Moderator: Witam wszystkich na spotkaniu z Prezesem MEDIACAP SA Panem Jackiem Olechowskim. Zapraszamy do zadawania pytań.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Moderator: Witam wszystkich na spotkaniu z Prezesem MEDIACAP SA Panem Jackiem Olechowskim. Zapraszamy do zadawania pytań."

Transkrypt

1 Moderator: Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z MEDIACAP SA, który odbędzie się 11 marca (środa),o godz Na pytania inwestorów odpowiadać będzie Jacek Olechowski, Prezes Zarządu MEDIACAP SA. Moderator: Witam wszystkich na spotkaniu z Prezesem MEDIACAP SA Panem Jackiem Olechowskim. Zapraszamy do zadawania pytań. janek: Czy spółka przygląda się jakiemuś konkretnemu podmiotowi pod względem przejęcia? Jacek Olechowski: Prowadzimy obecnie rozmowy z dwoma potencjalnymi podmiotami. Każdy z nich zwiększyłby EBITDA Grupy o co najmniej 3 mln zł rocznie. toja: Jak prognozuje Pan koniunkturę w branży reklamowej w 2015 r. vs 2014? Jacek Olechowski: W tym roku mamy nadzieję na przyspieszenie wzrostu rynku, pamiętając że zeszły rok zamknął się wzrostem na poziomie zaledwie +2,5%. krolik: Ilu nowych klientów spółka zamierza pozyskać w 2015 roku? Jacek Olechowski: W 2014 r. mieliśmy 292 aktywnych klientów. Mam nadzieję, że przede wszystkim dzięki utrzymaniu współpracy z obecnymi klientami, uda się tę liczbę zwiększyć w 2015 r. misiek: Czy spółka bierze udział obecnie w jakiś dużych wartościowo projektach, kampaniach? Jacek Olechowski: Jedną z głównych zalet naszego biznesu jest stosunkowo nieduża koncentracja kluczowych klientów w przychodach. Równocześnie współpraca z Google czy Polkomtelem SA (stworzenie marki Plush) to przykłady dużych projektów. grochu: Jaka jest wartość rynku na którym działa spółka?

2 Jacek Olechowski: ok 7 mld zł Gosia: Jaka jest pozycja spółki na polskim rynku? Jacek Olechowski: Polski rynek zdominowany jest przez 6 międzynarodowych graczy, do ktorych nalezy ok. 2/3 rynku. Mediacap jest z kolei w gronie 3 do 5 podmiotów, ktore z przychodami w przedziale mn zl stanowia znacząco mniejszą ale rozpoznawalną konkurencję dla holdingów międzynarodowych. StanisławK: Jakie działania podejmuje spółka aby zostać liderem wśród polskich firm? Jak zamierza konkurować z dużymi holdingami? Jacek Olechowski: Kluczowym działaniem jest M&A. Przez ostatnie 4 lata pokazaliśmy że umiemy łączyć zdrowy wzrost organiczny ze skutecznym przejmowaniem podmiotów. Dalsze przejęcia pozwolą nam stworzyć realną alternatywę wobec holdingów równiez pod kątem skali. denis: Ile przejęć jest planowanych na 2015 rok? Skąd będzie pochodziło finansowanie tych przejęć? Jacek Olechowski: W 2015 r. chcemy dokonać jednego dużego przejęcia, które zwiększy EBITDA o co najmniej 3 mln zł. Biorąc pod uwagę obecne negocjacje, zakładamy że uda nam się sfinansować transakcję z kombinacji środków własnych i dlugów. Mietek: W 2013 roku spółka wypłaciła dywidendę, w 2014 roku już nie. Jaka jest polityka dywidendowa spółki? Jacek Olechowski: Dopóki będziemy opierać naszą strategię na przejęciach, dopóty będziemy jako zarząd, rekomendować niewypłacanie dywidendy.

