DARMOWY E BOOK. Odmiana Czasownika to be Forma twierdząca Forma pytająca Forma przecząca Formy pełne i skrócone.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DARMOWY E BOOK. Odmiana Czasownika to be Forma twierdząca Forma pytająca Forma przecząca Formy pełne i skrócone. www.angielskijestprosty."

Transkrypt

1 DARMOWY E BOOK Odmiana Czasownika to be Forma twierdząca Forma pytająca Forma przecząca Formy pełne i skrócone

2 LESSON 1 OSOBY Podstawa podstawy z podstawy czyli, zaimki osobowe w funkcji podmiotu czyli po angielsku personal pronouns czyli najzwyczajniej w świcie: OSOBY Osoby występują, tak jak w języku polskim, w liczbie pojedynczej i w liczbie mnogiej, a wygląda to tak: liczba pojedyncza (singular, by the way przy okazji słowo to pochodzi od wyrazu single jeden, pojedynczy tak jak singiel czyli osoba samotna, sama) I aj ja you ju ty he hi on she szi ona it yt ono liczba mnoga (plural) we łi my you ju wy they dej oni I tak, kolorem zielonym wypisałam osoby (zaimki osobowe, personal pronouns) tak, jak je piszemy, kolorem szarym tak jak je wymawiamy. Tak, tak, oczywiście wiem pisanie wymowy jest karygodne (dlatego jest na szaro, może nie wszyscy zauważą, ale Z doświadczenia wiem, że jest to bardzo pomocne podczas nauki, przynajmniej na początkowym etapie. Daje to uczniom większe poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że jest ona efektywniejsza. A chyba właśnie o to chodzi. prawda? Na czarno natomiast wypisałam ich znaczenie, czyli tłumaczenie na język polski. Mam nadzieję, że kolory Wam pomogą (ciągle katuję nimi swoich uczniów, ich podstawowe wyposażenie to zielony długopis i ołówek szary, wiadomo do czego:)

3

4 LESSON 2 Odmiana czasownika to be być be forma twierdząca Odmiana czasownika to be być jest najważniejszą sprawą w nauce języka angielskiego, dlatego uważam, że na prawdę warto poświęcić troszkę czasu (jakieś minut ) żeby nauczyć się go porządnie. Jeśli będziemy już go znali, nie tylko ułożymy swoje pierwsze poprawne zdanie po angielsku, ale zbudujemy też solidny fundament pod dalszą owocną naukę. Zanim odmienię ten czasownik kilka ważnych spraw: Czasownik odpowiada na pytanie CO ROBI? (nie tylko w języku angielskim ) każdy czasownik ma trzy formy (twierdzącą - np. jestem; przeczącą nie jestem; pytającą - czy jestem? )w angielskim czasownik być ma formę pełną i skróconą (na ten temat więcej w dalszej części tej lekcji) No więc zaczynamy! A odmiana czasownika 'to be' (oraz każdego innego czasownika) zaczyna się od wypisania osób, które na pewno doskonale pamiętacie: I am em ( ja jestem) you are ar (ty jesteś) he is ys (on jest) she is ys (ona jest) it is ys (ono/to jest) we are ar (my jesteśmy) you are ar (wy jesteście) they are ar (oni są) Na czarno wypisałam Wam osoby (wymowa w lekcji pierwszej), na zielono odmieniony jest czasownik "to be" być, szary to wymowa tego czasownika a w nawiasach są tłumaczenia Powyżej jest odmiana czasownika "to be" w formie pełnej. A teraz forma skrócona czasownika "to be", o której musicie wiedzieć dwie ważne rzeczy: Znaczy dokładnie to samo co pełna tylko inaczej się ją pisze i czyta! Jest znacznie częściej używana, w mowie prawie zawsze! I'm ajm ( ja jestem) you're jor (ty jesteś)

5 he's his (on jest) she's szis (ona jest) it's ic (ono/to jest) we're łir (my jesteśmy) you're jor (wy jesteście) they're dejr (oni są) więc: I am = I'm you are = you're he is = he's she is = she's it is = it's we are = we're you are = we're they are = they're Jeśli ktoś ma problem z zapamiętaniem form skróconych to proponuję takie ułatwienie: łączymy osobę i czasownik być w jeden wyraz ( IAM) i pierwszą literę czasownika "być" zamieniamy na apostrof ('), wychodzi I'M. Łączymy YOUARE i pierwszą literę czasownika być zamieniamy na apostrof: YOU'RE i tak dalej ze wszystkimi osobami. Wielu uczniom taka podpowiedź pomaga ogarnąć te apostrofy:) I jeszcze kilka przymiotników (odpowiadają one na pytania jaki? jaka? jakie?) żebyście poznali radość tworzenia pierwszych zdań w obcym języku. tall tol wysoki beautiful bjutiful piękny crazy krejzi szalony

