Gmina Solec nad Wisłą zabytki architektury i budownictwa

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Gmina Solec nad Wisłą zabytki architektury i budownictwa"

Transkrypt

1 Gmina Solec nad Wisłą zabytki architektury i budownictwa KONKURS PLASTYCZNY KATALOG PRAC Organizator: Marek Szymczyk, Wójt Gminy Solec nad Wisłą Koordynator konkursu i opracowanie katalogu: Małgorzata Szot-Wróblewska SOLEC NAD WISŁĄ 2015

2 Na terenie gminy Solec nad Wisłą mieszkają ludzie, którzy z pasją zajmują się różnymi dziedzinami sztuki. Są wśród nich: malarze, rzeźbiarze, poeci, śpiewacy ludowi. Na rozwój ich wrażliwości artystycznej wpływ wywarło dziedzictwo kulturowe i bogactwo rodzimego krajobrazu. Walory krajobrazowe gminy Solec były i nadal są inspiracją dla artystów szukających kontaktów z przyrodą i architekturą. W minionych wiekach wzniesiono na tym terenie wiele świątyń, kapliczek, dworków, młynów, budynków użyteczności publicznej i zabudowań gospodarczych, które są dobrem wspólnym. Obiekty te obsadzano drzewostanem, który współtworzy niepowtarzalny krajobraz. Mając na uwadze promocję młodych talentów Marek Szymczyk, Wójt Gminy Solec nad Wisłą ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem Gmina Solec nad Wisłą zabytki architektury i budownictwa. Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej i zainteresowań plastycznych młodych twórców oraz zdobywanie i popularyzowanie wiedzy na temat zabytków architektury i budownictwa. Prace plastyczne oceniała komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Szot-Wróblewska, Anna Kowaleczka, Lidia Wrona, Józef Michałek nauczyciele plastyki oraz Ilona Kalinowska, Halina Jóźwik, Marcin Teske, pracownicy Urzędu Gminy w Solcu nad Wisłą. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów. Zgłoszono łącznie 42 prace. Gratulujemy autorom nagrodzonych prac i dziękujmy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie promując zabytki naszej gminy.

3 Malarze związani z Solcem nad Wisłą Artystą malarzem związanym z Solcem był Kazimierz Młodzianowski herbu Dąbrowa ( ), syn Stanisława Feliksa i Heleny z Symonowiczów, dzierżawców majoratu Marino - Boiska. Kazimierz Młodzianowski urodził się w Woli Soleckiej, a dzieciństwo spędził w Boiskach. Do szkoły średniej uczęszczał w Łodzi. Następnie rozpoczął studia rolnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, które przerwał i podjął naukę w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie ukończonej z medalem jako dobrze zapowiadający się malarz. Dnia 4 sierpnia 1914 roku wstąpił ochotniczo do formowanych przez Józefa Piłsudskiego legionów. Kariera wojskowa Młodzianowskiego rozwijała się błyskawicznie - za zasługi na polu chwały został odznaczony Orderem Virtuti Militari. Po zakończeniu działań wojennych był organizatorem Policji Państwowej i pierwszym Komendantem Policji Państwowej, następnie Komendantem Szkoły Podchorążych. W lipcu 1920 roku został kwatermistrzem Pierwszej Armii, wojewodą poleskim, tytularnym generałem brygady, ministrem spraw wewnętrznych, wojewodą pomorskim. Na tym stanowisku przyczynił się do budowy portu w Gdyni i rozwoju miasta był autorem hasła Wszystko dla Gdyni. W 2007 roku w uznaniu zasług jakie położył dla powstania i rozwoju portu w Gdyni, jednej z ulic nadano imię Kazimierza Młodzianowskiego. Z Jego dorobku artystycznego zachowało się kilka prac plastycznych, w tym Autoportret, Dwór w Boiskach oraz rysunek zatytułowany Swemu Komendantowi. Prace Młodzianowskiego znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. Po latach zapomnienia został uhonorowany w Solcu płytą pamiątkową, którą odsłonięto 11 listopada 2011 roku. Płyta została umieszczona na głazie sprowadzonym z Boisk. Kazimierz Młodzianowski: Autoportret oraz Dwór w Boiskach. Własność prywatna. W początkach XX wieku z ziemią solecką zetknął się w przenośni i dosłownie Tadeusz Pruszkowski ( ), wybitny malarz działający w Warszawie i Kazimierzu Dolnym, którego wielką pasją było lotnictwo i pilotowanie samolotów. W okresie międzywojennym Tadeusz Pruszkowski często przelatywał samolotem nad Solcem. Podczas jednego z takich lotów zmuszony był awaryjnie lądować i wówczas osiadł na łąkach w Raju pod Solcem. Podczas lądowania śmigło samolotu uszkodziło się, co uniemożliwiło kontynuowanie podróży.

4 Oczekując na naprawę awionetki Tadeusz Pruszkowski skorzystał z zaproszenia Państwa Marii i Władysława Cichowskich, właścicieli majątku Raj, i przez kilka dni mieszkał w ich dworze. Podczas pobytu w Raju Pruszkowski poznał Irenę Cichowską, utalentowaną plastycznie córkę właścicieli i udzielił jej cennych wskazówek, nakłaniając jednocześnie do pojęcia studiów na uczelni artystycznej w Warszawie. Pobyt Pruszkowskiego w Raju odnotowali biografowie malarza, lecz błędnie podali nazwisko właściciela majątku Raj. Irena Maria Cichowska: Dwór w Raju. Własność prywatna. Irena Maria Cichowska 1 ( ) malarka i artysta plastyk, dzieciństwo i młodość spędziła w Raju pod Solcem. Młodzieńczy kontakt Ireny Cichowskiej z Tadeuszem Pruszkowskim zaowocował podjęciem przez nią studiów w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie. Dyplom uzyskała w 1938 roku. Od 1945 należała do założonego przez Wacława Dobrowolskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, z którym wystawiała swoje prace. Po wojnie już jako artystka zamieszkała w Radomiu, zajmowała się ilustracją książek dla dzieci, nauczaniem plastyki w szkole i ognisku plastycznym. Wychowała kilka pokoleń artystów. Swoją wrażliwość artystyczną wyniosła z Ziemi Soleckiej, którą z miłością wspominała do końca swoich lat. Wrażliwość tę z pasją przekazywała swym uczniom, z których wyrośli późniejsi artyści, malarze i architekci. W Solcu mieszkał i tworzył Czesław Waszko ( ), malarz i nauczyciel plastyki w szkole średniej w Solcu. Motywem przewodnim Jego twórczości były nadwiślańskie krajobrazy i drzewa. Prace Czesława Waszki znajdują się w muzeach, galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. 1 Informacja udostępniona przez Panią Monikę Orsetti Skwarczyńską, siostrzenicę Ireny Cichowskiej.

