NEWS FROM IH KATOWICE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NEWS FROM IH KATOWICE"

Transkrypt

1 27 października 2014r. NEWS FROM IH KATOWICE In this Newsletter: English Vocabulary box: Hallowe'en Co się wydarzyło? Relacja z Hallowe'en Kids' Club Efekt cięŝkiej pracy NieuŜywane ksiąŝki i płyty CD Dary dla Fundacji Galeria prac grupy G3a i G3b Temat numeru: WraŜenia Sophie i Marka Co mamy w planach? Star of the Month Hallowe'en Conversation Club Egzaminy Cambridge English Dni wolne w listopadzie Consultation Day Kursy zagraniczne: IH London Facebook/ You Tube/ Twitter

2 Co się wydarzyło? Przygotowania do Hallowe'en w IH Integra w Katowicach rozpoczęte... Galeria zdjęć z Hallowe'en Kids' Club W ostatni weekend odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym impreza Kids' Club z okazji Hallowe'en. Duchy, zmory i upiory zawitały licznie w sobotę do naszej szkoły. Dzieci bawiły się świetnie. Relacja zdjęć na naszej stronie internetowej, a dodatkowo pod koniec tygodnia pojawi się film z zabawy. Zapraszamy.

3 Efekty cięŝkiej pracy Przedstawiamy Paulinę i Ewę - szczęśliwe posiadaczki certyfikatu CPE z oceną A! Serdeczne gratulujemy sukcesu! Paulina i Ewa uczyły się w IH Katowice przez ponad 8 lat. Jesteśmy z nich bardzo dumni wiemy jak trudno osiągnąć taki rewelacyjny wynik na egzaminie. Brawo!!! NieuŜywane ksiąŝki i płyty CD W IH nic się nie zmarnuje nieuŝywane przez nas podręczniki z poprzednich lat postanowiliśmy przekazać do katowickiego liceum im. Maczka. Mamy nadzieję, Ŝe przydadzą się jeszcze uczniom. Uzbierały się aŝ 3 kartony!

4 Dary dla Fundacji Nadzieja dla Rodzin Z IH Katowice do Fundacji Nadzieja dla Rodzin powędrowały ksiąŝki dla dzieci i podręczniki do nauki języka angielskiego. Mamy nadzieję, Ŝe dzięki temu pierwsze kroki w nauce języka obcego okaŝą się łatwiejsze, a zarazem przyjemne. Jak wierzymy, nauka angielskiego moŝe stać się bowiem nie tylko koniecznością, ale i prawdziwą pasją. Galeria prac grupy G3a i G3b Przedstawiamy pierwszą w tym roku szkolnym odsłonę prac naszych kursantów. Słuchacze z grup młodzieŝowych G3a i G3b zaprezentowali swoje projekty wynalazków. Przykładowe prace poniŝej, po więcej zapraszamy do lobby.

5 Temat numeru: WraŜenia Sophie i Marka po pierwszym miesiącu pobytu w Polsce How do you find Poland so far? Mark: So far I m finding it very interesting. It s the first time that I ve been to Poland so everything is quite new. And Katowice is a very diverse city with lots of new things happening and there are some older and industrial sites. And a mix of those two is cool. Sophie: I haven t had a lot of time to see Poland so far but it seems to be an interesting place very different to the UK! What were your first impressions? Mark: The first impressions - on the first morning that I woke up in my budget hotel room, were of one of a mine under a big billboard advert. So I saw an old disused mine and an advert. And that mix was kind of my first impression. I think that s been quite true so far sort of industry and modern things at the same time. Sophie: On my first day I went for a walk in Katowice and got lost but I managed to find a nice park and I saw some interesting parts of the city. Sometimes it s good to get lost and not just follow a map. What was most surprising about Poland when you first arrived? Mark: I think the level of traditions. Every day on my way to work I walk past the cemetery, there s always people outside selling flowers and selling ornaments you don t really get that in England. And there are a lot of people there who spend time in the cemetery. And that kind of level of respect for family and tradition was surprising.

