WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ. Zakwaterowanie. Praca

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ. Zakwaterowanie. Praca"

Transkrypt

1 WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ Zakwaterowanie Zakwaterowanie jest dostępne na terenie Cobrey Farms. Nasi pracownicy mieszkają w domkach mobilnych lub portakabinach w zależności od lokalizacji kempingu (Herefordshire/Suffolk/Norfolk). W każdym domku mobilnym/portakabinie mieszka od 4-6 osób. W skład domku mobilnego wchodzi salon, łazienka oraz dwie do trzech sypialni. W wyposażeniu, każdego domku mobilnego znajdują się: krzesła, stoły, kuchenka gazowa, lodówka i grzejnik elektryczny. Wymagane jest posiadanie: własnych naczyń i sztućców oraz pościeli. W skład portakabin wchodzą: wspólny salon i kuchnia, gdzie można przygotować posiłki. Jeśli ktoś zdecyduje się mieszkać poza zaproponowanym zakwaterowaniem musi sam zorganizować sobie transport do pracy. Cena za zakwaterowanie wynosi za tydzień. Cena ta obejmuje również energię elektryczną i wodę. Gaz, do ogrzewania wody i kuchenki, pochodzi z butli, które można zakupić na miejscu. Koszty zakupu butli są dzielone pomiędzy wszystkich członków domku mobilnego. Praca Praca w Cobrey Farms jest wyzwaniem, ale także dobrą zabawą. Ze względu na charakter pracy wymagana jest umiejętność pracy w zespole, dzięki czemu pracownicy nawiązują znajomości i przyjaźnie na całe życie. Jest to również okazja by poznać ludzi z innych krajów i kultur. Innym wymaganym kryterium jest elastyczność w odniesieniu do czasu pracy. Możesz być zobowiązany do pracy wcześnie rano jak i późno w nocy. Praca na farmie nie jest praca od 9 do 5! Praca przedsezonowa (styczeń, luty & marzec) polega na przygotowaniu pól uprawnych do zbioru szparagi. Każda praca wykonywana w tym okresie jest praca polowa. Wszyscy pracownicy zobowiązani są do pracy w każdych warunkach pogodowych. Podstawowe rodzaje pracy obejmują: rozkładanie folii i drutów na polach szparagi, budowanie tuneli, przycinanie winorośli i krzaków borówki, zbieranie rabarbaru. Szczyt sezonu praca w zespole na polach uprawnych obejmująca ciecie i zbiór szparagów. Część zbiorów odbywa się również w naszych przynależnych farmach w Suffolk i Norfolk. Zarówno podczas wykonywania prac przedsezonowych jak i w trakcie głównego zbioru plonów wymagana jest od naszych pracowników wysoka sprawność fizyczna. Powyższe prace wymagają częstego zginania, chodzenia, podnoszenia oraz dźwigania tak, aby pracy wykonywana w zespole była efektywna i utrzymana na wysokim poziomie. Niektórzy pracownicy są przydzieleni do odpowiednich prac jeszcze przed