5 Czesław Waszko: Solec nad Wisłą, 1984 r. Własność prywatna. W Solcu przez wiele lat organizowano plenery malarskie dla artystów plastyków. Wśród miłośników soleckiego pejzażu był Andrzej Minajew ( ), artysta związany z Radomiem. Jego prace spopularyzowały modę na Solec, można je oglądać w muzeach i zbiorach prywatnych. Andrzej Minajew: W Solcu nad Wisłą ruiny zamku, 1998 r. Własność prywatna. W Solcu od wielu lat organizowane są plenery malarskie dla uczniów radomskich szkół plastycznych i domów kultury. Plenery te rozwijają zainteresowanie młodych twórców nadwiślańską przyrodą i ciekawą zabudową Solca. Wielu uczestników plenerów wraca po latach do Solca. Na przestrzeni wieków Solec uwieczniony został przez kilku znanych malarzy. Jednym z nich był Edward Brzozowski (1815- zm. ok. 1847) właściciel ziemski zamieszkały w majątku Kamień (parafia Piotrawin), położonym na prawym brzegu Wisły, na wysokości Solca. Edward Brzozowski studiował malarstwo w Polsce i we Włoszech. Do naszych czasów zachowało się zaledwie kilka prac tego artysty. Jedną z nich jest obraz zatytułowany Solec nad Wisłą 2, olej na papierze (18 x 25,7 cm), przechowywany w Muzeum Narodowym w Krakowie. Obraz 2 Małgorzata Szot-Wróblewska Miasto królewskie Solec..., 2011 r., s. 46.

6 przedstawia panoramę Solca widzianą z pałacu w Kamieniu, w którym malarz mieszkał. Na pierwszym planie ukazany jest park w Kamieniu, w którym stoi kobieta z parasolką (prawdopodobnie żona artysty) oraz paw. Znanym obrazem Edwarda Brzozowskiego jest obraz Otton III i Bolesław Chrobry u grobu świętego Wojciecha, eksponowany w Złotej Kaplicy w Poznaniu. Obraz ten został przekazany przez artystę Edwardowi Raczyńskiemu, jako dar dla budowanej wówczas Złotej Kaplicy w Poznaniu. Juliusz Słowacki podczas pobytu we Włoszech spotkał Edwarda Brzozowskiego i w jednym z listów do matki wspomina o malarzu. Edward Brzozowski zmarł za granicą, data śmierci nie jest znana. W połowie XIX wieku Teodor Chrząński ( ), malarz i rysownik, uwiecznił ruiny zamku w Solcu. Z polecenia Rady Administracyjnej Królestwa, w 1851 roku Teodor Chrząński został oddelegowany do prac przy inwentaryzacji zabytków starożytności w Królestwie Polskim. Zespołem artystów kierował Kazimierz Strończyński. Prace Teodora Chrząńskiego ilustrowały album Opisy i widoki zabytków starożytności w Królestwie Polskim. Z tego albumu pochodzi praca Szczątki zamku w Solcu od północy. Teodor Chrząński: Szczątki zamku w Solcu, IS PAN. Michał Elwiro Andriolli: Zwaliska zamku w Solcu. Kilkanaście lat później, w 1880 roku, Michał Elwiro Andriolli ( ), ceniony malarz i ilustrator książek, uwiecznił ruiny zamku w Solcu na rysunku z cyklu Brzegi Wisły zatytułowanym Zwaliska zamku w Solcu. Według rysunku Andriollego, Stanisław Antoszewicz wykonał drzeworyt, który opublikowano w 1882 roku na okładce Czasopisma Ilustrowanego Tygodniowego Kłosy. Prace tych artystów pozwalają prześledzić, w jakim tempie postępowała destrukcja soleckiego zamku. Współcześnie artystą związanym z Solcem jest Sławomir Toman, urodzony w 1966 roku w Solcu, malarz, dydaktyk, kurator wystaw. Dzieciństwo spędził w Boiskach. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Ecole Regionale des Beaux-Arts w Rennes we Francji. Od 1997 roku związany jest z Instytutem Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. W 2003 roku uzyskał stopień doktora, a w 2012 doktora habilitowanego sztuki w macierzystej uczelni krakowskiej. Obecnie pełni funkcję prodziekana do spraw naukowych i współpracy międzynarodowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jego prace znajdują się w muzeach, galerach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą oraz są eksponowane na licznych wystawach. Z Solcem na stałe związany jest również Józef Grzegorz Michałek, urodzony w 1956 w Lipsku. Dyplom uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Tworzy w dziedzinie malarstwa, grafiki, rysunku, scenografii. Pracował jako nauczyciel plastyki w szkołach w Lipsku i Solcu. Jego prace znajdują się w muzeach, galerach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Małgorzata Szot-Wróblewska

7 KATALOG Miejsce I. Matylda Kacperek, Kościół w Solcu pw. Wniebowzięcia NMP- Lawendowy kościół. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym. kl. I-III. Wiek - 9 lat. Miejsce II. Amelia Serafin, Kapliczka w Dziurkowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym. kl. I-III. Wiek 8 lat.

8 Miejsce III. Dominik Szołajski, Kościół farny pw. Wniebowzięcia NM. Fara. Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą kl. I-III. Wiek 10 lat. Miejsce I. Klaudia Kacperek, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu nocą. Fara. Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą kl. IV-VI. Wiek -13 lat.

9 Klaudia Kacperek, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP o świcie. Fara. (druga praca zgłoszona do konkursu) PSP w Solcu. Wiek - 13 lat. Miejsce II. Magdalena Szkutnik, Kościół pw. św. Stanisława BM - poklasztorny. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym kl. IV-VI. Wiek 10 lat.

10 Miejsce III. Maria Skalińska, Kościół pw. św. Stanisława poklasztorny, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą. Kl. IV-VI. Wiek 10 lat. Maria Skalińska, Domy przy ulicy Kopernika, (druga praca zgłoszona do konkursu) PSP w Solcu. Wiek 10 lat.

11 Miejsce III. Julia Szołajska, Panorama Solca od strony Wisły, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą kl. IV-VI. Wiek 11 lat. Miejsce I. Wiktoria Krupa, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara. PG w Pawłowicach, kl. III. Wiek 16 lat.

12 Miejsce II. Dominika Sawicka, Zabytki Gminy Solec nad Wisłą, Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą. Wiek 16 lat. Miejsce III. Natalia Rejowska, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach, Publiczne Gimnazjum w Pawłowicach. Wiek 16 lat.

13 Miejsce I. Anna Kieloch, Stara apteka w Solcu własność rodziny Krężelewskich Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Wiek 17 lat. Miejsce I. Sylwia Sierpińska, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Wiek 18 lat.

14 WYRÓŻNIENIA Wyróżnienie. Karolina Lasota, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą, kl. I-III. Wiek 9 lat. Wyróżnienie. Julia Klukiewicz, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą kl. IV-VI. Wiek 12 lat.

15 Wyróżnienie. Tomasz Kasiński, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą kl. IV-VI. Wiek 13 lat. Wyróżnienie. Krzysztof Teske, Kościół pw. św. Barbary w Solcu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym kl. IV-VI. Wiek 11 lat.

16 Wyróżnienie. Mateusz Krupa, Komendaria GOK, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach. kl. IV-VI. Wiek - 10 lat. Wyróżnienie. Kornelia Chmielnicka, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara,, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą. kl. IV-VI. Wiek 12 lat.

17 Kornelia Chmielnicka, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara., (druga praca zgłoszona do konkursu). PSP w Solcu. Kl. IV-VI. Wiek - 12 lat. Wyróżnienie. Paulina Mgłosiek, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach. kl. IV-VI. Wiek 10 lat.

18 Paulina Mgłosiek Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu i Komendaria, (druga praca zgłoszona do konkursu). Wiek 10 lat. Wyróżnienie. Natalia Wasila, Komendaria GOK, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą. kl. IV-VI. Wiek 12 lat.

19 Wyróżnienie. Dawid Retmańczyk, Dzwonnica w Solcu, Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą. Wiek 14 lat. Wyróżnienie. Nina Borcuch, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara,, Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą. Wiek - 14 lat.