6 Sophie: I had never been to Poland so everything is a surprise! I really wasn t expecting to see a mine shaft in the middle of Katowice but I think it adds character to the city. Have you had time to do any sightseeing? Sophie: In the first week that I was here I walked around the city a lot and saw many different things including Spodek and the new building for the Philharmonic Orchestra. When I get some more free time I would like to visit Krakow and go to the mountains. Do you know any Polish words yet? Mark: Nothing outside of do widzenia, dzien dobry, dobry wieczor, tak and nie. And of course the most useful one is nie rozumiem and the most useful of all przepraszam, which I use a lot because I apologise to everybody because I don t understand them. Sophie: No... my Polish is terrible! Co mamy w planach? Star of the Month (Gwiazda Miesiąca) Po raz kolejny wznawiamy akcję "Star of the Month", która dotyczy naszych najmłodszych słuchaczy. Jest to forma wyróŝnienia i nagrody, którą będą otrzymywać ci z naszych kursantów, którzy w kolejnych miesiącach nauki wykaŝą się wyjątkową pracą i zaangaŝowaniem na zajęciach. Tytuł ten będzie przyznawany maksymalnie 10 uczniom miesięcznie. Rodzice wybranych słuchaczy otrzymają dwujęzyczną Kartę Gratulacyjną. Mamy nadzieję, Ŝe nagroda ta jeszcze bardziej zmotywuje dzieci do uczenia się języka angielskiego. Pierwszych zwycięzców poznamy juŝ w listopadzie!

7 Hallowe'en Conversation Club dla dorosłych Przypominamy, Ŝe to juŝ ostatnie dni zapisu na egzaminy Cambridge English w sesji Zima Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej. Pozostałe osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu w roku 2015 mogą juŝ sprawdzić kalendarz egzaminów.

8 Dni wolne w listopadzie Informujemy, Ŝe poniedziałek 10 listopada oraz wtorek 11 listopada 2014 r. są dniami wolnymi od zajęć. Zapraszamy ponownie od środy. IH Cambridge English Consultation Day Cambridge English Language Assessment Examination Centre International House Integra Katowice is delighted to invite teachers to IH Cambridge English Consultation Day "Teaching grammar and the Cambridge English Exams" which will be held on Thursday 27 th November 2014 from 1.00 pm till 2.30 pm at International House Integra Katowice, Warszawska 65. There will be some quizzes and awards for the participants-handbooks for 2015 revised exams: FCE, FCE for Schools and CAE! The Teaching grammar and the Cambridge English Examsis the first session in this academic year. IH Cambridge English Consultation Day is a project designed for English Teachers who are looking for more specific information about Cambridge English Exams. After the session the Centre Admin Staff will be present to answer any specific questions about exams, their organisation, dates, prices, etc. At the end of the session each participant will get a certificate of attendance. The sessionis free of charge.

9 Kursy zagraniczne w International House w Londynie Nauka języka nie powinna polegać na uczeniu się na pamięć słówek i gramatyki, lecz przede wszystkim na uŝywaniu języka w praktycznych sytuacjach. Nauka w kraju, gdzie język ten jest językiem narodowym daje teŝ nieocenione moŝliwości poznawania kultury, sposobu Ŝycia i nauki w międzynarodowym otoczeniu. Wyjazd w ramach programu International House Study Abroad moŝe stać się jednym z najciekawszych doświadczeń w Ŝyciu, drogą otwierającą nowe moŝliwości na przyszłość jest to dodatkowa okazja, aby poprawić swoją znajomość języka, poznać nowych ludzi, połączyć naukę ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc. Kursy dla młodzieŝy w wieku lat odbywają się w okresie wakacji letnich w dwóch lokalizacjach w Oxfordzie (historyczne i unikatowe miasto oddalone o około 1,5 h od Londynu, gdzie zajęcia odbywają się w renomowanej szkole z internatem St. Edward's) oraz w Ellesmere (miasto oddalone o 1 h od Liverpoolu i Manchesteru). Szkoły oferują dwa programy nauki: English Plus (zajęcia językowe rano i popołudniu) oraz English Active (zajęcia językowe połączone z dodatkowymi zajęciami np. sportowymi, warsztatami teatralnymi czy tanecznymi). Oprócz zajęć młodzieŝ ma organizowane wycieczki całodniowe w weekendy (np. do zamku w Warwick, Stratfrod, York) oraz inne atrakcje pozalekcyjne (grill, dyskoteka, karaoke, wyjścia do kina czy galerii). Kursy dla dorosłych są dla osób juŝ od 16 roku Ŝycia i odbywają się przez cały rok kalendarzowy. Minimalny czas trwania takiego kursu to 2 tygodnie. Szkoła ma w ofercie kursy grupowe General English (ogólnojęzykowe), przygotowujące do egzaminów (np. IELTS, FCE, CAE i CPE) oraz indywidualne. Słuchacze mogą na czas trwania kursu zamieszkać u rodziny angielskiej, w mieszkaniu dzielonym z innymi studentami, w Liberty House, London Lodge lub w Nido (rodzaj hotelu, w którym wynajmowane są mieszkania). MoŜna równieŝ wybrać opcję zakwaterowania w hotelu o róŝnym standardzie. Kurs w Londynie to nie tylko nauka, ale i czas wolny, który moŝna spoŝytkować na wycieczki czy wyjścia w róŝne ciekawe miejsca.

