PATRONAT. Komisja Środowiska PARTNERZY PATRONAT MEDIALNY PATRONAT INTERNETOWY WSPÓŁPRACA. Prezydent Miasta Sosnowiec.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PATRONAT. Komisja Środowiska PARTNERZY PATRONAT MEDIALNY PATRONAT INTERNETOWY WSPÓŁPRACA. Prezydent Miasta Sosnowiec."

Transkrypt

1 Targi EXPOHunting wyznaczają trendy! W Sosnowcu zakończyła się 5. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting. Ponad 160 firm z 14 krajów, 400 marek z całego świata, niemal 100 nowości i premier, 36 wydarzeń towarzyszących i ponad 8 tysięcy zwiedzających to najkrótsze podsumowanie imprezy, która odbyła się w Expo Silesia. To wszystko na największych targach łowieckich w Polsce, które wyznaczają trendy! PATRONAT Komisja Środowiska Prezydent Miasta Sosnowiec PARTNERZY Oddział Bytom PATRONAT MEDIALNY PATRONAT INTERNETOWY WSPÓŁPRACA

2 Wzrost liczby wystawców o 17% Udział wystawców zagranicznych w liczbie wystawców ogółem 20% Wystawcy z 14 krajów: Austria, Bułgaria, Czechy, Holandia, Włochy, Węgry, Namibia, Niemcy, Pakistan, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria 32% wystawców to wystawcy powtarzalni [uczestniczący min. 3 razy w kolejnych edycjach] Wzrost powierzchni ekspozycyjnej o 24% w porównaniu do roku ubiegłego; 10-krotny wzrost w stosunku do pierwszej edycji Wzrost liczby zwiedzających o 12% w porównaniu do roku ubiegłego Ponad 2,5-krotny wzrost w stosunku do pierwszej edycji

3 Po raz kolejny Strefę A wypełniły firmy z branży broni i amunicji. Na ich stoiskach można było obejrzeć przede wszystkim broń gładkolufową, gwintowaną, pneumatyczną, a także amunicję. Strefa B to oferta optyki, odzieży, obuwia, wyposażenia i rękodzieła związanego z myślistwem. W Strefie C każdy mógł znaleźć artykuły i akcesoria przydatne każdemu myśliwemu i fanowi outdooru. W EXPOHunting 2014 udział wzięło ponad 160 wystawców liderów z branży. Wśród nich m.in. AKCESORIA MYŚLIWSKIE J. Łuszczek, ASTROCLASSIC R. Nedbałowska, DELTA OPTICAL G. Matosek, H. Matosek, sp. j., B.H.U. GAMA K. Łyczykowski, FAM-PIONKI SP. Z O O., HUBERTECH SP. Z O.O., HUBERTUS HUNTING, HUBERTUS K. Senger & J. Krzyżosiak sp.j., HUBERTUS PRO HUNTING, KALIBER sp. z o.o., KNIEJA M. Rubiś, ŁOWCA, M.K. SZUSTER, KOLBA Ł. Matuszczak, SILVAPOL s.a., SWAROVSKI OPTIK KG., TAGART. Wystawcy reprezentowali 14 krajów oraz ponad 400 marek z całego świata, między innymi: ACCURACY INTERNATIONAL, AIMPOINT, BENELLI, BERETTA, BETTINSOLI, BLASER ACTIVE OUTFITS I JAGDWAFEN, BROWNING, BURRIS, DOCTER, DEDAL, EAW, EKA, EUROHUNT, FLIR, FRANKONIA, HILLMAN, HORNADY, HUBERTUS SOLINGEN, KAHLES, KAPS, KRIEGHOFF, LEICA, MACTRONIC, MAROCCHI, MAUSER, MEOPTA, MERKEL, MINOX, MIROKU, PINEWOOD, PUMA SOLINGEN, REMINGTON, RUAG, RWS, SAGA, SAKO, SCHMIDT&BENDER, SELLIER&BELLOT, SHERWOOD FOREST, SIERRA BULLETS, SIG SAUER, SKOGEN, STEINER, TIKKA, WINCHESTER, ZANAKO. Warto zaznaczyć, że Międzynarodowe Targi Łowieckie w Sosnowcu stają się coraz bardziej międzynarodowe - 20% wystawców to producenci i dystrybutorzy zagraniczni. EXPOHunting stają się sukcesywnie marką rozpoznawalną w Europie, są bowiem najdynamiczniej rozwijającym się wydarzeniem dla sympatyków łowiectwa i wypraw do lasu. Podczas tegorocznej edycji wystawcy prezentowali swoją ofertę na powierzchni większej w stosunku do roku ubiegłego o 24% i prawie 10-krotnie większej w stosunku do pierwszej edycji. Również liczba zwiedzających systematycznie rośnie w tym roku targi w Sosnowcu odwiedziło ponad 8 tysięcy osób!