3 toja: Która z nóg biznesowych MCP ma najlepsze perspektywy? Jacek Olechowski: Najszybciej rosnącym segmentem w 2014 r. były usługi digital. Równoczesnie widzimy duże szanse rozwoju we wszystich obecnych segmentach działalności. grochu: Czy jest sezonowość w prowadzonym biznesie? Jacek Olechowski: Zdecydowanie najsilniejszym kwartałem dla rynku i spółki jest Q4 fidyk: O ile dobrze rozumiem spółka w 2014 roku przejęła 3 podmioty. Jakie były koszty przejęć? Jacek Olechowski: Łącznie na przejęcia tych 3 podmiotów spółka wydała ok 4 mln zł w gotówce i wyemitowała ok 5 mln akcji w ramach emisji kierowanej. janek: Czego spółka oczekuje po przejściu na GPW? Jacek Olechowski: Z jednej strony wyższej wiarygodności i lepszego dostępu do kapitału, z drugiej strony lepszej płynności akcji. toja: Jaki wzrost EPS w 2015 r. byłby satysfakcjonujący dla Zarządu? Jacek Olechowski: Planowane przejęcie oraz stosunkowo nieduża emisja akcji (poniżej 10% rozwodnienia) mają być kluczem do istotnego wzrostu EPS w Biorąc pod uwagę skalę procesu M&A, trudno jednak dokładnie określić jego skalę. Grzegorz Fufala: Ile sredniorocznie umów zawiera spółka, jaki procent zapytan ofertowych staje sie udziałem MediaCAP?

4 Jacek Olechowski: Spółka obsługuje aktywnie ok 300 klientów. PrezesKa: Z czego wynika 9,2 mln zł wartości goodwill? Jacek Olechowski: Goodwill jest pochodną wyceny przejmowanych podmiotów. grochu: Jakie sa największe ryzyka w prowadzonym biznesie? Jacek Olechowski: Największym zagrożeniem dla spółki jest zawsze spowolnienie gospodarcze, które silnie odbija się na segmencie reklamowym i średnich stawkach. toja: Jaki wzrost organiczny zanotuje MCP w 2015 r. Jacek Olechowski: Wzrost organiczny w 2014 r. like for like był na poziomie ok. 7,5%. Mamy nadzieję osiągnąć co najmniej taką dynamikę w 2015 r. Gosia: Gdzie widzi Pan spółkę za 5 lat? Jacek Olechowski: Obecna strategia zakłada że w ciągu 3 lat staniemy się blisko 3- krotnie wiekszym biznesem, realną alternatywą dla graczy międzynarodowych. pap: Jaka wartość daje spółka swoim klientom? Jak wyglada współpraca, czy sa to konkretne zlecenia czy współpraca abonamentowa. Jacek Olechowski: Spółka sprzedaje swoje usługi zarówno w modelu ad hoc, jak i długowalowych kontraktów. Przewagą konkurencyjną Mediacap jest szeroka oferta usług marketingowych pod jednym dachem, zapewniana przez ponad 300 specjalistów.

5 toja: Czy budując grupę kapitałową MCP ma Pan na uwadze jej maksymalną atrakcyjność dla potencjalnego inwestora strategicznego? Jacek Olechowski: Na tym etapie skupieni jestesmy na 3-letnim planie przejmowania podmiotów nie zaś na sprzedaży spółki. Równocześnie doświadczenia z innych rynków, m.in. Niemiec, pokazują, że holdingi międzynarodowe płacą bardzo dużo za dużych lokalnych graczy. StaefanSzczygiel: Na co zostaną przeznaczone środki z nowej emisji? Jacek Olechowski: Przede wszystkim na M&A, warto też wspomnieć o inicjatywach innowacyjnych w ramach istniejacych biznesow. Mario56: Jakie mogą być efekty synergii konsolidacji waszego biznesu? Jacek Olechowski: Kluczowym efektem są korzyści skali wynikające ze zintegrowanego back office i wiekszego rozłożenia kosztów najdroższych specjalistów. Widzimy też duży potencjał w zakresie pakietowania usług. toja: Jaka wielkość firmy byłaby najatrakcyjniejsza dla potencjalnego inwestora strategicznego? Jacek Olechowski: Już dziś stanowimy jeden z największych polskich podmiotów. Każdy wzrost powiększa atrakcyjność pod tym kątem. PrezesKa: Czy macie już chętne fundusze lub inne podmioty do objęcia akcji nowej emisji? Jacek Olechowski: W trybie ciągłym spotykamy się z uczestnikami rynku finansowego. Jestesmy dobrej mysli pod kątem emisji.

