarańczy, która uwypukli wspaniały zapach drinka.

42 Rozmaryn Pink Lubuski Białko z jajka + gorzki likier włoski typu Likier pomarańczowy Gin Lubuski 42

43 Pink Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** GIN LUBUSKI - 50 ml Białko z jajka - 40 ml Gorzki likier włoski typu Campari - 10 ml Sok ze świeżej cytryny - 30 ml Likier pomarańczowy - 20 ml Świeży rozmaryn To bardzo szybki w przygotowaniu drink, który na pewno zasmakuje płci pięknej. Do shakera nalewamy Gin Lubuski oraz 40 ml białka z jajka. Do tego wlewamy włoski likier, sok ze świeżej cytryny oraz likier pomarańczowy. Dodajemy kilka kostek lodu i mocno mieszamy. Aby dobrze wyeksponować drink używamy stożkowego kieliszka. Przelewamy za pomocą sitka zawartość shakera. Na wierzch kładziemy łodygę świeżego rozmarynu. I gotowe!

44 dużo lodu Sok z limonki + sok z ananasa Polish Punch Sok z czerwonego grejpfruta + puree z mango Gin Lubuski 44

45 Polish Punch SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI ml Sok z limonki - 80 ml Sok z ananasa ml Sok z czerwonego grejpfruta ml Puree z mango 80 ml Na początek potrzebujemy ok. pół butelki Ginu Lubuskiego. Do tego przygotowujemy: 1 szklankę świeżo wyciskanego soku z ananasa, 1 szklankę świeżo wyciskanego soku z czerwonych grejpfrutów oraz szklankę wypełnioną puree z mango. Następnie po kolei wlewamy zawartość przygotowanych wcześniej soków do butelki. Zakręcamy butelkę i shake ujemy. Jest to niezwykle prosty i jednocześnie smaczny drink, który szybko przygotujemy we własnym domu. Podajemy z kostkami lodu. Miłej zabawy!

46 VINPOL Sp. z o.o. Grupa Henkell & Co. ul. Mazowiecka Toruń Więcej informacji o Ginie Lubuskim znajdziecie na:

Drinki na imprezę - proste przepisy, super smaki

Drinki na imprezę - proste przepisy, super smaki Drinki na imprezę - proste przepisy, super smaki Purple Bunny 30ml likieru wiśniowego 30ml białego créme de cacao 60ml śmietany Składniki dobrze wstrząśnij w shakerze z kostkami lodu i odcedź do płaskiej

Bardziej szczegółowo

na każdą okazję Drinki i koktajle

na każdą okazję Drinki i koktajle na każdą okazję Drinki i koktajle DRINKI I KOKTAJLE Spis treści Wstęp...3 Drinki na wódce...4 Drinki na whisky...12 Drinki na rumie...20 Drinki na ginie...30 Drinki na tequili...38 Drinki na likierach...46

Bardziej szczegółowo

100 prostych przepisów na pyszne koktajle GIN

100 prostych przepisów na pyszne koktajle GIN 100 prostych przepisów na pyszne koktajle GIN Spis treści Gimlet... 4 Tom Collins... 4 Bramble... 4 Dirty Martini... 4 Rosemary Gin & Tonic... 4 Pink Pussy Cat... 5 Bee s Knees... 5 Breakfast Martini...

Bardziej szczegółowo

100 prostych przepisów na pyszne koktajle WÓDKA

100 prostych przepisów na pyszne koktajle WÓDKA 100 prostych przepisów na pyszne koktajle WÓDKA Spis treści Wódka Sour... 4 Caipirosca... 4 Moscow Mule... 4 Seabreeze... 4 French Martini... 4 Espresso Martini... 5 Pink Lemonade... 5 Pineaple & Cardamom

Bardziej szczegółowo

Kwiaty Dzikiego Hibiskusa w Syropie

Kwiaty Dzikiego Hibiskusa w Syropie Kwiaty Dzikiego Hibiskusa w Syropie Kwiaty Dzikiego Hibiskusa w Syropie są ekskluzywnym, pięknym i unikalnym produktem, który może być serwowany na przyjęciach, weselach, urodzinach oraz romantycznych

Bardziej szczegółowo

M i k s o p e n d i u m s m a k u

M i k s o p e n d i u m s m a k u Miksopendium smaku SPIS TREŚCI 1. Czym jest miksologia? 2. Szklanka szklance nierówna akcesoria barmańskie 3. Składniki, czyli w poszukiwaniu inspiracji 4. Smaki lata Finlandia Vodka 5. Za lato pełne smaków

Bardziej szczegółowo

KAWA LODy CiAsTA napoje

KAWA LODy CiAsTA napoje KAWA LODy CiAsTA napoje KAWY EsPREssO 7 zł EsPREssO macchiato 8 zł EsPREssO COn PAnnA 8 zł DOPPiO 9 zł DOPPiO macchiato 10 zł DOPPiO COn PAnnA 10 zł KAWA CzARnA 8 zł KAWA CzARnA z mlekiem 11 zł KAWY CAPPuCCinO

Bardziej szczegółowo

Barman w weekend. czyli ABC mieszania drinków w domowych warunkach

Barman w weekend. czyli ABC mieszania drinków w domowych warunkach Barman w weekend czyli ABC mieszania drinków w domowych warunkach 1 Witaj! Jeśli pobrałeś mój krótki poradnik, to na pewno chcesz nauczyć się jak w krótkim czasie robić smaczne i efektowne drinki. Na szczęście

Bardziej szczegółowo

100 prostych przepisów na pyszne koktajle RUM

100 prostych przepisów na pyszne koktajle RUM 100 prostych przepisów na pyszne koktajle RUM Spis treści Dark and Stormy... 4 Daiquiri... 4 Cuba Libre... 4 Pińa Colada... 4 Monkey Wrench... 4 Rum Cocktail... 5 Peach Daiquiri... 5 Cardamom Mojito...

Bardziej szczegółowo

100 prostych przepisów na pyszne koktajle BRANDY

100 prostych przepisów na pyszne koktajle BRANDY 100 prostych przepisów na pyszne koktajle BRANDY Spis treści Side Car... 4 Bee s Kiss... 4 Creamy Dirty Mother... 4 Brandy Buck... 4 Brandy Fizz... 5 Brandy Milk Punch... 5 Winter Martini... 5 Extradition...