4 Targi EXPOHunting 2014 zostały objęte Patronatem m.in. przez Senacką Komisję Środowiska, Polskie Stowarzyszenie Rusznikarzy i Dystrybutorów Broni oraz Polskie Stowarzyszenie Twórców Noży i Broni Białej. Otwarciu Targów towarzyszyło posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich. Po raz kolejny patronat nad Targami objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Dzięki temu program targów wzbogacił się o ciekawe spotkania i wystawy skierowane do wszystkich miłośników przyrody. Najmłodsi uczestnicy targów mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez LP czy poznać tajniki świata pszczół. Nieco starsi mogli zapoznać się z ofertą polowań w ośrodkach hodowli zwierzyny w kilku regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych. Po raz kolejny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, doceniając międzynarodową rangę przedsięwzięcia, podjął decyzję o skierowaniu przesłania do organizatorów i uczestników Targów. Podczas otwarcia reprezentował Go Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Pan Dariusz Młotkiewicz. W uroczystym otwarciu oraz w wizytacji wystawy wzięli udział m.in. Pan Bogdan Marcinkiewicz, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Stanisław Gorczyca - Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Środowiska, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich oraz Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej: Pan Jarosław Lasecki, Pan Stanisław Hodorowicz oraz Pan Bogusław Śmigielski. Uroczystości otwarcia uświetnił także Pan Krzysztof Janeczko Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Pan Kazimierz Szabla Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Pan Stanisław Sennik Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz Pan Jan Błaszczyk - Główny Specjalista SL. W otwarciu uczestniczyli także Partnerzy Targów: Pan Waldemar Cichoń, Przewodniczący Oddziału Bytomskiego Związku Kynologicznego w Polsce oraz Pan Roman Włodarz, Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej. Obecne były także władze lokalnych samorządów, prezesi oraz członkowie Klubu Kolekcjonera Kultury Łowieckiej, a także Wielki Mistrz i członkowie Zakonu Kawalerów Orderu Złotego Jelenia.

5 Szeroka oferta broni i amunicji oraz wystawcy prezentujący marki z całego świata to kolejne czynniki wyróżniające EXPOHunting na tle wydarzeń dla braci łowieckiej w naszym kraju. Kolejnym jest innowacyjność, czyli prezentacja produktów do tej pory nie pokazywanych w Polsce (lub w bardzo ograniczonym zakresie) czy też promocja tych aspektów łowiectwa, które są nieznane lub dopiero zyskują na popularności. To właśnie na targach w Sosnowcu po raz pierwszy można było spróbować swoich sił w myślistwie łuczniczym, czy poznać tajniki knifemakerów. W tym roku można było m.in. przenieść swoje hobby do strefy wirtualnej dzięki elektronicznej książce polowań oraz specjalnemu systemowi w którym możemy także stworzyć mapy swoich łowisk, prowadzić kalendarze łowów, czy przeglądać szczegółowe statystki polowań. Targi EXPOHunting obfitowały w premiery i prezentacje nowości na polskim rynku było to niemal 100 produktów i usług, zarówno wśród broni, odzieży jak i akcesoriów [zobacz nowości]. Podczas Targów zaprezentowano m. in. następujące premiery: dwutaktowy sztucer Innogun Integral z nowoczesnym rozwiązaniem składania broni [lufa z zamkiem odwracana o 180 stopni i cała jednostka robi się bardzo krótka i łatwa do transportu], nowe modele z serii B725 czy rewolucyjny dwutakt Maral firmy Knieja, Bok dryling Blaser BD14 i Sig 716 w kalibrze.308 Win firmy M.K. Szuster. Nie zabrakło również tak atrakcyjnych i wartościowych jednostek broni jak pistolet dwulufowy firmy Arsenal Firearms model 2011 w kal.45acp prezentowany przez Progres, Hambrusch - Sztucer systemu blokowego w największym na świecie afrykańskim kalibrze.700 Nitro Express czy Innogun - pierwsze na świecie połączenie Kniejówki i sztucera repetiera na stoisku firmy Hubertech, sztucer łamany Blaser K95 w klaibrze.30 R Blaser - najciekawsza jednostka spośród ponad 50 prezentowanych przez M.K. Szuster. Warto podkreślić, że Targi odwiedzili przedstawiciele najważniejszych zagranicznych firm: Blaser, Mauser, Meopta, Ruag, Sauer. Uwagę gości i mediów przyciągał Peter Hambrusch z firmy Ferlachguns z Austrii, który opowiadał o historii firmy sięgającej 1752 roku.