6 ksiegowi24: Od czego uzależniona jest wysokość uzyskiwanej marży w waszym biznesie? Jacek Olechowski: W dużej mierze od efektywności operacyjnej spółki tj. umiejętności dobrego zarządzania czasem zespołu i procesami. jasiek: Jakie jest zadłużenie spółki? Jacek Olechowski: Łącznie kredyty bankowe (inwestycyjne i obrotowe) wynoszą ok. 2,5 mln zł. Mariusz Lewandowski: Jakie są największe spółki w grupie? Jacek Olechowski: IQS czyli najwiekszy polski biznes badawczy. The Digitals jedna z największych agencji interaktywnych w Polsce i EMLAB kluczowy gracz na rynku eventów. Marcin Gdańsk: Dzień dobry, Kiedy będzie znana cena emisyjna akcji serii E? Ile zdaniem zarządu powinna wynosić? Jacek Olechowski: Cena będzie pochodną zainteresowania emisją i zapewne ujawni się pod koniec Q2. riko: Czym jest marketing zintegrowany? Jacek Olechowski: Marketing zintegrowany to zestaw usług w ramach których dla klienta tworzymy szereg powiązanych ze sobą działań reklamowych na różnych frontach (w mediach, w punktach sprzedaży, w internecie etc.)

7 Zdzichu: Ile osób zatrudnia spółka? Jacek Olechowski: Łącznie współpracujemy na stałe z gronem ponad 300 specjalistów. Gregory: Jakie plany na rozwój ma spółka oprócz kolejnych przejęć? Jacek Olechowski: Strategia spółki oparta jest na 3 filarach: wzroscie organicznym napędzanym innowacjami produktowymi, konsolidowaniem istniejących segmentów działalności i rozszerzaniem pola działalności dzięki tzw. duzym przejęciom. SaldoKredyt: Czy umowy z klientami są na dłuższy okres czasu czy tylko na jednorazowe usługi? Jacek Olechowski: Obsługujemy klientów w obu tych modelach. Mietek: Witam, mam pytanie kiedy spółka zamierza przenieść się na GPW? Jakie kroki ku temu już poczyniła? NewConnect nie ma dobrej sławy. Jacek Olechowski: Spółka złozyła już prospekt do KNF i ma nadzieję przenieść sie na glowny rynek w Q2. Ewcia: Jakie usługi dominują w sprzedaży spółki? Jacek Olechowski: Prawie 40% usług spółki to kompleksowe doradztwo reklamowe. Kolejne ok. 40% to usługi reklamowe w internecie. 20% to usługi badawcze i data. SaldoKredyt: Z czego wynika ujemne saldo przepływów z działalności inwestycyjnej na kwotę 4 mln zł?

8 Jacek Olechowski: Są to wydatki inwestycyjne na przejęcia zrealizowane na przejęcie w 2014 r. krysia: Jak oceniają Państwo perspektywę rynku reklamy w Polsce? Jacek Olechowski: Wydatki w Polsce per capita na reklamę są 10 razy niższe niż w USA, 5 razy niższe w Niemczech i ok. dwukrotnie niższe niż w Czechach. W dłuższym okresie ta różnica musi zacząć się zacierać. fenek: Od czego zależy wielkość osiąganych przychodów? Jacek Olechowski: Wielkość osiąganych przychodow jest pochodną rozwoju kontraktów z bieżącymi klientami i wygrywalności w nowych przetargach. pap: Ile spotkań z funduszami odbył zarząd spółki w ostatnich kilku miesiącach? Jak duże jest zainteresowanie? Jacek Olechowski: Kilkadziesiąt spotkań. Zainteresowanie wydaje się być duże. ksiegowi24: Jak będą się kształtowały wyniki w obecnym i następnym roku? Jacek Olechowski: Spółka nie prognozuje wynikow finansowych. Planowane przejęcie ma jednak pozwolić nam przekroczyć poziom 100 mln zł przychodów w StaefanSzczygiel: Co Wam da przejście na GPW i jakie będą tego koszty? Jacek Olechowski: Przejscie na GPW da spolce lepsza wiarygodnosc i lepszy dostęp do kapitału a akcjonariuszom lepszą płynnoś akcji. Koszty przejscia na glowny rynek zamkną się w kwocie 0,4-0,7 mln zł.