Bardziej szczegółowo

Whisky Johnnie Walker Blenders Batch Red Rye Finish 700 ml cena jedn. 92,84 zł/l. 74,99 zł. 64,99 butelka

Whisky Johnnie Walker Blenders Batch Red Rye Finish 700 ml cena jedn. 92,84 zł/l. 74,99 zł. 64,99 butelka STYCZEŃ 2017 Karta drinków i alkoholi Whisky Johnnie Walker Blenders Batch Red Rye Finish cena jedn. 92,84 zł/l 74,99 zł 64,99 Przepisy na karnawałowe drinki Kupując dowolną whisky o pojemności min., JIM

Bardziej szczegółowo

temat miksologii, bo nikt mnie tego nie nauczył na obu poziomach szkoleń barmańskich. Niestety, ale klasyczne barmaństwo nie bazuje na

temat miksologii, bo nikt mnie tego nie nauczył na obu poziomach szkoleń barmańskich. Niestety, ale klasyczne barmaństwo nie bazuje na #1 ŚWIEŻE MALINY #1 MALINY Świeże maliny w tych czasach dostępne są przez większość roku nie tylko w domowym ogródku czy na rynku warzywno-owocowym, ale również w większości dyskontów. Dostępne są również

Bardziej szczegółowo

Sławna 18-nastka. Dlatego Zacznij działać, aby pobić ich wszystkich, a co ważniejsze poczuć niewyobrażalną satysfakcję.

Sławna 18-nastka. Dlatego Zacznij działać, aby pobić ich wszystkich, a co ważniejsze poczuć niewyobrażalną satysfakcję. Sławna 18-nastka Specjalnie Dla Ciebie sporządziłem ten krótki poradnik abyś w jednym miejscu miał zebrane przepisy na drinki Na tej małej przestrzeni zamieszczam tylko te przepisy, ponieważ na nich możesz

Bardziej szczegółowo

100 prostych przepisów na pyszne koktajle WHISKY

100 prostych przepisów na pyszne koktajle WHISKY 100 prostych przepisów na pyszne koktajle WHISKY Spis treści Whisky Sour... 4 Whisky Fizz... 4 Toast and Orange Martini... 4 Milk Punch... 4 Mint Julep... 4 Whisky and Ginger... 5 Stone Fence... 5 8-Ball...

Bardziej szczegółowo

smaczne i zdrowe Soki i koktajle domowe

smaczne i zdrowe Soki i koktajle domowe smaczne i zdrowe Soki i koktajle domowe SPIS TREŚCI Wstęp 4 Soki wyciskane 6 Aromatyczny sok z jarmużu i ananasa 6 Miętowy sok owocowo-warzywny 6 Sok owocowo-marchewkowy 7 Sok z marchewki i rzepy 7 Sok

Bardziej szczegółowo

Jogurt naturalny. Kawa cappuccino. napoje. 1 l mleka 150 g naturalnego jogurtu 1 ł cukru

Jogurt naturalny. Kawa cappuccino. napoje. 1 l mleka 150 g naturalnego jogurtu 1 ł cukru Jogurt naturalny 1 l mleka 150 g naturalnego jogurtu 1 ł cukru Wszystkie składniki umieścić w naczyniu miksującym. 10 min 40 C 2 Przełożyć do innego naczynia, otulić kocykiem, pozostawić na około 4 godziny,

Bardziej szczegółowo

Finlandia Sour Redesigned

Finlandia Sour Redesigned DRINKS DRINKS Finlandia Sour Redesigned 40 ml Finlandia Cranberry Vodka 10 ml syropu cukrowego 40 ml soku grejpfrutowego 1 chlust soku z różowego grejpfruta on the rocks plasterek różowego grejpfruta

Bardziej szczegółowo

4 ł cukru pudru 0,5 MK dowolnego likieru (amaretto, pomarańczowy, kokosowy)

4 ł cukru pudru 0,5 MK dowolnego likieru (amaretto, pomarańczowy, kokosowy) Jogurt naturalny 1 l mleka 150 g naturalnego jogurtu 1 ł cukru Wszystkie składniki umieścić w naczyniu miksującym. 10 min 40 C 2 Przełożyć do innego naczynia, otulić kocykiem, pozostawić na około 4 godziny,

Bardziej szczegółowo

KARTA ALKOHOLI FESTIWAL WHISKY HIT SZTUKA MIESZANIA WÓDEK JAK PIĆ SŁODKIE WINA? Wódka Krupnik Premium 500 ml. Bourbon Jim Beam 50 ml.

KARTA ALKOHOLI FESTIWAL WHISKY HIT SZTUKA MIESZANIA WÓDEK JAK PIĆ SŁODKIE WINA? Wódka Krupnik Premium 500 ml. Bourbon Jim Beam 50 ml. KARTA ALKOHOLI NR 19 PAŹDZIERNIK 2015 HIT FESTIWAL WHISKY SZTUKA MIESZANIA WÓDEK JAK PIĆ SŁODKIE WINA? 13 49 19 95 Wódka Krupnik Premium cena jedn. 39,90 zł/l 11 99 Oszczędzasz 1,50 zł Totino 1 l rodzaj:

Bardziej szczegółowo

FRESUBIN ENERGY DRINK Dieta standardowa, hiperkaloryczna, bezresztkowa (opakowania 200 ml)

FRESUBIN ENERGY DRINK Dieta standardowa, hiperkaloryczna, bezresztkowa (opakowania 200 ml) CO TO JEST ŻYWIENIE DOUSTNE? Żywienie doustne dietą przemysłową (doustna suplementacja pokarmowa) jest najprostszym i najmniej inwazyjnym sposobem dostarczenia choremu właściwej ilości pożywienia. Odżywki

Bardziej szczegółowo

Warsztaty barmańskie

Warsztaty barmańskie Warsztaty barmańskie BARCOCKTAIL - CENTRUM USŁUG BARMAŃSKICH Firma BarCocktail powstała przede wszystkim z pasji tworzenia. Aby być dobrym barmanem trzeba mieć to w sercu. Komponowanie koktajli jest dla

Bardziej szczegółowo

ORANŻADY ORANŻADY 3-5 6-7 8-9

ORANŻADY ORANŻADY 3-5 6-7 8-9 KATALOG PRODUKTOWY Hellena łączy pokolenia! Od dziesięcioleci obecna jest w polskich domach, przynosząc radość i orzeźwienie. Dzięki połączeniu tradycyjnych receptur z zastosowaniem najnowszych technologii

Bardziej szczegółowo

64 Surówki i sałatki

64 Surówki i sałatki 64 Surówki i sałatki 65 Surówka z pomidorów, ogórków i sałaty Surówki i sałatki SKŁANIKI W Sos: 1 łyżka śmietany ½ pęczka świeżego koperku 1 łyżka oliwy 1 ząbek czosnku, 1 garstka świeżego oregano sól

Bardziej szczegółowo

Dziś w numerze: WAKACYJNA KSIĄŻKA KUCHARSKA

Dziś w numerze: WAKACYJNA KSIĄŻKA KUCHARSKA Dziś w numerze: WAKACYJNA KSIĄŻKA KUCHARSKA -jajka (trzy) -cukier (pół szklanki) -mąka (pół szklanki) -cytryna (pół) Babeczki cytrynowe Składniki są, pieczemy! Oddziel żółtka od białek i ubij białka z

Bardziej szczegółowo

Orzechy włoskie uprażyć na suchej patelni i bardzo drobno posiekać.