6 Tegoroczne targi w Sosnowcu były gratką dla wszystkich zainteresowanych bowhuntingiem. Po raz pierwszy EXPOHunting został objęty patronatem przez Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego PBA, dzięki czemu impreza wzbogaciła się o wykład Myślistwo łucznicze oraz w strzelnicę, na której można było poznać tajniki tej sztuki. Tradycyjnie łucznictwa 3D można było spróbować na stoisku i strzelnicy przygotowanej przez Centrum Łucznicze L. Socha pioniera jego prezentacji na targach. W części wystawowej nie zabrakło liderów tej branży firm Bignami S.P.A. oraz JVD Outdoor. Jednak EXPOHunting to nie tylko targi, to przede wszystkim okazja do spotkań, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia swojej wiedzy. Taką możliwość dał bogaty program 36 wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się m.in. prelekcje w centrum konferencyjnym: Kobieta w łowiectwie przygotowane przez Dajrotę Durbas- Nowak, ABC broni czarnoprochowej oraz Dostęp do pozwoleń na broń do celów kolekcjonerskich zorganizowane przez Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni czy spotkanie Stowarzyszenia Klub Safari Polowanie w Republice Czeskiej i na Słowacji. O problemach ekonomicznych i prawnych na styku łowiectwa, rolnictwa i leśnictwa mówił pan Roman Włodarz, Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej. Targom towarzyszyły m.in. wystawy przyrodnicze, zdjęć i trofeów z różnych zakątków świata (przygotowane przez: PREDAR Dariusz Tanistra, Pracownię Preparatorską Taxidermy K. Wnęczak, Pracownię Preparowania Zwierząt B. Kieś oraz Klub Safari). Swoich sił można było spróbować na jednej ze strzelnic laserowych (przygotowanych przez Kaliber Sp. z o.o. oraz Śląski Klub Strzelecki Alfa ), pneumatycznej Magazynu Sezon oraz w wielu konkursach przygotowanych przez organizatorów i wystawców EXPOHunting. Scena tętniła życiem od otwarcia do zamknięcia Targów. Odbyły się tam m.in. Hunting Fashion Show pokaz mody myśliwskiej oraz prezentacje nowych produktów.

