LEKSYKON DRINKÓW. z Ginem Lubuskim

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "LEKSYKON DRINKÓW. z Ginem Lubuskim"

Transkrypt

1 LEKSYKON DRINKÓW z Ginem Lubuskim

2 STOPIEŃ TRUDNOŚCI łatwy / * średni / ** wysoki / *** CLASSIC DRINK Gin Lubuski & GREJPFRUT * 10 Gin Lubuski & COLA * 12 Gin Lubuski & TONIC * 14 Gin Lubuski & LIME & TONIC * 16 Gin Lubuski RED & FRESH * 18 Gin Lubuski & LIME & WERMUT * 20 MODERN DRINK The Big Lubuski *** 22 No NEMO *** 24 L3 ** 26 Pull in Poland ** 28 Summer in the garden *** 30 Don Lubuski ** 32 White madness *** 34 Lubuski tea *** 36 Lubuski Lady *** 38 Bitter Lubuski *** 40 Pink Lubuski ** 42 Polish Punch * 44

3 POZNAJ NASZYCH MISTRZÓW

4 TIMO Amsterdam MIKE Londyn JOSEPH Paryż

5 Timo Janse jest znanym i uwielbianym barmanem, którego celem jest ciągłe pogłębianie wiedzy o swoim zawodzie, drinkach i różnorakich napojach alkoholowych. W fascynujący świat barmaństwa został wciągnięty około 12 lat temu. Od tamtego czasu stopniowo go poznawał, pracując w kilku uznanych barach, czytając i kupując książki związane z tą tematyką oraz pisząc dla różnych magazynów, takich jak Venuez czy Sensez.ni. W 2009 roku, zdobył nagrodę dla najlepszego barmana od Venuez Hospitality&Style oraz zwyciężył w konkursie Bols Around the World Cocktail Master. W 2010 roku zwyciężył w zawodach World Class Best Bartender The Nethetlands, Disaronno Mixing Star The Netherlands oraz prestiżowym Bacardi Legacy The Netherlands. Jego nazwisko pojawiało się w amerykańskich, holenderskich, niemieckich oraz japońskich mediach, takich jak: The Washington Post, Imbibe Magazine, Venuez, Sensez, Sys-Con, de Telegraaf, Horeca Entree oraz Time Out, które przedstawiały go jako jednego z najlepszych barmanów 2010 roku. Pomimo uwielbienia dla wszystkiego związanego z alkoholem, Janse rozumie również potrzebę tworzenia napojów bezalkoholowych dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą rozkoszować się mocnymi trunkami. W 2009 roku utworzył pierwszy holenderski bezalkoholowy konkurs,,shake It, który spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony prasy oraz ludzi biznesu. Honorowym członkiem jury konkursu był nikt inny jak sama Natalie Bovis- Nelson, która sławę zawdzięcza książkom takim jak,,preggatinis, Mixology for the Mom-to-be oraz,,the Bubbly Bride. W 2011 roku został współzałożycielem Shake It! Vittail Academy Foundation. Celem Akademii jest promowanie i rozpowszechnianie podstawowych informacji, jak również profesjonalne kształcenie w zakresie bezalkoholowych koktajli oraz powiązanych z nimi produktów, takich jak np. soda. Wszystko po to, aby stały się powszechnie akceptowane i obecne w hotelach oraz restauracjach. Janse jest obecnie, cieszącym się powszechnym uznaniem, głównym barmanem w Door 74 w Amsterdamie (najlepszy Koktajl bar w 2009 roku wg Vensez Hospitality & Style oraz nominacja do nagrody dla najlepszego nowo otwartego baru wg rankingu Telas of the Coctail w 2009 roku). Joseph Biolatto Bols Liqueur Brand Ambassador France et Assistant du Chef Barman au Bar Le Forum, Paris Joseph od małego był zainteresowany mieszaniem napojów i próbowaniem smaków. Wraz ze starszą siostrą mieszali syropy, by sprawdzić jak to smakuje. Ale jego marzeniem było zostać kucharzem, dlatego po klasycznych studiach, dołączył do szkoły gastronomicznej w Paryżu Lycée Hôtelier Médéric, gdzie nauczył się podstaw z tej branży. Po pierwszej próbie w kuchni znanego na całym świecie Hôtel de Crillon, doszedł do wniosku, że męczy go praca, której nikt nie docenia. Ludzie, dla których przygotowywał jedzenie, nie wiedzili kto je przygotował, co bardzo go deprymowało. Joseph posanowił spróbować swoich sił za barem,