Orzechy włoskie uprażyć na suchej patelni i bardzo drobno posiekać. Kolejna świąteczna propozycja. Tym razem są to babeczki piernikowe z orzechami włoskimi i nadziewane marcepanem. Udekorowałam je czapeczkami Mikołaja z bitej śmietany zmieszanej z serkiem mascarpone i

Bardziej szczegółowo

Grupa Maspex Wadowice katalog produktów

Grupa Maspex Wadowice katalog produktów Grupa Maspex Wadowice katalog Soki/Nektary 1 l Pomarańcza Pomarańcza z miąższem Pomarańcza z czerwoną pomarańczą z Sycylii Pomarańcza z mandarynką Pomarańcza z mango Jabłko Jabłko Champion z miąższem Jabłko

Bardziej szczegółowo

Lodowiec z likierem pomarańczowym

Lodowiec z likierem pomarańczowym Lodowiec z likierem pomarańczowym 3 jajka (rozmiar M) 100 g cukru 1 torebka cukru wanilinowego Dr. Oetkera 60 ml grand marnier (likier pomarańczowy) 500 g śmietany kremówki 50 g cukru Dodatkowo: ok. 100

Bardziej szczegółowo

Prosta surówka z ogórków, gęstej kwaśnej śmietany i koperku. Można dodać również szczypiorek lub odrobinę cebulki. Jak kto lubi

Prosta surówka z ogórków, gęstej kwaśnej śmietany i koperku. Można dodać również szczypiorek lub odrobinę cebulki. Jak kto lubi Prosta surówka z ogórków, gęstej kwaśnej śmietany i koperku. Można dodać również szczypiorek lub odrobinę cebulki. Jak kto lubi 400 g ogórków 200 g gęstej kwaśnej śmietany 18% 2 łyżki posiekanego koperku

Bardziej szczegółowo

Stwórz własne menu koktajlowe!!!!

Stwórz własne menu koktajlowe!!!! Stwórz własne menu koktajlowe!!!! Waszbar.pl swoim klientom proponuje oprócz 20stu gotowych koktajlowych menu, także możliwośd stworzenia własnej, indywidualnie dobranej karty. Do Paostwa dyspozycji jest

Bardziej szczegółowo

Proste i pyszne ciasteczka czekoladowe z orzechami pekan i suszonymi jagodami goji. Idealne do kawy, herbaty lub szklanki mleka

Proste i pyszne ciasteczka czekoladowe z orzechami pekan i suszonymi jagodami goji. Idealne do kawy, herbaty lub szklanki mleka Proste i pyszne ciasteczka czekoladowe z orzechami pekan i suszonymi jagodami goji. Idealne do kawy, herbaty lub szklanki mleka Składniki (na około 37 ciasteczek): 1 i 1/2 szklanki mąki 1 szklanka cukru

Bardziej szczegółowo

Kawy włoskie na bazie espresso

Kawy włoskie na bazie espresso Kawy włoskie na bazie espresso Espresso 6,50 (filiżanka małej, mocnej kawy 25 ml- 30ml) Espresso Doppio 10,00 (podwójne espresso 60 ml) Espresso Macchiato 7,00 (espresso ze spienionym mlekiem 30ml) Espresso

Bardziej szczegółowo

KOKTAJLE. księga przepisów

KOKTAJLE. księga przepisów KOKTAJLE księga przepisów Piękna figura? To naprawdę proste! Przestrzegaj 3 zasad Wellness by Oriflame, a utrzymasz prawidłową wagę i zapewnisz sobie fantastyczne samopoczucie. 1 Wypij koktajl około 30

Bardziej szczegółowo

WSTĘP... 4 NA POCZĄTKU BYŁ SPIRYTUS... 5 NIEZBĘDNIK BARMAŃSKI SPRZĘT... 7 SKŁADNIKI KOKTAJLI... 12 PODSTAWOWE TECHNIKI BARMAŃSKIE...

WSTĘP... 4 NA POCZĄTKU BYŁ SPIRYTUS... 5 NIEZBĘDNIK BARMAŃSKI SPRZĘT... 7 SKŁADNIKI KOKTAJLI... 12 PODSTAWOWE TECHNIKI BARMAŃSKIE... ANNA KOWALCZYK SPIS TREŚCI WSTĘP... 4 NA POCZĄTKU BYŁ SPIRYTUS... 5 NIEZBĘDNIK BARMAŃSKI SPRZĘT... 7 SKŁADNIKI KOKTAJLI... 12 PODSTAWOWE TECHNIKI BARMAŃSKIE... 15 PODSTAWOWE ZASADY TWORZENIA DRINKA...

Bardziej szczegółowo

Deser lodowy z biszkoptami i truskawkami Składniki: krem migdałowy Sposób przyrządzenia

Deser lodowy z biszkoptami i truskawkami Składniki: krem migdałowy Sposób przyrządzenia PRACA ZBIOROWA Deser lodowy z biszkoptami i truskawkami : biszkopty 6 sztuk orzechy 1/4 szklanki truskawki 1/5 szklanki lody owocowe 4 szklanki krem migdałowy migdały 2 łyżki mąka kukurydziana 1,5 łyżeczki

Bardziej szczegółowo

kawowych przepisów na letnie orzeźwienie

kawowych przepisów na letnie orzeźwienie 9 kawowych przepisów na letnie orzeźwienie Letnie orzeźwienie Choć perfekcyjnie zaparzona kawa powinna mieć odpowiednią temperaturę, również latem, kiedy marzymy raczej o ochłodzie, kawosze mogą z przyjemnością

Bardziej szczegółowo

2. Warzywa obieramy, myjemy, dodajemy do wywaru z kurczakiem. Lekko doprawiamy.

2. Warzywa obieramy, myjemy, dodajemy do wywaru z kurczakiem. Lekko doprawiamy. Potrawka z kurczaka Lekkostrawna i pyszna zarówno z ziemniakami, jak i makaronem i ryżem. Przy tym prosta w przygotowaniu, nie wymaga długich godzin w kuchni, ani szczególnych umiejętności. A co najważniejsze:

Bardziej szczegółowo

Karta Alkoholi. spotkajmy sie na patio. 56,99 butelka. 5,99 butelka. 17,99 butelka. gratis * 50 ml. otrzymasz. 59,99 zł. 24,99 zł

Karta Alkoholi. spotkajmy sie na patio. 56,99 butelka. 5,99 butelka. 17,99 butelka. gratis * 50 ml. otrzymasz. 59,99 zł. 24,99 zł Karta Alkoholi CZERWIEC 2016 spotkajmy sie na patio MacArthur s 59,99 zł 56,99, -28% 24,99 zł 17,99 Antares rodzaj: białe, czerwone, różowe wytrawne kraj: Chile cena jedn. 23,99 zł/l A E K N S O Bourbon

Bardziej szczegółowo

Składniki: Sos: Przygotowanie:

Składniki: Sos: Przygotowanie: Sałatkę Cezara chyba każdy zna. Jest jedną z najbardziej popularnych i lubianych sałatek. Głównymi jej składnikami są grzanki, sałata rzymska i parmezan. W wersji z kurczakiem może stanowić smaczne i sycące

Bardziej szczegółowo

Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów domowym sposobem, które oprócz wyśmienitego smaku są przede wszystkim zdrowe!

Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów domowym sposobem, które oprócz wyśmienitego smaku są przede wszystkim zdrowe! Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów domowym sposobem, które oprócz wyśmienitego smaku są przede wszystkim zdrowe! FIMARO - Polskie przetwory według domowej receptury Anny Walczyńskiej

Bardziej szczegółowo

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Barmańskiego SOFT DRINK

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Barmańskiego SOFT DRINK Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Barmańskiego SOFT DRINK I Postanowienia ogólne: 1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie. 2. Konkurs pod Patronatem Starosty Wołomińskiego.

Bardziej szczegółowo

OFERTA2016 PROFESJONALNE USŁUGI BARMAŃSKIE

OFERTA2016 PROFESJONALNE USŁUGI BARMAŃSKIE OFERTA2016 PROFESJONALNE USŁUGI BARMAŃSKIE CO ROBIMY? COCKTAIL BROTHERS TO AGENCJA BARMAŃSKA SKŁADAJĄCA SIĘ Z ENERGICZNYCH I DOŚWIADCZONYCH OSÓB DZIAŁAJĄCYCH W BRANŻY ROZRYWKOWEJ I GASTRONOMICZNEJ. POSTAWILIŚMY

Bardziej szczegółowo

TOP 10 NAJLEPSZE GRILLOVE DIPY

TOP 10 NAJLEPSZE GRILLOVE DIPY TOP 10 NAJLEPSZE GRILLOVE DIPY Dip do grillowanych warzyw Majonez Hellmann's Babuni 6 łyżek sok z cyrtyny chrzan 1 łyżka 15 minut 4 osoby Łatwe 1. Połącz wszystkie składniki tak aby powstał gęsty sos.

Bardziej szczegółowo

Tort malinowo-cytrynowy

Tort malinowo-cytrynowy Tort malinowo-cytrynowy Oj, długo musieliście czekać na ten przepis ;) Zapewniam, że warto było! Tort, który dziś Wam przedstawiam, to wspomnienie lata w środku zimy. Przepis na biszkopt znacie już doskonale,

Bardziej szczegółowo

Przepis na sukces. przepisy na smoothie, koktaile, dipy...

Przepis na sukces. przepisy na smoothie, koktaile, dipy... . przepisy na smoothie, koktaile, dipy... . orzeźwiający napój z arbuza 1/ arbuza garść malin limonki lub cytryny 1 szklanka ostudzonej zielonej herbaty kilka listków mięty lub melisy lód Z arbuza wykrój

Bardziej szczegółowo

REZERWACJE LUB WIĘCEJ INFORMACJI: biuro@ludovisko.pl ZAPRASZAMY codziennie od 11:00 do 23:00 ale... sprawdzaj na www.ludovisko.

REZERWACJE LUB WIĘCEJ INFORMACJI: biuro@ludovisko.pl ZAPRASZAMY codziennie od 11:00 do 23:00 ale... sprawdzaj na www.ludovisko. ZUPY NATURALNIE wpłynie ;) 9,00 ZŁ Rosół 9,00 ZŁ Chłodnik DANIA SEZONOWE ZDROWO, NATURALNIE, ŚWIEŻO I W DOBREJ CENIE! 23,00 ZŁ Pierś z kurczaka ze szparagami, młodymi ziemniakami i młodą marchewką 16,00

Bardziej szczegółowo

Tort klasyczny. Składniki na biszkopt:

Tort klasyczny. Składniki na biszkopt: Tort klasyczny U mnie był to akurat tort urodzinowy, ale taki tort możecie zrobić na każdą okazję. Jest nie za słodki, dobrze komponuje się smakowo i można pokombinować z ozdabianiem. W moim przypadku

Bardziej szczegółowo

NAPOJE ZIMNE. SOKI SOKI CAPPY 6,00 pomarańcza, jabłko, ananas, czarna porzeczka, brzoskwinia, pomidor, truskawka, grejpfrut, wieloowocowy

NAPOJE ZIMNE. SOKI SOKI CAPPY 6,00 pomarańcza, jabłko, ananas, czarna porzeczka, brzoskwinia, pomidor, truskawka, grejpfrut, wieloowocowy NAPOJE ZIMNE NAPOJE GAZOWANE TONIK KINLEY 4,00 SPRITE 5,00 FANTA 5,00 COCA COLA 5,00 COCA COLA LIGHT 5,00 COCA COLA ZERO 5,00 NESTEA LEAMON 7,00 NESTEA PEACH 7,00 NESTEA GREEN TEA 7,00 SOKI SOKI CAPPY

Bardziej szczegółowo

Barwne serniki. Sprawdzone przepisy

Barwne serniki. Sprawdzone przepisy Barwne serniki Sprawdzone przepisy Sernik Ombre Składniki Ciasto: 1 Babeczki cytrynowe 2 jaja 50 ml oleju 100 ml wody 1 Barwnik spożywczy czerwony 2 Serniki jogurtowe na zimno 1000 ml mleka (schłodzonego)

Bardziej szczegółowo

Pleśniak. Składniki: Wykonanie:

Pleśniak. Składniki: Wykonanie: Pleśniak Jeden z najstarszych przepisów, jaki mam spisany w swoim przepastnym zeszycie w niebieskich okładkach. Niestety nie kojarzę, skąd pochodzi, bo jest w naszej rodzinie od lat. Dzisiaj, zamiast tradycyjnego

Bardziej szczegółowo

Miejsce: Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika - ul. Andersa 30 Koszalin, sala nr 9

Miejsce: Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika - ul. Andersa 30 Koszalin, sala nr 9 Program kursu Kelner-barman I Edycja Część stacjonarna Miejsce: Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika - ul. Andersa 30 Koszalin, sala nr 9 Dzień 1 piątek (25.03.2011r.) 16:30 17:15 17:15 18:00 Wizerunek

Bardziej szczegółowo

Sposób przyrządzania: Założyć motylek, wlać do naczynia miksującego śmietanę, ubijać. 2 min 4. 40 g mąki pszennej 20 g mąki ziemniaczanej

Sposób przyrządzania: Założyć motylek, wlać do naczynia miksującego śmietanę, ubijać. 2 min 4. 40 g mąki pszennej 20 g mąki ziemniaczanej Angielski deser 4 białka 250 ml śmietanki 30% 40 g cukru 250 ml szampana 250 ml likieru kawowego 4 Ł rozdrobnionych orzechów włoskich 4 Ł pokruszonych kruchych ciastek Założyć motylek, do suchego naczynia

Bardziej szczegółowo

Prosta sałatka z buraczków, śledzi i ziemniaków, którą warto przygotować nie tylko na Wigilię. Miłośnikom śledzi na pewno przypadnie do gustu

Prosta sałatka z buraczków, śledzi i ziemniaków, którą warto przygotować nie tylko na Wigilię. Miłośnikom śledzi na pewno przypadnie do gustu Prosta sałatka z buraczków, śledzi i ziemniaków, którą warto przygotować nie tylko na Wigilię. Miłośnikom śledzi na pewno przypadnie do gustu 4-5 filetów śledziowych w oleju a la Matias 3 średnie buraki

Bardziej szczegółowo

4 sosy. sosy 4. Albion s majonez. Majonez

4 sosy. sosy 4. Albion s majonez. Majonez sosy 4 2 ł/h musztardy sarepskiej 1 ł/h kurkumy 500 g oleju Albion s majonez, do naczynia miksującego wbić całe jajko, dodać musztardę, pieprz, cukier, sól, kurkumę. Zamknąć otwór w pokrywie, zaprogramować

Bardziej szczegółowo

Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów domowym sposobem, które oprócz wyśmienitego smaku są przede wszystkim zdrowe!

Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów domowym sposobem, które oprócz wyśmienitego smaku są przede wszystkim zdrowe! Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów domowym sposobem, które oprócz wyśmienitego smaku są przede wszystkim zdrowe! FIMARO - Polskie przetwory według domowej receptury Anny Walczyńskiej

Bardziej szczegółowo

Puszyste, mięciutkie muffiny czekoladowe z czerwoną porzeczką i ganache. Łatwe do przygotowania i pyszne

Puszyste, mięciutkie muffiny czekoladowe z czerwoną porzeczką i ganache. Łatwe do przygotowania i pyszne Puszyste, mięciutkie muffiny czekoladowe z czerwoną porzeczką i ganache. Łatwe do przygotowania i pyszne Składniki: Muffiny: 1 i 1/2 szklanki mąki 3/4 szklanki cukru 100 g gorzkiej czekolady 1/2 szklanki

Bardziej szczegółowo

drinki alkoholowe13 Ajerkoniak Drink arbuzowy drinki alkoholowe

drinki alkoholowe13 Ajerkoniak Drink arbuzowy drinki alkoholowe 200 g cukru 200 ml mleka zagęszczonego 50 ml mleka 3,2 % 250 ml czystego alkoholu Ajerkoniak Do naczynia miksującego włożyć żółtka, cukier, cukier waniliowy, mleko i mleko zagęszczone, zaprogramować czas

Bardziej szczegółowo

Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc Uczniowie klasy 2c

Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc Uczniowie klasy 2c Już po raz kolejny klasy 1-3 brały udział w ogólnopolskim programie,,śniadanie daje moc. W tym roku święto zdrowego odżywiania wyznaczono na dzień 8 listopada. Z wielką ochotą dołączyliśmy do ponad 6 tysięcy

Bardziej szczegółowo

KURS BARMAŃSKI. Szkolenie barmańskie w BarCocktail ma na celu wyprowadzenie na polski rynek doskonale wyszkolonych barmanów.

KURS BARMAŃSKI. Szkolenie barmańskie w BarCocktail ma na celu wyprowadzenie na polski rynek doskonale wyszkolonych barmanów. KURS BARMAŃSKI BarCocktail to profesjonalna kadra szkoleniowa, która swoje umiejętności zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu w Polsce i za granicą. To także laureaci wielu konkursów barmańskich, a przede

Bardziej szczegółowo

KARTA ALKOHOLI HIT. Imieninowe podarunki dla niego ZIMNE DRINKI w kolorach lata KARTKA Z KALENDARZA. Oferta handlowa ważna od 1.07 do r.

KARTA ALKOHOLI HIT. Imieninowe podarunki dla niego ZIMNE DRINKI w kolorach lata KARTKA Z KALENDARZA. Oferta handlowa ważna od 1.07 do r. KARTA ALKOHOLI KARTKA Z KALENDARZA Imieninowe podarunki dla niego ZIMNE DRINKI w kolorach lata NR 16 LIPIEC 2015 Ko lory lata 44 99 39 99 Oszczędzasz 5 zł Spirytus 95% cena jedn. 79,98 zł/l HIT 3 49 2

Bardziej szczegółowo

Przepisy z czerwoną palmą

Przepisy z czerwoną palmą Przepisy z czerwoną palmą Dorota D.K. Kornas 1. ŚLEDZIE Z OLEJEM Z CZERWONEJ PALMY 10min 2-4 płaty słonych śledzi -3 nieduże cebule -½ szklanki bio oleju z czerwonej palmy Ölmühle Solling Śledzie należy

Bardziej szczegółowo

Przepis wymyśliłam dwa lata temu, kiedy niespodziewany wigilijny gość w postaci mojej ciężarnej przyjaciółki wyraził niezwykłą, choć typową dla stanu

Przepis wymyśliłam dwa lata temu, kiedy niespodziewany wigilijny gość w postaci mojej ciężarnej przyjaciółki wyraził niezwykłą, choć typową dla stanu Przepis wymyśliłam dwa lata temu, kiedy niespodziewany wigilijny gość w postaci mojej ciężarnej przyjaciółki wyraził niezwykłą, choć typową dla stanu błogosławionego, zachciankę spożycia grzańca na słono.