7 Biuro Polowań Huntpol przygotowało pokazy wabienia jeleni, a przez trzy dni mogliśmy słuchać koncertów i prezentacji sygnałów dzięki Zespołowi Sygnalistów Myśliwskich z Technikum Leśnego w Brynku. Pobyt na targach umiliły także występy Zespołu Sygnalistów ES-KADRA oraz Zespołu Sygnalistów Leśny Róg z Nadleśnictwa Prószków. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja psów myśliwskich oraz wybór ulubieńca publiczności, Championa EXPOHunting. Tegoroczny tytuł zdobyła para wyżłów weimarskich ANTA LAVA Just Weimaraner oraz ENJOY LIFE Just Weimaraner. Drugie miejsce zajął braque d'auvergne - Khyannes Issole, znany także jako Koti. Trzecia lokata przypadła parze seterów angielskich LILIAN Marisett i PASJA z Orszaku Chrobrego. Równie dużą publiczność zgromadził pokaz ptaków drapieżnych. Była to świetna okazja do poznania historii sokolnictwa oraz zwyczajów sokoła wędrownego, raroga, jastrzębia myszołowa oraz kilku gatunków sów. Z okazji jubileuszowej, 5. edycji zdecydowaliśmy się nagrodzić statuetkami firmy, media oraz partnerów, którzy uczestniczą w EXPOHunting od pierwszej edycji. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Agencja Lotnicza Altair Sp. z o.o. wydawca czasopisma Broń i Amunicja, Delta Optical G. Matosek, H. Matosek sp. j., F.H.U. "Horsejachttur" Monika Dopierała, FHU Makama Anna Korzeniowska, Firma Handlowa Knieja Mariusz Rubiś, Firma Handlowo-Usługowa Latawiec Teresa, Hubertech Sp. z o.o., Hubertus K. Senger, J. Krzyżosiak sp. j., Poradniklowiecki.pl, PPHU Grandem sp. z o.o. - wydawca czasopisma Zachodni Poradnik Łowiecki, PPHU Kolba Łukasz Matuszczak, Swarovski Optik KG, Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział Bytom, P&H Limited sp. z o.o. wydawca portalu internetowego

8 Podziękowania i gratulacje z okazji 90-lecia przekazano Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Podziękowanie za wieloletnie wsparcie organizatorzy złożyli Stowarzyszeniu Klub Safari, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Rusznikarzy i Dystrybutorów Broni. Podziękowania za wsparcie i wkład w budowę programu okołotargowego przekazano natomiast Pracowni Preparatorskiej Taxidermy K. Wnęczak, Petrus Jagd Begleitung Peter Koczor, Centrum Łuczniczemu s.c. Katarzyna i Lucjan Socha, Polskiemu Towarzystwu Myślistwa łuczniczego PBA, dla Biura Polowań Huntpol Kubik Nowicki Sp. j. oraz Zespołowi Szkół Leśnych i Ekologicznych im. S. Morawskiego w Brynku. Po raz pierwszy podczas Targów przeprowadzono konkurs Trendy EXPOHunting, którego celem było wyróżnienie Wystawców EXPOHunting, którzy prowadzą podczas Targów aktywną politykę promocyjno - informacyjną i kreują trendy w nowatorskich sposobach komunikacji firmy z klientami. Celem konkursu było tym samym upowszechnienie wysokich standardów obsługi klientów w branży targowej. Przedstawiciele mediów branżowych (każdy z nich samodzielnie) wybrał najlepsze wg siebie 5 firm w poszczególnych kategoriach konkursu, przyznając im kolejno od 5 do 1 pkt. Następnie punktację tą zsumowaliśmy i w ten sposób zostali wyłonieni najlepsi z wystawców w danych kategoriach. W ocenie wystawców udział wzięli przedstawiciele: Braci Łowieckiej", Fauny&Flory, łowiecki.pl, Magazynu Sezon", poradniklowiecki.pl, Zachodniego Poradnika Łowieckiego". Przyznano: Wyróżnienie w Kategorii Kreator Prezentacji dla ŁOWCA BOHDAN CHMIELARSKI, Wyróżnienie w Kategorii Kreator Eventu dla KALIBER SP. Z O.O., Wyróżnienie w Kategorii Kreator Jakości dla M. K. SZUSTER, Wyróżnienie w Kategorii Pionier Rynku dla M. K. SZUSTER oraz Wyróżnienie w Kategorii Pionier Innowacji dla PPHU KOLBA ŁUKASZ MATUSZCZAK. Medal Expo Silesia otrzymała firma, która w punktacji jurorów otrzymała największą liczbę punktów łącznie we wszystkich kategoriach, co oznacza, że jej promocja podczas targów EXPOHunting 2014 została uznana za najpełniejszą i najlepszą - M.K. SZUSTER. Kampanię reklamową Targów prowadziliśmy w polskich i zagranicznych mediach branżowych: czasopismach (m.in. Magazyn Sezon, Brać Łowiecka, Zachodni Poradnik Łowiecki, Broń i Amunicja, Arsenał, Svět myslivosti, Lovu Zdar!, Trybuna Leśnika ), internecie (m.in. Łowiecki.pl, poradniklowiecki.pl, optykamysliwska.pl, poluje.pl, lovuzdar.sk, Facebook). Pojawialiśmy się na polskich i zagranicznych wydarzeniach dla branży i sympatyków łowiectwa. W efekcie, targi odwiedziło ponad 40 dziennikarzy, między innymi z redakcji: Brać Łowiecka, Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, Magazyn Strzeleckie ABC, PAP, Radio Katowice, Trybuna Leśnika, TV Zagłębie, TVP Katowice, TVS. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I POMOC W TWORZENIU TEGO WYDARZENIA WSZYSTKIM WYSTAWCOM I PARTNEROM! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW ŁOWIECKICH EXPOHUNTING OD 10 DO 12 KWIETNIA 2015 ROKU!