6 który zapewni mu kontakt z ludźmi oraz możliwość sprawdzenia reakcji na przygotowane przez niego drinki.pod wpływem Xaviera Laigle i Christiana Maas, mistrzów w Le Forvm (własność rodziny Biolatto od 80. lat), Joseph od 16. roku życia wcielał się każdej soboty w rolę barmana, co było w tym wieku nielegalne, ale sprawiało mu o ogromną radość! Już wtedy czuł, że to jest to, co kocha. Po dodatkowym roku studiów, gdzie uczył się podstaw barmańskich, oraz po podróży do USA, by poznać techniki sprzedaży, Joseph został zatrudniony w jednym z najmodniejszych miejsc w tamtym czasie w Paryżu, w L Appart pod kierownictwem Oliviera Meurice, który nauczał go tego, co dzisiaj nazywamy Sztuką Barmańską. Po krótkiej sezonowej pracy w Courchevel, w Le Byblos, Joseph wziął rok urlopu i rozwinął swoje własne techniki i receptury... W 2004 roku Joseph wraz z panem Vigato, otworzyli nową restaurację Apicius, która odniosła ogromny sukces dzięki koktajlom, które były przygotowywane bez przepisów, co stało się wielką atrakcją. Marzenie Josepha spełniło się. Po 2 latach dobrej i lojalnej pracy, Joseph wrócił do rodzinnego biznesu, który potrzebował porządnej reorganizacji. Wraz z pomocą Xaviera Laigle`a, Christophera Jumentiera i Pierre`a Naala, zmienił listę drinków, wystój, oraz muzykę W 2009 oraz 2010, dwa razy z rzędu, nominacja TOTC na najlepszy koktail bar we Francji wędruje do Josepha i jego rodzinnego baru. Obecnie Joseph reprezentuje likiery Bols na francuskim rynku. FORVM/ Michael Stringer jest barmanem od ponad 6 lat. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu miejscach, w różnych lokalach, od cocktail barów, klubów nocnych aż po 5 gwiazdkowe hotele. W marcu 2011 roku założył własną firmę, która zatrudnia i szkoli barmanów. Firma szybko się rozwija do dziś wykonała ponad 350 zleceń. Mike brał udział w wielu lokalnych, narodowych, a także międzynarodowych konkursach barmańskich. Jest laureatem wielu z nich, a w większości zdobywał wyróżnienia. Ceni w sobie profesjonalizm oraz umiejętność interakcji z klientami. Te zalety wpływają na doskonałą kondycję firmy, która szybko się rozwija, czego dowodem mogą być liczni klienci. Jest niezwykle kreatywną osobą, która nie boi się eksperymentować ze składnikami. Praca za barem to demonstracja jego pasji, którą wkłada w wytwarzanie drinków i molekularnych kreacji barmańskich. Mike współpracuje z wieloma firmami, które wraz ze nim opracowują nowe trunki, tworząc nową markę. Na jego koncie znajdują się między innymi cynamonowe whisky Fireball, wódka Babicka, Buddalo Trace Bourbon czy Brugal rum. php?id=

7 CO CI BĘDZIE POTRZEBNE?

8 przyrządy barmańskie + szklanki świeże owoce świeże owocowe soki dużo lodu... likiery, wermuty

9 Gin i k s u b Lu i oczywiście

10 dużo lodu Gin Lubuski & GREJPFRUT Gin Lubuski sok grejpfrutowy + Sprite 10

11 Gin Lubuski & GREJPFRUT SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 50 ml Soku grejpfrutowego - 40 ml Sprite do uzupełnienia Kostki lodu Plasterki cytryny do dekoracji Do tej propozycji na gorące dni potrzebujemy świeżego soku z grejpfruta, lodu i oczywiście Ginu Lubuskiego. Nalewamy do wypełnionej lodem, wysokiej szklanki ok 50 ml ginu, zalewamy sokiem z grejpfrutów, wrzucamy plasterek grejpfruta i dodajemy słomkę, którą całość mieszamy.

12 Gin Lubuski Gin Lubuski & COLA dużo lodu Cola + cytrynka 12

13 Gin Lubuski & COLA SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 50 ml Cola do uzupełnienia Kostki lodu Cząstki cytryny do dekoracji Potrzebne składniki to cytryna, Gin Lubuski, cola oraz lód. Przygotowanie drinka jest bajecznie proste. Do wypełnionej lodem szklanki wlewamy gin, wrzucamy dwa plasterki cytryny i wszystko zalewamy colą.

14 Gin Lubuski Gin Lubuski L& TONIC dużo lodu Tonic + cytrynka 14

15 Gin Lubuski & TONIC SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 50 ml Tonic do uzupełnienia Kostki lodu Cząstki cytryny do dekoracji Aby przygotować ten bardzo prosty i smakowity, klasyczny drink będziemy potrzebowali powszechnie dostępnych produktów takich jak Gin Lubuski, cytryna i tonik. Na początku do wysokiej szklanki wrzucamy kilka kości lodu, zalewamy Ginem Lubuskim, a następnie wyciskamy cytrynę, aby smak drinka był łagodniejszy. Całość dopełniamy tonikiem i delikatnie mieszamy.

16 Gin Lubuski Lime Gin Lubuski LIME & TONIC Tonic + Limonka dużo lodu 16

17 Gin Lubuski LIME & TONIC SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI LIME - 50 ml Tonic do uzupełnienia Kostki lodu Cząstki limonki do dekoracji Do przygotowania tego drinka potrzebujemy kilku prostych składników. Do szklanki wrzucamy lód i wyciskamy limonkę. Całość zalewamy Ginem Lubuskim Lime. Dopełniamy tonikiem i delikatnie mieszamy. Tak przygotowany drink możemy ozdobić plasterkiem limonki na rancie szklanki, aby robił większe wrażenie estetyczne. Podajemy w szklance typu long drink.