20 Wyróżnienie. Sandra Krupa, Kościół pw. św. Barbary w Solcu, Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą. Wiek 15 lat. Wyróżnienie. Kacper Nowicki, Komendaria GOK, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym. kl. I-III. Wiek 7 lat.

21 Wyróżnienie. Karina Krupa, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara, Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą. Wiek 14 lat. Wyróżnienie. Natalia Kądziela, Młyn w Dziurkowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym. kl. I-III. Wiek 10 lat.

22 Wyróżnienie. Jakub Łyczkowski, Komendaria GOK. Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą, kl. I-III. Wiek - 7 lat. Wyróżnienie. Maria Gawlik, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara,, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą. kl. I-III. Wiek 9 lat.

23 Wyróżnienie. Julia Gajos, Kościół pw. św. Barbary w Solcu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą. kl. I-III. Wiek 7 lat. Wyróżnienie. Natalia Kacperek, Dzwonnica w Solcu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym. kl. I-III. Wiek 9 lat.

24 Udział w konkursie Weronika Chmielnicka, Wiklinowy zamek w Solcu. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym, kl. IV-VI. Wiek 11 lat. Natalia Chmielnicka, Zespół poklasztorny w Solcu Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym, Wiek - 9 lat. Paulina Bukowska, Ruiny zamku w Solcu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, kl. IV- VI. Wiek - 10 lat.

25 Piotr Kasiński, Kościół pw. św. Stanisława BM - poklasztorny, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą. kl. I-IV. Wiek 10 lat. Klaudia Fundowicz, Kapliczka w Dziurkowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym, kl. IV-Vi. Wiek - 10 lat. Weronika Chmielnicka, Komendaria GOK, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym, kl. IV-VI. Wiek - 11 lat.

26 Amelia Karwicka, Dawna cegielnia, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dalszym. kl. IV-VI. Wiek 11 lat. Natalia Madej, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu. Fara, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą, kl. IV-VI. Wiek 13 lat.

27 Ceremonia wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 12 lipca 2015 r., podczas PIKNIKU NADWIŚLAŃSKIEGO W SOLCU. Prace laureatów zostaną opublikowane w kwartalniku społeczno kulturalnym Życie Powiśla oraz będą wykorzystane do promocji gminy. Gratulujemy autorom najpiękniejszych prac i dziękujmy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie promując zabytki naszej gminy.

28 Lista laureatów: Klasy I-III SP Wyróżnienia w kategorii wiekowej klas I-III SP: I Matylda Kacperek Niepubliczna SP w Przedmieściu Dalszym II Amelia Serafin Niepubliczna SP w Przedmieściu Dalszym III Dominik Szołajski ZSS w Solcu nad Wisłą Karolina Lasota Natalia Kacperek Julia Gajos Maria Gawlik ZSS w Solcu nad Wisłą Niepubliczna SP w Przedmieściu Dalszym ZSS w Solcu nad Wisłą ZSS w Solcu nad Wisłą Klasy IV-VI SP I Klaudia Kacperek ZSS w Solcu nad Wisłą II Magdalena Szkutnik Niepubliczna SP w Przedmieściu Dalszym III Komisja przyznała w tej kategorii ex aequo dla : Jakub Łyczkowski ZSS w Solcu nad Wisłą Natalia Kądziela Niepubliczna SP w Przedmieściu Dalszym Kacper Nowicki Niepubliczna SP w Przedmieściu Dalszym Wyróżnienia kategorii wiekowej klasy IV-VI: Maria Skalińska ZSS w Solcu nad Wisłą Natalia Wasila ZSS w Solcu nad Wisłą Julia Szołajska ZSS w Solcu nad Wisłą Paulina Mgłosiek ZSS w Pawłowicach Kornelia Chmielnicka ZSS w Solcu nad Wisłą Klasy I-III PG I Wiktoria Krupa, Publiczne Gimnazjum w Pawłowicach II Dominika Sawicka, Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą III Natalia Rejowska, Publiczne Gimnazjum w Pawłowicach Tomasz Kasiński Julia Klukiewicz Mateusz Krupa Krzysztof Teske Dalszym ZSS w Solcu nad Wisłą ZSS w Solcu nad Wisłą ZSS w Solcu nad Wisłą Niepubliczna SP w Przedmieściu W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Wyróżnienia w kategorii klasy I-III gimnazjum: Komisja przyznała ex aequo dwie pierwsze nagrody Karolina Krupa Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą I Anna Kieloch z ZSP w Solcu nad Wisłą Dawid Retmańczyk Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą I Sylwia Sierpińska z ZSP w Solcu nad Wisłą Sandra Krupa Nina Borcuch Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą Publiczne Gimnazjum w Solcu nad Wisłą

29 Oko na miasto i region, 6 sierpnia 2015 numer 27 (217)

30

1. Grzegorz Bolek Lato w Podkowie Leśnej Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dyplom z wyróżnieniem. Uprawia malarstwo olejne, jest

1. Grzegorz Bolek Lato w Podkowie Leśnej Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dyplom z wyróżnieniem. Uprawia malarstwo olejne, jest 1. Grzegorz Bolek Lato w Podkowie Leśnej Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dyplom z wyróżnieniem. Uprawia malarstwo olejne, jest znakomitym pedagogiem związanym z podkowiańską szkołą, gdzie

Bardziej szczegółowo

Solec nad Wisłą, 8 września 2017 r.

Solec nad Wisłą, 8 września 2017 r. Solec nad Wisłą, 8 września 2017 r. Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą: 2017 Rok Rzeki Wisły. Królowa polskich rzek w 550 rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle - pejzaże

Bardziej szczegółowo

Wincenty Kućma. światło w cieniu WYSTAWA RZEŹBY, RYSUNKU I FOTOGRAFII

Wincenty Kućma. światło w cieniu WYSTAWA RZEŹBY, RYSUNKU I FOTOGRAFII Wincenty Kućma światło w cieniu WYSTAWA RZEŹBY, RYSUNKU I FOTOGRAFII Wincenty Kućma, urodzony 25 maja 1935 roku w Zbilutce (obecnie Zbelutka) na Kielecczyznie. W latach 1957-1962 studiował na Wydziale

Bardziej szczegółowo

Podczas pobytu w Żywcu artysta malarz portretował wielu mieszczan żywieckich.

Podczas pobytu w Żywcu artysta malarz portretował wielu mieszczan żywieckich. Historia Szkoły bogata, ciekawa, mało znana Odcinek 17. Czy wiesz, że uznanym artystą malarzem i równocześnie nauczycielem tej szkoły był Jan Kazimierz Olpiński, który uczył w niej rysunków, a jego twórczość

Bardziej szczegółowo

lp. imię żeńskie liczba wystapień lp. imię męskie liczba wystapień JULIA JAKUB WIKTORIA MATEUSZ 10.

lp. imię żeńskie liczba wystapień lp. imię męskie liczba wystapień JULIA JAKUB WIKTORIA MATEUSZ 10. lp. imię żeńskie liczba wystapień lp. imię męskie liczba wystapień 2002 2002 1 JULIA 11.854 1 JAKUB 18.013 2 WIKTORIA 11.356 2 MATEUSZ 10.170 3 NATALIA 9.963 3 KACPER 10.046 4 ALEKSANDRA 9.176 4 MICHAŁ

Bardziej szczegółowo

XX Plener Malarski SZYDŁÓW 2009

XX Plener Malarski SZYDŁÓW 2009 XX Plener Malarski SZYDŁÓW 2009 POPLENEROWA WYSTAWA MALARSTWA XX Plener Malarski SZYDŁÓW 2009 GMINNE CENTRUM KULTURY W SZYDŁOWIE URZĄD GMINY W SZYDŁOWIE Historia Pleneru malarskiego w Szydłowie sięga

Bardziej szczegółowo

Lista zwycięzców za okres r.