W NUMERZE REDAKCJA OD REDAKCJI. Anna Figiel. 2 S t r o n a. Szanowni Państwo, 17TH TCI GLOBAL CONFERENCE

W NUMERZE REDAKCJA OD REDAKCJI. Anna Figiel. 2 S t r o n a. Szanowni Państwo, 17TH TCI GLOBAL CONFERENCE 1 S t r o n a W NUMERZE OD REDAKCJI 3 4 6 7 8 8 17TH TCI GLOBAL CONFERENCE MISS SUPRANATIONAL 2014 I 25-LECIE MISS POLSKI KONGRES POLANDAFRICA 2014 STUDIA "MENEDŻER KLASTRA" II FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW MAŁOPOLSKI

Bardziej szczegółowo

WIRTUALNE SZALEŃSTWO GC - GAMES CONVENTION 2008

WIRTUALNE SZALEŃSTWO GC - GAMES CONVENTION 2008 FAIR 1/08 TRANSTARGI LIPSKIE Strona 3: Instytucje partnerskie Targów Lipskich Polska Strona 10: Prezentacja: Fraunhofer Centrum Europy Środkowo-Wschodniej WIRTUALNE SZALEŃSTWO GC - GAMES CONVENTION 2008

Bardziej szczegółowo

BĘDZIEMY STAĆ NA STRAŻY JAKOŚCI. SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ str. 74 MORALNOŚĆ PŁATNICZA NA ŚWIECIE. ZYSKI Z UCZCIWOŚCI str. 92

BĘDZIEMY STAĆ NA STRAŻY JAKOŚCI. SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ str. 74 MORALNOŚĆ PŁATNICZA NA ŚWIECIE. ZYSKI Z UCZCIWOŚCI str. 92 SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ str. 74 NR INDEKSU 344583 Cena 4.20 zł (w tym 8% VAT) Nr 6 (72) Listopad/Grudzień 2014 MORALNOŚĆ PŁATNICZA NA ŚWIECIE str. 42 ZYSKI Z UCZCIWOŚCI str. 92 RYZYKIEM DA SIĘ ZARZĄDZAĆ

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE TARGÓW. 21 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 12 15 MARCA 2009 Warszawa, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

PODSUMOWANIE TARGÓW. 21 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 12 15 MARCA 2009 Warszawa, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 PODSUMOWANIE TARGÓW 1 PATRONAT PATRONAT HONOROWY Minister Sportu i Turystyki - Mirosław Drzewiecki Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Prezydent Hanna

Bardziej szczegółowo

KRAKOWSKI BIULETYN ŁOWIECKI

KRAKOWSKI BIULETYN ŁOWIECKI KRAKOWSKI BIULETYN ŁOWIECKI Rok III Numer7 Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Krakowie Styczeń 2012 ROK 2011 W KRAKOWSKIM OKRĘGU PZŁ Fot. K. Szpetkowski Z ŻYCIA KRAKOWSKIEGO OKRĘGU PZŁ I CHARYTATYWNY