18 Gin Lubuski Gin Lubuski RED & FRESH Sok żurawinowy dużo lodu 18

19 Gin Lubuski RED & FRESH SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI - 40 ml Sok żurawionowy - 10 ml Tonic do uzupełnienia Kostki lodu Do tego drinka potrzebować będziemy szklanki typu long drink, lód, Gin Lubuski oraz sok żurawinowy. Do szklanki wsypujemy lód aż po sam brzeg, wlewamy 40 ml ginu, 10 ml soku żurawinowego, a całość dopełniamy tonikiem. Jako ozdobę można dodać skrzepek żurawin.

20 limonka Gin Lubuski LIME & WERMUT Gin Lubuski + wytrawny wermut dużo lodu 20

21 Gin Lubuski LIME & WERMUT SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI LIME - 30 ml Wytrawny wermut - 30 ml Kostki lodu Plasterek limonki do dekoracji Do tego cocktailu potrzebna będzie szklanka typu Martini, Gin Lubuski Lime oraz lód. Na początku chłodzimy szklankę wypełniając ja lodem. Zalewamy 30 ml ginu oraz 30 ml wermutu. Lekko mieszamy. Dodatkowo dekorujemy plastrem limonki.

22 Wisienka Gin Lubuski The Big Lubuski Syrop migdałowy + sok z czarnej porzeczki dużo lodu 22

23 The Big Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 40 ml 1 jajko Syrop migdałowy- 20 ml Soku z czarnej porzeczki - ok. 50 ml Wisienka koktajlowa Lód Aby odpowiednio schłodzić szklankę, w której podamy drinka, należy wypełnić ją kruszonym lodem. Do przygotowania drinka bierzemy drugą szklankę, do której wbijamy jajko. Następnie wlewamy ok. 40 ml Ginu Lubuskiego, 20 ml syropu migdałowego oraz około 50 ml soku z czarnej porzeczki. Zawartość przelewamy do shakera, dodajemy kilka kostek lodu i dobrze wszystko shake ujemy. Na koniec do przygotowanej na początku szklanki, która się chłodziła, wsypujemy świeżego lodu i wlewamy zawartość shakera. Wisienka na sam wierzch.

24 gałązki świeżego kopru limonka No NEMO Sok z limonki + konfitura z borówki Gin Lubuski 24

25 The Big Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 45 ml Gałązka świeżego koperku Brązowy cukier - 2 małe łyżeczki Borówka (konfitura) - 2 łyżeczki Sok z limonki - ok. 30 ml Lód kruszony Piwo z dodatkiem przypraw korzennych Do przygotowania tego szybkiego drinka potrzebujemy powszechnie używanego polskiej kuchni koperku. Do wysokiej szklanki nalewamy Gin Lubuski i wkładamy świeżą gałązkę koperku. Do środka wsypujemy łyżeczki brązowego cukru oraz 2 łyżeczki konfitury z borówek. Dla ciekawego smaku dodajmy ok. 30 ml soku ze świeżej limonki. Wsypujemy kruszonego lodu i wszystko razem dokładnie mieszamy. Na koniec dosypujemy po brzeg kruszonego lodu i polewamy niewielką ilością piwa z dodatkiem przypraw korzennych. Całość możemy udekorować zwiniętą skórką limonki.

26 gałązka rozmarynu L3 Sok z limonki +zielony ogórek lód Gin Lubuski 26

27 L3 SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** Gin Lubuski - 70ml Syrop limonkowy - 20ml Sok z limonki - 10ml Zielony ogórek Lód Rozmaryn Przygotowanie naszego drinka zaczynamy od wypełnienia szklanki kostkami lodu, aby odpowiednio się schłodziła i odstawiamy ą na bok. Bierzemy drugą, wysoką szklankę, do której nalewamy Gin Lubuski oraz syrop limonkowy. Oprócz tego potrzebny będzie też sok ze świeżej limonki, który wciskamy do naszego drinka. Następnie wkładamy kilka cienko pokrojonych plasterków surowego ogórka i świeżą łodyżkę rozmarynu. Wypełniamy szklankę lodem i dokładnie całość mieszamy. Po paru chwilach możemy przelać do schłodzonej szklanki pełnej lodu i rozkoszować się wspaniałym smakiem przyrządzonego drinka.

28 świeża papryka Likier z gorzkich pomarańczy Pull in Poland Syrop różany z + limonki sok Gin Lubuski 28

29 Pull in Poland SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** GIN LUBUSKI - ok. 30 ml Syrop różany - 20 ml Likier z gorzkich pomarańczy typu triple sec ml Sok z limonki - 25 ml Świeża papryka Lód Do przygotowania tego pysznego shota należy schłodzić 4 kieliszki wypełniając je lodem. Teraz możemy zająć się samym napojem. Do shakera wlewamy ok. 30 ml Ginu Lubuskiego, syrop różany oraz likier z gorzkich pomarańczy. Wyciskamy sok ze świeżej limonki, a następnie kroimy paprykę w plasterki. Dorzucamy trochę kruszonego lodu i całość porządnie shake ujemy. Teraz wystarczy tylko wyrzucić lód z kieliszków i napełnić je trunkiem. Na koniec, na wierzch każdego kieliszka kładziemy końcówki papryki, które zjadamy po wypiciu shota! Drink doskonale nadaje się do przełamania pierwszych lodów.