Bardziej szczegółowo

Na bazie zbóż z przewagą pszenicy Moscow Mule

Na bazie zbóż z przewagą pszenicy Moscow Mule Letnie Coctail Party oferta handlowa ważna od 06.07 do 25.07.2016 z przewagą pszenicy Moscow Mule 40 ml wódki Smirnoff Black kilka kostek lodu cząstka świeżej limonki Schweppes Ginger Ale plaster limonki

Bardziej szczegółowo

Owsianka na słodko. Składniki:

Owsianka na słodko. Składniki: Owsianka na słodko Lubicie owsiankę? My bardzo i od dłuższego czasu dość często ją jemy. Lubimy na słodko i na gęsto. Podane w przepisie proporcje wystarczają na trzy porcje gęstej owsianki. Można zmniejszyć

Bardziej szczegółowo

Venecia Palace B A R MENU Hotel Venecia Palace

Venecia Palace B A R MENU Hotel Venecia Palace MENU www.hotelveneciapalace.pl 2012 Hotel Napoje Zimne SOK ZE SWIEŻYCH OWOCOW 12 Świeżo wyciskana pomarańcza 0,2l COCA-COLA 6 Coca Cola, Fanta, Sprite, Kinley 0,25l PEPSI COLA 6 Pepsi Cola, Mirinda, 7Up,

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY UCZNIÓW KLAS VI NA CIASTO DYNIOWE

PRZEPISY UCZNIÓW KLAS VI NA CIASTO DYNIOWE PRZEPISY UCZNIÓW KLAS VI NA CIASTO DYNIOWE Wojtek Strojny - klasa VI a Placek z dynią 4 jajka 1,5 szklanki cukru 3/4 szklanki oliwy 2 szklanki mąki 2 szklanki startej dyni 3łyżki przyprawy korzennej 1

Bardziej szczegółowo

PRZYSTAWKI. 2. Patatas bravas - smażone ćwiartki ziemniaków z sosem 8 zł ZUPY. 1. Rosół z makaronem 7 zł. 2. Pikantna zupa z pieczonych pomidorów 8 zł

PRZYSTAWKI. 2. Patatas bravas - smażone ćwiartki ziemniaków z sosem 8 zł ZUPY. 1. Rosół z makaronem 7 zł. 2. Pikantna zupa z pieczonych pomidorów 8 zł PRZYSTAWKI 1. Pintxo drobna przekąska fantastycznie nadająca się do piwa: kanapka z hiszpańską szynką, serem feta i oliwką kanapka z chorizo, pomidorem i jalapeno 4 zł 4 zł 2. Patatas bravas - smażone

Bardziej szczegółowo

6 LETNICH CHŁODNIKÓW, KTÓRYCH MUSISZ SPRÓBOWAĆ

6 LETNICH CHŁODNIKÓW, KTÓRYCH MUSISZ SPRÓBOWAĆ 6 LETNICH CHŁODNIKÓW, KTÓRYCH MUSISZ SPRÓBOWAĆ Chłodnik jabłkowo selerowy 90 minut 6 osób Łatwe średni seler 1 sztuka Bulion na włoszczyźnie Knorr 2 sztuki zielone jabłka 3 sztuki cebule 2 sztuki starta

Bardziej szczegółowo

Pijana śliwka (przepis od Pani Sąsiadki)

Pijana śliwka (przepis od Pani Sąsiadki) Pijana śliwka (przepis od Pani Sąsiadki) Składniki biszkopt: 1 szklanka cukru 0,5 szklanki mąki pszennej 0,5 szklanki mąki ziemniaczanej 4 jajka 2 łyżki kakao 1 łyżeczka proszku do pieczenia Składniki

Bardziej szczegółowo

Fimaro oraz przetwory Anny Walczyńskiej traktujemy jako firmę rodzinną, która przygotowuje wszystkie produkty według własnych, unikalnych receptur.

Fimaro oraz przetwory Anny Walczyńskiej traktujemy jako firmę rodzinną, która przygotowuje wszystkie produkty według własnych, unikalnych receptur. Fimaro oraz przetwory Anny Walczyńskiej traktujemy jako firmę rodzinną, która przygotowuje wszystkie produkty według własnych, unikalnych receptur. Od ponad 10 lat naszym celem jest produkcja przetworów

Bardziej szczegółowo

Karty przepisów. poznaj świat smaków.

Karty przepisów. poznaj świat smaków. Title: 5039 EMEA Formula 1 Recipe Cards-01 ID: 5039-Formula 1-Recipe Cards-01_PL Page 1 Proof No: A Date: 16/11/1 Karty przepisów poznaj świat smaków. Title: 5039 EMEA Formula 1 Recipe Cards-01 ID: 5039-Formula

Bardziej szczegółowo

Deser z mascarpone. Wystarczy serek mascarpone, galaretki i dowolne owoce byśmy mogli zrobić kolorowy deser. Składniki. Wskazówki

Deser z mascarpone. Wystarczy serek mascarpone, galaretki i dowolne owoce byśmy mogli zrobić kolorowy deser. Składniki. Wskazówki Deser z mascarpone Wystarczy serek mascarpone, galaretki i dowolne owoce byśmy mogli zrobić kolorowy deser. Składniki 25 dag serka mascarpone galaretka pomarańczowa galaretka truskawkowa owoce liczi z

Bardziej szczegółowo

Faceci za ladą czyli-praca BARMANA

Faceci za ladą czyli-praca BARMANA Faceci za ladą czyli-praca BARMANA Jedni ich podziwiają Inni traktują bardzo przedmiotowo, czasem nieuprzejmie. Jednak większość barmanów NIE zamieniłaby swojego zawodu na Ŝaden inny. Barman Samo słowo

Bardziej szczegółowo

11 desery. desery11. Angielski deser. Bananowy krem

11 desery. desery11. Angielski deser. Bananowy krem desery11 4 białka, 250 ml śmietanki 30% 40 g cukru 250 ml szampana 250 ml likieru kawowego 4 ł/s rozdrobnionych orzechów włoskich 4 ł/s pokruszonych kruchych ciastek 4 białka Angielski deser 3 min 5 Przez

Bardziej szczegółowo

Zestawy Śniadaniowe. Zakąski gorące. Śliwka z boczkiem (100g) Oscypek z żurawiną (2szt) Pieczywo czosnkowe z serem. Zakąski zimne

Zestawy Śniadaniowe. Zakąski gorące. Śliwka z boczkiem (100g) Oscypek z żurawiną (2szt) Pieczywo czosnkowe z serem. Zakąski zimne Zestawy Śniadaniowe Zestaw I jajecznica na maśle lub jajko sadzone (100g), kiełbasa krakowska (40g), ser biały (50g), dżem (25g), masło (20g), kawa lub herbata, pieczywo Zestaw II kiełbaski na gorąco (90g),

Bardziej szczegółowo

Biszkopt z truskawkami, pianką i galaretką.