2 przyjazdem na Cobrey Farms, inni zaś będą mieli możliwość wskazać, gdzie chcieliby pracować podczas szkolenia. Pakownia/Sortownia praca ta obejmuje takie obowiązki jak mycie, sortowanie i pakowanie. Pracownicy zostaną przypisani do określonego obszaru i przeszkoleni w realizacji konkretnych zadań. W trakcie głównego zbioru, pakownia/sortownia będzie działać 24 godziny na dobę, a pracownicy będą pracować na zmiany. Także tutaj wymagana jest wysoka sprawność fizyczna. Nasi pracownicy przydzielani są do konkretnych pracy po podpisaniu dokumentów na szkoleniu, jednakże każdy musi być przygotowany do pracy zarówno w pakowni/sortowni jak i na polach uprawnych. Po rozpoczęciu pracy dla naszej farmy proszę poinformuj nas o swoich poprzednich miejscach zatrudnienia i umiejętnościach, tak abyśmy mogli dopasować je do typu pracy, która zostanie przydzielona w późniejszym okresie. Wynagrodzenie i godziny pracy Należy przygotować się na 5-6 dniowy tydzień pracy. Staramy się planować prace tak, aby wszyscy pracownicy mieli od 40 do 48 godzin tygodniowo, jednakże ilość pracy w dużym stopniu zależna jest od warunków atmosferycznych, jak i wzrostu plonu. Minimalna stawka dla pracowników wynosi 6.50 na godzinę, co jest zgodne z Brytyjska Krajowa Płaca Minimalną. Wszelkie nadgodziny są płatne i wynoszą 8.13 za godzinę. Urlop naliczany jest wprost proporcjonalnie do okresu pracy i zwykle wypłacany jest po zakończeniu umowy bądź w trakcie urlopu w podczas pracy na Cobrey. Wypłaty pracownicy otrzymują w rozliczeniu tygodniowym. Tydzień rozpoczyna się w każdy czwartek a kończy w środę. Tydzień później (w następną środę) wypłata jest przelewana na konto bankowe. Każdy pracownik musi posiadać ważny adres , ponieważ odcinki wypłat (payslip), inne dokumenty oraz ważniejsze informacje są przekazywane do naszych pracowników droga internetowa. Szkolenia i możliwości rozwoju Szkolenie wprowadzeniowe odbędzie się po przybyciu na farmę. Ważne informacje takie jak przepisy BHP, zasady kempingu, opisy poszczególnych prac i porady jak osiągnąć sukces w nowej pracy zostaną przedstawione w trakcie szkolenia. W czasie pierwszego dnia w pracy przełożony/brygadzista będzie pracować z nowozatrudnioną osobą tak, aby udzielić pomocy w razie potrzeby. Pełne wytyczne i informacje zostaną udzielone, kiedy pracownik zostanie przydzielony do konkretnego zadania. Wszelkie dodatkowe szkolenia będą organizowane przez zespół Cobrey Farms, który poinformuje Ciebie, kiedy i jak możesz w nich uczestniczyć. W odniesieniu do możliwości awansu, te osoby, które wykażą specyficzne umiejętności oraz dobre zdolności komunikacyjne z pewnością zostaną rozpatrzone i wzięte pod uwagę w dalszym procesie szkoleniowym. Ważne jest, aby wszystkie informacje o potencjalnych stanowiskach pracy, którymi jesteś zainteresowany zostały nam przekazne.

3 Wyposażeniem dostępne na terenie kempingu Posiadamy na terenie farmy takie obiekty rekreacyjne jak: boisko do siatkówki i piłki nożnej, sala komputerowa z dostępem do internatu (Wi-Fi), bilard, tenis stołowy oraz pokój z telewizja, które pozostają w pełnej dyspozycji dla naszych pracowników. Na miejscu znajduje się również sklep, który zaopatrzony jest w podstawowe produkty takie jak chleb i mleko oraz produkty praktyczne: ubrania przeciwdeszczowe, kalosze, rękawice. Jeśli jest jakiś produkt, którego aktualnie nie znajduje się na wyposażeniu naszego sklepu, proszę poinformuj nas o tym, być może będzie możliwość zamówienia dodatkowego asortymentu. Dla naszych pracowników za dodatkowa oplata dostępna jest również pralnia na wyposażeniu, której znajdują się zarówno pralki jak i suszarki do ubrań. Jak będziemy Cię wspierać? Raz w tygodniu każdy z naszych pracowników otrzyma darmowy bilet na transport do Ross-On-Wye. Jeżeli zajdzie potrzeba skorzystania z porady medycznej (dentystycznej, lekarskiej) pomożemy z zarezerwowaniem wizyty oraz transportem do przychodni/poradnia bądź szpital. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w organizowanych przez nas turniejach sportowych np. piłki nożnej, siatkówki itp. Organizujemy również, pod koniec sezonu szparagowego, imprezę dla naszych pracowników, aby uczcić zakończenie sezonu i podziękować wszystkim za ciężko prace. Cobrey Farms posiada oddaną grupę opiekunów (Welfare Team), która jest odpowiedzialna za wsparcie pracowników podczas pobytu. Ich zadaniem jest: przydzielenie pracowników do domków mobilnych, przeprowadzanie szkoleń, pomoc w komunikacji (tłumaczenia), jak i również koordynowanie napraw w domkach mobilnych, opieka nad kampingiem. Jeśli masz jakikolwiek problem związany z praca, menadżerowie odpowiedzialni za zbiór i pakowni plonów chętnie Ci pomogą w rozwiązaniu problemów. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie opinie i sugestie od naszych pracowników, które pozwalają nam na poprawę. Skrzynka z propozycjami/sugestiami jest dostępna dla każdego pracownika.