30 rozmaryn tymianek ogórek Summer in the garden Sok z limonki sok z buraków piwo imbirowe Gin Lubuski dużo lodu 30

31 Summer in the garden SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Sok z limonki ok. 20 ml Sok z buraków - 20ml Piwo imbirowe Plaster ogórka 1 łodyga rozmarynu 1 łodyga tymianku Lód Na początek wyciskamy do szklanki sok z połowy limonki, a następnie wrzucamy owoc na dno szklanki. Wlewamy 50 ml Ginu Lubuskiego oraz 20 ml soku z buraków. Następnie dosypujemy do szklanki lód wypełniamy szklankę piwem imbirowym. Kroimy surowego ogórka w długi plaster i wkładamy do szklanki. Na sam koniec wkładamy zioła. Jeszcze tylko słomka i smacznego!

32 liście świeżej mięty Sok z limonki + syrop migdałowy Don Lubuski Gin Lubuski dużo lodu 32

33 Don Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** GIN LUBUSKI - 40 ml Sok z limonki - 30 ml Syrop migdałowy - 20 ml Likier z gorzkich pomarańczy typu triple sec ml Sok z ananasa - 40 ml Kruszony lód Klika świeżych liści mięty Skórka z limonki Aby nasz drink doskonale smakował, należy na początek odpowiednio schłodzić kieliszek lub szklankę, w której będziemy go podawać. W tym celu wsypujemy do naczynia lód aż po brzeg. Teraz możemy przejść do przygotowania drinka. Do shakera wlewamy po kolei podaną wyżej ilość Ginu Lubuskiego, soku z limonki, syropu migdałowego oraz likier z pomarańczy. Aby nasz drink posiadał odpowiednią konsystencję, dodajemy również sok z ananasów. Dodajemy trochę skruszonego lodu i mocno shake ujemy. Całość przelewamy do szklanki i ozdabiamy liśćmi świeżej mięty oraz skórką z limonki. Doskonałe połączenie!

34 White madness liście świeżej mięty Śmietana kremówka Gin Lubuski Sok z limonki 34

35 White madness SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Śmietana kremówka - 30 ml Zielony ogórek Łodyga świeżego tymianku Sok z limonki - 40 ml Lód Kilka liści świeżej mięty Na początek schładzamy kieliszek, wsypując do niego trochę lodu. Do przygotowania tego drinka będziemy potrzebowali shakera, do którego wlewamy Gin Lubuski, trochę śmietanki kremówki oraz sok z limonki. Następnie wkładamy pokrojonego w plastry ogórka, łodygę świeżego tymianku i kruszony lód. Pamiętajmy, aby nie potrząsać shakerem zbyt długo, ponieważ śmietanka mogłaby się ubić - wystarczy 4-5 sekund! Przelewamy przez sitko zawartość shakera tak, aby pozostałe kawałki lodu, ogórek oraz liście tymianku nie wpadły do kieliszka. Na sam wierzch kładziemy klika liści świeżej mięty. Tylko dla koneserów! Amatorzy słodkiego mogą przed shake owaniem dodać do drinka dwie łyżeczki brązowego cukru.

36 Gorzki likier włoski typu Campari + wytrawny biały wermut Lubuski tea Gin Lubuski + likier ziołowo -korzenny 36

37 Lubuski tea SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - ok. 50 ml Herbata Świeże łodygi tymianku Gorzki likier włoski typu Campari - ok. 50 ml Wytrawny biały Wermut - ok. 40 ml Likier ziołowo - korzenny - ok. 40 ml Lód Do wysokiej szklanki nalewamy ok. 50 ml Ginu Lubuskiego. Ważnym i ciekawym składnikiem tego drinka jest czarna herbata, której saszetkę macerujemy przez chwilę w Ginie Lubuskim z dodatkiem łodygi świeżego tymianku. Po ok. 25 sekundach wyjmujemy herbatę i wlewamy kolejno gorzki likier włoski, wytrawny biały Wermut oraz likier ziołowo - korzenny. Dosypujemy do pełna kostki lodu i dobrze mieszamy, aby drink się schłodził. Joseph proponuje, aby podawać drinka w filiżance do herbaty (w angielskim stylu), aby podkreślić jego oryginalny smak.