Lista zwycięzców za okres r. Lista zwycięzców za okres 4.08.2014 10.08.2014 r. MIECZYSŁAW S. PIOTR W. ANASTAZJA B. STEFAN J. IRENA K. JERZY K. HELENA R. KAZIMIERZ C. JERZY G. ZOFIA M. EDWARD B. EWA S.P. MIECZYSŁAW D. GRZEGORZ K. JOLANTA

Bardziej szczegółowo

Informacja Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 w Solcu nad Wisłą

Informacja Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 w Solcu nad Wisłą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 w Solcu nad Wisłą Pl. Bolesława Śmiałego 6, 27 320 Solec nad Wisłą - Stanisław Łyjak, zam. Solec nad Wisłą, Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona. Zastępca Przewodniczącego

Bardziej szczegółowo

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH. PORTRETY i SYTUACJE

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH. PORTRETY i SYTUACJE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH PORTRETY i SYTUACJE PAPIEROSY. ZMĘCZONE TWARZE akryl na płótnie, 150 x 120 cm WAŻNIEJSZE WYSTAWY INDYWIDUALNE: 2012 Figuracja malarstwo. Galeria Ether, Warszawa. 2010

Bardziej szczegółowo

Konkursu Plastyczno-Fotograficznego,, Krajobraz

Konkursu Plastyczno-Fotograficznego,, Krajobraz XIV edycja Powiatowego Powiatu Wieruszowskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego,, Krajobraz Dnia 12 grudnia 2013r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach odbyło się uroczyste podsumowanie

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 113 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

Szkoła Podstawowa nr 113 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 113 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Lista nagrodzonych uczestników w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym NA PLAKAT I HASŁO O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ w ramach X edycji projektu Wrocławskie

Bardziej szczegółowo

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile KRYSTYNA S. KRYSTYNA C. EDWARD F. KAROLINA C. WOJCIECH T. JANINA F. FRANCISZKA G. HENRYK H. MIROSŁAW W. JULI BARBARA H. CELINA Ł. STANISŁAW K. HELENA S.

Bardziej szczegółowo

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA W lutym br. został ogłoszony, kolejny już w tym roku szkolnym, konkurs plastyczny dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach,

Bardziej szczegółowo

Kolejna edycja Gminnego Konkursu Literacko Plastycznego

Kolejna edycja Gminnego Konkursu Literacko Plastycznego Kolejna edycja Gminnego Konkursu Literacko Plastycznego,,Jan Paweł II Święty z naszych stron już na nami! 19 maja o godzinie 11.00 w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste podsumowanie konkursu poświęconego

Bardziej szczegółowo

GMINA ŁONIÓW Łączymy pokolenia konkurs fotograficzno plastyczny

GMINA ŁONIÓW Łączymy pokolenia konkurs fotograficzno plastyczny GMINA ŁONIÓW Łączymy pokolenia konkurs fotograficzno plastyczny KONKURS FOTOGRAFICZNY Kategoria wiekowa (7-14lat) m. I. Mikołaj Borycki, l.7, kl. I, PSP w Łoniowie m. II. Dominika Bożenta, l.10, kl. III,

Bardziej szczegółowo

MARZENA JAGIEŁŁO. hermeneutyka chleba powszedniego

MARZENA JAGIEŁŁO. hermeneutyka chleba powszedniego MARZENA JAGIEŁŁO hermeneutyka chleba powszedniego 1 MARZENA JAGIEŁŁO kom. 728 881 188 mjawa@o2.pl www.behance.net/mjawa Urodzona w Starachowicach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego

Bardziej szczegółowo

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia. II losowanie edycja jesienna r.

Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia. II losowanie edycja jesienna r. Zwycięzcy loterii promocyjnej Kamis Smaki 25-lecia II losowanie edycja jesienna 1.08-31.10.2016 r. Laureat nagrody I stopnia 25 000 zł Kamila G. Laureaci nagród II stopnia młynków do przypraw Maria D.

Bardziej szczegółowo

Franciszek Wójcik (1903-1984)

Franciszek Wójcik (1903-1984) Franciszek Wójcik (1903-1984) wystawa: Pejzaże z Rzymu i Zakopanego 04.03.2011 18.03.2011 Connaisseur Salon Dzieł Sztuki Kraków, Rynek Główny 11 Franciszek Wójcik (1903-1984) Urodzony 2 stycznia 1903 r.

Bardziej szczegółowo

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2015

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2015 Zapraszamy do udziału w 9. edycji konkursu Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego - którego celem jest promocja przemyskich artystów plastyków i fotografików, a także twórczości i dorobku artystycznego

Bardziej szczegółowo

Szanowni Szkolni Koordynatorzy Konkursu Początki Państwa Polskiego,

Szanowni Szkolni Koordynatorzy Konkursu Początki Państwa Polskiego, 16725 Warszawa, 2.06.2016 r. Szanowni Szkolni Koordynatorzy Konkursu Początki Państwa Polskiego, Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom konkursu za umożliwienie uczniom sprawdzenia swoich wiadomości

Bardziej szczegółowo

czyńs w e l ek P r a

czyńs w e l ek P r a Marek Plewczyński 8 ABRAF Arkadiusz Mitko Arkadiusz Mitko Anna Bisiorek Biogram i swoje prace na str. 73 Paweł POL Krupa Urodził się w XX wieku naszej ery w Rybniku, gdzie mieszka i pracuje do dnia dzisiejszego.

Bardziej szczegółowo

Zbigniew Lutomski. Grafika

Zbigniew Lutomski. Grafika Zbigniew Lutomski Grafika czerwiec 2013 Zbigniew Lutomski, urodzony 4 grudnia 1934 roku, jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli grafiki polskiej. Specjalizuje się w trudnej technice drzeworytu.

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie konkursu plastycznego

Podsumowanie konkursu plastycznego Podsumowanie konkursu plastycznego,, Królowa Jadwiga i jej dokonania W dniu 27.05.2013 r. został podsumowany konkurs plastyczny pt.:,, Królowa Jadwiga i jej dokonania ogłoszony przez Zespół Szkół Nr 2

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Białystok 2011 SPIS TREŚCI OD REDAKTORA... 9 CZĘŚĆ I POLSKA SZKOŁA PLANOWANIA URBANISTYKI I ARCHITEKTURY Tadeusz Barucki Zapomniana architektura II Rzeczpospolitej...

Bardziej szczegółowo

GABRIELA CICHOWSKA ILUSTRACJA / MALARSTWO

GABRIELA CICHOWSKA ILUSTRACJA / MALARSTWO GABRIELA CICHOWSKA ILUSTRACJA / MALARSTWO WYBRANE WYSTAWY I NAGRODY 2012 Internationales Literaturfestival Berlin. Wykłady, seminaria, warsztaty ilustracja książki dziecięcej 7. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.