9 Grzegorz Fufala: Jakie rynki zagraniczne sa ciekawe z punktu widzenia rozwoju spółki? Czy sa takie plany? Jacek Olechowski: Spółka skupiona jest na polskim rynku, choć dopuszczamy docelowo sprzedaż usług technologicznych również poza Polską. lol: W jaki sposób spółka chce zwiększać wycenę? O jakich przejęciach jest mowa? Jacek Olechowski: Tak jak do tej pory strategia zarządu zakłada uzupelnienie zdrowego wzrostu organicznego o skuteczne przejęcia, generujące efekt synergii. Obecnie prowadzimy rozmowy z dwoma potencjalnymi podmiotami, z których kazdy istotnie poszerzyłby zakres usług Grupy i zwiekszyl EBITDA o co najmniej 3 mln zł. jasiek: Czy spółka nie ma problemów z płynnością? Jacek Olechowski: Posiadamy ponad 3 mln zl gotówki i nie mamy problemu z płynnoscią. StanisławK: Jak prezentuje się rentowność netto spółki w porównaniu do 2013 roku? Do jakiej rentowności dąży spółka? Jacek Olechowski: W 2014 r. nieco spadła nam rentowność netto z ok. 6 % do ok. 5%, co było pochodną udziałów mniejszości w zysku netto oraz jednorazowych kosztów integracji nowych podmiotów. Planujemy wzrost rentowności w 2015 ze świadomością jednak, że kolejne duże przejęcie może ponownie zaburzyć obraz. remik: Czy spółka planuje rozszerzyć swoją działalność o dodatkowy segment w przyszłości?

10 Jacek Olechowski: Tak. Kolejne duże przejęcie na pewno poszerzy zakres działalności spółki. Oczywiście nadal w ramach rynku reklamowego. StanisławK: W jakich obszarach możliwe jest podwyższanie marzowosci? Jacek Olechowski: Nasza marżowość jest pochodną efektywności operacyjnej, dlatego dążymy do jej poprawy we wszystkich segmentach dzialalności. KubaKosiorowski: W jaki sposób spółka zwiększa zasieg prowadzonej działalności? Jacek Olechowski: Spółka zwiększa swój zasięg kombinacją innowacji produktowych i przejęć. KubaKosiorowski: Jakie są średnie marże w prowadzonym biznesie? Jacek Olechowski: Nasza rentowność netto to ok. 5%, rentowność EBITDA ok 7,5%. Wraz ze wzrostem skali rentowności te mają szanse wzrosnąć. remik: Czy można mówić o pewnej cykliczności na rynku? Jacek Olechowski: W teorii rynek reklamowy jest silnie skorelowany ze wzrostem gospodarczym. W praktyce w Polsce rynek rósł w ostatnich latach wolniej niż PKB. Mamy więc nadzieję, że zacznie nadrabiać to opóźnienie wobec gospodarki. kukuruku: W jaki sposób pozyskaliście tak dużo znanych, dużych spółek do współpracy? Jacek Olechowski: Nasz sukces rynkowy jet pochodną dobrej reputacji i rozpoznawalności naszych marek handlowych oraz naszych kampanii. W tej branży sukces napędza sukces.

11 KubaKosiorowski: Jakie spółki z GPW sa najwieksza konkurencja dla Was? Jacek Olechowski: Najblizej pod kątem dzialalności są spółki K2Internet i CamMedia. Obie jednak mocno różnią się od nas w detalach ponieważ tylko część naszych działalności się pokrywa. micho: Ile środków chcą Państwo pozyskać przy przejsciu z NC na GPW? Jacek Olechowski: Planujemy wyemitować 1,6 mln akcji. fidyk: Czy osiągane przychody sa na bazie stałych klientów? Jaki to procent przychodów? Jacek Olechowski: Przychody są pochodna współpracy z blisko 300 klientami. Ogromna większość to stali klienci Grupy. BeataR: Jak wygląda konkurencyjność w prowadzonym biznesie? Jacek Olechowski: Konkurencyjność jest pochodną efektywności operacyjnej i reputacji rynkowej. Wierzę, że w obu obszarach jestesmy silni na tle rynku. romanek: Czy dużo jest spółek prowadzących podobną działalność? Jacek Olechowski: Teoretycznie polski rynek jest bardzo rozdrobniony. W praktyce, podobnie jak w konsultingu, dla największych klientów pracuje wąskie grono najbardziej wiarygodnych spółek, do których zaliczamy się. Grono to nie przekracza 20 podmiotów. goog: Wskaźnikzadłużenia kapitałów własnych zmniejszył się ze 105% do 10%. Jaka jest tego przyczyna?