10 PoniŜej przedstawiamy opinię jednaj z naszych kursantek, która całkiem niedawno wróciła z takiego kursu dla osób dorosłych. Dodatkowo na naszej stronie internetowej moŝna przeczytać komentarze osób, które były w innych szkołach IH. Kiedy pomyślałam o wyjeździe na zagraniczny kurs języka angielskiego, od razu wiedziałam, Ŝe będzie to International House. Dlaczego? PoniewaŜ mam pełne zaufanie do tej szkoły. Jest ona nie tylko jedną z najlepszych, (jeśli nie najlepszą) na rynku polskim, ale takŝe za granicą, konkretnie- w Londynie. To w tym mieście spędziłam miesiąc, codziennie uczęszczając na zajęcia języka angielskiego. I to był miesiąc niesamowity. Szkoła IH London, całkowicie spełniła moje oczekiwania. Przyjaźni, pełni energii, zawsze bardzo dobrze przygotowani do prowadzenia zajęć nauczyciele starają się uczynić naukę przyjemnością. Szkoła- zaskakująco przyjazna uczniom, skupiona jest przede wszystkim na naszych potrzebach. To my wybieramy czego, ile i w jaki sposób chcemy się uczyć. Jeśli po intensywnych zajęciach mamy jeszcze siłę, to często organizowane są dodatkowe, bezpłatne lekcje. Poza tym IH London zapewnia codzienne, popołudniowe, czy wieczorne zajęcia w ramach tzw. "social program". Są to najróŝniejsze atrakcje w postaci wycieczek nie tylko po Londynie, który nie wymaga rekomendacji, ale takŝe poza nim. Są to wyjścia na kręgle, do kin, na imprezy i inne niezliczone przyjemności. Wszystko oczywiście w towarzystwie nauki języka. Co waŝne, w razie jakichkolwiek nieporozumień, czy problemów, szkoła jest bardzo przychylna uczniowi. Obecnie najcenniejsze jest dla mnie utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi poznanymi w szkole. Pochodzą oni z najdalszych zakątków świata, jak Peru, Brazylia, Korea, czy Tajwan. Mogłabym pisać i pisać o pozytywach tego wyjazdu, naprawdę szczerze polecam wybór kursu języka angielskiego w International House London. Jak widać, jest to nie tylko moŝliwość szybkiej i efektywnej nauki, ale równieŝ wspaniała i niezapomniana przygoda. Pani Marzena, Jaworzno

O nas. About us. Dear Colleagues, Dear Partners, Szanowni Państwo, Drodzy Partnerzy,

O nas. About us. Dear Colleagues, Dear Partners, Szanowni Państwo, Drodzy Partnerzy, Szanowni Państwo, Drodzy Partnerzy, Z przyjemnością oddaję do Państwa rąk informator na temat 7. edycji Programu Partnerskiego Addvantage. Od samego początku program Addvantage ma za zadanie wspierać Państwa

Bardziej szczegółowo

:J LZaXdbZ. Na zakończenie. Finally. Jak zwiększyć szanse znalezienia lepszej pracy oraz. How to improve your chances of getting a better job,

:J LZaXdbZ. Na zakończenie. Finally. Jak zwiększyć szanse znalezienia lepszej pracy oraz. How to improve your chances of getting a better job, Na zakończenie Finally EU Welcome pomaga wszystkim obywatelom krajów Unii Europejskiej, którzy mieszkają i pracują w Southampton i okolicach. Prowadzimy regularne wieczory porad i służymy pomocą także

Bardziej szczegółowo

Zarząd Koła YES e-mail: yes.uwb@gmail.com

Zarząd Koła YES e-mail: yes.uwb@gmail.com Zapraszamy! Zarząd Koła YES e-mail: yes.uwb@gmail.com Prezes : Malwina Gorczak (e-mail: malwina_gorczak@wp.pl) Wiceprezesi: Edyta Dołęgowska (e-mail: edyta.dolegowska@gmail.com) Ewelina Gruszewska (e-mail:

Bardziej szczegółowo

Z A D A N I A E G Z A M I N A C Y J N E Z J Ę Z Y K A A N G I E L S K I E G O D L A G I M N A Z J A L I S T Ó W R O D F R I C K E R

Z A D A N I A E G Z A M I N A C Y J N E Z J Ę Z Y K A A N G I E L S K I E G O D L A G I M N A Z J A L I S T Ó W R O D F R I C K E R Z D N I E G Z M I N Y J N E Z J Ę Z Y K N G I E L S K I E G O D L G I M N Z J L I S T Ó W R O D R I K E R ontents.indd 10/1/08 :5:1 PM S P I S T R E Ś I Wstęp....................................................................................................

Bardziej szczegółowo

Kształcenie interkulturowe ERASMUS jako sposób na samodoskonalenie. Warsztaty interkulturowe dla studentów zagranicznych na UAM. dr Iwona Borkowska

Kształcenie interkulturowe ERASMUS jako sposób na samodoskonalenie. Warsztaty interkulturowe dla studentów zagranicznych na UAM. dr Iwona Borkowska Kształcenie interkulturowe ERASMUS jako sposób na samodoskonalenie. Warsztaty interkulturowe dla studentów zagranicznych na UAM dr Iwona Borkowska Zakres tematyczny (warsztaty, przygotowanie

Bardziej szczegółowo

zestawienie str. 7 Zamieszkać z obcokrajowcem bezcenne!

zestawienie str. 7 Zamieszkać z obcokrajowcem bezcenne! wrzesień/październik 2009 TRAFFIC Twarz krakowskiego kabaretu rozmawiamy z Adamem Grzanką współtwórcą Formacji Chatelet i basistą grupy Sane str. 3 Accent school of life Egzaminy z języka angielskiego

Bardziej szczegółowo

TERAZ POLSKI. www.schoolpl.amu.edu.pl. Wiele nauczyłem się od swoich studentów / I have learned a lot from my students

TERAZ POLSKI. www.schoolpl.amu.edu.pl. Wiele nauczyłem się od swoich studentów / I have learned a lot from my students TERAZ POLSKI 3 pismo studium języka i kultury polskiej dla cudzoziemców uam kursy języka polskiego POLSKI W PRAKTYCE wrzesień 2010 Wiele nauczyłem się od swoich studentów / I have learned a lot from my

Bardziej szczegółowo

Model egzaminu z języka angielskiego Poziom 1 STANAG 6001 Specyfikacje Egzamin przykładowy ŁÓDŹ 2009 2 Model egzaminu z języka angielskiego Poziom 1 wg STANAG 6001 Specyfikacje Egzamin przykładowy OPRACOWANIE:

Bardziej szczegółowo

Dear colleagues, Andy Williams Dyrektor, British Council Polska

Dear colleagues, Andy Williams Dyrektor, British Council Polska Szanowni Państwo, Zastanawiam się, czy to tylko moje odczucie, że czas tak szybko płynie. Rozpoczynamy właśnie szósty rok działania programu Addvantage, a wydaje się, że dosłownie wczoraj świętowaliśmy

Bardziej szczegółowo

Zaangażuj się Become Involved

Zaangażuj się Become Involved Zaangażuj się Become Involved Zaangażuj się Become Involved Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Foundation for the Development of the Education System Warszawa Warsaw 2012 Publikacja sfinansowana ze środków

Bardziej szczegółowo

NEW. matura explorer. Agnieszka Saramowicz-Garstecka. Writing Bank MATURA

NEW. matura explorer. Agnieszka Saramowicz-Garstecka. Writing Bank MATURA me matura explorer NEW Agnieszka Saramowicz-Garstecka Writing Bank MATURA 2015 Informacje ogólne Informacje ogólne WSKAZÓWKI EGZAMINACYJNE List jest wspólną formą pisemną dla obu poziomów na egzaminie

Bardziej szczegółowo

HAPPY EASTER WESOŁEGO ALLELUJA! Editorial Board, Forum Board, Polish-American Cultural Center

HAPPY EASTER WESOŁEGO ALLELUJA! Editorial Board, Forum Board, Polish-American Cultural Center 6501 Lansing Ave. Cleveland, OH 44105 216-883-2828 e-mail: forumpacc@yahoo.com www.polishcenterofcleveland.org April 2014, No. 4/141 Kwiecień 2014, Nr 4/141 POLISH-AMERICAN WESOŁEGO ALLELUJA! Niech te