Bardziej szczegółowo

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. zorganizowany z okazji imprezy pt. Tu się Polska zaczęła - Dni Ostrowa Tumskiego i Śródki

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. zorganizowany z okazji imprezy pt. Tu się Polska zaczęła - Dni Ostrowa Tumskiego i Śródki Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Patriotyzm Jutra Urząd Miasta Poznania Biuro Programu Trakt Królewsko-Cesarski w ramach Strategii Rozwoju Narodowego Produktu Turystycznego

Bardziej szczegółowo

Nagroda Rektora ASP w Krakowie Jadwiga Van de Logt Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie nauczyciel: Anna Sternak

Nagroda Rektora ASP w Krakowie Jadwiga Van de Logt Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie nauczyciel: Anna Sternak Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów Świat wokół mnie pod patronatem honorowym: Joanny Kluzik-Rostkowskiej ministra MEN Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie W dniu

Bardziej szczegółowo

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty Konkurs plastyczny rozstrzygnięty Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wyobraźni oraz świadomości, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w

Bardziej szczegółowo

Dnia 14 czerwca 2012 w Szkole Podstawowej nr 14 o godzinie 9 00 zebrała się komisja konkursowa w składzie :

Dnia 14 czerwca 2012 w Szkole Podstawowej nr 14 o godzinie 9 00 zebrała się komisja konkursowa w składzie : PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSOWEJ PLASTYCZNEGO V POWIATOWEGO KONKURSU,, Z przyrodą w PRZYJAŹNI." Dnia 14 czerwca 2012 w Szkole Podstawowej nr 14 o godzinie 9 00 zebrała się komisja konkursowa w składzie : Bożena

Bardziej szczegółowo

MOJE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

MOJE SPOTKANIE Z HISTORIĄ MUZEUM REGIONALNE W SIEDLCACH POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY MOJE SPOTKANIE Z HISTORIĄ KONKURS ZORGANIZOWANY Z OKAZJI 96. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ XI EDYCJI UROCZYTSOŚCI DNI NIEPODLEGŁEJ

Bardziej szczegółowo

malarz, pedagog Nowozubkow, zdjęcie miasta z początków wieku 20.

malarz, pedagog Nowozubkow, zdjęcie miasta z początków wieku 20. Józef Jan Zimmerman malarz, pedagog Urodził się 2.3.1887 r. w Warszawie, w domu Jana (zarządzał zakładem garbarskim Temler i Szwede w Warszawie) i Cecyli Zimmermanów (matka z domu Pawłowska); zmarł 4.10.1954

Bardziej szczegółowo

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2013

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2013 Przemyśl, dnia 23 stycznia 2013 r. Decyzją Kapituły Artystycznej Nagrody im. Mariana Strońskiego od roku 2013 Doroczna Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego przyznawana będzie co dwa lata i przyjmuje

Bardziej szczegółowo

Andrzej Siemi ń ski. malarstwo. 27 V 2011-24 VII 2011 - Galeria J

Andrzej Siemi ń ski. malarstwo. 27 V 2011-24 VII 2011 - Galeria J Andrzej Siemi ń ski malarstwo 90-408, ul. Próchnika 3 tel. +48 42 632 67 07 e-mail: galeria.j@interia.pl www.galeriaj.pl Organizacja wystawy: Anna Niedzielska Julia Sowińska-Heim 27 V 2011-24 VII 2011

Bardziej szczegółowo

Powiatowy Konkurs Plastyczno Lieteracki Rodzina zastępcza, to rozstrzygnięty!!!

Powiatowy Konkurs Plastyczno Lieteracki Rodzina zastępcza, to rozstrzygnięty!!! Powiatowy Konkurs Plastyczno Lieteracki Rodzina zastępcza, to rozstrzygnięty!!! Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zorganizowało konkurs w ramach projektu Bliżej siebie który jest dofinansowany

Bardziej szczegółowo

Kazimierz Podsadecki - artysta zapomniany Wystawa rysunków w 40-tą rocznicę śmierci artysty

Kazimierz Podsadecki - artysta zapomniany Wystawa rysunków w 40-tą rocznicę śmierci artysty Kazimierz Podsadecki - artysta zapomniany Wystawa rysunków w 40-tą rocznicę śmierci artysty Wernisaż: 14 października 2010, godz. 19.00 Wystawa potrwa do 28 października 2010 Galeria Sztuki ATTIS Ryszard

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKI KONKURS ILUSTRATORSKI DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ

WOJEWÓDZKI KONKURS ILUSTRATORSKI DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WOJEWÓDZKI KONKURS ILUSTRATORSKI Wspaniała literatura polska, szczególnie współczesna, obfituje w dzieła, które pozbawione są rycin. Chcemy aby poprzez ten konkurs młodzi ludzie rozbudzali swoją wyobraźnię,

Bardziej szczegółowo

CHROMY i ACHROMY VIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Nauczycieli CHROMY I ACHROMY 2016

CHROMY i ACHROMY VIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Nauczycieli CHROMY I ACHROMY 2016 CHROMY i ACHROMY VIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Nauczycieli CHROMY I ACHROMY 2016 CHROMY i ACHROMY Już po raz ósmy Zespół Szkół nr 12 w Gdyni pod kierunkiem Dyrektora Andrzeja Bodnara,

Bardziej szczegółowo

Już po raz siódmy Zespół Szkół nr 12

Już po raz siódmy Zespół Szkół nr 12 Już po raz siódmy Zespół Szkół nr 12 w Gdyni pod kierunkiem Dyrektora Andrzeja Bodnara, we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zorganizował Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Nauczycieli Chromy i

Bardziej szczegółowo

Wyniki konkursów w ZSI 03.-06.2012

Wyniki konkursów w ZSI 03.-06.2012 Wyniki konkursów w ZSI 03.-06.2012 "Warto być dobrym" Zwyciężczynią pierwszej edycji akcji w naszej szkole została Laura Beliczyńska z klasy 6A. Gratulujemy! KATEGORIA: klasy 1-3 KATEGORIA: klasy 4-6 KATEGORIA:

Bardziej szczegółowo

IV EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO

IV EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO IV EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO WIEDZY O HRUBIESZOWIE I LUDZIACH Z NIM ZWIĄZANYCH REGULAMIN I. ORGANIZATORZY: 1. Urząd Miasta Hrubieszów 2. Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie 3. Muzeum im. ks.

Bardziej szczegółowo

JULKA I PSZCZÓŁKA CZYLI O TYM JAK W PRZEDZIWNEJ ROZMOWIE Z PSZCZOŁĄ, JULIA POZNAŁA HISTORIĘ PROFESORA RYSZARDA KOSTECKIEGO

JULKA I PSZCZÓŁKA CZYLI O TYM JAK W PRZEDZIWNEJ ROZMOWIE Z PSZCZOŁĄ, JULIA POZNAŁA HISTORIĘ PROFESORA RYSZARDA KOSTECKIEGO JULKA I PSZCZÓŁKA CZYLI O TYM JAK W PRZEDZIWNEJ ROZMOWIE Z PSZCZOŁĄ, JULIA POZNAŁA HISTORIĘ PROFESORA RYSZARDA KOSTECKIEGO Pomysł i wykonanie: Julia Dąbrowska na podstawie wywiadu z wnukiem i córką Profesora

Bardziej szczegółowo

Krzysztof Kmieć (ur. 13 marca 1950 zm. 13 marca 2011), adiunkt Katedry Farmakognozji UJ CM, w latach członek Senatu Uniwersytetu

Krzysztof Kmieć (ur. 13 marca 1950 zm. 13 marca 2011), adiunkt Katedry Farmakognozji UJ CM, w latach członek Senatu Uniwersytetu Krzysztof Kmieć (ur. 13 marca 1950 zm. 13 marca 2011), adiunkt Katedry Farmakognozji UJ CM, w latach 2002 2005 członek Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, artysta grafik, człowiek wielkiego serca i wielu