38 Lubuski Lady Pitahaja + mięta Śmietana kremówka Sok z limonki + syrop różany Gin Lubuski 38

39 Lubuski Lady SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Pitahaja Syrop różany 40 ml Sok z limonki - 20 ml Śmietana kremówka - 80 ml Na początek szklankę, w której będziemy podawać drinka, wypełniamy kruszonym lodem, aby dobrze się schłodziła. Następnie zabieramy się do przygotowania drinka. Wsypujemy do shakera (lub do wysokiej szklanki) kilka kostek lodu i nalewamy 50 ml Ginu Lubuskiego, 40 ml syropu różanego, 20 ml soku z limonki oraz około 80 ml śmietany - kremówki. Bierzemy do ręki drugą szklankę. Zawartość drinka przelewamy kilkakrotnie między szklankami. Teraz możemy wysypać lód z przygotowanej na początku szklanki i wsypać kilka kostek lodu oraz wlać zawartość drinka. Dekorujemy go plastrem owocu pitahai oraz kilkoma listkami mięty.

40 Skórka pomarańczy Gorzki likier włoski typu Campari Bitter Lubuski Sok z kaktusa + dżem pomarańczowy Gin Lubuski 40

41 Bitter Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania *** GIN LUBUSKI - 50 ml Gorzki likier włoski typu Campari - 20 ml Dżem pomarańczowy - 2 małe łyżeczki Sok z kaktusa - 40 ml Lód Lemoniada typu Sprite Skórka pomarańczy Do przygotowania tego pysznego drinku będziemy potrzebowali kilku dobrze znanych w Polsce produktów. Na początek wlewamy do szklanki Gin Lubuski oraz Gorzki likier włoski. Następnie dodajemy dwie małe łyżeczki dżemu z pomarańczy oraz sok z kaktusa, które spowodują słodki smak naszego drinka. Po dodaniu kilku kostek lodu wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Na koniec dosypujemy skruszonego lodu i dopełniamy szklankę odrobiną lemoniady, która nada gazowanego smaku drinkowi. Warto na wierzch położyć skórkę ze świeżej pomarańczy, która uwypukli wspaniały zapach drinka.

42 Rozmaryn Pink Lubuski Białko z jajka + gorzki likier włoski typu Likier pomarańczowy Gin Lubuski 42

43 Pink Lubuski SKŁADNIKI Sposób przygotowania ** GIN LUBUSKI - 50 ml Białko z jajka - 40 ml Gorzki likier włoski typu Campari - 10 ml Sok ze świeżej cytryny - 30 ml Likier pomarańczowy - 20 ml Świeży rozmaryn To bardzo szybki w przygotowaniu drink, który na pewno zasmakuje płci pięknej. Do shakera nalewamy Gin Lubuski oraz 40 ml białka z jajka. Do tego wlewamy włoski likier, sok ze świeżej cytryny oraz likier pomarańczowy. Dodajemy kilka kostek lodu i mocno mieszamy. Aby dobrze wyeksponować drink używamy stożkowego kieliszka. Przelewamy za pomocą sitka zawartość shakera. Na wierzch kładziemy łodygę świeżego rozmarynu. I gotowe!

44 dużo lodu Sok z limonki + sok z ananasa Polish Punch Sok z czerwonego grejpfruta + puree z mango Gin Lubuski 44

45 Polish Punch SKŁADNIKI Sposób przygotowania * GIN LUBUSKI ml Sok z limonki - 80 ml Sok z ananasa ml Sok z czerwonego grejpfruta ml Puree z mango 80 ml Na początek potrzebujemy ok. pół butelki Ginu Lubuskiego. Do tego przygotowujemy: 1 szklankę świeżo wyciskanego soku z ananasa, 1 szklankę świeżo wyciskanego soku z czerwonych grejpfrutów oraz szklankę wypełnioną puree z mango. Następnie po kolei wlewamy zawartość przygotowanych wcześniej soków do butelki. Zakręcamy butelkę i shake ujemy. Jest to niezwykle prosty i jednocześnie smaczny drink, który szybko przygotujemy we własnym domu. Podajemy z kostkami lodu. Miłej zabawy!

46 VINPOL Sp. z o.o. Grupa Henkell & Co. ul. Mazowiecka Toruń Więcej informacji o Ginie Lubuskim znajdziecie na:

EGZEMPLARZ BEZPŁATNY. Alkohole SMAKI LATA 2014. zainspiruj sie smakiem W OWOCOWYM SADZIE PODSTAWOWE STYLE PIWNE LETNIA SZKOŁA DRINKÓW

EGZEMPLARZ BEZPŁATNY. Alkohole SMAKI LATA 2014. zainspiruj sie smakiem W OWOCOWYM SADZIE PODSTAWOWE STYLE PIWNE LETNIA SZKOŁA DRINKÓW EGZEMPLARZ BEZPŁATNY Alkohole zainspiruj sie smakiem SMAKI LATA 2014, TEGO LATA WYŁĄCZNIE W W OWOCOWYM SADZIE PODSTAWOWE STYLE PIWNE LETNIA SZKOŁA DRINKÓW Alkohole???????????? zainspiruj sie smakiem, nagroda