6 On jest wysoki - He is tall lub He's tall (oba zdania znaczą dokładnie to samo ale forma skrócona: he's jest używana w codziennych rozmowach prawie zawsze) A teraz Wy: Ty jesteś piękna. - My jesteśmy szaleni. - tłumaczenie w następnej lekcji, zróbcie te zdania a potem sprawdzimy. Mam nadzieję, że to wytłumaczenie rozjaśni Wam w głowach.

7 LESSON 3 Czasownik być to be be forma pytająca Zaczynamy od tłumaczenia zdań z poprzedniej lekcji Ty jesteś piękna. - You are beautiful. My jesteśmy szaleni. - We are crazy. Mam nadzieję, że udało Wam się poprawnie to przetłumaczyć! A dzisiaj ciąg dalszy odmiany czasownika "być"- forma pytająca. Ci, którzy zapoznali się z pierwszymi lekcjami wiedzą jak utworzyć zdanie twierdzące, np. Ona jest piękna. Dziś pokażę Wam jak zrobić zdanie pytające, tzn. Czy ona jest piękna? Najczęstszym błędem uczących się angielskiego i próbujących tłumaczyć zdania z polskiego na angielski jest szukanie w słowniku słowa "CZY" A sprawa jest dziecinnie prosta i okazuje się, że słówko "CZY" wcale nie jest nam potrzebne. Zdanie twierdzące brzmi: She is beautiful. A zdanie pytające: Is she beautiful? Czy zauważyliście jak powstało?? Wystarczy, że zamienimy miejscami osobę i czasownik, czyli w pytaniu na początku stoi czasownik "być" (am, is albo are) a potem osoba (I, you, he, she, it, we lub they). Wygląda to tak: Am I crazy? Czy ja jestem szalona? Are you crazy? Czy ty jesteś szalony/szalona? Is he crazy? Czy on jest szalony? Is she crazy? Czy ona jest szalona? Is it crazy? Czy ono/to jest szalone? Are we crazy? Czy my jesteśmy szaleni/szalone? Are you crazy? Czy wy jesteście szaleni/szalone?

8 Are they crazy? Czy oni są szaleni? W odmianie formy pytającej nie ma skrótów. Jetem pewna, że udało Wam się to zrozumieć! A teraz jeszcze kilka przydatnych przymiotników (jaki?; -a?; -e?) small smol mały big byg duży smart smart mądry, bystry stupid stjupyd głupi fast fast szybki slow sloł powolny Teraz, znając już formę twierdzącą i pytającą czasownika "być" "to be" oraz 9 przymiotników, spróbujcie ułożyć jak najwięcej zdań z ich użyciem!!! Powodzenia. A następna lekcja zakończy odmianę czasownika "to be", poznamy jego formę przeczącą (tam też będą formy pełne i skrócone).

9 LESSON 4 Czasownik być to be be forma przecząca Teraz będziemy dalej odmieniać czasownik "być", poznamy jego ostatnią formę: przeczącą. Skoro potrafimy już utworzyć zdanie twierdzące i pytające, musimy jeszcze nauczyć się jak zaprzeczyć. Jeśli chodzi o formy pełne to ktoś, kto zna twierdzenia, nie będzie miał z nimi najmniejszego problemu. Dlaczego? Ponieważ wystarczy, że dodacie do nich słówko NOT i już jest przeczenie. Czyli: I am not ja nie jestem You are not ty nie jesteś He is not on nie jest She is not ona nie jest It is not ono/to nie jest We are not my nie jesteśmy You are not wy nie jesteście They are not oni nie są Proste, prawda? NOT czytamy tak jak piszemy, więc nie piszę jego wymowy na szaro Na pewno pamiętacie jaka jest różnica pomiędzy formami pełnymi (te na górze) a skróconymi (które za chwilę będą na dole). Jeśli nie to szybko przypomnę: pełne oficjalne, skrócone codzienne konwersacje. Chociaż oczywiście częściej używamy form skróconych to uważam, że znajomość pełnych jest też bardzo ważna! Dlaczego? Po pierwsze, nigdy nie wiadomo kiedy będziemy musieli napisać jakiegoś oficjalnego maila albo porozmawiać z Prezydentem USA o pogodzie :) A po drugie, znajomość form pełnych pomaga nam lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące językiem angielskim, a tym samym poukładać sobie wszystko w odpowiednich szufladkach, a to bardzo ważne podczas nauki każdego języka obcego. Dobrze. Teraz formy skrócone przeczeń. Zasada jest prosta: czasownik być (am, is, albo are) skracamy ze słówkiem NOT. Wychodzi nam z tego isn't izynt albo aren't arent natomiast am nie skracamy z NOT i tu musi zostać forma pełna!