Biszkopt z truskawkami, pianką i galaretką. Biszkopt z truskawkami, pianką i galaretką. Mój pierwszy w tym roku wypiek z truskawkami. Padło na proste, letnie ciasto, z pianką i galaretką, puszyste i słodkie, takie klasyczne, idealne na niedzielny

Bardziej szczegółowo

MENU. Zamówienia przyjmujemy przy barze

MENU. Zamówienia przyjmujemy przy barze MENU Szanowni Państwo, Oferowane przez nas potrawy przygotowywane są na miejscu, ze zdrowych i naturalnych składników. Oferujemy kuchnię całkowicie bezglutenową, opartą o roślinne produkty, bez dodatku

Bardziej szczegółowo

1. Owsiane ciasteczka

1. Owsiane ciasteczka Kulinarnie zakręceni Projekt edukacyjny zrealizowany przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem Danuty Stachowiak w ramach programu Szkoła z klasą 2.0 w roku szkolnym 2013/2014 1. Owsiane ciasteczka pół kostki

Bardziej szczegółowo

w godz. OD11 00 DO13 00

w godz. OD11 00 DO13 00 MENU DANIE DNIA 15 zł PROMOCJA JAJECzNA w godz. OD11 00 DO13 00 DwA JAJkA gratis! płacisz tylko za dodatki JaJka na miękko bądź twardo (jajka gratis!) JaJka po hiszpańsku (jajka gratis!) dodatki: konfitura

Bardziej szczegółowo

Sprawdź przepisy na nalewki w dziale "Nalewki i alkohole" kuchni regionalnej. Nalewki? To moja specjalność

Sprawdź przepisy na nalewki w dziale Nalewki i alkohole kuchni regionalnej. Nalewki? To moja specjalność Nalewka z owoców to trunek w smaku wyborny. Smakuje nie tylko w mroźne zimowe wieczory, ale też w chłodne letnie dni można szukać w niej rozgrzewki lub po prostu - delektować się smakiem. Bo to trunek,

Bardziej szczegółowo

Prosta surówka z ogórków, gęstej kwaśnej śmietany i koperku. Można dodać również szczypiorek lub odrobinę cebulki. Jak kto lubi

Prosta surówka z ogórków, gęstej kwaśnej śmietany i koperku. Można dodać również szczypiorek lub odrobinę cebulki. Jak kto lubi Prosta surówka z ogórków, gęstej kwaśnej śmietany i koperku. Można dodać również szczypiorek lub odrobinę cebulki. Jak kto lubi 400 g ogórków 200 g gęstej kwaśnej śmietany 18% 2 łyżki posiekanego koperku

Bardziej szczegółowo

4. KAWA Z LODAMI NA ZIMNO 1. KAWA PO TURECKU 2. KAWA PO IRLANDZKU 5. KAWA Z RUMEM 6. KAWA Z AJERKONIAKIEM 3. KAWA MROŻONA

4. KAWA Z LODAMI NA ZIMNO 1. KAWA PO TURECKU 2. KAWA PO IRLANDZKU 5. KAWA Z RUMEM 6. KAWA Z AJERKONIAKIEM 3. KAWA MROŻONA Składniki : zmielona kawa cukier woda 1. KAWA PO TURECKU Wykonanie : Do metalowego lub miedzianego tygielka nalać wrzącej wody i wsypać zmieloną na pył kawę zmieszaną z cukrem. Tygielek postawić na ogniu.

Bardziej szczegółowo

NAPOJE ZIMNE 0,2 l KAWA

NAPOJE ZIMNE 0,2 l KAWA NAPOJE ZIMNE 0,2 l KAWA Lemoniada - 6 zł Świeże soki: pomarańcza, grapefruit, marchewka, jabłko - 8 zł (RÓWNIEŻ NA WYNOS) Red Bull - 8 zł Espresso - 5 zł Burn - 6 zł Podwójne Espresso - 7 zł Coca Cola,

Bardziej szczegółowo

NA WESELU. jako nowoczesna forma picia alkoholu

NA WESELU. jako nowoczesna forma picia alkoholu NA WESELU jako nowoczesna forma picia alkoholu WITAM SERDECZNIE! Imię: Radosław Nazwisko: Podlaski Zawód: Barman Szkoła: Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów Doświadczenie: 5 lat jako barman Zainteresowania:

Bardziej szczegółowo

SAŁATKA OWOCOWA SEROWE KORECZKI. Czas wykonania: około 15 min. Składniki (liczba porcji 8): ok.40 dag mozzarelli (małe kuleczki) 20 dag rokpola

SAŁATKA OWOCOWA SEROWE KORECZKI. Czas wykonania: około 15 min. Składniki (liczba porcji 8): ok.40 dag mozzarelli (małe kuleczki) 20 dag rokpola SAŁATKA OWOCOWA Czas wykonania: około 7 min. 2 średnie mandarynki 3 plastry ananasa 1 średni banan 2 łyżki niesłodzonego soku pomarańczowego 1 łyżeczka soku z cytryny szczypta cynamonu szczypta goździków

Bardziej szczegółowo

M pół naleśnika o średnicy 40 cm

M pół naleśnika o średnicy 40 cm zupy zupa krem z zielonego groszku z estragonem zupa dnia chłodnik ( sezonowo) naleśniki wytrawne M pół naleśnika o średnicy 40 cm L jeden naleśnik 2L dwa naleśniki sosy ciepłe: beszamel, pomidorowy, pomidorowy

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia wraz z wyceną Część 2

Opis przedmiotu zamówienia wraz z wyceną Część 2 Załącznik nr 2... ( pieczątka Wykonawcy) Nr sprawy AZP-240/PN-p14/043/2012 Opis przedmiotu zamówienia wraz z wyceną Część 2 Dostawa wody mineralnej, soków i napoi bezalkoholowych dla Stołówek Katolickiego

Bardziej szczegółowo

OFERTA WIGILII FIRMOWYCH 2016

OFERTA WIGILII FIRMOWYCH 2016 OFERTA WIGILII FIRMOWYCH 2016 OFERUJEMY: Organizację spotkania firmowego w jednej z dwóch dostępnych sal: kameralnej (do 26 osób) i sala główna z kominkiem (do 100 osób), Malownicze otoczenie przyrody

Bardziej szczegółowo

M E N U RESTAURACJA MYŚLIWSKA

M E N U RESTAURACJA MYŚLIWSKA M E N U RESTAURACJA MYŚLIWSKA Zapraszamy poniedziałek piątek 6.3o 22.oo sobota niedziela 8.oo 22.oo Hotel Hetmański***, Podlas 46, 96-200 Rawa Mazowiecka, Poland tel. +48 46 814-42-32, fax +48 46 814-00-61,

Bardziej szczegółowo

Rolada zebra. Przy zrobieniu rolady zebry troszkę trzeba się napracować, ale warto podjąć wyzwanie. Biszkopt. Krem. Poncz.