Bardziej szczegółowo

Opracowanie wyników konkursu. Pingwin. listopad 2015

Opracowanie wyników konkursu. Pingwin. listopad 2015 Opracowanie wyników konkursu Pingwin listopad 2015 21268 Warszawa, 15.01.2016 r. Szanowni Szkolni Koordynatorzy Konkursu Pingwin 2015, Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom konkursu za umożliwienie

Bardziej szczegółowo

ALFRED WYSOCKI Maćkowa Ruda 67 16-503 Krasnopol tel. 605 651 648

ALFRED WYSOCKI Maćkowa Ruda 67 16-503 Krasnopol tel. 605 651 648 ALFRED WYSOCKI czterdzieści Urodziłem się 20 grudnia 1950 roku w Warszawie. W latach 1969-1974 studiowałem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, m.in. u profesorów: Ludwika Maciąga,

Bardziej szczegółowo

CZERWONY AUTOBUS JACKA KACZMARSKIEGO & AUTOBUS BRONISŁAWA WOJCIECHA LINKE

CZERWONY AUTOBUS JACKA KACZMARSKIEGO & AUTOBUS BRONISŁAWA WOJCIECHA LINKE CZERWONY AUTOBUS JACKA KACZMARSKIEGO & AUTOBUS BRONISŁAWA WOJCIECHA LINKE BRONISŁAW WOJCIECH LINKE 1906-1962 Bronisław Wojciech Linke urodził się 23 kwietnia 1906 w Dorpacie (Estonia). Bronisław Wojciech

Bardziej szczegółowo

Opracowanie wyników konkursu. Pingwin. listopad 2015

Opracowanie wyników konkursu. Pingwin. listopad 2015 Opracowanie wyników konkursu Pingwin listopad 2015 10295 Warszawa, 15.01.2016 r. Szanowni Szkolni Koordynatorzy Konkursu Pingwin 2015, Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom konkursu za umożliwienie

Bardziej szczegółowo

Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uznania za udział w konkursie.

Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uznania za udział w konkursie. 10506 Warszawa, 5.06.2015 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom konkursu za umożliwienie uczniom sprawdzenia swoich wiadomości i pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Zadania Logiczne.

Bardziej szczegółowo

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH I PRYWATNE LICEUM PLASTYCZNE W PŁOCKU WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PAMIĘTAJCIE O OGRODACH PŁOCK 2010

Bardziej szczegółowo

CZAS NA SUKCES z dnia 7 czerwca 2014 roku

CZAS NA SUKCES z dnia 7 czerwca 2014 roku JURY w składzie : PROTOKÓŁ z obrad jury ŻYWIECKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW CZAS NA SUKCES z dnia 7 czerwca 2014 roku 1. Katarzyna Gajowniczek instruktor teatralny oraz mgr kulturoznawstwa (Uniwersytet

Bardziej szczegółowo

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI ŚWIAT LEGEND FRANCISZKA RUSAKA

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI ŚWIAT LEGEND FRANCISZKA RUSAKA KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI ŚWIAT LEGEND FRANCISZKA RUSAKA Konkurs został ogłoszony jesienią 2013 roku. Organizatorzy to Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju i Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Bardziej szczegółowo

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze SKOROWIDZ EDUKACYJNY

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze SKOROWIDZ EDUKACYJNY Muzeum Romantyzmu w Opinogórze SKOROWIDZ EDUKACYJNY Rok szkolny 2014/2015 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zawiera ona propozycje lekcji muzealnych, warsztatów

Bardziej szczegółowo

Propozycja obejrzenia wystawy malarstwa Anny Małgorzaty Roszkowskiej oraz udziału w konkursie

Propozycja obejrzenia wystawy malarstwa Anny Małgorzaty Roszkowskiej oraz udziału w konkursie Propozycja obejrzenia wystawy malarstwa Anny Małgorzaty Roszkowskiej oraz udziału w konkursie Warszawa, 26 marca 2012 roku Informacje o wystawie Muzeum Historycznego m. st. Warszawy oddział Woli przy ul.

Bardziej szczegółowo

Józef Tischner, Boski młyn, Kraków Konkurs Recytatorski

Józef Tischner, Boski młyn, Kraków Konkurs Recytatorski Artyści żyją przez piękno[ ] Z piękna bierze się siła tych znaków, które stawiają artyści. A czymże jest piękno?[ ] Ono jest jak światło, które do nas przychodzi z drugiej strony świata. Bo na tym świecie

Bardziej szczegółowo

II OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI WARSZTATOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY Drukarnia wyobraźni RADOM 2013 Laureaci:

II OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI WARSZTATOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY Drukarnia wyobraźni RADOM 2013 Laureaci: II OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI WARSZTATOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY Drukarnia wyobraźni RADOM 2013 Laureaci: Nagrody: 1. Gosia Pulikowska 6 lat, Koty - linoryt MDK Katowice Opiekun artystyczny: Benigna Miśta

Bardziej szczegółowo

Opracowanie wyników konkursu. PanDA

Opracowanie wyników konkursu. PanDA Opracowanie wyników konkursu PanDA 2016 24362 Warszawa, 27.05.2016 r. Szanowni Szkolni Koordynatorzy Konkursu Panda 2016, Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom konkursu za umożliwienie uczniom

Bardziej szczegółowo

Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pt. : Moja przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem pisarzem, publicystą i podróżnikiem

Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pt. : Moja przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem pisarzem, publicystą i podróżnikiem Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pt. : Moja przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem pisarzem, publicystą i podróżnikiem W dniu 27 września 2016 roku w świetlicy Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu

Bardziej szczegółowo

Od przeszłości do teraźniejszości. Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego

Od przeszłości do teraźniejszości. Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Od przeszłości do teraźniejszości Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego 1945 2015 Paula Gamus * Michał Kuna Starszy kustosz dyplomowany 1, z przerwami wicedyrektor BUŁ w latach 1959 1983. Urodził się 13 września

Bardziej szczegółowo

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ organizowany pod honorowym patronatem prawnuczki Marii Konopnickiej, Pani Joanny Modrzejewskiej Regulamin 1. Organizator konkursu Szkoła Podstawowa

Bardziej szczegółowo

Podlaski. Przełom Bugu 2015

Podlaski. Przełom Bugu 2015 Podlaski Przełom Bugu 2015 1 XX Międzynarodowy Plener Fotograficzny Podlaski Przełom Bugu 2015 Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach ul. Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce, tel./fax 25 794 31 01

Bardziej szczegółowo

Życie i działalność Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II

Życie i działalność Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II Regulamin Gminnego Konkursu: Życie i działalność Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II Dziękczynienie za Dar Kanonizacji Adresaci: Uczniowie szkoły podstawowej, Uczniowie szkół gimnazjalnych, Mieszkańcy

Bardziej szczegółowo

Regulamin Konkursu plastycznego. Bądź blisko ŚDM

Regulamin Konkursu plastycznego. Bądź blisko ŚDM Regulamin Konkursu plastycznego Bądź blisko ŚDM Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM w Rabce Zdroju: e-mail: komitet.sdm.rabka@gmail.com Facebook: www.facebook.com/sdmrabka Justyna Czyszczoń Przewodnicząca

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ z dnia 18 września 2014r. z zebrania Zespołu Oceniającego wnioski o przyznanie stypendiów w zakresie twórczości i edukacji artystycznej

PROTOKÓŁ z dnia 18 września 2014r. z zebrania Zespołu Oceniającego wnioski o przyznanie stypendiów w zakresie twórczości i edukacji artystycznej PROTOKÓŁ z dnia 18 września 2014r. z zebrania Zespołu Oceniającego wnioski o przyznanie stypendiów w zakresie twórczości i edukacji artystycznej I. Wpłynęło 205 wniosków stypendialnych w tym: 96 wniosków

Bardziej szczegółowo

30 marca 2015 roku oddano do użytku ścieżkę edukacyjną poświęconą światowej sławy Wielopolaninowi Tadeuszowi Kantorowi.