12 Jacek Olechowski: Dynamiczna strategia przejęć sprawia, że w każdym roku dośc istotnie zmieniają się wskaźniki finansowe. Często w mało porównywalny sposób. Wzrost kapitałów był pochodną przejęć zdrowych silnych biznesów. swistak: Jaka jest ekspozycja spółki na poszczególne segmenty reklamy? Rozwojowy wydaje się rynek reklamy internetowej. Czy jest on istotnym segmentem prowadzonej działalności? Jacek Olechowski: Biznes spółki dość rownomiernie podzielony jest pomiędzy usługi reklamowe, digital i data. Fakt, iż digital waży ponad 35% w przychodach sprawia, że korzystamy z dynamiki tego rynku. StaefanSzczygiel: W którym kierunku spółka zamierza najmocniej się rozwijac? Jacek Olechowski: Ambicją spółki jest bycie dużym uniwersalnym dostawcą usług reklamowych. Równocześnie chcemy wyróżniać się dużym nasyceniem technologicznym oferowanych usług. fibs: Jak bardzo przychody spółki są uzależnione od budżetów klientów? Jacek Olechowski: Przychody spółki są bezpośrednio pochodną budżetów klientów. W większości przypadków nie obsługujemy jednak 100% ich biznesu co stabilizuje nasze przychody i daje szanse na rozwój biznesu z nimi. swistak: Jak w Pana ocenie będzie się rozwijała dalej rynek reklamy w Polsce? Jacek Olechowski: Liczę na to, że z każdym rokiem doganiać będziemy Europę Zachodnią, w której per capita wydaje się od 2 do 10 razy więcej niż w Polsce. StanisławK: Jaki jest w tej chwili portfel podpisanych umow z klientami? Czy na bazie tak zdefiniowanego portfela mozna szacować potencjalny zysk netto?

13 Jacek Olechowski: Nie prognozujemy wyników ale zgodnie z tym co już odpowiedziałem mamy nadzieję na wzrost przychodów i wzrost rentowności w tym roku. fidyk: Jakie udziały Mediacap posiada w przejętych podmiotach? Jacek Olechowski: W IQS 53%, w pozostałych od 75% do 100%. Moderator: Szanowni Państwo, proszę o zadawanie ostatnich pytań. ksiegowi24: Jak spółka zarządza płynnością przy tak dużej różnicy pomiędzy rotacja należności i zobowiązań? Jacek Olechowski: Wbrew pozorom dzięki dużej skali działalności jak na nasz segment, jestesmy w stanie prowadzić dialog zarówno z dostawcami, jak i odbiorcami pod kątem poprawy warunków platności. Tym samym wraz ze wzrostem biznesu mamy nadzieję, że zjawisko to będzie stosunkowo maleć a nie rosnąć. emeryt: Jaka jest polityka dywidendowa spółki? Jacek Olechowski: Jesteśmy obecnie w fazie silnego wzrostu i strategii przejęć. Dlatego nie rekomendujemy wypłaty dywidendy i nie będziemy tego rekomendować dopóki nie zmieni się ogólna strategia spółki. SaldoKredyt: W jakim miejscu widzicie Państwo swoja spółkę w 2020 roku? Jacek Olechowski: Najblizsze 3 lata to czas przekształcenia Mediacap w najsilniejszy polski podmiot rynku reklamowego. W kolejnych 3 latach czyli do 2020, będziemy chcieli maksymalnie wykorzystać tę pozycję, żeby odegrać kluczową rolę na polskim rynku: zarówno w dziedzinie dalszej konsolidacji, jak i współpracy z największymi polskimi wydawcami i reklamodawcami. Pozycja lidera da nam możliwość realizowania projektów biznesowych, które dzisiaj są poza naszym zasięgiem a które mogą być rewolucyjne dla naszego biznesu. Moderator: Dziękujemy za udział w dyskusji. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego ze spółką.