Bardziej szczegółowo

GUBIN KOŻUCHÓW KROSNO ODRZ. LUBSKO NOWA SÓL NOWOGRÓD BOBRZ. SULECHÓW ŚWIEBODZIN ZIELONA GÓRA ŻAGAŃ ŻARY

GUBIN KOŻUCHÓW KROSNO ODRZ. LUBSKO NOWA SÓL NOWOGRÓD BOBRZ. SULECHÓW ŚWIEBODZIN ZIELONA GÓRA ŻAGAŃ ŻARY GUBIN KOŻUCHÓW KROSNO ODRZ. LUBSKO NOWA SÓL NOWOGRÓD BOBRZ. SULECHÓW ŚWIEBODZIN ZIELONA GÓRA ŻAGAŃ ŻARY JESTEŚMY W SUPERMARKETACH NUMER 12 MARZEC 2012 Jesteśmy na Facebooku! Nakład 30 000 egz. R BEZPŁATNY

Bardziej szczegółowo

Wybrane przepisy najlepszych polskich kucharzy

Wybrane przepisy najlepszych polskich kucharzy Wybrane przepisy najlepszych polskich kucharzy Kurt Scheller Bliżej sztuki kulinarnej Redakcja tomu: Monika Kucia Wybrane przepisy najlepszych polskich kucharzy Copyright WYBOROWA S.A., Warszawa 2013

Bardziej szczegółowo

Wigilia z bobrzym ogonem

Wigilia z bobrzym ogonem GUBIN KOŻUCHÓW KROSNO ODRZ. LUBSKO NOWA SÓL NOWOGRÓD BOBRZ. SULECHÓW ŚWIEBODZIN ZIELONA GÓRA ŻAGAŃ ŻARY JESTEŚMY W SUPERMARKETACH NUMER 9 GRUDZIEŃ 2011 Polska Wigilia w dawnych wiekach tylko częściowo

Bardziej szczegółowo

GOTOWANIE Z DZIEĆMI TEMAT NUMERU: SEZON NA TALERZU. MAGAZYN KULINARNY Nr 1/2015 RADZI GRZEGORZ ŁAPANOWSKI,

GOTOWANIE Z DZIEĆMI TEMAT NUMERU: SEZON NA TALERZU. MAGAZYN KULINARNY Nr 1/2015 RADZI GRZEGORZ ŁAPANOWSKI, MAGAZYN KULINARNY Nr 1/2015 TEMAT NUMERU: GLUTEN JAK KOMPONOWAĆ ZDROWE MENU BEZ TEGO SKŁADNIKA? GOTOWANIE Z DZIEĆMI RADZI GRZEGORZ ŁAPANOWSKI, SEZON NA TALERZU EKSPERT KULINARNY ZIELONY GROSZEK, TRUSKAWKI,

Bardziej szczegółowo

ISSN 231321458. #1 Kwiecień 2015

ISSN 231321458. #1 Kwiecień 2015 #1 Kwiecień 2015 ISSN 231321458 #1 Kwiecień 2015 Wydawca: 1 Adres redakcji: ul. Kadrowa 99 m 110, 04-426 Warszawa redakcja@marketingandmore.com.pl tel. + 48 698 218 831 Redaktor naczelny: Krzysztof Robert

Bardziej szczegółowo

W piknikowym koszyku Grill rozgrzewamy atmosferę Szkoła gotowania: marynowanie Historia pewnego smaku musztarda Grillowy niezbędnik

W piknikowym koszyku Grill rozgrzewamy atmosferę Szkoła gotowania: marynowanie Historia pewnego smaku musztarda Grillowy niezbędnik nr 2/2014 wejdź do środka bezpłatny e-magazyn W piknikowym koszyku Grill rozgrzewamy atmosferę Szkoła gotowania: marynowanie Historia pewnego smaku musztarda Grillowy niezbędnik SPIS TREŚCI nr 2/2014 Temat

Bardziej szczegółowo

www.natemat.com.pl JEM ZDROWO I SMACZNIE

www.natemat.com.pl JEM ZDROWO I SMACZNIE 2 Po co jest ta książka? W chorobie nowotworowej dieta jest jednym z podstawowych elementów leczenia, podkreślają specjaliści ds. żywienia. Zwykle o tym nie pamiętamy zarówno pacjenci, ich rodziny, a także

Bardziej szczegółowo

w_kuchni_lipiec_makieta.qxd 2014-07-14 13:48 Strona 1

w_kuchni_lipiec_makieta.qxd 2014-07-14 13:48 Strona 1 w_kuchni_lipiec_makieta.qxd 2014-07-14 13:48 Strona 1 w_kuchni_lipiec_makieta.qxd 2014-07-14 13:48 Strona 2 2 OD REDAKCJI Wakacje mają dla mnie i pewnie dla wielu z was również smak ryby z frytkami. I

Bardziej szczegółowo

Program 10-dniowych praktyk

Program 10-dniowych praktyk Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek najlepsza inwestycja Praca zbiorowa Panel ekspertów 24 sierpnia 2012 roku w Toruniu pod kierunkiem

Bardziej szczegółowo

Kuvings Wolnoobrotowa Wyciskarka do soków

Kuvings Wolnoobrotowa Wyciskarka do soków Kuvings Wolnoobrotowa Wyciskarka do soków Przepisy Świeży, w pełni naturalny i odżywczy sok dzięki Kuvings W s t ę p Dla ciebie i dla natury! Oferujemy państwu witalność i energię płynące z natury. Unikalna

Bardziej szczegółowo

O PUBLIKACJI. Smacznego!