30 marca 2015 roku oddano do użytku ścieżkę edukacyjną poświęconą światowej sławy Wielopolaninowi Tadeuszowi Kantorowi. Szanowni Państwo, 30 marca 2015 roku oddano do użytku ścieżkę edukacyjną poświęconą światowej sławy Wielopolaninowi Tadeuszowi Kantorowi. Oficjalne otwarcie ścieżki nastąpiło podczas uroczystych obchodów

Bardziej szczegółowo

instytut sztuk wizualnych

instytut sztuk wizualnych instytut sztuk wizualnych www.isw.uz.zgora.pl o instytutcie grafika malarstwo architektura wnętrz edukacja artystyczna rekrutacja http://rekrutacja.uz.zgora.pl O Instytucie Sztuk Wizualnych na WA UZ: Początki

Bardziej szczegółowo

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w ZSO w Sędziszowie w roku szkolnym 2014/2015

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w ZSO w Sędziszowie w roku szkolnym 2014/2015 Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w ZSO w roku szkolnym 2014/2015 Nazwa konkursu Zasięg, organizator Imię i nazwisko ucznia/ nauczyciela Osiągnięcia Nazwa osiągnięcia Losy żołnierza i dzieje

Bardziej szczegółowo

Zawsze Kocham Cię, Mamo

Zawsze Kocham Cię, Mamo Miasto i Gmina Siewierz - http://www.siewierz.pl/ Data umieszczenia informacji: 2008-05-28 10:47:37 Zawsze Kocham Cię, Mamo Dzień Matki w Siewierzu obchodzony był w sposób szczególny. W Miejsko-Gminnym

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI KONKURSOWEJ ŁÓDŹ KONTRASTY, MOJE MIASTO, MOJE ODKRYCIE, MOJA OPOWIEŚĆ. z dnia 23.02.2013 r.

PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI KONKURSOWEJ ŁÓDŹ KONTRASTY, MOJE MIASTO, MOJE ODKRYCIE, MOJA OPOWIEŚĆ. z dnia 23.02.2013 r. PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI KONKURSOWEJ ŁÓDŹ KONTRASTY, MOJE MIASTO, MOJE ODKRYCIE, MOJA OPOWIEŚĆ z dnia 23.02.2013 r. Dnia 23.02.2013 r. o godzinie 10:00 w budynku Pracowni Działań Twórczych przy ul. Centralnej

Bardziej szczegółowo

Zasób kulturowy wsi zagrożone dziedzictwo

Zasób kulturowy wsi zagrożone dziedzictwo Zasób kulturowy wsi zagrożone dziedzictwo Irena Niedźwiecka-Filipiak UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU Instytut Architektury Krajobrazu Forum Debaty Publicznej Sieć Najciekawszych Wsi sposób na zachowanie

Bardziej szczegółowo

Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze

Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze Wojewódzki Dom Kultury im.

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 DYDAKTYKA - średnie ocen klas IV-VI Uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce w klasach I-III kl. I kl. II 1. Karol Bajger- Ryba 1.

Bardziej szczegółowo

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015 Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015 LISTA NAGRODZONYCH DOKTORANTÓW alfabetycznie Lp Imię i nazwisko Uczelnia 1 p. Małgorzata Aleksandrzak

Bardziej szczegółowo

Pejzażowe koncepcje malarskie - powiatu malborskiego Wystawa konkursowa 2016

Pejzażowe koncepcje malarskie - powiatu malborskiego Wystawa konkursowa 2016 Pejzażowe koncepcje malarskie - powiatu malborskiego Wystawa konkursowa 2016 Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Malborku Urząd Miasta Malborka Powiatowe Ognisko Plastyczne w Malborku Malborskie Centrum

Bardziej szczegółowo

Dzieciństwo i młodość Ks. Bonawentury Metlera

Dzieciństwo i młodość Ks. Bonawentury Metlera Dzieciństwo i młodość Ks. Bonawentury Metlera Środowisko rodzinne Ks. Bonawentura Metler urodził się 7 lipca 1866r. we wsi Ciążeń w powiecie słupeckim w ziemi kaliskiej. Był synem Bernarda i Marii z domu

Bardziej szczegółowo

Boże Narodzenie w Beskidach konkurs plastyczny rozstrzygnięty.

Boże Narodzenie w Beskidach konkurs plastyczny rozstrzygnięty. 05.12.2014 Boże Narodzenie w Beskidach konkurs plastyczny rozstrzygnięty. W dniu 4 grudnia 2014 r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu 158 uczniów z terenu całego powiatu żywieckiego wzięło udział w konkursie

Bardziej szczegółowo

Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Prezydent Miasta

Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Prezydent Miasta Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Prezydent Miasta Podlaskiego Białegostoku Białystok, dnia 05.05.2015 r. Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego PODLASIE Mnie

Bardziej szczegółowo

PLENER MALARSKI "PEJZAZE WARMII" I PUZZLE MALARSKIE

PLENER MALARSKI PEJZAZE WARMII I PUZZLE MALARSKIE PODNIESIENIE JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW NA OBSZARZE REALIZACJI LSR POPRZEZ ORGANIZACJĘ PRZEDSIĘWZIĘCIA KULTURALNEGO OPARTEGO O LOKALNE ZASOBY. PLENER MALARSKI "PEJZAZE WARMII" I PUZZLE MALARSKIE ORNETA,

Bardziej szczegółowo

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Smocza IV - X 2013r.

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Smocza IV - X 2013r. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Smocza IV - X 2013r. Lutosławski inspiracją dla młodych plastyków - od gliny do mp4, Warszawa 2013 Konkurs

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach SZKOŁA PODSTAWOWA IMIENIA KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W WOSZCZELACH

Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach SZKOŁA PODSTAWOWA IMIENIA KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W WOSZCZELACH Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach SZKOŁA PODSTAWOWA IMIENIA KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W WOSZCZELACH zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu DIECEZJI EŁCKIEJ do udziału w II DIECEZJALNYM KONKURSIE

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE. Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim ogłasza POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNY (konkurs wiedzy)

OGŁOSZENIE. Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim ogłasza POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNY (konkurs wiedzy) OGŁOSZENIE Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim ogłasza POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNY (konkurs wiedzy) Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Mińskiego, Muzeum

Bardziej szczegółowo

Laureaci i wyróżnieni w konkursie EDUinspiracje 2013

Laureaci i wyróżnieni w konkursie EDUinspiracje 2013 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU EDUinspiracje 2013 Kapituła konkursu EDUinspiracje 2013 zgodnie z regulaminem przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach indywidualnej i instytucjonalnej dla beneficjentów

Bardziej szczegółowo

Skład Obwodowej Komisji ds. Referendum Nr 1 z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łańcucie ul. T. Kościuszki 17

Skład Obwodowej Komisji ds. Referendum Nr 1 z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łańcucie ul. T. Kościuszki 17 Skład Obwodowej Komisji ds. Referendum Nr 1 z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łańcucie ul. T. Kościuszki 17 Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 279/2015 1 Renata Małgorzata Szczęch Łańcut 2 Katarzyna

Bardziej szczegółowo

plastyka, poezja, piosenka

plastyka, poezja, piosenka plastyka, poezja, piosenka 24 maja, w Muzeum Historycznym Pałac w Dukli, dzięki uprzejmości dyrektora Pana Waldemara Półchłopka, odbył się Przegląd Piosenki Religijnej, rozstrzygnięty został również Konkurs