Plany rozwoju Grupy Selvita. Przeniesienie notowań spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w IV kw. 2014 r.

Plany rozwoju Grupy Selvita. Przeniesienie notowań spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w IV kw. 2014 r. Plany rozwoju Grupy Selvita. Przeniesienie notowań spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w IV kw. 2014 r. Zapis czatu inwestorskiego na Forum Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych z dnia 10 lipca

Bardziej szczegółowo

AKUMULUJ - cena docelowa: 6,25 PLN

AKUMULUJ - cena docelowa: 6,25 PLN Data sporządzenia: 1 grudnia 2014 Raport analityczny CUBE.ITG S.A. AKUMULUJ - cena docelowa: 6,25 PLN W kontekście obserwowanego w ostatnich tygodniach spadku kursu CUBE.ITG uważamy, iż w chwili obecnej

Bardziej szczegółowo

Komentarz specjalny. Komputronik

Komentarz specjalny. Komputronik 18 czerwca 27 Dystrybucja sprzętu IT Polska Komputronik BRE Bank Securities Kamil Kliszcz (48 22) 697 47 6 Kamil.Kliszcz@dibre.com.pl Doskonały moment na rozwój Komputronik jest jednym z wiodących dystrybutorów

Bardziej szczegółowo

Jednostkowe Sprawozdanie Zarządu z działalności Comperia.pl S.A. za rok 2013

Jednostkowe Sprawozdanie Zarządu z działalności Comperia.pl S.A. za rok 2013 Jednostkowe Sprawozdanie Zarządu z działalności Comperia.pl S.A. za rok 2013 Warszawa dnia 30 kwietnia 2014 Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych,

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ VI Oceny i perspektywy rozwoju Emitenta

ROZDZIAŁ VI Oceny i perspektywy rozwoju Emitenta ROZDZIAŁ VI Oceny i perspektywy rozwoju Emitenta 6.1. Ocena zarządzania zasobami finansowymi 6.1.1. Podstawa ocen Oceny zarządzania zasobami finansowymi Emitenta dokonano na podstawie sprawozdań finansowych

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ ASSECO SOUTH EASTERN EUROPE ZA OKRES 6 MIESIĘCY ZAKOŃCZONY DNIA 30 CZERWCA ROKU Rzeszów, dnia 5 sierpnia roku dnia roku SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI

Bardziej szczegółowo

Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie.

Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Obecnie należy do najczęściej odwiedzanych witryn internetowych

Bardziej szczegółowo

Arteria Outsourcing Polska

Arteria Outsourcing Polska EQUITY RESEARCH PARTNER Arteria Outsourcing Polska Pierwszy raport analityczny Lider dynamicznie rosnącego rynku outsourcingu w Polsce. Oczekujemy wzrostu znormalizowanego zysku netto do PLN 8.2m w 2014p

Bardziej szczegółowo

Strategia Mex Polska S.A. na lata 2015-2019

Strategia Mex Polska S.A. na lata 2015-2019 Strategia Mex Polska S.A. na lata 2015-2019 Łódź, dnia 11 marca 2015 r. 1 1. Streszczenie projektu rozwoju 3 2. Rynek usług gastronomicznych w Polsce 4 2.1. Wielkość rynku 4 2.2. Struktura rynku 6 2.3

Bardziej szczegółowo

Raport na temat oferty publicznej spółki SKARBIEC HOLDING S.A.