10 I am not You aren't He isn't She isn't It isn't We aren't You aren't They aren't Czyli, tam gdzie mamy w twierdzeniu is w przeczeniu mamy isn't, a tam gdzie mamy w twierdzeniu are to w przeczeniu jest aren't. (Stara jak świat prawda!!!) Kto wie co znaczy??? real ril prawdziwy, -a, -e perfect perfekt doskonały, -a, -e girl gerl dziewczyna Tak. Prawdziwe dziewczyny nie są doskonałe. Doskonałe dziewczyny nie są prawdziwe. To jest jeden sposób na skracanie przeczeń, skracamy czasownik "być" ze słówkiem not (na zasadzie: łączymy oba słówka i O zamieniamy na apostrof np. is not = isnot= isn't) a osoba pozostaje "nieruszona". Podaję go jako pierwszy ponieważ jest on częściej spotykany i, moim zdaniem, prostszy. Drugi sposób polega na połączeniu osoby z czasownikiem być (tak jak w formie skróconej w twierdzeniach) i dodanie osobno słówka NOT. Wygląda to tak: I'm not You're not

11 He's not She's not It's not We're not You're not They're not Wszystkie trzy sposoby (formy pełne i dwa sposoby form skróconych znaczą oczywiście to samo i tak samo je tłumaczymy). Wymowa form skróconych (osoby i czasownika "być") w pierwszej lekcji. Teraz wystarczy tylko troszkę poćwiczyć. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest tworzenie 3 zdań (twierdzącego, pytającego i przeczącego) żeby "załapać" mechanizm ich powstawania, tzn. mamy do przetłumaczenia zdanie: On jest wysoki. (twierdzenie) He is tall. Czy on jest wysoki? (pytanie) Is he tall? On nie jest wysoki. (przeczenie) He isn't tall. / He's not tall. To jest na prawdę bardzo proste. Poćwiczcie sobie tworzenie takich zdań używając przymiotników z pierwszych lekcji a zobaczycie jak łatwo Wam pójdzie!

Angielski. metoda redpp.com. Kurs językowy Poziom 1, część 1

Angielski. metoda redpp.com. Kurs językowy Poziom 1, część 1 Kurs językowy Poziom 1, część 1 Angielski metoda redpp.com Zestaw do nauki metodą redpp.com zawiera: Książkę Nagrania pełną wersję wszystkich tekstów, ćwiczeń i wymowy (CD audio i mp3) Dodatkowo kod dostępu

Bardziej szczegółowo

REPREZENTACJA DANYCH W PAMIĘCI

REPREZENTACJA DANYCH W PAMIĘCI B REPREZENTACJA DANYCH W PAMIĘCI Adam Sawicki Regedit sawickiap@poczta.onet.pl Jest 10 rodzajów ludzi - ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją. hakerskie ujęcie socjologii W tym

Bardziej szczegółowo

Słownictwo. e-book. Profesor. Słownictwo 6.0. Jak się uczyć? Poradnik Użytkownika. Copyright Edgard, Warszawa 2010. www.jezykiobce.

Słownictwo. e-book. Profesor. Słownictwo 6.0. Jak się uczyć? Poradnik Użytkownika. Copyright Edgard, Warszawa 2010. www.jezykiobce. Słownictwo e-book Profesor Słownictwo 6.0 Jak się uczyć? Poradnik Użytkownika Copyright Edgard, Warszawa 2010 www.jezykiobce.pl 1 Profesor Poznaj historię serii Pierwsza wersja programu do nauki języka

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 014

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 014 WNOP odcinek 014 Inwestowanie krok po kroku ze Zbyszkiem z bloga APP Funds Opis odcinka: /014 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, odcinek czternasty. Cześć, dzień dobry, witam Cię w czternastym

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Efekt Motyla" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli &, rok 2008 Autor: Tytuł: Efekt

Bardziej szczegółowo

Mity i Problemy w Agile

Mity i Problemy w Agile Mity i Problemy w Agile Dlaczego tak często Agile w organizacjach nie działa? Wiktor Żołnowski This book is for sale at http://leanpub.com/problemywagile This version was published on 2014-06-13 This is