Rolada zebra. Przy zrobieniu rolady zebry troszkę trzeba się napracować, ale warto podjąć wyzwanie. Biszkopt. Krem. Poncz. Rolada zebra Przy zrobieniu rolady zebry troszkę trzeba się napracować, ale warto podjąć wyzwanie Biszkopt 6 jaj 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki ziemniaczanej 1/2 szklanki mąki tortowej 2 łyżeczki proszku

Bardziej szczegółowo

recipes Preparation may require adult supervision. Instrukcja i Ksi 䀁 䀉 ka Kucharska

recipes Preparation may require adult supervision. Instrukcja i Ksi 䀁 䀉 ka Kucharska recipes Preparation may require adult supervision. Instrukcja i Ksi 䀁 䀉 ka Kucharska 1 Uwagi dla Rodzic 䀆 w Drodzy Rodzice/Opiekunowie, Gratulujemy zakupu Smoothie Maker. Z pewnością razem z Waszymi dziećmi

Bardziej szczegółowo

Przekąska Winnetou. Z Przepisu Żony Wodza

Przekąska Winnetou. Z Przepisu Żony Wodza Przekąska Winnetou 1. Pieczywo zapiekane z masłem czosnkowym 3,90 zł 2. Pieczywo zapiekane z masłem czosnkowym, 5,90 zł serem i ketchupem 3. Pieczywo zapiekane z pesto, pomidorami, 8,90 zł serem i ketchupem

Bardziej szczegółowo

Puchary Klasyczne. desery lodowe to nasza duma i radość tworzenia dla Was

Puchary Klasyczne. desery lodowe to nasza duma i radość tworzenia dla Was Puchary Klasyczne desery lodowe to nasza duma i radość tworzenia dla Was Tradycja lodów rzemieślniczych to gwarancja niepowtarzalności i oryginalności receptur oraz smaku. Lody wytwarzamy wyłącznie z naturalnych

Bardziej szczegółowo

Bardzo często zadajecie Państwo Pytanie, czy jest możliwe, żeby mile spędzić czas, a jednocześnie pozostać wiernym diecie? Myślę, że zdecydowanie

Bardzo często zadajecie Państwo Pytanie, czy jest możliwe, żeby mile spędzić czas, a jednocześnie pozostać wiernym diecie? Myślę, że zdecydowanie Bardzo często zadajecie Państwo Pytanie, czy jest możliwe, żeby mile spędzić czas, a jednocześnie pozostać wiernym diecie? Myślę, że zdecydowanie możemy coś dla siebie smacznego przygotować :) Poniżej

Bardziej szczegółowo

Ciasto cytrynowe z migdałami i cytrynowym lukrem

Ciasto cytrynowe z migdałami i cytrynowym lukrem Ciasto cytrynowe z migdałami i cytrynowym lukrem Coś dla miłośników wszelkich cytrynowych babek. Proste w wykonaniu ciasto z foremki, z dodatkiem świeżo utartej cytrynowej skórki, zmielonych na puch migdałów

Bardziej szczegółowo

Wielka innowacja Robot-Coupe. w sokowirówce J 80 Ultra J 100 Ultra

Wielka innowacja Robot-Coupe. w sokowirówce J 80 Ultra J 100 Ultra Pomysły na koktajle Wielka innowacja Robot-Coupe System opatentowany automatycznego napędu dostępny wyjątkowo w sokowirówce J 80 Ultra J 100 Ultra Wystarczy wcisnąć przycisk Start aby uzyskać na wyśmienity

Bardziej szczegółowo

Niezawodny biszkopt rzucany

Niezawodny biszkopt rzucany Niezawodny biszkopt rzucany Biszkopt..najdelikatniejsze ciasto, przy którym trzeba chodzić na paluszkach? mylne.. biszkopt należy po upieczeniu rzucić z wysokości 50 cm.. wtedy będzie równy i piękny Składniki

Bardziej szczegółowo

Spaghetti carbonara. Składniki. Wskazówki

Spaghetti carbonara. Składniki. Wskazówki Spaghetti carbonara Spaghetti carbonara to jedno z prostszych dań z makaronem. Przygotowanie goa zajmie nam w sumie tyle ile ugotowanie makaronu a zachwyci zapewne smakoszy makaronów i czosnku. Składniki

Bardziej szczegółowo

Szef kuchni poleca. na zamówienie tel. 666 857 305

Szef kuchni poleca. na zamówienie tel. 666 857 305 Szef kuchni poleca na zamówienie tel. 666 857 305 1. pieczona kaczka nadziewana jabłkami 80,00 sos, ziemniaki z wody, buraczki lub surówki - dla 4 osób 2. potrawka z kury 14,90 ryż, sos potrawkowy 3. żeberka

Bardziej szczegółowo

Sałatki oraz ciabaty. Sałatka z soczystymi kawałkami kurczaka oraz warzywami z grilla 400g 20 zł

Sałatki oraz ciabaty. Sałatka z soczystymi kawałkami kurczaka oraz warzywami z grilla 400g 20 zł menu Sałatki oraz ciabaty Sałatka z soczystymi kawałkami kurczaka oraz warzywami z grilla 400g 20 zł Sałatka grecka ze świeżo krojonymi warzywami, serem feta, słonecznikiem prażonym oraz grzankami czosnkowymi

Bardziej szczegółowo

Zupa krem z ciecierzycy

Zupa krem z ciecierzycy Zupa krem z ciecierzycy Zupa krem z ciecierzycy z dodatkiem świeżego przecieru pomidorowego Składniki: 400g ciecierzycy 3 pomidory 1 cebula 600 ml wody 1 ząbek czosnku 2 łyżki oliwy z oliwy sól pieprz

Bardziej szczegółowo