Raport na temat oferty publicznej spółki SKARBIEC HOLDING S.A. Raport na temat oferty publicznej spółki SKARBIEC HOLDING S.A. Podsumowanie warunków oferty Liczba akcji oferowanych Do 3 160 000 Struktura oferty 5 listopada ustalenie i opublikowanie ostatecznej liczby

Bardziej szczegółowo

2009 2010 2011P 2012P 2013P 2014P

2009 2010 2011P 2012P 2013P 2014P KUPUJ WYCENA 16.5 PLN 15 GRUDZIEŃ 211 Zwracamy uwagę na spółkę Pragma Faktoring. Podmioty z obszaru finansów notowane na GPW są wg nas ciągle obszarem o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym (w przyszłym roku

Bardziej szczegółowo

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA A K T U A L I Z A C J A Z A Ł O Ż E Ń C OLUMBUS C AP ITAL S. A. 4 0-0 0 5 K A T O W I C E U L. M O N I U S Z K I 7 Autor Opracowania: Robert Jaruga

Bardziej szczegółowo

Raport roczny 2014. NEUCA sa

Raport roczny 2014. NEUCA sa Raport roczny 2014 2014 NEUCA sa Raport roczny 2014 Raport roczny 2014 NEUCA sa 4 SPIS TREŚCI List Prezesa Zarządu NEUCA SA... 10 Nasza misja... 12 Nasza strategia... 14 Kluczowe wartości...16 Strategia

Bardziej szczegółowo

Internet Media Services SA ul. Puławska 465, 02-844 Warszawa tel.+4822 870 67 76 fax+4822 870 67 33

Internet Media Services SA ul. Puławska 465, 02-844 Warszawa tel.+4822 870 67 76 fax+4822 870 67 33 Internet Media Services SA ul. Puławska 465, 02-844 Warszawa tel.+4822 870 67 76 fax+4822 870 67 33 biuro@imspolska.com www.imspolska.com SPIS TREŚCI: 1. DANE ORGANIZACYJNE 2 1.1. Jednostka dominująca

Bardziej szczegółowo

Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów

Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów Celem raportu jest omówienie roli rynku kapitałowego w rozwoju polskich regionów oraz pokazanie, że jest jeszcze ogromna liczba przedsiębiorstw i samorządów, które mogą skorzystać z tej formy finansowania

Bardziej szczegółowo

RAPORT IPO 2008. www.ipo.pl

RAPORT IPO 2008. www.ipo.pl Spis treści IPO 2008 wprowadzenie str. 3 Podsumowanie IPO 2007 str. 6 Rankingi debiutów giełdowych str. 10 Rankingi Domów Maklerskich str. 16 Subrankingi emisje powyżej 50 mln str. 17 Subrankingi emisje

Bardziej szczegółowo

IPO. 156,70 mln PLN TELE-POLSKA HOLDING S.A. Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych. Telekomunikacja

IPO. 156,70 mln PLN TELE-POLSKA HOLDING S.A. Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych. Telekomunikacja Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych Telekomunikacja TELE-POLSKA HOLDING S.A. Grupa Tele-Polska Holding S.A. jest alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi dla klientów indywidualnych

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ VI OCENY I PERSPEKTYWY ROZWOJU EMITENTA

ROZDZIAŁ VI OCENY I PERSPEKTYWY ROZWOJU EMITENTA ROZDZIAŁ VI OCENY I PERSPEKTYWY ROZWOJU EMITENTA 1 Ocena zarządzania zasobami finansowymi Decora 1.1 Wprowadzenie Oceny zarządzania zasobami finansowymi dokonano na podstawie sprawozdania finansowego Decora

Bardziej szczegółowo

Grupa Masterlease (Prime Car Management S.A.)

Grupa Masterlease (Prime Car Management S.A.) Grupa Masterlease (Prime Car Management S.A.) 1. Profil Spółki Grupa Masterlease to niezależny podmiot świadczący usługi leasingowe i zarządzania flotą samochodową w Polsce z kilkunastoletnią historią

Bardziej szczegółowo

GRUPA MASTERLEASE Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Emitenta za rok 2014

GRUPA MASTERLEASE Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Emitenta za rok 2014 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ EMITENTA ZA ROK 2014 LIST PREZESA Szanowni Akcjonariusze i Inwestorzy, Z przyjemnością oddaję w Państwa ręce Raport Roczny Grupy Masterlease, w którym zamieściliśmy

Bardziej szczegółowo

Wind Mobile S.A. KRAKÓW 3 marca 2014 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI WIND MOBILE S.A. W ROKU 2013