Bardziej szczegółowo

Monika Rościszewska-Woźniak. Z dzieckiem w świat rodzice małych dzieci za granicami

Monika Rościszewska-Woźniak. Z dzieckiem w świat rodzice małych dzieci za granicami 3 Monika Rościszewska-Woźniak Z dzieckiem w świat rodzice małych dzieci za granicami 4 Wstęp Z dzieckiem w świat Poradnik Z dzieckiem w świat rodzice małych dzieci za granicami przeznaczony jest głównie

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Cała prawda o nauce języka angielskiego" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote

Bardziej szczegółowo

Easy Way. Smooth language

Easy Way. Smooth language Easy Way Smooth language Easy Way jest Twoją łatwą drogą do poznania języka angielskiego poprzez czytanie o przygodach Piotra i Sary. Spotykasz się z językiem angielskim w akcji. Nie ma lepszego sposobu

Bardziej szczegółowo

AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER. część 4

AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER. część 4 AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER część 4 Dobre Kadry Centrum badawczo-szkoleniowe Sp. z o.o. Biuro Projektu: ul. Jęczmienna 10/1 53-507 Wrocław tel. 71 343 77 74 fax 71 343 77 72 e-mail: info@dobrekadry.pl Zdjęcia:

Bardziej szczegółowo

Humor i Rozmowa, która oczaruje kobietę. Autor: Uncle Uwo

Humor i Rozmowa, która oczaruje kobietę. Autor: Uncle Uwo Humor i Rozmowa, która oczaruje kobietę Autor: Uncle Uwo Ważna informacja UWAGA! Przekazywanie tej publikacji jest zabronione. Tylko osoba, która za nią zapłaciła ma prawo do jej używania. Osoby, które

Bardziej szczegółowo

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Autorzy: Agnieszka Arkusińska Ewa Borgosz Aleksandra Cupok Bernadetta Czerkawska Krystyna Dudak Justyna Franczak Joanna

Bardziej szczegółowo

29 listopada 2005. Kurs C# cz. I

29 listopada 2005. Kurs C# cz. I 29 listopada 2005 Kurs C# cz. I Daniel Celeda Wersja off-line Junkers 29 listopada 2005 Spis treści 01. "Programowanie" - z czym to się je?... 3 Programowanie czyli tworzenie aplikacji... 3 Algorytm...

Bardziej szczegółowo

Żywe liczby i nie tylko

Żywe liczby i nie tylko Mirosław Dąbrowski, Ewa Wiatrak Żywe liczby i nie tylko Od ponad 0 lat w naszym kraju bardzo są popularne tzw. metody aktywne, niekiedy nazywane też metodami aktywizującymi. Prawdopodobnie ogromna większość

Bardziej szczegółowo

Program nauczania języka angielskiego dla kursu początkowego i kontynuacyjnego gimnazjum (klas I III)

Program nauczania języka angielskiego dla kursu początkowego i kontynuacyjnego gimnazjum (klas I III) Jolanta Dobrowolska Program nauczania języka angielskiego dla kursu początkowego i kontynuacyjnego gimnazjum (klas I III) Nr dopuszczenia MEN DKW-4014-169/00 Dr Jolanta Dobrowolska jest dyrektorem szkoły

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae WNOP odcinek 040-21 grudnia 2014 r. Od czego zależy i jak budować zdolność kredytową pod kredyt hipoteczny Ronald Szczepankiewicz Opis odcinka:

Bardziej szczegółowo

MOTYWOWANIE KOGOŚ PRAWA MOTYWACJI WARUNKI SKUTECZNEJ MOTYWACJI CZYNNIKI POZBAWIAJĄCE MOTYWACJI RODZAJE MOTYWACJI NAGRODY RÓŻNICE INDYWIDUALNE

MOTYWOWANIE KOGOŚ PRAWA MOTYWACJI WARUNKI SKUTECZNEJ MOTYWACJI CZYNNIKI POZBAWIAJĄCE MOTYWACJI RODZAJE MOTYWACJI NAGRODY RÓŻNICE INDYWIDUALNE JAK SKUTECZNIE MOTYWOWAĆ PORADNIK DLA DRUŻYNOWEGO PWD. AGATA JAKÓB CO TO JEST MOTYWACJA? MOTYWOWANIE KOGOŚ PRAWA MOTYWACJI WARUNKI SKUTECZNEJ MOTYWACJI CZYNNIKI POZBAWIAJĄCE MOTYWACJI RODZAJE MOTYWACJI