Bardziej szczegółowo

Złota polska jesień, kolorowa pora. Organizacja ogólnopolskiego konkursu plastycznego projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach Górnych

Złota polska jesień, kolorowa pora. Organizacja ogólnopolskiego konkursu plastycznego projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach Górnych Złota polska jesień, kolorowa pora Organizacja ogólnopolskiego konkursu plastycznego projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach Górnych I edycja konkursu Pierwszą edycję konkursu w 2008 roku

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 Dnia 14. 09. 2013r. odbyły się zawody modelarskie samochodów zdalnie sterowanych o Puchar Burmistrza Miasta Imielin w kategorii indywidualnej uczniowie

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ z XXIII KONKURSU NA PALMY WIELKANOCNE Gilowice 2016

PROTOKÓŁ z XXIII KONKURSU NA PALMY WIELKANOCNE Gilowice 2016 23.03.2016 PROTOKÓŁ z XXIII KONKURSU NA PALMY WIELKANOCNE Gilowice 2016 Konkurs odbył się 20 marca 2016 roku w Gilowicach. Organizatorzy: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej Parafia Rzymskokatolicka

Bardziej szczegółowo

ratownictwo 700 /SP pielęgniarstwo pielęgniarstwo 740 /SP ratownictwo ratownictwo 675 /SP pielęgniarstwo BHP podstawy ergonomii przedsiębiorczość

ratownictwo 700 /SP pielęgniarstwo pielęgniarstwo 740 /SP ratownictwo ratownictwo 675 /SP pielęgniarstwo BHP podstawy ergonomii przedsiębiorczość Lista przedmiotów planowanych do nauczania przez słuchaczy studiów podyplomowych realizowanych w ramach projektu pn. Studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych

Bardziej szczegółowo

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA

LISTA ZWYCIĘZCÓW W LOSOWANIU Z DNIA 28.08 NAGRODY II STOPNIA 1. Artur A., Warszawa 2. Tadeusz C., Warszawa 3. Bohdan R., Warszawa 4. Donata W., Rakoniewice 5. Grzegorz C., Sopot 6. Sylwia S., Katowice 7. Mieczysław K., Warszawa 8. Ewa K., Wojcieszów 9. Sybilla J.,

Bardziej szczegółowo

Przed Wami znajduje się test złożony z 35 pytań. Do zdobycia jest 61 punktów. Na rozwiązanie macie 60 minut. POWODZENIA!!!

Przed Wami znajduje się test złożony z 35 pytań. Do zdobycia jest 61 punktów. Na rozwiązanie macie 60 minut. POWODZENIA!!! Przed Wami znajduje się test złożony z 35 pytań. Do zdobycia jest 61 punktów Na rozwiązanie macie 60 minut. POWODZENIA!!! 1 1. Podaj imię i nazwisko burmistrza Gostynia i starosty Powiatu Gostyńskiego.

Bardziej szczegółowo

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE UCZNIÓW REJA I-II 2014

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE UCZNIÓW REJA I-II 2014 OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE UCZNIÓW REJA I-II 2014 Anna Golińska Aleksandra Grębska Damian Kołodziej Kinga Maj Michał Szymanek Kornelia Ufniarz FINALIŚCI ogólnopolskiego konkursu matematycznego Wojskowej Akademii

Bardziej szczegółowo

II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Historia Polski za czasów panowania Władysława Jagiełły w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży REGULAMIN KONKURSU 1 Organizator: Publiczne Gimnazjum im. Władysława

Bardziej szczegółowo

Nazwa szkoły. Gimnazjum Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku Białystok

Nazwa szkoły. Gimnazjum Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku Białystok (Pieczęć szkoły) WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI (Nazwa konkursu) PROTOKÓŁ z weryfikacji prac konkursowych ze stopnia rejonowego Konkursu z Plastyki - Gimnazjum zweryfikowano 60 prac ze stopnia rejonowego,

Bardziej szczegółowo

Udział uczniów Publicznego Gimnazjum nr 23 w Radomiu w konkursach i olimpiadach (dane zebrane do 21 grudnia 2011r.)

Udział uczniów Publicznego Gimnazjum nr 23 w Radomiu w konkursach i olimpiadach (dane zebrane do 21 grudnia 2011r.) Udział uczniów Publicznego Gimnazjum nr 23 w Radomiu w konkursach i olimpiadach (dane zebrane do 21 grudnia 2011r.) Ogólnopolskie olimpiady organizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Olimpiada

Bardziej szczegółowo

Gala finałowa konkursu filmowego "Prosto ze szkoły"

Gala finałowa konkursu filmowego Prosto ze szkoły Strona znajduje się w archiwum. Gala finałowa konkursu filmowego "Prosto ze szkoły" Konkurs filmowy Prosto ze szkoły - rozstrzygnięty. Na uroczystej gali odbyło się wręczenie nagród i dyplomów autorom

Bardziej szczegółowo

Prof. dr hab. Adam Wrzosek organizator i Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego w latach 1920/ /1923

Prof. dr hab. Adam Wrzosek organizator i Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego w latach 1920/ /1923 Prof. dr hab. Adam Wrzosek organizator i Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego w latach 1920/1921 1922/1923 Lekarz, patolog, historyk medycyny i antropolog. Urodził się 6 V 1875 r. w Zagórzu

Bardziej szczegółowo

Lp. Data Organizator Laureaci Nauczyciel przygotowujący. Stowarzyszenie Wyrównywania Szans,Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej, Gmina Łęczna, Powiat Łęczyński

Lp. Data Organizator Laureaci Nauczyciel przygotowujący. Stowarzyszenie Wyrównywania Szans,Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej, Gmina Łęczna, Powiat Łęczyński Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013 Lp. Data Organizator Laureaci Nauczyciel przygotowujący 1. Październik Starostwo Powiatowe 2. Październik Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans,Zespół

Bardziej szczegółowo

JURY WYŁONIŁO LAUREATÓW KONKURSU "BEZPIECZNE WAKACJE"

JURY WYŁONIŁO LAUREATÓW KONKURSU BEZPIECZNE WAKACJE POLICJA PODKARPACKA Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/74060,jury-wylonilo-laureatow-konkursu-quotbezpieczne-wakacjequot. html Wygenerowano: Niedziela, 1 stycznia 2017, 18:33

Bardziej szczegółowo

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 Bądźcie wierni łasce chrztu świętego

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 Bądźcie wierni łasce chrztu świętego Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 Bądźcie wierni łasce chrztu świętego Patronat nad konkursem objęli: J.E. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki Marszałek

Bardziej szczegółowo

GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI

GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI GENERAŁ WŁADYSŁAW EUGENIUSZ SIKORSKI 20 maja 1881 roku w Tuszowie Narodowym pod Mielcem urodził się Władysław Sikorski. Był trzecim dzieckiem Emilii i Tomasza Sikorskich. Wcześniej młoda para wyprowadziła

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ROCZNEJ ROK SZKOLNY 2015/2016

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ROCZNEJ ROK SZKOLNY 2015/2016 PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ROCZNEJ ROK SZKOLNY 2015/2016 DYDAKTYKA - średnie ocen klas IV-VI średnie ocen 5 4,5 4 4,53 4,15 4,57 4,33 3,93 3,5 3 średnie ocen 2,5 2 1,5 1 IV a IV b V a V b VI Uczniowie

Bardziej szczegółowo