O PUBLIKACJI. Smacznego! Kuchnia PL O PUBLIKACJI Jak kisi się ogórki? Co można zrobić z solonego śledzia? Jak piecze się buraki? Co to jest mak? Jakie są polskie regionalne potrawy z ziemniaka?... Tego wszystkiego dowiecie się

Bardziej szczegółowo

Wyłącznie dla profesjonalistów Cena 15 zł z VAT / 4,90 EUR

Wyłącznie dla profesjonalistów Cena 15 zł z VAT / 4,90 EUR Wyłącznie dla profesjonalistów Cena 15 zł z VAT / 4,90 EUR Toorank S.A. Jak projektować przewagę konkurencyjną oraz sprawić aby klienci uzyskiwali większą satysfakcję ze swoich działań? Przedsiębiorstwo,

Bardziej szczegółowo

Mix smaków i pomysłów. Wyjątkowe przepisy kulinarne z wykorzystaniem blenderów i mikserów

Mix smaków i pomysłów. Wyjątkowe przepisy kulinarne z wykorzystaniem blenderów i mikserów Mix smaków i pomysłów Wyjątkowe przepisy kulinarne z wykorzystaniem blenderów i mikserów Od redakcji Spis treści 0 blogerów miłośników wysmakowanych potraw, 0 wyjątkowych przepisów oraz nowe miksery i

Bardziej szczegółowo

Jak zarobić więcej? red bull przynosi największy przychód wśród energetyków. * zadbaj o widoczność red bulla w swoim sklepie.

Jak zarobić więcej? red bull przynosi największy przychód wśród energetyków. * zadbaj o widoczność red bulla w swoim sklepie. dodatek specjalny złoty paragon 2012 kategorie produktów Wakacje od kuchni» str. 16 RELACJE Tajlandia Kuchnia Świata» str. 44 06/76 Czerwiec 2012 ogólnopolskie pismo rynku fmcg Jak zarobić więcej? red

Bardziej szczegółowo

Karnawał. Spis treści

Karnawał. Spis treści Katalog Karnawał Spis treści Szanowni Państwo, Karnawał Na powitanie nowego roku kalendarzowego, oddajemy w Państwa ręce kolejny z serii katalog edukacyjny. Omawiamy w nim temat związany z karnawałem i

Bardziej szczegółowo

Selgros Cash&Carry i Transgourmet na stronie 3. Deser Banoffee Pie na stronie 9. Z głębin na stoły na stronach 12-13

Selgros Cash&Carry i Transgourmet na stronie 3. Deser Banoffee Pie na stronie 9. Z głębin na stoły na stronach 12-13 Selgros Cash&Carry i Transgourmet na stronie 3 Deser Banoffee Pie na stronie 9 Z głębin na stoły na stronach 12-13 Wydanie Sierpień 2015 Spis treści Elegancja i egzotyka na talerzu Pieczony łosoś w płatkach

Bardziej szczegółowo

Cieszymy się, że w roku 2010 zostaliśmy nagrodzeni jako Kawiarnia Przyjazna Dzieciom

Cieszymy się, że w roku 2010 zostaliśmy nagrodzeni jako Kawiarnia Przyjazna Dzieciom 1. Drodzy Goście, Na wstępie pragniemy uprzedzić, iż bardzo lubimy gotować i piec ciasta, dlatego wszystko co znajduje się w naszej karcie jest świeże, smaczne i obfite. Staramy się korzystać z produktów

Bardziej szczegółowo

magazyn 1 URODZINY PKUCONNECT ŚWIĘTUJ Z NAMI! OD MOICH PACJENTÓW UCZĘ SIĘ POKORY WYWIAD Z DR DOROTĄ KORYCIŃSKĄ-CHAABAN

magazyn 1 URODZINY PKUCONNECT ŚWIĘTUJ Z NAMI! OD MOICH PACJENTÓW UCZĘ SIĘ POKORY WYWIAD Z DR DOROTĄ KORYCIŃSKĄ-CHAABAN Nr 4/2015 magazyn PKUCONNECT 1 URODZINY PKUCONNECT ŚWIĘTUJ Z NAMI! OD MOICH PACJENTÓW UCZĘ SIĘ POKORY WYWIAD Z DR DOROTĄ KORYCIŃSKĄ-CHAABAN ROK Z PKUCONNECT PODSUMOWUJEMY Z MAŁGORZATĄ SZCZYGIELSKĄ PRZEPISY

Bardziej szczegółowo

COCKTAIL & DRINKS MENU

COCKTAIL & DRINKS MENU COCKTAIL & DRINKS MENU W świat koktajli zaprasza Marcin Dąbek SCANDALE SPECIALS 19zł BEER CUP Tequila Camino Real infuzowana wanilią, sos czekoladowy, Angostura Bitters, Żywiec Wariacja w metalowym kubku.

Bardziej szczegółowo

Jarosław Buss właściciel

Jarosław Buss właściciel Tudor House 2015 Dzięki doświadczeniu w branży, dzięki pasji oraz ciężkiej pracy, wieloletnie poszukiwania najlepszych alkoholi pozwoliły nam na stworzenie bogatego portfolio, które z dumą Państwu prezentujemy.