Bardziej szczegółowo

Mistrz Reklamy. Zapomniane sposoby zdobywania klientów XMARKETING.PL - MARKETING BEZ PRZYPADKU

Mistrz Reklamy. Zapomniane sposoby zdobywania klientów XMARKETING.PL - MARKETING BEZ PRZYPADKU Mistrz Reklamy Zapomniane sposoby zdobywania klientów XMARKETING.PL - MARKETING BEZ PRZYPADKU To jest darmowy poradnik, który możesz rozprowadzać w Internecie lub w druku. Możesz go użyć np. jako zachętę

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 009. Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym. Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt

WNOP odcinek 009. Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym. Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt WNOP odcinek 009 Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym Opis odcinka: /009 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy,

Bardziej szczegółowo

Odejmowanie ułamków i liczb mieszanych o różnych mianownikach

Odejmowanie ułamków i liczb mieszanych o różnych mianownikach Przedmowa Odejmowanie ułamków i liczb mieszanych o różnych mianownikach To opracowanie jest napisane z myślą o uczniach klas 4 szkół podstawowych którzy po raz pierwszy spotykają się z odejmowaniem ułamków

Bardziej szczegółowo

Jak stać się lepszym projektantem UX

Jak stać się lepszym projektantem UX Michał Aleksander 1 Michał Aleksander Michał Aleksander Jak stać się lepszym projektantem UX Praktyczny poradnik dla projektantów UX pracujących w Scrumie 2 Jak stać się lepszym projektantem UX Treść i

Bardziej szczegółowo

Wydajność energetyczna, zapomniane źródła paliw, znaczenie ISO 50001

Wydajność energetyczna, zapomniane źródła paliw, znaczenie ISO 50001 NR 18/2012 Wywiad z Edwinem Pinero niezależnym przedstawicielem ISO 50001 Wydajność energetyczna, zapomniane źródła paliw, znaczenie ISO 50001 Witamy! Zaczynamy serię wywiadów LRQA Business Assurance.

Bardziej szczegółowo

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl 1 Spis treści: 1. Wstęp 2. Rzeczy które powinniśmy umieć 3. Odkładanie rzeczy na później 4. Brak planu dnia 5. Brak pomocników 6. Multitasking 7. Robienie rzeczy w nieodpowiedniej kolejności 8. Zdrowie

Bardziej szczegółowo

MariuszChrapko.com 1

MariuszChrapko.com 1 Podcast Menedżer Plus Odcinek 16 Podcast Menedżer Plus Odcinek 16 Opublikowany: 7 września 2015 r. Jadźka rysuje, czyli jak myślenie wizualne może przydać się w biznesie. Dzień dobry, witam Was w 16 odcinku

Bardziej szczegółowo

Psychologia osiągnięć

Psychologia osiągnięć Sebastian Schabowski Psychologia osiągnięć 40 listów, które odmienią Twoje życie 2008 Spis treści NA CZYM SKUPIAJĄ SWOJĄ UWAGĘ LUDZIE SUKCESU?... 3 CZY TWOJE PRZEKONANIA CI SŁUŻĄ?... 4 DWA NIEZWYKLE WAŻNE

Bardziej szczegółowo

Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Andrzej Kozdęba. Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik. www.jamowie.to

Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Andrzej Kozdęba. Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik. www.jamowie.to Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik www.jamowie.to Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując proszę podać nazwisko autora i adres bloga. 2 Spis Treści: Słowem wstępu:... 4 Jak zacząć?...

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja, dostarczona przez

Darmowa publikacja, dostarczona przez Copyright for Polish edition by Katarzyna Gajkowska & ZloteMysli.pl Data: 1.10.2008 Tytuł: Moje początki w programie partnerskim Autor: Katarzyna Gajkowska Wydanie III (uzupełnione) Korekta: Sylwia Fortuna,

Bardziej szczegółowo

Adele Faber i Elaine Mazlish

Adele Faber i Elaine Mazlish Adele Faber i Elaine Mazlish Przełożyła Mariola Więznowska Media Rodzina of Poznań Spis treści List do Czytelnika polskiego... 7 List do Czytelników... 9 Jak czytać i korzystać z tej książki... 11 1. Jak

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7. Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13. Krok drugi Spotkania 43. Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53

Spis treści. Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7. Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13. Krok drugi Spotkania 43. Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53 Spis treści Wstęp Droga do udanej sprzedaży 7 Krok pierwszy Kontakt telefoniczny 13 Krok drugi Spotkania 43 Krok trzeci Rozpoznawanie potrzeb 53 Krok czwarty Produktywna aktywność 63 Krok piąty Śledzenie

Bardziej szczegółowo