Bardziej szczegółowo

KOMPENDIUM MATURA EXPLORER. materiały do powielania do poziomów Elementary - Upper-intermediate. Egzemplarz pokazowy

KOMPENDIUM MATURA EXPLORER. materiały do powielania do poziomów Elementary - Upper-intermediate. Egzemplarz pokazowy Egzemplarz pokazowy MATURA EXPLORER KOMPENDIUM materiały do powielania do poziomów Elementary - Upper-intermediate Alina Łubecka Izabela Michalak Anna Milewska Beata Polit Agnieszka Saramowicz-Garstecka

Bardziej szczegółowo

Polish and Eastern European Playgroup. Polska i Wschodnioeuropejska grupa zabaw dla dzieci. How to find out more

Polish and Eastern European Playgroup. Polska i Wschodnioeuropejska grupa zabaw dla dzieci. How to find out more Nawet jeżeli nie znasz dobrze angielskiego i tak możesz zadzwonić pod powyższe numery telefonów i poprosić o pomoc tłumacza. Z pewnością otrzymasz telefon zwrotny i pomoc tłumacza. Możesz też zadzwonić

Bardziej szczegółowo

KPMGzin. Magazyn KPMG dla studentów Numer 6 Wiosna 2012. kariera.kpmg.pl

KPMGzin. Magazyn KPMG dla studentów Numer 6 Wiosna 2012. kariera.kpmg.pl KPMGzin Magazyn KPMG dla studentów Numer 6 Wiosna 2012 kariera.kpmg.pl Spis treści Sukces na wyciągnięcie ręki Moja przygoda z działem HR... 3 Marta Półkoszek, HR Assistant Testy rekrutacyjne... 4 Bożena

Bardziej szczegółowo

dy w 2009 roku przekroczyłem progi UEP, dumny z uzyskanego statusu studenta, Uniwersytet mógł pochwalić się funkcjonowaniem prężnej gazetki

dy w 2009 roku przekroczyłem progi UEP, dumny z uzyskanego statusu studenta, Uniwersytet mógł pochwalić się funkcjonowaniem prężnej gazetki G dy w 2009 roku przekroczyłem progi UEP, dumny z uzyskanego statusu studenta, Uniwersytet mógł pochwalić się funkcjonowaniem prężnej gazetki studenckiej BrzytwAE, potocznie zwanej Brzytwą. Był czas, kiedy

Bardziej szczegółowo

#44. north east. free magazine czasopismo bezpłatne. festival 4-5

#44. north east. free magazine czasopismo bezpłatne. festival 4-5 free magazine czasopismo bezpłatne north east festival 4-5 fot. Robert Wolański #44 Po co mi język polski? 10 What do I need Polish for? 11 Język bez granic: Uwaga! Fałszywy przyjaciel! 16 Language without

Bardziej szczegółowo

Przykłady zadań Rozmowy sterowane Zapoznaj się z opisem sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról

Przykłady zadań Rozmowy sterowane Zapoznaj się z opisem sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról Przykłady zadań Rozmowy sterowane Zapoznaj się z opisem sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról I. Uzyskiwanie, udzielanie informacji 21. Przyjechałeś/-aś na letni kurs językowy do Londynu.

Bardziej szczegółowo

Welcome to Bracknell Forest Witamy w Bracknell Forest

Welcome to Bracknell Forest Witamy w Bracknell Forest Welcome to Forest Witamy w Forest A guide for families from overseas Przewodnik dla rodzin z zagranicy English/Polish 1 CONTENTS Spis treści Page 1. About Forest... O Forest... 3 2. Leisure... Wolny czas...

Bardziej szczegółowo

#53. Eternal Youth a Little Closer? Wieczna młodość o. 2B News. Wiadomości 2B. Kop do zwyciestwa! Dig for Victory!