4 Co muszę ze sobą zabrać? Ciepły śpiwór i poduszkę (pościel nie znajduje się na wyposażeniu karawany) Ręcznik i torbę na pranie Paszport Pieniądze (prosi się o zabranie ze sobą minimalnie koszty przejazdu lotnisko-farma) Dokumenty z ubezpieczenia kopie wymaganego ubezpieczenia repatriacyjnego (na wypadek nagłej i niespodziewanej śmierci), które należy przedstawić podczas szkolenia Dane kontaktowe osoby pierwszego kontaktu w razie wypadku Prawo Jazdy i CPC (świadectwo kwalifikacji zawodowych), jeśli chcesz pracować, jako kierowca autobusu Inne certyfikaty: certyfikat obsługi wózków widłowych, certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy itp Zalecane zabranie solidnego obuwia i ubrania przeciwdeszczowego - odpowiednie obuwie i ubranie przystosowane do warunków atmosferycznych w Anglii. Proszę pamiętać, iż wyżej wymieniony asortyment znajduje się na wyposażeniu sklepu znajdującym się na farmie Zachęcamy do zabierania ze sobą zdjęć rodziny przyjaciół, plakatów itp. które pomogę Ci poczuć się w swoim nowym zakwaterowaniu trochę jak w domu. Laptop* * Należy pamiętać, że wartościowe sprzęty zabierasz na własną odpowiedzialność a my zalecamy, ich ubezpieczenie.

5 Jak dotrzeć do Cobrey Farms? Wszyscy nasi pracownicy są odpowiedzialni za zorganizowanie własnego transportu do Wielkiej Brytanii, a następnie do Cobrey Farms. Poniżej znajduje się kilka przydatnych informacji, które pomogą przy planowaniu transportu. Cobrey Farmy znajduje się 3 mile od miasta Ross-on-Wye. Prosi się o przyjazd na farmę, nie później niż godzina osiemnasta, od poniedziałku do piątku i godzina czternasta w sobotę i niedzielę. Po przyjeździe do Ross-on-Wye, pomiędzy wyżej wymienionymi godzinami, proszę skontaktuj się z farmą na podane numery: do biura na lub do Welfare Officer Możliwe, że ktoś z gospodarstwa przyjedzie odebrać Cię z dworca autobusowego. Najbliższe lotniska? Birmingham - 1 godzina, Cardiff - 1godzina, Bristol - 1 godzina, London Stansted godziny London Luton godziny. Autobusem Ross-on-Wye znajduje się przystanek autobusowy, gdzie docierają bezpośrednie autobusy z Londynu, Birmingham, Cardiff i Bristol. Głównym przewoznikiem jest National Express (www.nationalexpress.com). Bilety na wszystkie przejazdy można zarezerwować z wyprzedzeniem w Internecie. Dworzec główny w Londynie nazywa się London Victoria Coach Station. Pociągiem W Ross-on-Wye nie ma stacji kolejowej. Najbliższa stacja pociągów znajduje się w Hereford i Gloucester (ok. 30 minut jazdy samochodem od Ross). Z obydwu tych miast kursują autobusy do Ross-on-Wye. (Rozkład jazdy autobusów można znaleźć na dworcu autobusowym). Bilety kolejowe można zarezerwować wcześniej przez Internet Taksówką Biuro taksówek znajduje się naprzeciwko dworca autobusowego w Ross-on-Wye. Koszt przejazdu taksówka z Ross na farmę to około 7,00 a adres docelowy znajduje się poniżej COBREY FARMS, COLERAINE BUILDINGS, COUGHTON, ROSS-ON-WYE, HEREFORDSHIRE, HR9 5SG

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE...