Bardziej szczegółowo

Co na targach? [34-36] Kalejdoskop targowy. Mówią wystawcy [32-33] POZNAŃSKI MAGAZYN TARGOWY [4-28] PARTNER W BIZNESIE TARGI RYNEK OPINIE

Co na targach? [34-36] Kalejdoskop targowy. Mówią wystawcy [32-33] POZNAŃSKI MAGAZYN TARGOWY [4-28] PARTNER W BIZNESIE TARGI RYNEK OPINIE POZNAŃSKI MAGAZYN TARGOWY TARGI RYNEK OPINIE 9/2007 ISSN 1230-8994 [4-28] Co na targach? [34-36] Kalejdoskop targowy Mówią wystawcy [32-33] PARTNER W BIZNESIE Centrum Kongresowe Poznań-Targi Sprawdzony

Bardziej szczegółowo

Na targach Po Mistrzowsku Dolnośląscy przedsiębiorcy odwiedzili Drezdeńskie. Seminarium ochrony środowiska

Na targach Po Mistrzowsku Dolnośląscy przedsiębiorcy odwiedzili Drezdeńskie. Seminarium ochrony środowiska WYDARZENIA Seminarium ochrony środowiska Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu z myślą o potrzebach rzemieślników rozpoczęła od października br. we współpracy z Wydziałem Środowiska Urzędu Marszałkowskiego

Bardziej szczegółowo

Miejsce, w którym będą tworzone innowacje

Miejsce, w którym będą tworzone innowacje Miejsce, w którym będą tworzone innowacje Do dwóch nowoczesnych budynków położonych przy ul. Technologicznej 2 w Opolu wprowadziły się już firmy, a wolnych miejsc brakuje od dawna. Oficjalne otwarcie Parku

Bardziej szczegółowo

OKNA&DRZWI. Członkowie Honorowi POiD. Razem otwieramy świat. Walne Zgromadzenie. Związkowy biuletyn informacyjny Numer 8 Wiosna 2014. www.poid.

OKNA&DRZWI. Członkowie Honorowi POiD. Razem otwieramy świat. Walne Zgromadzenie. Związkowy biuletyn informacyjny Numer 8 Wiosna 2014. www.poid. N a s z e OKNA&DRZWI Związkowy biuletyn informacyjny Numer 8 Wiosna 2014 Członkowie Honorowi POiD CZŁONKOSTWO HONOROWE W ZWIĄZKU POLSKIE OKNA I DRZWI TO DOWÓD UZNANIA ZA WIELOLET- NIE ZAANGAŻOWANIE I SZCZEGÓLNE

Bardziej szczegółowo

Polsko Ukraińska Gra Zespołowa EURO 2012

Polsko Ukraińska Gra Zespołowa EURO 2012 Polsko Ukraińska Gra Zespołowa EURO 2012 Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Marzec 2008 R e g i o n a l n a I z b a G o s p o d a r c z a w K a t o w i c a c h TEMAT NUMERU XVI Gala Laurów Umiejętności

Bardziej szczegółowo

Business Centre Club. Gala Liderów Polskiego Biznesu BIZNESOWO Z ROSJĄ. MaŁgorZata winiarska. Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny EXPRESS BIZNESU 1

Business Centre Club. Gala Liderów Polskiego Biznesu BIZNESOWO Z ROSJĄ. MaŁgorZata winiarska. Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny EXPRESS BIZNESU 1 Business Centre Club Gala Liderów Polskiego Biznesu BIZNESOWO Z ROSJĄ MaŁgorZata winiarska Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Hotelu Haffner w Sopocie EXPRESS BIZNESU 1 2 EXPRESS BIZNESU KANCELARIA PRAWNO-WINDYKACJYJNA

Bardziej szczegółowo

STRONA 58. REDAKCJA redaktor naczelny - Piotr Ruszewski, sekretarz redakcji - Waldemar Gabis