Wind Mobile S.A. KRAKÓW 3 marca 2014 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI WIND MOBILE S.A. W ROKU 2013 Wind Mobile S.A. KRAKÓW 3 marca 2014 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI WIND MOBILE S.A. W ROKU 2013 SPIS TREŚCI 1 Zmiany kapitałowe 2 2 Zmiany rejestrowe w Wind Mobile 3 3 Profil Spółki 3 4 Podsumowanie

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZADANE PRZEZ AKCJONARIUSZY ORAZ INWESTORÓW 2013 R. *) dane Pytających pozostają do wiadomości Spółki

ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZADANE PRZEZ AKCJONARIUSZY ORAZ INWESTORÓW 2013 R. *) dane Pytających pozostają do wiadomości Spółki ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZADANE PRZEZ AKCJONARIUSZY ORAZ INWESTORÓW 2013 R. *) dane Pytających pozostają do wiadomości Spółki PYTANIE Dzień dobry, czy spółka będzie publikowała prognozy finansowe na rok 2014?

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA ARTERIA S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ ZA ROK 2007

GRUPA KAPITAŁOWA ARTERIA S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ ZA ROK 2007 GRUPA KAPITAŁOWA ARTERIA S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ ZA ROK 2007 1 Działając na podstawie 91 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji

Bardziej szczegółowo

02 /10 04 /10 05 /10 03 /10 01 /10

02 /10 04 /10 05 /10 03 /10 01 /10 05 /10 04 /10 03 /10 02 /10 01 /10 RAPORT ROCZNY 2008 SPIS TREŚCI RAPORT ROCZNY 2008 Szanowni Państwo, Akcjonariusze i Klienci Banku BPH Warszawa, 30 marca 2009 roku 010 Rok 2008 oznaczał faktyczne

Bardziej szczegółowo

Oferujący: Współmenedżer Oferty: IPOPEMA Securities S.A. Data zatwierdzenia: 17 listopada 2011 r.

Oferujący: Współmenedżer Oferty: IPOPEMA Securities S.A. Data zatwierdzenia: 17 listopada 2011 r. PROSPEKT EMISYJNY ZWIĄZANY Z PUBLICZNĄ OFERTĄ AKCJI SERII L ORAZ Z UBIEGANIEM SIĘ O DOPUSZCZENIE DO OBROTU NA RYNKU REGULOWANYM PRAW DO AKCJI SERII L, ORAZ AKCJI SERII A, B, C, D, E, F, G, H, I, K, L SPÓŁKI

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA ZA ROK 2013

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA ZA ROK 2013 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA ZA ROK 2013 LIST PREZESA Szanowni Akcjonariusze i Inwestorzy, Z przyjemnością przekazuję Państwu niniejszy raport roczny. Jako wstęp do sprawozdania rocznego chciałbym

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI 0 I. Struktura Grupy Kapitałowej CAM Media S.A. Jednostką dominującą Grupy Kapitałowej CAM Media S.A. jest CAM Media S.A. ( Spółka lub Emitent ) z siedzibą w Warszawie przy

Bardziej szczegółowo

Raport roczny 2014 Grupy mbanku S.A.

Raport roczny 2014 Grupy mbanku S.A. mbank.pl 801 300 800 Raport roczny 2014 Grupy mbanku S.A. Raport roczny 2014 Grupy mbanku S.A. mbank S.A. ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa tel. 22 829 00 00, fax 22 829 00 33 www.mbank.pl List Prezesa

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok Data publikacji raportu: 16 marca 2015 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 4 1.1 Charakterystyka działalności Grupy Kapitałowej

Bardziej szczegółowo

Business GROWTH. Jak pozostać dochodowym i produktywnym. multibank. Rynek newconnect - plusy i minusy str. 4. wspiera małe i średnie

Business GROWTH. Jak pozostać dochodowym i produktywnym. multibank. Rynek newconnect - plusy i minusy str. 4. wspiera małe i średnie 30 czerwca 2008 Business GROWTH Jak pozostać dochodowym i produktywnym Rynek newconnect - plusy i minusy str. 4 multibank doradza małym i bogatym str. 6 Allegro wspiera małe i średnie firmy str. 8 2 Niezależna

Bardziej szczegółowo