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE... i NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ PRZYGOTUJ SIĘ DO WYJAZDU Podstawowe informacje dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę Warszawa 2012 SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK

Bardziej szczegółowo

Front Cover. Wielka Brytania od środka

Front Cover. Wielka Brytania od środka Front Cover Wielka Brytania od środka Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii - Wiadomości ogólne - Telefonowanie - Telefony komórkowe - Godziny otwarcia - Dni wolne od pracy

Bardziej szczegółowo

Front Cover Witamy w Oxfordshire. Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów

Front Cover Witamy w Oxfordshire. Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów Front Cover Witamy w Oxfordshire Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii

Bardziej szczegółowo

Witamy w Dumfries & Galloway. Przewodnik dla Emigranta i Członków Mniejszości Narodowych

Witamy w Dumfries & Galloway. Przewodnik dla Emigranta i Członków Mniejszości Narodowych Witamy w Dumfries & Galloway Przewodnik dla Emigranta i Członków Mniejszości Narodowych Stowarzyszenie Wielokulturowe Dumfries & Galloway (Dumfries & Galloway Multicultural Association- DGMA) Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Informacje dla pacjentów i odwiedzających

Informacje dla pacjentów i odwiedzających Informacje dla pacjentów i odwiedzających Spis treści Mapki terenu szpitala oraz dojazd do szpitala 13 Alergie 29 Automaty telefoniczne/skrzynki pocztowe 27 Bankomaty 26 Bereavement - Wsparcie dla osób

Bardziej szczegółowo

Cennik 2014 LANGUAGES. Nowoczesny sposób nauki języka! www.leolanguages.com

Cennik 2014 LANGUAGES. Nowoczesny sposób nauki języka! www.leolanguages.com Cennik 2014 Nowoczesny sposób nauki języka! LANGUAGES www.leolanguages.com Wydany w 01/2014 Rekrutacja internetowa na http://www.leolanguages.com/enrol LANGUAGES www.leolanguages.com Cennik LANGUAGES www.leolanguages.com

Bardziej szczegółowo

WITAMY. Szanowni Państwo W HORSENS I HEDENSTED. Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy!

WITAMY. Szanowni Państwo W HORSENS I HEDENSTED. Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy! WITAMY W HORSENS I HEDENSTED Szanowni Państwo Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy! Cieszymy się, że wybrali Państwo naszą piękną okolicę do osiedlenia się w Danii. W Horsens i Hedensted jest wiele atrakcji.

Bardziej szczegółowo

Przedstawicielstwo szkoły języka angielskiego na Malcie. www.angielskinamalcie.pl e-mail: ewa@angielskinamalcie.pl tel.

Przedstawicielstwo szkoły języka angielskiego na Malcie. www.angielskinamalcie.pl e-mail: ewa@angielskinamalcie.pl tel. Przedstawicielstwo szkoły języka angielskiego na Malcie www.angielskinamalcie.pl e-mail: ewa@angielskinamalcie.pl tel. 691 280 500 PODRĘCZNIK UCZESTNIKA KURSU W CLUBCLASS Witamy na wyspach maltańskich

Bardziej szczegółowo

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy WIELKA BRYTANIA SPIS TREŚCI 2. Praca w Wielkiej Brytanii... 1 2.1. Podejmowanie pracy przez obywateli Polski w Wielkiej Brytanii... 1 2.1.1. Zasady dostępu obywateli Polski do brytyjskiego rynku pracy...

Bardziej szczegółowo

Au Pair Nauka Praca raktyki.

Au Pair Nauka Praca raktyki. NAUKA I PRACA za granic¹ Au Pair Nauka Praca Praktyki raktyki. com.pl www.p GWEA Work Experience OSBAP PAPA Au Pair Care PI M Au pair Nauka Praca Praktyki zawodowe Wielka Brytania Europa USA Australia

Bardziej szczegółowo

Moja Kariera. Praca i życie za granicą. Przygoda z Irlandią - s. 4-5. Magazyn Biura Karier Szkoły Głównej Służby Pożarniczej KWIECIEŃ 2007 1/2007 (2)