STRONA 58. REDAKCJA redaktor naczelny - Piotr Ruszewski, sekretarz redakcji - Waldemar Gabis EXPRESS BIZNESU 1 2 EXPRESS BIZNESU w numerze WYDARZENIA 6 Twarze pomorskiego biznesu wybrane! 8 Rośnie 18-piętrowy biurowiec 10 O strategii rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 14 Gigantyczny świder pod

Bardziej szczegółowo

Mamma Mia z dodatkiem witamin i substancji mineralnych

Mamma Mia z dodatkiem witamin i substancji mineralnych Mamma Mia z dodatkiem witamin i substancji mineralnych +Witamina D Kwas foliowy Magnez Backaldrin Polska Sp. z o.o. ul. Baletowa 32, 02-867 Warszawa, tel. 22 22 546 13 00, tel. 22 648 20 80 do 83, fax

Bardziej szczegółowo

WSPÓŁPRACA RIG Z CHORZOWSKIM ZUS. Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X KWIECIEŃ 2014. Uroczystość bytomskiej Delegatury RIG

WSPÓŁPRACA RIG Z CHORZOWSKIM ZUS. Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X KWIECIEŃ 2014. Uroczystość bytomskiej Delegatury RIG WSPÓŁPRACA RIG Z CHORZOWSKIM ZUS Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X KWIECIEŃ 2014 Uroczystość bytomskiej Delegatury RIG Tadeusz Donocik Prezes Izby Dyrektor Generalny Szanowni Państwo, Gorąco zapraszam

Bardziej szczegółowo

NAGRODA GOSPODARCZA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

NAGRODA GOSPODARCZA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NAGRODA GOSPODARCZA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 1 NAGRODA GOSPODARCZA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 3 Szanowni Państwo, W ciągu trzech lat

Bardziej szczegółowo

Darmowy fragment www.bezkartek.pl

Darmowy fragment www.bezkartek.pl nr 1 /176/ styczeń 2012 / ISSN 1428-4693 cena 12,90 zł (w tym 8% VAT) / INDEKS 345652 WYNIKI KONKURSU MEBLE PLUS PRODUKT 2012 r NAJLEPSZE SALONY MEBLOWE 2011 ROKU r TEMAT WYDANIA: MEBLE KUCHENNE r PRZEGLĄD

Bardziej szczegółowo

4 6 8 9 10 12 14 15 20 23 25 26 28 30 32 34 36 38 46 48 49 50 51

4 6 8 9 10 12 14 15 20 23 25 26 28 30 32 34 36 38 46 48 49 50 51 D O B R O C Z Y Ń C A R O K U 2 0 1 4 1 SPIS TREŚCI 4 DRODZY PRZYJACIELE 6 25 LAT WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ POLAKÓW 8 OD DARCZYŃCY 9 OD AUDYTORA 10 OD PARTNERA MERYTORYCZNEGO 12 PRZEBIEG

Bardziej szczegółowo

Na początku miała być hala widowiskowo-sportowa. CWK - o obiekcie. Nowe autobusy. Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu. Budżet na 2014 rok

Na początku miała być hala widowiskowo-sportowa. CWK - o obiekcie. Nowe autobusy. Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu. Budżet na 2014 rok Elektroniczny Biuletyn Urzęd Miasta Opola Nr 1. kwiecień 2014 r. Na początku miała być hala widowiskowo-sportowa CWK - o obiekcie Nowe autobusy Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu Budżet na 2014 rok SŁOWO

Bardziej szczegółowo

ŚWIATOWY DZIEŃ JAKOŚCI

ŚWIATOWY DZIEŃ JAKOŚCI ŚWIATOWY DZIEŃ JAKOŚCI str. 80 NR INDEKSU 344583 Cena 4.20 zł (w tym 8% VAT) Nr 6 (60) Listopad/Grudzień 2012 W OBLICZU KRYZYSU str. 40 ZARZĄDZANIE POD ZNAKIEM JAKOŚCI str. 71 PODNOSZENIE WARTOŚCI MARKI

Bardziej szczegółowo

PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY str. 80

PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY str. 80 PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY str. 80 NR INDEKSU 344583 Cena 4.20 zł (w tym 8% VAT) Nr 4 (58) Lipiec/Sierpień 2012 20 LAT PROMOCJI POLSKIEJ MARKI str. 70 ANKOL ROZWÓJ Z ROZMACHEM I SUKCESAMI str. 94 SUKCES ZINTEGROWANYCH