#53. Eternal Youth a Little Closer? Wieczna młodość o. 2B News. Wiadomości 2B. Kop do zwyciestwa! Dig for Victory! c z a s o p i s m o b e z p ł a t n e #53 / f r e e WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK / SEPEMBER-OCTOBER Paszport, pieniążek, aparat i niewiele więcej! s.6 Wiadomości 2B s.4 Kop do zwyciestwa! s.10 Wieczna młodość

Bardziej szczegółowo

KPMGzin. Magazyn KPMG dla studentów Numer 5 Jesień 2011. www.kariera.kpmg.pl

KPMGzin. Magazyn KPMG dla studentów Numer 5 Jesień 2011. www.kariera.kpmg.pl KPMGzin Magazyn KPMG dla studentów Numer 5 Jesień 2011 www.kariera.kpmg.pl Spis treści Sukces na wyciągnięcie ręki Warsztaty KPMG... 3 Przyjemne z pożytecznym Assessment Centre... 4 Oceniamy Twoje umiejętności

Bardziej szczegółowo

PRZYŁĄCZ SIĘ DO ROZMOWY!

PRZYŁĄCZ SIĘ DO ROZMOWY! 2015 & 2016 ANGLIA, MALTA USA, KANADA HISZPANIA KUBA, MEKSYK FRANCJA NIEMCY WŁOCHY MAROKO CHINY PRZYŁĄCZ SIĘ DO ROZMOWY! TM 1 ORGANIZACJA A 7 JĘZYKÓW 29 SZKÓŁ NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA UCZ SIĘ Z NAMI JĘZYKÓW

Bardziej szczegółowo

)33. 0ULS!7&.2!7& +2!+ 7

)33. 0ULS!7&.2!7& +2!+ 7 )33. 0ULS!7&.2!7& +2!+ 7 prof. Edward Mleczko prof. Włodzimerz Starosta prof. Robert Girandola Mateusz Kulig Puls AWF Drodzy Czytelnicy! Kolejny już raz miło mi powitać Was w nowym roku akademickim. Choć

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZGODNY Z PODSTAW Ą PROGRAMOW Ą Z 27 SIERPNIA 2012 ROKU Typ szkoły: GIMNAZJUM, klasy I III Etap nauki: III etap edukacyjny, poziom średnio zaawansowany Podstawa programowa:

Bardziej szczegółowo

real life SAMPLE PAGES kurs przygotowujący do matury pre-intermediate STUDENTS BOOK Skuteczne przygotowanie do matury

real life SAMPLE PAGES kurs przygotowujący do matury pre-intermediate STUDENTS BOOK Skuteczne przygotowanie do matury real life pre-intermediate Skuteczne przygotowanie do matury Zadania, tematy i strategie maturalne Kluczowe umiejętności w motywującym kontekście Słowa i zwroty niezbędne na maturze i w codziennej komunikacji

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE

PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE MATURA USTNA język angielski poziom podstawowy Przygotował i opracował Jacek Szymański ZESTAW I Zadanie 1. Rozmowy sterowane. Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim

Bardziej szczegółowo

Program nauczania języka angielskiego dla kursu początkowego i kontynuacyjnego gimnazjum (klas I III)

Program nauczania języka angielskiego dla kursu początkowego i kontynuacyjnego gimnazjum (klas I III) Jolanta Dobrowolska Program nauczania języka angielskiego dla kursu początkowego i kontynuacyjnego gimnazjum (klas I III) Nr dopuszczenia MEN DKW-4014-169/00 Dr Jolanta Dobrowolska jest dyrektorem szkoły

Bardziej szczegółowo

MODEL EGZAMINU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Poziom 2. Specyfikacje Egzamin przykładowy STANAG 6001

MODEL EGZAMINU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Poziom 2. Specyfikacje Egzamin przykładowy STANAG 6001 MODEL EGZAMINU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Poziom 2 STANAG 6001 Specyfikacje Egzamin przykładowy Łódź 2011 2 Model egzaminu z języka angielskiego Poziom 2 wg STANAG 6001 Specyfikacje i egzamin przykładowy OPRACOWANIE:

Bardziej szczegółowo

#49 GRUDZIEŃ/DECEMBER 2010

#49 GRUDZIEŃ/DECEMBER 2010 c z a s o p i s m o b e z p ł a t n e / f r e e m a g a z i n e #49 GRUDZIEŃ/DECEMBER 2010 Kids Don t Whine It s Dzieci nie marudzą Christmas Time! TEMAT NUMERUCzas na święta! s. 6 Polskie akcenty p. 7

Bardziej szczegółowo

Exam Explorer Repetytorium. do gimnazjum

Exam Explorer Repetytorium. do gimnazjum Egzemplarz pokazowy Nie do sprzedaży Exam Repetytorium do gimnazjum rek Tkacz Dorota Ostaszewska Ksymena Klemińska Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym Konsultantem Metodycznym! dolnośląskie

Bardziej szczegółowo