Moja Kariera. Praca i życie za granicą. Przygoda z Irlandią - s. 4-5. Magazyn Biura Karier Szkoły Głównej Służby Pożarniczej KWIECIEŃ 2007 1/2007 (2) 1/2007 (2) KWIECIEŃ 2007 Magazyn Biura Karier Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Moja Kariera ISSN: 1897-2551 Fot. M. Kosowska Fot. A. Czarnecka Praca i życie za granicą Praca w Anglii str. 8-9 Wolontariat

Bardziej szczegółowo

Edukacja w Islandii...30 Islandzki dla obcokrajowców... 33 Ważne informacje kontaktowe 35

Edukacja w Islandii...30 Islandzki dla obcokrajowców... 33 Ważne informacje kontaktowe 35 Zamieszkanie w innym kraju wymaga odwagi. Stwarza jednak również niezwykłe możliwości oraz stanowi początek czegoś zupełnie nowego. Daj sobie trochę czasu aby dowiedzieć się czego możesz oczekiwać i czego

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK WOLONTARIUSZA MIAST GOSPODARZY UEFA EURO 2012

PODRĘCZNIK WOLONTARIUSZA MIAST GOSPODARZY UEFA EURO 2012 PODRĘCZNIK WOLONTARIUSZA MIAST GOSPODARZY UEFA EURO 2012 Drodzy Wolontariusze! Przed nami Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012 wydarzenie, które m.in. dzięki Waszej pomocy może okazać się wielkim sukcesem

Bardziej szczegółowo

-200 PLN. 2-tygodniowe. zniżka na kursy -300 PLN. 3-tygodniowe

-200 PLN. 2-tygodniowe. zniżka na kursy -300 PLN. 3-tygodniowe ZNIŻKA FIRST MINUTE Zarezerwuj poniższy kurs językowy przed 15 marca 2015, a otrzymasz zniżkę*: 200 PLN kursy 2-tygodniowe 300 PLN kursy 3-tygodniowe i dłuższe * zniżka na kursy: JAL Londyn, KAA-09 Oxford,

Bardziej szczegółowo

Życie i praca w Huntingdonshire (Living and Working in Huntingdonshire)

Życie i praca w Huntingdonshire (Living and Working in Huntingdonshire) Życie i praca w Huntingdonshire (Living and Working in Huntingdonshire) Przydatne informacje dla nowych mieszkańców 1 Polish Co zawiera ta broszura? (What s In This Booklet?) Priorytety Urząd władz lokalnych

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI WITAMY W SHEFFIELD... 1 SPIS TREŚCI... 2 Miasto Sheffield...3 OGÓLNE INFORMACJE O ŻYCIU W WIELKIEJ BRYTANII... 4 Tłumacze ustni...

SPIS TREŚCI WITAMY W SHEFFIELD... 1 SPIS TREŚCI... 2 Miasto Sheffield...3 OGÓLNE INFORMACJE O ŻYCIU W WIELKIEJ BRYTANII... 4 Tłumacze ustni... WITAMY W SHEFFIELD Witamy w Sheffield! Niniejszy informator powstał we współpracy Rady Miasta Sheffield i partnerów. Zawiera pożyteczne informacje o życiu w Sheffield dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki

Bardziej szczegółowo

UZNAWANIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH W WIELKIEJ BRYTANII. PORADNIK DLA POLSKICH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH ZAINTERESOWANYCH REJESTRACJĄ W NURSING &

UZNAWANIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH W WIELKIEJ BRYTANII. PORADNIK DLA POLSKICH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH ZAINTERESOWANYCH REJESTRACJĄ W NURSING & UZNAWANIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH W WIELKIEJ BRYTANII. PORADNIK DLA POLSKICH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH ZAINTERESOWANYCH REJESTRACJĄ W NURSING & MIDWIFERY COUNCIL W LONDYNIE Informacje zawarte w tej broszurce

Bardziej szczegółowo

Życie i Praca w Basingsoke and Deane

Życie i Praca w Basingsoke and Deane Multicultural Forum 1 What s in this guide? Powitanie i priorytety 3 Informacje i pomoc 4 Przyjazd i pozostanie w UK 9 Pracując w UK 9 Ważne formalności 13 Pieniądze oraz Bankowość 14 Utworzenie domu 18