Bardziej szczegółowo

Idź do. Spis treści Przykładowy rozdział Skorowidz. Katalog książek. Katalog online Zamów drukowany katalog. Twój koszyk.

Idź do. Spis treści Przykładowy rozdział Skorowidz. Katalog książek. Katalog online Zamów drukowany katalog. Twój koszyk. Idź do Spis treści Przykładowy rozdział Skorowidz Katalog książek Katalog online Zamów drukowany katalog Twój koszyk Dodaj do koszyka Cennik i informacje Zamów informacje o nowościach Zamów cennik Czytelnia

Bardziej szczegółowo

atrakcje targowe: fachowcy radzą: WHISKY POKAZY, SZKOLENIA Kołobrzeg 29 Lutego 02 Marca 2012 Mikołajki 18 20 kwietnia 2012

atrakcje targowe: fachowcy radzą: WHISKY POKAZY, SZKOLENIA Kołobrzeg 29 Lutego 02 Marca 2012 Mikołajki 18 20 kwietnia 2012 2012 / 1 (13), Zima MAGAZYN TARGOWY dla GASTRONOMII HOTElaRSTWA I CUKIERNICTWA ZAPRASZAMY NA TARGI: Kołobrzeg 29 Lutego 02 Marca 2012 Mikołajki 18 20 kwietnia 2012 atrakcje targowe: kuchnia mistrzów konkurs

Bardziej szczegółowo

Sporządzanie i podawanie napojów zimnych oraz gorących 512[02].Z2.08

Sporządzanie i podawanie napojów zimnych oraz gorących 512[02].Z2.08 MINTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Anna Gorobika Sporządzanie i podawanie napojów zimnych oraz gorących 512[02].Z2.08 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy

Bardziej szczegółowo

smakowite przepisy na mięso, warzywa i owoce z grilla, orzeźwiające desery i napoje porady kulinarne ciekawostki dietetyczne

smakowite przepisy na mięso, warzywa i owoce z grilla, orzeźwiające desery i napoje porady kulinarne ciekawostki dietetyczne smakowite przepisy na mięso, warzywa i owoce z grilla, orzeźwiające desery i napoje porady kulinarne Oferta handlowa ważna od 7.05 do 26.08.2015 r., o ile w katalogu nie określono inaczej. ciekawostki

Bardziej szczegółowo

Maxwell. Bez miłości nie byłoby muzyki. Selah Sue. Atelier Marczewski. Aquarius. Praca na maksa, czyli jak nie zbzikować w show biznesie

Maxwell. Bez miłości nie byłoby muzyki. Selah Sue. Atelier Marczewski. Aquarius. Praca na maksa, czyli jak nie zbzikować w show biznesie CZERWIEC 2015 NUMER 06 (27) / WYDANIE BEZPŁATNE Maxwell Praca na maksa, czyli jak nie zbzikować w show biznesie Atelier Marczewski Aquarius Selah Sue Bez miłości nie byłoby muzyki 12 Maxwell i jego zdjęcia

Bardziej szczegółowo

Sp. z o.o. ISBN 978-83-911728-3-4

Sp. z o.o. ISBN 978-83-911728-3-4 Drodzy Rodzice, Z prawdziwą przyjemnością oddajemy w Wasze ręce książeczkę Małe Ogródki od kuchni. Publikacja powstała w ramach miejskiej kampanii edukacyjnej Małe Ogródki przy współpracy ze Zdrowym Przedszkolakiem.org.

Bardziej szczegółowo

Seeletso. Joseph MAGDA GESSLER. Jego Kucharska Mość OTWARTA KUCHNIA

Seeletso. Joseph MAGDA GESSLER. Jego Kucharska Mość OTWARTA KUCHNIA W ŚRODKU: Chrząstowski, Budynek, Korzyński, Fulara, Dmyterko, Than, Gawlikowski, Hajn, Pasikowski, Rabek wrzesień 2011 nr 110 1231-2274 OTWARTA KUCHNIA CZYLI KULINARNY SPEKTAKL Joseph Seeletso Jego Kucharska

Bardziej szczegółowo

ŚWIĄTECZNE ŻNIWA SPIS TREŚCI

ŚWIĄTECZNE ŻNIWA SPIS TREŚCI 52 handel LISTOPAD 2010 ŚWIĄTECZNE ŻNIWA Boże Narodzenie jest najchętniej celebrowanym i najkosztowniejszym dla kieszeni konsumenta świętem w roku. W tym okresie rośnie popyt niemal na wszystkie kategorie.

Bardziej szczegółowo

Szparagi Zdrowe kolorowe Zioła

Szparagi Zdrowe kolorowe Zioła qchnia artystyczna/warsztat woni wiosna/lato 2012 Szparagi Zdrowe kolorowe Zioła Energia marchewka + pietruszka + seler + cytryna + miód + oliwa str. 6 Witaminy szpinak + awokado + seler naciowy + cytryna

Bardziej szczegółowo