Bardziej szczegółowo

BIULETYNINFORMACYJNY

BIULETYNINFORMACYJNY NR 4/2012 BIULETYNINFORMACYJNY P O D L A S K I E J R E G I O N A L N E J O R G A N I Z A C J I T U R Y S T Y C Z N E J W NUMERZE: Trasy rowerowe Polski Wschodniej str. 2 Meczety i mizary uznane za pomniki

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY

BIULETYN INFORMACYJNY BIULETYN INFORMACYJNY Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu nr 2 (2014/2015) październik 2014 Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Poznań 2014 3 Opracowanie Sylwia Jurga Spis treści Projekt

Bardziej szczegółowo

Konfraternia Turystyczna

Konfraternia Turystyczna ISSN 2082-8454 Konfraternia Turystyczna Czasopismo Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie o badaniach i dydaktyce w turystyce R.11: 2013, nr 12 (389) 25 marca 2013 roku Aktualności Konfraterni

Bardziej szczegółowo

System zarządzania energią ISO 50001 dla Koksowni Przyjaźń. Grupa węglowo-koksowa. str. 4 5. str. 12 13

System zarządzania energią ISO 50001 dla Koksowni Przyjaźń. Grupa węglowo-koksowa. str. 4 5. str. 12 13 Miesięcznik Koksowni Przyjaźń ISSN 1507-658X Nr 8/9 (124/125) VIII/IX 2011 r. Koksownia Przyjaźń Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej Grupa Kapitałowa System zarządzania energią ISO 50001 dla Koksowni Przyjaźń

Bardziej szczegółowo

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl kwiecień - czerwiec 2014 cena: 15 PLN OPAKOWANIA szklane MARKETING eventowy i targowy PROMOCJA tekstylia reklamowe kalendarze POS innowacje i wyspy druk

Bardziej szczegółowo

Intensywnie rozwijamy się w całym regionie CEE, zwracając również szczególną uwagę na rosnącą popularność treści wysokiej rozdzielczości

Intensywnie rozwijamy się w całym regionie CEE, zwracając również szczególną uwagę na rosnącą popularność treści wysokiej rozdzielczości newsletter LIPIEC 2012 NUMER 11 SPIS TREŚCI Wstęp... 01 SES powiększa flotę satelitarną, ASTRA mówi po bułgarsku, SES ASTRA rozszerza swoją działalność na Węgrzech... 02 SES Wsparcie partnerów biznesowych,

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH za okres od stycznia do grudnia 2012

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH za okres od stycznia do grudnia 2012 Załącznik nr 4 do sprawozdania Dziekana za rok 2012 SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH za okres od stycznia do grudnia 2012 1. SKN LOGIN Impreza integracyjna Blue Party 22 marca 2012 SKN Login zorganizowało

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH za okres od stycznia do grudnia 2012

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH za okres od stycznia do grudnia 2012 Załącznik nr 4 do sprawozdania Dziekana za rok 2012 SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH za okres od stycznia do grudnia 2012 1. SKN LOGIN Impreza integracyjna Blue Party 22 marca 2012 SKN Login zorganizowało

Bardziej szczegółowo

Konfraternia Turystyczna

Konfraternia Turystyczna ISSN 2082-8454 Konfraternia Turystyczna Tygodnik Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa R.9: 2011, nr 24 (322) 20 czerwca 2011 roku Aktualności od 13 do 19 czerwca 2011 roku Wysyp ofert last

Bardziej szczegółowo

InfoMarket. Szlifierki kątowe. narzędzia dom ogród. W numerze:

InfoMarket. Szlifierki kątowe. narzędzia dom ogród. W numerze: InfoMarket narzędzia dom ogród Numer 01 (03)/2015 wiosna ISSN 2083-9030 www.infomarket.edu.pl W numerze: PGN Tool Show Pobierz numer! Początek lutego okazał się prawdziwym świętem branży narzędziowej.

Bardziej szczegółowo