Bardziej szczegółowo

Kodeks etyczny obowiązujący uczestników Programu Wymiany Młodzieży

Kodeks etyczny obowiązujący uczestników Programu Wymiany Młodzieży PODRĘCZNIK WYMIANY MŁODZIEŻY [[ Niniejsze tłumaczenie podręcznika wymiany młodzieży opracowano na podstawie wersji angielskiej Youth Exchange Handbook (746-EN) z roku 2008. Informacje zawarte w publikacji

Bardziej szczegółowo

Codzienne Życie w Irlandii

Codzienne Życie w Irlandii Przewodnik dla nowoprzybyłych Emigrant Advice jest programem Crosscare Przewodnik dla nowoprzybyłych W czasie powstawania tej broszury (lipiec 2006) informacje w niej zawarte były aktualne. Uaktualniona

Bardziej szczegółowo

Zbiór informacji dla pracowników migrujących w Salford

Zbiór informacji dla pracowników migrujących w Salford Zbiór informacji dla pracowników migrujących w Salford Polish version Salford zawsze serdecznie wita osoby przybywające z innych krajów. Nowoprzybyłe osoby z całego świata mają ogromny wkład w rozwój i

Bardziej szczegółowo

AMBASADA RP W LONDYNIE ZJEDNOCZENIE POLSKIE W WIELKIEJ BRYTANII

AMBASADA RP W LONDYNIE ZJEDNOCZENIE POLSKIE W WIELKIEJ BRYTANII AMBASADA RP W LONDYNIE ZJEDNOCZENIE POLSKIE W WIELKIEJ BRYTANII PRAKTYCZNY PORADNIK DLA OBYWATELI POLSKICH PRZYJEŻDZAJĄCYCH DO PRACY NA TERYTORIUM WIELKIEJ BRYTANII Londyn, czerwiec 2011 Zjednoczenie Polskie

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje

Podstawowe informacje Wielka Brytania Podstawowe informacje Język urzędowy: angielski Stolica: Londyn Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna Głowa państwa: królowa Elżbieta II Jednostka monetarna: funt szterling (, GBP)

Bardziej szczegółowo

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy ROZWÓJ POTENCJAŁU I OFERTY DYDAKTYCZNEJ POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ Anna Twarda Jestem niepełnosprawny, idę do pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy WIELKA BRYTANIA SPIS TREŚCI 1. Informacje ogólne o Wielkiej Brytanii... 2 1.1. Informacje geograficzne... 2 1.2. Cechy charakterystyczne Wielkiej Brytanii... 2 1.3. Powszechne święta narodowe i dni wolne

Bardziej szczegółowo

KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN

KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN 1. Kraj / Nazwa uczelni przyjmującej Belgia, Katholieke Universiteit Leuven 2. Kierunek studiów filologia angielska, teologia, psychologia, ochrona środowiska, filozofia

Bardziej szczegółowo

Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy

Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy www.migrant-toolkit.eu www.migrant-toolkit.eu 2 Spis treści Rozdział 1: Wstęp Strona 1.1 Czym jest Europejski Pakiet Narzędziowy dla

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje

Podstawowe informacje Wielka Brytania Podstawowe informacje Język urzędowy: angielski Stolica: Londyn Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna Głowa państwa: królowa Elżbieta II Jednostka monetarna: funt szterling (, GBP)

Bardziej szczegółowo

Antoni Sobolewski (redakcja)

Antoni Sobolewski (redakcja) Antoni Sobolewski (redakcja) Krzysztof Matlak (sekretarz redakcji) Przemysław Piechota i Michał Matlak (tłumaczenie) Projekt graficzny: Kazimierz Krystosik Wydawca Pomorska Akademia Kształcenia Zawodowego

Bardziej szczegółowo

Bailine Manual 08: Ekonomia

Bailine Manual 08: Ekonomia Bailine Manual 08: Ekonomia Prawa autorskie (c) 2003 przez Deep Development As Informacja zawarta w instrukcji jest poufna. Reprodukcja w części lub w całości załączonego materiału jest zabroniona. Instrukcja

Bardziej szczegółowo